Watchcat (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Title
pt: Título

en: Author
pt: Autor

en: Date
pt: Data

en: Summary
pt: Resumo

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User
pt: Utilizador

en: author
pt: autor

en: Entity
pt: Entidade

en: Object
pt: Objeto

en: Target
pt: Destino

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Object ID
pt: ID do objeto

en: Relate content to the user who created it.
pt: Relacionar o conteúdo com o utilizador que o criou.

en: Enable to override this field's links.
pt: Possibilidade de contornar as ligações deste campo.
