Watchdog Aggregator (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (57 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: cron
hu: időzítő

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Save
hu: Mentés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: URL
hu: Webcím

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Database type
hu: Adatbázis típusa

en: Error
hu: Hiba

en: Active
hu: Aktív

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Severity
hu: Szint

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Details
hu: Részletek

en: One day
hu: Egy nap

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Database password
hu: Adatbázis-felhasználó jelszava

en: Database name
hu: Adatbázis neve

en: Cache settings
hu: Gyorsítótár beállítások

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Website
hu: Webhely

en: Three days
hu: Három nap

en: Variables
hu: Változók

en: Sites
hu: Webhelyek

en: Database host
hu: Adatbázis kiszolgáló

en: Database port
hu: Adatbázis port

en: One hour
hu: Egy óra

en: Two hours
hu: Két óra

en: Four hours
hu: Négy óra

en: Eight hours
hu: Nyolc óra

en: Twelve hours
hu: Tizenkét óra

en: Two days
hu: Két nap

en: Four days
hu: Négy nap

en: Filter log messages
hu: Naplóbejegyzések szűrése

en: You must select something to filter by.
hu: Ki kell választani egy szűrési szempontot.

en: Emergency
hu: Vészhelyzet

en: Alert
hu: Riasztás

en: Critical
hu: Kritikus

en: Link to view the result of the event.
hu: Hivatkozás az esemény eredményének megtekintésére.

en: URL of the origin of the event.
hu: Az esemény eredetére mutató webcím.

en: Referer
hu: Hivatkozó

en: URL of referring page.
hu: Hivatkozó oldal webcíme.

en: Hostname of the user who triggered the event.
hu: Az eseményt kiváltó felhasználó hosztneve.

en: Fetch settings
hu: Beállítások beolvasása

en: Site details
hu: Webhely részletei
