Watchdog Aggregator (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: No log messages available.
ja: ログメッセージはありません。

en: Link
ja: リンク

en: Save
ja: 保存

en: Add
ja: 追加

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Statistics
ja: 統計

en: Database type
ja: データベースのタイプ

en: Error
ja: エラー

en: Active
ja: アクティブ

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Filter
ja: フィルター

en: Location
ja: 場所

en: Severity
ja: 重大度

en: Warning
ja: 警告

en: Details
ja: 詳細

en: One day
ja: 1日

en: Referrer
ja: リファラ

en: Database password
ja: データベースのパスワード

en: Database name
ja: データベース名

en: Cache settings
ja: キャッシュの設定

en: Notice
ja: 注意

en: Variables
ja: 変数

en: Database host
ja: データベースサーバーのホスト名

en: Database port
ja: データベースサーバーのポート番号

en: Filter log messages
ja: ログメッセージの絞り込み

en: You must select something to filter by.
ja: 絞り込み対象を選択する必要があります。

en: Emergency
ja: 緊急

en: Alert
ja: 警告

en: Critical
ja: 重大な

en: URL of the origin of the event.
ja: イベントの元々のURL。

en: Referer
ja: リファラー

en: Hostname of the user who triggered the event.
ja: イベントを引き起こしたユーザーのホスト名。

en: Fetch settings
ja: フェッチ設定

en: Site details
ja: サイトの詳細
