Watchdog Aggregator (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: No log messages available.
pt: Nenhuma mensagem de registro disponível.

en: Save
pt: Salvar

en: Add
pt: Adicionar

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Database type
pt: Tipo de banco de dados

en: Error
pt: Erro

en: Active
pt: Ativo

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Filter
pt: Filtrar

en: Location
pt: Localização

en: Severity
pt: Severidade

en: Warning
pt: Aviso

en: Details
pt: Detalhes

en: Referrer
pt: Referência

en: Database password
pt: Senha do banco de dados

en: Database name
pt: Nome do banco de dados

en: Cache settings
pt: Configurações do cache

en: Notice
pt: Nota

en: Variables
pt: Variáveis

en: Database host
pt: Servidor do banco de dados

en: Text of log message to be passed into the t() function.
pt: O texto da mensagem de log a ser passado para a função t().

en: Serialized array of variables that match the message string and that is passed into the t() function.
pt: Array serializado de variáveis para serem incluídos no texto da mensagem com a função t().

en: Database port
pt: Porta do banco de dados

en: Filter log messages
pt: Filtrar mensagens de log

en: You must select something to filter by.
pt: Você deve selecionar algo para filtrar.

en: Emergency
pt: Emergência

en: Alert
pt: Alerta

en: Critical
pt: Crítico

en: Type of log message, for example "user" or "page not found."
pt: Tipo da mensagem de log. Por exemplo, "user" ou "page not found".

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug)
pt: O nível de severidade do evento; entre 0 (Emergência) e 7 (Debug)

en: Link to view the result of the event.
pt: Link para ver o resultado do evento.

en: URL of the origin of the event.
pt: URL da origem do evento.

en: Referer
pt: Referência

en: URL of referring page.
pt: URL da página referenciadora.

en: Hostname of the user who triggered the event.
pt: Hostname do usuário que disparou o evento.

en: Unix timestamp of when event occurred.
pt: Um timestamp Unix de quando o evento ocorreu.

en: Fetch settings
pt: Configurações de extração

en: Site details
pt: Detalhes do site
