Watchdog Aggregator (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (55 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: No log messages available.
ru: В системном журнале нет сообщений.

en: Link
ru: Ссылка

en: Save
ru: Сохранить

en: Add
ru: Добавить

en: Timestamp
ru: Время

en: Statistics
ru: Статистика

en: Database type
ru: Тип базы данных

en: Error
ru: Ошибка

en: Active
ru: Активно

en: Hostname
ru: Имя хоста

en: Filter
ru: Фильтр

en: Location
ru: Место

en: Severity
ru: Важность

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Details
ru: Подробности

en: One day
ru: Один день

en: Referrer
ru: Источник отсылки

en: Database password
ru: Пароль к базе данных

en: Database name
ru: Название базы данных

en: Cache settings
ru: Настройки кэша

en: Notice
ru: Уведомление

en: Website
ru: Вебсайт

en: Three days
ru: Три дня

en: Variables
ru: Переменные

en: Database host
ru: Хост для базы данных

en: Database user
ru: Имя

en: Text of log message to be passed into the t() function.
ru: Текст сообщения журнала передаваемый в функцию t().

en: Serialized array of variables that match the message string and that is passed into the t() function.
ru: Сериализованный массив переменных, соответствующих строке сообщения и который передается в функцию t().

en: Database port
ru: Порт базы данных

en: One hour
ru: один час

en: Two hours
ru: Два часа

en: Filter log messages
ru: Фильтр системных сообщений

en: You must select something to filter by.
ru: Необходимо выбрать, что фильтровать.

en: Emergency
ru: Аварийная

en: Alert
ru: Оповещение

en: Critical
ru: Критический

en: Type of log message, for example "user" or "page not found."
ru: Тип сообщения журнала, например "user" или "page not found."

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug)
ru: Уровень серьезности события; в диапазоне от 0 (критическое положение) до 7 (отладка)

en: Link to view the result of the event.
ru: Ссылка для просмотра результата события.

en: URL of the origin of the event.
ru: Ссылка на источник происхождения события.

en: Referer
ru: Источник

en: URL of referring page.
ru: Адрес ссылающейся страницы.

en: Hostname of the user who triggered the event.
ru: Хост пользователя, который вызвал событие.

en: Unix timestamp of when event occurred.
ru: Отметка времени (timestamp) Unix произошедшего события.

en: Fetch settings
ru: Настройки выборки

en: Site details
ru: Информация о сайте
