Watchdog Aggregator (7.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (37 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: Link
th: ลิงค์

en: Save
th: บันทึก

en: Add
th: เพิ่ม

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: Statistics
th: สถิติ

en: Database type
th: ชนิดฐานข้อมูล

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Warning
th: การเตือน

en: Details
th: รายละเอียด

en: Referrer
th: อ้างอิง

en: Database password
th: รหัสผ่านสำหรับเข้าใช้ฐานข้อมูล

en: Database name
th: ชื่อฐานข้อมูล

en: Cache settings
th: การตั้งค่าแคช

en: Notice
th: แจ้งให้ทราบ

en: Website
th: เว็บไซต์

en: Variables
th: ตัวแปร

en: Database host
th: โฮสต์ของฐานข้อมูล

en: Database port
th: พอร์ตสำหรับติดต่อฐานข้อมูล

en: Filter log messages
th: กรองข้อมูลการแสดงผลข้อความจากบันทึก log

en: You must select something to filter by.
th: คุณต้องเลือกรายการที่ต้องการกรองข้อมูล

en: Emergency
th: กรณีฉุกเฉิน

en: Alert
th: แจ้งเตือน

en: Critical
th: วิกฤติ

en: URL of the origin of the event.
th: URL ของแหล่งที่มาของการจัดงาน

en: Hostname of the user who triggered the event.
th: ชื่อโฮสต์ของผู้ใช้ที่เรียกเหตุการณ์

en: Site details
th: รายละเอียดเว็บไซต์
