Watchdog Aggregator (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (57 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: cron
uk: крон

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: No log messages available.
uk: Повідомлення в журналі відсутні.

en: Link
uk: Посилання

en: Save
uk: Зберегти

en: Add
uk: Додати

en: URL
uk: URL-адреса

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Statistics
uk: Статистика

en: Database type
uk: Тип бази даних

en: Error
uk: Помилка

en: Active
uk: Активно

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Filter
uk: Фільтр

en: Location
uk: Місце розташування

en: Severity
uk: Важливість

en: Warning
uk: Попередження

en: Details
uk: Подробиці

en: One day
uk: Один день

en: Referrer
uk: Джерело

en: Database password
uk: Пароль до бази даних

en: Database name
uk: Назва бази даних

en: Cache settings
uk: Налаштування кешу

en: Notice
uk: Сповіщення

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Three days
uk: Три дні

en: Variables
uk: Змінні

en: Sites
uk: Сайти

en: Database host
uk: Сервер бази даних

en: Database user
uk: Користувач бази даних

en: Text of log message to be passed into the t() function.
uk: Текст повідомлення журналу, що передається в функцію t().

en: Serialized array of variables that match the message string and that is passed into the t() function.
uk: Послідовний масив змінних, що відносяться до рядка повідомлення і передаються в функцію t().

en: Database port
uk: Порт бази даних

en: One hour
uk: Одна година

en: Filter log messages
uk: Фільтрувати записи журналу

en: You must select something to filter by.
uk: Для фільтрування необхідно щось обрати.

en: Emergency
uk: Аварійна ситуація

en: Alert
uk: Застереження

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Type of log message, for example "user" or "page not found."
uk: Тип повідомлення журналу, для прикладу,  "user" або "page not found."

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug)
uk: Рівень строгості події; ранги від 0(Допомогти) до 7(Відладка)

en: Link to view the result of the event.
uk: Посилання на перегляд результату події.

en: URL of the origin of the event.
uk: URL-адреса першопричини події.

en: Referer
uk: Джерело

en: URL of referring page.
uk: Посилання на сторінку referrer-а.

en: Hostname of the user who triggered the event.
uk: Назва хоста користувача, що запустив подію.

en: Unix timestamp of when event occurred.
uk: Unix формат часу моменту події.

en: Fetch settings
uk: Налаштування вибірки

en: Site details
uk: Деталі сайту
