Watchdog Aggregator (7.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (44 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Message
cs: Zpráva

en: No log messages available.
cs: Nejsou k dispozici žádné zprávy v logu.

en: Link
cs: Odkaz

en: Save
cs: Uložit

en: Add
cs: Přidat

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Database type
cs: Typ databáze

en: Error
cs: Chyba

en: Active
cs: Aktivní

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Severity
cs: Vážnost

en: Warning
cs: Varování

en: Details
cs: Detaily

en: Referrer
cs: Odkazující stránka

en: Database password
cs: Heslo k databázi

en: Database name
cs: Název databáze

en: Notice
cs: Oznámení

en: Website
cs: Webová stránka

en: Variables
cs: Proměnné

en: Database host
cs: Adresa serveru databáze

en: Database port
cs: Port databáze

en: Filter log messages
cs: Filtrovat zprávy v logu

en: You must select something to filter by.
cs: Je třeba vybrat filtrovací kritérium.

en: Emergency
cs: Stav nouze

en: Alert
cs: Upozornění

en: Critical
cs: Kritický

en: Type of log message, for example "user" or "page not found."
cs: Typ zprávy logu, například „uživatel" nebo „stránka nenalezena“.

en: Link to view the result of the event.
cs: Odkaz pro zobrazení výsledku události.

en: URL of the origin of the event.
cs: URL původu události.

en: Referer
cs: Odkazující stránka

en: URL of referring page.
cs: URL odkazující stránky.

en: Hostname of the user who triggered the event.
cs: Hostitel počítače uživatele který vyvolal událost.

en: Unix timestamp of when event occurred.
cs: Časové razítko události.

en: Site details
cs: Detaily
