Watchdog Aggregator (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: cron
fa: کرون

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیغام

en: No log messages available.
fa: هیچ گزارشی در دسترس نیست.

en: Link
fa: پیوند

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: URL
fa: نشانی

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Statistics
fa: آمار

en: Database type
fa: نوع پایگاه داده

en: Error
fa: خطا

en: Active
fa: فعال

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Filter
fa: فیلتر

en: Location
fa: مکان

en: Severity
fa: شدت

en: Warning
fa: اخطار

en: Details
fa: جزئیات

en: Referrer
fa: ارجاع دهنده

en: Database password
fa: گذرواژه پایگاه داده

en: Database name
fa: نام پایگاه داده

en: Cache settings
fa: تنظیمات حافظه موقت

en: Notice
fa: اطلاعیه

en: Variables
fa: متغیرها

en: Database host
fa: میزبان پایگاه داده

en: Database port
fa: درگاه پایگاه داده

en: Filter log messages
fa: فیلتر گزارش‌ها

en: You must select something to filter by.
fa: شما باید یکی را که با آن فیلتر اعمال شود را انتخاب کنید.

en: Emergency
fa: وضعیت اضطراری

en: Alert
fa: هشدار

en: Critical
fa: بحرانی

en: Link to view the result of the event.
fa: پیوند مشاهده نتیجه رویداد.

en: Site details
fa: جزئیات سایت
