Watchdog Aggregator (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Message
nl: Bericht

en: No log messages available.
nl: Geen logberichten beschikbaar.

en: Save
nl: Opslaan

en: Add
nl: Toevoegen

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Database type
nl: Databasetype

en: Error
nl: Fout

en: Active
nl: Actief

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: Location
nl: Locatie

en: Severity
nl: Ernst

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Referrer
nl: Doorverwijzer

en: Database password
nl: Databasewachtwoord

en: Database name
nl: Databasenaam

en: Cache settings
nl: Cache-instellingen

en: Notice
nl: Mededeling

en: Variables
nl: Variabelen

en: Database host
nl: Database-host

en: Text of log message to be passed into the t() function.
nl: Tekst van het logbericht dat zal doorgegeven worden aan de t()-functie.

en: Serialized array of variables that match the message string and that is passed into the t() function.
nl: Serialized-array van variabelen dat overeenkomt met de tekenreeks die aan de t()-functie wordt doorgegeven.

en: Database port
nl: Databasepoort

en: One hour
nl: Één uur

en: Filter log messages
nl: Logberichten filteren

en: You must select something to filter by.
nl: Selecteer iets om op te filteren.

en: Emergency
nl: Noodtoestand

en: Alert
nl: Alarm

en: Critical
nl: Kritisch

en: Type of log message, for example "user" or "page not found."
nl: Soort logbericht, bijvoorbeeld "gebruiker" of "pagina niet gevonden".

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug)
nl: De ernst van de gebeurtenis; bereik van 0 (Noodgeval) tot 7 (Debug)

en: Link to view the result of the event.
nl: Link om het resultaat van de gebeurtenis te zien.

en: URL of the origin of the event.
nl: URL van de bron van de gebeurtenis.

en: Referer
nl: Verwijzing

en: URL of referring page.
nl: URL van de verwijzende pagina.

en: Hostname of the user who triggered the event.
nl: Hostnaam van de gebruiker die de gebeurtenis heeft getriggerd.

en: Unix timestamp of when event occurred.
nl: Unix-tijdstip waarop de gebeurtenis plaats vond.

en: Fetch settings
nl: Instellingen ophalen

en: Site details
nl: Websitegegevens
