Watchdog Event Extras (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: User
id: Pengguna

en: Hostname
id: Nama host

en: Location
id: Lokasi

en: Severity
id: Keparahan

en: Referrer
id: Dirujuk oleh
