Watcher (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Remove
id: Hapus

en: Comments
id: Komentar

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Settings
id: Pengaturan

en: Help
id: Bantuan

en: Statistics
id: Statistik

en: Post
id: Pos

en: You must enter a valid e-mail address.
id: Anda harus memasukkan alamat email yang benar.

en: !time ago
id: !time yang lalu

en: Other
id: Lainnya

en: Anonymous
id: Anonim

en: Notifications
id: Notifikasi

en: 1 new | @count new
id[0]: 1 baru
id[1]: @count baru

en: unlimited
id: Tidak terbatas

en: Testing
id: Pengujian

en: Sharing
id: Berbagi

en: Your email address
id: Alamat email Anda
