Weather (7.x-1.4) - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Delete
is: Eyða

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Display settings
is: Birtingastillingar

en: Weather
is: Veður

en: Temperature: !temperature
is: Hitastig: !temperature

en: Wind: !wind
is: Vindur: !wind

en: Pressure: !pressure
is: Þrýstingur: !pressure

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: rain
is: rigning

en: North
is: Norður

en: Northeast
is: Norðaustur

en: East
is: Austur

en: Southeast
is: Suðaustur

en: South
is: Suður

en: Southwest
is: Suðvestur

en: West
is: Vestur

en: Northwest
is: Norðvestur

en: Variable
is: Breyta

en: Save
is: Vista

en: Visibility
is: Sýnileiki
