Weather (7.x-1.5) - en to vi translation catalogue (55 entries)

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Delete
vi: Xóa

en: Real name
vi: Tên thật

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Display settings
vi: Các thiết lập trình bày

en: Weather
vi: Thời tiết

en: Weather: custom user
vi: Thời tiết: của người dùng

en: Current weather
vi: Thời tiết hiện tại

en: Temperature: !temperature
vi: Nhiệt độ: !temperature

en: Wind: !wind
vi: Gió: !wind

en: Pressure: !pressure
vi: Áp suất: !pressure

en: Rel. Humidity: !rel_humidity
vi: Ẩm độ tương đối: !rel_humidity

en: Visibility: !visibility
vi: Tầm nhìn: !visibility

en: Reported on:
vi: Báo cáo lúc:

en: Country
vi: Quốc gia

en: Select a country to narrow down your search.
vi: Chọn một nước để thu hẹp tìm kiếm của bạn.

en: Place
vi: Địa điểm

en: Select a place in that country for the weather display.
vi: Chọn một địa điểm của một nước để hiện thời tiết.

en: You may enter another name for the place selected above.
vi: Bạn có thể thêm một tên khác cho địa điểm đã chọn ở trên.

en: Display units
vi: Đơn vị hiển thị

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Optional. In the block, the heavier locations will sink and the lighter locations will be positioned nearer the top. Locations with equal weights are sorted alphabetically.
vi: Tùy chọn. Trong khối, địa điểm nặng hơn chìm xuống, và nhẹ thì nổi hơn ở đỉnh cột. Địa điểm có trọng lượng bằng nhau thì xếp theo chữ cái.

en: No data
vi: Không dữ liệu

en: Clear sky
vi: Trời trong

en: Few clouds
vi: Ít mây

en: Scattered clouds
vi: Nhiều mây rải rác

en: Broken clouds
vi: Mây thất thường

en: Overcast
vi: U ám

en: No significant clouds
vi: Mây không đáng kể

en: light rain showers
vi: mưa rào nhẹ

en: light freezing rain
vi: mưa rét nhẹ

en: light rain
vi: mưa nhẹ

en: heavy rain showers
vi: mưa rào nặng hạt

en: heavy freezing rain
vi: mưa rào rét lớn

en: heavy rain
vi: mưa lớn

en: rain showers
vi: mưa rào

en: freezing rain
vi: mưa rét

en: rain
vi: mưa

en: Calm
vi: Ôn hòa

en: North
vi: Bắc

en: Northeast
vi: Đông Bắc

en: East
vi: Đông

en: Southeast
vi: Đông Nam

en: South
vi: Nam

en: Southwest
vi: Tây Nam

en: West
vi: Tây

en: Northwest
vi: Tây Bắc

en: Variable from !direction_a to !direction_b
vi: Biến từ !direction_a đến !direction_b

en: Variable
vi: Biến

en: Save
vi: Lưu

en: Visibility
vi: Hiển thị nội dung

en: Temperature
vi: Nhiệt độ

en: km/h
vi: cây số/giờ

en: mph
vi: dặm/giờ
