Weather (7.x-2.7) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: North
it: Nord

en: East
it: Est

en: South
it: Sud

en: West
it: Ovest

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Time
it: Data e ora

en: Temperature
it: Temperatura

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Add location
it: Aggiungi posizione

en: Condition
it: Condizione

en: Location of this weather station:
it: Pozione di questa stazione meteo:

en: The configuration has been saved.
it: La configurazione è stata salvata.

en: Distance
it: Distanza

en: Kilometers
it: Chilometri

en: Start time
it: Punto di inizio

en: Displays
it: Visualizzazioni

en: Add display
it: Aggiungi

en: Edit display
it: Modifica display

en: Fair
it: Sufficiente

en: End time
it: Punto di fine
