Weather.com.au (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Display units
fr: Unités d'affichage

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Caching
fr: Mise en cache

en: State
fr: État

en: Temperature
fr: Température

en: Wind speed
fr: Vitesse du vent

en: Knots
fr: Nœuds

en: meter/s
fr: m/s

en: Pressure
fr: Pression

en: !speed knots
fr: !speed nœuds

en: !speed meter/s
fr: !speed m/s

en: City
fr: Ville

en: Inches
fr: Pouces

en: Beaufort !number
fr: !number Beaufort

en: Cache lifetime
fr: Durée de vie du cache

en: !pressure kPa
fr: pression ! kPa

en: Specify which units should be used for displaying the weather data.
fr: Spécifier quelles unités doivent être utilisées pour l'affichage des données météo.
