Weather.com.au (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Display units
uk: Одиниці вимірювань

en: !speed mph
uk: !speed миль/год.

en: !speed km/h
uk: !speed км/год

en: !pressure inHg
uk: !pressure дюйм рт.ст.

en: !pressure hPa
uk: !pressure гПа

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Caching
uk: Кешування

en: State
uk: Стан

en: Temperature
uk: Температура

en: Celsius
uk: Цельсія

en: Fahrenheit
uk: Фаренгейт

en: Wind speed
uk: Швидкість вітру

en: km/h
uk: км/г

en: mph
uk: миль/год

en: Knots
uk: Вузли

en: meter/s
uk: м/с

en: Pressure
uk: Тиск

en: hPa
uk: гПа

en: inHg
uk: дюймів рт.ст.

en: mmHg
uk: мм рт. ст.

en: !speed knots
uk: !speed вузл.

en: !speed meter/s
uk: !speed м/c

en: !pressure mmHg
uk: !pressure мм рт.ст.

en: City
uk: Місто

en: Inches
uk: Дюйми

en: Beaufort
uk: шкала Бофорта

en: Beaufort !number
uk: !number по шкалі Бофорта

en: Cache lifetime
uk: Час життя кешу

en: kPa
uk: кПа

en: Celsius / Fahrenheit
uk: Цельсій / Фаренгейт

en: Fahrenheit / Celsius
uk: Фаренгейт / Цельсій
