Weather.com.au (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Display units
de: Anzeigeeinheiten

en: !pressure inHg
de: !pressure in Hg

en: !pressure hPa
de: !pressure Hecto-Pascal

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Caching
de: Cache

en: State
de: Status

en: Temperature
de: Temperatur

en: Wind speed
de: Windgeschwindigkeit

en: Knots
de: Knoten

en: meter/s
de: Meter/s

en: Pressure
de: Luftdruck

en: !speed knots
de: !speed Knoten

en: !speed meter/s
de: !speed Meter/s

en: City
de: Stadt

en: Inches
de: Zoll

en: Cache lifetime
de: Minimale Cache-Lebensdauer

en: Specify which units should be used for displaying the weather data.
de: Legen Sie die Einheiten zur Darstellung von Wetterdaten fest.
