Weather.com.au (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (32 entries)

en: Display units
ru: Система мер для отображения

en: !speed mph
ru: !speed миль/ч

en: !speed km/h
ru: !speed км/ч

en: !pressure inHg
ru: !pressure дюйм/рт.ст.

en: !pressure hPa
ru: !pressure гПа

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Caching
ru: Кэширование

en: State
ru: Состояние

en: Temperature
ru: Температура

en: Celsius
ru: Цельсий

en: Fahrenheit
ru: Фаренгейт

en: Wind speed
ru: Скорость ветра

en: km/h
ru: км/ч

en: mph
ru: миль/ч

en: Knots
ru: Узлов

en: meter/s
ru: м/с

en: Pressure
ru: Давление

en: hPa
ru: гПа

en: inHg
ru: дюйм/рт.ст.

en: mmHg
ru: мм/рт.ст.

en: !speed knots
ru: !speed узлов

en: !speed meter/s
ru: !speed м/c

en: !pressure mmHg
ru: !pressure мм/рт.ст.

en: City
ru: Город

en: Inches
ru: Дюймы

en: Beaufort
ru: шкала Бофорта

en: Beaufort !number
ru: !number по шкале Бофорта

en: Cache lifetime
ru: Время жизни кэша

en: kPa
ru: kПа

en: !pressure kPa
ru: !pressure kПа

en: Celsius / Fahrenheit
ru: Цельсий / Фаренгейт

en: Fahrenheit / Celsius
ru: Фаренгейт / Цельсий
