Webchick's test profile (7.x-0.1-unstable12) - en to he translation catalogue (405 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Pages
he: עמודים

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Reset to defaults
he: חזרה להגדרות ברירת המחדל

en: delete
he: מחק

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Totals
he: סך הכל

en: Username
he: כינוי

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Explanation or submission guidelines
he: הסבר או הנחיות שליחה

en: Block Title
he: כותרת תיבה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Administration
he: ניהול

en: Comments
he: תגובות

en: Priority
he: עדיפות

en: More
he: עוד

en: not verified
he: לא נבדק

en: Quantity
he: כמות (ערך מספרי)

en: On
he: על

en: Block title
he: כותרת התיבה

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Ash
he: אפר

en: Aquamarine
he: ירוק-כחלחל

en: Home page
he: דף הבית

en: Categories
he: סיווגים

en: Go
he: לך

en: view
he: הצג

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: מסר

en: - None -
he: - ללא -

en: Country
he: ארץ

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Center
he: מרכז

en: Types
he: סוגים

en: none
he: ללא

en: Settings
he: הגדרות

en: Feed
he: הזנה

en: Name
he: שם

en: edit
he: עדכן

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: up
he: לעמוד האב

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Import
he: ייבוא

en: Export
he: ייצוא

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Font
he: גופן

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: למעלה

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Add
he: הוסף

en: View
he: תצוגה

en: URL
he: כתובת URL

en: Display
he: תצוגה

en: Feed URL
he: כתובת URL של ההזנה

en: The username %name does not exist.
he: המשתמש %name לא קיים במערכת.

en: Text
he: טקסט

en: read more
he: הצג את ההמשך

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Total
he: סה"כ

en: Status:
he: סטטוס:

en: Advanced search
he: חיפוש מתקדם

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Titles
he: כותרות

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Create
he: נוצר

en: Separator
he: מפריד

en: Are you sure you want to delete %title?
he: האמנם ברצונך למחוק את '%title'?

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Bottom
he: למטה

en: Site name
he: שם האתר

en: Site slogan
he: סיסמת האתר

en: Url
he: כתובת url

en: Off
he: כבוי

en: Never
he: לעולם

en: Header
he: כותרת

en: Left sidebar
he: סרגל צידי שמאלי

en: Right sidebar
he: סרגל צידי ימני

en: Footer
he: הודעה בתחתית האתר

en: Custom
he: מותאם

en: Visibility
he: מתי השדה מוצג

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Published
he: מפורסם

en: Signature
he: חתימה

en: Term name
he: שם הסיווג

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: Fields
he: שדות

en: Contains
he: מכיל

en: Overridden
he: נדרס

en: Normal
he: נורמלי

en: configure
he: הגדר

en: URL:
he: כתוהת URL:

en: Updated:
he: עודכן:

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Node Title
he: כותרת פריט התוכן

en: Medium
he: אמצעי

en: Price
he: מחיר

en: Customer
he: לקוח

en: Amount
he: כמות

en: Add to cart
he: הוספה לסל הקניות

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Terms
he: תגיות

en: Desc
he: יורד

en: Owner
he: בעלים

en: By
he: מאת

en: Payment
he: תשלום

en: Payment settings
he: הגדרות תשלום

en: Store
he: חנות

en: Company
he: חברה

en: Method
he: שיטה

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: Forum
he: פורום

en: Configuration
he: הגדרות

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Navigation
he: ניווט

en: Repeat
he: חזור

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Sent
he: נשלח

en: User login
he: כניסה

en: Add new comment
he: הוסף תגובה חדשה

en: Case
he: פנייה

en: Users
he: חברי האתר

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Checkout
he: לרכישה

en: Override
he: דרוס

en: Clone
he: שכפל

en: Tab
he: לשונית

en: Empty text
he: טקסט ריק

en: Operator
he: אופרטור

en: Order
he: הזמנה

en: Basic settings
he: הגדרות בסיסיות

en: Term description
he: תאור המושג

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: You have to specify a valid date.
he: יש להזין תאריך תיקני.

en: City
he: עיר

en: Postal code
he: מיקוד

en: Title:
he: כותרת:

en: Sort by
he: מיין לפי

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: American Samoa
he: סמואה האמריקאית

en: Georgia
he: גאורגיה

en: Guam
he: גואם

en: Marshall Islands
he: איי מרשל

en: Northern Mariana Islands
he: איי מריאנה הצפוניים

en: Palau
he: פלאו

en: Puerto Rico
he: פוארטו ריקו

en: Full name
he: שם ו-שם משפחה

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Leave blank for %anonymous.
he: השאר ריק עבור %anonymous.

en: Pending
he: ממתינות

en: Change
he: חשב

en: Switch
he: החלף

en: Feeds
he: הזנות

en: Could not retrieve title from feed.
he: לא הצליח לאחזר כותרת מההזנה.

en: Sources
he: מקורות

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: View user profile.
he: הצג מידע נוסף על החבר.

en: Source
he: מקור

en: Request new password
he: חידוש סיסמה

en: Languages
he: שפות

en: Topics
he: נושאים

en: Middle
he: אמצע

en: Select list
he: בחר רשימה

en: Posts
he: הודעות

en: Alignment
he: יישור

en: Revert
he: שחזר

en: Unit
he: יחידת מידה

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Create new account
he: הצטרפות

en: Info
he: מידע

en: Site information
he: מידע על האתר

en: Blocked
he: חסום

en: or
he: או

en: Missing
he: חסר

en: Link color
he: צבע קישור

en: Shopping cart
he: סל קניות

en: Cart
he: סל קניות

en: Discount
he: הנחה

en: Product
he: מוצר

en: Subtotal
he: סיכום ביניים

en: Payment method
he: צורת תשלום

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Completed
he: בוצע

en: Products
he: מוצרים

en: Product types
he: סוגי מוצרים

en: Total:
he: סה"כ:

en: Orders
he: הזמנות

en: User name
he: שם משתמש

en: Allowed file extensions
he: סיומות קובץ מותרות

en: Display style
he: סגנון תצוגה

en: Content top
he: תוכן, חלק עליון

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: by
he: ע"י

en: You are here
he: הינך נמצא כאן

en: Processing
he: מעבד

en: Slogan
he: סיסמה

en: Apply
he: התאמה

en: Select
he: בחר

en: Bold
he: מודגש

en: Block body
he: תוכן התיבה

en: Title (link)
he: כותרת (קישור)

en: Title (no link)
he: כותרת (ללא קישור)

en: Autocomplete text field
he: שדה טקסט בעל השלמה אוטומטית

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: Canceled
he: בוטל

en: Grid
he: רשת

en: 1 comment | @count comments
he[0]: תגובה אחת
he[1]: @count תגובות

en: Blue
he: כחול

en: @user's picture
he: התמונה של @user

en: Rate
he: דרג

en: Postal Code
he: מיקוד

en: Unavailable
he: לא זמין

en: Language neutral
he: שפה נייטרלית

en: Account blocked
he: חסימת חשבון

en: Parser
he: מפענח

en: Euro
he: יורו

en: Offset
he: היסט

en: Featured
he: מובלט

en: contains
he: מכיל

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Account information
he: מידע על חשבון

en: Account
he: חשבון

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: ZIP Code
he: מיקוד

en: Containing any of the words
he: מכיל אחת מהמילים

en: Containing the phrase
he: מכיל את הביטוי

en: Containing none of the words
he: לא מכיל אף אחת מהמילים

en: Billing information
he: פרטי חשבון

en: Company name
he: שם החברה

en: Content bottom
he: תוכן, חלק תחתון

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Create @name
he: יצירת @name

en: View cart
he: צפה בסל קניות

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Save profile
he: שמור פרופיל

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Payment methods
he: צורות תשלום

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Save and add another
he: שמור והוסף אחר

en: Credit card
he: כרטיס אשראי

en: Post new comment
he: פרסום תגובה חדשה

en: Tax
he: מסים

en: Display format
he: סגנון תצוגה

en: In the form of WW (01 - 53).
he: בצורה WW (01 - 53).

en: Order status
he: מצב הזמנה

en: Review order
he: צפיה בהזמנה

en: Checkout settings
he: הגדרות רכישה - checkout

en: Update cart
he: עדכן סל קניות

en: Add product
he: הוסף מוצר

en: Order settings
he: הגדרות הזמנה

en: View order
he: הצג הזמנה

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Autocomplete matching
he: התאמת השלמה אוטומטית

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: First sidebar
he: עמודה ראשונה

en: Second sidebar
he: עמודה שנייה

en: Order total
he: סה"כ הזמנה

en: This will override any other link you have set.
he: ידרוס כל קישור אחר שהגדרת.

en: Delete link
he: מחק קישור

en: Multilingual support
he: תמיכה רב לשונית

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Legend
he: מקרא

en: Product SKU
he: מק"ט המוצר

en: Secondary
he: משני

en: Edit link
he: ערוך קישור

en: Upper case
he: אותיות רישיות

en: Lower case
he: אותיות קטנות

en: The title of the node.
he: כותרת העמוד

en: In the form of CCYYMMDD.
he: בצורת CCYYMMDD.

en: Created year + month
he: חודש + שנת יצירה

en: In the form of YYYYMM.
he: בצורה YYYYMM.

en: Created year
he: שנת יצירה

en: In the form of YYYY.
he: בתצורה YYYY.

en: Created month
he: חודש יצירה

en: In the form of MM (01 - 12).
he: במבנה של MM (01 - 12).

en: Created day
he: יום יצירה

en: In the form of DD (01 - 31).
he: במבנה DD (01 - 31).

en: Created week
he: שבוע יצירה

en: Updated year + month
he: חודש + שנת עידכון

en: Updated year
he: שנת עידכון

en: Updated month
he: חודש עידכון

en: Updated day
he: יום עידכון

en: Updated week
he: שבוע  עידכון

en: Items per page
he: מספר פריטים בעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Payment Method
he: שיטת תשלום

en: Guarani
he: גוארנית

en: sort ascending
he: מיין בסדר עולה

en: sort descending
he: מיין בסדר יורד

en: Header top
he: ראש הכותרת העליונה

en: Header bottom
he: תחתית הכותרת

en: Search form
he: טופס חיפוש

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Published date
he: תאריך פרסום

en: Page top
he: ראש העמוד

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Sidebar first
he: עמודה ראשונה

en: Submitted by !username on !datetime
he: נכתב ע"י !username בתאריך !datetime

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: Dollar
he: דולר

en: Entities
he: ישויות

en: Edit URL
he: ערוך כתובת URL

en: Date changed
he: תאריך שונה

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
he: פרטו את רשימת העמודים באמצעות רישום המיקום שלהם. הזינו מיקום אחד בשורה. הסימן * משמש כשומר-מקום. למשל רשמו blog להצגת התיבה בעמוד בלוג ורשמו blog/* להצגת התיבה בכל עמודי הבלוגים. רשמו <front> להצגת התיבה בעמוד הבית.

en: Save and add fields
he: שמירה והוספת שדות

en: Includes:
he: כולל:

en: Welcome (new user created by administrator)
he: ברוך הבא (משתמש חדש שנוצר ע"י מנהל)

en: Welcome (awaiting approval)
he: ברוך הבא ( משתמש חדש שמחכה לאישור מנהל)

en: Welcome (no approval required)
he: ברוך הבא (לא נדרש אישור מנהל)

en: Password recovery
he: שחזור סיסמה

en: Account activation
he: הפעלת חשבון

en: Account cancellation confirmation
he: אישור ביטול חשבון

en: Account canceled
he: משתמש בוטל

en: Footer first column
he: טור ראשון של כותרת תחתונה

en: Footer second column
he: טור שני של כותרת תחתונה

en: Footer third column
he: טור שלישי של כותרת תחתונה

en: Footer fourth column
he: טור רביעי של כותרת תחתונה

en: <a href="[site:url]">Return to the front page.</a>
he: <a href="[site:url]">חזרה לדף הבית.</a>

en: Highlighted
he: מודגש

en: Sidebar second
he: עמודה שנייה

en: Sidebar background
he: רקע עמודה

en: Sidebar borders
he: גבולות עמודה

en: Footer background
he: רקע כותרת תחתונה

en: Title and slogan
he: כותרת וסלוגן

en: Administer your store.
he: ניהול החנות

en: Your shopping cart is empty.
he: עגלת הקניות שלך ריקה.

en: Customer profiles
he: פרופילי לקוחות

en: Add a customer profile
he: הוסף פרופיל לקוח

en: Add a new customer profile.
he: הוסף פרופיל לקוח חדש.

en: Add a product
he: הוסף מוצר

en: Manage products types for your store.
he: נהל סוגי מוצרים לחנות.

en: Add product type
he: הוסף סוג מוצר

en: A basic product type.
he: סוג מוצר בסיסי.

en: Save product
he: שמור מוצר

en: No information
he: אין מידע

en: Agora
he: אגורה

en: Header menu
he: תפריט בראש הדף

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: עולה

en: Admin page
he: דף המנהל

en: No products have been created yet.
he: טרם נוצרו מוצרים

en: (Machine name: @type)
he: (שם מכונה: @type)

en: Your order is number [commerce-order:order-number]. You can <a href="[commerce-order:url]">view your order</a> on your account page when logged in.
he: מספר הזמנתך הוא [commerce-order:order-number]. ניתן <a href="[commerce-order:url]">לצפות בהזמנה</a> בדף החשבון שלך כאשר הינך מחובר.

en: !logo PayPal - pay securely without sharing your financial information
he: !logo PayPal - תשלום באופן מאובטח מבלי לשתף מידע פיננסי שלך.

en: (Continue with checkout to complete payment via Paypal.)
he: (המשך לקופה על מנת להשלים את התשלום באמצעות Paypal.)
