Webchick's test profile (7.x-0.1-unstable13) - en to bg translation catalogue (2319 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Още

en: user
bg: потребител

en: Pages
bg: Страници

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: Reset to defaults
bg: Върни се към стойностите по подразбиране

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Create a new user account.
bg: Създай нов потребителски акаунт.

en: Request new password via e-mail.
bg: Заявяване на нова парола чрез имейл.

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: approve
bg: одобри

en: E-mail
bg: Е-поща

en: Approve
bg: Одобри

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: content
bg: съдържание

en: Development
bg: Разработка

en: Group
bg: Група

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Replies
bg: Отговори

en: Closed
bg: Закрито

en: yes
bg: да

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: closed
bg: закрито

en: Actions
bg: Действия

en: disabled
bg: деактивиран

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Unsubscribe
bg: Прекрати абонамента

en: administrator
bg: администратор

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Read more
bg: Пълен текст

en: RSS feed
bg: RSS-лента

en: more
bg: още

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Access control
bg: Контрол на достъпа

en: Explanation or submission guidelines
bg: Пояснения или инструкции при подаване на материала

en: Article
bg: Статия

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: footer
bg: подложка

en: Comments
bg: Коментари

en: Priority
bg: Приоритет

en: More
bg: още...

en: not verified
bg: непроверено

en: Action
bg: Действие

en: Last updated
bg: Последно обновяване

en: On
bg: Включи

en: new
bg: нов

en: error
bg: грешка

en: Tags
bg: Таг

en: Block title
bg: Заглавие на блока

en: The title of the block as shown to the user.
bg: Заглавието на блока, така както ще го вижда потребителя.

en: Taxonomy
bg: Таксономия

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Blue Lagoon (Default)
bg: Синя лагуна (По премълчаване)

en: Ash
bg: Пепел

en: Aquamarine
bg: Аквамарин

en: Belgian Chocolate
bg: Белгийски шоколад

en: Bluemarine
bg: Морско синьо

en: Citrus Blast
bg: Цитрусов взрив

en: Cold Day
bg: Студен ден

en: Mediterrano
bg: Средиземноморски

en: Mercury
bg: Живак

en: Nocturnal
bg: Нощен

en: Olivia
bg: Маслина

en: Pink Plastic
bg: Розова пластмаса

en: Shiny Tomato
bg: Ярък домат

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Categories
bg: Категории

en: Download
bg: Свали

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: updated
bg: Актуализирано

en: Available variables are:
bg: Достъпните променливи са:

en: Overview
bg: Обзор

en: File information
bg: Информация за файла

en: File
bg: Файл

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Release notes
bg: Бележки за версията

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Size
bg: Размер

en: Links
bg: Връзки

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: None
bg: Не

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Test
bg: Тест

en: Number
bg: Число

en: Message
bg: Съобщение

en: No log messages available.
bg: Няма лог. съобщения

en: Password
bg: Парола

en: - None -
bg: - Не -

en: Weight
bg: Тегло

en: The configuration options have been saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Variable
bg: Променлив

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Center
bg: Център

en: Help text
bg: Помощен текст

en: Types
bg: Типове

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Multiple
bg: Множествен

en: Required
bg: Задължително

en: root
bg: корен

en: Parent
bg: Родител

en: Parents
bg: Родители

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
bg: Страниците на дадено ниво се сортират първо по тегло, после по заглавие.

en: none
bg: не

en: Category
bg: Категория

en: Add container
bg: Добави контейнер

en: Settings
bg: Настройки

en: Add category
bg: Добави категория

en: Name
bg: Име

en: edit container
bg: редактирай контейнер

en: edit
bg: редактирай

en: No categories available.
bg: Няма налична категория.

en: Go to previous page
bg: Към предишната страница

en: up
bg: нагоре

en: Go to parent page
bg: Към родителската страница

en: Go to next page
bg: Към следващата страница

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Back
bg: Назад

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: Outline
bg: Очертание

en: header
bg: заглавка

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Session opened for %name.
bg: Сесията за %name е отворена.

en: Help
bg: Справка

en: Default
bg: По подразбиране

en: Summary
bg: Обзор

en: Update
bg: Промени

en: Open
bg: Отвори

en: Top
bg: Връх

en: Small
bg: Малък

en: Large
bg: Голям

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Core
bg: Ядро

en: Time
bg: Време

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Добави

en: remove
bg: Премахване

en: View
bg: Прегледай

en: Length
bg: Времетраене

en: Format
bg: Формат

en: History
bg: История

en: The configuration options have been reset to their default values.
bg: Опциите за настройка са възстановени на стойности по подразбиране.

en: Path
bg: Път

en: Filename
bg: Име на файла

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Modules
bg: Модули

en: Clear index
bg: Изчисти индекса

en: General discussion
bg: Общ форум

en: edit forum
bg: редактирай форума

en: Forum name
bg: Име на форума

en: forum
bg: форум

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
bg: Наистина ли искате да изтриете форум  %name?

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Region
bg: Област на сайта

en: Visible
bg: Видим

en: link
bg: връзка

en: Anchor
bg: Котва

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: results
bg: Резултати

en: search
bg: Търсене

en: Teaser
bg: Резюме

en: never
bg: никога

en: The username %name does not exist.
bg: Името на потребителя %name не съществува.

en: mail
bg: поща

en: Updated
bg: Обновено

en: actions
bg: действия

en: Text
bg: Текст

en: aggregator
bg: съвкупност от новини

en: read more
bg: чети по-нататък

en: Update interval
bg: Интервал на обновяване

en: The fully-qualified URL of the feed.
bg: Пълен адрес на RSS лентата

en: Add forum
bg: Добави форум

en: Add term
bg: Добави термин

en: theme
bg: тема

en: no screenshot
bg: няма снимка на екрана

en: Timestamp
bg: Време

en: Keywords
bg: ключови думи

en: Access log settings
bg: Настройки на журнала за достъп

en: Enable access log
bg: Активирай журнала за достъп

en: Discard access logs older than
bg: Премахни от журнала за достъп записите по-стари от

en: Preview comment
bg: Предварителен преглед на коментара

en: <none>
bg: <не>

en: Unassign
bg: Отмени назначението

en: Statistics
bg: Статистики

en: Advanced search
bg: Разширено търсене

en: You are not authorized to access this page.
bg: Нямате право на достъп до тази страница.

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Permitted file extensions
bg: Разрешени файлови разширения

en: Upload
bg: Трансфер

en: Picture
bg: Изображение

en: type
bg: тип

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: Find content
bg: Намери съдържание

en: Database type
bg: Тип БД

en: User
bg: Потребител

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: action
bg: действие

en: Continue
bg: Продължи

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: Email
bg: Е-поща

en: file
bg: файл

en: status
bg: състояние

en: User ID
bg: ID на Потребителя

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Параметри

en: Contact
bg: Контакт

en: no
bg: не

en: Created
bg: Създадено

en: Node
bg: Материал

en: Sent email to %recipient
bg: Изпратен имейл до %recipient

en: Unable to send email to %recipient
bg: Не може да изпрати имейл до %recipient

en: The subject of the message.
bg: Тема на съобщението.

en: Create
bg: Създаване

en: Are you sure you want to delete %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %title?

en: Required Title
bg: Нужно заглавие

en: No Title
bg: Без заглавие

en: Not a valid URL.
bg: Невалиден URL

en: Save categories
bg: Запази категориите

en: The name of the menu.
bg: Име на менюто

en: Parent item
bg: Родителски елемент

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
bg: Не е задължителен. В менюто елементите с по-голяма тежест ще бъдат поместени в дъното на секцията, а обектите с по-малка тежест ще останат в горната част.

en: Question
bg: Въпрос

en: Add child page
bg: Добави дъщерна страница

en: Printer-friendly version
bg: Версия за печат

en: Content type for child pages
bg: Тип съдържание на дъщерните страници

en: Update options
bg: Опции за обновяването

en: Remove from outline
bg: Премахни от очертанието

en: Unknown export format.
bg: Непознат формат на експорта.

en: All
bg: Всички

en: days
bg: дни

en: Active
bg: Активен

en: Done
bg: Готово

en: Last post
bg: Последно съобщение

en: Submit @name
bg: Изпрати @name

en: Access denied
bg: Достъпът забранен

en: Year
bg: Година

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Add content
bg: Добави съдържание

en: Page title
bg: Заглавие на страница

en: Block
bg: Блокирай

en: Add block
bg: Добавяне на блок

en: Override title
bg: Презаписване на заглавие

en: Page
bg: Страница

en: Bottom
bg: Дъно

en: 1 hour | @count hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: @count часа

en: 1 day | @count days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: @count дни

en: Configuration saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Taxonomy terms
bg: Термин на таксономията

en: Logo
bg: Лого

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site slogan
bg: Слоган

en: Only site administrators can create new user accounts.
bg: Само администраторите могат да създават потребителски акаунти.

en: Added
bg: Добавено

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Url
bg: URL

en: Off
bg: Изключи

en: Host
bg: Хост

en: Available updates
bg: Налични обновления

en: Manual update check
bg: Ръчна проверка за обновления

en: Never
bg: Никога

en: Check manually
bg: Провери ръчно

en: Up to date
bg: Обновено

en: Update available
bg: Налични обновления

en: Drupal core update status
bg: Състояние на обновяване на ядрото

en: Out of date
bg: Не актуализирано

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Left sidebar
bg: Лява колонка

en: Right sidebar
bg: Дясна колонка

en: Footer
bg: Под черта

en: Inline
bg: В една линия

en: Recipients
bg: Получатели

en: Selected
bg: Избрано

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
bg: Изберете <em>Да</em>, ако желаете тази категория да бъде подразбираща се.

en: You must enter a category.
bg: Трябва да въведете категория

en: Are you sure you want to delete %category?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете категория %category?

en: Category %category has been deleted.
bg: Категорията %category беше изтрита.

en: Your name
bg: Твоето име

en: Your e-mail address
bg: Вашият имейл адрес.

en: Send e-mail
bg: Изпрати имейл

en: You must select a valid category.
bg: Трябва да изберете валидна категория.

en: You must enter a valid e-mail address.
bg: Трябва да въведете валиден имейл адрес.

en: Menu link
bg: Елемент от меню

en: To
bg: До

en: From
bg: От

en: Feed description
bg: описание на лентата

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Visibility
bg: Видимост

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Input format
bg: Филтриращ формат

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Locale
bg: Език

en: Title field label
bg: Поле за заглавие

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Sticky at top of lists
bg: Фиксиран най-отгоре

en: Revisions
bg: Редакции

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: URL alias
bg: URL синоними

en: Poll duration
bg: Продължителност

en: Explanation
bg: Обяснение

en: Selection options
bg: Опции за избор

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Vocabulary name
bg: Име на речника

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Term name
bg: Термин

en: Role name
bg: Име на роля

en: E-mail address
bg: E-mail адрес

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Time zone
bg: Часова зона

en: Severity
bg: Строгост

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Vote
bg: глас

en: Average
bg: Рейтинг

en: Count
bg: Брой

en: Set name
bg: Наименование на набора

en: RSS - blogs
bg: RSS - блогове

en: Watchdog
bg: Цербер

en: Search settings
bg: Настройки за търсене

en: Mode
bg: Режим

en: blocked
bg: блокиран

en: active
bg: активен

en: OPML feed
bg: OPML източник

en: configure
bg: конфигурирай

en: Number of news items in block
bg: Брой новини в блок

en: View this feed's recent news.
bg: Преглед на последните новини от този инфо канал.

en: View this category's recent news.
bg: Преглед на последните новини в тази категория.

en: Feed overview
bg: Преглед

en: Items
bg: Новини

en: Last update
bg: Последна промяна

en: Next update
bg: Следващо обновяване

en: %time ago
bg: преди %time

en: %time left
bg: остава %time

en: remove items
bg: премахни новини

en: update items
bg: обнови новини

en: Category overview
bg: Преглед на категория

en: Categorize
bg: Категоризирай

en: The categories have been saved.
bg: Категориите бяха записани.

en: Updated:
bg: Обновен:

en: %age old
bg: на %age

en: %ago ago
bg: преди %ago

en: Authored by
bg: Написано от

en: The feed %feed has been updated.
bg: RSS канал %feed обновен.

en: Feed %feed deleted.
bg: Източник %feed изтрит.

en: The feed %feed has been deleted.
bg: RSS канал %feed изтрит.

en: Feed %feed added.
bg: RSS канал %feed добавен.

en: The feed %feed has been added.
bg: RSS каналът %feed беше добавен.

en: The news items from %site have been removed.
bg: Новините от %site са премахнати.

en: Performance
bg: Производителност

en: This field is required.
bg: Задължително поле.

en: Medium
bg: Среда

en: Media
bg: Медия

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: Caching
bg: Кеширане

en: Month
bg: Месец

en: Details
bg: Детайли

en: Last reply
bg: Последен отговор

en: System
bg: Система

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Address
bg: Адрес

en: State
bg: Статус

en: Send
bg: Изпрати

en: Code
bg: Код

en: Recipient
bg: Получател

en: Add a role to the selected users
bg: Добави роля за избраните потребители

en: Remove a role from the selected users
bg: Изтрий роля за избраните потребители

en: security
bg: сигурност

en: node
bg: възел

en: General
bg: Общи

en: Calendar
bg: Календар

en: Recent posts
bg: Последни публикации

en: Tonga
bg: Тонга

en: Navajo
bg: Навахо

en: Day
bg: Ден

en: Table
bg: Таблица

en: Mon
bg: Пон.

en: Tue
bg: Вт.

en: Wed
bg: Ср.

en: Thu
bg: Вт.

en: Fri
bg: Пет.

en: Sat
bg: Съб.

en: Sun
bg: Нед.

en: January
bg: Януари

en: February
bg: Февруари

en: March
bg: Март

en: April
bg: Април

en: May
bg: Май

en: June
bg: Юни

en: July
bg: Юли

en: August
bg: Август

en: September
bg: Септември

en: October
bg: Октомври

en: November
bg: Ноември

en: December
bg: Декември

en: am
bg: преди обед

en: pm
bg: следобед

en: Forum
bg: Форум

en: Configuration
bg: Конфигурация на сайта

en: !time ago
bg: преди !time

en: Other
bg: Други

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Navigation
bg: Навигация

en: Color
bg: Цвят

en: Appearance
bg: Теми

en: Role
bg: Роля

en: User login
bg: Потребителски вход

en: Log in
bg: Вход

en: Updated URL for feed %title to %url.
bg: Обновен URL за канал %title, а именно %url.

en: Blog
bg: Блог

en: Jump to the first comment of this posting.
bg: Към първия коментар на тази публикация

en: Jump to the first new comment of this posting.
bg: Премини към първия нов коментар по тази публикация.

en: Add new comment
bg: Коментар

en: Add a new comment to this page.
bg: Добави нов коментар към тази страница

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
bg: Какво мислите за тази публикация?

en: reset
bg: нулирай

en: String
bg: Стринг

en: Users
bg: Потребители

en: Not installed
bg: Не е инсталирана

en: Choices
bg: Отговори

en: Minimum cache lifetime
bg: Минимален живот на кеша

en: Referrer
bg: URL референт

en: 1 vote | @count votes
bg[0]: 1 глас
bg[1]: @count гласа

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bg: @site в момента е в техническа профилактика. Ще бъде достъпен в най-скоро време. Благодарим ви за търпението.

en: Default front page
bg: Начална страница по подразбиране

en: Top pages
bg: Най-посещавани страници

en: Save changes
bg: Запази промените

en: access denied
bg: Отказан достъп

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Uninstall
bg: Деинсталация

en: Install
bg: Инсталирай

en: <All>
bg: Всички

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Optional
bg: По желание

en: Order
bg: Поръчка

en: Recent comments
bg: Последни коментари

en: Recent hits
bg: Последни посещения

en: Set default
bg: По подразбиране

en: The comment and all its replies have been deleted.
bg: Коментарът и всичките му отговори бяха изтрити.

en: Template
bg: Шаблон

en: Preformatted
bg: Преформатирано

en: Profile
bg: Профил

en: Anonymous users
bg: Анонимни потребители

en: Clear cache
bg: Изчисти кеша

en: Votes
bg: Гласа

en: Term description
bg: Описание на термина

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Operation
bg: Действие

en: reply
bg: отговор

en: Duration
bg: Период

en: Session closed for %name.
bg: Сесията на %name е затворена.

en: Tracker
bg: Тракер

en: You have to specify a valid date.
bg: Трябва да посочите валидна дата.

en: Server settings
bg: Настройки на сървър

en: The field %field is required.
bg: Полето %field е задължително.

en: Protocol
bg: Протокол

en: comments
bg: коментари

en: 1 new | @count new
bg[0]: 1 ново
bg[1]: @count нови

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Afghanistan
bg: Афганистан

en: Albania
bg: Албания

en: Andorra
bg: Андора

en: Angola
bg: Ангола

en: Antarctica
bg: Антарктика

en: Armenia
bg: Армения

en: Nauru
bg: Науру

en: United Arab Emirates
bg: Обединени Арабски емирства

en: Table prefix
bg: Префикс за таблиците

en: Database username
bg: Потребител за базата данни

en: Database password
bg: Парола

en: Database name
bg: Име на базата данни

en: Add user
bg: Добавяне на потребител

en: Port
bg: Порт

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Authored on
bg: Написано на

en: Leave blank for %anonymous.
bg: Оставете празно за %anonymous.

en: Hidden
bg: Скрит

en: Approved
bg: Потвърдени

en: Edit location
bg: Редактирай местоположение

en: Show
bg: Покажи

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
bg: Активиране или деактивиране на кеширането на страници за анонимни потребители и настройка на опциите за CSS и JS трафик оптимизация.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bg: Въведи една страница на ред като Drupal пътища. Символът '*' замества всичко останало (wildcard). Примерни пътища са %blog за страница на блог и %blog-wildcard за всеки персонален блог. %front е за заглавна страница.

en: Syslog
bg: Системен лог

en: Key
bg: Ключ

en: WIDTHxHEIGHT
bg: ШИРИНА х ВИСОЧИНА

en: Maximum file size per upload
bg: Максимален размер на файла за качване

en: Upload file
bg: Качи файл

en: Enabled languages
bg: Активирани езици

en: Arabic
bg: Арабски

en: English
bg: Английски

en: French
bg: Френски

en: Italian
bg: Италиански

en: Spanish
bg: Испански

en: Japanese
bg: Японски

en: Korean
bg: Корейски

en: Messages
bg: Съобщения

en: Edit term
bg: Редактирай термин

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
bg: Валиден имейл адрес. Всички имейли от системата ще бъдат изпращани на този адрес. Този имейл няма да бъде публично показван и ще бъде използван само ако желаете да получите нова парола или някои новини и служебна информация.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
bg: Имейл адресът %email е вече регистриран. <a href="@password">Забравена парола?</a>

en: Remove items
bg: Изтрий новини

en: Allowed HTML tags
bg: Разрешени HTML тагове

en: Sources
bg: Източници

en: !title category latest items
bg: последни новини в категория !title

en: !title feed latest items
bg: последни новини в канал !title

en: The category %category has been updated.
bg: Категорията %category беше обновена.

en: Category %category deleted.
bg: Категорията %category изтрита.

en: The category %category has been deleted.
bg: Категорията %category беше изтрита.

en: Category %category added.
bg: Категорията %category добавена.

en: The category %category has been added.
bg: Категорията %category беше добавена.

en: aggregator - @title
bg: агрегатор - @title

en: 1 item | @count items
bg[0]: 1 новина
bg[1]: @count новини

en: Add menu
bg: Добави меню

en: Clear
bg: Изчисти

en: menu
bg: меню

en: ‹ previous
bg: ‹ предишна

en: next ›
bg: следваща ›

en: No items selected.
bg: Няма избрани елементи.

en: The update has been performed.
bg: Обновяването беше извършено.

en: View user profile.
bg: Виж потребителския профил

en: Titles only
bg: Само заглавия

en: Full text
bg: Пълен текст

en: This cannot be undone.
bg: Това не може да бъде отменено.

en: Upload picture
bg: Качване на снимка

en: Source
bg: Източник

en: Message:
bg: Съобщение:

en: Language file
bg: Езиков файл

en: published
bg: публикувано

en: Average page generation time
bg: Средно време за генериране на страницата

en: The changes have been saved.
bg: Промените бяха записани.

en: Show only users where
bg: Покажи само потребителите с

en: Refine
bg: Подобряване

en: Undo
bg: Отмени

en: Member for
bg: Член от

en: @time ago
bg: преди @time

en: No users selected.
bg: Няма избрани потребители

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
bg: Открит е злонамерен опит за промяна на защитени потребителски полета.

en: Select all rows in this table
bg: Изберете всички редове в таблицата

en: Deselect all rows in this table
bg: Откажи всички редове от таблицата

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Your search yielded no results
bg: Няма съвпадения по Вашата заявка

en: Please enter some keywords.
bg: Моля, въведете дума/ думи

en: Front page
bg: Начална страница

en: Request new password
bg: Заявка за нова парола

en: unlimited
bg: неограничен

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Languages
bg: Езици

en: Topics
bg: Теми

en: Topic
bg: Тема

en: Edit menu
bg: Редактирай меню

en: Delete menu
bg: Изтрий меню

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Create new revision
bg: Създаване на нова версия

en: Locale settings
bg: Локални настройки

en: Configure block
bg: Настройки на блок

en: How many content items to display in "day" list.
bg: Колко съдържателни единици да се показват в "дневния" списък.

en: Jan
bg: Ян.

en: Feb
bg: Февр.

en: Mar
bg: Март

en: Apr
bg: Апр.

en: Jun
bg: Юни

en: Jul
bg: Юли

en: Aug
bg: Авг.

en: Sep
bg: Септ.

en: Oct
bg: Окт.

en: Nov
bg: Ноем.

en: Dec
bg: Дек.

en: Select list
bg: Избор от списък

en: Text field
bg: Текстово поле

en: Posts
bg: Мнения

en: Configure permissions
bg: Настрой правата

en: Workflow
bg: Информационен поток

en: None.
bg: Нищо.

en: Revert
bg: Връщане

en: Empty
bg: Празно

en: Existing system path
bg: Съществуващ системен път

en: Path alias
bg: Обновяване на псевдоним

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
bg: Посочете алтернативен адрес за достъп до тези данни. Например напишете "about", ако искате да създадете страница За нас. Не използвайте завършваща наклонена черта, защото псевдонимът няма да работи.

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Less than
bg: По-малко от

en: any
bg: всички

en: Choice
bg: Избор

en: Log out
bg: Излез

en: Number of day's top views to display
bg: Брой дни, за които да се показват най-посещаваните страници

en: Number of all time views to display
bg: Брой на посещенията през цялото време

en: Number of most recent views to display
bg: Брой на последните прегледи

en: The settings have not been saved because of the errors.
bg: Настройките не са записани поради грешки.

en: profile
bg: профил

en: First day of week
bg: Първи ден на седмицата

en: Autocomplete taxonomy
bg: Завърши въвеждането автоматично

en: Right
bg: Дясно

en: Send yourself a copy.
bg: Изпрати ми копие на моя адрес!

en: Your message has been sent.
bg: Вашето съобщение беше изпратено.

en: Create new account
bg: Регистрирай се

en: role
bg: роля

en: Are you sure you want to delete the block %name?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете блок %name?

en: The block %name has been removed.
bg: Блок  %name беше премахнат.

en: People
bg: Потребители

en: list terms
bg: Списък на термините

en: add terms
bg: Добави термини

en: Created new term %term.
bg: Създаден е нов термин %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете термина %title?

en: Deleted term %name.
bg: Изтрит термин %name.

en: warning
bg: предупреждение

en: No statistics available.
bg: Няма налични статистики.

en: Last run !time ago
bg: Последно изпълнение преди !time

en: Site information
bg: Информация за сайта

en: Blocked
bg: Блокиран

en: critical
bg: критично

en: Results
bg: Резултати

en: Older polls
bg: По-стари анкети

en: View the list of polls on this site.
bg: Вижте списъка с анкети на този сайт.

en: Poll settings
bg: Настройки на анкетата

en: You must fill in at least two choices.
bg: Трябва да отбележите най-малко два отговора.

en: open
bg: Отворена

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
bg: Тази таблица съдържа всички записани гласове за тази анкета. Ако анонимни участници имат право да гласуват то те ще бъдат идентифицирани по IP адреса на компютъра,  от който са гласували.

en: Visitor
bg: Посетител

en: Cancel your vote
bg: Отмени гласуването

en: View the current poll results.
bg: Вижте текущите резултати.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
bg: Изтриването на термина ще заличи и неговите подкатегории, ако има такива. Това действие е необратимо.

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: Parent terms
bg: Термини с по-общо значение, които се намират по-високо в йерархията.

en: Syndicate
bg: Синдикирай

en: Blogs
bg: Истории

en: Books
bg: Книги

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
bg: RSS каналът от %site изглежда повреден поради грешка "%error" на ред %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
bg: RSS каналът от %site изглежда повреден поради грешка "%error" на ред %line.

en: Forums
bg: Форуми

en: view revisions
bg: виж редакциите

en: Revisions for %title
bg: Редакции на %title

en: !date by !username
bg: !date от !username

en: revert
bg: връщане

en: Revision
bg: Редакция

en: current revision
bg: текуща редакция

en: The specified passwords do not match.
bg: Паролата е невалидна.

en: Track
bg: История

en: No forums defined
bg: Не е избран форум

en: This topic has been moved
bg: Тази тема беше преместена

en: Permissions
bg: Права

en: permission
bg: права

en: Your vote was recorded.
bg: Вашият глас беше записан.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
bg: Позволява на вашия сайт гласувания по различни теми с въпроси и няколко възможности за избор.

en: Link color
bg: Цвят на хипервръзките

en: Interval
bg: Интервал

en: Fiji
bg: Фиджи

en: Not published
bg: Непубликувано

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
bg: Вашите PHP настройки ограничават максималния размер на файла за качване до %size.

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Color scheme
bg: Цветова схема

en: Unformatted
bg: Неформатиран

en: @type: deleted %title.
bg: @type: изтрит %title.

en: Redirect to URL
bg: Препати към URL

en: details
bg: детайли

en: Relationships
bg: Приятели

en: The username %name has not been activated or is blocked.
bg: Потребителското име %name не е активирано или е блокирано.

en: Login attempt failed for %user.
bg: Неуспешен опит за идентификация на потребителя %user.

en: image
bg: изображение

en: Revision of %title from %date
bg: Редакция на %title от %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
bg: Потребителското име на човека,  на когото желаете да прехвърлите собствеността.

en: Manage the actions defined for your site.
bg: Управление на действията дефинирани за Вашия сайт.

en: Delete action
bg: Изтриване на действие

en: The action has been successfully saved.
bg: Действието е записано успешно.

en: Deleted action %aid (%action)
bg: Изтрито действие %aid (%action)

en: Action '%action' added.
bg: Действие '%action' е добавено.

en: Remove orphaned actions
bg: Премахни несвързани действия

en: Themes
bg: Теми

en: JPEG quality
bg: JPEG качество

en: Delete comments
bg: Изтрий коментарите

en: not published
bg: непубликувано

en: Published comments
bg: Публикувани коментари

en: !name field is required.
bg: !name полето е задължително.

en: Protected
bg: Защитен

en: Comment settings
bg: Настройки на коментарите

en: Hits
bg: Посещения

en: not sticky
bg: Незакрепена

en: sticky
bg: Закрепена

en: not promoted
bg: не промотирано

en: promoted
bg: промотирано

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: You are here
bg: Вие сте тук

en: Default options
bg: Опции по подразбиране

en: Contact settings
bg: Настройки на контакт

en: cancel
bg: Отказване

en: Reset password
bg: Промяна на паролата

en: Processing
bg: Обработва

en: Finished
bg: Приключен

en: disable
bg: дезактивирай

en: Temporary directory
bg: Временна директория

en: date
bg: дата

en: File upload error. Could not move uploaded file.
bg: Грешка при качването на файла. Каченият файл не може да бъде преместен.

en: Shortcuts
bg: Преки пътища

en: The specified date is invalid.
bg: Невалидна дата.

en: Password strength:
bg: Сила на парола:

en: Passwords match:
bg: Съвпадение пароли:

en: Slogan
bg: Мото

en: The name used to indicate anonymous users.
bg: Име, използвано за показване на анонимни потребители.

en: Alternate text
bg: Алтернативен текст

en: Apply
bg: Търси

en: Please wait...
bg: Моля изчакайте...

en: Assign
bg: Добави

en: Not translated
bg: Непреведено

en: Select
bg: Избери

en: Display on separate page
bg: Покажи на отделна страница

en: Location of comment submission form
bg: Място на формата за изпращане на коментари

en: Go to first page
bg: Към първата страница

en: Go to last page
bg: Към последната страница

en: Go to page @number
bg: Към страница @number

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: Underlined
bg: Подчертано

en: Delete role
bg: Изтриване на роля

en: List menus
bg: Списък менюта

en: Customize menu
bg: Персонализирай меню

en: English name
bg: Име на английски

en: Native name
bg: Име (на собств. език)

en: Block description
bg: Описание на блока

en: Form name
bg: Име на формата

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
bg: Заглавие на новото поле. Заглавието ще бъде показано на потребителя. Примерно заглавие: "Предпочитан цвят"

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
bg: Незадължително обяснение за новото поле, което ще бъде показно на потребителя.

en: Save field
bg: Записва поле

en: Blocks
bg: Блокове

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
bg: Определя какво блоково съдържание да се показва в страничните полета и други зони.

en: Delete block
bg: Изтриване на блок

en: Save blocks
bg: Запази блоковете

en: The block settings have been updated.
bg: Блоковите настройки бяха обновени.

en: '%name' block
bg: Блок '%name'

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
bg: Разреши на отделни потребители да персонализират видимостта на този блок в техните потребителски настройки.

en: Show block for specific roles
bg: Покажи блока за определени роли

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
bg: Покажи този блок само на определени роли. Ако не изберете роли, блокът ще се вижда от всички потребители.

en: Show block on specific pages
bg: Покажи блока на определени страници

en: Save block
bg: Запази блока

en: The block configuration has been saved.
bg: Конфигурацията на блока беше записана.

en: The block has been created.
bg: Блокът беше създаден.

en: Block body
bg: Съдържание на блока

en: The content of the block as shown to the user.
bg: Съдържание на блока във вида, в който се показва на потребителите.

en: Menus
bg: Менюта

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
bg: Всякакъв вид персонализиране ще бъде загубен. Това действие не може да бъде върнато.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
bg: Позволява на администраторите да настроят по свое желание навигационното меню.

en: Add vocabulary
bg: Добави речник

en: edit vocabulary
bg: Редакция на речник

en: Created new vocabulary %name.
bg: Създаден нов речник %name.

en: Updated vocabulary %name.
bg: Обновен речник %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете речника %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
bg: Изтриването на речника ще изтрие всички термини в него. Това действие е необратимо.

en: Deleted vocabulary %name.
bg: Изтрит речник %name.

en: Default time zone
bg: Часова зона по подразбиране

en: Manage fields
bg: Управление на полета

en: Add field
bg: Добави поле

en: Trimmed
bg: Съкратен текст

en: Add existing field
bg: Добави вече съществуващо поле

en: The update has encountered an error.
bg: При обновяването възникна грешка.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bg[0]: 1 успешно обработен елемент:
bg[1]: @count успешно обработени елемента:

en: Check boxes/radio buttons
bg: Отметки/радио — бутони

en: Single on/off checkbox
bg: Единична on/off отметка

en: Text area (multiple rows)
bg: Текстова област (много редове)

en: Index
bg: Индекс

en: Enable clean URLs
bg: Активирай Clean URL-ите

en: Theme-engine-specific settings
bg: Специфични настройки за темата

en: Publish
bg: Публикувай

en: Permission
bg: Разрешение

en: @module module
bg: модул @module

en: Incompatible with this version of PHP
bg: Несъвместим с тази версия на PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
bg: Този модул изисква PHP версия @php_required и е несъвместим с PHP версия !php_version.

en: My blog
bg: Моите истории

en: Hide
bg: Скрий

en: Anonymous commenting
bg: Анонимно коментиране

en: Anonymous posters may not enter their contact information
bg: Анонимните посетители могат и да не въвеждат информация за себе си

en: Anonymous posters may leave their contact information
bg: Анонимните посетители биха могли да оставят информация за обратна връзка

en: Anonymous posters must leave their contact information
bg: Анонимните посетители трябва трябва да оставят информация за контакт

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
bg: ---------

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
bg: Подписът ви ще бъде показан в края на вашия коментар.

en: Date - newest first
bg: Дата - най-новите са първи

en: Date - oldest first
bg: Дата - най-старите са първи

en: 1 comment | @count comments
bg[0]: 1 коментар
bg[1]: @count коментара

en: 1 new comment | @count new comments
bg[0]: 1 нов коментар
bg[1]: @count нови коментара

en: Save content type
bg: Съхрани типа съдържание

en: Show descriptions
bg: Покажи описанията

en: Subtitle
bg: Подзаглавие

en: Language code
bg: Код на език

en: Save role
bg: Запис на роля

en: file system
bg: файлова система

en: Menu link title
bg: Заглавие на меню линк

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bg: Меню системата записва само системни линкове, но ще използва за преглед съответния URL. %link_path е записан като %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
bg: Пътят '@link_path' е невалиден или нямате достъп до него.

en: There was an error saving the menu link.
bg: Възникна грешка при записа на меню обекта.

en: Menu name
bg: Име на меню

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете потребителското меню %title?

en: Number of users to display
bg: Брой на показваните потребители

en: Profiles
bg: Профили

en: Edit container
bg: Редактирай контейнер

en: Last visit
bg: Последно посещение

en: Hot topic threshold
bg: Праг за горещи теми

en: Topics per page
bg: Брой теми на страница

en: Posts - most active first
bg: Съобщения - активни на първо място

en: Posts - least active first
bg: Съобщения - неактивни на първо място

en: URL path settings
bg: URL псевдоними

en: @user's picture
bg: снимка на @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да върнете редакцията от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете редакцията от %revision-date?

en: From address
bg: Изходящ адрес

en: New forum topics
bg: Нови форумни теми

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: @type: deleted %title revision %revision.
bg: @type: изтрита %title редакция %revision.

en: Page not found
bg: Страницата не може да бъде намерена.

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: Preview trimmed version
bg: Преглед на кратката версия

en: Preview full version
bg: Преглед на пълната версия

en: The name %name is already taken.
bg: Името %name е вече заето.

en: info
bg: информация

en: OpenID redirect
bg: OpenID пренасочване

en: OpenID Login
bg: OpenID идентификация

en: Delete OpenID
bg: Изтрий OpenID

en: Log in using OpenID
bg: Идентификация с OpenID

en: Cancel OpenID login
bg: Отмени идентификацията с OpenID

en: What is OpenID?
bg: Какво представлява OpenID?

en: OpenID login failed.
bg: Опита за OpenID идентифициране е неуспешен

en: OpenID login cancelled.
bg: Опита за OpenID идентифициране е отменен

en: Successfully added %identity
bg: Успешно добавен %identity

en: Add an OpenID
bg: Добави OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
bg: Посоченият OpenID вече се използва в този сайт.

en: OpenID deleted.
bg: OpenID е изтрит.

en: « first
bg: « първа

en: last »
bg: последна »

en: Loading
bg: Зареждане

en: The directory %directory does not exist.
bg: Директорията %directory не съществува.

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: Show only items where
bg: Показва само елементите, които

en: No comments available.
bg: Няма достъпни коментари.

en: ok
bg: ок

en: Rebuild permissions
bg: Презареди правата

en: @type: updated %title.
bg: @type: обновен %title.

en: @type: added %title.
bg: @type: добавен %title.

en: Error saving user account.
bg: Създаване на нов потребителски акаунт

en: All types
bg: Всички видове

en: Action %action has been unassigned.
bg: Действието %action беше премахнато.

en: Add role
bg: Добавяне на роля

en: You must specify a valid role name.
bg: Трябва да посочите валидно име.

en: The role has been added.
bg: Ролята беше добавена.

en: Path to custom logo
bg: Път към потрбителско лого

en: taxonomy
bg: Таксономия

en: Updated term %term.
bg: Обновен термин %term.

en: - Please choose -
bg: Избери

en: - None selected -
bg: - Няма избрани -

en: Discard items older than
bg: Премахни обекти, по-стари от

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
bg: @site_name - агрегирани източници в категория @title

en: @site_name - aggregated feeds
bg: @site_name - агрегирани източници

en: @site_name aggregator
bg: @site_name агрегатор

en: !title feed
bg: !title източник

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
bg: RSS каналът от %site изглежда повреден поради грешка "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
bg: Няма интегрирано съдържание от %site.

en: There is new syndicated content from %site.
bg: Няма ново интегрирано съдържание от %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
bg: RSS каналът от %site, изглежда, е повреден поради "%error".

en: Feed aggregator
bg: Агрегатор на източници

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
bg: Събира външно съдържание чрез RSS, RDF и Atom канали.

en: Alias
bg: Псевдоним

en: Account settings
bg: Настройки на акаунта

en: The content type %name has been deleted.
bg: Типът съдържание %name беше изтрит.

en: Deleted content type %name.
bg: Изтрит тип съдържание %name.

en: Enter your keywords
bg: Въведете ключови думи

en: Clean URLs
bg: Статични URL

en: My account
bg: Моят профил

en: Number of topics
bg: Брой на темите

en: Active forum topics
bg: Активни теми

en: Read the latest forum topics.
bg: Прочети последните теми от форума.

en: User activity
bg: Активност на потребителя

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
bg: Категория, към която спада новото поле. Категориите се използват, за да групират полетата по логически признак. Примерна категория: "Лична информация".

en: The user must enter a value.
bg: Потребителят трябва да въведе стойност.

en: Visible in user registration form.
bg: Видимо в потребителската форма за регистрация.

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
bg: Новите обекти ще бъдат автоматично прехвърляни в отбелязаните категории.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
bg: URL %url е невалиден. Моля, въведете пълен и коректен URL, като http://www.example.com/feed.xml.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
bg: Колко минути потребителят трябва да бъде смятан за онлайн, след като е напуснал сайта.

en: Maximum number of currently online users to display.
bg: Максимален брой на показваните потребители, които в момента са онлайн.

en: Book navigation
bg: Навигация на книгата

en: !a comments per page
bg: !a коментара на страница

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: Taxonomy vocabulary
bg: Речник от таксономията

en: 1 year | @count years
bg[0]: 1 година
bg[1]: @count години

en: 1 week | @count weeks
bg[0]: 1 седмица
bg[1]: @count седмици

en: 1 min | @count min
bg[0]: 1 мин.
bg[1]: @count мин.

en: 1 sec | @count sec
bg[0]: 1 сек.
bg[1]: @count сек.

en: Bulgarian
bg: Български

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Czech
bg: Чешки

en: Danish
bg: Датски

en: Dutch
bg: Холандски

en: Finnish
bg: Фински

en: German
bg: Немски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: Indonesian
bg: Индонезийски

en: Polish
bg: Полски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Russian
bg: Руски

en: Slovak
bg: Словашки

en: Swedish
bg: Шведски

en: Turkish
bg: Турски

en: contains
bg: съдържание

en: Send message
bg: Изпрати съобщение

en: The file could not be created.
bg: Файлът не може да бъде създаден.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
bg: Инструкции за възстановяване на паролата бяха изпратени на %name на %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
bg: Имейл адресът %mail е невалиден.

en: Account
bg: Акаунт

en: authenticated user
bg: регистриран потребител

en: E-mail addresses to notify when updates are available
bg: Имейл адреси за известяване при налични обновления

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
bg: Когато вашият сайт проверява за обновления и намери нови версии, той може да изпраща съобщение на даден списък от потребители. Запишете всеки отделен адрес на нов ред. Ако няма въведени имейл адреси, няма да бъде изпратено съобщение.

en: Check for updates
bg: Проверка за обновления

en: All newer versions
bg: Всички по-нови версии

en: Only security updates
bg: Само актуализации на сигурността

en: %email is not a valid e-mail address.
bg: %email е невалиден имейл адрес.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
bg: %emails са невалидни имейл адреси.

en: No update data available
bg: Няма налична информация за обновяване

en: Not secure!
bg: Не защитен!

en: Revoked!
bg: Анулиран!

en: Unsupported release
bg: Версия без поддръжка

en: Can not determine status
bg: Не може да определи състоянието

en: (version @version available)
bg: (версия @version е налична)

en: See the available updates page for more information:
bg: Проверете страницата с налични обновления за повече информация:

en: New release(s) available for !site_name
bg: Има налична нова версия за !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
bg: Има налични актуализации на сигурността вашата версия на Drupal. За да повишите сигурността на вашия сървър трябва незабавно да актуализиране!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
bg: Вашата версия на Drupal е била анулирана и не е налична за сваляне. Преминаването към по-нова версия е строго препоръчително!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
bg: Инсталирната версия или някой от вашите модули или теми са били анулирани и не са налични за сваляне. Преминаването към по-нова версия или деактивацията са строго препоръчителни!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
bg: Вашата версия на Drupal вече не се поддържа. Преминаването към по-нова версия е строго препоръчително.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
bg: Има налични обновления на Вашата версия на Drupal. За да сте сигурни в правилното функциониране на на Вашия сайт, трябва да актуализирате софтуера възможно най-скоро.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
bg: Проверете страницата с <a href="@available_updates">налични обновления</a>  за повече информация.

en: Project not secure
bg: Проекта не е защитен

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
bg: Този проект беше оценен като незащитен от Drupal отдела по сигурността и не е разрешен за сваляне. Моменталното деактивиране на всички елементи от този проект е силно препоръчително.

en: Project revoked
bg: Проекта е анулиран

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
bg: Този проект беше анулиран и не е разрешен за сваляне. Деактивирането на всички елементи от този проект е силно препоръчително.

en: Project not supported
bg: Проекта не се поддържа

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
bg: Този проект вече не се поддържа и не може да бъде свален. Деактивирането на всички елементи от този проект е силно препоръчително.

en: No available releases found
bg: Няма намерени версии

en: Release revoked
bg: Версията е анулирана

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
bg: Вашата текущо инсталираната версия беше анулирана и не може да бъде свалена. Деактивирането на всичко включено в нея или преминаването към по-нова е силно препоръчително.

en: Release not supported
bg: Версията не се поддържа

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
bg: Вашата текущо инсталираната версия не се поддържа и не може да бъде свалена. Деактивирането на всичко включено в нея или преминаването към по-нова е силно препоръчително.

en: Invalid info
bg: Невалидна информация

en: Security update required!
bg: Необходими са актуализации на сигурността!

en: Not supported!
bg: Не се поддържа!

en: Recommended version:
bg: Препоръчителна версия:

en: Security update:
bg: Актуализация на сигурността:

en: Latest version:
bg: Последна версия:

en: Development version:
bg: Версия за разработчици.

en: Also available:
bg: Също налични:

en: Field settings
bg: Настройки на полето

en: Skip to main content
bg: Премини към основното съдържание

en: Edit forum
bg: Редактирай форум

en: Default order
bg: Ред по подразбиране

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
bg: Това е специалният форумен речник (категориален контейнер). Някои от стандартните категориални опции са премахнати.

en: Leave shadow copy
bg: Остави копие

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
bg: Ако преместите тази тема, може да оставите линк в стария форум към новия форум.

en: Container name
bg: Име на контейнера

en: forum container
bg: Форумен контейнер

en: Created new @type %term.
bg: Нов @type %term е създаден.

en: The @type %term has been updated.
bg: @type %term беше актуализиран.

en: Add new field
bg: Добави ново поле

en: Containing any of the words
bg: Съдържа която и да е от думите

en: Containing the phrase
bg: Съдържа фраза

en: Containing none of the words
bg: Не съдържа нито една от думите

en: Only of the type(s)
bg: Само по тип

en: Content ranking
bg: Класация на съдържанието

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
bg: Следващите числа определят кои свойства на търсенето в съдържанието трябва да се вземат предвид, когато се подреждат резултатите. Големите числа означават по-голямо влияние, нулата означава, че свойството се игнорира. Промяната на тези числа не изисква повторно индексиране на съдържанието. Промените се активират веднага.

en: Keyword relevance
bg: Тежест на ключовата дума

en: Recently posted
bg: Наскоро публикувани

en: Number of comments
bg: Брой на коментарите

en: Number of views
bg: Брой на прегледите

en: Factor
bg: Фактор

en: Expand layout to include descriptions.
bg: Разшири изгледа, за да се визуализират описанията.

en: Hide descriptions
bg: Скрий описанията

en: Compress layout by hiding descriptions.
bg: Направи блока по-малък, скривайки описанията.

en: Color set
bg: Цветова гама

en: Database host
bg: Хост на базата, обикновено localhost

en: Maximum link text length
bg: Максимална дължина на текста на линка

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
bg: URL адреси, които са по-дълги от този брой символи, ще бъдат съкратени, за да се премахне опасността от лошо форматиране. Връзката сама по себе си ще бъде запазена, само текстовата й част ще бъде съкратена.

en: Reports
bg: Доклади

en: Default picture
bg: Снимка по подразбиране

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
bg: URL на снимката, която се показва на потребители, които не са избрали своя снимка. Оставете полето празно, ако желаете да няма такава снимка.

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
bg: Ако броя на полетата не е достатъчен, кликнете тук, за да добавите повече възможности за избор

en: Toggle display
bg: Смени външния вид

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
bg: Ако нямате директна връзка за файлов обмен със сървъра, използвайте това поле, за да качите ново лого.

en: Configuration file
bg: Конфигурационен файл

en: Install profile
bg: Инсталирай профил

en: %percentage of the site has been indexed.
bg: %percentage от сайта индексиран

en: Default theme
bg: Тема по подразбиране

en: Web server
bg: Уеб сървър

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
bg[0]: Остава само 1 обект за индексиране.
bg[1]: Остават още @count обекта за индексиране.

en: The content access permissions have been rebuilt.
bg: Правата за достъп до съдържанието са изградени наново.

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
bg: Съжаляваме, но потребителското име и паролата не са разпознати. <a href="@password">Забравена парола?</a>

en: Publish content
bg: Публикувай съдържание

en: and
bg: и

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
bg: Препълване на стека: твърде много повиквания за actions_do(). Прекъсва, за предотврати безкраен цикъл.

en: Action %action saved.
bg: Действие %action е записано.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
bg: Можете да преминете към <a href="@url">Triggers</a> страницата, за да добавите тези действия към системните събития.

en: Manage actions
bg: Управление на действията

en: Configure an advanced action
bg: Конфигурирай разширено действие

en: Delete an action.
bg: Изтрий действие.

en: Remove orphans
bg: Премахни orphans

en: Triggers
bg: Тригери

en: Unassign an action from a trigger.
bg: Премахни действие от тригера.

en: Choose an advanced action
bg: Избери разширено действие

en: Action type
bg: Вид действие

en: Are you sure you want to delete the action %action?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете действието %action?

en: Action %action was deleted
bg: Действието %action е изтрито

en: Deleted orphaned action (%action).
bg: Изтрито действие (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете действието %title?

en: You can assign it again later if you wish.
bg: Можете да го добавите по-късно, ако желаете.

en: unassign
bg: премахни

en: Choose an action
bg: Изберете действие

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
bg: Действието, което сте избрали е вече добавено към този тригер.

en: When cron runs
bg: Когато cron се изпълни

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
bg: URL адреса, към който трябва да бъде пренасочен потребителят. Това може да бъде вътрешен URL като node/1234 или външен като http://drupalbg.org.

en: When content is viewed by an authenticated user
bg: При преглеждане на съдържанието от неидентифициран потребител

en: Display a message to the user
bg: Покажи съобщение на потребителя

en: Unpublish comment
bg: Премахни коментар

en: Unpublish comment containing keyword(s)
bg: Премахни коментар съдържащ думата(ите)

en: Block current user
bg: Блокирай текущия потребител

en: Ban IP address of current user
bg: Забрани IP адреса на текущия потребител

en: Set @type %title to published.
bg: @type %title е публикуван/а.

en: Set @type %title to unpublished.
bg: @type %title е премахнат/а.

en: Set @type %title to sticky.
bg: @type %title е сложен/а най-горе.

en: Set @type %title to unsticky.
bg: @type %title е премахнат/а от най-горе.

en: Promoted @type %title to front page.
bg: Представен/а @type %title на първа страница.

en: Removed @type %title from front page.
bg: Премахнат/а @type %title от първа страница.

en: Saved @type %title
bg: Записан/а @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
bg: Сменен е собственика на @type %title на uid %name.

en: After saving a new comment
bg: След запис на нов коментар

en: After saving an updated comment
bg: След запис на обновен коментар

en: After deleting a comment
bg: След изтриване на коментар

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
bg: При преглед на коментар от оторизиран потребител

en: Unpublished comment %subject.
bg: Премахнат коментар %subject.

en: After a user has been deleted
bg: След като е изтрит потребител

en: After a user has logged in
bg: След вход на потребител

en: After a user has logged out
bg: След изход на потребител

en: When a user's profile is being viewed
bg: Кога се преглежда профила на потребител

en: Blocked user %name.
bg: Блокиран потребител: %name %email.

en: Banned IP address %ip
bg: Забранен IP adres %ip

en: After saving a new term to the database
bg: След записването на нов термин в базата данни

en: After saving an updated term to the database
bg: След записването на обновен термин в базата данни

en: After deleting a term
bg: След изтриването на термин

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
bg: Активира действия при определени системни събития, като създаването на ново съдържание.

en: 1 read | @count reads
bg[0]: 1 четене
bg[1]: видяно @count пъти

en: Enables the categorization of content.
bg: Позволява категоризацията на съдържание.

en: Path prefix
bg: Префикс за път

en: Delete contact
bg: Изтрива контакт

en: Auto-reply
bg: Автоматичен отговор

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
bg: Автоматичен отговор по желание. Оставете го празно, ако не желаете потребителят да получава автоматичен отговор.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
bg: %recipient е с невалиден имейл адрес.

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Up to date translation
bg: Актуализиран превод

en: Outdated translation
bg: Неактуален превод

en: User's {users}.uid.
bg: {users}.uid на потребител.

en: Depends on: !dependencies
bg: Зависи от: !dependencies

en: Some required modules must be enabled
bg: Трябва да се активират някои необходими модули.

en: Translate
bg: Преведи

en: File to import not found.
bg: Файлът за импорт не е намерен.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
bg: Импортирането на превода е неуспешно, защото файлът %filename не може да бъде прочетен.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: "msgstr" не беше намерен на ред %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: "msgid_plural" не беше намерен на ред %line

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
bg: Файлът с превод %filename съдържа синтактична грешка на ред %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgid" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgstr[]" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgstr" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: има грешен стринг на ред %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
bg: Фалйът с превод %filename прекъсна неочаквано на ред %line.

en: Save translations
bg: Запиши превода

en: Export template
bg: Експорт на шаблон

en: Create @name
bg: Създай @name

en: The custom menu %title has been deleted.
bg: Потребителското меню %title е изтрито.

en: @type %title has been deleted.
bg: @type %title е изтрит/a.

en: Not enabled
bg: Неактивен

en: anonymous user
bg: анонимен потребител

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
bg: @module (<span class="admin-disabled">е деактивиран</span>)

en: Web services
bg: Уеб услуги

en: Save permissions
bg: Запис на правата

en: Error message
bg: Съобщение за грешка

en: Original text
bg: Оригинален текст

en: Delete content type
bg: Изтрий типа съдържание

en: Change book (update list of parents)
bg: Промени книгата (обновява списъка от родителски страници)

en: create a new book
bg: създаване на нова книга

en: edit permissions
bg: редактирай права

en: edit order and titles
bg: редактиране на order и на заглавията

en: Manage your site's book outlines.
bg: Управление на съдържанията на книгите в сайта.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
bg: От съображения за сигурност, файлът, който качвате е преименуван на %filename.

en: Installed version
bg: Инсталирана версия

en: Recommended version
bg: Препоръчителна версия

en: notice
bg: известие

en: User account
bg: Потребителски акаунт

en: File download
bg: Сваляне на файл

en: Acronym
bg: Акроним

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
bg: Неуспешно качване на файл със снимка; директорията %directory не съществува или е забранена за запис.

en: The field has been updated.
bg: Полето беше обновено

en: List, edit, or add user roles.
bg: Изброяване, редактиране или добавяне на потребителски роли.

en: edit role
bg: редактирай роля

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
bg: Маскималния разрешен размер на изображенията (напр. 640х480). Въведете 0 за да няма ограничение. Ако е инсталиран <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> файловете надвишаващи това ограничение, ще бъдат скалирани автоматично.

en: Custom format
bg: Потребителски формат

en: Direction
bg: Посока

en: Drupal core
bg: Drupal ядро

en: Book navigation block display
bg: Покажи блока за навигация на книгата

en: An unknown error occurred.
bg: Непозната грешка.

en: Password field is required.
bg: Полето с паролата е задължително.

en: Confirm password
bg: Потвърждаване на паролата

en: Administration theme
bg: Административна тема

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
bg: Благодарим за Вашата регистрация. Акаунтът ви очаква одобрение от Администратора на сайта.<br />Писмо с допълнителни инструкции е изпратено на вашия имейл адрес.

en: Afar
bg: Афар

en: Somali
bg: Сомалийски

en: Komi
bg: Комизирянски

en: Run cron
bg: Стартирай cron

en: Warning message
bg: Предупредително съобщение

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
bg: Предупреждение: Не може да пишете в .htaccess файла. Моля, създайте специален .htaccess файл във вашата %directory директория, който да съдържа следния ред: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
bg: Файлът %file не може да бъде записан, защото превишава %maxsize - максимално допустимия размер за качване.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
bg: Файлът %file не може да бъде съхранен, защото качването не е завършено.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
bg: Файлът %file не може да бъде съхранен. Неизвестна грешка.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
bg: Само файлове със следните разширения са позволени: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
bg: Файлът е с размер %filesize , който надвишава максималния размер от %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
bg: Файлът е с размер %filesize , който надвишава максималната дискова квота от %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
bg: Само JPEG, PNG и GIF формати са позволени.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
bg: Размерът на изображението беше коригиран спрямо максимално позволените размери от %dimensions пиксела.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
bg: Изображението е твърде голямо; максимално допустимите размери са %dimensions пиксела.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
bg: Изображението е твърде малко; минимално допустимия размер е %dimensions пиксела.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
bg: Грешка при качването. Качения файл %file не може да бъде преместен в %destination.

en: Add to book outline
bg: Добавете към резюмето на книгата

en: outdated
bg: не актуализирано

en: add translation
bg: добавяне на превод

en: Translations of %title
bg: Преводи на %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
bg: Управлява tagging, категоризацията и класификацията на вашето съдържание.

en: Database port
bg: Порт на базата данни

en: Re-index site
bg: Преиндексирай сайта

en: Are you sure you want to re-index the site?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да преиндексирате целия сайт?

en: Queue
bg: Опашка за изпращане

en: Save and continue
bg: Запиши и продължи

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
bg: Тези опции са необходими само за някои сайтове. Ако не сте сигурни какво да въведете, оставете настройките по подразбиране или потърсете информация от Вашия доставчик на хостинг услуги.

en: If your database is located on a different server, change this.
bg: Ако Вашата база данни е разположена на друг сървър, моля променете следното.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
bg: Ако Вашата база данни работи на 'нестандартен' порт, моля въведете неговия номер.

en: Database port must be a number.
bg: Портът за базата данни трябва да е число.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
bg: Интервалите са разрешени; Препинателните знаци, не са разрешени, с изключение на точка, тире и долна черта.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
bg: Активиране или деактивиране на определени елементи в страницата.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
bg: Беше открит невалиден избор. Моля, свържете се с администратора на сайта.

en: Illegal choice %choice in !name element.
bg: Невалиден избор %choice на елемент !name.

en: Status report
bg: Доклад

en: Not writable
bg: Без право за запис

en: Book outline
bg: Съдържание на книгата

en: This will be the top-level page in this book.
bg: Това ще бъде страницата от най-високо ниво в тази книга.

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: Notify user of new account
bg: Уведомява потребител за новия акаунт

en: Path to custom icon
bg: Път към избрана от потребителя икона

en: You are not authorized to post comments.
bg: Вие нямате права да пращате коментари.

en: The comment you are replying to does not exist.
bg: Коментарът, на който отговаряте, не съществува.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
bg: Тази дискусия е приключила: не можете да изпращате коментари.

en: You are not authorized to view comments.
bg: Вие нямате права да виждате коментарите

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете коментара %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
bg: Всички отговори на този коментар ще бъдат изтрити. Това действие не може да бъде върнато.

en: Publish the selected comments
bg: Публикувай избраните коментари

en: Unpublish the selected comments
bg: Скрий избраните коментари

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези коментари и всички техни дъщерни елементи?

en: You have to specify a valid author.
bg: Трябва да посочите валиден автор.

en: The name you used belongs to a registered user.
bg: Името, което използвате, е на друг регистриран потребител.

en: The e-mail address you specified is not valid.
bg: Имейл адресът, който сте указали, е невалиден.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
bg: URL адресът на вашата домашна страница е невалиден. Той трябва да бъде пълен, т.е. да бъде от вида <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
bg: (Няма тема)

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
bg: Този текст се ползва от екранни четци, търсачки или когато изображението не може да бъде заредено.

en: Add feed
bg: Добави RSS/XML канал

en: List links
bg: Списък с линкове

en: File system
bg: Файлова система

en: @name's blog
bg: Блог на @name

en: Enter your @s username.
bg: Въведете Вашето @s потребителско име.

en: Posted in
bg: Публикуван в

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
bg: Коментар: изпратен неоторизиран коментар или коментар изпратен до затворена публикация %subject.

en: All languages
bg: Всички езици

en: Dashboard
bg: Табло

en: Search index
bg: Индекс на търсене

en: @type %title has been created.
bg: @type %title е създаден/a.

en: @type %title has been updated.
bg: @type %title е актуализиран/a.

en: The post could not be saved.
bg: Публикацията не може да бъде записана.

en: You do not have any administrative items.
bg: Нямате налични обекти за администриране.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
bg: Една или повече грешки бяха открити при инсталацията на Drupal. Проверете <a href="@status">доклада за състояние</a> за повече информация.

en: Help topics
bg: Помощен индекс

en: Help is available on the following items:
bg: Налична е помощна информация за следните обекти:

en: No help is available for module %module.
bg: Няма помощна информация за модула %module.

en: @module administration pages
bg: Страници за администриране на модула @module

en: Translate interface
bg: Превеждане на интерфейс

en: Localization
bg: Локализация

en: Add language
bg: Добави език

en: Edit string
bg: Редактиране на стринг

en: Delete string
bg: Изтриване на стринг

en: Are you sure you want to delete the language %name?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете езика %name?

en: The language %locale has been removed.
bg: Езикът %locale беше изтрит.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този стринг "%source"?

en: locale
bg: локализация

en: Multilingual support
bg: Могоезична поддръжка

en: Enabled, with translation
bg: Активирано, с превод

en: Publish comment
bg: Публикувай коментар

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
bg: Избраният набор с инструменти за обработка на изображения %toolkit не може да обработи коректно функцията %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
bg: Директорията %file не е защитена срещу редактиране и представлява риск за сигурността. Трябва да промените правата на директорията, за да бъде защитена от редакция

en: Administration pages
bg: Административни страници

en: Currently using !item !version
bg: В момента се използва !item !version

en: Main menu
bg: Основно меню

en: Hindi
bg: Хинди

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
bg: Потребителят %name е използвал връзката за начална верификация на %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
bg: Създаден е нов потребителски акаунт на <a href="@url">%name</a>. Не е изпратен имейл.

en: Registration successful. You are now logged in.
bg: Регистрацията е успешна. Вие вече сте идентифициран.

en: New user: %name (%email).
bg: Нов потребител: %name (%email).

en: Trigger
bg: Тригер

en: Add link
bg: Добави линк

en: View comments
bg: Преглед на коментарите

en: Username or e-mail address
bg: Потребителско име или имейл адрес

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: By @name on @date
bg: От @name на @date

en: By @name
bg: От @name

en: Not in menu
bg: Не е включен в менюто

en: Alias: @alias
bg: Синоним: @alias

en: No alias
bg: Липсва синоним

en: User autocomplete
bg: Автоматично дописване на потребителско име

en: Initializing.
bg: Инициализира.

en: An error has occurred.
bg: Възникна грешка.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
bg: Моля продължете към <a href="@error_url">страница за грешки</a>

en: HTTP POST is required.
bg: Изисква се HTTP POST.

en: Your page will be a part of the selected book.
bg: Вашата страница ще бъде част от избраната книга.

en: Custom URL
bg: Други

en: 0 sec
bg: 0 сек

en: form
bg: форма

en: alert
bg: тревога

en: emergency
bg: спешно

en: Filter log messages
bg: Филтриране на съобщения от лога

en: You must select something to filter by.
bg: Трябва да изберете, нещо, което да филтрира по.

en: New revision
bg: Нова версия

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
bg: За да промените текущата потребителска парола, въведете новата парола и в двете полета.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
bg: Тази връзка за начална верификация е вече изтекла. Моля, подайте заявка за нова връзка от формата по-долу.

en: This login can be used only once.
bg: Този начин на идентификация може да бъде използван само веднъж.

en: The translation import of %filename failed.
bg: Импортът на превода от %filename е несполучлив.

en: More choices
bg: Повече възможности за избор

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Inserted
bg: Вмъкнато

en: Provide a password for the new account in both fields.
bg: Напишете парола за новия акаунт и в двете полета.

en: filter
bg: филтър

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: contact
bg: контакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bg: Търсене за всяка от двете думи в големи букви <strong>OR</strong>. Например <strong>котки OR кучета</strong>.

en: PHP filter
bg: PHP филтър

en: Language settings
bg: Настройки на език

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
bg: Опитвате се да рестартирате Cron задача, която е вече стартирана.

en: Cron run completed.
bg: Изпълнението на Cron задачата е завършено.

en: HTTP request status
bg: Състояние на HTTP заявка

en: Fails
bg: Детайли

en: Visitors
bg: Посетителите

en: Already added languages
bg: Тези езици са вече добавени

en: Recent blog posts
bg: Последни мнения в блога

en: Who's new
bg: Нови потребители

en: Language name
bg: Име на език

en: Edit language
bg: Редактиране на език

en: list links
bg: списък с линкове

en: Edit category
bg: Редактирай категория

en: The content type %name has been updated.
bg: Типът съдържание %name беше обновен.

en: The content type %name has been added.
bg: Типът съдържание %name беше добавен.

en: Catalan
bg: Каталунски

en: Contact form
bg: Форма за контакти

en: Drag to re-order
bg: Влачи за промяна на подредбата

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
bg: Промените направени в тази таблица, няма да се запишат преди формата да е изпратена.

en: The requested page could not be found.
bg: Страницата, която сте избрали не може да бъде открита.

en: Requirements problem
bg: Проблем със системните изисквания

en: Database configuration
bg: Конфигуриране на базата данни

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
bg: Видът на базата данни, в която ще бъде записана информацията за @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
bg: Името на базата данни, в която ще бъде записана Вашата @drupal информация. Тя трябва да съществува на Вашия сървър, преди да бъде инсталиран @drupal.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
bg: Ако повече от едно приложение ще ползва настоящата база данни, въведете префикса за таблиците, като %prefix за Вашия @drupal сайт.

en: Select an installation profile
bg: Изберете инсталационен профил

en: Choose language
bg: Изберете език

en: Learn how to install Drupal in other languages
bg: Научете как да инсталирате Drupal на други езици

en: (built-in)
bg: (вграден)

en: No profiles available
bg: Няма налични профили

en: Drupal already installed
bg: Друпал е вече инсталиран

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
bg: <ul><li>За да започнете отново, трябва да изтриете съдържанието на Вашата съществуваща база данни.</li><li>За да инсталирате с друга база данни, редактирайте съответния файл с настройки <em>settings.php</em> в поддиректория <em>sites</em> .</li><li>За да актуализирате съществуваща инсталация, продължете към <a href="@base-url/update.php">скрипт за актуализация</a>.</li><li>Прегледайте Вашия<a href="@base-url">съществуващ сайт</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
bg: Инсталира @drupal

en: The installation has encountered an error.
bg: Възникна грешка при инсталацията.

en: Configure site
bg: Конфигурирай сайт

en: @drupal installation complete
bg: @drupal инсталацията е завършена

en: Choose profile
bg: Избери профил

en: Verify requirements
bg: Провери изискванията

en: Set up database
bg: Настрой база данни

en: Set up translations
bg: Настрой преводи

en: Install site
bg: Инсталирай сайт

en: Finish translations
bg: Приключи преводи

en: Site e-mail address
bg: Имейл адрес на сайта

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
bg: Адресът, <em>От</em> който ще се изпращат автоматични имейли при регистрация и заявки за нови пароли, както и други известия. (Използвайте адрес с разширение домейна на Вашия сайт, за да не бъде маркиран като спам.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
bg: По подразбиране, датите и часовете в целия сайт ще се визуализират съгласно часовата зона.

en: Update notifications
bg: Известия за актуализация

en: Check for updates automatically
bg: Проверявай автоматично за актуализации

en: Removed orphaned action '%action' from database.
bg: Премахва несвързано действие '%action' от базата данни.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
bg: Cron задачата е спряна поради изтичане на времевия лимит.

en: 1 byte | @count bytes
bg[0]: 1 байт
bg[1]: @count байта

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
bg: !name не може да бъде повече от %max символа, а в момента е %length символа.

en: Illegal choice %choice in %name element.
bg: Невалиден избор %choice за елемента %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
bg: GD2 набор с инструменти за изображения

en: The GD toolkit is installed and working properly.
bg: Вграденият GD набор с инструменти е инсталиран и работи коректно.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
bg: Дефинира качеството на изображението на JPEG манипулациите. Интервалът е от 0 до 100. По-голяма стойност означава по-добро качество, но и по-голям файл.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
bg: Вградения GD2 набор с инструменти изисква GD модула на PHP да бъде инсталиран и конфигуриран правилно. За повече информация вижте <a href="@url">документация на PHP за обработка на изображения</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
bg: JPEG качество трябва да е число от 0 до 100.

en: Right to left
bg: От дясно на ляво

en: Left to right
bg: От ляво на дясно

en: Predefined language
bg: Предварително определен език

en: Custom language
bg: Допълнителен език

en: Add custom language
bg: Добави допълнителен език

en: Save language
bg: Запиши език

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
bg: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> идентификатор на съвместим език. Езиковите кодове обикновено използват кода на страната и по възможност описание или име на регионален вариант. <em>Примери: "en", "en-US" и "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
bg: Името на езика е English

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
bg: Името на езика на Английски. Ще бъде достъпно за превод на всички езици.

en: Native language name
bg: Име на език (на собств. език)

en: Name of the language in the language being added.
bg: Име на езика написано на езика, който се добавя.

en: Language domain
bg: Домейн за език

en: Direction that text in this language is presented.
bg: Посока на четене на текста в избрания език.

en: The language %language (%code) already exists.
bg: Кодът на език %language (%code) вече съществува.

en: Invalid language code.
bg: Невалиден езиков код

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
bg: Езикът %locale беше създаден и вече може да бъде използван. Повече информация е налична на <a href="@locale-help">помощен екран</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
bg: Настройките за домейн и префикс за път не могат да работят едновременно.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
bg: Домейнът (%domain) е вече обвързан към (%language) език.

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
bg: Единствено езикът по подразбиране може без настройките за домейн и префикс за път.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
bg: Префиксът (%prefix) е вече обвързан към (%language) език.

en: The English language cannot be deleted.
bg: Английският език не може да бъде изтрит.

en: The default language cannot be deleted.
bg: Езикът по подразбиране не може да бъде изтрит.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
bg: Изтриването на език ще изтрие всички интерфейсни преводи, свързани с него и статиите на този език ще бъдат настроени на неутрален език. Това действие не може да бъде отменено.

en: Language negotiation configuration saved.
bg: Конфигурацията за авт. избор език беше записана.

en: English (built-in)
bg: Английски (вграден)

en: String contains
bg: Стринга съдържа

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
bg: Оставете празно, за да видите всички стрингове. Различават се малки и главни букви.

en: English (provided by Drupal)
bg: Английски (предоставен от Drupal)

en: Search in
bg: Търсене в

en: Both translated and untranslated strings
bg: Преведени, както и непреведени стрингове

en: Only translated strings
bg: Само преведени стрингове

en: Only untranslated strings
bg: Само непреведени стрингове

en: Limit search to
bg: Ограничи търсенето до

en: All text groups
bg: Всички текстови групи

en: Languages not yet added
bg: Тези езици още не са добавени

en: Import translation
bg: Импорт на превод

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
bg: Gettext Portable Object (<em>.po</em>) файл.

en: Import into
bg: Импорт в

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
bg: Изберете езика, за който искате да вмъквате стрингове. Ако изберете език, който още не е настроен, той ще бъде добавен.

en: Text group
bg: Текстова група

en: Imported translations will be added to this text group.
bg: Импортираните преводи ще бъдат добавени към тази текстова група.

en: The language %language has been created.
bg: Езикът %locale е създаден.

en: Export translation
bg: Експорт на превод

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
bg: Изберете езика, за експортиране във формат Gettext Portable Object (<em>.po</em>) .

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
bg: Генерира Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) файл с всички интерфейсни стрингове от локалната база данни на Drupal.

en: String not found.
bg: Стрингът не е намерен.

en: The string has been saved.
bg: Стрингът беше записан.

en: The string has been removed.
bg: Стрингът беше премахнат.

en: The language selected for import is not supported.
bg: Езикът, избран за импортиране, не се поддържа.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
bg: Заглавната част на файла с превода %filename липсва или е повредена.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
bg: Преводът беше успешно импортиран. Създадени бяха %number нови преведени стринга, %update бяха обновени и %delete стринга бяха изтрити.

en: Importing interface translations
bg: Импорт на преводи на интерфейса

en: Starting import
bg: Стартиране импорт

en: Error importing interface translations
bg: Грешка при импорт на преводи на интерфейса

en: The %language language (%code) has been created.
bg: Езикът %language (%code) е създаден.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
bg: Импортиран %file в %locale: добавени %number стринга, обновени %update и изтрити %delete стринга.

en: Exported %locale translation file: %filename.
bg: Експортиран %locale файл с превод: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
bg: Експортиран файл с превод: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
bg: Обновен е JavaScript файлът с превод за %language език

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
bg: Създаден е JavaScript файлът с превод за %language език.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
bg: Премахнат е JavaScript файлът с превод за %language език, тъй като за момента няма съществуващи преводи за този език.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
bg: Възникна грешка при създаването на JavaScript файла с превод за %language език.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
bg[0]: Един файл с превод е импортнат за новоинсталираните модули.
bg[1]: @count файла с превод са импортнати за новоинсталираните модули.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
bg[0]: Един файл с превод е импортнат за активните модули.
bg[1]: @count файла с превод са импортнати за активните модули.

en: Abkhazian
bg: Абхазки

en: Avestan
bg: Авестийски

en: Afrikaans
bg: Африкаанс

en: Akan
bg: Акан

en: Amharic
bg: Амхарски

en: Assamese
bg: Асамски

en: Avar
bg: Аварски

en: Aymara
bg: Аймара

en: Azerbaijani
bg: Азербайджански

en: Bashkir
bg: Башкирски

en: Belarusian
bg: Белоруски

en: Bihari
bg: Бихарски

en: Bislama
bg: Бислама

en: Bambara
bg: Бамбара

en: Bengali
bg: Бенгали

en: Tibetan
bg: Тибетски

en: Breton
bg: Бретонски

en: Bosnian
bg: Босненски

en: Chechen
bg: Чеченски

en: Chamorro
bg: Чаморо

en: Corsican
bg: Корсикански

en: Cree
bg: Крий

en: Old Slavonic
bg: Старославянски

en: Chuvash
bg: Чувашки

en: Welsh
bg: Уелски

en: Maldivian
bg: Малдивски

en: Bhutani
bg: Бхутански

en: Ewe
bg: Еве

en: Esperanto
bg: Есперанто

en: Estonian
bg: Естонски

en: Basque
bg: Баски

en: Persian
bg: Персийски

en: Fulah
bg: Фулах

en: Faeroese
bg: Фарьорски

en: Frisian
bg: Фризийски

en: Irish
bg: Ирландски

en: Scots Gaelic
bg: Шотландски келтски

en: Galician
bg: Галицийски

en: Guarani
bg: Гуарани

en: Gujarati
bg: Гуджарати

en: Manx
bg: Манкски

en: Hausa
bg: Хауса

en: Hiri Motu
bg: Хири Моту

en: Armenian
bg: Арменски

en: Herero
bg: Хереро

en: Interlingua
bg: Интерлингва

en: Interlingue
bg: Оксидентал

en: Igbo
bg: Игбо

en: Inupiak
bg: Инупиак

en: Icelandic
bg: Исландски

en: Inuktitut
bg: Инуктитут

en: Javanese
bg: Явански

en: Georgian
bg: Грузински

en: Kongo
bg: Конгоански

en: Kikuyu
bg: Кикю

en: Kwanyama
bg: Кваняма

en: Kazakh
bg: Казахски

en: Greenlandic
bg: Гренландски

en: Cambodian
bg: Камбоджански

en: Kannada
bg: Каннада

en: Kanuri
bg: Канури

en: Kashmiri
bg: Кашмирски

en: Kurdish
bg: Кюрдски

en: Cornish
bg: Корнуолски

en: Latin
bg: Латински

en: Luxembourgish
bg: Люксембургски

en: Luganda
bg: Луганда

en: Lingala
bg: Лингала

en: Laothian
bg: Лаоски

en: Latvian
bg: Латвийски

en: Malagasy
bg: Малагашки

en: Marshallese
bg: Ебон

en: Macedonian
bg: Македонски

en: Malayalam
bg: Малаялам

en: Mongolian
bg: Монголски

en: Moldavian
bg: Молдовски

en: Marathi
bg: Маратхи

en: Malay
bg: Малайски

en: Maltese
bg: Малтийски

en: Burmese
bg: Бирмански

en: North Ndebele
bg: Северен Ндебеле

en: Nepali
bg: Непали

en: Ndonga
bg: Ндонга

en: Norwegian Bokmål
bg: Норвежки Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
bg: Норвежки Nynorsk

en: South Ndebele
bg: Южен Ндебеле

en: Chichewa
bg: Чеуа

en: Occitan
bg: Окситански

en: Oromo
bg: Афан Оромо

en: Oriya
bg: Ория

en: Ossetian
bg: Осетински

en: Punjabi
bg: Пенджабски

en: Pali
bg: Пали

en: Pashto
bg: Пущу

en: Portuguese, Portugal
bg: Португалски, Португалия

en: Portuguese, Brazil
bg: Португалски, Бразилия

en: Quechua
bg: Кечуа

en: Rhaeto-Romance
bg: Реторомански

en: Kirundi
bg: Кирунди

en: Kinyarwanda
bg: Киняруанда

en: Sanskrit
bg: Санскрит

en: Sardinian
bg: Сардински

en: Sindhi
bg: Синдхи

en: Northern Sami
bg: Северен сами

en: Sango
bg: Санго

en: Serbo-Croatian
bg: Сърбохърватски

en: Slovenian
bg: Словенски

en: Samoan
bg: Самоански

en: Shona
bg: Шона

en: Albanian
bg: Албански

en: Serbian
bg: Сръбски

en: Siswati
bg: Свази

en: Sesotho
bg: Сесото

en: Sudanese
bg: Судански

en: Swahili
bg: Суахили

en: Tamil
bg: Тамилски

en: Telugu
bg: Телугу

en: Tajik
bg: Таджикски

en: Thai
bg: Тайландски

en: Tigrinya
bg: Тигриня

en: Turkmen
bg: Тюркменски

en: Tagalog
bg: Тагалог

en: Setswana
bg: Сецуана

en: Tsonga
bg: Цонга

en: Tatar
bg: Татарски

en: Twi
bg: Туи

en: Tahitian
bg: Таитянски

en: Uighur
bg: Уйгурски

en: Ukrainian
bg: Украински

en: Urdu
bg: Урду

en: Uzbek
bg: Узбекски

en: Venda
bg: Венда

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Wolof
bg: Уолоф

en: Xhosa
bg: Ксоса

en: Yiddish
bg: Идиш

en: Yoruba
bg: Йоруба

en: Zhuang
bg: Жуанг

en: Chinese, Simplified
bg: Китайски, опростен

en: Chinese, Traditional
bg: Китайски, традиционен

en: Zulu
bg: Зулу

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
bg: Грешка при изпращане на имейл (от %from до %to).

en: sort ascending
bg: възходящо сортиране

en: sort descending
bg: низходящо сортиране

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
bg: Операциите по Unicode strings са емулирани на базата на най-добрите възможни настройки. Инсталирайте <a href="@url">PHP mbstring extension</a>, за да подобрите поддръжката на Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
bg: Multibyte string function overloading в PHP е активирана, а трябва да е неактивна. Проверете php.ini em>mbstring.func_overload</em> настройките. Моля, посетете <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> за повече информация.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
bg: Конвертирането на мултибитови стрингове е активирано в PHP и трябва да бъде спряно. Проверете php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> настройките. Моля, обърнете се за повече информация към <a href="@url">PHP mbstring documentation</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
bg: Multibyte string input conversion в PHP е активен, а трябва да е неактивен. Проверете php.ini <em>mbstring.http_input</em> настройките. Моля, посетете <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> за повече информация.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
bg: Multibyte string output conversion в PHP е активен, а трябва да е неактивен. Проверете php.ini <em>mbstring.http_output</em> настройките. Моля, посетете <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> за повече информация.

en: Standard PHP
bg: Стандартен PHP

en: PHP Mbstring Extension
bg: PHP Mbstring разширение

en: Unicode library
bg: Unicode библиотека

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
bg: Конвертирането на XML кода %s в UTF-8 невъзможно.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
bg: Неподдържан код %s. Моля, инсталирайте iconv, GNU или mbstring for PHP.

en: Parse error. Not well formed
bg: Грешка при обработката. Неправилно оформен синтаксис.

en: Parse error. Request not well formed.
bg: Грешка при обработка. Неправилно формирана заявка.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
bg: Грешка на сървъра. Невалиден XML-RPC. Заявката трябва да извиква метод.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
bg: Грешка на сървъра. Неправилен брой на параметрите на метода.

en: Server error. Invalid method parameters.
bg: Грешка на сървъра. Параметрите на метода са невалидни.

en: Invalid syntax for system.multicall.
bg: Неправилен синтаксис на system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
bg: Рекурсивните извиквания на system.multicall са забранени.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
bg: Името на източника (или името на уеб сайта, чието съдържание интегрирате).

en: Categorize news items
bg: Категоризиране на новини

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете всички обекти от източник %feed?

en: checkboxes
bg: с отметки

en: multiple selector
bg: множествен

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
bg: Хиляди сайтове (особено новинарски сайтове и уеб блогове) публикуват техните последни заглавия и истории като източници, чрез определени стандартизирани XML-базирани формати. Форматите поддържани от агрегатора включват <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
bg: Текущите източници са изброени по-долу и могат да бъдат добавяни <a href="@addfeed">нови източници</a>. За всеки източник или категория може да бъде активиран блок <em>последни обекти</em> от <a href="@block">администрация блокове</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
bg: Добави източник в RSS, RDF или Atom формат. Може да има само един запис за източник.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
bg: Категориите позволяват на обекти от различни източници да бъдат групирани заедно. Например, няколко свързани със спорта източника, могат да принадлежат на категория <em>Спорт</em>. Обектите могат да бъдат групирани автоматично (чрез избор на категория при създаването или редактирането на източника) или ръчно (от страница <em>Категоризирай</em>, достъпна от списъците с източници). Всяка категория има собствена страница и блок.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
bg: Определя настройките за това какво съдържание се интегрира от други сайтове, колко често се обновява и как се категоризира.

en: Update items
bg: Обнови новини

en: Edit feed
bg: Редактирай канал

en: No blocks in this region
bg: Няма блокове в тази зона

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
bg: Блокът %info е асоцииран към невалидната зона %region и е деактивиран.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
bg: Промените в тези блокове няма да бъдат записани, докато не бъде натиснат бутона <em>Запиши блокове</em>.

en: Post new blog entry.
bg: Добави нов запис

en: You are not allowed to post a new blog entry.
bg: Нямате разрешение да добавяте нови блог записи.

en: You have not created any blog entries.
bg: Не създадохте нови блог записи.

en: !author has not created any blog entries.
bg: !author не създаде някакви блог записи.

en: No blog entries have been created.
bg: Не бяха създадени блог записи.

en: Blog entry
bg: блог запис

en: View recent blog entries
bg: Преглед на последните блог записи

en: Read !username's latest blog entries.
bg: Прочетете последните блог публикации на !username.

en: Read the latest blog entries.
bg: Прочети последните блог записи

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
bg: Типа на съдържанието за линка %add-child трябва да бъде един от избраните като позволени типове съдържание на книга.

en: Save book pages
bg: Запиши страниците на книгата

en: Title changed from %original to %current.
bg: Промяна на заглавието от %original на %current.

en: Updated book %title.
bg: Обновена книга %title.

en: book: updated %title.
bg: книга: обновено %title.

en: Update book outline
bg: Редактирайте резюмето на книгата

en: Remove from book outline
bg: Премахнете от резюмето на книгата

en: No changes were made
bg: Не бяха извършени никакви промени

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
bg: Публикацията беше добавена към избраната книга. Сега можете да я позиционирате относително спрямо други страници.

en: The book outline has been updated.
bg: Резюмето на книгата беше обновено.

en: There was an error adding the post to the book.
bg: Грешка при добавяне на публикация към книгата.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
bg: %title има асоциирани дъщерни страници, които ще бъдат премествани автоматично, за да се поддържа тяхната връзка с книгата. За да се пресъздаде йерархията (такава, каквато е била преди премахването на дадената страница), %title може отново да бъде добавена с използване на страницата Съдържание, и всяка от формиращите я дъщерни страници ще трябва да бъде преместена ръчно.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
bg: %title може да бъде отново добавена към йерархията чрез използване на страницата Съдържание.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %title от йерархията на книгата?

en: The post has been removed from the book.
bg: Текстът беше премахнат от книгата.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
bg: Покажи версия за печат на тази страница и нейните подчинени страници.

en: Show block on all pages
bg: Покажи блока на всички страници

en: Show block only on book pages
bg: Покажи блока само на страниците на книгата

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
bg: Ако е избрано <em>Покажи блока на всички страници</em>, блока ще съдържа автоматично генерирани менюта за всички книги в сайта. Ако е избрано <em>Покажи блока само на страниците на книгата</em>, блока ще съдържа само едно меню, свързано с текущата книга. В този случай, ако текущата страница не е в книгата, няма да бъде показан блок. Може да се използва <em>Специфични настройки на видимостта на страница</em> или други настройки на видимостта, в допълнение на избирателното показване на този блок.

en: This is the top-level page in this book.
bg: Това е страницата от най-високо ниво в тази книга.

en: No book selected.
bg: Няма избрана книга.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
bg: Родителска страница в тази книга. Максималната дълбочина за книгата и дъщерните й страници е !maxdepth. Някои страници в избраната книга няма да бъдат достъпни като родителски, ако избирането им надвиши това ограничение.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
bg: %title е част от съдържанието на книгата и има асоциирани дъщерни страници. Ако продължите с изтриването, дъщерните страници ще бъдат преместени автоматично.

en: Re-order book pages and change titles
bg: Пренареждане на страниците на книга и промяна на заглавия.

en: Book page
bg: Страница от книга

en: Base color
bg: Основен цвят

en: Header top
bg: Горна част на заглавната част

en: Header bottom
bg: Долна част на заглавната част

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
bg: Няма достатъчно памет за PHP, за да промени цветовата схема на тази тема. Има нужда от още най-малко %size. За повече информация, вижте <a href="@url">PHP документация</a>.

en: Delete the selected comments
bg: Изтрий избраните коментари

en: Allows users to comment on and discuss published content.
bg: Позволява на потребителите да коментират публикувано съдържание.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
bg: Пример: 'обратна връзка' или 'информация за продукти'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
bg: Когато се изброяват категории, тези с по-малко тегло се появяват преди категориите с по-голямо тегло. Категории с еднакви тегла се сортират по азбучен ред.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
bg: Формата за контакт не беше конфигурирана. <a href="@add">Добавете една или повече категории</a> към формата.

en: Personal contact form
bg: Лична форма за връзка

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
bg: Създава системна форма за контакти и настройва категориите за тази форма.

en: Edit contact category
bg: Редактира категория контакти

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
bg: Позволява използването на лични и глобални форми за контакт.

en: Database logging
bg: Вход в база данни

en: View events that have recently been logged.
bg: Разглеждане на събитията записани последно

en: Top 'page not found' errors
bg: Последни грешки 'страницата не е намерена'

en: View 'page not found' errors (404s).
bg: Разглеждане на грешки 404 'страницата не е намерена'

en: Top 'access denied' errors
bg: Последни грешки 'достъпът отказан'

en: View 'access denied' errors (403s).
bg: Разглеждане на грешки 403 'достъпът отказан'

en: Logs and records system events to the database.
bg: Следи и записва системни събития в базата данни.

en: No roles may use this format
bg: Никоя роля не може да използва този формат.

en: Allowed HTML tags: @tags
bg: Разрешени HTML tag-ове: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
bg: Котви се използват, за да се създават връзки с други страници.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
bg: По подразбиране таговете за нов ред се добавят автоматично, така че използвайте този таг, за да добавите нов ред. Изполването на тези тагове е различно, защото няма отваряща/затваряща двойка, както е при всички други тагове. Използвайте " /" във вътрешността на тага, за да осигурите съвместимост със стандарта XHTML 1.0

en: Text with <br />line break
bg: Текст с <br /> таг за нов ред

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
bg: По подразбиране таговете за параграф се добавят автоматично, така че използвайте този таг, за да добавите нов параграф.

en: Paragraph one.
bg: Параграф едно.

en: Paragraph two.
bg: Параграф две.

en: Strong
bg: Получерно

en: Emphasized
bg: Курсив

en: Cited
bg: Цитиран

en: Coded text used to show programming source code
bg: Кодиран текст, използван, за да се покаже програмистки код.

en: Coded
bg: Кодиран

en: Bolded
bg: Получерно

en: Italicized
bg: Курсивирано

en: Superscripted
bg: Индекс

en: <sup>Super</sup>scripted
bg: код <sup>Индекс</sup>

en: Subscripted
bg: Долен индекс

en: <sub>Sub</sub>scripted
bg: код <sub>Суб</sub>

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
bg: <abbr title="Abbreviation">Съкращ.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
bg: <acronym title="Акроним с три символа">TLA</acronym>

en: Block quoted
bg: Цитат в блок

en: Quoted inline
bg: Вътрешен цитат

en: Table header
bg: Заглавна част на таблица

en: Table cell
bg: Клетка на таблица

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
bg: Сортиран списък - използвайте &lt;li&gt; преди всеки елемент

en: First item
bg: Първи елемент

en: Second item
bg: Втори елемент

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
bg: Несортиран списък - използвайте &lt;li&gt; преди всеки елемент.

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
bg: Списъците със дефиниции са подобни на другите HTML списъци. С &lt;dl&gt; започва списъка с дефиниции, с &lt;dt&gt; започва всеки термин, и с  &lt;dd&gt; започва описанието на всяка дефиниция.

en: First term
bg: Първи елемент

en: First definition
bg: Първа дефиниция

en: Second term
bg: Втори елемент

en: Second definition
bg: Втора дефиниция

en: Subtitle three
bg: Трето подзаглавие

en: Subtitle four
bg: Четвърто подзаглавие

en: Subtitle five
bg: Пето подзаглавие

en: Subtitle six
bg: Шесто подзаглавие

en: Tag Description
bg: Описание на таг

en: You Type
bg: Пишете

en: You Get
bg: Получавате

en: No help provided for tag %tag.
bg: Няма помощна информация за тага %tag.

en: Ampersand
bg: Амперсанд

en: Quotation mark
bg: Кавичка

en: Character Description
bg: Описание на символ

en: Lines and paragraphs break automatically.
bg: Линиите и параграфите се прекъсват автоматично.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
bg: Редовете и параграфите се разпознават автоматично. Таговете &lt;br /&gt; нов ред, &lt;p&gt; параграф и &lt;/p&gt; се вмъкват автоматично. Ако даден параграф не бъде разпознат, просто добавете два празни реда.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
bg: Адресите на уеб-страници и имейл адресите автоматично се конвертират в хипервръзки.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
bg: Конфигурира начина, по който въведеното от потребителите съдържание ще бъде филтрирано, включително и разрешените HTML тагове. Също позволява и филтри използвани и активирани от модулите.

en: Compose tips
bg: Посъветвай

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
bg: Кратко, описателно име на разглежданите дискусии.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
bg: Описание и насоки за дискусиите в този форум.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
bg: Форумите се показват във възходящ ред подредени по важност (форумите с еднаква стойност за важност се подреждат по азбучен ред).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
bg: Кратко, описателно име на тази съвкупност от свързани форуми.

en: Description and guidelines for forums within this container.
bg: Описание и насоки за форумите в този контейнер.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
bg: Контейнерите се показват във възходящ ред подредени по важност (контейнери с еднаква важност се подреждат по азбучен ред).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
bg: Изтриването на форум или контейнер също изтрива неговите подфоруми. За да изтриете мнения от този форум, първо посетете <a href="@content">content administration</a>. Изтритото не може да бъде възстановено.

en: Default number of forum topics displayed per page.
bg: Брой по подразбиране на темите показвани на една страница.

en: Default display order for topics.
bg: Подредба на темите по подразбиране.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
bg: Контейнерите обикновено се поставят най-отгоре (в основата) на форума, но също така може да поставите контейнер в друг контейнер или форум.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
bg: Форумите обикновено се поставят най-отгоре (в основата), но също така може да ги поставите в друг контейнер или форум.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника за конфигуриране и персонализиране на <a href="@forum">Модул форум</a>.

en: Forum topic
bg: Тема във форума

en: Manages the display of online help.
bg: Управлява показването на онлайн помощ.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
bg: Тази страница показва преглед на достъпните за превеждане стрингове. Drupal показва тези стрингове в текстови групи; модулите могат да дефинират допълнителни групи, поради факта, че текстовите групи предоставят метод за за групиране на свързани стрингове, те често се използват за фокусиране на преводаческите усилия върху специфични области от интерфейса на Drupal.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
bg: Забележете, че <em>.po</em> файловете в преведения пакет се импортират автоматично (ако са достъпни), когато се активира нов модул или нова тема или когато се добавя нов език. Тъй като едновременно може да се импортира един файл, може би за вас ще бъде по-лесно да свалите и разархивирате преведен пакет и да <a href="@language-add">add the language</a> добавите език. На <a href="@translations">страницата за преводи на Drupal</a> има достъпни за сваляне преведени пакети.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
bg: В тази страница се прави експорт на преведените стрингове използвани във вашия сайт. Файлът, който се експортира може да бъде в Gettext Portable Object (<em>.po</em>) формат, който съдържа едновременно оригиналните и преведените стрингове (използва се за споделяне на преводите с други хора), или в Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) формат, който съдържа само оригиналните стрингове (използва се за създаване на нови преводи със Gettext езиков редактор)

en: Built-in interface
bg: Вграден интерфейс

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
bg: Този език по подразбиране на акаунта за имейли, и предпочитания език за показване на сайта.

en: This account's default language for e-mails.
bg: Този език по подразбиране на акаунта за имейли

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bg: Активира многоезичната поддръжка за този тип съдържание. Ако е активиран, ще бъде добавено поле за избор на език във формат за редактиране, позволявайки ви да изберете един от <a href="!languages">достъпните езици</a>. Ако е деактивирано, новите публикации се записват на езика по подразбиране. Съществуващото съдържание няма да бъде засегнато от промяната на тази опция.

en: Configure languages for content and the user interface.
bg: Конфигуриране на езици на съдържанието и на потребителския интерфейс.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
bg: Превежда вградения интерфейс и опционно и друг текст.

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
bg: Добавя функция за работа с езици и позволява превода на потребителския интерфейс на езици, различни от английски.

en: Submission form settings
bg: Изпращане настройки форма

en: This content type does not have a title field.
bg: Този тип съдържание няма поле за заглавие.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bg: Лесното за разчитане от машина име може да съдържа само малки букви, цифри и долни черти.

en: The human-readable name %name is already taken.
bg: Човеко разбираемото име %name е вече заето.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете типа съдържание %type?

en: Added content type %name.
bg: Прибавен е тип съдържание %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
bg[0]: Променен е типът съдържание на 1 публикация от %old-type на %type.
bg[1]: Променен е типът съдържание на @count публикации %old-type на %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изградите наново правата на съдържанието на сайта?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
bg: Този процес ще изгради наново всички права на съдържанието на сайта и може да отнеме време. Това действие не може да бъде отменено.

en: language
bg: език

en: An error occurred and processing did not complete.
bg: Възникна грешка и обработката не е завършена.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
bg: Изчистената версия на вашата публикация показва как ще изглежда тя, когато е представена на главната страница или когато е експортирана за разпространение. <span class="no-js"> Можете да вмъкнете разделителя "&lt;!--break--&gt;" (без кавичките) , за да нагласите къде да се разделя публикацията.</span>

en: Copy of the revision from %date.
bg: Копие на редакцията от %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
bg: @type %title е върната обратно до редакцията от %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
bg: Редакцията от %revision-date на @type %title е изтрита.

en: @type: reverted %title revision %revision.
bg: @type: върната %title редакция %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
bg: Правата за достъп до съдържанието трябва да се изградят наново.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
bg: Редакциите ви позволяват да проследявате различията между множество версии на определена публикация.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
bg: <strong>Конфигурирайте Вашия сайт</strong>. След като сте се идентифицирали, посетете <a href="@admin">административната секция</a>, където можете да <a href="@config">конфигурирате</a> всички параметри на Вашия сайт.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
bg: <strong>Активирайте допълнителни функции</strong>. Посетете <a href="@modules">списъка с модули</a> и активирайте модулите, които отговарят на вашите нужди. Можете да намерите допълнителни модули в <a href="@download_modules">Drupal модули</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
bg: <strong>Променете дизайна на вашия сайт</strong>. За да придадете специален вид на Вашия сайт, прегледайте <a href="@themes">секцията с темите</a>. Можете да изберете някоя от включените по подразбиране теми или да свалите допълнителни теми от сайта <a href="@download_themes">Drupal Themes</a>.

en: Rebuilding content access permissions
bg: Повторното изграждане на правата за достъп

en: Content permissions have been rebuilt.
bg: Правата за достъп са изградени повторно.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
bg: Правата за достъп до съдържанието не са коректно изградени наново.

en: Add content type
bg: Добави тип съдържание

en: Revert to earlier revision
bg: Върни предишна редакция

en: Delete earlier revision
bg: Изтрий предишна редакция

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
bg: Позволява изпращане на различно съдържание и публикуването му на страниците на сайта.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
bg: За да използвате OpenID е необходимо да установите връзка с публичен или частен OpenID сървър. Ако нямате OpenID а желаете да го използвате, постете някой от <a href="@openid-providers">безплатните доставчици</a>. Можете да откриете повече информация за OpenID на следния <a href="@openid-net">адрес</a>.

en: OpenID identities
bg: OpenID идентификатори

en: Allows users to log into your site using OpenID.
bg: Позволява на потребителите вход на сайта посредством OpenID.

en: The alias %alias is already in use in this language.
bg: Псевдонима %alias вече се използва в този език.

en: The alias has been saved.
bg: Псевдонимът беше записан.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете псевдонима %title?

en: Filter aliases
bg: Филтриране на псевдонимите

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
bg: Въведете пътя, за който искате да въведете псевдоним, следван от името на новия псевдоним.

en: URL aliases
bg: URL псевдоними

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
bg: Променете URL адреса на вашия сайт, като използвате псевдоними.

en: Edit alias
bg: Редактирай псевдоними

en: Delete alias
bg: Изтрий псевдоними

en: Add alias
bg: Добави псевдоними

en: Allows users to rename URLs.
bg: Позволява на потребителите да пренаписват динамичните адреси в статични.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
bg: <a href="@drupal">Drupal.org</a> предлага <a href="@php-snippets"> някои примерни PHP фрагменти</a>, но можете да създадете и собствен PHP код с малко повече опит и познания за Drupal системата.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
bg: Можете да използвате PHP код. Трябва да включите кода в таговете  &lt;?php ?&gt;

en: Using custom PHP code
bg: Използване на потребителски PHP код.

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
bg: Потребителския PHP код може да бъде интегриран в някой от типовете съдържание на сайта, включително публикациите и блоковете. Докато добавянето на PHP код в мненията и блоковете представлява мощен и гъвкав инструмент използван от сигурни потребители с опит в PHP, същевременно може да бъде значителен и опасен риск за сигурността, когато се използва по неподходящ начин. Дори и една малка грешка при добавянето на PHP код в сайта може да го компрометира.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
bg: Ако не сте запознат с PHP, SQL, или Drupal, избягвайте да използвате PHP код в публикациите. Експериментирането с PHP може да повреди Вашата база данни, да направи сайта Ви неизползваем, или значително да намали сигурността му.

en: Notes:
bg: Забележки:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
bg: Помнете, че трябва да проверявате минимум по два пъти всеки ред от кода за синтактични и логически грешки <strong>преди</strong> да го запишете.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
bg: Изразите трябва да завършват с точка и запетая.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
bg: Глобалните променливи използвани във Вашия PHP код запомнят своите стойности, след като скрипта бъде изпълнен.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
bg: <code>register_globals</code> са <strong>изключени</strong>. Ако желаете да използвате форми, разучете и използвайте функциите в <a href="@formapi">Drupal Form API</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
bg: Използвайте <code>print</code> или <code>return</code> изразите във Вашия код, за да извеждате съдържание.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
bg: Създавайте и тествайте Вашия PHP код използвайки отделен скрипт и примерна база данни, преди да го внедрите в истински сайт.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
bg: Имайте предвид, че е по-добре да включите Вашия PHP код в някой специфичен модул или <code>template.php</code> файл, отколкото да го интегрирате директно в публикация или блок.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
bg: Обърнете внимание, че възможността за интегриране на PHP код в съдържанието се поддържа от PHP филтър модула. Ако този модул е изключен или изтрит, тогава блоковете и публикациите с PHP код в тях, ще го извеждат, вместо да го изпълняват.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
bg: Един основен пример: <em>Създаване на "Welcome" блок, който да поздравява посетителите с просто съобщение.</em>

en: PHP evaluator
bg: PHP оценител

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
bg: Стартира PHP код. Използването на този филтър трябва да бъде разрешено само на администраторите!

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
bg: Позволява прегледа на внедрен PHP код/скриптове.

en: Total votes: @votes
bg: Общо гласове: @votes

en: Most recent poll
bg: Последни анкети

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
bg: <em>АНкета</em> представлява въпрос с няколко възможни отговора. Веднъж създадена и пусната тя стартира елементарен брояч, който сумира гласовете получени за всеки от възможните отговори.

en: Poll status
bg: Статус на анкетата

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
bg: Когато дадена анкета е приключила, посетителите не могат повече да гласуват.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
bg: След този срок анкетата ще бъде автоматично прекратена.

en: Negative values are not allowed.
bg: Отрицателни стойности не са позволени.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
bg: Вашият глас не може да бъде записан, тъй като не сте избрали нито един от възможните отговори.

en: Vote count
bg: Брояч на гласове

en: Polls
bg: Анкети

en: Profile fields have been updated.
bg: Полетата бяха обновени.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
bg: Няма налични полета в тази категория. Ако категорията остане празна, при опит за записване тя ще бъде изтрита.

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
bg: Име на поле. Името на поле не се показва на потребителя, но се използва вътрешно в HTML кода и в хипервръзките.
     Препоръчва се името на поле да започва с <code>profile_</code>, за да се избегне конфликт в имената.  Интервали или други специални символи,  с изключение на тире (-) и долна черта (_) не са разрешени. Примерно име: "profile_favorite_color" или просто "profile_color".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
bg: Списък от всички опции. Сложете всяка опция на отделен ред. Примерни опции: "red", "blue", "green", и т.н.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
bg: Скрити полета в профила, видими само от администраторите.

en: Private field, content only available to privileged users.
bg: Частни полета, съдържанието, на които е достъпно само за привилегировани потребители.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
bg: Публични полета, съдържанието им се показва в страницата с профила, но не се използва в списъка на членовете.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
bg: Публично поле, съдържанието му се показва на страницата с профила и в списъка на членовете.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
bg: Теглата дефинират реда, в който ще се показват полетата на формата. По-леките полета "изплуват" към върха на категорията.

en: Form will auto-complete while user is typing.
bg: Формата ще бъде попълнена автоматично, докато потребителят пише в нея.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
bg: Името на тази форма съдържа един или повече невалидни символи. Интервали или други специални символи с изключение на тире (-) и долна черта (_) не са разрешени.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
bg: Името на тази форма е запазено за Drupal.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
bg: Името на тази категория е запазено за Drupal.

en: The specified title is already in use.
bg: Това заглавие вече се използва

en: The specified name is already in use.
bg: Това име вече се използва.

en: A hidden field cannot be required.
bg: Скрито поле не може да бъде маркирано като задължително.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
bg: Скрито поле не може да бъде задавано като видимо във формата за регистрация.

en: The field has been created.
bg: Полето беше създадено

en: Are you sure you want to delete the field %field?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете полето %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
bg: Това действие не може да бъде отменено. Ако потребителите са въвели стойности в тези полета на техния профил, те ще бъдат изтрити. Ако желаете да запазите данните, въвеждани от потребителите, вместо да изтривате полето, може да пожелаете да го <a href="@edit-field">редактирате</a> и направите скрито, така че да бъде достъпно само за администраторите.

en: The field %field has been deleted.
bg: Полето %field беше изтрито.

en: Profile field %field added under category %category.
bg: Добавено поле %field  от профила в категория %category.

en: Profile field %field deleted.
bg: Изтрито поле %field от профила.

en: User list
bg: Списък на потребителите

en: single-line textfield
bg: едноредово текстово поле

en: multi-line textfield
bg: многоредово текстово поле

en: checkbox
bg: отметка

en: list selection
bg: списък за избор

en: freeform list
bg: списък в свободна форма

en: Author information
bg: Информация за автора

en: Link to full user profile
bg: Връзка към пълния профил на потребителя

en: Profile fields to display
bg: Полета на профила за показване

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
bg: Изберете кои полета от профила желаете да се показват в блока. Такива могат да бъдат само полета, които могат да се <a href="@profile-admin">конфигурират в профил</a>.

en: View full user profile
bg: Виж пълния профил на потребителя

en: About %name
bg: За %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
bg: Сложете всеки елемент в отделен ред или разделете елементите със запетайки. HTML не е разрешен.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
bg: Стойността за %field не е валиден URL адрес.

en: Create customizable fields for your users.
bg: Създава потребителски полета за Вашите потребители.

en: Profile category autocomplete
bg: Автоматично запълване на полета

en: Edit field
bg: Редактиране на поле

en: Delete field
bg: Изтриване на поле

en: Profile autocomplete
bg: Автоматично попълване на данни

en: Supports configurable user profiles.
bg: Поддържа потребителски профили, които могат да се конфигурират.

en: The index will be rebuilt.
bg: Индексът ще бъде пресъздаден

en: Indexing status
bg: Статус на индексирането

en: Indexing throttle
bg: Регулирай индексирането

en: Number of items to index per cron run
bg: Брой елементи за индексиране при изпълнение на CRON задача

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
bg: Максимален брой елементи за индексиране при всяко стартиране на <a href="@cron">cron задача</a>. Ако е необходимо намалете стойността, за да предотвратите възможни прекъсвания и грешки свързани с недостиг на памет при индексирането.

en: Indexing settings
bg: Настройки на индексирането

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
bg: <p><em>Промяната на тези настройки ще накара индекса на страница да се пресъздаде. Индексът не се изтрива, а системно бива обновяван, за да влязат в сила новите настройки. Търсенето продължава да работи, но няма да бъде индексирано ново съдържание, докато не се преиндексира старото.</em></p><p><em>Настройките по подразбиране са подходящи за повечето сайтове.</em></p>

en: Minimum word length to index
bg: Минимална дължина на думите за индексиране

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
bg: Брой на символите в една дума, за да бъде тя индексирана. По-малкият брой символи означава по-добри резултати при търсенето, но това увеличава обема на базата данни. Всяка заявка за търсене трябва да съдържа поне една ключова дума с определена дължина (или по-дълга).

en: Simple CJK handling
bg: Опростена CJK (Chinese/Japanese/Korean) обработка

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
bg: Използване на опростен Chinese/Japanese/Korean цикъл за заместване на символите. Изключете тази опция, ако желаете да използвате външна обработка за тази цел. Опцията не оказва влияние върху останалите езици.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
bg: Инструмента за търсене поддържа индекс от думи намерени в съдържанието на Вашия сайт. За да се създаде и поддържа този индекс, се изискват правилно конфигурирани <a href="@cron">cron задачи</a>. Състоянието на индекса може да бъде променяно чрез настройките по-долу.

en: Search form
bg: Форма за търсене

en: Top search phrases
bg: Най-търсени фрази

en: View most popular search phrases.
bg: Разгледай най-популярните фрази

en: Enables site-wide keyword searching.
bg: Активира търсенето в сайта по ключова дума.

en: Total page generation time
bg: Общо време за генериране на страницата

en: Top pages in the past %interval
bg: Най-посещавани страници за последните %interval

en: Top visitors in the past %interval
bg: Най-активни посетители в миналия %interval

en: Top referrers in the past %interval
bg: Топ източници на посещения за последните %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
bg: Записва достъпа до всяка страница. Изисква се за статистиката за рефералите.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
bg: Старите записи в журнала за достъп (включително статистиките за реферерите) автоматично ще бъдат изтрити. (Изискват се правилно конфигурирани <a href="@cron">cron задачи за поддръжка</a>.)

en: Content viewing counter settings
bg: Настройки на брояча за прегледано съдържание

en: Count content views
bg: Брой прегледи на съдържание (импресии)

en: Increment a counter each time content is viewed.
bg: Увеличава брояча всеки път, когато се преглежда съдържание.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
bg: Настройки за статистическата информация за вашия сайт. Вижте <a href="@statistics">статистики за сайта</a> за актуална информация.

en: This page displays the site's most recent hits.
bg: Тази страница Ви показва последните посещения на Вашия сайт.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
bg: Тази страница ви показва всички външни реферери. Това са връзки идващи отвън и сочещи към вашия сайт.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
bg: Когато забранявате на посетител достъпа до вашия сайт, вие му забранявате да посещава сайта ви от съответния IP адрес. За разлика от блокирането на потребител, забраната действа и за анонимни потребители. Най-често това се прави, за да се блокират ботове, или уеб-краулери, които консумират твърде много ресурси.

en: Popular content
bg: Популярно съдържание

en: How many content items to display in "all time" list.
bg: Колко съдържателни единици да се показват в "целия" списък.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
bg: Колко съдържателни елементи да се показват в списъка на "наскоро видените" страници.

en: Today's:
bg: Днешни:

en: All time:
bg: През цялото време:

en: Last viewed:
bg: Последно видени:

en: View pages that have recently been visited.
bg: Вижте страниците, които са били посещавани последно.

en: View pages that have been hit frequently.
bg: Вижте страниците, които се посещават най-често.

en: Top visitors
bg: Най-активни посетители

en: View visitors that hit many pages.
bg: Вижте посетителите, които разглеждат най-много страници.

en: Top referrers
bg: Топ реферали

en: View top referrers.
bg: Вижте сайтовете, от които имате най-много препратки.

en: View access log.
bg: Вижте регистъра за достъп

en: Track page visits
bg: Проследява посещенията на определени страници

en: Logs access statistics for your site.
bg: Води статистика за достъпа до вашия сайт.

en: Logs and records system events to syslog.
bg: Следи и записва системни събития в базата данни.

en: User pictures in posts
bg: Потребителски изображения в публикации

en: User pictures in comments
bg: Потребителски изображения в коментари

en: Shortcut icon
bg: Икона за връзка

en: Logo image settings
bg: Настройки на логото

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
bg: Ако е включено, ще се показва следното лого.

en: Use the default logo
bg: Използвай логото по подразбиране

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
bg: Щракнете тук, ако желаете темата да използва логото по подразбиране.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
bg: Път към файла, който желаете да ползвате като Ваше лого вместо стандартното изображение.

en: Upload logo image
bg: Качване на лого

en: Shortcut icon settings
bg: Настройки за икони

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
bg: Вашето изображение-икона или 'favicon' ще се показва в адресното поле и в списъка с любими страници на повечето браузъри.

en: Use the default shortcut icon.
bg: Използвай икона по подразбиране.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
bg: Щракнете тук, ако желаете темата да използва икона по подразбиране.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
bg: Път към файла, който желаете да ползвате като потребителска икона.

en: Upload icon image
bg: Качване на икона

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
bg: Ако нямате директна връзка за файлов обмен със сървъра, използвайте това поле, за да качите Вашата икона.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
bg: Следните модули ще бъдат напълно деинсталирани от Вашия сайт и <em>цялата информация в същите ще бъде безвъзвратно изтрита</em>!

en: Confirm uninstall
bg: Потвърди деинсталация

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
bg: Желаете ли да продължите с деинсталацията на горните?

en: No modules selected.
bg: Няма избрани модули.

en: The selected modules have been uninstalled.
bg: Избраните модули бяха успешно деинсталирани.

en: Default 403 (access denied) page
bg: Страница 403 (достъп отказан) по подразбиране

en: Default 404 (not found) page
bg: Страница 404 (не е открит) по подразбиране

en: Select an image processing toolkit
bg: Избор на инструменти за обработка на изображения

en: Number of items in each feed
bg: Брой на обектите във всеки източник

en: Default number of items to include in each feed.
bg: Брой на обектите вкл. във всеки източник по подразбиране.

en: Feed content
bg: Съдържание източник

en: Titles plus teaser
bg: Заглавия и резюме

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
bg: Общи настройки за визуализация по подразбиране на обектите във всеки източник.

en: Cron ran successfully.
bg: Cron изпълнение успешно.

en: Cron run failed.
bg: Cron изпълнение неуспешно

en: No modules are available to uninstall.
bg: Няма налични модули за деинсталиране.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
bg: Тази тема изисква PHP версия @php_required и е несъвместима с PHP версия !php_version.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
bg: Тази страница показва всички възможни административни задачи към всеки модул.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
bg: Тези настройки управляват облика по подразбиране на целия сайт. Ако те не са деактивирани за определена тема, ще се използват същите настройки.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
bg: Блокът <em>Powered by Drupal</em> представлява хипервръзка към официалната страница на Drupal. Тъй като няма никакво условие което да Ви задължи да разполагате на сайта тази хипервръзка, тя може да бъде използвана само за подкрепа на Drupal.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
bg: Тук можете да откриете кратък преглед на параметрите на Вашия Drupal сайт, както и всякакви грешки открити в процеса на инсталация. Полезно е да копирате/вмъквате тази информация, когато имате нужда от помощ и потърсите такава във форума на Drupal.

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
bg: Не може да изтрие временния файл "%path"

en: Compact mode
bg: Компактен изглед

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
bg: Укажи на Drupal къде да съхранява качените файлове и какви права за достъп да имат.

en: Image toolkit
bg: Инструменти за изображения

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
bg: Избор на инструменти за изображения, ако сте инсталирали допълнителни такива

en: RSS publishing
bg: RSS публикации

en: Date and time
bg: Дата и час

en: Date and time lookup
bg: Преглед на дата и час

en: Enable or disable clean URLs for your site.
bg: Активиране или деактивиране на статичните URL адреси.

en: Clean URL check
bg: Проверка за прости URL-и

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
bg: Доклад за състоянието и работата на сайта, както и списък на всички открити грешки.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
bg: Версията на Вашата PHP инсталация е прекалено стара. Друпал изисква поне PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
bg: <em>register_globals</em> са включени. Drupal изисква тази конфигурационна директива да бъде изключена. Вашият сайт може да бъде изложен на риск ако <em>register_globals</em> са включени. Ръководството на PHP съдържа инструкции <a href="http://php.net/configuration.changes"> за промяната на тези настройки</a>

en: Enabled ('@value')
bg: Активиран ('@value')

en: PHP memory limit
bg: PHP лимит на памет

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
bg: Помислете за увеличаване на PHP лимита на паметта до %memory_minimum_limit, за да избегнете евентуални грешки при инсталацията.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
bg: Помислете за увеличаване на PHP лимита на паметта до %memory_minimum_limit, за да избегнете евентуални грешки при обновяването.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
bg: В зависимост от конфигурацията, Drumal може да работи и с %memory_limit PHP лимит на паметта. Въпреки това е препоръчителен лимит от %memory_minimum_limit или повече, особено ако Вашия сайт използва допълнителни модули.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
bg: Увеличете лимита на паметта като редактирате memory_limit параметъра във файла %configuration-file и след това рестартирайте Вашия уеб сървър (или се свържете с вашия системен администратор или хостинг доставчик за съдействие).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
bg: Свържете се с Вашия системен администратор или хостинг доставчик за съдействие по увеличаването на PHP лимита на паметта.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
bg: Прегледайте <a href="@url">Drupal изискванията</a> за повече информация.

en: Not protected
bg: Незащитен

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
bg: Файлът %file не е защитен срещу модификации и по този начин е изложен на риск. Трябва да промените правата на файла, за да бъде защитен срещу запис.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
bg: За повече информация, вижте on-line ръководството за <a href="@cron-handbook">конфигуриране на cron задачи</a>.

en: Cron has not run recently.
bg: Cron не е бил стартиран скоро.

en: Cron maintenance tasks
bg: Cron задачи за поддръжка на сайта

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
bg: Можете да стартирате cron ръчно<a href="@cron">

en: The directory %directory is not writable.
bg: Директорията %directory е без права за запис.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
bg: Необходимо е да зададете правилната директория от <a href="@admin-file-system">страницата с настройките на файловата система</a> или да промените правата на текущата директория, за да бъде разрешено записването.

en: Writable (<em>public</em> download method)
bg: Разрешен за писане (<em>публичен</em> метод на сваляне)

en: Writable (<em>private</em> download method)
bg: Разрешен за писане (<em>скрит</em> метод на сваляне)

en: Database updates
bg: Обновяване база данни

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
bg: Някои модули имат нужда от инсталация на ъпдейти за схемата на базата данни. Моля, стартирайте <a href="@update">скрипта за обновяване на базата данни</a> незабавно.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
bg: Скрипта update.php е достъпен за всички,  без да е налична проверка за достъп, което води до риск за сигурността. Трябва да промените стойността за $update_free_access в settings.php на FALSE.

en: Access to update.php
bg: Достъп до update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
bg: Управлява основната конфигурация на сайта, предназначена за администраторите.

en: Reset to alphabetical
bg: Възстанови стойностите по подразбиране

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
bg: Термините се показват в нарастващ ред по важност.

en: Weight value must be numeric.
bg: Стойността на теглото (weight) трябва да бъде число.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
bg: Сигурни ли сте, че искате да върнете речника %title в началното положение на подредба по азбучен ред?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
bg: Връщането на речника в начално положение ще отмени всички дефинирани от потребителя подредби и ще сортира елементите по азбучен ред.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
bg: Връща речника %name в началното положение на подредба по азбучен ред.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
bg: Преводите на част от съдържание се управляват чрез преводни множества. Всяко такова множество притежава публикация източник и произволен брой преводи за всеки от <a href="!languages">активираните езици</a>. Всички преводи се проследяват, за да се определи дали да бъдат актуализирани или не, в зависимост от това, дали публикацията източник е променена значително.

en: Translation settings
bg: Настройки на превода

en: Flag translations as outdated
bg: Маркирай преводите като неактуални

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
bg: Ако правите значителни промени, което означава, че този пост трябва да бъде обновен, можете да маркирате всички преводи на тази публикация като неактуални. Това няма да промени никое от другите свойства на публикация, като това дали са публикувани или не.

en: This translation needs to be updated
bg: Този превод има нужда от обновяване

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
bg: Когато тази опция е включена, превода има нужда от обновяване, защото източника (оригиналния текст) е бил променен. Изключете опцията, след като обновите превода.

en: Content translation
bg: Превод на съдържанието

en: Allows content to be translated into different languages.
bg: Позволява съдържанието да бъде преведено на различни езици.

en: Unknown release date
bg: Непозната дата на версията

en: Last checked: @time ago
bg: Последно проверен: преди @time

en: Last checked: never
bg: Последно проверен: никога

en: Includes: %includes
bg: Включва: %includes

en: Disabled modules
bg: Деактивирани модули

en: Disabled themes
bg: Деактивирани теми

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
bg: Моля посочете колко често да се прави автоматична проверка за нови версии на текущо инсталираните модули и теми.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
bg: Тук можете да откриете информация за налични обновления на всички инсталирани от Вас модули и теми. Имайте предвид, че всеки модул или тема представлява част от "проект", който може да има или да няма същото име, и също така в него могат да бъдат включени няколко модула или теми.

en: Module and theme update status
bg: Състояние на обновленията за модули и теми

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
bg: Има налични актуализации на сигурността на един или повече от Вашите модули или теми. За да повишите сигурността на вашия сървър трябва незабавно да актуализирате!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
bg: Има налични обновления за един или повече от Вашите модули или теми. За да сте сигурни в правилното функциониране на Вашия сайт, трябва да актуализирате софтуера възможно най-скоро.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
bg: Получаване на доклад за състоянието на актуализациите за инсталираните от Вас модули и теми.

en: Notify user when account is activated.
bg: Уведоми потребител при активация на акаунт.

en: Notify user when account is blocked.
bg: Уведоми потребителя при блокиране на акаунта му.

en: Picture guidelines
bg: Указания за снимката

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст се показва във формата за качване на снимка като допълнение към стандартните указания. Той може да бъде от помощ за новите потребители.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
bg: Име за тази роля. Пример: "модератор", "редактор", "конструктор".

en: The role has been renamed.
bg: Ролята беше преименувана.

en: The role has been deleted.
bg: Ролята беше изтрита.

en: E-mail new password
bg: Изпращане на нова парола по имейл

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
bg: Съжаляваме, %name не е разпознато като потребителско име или имейл адрес.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
bg: Допълнителни инструкции бяха изпратени на вашия имейл адрес.

en: %name has been deleted.
bg: името %name беше изтрито.

en: You must enter a username.
bg: Трябва да въведете потребителско име.

en: The username cannot begin with a space.
bg: Потребителското име не може да започва с интервал.

en: The username cannot end with a space.
bg: Потребителското име не може да завършва с интервал.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
bg: Потребителското име не може да съдържа два последователни интервала.

en: The username contains an illegal character.
bg: Потребителското име съдържа невалиден символ.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
bg: Потребителското име %name е прекалено дълго: трябва да бъде %max символа или по-малко.

en: You must enter an e-mail address.
bg: Трябва да въведете валиден имейл адрес.

en: Who's online
bg: Кой е онлайн

en: User list length
bg: Дължина на списъка с потребители

en: Enter the password that accompanies your username.
bg: Въведете паролата, която съответства на Вашето потребителско име.

en: Signature settings
bg: Настройки подписи

en: Delete picture
bg: Изтрий снимка

en: Check this box to delete your current picture.
bg: Сложете отметка в тази кутия, за да изтриете вашата текуща снимка.

en: Unblock the selected users
bg: Разблокирай избраните потребители

en: Block the selected users
bg: Блокирай избраните потребители

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
bg: Тази страница позволява администраторите да регистрират нови потребители. Потребителските имена и имейл адреси трябва да са уникални.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
bg: Въведете критерий за търсене ("*" може да замества част от текста), за да търсите за потребителско име или имейл адрес. Например, можете да търсите за  "br" и Drupal ще върне "brian", "brad", и "brenda@example.com".

en: Deleted user: %name %email.
bg: Изтрит потребител: %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
bg: Определяне на достъпа до настройките на сайта чрез избор на права за съответните роли.

en: Edit role
bg: Редактиране на роля

en: Manages the user registration and login system.
bg: Управлява регистрацията на потребителите и системата за достъп.

en: Garland
bg: Гренландски

en: Run the clean URL test
bg: Пусни тест за статични URL адреси.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
bg: Това заглавие се появява, когато потребителя посочи изображението с мишката

en: URL to file
bg: URL на файла

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
bg: Вашият сървър не може да покаже протичането на процеса на трансфер на файла. Показването на този процес изисква PHP да бъде стартиран в  <em>mod_php</em>, а не чрез FastCGI.

en: Upload progress
bg: Прогрес на трансфера

en: Text format
bg: Текстов формат

en: The name of the site.
bg: Името на сайта.

en: Field name (a-z, 0-9, _)
bg: Име на поле (a-z, 0-9, _)

en: Field to share
bg: Поле за споделяне

en: Regional settings
bg: Регионални настройки

en: Hello <strong>@username</strong>
bg: Здравей <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
bg: Покажи преките пътища

en: Structure
bg: Структура

en: Submitted by !username on !datetime
bg: Публикувано от !username на !datetime

en: Secondary menu
bg: Допълнително меню

en: Administrator role
bg: Администраторска роля

en: No revision
bg: Няма версия

en: @number comments per page
bg: @number коментари на страница

en: You are not allowed to access this page.
bg: Нямате разрешен достъп до тази страница

en: Default country
bg: Държава по подразбиране

en: Congratulations, you installed @drupal!
bg: Поздравления, Вие инсталирахте @drupal !

en: The %file file exists.
bg: Файлът %file съществува.

en: system
bg: система

en: (active tab)
bg: (активен раздел)

en: Status message
bg: Статус съобщение

en: Subscribe to @feed-title
bg: Абонирай се за @feed-title

en: An AJAX HTTP error occurred.
bg: Възникна AJAX HTTP грешка

en: HTTP Result Code: !status
bg: Получен е HTTP код :!status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
bg: HTTP заявката на AJAX не завърши нормално

en: Debugging information follows.
bg: Следва информация за настройка

en: Path: !uri
bg: Път: !uri

en: StatusText: !statusText
bg: Статус текст: !statusText

en: Administer blocks
bg: Администриране на блокове

en: Cache blocks
bg: Кеширай блоковете

en: Full comment
bg: Пълен коментар

en: Unapproved comments (@count)
bg: Неодобрени коментари (@count)

en: Administer comments and comment settings
bg: Администрира коментари и настройки на коментари

en: Edit own comments
bg: редактиране на собствен коментар

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
bg: Потребители с "Post comments" права могат да публикуват коментари

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
bg: Потребителите не могат да публикуват коментари, но могат да ги виждат.

en: Comments are hidden from view.
bg: Коментарите са скрити.

en: Users cannot post comments.
bg: Потребителят не  може да публикува коментари.

en: Save comment
bg: Запази коментар

en: Use contextual links
bg: Използва контекстни линкове

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
bg: Използвай контекстни линкове, за осъществяване на действия, свързани с елементи от страницата.

en: View the administrative dashboard
bg: Виж административното табло

en: Customize dashboard
bg: Оформи таблото

en: Default SQL storage
bg: Място за съхраняване на SQL по подразбиране

en: Stores fields in the local SQL database, using per-field tables.
bg: Полетата се съхраняват в локалната база данни. За всяко поле се използва отделна таблица

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
bg: Това поле съхранява прости on/off или yes/no опции.

en: List (text)
bg: Списък (text)

en: This field stores a number in the database as an integer.
bg: Това поле съхранява число в базата данни като цяло число.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
bg: Това поле съхранява число в базата данни в десетичен формат.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
bg: Това поле съхранява число в базата данни във формат с плаваща запетая.

en: This field stores varchar text in the database.
bg: Това поле съхранява  текст с променлива дължина

en: Long text
bg: Текстова област

en: This field stores long text in the database.
bg: Това поле съхранява  текстова област

en: Long text and summary
bg: Кратко и пълно съдържание

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
bg: Това поле съхранява пълен текст и незадължително кратко съдържание

en: Summary or trimmed
bg: Резюме или съкратен текст

en: Text area with a summary
bg: Текстова област с резюме

en: Hide summary
bg: Скриване на резюме

en: Edit summary
bg: Редактиране на резюме

en: Field list
bg: Списък с полета

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
bg: Това поле съдържа ID на файла под формата на цяло число.

en: Generic file
bg: Общ файл

en: Table of files
bg: Таблица от файлове

en: Files must be less than !size.
bg: Файловете трябва да бъдат по-малки от !size.

en: Allowed file types: !extensions.
bg: Разрешени разширения на файлове: !extensions.

en: Add text format
bg: Добави входен формат

en: Text formats
bg: Входни формати

en: More information about text formats
bg: По-подробна информация за текстовите формати

en: Limit allowed HTML tags
bg: Пределна стойност на разрешените HTML тагове

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
bg: Преобразува новите редове в съответните HTML тагове (т.е. <code>&lt;br&gt;</code> и <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
bg: Преобразува URL в линк

en: Correct faulty and chopped off HTML
bg: Коригира неправилните или прекъснати HTML

en: Display any HTML as plain text
bg: Визуализира всеки HTML като обикновен текст

en: No HTML tags allowed.
bg: Не са разрешени HTML тагове.

en: Style name
bg: Име на стила

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
bg: Това поле съдържа ID на файла на изображението под формата на цяло число.

en: Image styles
bg: Размери на изображения

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
bg: Конфигуриране на стилове, които могат да се използват за промяна на размера на изображенията и др. ефекти.

en: List the current image styles on the site.
bg: Списък на текущите стилове за изображения на сайта

en: Add style
bg: Добави стил

en: Add a new image style.
bg: Прибави нов стил за изображения

en: Path prefix language code
bg: Префикс за език

en: Language code or other custom text to use as a path prefix for URL language detection, if your <em>Detection and selection</em> settings use URL path prefixes. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "deutsch" as the path prefix code for German results in URLs like "example.com/deutsch/contact".
bg: Въведеното значение ще се използва като префикс в URL страницата на сайта,  ако посочите в настройките <em>Detection and selection</em> да се ползва префикс за установяване на езика. За език по подразбиране, стойността можете да остане празна. <strong> Промяната на тази стойност може да наруши съществуващите URL. Използвайте внимателно в работещ сайт. </strong> Пример:  Стойност  "bg" ще доведе до URL "example.com/bg/contact".

en: With multiple languages enabled, interface text can be translated, registered users may select their preferred language, and authors can assign a specific language to content. <a href="@translations">Download contributed translations</a> from Drupal.org.
bg: Когато има множество активирани езици,  интерфейсът може да бъде преведен, регистрираните потребители могат да избират предпочитан език, а авторите могат да задават език на съдържанието. <a href="@translations">Свали превод</a> от Drupal.org.

en: Provide a menu link
bg: Създай линк в менюто

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
bg: Линковете от менюто с по-малко тегло се показват преди тези с по-голямо тегло.

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
bg: Добави нови менюта в сайта, редактирай съществуващите, преименувай и подреди линковете на менюто.

en: Publish selected content
bg: Публикувай избраното съдържание

en: Unpublish selected content
bg: Не публикувай избраното съдържание

en: Promote selected content to front page
bg: Повиши избраното съдържание на главната страница

en: Demote selected content from front page
bg: Премахни избраното съдържание от главната страница

en: Make selected content sticky
bg: Сложи най-горе

en: Make selected content not sticky
bg: Премахни от най-горе

en: Delete selected content
bg: Изтрий

en: Full content
bg: Пълно съдържание

en: Search result
bg: Резултат от търсенето

en: Recent content
bg: Последно съдържание

en: Unpublish content
bg: Отмени публикацията на съдържанието

en: Make content sticky
bg: Постави съдържанието в началото на сипсъка

en: Make content unsticky
bg: Отмени  публикуването на съдържанието в началото на сипсъка

en: Promote content to front page
bg: Постави съдържанието на началната страница

en: Remove content from front page
bg: Премахни съдържанието от началната страница

en: Change the author of content
bg: Промени автора на съдържанието

en: Save content
bg: Запази съдържанието

en: Unpublish content containing keyword(s)
bg: Отмени публикуването на съдържание, съдържащо ключова/и дума.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions.
bg: Ако на вашия сайт се появят проблеми с достъпа до съдържание, можете да създадете отново кеша на правата. Тези проблеми могат да бъдат предизвикани от включване или изключване на нови модули или промени на правата, свързани с тях. Пресъздаването на правата ще отмени съществуващите права на достъп до съдържанието и ще ги замени с права, въз основа на текущите модули и назначени права. Тази операция може да отнеме продължително време, ако има много съдържание или сложни настройки на правата.

en: Node Access Permissions
bg: Права за достъп до съдържанието

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
bg: Управлявайте публикациите по тип на съдържанието, включително състоянието по подразбиране, представянето на първа страница, и т.н.

en: @title dialog
bg: @title диалог

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
bg: Конфигурира общите настройки за търсене и други опции за индексация.

en: Add to %shortcut_set shortcuts
bg: Прибави към %shortcut_set shortcuts

en: Edit shortcuts
bg: Промени преките пътища

en: Add shortcut
bg: Прибави кратък път

en: Screenshot for !theme theme
bg: Снимка на екрана за  !theme тема

en: Settings for !theme theme
bg: Настройки за !theme тема

en: Disable !theme theme
bg: Деактивирай !theme  тема

en: Set !theme as default theme
bg: Направи !theme  тема по подразбиране

en: Enable !theme theme
bg: Активирай !theme  тема

en: Enable and set default
bg: Включи и направи по подразбиране

en: Enable !theme as default theme
bg: Активирай !theme като тема по подразбиране

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
bg: Ако изберете "По подразбиране за системата" административните страници ще използват същата тема,  както и целия сайт.

en: Use the administration theme when editing or creating content
bg: Използване на темата на административната част при редактиране на съдържание

en: Enter a valid IP address.
bg: Въведете действителен IP адрес.

en: How this is used depends on your site's theme.
bg: Как се ползва, зависи от темата на сайта.

en: Number of posts on front page
bg: Брой съобщения на началната страница

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
bg: Максимален брой съобщения, показани на началната страница.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
bg: Тази страница се показва, когато заявеното съдържание не е разрешено за достъп от потребителя. Остави празно, за да използваш вградената  "access denied" страница.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
bg: Тази страница се показва, когато заявеното съдържание не е намерено. Остави празно, за да ползваш вградената  "page not found" страница.

en: Clear all caches
bg: Изчисти цялата кеш

en: Bandwidth optimization
bg: Оптимизация на трафика

en: Compress cached pages.
bg: Компресирай кешираните страници

en: Public file system path
bg: Път към публичната файловата система.

en: Private file system path
bg: Път към лична файловата система.

en: Default download method
bg: Метод на сваляне

en: Description of your site, included in each feed.
bg: Описание на вашия сайт, което ще бъде включено във всяка лента.

en: Time zones
bg: Часови зони

en: Users may set their own time zone.
bg: Потребителите могат да въведат собствена часова зона.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
bg: Напомни на потребителите, че тяхната часова зона не е настроена по време на влизане в сайта.

en: Only applied if users may set their own time zone.
bg: Прилага се, само ако потребителите могат да определят тяхна часова зона.

en: Time zone for new users
bg: Часова зона за нови потребители

en: Default time zone.
bg: Стандартната часова зона.

en: Empty time zone.
bg: Празна часова зона.

en: Users may set their own time zone at registration.
bg: Потребителите могат да въведат собствена часова зона при регистрацията им.

en: Put site into maintenance mode
bg: Пусни сайта в режим "Поддръжка"

en: Maintenance mode message
bg: Съобщение в режим Поддръжка/Off-line

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
bg: Съобщение, което се показва на потребителите при сайт в режим Поддръжка.

en: Use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
bg: Този параметър позволява на сайта да използва URL пътища без префикс като <code>example.com/?q=user</code>.

en: Available actions:
bg: Налични действия:

en: Create an advanced action
bg: Създайте действие

en: Managing modules
bg: Управление на модулите

en: Managing themes
bg: Управление на темите

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href="@themes">themes</a> are available.
bg: Включи и конфигурирай темата по подразбиране. За да промените изгледа на Вашият сайт имате на разположение различни <a href="@themes">ТЕМИ</a>

en: Download additional <a href="@modules">contributed modules</a> to extend Drupal's functionality.
bg: Свалете <a href="@modules">допълнителни модули</a> , за да разширите функционалността на Вашия сайт

en: Regularly review and install <a href="@updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated.
bg: Редовно преглеждайте и инсталирайте <a href="@updates">новите ъпдейти</a> за да поддържате и обезопасите сайта си.

en: If you are upgrading to a newer version of Drupal or upgrading contributed modules or themes, you may need to run the <a href="@update-php">update script</a>.
bg: Ако правите обновяване на вашия сайт с по-висока версия на <em>Drupal<em> или на модули, трябва да  стартирате <a href="@update-php">update script</a>.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions need to be created and configured before they can be used, because they have options that need to be specified; for example, sending an e-mail to a specified address, or unpublishing content containing certain words. To create an advanced action, select the action from the drop-down list in the advanced action section below and click the <em>Create</em> button.
bg: Има два типа действия: прости и разширени. Простите действия не изискват допълнителни настройки и са изброени автоматично. Разширените действия изискват да бъдат създадени и настроени предварително, тъй като разполагат с  опции, които трябва да се посочат; например: изпращането на имейл на определен адрес, или отмяна на публикацията на дадено съдържание,  което съдържа определени думи. За да създадете разширено действие,  изберете действие от списъка на разширените действия и натиснете бутон <em>Create</em>.

en: Public files
bg: Публични файлове

en: Public local files served by the webserver.
bg: Публичните локални файлове се обслужват от уеб сървъра.

en: Temporary files
bg: Временни файлове

en: Temporary local files for upload and previews.
bg: Временни локални файлове за трансфер и преглед

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
bg: Създаден с <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
bg: Администрира блокове, типове съдържание, менюта и др.

en: Select and configure your theme
bg: Избери и конфигурирай своята тема

en: Configure default and theme specific settings.
bg: Конфигурирай тема по подразбиране и специфични настройки

en: IP address blocking
bg: IP блокирани на адреси

en: Manage blocked IP addresses.
bg: Управление на блокираните IP адреси

en: Media tools.
bg: Инструменти за медия

en: Tools related to web services.
bg: Инструменти, свързани с уеб услугите

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
bg: Конфигурирай описание на сайта, брой елементи в RSS лентата и кои полета да бъдат включени: заглавия/резюме/пълен текст.

en: Development tools.
bg: Инструменти за разработка

en: Maintenance mode
bg: Режим Поддръжка

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
bg: Привеждане на сайта в офлайн режим за профилактика или връщането му в онлайн (работен режим).

en: Logging and errors
bg: Логове и грешки

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destinations, such as syslog, database, email, etc.
bg: Настройки за логове и предупредителни модули. Различни модули могат да управляват Друпал системните  задачи към различни предназначения, като системен лог, база данни, и и други подобни.

en: Regional and language
bg: Локализация

en: Regional settings, localization and translation.
bg: Регионални настройки, местоположение и превод.

en: Settings for the site's default time zone and country.
bg: Настройки за стандартната часова зона и страна.

en: Configure display formats for date and time.
bg: Кофигурира показването на форматите за дата и време.

en: Search and metadata
bg: Търсене и метаданни

en: Local site search, metadata and SEO.
bg: Търсене в сайта, метаданни и SEO.

en: General system related configuration.
bg: Обща конфигурация на системата

en: Tools that enhance the user interface.
bg: Инструменти за подобряване на потребителския интерфейс

en: Content workflow, editorial workflow tools.
bg: Процес на разработка на съдържанието, инструменти за редакция.

en: Content authoring
bg: Редакция съдържанието

en: Settings related to formatting and authoring content.
bg: Настройките се отнасят за форматирането и редакцията на съдържанието

en: more information
bg: допълнителна информация

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
bg: За да стартирате cron извън сайта, отидете на  <a href="!cron">!cron</a>

en: Taxonomy term page
bg: Страница на термин от таксономията

en: Term reference
bg: Позоваване на термин

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
bg: Това поле съхранява позоваване на термин от таксономията

en: Autocomplete term widget (tagging)
bg: Автоматично завършване на въвеждането

en: Download these updates
bg: Свали тези обновления

en: Install from a URL
bg: Инсталирай от URL

en: For example: %url
bg: Примерно: %url

en: Upload a module or theme archive to install
bg: Качи архив на модул или тема, за да ги инсталираш в сайта

en: For example: %filename from your local computer
bg: Примерно: %filename от твоя компютър

en: No update information available. <a href="@run_cron">Run cron</a> or <a href="@check_manually">check manually</a>.
bg: Няма информация за налични обновления. <a href="@run_cron">Стартирай Cron</a> или <a href="@check_manually">провери ръчно</a>.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
bg: Отидете на страницата с  <a href="@available_updates">налични обновления</a>  за повече информация и за да инсталирате нови версии.

en: Who can register accounts?
bg: Кой може да регистрира акаунти?

en: Visitors, but administrator approval is required
bg: Посетителите, но се изисква одобрение от Администратора

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account.
bg: Изисквай удостоверяване, когато посетителя създава нов потребителски акаунт.

en: When cancelling a user account
bg: Когато се отказва одобрение на потребителски акаунт

en: Personalization
bg: Персонализация

en: Enable signatures.
bg: Активирай подписите.

en: Enable user pictures.
bg: Активирай потребителските снимки.

en: Picture directory
bg: Директория за снимките

en: Picture display style
bg: Размер на показваната снимка

en: Picture upload dimensions
bg: Максимални размери на снимката

en: Picture upload file size
bg: Максимален размер на снимката

en: E-mails
bg: Имейли

en: This form lets administrators add, edit, and arrange fields for storing user data.
bg: Тази форма позволява Администраторите да добавят, редактират и подреждат  полета, съхраняващи информация за потребителите на сайта.

en: User module timezone form element.
bg: Елемент на часовата зона на модул User

en: User module history view element.
bg: Елемент на история на преглеждането на модула User

en: An administrator created an account for you at [site:name]
bg: Администраторът  на сайта създаде акаунт за Вас в [site:name]

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
bg: [user:name], Благодарим Ви ,че се регистрирахте в [site:name]. Вашата заявка за акаунт в момента чака за одобрение. След като бъде одобрена, ще получите още един e-mail съдържащ информация за това как да влезете в сайта , да въведете своята парола и други детайли.-- [site:name] team

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
bg: Многоколонна тема с поддръжка на смяна на цветовете, може да се конфигурира с променлива или с фиксирана ширина.

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
bg: Проста, едноколонна, таблична тема с динамична ширина

en: This theme demonstrates Drupal's default HTML markup and CSS styles. To learn how to build your own theme and override Drupal's default code, see the <a href="http://drupal.org/theme-guide">Theming Guide</a>.
bg: Тази тема демонстрира  HTML и CSS стила на Drupal по подразбиране. За да се научите да създавате свои теми и да променяте кода на Drupal по подразбиране, прочетете <a href="http://drupal.org/theme-guide">ръководство за създаване на теми</a>.

en: Author textfield
bg: Текстово поле: Автор

en: Subject textfield
bg: Текстово поле: тема

en: Overview of fields on all entity types.
bg: Преглед на полетата от всички създадени типове.

en: Term name textfield
bg: Название на термина

en: Term description textarea
bg: Текстова област за описание на термина

en: Configure user accounts.
bg: Конфигурирай потребителски акаунт

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, fields, and user pictures.
bg: Управлява стандартното поведение на потребителите, включително изискванията при регистрация, имейли, полета и потребителски снимки.

en: @node_type comment
bg: @node_type коментар

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
bg: Създаден е нов набор, като са копирани елементите от вашия набор по подразбиране.

en: edit set name
bg: промени въведеното име

en: Create new set
bg: Създай нов набор

en: Define which shortcut set you are using on the <a href="@shortcut-link">Shortcuts tab</a> of your account page.
bg: Определи какви кратки пътища ще се ползват на <a href="@shortcut-link">Shortcuts tab</a> страница на акаунта.

en: Add and modify shortcut sets.
bg: Добави и модифицирай преките пътища.

en: Add shortcut set
bg: Добави пряк път

en: Edit set name
bg: Редактирай името

en: GD library PNG support
bg: GD библиотека - поддръжка на PNG

en: GD library rotate and desaturate effects
bg: Ефекти на GD библиотеката  - ротация и десатурация

en: Permissions let you control what users can do and see on your site. You can define a specific set of permissions for each role. (See the <a href="@role">Roles</a> page to create a role). Two important roles to consider are Authenticated Users and Administrators. Any permissions granted to the Authenticated Users role will be given to any user who can log into your site. You can make any role the Administrator role for the site, meaning this will be granted all new permissions automatically. You can do this on the <a href="@settings">User Settings</a> page. You should be careful to ensure that only trusted users are given this access and level of control of your site.
bg: Правата за достъп ви позволяват да контролирате какво могат да правят потребителите на вашия сайт. Може да определяте специфични настройки за всяка роля. (Виж страницата <a href="@role">Роли</a> за да създавате роли). Двете основни роли са Регистрираните потребители и Администраторите. Всяко право, което позволявате на Ролята: Регистрираните потребители ще бъде дадено на всеки потребител, който може да влезе във Вашия сайт. Може да направите всяка роля като "Административна роля" което означава, че ще добавите новите права автоматично. Това се настройва от  страницата <a href="@settings">Настройки потребител</a>. Трябва да сте много внимателни и да давате само на доверени потребители такова ниво на достъп и контрол върху сайта.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
bg: Избраният файл  %filename не може да бъде качен. Само файлове съсследните разширения са разрешени: %extensions.

en: Cache pages for anonymous users
bg: Кеширай страниците за Анонимните потребители

en: A flexible, recolorable theme with many regions.
bg: Тема с поддръжка на смяна на цветовете, с с променлива ширина и  с много области

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
bg: Няма налични URL-и. <a href="@link">Добави URL път</a>.

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
bg: Кешираната страница няма да бъде пресъздадена докато не е изминало горепосоченото време.

en: Site details
bg: Подобности за сайта

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
bg: Пренареди редовете по тегло, вместо с влачене

en: Show row weights
bg: Покажи теглото на редовете

en: Hide row weights
bg: Скрий редовете с тегло

en: Use custom display settings for the following view modes
bg: Използвай зададени настройки за показване за следните Изгледи

en: Node module element
bg: Елемент на модула Node

en: Close overlay
bg: Затвори допълнителния слой

en: Blocked IP addresses
bg: Блокирани IP адреси

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
bg: [user:name], Благодарим Ви ,че се регистрирахте в [site:name]. Вече може да влезете в сайта като кликнете на този линк или като го копирате и поставите в адресната лента на браузъра Ви: [user:one-time-login-url] 
    Този линк може да бъде използван еднократно и ще ви заведе на страница,  в която ще въведете Вашата парола.
    След като въведете паролата си, ще можете да влезете в  бъдеще от [site:login-url] 
     използвайки :
     [user:name] 
    парола: Вашата въведена парола -- [site:name] team

en: [user:name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
bg: [user:name], Администраторът на сайта [site:name] Ви създаде акаунт в него. Вече може да влезете в сайта като кликнете на този линк или като го копирате и поставите в адресната лента на браузъра Ви: [user:one-time-login-url] 
    Този линк може да бъде използван еднократно и ще ви заведе на страница,  в която ще въведете Вашата парола.
    След като въведете паролата си, ще можете да влезете в  бъдеще от [site:login-url] 
     използвайки :
     [user:name] 
    парола: Вашата въведена парола -- [site:name] team

en: [user:name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
bg: [user:name], Направена бе заявка за промяна на паролата на вашия акаунт в [site:name]. Вие можете да влезете чрез кликването върху този линк : [user:one-time-login-url] или като копирате линка във вашия браузър. Този линк може да бъде използван еднократно, за да влезете в сайта и ще ви отведе до страница, където ще може да промените паролата си. Този линк изтича след един ден / 24 часа и нищо няма да промени ако не бъде използван!
    -- [site:name] team

en: [user:name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
bg: [user:name], Беше направена заявка за премахване на акаунта Ви в [site:name]. Може да откажете акаунта на [site:url-brief] като кликнете на този линк или го копирате и поставите в лентата на вашия браузър: [user:cancel-url]
    ЗАБЕЛЕЖКА: Премахването на Вашия акаунт не е обратим процес и не може да бъде възстановен повторно!
    Този линк изтича в рамките на един ден и нищо няма да стане, ако не го използвате. -- [site:name] team

en: Customizing the dashboard requires the !permission-name permission.
bg: Персонализирането на таблото изисква  !permission-name permission.

en: Recent log messages
bg: Последни лог записи

en: No field is hidden.
bg: Няма скрити полета

en: Shown when hovering over the menu link.
bg: Показва се при посочване на линк от менюто с мишката.

en: Default search module
bg: Стандартен търсещ модул

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page.  Leave blank to display the default content feed.
bg: По желание, укажи относителен URL адрес за начална страница. Остави празно, за да покажеш съдържание по подразбиране.

en: Error pages
bg: Страници за грешки

en: Last run: %cron-last ago.
bg: Последно стартиране преди

en: Run cron every
bg: Пускай CRON всеки

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
bg: Когато е активиран, само потребители с   "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> ще имат достъп до сайта; всички останали посетители ще виждат съобщението по-долу. Упълномощените потребители ще могат да влязат през <a href="@user-login">user login</a> страницата.

en: Change site name, e-mail address, slogan, default front page, and number of posts per page, error pages.
bg: Промени името на сайта,  имейл адреси,  слоган,  начална страница ,  брой съобщения на страница и страници за грешки.

en: Manage automatic site maintenance tasks.
bg: Управление на автоматичните задачи за поддръжка на сайта.

en: Pictures larger than this will be scaled down to this size.
bg: Снимки по-големи от това ще бъдат смалени до този размер.

en: [user:name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
bg: [user:name], Вашият акаунт в [site:name]е активиран. Вече може да влезете в сайта като кликнете на този линк или като го копирате и поставите в адресната лента на браузъра Ви: [user:one-time-login-url]
    Този линк може да бъде използван еднократно и ще ви заведе на страница,  в която ще въведете Вашата парола.
    След като въведете паролата си, ще можете да влезете в  бъдеще от 
    [site:login-url] 
     използвайки :
     [user:name] 
    парола: Вашата въведена парола -- [site:name] team

en: Post comments
bg: Публикува коментари

en: Skip comment approval
bg: Публикуване на коментари без проверка

en: View and customize your dashboard.
bg: Виж и персонализирай таблото

en: Customize your dashboard.
bg: Оформи таблото

en: Reference for usage, configuration, and modules.
bg: Справочна информация за възможностите и настройката на модулите.

en: Select and configure your themes.
bg: Избери и настрой темата

en: Administer settings.
bg: Администрирай настройките

en: View reports, updates, and errors.
bg: Преглед на доклади, обновления и грешки.

en: Administrative toolbar
bg: Администраторска лента

en: Install new module
bg: Инсталирай нов модул

en: Install new theme
bg: Инсталирай нови теми

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
bg: Управление на потребителските акаунти, роли и права

en: Weight for @title
bg: Тегло на @title

en: Choose a file
bg: Избери файл

en: If you have problems accessing administrative pages on this site, disable the overlay on your profile page.
bg: Ако имате проблем с достъпа до административните страници на сайта, деактивирайте показването им в допълнителен слой (overlay) във вашия профил.

en: Dismiss this message.
bg: Отхвърли това съобщение

en: Options for the administrative overlay
bg: Опции за показване на администраторски допълнителен слой

en: Next steps
bg: Следващи стъпки

en: Autocomplete popup
bg: Автоматично запълване на изскачащи прозорци

en: Searching for matches...
bg: Търсене на съвпадения...

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
bg: Прочети още<span class="element-invisible"> about @title</span>

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
bg: По желание посочи алтернативен URL, чрез който това съдържание може да е достъпно. Напр., посочете "about" когато пишете страница About. Използвай относителен път без водеща наклонена черта.

en: Aggregate and compress CSS files.
bg: Обедини и компресирай CSS файловете

en: Aggregate JavaScript files.
bg: Оптимизирай JavaScript файлове

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it on the main <a href="@modules">Modules page</a>.
bg: Процесът деинсталиране премахва цялата информация свързана с даден модул. За да деинсталирате определен модул, първо трябва да го деактивирате от главната <a href="@modules">Modules page</a>.Не всички модули имат тази възможност.

en: Hide shortcuts
bg: Скрий преките пътища

en: Disable the account and keep its content.
bg: Изключи акаунта и запази неговото съдържание.

en: Disable the account and unpublish its content.
bg: Изключи акаунта и отмени публикуваното от него съдържание.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
bg: Изтрий акаунта и направи неговото съдържание да принадлежи на %anonymous-name потребител.

en: Delete the account and its content.
bg: Изтрий акаунта и цялото съдържание.

en: List (integer)
bg: Списък (integer)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
bg: Това поле съдържа целочислени стойности от списъка разрешени двойки  «стойност => етикет». Например, «Продължителност, дни»: 1 => 1 ден, 7 => 1 седмица, 31 => 1 месец.

en: List (float)
bg: Списък (float)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
bg: Това поле съдържа стойности с формат числа с плаваща точка на разрешени двойки «стойност => етикет». Например, «Част»: 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => литър.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
bg: Това поле съдържа текстови значения от списъка на разрешените двойки «стойност => етикет». Например, «US States»: IL => Illinois,IA => Iowa, IN => Indiana.

en: Administer content and comments.
bg: Администриране на съдържанието и коментарите
