Webchick's test profile (7.x-0.1-unstable13) - en to ca translation catalogue (1692 entries)

en: Home
ca: Inici

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Slideshow
ca: Presentació

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Pages
ca: Pàgines

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Create a new user account.
ca: Crea un compte d'usuari nou.

en: Request new password via e-mail.
ca: Demana una nova contrasenya per correu electrònic.

en: Markup
ca: Marcatge

en: Suffix
ca: Sufix

en: approve
ca: aprova

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Private
ca: Privat

en: content
ca: contingut

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Replies
ca: Respostes

en: Last Post
ca: Darrera entrada

en: Closed
ca: Tancat

en: yes
ca: sí

en: List
ca: Llista

en: Subject
ca: Assumpte

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Unsubscribe
ca: Cancel·la la subscripció

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Comments
ca: Comentaris

en: Priority
ca: Prioritat

en: Last updated
ca: Última actualització

en: On
ca: Actiu

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: Yes
ca: Sí

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Home page
ca: Portada

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: view
ca: mostra

en: all
ca: tot

en: File
ca: Fitxer

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Login
ca: Entrada

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Links
ca: Enllaços

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Number
ca: Número

en: Block settings
ca: Paràmetres de bloc

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: The configuration options have been saved.
ca: S'han desat les opcions de configuració.

en: Center
ca: Centre

en: Types
ca: Tipus

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Required
ca: Necessari

en: root
ca: arrel

en: Parent
ca: Pare

en: Parents
ca: Pares

en: none
ca: cap

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: Back
ca: Enrere

en: Node ID
ca: ID del node

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Default
ca: Per defecte

en: Background
ca: Fons

en: Summary
ca: Resum

en: Download PDF
ca: Descarrega el PDF

en: Update
ca: Actualitza

en: Open
ca: Obert

en: Top
ca: Part superior

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Archives
ca: Arxius

en: Time
ca: Hora

en: Add
ca: Afegeix

en: remove
ca: elimina

en: View
ca: Mostra

en: Path
ca: Camí

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Section
ca: Secció

en: Refresh
ca: Refresca

en: Region
ca: Regió

en: key
ca: clau

en: link
ca: enllaç

en: Display
ca: Mostra

en: Menu
ca: Menú

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: results
ca: resultats

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Theme
ca: Tema

en: Layout
ca: Disposició

en: Display mode
ca: Mode de visualització

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Permitted file extensions
ca: Extensions de fitxers permeses

en: n/a
ca: n/d

en: Upload
ca: Puja

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Options
ca: Opcions

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: Separator
ca: Separador

en: The name of the menu.
ca: El nom del menú.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ca: Opcional. Al menú, els elements més pesats s'enfonsaran i els més lleugers es situaran en la part superior.

en: Update options
ca: Actualitza les opcions

en: All
ca: Tot

en: Default settings
ca: Opcions predeterminades

en: Active
ca: Actiu

en: Submitted
ca: Tramès

en: Year
ca: Any

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: CSS ID
ca: ID de CSS

en: The CSS ID to apply to this page
ca: L'ID CSS a aplicar a aquesta pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: CSS class
ca: Classe CSS

en: Display links
ca: Mostra els enllaços

en: Page
ca: Pàgina

en: Pager ID
ca: ID del paginador

en: View arguments
ca: Arguments de vista

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Two column
ca: Dues columnes

en: Two column stacked
ca: Dues columnes apilades

en: 1 hour | @count hours
ca[0]: 1 hora
ca[1]: @count hores

en: 1 day | @count days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: @count dies

en: Taxonomy terms
ca: Termes de la taxonomia

en: User picture
ca: Imatge de l'usuari

en: Submission information
ca: Informació d'enviament

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Logo
ca: Logotip

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Site slogan
ca: Eslògan del lloc

en: Off
ca: Inactiu

en: Never
ca: Mai

en: Your changes have been saved.
ca: S'han desat els vostres canvis.

en: Header
ca: Capçalera

en: Left sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Right sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Footer
ca: Peu

en: Inline
ca: En línia

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: From
ca: De

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Roles
ca: Rols

en: Revision ID
ca: ID de la revisió

en: Comment ID
ca: ID del comentari

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Location
ca: Localització

en: Poll duration
ca: Durada de l'enquesta

en: Poll votes
ca: Vots de l'enquesta

en: File ID
ca: ID del fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Vocabulary ID
ca: ID del vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Term ID
ca: ID del terme

en: User role
ca: Rol de l'usuari

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Last login
ca: Darrer inici de sessió

en: Fields
ca: Camps

en: Widget settings
ca: Paràmetres de l'enginy

en: Contains
ca: Conté

en: Is less than
ca: És menor que

en: Is less than or equal to
ca: És menor o igual que

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is greater than or equal to
ca: És més gran o igual que

en: Is greater than
ca: És més gran que

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: Average
ca: Mitjana

en: Count
ca: Quantitat

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: Warning
ca: Avís

en: Last update
ca: Última actualització

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: Textfield
ca: Camp de text

en: 1 day
ca: 1 dia

en: Maximum
ca: Màxim

en: Medium
ca: Mitjana

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Caching
ca: Emmagatzemament en memòria cau

en: Month
ca: Mes

en: Details
ca: Detalls

en: Prev
ca: Ant.

en: End Date
ca: Data de fi

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Current
ca: Actual

en: Address
ca: Adreça

en: Terms
ca: Termes

en: Owner
ca: Propietari

en: OR
ca: O

en: Border
ca: Vora

en: Example
ca: Exemple

en: Method
ca: Mètode

en: Recent posts
ca: Enviaments recents

en: Recent posts for %1
ca: Respostes recents per %1

en: Day
ca: Dia

en: Table
ca: Taula

en: Now
ca: Ara

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
ca: Patró predeterminat per a tots els camins (s'aplica a tots els vocabularis que no tinguin un patró definit)

en: Pattern for all %vocab-name paths
ca: Patró per a tots els camins de %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
ca: Patró pels fòrums i els contenidors de fòrum

en: Pattern for user account page paths
ca: Patró per als camins de pàgina de compte d'usuari

en: Pattern for blog page paths
ca: Patró pels camins de pàgina de blog

en: Configuration
ca: Configuració

en: !time ago
ca: fa !time

en: Other
ca: Altres

en: Background color
ca: Color de fons

en: Text color
ca: Color del text

en: Navigation
ca: Navegació

en: Repeat
ca: Repeteix

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Link text
ca: Text de l'enllaç

en: Destination
ca: Destí

en: Users
ca: Usuaris

en: Both
ca: Ambdós

en: Last
ca: Darrer

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Override
ca: Sobrescriu

en: Clone
ca: Clona

en: Existing Views
ca: Vistes existents

en: Default Views
ca: Vistes predeterminades

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operator
ca: Operador

en: Order
ca: Ordre

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Random
ca: Aleatori

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Plain
ca: Pla

en: Position
ca: Posició

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Basic settings
ca: Paràmetres bàsics

en: Template
ca: Plantilla

en: Profile name
ca: Nom de perfil

en: false
ca: fals

en: true
ca: cert

en: Close
ca: Tanca

en: fields
ca: camps

en: Operation
ca: Operació

en: Duration
ca: Durada

en: Unsupported database.
ca: Base de dades no compatible

en: Defaults
ca: Per defecte

en: Collapsible
ca: Col·lapsable

en: Common settings
ca: Configuració més habitual

en: with comments
ca: amb comentaris

en: without comments
ca: sense comentaris

en: Sort by
ca: Ordena per

en: comments
ca: comentaris

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Hidden
ca: Ocult

en: Root
ca: Arrel

en: minute
ca: minut

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ca: Entreu una pàgina per línia com camins de Drupal. El caràcter '*' és un comodí. Exemples de camí són %blog per la pàgina de blog i %blog-wildcard per a cada blog personal. %front és la portada.

en: WIDTHxHEIGHT
ca: AMPLADAxALÇADA

en: Maximum file size per upload
ca: Mida màxima dels fitxers per càrrega

en: File Browser
ca: Navegador de fitxers

en: Upload file
ca: Carrega el fitxer

en: Change
ca: Canvia

en: Messages
ca: Missatges

en: Week of @date
ca: Setmana de @date

en: Countries
ca: Països

en: Feeds
ca: Canals

en: Clear
ca: Neteja

en: Pager position
ca: Posició del paginador

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Node title
ca: Títol del node

en: Date/Time
ca: Data/Hora

en: Add new group
ca: Afegeix un nou grup

en: Select a date
ca: Selecciona una data

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Front page
ca: Portada

en: Request new password
ca: Demana una contrasenya nova

en: unlimited
ca: il·limitat

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Features
ca: Funcionalitats

en: First
ca: Primer

en: Limit
ca: Límit

en: Code length
ca: Longitud del codi

en: Font size
ca: Mida del tipus de lletra

en: Spam control
ca: Control de brossa o spam

en: Characters to use in the code
ca: Caràcters que s'utilitzaran en el codi

en: The list of characters to use should not contain spaces.
ca: La llista de caràcters que s'utilitzaran no pot contenir espais.

en: Math question
ca: Pregunta matemàtica

en: Encountered an illegal byte while splitting an utf8 string in characters.
ca: S'ha trobat un byte il·legal mentre es dividia una cadena utf8 en caràcters.

en: For language %lang_name (code %lang_code)
ca: Per a la llengua: %lang_name (codi %lang_code)

en: Site's time zone
ca: Fus horari del lloc

en: Date's time zone
ca: Fus horari de la data

en: No time zone conversion
ca: No hi ha conversió del fus horari

en: hour
ca: hora

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Text field
ca: Camp de text

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
ca: Les dates sense granularitat d'hores no han d'usar els fusos horaris.

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Time zone handling
ca: Maneig de la zona horària

en: Long
ca: Llarg

en: Short
ca: Curt

en: ongoing
ca: en marxa

en: Date API
ca: API de dates

en: E-mail subject
ca: Assumpte del correu electrònic

en: Entity
ca: Entitat

en: AND
ca: I

en: None.
ca: Cap.

en: Fixed
ca: Fixat

en: Empty
ca: Buit

en: Changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: views
ca: vistes

en: Default template
ca: Plantilla predeterminada

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Create new account
ca: Crea un compte nou

en: What links here
ca: Què enllaça aquí

en: Red
ca: Vermell

en: White
ca: Blanc

en: warning
ca: avís

en: Site information
ca: Informació del lloc web

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: or
ca: o

en: Results
ca: Resultats

en: open
ca: obert

en: Visitor
ca: Visitant

en: Parent terms
ca: Termes pare

en: Style
ca: Estil

en: change
ca: canvi

en: Forums
ca: Fòrums

en: revert
ca: reverteix

en: Session
ca: Sessió

en: All tags
ca: Totes les etiquetes

en: Reversed
ca: Inverteix

en: Date created
ca: Data creada

en: Completed
ca: Completat

en: Reverse
ca: Dóna-li la volta

en: Standard
ca: Estàndard

en: completed
ca: completat

en: Theme settings
ca: Paràmetres del tema

en: Templates
ca: Plantilles

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
ca: Els paràmetres PHP limiten la mida màxima d'un fitxer per carregar a %size.

en: image
ca: imatge

en: Oldest first
ca: Els més antics primer

en: <Hidden>
ca: <Ocult>

en: Unpublished
ca: No publicat

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: Automatic
ca: Automàtic

en: cancel
ca: Cancela

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: disable
ca: inhabilita

en: Storage
ca: Emmagatzemament

en: Control how your image/file browser works.
ca: Controlar el funcionament del vostre navegador d'imatges/fitxers.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
ca: Permet inserir imatges/fitxers en línia en àrees de text pla

en: Insert !image or !link.
ca: Inserir !image o !link.

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
ca: Un explorador i carregador d'imatges/fitxers amb suport de directoris personals i de quotes d'usuari.

en: Submissions
ca: Trameses

en: Analysis
ca: Anàlisi

en: Clear Form Submissions
ca: Elimina totes les tramesses

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
ca: Esteu segur que voleu eliminar totes les trameses d'aquest formulari?

en: Webform %title entries cleared.
ca: Les entrades del webform %title s'han buidat.

en: Are you sure you want to delete this submission?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest tramesa?

en: Submitted values are
ca: Els valors tramesos són

en: Q
ca: Preguntes

en: responses
ca: respostes

en: View and edit all the available webforms on your site.
ca: Mostra i edita tots els formularis web del vostre lloc.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
ca: Creeu un nou formulari o qüestionari accessible pels usuaris. Els resultats enviats i les estadístiques són registrats i accessibles per als usuaris amb privilegis.

en: Go to form
ca: Vés al formulari

en: View this form.
ca: Mostra aquest formulari.

en: Mandatory
ca: Obligatori

en: E-mail to address
ca: Envia el correu electrònic a l'adreça

en: E-mail from name
ca: Nom del remitent del correu electrònic

en: E-mail from address
ca: Adreça de correu electrònic del remitent

en: ever
ca: sempre

en: every hour
ca: a l'hora

en: every day
ca: cada dia

en: every week
ca: cada setmana

en: No Components, add a component below.
ca: No hi ha cap component, afegiu-ne un a continuació.

en: Field Key
ca: Clau del camp

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
ca: Això s'utilitza com una etiqueta descriptiva al mostrar aquest element de formulari.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
ca: Una descripció curta del camp utilitzat com a ajuda per l'usuari quan aquest usa el formulari.

en: Check this option if the user must enter a value.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha d'entrar un valor.

en: Submission #@sid
ca: Enviament #@sid

en: Previous submission
ca: Enviament anterior

en: Next submission
ca: Següent enviament

en: Submitted by !name
ca: Enviat per !name

en: Next Page >
ca: Pàgina següent >

en: < Previous Page
ca: < Pàgina anterior

en: Illegal information. Data not submitted.
ca: Informació en format no correcte. No s'han enviat les dades.

en: Go back to the form
ca: Torna al formulari

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
ca: Habilita la creació de formularis i qüestionaris.

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: The default value of the field.
ca: El valor predeterminat del camp.

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Presents month, day, and year fields.
ca: Presenta camps de mes, dia i any.

en: Left Blank
ca: En blanc

en: User entered value
ca: Valor introduït per l'usuari

en: Width of the textfield.
ca: Amplada del camp de text.

en: User email as default
ca: Correu electrònic de l'usuari com a valor predeterminat

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
ca: Establiu el valor predeterminat d'aquest camp al correu electrònic de l'usuari, si aquest/a ha iniciat sessió.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ca: Fes aquest camp no editable. Útil per establir un valor per defecte inalterable.

en: Average submission length in words (ex blanks)
ca: Longitud mitjana en paraules (excepte blancs)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
ca: Si aquest conjunt de camps és col·lapsable, l'usuari pot obrir o tancat el conjunt de camps.

en: Collapsed by Default
ca: Col·lapsat de forma predeterminada

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
ca: Els conjunts de camps col·lapasables estan "oberts" de forma predeterminada. Seleccioneu aquesta opció per "tancar-lo" de forma predeterminada.

en: Web Images
ca: Imatges web

en: Desktop Images
ca: Imatges d'escriptori

en: Additional Extensions
ca: Extensions addicionals

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
ca: Introduïu un llistat de les extensions de fitxer addicionals per aquest camp de càrrega separats per comes.<br /> Les extensions introduïdes s'afegiran als elements activats de dalt.

en: Max Upload Size
ca: Mida màxima de càrrega

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
ca: Introduïu la mida màxima de fitxer que l'usuari pot carregar (en KB).

en: Upload Directory
ca: Directori de càrrega

en: Randomize Questions
ca: Ordre aleatori de les preguntes

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha de poder escollir múltiples valors.

en: Listbox
ca: Llista de selecció

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
ca: Permet la creació de caselles de selecció, botons d'opcions, o menús desplegables.

en: Basic textfield type.
ca: Tipus bàsic de camp de text.

en: low
ca: baixa

en: high
ca: alta

en: Slogan
ca: Eslògan

en: Apply
ca: Aplica

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Display on separate page
ca: Mostra'l en una pàgina a banda

en: Add CAPTCHA administration links to forms
ca: Afegir enllaços d'amdinistració CAPTCHA als formularis

en: administer CAPTCHA settings
ca: Administra les configuracions de CAPTCHA

en: Challenge description
ca: Descripció del desafiament

en: Persistence
ca: Persistència

en: Always add a challenge.
ca: Afegeix sempre un repte

en: Log wrong responses
ca: Registra les respostes incorrectes

en: The CAPTCHA settings were saved.
ca: La configuració del CAPTCHA ha estat desada.

en: The Drupal form_id of the form to add the CAPTCHA to.
ca: El form_id del formulari on cal afegir el CAPTCHA.

en: Challenge type
ca: Tipus de repte

en: The CAPTCHA type to use for this form
ca: El tipus de  CAPTCHA que s'usarà en aquest formulari

en: Illegal form_id
ca: form_id no vàlid

en: Saved CAPTCHA point settings.
ca: Opcions del punt de CAPTCHA desades.

en: Are you sure you want to delete the CAPTCHA for form_id %form_id?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el CAPTCHA amb form_id %form_id?

en: Are you sure you want to disable the CAPTCHA for form_id %form_id?
ca: Esteu segur que voleu desactivar el CAPTCHA amb form_id %form_id?

en: Deleted CAPTCHA for form %form_id.
ca: CAPTCHA esborrat per al formulari %form_id.

en: Disabled CAPTCHA for form %form_id.
ca: CAPTCHA desactivat per al formulari %form_id.

en: This page gives an overview of all available challenge types, generated with their current settings.
ca: Aquesta pàgina mostra un resum de totsels tipus de proposta disponibles, generades amb els seus paràmetres de configuració.

en: Challenge "%challenge" by module "%module"
ca: Repte "%challenge" pel mòdul "%module"

en: 10 more examples of this challenge.
ca: 10 exemples més d'aquest repte.

en: "CAPTCHA" is an acronym for "Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart". It is typically a challenge-response test to determine whether the user is human. The CAPTCHA module is a tool to fight automated submission by malicious users (spamming) of for example comments forms, user registration forms, guestbook forms, etc. You can extend the desired forms with an additional challenge, which should be easy for a human to solve correctly, but hard enough to keep automated scripts and spam bots out.
ca: "CAPTCHA" es un acrònim de "Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart". Normalment és un repte o test per determinar que l'usuari és un humà. El mòdul CAPTCHA és una eina per lluitar contra els enviaments automàtics d'usuaris maliciosos (spamming), per exemple, als formularis de comentaris, als formularis de registre d'usuaris, als llibres de visites, etc. Podeu ampliar els formularis que desitgeu amb un repte que hauria de ser senzill de resoldre correctament per un humà però suficientment difícil per controlar pels scripts i robots automatitzats.

en: Note that the CAPTCHA module interacts with page caching (see <a href="!performancesettings">performance settings</a>). Because the challenge should be unique for each generated form, the caching of the page it appears on is prevented. Make sure that these forms do not appear on too many pages or you will lose much caching efficiency. For example, if you put a CAPTCHA on the user login block, which typically appears on each page for anonymous visitors, caching will practically be disabled. The comment submission forms are another example. In this case you should set the "%commentlocation" to "%separatepage" in the comment settings of the relevant <a href="!contenttypes">content types</a> for better caching efficiency.
ca: Noteu que el mòdul CAPTCHA interactua amb la memòria cau de pàgines (vegeu <a href="!performancesettings">ajustaments de rendiment</a>). Com que el repte ha de ser únic per a cada formulari generat, la memòria cau de la pàgina on apareix està bloquejada. Assegureu-vos que aquests formularis no apareixen en massa pàgines o perdreu molt en l'eficiència de la memòria cau. Per exemple, si poseu un CAPTCHA al bloc d'accés d'usuari, que acostuma a aparèixer a totes les pàgines dels visitants anònims, la memòria cau estarà pràcticament deshabilitada. Els formularis per deixar comentaris són un altre exemple. En aquest cas hauríeu de configurar la "%commentlocation" a "%separatepage" als ajustaments de comentaris dels <a href="!contenttypes">tipus de contingut</a> rellevants per millorar l'eficiència de la memòria cau.

en: Location of comment submission form
ca: Ubicació del formulari de tramesa de comentaris

en: CAPTCHA is a trademark of Carnegie Mellon University.
ca: CAPTCHA és una marca registrada de la Universitat de Carnegie Mellon.

en: A CAPTCHA can be added to virtually each Drupal form. Some default forms are already provided in the form list, but arbitrary forms can be easily added and managed when the option "%adminlinks" is enabled.
ca: Es pot afegir un CAPTCHA a virtualment qualsevol formulari de Drupal. Alguns formularis ja apareixen per defecte a la llista de formularis, però qualsevol altre formulari es pot afegir fàcilment per ser gestionat quan la opció "%adminlinks" està activada.

en: Users with the "%skipcaptcha" <a href="@perm">permission</a> won't be offered a challenge. Be sure to grant this permission to the trusted users (e.g. site administrators). If you want to test a protected form, be sure to do it as a user without the "%skipcaptcha" permission (e.g. as anonymous user).
ca: Als usuaris amb <a href="@perm">permisos</a> "%skipcaptcha" no els hi apareixerà el repte. Estigueu segur de donar aquests permisos només a usuaris de confiança (p.ex.: administradors del lloc web). Si voleu provar un formulari protegit, estigueu segur de fer-ho amb un usuari sense permisos "%skipcaptcha" (p.ex.: usuari anònim).

en: skip CAPTCHA
ca: omet el CAPTCHA

en: This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
ca: Aquesta pregunta és per comprovar que sou un visitant humà i prevenir els enviaments automàtics de correu brossa.

en: Untrusted users will see a CAPTCHA here (!settings).
ca: Els usuaris no confiables veuran un CAPTCHA aquí (!settings).

en: general CAPTCHA settings
ca: configuració general CAPTCHA

en: Enabled challenge
ca: Habilita el repte

en: "@type" by module "@module" (!change, !disable)
ca: "@type" del mòdul "@module" (!change, !disable)

en: Place a CAPTCHA here for untrusted users.
ca: Col·loca el CAPTCHA aquí per  a usuaris no confiables.

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
ca: La resposta que heu introduït per al CAPTCHA és incorrecta.

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
ca: Resol aquest problema matemàtic simple i escriu el resultat. Ex. per 1+3, escriu 4.

en: %form_id post blocked by CAPTCHA module: challenge "%challenge" (by module "%module"), user answered "%response", but the solution was "%solution".
ca: L'enviament %form_id està bloquejat pel mòdul CAPTCHA: A la proposta "%challenge" (pel mòdul "%module") l'usuari ha respost "%response" però la solució correcta era "%solution".

en: Administer how and where CAPTCHAs are used.
ca: Administrar com i on és usat el CAPTCHA.

en: Examples
ca: Exemples

en: An overview of the available challenge types with examples.
ca: Un resum dels tipus de propostes disponibles amb exemples.

en: You can now <a href="!captcha_admin">configure the CAPTCHA module</a> for your site.
ca: Podeu <a href="%21captcha_admin">configurar ara el mòdul CAPTCHA</a> per al vostre web.

en: Base CAPTCHA module for adding challenges to arbitrary forms.
ca: Mòdul CAPTCHA bàsic per afegir propostes a formularis arbitraris.

en: Code settings
ca: Paràmetres del codi

en: The code length influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
ca: La longitud del codi influeix en la mida de la imatge. Tingueu en compte que valors més grans impliquen un us més intensiu de la CPU per generar les imatges.

en: Font settings
ca: Configuració del tipus de lletra

en: tiny
ca: minúscul

en: small
ca: petit

en: large
ca: gran

en: The font size influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
ca: La mida del tipus de lletra afecta la mida de la imatge. Tingueu en compte que valors més gran implicaran un ús més intensiu de CPU a l'hora de generar la imatge.

en: Character spacing
ca: Espaiat entre caràcters

en: Define the average spacing between characters. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
ca: Definiu l'espaiat entre caràcters. Tingueu en compte que valors més grans implicaran un ús més intensiu del la CPU a l'hora de generar la imatge.

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
ca: Entra el codi hexadecimal del color del text (per exemple #000 o #004283).

en: Additional variation of text color
ca: Variació addicional del color del text

en: moderate
ca: moderat

en: very high
ca: molt alt

en: The different characters will have randomized colors in the specified range around the text color.
ca: Els diversos caràcters tindran colors aleatoris dins del rang especificat al voltant del color de text.

en: Distortion and noise
ca: Distorsió i soroll

en: With these settings you can control the degree of obfuscation by distortion and added noise. Do not exaggerate the obfuscation and assure that the code in the image is reasonably readable. For example, do not combine high levels of distortion and noise.
ca: Amb aquests paràmetres podeu controlar el grau d'emmascarament per distorsió i per soroll afegit. No exagereu l'emmascarament i assegureu-vos que el text dins de la imatge és mínimament legible. Per exemple, no combineu nivells alts de distorsió i de soroll.

en: Distortion level
ca: Nivell de distorsió

en: severe
ca: molt alt

en: Set the degree of wave distortion in the image.
ca: Fixeu el grau de l'ona de distorsió de la imatge.

en: Smooth distortion
ca: Distorsió suau

en: This option adds randomly colored point noise.
ca: Aquesta opció afegeix soroll de punts acolorits aleatòriament.

en: Add line noise
ca: Afegiu soroll de línia

en: This option enables lines randomly drawn on top of the text code.
ca: Aquesta opció afegeix línies aleatòries per sobre del codi.

en: Noise level
ca: Nivell de soroll

en: Background color is not a valid hexadecimal color value.
ca: El color de fons no té un valor hexadecimal vàlid.

en: Text color is not a valid hexadecimal color value.
ca: El color del text no té un valor hexadecimal vàlid.

en: Generation of image CAPTCHA failed. Check your image CAPTCHA configuration and especially the used font.
ca: La generació de la imatge CAPTCHA ha fallat. Reviseu la configuració de les imatges CAPTCHA i especialment el tipus de lletra utilitzada.

en: Image CAPTCHA
ca: Imatge CAPTCHA

en: What code is in the image?
ca: Quin codi hi ha a la imatge?

en: Provides an image based CAPTCHA.
ca: Proporciona un CAPTCHA basat en una imatge.

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Go to page @number
ca: Vés a la pàgina @number

en: No style
ca: Sense estil

en: Internationalization
ca: Internacionalització

en: Menus
ca: Menús

en: A valid date is required for %title.
ca: Cal una data vàlida per a %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
ca: Una API de data que pot ser usada per altres mòduls.

en: The Strtotime default value is invalid.
ca: El valor per defecte de Strtotime no és vàlid.

en: Relative
ca: Relatiu

en: Above
ca: A sobre

en: Within
ca: Entre

en: Position of date part labels
ca: Posició de les etiquetes de les parts de data

en: User's time zone
ca: Zona horària de l'usuari

en: @min and @max
ca: @min i @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
ca: Emmagatzemeu les dates a la base de dades com una data ISO, es recomana per a les dates històriques o les parcials.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
ca: Emmagatzemeu les dates a la base de dades com un camp de data i hora, es recomana per a les dates i hores que poden necessitar conversió de zona horària.

en: !time from now
ca: !time des d'ara

en: Full node
ca: Node complet

en: Fieldgroup
ca: Grup de camps

en: Node reference
ca: Referència del node

en: Content types that can be referenced
ca: Tipus de nodes que poden ser referenciats

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ca: Introduiu una llista d'arguments separats per comes per passar-los a la vista.

en: Title (link)
ca: Títol (enllaç)

en: Title (no link)
ca: Títol (sense enllaç)

en: Autocomplete text field
ca: Camp de text amb autocompletat

en: Node Reference
ca: Referència de node

en: Defines a field type for referencing one node from another.
ca: Defineix un tipus de camp per fer referència a un node des d'un altre.

en: Minimum
ca: Mínim

en: User reference
ca: Referència d'usuari

en: User roles that can be referenced
ca: Rols d'usuari que poden ser referenciats

en: User status that can be referenced
ca: Estat de l'usuari que pot ser referenciat

en: User Reference
ca: Referència d'usuari

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
ca: Defineix un tipus de camp per fer referència a un usuari des d'un node.

en: Form
ca: Formulari

en: Max nodes
ca: Núm. màxim de nodes

en: Publish
ca: Publica

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: Grid
ca: Graella

en: Date range
ca: Interval de dates

en: Submission settings
ca: Paràmetres d'enviament

en: File format
ca: Format del fitxer

en: file system
ca: sistema de fitxers

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Image gallery
ca: Galeria d'imatges

en: Add new profile
ca: Afegeix un perfil nou

en: Title text
ca: Text del títol

en: From name
ca: Nom del remitent

en: From address
ca: Adreça del remitent

en: Distinct
ca: Diferents

en: E-mail template
ca: Plantilla del correu electrònic

en: <None>
ca: <Cap>

en: Directories
ca: Directoris

en: Extension
ca: Extensió

en: Keys
ca: Claus

en: Pattern for all @node_type paths
ca: Patró per a tots els camins de @node_type

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: Available
ca: Disponible

en: Export format
ca: Format d'exportació

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Resize
ca: Redimensionar

en: empty
ca: buit

en: All types
ca: Tots els tipus

en: Values
ca: Valors

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Sort
ca: Ordenació

en: Pager
ca: Paginador

en: Edit this node
ca: Edita aquest node

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: 1 year | @count years
ca[0]: 1 any
ca[1]: @count anys

en: 1 week | @count weeks
ca[0]: 1 setmana
ca[1]: @count setmanes

en: 1 min | @count min
ca[0]: 1 minut
ca[1]: @count minuts

en: 1 sec | @count sec
ca[0]: 1 segon
ca[1]: @count segons

en: Choose layout
ca: Selecciona la disposició

en: Add content to !s
ca: Afegeix contingut a !s

en: No title
ca: Sense títol

en: Columns
ca: Colunnes

en: Panel content
ca: Contingut del panell

en: Disable Drupal blocks/regions
ca: Inhabilita els blocs/regions del Drupal

en: CSS code
ca: Codi CSS

en: Items to display
ca: Elements a mostrar

en: Offset
ca: Desplaçament

en: More link text
ca: Text de l'enllaç "més"

en: Rounded corners
ca: Cantonades arrodonits

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Print
ca: Impressió

en: Node count
ca: Comptador de nodes

en: Validation
ca: Validació

en: Finish
ca: Acaba

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Default format
ca: Format predeterminat

en: Number of views
ca: Nombre de voltes vist

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: Add row
ca: Afegeix una línia

en: Default theme
ca: Tema predeterminat

en: Available as block
ca: Disponible com a bloc

en: Column
ca: Columna

en: sort by @s
ca: ordena per @s

en: Popup
ca: Emergent

en: All comments
ca: Tots els comentaris

en: Add new rule
ca: Afegeix una nova regla

en: Add @type
ca: Afegeix @type

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: Newest first
ca: Els més nous primer

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
ca: S'ha creat el nou webform %title. Afegiu nous camps al vostre webform amb el següent formulari.

en: Submission deleted.
ca: Enviament eliminat.

en: Formatter
ca: Formatador

en: Depends on: !dependencies
ca: Depèn de: !dependencies

en: clone
ca: clona

en: Time ago
ca: Fa...

en: Next »
ca: Següent »

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ca: @module (<span class="admin-disabled">desactivat</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ca: @module (<span class="admin-enabled">activat</span>)

en: Effect
ca: Efecte

en: Show @count value(s)
ca: Mostra @count valor(s)

en: starting from @count
ca: començant des de @count

en: Redirect URL
ca: URL de redirecció

en: Node tokens
ca: Tokens de node

en: User roles
ca: Rols de l'usuari

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Title only
ca: Només el títol

en: Debugging
ca: Depuració

en: 1 month | @count months
ca[0]: 1 mes
ca[1]: @count mesos

en: Add salt and pepper noise
ca: Afegeix sorol de sal i pebre

en: Add region
ca: Afegir regió

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
ca: Les mides màximes d'imatge permeses (p.ex. 640x480). Deixeu-les a 0 si no hi ha d'haver cap restricció. Si hi ha instal·lat algun <a href="!image-toolkit-link">joc d'eines d'imatge</a>, els fitxers que sobrepassin aquest valor seran reduïts convenientment.

en: Display format
ca: Format de la presentació

en: Custom format
ca: Format personalitzat

en: Add tracking to specific pages
ca: Afegir el seguiment a pàgines concretes

en: An unknown error occurred.
ca: Hi hagut un error desconegut.

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Custom template
ca: Plantilla personalitzada

en: Webform submissions
ca: Enviaments del Webform

en: of
ca: de

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ca: Només els arxius amb les següents extensions estan permesos: %files-allowed

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ca: L'arxiu, de %filesize, excedeix el màxim permès de %maxsize.

en: Is not one of
ca: No és un de

en: Queue title
ca: Títol de la cua

en: Remove from queue
ca: Elimina de la cua

en: Queue ID
ca: ID de la cua

en: Queue size
ca: Mida de la cua

en: Save and continue
ca: Desa-ho i continua

en: Row
ca: Fila

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Enable or disable the display of certain page elements.
ca: Habilita o inhabilita la visualització d'alguns elements de les pàgines.

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: E-mail to
ca: Envia un correu electrònic a

en: File browser
ca: Navegador de fitxers

en: Configuration profiles
ca: Perfils de configuració

en: Absolute URLs
ca: URL absoluts

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
ca: Marca-ho si voleu que l'IMCE generi URL de fitxers absoluts.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
ca: Comportament per defecte per a fitxers existent durant la càrrega de fitxers

en: Replace the existing file with the new one
ca: Reemplaça el fitxer existent amb el nou

en: Default method for creating thumbnails
ca: Mètode per defecte per a crear miniatures

en: Maximum image resolution
ca: Resolució màxima de la imatge

en: Width x Height
ca: Amplada x Alçada

en: Create a new image
ca: Crea una nova imatge

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ca: S'ha detectat una opció il·legal. Si us plau, contacteu amb l'administrador del lloc.

en: Upload failed.
ca: Ha fallat la càrrega.

en: %filename is not an image.
ca: %filename no és una imatge.

en: Illegal choice %choice in !name element.
ca: Elecció %choice il·legal a l'element !name.

en: Tips
ca: Consells

en: !num files using !dirsize of !quota
ca: !num fitxers utilitzant !dirsize de !quota

en: unlimited quota
ca: quota il·limitada

en: Delimited text
ca: Text delimitat

en: A file readable by Microsoft Excel.
ca: Un fitxer llegible pel Microsoft Excel.

en: Delimited text format
ca: Format del text delimitat

en: Comma (,)
ca: Coma (,)

en: Tab (\t)
ca: Tabulador (\t)

en: Semicolon (;)
ca: Punt i coma (;)

en: Colon (:)
ca: Dos punts (:)

en: Pipe (|)
ca: Barra (|)

en: Period (.)
ca: Punt (.)

en: Space ( )
ca: Espai ( )

en: Hide submit button
ca: Amaga botó d'enviament de dades

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a obtenir els suggeriments per a l'autocompletat. Tingueu en compte que l'opció <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment a llocs amb milers d'usuaris.

en: View used to select the nodes
ca: Vista utilitzada per escollir els nodes

en: Root term
ca: Terme pare

en: %name: this post can't be referenced.
ca: %name: aquesta entrada no pot ser referenciada.

en: Is one of
ca: És un de

en: Makes IMCE available as plugin for client-side editors integrated via Wysiwyg API.
ca: Fa disponible l'IMCE com a extensió per als editors en client integrats a través de l'API de Wysiwyg.

en: Section class
ca: Classe de la secció

en: Replies to my comment
ca: Respostes al meu comentari

en: Notify me when new comments are posted
ca: Notifica'm quan hi hagi nous comentaris

en: Frontpage
ca: Portada

en: Users who have created accounts on your site.
ca: Els usuaris que han creat un compte al vostre lloc.

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Undated
ca: Sense data

en: Front page feed
ca: Canal de la portada

en: Track internal search
ca: Fes seguiment de la cerca interna

en: Google Analytics configuration
ca: Configuració de Google Analytics

en: Dashboard
ca: Tauler

en: View link
ca: Enllaç de consulta

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: The MIME type of the file.
ca: El tipus MIME del fitxer.

en: Menu links
ca: Enllaços de menú

en: Delete link
ca: Enllaç d'esborrat

en: Draft
ca: Esborrany

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: 12-hour (am/pm)
ca: 12-hores (am/pm)

en: 24-hour
ca: 24-hores

en: Main menu
ca: Menú principal

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
ca: No hi ha enviaments d'aquest formulari. <a href="!url">Visualitza aquest formulari</a>.

en: Sum
ca: Suma

en: sorted by
ca: ordenat per

en: Date year range
ca: Rang d'any

en: date ical
ca: data ical

en: The dates are invalid.
ca: Les dates no són vàlides.

en: Repeats
ca: Repeteix

en: Remove group
ca: Elimina el grup

en: Alt text
ca: Text alternatiu

en: Custom URL
ca: URL personalitzada

en: form
ca: formulari

en: Edit link
ca: Enllaç d'edició

en: Submit button text
ca: Text del botó d'enviament

en: Date field(s)
ca: Camp(s) de data

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
ca: Mètode per gestionar múltiples camps de data en la mateixa consulta. Retorna elements que coincideixen en qualsevol camp de data (data = camp_1 O camp_2), o bé només aquells que coincideixen en tots els camps de data seleccionats (data = camp_1 I camp_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
ca: Cal que trieu com a mínim un camp de data per a aquest filtre.

en: Missing date fields!
ca: No existeixen camps de data!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
ca: (@field) <strong>Exposat</strong> @widget @format

en: The results of this submission may be viewed at:
ca: Els resultats d'aquesta tramesa es poden veure a:

en: New component name
ca: Nom del nou component

en: The component positions and mandatory values have been updated.
ca: La posició dels components i els valors d'obligatori s'han actualitzat.

en: Component %name cloned.
ca: S'ha clonat el component %name.

en: Component %name updated.
ca: S'ha actualitzat el component %name.

en: New component %name added.
ca: S'ha afegit el nou component %name.

en: Delete the %name fieldset?
ca: Suprimir el conjunt de camps %name?

en: Delete the %name component?
ca: Suprimir el component %name?

en: Component %name deleted.
ca: S'ha suprimit el component %name.

en: Submissions for %user
ca: Enviaments de %user

en: Show !count results per page.
ca: Mostra !count resultats per pàgina.

en: Showing all results.
ca: Es mostren tots els resultats.

en: @total results total.
ca: @total resultats en total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
ca: Aquest és el delimitador utilitzat al fitxer CSV/TSV quan es descarreguen els resultats del Webform. Utilitzar tabulacions a l'exportació és el mètode més fiable per conservar els caràcters no llatins. Si voleu podeu canviar-lo per un altre caràcter segons el programa que feu servir per importar els resultats.

en: Submission Details
ca: Detalls de l'enviament

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
ca: Aquesta pàgina mostra tots els components configurats actualment per aquest formulari. Podeu afegir tants components com vulgueu al formulari, fins i tot diversos del mateix tipus. Per afegir un nou component, introduïu un nom i seleccioneu un tipus dels camps a la part inferior de la taula. Envieu el formulari per crear un nou component o actualitzar qualsevol modificació.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
ca: Cliqueu en qualsevol nom d'un component existent per modificar les seves propietats.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
ca: Aquests permisos afecten a quins rols poden enviar aquest webform. Això no preveu l'accés a la pàgina del webform. Si necessiteu preveure l'accés a la pàgina del webform sencera, utilitzeu un mòdul d'accés del contingut com el <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> o el <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
ca: Rols que poden enviar aquest webform

en: Show complete form in teaser
ca: Mostra el formulari complet al resum

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
ca: Mostreu el formulari sencer a la vista en mode resum d'aquest node.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
ca: De forma predeterminada el botó d'enviament d'aquest formulari tindrà l'etiqueta <em>Envia</em>. Introduïu un nou títol aquí per a sobreescriure el predeterminat.

en: The entered email address %address is not a valid address.
ca: L'adreça de correu electrònic introduïda %address no és una adreça vàlida.

en: Submissions for this form are closed.
ca: Els enviaments per aquest formulari estan tancats.

en: You do not have permission to view this form.
ca: No teniu permisos per veure aquest formulari.

en: You have already submitted this form.
ca: Ja heu enviat aquest formulari.

en: You may not submit another entry at this time.
ca: No podeu trametre cap nova entrada en aquest moment.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
ca: <a href="!url">Visualitza les trameses anteriors</a>.

en: Available components
ca: Components disponibles

en: Default e-mail values
ca: Valors de correu electrònic predeterminats

en: Default subject
ca: Assumpte predeterminat

en: Form submission from: %title
ca: Formulari enviat de: %title

en: Default export format
ca: Format d'exportació per defecte

en: Form: !form
ca: Formulari: !form

en: Submission updated.
ca: Enviament actualitzat.

en: Thank you, your submission has been received.
ca: Gràcies, l'enviament s'ha realitzat correctament.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
ca: Podeu utilitzar tokens en aquest camp que seran reemplaçats amb valors dinàmics.

en: Token values
ca: Valors dels tokens

en: Webform confirmation
ca: Confirmació del webform

en: Form components
ca: Components del formulari

en: Webform submission
ca: Enviament del Webform

en: Website timezone
ca: Fús horari del lloc web

en: User timezone
ca: Zona horària de l'usuari

en: Use a textfield for year
ca: Utilitza un camp de text per l'any

en: Leaving blank will use the default size.
ca: Si el deixeu en blanc s'utilitzarà la mida predeterminada.

en: %value is not a valid email address.
ca: '%value' no és una adreça de correu electrònic vàlida.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
ca: Els conjunts de camps us permeten organitzar diversos camps en grups.

en: Width of the file field.
ca: Amplada del camp de fitxer.

en: Filesize (KB)
ca: Mide del fitxer (KB)

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
ca: Mostra un text com a HTML; no genera cap camp.

en: Label placed to the left of the textfield
ca: Etiqueta col·locada a l'esquerra del camp de text

en: Examples: $, #, -.
ca: Exemples: $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
ca: Etiqueta col·locada a la dreta del camp de text

en: Examples: lb, kg, %.
ca: Exemples: lb, kg, %.

en: layout
ca: disposició

en: Broken/missing handler
ca: Controlador trencat/desaparegut

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
ca: El controlador per aquest element està trencat o bé no es troba i no pot es utilitzar. Si un mòdul proporcionava el controlador i es va inhabilitar, tornant-lo a activar pot ser que el restauri. Si no és així, probablement hauríeu de suprimir aquest element.

en: Current date
ca: Data actual

en: Invalid input
ca: Entrada invàlida

en: Simple separator
ca: Separador simple

en: Broken
ca: Trencat o perdut

en: View name
ca: Nom de la vista

en: The view has been deleted.
ca: S'ha suprimit la vista.

en: Displays the fields with an optional template.
ca: Mostra els camps amb una plantilla opcional.

en: Comment count
ca: Comptador de comentaris

en: The title of the node.
ca: El títol del node.

en: The date the node was posted.
ca: La data de publicació del node.

en: Views today
ca: Visualitzacions d'avui

en: Provide custom text or link.
ca: Proporciona un text personalitzat o un enllaç.

en: Current user's language
ca: La llengua actual de l'usuari

en: Default site language
ca: La llengua predeterminada del lloc

en: No vocabulary
ca: Sense vocabulari

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ca: A menys que estigueu experimentant algun problema amb els paginadors relacionats amb aquesta vista, hauríeu de deixar-ho a 0. Si esteu utilitzant múltiples paginadors en una pàgina, potser necessiteu establir aquest número a un valor superior per tal de no entrar en conflicte amb ?page=array. Els valors alts afegiran un munt de comes a les vostres URLs, així que eviteu-ho si és possible.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
ca: Això farà que només es mostrin a la vista els elements diferents. Si hi ha múltiples elements idèntics, cada un d'ells es mostrarà un sol cop. Podeu utilitzar-ho per a provar i eliminar duplicats de la vista, encara que no sempre funciona. Tingueu en compte que això pot alentir les consultes, per tant, utilitzeu-lo amb precaució.

en: Display even if view has no result
ca: Mostra-ho encara que la vista no tingui resultats

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
ca: Quant menor sigui el pes més amunt/a l'esquerra apareixerà.

en: Inline fields
ca: Camps en línia

en: Live preview
ca: Previsualització en viu

en: @current of @max
ca: @current de @max

en: Language settings
ca: Preferències lingüístiques

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Fieldset
ca: Conjunt de camps

en: Textarea
ca: Àrea de text

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible-per-la-màquina

en: Array
ca: Matriu

en: Link ID
ca: ID de l'enllaç

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ca: !name no pot ser més llarg de %max caràcters i actualment és de %length caràcters.

en: Illegal choice %choice in %name element.
ca: Opció il·legal %choice a l'element %name.

en: Popular content
ca: Continguts populars

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a obtenir els suggeriments per a l'autocompletat. Tingueu en compte que l'opció <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment a llocs amb milers de nodes.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
ca: %name: el títol no coincideix. Si us plau, reviseu la vostra selecció.

en: default challenge type
ca: tipus de desafiament per defecte

en: @type (from module @module)
ca: @type (del mòdul @module)

en: Form protection
ca: Protecció del formulari

en: Select the challenge type you want for each of the listed forms (identified by their so called <em>form_id</em>'s). You can easily add arbitrary forms with textfield at the bottom of the table or with the help of the '%CAPTCHA_admin_links' option below.
ca: Seleccioneu el tipus de desafiament que voleu per cadascun dels formularis llistats (que s'identifiquen pel seu <em>form_id</em>). Podeu afegir fàcilment formularis arbitraris amb un camp de text al final de la taula o amb l'ajuda de l'opció '%CAPTCHA_admin_links' de més avall.

en: Default challenge type
ca: Tipus de desafiament per defecte

en: Select the default challenge type for CAPTCHAs. This can be overriden for each form if desired.
ca: Seleccioneu el tipus de desafiament CAPTCHA per defecte. Això es pot substituir per cada formulari si es desitja.

en: Allow CAPTCHAs and CAPTCHA administration links on administrative pages
ca: Permet els CAPTCHA i els enllaços d'administració dels CAPTCHA a les pàgines d'administració

en: Add a description to the CAPTCHA
ca: Afegeix una descripció al CAPTCHA

en: Add a configurable description to explain the purpose of the CAPTCHA to the visitor.
ca: Afegeix una descripció configurable per explicar els propòsit del CAPTCHA al visitant.

en: CAPTCHA description
ca: Descripció del CAPTCHA

en: Configurable description of the CAPTCHA. An empty entry will reset the description.
ca: Descripció configurable del CAPTCHA. Si es deixa en blanc, es restaurarà la descripció.

en: Default CAPTCHA validation
ca: Validació CAPTCHA per defecte

en: Case sensitive validation: the response has to exactly match the solution.
ca: Validació amb distinció entre majúscules i minúscules: la resposta no ha encaixat exactament amb la solució.

en: Added CAPTCHA point.
ca: S'ha afegit un punt CAPTCHA.

en: Reset of CAPTCHA description.
ca: Reinicia la descripció del CAPTCHA.

en: CAPTCHA: challenge "@type" enabled
ca: CAPTCHA: repte "@type" habilitat

en: extra wide
ca: amplada extra

en: Add to queue
ca: Afegeix a la cua

en: In queue
ca: A la cua

en: Max nodes in queue: @size
ca: Número màxim de nodes a la cua: @size

en: Enter the name of the queue
ca: Introduïu el nom de la cua

en: Reverse in admin view
ca: Dóna-li la volta a les vistes d'administració

en: Link "add to queue" text
ca: Text de l'enllaç "afegeix a la cua"

en: Link "remove from queue" text
ca: Text de l'enllaç "esborra de la cua"

en: The queue has been created.
ca: S'ha creat la cua.

en: The queue has been updated.
ca: S'ha actualitzat la cua.

en: Queue full
ca: Cua plena

en: @count in queue
ca: @count a la cua

en: Create a menu tab for each node that could belong to any queues
ca: Crea una pestanya de menú per cada node que pugui pertànyer a qualsevol cua

en: Include a column on the nodequeue tab for the maximum number of nodes in each queue
ca: Inclou una columna a la pestanya de nodequeue pel nombre màxim de nodes a cada cua

en: Click here for information about this module
ca: Feu clic aquí per obtenir més informació sobre aquest mòdul

en: No nodequeues exist.
ca: No existeix cap nodequeue.

en: The title of the nodequeue.
ca: El títol del nodequeue

en: The title of the subqueue.
ca: El títol de la subqueue

en: Policy
ca: Política

en: %name: found no valid user with that name.
ca: %name: no s'ha trobat cap usuari vàlid amb aquest nom.

en: Text format
ca: Format del text

en: Days of the week
ca: Dies de la setmana

en: The name of the site.
ca: El nom del lloc.

en: In code
ca: Al codi

en: Administrative title
ca: Títol d'administració

en: Administrative description
ca: Descripció d'administració

en: Add region to left
ca: Afegeix una regió a l'esquerra

en: Add region to right
ca: Afegeix una regió a la dreta

en: Region settings
ca: Paràmetres de la regió

en: Remove region
ca: Suprimeix la regió

en: Configure region
ca: Configura la regió

en: Region title
ca: Títol de la regió

en: Selection rules
ca: Regles de selecció

en: Panel: @title
ca: Panell: @title

en: Update and preview
ca: Actualitza i previsualitza

en: Administrative title of this variant.
ca: Títol d'administració d'aquesta variant

en: User pages
ca: Pàgines d'usuari

en: Form settings
ca: Configuració del formulari

en: %title is invalid.
ca: %title no és vàlid.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
ca: Error de sol·licitud HTTP en importar %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
ca: Impossible obrir el fitxer: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
ca: Fitxer de calendari no vàlid: %filename

en: Invalid calendar file.
ca: Fitxer de calendari no vàlid.

en: Hide repeat rule
ca: Amaga el patró de repetició

en: There are errors in @field_name value #@delta:
ca: Existeixen errors al camp @field_name amb els valors #@delta:

en: There are errors in @field_name:
ca: Hi ha errors a @field_name:

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
ca: La documentació completa dels mòduls Date i Date API està disponible a <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Date browser
ca: Navegador de data

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
ca: Navegació endavant/enrere de data per adjuntar a d'altres visualitzacions. Cal que s'utilitzi l'argument Date.

en: Date browser style
ca: Estil del navegador de data

en: Creates back/next navigation.
ca: Crea navegació endavant/enrere.

en: Date (!base_table)
ca: Data (!base_table)

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
ca: Trieu el tipus de valor de la data per utilitzar per defecte, en resums i a la navegació. Per exemple, una granularitat fixada a 'mes' mostrarà el mes actual, resumirà per mesos a les vistes de resum i enllaçarà a l'anterior i al proper mes quan s'utilitzi la navegació de data.

en: You must select at least one date field for this argument.
ca: Cal que seleccioneu com a mínim un camp de data per aquest argument.

en: Navigate to previous year
ca: Navega a l'any anterior

en: Navigate to next year
ca: Navega a l'any següent

en: Navigate to previous month
ca: Navega al mes anterior

en: Navigate to next month
ca: Navega al mes següent

en: Navigate to previous week
ca: Navega a la setmana anterior

en: Navigate to next week
ca: Navega a la setmana següent

en: Navigate to previous day
ca: Navega al dia anterior

en: Navigate to next day
ca: Navega al dia següent

en: View full page month
ca: Veure la pàgina del mes sencer

en: References
ca: Referències

en: manage fields
ca: gestiona els camps

en: Group name (a-z, 0-9, _)
ca: Nom del grup (a-z, 0-9, _)

en: <No value>
ca: <Cap valor>

en: (first item is 0)
ca: (el primer element és 0)

en: (start from last values)
ca: (Comença pels darrers valors)

en: Add new group: you need to provide a label.
ca: Afegiu un nou grup: heu de proporcionar una etiqueta.

en: Add new group: you need to provide a group name.
ca: Afegiu un nou grup: heu de proporcionar un nom de grup.

en: Field group label
ca: Etiqueta del grup de camps

en: %name: invalid input.
ca: %name: entrada invàlida.

en: %name: found no valid post with that title.
ca: %name: no s'han trobat entrades vàlides amb aquest títol.

en: View used to select the users
ca: Vista per a seleccionar usuaris

en: Follow Site
ca: Segueix al lloc

en: Follow User
ca: Segueix a l'usuari

en: Default block title
ca: Títol predeterminat del bloc

en: Follow @name on
ca: Segueix @name a

en: Follow me on
ca: Segueix-me a

en: Follow us on
ca: Segueix-nos a

en: Should this block display on user profile pages?
ca: S'hauria de mostrar aquest bloc a les pàgines de perfil d'usuari?

en: Follow [username] on
ca: Segueix [username] a

en: Follow !name on
ca: Segueix !name a

en: Site follow links
ca: Enllaços per seguir el lloc

en: Add sitewide follow links
ca: Afegiu enllaços per seguir el lloc

en: My follow links
ca: Els meus enllaços de seguiment

en: edit follow links
ca: edita els enllaços de seguiment

en: Add sitewide and per user links to social network profiles.
ca: Afegiu enllaços del lloc i dels usuaris als perfils de xarxes socials

en: Number of pages
ca: Número de pàgines

en: Relative date
ca: Data relativa

en: Page top
ca: Part superior de la pàgina

en: Page bottom
ca: Part inferior de la pàgina

en: Show End Date
ca: Mostra la data de fi

en: Priority: @value
ca: Prioritat: @value

en: Sidebar first
ca: Primera barra lateral

en: Add node & save queue
ca: Afegeix el node i desa la cua

en: The queue has been reversed.
ca: Se li ha donat la volta a la cua.

en: Post Date
ca: Data de l'entrada

en: This option makes it easy to manage CAPTCHA settings on forms. When enabled, users with the "%admincaptcha" permission will see a fieldset with CAPTCHA administration links on all forms, except on administrative pages.
ca: Aquesta opció fa més fàcil gestionar les preferències CAPTCHA als formularis. Quan està habilitada, els usuaris amb el permís "%admincaptcha" veuran un camp amb els enllaços d'administració CAPTCHA a tots els formularis, excepte a les pàgines d'administració.

en: Gallery page
ca: Pàgina galeria

en: Default values
ca: Valors predeterminats

en: Unique
ca: Únic

en: PNG with transparent background
ca: PNG amb fons transparent

en: @level - no distortion
ca: @level - sense distorsió

en: @level - low
ca: @level - baox

en: @level - medium
ca: @level - mitjà

en: @level - high
ca: @level - alt

en: Header text
ca: Text de la capçalera

en: Region class
ca: Classe de la regió

en: @argument title
ca: Títol de @argument

en: @argument input
ca: Entrada de @argument

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Submitted by !username on !datetime
ca: Enviat per !username el !datetime

en: Secondary menu
ca: Menú secundari

en: Not restricted
ca: Sense restriccions

en: The unique ID of the comment.
ca: L'ID únic del comentari.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
ca: L'adreça IP de l'ordinador des del qual s'ha enviat el comentari.

en: The name left by the comment author.
ca: El nom que ha deixat l'autor del comentari.

en: The email address left by the comment author.
ca: L'adreça de correu electrònic que ha deixat l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
ca: La URL de la pàgina inicial que ha deixat l'autor del comentari.

en: The URL of the comment.
ca: La URL del comentari.

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: The URL of the comment's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del comentari.

en: The date the comment was posted.
ca: La data en que es va enviar el comentari.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
ca: El pare del comentari, si estan actius els comentaris en fils.

en: The node the comment was posted to.
ca: El node on s'han enviat els comentaris.

en: The number of comments posted on a node.
ca: El nombre de comentaris enviats a un node.

en: New comment count
ca: Comptador de nous comentaris

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
ca: El nombre de comentaris enviats a un node des del darrer cop que el lector l'ha visualitzat.

en: The type of the node.
ca: El tipus del node.

en: The language the node is written in.
ca: La llengua en que s'ha escrit el node.

en: The URL of the node.
ca: La URL del node.

en: The URL of the node's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del node.

en: Date changed
ca: Canvi de data

en: The date the node was most recently updated.
ca: La dara de l'actualització més recent del node.

en: The author of the node.
ca: L'autor del node.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
ca: El nombre de vots que s'han emès per un node d'enquesta.

en: Poll winner
ca: Guanyadora de l'enquesta

en: The winning poll answer.
ca: La resposta guanyadora de l'enquesta.

en: Poll winner votes
ca: Vots de la guanyadora de l'enquesta

en: The number of votes received by the winning poll answer.
ca: El nombre de vots que ha rebut la resposta guanyadora de l'enquesta.

en: Poll winner percent
ca: Percentatge guanyador de l'enquesta

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
ca: El percentatge de vots que ha rebut la resposta guanyadora de l'enquesta.

en: The length of time the poll node is set to run.
ca: El temps en que el node enquesta està actiu.

en: The number of visitors who have read the node.
ca: El número de visitant que han llegit el node.

en: The number of visitors who have read the node today.
ca: El número de visitant que han llegit el node avui.

en: Last view
ca: Darrera visualització

en: The date on which a visitor last read the node.
ca: La data en que un visitant ha llegit per darrer cop un node.

en: The slogan of the site.
ca: L'eslògan del lloc.

en: The administrative email address for the site.
ca: L'adreça administrativa de correu electrònic del lloc.

en: The URL of the site's front page.
ca: La URL de la portada del lloc.

en: Login page
ca: Pàgina d'inici de sessió

en: The URL of the site's login page.
ca: La URL de la pagina d'inici de sessió del lloc.

en: The unique ID of the uploaded file.
ca: L'ID únic del fitxer carregat.

en: The name of the file on disk.
ca: El nom del fitxer al disc.

en: The size of the file, in kilobytes.
ca: La mida del fitxer, en kilobytes.

en: The web-accessible URL for the file.
ca: La URL del fitxer accessible a través de la web.

en: The date the file was most recently changed.
ca: La data en que el fitxer s'ha modificat més recentment.

en: The user who originally uploaded the file.
ca: L'usuari que originàriament va pujar el fitxer.

en: The unique ID of the taxonomy term.
ca: L'ID únic del terme de la taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
ca: El nom del terme de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
ca: La descripció opcional del terme de la taxonomia.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
ca: El nombre de nodes etiquetats amb el terme de la taxonomia.

en: The URL of the taxonomy term.
ca: La URL del terme de la taxonomia.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
ca: El vocabulari al qual pertany el terme de la taxonomia.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
ca: L'ID únic del vocabulari de la taxonomia.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
ca: El nom del vocabulari de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
ca: La descripció opcional del vocabulari de la taxonomia.

en: Term count
ca: Número de termes

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
ca: El nombre de termes que pertanyen al vocabulari de la taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
ca: L'ID únic del compte d'usuari.

en: The login name of the user account.
ca: El nom d'inici de sessió del compte d'usuari.

en: The email address of the user account.
ca: L'adreça de correu electrònic del compte d'usuari.

en: The URL of the account profile page.
ca: La URL de la pàgina del perfil del compte.

en: The url of the account edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del compte.

en: The date the user last logged in to the site.
ca: La data en que l'usuari va iniciar sessió al lloc per darrer cop.

en: The date the user account was created.
ca: La dara en que es va crear el compte d'usuari.

en: You need to select at least one font.
ca: Heu de seleccionar com a mínim una font.

en: Enter the characters shown in the image.
ca: Introduïu els caràcters que es mostren a la imatge.

en: Font example
ca: Exemple de font

en: Related Tweets
ca: Tweets relacionats

en: Is new
ca: És nou

en: Site maintenance account
ca: Compte de manteniment del lloc

en: (active tab)
ca: (pestanya activa)

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ca: Especifiqueu pàgines utilitzant els seus camins. Introduïu un camí per línia. El caràcter '*' és un comodí. Camins d'exemple en són %blog per a la pàgina del bloc i %blog-wildcard per cada bloc personal. %front és la portada.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
ca: Pàgines en les que aquest codi PHP retorna <code>TRUE</code> (només per experts)

en: Pages or PHP code
ca: Pàgines o codi PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
ca: Si s'ha escollit l'opció PHP, introduïu un codi PHP entre %php. Tingueu en compte que executar codi PHP incorrecte pot trencar el vostre lloc Drupal.

en: Not customizable
ca: No personalitzable

en: Restricted to certain pages
ca: Restringit a certes pàgines

en: Image styles
ca: Estils d'imatge

en: manage display
ca: gestiona la presentació

en: Revision log message
ca: Missatge de registre de la revisió

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ca: Avís: Assigneu-lo només als rols de confiança; aquest permís té implicacions en la seguretat.

en: Installing updates
ca: Instal·lant les actualitzacions

en: Preparing to update your site
ca: Preparant per a actualitzar el vostre lloc

en: Downloading updates failed:
ca: Ha fallat la descàrrega de les actualitzacions:

en: Updates downloaded successfully.
ca: Les actualitzacions s'han descarregat correctament.

en: Fatal error trying to download.
ca: Error fatal al intentar descarregar.

en: Downloading %project
ca: Descarregant %project

en: Failed to download %project from %url
ca: La descàrrega de %project des de %url ha fallat

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
ca: El directori %directory no existeix o no s'hi pot escriure.

en: E-mails
ca: Correus electrònics

en: Fixed width
ca: Amplada fixa

en: Entity ID
ca: ID de l'entitat

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
ca: L'etiqueta per aquesta àrea de text que es mostrarà només a l'administració.

en: Machine Name
ca: Nom màquina

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
ca: Text a mostrar al botó d'enviament del formulari exposat.

en: Include reset button
ca: Inclou un botó de reinicialització

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
ca: Si es marca, el formulari exposat proporcionarà un botó per a reinicialitzar els filtres exposats aplicats

en: Reset button label
ca: Etiqueta del botó de reinicialització

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
ca: Text a mostra al botó de reinicialització del formulari exposat.

en: Exposed sorts label
ca: Etiqueta de l'ordenació exposada

en: Text to display as the label of the exposed sort select box.
ca: Text a mostrar com a etiqueta de la caixa de selecció d'ordenació exposada.

en: Text to use when exposed sort is ordered ascending.
ca: Text a utilitzar quan l'ordenació exposada està ordenada en forma ascendent.

en: Text to use when exposed sort is ordered descending.
ca: Text a utilitzar quan l'ordenació exposada està ordenada en forma descendent.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ca: Seleccioneu qualsevol filtre i feu clic a Aplica per a veure'n els resultats.

en: Text on demand
ca: Text de la demanda

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
ca: El nombre d'elements a saltar. Per exemple, si aquest camp és 3. els primers 3 elements se saltaran i no es mostraran.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
ca: El número total de pàgines. Deixeu-ho en blanc per a mostrar totes les pàgines.

en: Exposed options
ca: Opcions exposades

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
ca: Exposant aquestes opcions permeteu als usuaris definir els seus valors en un formulari exposat al mostrar-se la vista

en: Expose items per page
ca: Exposa els elements per pàgina

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
ca: Al marcar-ho, els usuaris poden determinar quants elements es mostren per pàgina en una vista

en: Items per page label
ca: Etiqueta d'elements per pàgina

en: Label to use in the exposed items per page form element.
ca: Etiqueta a utilitzar al formulari exposat dels elements per pàgina.

en: Exposed items per page options
ca: Opcions de l'exposició dels elements per pàgina

en: Expose Offset
ca: Exposa el desplaçament

en: Offset label
ca: Etiqueta del desplaçament

en: Label to use in the exposed offset form element.
ca: Etiqueta a utilitzar al formulari exposat del desplaçament.

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
ca[0]: Mini paginador, @count element, salta'n @skip
ca[1]: Mini paginador, @count elements, salta'n @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
ca[0]: Mini paginador, @count element
ca[1]: Mini paginador, @count elements

en: All items, skip @skip
ca: Tots els elements, saltar @skip

en: All items
ca: Tots els elements

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
ca[0]: @count element, saltant @skip
ca[1]: @count elements, saltant @skip

en: @count item | @count items
ca[0]: @count element
ca[1]: @count elements

en: Group results together
ca: Agrupa els resultats

en: In database
ca: A la base de dades

en: Text box
ca: Caixa de text

en: Key-value pairs may be entered separated by pipes. i.e. safe_key|Some readable option
ca: Les parelles clau-valor s'han d'introduir separades per línies verticals. P.ex. clau_segura|Una opció llegible

en: Webform enables nodes to have attached forms and questionnaires.
ca: El Webform habilita la possibilitat de tenir formularis i qüestionaris associats a nodes.

en: To add one, create a !types piece of content.
ca: Per afegir-ne un, crea un contingut del tipus !types.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
ca: Actualment el Webform no està habilitat en cap tipus de contingut.

en: To use Webform, please enable it on at least one content type on this page.
ca: Per usar Webform, habiliteu com a mínim un tipus de contingut en aquesta pàgina.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
ca: Aquesta pàgina llista tot el contingut del lloc que podria tenir un formulari associat.

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
ca: Aneu a la pàgina de <a href="!url">paràmetres del Webform</a> i habiliteu el Webform com a mínim en un tipus de contingut.

en: Optional: Enable Webform on multiple types by visiting the <a href="!url">Webform settings</a> page.
ca: Opcional: Habiliteu Webform a múltiples tipus de continguts anant a la pàgina de <a href="!url">paràmetres del Webform</a>.

en: A special textfield that accepts e-mail addresses.
ca: Un camp de text especial que accepta adreces de correu electrònic.

en: Page break
ca: Salt de pàgina

en: Organize forms into multiple pages.
ca: Organitza els formularis en diferents pàgines.

en: Select options
ca: Selecció d'opcions

en: Value of !component
ca: Valor de !component

en: Value of "!component"
ca: Valor de "!component"

en: Webform settings
ca: Paràmetres del Webform

en: Edit e-mail settings
ca: Edita els paràmetres del correu electrònic

en: Delete e-mail settings
ca: Esborra la configuració del correu electrònic

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
ca: Comprova que tots els valors introduïts en aquest camp són únics. No es permet utilitzar el mateix valor dues vegades.

en: !name (hidden)
ca: !name (ocult)

en: Other...
ca: Altres...

en: Allow "Other..." option
ca: Permetre opció "Altres..."

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu permetre als usuaris entrar una opció que no estigui al llistat.

en: Text for "Other..." option
ca: Text per l'opció "Altres..."

en: Randomize options
ca: Ordre aleatori de les opcions

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
ca: Ordena de forma aleatòria les opcions al mostrar-les al formulari.

en: Width of the textarea.
ca: Amplada de l'àrea de text.

en: Height of the textarea.
ca: Alçada de l'àrea de text.

en: Maximum length of the textfield value.
ca: Longitud màxima del valor de camp de text.

en: E-mail address format
ca: Format de l'adreça de correu electrònic

en: Long format: "Example Name" &lt;name@example.com&gt;
ca: Format llarg: "Nom Exemple" &lt;nom@example.com&gt;

en: Short format: name@example.com
ca: Format curt: nom@example.com

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
ca: Actualment no hi ha cap formulari web al vostre lloc. Creeu un !types.

en: Conditional rules
ca: Regles condicionals

en: Include all components
ca: Inclou tots els components

en: Component value
ca: Valor d'un component

en: Currently not sending e-mails, add an e-mail recipient below.
ca: Actualment no s'estan enviant correus electrònics, afegiu una adreça de correu electrònic a continuació.

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Any email, select, or hidden form element may be selected as the recipient address. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
ca: Els enviaments del formulari seran enviats per correu electrònic a aquesta adreça. Qualsevol camp de correu electrònic, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com adreça del destinatari. Es poden definir múltiples adreces separant-les amb comes.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com assumpte dels correus electrònics.

en: Any email, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com adreça del remitent dels correus electrònics.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the sender's name for e-mails.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com nom del remitent dels correus electrònics.

en: No available components
ca: No hi ha components disponibles

en: Included e-mail values
ca: Valors inclosos al correu electrònic

en: The selected components will be included in the %email_values token. Individual values may still be printed if explicitly specified as a %email[key] in the template.
ca: Els components seleccionats seran inclosos al token de %email_values. Els valors individuals poden mostrar-se si s'especifica explícitament com %email[key] a la plantilla.

en: Save e-mail settings
ca: Desa els paràmetres del correu electrònic

en: E-mail header details
ca: Detalls de la capçalera dels correus

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
ca: Al afegir un nou correu electrònic personalitzat, el camp correu electrònic és obligatori.

en: Confirmation message
ca: Missatge de confirmació

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
ca: Adreça URL a la que redireccionar un cop s'ha fet l'enviament de dades correctament.

en: Limit the number of submissions <em>per user</em>. A user is identified by their user login if logged-in, or by their IP Address and Cookie if anonymous. Use of cookies may be modified in the global <a href="!url">Webform settings</a>.
ca: Limiteu el nombre d'enviament <em>per usuari</em>. Un usuari s'identifica pel seu nom d'usuari si ha iniciat sessió, o per la seva adreça IP i una cookie si és anònim. L'ús de cookies pot ser modificat als <a href="!url">paràmetres globals del Webform</a>.

en: Submission access
ca: Accés a l'enviament

en: Show the notification about previous submissions.
ca: Mostra la notificació sobre enviament previs.

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
ca: Mostra la notificació de l'enviament previ que apareix quan els usuaris han enviat anteriorment aquest formulari.

en: The entered URL is not a valid address.
ca: L'adreça URL introduïda no és una adreça vàlida.

en: The form settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres del formulari.

en: Your submissions
ca: Els teus enviaments

en: @sid (draft)
ca: @sid (esborrany)

en: Select list options
ca: Opcions de la llista de selecció

en: Select list format
ca: Format de la llista de selecció

en: Separate
ca: Separa

en: Submission Number
ca: Número d'enviament

en: Submission ID
ca: Identificador d'enviament

en: Included export components
ca: Components a exportar inclosos

en: The selected components will be included in the export.
ca: Els components seleccionats seran inclosos en l'exportació.

en: Option A
ca: Opció A

en: Option B
ca: Opció B

en: Option C
ca: Opció C

en: My select list
ca: La meva llista de selecció

en: Submitted on %date
ca: Enviat el %date

en: Submitted by user: %username
ca: Tramès per l'usuari: %username

en: Submitted by anonymous user: [%ip_address]
ca: Enviat per un usuari anònim: [%ip_address]

en: Whether or not the submission is a draft.
ca: Independentment de si la presentació és un esborrany.

en: The date this submission was submitted.
ca: Data en la que es va realitzar l'enviament.

en: Remote address
ca: Adreça remota

en: The remote IP address of the user that submitted this submission.
ca: L'adreça IP remota de l'usuari que ha realitzat aquest enviament.

en: Provide a simple link to view the submission.
ca: Proporciona un enllaç per visualitzar l'enviament.

en: Provide a simple link to edit the submission.
ca: Proporciona un enllaç per editar l'enviament.

en: Provide a simple link to delete the submission.
ca: Proporciona un enllaç per suprimir l'enviament.

en: Webform submission count
ca: Recompte de Webforms tramesos

en: The number of webform submissions on this node.
ca: El número d'enviaments de Webform d'aquest node.

en: The number of webform submissions for this user.
ca: El número d'enviaments de formulari per aquest usuari.

en: Webform form body
ca: Cos del formulari Webform

en: The Webform form body display for this node.
ca: La visualització del cos del formulari Webform d'aquest node.

en: draft
ca: esborrany

en: @name form
ca: Formulari @name

en: Invalid URL %url.
ca: URL %url no vàlida.

en: The roles of the user.
ca: Els rols de l'usuari.

en: User blogs
ca: Blogs d'usuaris

en: The file description
ca: La descripció del fitxer

en: Access all webform results
ca: Accediu a tots els resultats del formulari

en: Access own webform results
ca: Accedeix als resultats propis de webform

en: Edit all webform submissions
ca: Edita tots els webforms tramesos

en: Delete all webform submissions
ca: Elimina tots els webforms tramesos

en: Access own webform submissions
ca: Accedeix a tots els webforms propis tramesos

en: Edit own webform submissions
ca: Edita tots els webforms propis tramesos

en: Delete own webform submissions
ca: Elimina tots els webforms propis tramesos

en: Default: %value
ca: Per defecte: %value

en: Enter the title of a node to add it to the queue
ca: Introduïu el títol del node per afegir-lo a la cua

en: Performance and scalability
ca: Rendiment i escalabilitat

en: Webform client form.
ca: Formulari client Webform.

en: Default value timezone
ca: Zona horària per defecte

en: Load a pre-built option list
ca: Carrega una llista d'opcions pre-construida

en: Edit component: @name
ca: Edita el component: @name

en: US states
ca: EEUU

en: Production (Minified)
ca: Producció (Minimitzat)

en: Development (Uncompressed Code)
ca: Desenvolupament (codi sense comprimir)

en: {current} of {total}
ca: {current} de {total}

en: Output machine name
ca: Ensenya el nom màquina

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
ca: Establiu entre quins valors l'usuari pot escollir al determinar els elements per pàgina. Separats per comes.

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
ca: Al marcar-ho, els usuaris poden determinar quants elements se saltren al principi.

en: Please insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
ca: Si us plau, intruduïu una llista de valors numèrics enters separats pel símbol coma: exemple: 10, 20, 50, 100

en: Twitter key may not be empty.
ca: La clau de Twitter no es pot deixar en blanc.

en: Number of Twitter items to pull must be a positive integer less than or equal to 200.
ca: El nombre d'elements de Twitter a agafar ha de ser un enter positiu menor o igual a 200.

en: Could not retrieve data from Twitter.
ca: No s'ha pogut agafar dades de Twitter.

en: Enable popup calendar
ca: Habilita el calendari emergent

en: Open popup calendar
ca: Obre calendari en finestra emergent

en: Translation source node
ca: Origen de la traducció del node

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: Highlighted
ca: Destacat

en: Sidebar second
ca: Segona barra lateral

en: Basic styles
ca: Estils bàsics

en: Header background
ca: Fons de la capçalera

en: Header border
ca: Vora de la capçalera

en: Insert file
ca: Inserta el fitxer

en: None (original image)
ca: Cap (imatge original)

en: Enabled, name
ca: Activat, nom

en: Row class
ca: Classe de la fila

en: Columns: 1
ca: Columnes: 2

en: Columns: 3
ca: Columnes: 3

en: Columns: 2
ca: Columnes: 2

en: Creates revision
ca: Crea revisió

en: The current date and time.
ca: La data i l'hora actuals.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
ca: L'explicació dels canvis més recents fets al node.

en: The title of the current page.
ca: El títol de la pàgina actual.

en: The URL of the current page.
ca: La URL de la pàgina actual.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
ca: El número de pàgina de la pàgina actual en mostrar-se llistes paginades.

en: The source node for this current node's translation set.
ca: El node origen pel conjunt de traduccions del node actual.

en: Account cancellation URL
ca: URL de cancel·lació del compte

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
ca: La URL de la pàgina de confirmació de supressió pel compte d'usuari.

en: One-time login URL
ca: URL de l'inici de sessió per un sol cop

en: The URL of the one-time login page for the user account.
ca: La URL de la pàgina de l'inici de sessió per un sol cop pel compte d'usuari.

en: Tokens related to menu links.
ca: Tokens relacionats amb enllaços de menú.

en: The unique ID of the menu link.
ca: L'ID únic de l'enllaç de menú.

en: The title of the menu link.
ca: El títol de l'enllaç de menú

en: The URL of the menu link.
ca: La URL de l'enllaç de menú.

en: The menu link's parent.
ca: L'enllaç pare del menú.

en: Tokens related to the current page request.
ca: Tokens relacionats amb la petició de la pàgina actual.

en: Page number
ca: Número de pàgina

en: The book page associated with the node.
ca: La pàgina de llibre associada amb el node.

en: The menu link for this node.
ca: L'enllaç de menú per aquest node.

en: language neutral
ca: neutre lingüísticament

en: Pattern for all @language @node_type paths
ca: Patró per tots els camins de @node_type en @language

en: Updated alias for node @nid.
ca: S'ha actualitzar l'àlies del node @nid.

en: Taxonomy term paths
ca: Camins de terme de taxonomia

en: Updated alias for term @tid.
ca: S'ha actualitzat l'àlies del terme @tid.

en: Forum paths
ca: Camins de fòrum

en: Updated alias for forum @tid.
ca: S'ha actualitzat l'àlies del fòrum @tid.

en: User paths
ca: Camins d'usuari

en: Updated alias for user @uid.
ca: S'ha actualitzat l'àlies de l'usuari @uid.

en: Blog paths
ca: Camins del blog

en: Updated alias for blog user @uid.
ca: S'ha actualitzat l'àlies d'usuari de blog @uid.

en: Use ISO-8601 week numbers
ca: Utilitza el format ISO-8601 per numerar les setmanes

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
ca: IMPORTANT! Si es marca, el Primer dia de la setmana S'HA  d'establir al dilluns

en: Administrative overlay
ca: Capa d'administració

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: This ID is unique to each site you want to track separately, and is in the form of UA-xxxxxxx-yy. To get a Web Property ID, <a href="@analytics">register your site with Google Analytics</a>, or if you already have registered your site, go to your Google Analytics Settings page to see the ID next to every site profile. <a href="@webpropertyid">Find more information in the documentation</a>.
ca: Aquest ID és únic per cadascun dels webs de què es vulgui fer el seguiment per separat, i està al formulari de UA-xxxxxxx-yy. Per aconseguir un Web Property ID, <a href="@analytics">registreu el vostre web amb Google Analytics</a>, o si ja el teniu registrat, aneu a la pàgina de configuració de Google Analytics per mirar el ID al costat de cadascun dels perfils de web. <a href="@webpropertyid"> Trobareu més informació a la documentació</a>.

en: Tao is a base theme that is all about going with the flow. It takes care of key reset and utility tasks so that sub-themes can get on with their job.
ca: Tao és un tema base que té molt a veure amb seguir la corrent. Se'n cuida dels restabliments claus i les tasques útils per tal que els subtemes puguin fer la seva feina.

en: The Rubik theme requires the !tao base theme in order to work properly.
ca: El tema Rubik requereix el tema base !tao per tal de funcionar correctament.

en: Please confirm
ca: Confirmeu si us plau

en: More help topics
ca: Més temes d'ajuda

en: Posted by !username
ca: Enviat per !username

en: Clean admin theme.
ca: Tema net d'administració

en: The menu link's root.
ca: L'enllaç arrel del menú.

en: Change view
ca: Canvia la vista

en: Unsubscribe URL
ca: URL per donar-vos de baixa

en: Panel fields
ca: Camps del panell

en: Form only
ca: Només formulari

en: Send all e-mails in the default format
ca: Envia tots els correus en el format per defecte

en: Send e-mail as HTML
ca: Envia correu electrònic com HTML

en: Include files as attachments
ca: Inclou els fitxers com adjunts

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message.
ca: Missatge que es mostra després d'un enviament amb èxit. Si el destí de la redirecció s'estableix com <em>Pàgina de confirmació</em> es mostrarà en la seva pròpia pàgina, en cas contrari, es mostrarà com a missatge.

en: Redirection location
ca: Destí de la redirecció

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
ca: Escolliu on redireccionar l'usuari després d'un enviament amb èxit.

en: Confirmation page
ca: Pàgina de confirmació

en: No redirect (reload current page)
ca: Sense redirecció (torna a carregar la pàgina actual)

en: If enabled this webform will be available as a block.
ca: Si s'habilita, aquest webform estarà disponible com a bloc.

en: A valid URL is required for custom redirection.
ca: És obligatori introduir una URL vàlida per a la redirecció personalitzada.

en: Full, human-readable options (values)
ca: Complet, opcions llegibles per humans (valors)

en: Short, raw options (keys)
ca: Curt, sense format (claus)

en: Choose which part of options should be displayed from key|value pairs.
ca: Trieu quina part de les opcions ha de mostrar-se de les parelles clau|valor.

en: Webform edit link
ca: Enllaç d'edició del Webform

en: Provide a simple link to edit the webform components and configuration.
ca: Proporciona un enllaç per editar els components i configuració d'un Webform.

en: Webform results link
ca: Enllaç als resultats del Webform

en: Provide a simple link to view the results of a webform.
ca: Proporciona un enllaç per visualitzar els resultats d'un Webform.

en: The author of the comment.
ca: L'autor del comentari.

en: Fixed value
ca: Valor fix

en: Provides caching for core entities including nodes and taxonomy terms.
ca: Proporciona el suport per a memòria cau de les entitats del nucli incloent nodes i termes de taxonomia.

en: The file.
ca: El fitxer.

en: The image file.
ca: El fitxer d'imatge.

en: The <em>Alt</em> attribute text
ca: El text de l'atribut <em>Alt</em>

en: The <em>Title</em> attribute text
ca: El text de l'atribut <em>Title</em>

en: The extension of the file.
ca: L'extensió del fitxer.

en: Group column
ca: Columna de grup

en: Group columns (additional)
ca: Grup de columnes (addicional)

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
ca: Text a mostrar en comptes dels resultats quan l'usuari encara no hagi seleccionat i aplicat un filtre exposat.

en: Include all items option
ca: Inclou una opció per a tots els elements

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
ca: Si es marca, s'inclourà un element extra a la llista d'elements per pàgina per mostrar tots els elements

en: All items label
ca: Etiqueta per a tots els elements

en: Which label will be used to display all items
ca: Quina etiqueta s'utilitzarà per a mostrar tots els elements

en: Disable SQL rewriting
ca: Inhabilita la reescriptura de l'SQL

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Please use this option only if you understand and accept this security risk.
ca: AVÍS: Inhabilitar la reescriptura de l'SQL significa que la seguretat de l'accés als nodes està inhabilitada. Això pot permetre als usuaris veure dades que no haurien de ser capaços de veure si la serva vista no està configurada correctament. Useu només aquesta opció si enteneu i accepteu aquest risc de seguretat.

en: Use Slave Server
ca: Utilitza un servidor esclau

en: This will make the query attempt to connect to a slave server if available.  If no slave server is defined or available, it will fall back to the default server.
ca: Això farà que la consulta intenti connectar-se a un servidor esclau si n'hi ha de disponibles. Si no n'hi ha cap de definit, recorrerà al servidor predeterminat.

en: !time ago.
ca: Fa !time.

en: Tokens related to the current date and time.
ca: Tokens relacionats a la data i l'hora actuals.

en: The URL of the @entity.
ca: La URL del @entity.

en: The content type of the node.
ca: El tipus de contingut del node.

en: The unique machine-readable name of the content type.
ca: El nom llegible per la màquina únic del tipus de contingut.

en: The optional description of the content type.
ca: La descripció opcional del tipus de contingut.

en: The URL of the content type's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició dels tipus de contingut.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
ca: El nom únic llegible-per-la-màquina del vocabulari.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
ca: L'argument específic de la pàgina actual (p. ex. 'arg:1' de la pàgina 'node/1' torna '1 ').

en: Tokens related to URLs.
ca: Tokens relacionats amb les URLs.

en: Relative URL
ca: URL relativa

en: The relative URL.
ca: La ruta URL relativa.

en: Absolute URL
ca: URL absoluta

en: The absolute URL.
ca: La URL absoluta.

en: Tokens related to menus.
ca: Tokens relacionats amb els menus

en: The unique machine-readable name of the menu.
ca: El nom únic llegible-per-la-màquina del menú.

en: The optional description of the menu.
ca: La descripció opcional del menú.

en: Menu link count
ca: Contador d'enllaços del menú

en: The number of menu links belonging to the menu.
ca: El nombre d'enllaços de menú pertanyents al menú.

en: The URL of the menu's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del menú.

en: The menu of the menu link.
ca: El menú de l'enllaç de menú.

en: The URL of the menu link's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició dels enllaços de menú.

en: @category @type field.
ca: Camp @type @category.

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if doing custom form processing.
ca: Introduïu una clau llegible-per-la-màquina per aquest element de formulari. Només pot contenir caràcters alfanumèrics i guions baixos. Aquesta clau s'utilitzarà com atribut nom d'aquest element de formulari. Aquest valor no té cap efecte sobre la forma en que es desen les dades, però pot ser útil si feu algun processament personalitzat del formulari.

en: Status of this form
ca: Estat d'aquest formulari

en: Closing a form prevents any further submissions by any users.
ca: Tancant un formulari preveniu qualsevol enviament addicional per part de qualsevol usuari.

en: The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
ca: El rol %authenticated aplica a qualsevol usuari que hagi iniciat sessió al lloc, independentment dels altres rols assignats.

en: Content paths
ca: Camins de contingut

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
ca: Patró predeterminat per als camins (s'aplica a tots els tipus de contingut que no tinguin un patró definit)

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
ca: Patró predeterminat pels camins de @node_type (s'aplicarà a tots els tipus de contingut @node_type que tinguin un patró en blanc a sota)

[ctx: datetime]
en: All day
ca: Tot el dia

[ctx: datetime]
en: Year
ca: Any

[ctx: datetime]
en: Month
ca: Mes

[ctx: datetime]
en: Week
ca: Setmana

[ctx: datetime]
en: Day
ca: Dia

en: Display:
ca: Mostra:

en: Multiple values:
ca: Múltiples valors:

en: starting from @isodate
ca: a partir de @isodate

en: ending with @isodate
ca: fins a @isodata

en: Repeat rule:
ca: Patró de repetició:

en: earliest
ca: primer

en: latest
ca: últim

en: Show repeat rule
ca: Mostra el patró de repetició

[ctx: datetime]
en: Hour
ca: Hora

[ctx: datetime]
en: Minute
ca: Minut

[ctx: datetime]
en: Second
ca: Segon

en: The year is invalid.
ca: L'any és invàlid.

en: The month is invalid.
ca: El mes no és vàlid

[ctx: date_nav]
en: Prev
ca: Anterior

[ctx: date_nav]
en: Next
ca: Següent

en: Views integration for date fields and date functionality.
ca: Integració del Views per als camps i funcionalitat de data.

en: Field group format:
ca: Format del grup de camps:

en: The css class must include only letters, numbers, underscores and dashes.
ca: La classe CSS ha d'incloure només lletres, números, guions baixos i guions.

en: Fieldgroup settings
ca: Paràmetres del grup de camps

en: Extra CSS classes
ca: Classes CSS extra

en: Fieldgroups
ca: Grups de camps

en: Tracking scope
ca: Abast del seguiment

en: Allow users to customize tracking on their account page
ca: Permet als usuaris personalitzar el seguiment a la seva pàgina de compte

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
ca: Seguiment activat per defecte, els usuaris amb el permís %permission poden decidir que no se'ls segueixi

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
ca: Seguiment desactivat per defecte, els usuaris amb el permís %permission poden decidir que se'ls segueixi

en: Every page except the listed pages
ca: A cada pàgina excepte les pàgines llistades

en: The listed pages only
ca: Només les pàgines llistades

en: Links and downloads
ca: Enllaços i descàrregues

en: Track clicks on mailto links
ca: Segueix els clics dels enllaços mailto

en: Track downloads (clicks on file links) for the following extensions
ca: Segueix les descàrregues (els clics als enllaços de fitxers) per les següents extensions

en: List of download file extensions
ca: Llistat d'extensions de fitxers de descàrrega

en: A file extension list separated by the | character that will be tracked as download when clicked. Regular expressions are supported. For example: !extensions
ca: Una llista d'extensió de fitxers separada pel caràcter | que se seguirà com a decàrrega quan es faci clic. Les expressions regulars estan permeses. Per exemple: !extensions

en: Allows for referenced nodes to be created and edited from the node reference field
ca: Permet crear i editar nodes referenciats des del camp de referència de node

en: 5 minute
ca: 5 minuts

en: 15 minute
ca: 15 minuts

en: What are you tracking?
ca: De què estàs fent el seguiment?

en: A single domain (default)
ca: Un únic domini (per defecte)

en: One domain with multiple subdomains
ca: Un domini amb múltiples subdominis

en: Examples: @domains
ca: Exemples: @domains

en: Multiple top-level domains
ca: Múltiples dominis de primer nivell

en: List of top-level domains
ca: Llista de dominis de primer nivell

en: Add to the selected roles only
ca: Afegeix només als rols seleccionats

en: Add to every role except the selected ones
ca: Afegeix a cadascun dels rols excepte els seleccionats

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
ca: Si cap dels rols no està seleccionat, tots els usuaris seran seguits. Si un usuari té algun dels rols marcats, aquest usuari serà seguit (o exclós, depenent del paràmetre de més amunt).

en: Track clicks on outbound links
ca: Segueix els clics dels enllaços externs

en: Content revisions
ca: Revisions de contingut

en: Machine name:
ca: Nom màquina:

en: Resend e-mails
ca: Reenvia els correus electrònics

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
ca: <strong>Les parelles clau-valor HAN d'especificar-se com "clau_segura|Opció llegible"</strong>. Està recomanat usar només caràcters alfanumèrics i guions baixos a les claus. Una opció per línia. Els grups d'opcions es poden especificar amb &lt;Nom del grup&gt;. Es pot usar &lt;&gt; per afegir elements a l'arrel del menú després d'haver especificat un grup.

en: Show "Save draft" button
ca: Mostra el botó "Desa l'esborrany"

en: Allow your users to save and finish the form later. This option is available only for authenticated users.
ca: Permeteu als vostres usuaris desar i finalitzar el formulari més tard. Aquesta opció només està disponible per als usuaris autenticats.

en: Automatically save as draft between pages
ca: Desa automàticament com a esborrany entre pàgines

en: Automatically save partial submissions when users click the "Next" or "Previous" buttons in a multipage form.
ca: Desa de forma automàtica els enviaments parcials quan els usuaris facin clic als botons "Següent" o "Anterior" en un formulari amb múltiples pàgines.

en: You must select at least one email address to resend submission.
ca: Heu de seleccionar almenys una adreça de correu electrònic per tornar a enviar les dades.

en: This webform is currently not setup to send emails.
ca: Aquest formulari no està actualment configurat per enviar correus electrònics.

en: Select date field(s) to filter.
ca: Selecciona el(s) camp(s) data a filtrar.

en: All Day
ca: Tot el dia

en: New group %label successfully created.
ca: S'ha creat correctament el nou grup %label.

en: Logo settings
ca: Paràmetres del logotip

en: View to insert
ca: Vista a inserir

en: The view to insert into this area.
ca: La vista a inserir en aquesta àrea.

en: Inherit contextual filters
ca: Hereta els filtres contextuals

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
ca: Si es marca, aquesta vista rebrà els mateixos filtres contextuals que el seu pare.

en: Recursion detected in view @view display @display.
ca: S'ha detectat recursió a la vista @view presentació @display.

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ca: Numèric

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
ca: Com s'han de mostrar les dades serialitzades. Podeu escollir una clau de la matriu/objecte en concret o un print_r de la sortida completa.

en: Full data (unserialized)
ca: Totes les dades (sense serialitzar)

en: Full data (serialized)
ca: Totes les dades (serialitzades)

en: A certain key
ca: Una clau en concret

en: Which key should be displayed
ca: Quina clau s'ha de mostrar

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
ca: Heu d'introduir una clau si voleu mostrar una clau concreta de les dades.

en: How many different units to display in the string.
ca: Quantes unitats diferents a mostrar en la cadena.

en: Database overriding code
ca: Codi sobreescrit a la base de dades

en: All displays
ca: Totes les presentacions

en: Master
ca: Mestre

en: The node ID.
ca: L'ID del node.

en: Use field template
ca: Utilitza la plantilla de camp

en: If checked, field api classes will be added using field.tpl.php (or equivalent). This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
ca: Si es marca, s'afegiran les classes de l'API de camps amb el fitxer field.tpl.php (o equivalent). Això no és recomanable a no ser que el vostre CSS depengui d'aquestes classes. Si no es marca, no s'utilitzarà la plantilla.

en: Multiple field settings
ca: Paràmetres de camps múltiples

en: Display all values in the same row
ca: Mostra tots els valors a la mateixa fila

en: Display @count value(s)
ca: Mostra @count valor(s)

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
ca[0]: Paginat, @count elements, saltant @skip elements
ca[1]: Paginat, @count elements, saltant @skip elements

en: @count item | Paged, @count items
ca[0]: Paginat, @count elements
ca[1]: Paginat, @count elements

en: Disabling SQL rewriting will disable node_access checks as well as other modules that implement hook_query_alter().
ca: Al inhabilitar la reescriptura de l'SQL s'inhabilitarà la comprovació del node_access a més a més de les d'altres mòduls que implementin el hook_query_alter().

en: All storage
ca: Tots els emmagatzemaments

en: All status
ca: Tots els estats

en: No tags
ca: Sense etiquetes

en: No views match the search criteria.
ca: No hi ha cap vista que coincideixi amb el criteri de cerca.

en: Create view from template @template
ca: Crea una vista des de la plantilla @template

en: Clone of | Clone @count of
ca[0]: Clon de
ca[1]: Clon @count de

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
ca: Aquesta acció eliminarà de forma permanent qualsevol personalització feta a aquesta vista.

en: The view has been reverted.
ca: La vista s'ha revertit.

en: This action will permanently remove the view from your database.
ca: Aquesta acció eliminarà de forma permanent la vista de la vostra base de dades.

en: Create a page
ca: Crea una pàgina

en: Create a menu link
ca: Crea un enllaç de menú

en: Include an RSS feed
ca: Inclou un canal RSS

en: Feed path
ca: Camí del canal

en: Feed row style
ca: Estil de fila del canal

en: Create a block
ca: Crea un bloc

en: of fields
ca: de camps

en: of type
ca: del tipus

en: tagged with
ca: etiquetat amb

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
ca: S'ha intentat crear la vista amb valors que no han estat validats

en: Should links be displayed below each comment
ca: Els enllaços s'han de mostrar sota cada comentari

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
ca: amb enllaços (permetre als usuaris respondre als comentaris, etc.)

en: without links
ca: sense enllaços

en: teasers
ca: resums

en: full posts
ca: entrades senceres

en: titles
ca: títols

en: titles (linked)
ca: títols (enllaçats)

en: Should links be displayed below each node
ca: Els enllaços s'han de mostrar sota cada node

en: with links (allow users to add comments, etc.)
ca: amb enllaços (permetre als usuaris afegir comentaris, etc.)

en: Should comments be displayed below each node
ca: Els comentaris s'han de mostrar sota de cada node

en: Number of hits
ca: Número de clics

en: @group (historical data)
ca: @group (dades històriques)

en: Date field values
ca: Valors del camp data

en: Tokens related to date field values.
ca: Tokens relacionats amb els valors dels camps del tipus data.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
ca: <strong>Exposat</strong> @widget @format

en: This site (RSS)
ca: Aquest lloc (RSS)

en: Basic tokens
ca: Tokens bàsics

en: The name of the user if logged in. Blank for anonymous users.
ca: El nom de l'usuari si ha iniciat sessió. En blanc per als usuaris anònims.

en: The e-mail address of the user if logged in. Blank for anonymous users.
ca: L'adreça de correu electrònic de l'usuari si ha iniciat sessió. En blanc per a usuaris anònims.

en: The IP address of the user.
ca: L'adreça IP de l'usuari.

en: The name of the site (i.e. %site_name)
ca: El nom del lloc (p.ex. %site_name)

en: The current date, formatted according to the site settings.
ca: La data actual, formatada segons els paràmetres del lloc.

en: The node title.
ca: El títol del node.

en: Special tokens
ca: Tokens especials

en: E-mail tokens
ca: Tokens de correu electrònic

en: Submission tokens
ca: Tokens d'enviament

en: The unique submission ID.
ca: L'ID únic d'enviament.

en: Download @filename
ca: Descarrega @filename

en: Label display
ca: Presentació de l'etiqueta

en: Determines the placement of the component's label.
ca: Determina l'emplaçament de l'etiqueta del component.

en: Hide label
ca: Amaga l'etiqueta

en: Do not display the label of this component.
ca: No mostris l'etiqueta d'aquest component.

en: Save component
ca: Desa el component

en: Brief URL
ca: URL abreujada

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
ca: La URL sense el protocol ni la barra diagonal inversa.

en: Tokens related to arrays of strings.
ca: Tokens relacionats amb les matrius de cadenes de text.

en: The first element of the array.
ca: El primer element de la matriu.

en: The last element of the array.
ca: L'últim element de la matriu.

en: The number of elements in the array.
ca: El nombre d'elements a la matriu.

en: The array reversed.
ca: La matriu invertida.

en: The array of keys of the array.
ca: La matriu de claus de la matriu.

en: Imploded
ca: Implosionat

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
ca: Els valors de la matriu units per una cadena de text personalitzada enmig de cada valor.

en: Unsorted
ca: Sense ordre

en: Dimensions must be specified in <kbd>WIDTHxHEIGHT</kbd> format.
ca: La mida s'ha d'especificar amb el format <kbd>AMPLADAxALÇADA</kbd>.

en: Use replacement tokens from the first row
ca: Utilitza tokens de reemplaçament des de la primera fila

en: Representative sort order
ca: Ordre d'ordenació representatiu

en: Subquery namespace
ca: Espai de noms del subquery

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
ca: Avançat. Introduïu un espai de noms pel subquery emprat per aquesta relació.

en: Representative view
ca: Vista representativa

en: Generate subquery each time view is run.
ca: Genera una subquery cada cop que s'executi la vista.

en: Apply (all displays)
ca: Aplica (a totes les presentacions)

en: Apply (this display)
ca: Aplica (a aquesta presentació)

en: Reply to
ca: Respondre a

en:  new
ca:  nou

en: Appears in: @bundles.
ca: Apareix a: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
ca: Això és un àlias per @group: @field.

en: @group (historical data): @field
ca: @group (data històrica): @field

en: Also known as: !also.
ca: També conegut com: !also.

en: Delta - Appears in: @bundles.
ca: Delta - Apareix a: @bundles.

en: Pages that link to %1
ca: Pàgines que enllacen a %1

en: Popular (page)
ca: Popular (pàgina)

en: Today (page)
ca: Avui (pàgina)

en: Popular (block)
ca: Popular (bloc)

en: Today (block)
ca: Avui (bloc)

en: Today's popular content
ca: Contingut més popular d'avui

en: @entity using @field
ca: @entity utilitza @field

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
ca: Si es marca, els múltiples valors per aquest camp es mostraran a la mateixa fila. Si no es marca, cada valor en aquest camp crearà una nova fila. Si esteu utilitzant un agrupador, assegureu-vos d'agrupar per "ID de l'entitat" per tal que aquest paràmetre tingui algun efecte.

en: Path component
ca: Component del camí

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
ca: La numeració comença des de l'1, p. ex. a la pàgina admin/structure/types, el 3r component del camí és "types".

en: Autosubmit
ca: Autoenviament

en: Automatically submit the form once an element is changed.
ca: Envia automàticament les dades del formulari un cop l'element hagi canviat.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
ca: Amaga botó d'enviament de dades si el javascript està activat.

en: Query Comment
ca: Comentari de la consulta

en: Count DISTINCT
ca: Contar diferents (Count DISTINCT)

en: Date with repeat
ca: Dates amb repetició

en: Start value for a date range
ca: Valor inicial per a un interval de dates

en: Examples of migrating with the Date module
ca: Exemples de migració amb el mòdul Date

en: A date in '@type' format. (%date)
ca: Una data en el format '@type'.  (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
ca: El terme arrel del terme de taxonomia.

en: File byte size
ca: Mida en bytes del fitxer

en: The size of the file, in bytes.
ca: La mida del fitxer, en bytes.

en: Query string value
ca: Valor de la cadena de consulta.

en: A random number from 0 to @max.
ca: Un número aleatori de 0 a @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
ca: Hash aleatòri. Els possibles algorismes de la funció hash són:@hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
ca: Intentant realitzar la substitució del token pel tipus de token %type sense les dades requerides

en: Show all webform pages in block
ca: Mostrar totes les pàgines del tipus Webforms en un bloc.

en: Submissions generated from Webform forms.
ca: Enviaments generats per formularis Webform.

en: @type field.
ca: Camp @type.

en: Also known as %labels.
ca: També conegut com %labels.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
ca: Emmagatzema una data a la base de dades com una marca horària, el format obsolet per donar suport a les dades antigues.

en: Pop-up calendar
ca: Calendari emergent

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
ca: Una 'Data d'inici' és obligatòria pel camp %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
ca: Una 'Data de fi' és obligatòria pel camp %field #%delta.

en: The End date value.
ca: El valor de la Data de fi.

en: Choose how users view dates and times:
ca: Escull com els usuaris visualitzaran les dates i hores:

en: Both Start and End dates
ca: Data d'inici i fi

en: Start date only
ca: Només data d'inici

en: End date only
ca: Només data de fi

en: Display dates using the @format format
ca: Mostra les dates fent servir el @format format

en: Display both Start and End dates
ca: Mostrar la Data d'inici i de fi

en: Display Start date only
ca: Mostrar únicament la Data d'inici

en: Display End date only
ca: Mostrar únicament la Data de fi

en: Default date
ca: Data predeterminada

en: No default value
ca: Sense valor predeterminat

en: Default end date
ca: Data de fi predeterminada

en: Time increments
ca: Increments de temps

en: 10 minute
ca: 10 minuts

en: 30 minute
ca: 30 minuts

en: Select the date attributes to collect and store.
ca: Seleccioneu els atributs de data a recollir i emmagatzemar.

en: Date attributes to collect
ca: Atributs de la data a recollir

en: Collect an end date
ca: Recull una data de fi

en: Select the timezone handling method for this date field.
ca: Selecciona el mètode de gestió de fus horari per a aquest camp de data.

en: The End date must be greater than the Start date.
ca: La Data de fi ha de ser major a la Data d'inici.

en: The Start date is invalid.
ca: La Data d'inici no és vàlida.

en: The End date is invalid.
ca: La Data de fi no és vàlida.

en: More settings and values
ca: Més paràmetres i valors

en: Starting and ending year
ca: Any inicial i final

en: !start-date to !end-date
ca: !start-date a !end-date

en: Makes date/time fields available.
ca: Fa que els camps data/hora estiguin disponibles.

en: Starting year
ca: Any inicial

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
ca: Introduïu un valor relatiu (-9, +9) o un any absolut com 2015.

en: Ending year
ca: Any final

[ctx: datetime]
en: Date
ca: Data

[ctx: datetime]
en: Time
ca: Temps

en: Date Migration
ca: Migració de Dates

en: Provides support for importing into date fields with the Migrate module.
ca: Proporciona suport per importar a dins dels camps de data amb el mòdul Migrate.

en: @label -  start date (!name)
ca: @label - data d'inici (!name)

en: @label -  start date
ca: @label - data d'inici

en: @label - end date (!name:!column)
ca: @label - data de fi (!name:!column)

en: @label - end date:!column
ca: @label - data de fi:!column

en: Page by date
ca: Pàgina per data

en: Dates to compare
ca: Dates a comparar

en: Start/End date range
ca: Interval de data d'Inici/Fi

en: Only this field
ca: Únicament aquest camp

en: Filter granularity
ca: Granularitat del filtre

en: Relative start date
ca: Data d'inici relativa

en: Relative end date
ca: Data de fi relativa

en: Relative start date not specified.
ca: No s'ha especificat data d'inici relativa.

en: Relative end date not specified.
ca: No s'ha especificat una data de fi relativa.

en: Relative date not specified.
ca: Data relativa no especificada.

en: Position: @position, format: @format.
ca: Posició: @position, format: @format.

en: Date identifier
ca: Identificador de data

en: Where to place the date pager, on the top, bottom, or both top and bottom of the content.
ca: On posar el paginador de dates, a la part superior, a la inferior o tant a la part superior com inferior del contingut.

en: Link format
ca: Format d'enllaç

en: The path component of the URL.
ca: El component del camí de la URL.

en: Unaliased URL
ca: URL sense àlies

en: The unaliased URL.
ca: La URL sense àlies.

en: The specific value of the array.
ca: El valor específic de la matriu.

en: Private fields are shown only to users with results access.
ca: Els camps privats només es mostren als usuaris amb accés als resultats.

en: All submissions
ca: Tots els enviaments

en: Only new submissions since your last download
ca: Únicament els nous enviaments des de l'última descàrrega de dades

en: Only the latest
ca: Només els darrers

en: All submissions starting from
ca: Tots els enviaments començant des de

en: Is empty
ca: És buit

en: file from !field_name
ca: Arxiu des de !field_name

en: Header 2
ca: Capçalera 2

en: Edit own follow links
ca: Edita els enllaços de seguiment propis

en: Link the user picture to the user's profile
ca: Enllaça a la foto del perfil d'usuari

en: Link to entity
ca: Enllaça a l'entitat

en: Same as Default date
ca: Igual que la Data predeterminada

en: Repeating date
ca: Data que es repeteix

en: Repeating dates use an 'Unlimited' number of values. Instead of the 'Add more' button, they include a form to select when and how often the date should repeat.
ca: La repetició de dates utilitza un nombre 'Il·limitat' de valors. En lloc del botó 'Afegeix més', inclouen un formulari per seleccionar quan i amb quina freqüència s'ha de repetir la data.

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
ca: L'any inicial ha d'estar en el format -9, o bé com a any absolut com 1980.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
ca: L'any final ha d'estar en el format +9, o bé com a any absolut com 2030.

en: Is not Empty
ca: No és buit

en: Adds an option to the Context module to set a context condition based on the value of a date field.
ca: Afegeix una opció al mòdul Context per establir una condició de context basat en el valor d'un camp de data.

en: Representative sort criteria
ca: Criteri d'ordenació representatiu

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
ca: L'ordenació a emprar pel criteri d'ordenació triat més amunt.

en: Revert to default
ca: Tornar als valors per defecte

en: image from !field_name
ca: imatge des de !field_name

en: First and last only
ca: Primer i últim únicament

en: Link to user's profile
ca: Enllaça al perfil d'usuari

en: Use a pager
ca: Utilitza un paginador

en: Date format options
ca: Opcions del format de data

en: Total submissions limit
ca: Límit d'enviaments total

en: Limit the total number of allowed submissions.
ca: Limiteu el nombre total d'enviaments permesos.

en: Per user submission limit
ca: Límit d'enviaments per usuari

en: Limit each user to !count submission(s) !timespan
ca: Limiteu cada usuari a !count enviament(s) !timespan

en: Limit to !count total submission(s) !timespan
ca: Limiteu a !count enviament(s) !timespan en total

en: Start submission number is required.
ca: El número d'inici d'enviaments és obligatori.

en: Start submission number must be numeric.
ca: El número d'inici d'enviaments ha de ser numèric.

en: Start submission number must be greater than 0.
ca: El número d'inici d'enviaments ha de ser major de 0.

en: End submission number must be numeric.
ca: El número final d'enviaments ha de ser numèric.

en: End submission number must be greater than 0.
ca: Número d'enviament final ha de ser major de 0.

en: End submission number may not be less than Start submission number.
ca: El número d'enviament final no potser més petit que el número d'enviament inicial.

en: @count new since @date
ca: @count nous des del @date

en: Only the latest !number submissions
ca: Només els últims !number enviaments

en: All submissions starting from: !start and optionally to: !end
ca: Tots els enviaments començant des de: !start i opcionalment fins a: !end

en: Webform Node
ca: Node Webform

en: The user who sent the webform submission.
ca: L'usuari que ha enviat el Webform.

en: Webform Submission User
ca: Usuari que ha enviat el Webform

en: Webform submissions of the given Webform node.
ca: Enviaments del Webform del node Webform seleccionat.

en: Webform Submission
ca: Enviament Webform

en: Webform submissions of the given user.
ca: Enviaments del Webform de l'usuari seleccionat.

en: Tokens related to views.
ca: Tokens relacionats a la vista.

en: The human-readable name of the view.
ca: El nom llegible-pels-humans de la vista.

en: The description of the view.
ca: La descripció de la vista.

en: The machine-readable name of the view.
ca: El nom llegible-per-la-màquina de la vista.

en: The title of current display of the view.
ca: El títol de la presentació actual de la vista.

en: The URL of the view.
ca: La URL de la vista.

en: -Select-
ca: -Selecciona-

en: Date Repeat Field
ca: Camp de repetició de data

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
ca: Podeu fer servir codi HTML en aquest camp. S'admeten els següents tokens:

en: Use site default RSS settings
ca: Utilitzar la configuració RSS per defecte del site

en: Immovable
ca: Immòbil

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
ca: Una matriu de tots els termes pares, començant per l'arrel.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
ca: Una matriu de tots els enllaços pare de menú, començant per l'arrel.

en: Cache dates
ca: Emmagatzema les dates a la memòria cau

en: Maximum dates per field
ca: Màxim de dates per camp

en: Display field as machine name.
ca: Mostra el camp com a nom de màquina.

en: Please insert the items per page (@items_per_page) from above.
ca: Si us plau, introduïu els elements per pàgina (@items_per_page) de la part superior.

en: Fields to be included as contextual links.
ca: Camps a incloure com a enllaços contextuals.

en: Include destination
ca: Incloure destinació
