Webchick's test profile (7.x-0.1-unstable13) - en to ps translation catalogue (208 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Next
ps: بل

en: Pages
ps: پاڼې

en: Status
ps: حالت

en: E-mail
ps: بریښنالیک

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: Replies
ps: ځوابونه

en: yes
ps: هو

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: more
ps: نور

en: Enable
ps: سالول

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: Last updated
ps: ورستۍ اوسمهالیز

en: Block title
ps: غونډ سرلیک

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Download
ps: ښکته کړئ

en: File
ps: دوتنه

en: Tag
ps: بچوۍ

en: Advanced options
ps: پرمختللي غوراوي

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Links
ps: تړوني

en: None
ps: هېڅ يو

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Center
ps: منځ

en: Types
ps: ډولونه

en: Required
ps: غوښتى

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Book
ps: کتاب

en: Export
ps: بهرول

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Summary
ps: لنډیز

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Sunday
ps: يکشنبه

en: Monday
ps: دوشنبه

en: Tuesday
ps: سه شنبه

en: Wednesday
ps: چهارشنبه

en: Thursday
ps: پنجشنبه

en: Friday
ps: جمعه

en: Saturday
ps: شنبه

en: Time
ps: وخت

en: Views
ps: ليدنې

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: Format
ps: بڼه

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: Vocabularies
ps: قاموسونه

en: Refresh
ps: تاندول

en: Region
ps: سيمه

en: Visible
ps: لیدوړ

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Advanced settings
ps: پرمخ تللی امستنې

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Text
ps: متن

en: Theme
ps: ویینه

en: Statistics
ps: احسائيه

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Attachment
ps: نښل

en: Upload
ps: پورته کول

en: Picture
ps: انځور

en: User
ps: غړی

en: Continue
ps: دوام

en: Configure
ps: سازول

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Error
ps: تیروتنه

en: no
ps: نه

en: Update options
ps: غوراوي اوسمهالیزول

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Year
ps: کال

en: Add content
ps: منځپانګه زیاتول

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: 1 hour | @count hours
ps[0]: ۱ ساعت
ps[1]: @count ساعتونه

en: 1 day | @count days
ps[0]: ۱ ورځ
ps[1]: @count ورځې

en: Site name
ps: پاڼې نوم

en: Never
ps: هيڅکله

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Inline
ps: ننليكى

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Vocabulary
ps: قاموس

en: Vocabulary ID
ps: قاموس پېژند

en: User role
ps: غړي نده (رول)

en: Count
ps: شمیر

en: Warning
ps: خبرتيا

en: OK
ps: سمه ده

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Medium
ps: منځنى

en: Media
ps: رسنۍ

en: Caching
ps: پټيادوي

en: Month
ps: میاشت

en: Details
ps: سپړنې

en: Prev
ps: پخوانی

en: OR
ps: او

en: General
ps: ټوليز

en: Day
ps: ورځ

en: Table
ps: لښتيال

en: Configuration
ps: سازول

en: Other
ps: نور

en: Background color
ps: شاليد رنګ

en: Text color
ps: متن رنګ

en: Navigation
ps: چليدنه

en: Users
ps: غړي

en: Both
ps: دواړه

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Ascending
ps: ختند

en: Descending
ps: پرتند

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Order
ps: اوډون

en: Random
ps: ناټاكلى

en: Uncategorized
ps: پرته د ټولي

en: Position
ps: ځاى

en: Close
ps: تړل

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: American Samoa
ps: امریکایي ساموا

en: Guam
ps: ګوام

en: Palau
ps: پالاو

en: Puerto Rico
ps: پورتوریکو

en: Hidden
ps: پټ

en: Change
ps: بدلون

en: Front page
ps: مخ پاڼه

en: hour
ps: کړی

en: Text field
ps: متن ډګر

en: AND
ps: او

en: Fixed
ps: ثابت شوی

en: Empty
ps: تش

en: Caption
ps: نوم

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: Info
ps: مالومات

en: Site information
ps: پاڼې مالومات

en: or
ps: او

en: Results
ps: پایلې

en: Style
ps: ډول

en: Forums
ps: هجره (بحث فورمونه)

en: Standard
ps: معياري

en: Oldest first
ps: لومړی زاړه

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Next page
ps: بله پاڼه

en: Timezone
ps: مهال سيمه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Select
ps: غوره

en: Menus
ps: غورنۍ

en: Above
ps: پورته

en: 1 minute
ps: ۱دقيقه

en: Grid
ps: ځاليز

en: empty
ps: تش

en: Keyword
ps: آرويىونه

en: 1 year | @count years
ps[0]: ۱ کال
ps[1]: @count کلونه

en: 1 week | @count weeks
ps[0]: ۱ اونی
ps[1]: @count اونی

en: 1 min | @count min
ps[0]: ۱ دقيقه
ps[1]: @count دقيقې

en: 1 sec | @count sec
ps[0]: ۱ ثانیه
ps[1]: @count ثانيې

en: Columns
ps: ستنې

en: Skip to main content
ps: اصلي منځپانګه دانګل

en: Column
ps: ستن

en: User roles
ps: د غړي دندې

en: 1 month | @count months
ps[0]: ۱ میاشت
ps[1]: @count میاشتې

en: Row
ps: کتار

en: Custom URL
ps: خپلخوښې پته (URL)

en: Broken
ps: مات

en: - All -
ps: - ټول -

en: Popular content
ps: نامتو منځپانګې

en: Text format
ps: متن بڼه

en: Administrative title
ps: سرليک پازوالنه

en: Show links
ps: تړوني ښوول

en: Libraries
ps: کتابتونونه

en: Update manager
ps: مدير اوسمهالیزول

en: All items
ps: ټول توکي

en: Current page
ps: اوسنی پاڼه

en: 5 minute
ps: ۵ دقيقه

en: 15 minute
ps: ۱۵دقيقه

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ps: شمېريز

en: @count item | Paged, @count items
ps[0]: @count توک
ps[1]: Paged, @count توکي

en: titles
ps: سرلیکونه

en: Query Comment
ps: څرګندون پوښت

en: 10 minute
ps: ۱۰دقيقه

en: 30 minute
ps: ۳۰ دقيقه

en: -Select-
ps: -غوره-
