Webchick's test profile (7.x-0.1-unstable13) - en to sk translation catalogue (1061 entries)

en: Home
sk: Domov

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Slideshow
sk: Premietanie

en: Title
sk: Nadpis

en: Body
sk: Text

en: Previous
sk: Predchádzajúce

en: Next
sk: Ďalší

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: delete
sk: zmazať

en: Status
sk: Stav

en: Create a new user account.
sk: Vytvoriť nový používateľský účet.

en: Request new password via e-mail.
sk: Požiadať o zaslanie nového hesla e-mailom.

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: approve
sk: schváliť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Value
sk: Hodnota

en: Totals
sk: Celkom

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Email address
sk: E-mailová adresa

en: Private
sk: Súkromné

en: content
sk: obsah

en: Development
sk: Vývoj

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Replies
sk: Odpovedí

en: Last Post
sk: Posledný príspevok

en: Closed
sk: Uzavreté

en: yes
sk: áno

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Unsubscribe
sk: Odhlásiť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: more
sk: viac

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Comments
sk: Komentáre

en: Priority
sk: Priorita

en: Last updated
sk: Naposledy aktualizované

en: On
sk: Zapnúť

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Home page
sk: Domovská stránka

en: Download
sk: Prevziať

en: Version
sk: Verzia

en: view
sk: zobraziť

en: all
sk: všetko

en: File
sk: Súbor

en: Tag
sk: Značka

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Links
sk: Odkazy

en: None
sk: Žiadne

en: Display settings
sk: Nastavenie zobrazovania

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Number
sk: Číslo

en: Block settings
sk: Nastavenia blokov

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Weight
sk: Váha

en: The configuration options have been saved.
sk: Nastavenia konfigurácie boli uložené.

en: Center
sk: Na stred

en: Types
sk: Typy

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: Required
sk: Povinné

en: root
sk: koreň

en: Parent
sk: Nadradený

en: Parents
sk: Nadradené

en: none
sk: žiadne

en: Category
sk: Kategória

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Go to previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stranu

en: Go to next page
sk: Prejsť na ďalšiu stranu

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Kniha

en: Export
sk: Exportovať

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Back
sk: Späť

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Help
sk: Pomoc

en: Font
sk: Písmo

en: Default
sk: Predvolené

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Open
sk: Otvorené

en: Top
sk: Navrch

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Archives
sk: Archívy

en: Time
sk: Čas

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Add
sk: Pridať

en: remove
sk: odstrániť

en: View
sk: Zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: Path
sk: Cesta

en: Dimensions
sk: Rozmery

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Form ID
sk: ID formulára

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Region
sk: Umiestnenie

en: Visible
sk: Viditeľné

en: key
sk: kľúč

en: link
sk: odkaz

en: Display
sk: Zobraziť

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: Teaser
sk: Upútavka

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: Layout
sk: Výzor

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Component
sk: Komponent

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: Permitted file extensions
sk: Povolené prípony súborov

en: n/a
sk: nie je

en: Upload
sk: Nahrať

en: Picture
sk: Obrázok

en: User
sk: Používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Email
sk: E-mail

en: Files
sk: Súbory

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: no
sk: nie

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: The name of the menu.
sk: Názov menu.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sk: Voliteľné. V menu sa položky s väčšou váhou  prepadnú dole a s menšou váhou sa umiestnia vyššie.

en: Update options
sk: Nastavenie aktualizácie

en: All
sk: Všetky

en: Active
sk: Aktívny

en: Submitted
sk: Odoslané

en: Year
sk: Rok

en: Panels
sk: Panely

en: Add content
sk: Pridať obsah

en: Page title
sk: Názov stránky

en: CSS ID
sk: ID CSS

en: The CSS ID to apply to this page
sk: CSS ID pre túto stránku

en: Block
sk: Blok

en: CSS class
sk: CSS trieda

en: Display links
sk: Zobraziť linky

en: Page
sk: Stránka

en: View arguments
sk: Argumenty pohľadu

en: Left side
sk: Ľavá strana

en: Right side
sk: Pravá strana

en: Bottom
sk: Naspodok

en: 1 hour | @count hours
sk[0]: 1 hod
sk[1]: @count hod
sk[2]: @count hod

en: 1 day | @count days
sk[0]: @count deň
sk[1]: @count dni
sk[2]: @count dní

en: Taxonomy terms
sk: Termíny taxonómie

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: Off
sk: Vypnúť

en: Never
sk: Nikdy

en: Your changes have been saved.
sk: Vaše zmeny boli uložené.

en: Header
sk: Nadpis

en: Left sidebar
sk: Ľavý stĺpec

en: Right sidebar
sk: Pravý stĺpec

en: Footer
sk: Päta

en: Inline
sk: V riadku

en: Menu link
sk: Odkaz v menu

en: From
sk: Odkiaľ

en: Custom
sk: Vlastná

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Revision ID
sk: ID revízie

en: Comment ID
sk: ID komentára

en: Published
sk: Zverejnené

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Poll duration
sk: Trvanie ankety

en: Poll votes
sk: Hlasy ankety

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary ID
sk: ID slovníka

en: Term
sk: Termín

en: Term ID
sk: ID termínu

en: User role
sk: Kategória používateľa

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posladné prihlásenie

en: Fields
sk: Polia

en: Widget settings
sk: Widget nastavenia

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Average
sk: Priemer

en: Count
sk: Počet

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Mode
sk: Režim

en: Normal
sk: Normálny

en: Warning
sk: Varovanie

en: Last update
sk: Posledná aktualizácia

en: Nodes
sk: Uzly

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: Textfield
sk: Textové pole

en: 1 day
sk: 1 deň

en: Medium
sk: Stredná

en: Media
sk: Médiá

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Caching
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Month
sk: Mesiac

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Prev
sk: Predch

en: End Date
sk: Dátum ukončenia

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Current
sk: Aktuálny

en: Address
sk: Adresa

en: Terms
sk: Termíny

en: Serial
sk: Sériový

en: Desc
sk: Zostupne

en: Owner
sk: Vlastník

en: OR
sk: ALEBO

en: node
sk: uzol

en: General
sk: Všeobecné

en: Example
sk: Príklad

en: Method
sk: Metóda

en: Recent posts
sk: Nedávne príspevky

en: Recent posts for %1
sk: Posledné príspevky pre %1

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: am
sk: doobeda

en: pm
sk: poobede

en: Now
sk: Teraz

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy slovníkov, ktoré majú prázdny vzor)

en: Pattern for all %vocab-name paths
sk: Vzor pre všetky cesty %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
sk: Vzor pre cesty fóra a kontajnery fóra

en: Pattern for user account page paths
sk: Vzor pre cesty k uživaťeľským účtom

en: Pattern for blog page paths
sk: Vzor pre cesty stránok blogu

en: Uses the reCAPTCHA web service to improve the CAPTCHA module and protect email addresses. For more information on what reCAPTCHA is, visit <a href="@url" target="_blank">the official website</a>.
sk: Používa webovú službu reCAPTCHA na vylepšenie modulu CAPTCHA a ochranu e-mailových adries. Pre viac informácií o reCAPTCHA navštívte <a href="@url" target="_blank">oficiálnu webstránku</a>.

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: The settings associated with reCAPTCHA can be found in the <a href="@recaptchatab">reCAPTCHA tab</a>, in the <a href="@captchasettings">CAPTCHA settings</a>. You must set your public and private reCAPTCHA keys in order to use the module. Once the public and private keys are set, visit the <a href="@captchasettings">CAPTCHA settings</a>, where you can choose where reCAPTCHA should be displayed.
sk: Nastavenia spojené s reCAPTCHA môžete nájsť v <a href="@recaptchatab">záložke reCAPTCHA</a>, v sekcii <a href="@captchasettings">Nastavenia CAPTCHA</a>. Musíte nastaviť váš verejný a súkromný reCAPTCHA kľúč, aby ste mohli používať tento modul. Ak budete mať nastavený verejný aj súkromný kľúč, prejdite na <a href="@captchasettings">Nastavenia CAPTCHA</a>, kde môžete zvoliť, kde má byť reCAPTCHA zobrazená.

en: Administer the reCAPTCHA web service.
sk: Spravovať webovú službu reCAPTCHA.

en: Public Key
sk: Verejný kľúč

en: The public key given to you when you <a href="@url" target="_blank">registered at reCAPTCHA.net</a>.
sk: Verejný kľúč, ktorý ste obdržali počas <a href="@url" target="_blank">registrácie na reCAPTCHA.net</a>.

en: Private Key
sk: Súkromný kľúč

en: The private key given to you when you <a href="@url" target="_blank">registered at reCAPTCHA.net</a>.
sk: Súkromný kľúč, ktorý ste obdržali počas <a href="@url" target="_blank">registrácie na reCAPTCHA.net</a>.

en: Secure Connection
sk: Bezpečné pripojenie

en: Connect to the reCAPTCHA server using a secure connection.
sk: Spojiť sa s reCAPTCHA serverom použitím bezpečného pripojenia.

en: Your public Mailhide key obtained from <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.
sk: Váš verejný Mailhide kľúč, ktorý ste obdržali od <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.

en: Your private Mailhide key obtained from <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.
sk: Váš súkromný Mailhide kľúč, ktorý ste obdržali od <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a>.

en: E-Mail addresses are hidden with <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a>.
sk: E-mailové adresy sú skryté pomocou <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a>.

en: !time ago
sk: pred !time

en: Other
sk: Ostatné

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Text color
sk: Farba textu

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Repeat
sk: Opakovanie

en: List type
sk: Typ zoznamu

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Theme Settings
sk: Nastavenia témy vzhľadu

en: Destination
sk: Cieľové umiestnenie

en: Users
sk: Používatelia

en: Both
sk: Oba

en: Last
sk: Posledné

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Override
sk: Nahradiť

en: Clone
sk: Klonovať

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Order
sk: Poradie

en: Recent comments
sk: Nedávne komentáre

en: Random
sk: Náhodný

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Plain
sk: Jednoduchý

en: Position
sk: Pozícia

en: IP Address
sk: IP adresa

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Profile name
sk: Meno profilu

en: false
sk: nie

en: true
sk: áno

en: Close
sk: Zatvoriť

en: fields
sk: polia

en: Operation
sk: Operácia

en: Duration
sk: Trvanie

en: Unsupported database.
sk: Nepodporovaná databáza

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Collapsible
sk: Zbaliteľné

en: Common settings
sk: Spoločné nastavenia

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: Marshall Islands
sk: Marshallove Ostrovy

en: Size of textfield
sk: Veľkosť textového poľa

en: Hidden
sk: Skryté

en: Browse
sk: Prehľadávať

en: Root
sk: Najvyššia úroveň

en: normal
sk: normálny

en: minute
sk: minúta

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: WIDTHxHEIGHT
sk: VÝŠKAxŠÍRKA

en: Maximum file size per upload
sk: Maximálna veľkosť jedného súboru

en: File Browser
sk: Prehliadač súborov

en: Upload file
sk: Nahrať súbor

en: Change
sk: Zmeniť

en: Messages
sk: Správy

en: Week of @date
sk: Týždeň počnúc dňom: @date

en: Countries
sk: Štáty

en: Feeds
sk: Kanály správ

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: ‹ previous
sk: ‹ predchádzajúca

en: next ›
sk: nasledujúca ›

en: Node title
sk: Nadpis obsahu

en: Date/Time
sk: Dátum/čas

en: The changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Front page
sk: Titulná stránka

en: Request new password
sk: Požiadať nové heslo

en: unlimited
sk: neobmedzene

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Features
sk: Vlastnosti

en: First
sk: Prvý

en: Code length
sk: Dĺžka kódu

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Spam control
sk: Kontrola spamu

en: Characters to use in the code
sk: Znaky pre použitie v kóde

en: The list of characters to use should not contain spaces.
sk: Zoznam znakov, ktoré sa použijú by nemal obsahovať medzery.

en: Math question
sk: Matematická otázka

en: Encountered an illegal byte while splitting an utf8 string in characters.
sk: Vyskytol sa nesprávny bajt pri rozdeľovaní znakov v utf8 reťazci.

en: For language %lang_name (code %lang_code)
sk: Pre jazyk %lang_name (kód %lang_code)

en: Site's time zone
sk: Časové pásmo stránky

en: hour
sk: hodina

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Granularity
sk: Zobraziť v krokoch po

en: Time zone handling
sk: Zmena časového pásma

en: Long
sk: Dlhý

en: Short
sk: Krátky

en: E-mail subject
sk: Predmet e-mailu

en: Entity
sk: Entita

en: AND
sk: A

en: None.
sk: Žiadne.

en: Empty
sk: Prázdne

en: Changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Maxlength
sk: Maximálna dĺžka

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Create new account
sk: Vytvoriť nový účet

en: Uses the <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> web service to improve the CAPTCHA system and protect email addresses.
sk: Používa webovú službu <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> na vylepšenie systému CAPTCHA a ochranu e-mailových adries.

en: Defines which theme to use for reCAPTCHA.
sk: Určuje, ktorá téma má byť použitá pre reCAPTCHA.

en: Red
sk: Červená

en: White
sk: Biela

en: Black Glass
sk: Čierne sklo

en: Clean
sk: Čistá

en: Sets a <a href="@tabindex" target="_blank">tabindex</a> for the reCAPTCHA text box. If other elements in the form use a tabindex, this should be set so that navigation is easier for the user.
sk: Nastaví <a href="@tabindex" target="_blank">tabindex</a> pre textové pole reCAPTCHA. Ak iné prvky vo formulári používajú tabindex, malo by toto byť nastavené kvôli lepšej navigácii používateľa.

en: The Tab Index must be an integer.
sk: Tab Index musí byť celé číslo.

en: Incorrect please try again
sk: Nesprávne, skúste znova

en: Enter the words above:
sk: Vložte horeuvedené slová:

en: Enter the numbers you hear:
sk: Vložte čísla, ktoré počujete:

en: Get another CAPTCHA
sk: Obdržať ďalšiu CAPTCHA

en: Get an audio CAPTCHA
sk: Obdržať hlasovú CAPTCHA

en: Get an image CAPTCHA
sk: Obdržať obrázkovú CAPTCHA

en: Uses the <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> web service to protect email addresses.
sk: Používa webovú službu <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA</a> na ochránenie e-mailových adries.

en: Uses the reCAPTCHA web service to protect email addresses. For more information on what reCAPTCHA Mailhide is, visit <a href="@url" target="_blank">the official website</a>.
sk: Používa webovú službu reCAPTCHA na ochránenie e-mailových adries. Pre viac informácií o reCAPTCHA Mailhide, navštívte <a href="@url" target="_blank">oficiálnu webstránku</a>.

en: Head over to the <a href="@inputformats">input format settings</a> and add the <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a> input filter to hide posted emails.
sk: Prejdite na <a href="@inputformats">nastavenia vstupného formátu</a> a pridajte vstupný filter <a href="@url" target="_blank">reCAPTCHA Mailhide</a> pre schovanie e-mailov odosielateľov.

en: Addresses cannot be hidden because the administrator has not set the reCAPTCHA Mailhide keys.
sk: Adresy nemôžu byť skryté, pretože správca nenastavil kľúče pre reCAPTCHA Mailhide.

en: Uses the reCAPTCHA web service to improve the CAPTCHA system.
sk: Používa webovú službu reCAPTCHA na vylepšenie systému CAPTCHA.

en: Uses the reCAPTCHA web service to protect email addresses.
sk: Používa webovú službu reCAPTCHA na ochranu e-mailových adries.

en: warning
sk: upozornenie

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: or
sk: alebo

en: Results
sk: Výsledky

en: open
sk: otvorená

en: Visitor
sk: Návštevník

en: Parent terms
sk: Nadradené termíny

en: Style
sk: Štýl

en: change
sk: zmeniť

en: Forums
sk: Fórum

en: revert
sk: vrátiť

en: Date created
sk: Dátum vytvorenia

en: Completed
sk: Ukončená

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Standard
sk: Štandardný

en: Theme settings
sk: Nastavenia témy

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
sk: Vaše PHP nastavenia obmedzujú maximálnu veľkosť súboru na %size.

en: Documents
sk: Dokumenty

en: image
sk: obrázok

en: <Hidden>
sk: - Skrytý -

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: Privacy
sk: Súkromie

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Automatic
sk: Automatický

en: cancel
sk: zrušiť

en: disable
sk: vypnúť

en: Storage
sk: Ukladanie

en: Control how your image/file browser works.
sk: Nastavte správanie prehliadača súborov/obrázkov

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
sk: Povoliť vkladanie vnútorných obrázkov/súborov do čisto textových oblastí.

en: Insert !image or !link.
sk: Vložiť !image alebo !link

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
sk: Prehliadač súborov podporuje osobné priečinky a používateľské kvóty.

en: Submissions
sk: Odoslania

en: Analysis
sk: Analýzy

en: Clear Form Submissions
sk: Vyčistiť odoslania formulára

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky odoslania tohto formulára?

en: Webform %title entries cleared.
sk: Položky webformulára %title boli zmazané.

en: Are you sure you want to delete this submission?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto odoslanie?

en: Submitted values are
sk: Odoslané hodnoty sú

en: webform
sk: webformulár

en: Q
sk: Ot.

en: responses
sk: odpovede

en: Webforms
sk: Webformuláre

en: View and edit all the available webforms on your site.
sk: Prehliadanie a úprava všetkých webformulárov dostupných na vašej stránke.

en: Webform
sk: Webformulár

en: Global configuration of webform functionality.
sk: Globálne nastavenie funkcionalít webformulára.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
sk: Vytvorí nový formulár alebo dotazník dostupný pre používateľov. Odoslané odpovede a štatistiky sú zaznamenané a dostupné pre privilegovaných používateľov.

en: Go to form
sk: Prejsť do formulára

en: View this form.
sk: Zobraziť formulár.

en: Mandatory
sk: Povinné

en: E-mail to address
sk: Odmailovať na adresu

en: E-mail from name
sk: Email od

en: E-mail from address
sk: Email z adresy

en: ever
sk: vždy

en: every hour
sk: každú hodinu

en: every day
sk: každý deň

en: every week
sk: každý týždeň

en: No Components, add a component below.
sk: Nie sú vložené žiadne komponenty, pridajte ich nižšie.

en: Field Key
sk: Kľúč poľa

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
sk: Vysvetľujúce označenie, ktoré sa vo formulári zobrazí nad prvkom.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
sk: Krátky popis tohto poľa, ktorý sa použije ako pomôcka pre používateľa, ktorý bude pole vypĺňať.

en: Check this option if the user must enter a value.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ musí zadať hodnotu.

en: Parent Fieldset
sk: Nadradené zoskupenie polí

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
sk: Komponent webformulára typu @type nemá zadefinovanú funkciu pre úpravu.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
sk: Kľúč poľa %field_key je neplatný. Prosím použite iba malé písmená, čísla a podčiarkovník.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
sk: Kľúč poľa %field_key je už použitý pri inom poli označenom %existing_field. Prosím zadajte jedinečný kľúč.

en: Submission #@sid
sk: Odoslanie #@sid

en: Previous submission
sk: Predchádzajúce odoslanie

en: Next submission
sk: Nasledujúce odoslanie

en: Submitted by !name
sk: Odosielateľ !name

en: Next Page >
sk: nasledujúca stránka >

en: < Previous Page
sk: < predchádzajúca stránka

en: The webform component @type is not able to be displayed
sk: Komponent webformulára @type nie je možné zobraziť.

en: Illegal information. Data not submitted.
sk: Ilegálna informácia. Dáta nebudú odoslané.

en: Go back to the form
sk: Vrátiť sa na formulár

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
sk: Umožňuje vytváranie formulárov a dotazníkov.

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: The default value of the field.
sk: Predvolená hodnota poľa.

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: Presents month, day, and year fields.
sk: Predstavuje polia deň, mesiac a rok.

en: Left Blank
sk: Nevyplnených

en: User entered value
sk: Pužívateľmi zadaných hodnôt

en: Width of the textfield.
sk: Šírka textového poľa.

en: User email as default
sk: Predvyplniť emailom používateľa

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
sk: Vyplní toto pole používateľovým emailom, ak je prihlásený.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
sk: Urobí toto pole needitovateľným. To je užitočné ak chcete nastaviť nezmeniteľnú predvolenú hodnotu.

en: Average submission length in words (ex blanks)
sk: Priemerná dĺžka odoslaných údajov v slovách (okrem prázdnych)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
sk: Ak je toto zoskupenie polí označené ako zbaliteľné, používateľ bude môcť zoskupenie roztvoriť a zatvoriť.

en: Collapsed by Default
sk: Predvolene nechať zbalené

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
sk: Zbaliteľné zoskupenia polí sú na začiatku roztvorené. Zaškrtnite toto pole ak chcete aby bolo v počiatočnom stave zatvorené.

en: Web Images
sk: Webové obrázky

en: Desktop Images
sk: Desktopové obrázky

en: Additional Extensions
sk: Ďalšie prípony

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
sk: Zadajte zoznam ďalších typov súborov oddelených čiarkami. <br /> Zadané prípony budú pridané k zaškrtnutým položkám vyššie.

en: Max Upload Size
sk: Maximálna veľkosť

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
sk: Zadajte maximálnu možnú veľkosť súboru, ktorý môže používateľ nahrať (v kB).

en: Upload Directory
sk: Priečinok pre nahrané súbory

en: Webform uploads are always saved in the site files directory. You may optionally specify a subfolder to store your files.
sk: Nahrávky do webformulára sa vždy ukladajú do webového priečinka files. Voliteľne môžete určiť podpriečinok pre ukladanie súborov z tohto poľa.

en: Files with the '%ext' extension are not allowed, please upload a file with a %exts extension.
sk: Súbory s príponou '%ext' nie sú dovolené, môžete nahrať súbory s príponami %exts.

en: The file '%filename' is too large (%filesize KB). Please upload a file %maxsize KB or smaller.
sk: Súbor '%filename' je príliš veľký (%filesize KB). Môžete nahrať súbor s veľkosťou %maxsize KB alebo menší.

en: The uploaded file %filename was unable to be saved. The destination directory may not be writable.
sk: Nahrávaný súbor %filename sa nedá uložiť. Do cieľového priečinka sa asi nedá zapisovať.

en: The uploaded file was unable to be saved. The destination directory does not exist.
sk: Nahrávaný súbor sa nepodarilo uložiť. Cieľový priečinok neexistuje.

en: Uploading a new file will replace the current file.
sk: Nahranie nového súboru s prepísaním starého.

en: User uploaded file
sk: Pužívateľmi nahraných súborov

en: Average uploaded file size
sk: Priemerná veľkosť nahratých súborov

en: Questions
sk: Otázky

en: Randomize Options
sk: Premiešať možnosti

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie možností v hornej časti zobrazenej mriežky

en: Randomize Questions
sk: Premiešať otázky

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie otázok v ľavej časti zobrazenej mriežky

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
sk: Umožňuje vytvoriť mriežku otázok, v ktorej sa odpoveď vyberá pomocou prepínacích tlačidiel.

en: Non-empty
sk: Neprázdnych

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
sk: Umožňuje zadať vlastný HTML kód alebo PHP logiku do formulára.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ môže vybrať viacero hodnôt.

en: Listbox
sk: Výberový zoznam

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
sk: Umožňuje vytváranie zaškrtávacích políčok, prepínacích tlačidiel alebo výberových ponúk.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
sk: Veľká textová oblasť, ktorá umožňuje zadať viacero riadkov.

en: Basic textfield type.
sk: Základný typ textového poľa.

en: Time Format
sk: Formát času

en: Format the display of the time in 12 or 24 hours.
sk: Formát zobrazenia času buď 12 alebo 24 hod.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
sk: Predstavuje polia pre minúty a hodiny. Voliteľne i prepínač doobeda/poobede.

en: low
sk: nízka

en: medium
sk: stredné

en: high
sk: vysoké

en: Apply
sk: Použiť

en: Select
sk: Zvoľte

en: Display on separate page
sk: Zobraziť na zvláštnej stránke

en: Add CAPTCHA administration links to forms
sk: Pridať CAPTCHA administrátorské odkazy k formulárom

en: administer CAPTCHA settings
sk: administrácia CAPTCHA nastavení

en: Challenge description
sk: Popis výzvy.

en: Persistence
sk: Stálosť

en: Always add a challenge.
sk: Vždy pridávať výzvu.

en: Log wrong responses
sk: Zaznamenať nesprávne odozvy

en: The CAPTCHA settings were saved.
sk: CAPTCHA nastavenia boli uložené.

en: The Drupal form_id of the form to add the CAPTCHA to.
sk: Drupal form_id formulára, do ktorého sa má pridať CAPTCHA.

en: Challenge type
sk: Typ výzvy

en: The CAPTCHA type to use for this form
sk: Typ CAPTCHA, ktorý sa má použiť pre tento formulár

en: Illegal form_id
sk: Nesprávne form_id

en: Saved CAPTCHA point settings.
sk: Uložené nastavenia CAPTCHA.

en: Are you sure you want to delete the CAPTCHA for form_id %form_id?
sk: Naozaj chcete odstrániť CAPTCHA pre form_id %form_id?

en: Are you sure you want to disable the CAPTCHA for form_id %form_id?
sk: Naozaj chcete vypnúť CAPTCHA pre form_id %form_id?

en: Deleted CAPTCHA for form %form_id.
sk: Odstránená CAPTCHA pre formulár %form_id.

en: Disabled CAPTCHA for form %form_id.
sk: Vypnutá CAPTCHA pre formulár %form_id.

en: This page gives an overview of all available challenge types, generated with their current settings.
sk: Táto stránka poskytuje prehľad všetkých dostupných typov výziev, generovaných s ich súčasnými nastaveniami.

en: Challenge "%challenge" by module "%module"
sk: Výzva "%challenge" modulu "%module"

en: 10 more examples of this challenge.
sk: 10 ďalších príkladov tejto výzvy.

en: "CAPTCHA" is an acronym for "Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart". It is typically a challenge-response test to determine whether the user is human. The CAPTCHA module is a tool to fight automated submission by malicious users (spamming) of for example comments forms, user registration forms, guestbook forms, etc. You can extend the desired forms with an additional challenge, which should be easy for a human to solve correctly, but hard enough to keep automated scripts and spam bots out.
sk: CAPTCHA je akronym pre „plne automatický verejný Turingov test na odlíšenie počítačov a ľudí“. Je to typický test otázka odpoveď na rozlíšenie či používateľ je človek. Modul CAPTCHA je nástroj na boj s automatickým odosielaním formulára zákernými ľuďmi (spamovanie) napríklad komentárov, registračných formulárov, návštevných kníh atď. Môžete rozšíriť formulár s dodatočnou úlohou, ktorá človek jednoducho správne vyrieši, ale bude dostatočne ťažká pre automatické kódy a spamové roboty.

en: Note that the CAPTCHA module interacts with page caching (see <a href="!performancesettings">performance settings</a>). Because the challenge should be unique for each generated form, the caching of the page it appears on is prevented. Make sure that these forms do not appear on too many pages or you will lose much caching efficiency. For example, if you put a CAPTCHA on the user login block, which typically appears on each page for anonymous visitors, caching will practically be disabled. The comment submission forms are another example. In this case you should set the "%commentlocation" to "%separatepage" in the comment settings of the relevant <a href="!contenttypes">content types</a> for better caching efficiency.
sk: Pozor na to, že CAPTCHA modul ovplyvňuje cacheovaním stránky (Pozrite <a href="!performancesettings">nastavenia výkonu</a>). Výzvy musia byť unikátne pre každý vygenerovaný formulár, a preto je cacheovanie stránok, na ktorej sa výzva objaví, znemožnené. Uistite sa, že tieto formuláre sa neobjavujú na viacerých stránkach, lebo inak stratíte efektivitu cacheovania. Napríklad, ak vložíte CAPTCHA do bloku pre prihlásenie, ktorý sa prakticky objavuje na každej stránke pre anonymných návštevníkov, tak cacheovanie bude prakticky vypnuté. Formuláre pre odosielanie komentárov sú ďalším príkladom. V takomto prípade by ste mali nastaviť "%commentlocation" na "%separatepage" v nastaveniach komentárov relevantných <a href="!contenttypes">typov obsahu</a> pre vyššiu efektivitu cacheovania.

en: Location of comment submission form
sk: Umiestnenie formulára na odoslanie komentára

en: CAPTCHA is a trademark of Carnegie Mellon University.
sk: CAPTCHA je registrovaná obchodná značka Carnegie Mellon University.

en: A CAPTCHA can be added to virtually each Drupal form. Some default forms are already provided in the form list, but arbitrary forms can be easily added and managed when the option "%adminlinks" is enabled.
sk: CAPTCHA môže byť virtuálne pridaná na každý Drupal formulár. Niektoré predvolené formuláre sú už zaznamenané v zozname, ale ľubovoľný formulár môže byť jednoducho pridaný a spravovaný ak je možnosť "%adminlinks" povolená.

en: Users with the "%skipcaptcha" <a href="@perm">permission</a> won't be offered a challenge. Be sure to grant this permission to the trusted users (e.g. site administrators). If you want to test a protected form, be sure to do it as a user without the "%skipcaptcha" permission (e.g. as anonymous user).
sk: Používatelia s "%skipcaptcha" <a href="@perm">povolením</a> nebudú obťažovaný výzvami. Buďte si istý pri udeľovaní povolení používateľom, ktorým sa dá veriť (napr. administrátorom stránky). Ak chcete testovať zabezpečený formulár, uistite sa, že to testujete ako používateľ bez "%skipcaptcha" povolení (napr. anonymný používateľ).

en: skip CAPTCHA
sk: vynechať CAPTCHA

en: This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
sk: Táto otázka je kvôli testu, či ste ľudský návštevník, aby sa predišlo automatickým odoslaniam spamu.

en: Untrusted users will see a CAPTCHA here (!settings).
sk: Nedôveryhodný používatelia tu uvidia CAPTCHA (!settings).

en: general CAPTCHA settings
sk: hlavné CAPTCHA nastavenia

en: Enabled challenge
sk: Povolená výzva

en: "@type" by module "@module" (!change, !disable)
sk: "@type" modulom "@module" (!change, !disable)

en: Place a CAPTCHA here for untrusted users.
sk: Tu umiestniť CAPTCHA pre nedôveryhodných používateľov.

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
sk: Odpoveď, ktorú ste vložili pre CAPTCHA nebola správna.

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
sk: Vyriešte tento jednoduchý matematický problém a vložte výsledok. Napr. pre 1+3, zadajte 4.

en: %form_id post blocked by CAPTCHA module: challenge "%challenge" (by module "%module"), user answered "%response", but the solution was "%solution".
sk: %form_id príspevok bol zablokovaný CAPTCHA modulom: výzva "%challenge" (použitím modulu "%module"), používateľ odpovedal "%response", ale riešenie malo byť "%solution".

en: Administer how and where CAPTCHAs are used.
sk: Nastaviť ako a kde sa má používať CAPTCHA.

en: Examples
sk: Príklady

en: An overview of the available challenge types with examples.
sk: Náhľad na dostupné typy výziev s príkladmi.

en: Base CAPTCHA module for adding challenges to arbitrary forms.
sk: Základný CAPTCHA modul na pridanie výziev k ľubovoľným formulárom.

en: Code settings
sk: Nastavenia kódu

en: The code length influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
sk: Dĺžka kódu ovplyvňuje veľkosť obrázka. Väčšie hodnoty spôsobujú väčšie zaťaženie CPU pri generovaní obrázka.

en: Font settings
sk: Nastavenia písma

en: tiny
sk: maličké

en: small
sk: malý

en: large
sk: veľký

en: The font size influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
sk: Veľkosť písma ovplyvňuje veľkosť obrázka. Väčšie hodnoty spôsobujú väčšie zaťaženie CPU pri generovaní obrázka.

en: Character spacing
sk: Rozostup znakov

en: Define the average spacing between characters. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
sk: Definuje priemerné medzery medzi znakmi. Väčšie hodnoty spôsobujú väčšie zaťaženie CPU pri generovaní obrázka.

en: moderate
sk: priemerné

en: Distortion and noise
sk: Deformácia a zrnenie

en: With these settings you can control the degree of obfuscation by distortion and added noise. Do not exaggerate the obfuscation and assure that the code in the image is reasonably readable. For example, do not combine high levels of distortion and noise.
sk: Pomocou týchto nastavení môžete ovládať stupeň zmätenia pomocou deformácie a pridania šumu. Nepreháňajte zmätenie a uistite sa, že kód na obrázku je slušne čitateľný. Napríklad nepoužívajte kombinácie vysokých úrovni deformácie a šumu.

en: Distortion level
sk: Stupeň deformácie

en: severe
sk: tvrdý

en: Set the degree of wave distortion in the image.
sk: Nastavte stupeň zvlnenej deformácie na obrázku.

en: Smooth distortion
sk: Plynulá deformácia

en: This option adds randomly colored point noise.
sk: Táto možnosť pridá zrnenie s náhodnými farbami.

en: Add line noise
sk: Pridať čiarové zrnenie

en: This option enables lines randomly drawn on top of the text code.
sk: Táto možnosť povolí náhodne nakreslené čiary nad textovým kódom.

en: Noise level
sk: Stupeň zrnenia

en: Generation of image CAPTCHA failed. Check your image CAPTCHA configuration and especially the used font.
sk: Generovanie CAPTCHA obrázka zlyhalo. Skontrolujte nastavenia CAPTCHA, najmä použité písmo.

en: Image CAPTCHA
sk: Obrázková CAPTCHA

en: What code is in the image?
sk: Aký kód je na obrázku?

en: Provides an image based CAPTCHA.
sk: Poskytuje obrázok založený na CAPTCHA.

en: Go to first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: Go to last page
sk: Prejsť na poslednú stranu

en: Go to page @number
sk: Prejsť na stranu @number

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Internationalization
sk: Internacionalizácia

en: Menus
sk: Menu

en: A valid date is required for %title.
sk: Pole %title musí obsahovať platný dátum.

en: Relative
sk: Relatívne

en: Above
sk: Nad

en: User's time zone
sk: Časové pásmo používateľa

en: @min and @max
sk: @min a @max

en: Full node
sk: Plný uzol

en: Fieldgroup
sk: Skupina polí

en: Node reference
sk: Odkaz na uzol

en: Content types that can be referenced
sk: Typy obsahu, ktoré môžu byž referencované

en: Title (link)
sk: Nadpis (odkaz)

en: Title (no link)
sk: Nadpis (bez odkazu)

en: Autocomplete text field
sk: Samodokončovacie textové pole

en: User reference
sk: Odkaz na používateľa

en: User roles that can be referenced
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: User status that can be referenced
sk: Stavy používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: Form
sk: Formulár

en: Publish
sk: Zverejniť

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: Grid
sk: Mriežka

en: Image derivative
sk: Odvodený obrázok

en: Enable for login links
sk: Povoliť pre prihlasovacie odkazy

en: Submission settings
sk: Nastavenia odosielania

en: file system
sk: súborový systém

en: Thumbnails
sk: Náhľady

en: Image gallery
sk: Obrázková galéria

en: Add new profile
sk: Pridať nový profil

en: Not configured
sk: Nenastavené

en: From name
sk: Meno odosielateľa

en: From address
sk: Adresa odosielateľa

en: Distinct
sk: Iba odlišné

en: <None>
sk: <Žiadne>

en: Directories
sk: Priečinky

en: Pattern for all @node_type paths
sk: Vzor pre všetky cesty typu: @node_type

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: Edit content
sk: Upraviť obsah

en: Change layout
sk: Zmeniť vzhľad

en: Available
sk: Dostupné

en: Contexts
sk: Kontexty

en: Export format
sk: Formát exportu

en: « first
sk: « prvá

en: last »
sk: posledná »

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: empty
sk: prázdne

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Mini panels
sk: Mini panely

en: Context
sk: Kontext

en: Sort
sk: Zoradiť

en: 1 year | @count years
sk[0]: @count rok
sk[1]: @count roky
sk[2]: @count rokov

en: 1 week | @count weeks
sk[0]: @count týždeň
sk[1]: @count týždne
sk[2]: @count týždňov

en: 1 sec | @count sec
sk[0]: 1 s
sk[1]: @count s
sk[2]: @count s

en: No title
sk: Bez nadpisu

en: Disable Drupal blocks/regions
sk: Zakázať bolky/regióny Drupalu

en: CSS code
sk: CSS kód

en: Items to display
sk: Položky na zobrazenie

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Print
sk: Tlačiť

en: Advanced configuration
sk: Pokročilé nastavenia

en: Node count
sk: Počet uzlov

en: Skip to main content
sk: Skočiť na hlavný obsah

en: Number of views
sk: Počet zobrazení

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: Add row
sk: Pridať riadok

en: Default theme
sk: Predvolená téma vzhľadu

en: Column
sk: Stĺpec

en: sort by @s
sk: triediť podľa @s

en: Add new rule
sk: Pridať nové pravidlo

en: Add @type
sk: Pridať @type

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: User's {users}.uid.
sk: Používateľ {users}.uid.

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
sk: Nový weformulár %title bol vytvorený. Pridajte do neho nové polia z ponuky nižšie.

en: Submission deleted.
sk: Odoslanie zmazané.

en: Depends on: !dependencies
sk: Závisí na: !dependencies

en: clone
sk: klonovať

en: Time ago
sk: Pred

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-disabled">zakázaný</SPAN>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-enabled">povolený</SPAN>)

en: Effect
sk: Efekt

en: Fonts
sk: Písma

en: Display on node pages
sk: Zobraziť na stránkach uzlov

en: Display in node teasers
sk: Zobraziť v upútavkach uzlov

en: Button image HTML attributes
sk: HTML atribúty obrázku tlačidla

en: Extra HTML attributes for img tag. Example: alt=""
sk: Dodatočné HTML atribúty pre img tag. Príklad: alt=""

en: starting from @count
sk: začínajúc od @count

en: Please select a file.
sk: Zvoľte prosím súbor.

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: User roles
sk: Kategórie používateľov

en: User account
sk: Používateľský účet

en: Title only
sk: Iba názov

en: 1 month | @count months
sk[0]: 1 mesiac
sk[1]: @count mesiace
sk[2]: @count mesiacov

en: Per page gallery
sk: Galéria pre celú stránku

en: Per post gallery
sk: Galéria pre jeden príspevok

en: No gallery
sk: Bez galérie

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
sk: Maximálne povolené rozlíšenie obrázka (napr. 640x480). Ak ho nechcete obmedzovať, nastavte 0. Ak je nainštalovaný <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a>, budú obrázky, ktoré prekročia zadanú veľkosť zmenšené.

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: Add tracking to specific pages
sk: Pridať sledovaniue na určené stránky

en: An unknown error occurred.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: Custom template
sk: Užívateľská šablóna

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sk: Povolené sú len tieto typy súborov: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, ale maximálna veľkosť súborov, ktoré môžu byť uložené je %maxsize.

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: Save and continue
sk: Uložiť a pokračovať

en: IP address
sk: IP adresa

en: Autocomplete matching
sk: Zhody pre samodokončovanie

en: Starts with
sk: Začína s

en: Primary tabs
sk: Primárne karty

en: Secondary tabs
sk: Sekundárne karty

en: Enable or disable the display of certain page elements.
sk: Povoľuje alebo zakazuje zobrazenie určitých elementov stránky.

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: File browser
sk: Prehliadač súborov

en: Configuration profiles
sk: Konfigurácia profilov

en: Absolute URLs
sk: Absolútne URL adresy

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
sk: Zaškrtnite ak chcete aby IMCE vracal absolútne URL cesty k súborom.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
sk: Predvolené správanie pre existujúce súbory počas nahrávania

en: Keep the existing file renaming the new one
sk: Zachovať existujúci súbor a nový súbor premenovať

en: Keep the existing file rejecting the new one
sk: Zachovať existujúci súbor a odmietnuť nový súbor

en: Replace the existing file with the new one
sk: Nahradiť existujúci súbor novým súbor

en: Default method for creating thumbnails
sk: Predvolená metóda pre vytváranie náhľadov

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
sk: Prispôsobiť veľkosť obrázku s rešpektovaním rozmerov náhľadu.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
sk: Najprv prispôsobiť veľkosť a potom orezať obrázok, aby zodpovedal rozmerom náhľadu.

en: Role-profile assignments
sk: Priradenie profilov k používateľským kategóriám

en: Settings were imported from the profile %name
sk: Nastavenia boli importované z profilu %name

en: Give a name to this profile.
sk: Priradiť meno tomuto profilu.

en: Set to 0 to use the maximum value avaliable.
sk: Pre maximálnu možnú hodnotu zadajte 0.

en: Directory quota
sk: Kvóta pre priečinok

en: Total user quota
sk: Celková kvóta pre používateľa

en: Set to * to remove the restriction.
sk: Zadajte * ak chcete zrušiť obmedzenia.

en: Maximum image resolution
sk: Maximálne rozlíšenie obrázka

en: Maximum number of files per operation
sk: Maximálny počet súborov na operáciu

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
sk: Môžete používateľom povoliť označiť viacero súborov pre operáciu ako napríklad mazanie, zmena veľkosti atď. Súbory sa dávkovo spracujú pri jednej operácii Drupalu, čo môže byť dobré. Avšak počas spracovania scriptu môže neúmerne narásť zaťaženie procesora a spotreba pamäte, čo môže mať za následok obmedzenie zdrojov servera, čo je veľmi zlé. Pre neobmedzený počet spracovávaných súborov, nastavte parameter na 0.

en: Profile has been added.
sk: Profil bol pridaný.

en: Including subdirectories
sk: Vrátane podpriečinkov

en: Directory path
sk: Cesta k priečinku

en: Define directories that users of this profile can access.
    <ul>
    	<li>Use alphanumeric characters as directory paths.</li>
    	<li>To specify file system root, just enter <strong>.</strong>(dot) character.</li>
    	<li>Use <strong>%uid</strong> as a placeholder for user ID. Ex: <em>users/user%uid</em> creates directories such as <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, etc.</li>
      <li>To remove a directory from the list, leave the directory path blank.</li>
      <li>If you want more flexibility in directory paths you can execute php to return a directory path.<br />
      For php execution your directory path must start with <strong>php:</strong> and the rest must be a valid php code that is expected to return the actual directory path. <br />Ex: <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> defines <strong>users/USER-NAME</strong> as the directory path.<br />
      A multi-level directory example <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> defines <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong> as the directory path, resulting in self-categorized user directories based on membership date.<br />
      Note that you should use the $user variable instead of $GLOBALS['user'] since they are not always the same object.</li>
    </ul>
    <p>Note that thumbnails permission does not affect thumbnail creation on upload. See thumbnails decription below.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
sk: Definujte priečinky, ku ktorým používatelia budú môcť pristupovať.
    <ul>
    <li>Pre definovanie cesty k priečinku použite alfanumerické znaky.</li>
    <li>Ak chcete definovať kmeňvý priečinok zadajte <strong>.</strong>(bodku) .</li>
    <li>Ako náhradu za ID používateľa použite <strong>%uid</strong>. Napr: <em>pouzivatelia/pouzivatel%uid</em> vytvorí priečinky ako napríklad <em>pouzivatelia/pouzivatel1</em>, <em>pouzivatelia/pouzivatel42</em>, atď.</li>
    <li>Ak chcete odstrániť priečinok zo zoznamu, nechajte cestu k priečinku prázdnu.</li>
    <li>Ak chcete väčšiu flexibilitu v cestách k priečinkom, môžete pri vytváraní cesty k priečinku využiť PHP.<br>
    Pre spustenie PHP cesta musí začínať <strong>php:</strong> a zvyšok musí byť platný php kód, ktorý je potrebný na vytvorenie aktuálnej cesty k priečinku. <br>Napr.: <strong>php: return 'pouzivatelia/'.$user-&gt;name;</strong> vytvorí cestu k priečinku<strong>pouzivatelia/MENO</strong>.<br>
    Príklad viacúrovňových priečinkov <strong>php: return date('Y', $user-&gt;created).'/'.date('m', $user-&gt;created).'/'.$user-&gt;uid;</strong> vytvorí sa ako cesta <strong>ROK/MESIAC/ID-POUZIVATELA</strong>, výsledkom budú priečinky samoorganizujúce priečinky na základe dátumu vytvorenia konta používateľa.<br>
    Všimnite si, že môžete použiť premennú $user miesto $GLOBALS['user'] pretože to nie je vždy rovnaký objekt.</li>
    </ul>
    <p>Všimnite si, že oprávnenia k miniatúram nemajú vplyv na vytváranie miniatúr pri nahrávaní súborov. Viď opis miniatúr nižšie.</p>
    <p>Ak potrebujete viacero polí, stačí ak vyplníte všetky a potom uložíte a získate o dve polia naviac na obnovenej stránke.</p>

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť profil %name?

en: Profile has been deleted.
sk: Profil bol zmazaný.

en: Import settings from other profiles
sk: Importovať nastavenia z iných profilov

en: Duplicate directory paths are not allowed.
sk: Duplicitná cesta k priečinku nie je povolená.

en: %dirname is not accepted as a proper directory name.
sk: %dirname nie je akceptovateľné ako meno priečinka.

en: Create thumbnails
sk: Vytvoriť miniatúry

en: Selected files
sk: Označené súbory

en: Width x Height
sk: Šírka x Výška

en: Create a new image
sk: Vytvoriť nový obrázok

en: You are not allowed to operate on more than %num files.
sk: Nemáte dovolené pracovať s viac ako %num súbormi súčasne.

en: directory (%dir)
sk: priečinok (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sk: Zistená neplatná voľba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Upload failed.
sk: Nahrávanie zlyhalo.

en: File deletion successful: %files.
sk: Zmazanie bolo úspešné: %files.

en: Please specify dimensions within the allowed range that is from 1x1 to @dimensions.
sk: Prosím zadajte rozmery v povolenom rozsahu od 1x1 do @dimensions.

en: File resizing successful: %files.
sk: Zmena rozmerov bola uspešná: %files.

en: Thumbnail creation (%thumbnames) successful for %filename.
sk: Vytváranie miniatúry (%thumbnames) bolo úspešné pre %filename.

en: %filename is not an image.
sk: %filename nie je obrázok.

en: Scaling up is not allowed.
sk: Zmena rozmerov nie je povolená.

en: %filename(%dimensions) already exists.
sk: %filename(%dimensions) už existuje.

en: %filename cannot be resized to %dimensions
sk: %filename nemôže byť zmenený na rozmery %dimensions

en: Unable to get a working directory for the file browser!
sk: Nedá sa získať pracovný priečinok pre prehliadač!

en: There is no valid directory specified for the file browser!
sk: Pre prehliadač súborov nebol zadaný žiaden platný priečinok!

en: Illegal choice %choice in !name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente !name.

en: File browsing is disabled in directory %dir.
sk: Prezeranie súborov v priečinku %dir je vypnuté.

en: Do you want to refresh the current directory?
sk: Chcete obnoviť súčasný adresár?

en: Delete selected files?
sk: Zmazať vybrané súbory?

en: Please select a thumbnail.
sk: Prosím vyberte miniatúru.

en: You must select at least %num files.
sk: Musíte označiť aspoň %num súborov

en: Tips
sk: Tipy

en: Select a file by clicking the corresponding row in the file list.
sk: Označte súbor kliknutím na príslušný riadok v zozname súborov.

en: Ctrl+click to add files to the selection or to remove files from the selection.
sk: Pomocou Ctrl+klik pridáte súbory do výberu alebo ich z výberu odstránite.

en: Shift+click to create a range selection. Click to start the range and shift+click to end it.
sk: Pomocou Shift+klik označíte celú oblasť súborov. Kliknite na začiatok oblasti a potom shift+klik na koniec oblasti.

en: Sort the files by clicking a column header of the file list.
sk: Preusporiadanie súborov je možné kliknutím na hlavičku stĺpca zoznamu súborov.

en: Resize the work-spaces by dragging the horizontal or vertical resize-bars.
sk: Zmenu veľkosti pracovných priestorov môžete vykonať ťahaním vodorovných alebo zvislých líšt.

en: Keyboard shortcuts for file list: up, down, left, home, end, ctrl+A.
sk: Klávesové skratky pre zoznam súborov: hore, dolu, vľavo, vpravo, home, end, ctrl+A.

en: Keyboard shortcuts for selected files: enter/insert, delete, R(esize), T(humbnails), U(pload).
sk: Klávesové skratky pre označené súbory: enter/insert, delete, R-zmena veľkosti, T-miniatúry, U-nahrávanie.

en: Keyboard shortcuts for directory list: up, down, left, right, home, end.
sk: Klávesové skratky pre zoznam priečinkov: hore, dolu, vľavo, vpravo, home, end.

en: Limitations
sk: Obmedzenia

en: !num files using !dirsize of !quota
sk: !num súborov používa !dirsize z !quota

en: unlimited quota
sk: neobmedzená kvóta

en: Delimited text
sk: Oddelený text

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
sk: Obyčajný textový súbor, v ktorom sú hodnoty oddelené čiarkami, tabulátormi alebo inými hodnotami.

en: A file readable by Microsoft Excel.
sk: Súbor čitateľný pomocou Microsoft Excelu.

en: Delimited text format
sk: Formát oddeleného textu

en: Comma (,)
sk: čiarka (,)

en: Tab (\t)
sk: tabulátor (\t)

en: Semicolon (;)
sk: bodkočiarka (;)

en: Colon (:)
sk: dvojbodka (:)

en: Pipe (|)
sk: zvyslý oddelovač (|)

en: Period (.)
sk: bodka (.)

en: Space ( )
sk: medzera ( )

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami používateľov.

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: Frontpage
sk: Titulná strana

en: Users who have created accounts on your site.
sk: Používatelia, ktorí majú vytvorené kontá na vašej stránke.

en: MIME type
sk: MIME typ

en: opt-in or out of tracking
sk: pristúpiť alebo nepristúpiť na sledovanie

en: Add tracking for specific roles
sk: Pridať sledovanie pre konkrétne kategórie

en: <a href="@module_list">Enable the profile module</a> to be able to use profile fields for more granular tracking.
sk: <a href="@module_list">Povolte modul Profile</a> aby bolo možné použiť polia profilov pre precíznejšie sledovanie.

en: Track translation sets as one unit
sk: Prehľadávať sadu prekladov ako jeden celok

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
sk: Ak je príspevok časťou sady prekladu, zaznamenajú sa miesto neho štatistiky z východzieho príspevku. To umožňuje spracovať celú sadu prekladov ako jeden celok.

en: Track internal search
sk: Sledovať vnútorné vyhľadávanie

en: If checked, internal search keywords are tracked. You must configure your Google account to use the internal query parameter <strong>search</strong>. For more information see <a href="@url">How do I set up Site Search for my profile</a>.
sk: Ak je zaškrtnuté, budú sledované kľúčové slová vnútorného vyhľadávania. Musíte nakonfigurovať vaše Google konto aby používal parameter vnútornej požiadavky <strong>search</strong>. Viac informácii sa dozviete na stránke <a href="@url">Ako nastaviť vyhľadávanie na stránke pre môj profil</a>.

en: Custom JavaScript code
sk: Vlastný JavaScript kód

en: Code snippet (before)
sk: Kód pridaný pred

en: Code snippet (after)
sk: Kód pridaný za

en: JavaScript scope
sk: Umiestnenie JavaScriptu

en: Do not add the tracker code provided by Google into the javascript code snippets! This module already builds the tracker code based on your Google Analytics account number and settings.
sk: Do svojho javascript kódu už nepridávajte sledovací kód od Google! Tento modul už zostavený tak aby použil sledovací kód, používajúci vaše konto Google Analytics a vaše nastavenia.

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
sk: nevkladajte značku &lt;script&gt;. do javascript kódu.

en: Google Analytics configuration
sk: Konfigurácia Google Analytics

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
sk: Používatelia sú štandardne sledovaní, môžte však sledovanie zrušiť.

en: Enable user tracking
sk: Povoliť sledovanie používateľov

en: Google Analytics module
sk: Modul Google Analytics

en: Google Analytics module has not been configured yet. Please configure its settings from the <a href="@url">Google Analytics settings page</a>.
sk: Modul Google Analytics ešte nie je nastavený. Prosím nastavte ho na stránke <a href="@url">nastavenia Google Analytics</a>.

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: View link
sk: Ukázať link

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: The MIME type of the file.
sk: MIME typ súboru.

en: Disable dropdown
sk: Zakázať rozbaľovacie menu

en: Delete link
sk: Vymazať link

en: Main menu
sk: Hlavné menu

en: Logged in user
sk: Prihlásený používateľ

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
sk: Tento formulár ešte nebol vyplnený a odoslaný. <a href="!url">Prezrite si tento formulár</a>.

en: Format: @date
sk: Formát: @date

en: Remove group
sk: Odstrániť skupinu

en: form
sk: formulár

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: Submit button text
sk: Text na tlačítku pre odoslanie

en: You must select at least one date field for this filter.
sk: Treba vybrať minimálne jeden dátum pre tento filter.

en: Missing date fields!
sk: Chýba pole dátumu!

en: The results of this submission may be viewed at:
sk: Výsledky z tohto odoslaného formulára môžete zobraziť na stránke:

en: New component name
sk: Meno pre nový komponent

en: When adding a new component, the name field is required.
sk: Ak pridávate nový komponent, musíte zadať meno poľa.

en: Your webform has been published.
sk: Váš webformulár bol publikovaný.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
sk: Pozície komponentov a povinné hodnoty boli aktualizované.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
sk: Voliteľné. Môžete usporiadať formulár tak, že tento komponent umiestnite do iného zoskupenia polí.

en: Component %name cloned.
sk: Komponent %name bol vyklonovaný.

en: Component %name updated.
sk: Komponent %name bol aktualizovaný.

en: New component %name added.
sk: Nový komponent %name bol pridaný.

en: Delete the %name fieldset?
sk: Odstrániť zoskupenie polí %name?

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni zoskupenie polí %name a všetky prvky, ktoré sú umiestnené na %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Delete the %name component?
sk: Odstrániť komponent %name?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni komponent %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Component %name deleted.
sk: Komponent %name bol odstránený.

en: Submissions for %user
sk: Odoslania dát pre %user

en: Show !count results per page.
sk: Počet výsledkov na jednej stránke !count.

en: Showing all results.
sk: Zobrazenie všetkých výsledkov.

en: @total results total.
sk: Celkový počet vyýsledkov @total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
sk: Toto je oddeľovač použitý v CSV/TSV súbore, pri sťahovaní výsledkov z webformulára. Použitie tabulátora je najspoľahlivejšia metóda, pri ktorej sa zachovajú interpunkčné znaky. Môžete ho však zmeniť na taký oddeľovací znak, aký vyžaduje program, do ktorého chcete výsledky naimportovať.

en: Submission Details
sk: Detaily odoslania

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
sk: Táto stránka zobrazuje všetky komponenty, ktoré sú vložené do tohto webformulára. Môžete pridať akýkoľvek počet komponentov dokonca aj viacero z toho istého typu.  Ak chcete pridať nový komponent, v tabuľke nižšie vyplnte jeho meno a vyberte jeho typ. Aby sa nové komponenty vytvorili, alebo aby sa prejavili zmeny, nezabudnite formulár odoslať.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
sk: Kliknutím na meno existujúcej komponenty upravíte jej nastavenia.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
sk: Tieto oprávnenia sa vzťahujú na kategórie používateľov, ktoré budú môcť odosielať údaje z tohto webformulára. To im ale nezabráni vstúpiť na stránku s formulárom. Ak potrebujete zabrániť prístupu na stránku s formulárom, použite modul na riadenie prístupu k obsahu ako napríklad <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> alebo <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu odosielať tento webformulár

en: Show complete form in teaser
sk: Zobraziť celý formulár v upútavke

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
sk: Zobrazí celý obsah formulára v upútavke tohto uzla.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
sk: Normálne má tlačítko na odoslanie nápis <em>Odoslať</em>. Zadajte sem nové označenie, ktoré nahradí predvolený nápis.

en: The entered email address %address is not a valid address.
sk: Zadaná emailová adresa %address nie je platnou adresou.

en: Submissions for this form are closed.
sk: Možnosť odosielať tento formulár bola ukončená.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
sk: AK chcete zobraziť tento formulár, musíte sa <a href="!login">prihlásiť</a> alebo <a href="!register">zaregistrovať</a>.

en: You do not have permission to view this form.
sk: Nemáte oprávnenie pre zobrazenie tohto formulára.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
sk: Už ste tento formulár odoslali maximálny počet krát (@count).

en: You have already submitted this form.
sk: Teto formulár ste už vyplnili a odoslali.

en: You may not submit another entry at this time.
sk: Teraz nemôžete odoslať inú hodnotu.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
sk: <a href="!url">Zobraziť vaše predcházajúce odoslania</a>.

en: Available components
sk: Dostupné komponenty

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
sk: Toto sú dostupné typy polí vo vašej inštalácií Webform.  Ktorýkoľvek z týchto komponentov môžete vypnúť zrušením zaškrtnutia prislúchajúceho políčka. V existujúcich a nových webformulároch budú dostupné iba zaškrtnuté komponenty.

en: Default e-mail values
sk: Predvolené emailové hodnoty

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
sk: Predvolená adresa odosielateľa pre odoslané dáta z webformulára; často je to adresa tvorcu webformulára.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
sk: Predvolené meno odosielateľa bude použité spolu s adresou odosielateľa.

en: Default subject
sk: Predvolený predmet

en: Form submission from: %title
sk: Vyplnený formulár z: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
sk: Predvolený predmet hociktorých odoslaných výsledkov.

en: Allow cookies for tracking submissions
sk: Zapne sledovanie odosielania pomocou cookies

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
sk: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> môžu byť použité na to, aby ten istý používateľ  neodoslal webformulár viackrát. Táto funkcionalita nie je povinná, pretože v niektorých prípadoch sa viacnásobným odoslaním môže zvýšiť presnosť. Okrem cookies, Webformormulár tiež používa IP adresy a mená používateľov, aby zabránil viacnásobnému odoslaniu.

en: Default export format
sk: Základný formát exportu

en: Default export delimiter
sk: Základný oddelovací znak v exporte

en: Form: !form
sk: Formulár: !form

en: Submission updated.
sk: Odoslané dáta boli aktualizované.

en: Thank you, your submission has been received.
sk: Ďakujeme, vaše odoslanie údajov bolo prijaté.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
sk: V tomto poli môžete použiť špeciálne tokeny, ktoré budú nahradené dynamickými hodnotami.

en: Token values
sk: Hodnoty tokenov

en: Webform confirmation
sk: Potvrdenie webformulára

en: Form components
sk: Komponenty formulára

en: Webform submission
sk: Odoslanie webformulára

en: Website timezone
sk: Časové pásmo webu

en: User timezone
sk: Časové pásmo používateľa

en: Use a textfield for year
sk: Pre rok použiť textové pole

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
sk: Ak je zaškrtnuté, na zadávanie sa použije textové pole, v opačnom prípade sa použije výberové pole.

en: Entered !name is not a valid date.
sk: !name nie je správny dátum.

en: Leaving blank will use the default size.
sk: Ak necháte pole prázdne, použije sa predvolený rozmer.

en: %value is not a valid email address.
sk: %value nie je platná e-mailová adresa.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
sk: Zoskupenie polí umožňuje zoskupiť viaceré polia do skupín.

en: Width of the file field.
sk: Šírka súborového poľa.

en: The save directory %directory could not be created. Check that the webform files directory is writtable.
sk: Priečinok pre ukladanie %directory sa nedá vytvoriť. Overte či má priečinok webform v priečinku files nastavené právo na zápis.

en: %field field is required.
sk: Pole %field je povinné.

en: Filesize (KB)
sk: Veľkosť súboru (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
sk: Pole, ktoré nie je viditeľné pre používateľa, ale je nahrané.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
sk: Zobrazí text ako HTML na formulári; nevytvára pole.

en: Label placed to the left of the textfield
sk: Doplnok, ktorý sa zobrazí vľavo od textového poľa

en: Examples: $, #, -.
sk: Napríklad: $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
sk: Doplnok, ktorý sa zobrazí vpravo od textového poľa

en: Examples: lb, kg, %.
sk: Napríklad: lb, kg, %.

en: Entered %name is not a valid time.
sk: %name nie je správny čas.

en: Broken/missing handler
sk: Nefunkčný/chýbajúci ovládač

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Invalid input
sk: Nesprávny vstup

en: Simple separator
sk: Jednoduchý oddeľovač

en: Broken
sk: Nefunkčný

en: View name
sk: Meno pohľadu

en: The view has been deleted.
sk: Pohľad bol vymazaný

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: The date the node was posted.
sk: Dátum odoslania uzla.

en: Views today
sk: Dnešné pohľady

en: Current user's language
sk: Aktuálny jazyk používateľa

en: Default site language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: Items per page
sk: Položiek na stránku

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
sk: Toto zobrazí iba odlišné položky. Ak existujú viaceré identické položky, každá bude zobrazená iba raz. Toto môžete použiť na odstránenie duplikátov z pohľadu,  aj keď to nemusí vždy fungovať. Môže to tiež spomaliť požiadavku, preto to používajte obozretne.

en: Inline fields
sk: Riadkové polia

en: Live preview
sk: Aktuálny náhľad

en: @current of @max
sk: @current z @max

en: Language settings
sk: Jazykové nastavenia

en: - All -
sk: - Všetko -

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sk: !name nemôže byť dlhší ako %max znakov, napriek tomu je dlhý %length znakov.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente %name.

en: Popular content
sk: Obľúbený obsah

en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami uzlov.

en: Form protection
sk: Ochrana formulára

en: Default challenge type
sk: Predvolený typ výzvy

en: Text format
sk: Textový formát

en: The name of the site.
sk: Názov web stránky.

en: Region settings
sk: Nastavenie regiónu

en: XML sitemap
sk: XML mapa stránky

en: Submit the sitemap to search engines.
sk: Odoslať mapu stránky vyhľadávačom.

en: XML sitemap node
sk: Uzol s XML mapou stránky

en: XML sitemap taxonomy
sk: Taxonómia XML mapy stránky

en: Default priority
sk: Predvolená priorita

en: Form settings
sk: Nastavenia formulára

en: Custom input format
sk: Vlastný vstupný formát

en: Navigate to previous year
sk: Prejsť na predchádzajúci rok

en: Navigate to next year
sk: Prejsť na nasledujúci rok

en: Navigate to previous month
sk: Prejsť na predchádzajúci mesiac

en: Navigate to next month
sk: Prejsť na nasledujúci mesiac

en: Navigate to previous week
sk: Prejsť na predchádzajúci týždeň

en: Navigate to next week
sk: Prejsť na nasledujúci týždeň

en: Navigate to previous day
sk: Prejsť na predchádzajúci deň

en: Navigate to next day
sk: Prejsť na nasledujúci deň

en: View full page month
sk: Zobraziť mesiac na celej stránke

en: manage fields
sk: spravovať polia

en: Group name (a-z, 0-9, _)
sk: Meno skupiny (a-z, 0-9, _)

en: <No value>
sk: - nezadaná hodnota -

en: Add new group: you need to provide a label.
sk: Pridať novú skupinu: Musíte zadať označenie.

en: Add new group: you need to provide a group name.
sk: Pridanie novej skupiny: musíte zadať meno skupiny.

en: Page top
sk: Vrch stránky

en: Page bottom
sk: Koniec stránky

en: No minimum
sk: Bez minima

en: Sidebar first
sk: Prvý postranný stĺpec

en: Color and image settings
sk: Nastavenia farieb a obrázka

en: Existing sitemap.xml file found.
sk: Existujúci súbor sitemap.xml nenájdený.

en: Submitted by !username on !datetime
sk: Pridané používateľom !username dňa !datetime

en: Secondary menu
sk: Sekundárne menu

en: Not restricted
sk: Neobmedzené

en: The unique ID of the comment.
sk: Jedinečné ID komentára.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
sk: IP adresa počitača, z ktorého bol komentár odoslaný.

en: The name left by the comment author.
sk: Meno zadané autorom komentára.

en: The email address left by the comment author.
sk: E-mailová adresa zadaná autorom komentára.

en: The home page URL left by the comment author.
sk: URL adresa domovskej stránky zadaná autorom komentára.

en: The URL of the comment.
sk: URL adresa komentára.

en: Edit URL
sk: Upraviť URL

en: The URL of the comment's edit page.
sk: URL stránky na zmenu komentára.

en: The date the comment was posted.
sk: Dátum odoslania komentára.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
sk: Nadradená položka komentára, ak je zapnuté členenie do konverzácií.

en: The node the comment was posted to.
sk: Uzol, ku ktorému bol komentár odoslaný.

en: The number of comments posted on a node.
sk: Počet komentárov k uzlu.

en: New comment count
sk: Počet nových komentárov

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
sk: Počet komentárov k uzlu od poslednej návštevy čitateľa.

en: The type of the node.
sk: Typ uzlu.

en: The language the node is written in.
sk: Jazyk, v ktorom je uzol napísaný.

en: The URL of the node.
sk: URL adresa uzlu.

en: The URL of the node's edit page.
sk: URL adresa stránky pre úpravu uzlu.

en: Date changed
sk: Dátum zmenený

en: The date the node was most recently updated.
sk: Dátum poslednej úpravy uzlu.

en: The author of the node.
sk: Autor uzlu.

en: Poll winner
sk: Víťaz ankety

en: The winning poll answer.
sk: Víťazná odpoveď ankety.

en: Poll winner votes
sk: Hlasy víťaza ankety

en: The number of votes received by the winning poll answer.
sk: Počet hlasov prijatých pre víťaznú odpoveď ankety.

en: Poll winner percent
sk: Percentá víťaza ankety

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
sk: Počet percent hlasov prijatých pre víťaznú odpoveď ankety.

en: The number of visitors who have read the node.
sk: Počet návštevníkov, ktorý prečítali uzol.

en: The number of visitors who have read the node today.
sk: Počet návštevníkov, ktorý dnes prečítali uzol.

en: Last view
sk: Posledné zobrazenie

en: The date on which a visitor last read the node.
sk: Dátum posledného prečítania uzla návštevníkom.

en: The slogan of the site.
sk: Slogan web stránky.

en: The administrative email address for the site.
sk: Administračná e-mailová adresa webu.

en: The URL of the site's front page.
sk: URL adresa úvodnej stránky webu.

en: Login page
sk: Prihlasovacia stránka

en: The URL of the site's login page.
sk: URL adresa prihlasovacej stránky webu.

en: The unique ID of the uploaded file.
sk: Unikátny identifikátor nahraného súboru.

en: The name of the file on disk.
sk: Meno súboru na disku.

en: The size of the file, in kilobytes.
sk: Veľkosť súboru v kilobajtoch.

en: The web-accessible URL for the file.
sk: URL adresa súboru prístupná z webu.

en: The date the file was most recently changed.
sk: Dátum, kedy bol súbor posledný krát zmenený.

en: The user who originally uploaded the file.
sk: Používateľ, ktorý nahral súbor.

en: The unique ID of the taxonomy term.
sk: Jedinečný identifikátor termínu taxonómie.

en: The name of the taxonomy term.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
sk: Počet uzlov označených termínom taxonómie.

en: The URL of the taxonomy term.
sk: URL termínu taxonómie.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
sk: Slovník, ku ktorému patrí termín taxonómie.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
sk: Jedinečný identifikátor slovníka taxonómie.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
sk: Názov slovníka taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: Term count
sk: Počet termínov

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
sk: Počet termínov patriacich k slovníku taxonómie.

en: The unique ID of the user account.
sk: Unikátne ID používateľského účtu.

en: The login name of the user account.
sk: Prihlasovacie meno používateľského účtu.

en: The email address of the user account.
sk: E-mailová adresa používateľského účtu.

en: The URL of the account profile page.
sk: URL stránky používateľského profilu.

en: The date the user last logged in to the site.
sk: Dátum posledného prihlásenia používateľa na stránku.

en: The date the user account was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľského účtu.

en: All parent terms
sk: Všetky rodičovské termíny

en: Enter the characters shown in the image.
sk: Vložte znaky zobrazné na obrázku.

en: Comments allowed
sk: Komentáre povolené

en: Site maintenance account
sk: Účet správcu stránky

en: (active tab)
sk: (aktívna karta)

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Určte stránky použitím ich ciest. Vložte jednu cestu na riadok. Znak '*' je zástupný znak. Ukážkové cesty sú %blog pre stránku bloku a %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je hlavná stránka.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
sk: Stránky, na ktorých tento PHP kód vráti <code>TRUE</code> (len pre odborníkov)

en: Pages or PHP code
sk: Stránky alebo PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
sk: Ak je zvolený PHP kód, vkladajte kód medzi značky  %php. Zoberte na vedomie, že pri vložení chybného kódu PHP sa môžu stať vaše stránky nefunkčnými.

en: Not customizable
sk: Neprispôsobiteľný

en: Restricted to certain pages
sk: Obmedziť pre konkrétne stránky

en: Image styles
sk: Štýly obrázkov

en: manage display
sk: spravovať zobrazenie

en: Revision log message
sk: Správa do záznamu revízií

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
sk: Upozornenie: Prideľujte len dôveryhodnej kategórii používateľov; toto oprávnenie má dôsledky na zabezpečenie systému.

en: Installing updates
sk: Inštalujú sa aktualizácie

en: Preparing to update your site
sk: Pripravuje sa aktualizácia vašej stránky

en: Downloading updates failed:
sk: Preberanie aktualizácií zlyhalo:

en: Updates downloaded successfully.
sk: Aktualizácie úspešne prevzaté.

en: Fatal error trying to download.
sk: Pri pokuse o preberanie došlo k neopraviteľnej chybe.

en: Downloading %project
sk: Preberanie %project

en: Failed to download %project from %url
sk: Preberanie projektu %project z %url

en: Update manager
sk: Manažér aktualizácií

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
sk: Adresár %directory neexistuje alebo nie je zapisovateľný.

en: E-mails
sk: E-maily

en: Fixed width
sk: Pevná šíka

en: Image style
sk: Štýl obrázka

en: @name form
sk: formulár @name

en: « Prev
sk: « Predchádzajúce

en: Highlighted
sk: Zvýraznené

en: Sidebar second
sk: Druhý postranný stĺpec

en: None (original image)
sk: Žiadny (pôvodný obrázok)

en: Administrative overlay
sk: Vrstva na správu

en: The Rubik theme requires the !tao base theme in order to work properly.
sk: Téma vzhľadu Rubik požaduje základnu tému vzhľadu !tao za účelom správneho fungovania.

en: Posted by !username
sk: Odoslal používateľ !username

en: Add @entity_type
sk: Pridať @entity_type

en: Administer CAPTCHA settings
sk: Administrovať nastavenia CAPTCHA.

en: Skip CAPTCHA
sk: Vynechať CAPTCHA

en: (No information available)
sk: (Nie je dostupná žiadna informácia)

en: Import @entity_type
sk: Importovať @entity_type

en: Fixed value
sk: Pevná hodnota

en: Asc
sk: Vzostupne

en: The extension of the file.
sk: Prípona súboru.

en:  new
sk:  nové

en: Also known as: !also.
sk: Tiež známe ako: !also.
