Webchick's test profile (7.x-0.1-unstable16) - en to hu translation catalogue (5190 entries)

en: list
hu: lista

en: Home
hu: Címlap

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Pages
hu: Oldalak

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: enabled
hu: engedélyezett

en: enable
hu: engedélyezés

en: context
hu: környezet

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Administer
hu: Adminisztráció

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Toldalék

en: approve
hu: elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Email address
hu: E-mail cím

en: content
hu: tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Replies
hu: Válaszok

en: Last Post
hu: Legutolsó tartalom

en: Closed
hu: Lezárt

en: yes
hu: igen

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: disabled
hu: tiltott

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Read more
hu: Tovább

en: more
hu: tovább

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Access control
hu: Hozzáférés szabályozás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: footer
hu: lábléc

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Tovább

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: For
hu: Kinek a részére

en: Tags
hu: Címkék

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: License
hu: Licenc

en: Home page
hu: Kezdőlap

en: Project
hu: Projekt

en: Version
hu: Változat

en: Go
hu: Mehet

en: view
hu: megtekintés

en: Overview
hu: Áttekintés

en: all
hu: mind

en: File
hu: Fájl

en: Tag
hu: Címke

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Scheme
hu: Séma

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: default
hu: alapértelmezés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Number
hu: Szám

en: Password
hu: Jelszó

en: Block settings
hu: Blokk beállításai

en: Comment form
hu: Hozzászólás űrlap

en: User edit form
hu: Felhasználó szerkesztési űrlap

en: User contact form
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap

en: - None -
hu: - Nincs -

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Variable
hu: Változó

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Admin title
hu: Adminisztratív cím

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: Required
hu: Szükséges

en: Parent
hu: Szülő

en: Parents
hu: Szülők

en: Depth
hu: Mélység

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: settings
hu: beállítások

en: Back
hu: Vissza

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Field
hu: Mező

en: header
hu: fejléc

en: Label
hu: Felirat

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: username
hu: felhasználói név

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Font
hu: Betűtípus

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Background
hu: Háttér

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Open
hu: Nyitott

en: Top
hu: Teteje

en: Link Target
hu: Hivatkozás célja

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Length
hu: Hossz

en: Format
hu: Formátum

en: Audio
hu: Audió

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Sync
hu: Szinkron

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Clear index
hu: Index törlése

en: Manage
hu: Kezelés

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Region
hu: Régió

en: Anchor
hu: Horgony

en: Placeholder tokens
hu: Helykitöltő vezérjelek

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: results
hu: eredmények

en: search
hu: keresés

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Remove item
hu: Elem eltávolítása

en: Add item
hu: Elem hozzáadása

en: Updated
hu: Frissítve

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: Layout
hu: Elrendezés

en: style
hu: stílus

en: add
hu: hozzáadás

en: Search keywords
hu: Keresett kulcsszavak

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: ID
hu: Azonosító

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: Paths
hu: Útvonalak

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
hu: A következő helykitöltő vezérjelek használhatók mind az útvonalak, mind a címek megadásakor. Használatuk során az útvonal vagy cím elemekben a megfelelő behelyettesített érték fog megjelenni.

en: Mail
hu: Levél

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: Promoted
hu: Címlapon

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállítás

en: Check
hu: Csekk

en: Files
hu: Fájlok

en: file
hu: fájl

en: status
hu: állapot

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Beállítások

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: no
hu: nem

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Node edit form
hu: Tartalom szerkesztése űrlap

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Node add form
hu: Tartalom hozzáadása űrlap

en: Optional Title
hu: Nem kötelező cím

en: Required Title
hu: Szükséges cím

en: No Title
hu: Nincs cím

en: Link Title
hu: Hivatkozás cím

en: URL Display Cutoff
hu: Webcím megjelenítés levágása

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
hu: Ha a felhasználó nem ad meg címet a hivatkozáshoz, a webcím lesz címként használva. Mikor kell az hivatkozás címét levágni és a végére három pontot (&hellip;) illeszteni? Üresen hagyva nincs korlát.

en: Default (no target attribute)
hu: Alapértelmezés (nincs cél tulajdonság)

en: Open link in window root
hu: A hivatkozás megnyitása a gyökér ablakban

en: Open link in new window
hu: A hivatkozás megnyitása új ablakban

en: Allow the user to choose
hu: Megengedi a felhasználónak a választást

en: Additional CSS Class
hu: További <em>CSS</em> osztály

en: Not a valid URL.
hu: Érvénytelen webcím.

en: Titles are required for all links.
hu: Cím szükséges minden hivatkozásnak.

en: Open URL in a New Window
hu: A webcím megnyitása egy új ablakban

en: Defines simple link field types.
hu: Egyszerű hivatkozás mezőtípusokat ad.

en: term
hu: kifejezés

en: Menu item
hu: Menüpont

en: The name of the menu.
hu: A menü képernyőn látható neve.

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: All
hu: Mind

en: days
hu: nap

en: Access log
hu: Hozzáférési napló

en: Active
hu: Aktív

en: Submit @name
hu: @name beküldése

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Panel title
hu: Panel cím

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Page title
hu: Oldal címe

en: The CSS ID to apply to this page
hu: Az oldalhoz használt CSS azonosító

en: panels
hu: panelek

en: Block
hu: Blokk

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: Page
hu: Oldal

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: Override URL
hu: URL felülbírálása

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
hu: Ha ez be van kapocsolva, akkor felülírja a nézet webcímét. Néha hasznos lehet a panel webcímére állítani.

en: Three column 25/50/25
hu: Három oszlop 25/50/25

en: Left side
hu: Bal oldal

en: Middle column
hu: Középső oszlop

en: Right side
hu: Jobb oldal

en: Three column 25/50/25 stacked
hu: Három oszlop 25/50/25 lezárással

en: Bottom
hu: Lenn

en: Three column 33/34/33
hu: Három oszlop 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
hu: Három oszlop 33/34/33 lezárással

en: Two column
hu: Két oszlop

en: Two column stacked
hu: Két oszlop lezárással

en: 1 hour | @count hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: @count óra

en: 1 day | @count days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: @count nap

en: Node links
hu: Tartalom hivatkozások

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: User picture
hu: Felhasználó képe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Jelmondat

en: Database
hu: Adatbázis

en: Module
hu: Modul

en: Off
hu: Ki

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Never
hu: Soha

en: Your changes have been saved.
hu: A módosítások mentése megtörtént.

en: Header
hu: Fejléc

en: Left sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Right sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Footer
hu: Lábléc

en: Inline
hu: Beágyazó

en: Input filters
hu: Beviteli szűrők

en: Selected
hu: Kiválasztott

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: Aggregator category
hu: Hírolvasó kategória

en: Aggregator feed
hu: Hírolvasó csatorna

en: Aggregator item
hu: Hírolvasó elem

en: Custom
hu: Egyéni

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Score
hu: Eredmény

en: Published
hu: Közzétéve

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Revisions
hu: Változatok

en: Log message
hu: Üzenet

en: Poll duration
hu: Szavazás időtartama

en: Poll votes
hu: Szavazatok

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: File name
hu: Fájlnév

en: File size
hu: Fájlméret

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Field name
hu: Mező neve

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Fields
hu: Mezők

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Average
hu: Átlag

en: Count
hu: Mennyiség

en: Overridden
hu: Felülírva

en: item
hu: elem

en: items
hu: tételek

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Mode
hu: Mód

en: Normal
hu: Általános

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: %time ago
hu: %time óta

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Advanced
hu: Haladó

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Up
hu: Fel

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Medium
hu: Közepes

en: Media
hu: Média

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Caching
hu: Gyorstárazás

en: Month
hu: Hónap

en: Details
hu: Részletek

en: Number of terms
hu: Kifejezések száma

en: Load
hu: Betöltés

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: System
hu: Rendszer

en: Processors
hu: Feldolgozók

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Current
hu: Jelenlegi

en: State
hu: Állapot

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Desc
hu: Csökkenő

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: OR
hu: VAGY

en: node
hu: tartalom

en: General
hu: Általános

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Cleanup
hu: Takarítás

en: Border
hu: Keret

en: Method
hu: Mód

en: Recent posts
hu: Friss bejegyzések

en: Recent posts for %1
hu: %1 friss tartalmai

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: Now
hu: Most

en: All views
hu: Összes nézet

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Base
hu: Alap

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta (felhasználja minden olyan szótárhoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Pattern for all %vocab-name paths
hu: Minta minden %vocab-name útvonalnak

en: Pattern for forums and forum containers
hu: Minta fórumoknak és fórumcsoportoknak

en: Pattern for user account page paths
hu: Minta a felhasználói fiók útvonalakhoz

en: Pattern for blog page paths
hu: Minta a blog oldal útvonalakhoz

en: Verbose
hu: Részletes

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hu: Álnévváltoztatások megjelenítése (kivéve a tömeges módosítást)

en: Replace by separator
hu: Helyettesítés az elválasztóval

en: Maximum alias length
hu: Az álnév legnagyobb hossza

en: Maximum component length
hu: Legnagyobb összetevő hossz

en: Update action
hu: Frissítési művelet

en: Strings to Remove
hu: Eltávolítandó karaktersorozatok

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hu: Lehetőséget biztosít a moduloknak, hogy automatikus álneveket hozzanak létre az általuk kezelt tartalmakhoz.

en: Configuration
hu: Beállítások

en: !time ago
hu: !time

en: Other
hu: Egyéb

en: Align
hu: Igazítás

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Basic
hu: Alap

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: Link URL
hu: Hivatkozás webcím

en: File type
hu: Fájltípus

en: access content
hu: hozzáférés a tartalmakhoz

en: List type
hu: Lista típusa

en: Role
hu: Szerepkör

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Padding
hu: Belső margó

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Case
hu: Ügy

en: External
hu: Külső

en: Users
hu: Felhasználók

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Exists
hu: Létezik

en: Both
hu: Mindkettő

en: Last
hu: Utolsó

en: Filtered text (user selects input format)
hu: Formázott szöveg (a felhasználó választja ki a beviteli formát)

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Create content
hu: Tartalom beküldése

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Cache
hu: Gyorstár

en: Argument
hu: Argumentum

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Smiley
hu: Szmájli

en: <All>
hu: < Mind >

en: Save and edit
hu: Mentés és szerkesztés

en: Edit view
hu: Nézet szerkesztése

en: Clone
hu: Klónozás

en: Administer views
hu: Nézetek adminisztrációja

en: Existing Views
hu: Létező nézetek

en: Default Views
hu: Alapértelmezés szerinti nézetek

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Empty text
hu: Üres szöveg

en: Down
hu: Le

en: Wildcard
hu: Helyettesítő

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Művelet

en: Filters
hu: Szűrők

en: Optional
hu: Nem szükséges

en: Exposed Filters
hu: Felfedett szűrők

en: Order
hu: Sorrend

en: Add criteria
hu: Jellemző hozzáadása

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A nézet neve csak betűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: Recent comments
hu: Friss hozzászólások

en: Node: ID
hu: Tartalom: azonosító

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: Plain
hu: Egyszerű

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Integer
hu: Egész szám

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Pattern
hu: Minta

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: Last checked
hu: Utoljára ellenőrizve

en: Node template
hu: Tartalomsablon

en: Basic setup
hu: Alapvető beállítások

en: Allow users to choose default
hu: Alapértelmezés megváltoztatásának engedélyezése

en: false
hu: hamis

en: true
hu: igaz

en: Buttons and plugins
hu: Nyomógombok és bővítmények

en: Editor appearance
hu: Szerkesztő megjelenése

en: Toolbar location
hu: Eszköztár elhelyezése

en: Path location
hu: Elérési út

en: Enable resizing button
hu: Átméretezés gomb engedélyezése

en: Block formats
hu: Blokk formátumok

en: Cleanup and output
hu: Tisztítás és kimenet

en: Verify HTML
hu: HTML ellenőrzése

en: Preformatted
hu: Előre formázott

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
hu: &lt;font&gt; tagek átalakítása a stílushoz

en: Remove linebreaks
hu: Sortörések eltávolítása

en: Apply source formatting
hu: Forrás formázás alkalmazása

en: Editor CSS
hu: Szerkesztő CSS

en: CSS path
hu: CSS útvonal

en: CSS classes
hu: CSS osztályok

en: Profile
hu: Profil

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: Child terms
hu: Gyerek kifejezések

en: fields
hu: mezők

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Datestamp
hu: Dátumbélyeg

en: Operation
hu: Művelet

en: reply
hu: válasz

en: Duration
hu: Időtartam

en: Original
hu: Eredeti

en: Word count
hu: Szavak száma

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Protocol
hu: Protokoll

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: with comments
hu: hozzászólásokkal

en: without comments
hu: hozzászólások nélkül

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: comments
hu: hozzászólások

en: Full
hu: Teljes

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Rules
hu: Szabályok

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Some
hu: Néhány

en: Browse
hu: Böngészés

en: Approved
hu: Elfogadott

en: create
hu: létrehozás

en: Root
hu: Gyökér

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Other queries
hu: Egyéb lekérdezések

en: Link to node
hu: Hivatkozás tartalomra

en: Timer
hu: Időzítő

en: Change
hu: Változtat

en: in
hu: ebben

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Token
hu: Vezérjel

en: Switch
hu: Váltás

en: Week of @date
hu: @date hete

en: Feeds
hu: Hírcsatornák

en: Processor settings
hu: Feldolgozó beállítások

en: ago
hu: óta

en: 1 item | @count items
hu[0]: 1 elem
hu[1]: @count elem

en: Pager position
hu: Lapozó elhelyezkedése

en: Node title
hu: Tartalom címe

en: Node body
hu: Tartalom törzse

en: update
hu: frissítés

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: Feed settings
hu: Hírcsatorna beállítások

en: Manual
hu: Kézi

en: Source
hu: Forrás

en: Date/Time
hu: Dátum / Idő

en: Add new group
hu: Új csoport hozzáadása

en: Select a date
hu: Dátum kiválasztása

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Front page
hu: Címlap

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Deleted
hu: Törölt

en: Display name
hu: Megjelenítési név

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Add file
hu: Fájl hozzáadása

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: First
hu: Első

en: Middle
hu: Közép

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Font size
hu: Betűméret

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: Block name
hu: Blokknév

en: Project name
hu: A projekt neve

en: Period
hu: Pont

en: NO
hu: NEM

en: YES
hu: IGEN

en: Site's time zone
hu: A webhely időzónája

en: Date's time zone
hu: A dátum időzónája

en: No time zone conversion
hu: Nincs időzóna-átalakítás

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Second
hu: Második

en: Site default
hu: Webhely alapértelmezés

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
hu: Az óra szintű finomság nélküli dátumoknak nem kell időzóna kezelést használniuk.

en: Granularity
hu: Finomság

en: Time zone handling
hu: Időzóna-kezelés

en: Date field
hu: Dátummező

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: Link label
hu: Hivatkozás felirata

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: AND
hu: ÉS

en: None.
hu: Nincs.

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Empty
hu: Üres

en: Import failed.
hu: A betöltés sikertelen.

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Equal to
hu: Egyenlő

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: any
hu: tetszőleges

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Select a user
hu: Egy felhasználó kiválasztása

en: You must select a user.
hu: Ki kell választani egy felhasználót.

en: views
hu: nézetek

en: Server name
hu: Kiszolgáló neve

en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Transition
hu: Átmenet

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: What links here
hu: Ami ide hivatkozik

en: Info
hu: Infó

en: Slow
hu: Lassú

en: Fast
hu: Gyors

en: Blocked
hu: Zárolt

en: or
hu: vagy

en: No limit
hu: Nincs korlát

en: open
hu: nyitott

en: Requirements
hu: Előfeltételek

en: Parent term
hu: Szülő kifejezés

en: Parent terms
hu: Szülő kifejezések

en: All blogs
hu: Minden blog

en: Video
hu: Videó

en: Style
hu: Stílus

en: Forums
hu: Fórum

en: Superscript
hu: Felső index

en: revert
hu: visszaállítás

en: Asterisk
hu: Szorzásjel

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: All tags
hu: Minden címke

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: options
hu: beállítások

en: Reversed
hu: Fordított

en: Flexible
hu: Rugalmas

en: Changed
hu: Módosított

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Reverse
hu: Fordított

en: Manage features
hu: Jellemzők kezelése

en: Conflict
hu: Ütközés

en: Standard
hu: Szabványos

en: Interval
hu: Időköz

en: missing
hu: hiányzó

en: Not published
hu: Rejtett

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: RSS Feed
hu: RSS hírcsatorna

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: New comments
hu: Új hozzászólások

en: New
hu: Új

en: Enter username
hu: Felhasználónév megadása

en: Username not found
hu: Nincs ilyen felhasználó

en: Resume
hu: Folytatás

en: Top left
hu: Fenn balra

en: Top right
hu: Fenn jobbra

en: Bottom right
hu: Lenn jobbra

en: Bottom left
hu: Lenn balra

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Plural
hu: Többes szám

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: relationships
hu: kapcsolatok

en: image
hu: kép

en: Oldest first
hu: Régebbiek előre

en: Basic information
hu: Alapinformációk

en: Facets
hu: Finomítások

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A név csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: Facet
hu: Finomító

en: Sort criteria
hu: Rendezési szempont

en: Current search
hu: Jelenlegi keresés

en: Base path
hu: Bázis útvonal

en: <Hidden>
hu: < Rejtett >

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Jump Menu
hu: Ugró Menü

en: Themes
hu: Sminkek

en: Translations
hu: Fordítások

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: TRUE
hu: IGAZ

en: FALSE
hu: HAMIS

en: cancel
hu: mégsem

en: Tabs
hu: Fülek

en: disable
hu: letiltás

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: File types
hu: Fájltípusok

en: Storage
hu: Tárolás

en: Page name
hu: Oldal neve

en: Next page
hu: Következő oldal

en: Advanced Options
hu: Haladó beállítások

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: Client
hu: Ügyfél

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Show blocks
hu: Blokkok megjelenítése

en: You must select a node.
hu: Ki kell választani egy tartalmat.

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: No style
hu: Nincs stílus

en: Bold
hu: Vastag

en: Lifetime
hu: Élettartam

en: Copy
hu: Másolás

en: Information
hu: Információ

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Double
hu: Dupla

en: Relationship type
hu: Kapcsolattípus

en: No caching
hu: Nincs gyorstárazás

en: Synchronization
hu: Összehangolás

en: Translation
hu: Fordítás

en: Translation status
hu: Fordítás állapota

en: Blocks
hu: Blokkok

en: The block has been created.
hu: A blokk létrejött.

en: Menus
hu: Menük

en: A valid date is required for %title.
hu: %title számára érvényes dátum szükséges.

en: A Date API that can be used by other modules.
hu: Egy <em>Date API</em>, melyet más modulok használhatnak.

en: The Strtotime default value is invalid.
hu: Az <em>strtotime</em> alapértelmezés szerinti értéke érvénytelen.

en: Relative
hu: Relatív

en: Above
hu: Felette

en: Within
hu: Belül

en: Position of date part labels
hu: Dátumrész címkék helyzete

en: User's time zone
hu: A felhasználó időzónája

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban ISO dátumként. Történelmi és részleges dátumokhoz javasolt.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban <em>datetime</em> mezőként. Olyan teljes dátumokhoz és időkhöz javasolt, ahol szükség lehet az időzóna átalakítására.

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
hu: <em>jQuery</em> legördülő naptárak és időbeviteli felületi elemek engedélyezése dátumok és idők kiválasztásához.

en: Until
hu: Eddig

en: Third
hu: Harmadik

en: Fourth
hu: Negyedik

en: Fifth
hu: Ötödik

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
hu: <em>Dátum Repeat API</em> az ismétlődő dátumok és idők kiszámítására <em>iCal</em> szabályok alapján.

en: Overrides
hu: Felülírja

en: Remove field
hu: Mező törlése

en: Text area
hu: Szövegdoboz

en: Used in
hu: Ez használja

en: Fieldgroup
hu: Mezőcsoport

en: Decimal
hu: Decimális

en: Precision
hu: Pontosság

en: Form
hu: Űrlap

en: Exceptions
hu: Kivételek

en: Override path
hu: Elérési út felülbírálása

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: Raw value
hu: Nyers érték

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Dotted
hu: Pontozott

en: Dashed
hu: Vonalas

en: Solid
hu: Tömör

en: Groove
hu: Völgy

en: Ridge
hu: Hegygerinc

en: Inset
hu: Sülyesztett

en: Outset
hu: Kiemelkedő

en: Grid
hu: Rács

en: Edit this term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Redo
hu: Ismét

en: Italic
hu: Dőlt

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Date range
hu: Dátumtartomány

en: Global
hu: Általános

en: Save defaults
hu: Alapértelmezések mentése

en: Source code
hu: Forráskód

en: Menu name
hu: Menünév

en: Autoplay
hu: Automatikus lejátszás

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Image gallery
hu: Galéria

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Indent
hu: Behúzás

en: Outdent
hu: Kihúzás

en: Unlink
hu: Hivatkozás eltávolítása

en: Thread
hu: Szál

en: Layouts
hu: Elrendezések

en: current
hu: jelenlegi

en: URL path settings
hu: Útvonal beállításai

en: Title text
hu: Cím szövege

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Distinct
hu: Különböző

en: <None>
hu: < Nincs >

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Add server
hu: Kiszolgáló hozzáadása

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Space
hu: Szóköz

en: Keys
hu: Kulcsok

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hu: Az automatikusan létrehozott %original_alias álnév megegyezik egy már létezővel. Az új álnév: %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
hu: Minta minden @node_type útvonalnak

en: Delete aliases
hu: Álnevek törlése

en: Automatic alias
hu: Automatikus álnév

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hu: A címekben a szavak elválasztásához használt karakter. Ez fogja helyettesíteni az összes szóköz és írásjel karaktert. Szóköz, vagy pluszjel használata nem várt eredményeket okozhat.

en: Character case
hu: Betűérzékenység

en: Leave case the same as source token values.
hu: Hagyja úgy, mint a forrás vezérjel értékek.

en: Change to lower case
hu: Alakítsa kisbetűssé

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hu: Nem csinál semmit, hagyja a régi álnevet érintetlenül.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hu: Új álnevet hoz létre, de meghagyja a létező álnevet is működni.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hu: Új álnevet hoz létre, a létező álnevet törli.

en: Transliterate prior to creating alias
hu: Latinbetűs átirat az álnév létrehozása előtt

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hu: Az új álnevek szűrése, hogy azok csak az ASCII-96 készletben megtalálható betűket és számokat tartalmazzanak.

en: No action (do not replace)
hu: Nincs művelet (nincs helyettesítés)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden @label álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases now!
hu: Álnevek törlése most!

en: All of your path aliases have been deleted.
hu: Minden útvonalálnév törlésre került.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
hu: Minden %type útvonalálnév törlésre került.

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Bullet list
hu: Felsorolás

en: Edit content
hu: Tartalom szerkesztése

en: Change layout
hu: Elrendezés módosítása

en: Available
hu: Elérhető

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Aggregate
hu: Összevonás

en: Node access
hu: Tartalom hozzáférés

en: <Any>
hu: < Bármely >

en: Skin
hu: Smink

en: Resize
hu: Átméretezés

en: Loading
hu: Betöltés

en: File display
hu: Fájlmegjelenítés

en: Blockquote
hu: Idézet

en: Rearrange
hu: Újrarendezés

en: !num_users created.
hu: !num_users létrejött.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
hu: A következő szótárak jöttek létre: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
hu: A következő kifejezések jöttek létre: !terms

en: 1 user | @count users
hu[0]: 1 felhasználó
hu[1]: @count felhasználó

en: This is a list of defined user functions that generated this current request lifecycle. Click on a function name to view its documention.
hu: Ez egy - a jelenlegi lekérdezés életciklusában létrehozott - lista a felhasználói függvényekről. A függvény nevére kattintva tekinthető meg annak dokumentációja.

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
hu: A <code>$_SESSION</code> változó tartalma.

en: This is a list of the variables and their values currently stored in variables table and the <code>$conf</code> array of your settings.php file. These variables are usually accessed with <a href="@variable-get-doc">variable_get()</a> and <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a>. Variables that are too long can slow down your pages.
hu: Ez egy lista a változótáblában és a settings.php fájl <code>$conf</code> tömbjében jelenleg tárolt változókról és értékeikről. Ezek a változók általában elérhetőek a <a href="@variable-get-doc">variable_get()</a> és a <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> használatával. A túl hosszú változók lassíthatják az oldalt.

en: Empty cache
hu: Gyorstár ürítése

en: Reinstall modules
hu: Modulok újratelepítése

en: Variable editor
hu: Változószerkesztő

en: Session viewer
hu: Munkamenet-nézegető

en: Switch user
hu: Felhasználóváltás

en: Execute PHP
hu: PHP futtatása

en: Number of users to display in the list
hu: A listában megjelenített felhasználók száma

en: This user can switch back.
hu: Ez a felhasználó vissza tud váltani.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
hu: Vigyázat: ez a felhasználó nem fog tudni visszaváltani.

en: Query log
hu: Lekérdezésnapló

en: You must disable or upgrade the php Zend Optimizer extension in order to enable this feature. The minimum required version is 3.2.8. Earlier versions of Zend Optimizer are <a href="!url">horribly buggy and segfault your Apache</a> ...
hu: A modul engedélyezéséhez a <em>Zend Optimizer</em> PHP kiterjesztést le kell tiltani, vagy frissíteni kell azt. A szükséges változat legalább 3.2.8-as. A <em>Zend Optimizer</em> korábbi változatai <a href="!url">nagyon hibásak és szegmentálási hibát okoznak az <em>Apache</em> webkiszolgálóban</a>.

en: Display query log
hu: Lekérdezésnapló megjelenítése

en: Display a log of the database queries needed to generate the current page, and the execution time for each. Also, queries which are repeated during a single page view are summed in the # column, and printed in red since they are candidates for caching.
hu: Megjelenít egy naplót az aktuális oldal létrehozásához szükséges adatbázis lekérdezésekről és azok végrehajtási idejejéről. Az oldal megtekintése folyamán megismételt lekérdezések a # oszlopban vannak összegezve, és vörössel ki vannak emelve, mivel ezek potenciálisan a gyorstárba kerülhetnek.

en: Sort query log
hu: Lekérdezésnapló rendezése

en: by source
hu: végrehajtás szerint

en: by duration
hu: időtartam szerint

en: The query table can be sorted in the order that the queries were executed or by descending duration.
hu: A lekérdezési tábla rendezhető a lekérdezés végrehajtási sorrendje vagy csökkenő sorrendben az időtartama szerint.

en: Slow query highlighting
hu: Lassú lekérdezések kiemelése

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
hu: Egy egész számot kell megadni ezredmásodpercnek. Minden lekérdezés, ami ennél tovább tart, ki lesz emelve a lekérdezések naplójában. A kiemelés egy nem megfelelő lekérdezés, vagy egy lehetséges gyorstárazás jele lehet.

en: Display page timer
hu: Oldalidőzítő megjelenítése

en: Display page execution time in the query log box.
hu: Oldal létrehozási idejének megjelenítése a lekérdezésnapló dobozában.

en: Display memory usage
hu: Memóriahasználat megjelenítése

en: Display redirection page
hu: Átirányított oldalak megjelenítése

en: When a module executes drupal_goto(), the query log and other developer information is lost. Enabling this setting presents an intermediate page to developers so that the log can be examined before continuing to the destination page.
hu: Amikor egy modul a drupal_goto() függvényt használja, a lekérdezések naplója és a többi fejlesztői információ elveszik. A beállítás engedélyezése egy közbeeső oldalt jelenít meg a fejlesztőknek, ahol meg lehet vizsgálni a naplót a cél oldal megjelenítése előtt.

en: Error handler
hu: Hibakezelő

en: Standard drupal
hu: Szabványos Drupal

en: PHP code to execute
hu: Futtatandó PHP kód

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
hu: Kód megadása. A <code>&lt;?php ?&gt;</code> jelölést nem szabad használni.

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Warning - will delete your module tables and variables.
hu: Figyelmeztetés - törli a modul tábláit és változóit.

en: Old value
hu: Régi érték

en: New value
hu: Új érték

en: Sorry, complex variable types may not be edited yet. Use the <em>Execute PHP</em> block and the <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> function.
hu: Sajnos összetett változótípusokat még nem lehet szerkeszteni. A <em>PHP futtatása</em> blokkban a <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> függvény használható erre a célra.

en: Session name
hu: Munkamenetnév

en: Generate users
hu: Felhasználók létrehozása

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
hu: Megadott számú felhasználó létrehozása. Lehetséges a létező felhasználók törlése is.

en: Generate content
hu: Tartalom létrehozása

en: Generate a given number of nodes and comments. Optionally delete current items.
hu: Megadott számú tartalom és hozzászólás létrehozása. Lehetséges a meglévő elemek törlése is.

en: How many users would you like to generate?
hu: Létrehozandó felhasználók száma

en: How many nodes would you like to generate?
hu: Létrehozandó tartalmak száma

en: Max word length of titles
hu: Címben szereplő szavak legnagyobb hossza

en: Development helper for node_access table
hu: Fejlesztői segítség a node_access táblához

en: This module helps in site development.  Specifically, when an access control module is used to limit access to some or all nodes, this module provides some feedback showing the node_access table in the database.
hu: Ez a modul az oldal fejlesztésében segít. Különösképp amikor egy hozzáférés vezérlő modult használunk arra, hogy korlátozzuk a hozzáféréseket néhány, vagy minden tartalomnál. Ez a modul visszajelzéseket ad, megmutatva az adatbázis node_access tábláját.

en: The node_access table is one method Drupal provides to hide content from some users while displaying it to others.  By default, Drupal shows all nodes to all users.  There are a number of optional modules which may be installed to hide content from some users.
hu: A node_access tábla egy módszer, amit a Drupal nyújt a tartalmak elrejtéséhez egyes felhasználók elől, míg azok másoknak megjelennek. Alapértelmezés szerint a Drupal minden tartalmat megjelenít minden felhasználónak. A tartalmak néhány felhasználó előli elrejtéséhez több lehetséges modult is lehet telepíteni.

en: If you have not installed any of these modules, you really have no need for the devel_node_access module.  This module is intended for use during development, so that developers and admins can confirm that the node_access table is working as expected.  You probably do not want this module enabled on a production site.
hu: Ha egyik ilyen modul sincs telepítve, akkor igazából nincs szükség a devel_node_access modulra. Ez a modul a fejlesztés során történő használatra van szánva, hogy a fejlesztők és az adminisztrátorok meggyőződhessenek arról, hogy a node_access tábla megfelelően működik. Egy éles webhelyen valószínűleg nincs szükség az engedélyezésére.

en: This module provides two blocks.  One called Devel Node Access by User is visible when a single node is shown on a page.  This block shows which users can view, update or delete the node shown.  Note that this block uses an inefficient algorithm to produce its output.  You should only enable this block on sites with very few user accounts.
hu: Ez a modul két blokkot biztosít. A <em>Devel</em> tartalomhozzáférés felhasználónként akkor látható amikor egy oldalon egy tartalom jelenik meg. Ez a blokk megmutatja, hogy mely felhasználók tekinthetik meg, módosíthatják vagy törölhetik a megjelenített tartalmat. Meg kell jegyezni, hogy ez a blokk egy nem túl hatékony algoritmust használ a kimenet előállítására. Csak olyan oldalon érdemes használni ahol kevés felhasználó van.

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
hu: A hozzáférés engedélyezett minden tartalomhoz (minden felhasználó)

en: Your node_access table contains entries that may be granting all users access to all nodes.  Depending on which access control module(s) you use, you may want to delete these entries.  If you are not using an access control module, you should probably leave these entries as is.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján minden felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. A használt hozzáférés vezérlő moduloktól függően ezeket a bejegyzéseket érdemes törölni. Ha nincs használatban hozzáférés vezérlő modul, akkor valószínűleg így lehet hagyni.

en: realm
hu: tartomány

en: Legacy Nodes
hu: Örökölt tartalmak

en: You have !num nodes in your node table which are not represented in your node_access table.  If you have an access control module installed, these nodes may be hidden from all users.  This could be caused by publishing nodes before enabling the access control module.  If this is the case, manually updating each node should add it to the node_access table and fix the problem.
hu: !num olyan tartalom van a node táblában, ami nem szerepel a node_access táblában. Ha van telepített hozzáférés vezérlő modul, akkor ezek a tartalmak valószínűleg el vannak rejtve a felhasználók elől. Ezt az okozhatja, hogy a tartalom a hozzáférés vezérlő modul engedélyezése előtt lett közzétéve. Ebben az esetben a tartalmak manuális módosítása hozzáadja a node_access táblához, amivel megoldja ezt a problémát.

en: All Nodes Represented
hu: Minden tartalom szerepel

en: All nodes are represented in the node_access table.
hu: Minden tartalom szerepel a node_access táblában.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
hu: A hozzáférés engedélyezve lett minden tartalomhoz (néhány felhasználónak)

en: Your node_access table contains entries that may be granting some users access to all nodes.  This may be perfectly normal, depending on which access control module(s) you use.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján néhány felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. Ez teljesen normális lehet, függően a használt hozzáférés vezérlő moduloktól.

en: Access Granted to Some Nodes
hu: A hozzáférés engedélyezve lett néhány tartalomhoz

en: public nodes
hu: nyilvános tartalmak

en: Public Nodes
hu: Nyilvános tartalmak

en: Summary by Realm
hu: Összegzés tartomány szerint

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
hu: A következő tartomány korlátozott hozzáférést biztosít néhány meghatározott tartalomhoz.

en: private nodes
hu: Privát tartalmak

en: Protected Nodes
hu: Védett tartalmak

en: Devel Node Access by User
hu: Devel Node Access felhasználónként

en: explained
hu: magyarázat

en: ok
hu: rendben

en: ignored
hu: mellőzött

en: empty
hu: üres

en: illegitimate
hu: jogtalan

en: Should NOT be in !na because of lower priority!
hu: Az alacsonyabb prioritás miatt NEM kell ebben lennie: !na

en: alien
hu: idegen

en: Should NOT be in !na because of unknown origin!
hu: Az ismeretlen származás miatt NEM kell ebben lennie: !na.

en: This entry grants access to this node to this user.
hu: Ez a bejegyzés hozzéférést biztosít ehhez a tartalomhoz, ennek a felhasználónak.

en: node_access entries for nodes shown on this page
hu: node_access bejegyzések az oldalon látható tartalmakhoz

en: Access permissions by user
hu: Hozzáférési jogosultságok felhasználónként

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
hu: Különböző blokkok, oldalak és lehetőségek fejlesztőknek.

en: Generate dummy users, nodes, and taxonomy terms.
hu: Ál-felhasználók, -tartalmak, és -taxonómia kifejezések létrehozása.

en: Package
hu: Csomag

en: All types
hu: Minden típus

en: Aggregator
hu: Hírolvasó

en: Node author
hu: Tartalom szerzője

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Interface language
hu: Felület nyelve

en: Rebuilding
hu: Újraépítés

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Cancel link
hu: Mégsem hivatkozás

en: Attach to
hu: Csatolás ehhez

en: Attach files
hu: Fájlok csatolása

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
hu: Érvénytelen webcím: %url. Teljes webcímet kell megadni, mint például http://www.example.com/feed.xml.

en: Unconfigured menu block
hu: Beállításra váró menüblokk

en: @menu_name (level @level1)
hu: @menu_name (szint @level1)

en: @menu_name (levels @level1-@level2)
hu: @menu_name (szint @level1-@level2)

en: @menu_name (levels @level1+)
hu: @menu_name (szint @level1+)

en: 1st level (primary)
hu: Első szint (elsőfokú)

en: 2nd level (secondary)
hu: Második szint (másodfokú)

en: 3rd level (tertiary)
hu: Harmadik szint (harmadfokú)

en: 4th level
hu: Negyedik szint

en: 5th level
hu: Ötödik szint

en: 6th level
hu: Hatodik szint

en: 7th level
hu: Hetedik szint

en: 8th level
hu: Nyolcadik szint

en: 9th level
hu: Kilencedik szint

en: Expand all children
hu: Minden gyermek elem nyitva

en: A pre-release version of Menu block has been detected. All menu blocks from the pre-release version have been given a new delta and are no longer placed in any block regions; their block placement should be re-configured immediately.
hu: A <em>Menu block</em> modulnak volt előzetes változata telepítve. Az előzetes változat menüblokkjai új delta értéket kaptak és a blokk régiókból el lettek távolítva. Az elemek blokk megjelenését mielőbb újra be kell állítani.

en: Panel pages
hu: Paneloldalak

en: Panel nodes
hu: Paneltartalmak

en: Mini panels
hu: Minipanelek

en: Views panes
hu: Views táblák

en: by @user
hu: @user által

en: Argument type
hu: Argumentumtípus

en: Deleted/missing block @module-@delta
hu: Törölt/hiányzó @module-@delta blokk

en: New custom content
hu: Új egyedi tartalom

en: Create a completely custom piece of HTML content.
hu: Egy teljesen egyedi HTML tartalom létrehozása.

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: General form
hu: Általános űrlap

en: Form goes here.
hu: Ide jön az űrlap.

en: "@s" base form
hu: „@s” alap űrlap

en: Node type description
hu: Tartalom típusának leírása

en: Attached files
hu: Csatolt fájlok

en: Attached files go here.
hu: Ide jönnek a csatolt fájlok.

en: A list of files attached to the node.
hu: Egy lista a tartalomhoz csatolt fájlokról.

en: "@s" attachments
hu: „@s” csatolmány

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: Book navigation goes here.
hu: Ide jön a könyv navigációja.

en: "@s" book navigation
hu: „@s” könyv navigáció

en: Add comment
hu: Új hozzászólás

en: Comment form here.
hu: Ide jön a hozzászólás űrlapja.

en: A form to add a new comment.
hu: Egy űrlap új hozzászólás hozzáadásához.

en: "@s" comment form
hu: „@s” hozzászólás űrlap

en: Node comments
hu: Tartalom hozzászólásai

en: Node comments go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hozzászólásai.

en: The comments of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom hozzászólásai.

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: !a comments per page
hu: !a hozzászólás egy oldalon

en: Pager
hu: Lapozó

en: "@s" comments
hu: „@s” hozzászólásai

en: Node content
hu: Tartalom

en: The content of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalma.

en: Node title.
hu: Tartalom címe.

en: Node content goes here.
hu: Ide jön a tartalom.

en: Link title to node
hu: A cím hivatkozzon a tartalomra

en: Check here to make the title link to the node.
hu: Bejelölve a cím a tartalomra fog hivatkozni.

en: No extras
hu: Nincsenek extrák

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
hu: Bejelölve letiltja a modulok által a tartalomhoz biztosított olyan kiegészítéseket, mint a csatolt fájlok és a CCK mezők; ez csak az alap bevezetőt és törzset jeleníti meg.

en: Identifier
hu: Azonosító

en: "@s" content
hu: „@s” tartalom

en: Node form publishing options
hu: Tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: Publishing options on the Node form.
hu: Közzétételi beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form author information
hu: Tartalom űrlap szerzői információ

en: Author information on the Node form.
hu: Szerzői információ a tartalom űrlapon.

en: Node form comment settings
hu: Tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: Comment settings on the Node form.
hu: Hozzászólás beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form menu settings
hu: Tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form file attachments
hu: Tartalom űrlap csatolmányok

en: File attachments on the Node form.
hu: Csatolmányok a tartalom űrlapon.

en: Node form book options
hu: Tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Book options for the node.
hu: Könyvvázlat beállítások a tartalomhoz.

en: Publishing options.
hu: Közzétételi beállítások.

en: Comment options
hu: Hozzászólás beállítások

en: Comment options.
hu: Hozzászólás beállítások.

en: Authoring information.
hu: Szerzői információk.

en: Menu options
hu: Menü beállítások

en: Menu options.
hu: Menü beállítások.

en: URL path options
hu: Webcímútvonal beállításai

en: URL Path options.
hu: A webcímútvonal beállításai.

en: Attach files.
hu: Fájlok csatolása.

en: Book options.
hu: Könyvvázlat beállítások.

en: "@s" @type
hu: „@s” @type

en: Node type description goes here.
hu: Ide jön a tartalom típusának leírása.

en: Node type description.
hu: Tartalom típusának leírása.

en: "@s" type description
hu: „@s” típusleírás

en: Profile content goes here.
hu: Ide jön a profil tartalma.

en: Which category
hu: Melyik kategória

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: A megjelenített szöveg, ha a kategória nem rendelkezik adattal. Meg kell jegyezni, hogy a cím nem fog megjelenni felülírás nélkül.

en: "@s" profile fields
hu: „@s” profilmezők

en: Term description goes here.
hu: Ide jön a kifejezés leírása.

en: Term description.
hu: Kifejezés leírása.

en: "@s" term description
hu: „@s” kifejezés leírása

en: List of related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések listája

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
hu: Egy létező kifejezéshez kapcsolódó kifejezések. Lehet gyermek, testvér vagy legfelső szintű.

en: Sibling terms
hu: Testvér kifejezések

en: Top level terms
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Which terms
hu: Mely kifejezések

en: Unordered
hu: Rendezetlen

en: Ordered
hu: Rendezett

en: The picture of a user.
hu: Egy kép a felhasználóról.

en: "@s" user picture
hu: „@s” felhasználó képe

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: The profile of a user.
hu: Egy felhasználó profilja.

en: "@s" user profile
hu: „@s” felhasználói profil

en: Vocabulary terms
hu: Szótárkifejezések

en: All the terms in a vocabulary.
hu: Az összes kifejezés egy szótárban.

en: "@s" terms
hu: „@s” kifejezés

en: Maximum depth
hu: Maximális mélység

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
hu: A megjelenített kifejezések maximális mélységének meghatározása.

en: Display as tree
hu: Megjelenítés fa nézetben

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a kifejezések egy fában jelennek meg, különben egy egyszerű listában.

en: A node object.
hu: Egy tartalom objektum.

en: Currently set to !link
hu: Jelenlegi beállítás: !link

en: Invalid node selected.
hu: Érvénytelen tartalom lett kiválasztva.

en: A node add form.
hu: Egy tartalom hozzáadása űrlap.

en: Select the node type for this form.
hu: Tartalomtípus kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: A node edit form.
hu: Egy tartalom szerkesztése űrlap

en: A single taxonomy term object.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezésobjektum.

en: A single user object.
hu: Egy egyszerű felhasználó objektum.

en: Taxonomy vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: A single taxonomy vocabulary object.
hu: Egy egyszerű taxonómia szótár objektum.

en: Select the vocabulary for this form.
hu: Szótár kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: New @s
hu: Új @s

en: New content of other types
hu: Más típusú új tartalom

en: New content behavior
hu: Új tartalom viselkedése

en: Select the default behavior of new content added to the system. If checked, new content will automatically be immediately available to be added to Panels pages. If not checked, new content will not be available until specifically allowed here.
hu: A rendszerhez újonnan hozzáadott tartalmak alapértelmezett viselkedésének kiválasztása. Ha be van jelölve, az új tartalom hozzáadása a Panels oldalakhoz automatikusan azonnal elérhető lesz. Ha nincs bejelölve, a tartalom nem lesz elérhető amíg itt külön nincs engedélyezve.

en: <p>Click Submit to be presented with a complete list of available content types set to the defaults you selected.</p>
hu: A Mentésre kattintás megjelenít egy teljes listát az elérhető tartalomtípusokról, amik a kiválasztott alapértelmezésekre lesznek beállítva.

en: Allowed @s content
hu: Engedélyezett @s tartalom

en: Select allowed layouts
hu: Engedélyezett elrendezések kiválasztása

en: Check the boxes for all layouts you want to allow users choose from when picking a layout. You must allow at least one layout.
hu: Be kell jelölni az összes, felhasználók által választható elrendezést. Legalább egy elrendezést engedélyezni kell.

en: argument
hu: argumentum

en: Add argument
hu: Argumentum hozzáadása

en: relationship
hu: kapcsolat

en: Add relationship
hu: Kapcsolat hozzáadása

en: Add context
hu: Környezet hozzáadása

en: Required contexts
hu: Szükséges környezetek

en: required context
hu: szükséges környezet

en: Add required context
hu: Szükséges környezet hozzáadása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Remove this item
hu: Az elem eltávolítása

en: Add @type "@context"
hu: @type „@context” hozzáadása

en: Edit @type "@context"
hu: @type @context" szerkesztése

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
hu: Név megadása, ami !type azonosítására szolgál az adminisztrációs oldalakon.

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
hu: Címekben helyettesítéshez használt kulcsszó megadása.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
hu: Mellőzve; nem elérhető olyan tartalom, amelyhez ez a környezet szükséges.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
hu: Ki kell választani a működést, ha az argumentum hiányzik vagy nem érvényes.

en: Argument @count
hu: Argumentum @count

en: Context @count
hu: Környezet @count

en: 1 year | @count years
hu[0]: 1 év
hu[1]: @count év

en: 1 week | @count weeks
hu[0]: 1 hét
hu[1]: @count hét

en: 1 min | @count min
hu[0]: 1 perc
hu[1]: @count perc

en: 1 sec | @count sec
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: @count másodperc

en: Panel content has been updated.
hu: A paneltartalom frissítve lett.

en: Choose layout
hu: Elrendezés kiválasztása

en: Missing content type
hu: Hiányzó tartalomtípus

en: This pane's content type is either missing or has been deleted. This pane will not render.
hu: Ennek a táblának a tartalomtípusa vagy hiányzik vagy törölve lett. A tábla nem lesz megjelenítve.

en: Add content to !s
hu: Tartalom hozzáadása ehhez: !s

en: There are no content types you may add to this display.
hu: Nincsenek tartalomtípusok, melyeket hozzá lehetne adni ehhez a megjelenítéshez.

en: Configure !subtype_title
hu: !subtype_title beállítása

en: No caching options are available at this time. Please enable a panels caching module in order to use caching options.
hu: Jelenleg nincsenek elérhető gyorstárazási beállítások. Engedélyezni kell egy panels gyorstárazási modult a gyorstárazási beállítások használatához.

en: Panel settings
hu: Panel beállításai

en: No title
hu: Nincs cím

en: Unknown context
hu: Ismeretlen környezet

en: No context
hu: Nincs környezet

en: Deleted/missing content type @type
hu: Törölt, vagy hiányzó @type tartalomtípus

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
hu: %kulcsszavak használhatóak a környezetekből, továbbá %title tartalmazza az eredeti címet.

en: Context %count
hu: Környezet %count

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Row @row, Column @col
hu: Sor @row, Oszlop @col

en: Single column
hu: Egy oszlop

en: Two column bricks
hu: Két oszlopnyi tégla

en: Left above
hu: Bal fent

en: Right above
hu: Jobb fent

en: Left below
hu: Bal lent

en: Right below
hu: Jobb lent

en: Module name
hu: Modulnév

en: Enter the module name to export code to.
hu: A modul nevének megadása, melybe a kódot exportálni kell.

en: The title for this mini panel. It can be overridden in the block configuration.
hu: A minipanel címe. Felülírható a blokk beállításánál.

en: The category that this mini-panel will be grouped into on the Add Content form. Only upper and lower-case alphanumeric characters are allowed. If left blank, defaults to 'Mini panels'.
hu: A kategória, hogy a mini panel csoportban legyen a Tartalom hozzáadása űrlapon. Csak kisbetűk, nagybetűk és számok engedélyezettek. Üresen hagyva értéke az alapértelmezett „Mini panelek” lesz.

en: Categories may contain only alphanumerics or spaces.
hu: A kategóriák csak betűket és szóközöket tartalmazhatnak.

en: Deleted/missing mini panel @name
hu: Törölt, vagy hiányzó @name minipanel

en: Untitled mini panel
hu: Cím nélküli minipanel

en: Local
hu: Helyi

en: Panel layout
hu: Panelelrendezés

en: Panel content
hu: Paneltartalom

en: An ID that can be used by CSS to style the panel.
hu: Egy CSS azonosító, mely a panel stílusának beállításához használható.

en: Please select a layout.
hu: Elrendezés kiválasztása

en: Create nodes that are divided into areas with selectable content.
hu: Kiválasztható tartalmakkal területekre osztható tartalmak létrehozása.

en: Add a node from your site as content.
hu: A webhely egy tarlamának hozzáadása tartalomként.

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
hu: A webcímben található tartalomazonosító kinyeréséhez a %0, %1, ..., %N hasznáható, illetve @0, @1, @2, ..., @N a panelnak átadott argumentumok használatához.

en: Leave node title
hu: Tartalom címének meghagyása

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
hu: Haladó: ha be van jelölve, nem nyúl a tartalom címéhez; a cím kétszer jelenhet meg, kivéve ha a smink gondoskodik erről.

en: Invalid node
hu: Érvénytelen tartalom

en: Node loaded from @var
hu: A tartalom betöltve innen: @var

en: Deleted/missing node @nid
hu: Törölt/hiányzó tartalom @nid

en: Page settings
hu: Oldalbeállítások

en: Path is required.
hu: Az elérési út megadása szükséges.

en: Disable Drupal blocks/regions
hu: Drupal blokkok/régiók tiltása

en: CSS code
hu: CSS kód

en: Simple cache
hu: Egyszerű gyorstár

en: Simple caching is a time-based cache. This is a hard limit, and once cached it will remain that way until the time limit expires.
hu: Az egyszerű gyorstárazás egy időalapú gyorstár. Ez egy szigorú korlát, ha valami egyszer gyorstárazva lett, akkor addig marad így, amíg a határidő lejár.

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
hu: Ha az „argumentumok” van kiválasztva, ez a tartalom egyedi argumentumonként lesz gyorstárazva az egész oldalhoz; ha a „környezetek” van kiválasztva, ez a tartalom egyedi környezetként lesz gyorstárazva a táblában vagy az oldalban; ha „egyik sem” akkor csak egy gyorstár lesz alkalmazva ehhez a táblához.

en: Argument wildcard
hu: Argumentumot helyettesítő karakter

en: No argument
hu: Nincs argumentum

en: From context
hu: Környezetből

en: From panel argument
hu: Panel argumentumból

en: Input on pane config
hu: Bemenet a táblabeállításon

en: Required context
hu: Szükséges környezet

en: Panel argument
hu: Panel argumentum

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
hu: Ha a „Panel argumentumból” van kiválasztva, akkor melyik panel argumentum legyen felhasználva.

en: Sixth
hu: Hatodik

en: Fixed argument
hu: Rögzített argumentum

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
hu: Ha a „Rögzített” van kiválasztva, akkor mi legyen argumentumként felhasználva.

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
hu: Ha ez az argumentum a panels felhasználónak szól, akkor milyen címke legyen alkalmazva hozzá.

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Items to display
hu: Megjelenő elemek száma

en: Offset
hu: Eltolás

en: Link to view
hu: Hivatkozás a nézetre

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: More link text
hu: Tovább hivatkozás szövege

en: Link title to view
hu: A cím hivatkozzon a nézetre

en: Provide a "more" link that links to the view
hu: Egy, a nézetre hivatkozó „tovább” hivatkozást biztosít

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
hu: Ez független bármilyen, a nézet által biztosított tovább hivatkozástól; ha két tovább hivatkozás jelenik meg, ezt ki kell kapcsolni. A nézetek csak a „blokk” típus használatakor biztosítanak tovább hivatkozást, azonban ha be van ágyazva, akkor ezt kell használni.

en: Display feed icons
hu: Hírolvasó ikon megjelenítése

en: Num posts
hu: Beküldések száma

en: Send arguments
hu: Argumentumok küldése

en: Deleted/missing view @view
hu: Törölt/hiányzó @view nézet

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Adds a book parent from a node context.
hu: Egy könyv szülőjének hozzáadása egy tartalomkörnyezetből.

en: Immediate parent
hu: Közvetlen szülő

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: Term from node
hu: Kifejezés tartalomból

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
hu: Taxónomia kifejezés hozzáadása egy tartalomkörnyezetből. Ha több kifejezés van kiválasztva, akkor csak az „elsőt” fogja megjeleníteni.

en: Term parent
hu: Kifejezés szülője

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
hu: Egy taxonómia kifejezés szülőjének hozzáadása egy kifejezéskörnyezetből.

en: Top level term
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: System block
hu: Rendszer blokk

en: Display the pane as a system block; this is more restrictive than the default.
hu: A tábla megjelenítése rendszer blokként; korlátozóbb, mint az alapértelmezett.

en: The default panel rendering style; displays each pane with a separator.
hu: Az alapértelmezett panel létrehozási stílus; minden táblát egy elválasztóval jelenít meg.

en: Presents the panes in the form of an HTML list.
hu: Megmutatja a táblákat egy HTML lista űrlapjában.

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Presents the panes or panels with a rounded corner box around them
hu: Megjelenít a táblák vagy a panelek körül egy lekerekített sarkú dobozt

en: Box around
hu: Körbefoglaló doboz

en: Each pane
hu: Minden tábla

en: contains
hu: tartalmazza

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Locked
hu: Zárolt

en: Data
hu: Adat

en: Pause on hover
hu: Megállítás, ha az egér fölé ér

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: Any
hu: Bármelyik

en: No name
hu: Nincs név

en: Node count
hu: Tartalomszámláló

en: Finish
hu: Befejezés

en: Default order
hu: Alapértelmezés szerinti sorrend

en: Default format
hu: Alapértelmezés szerinti beviteli forma

en: Add new field
hu: Új mező hozzáadása

en: Number of views
hu: Megtekintések száma

en: Or
hu: Vagy

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Cut
hu: Kivágás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: About
hu: Névjegy

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Add row
hu: Sor hozzáadása

en: Link class
hu: Hivatkozás osztálya

en: Column
hu: Oszlop

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: and
hu: és

en: Optional URL
hu: Nem kötelező webcím

en: If the link title is optional or required, a field will be displayed to the end user. If the link title is static, the link will always use the same title. If <a href="http://drupal.org/project/token">token module</a> is installed, the static title value may use any other node field as its value. Static and token-based titles may include most inline XHTML tags such as <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, etc.
hu: Ha a hivatkozás címe nem kötelező vagy kötelező, egy mező lesz megjelenítve a végfelhasználónak. Ha a hivatkozás címe statikus, akkor mindig ugyanazt a címet fogja használni. Ha a <em><a href="http://drupal.org/project/token">Token modul</a></em> telepítve van, a statikus cím értéke bármelyik másik tartalommező értékét használhatja. A statikus és tokenalapú címek tartalmazhatnak néhány XHTML jelölést. Például: <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, stb.

en: Allow user-entered tokens
hu: Megenged felhasználó által megadott vezérjeleket

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
hu: Bejelölése engedélyezi a felhasználók számára a tartalom szerkesztése űrlapon vezérjelek megadását a webcímekben és a címekben.

en: Rel Attribute
hu: „Rel” tulajdonság

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
hu: A kimenetben ehhez a hivatkozáshoz ez a rel tulajdonság lesz hozzáillesztve. A leggyakoribb felhasználási mód a <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a>, ami megakadályoz néhány keresőmotort abban, hogy felderítse a megadott hivatkozásokat.

en: At least one title or URL must be entered.
hu: Legalább egy címet, vagy webcímet meg kell adni.

en: You cannot enter a title without a link url.
hu: Nem lehet címet megadni webcím hivatkozás nélkül.

en: Title, as link (default)
hu: Cím, mint hivatkozás (alapértelmezés)

en: URL, as link
hu: Webcím, mint hivatkozás

en: Short, as link with title "Link"
hu: Rövid, hivatkozásként „Hivatkozás” címmel

en: Label, as link with label as title
hu: Címke, hivatkozásként a címkével mint címmel

en: Separate title and URL
hu: Cím és webcím elválasztása

en: Popup
hu: Felugró

en: Content language
hu: Tartalom nyelve

en: Index name
hu: Index neve

en: Add new rule
hu: Új szabály hozzáadása

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Not promoted
hu: Nincs a címlapon

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Parent comment
hu: Szülő hozzászólás

en: The parent comment.
hu: A szülő hozzászólás.

en: Author's website
hu: A szerző weblapja

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hu: Megjeleníti egy hozzászólás mélységét, ha az szálakba rendezett.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hu: Rendezés szálankénti sorrend szerint. Ez a gyermek hozzászólásokat együtt tartja a szüleikkel.

en: Reply-to link
hu: Válasz erre hivatkozás

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít egy válasz beküldéséhez.

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Link this field to its user or an author's homepage
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználó vagy egy szerző webhelyére

en: Newest first
hu: Legújabb elöl

en: field
hu: mező

en: Email address required.
hu: Email cím megadása szükséges.

en: nodes
hu: tartalmak

en: Menu items
hu: Menüelemek

en: Formatter
hu: Formázó

en: clone
hu: klónozás

en: Week @week
hu: Hét @week

en: Regions
hu: Régiók

en: Target
hu: Cél

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: @type %title has been deleted.
hu: %title @type törölve lett.

en: The taxonomy vocabulary ID
hu: A taxonómia szótár azonosítója

en: Force single
hu: Csak egy érték választható

en: Relevance
hu: Relevancia

en: Effect
hu: Effektus

en: This node
hu: Ez a tartalom

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: Embed
hu: Beágyazás

en: Speed
hu: Sebesség

en: The language the content is in.
hu: A nyelv, amelyen a tartalom van.

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
hu: „%name” blokk biztosan törölhető?

en: @menu_name (expanded levels @level1-@level2)
hu: @menu_name (nyitott szintek @level1-@level2)

en: @menu_name (expanded levels @level1+)
hu: @menu_name (nyitott szintek @level1+)

en: Blocks that start with the 1st level will always be visible. Blocks that start with the 2nd level or deeper will only be visible when the trail to the active menu item is in the block’s tree.
hu: Az első szinttel kezdődő blokkok mindig látszódni fognak. A második, vagy mélyebb szinten kezdődő blokkok csak akkor látszanak, ha az aktív menüútvonal ebben a blokk fában megtalálható.

en: Adding menu blocks
hu: Menüblokkok hozzáadása

en: Configuring menu blocks
hu: Menüblokk beállítások

en: When adding or configuring a menu block, several configuration options are available:
hu: Menüblokk hozzáadása vagy szerkesztése során az alábbi beállítási lehetőségek vannak:

en: For menu trees that start with the 1st level, the default block title will be the menu name. For menu trees that start with the 2nd level or deeper, the default block title will be the title for the parent menu item of the specified level.
hu: Az első szinten kezdődő menüfa blokkcíme alapértelmezés szerint a menü neve lesz. A második, vagy mélyebb szinten kezdődő menüfák alapértelmezés szerinti blokkcíme az adott szint szülő menüpontjának a neve lesz.

en: Styling menu blocks
hu: A menüblokk kinézetének formázása

en: Menu block API
hu: Menüblokk API

en: Developers can use the API of this module to create their own menu trees outside the confines of blocks. All of the publicly available API functions are documented in the menu_block.module file.
hu: A fejlesztők ennek az API-nak a segítségével, a blokkok keretein kívül elkészíthetik saját menüfájukat. Minden nyilvánosan elérhető API függvény a <em>menu_block.module</em> fájlban dokumentálva van.

en: Add menu block
hu: Menüblokk hozzáadása

en: Add a new menu block.
hu: Új menüblokk hozzáadása.

en: Delete menu block
hu: Menüblokk törlése

en: Menu block
hu: Menüblokk

en: Provides configurable blocks of menu items.
hu: Testreszabható menüblokkokat szolgáltat.

en: Response code
hu: Válaszkód

en: Patterns
hu: Minták

en: Entity type
hu: Entitás típusa

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Landing page
hu: Befogadó oldal

en: Importing
hu: Importálás

en: Acronym
hu: Betűszó

en: More link path
hu: Tovább hivatkozás útvonal

en: @menu_name (active menu item)
hu: @menu_name (aktív menüpont)

en: Starting level
hu: Kezdőszint

en: Make the starting level follow the active menu item.
hu: A kezdő elem kövesse az aktív menüpontot.

en: If the active menu item is deeper than the level specified above, the starting level will follow the active menu item. Otherwise, the starting level of the tree will remain fixed.
hu: Ha az aktív menüpont mélyebb szinten van, mint a fenn beállított szint, akkor a kezdőszint követni fogja az aktív menüpontot. Ha nem, akkor a fa kezdőszintje mindig ugyanaz marad.

en: Starting level will be
hu: A kezdőszint legyen

en: Active menu item
hu: Az aktív menüpont

en: Children of active menu item
hu: Az aktív menüpont gyermeke

en: When following the active menu item, specify if the starting level should be the active menu item or its children.
hu: Meg kell határozni, hogy az aktív elem követése során a kezdőszint az aktív menüpont legyen-e, vagy annak a gyermekei.

en: From the starting level, specify the maximum depth of the menu tree.
hu: A menüfa maximális mélységének beállítása a kezdőszinttől kezdve.

en: Sort each item in the active trail to the top of its level. When used on a deep or wide menu tree, the active menu item’s children will be easier to see when the page is reloaded.
hu: A sorbarendezés során az összes aktív útvonalú menüpont a saját szintjén a lista elejére fog kerülni. Mély vagy kiterjedt menüfa használata során az aktív menüpontokat könnyebb lesz megtalálni az oldal újratöltése esetén.

en: Make the starting level follow the active menu item
hu: A kezdőelem kövesse az aktív menüpontot.

en: From the starting level, specify the maximum depth of the tree. Blocks with a maximum depth of 1 will just be a single un-nested list of links with none of those links’ children displayed.
hu: Be kell állítani a menüfa maximális mélységét a kezdőszinttől kezdve. Ha a maximális mélység egyre van állítva akkor az egyszintű listát fog eredményezni a gyermek elemek megmutatása nélkül.

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Title only
hu: Csak cím

en: Not defined
hu: Nem meghatározott

en: Validator
hu: Ellenőrző

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Inherit
hu: Öröklés

en: Mime type
hu: MIME típus

en: Delete item
hu: Elem törlése

en: 1 month | @count months
hu[0]: 1 hónap
hu[1]: @count hónap

en: Add region
hu: Régió hozzáadása

en: Generate
hu: Létrehozás

en: Display format
hu: Megjelenítési formátum

en: Custom format
hu: Egyéni formátum

en: 1 row | @count rows
hu[0]: 1 sor
hu[1]: @count sor

en: The date the node was last updated.
hu: A dátum, amikor a tartalom utoljára frissült.

en: Category ID
hu: Kategória azonosítója

en: Button alignment
hu: Nyomógombok igazítása

en: Example:
hu: Példa:

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: Invalid display id @display
hu: Érvénytelen megjelenítési azonosító @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
hu: Hiba: @table > @field kezelője nem létezik!

en: Do not use a relationship
hu: Ne használjon kapcsolatot

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: export
hu: exportálás

en: Custom pages
hu: Egyéni oldalak

en: The cache has been cleared.
hu: A gyorstár törölve lett.

en: Colon
hu: Kettőspont

en: Run cron
hu: Időzített feladatok futtatása

en: of
hu: /

en: translate
hu: fordít

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
hu: „%file” azonosítatlan hiba miatt nem menthető el.

en: The specified file %name could not be uploaded.
hu: A megadott %name fájl nem tölthető fel.

en: Column settings
hu: Oszlop beállításai

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: Designer
hu: Tervező

en: Row
hu: Sor

en: Row settings
hu: Sor beállításai

en: Simplecontext arg
hu: <em>Simplecontext</em> argumentum

en: Item1
hu: Elem1

en: The stuff for item 1.
hu: Valami az elem 1-hez.

en: Item2
hu: Elem2

en: A relcontext object.
hu: Egy relcontext objektum.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
hu: Hozzáad egy relcontextet egy létező simplecontextből.

en: IP address
hu: IP-cím

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Control
hu: Vezérlés

en: Page elements
hu: Oldalelemek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Variants
hu: Változatok

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Filter list
hu: Lista szűrése

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Module filter
hu: Modulszűrő

en: Filter the modules list.
hu: Szűrést biztosít a modulok listájához.

en: Boolean
hu: Logikai

en: Bundles
hu: Mezőcsoportok

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: Zoom level
hu: Nagyítás mértéke

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: Allowed extensions
hu: Engedélyezett kiterjesztések

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: Book outline
hu: Könyvvázlat

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Pause
hu: Szünet

en: Citation
hu: Idézet

en: interval
hu: időköz

en: Hide submit button
hu: Elküldés gomb elrejtése

en: Author UID
hu: Szerző felhasználói azonosítója

en: Root term
hu: Gyökérkifejezés

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Expression
hu: Kifejezés

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hu: Hozzéférés biztosítása a felhasználóknak a megadott jogosultsági kifejezéssel.

en: Comma
hu: Vessző

en: Semicolon
hu: Pontosvessző

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Uses
hu: Használja

en: Comments are responses to node content.
hu: A hozzászólások válaszok a tartalomra.

en: Users who have created accounts on your site.
hu: Felhasználók, akik fiókot hoztak létre a webhelyen.

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Theming information
hu: Sminkelési információ

en: MIME type
hu: MIME típus

en: Ends with
hu: Így végződik

en: Undated
hu: Dátumozatlan

en: The menu router has been rebuilt.
hu: Az útvonalirányító újraépítése megtörtént.

en: Untitled skin
hu: Névtelen smink

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Do not cache
hu: Nem gyorstárazza

en: This field is required
hu: Ez a mező szükséges

en: The title to use when this argument is present; it will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
hu: A cím, amely használatba kerül, amikor ez az argumentum jelen van. Felülírja a nézet és az előző argumentumok címét. Százalékjeles helyettesítés használható a cím cseréjére: „%1” jelenti az első argumentumot, „%2” a második argumentumot, stb...

en: Action to take if argument is not present
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum nincs jelen

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
hu: Ha ez az érték, mint argumentum érkezik, akkor figyelmen kívül lesz hagyva, azaz „minden érték”

en: Wildcard title
hu: Helyettesítő cím

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
hu: A máshol felhasználható helyettesítő vezérjel címe.

en: <Basic validation>
hu: < Egyszerű ellenőrzés >

en: Action to take if argument does not validate
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum érvénytelen

en: The protocols displayed here are those globally available. You may add more protocols by modifying the <em>filter_allowed_protocols</em> variable in your installation.
hu: Az itt megjelenített protokollok globálisan elérhetők. További protokollokat lehet hozzáadni a <em>filter_allowed_protocols</em> változó módosításával.

en: Link this field to its user
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználóra

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
hu: Az érték felülírása a be nem jelentkezett látogatóknak történő megjelenítéskor

en: Text to display for anonymous users
hu: Be nem jelentkezett felhasználóknak megjelenített szöveg

en: Taxonomy vocabularies
hu: Taxonómiaszótárak

en: Use default RSS settings
hu: Az alapértelmezés szerinti RSS beállítások használata

en: Title plus teaser
hu: Cím és bevezető

en: Front page feed
hu: Kezdőoldal hírcsatorna

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Search type
hu: Keresés típusa

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: User: ID
hu: Felhasználó: azonosító

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: No role
hu: Nincs szerepkör

en: Search index
hu: Keresési index

en: View link
hu: Megtekintés hivatkozása

en: File preview
hu: Fájlelőnézet

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: The MIME type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: Attached to
hu: Csatolva ehhez:

en: Link this field
hu: Ez a mező hivatkozzon

en: Menu links
hu: Menühivatkozások

en: Link title
hu: Hivatkozás címe

en: Generating Content
hu: Tartalom létrehozása

en: Finished @num_nids nodes created successfully.
hu: @num_nids tartalom sikeresen létre lett hozva.

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: The theme registry is being rebuilt on every request. Remember to <a href="!url">turn off</a> this feature on production websites.
hu: A smink gyorstár minden lekérésnél újra van építve. Éles oldalakon <a href="!url">ki kell kapcsolni</a> ezt a lehetőséget.

en: Enter function name for api lookup
hu: Függvénynév megadása az API-ban való kereséshez

en: API Site
hu: API webhely

en: The base URL for your developer documentation links. You might change this if you run <a href="!url">api.module</a> locally.
hu: Fejlesztői dokumentáció oldalának webcíme. Megváltoztatható az <a href="!url">api.module</a> helyi használatakor.

en: Krumo display
hu: <em>Krumo</em> képernyő

en: Select a skin for your debug messages or select <em>disabled</em> to display object and array output in standard PHP format.
hu: Bőr kiválasztása a hibakereső üzenetekhez vagy <em>tiltás</em> az objektumok és tömbök kimenetének szabványos PHP formában történő megjelenítéséhez.

en: Rebuild the theme registry on every page load
hu: Smink gyorstár újraépítése minden oldalbetöltésnél

en: While creating new templates and theme_ overrides the theme registry needs to be rebuilt.
hu: Új sablonok és theme_ felülírások létrehozásakor szükséges a smink gyorstár újraépítése.

en: Uninstall and then install the selected modules. <code>hook_uninstall()</code> and <code>hook_install()</code> will be executed and the schema version number will be set to the most recent update number. You may have to manually clear out any existing tables first if the module doesn't implement <code>hook_uninstall()</code>.
hu: A kiválasztott modulok törlése, majd telepítése. A <code>hook_uninstall()</code> és a <code>hook_install()</code> lesz végrehajtva és a séma változatszáma a legfrissebb frissítés szerint lesz beállítva. Először manuálisan törölni kell a meglévő táblákat, ha a modulban nincs megvalósítva a <code>hook_uninstall()</code> hurok.

en: Reinstall
hu: Újratelepítés

en: Saved new value for %name.
hu: %name új értéke el lett mentve.

en: Display of !type !obj
hu: !type !obj megjelenítése

en: {empty}
hu: {üres}

en: The file could not be written.
hu: A fájl nem írható.

en: One variable deleted. | @count variables deleted.
hu[0]: Egy változó törölve lett.
hu[1]: @count változó törölve lett.

en: 1 character | @count characters
hu[0]: 1 karakter
hu[1]: @count karakter

en: 1 element | @count elements
hu[0]: 1 elem
hu[1]: @count elem

en: Clear the CSS cache and all database cache tables which store page, node, theme and variable caches.
hu: Az összes oldal, tartalom, smink és változó gyorstárat tartalmazó adatbázis gyorstár és a CSS gyorstár kiürítése.

en: Function reference
hu: Függvényreferencia

en: View a list of currently defined user functions with documentation links.
hu: Lista a jelenlegi felhasználói függvényekről dokumentációs hivatkozásokkal.

en: Run hook_uninstall() and then hook_install() for a given module.
hu: Az adott modul hook_uninstall() majd a hook_install() függvényének futtatása.

en: Rebuild menus
hu: Menük újraépítése

en: Rebuild menu based on hook_menu() and revert any custom changes. All menu items return to their default settings.
hu: Menü újraépítése a hook_menu() alapján és az egyéni módosítások törlése. Minden menüelem visszakapja az alapértelmezés szerinti beállításait.

en: Edit and delete site variables.
hu: Oldal változóinak törlése és szerkesztése.

en: View your server's PHP configuration
hu: A kiszolgáló PHP beállításainak megtekintése

en: Execute PHP Code
hu: PHP kód futtatása

en: Execute some PHP code
hu: PHP kód futtatása

en: Theme registry
hu: Smink gyorstár

en: View a list of available theme functions across the whole site.
hu: A webhelyen rendelkezésre álló összes sminkfüggvény listájának megtekintése.

en: View the active form/render elements for this site.
hu: Az oldal aktív űrlap-, vagy egyéb elemeinek megtekintése.

en: List the contents of $_SESSION.
hu: $_SESSION tartalmának listázása.

en: Devel settings
hu: Devel modul beállításai

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
hu: Az összes felhasználó törlése (az 1-es kivételével) az újak létrehozása előtt.

en: How old should user accounts be?
hu: Mikortól jöhetnek létre a felhasználói profilok

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A felhasználók csatlakozási ideje véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális időpont és a kiválasztott időtartam között.

en: . This type contains CCK fields which will only be populated by fields that implement the content_generate hook.
hu: . Ez a típus olyan CCK mezőket tartalmaz, melyek csak akkor tölthetőek fel, ha megvalósítják a content_generate hurkot.

en: How far back in time should the nodes be dated?
hu: Mikortól jöhetnek létre a tartalmak

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A tartalmak létrehozási dátuma véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális, és a kiválasztott időpont között.

en: Requires path.module
hu: <em>Path</em> modult igényel

en: Add an url alias for each node.
hu: Webcímálnév hozzáadása minden tartalomhoz

en: Does not grant any access, but could block lower priority grants; not in !na.
hu: Nem biztosít hozzáférést, de blokkolhatja az alacsonyabb prioritású jogokat. Nincs itt: !na.

en: Should be in !na but isn't!
hu: Itt kellene lennie, de nincs: !na.

en: Node_access summary
hu: Node_access összefoglaló

en: Devel node access
hu: <em>Devel</em> tartalomhozzáférés

en: Filter settings
hu: Szűrő beállításai

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Filter the view to the currently logged in user.
hu: Nézet szűrése az aktuálisan bejelentkezett felhasználóra.

en: Localization
hu: Nyelvek

en: Cache once for everything (global)
hu: Egyszer gyorstáraz mindent (globális)

en: Per page
hu: Laponként

en: Per role
hu: Szerepkörönként

en: Per role per page
hu: Laponként és szerepkörönként

en: Per user
hu: Felhasználónként

en: Per user per page
hu: Felhasználónként és laponként

en: Display the results as a slideshow.
hu: Diavetítésként jelenítse meg az eredményt.

en: Create new
hu: Új létrehozása

en: Export configuration
hu: Konfiguráció exportálása

en: Configuration status
hu: Beállítás állapota

en: Has Avatar
hu: Avatar van?

en: Capitalize first letter
hu: Naggyá alakítja az első betűt

en: Slash
hu: Perjel

en: Canvas
hu: Vászon

en: Uid
hu: Felhasználóazonosító

en: Logged in user
hu: Bejelentkezett felhasználó

en: Custom text
hu: Egyéni szöveg

en: Font properties
hu: Betűkészlet tulajdonságok

en: Display text
hu: Szöveg megjelenítése

en: Sum
hu: Összegzés

en: sorted by
hu: rendezés szempontja

en: Date year range
hu: Dátum évtartomány

en: Format: @date
hu: Formátum: @date

en: The dates are invalid.
hu: A dátumok hibásak.

en: Repeats
hu: Ismétlődések

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
hu: !repeats_every_interval !date_order !day_of_week napon

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
hu: !repeats_every_interval minden !day_of_week-i napon

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
hu: !repeats_every_interval !month_names hónapok !month_days. napján

en: !repeats_every_interval on !month_names
hu: !repeats_every_interval !month_names hónapokban

en: !repeats_every_interval !count times
hu: !repeats_every_interval !count alkalommal

en: !repeats_every_interval until !until_date
hu: !repeats_every_interval !until_date-ig

en: !repeats_every_interval except !except_dates
hu: !repeats_every_interval kivéve !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
hu: !repeats_every_interval ahol a hét kezdőnapja !day_of_week

en: every week | every @count weeks
hu[0]: minden héten
hu[1]: minden @count. héten

en: every month | every @count months
hu[0]: minden hónapban
hu[1]: minden @count. hónapban

en: every year | every @count years
hu[0]: minden évben
hu[1]: minden @count. évben

en: every day | every @count days
hu[0]: minden nap
hu[1]: minden @count. nap

en: Not Approved
hu: Nem elfogadott

en: Remove group
hu: Csoport törlése

en: Cancel changes
hu: Változtatások visszavonása

en: No description
hu: Nincs leírás

en: Numbered list
hu: Számozott lista

en: Not installed.
hu: Nincs telepítve.

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: HTML comments
hu: HTML megjegyzések

en: No fields available.
hu: Nincs elérhető mező.

en: Execute arbitrary PHP script
hu: Tetszőleges PHP szkript végrehajtása

en: PHP script
hu: PHP szkript

en: Modify user roles
hu: Felhasználói szerepkörök módosítása

en: Add roles
hu: Szerepkörök hozzáadása

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
hu: Ki kell választani egy vagy több szerepkört, melyet a kiválasztott felhasználókhoz kell rendelni.

en: Remove roles
hu: Szerepkörök eltávolítása

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
hu: Ki kell választani egy vagy több szerepkört, melyet a kiválasztott felhasználóktól el kell venni.

en: You have not chosen any role to add or remove. Please select something to do.
hu: Nincs kiválasztva egyetlen szerepkör sem a hozzáadáshoz vagy az elvételhez. Valamit ki kell választani.

en: Display operations as
hu: Műveletek megjelenítése mint

en: Dropdown selectbox with Submit button
hu: Legördülő kiválasztó lista beküldés nyomógombbal

en: Each action as a separate button
hu: Minden akciónak külön nyomógomb

en: Skip confirmation step
hu: Megerősítés mellőzése

en: Display processing result
hu: Feldolgozás eredményének megjelenítése

en: Selected operations
hu: Kiválasztott műveletek

en: Bulk operations
hu: Tömeges műveletek

en: - Choose an operation -
hu: - Művelet kiválasztása -

en: No operation selected. Please select an operation to perform.
hu: Nincs kiválasztott művelet. Ki kell választani egy műveletet.

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @arguments
hu: @operation feldolgozása közben hiba lépett fel az alábbi argumentumok használatakor: @arguments

en: views bulk operations
hu: <em>views bulk operations</em>

en: actions permissions
hu: akciók jogosultságai

en: Actions permissions
hu: Akciók jogosultságai

en: Integrates actions with the permission system.
hu: Az akciókat egyesíti a jogosultsági rendszerrel.

en: Views Bulk Operations
hu: <em>Views Bulk Operations</em>

en: Alias: @alias
hu: Álnév: @alias

en: No alias
hu: Nincs álnév

en: Solr servers
hu: Solr kiszolgálók

en: Numeric
hu: Szám

en: Teaser break
hu: Bevezető töréspont

en: Custom URL
hu: Egyéni webcím

en: Image resize filter
hu: Képátméretező szűrő

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Submit button text
hu: Beküldés gomb felirata

en: Basic options
hu: Alapvető beállítások

en: Date field(s)
hu: Dátummező

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
hu: Módszer több dátummező kezelésére ugyanabban a lekérdezésben. Elemeket ad vissza bármelyik egyező mezőből (date = field_1 VAGY field_2), vagy csak azokból amelyik mindegyik kiválasztott mezővel megegyeznek (date = field_1 ÉS field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez a szűrőhöz.

en: Missing date fields!
hu: Hiányzó dátummezők!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
hu: (@field) <strong>Felfedve</strong> @widget @format

en: layout
hu: elrendezés

en: The page has been deleted.
hu: Az oldal törölve lett.

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Punctuation
hu: Írásjel

en: Add comment link
hu: Új hozzászólás hivatkozás

en: %editor profile for %format
hu: %editor profil %format formátumnak

en: Enabled by default
hu: Alapértelmezés szerint engedélyezett

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
hu: Az alapértelmezett szerkesztő állapot lehetővé teszi a felhasználók hozzáférését ehhez a profilhoz. A felhasználók felülírhatják ezt az állapotot, ha a következő lehetőség engedélyezve van.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a felhasználók megváltoztathatják szerkesztőjük alapértelmezett állapotát a felhasználói profiljukban.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
hu: Mutassa a <em>szövegszerkesztő engedélyezése / tiltása</em> kapcsoló hivatkozást.

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
hu: Megjelenjen a <em>szövegszerkesztő engedélyezése / tiltása</em> hivatkozás a szövegmező alatt, avagy sem. Ha nem engedélyezett, akkor a felhasználói beállítás vagy a globális alapértelmezés lesz alkalmazva (lásd fent).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy az eszköztár a szövegmező alatt vagy felett jelenjen meg.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
hu: Ez a beállítás az ikonok elhelyezkedését szabályozza a szerkesztő eszköztárán.

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
hu: Hol jelenjen meg a HTML elemek elérési útvonala (például <code>body > table > tr > td</code>).

en: This option gives you the ability to enable/disable the resizing button. If enabled, the Path location toolbar must be set to "Top" or "Bottom" in order to display the resize icon.
hu: Ez a beállítás lehetővé teszi az átméretező gomb engedélyezését / tiltását. Ha engedélyezett, akkor az elérési út eszköztárat „Fenn”, vagy „Lenn” értékre kell állítani, hogy az átmérezető ikon megjelenhessen.

en: If enabled, potentially malicious code like <code>&lt;HEAD&gt;</code> tags will be removed from HTML contents.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor lehetséges a hibás kódok, mint például a <code>&lt;HEAD&gt;</code> tag eltávolítása a HTML elemekből.

en: If enabled, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE element in HTML does.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő TAB karaktereket fog beszúrni, és megőriz más helyörző karaktereket, mint ahogy a PRE elem teszi a HTML-ben.

en: If enabled, HTML tags declaring the font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline CSS styles.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a HTML jelölők határozzák meg a betűméretet, a betűtipust, a betű-, és háttérszínt a beágyazott CSS stílus helyett.

en: If enabled, the editor will remove most linebreaks from contents. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő eltávolítja a felesleges sortöréseket a szövegből. Letiltásával elkerülhető az ütközés más beviteli szűrőkkel.

en: If enabled, the editor will re-format the HTML source code. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő újra fogja formázni a HTML forráskódot. Letiltásával elkerülhető az ütközés más beviteli szűrőkkel.

en: Force cleanup on standard paste
hu: Kényszerített tisztítás beszúráskor

en: If enabled, the default paste function (CTRL-V or SHIFT-INS) behaves like the "paste from word" plugin function.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor az alapértelmezett beszúrás művelet (CTRL-V vagy SHIFT-INS) viselkedése hasonló lesz a „beszúrás Wordből” művelethez.

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
hu: HTML blokk formátumok vesszővel elválasztott listája. Lehetséges értékei: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
hu: Smink CSS használata

en: Define CSS
hu: CSS megadása

en: Editor default CSS
hu: Szerkesztő alapértelmezett CSS

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme CSS - loads stylesheets from current site theme.<br/>Define CSS - enter path for stylesheet files below.<br />Editor default CSS - uses default stylesheets from editor.
hu: A szerkesztőben használandó CSS stíluslap meghatározása.<br />Smink CSS használata - az oldal jelenlegi stíluslapjának betöltése.<br />CSS megadása - a kivánt stíluslap elérési útjának megadása lejjebb.<br />Szerkesztő alapértelmezett CSS - a szerkesztő alapértelmezett stíluslapjának használata.

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
hu: Ha fent a „CSS megadása” van kiválasztva, akkor itt a CSS fájl elérési útját kell megadni, vagy a CSS fájlok vesszővel elválasztott felsorolását.

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
hu: Elérhető vezérjelek: <code>%b</code> (bázis útvonal, pl: <code>/</code>), <code>%t</code> (útvonal a sminkhez, pl: <code>themes/garland</code>)

en: Optionally define CSS classes for the "Font style" dropdown list.<br />Enter one class on each line in the format: !format. Example: !example<br />If left blank, CSS classes are automatically imported from all loaded stylesheet(s).
hu: Lehetséges CSS osztályok megadása is a „Betű stílus” legördülő listához.<br />Soronként egy osztály adható meg ebben a formátumban: !format. Például: !example<br />Üresen hagyva a CSS osztályok automatikusan betöltésre kerülnek minden betöltött stíluslapról.

en: Wysiwyg profile for %format has been saved.
hu: %format <em>Wysiwyg</em> profil mentve.

en: No editor
hu: Nincs szerkesztő

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
hu: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Letöltés</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
hu: Az archívumból kicsomagolt összes fájlt egy új könyvtárba kell másolni az alábbi helyre:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
hu: Tehát az aktuális könyvtár itt található:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
hu: Telepítési útmutató

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
hu: Jelenleg nincs egy szerkesztő program sem telepítve. A következő lista tartalmazza a jelenleg támogatott szerkesztőket:

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
hu: „%name” profil biztosan eltávolítható?

en: Wysiwyg profile for %name has been deleted.
hu: %name <em>Wysiwyg</em> profil törölve lett.

en: Wysiwyg
hu: WYSIWYG

en: Configure client-side editors.
hu: Ügyféloldali szerkesztők beállítása.

en: Disable rich-text
hu: Szövegszerkesztő tiltása

en: Enable rich-text
hu: Szövegszerkesztő engedélyezése

en: The version of %editor could not be detected.
hu: %editor verziószáma nem érzékelhető.

en: The installed version %version of %editor is not supported.
hu: A telepített %editor %version nem támogatott.

en: Strike-through
hu: Áthúzott

en: Align left
hu: Balra zárt

en: Align center
hu: Középre zárt

en: Align right
hu: Jobbra zárt

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Forecolor
hu: Szövegszín

en: Backcolor
hu: Háttérszín

en: Horizontal rule
hu: Vízszintes vonal

en: Paste Text
hu: Szöveg beillesztés

en: Paste from Word
hu: Beillesztés Wordből

en: Remove format
hu: Formázás eltávolítása

en: Character map
hu: Karaktertábla

en: HTML block format
hu: HTML blokk formázása

en: Font style
hu: Betű stílus

en: Create DIV container
hu: DIV konténer létrehozása

en: FitWindow
hu: Ablakhoz igazítás

en: Check spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Autogrow
hu: Automatikus növekedés

en: Table drag/resize
hu: Táblázat vontatás/átméretezés

en: Table: Cell properties
hu: Táblázat: Cella tulajdonságok

en: Table: Insert row after
hu: Táblázat: Sor beszúrása utána

en: Table: Insert column after
hu: Táblázat: Oszlop beszúrása utána

en: Table: Insert cell after
hu: Táblázat: Cella beszúrása utána

en: Table: Delete rows
hu: Táblázat: Sorok törlése

en: Table: Delete columns
hu: Táblázat: Oszlopok törlése

en: Table: Delete cells
hu: Táblázat: Cellák törlése

en: Table: Merge cells
hu: Táblázat: Cellák összevonása

en: Table: Horizontal split cell
hu: Táblázat: Cellák vízszintes szétválasztása

en: Sup
hu: Felső index

en: Sub
hu: Alsó index

en: Clean-up
hu: Tisztítás

en: Visual aid
hu: Látható segítség

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Advanced horizontal rule
hu: Haladó vízszintes vonal

en: Advanced image
hu: Haladó kép

en: Advanced link
hu: Haladó hivatkozás

en: Auto save
hu: Automatikus mentés

en: Context menu
hu: Helyi menü

en: Left-to-right
hu: Balról jobbra

en: Right-to-left
hu: Jobbról balra

en: Emotions
hu: Érzések

en: Inline popups
hu: Beágyazott felugró ablakok

en: Insert date
hu: Dátum beszúrás

en: Insert time
hu: Idő beszúrás

en: Insert layer
hu: Réteg beszúrás

en: Move forward
hu: Előre mozgatás

en: Move backward
hu: Hátra mozgatás

en: Absolute
hu: Abszolút

en: Paste text
hu: Szöveg beillesztés

en: Style properties
hu: Stílus tulajdonságok

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Inserted
hu: Beillesztett

en: Safari compatibility
hu: Safari kompatibilitás

en: Spell check
hu: Helyesírás ellenőrzés

en: Font Color
hu: Betűszín

en: Show/hide hidden elements
hu: Rejtett elemek mutatása/elrejtése

en: Separate the teaser and body of this content
hu: A bevezető és a törzs elválasztása ennél a tartalomnál

en: Parent term(s)
hu: Szülő kifejezések

en: Broken handler @table.@field
hu: Sérült kezelő @table.@field

en: Skipping broken view @view
hu: @view sérült nézet kihagyása

en: Ajax callback for view loading.
hu: AJAX visszahívás a nézet betöltéséhez.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hu: A változások nem érvényesíthetőek a zárolt nézeteken.

en: Create customized lists and queries from your database.
hu: Egyedi listákat és lekérdezéseket hoz létre az adatbázisból.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
hu: Adminisztrációs felület a nézetekhez. E modul nélkül nem lehet létrehozni vagy szerkeszteni a nézeteket.

en: Display all values
hu: Minden érték megjelenítése

en: Hide view / Page not found (404)
hu: Nézet elrejtése / Lap nem található (404)

en: Display empty text
hu: Üres szöveg megjelenítése

en: Provide default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum megadása

en: Broken/missing handler
hu: Sérült / hiányzó kezelő

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
hu: Ennek az elemnek a kezelője hibás, vagy hiányzik. Ha a kezelőt egy modul biztosítja és tiltva lett, akkor a modul engedélyezése visszaállíthatja. Egyéb esetekben az elem valószínűleg törölhető.

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Current node's creation time
hu: Az aktuális tartalom létrehozási ideje

en: Current node's update time
hu: Az aktuális tartalom módosítási ideje

en: Do not display items with no value in summary
hu: Az összefoglalóban ne jelenjenek meg az értékkel nem rendelkező elemek

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Fail basic validation if any argument is given
hu: Sikertelen alapellenőrzés, ha meg van adva argumentum

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
hu: A mező bejelölése arra használható, hogy a szükségesnél több argumentummal rendelkező nézeteknél elbukjon az ellenőrzés.

en: Glossary mode
hu: Összegző mód

en: Character limit
hu: Karakterszám korlátja

en: No transform
hu: Nincs átalakítás

en: Upper case
hu: Nagybetűs

en: Lower case
hu: Kisbetűs

en: Capitalize each word
hu: Naggyá alakít minden szót

en: Case in path
hu: Betűk az útvonalban

en: Transform spaces to dashes in URL
hu: Szóközök kötőjelekké alakítása a webcímben

en: Exclude from display
hu: Ne legyen megjelenítve

en: Rewrite the output of this field
hu: Mező kimenetének felülírása

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A mezőhöz megjelenített szöveg. HTML is használható. Megadhatóak adatok a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: Output this field as a link
hu: Mező megjelenítése hivatkozásként

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező hivatkozásként lesz kezelve. A célt lentebb kell megadni.

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A hivatkozás Drupal útvonala vagy webcíme. Megadhatóak adatok ebből a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: The CSS class to apply to the link.
hu: A hivatkozáshoz használt CSS osztály.

en: Prefix text
hu: Előtag

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás előtt megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: Suffix text
hu: Utótag

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás után megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A mező használata előtt további mezőket kell hozzáadni a nézethez. Ezek a mezők szükség esetén <em>Megjelenítésből kizárt</em>-nak jelölhetőek. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: Trim this field to a maximum length
hu: Mező csonkolása megadott méretre

en: Trim only on a word boundary
hu: Csonkolás kizárólag szóhatároknál

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor ez a mező csak szóhatároknál lesz csonkolva. Ez biztosítja a megadott legnagyobb méret, vagy kevesebb karakter megjelenítését. Ha nincsenek szóhatárok, akkor egy mezőt üresre is csonkolhat.

en: Add an ellipsis
hu: Ellipszis hozzáadása

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
hu: Ha ez be van kapcsolva, és a mező csonkolva lett, akkor „...” lesz hozzáadva.

en: Strip HTML tags
hu: HTML jelölők eltávolítása

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor minden HTML jelölés el lesz távolítva.

en: Field can contain HTML
hu: A mező tartalmazhat HTML kódot

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
hu: Bejelölt állapotban a HTML javítása le fog futni, hogy a HTML jelölések biztosan helyesen legyenek lezárva a csonkolás után.

en: File size display
hu: Fájlméret megjelenítése

en: Formatted (in KB or MB)
hu: Formázott (KB vagy MB)

en: Raw bytes
hu: Nyers bájtok

en: If checked, true will be displayed as false.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az igaz hamisként lesz megjelenítve.

en: Time ago (with "ago" appended)
hu: Eltelt idő ("ennyi ideje:" előtaggal)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
hu: Időtartam („ideje / múlva” hozzáfűzésével)

en: Round
hu: Kerekítés

en: If checked, the number will be rounded.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a szám kerekítve lesz.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
hu: Megadható, hogy hány számjegy jelenjen meg a tizedespont után.

en: What single character to use as a decimal point.
hu: Mely karaktert használja tizedespontnak.

en: What single character to use as the thousands separator.
hu: Mely karaktert használja ezres elválasztónak.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
hu: A szám elé helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
hu: A szám után helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Simple separator
hu: Egyszerű határoló

en: Display as link
hu: Megjelenítés hivatkozásként

en: Operator identifier
hu: Műveleti jel azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt az operátort.

en: Filter identifier
hu: Szűrő azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt a szűrőt. Nem lehet üres.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
hu: Az azonosító szükséges, ha a szűrő felfedett.

en: This identifier is not allowed.
hu: Ez az azonosító nem megengedett.

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: exposed
hu: felfedett

en: Value type
hu: Értéktípus

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hu: Egy dátum bármilyen gép által olvasható formátumban. A CCYY-MM-DD HH:MM:SS az ajánlott.

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: Limit list to selected items
hu: Lista szűkítése a bejelölt elemekre

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónak csak az itt kiválasztott elemek lesznek megmutatva.

en: not in
hu: nincs ebben

en: Is all of
hu: A felsoroltak mindegyike

en: Is none of
hu: A felsoroltak egyike sem

en: not
hu: nem

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: not between
hu: nincs közötte

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Contains any word
hu: Bármely szót tartalmazza

en: has word
hu: tartalmazza

en: Contains all words
hu: Tartalmaz minden szót

en: has all
hu: mindet tartalmazza

en: begins
hu: kezdődik

en: ends
hu: végződik

en: Require this relationship
hu: Megkövetelt kapcsolat

en: asc
hu: növekvő

en: desc
hu: csökkenő

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
hu: A finomság a legkisebb egység, ami annak eldöntésére használható, hogy két dátum egyezik-e. Például, ha a finomság „Év”, akkor minden dátum 1999-ben, attól függetlenül, hogy 1999-ben mikorra esik, ugyannak a dátumnak lesz tekintve.

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: Ha az <a href="@modules"><em>Advanced help</em> modul engedélyezett</a>,  akkor a <em>Views</em> több, és jobb segítséget biztosít. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: A <em>Views</em> modulhoz több és jobb súgó érhető el, ha az <em>Advanced help</em> modul telepítve van a !href webcímről. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: Broken
hu: Sérült

en: Displays
hu: Megjelenítések

en: These queries were run during view rendering:
hu: A nézet megjelenítése alatt a következő lekérdezések történtek:

en: This display has no path.
hu: Ennek a megjelenítésnek nincs útvonala.

en: Query build time
hu: Lekérdezés összeállítási ideje

en: Query execute time
hu: A lekérdezés végrehajtási ideje

en: View render time
hu: A nézet megformázásának ideje

en: No query was run
hu: Nem futott lekérdezés

en: Unable to preview due to validation errors.
hu: Az előnézet érvényesítési hibák miatt sikertelen.

en: View name
hu: Nézet neve

en: View description
hu: Nézet leírása

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
hu: Ez a leírás fog megjelenni a <em>Views</em> adminisztrációs kezelőfelületén, itt lehet jellemezni a nézetet.

en: View tag
hu: Nézet címkéje

en: The view has been deleted.
hu: A nézet törölve lett.

en: There is no lock on view %view to break.
hu: %view nézeten nincs feloldható zárolás.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
hu: %name nézet zárolása biztosan feloldható?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
hu: !user által végrehajtott összes módosítás elveszik a zárolás feloldásával!

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
hu: Zárolás feloldva. Mostantól szerkeszthető a nézet.

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
hu: A nézet nevét lehet itt megadni, ha az eltér attól, ami a nézet forrásában szerepel. Üresen hagyva az eredeti név kerül felhasználásra.

en: Paste view code here
hu: A nézet kódjának helye

en: Unable to interpret view code.
hu: A nézet kódja nem értelmezhető.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
hu: Már létezik nézet ezen a néven. Másik nevet kell választani.

en: Display plugin @plugin is not available.
hu: @plugin megjelenítő bővítmény nem elérhető.

en: Style plugin @plugin is not available.
hu: @plugin stílus bővítmény nem elérhető.

en: Row plugin @plugin is not available.
hu: @plugin sor bővítmény nem elérhető.

en: @type handler @table.@field is not available.
hu: @type kezelő @table.@field nem elérhető.

en: Unable to import view.
hu: A nézet nem importálható.

en: Click on an item to edit that item's details.
hu: Az elemre kattintva szerkeszthetőek annak részletei.

en: Go to the real page for this display
hu: Ugrás a megjelenítés valódi oldalára

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Missing style plugin
hu: Hiányzó stílusbővítmény

en: Change settings for this style
hu: Stílus beállításainak módosítása

en: View analysis
hu: Nézet elemzése

en: Configure @type
hu: @type beállítása

en: Rearrange @type
hu: @type átrendezése

en: Broken field @id
hu: @id sérült mező

en: There are no @types available to add.
hu: @types nem érhető el a hozzáadáshoz.

en: Configure extra settings for @type %item
hu: @type %item részletesebb beállítása

en: Configure summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának beállítása

en: Clear Views' cache
hu: A Views gyorstárának törlése

en: Add Views signature to all SQL queries
hu: A <em>Views</em> aláírásának elhelyezése minden SQL lekérdezésben

en: Disable views data caching
hu: A <em>Views</em> adatok gyorstárazásának letiltása

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
hu: A <em>Views</em> a teljesítmény növelése érdekében gyorstárazza a táblák, a modulok és az elérhető nézetek adatait. A doboz bejelölésével a <em>Views</em> átugorja ezt a gyorstárat és mindig újraépíti ezeket az adatokat, amikor szükság van rájuk. Ennek komoly hatása lehet a webhely teljesítményére.

en: Show other queries run during render during live preview
hu: A létrehozás alatti egyéb lekérdezések mutatása az élő előnézetben

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
hu: A Drupalnak lehetősége van több lekérdezés lefuttatására a nézet létrehozása alatt. Ennek a doboznak a bejelölése minden, a nézet létrehozása alatt futtatott lekérdezést meg fog jeleníteni az élő előnézet részeként.

en: Error: missing @component
hu: Hiba: @component hiányzik

en: View analysis can find nothing to report.
hu: A nézet elemzése nem talált semmilyen hibát.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
hu: Ennek a nézetnek csak egy alapértelmezés szerinti megjelenítése van, ezért nem helyezhető el akárhol a webhelyen. Hozzá kell adni egy oldal, vagy egy blokk megjelenítést.

en: Reduce duplicates
hu: Ismétlődések csökkentése

en: Default settings for this view.
hu: A nézet alapértelmezés szerinti beállításai.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint egy oldal, webcímmel és menühivatkozásokkal.

en: Display the view as a block.
hu: Nézet megjelenítése blokként.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hu: A más megjelenítésekhez adott csatolmányokkal többszörös nézetet lehet létrehozni egy nézetben.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint csatorna, például egy RSS hírcsatorna.

en: Displays rows one after another.
hu: Sorok megjelenítése egymás után.

en: Displays rows as an HTML list.
hu: Sorok megjelenítése HTML listaként.

en: Displays rows in a grid.
hu: Sorok megjelenítése rácsban.

en: Displays rows in a table.
hu: Sorok megjelenítése táblázatban.

en: Displays the default summary as a list.
hu: Megjeleníti az alapértelmezés szerinti összegzést, mint egy lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hu: Formázás nélkül jeleníti meg az összegzést egymás utáni, vagy a beágyazott lehetőséggel.

en: Generates an RSS feed from a view.
hu: RSS hírcsatorna létrehozása a nézetből.

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Will be available to all users.
hu: Elérhető lesz minden felhasználó számára.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hu: A hozzáférés biztosítva lesz a meghatározott szerepkörök bármelyikébe tartozó felhasználók számára.

en: No caching of Views data.
hu: Nézetek gyorstárazásának kikapcsolása

en: Time-based
hu: Idő-alapú

en: Simple time-based caching of data.
hu: Az adatok egyszerű, idő-alapú gyorstárazása.

en: sort criteria
hu: rendezési szempont

en: Sort criterion
hu: Rendezési szempont

en: sort criterion
hu: rendezési szempont

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
hu: Hírolvasó elemeket külső RSS, vagy Atom hírforrásokból lehet beemelni.

en: The title of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem címe.

en: The link to the original source URL of the item.
hu: Az elem eredeti webcímére mutató hivatkozás.

en: The author of the original imported item.
hu: Az átvett elem eredeti szerzője.

en: The actual content of the imported item.
hu: Az átvett elem jelenlegi tartalma.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
hu: Az eredeti hírcsatorna elem beküldési dátuma. (Néhány csatornánál ez a beillesztés ideje lehet.)

en: Feed ID
hu: Hírcsatorna azonosító

en: The unique ID of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna címe.

en: The link to the source URL of the feed.
hu: Hivatkozás a hírcsatorna webcímére.

en: The date the feed was last checked for new content.
hu: Az a dátum, amikor a hírcsatornán utoljára ellenőrizve lettek az új tartalmak.

en: The description of the aggregator feed.
hu: A hírolvasó csatorna leírása.

en: The unique ID of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória címe.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hu: A hírolvasó elem megjelenítése az eredeti forrásból származó adat használatával.

en: The book the node is in.
hu: A könyv, amelyben a tartalom van.

en: The weight of the book page.
hu: A könyvlap súlya.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hu: A könylap súlya a hierarchiában. A legfelső szintű könyveknek 1 a súlya.

en: The parent book node.
hu: A szülő könyv tartalom.

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: The comment ID of the field
hu: A mező hozzászólás azonosítója

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve. Megjeleníthető a hozzászólás szerzőjének webhelyére mutató hivatkozásként.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapcíme. Megjeleníthető hivatkozásként. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Provide a simple link to view the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás megtekintéséhez.

en: Provide a simple link to edit the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás törléséhez.

en: The User ID of the comment's author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: Parent CID
hu: Szülő hozzászólás azonosítója

en: The Comment ID of the parent comment.
hu: A szülő hozzászólás hozzászólás azonosítója.

en: Last comment time
hu: Utolsó hozzászólás ideje

en: Date and time of when the last comment was posted.
hu: Dátum és idő, amikor az utolsó hozzászólás be lett küldve.

en: Last comment author
hu: Az utolsó hozzászólás szerzője

en: The name of the author of the last posted comment.
hu: Az utoljára beküldött hozzászólás szerzőjének neve.

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: The number of comments a node has.
hu: A tartalom hozzászólásainak száma.

en: Updated/commented date
hu: Frissítés / hozzászólás dátuma

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
hu: A legutolsó hozzászólás, vagy a tartalom frissítési dátuma.

en: The number of new comments on the node.
hu: A tartalom új hozzászólásainak száma.

en: Comment status
hu: Hozzászólások állapota

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
hu: A tartalomhoz hozzá lehet-e szólni.

en: User posted or commented
hu: Beküldő vagy hozzászóló felhasználó

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hu: Tartalmak megjelenítése csak akkor, ha a felhasználó küldte be a tartalmat, vagy hozzászólt a tartalomhoz.

en: Display the comment with standard comment view.
hu: A hozzászólások megjelenítése, mint a tartalmaknál.

en: Display the comment as RSS.
hu: Hozzászólások megjelenítése RSS hírcsatornaként.

en: Link to contact page
hu: Hivatkozás a kapcsolatfelvételi űrlapra

en: Provide a simple link to the user contact page.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználói kapcsolatfelvételi oldalhoz.

en: Locale source
hu: Nyelvi forrás

en: A source string for translation, in English or the default site language.
hu: A fordítás egy forráskifejezése angolul, vagy webhely alapértelmezés szerinti nyelvén.

en: LID
hu: Nyelv azonosító

en: The ID of the source string.
hu: A forrás karaktersorozat azonosítója.

en: A description of the location or context of the string.
hu: A karaktersorozat helyének vagy szövegkörnyezetének leírása.

en: The group the translation is in.
hu: A csoport amiben a fordítás található.

en: The full original string.
hu: A teljes eredeti karaktersorozat.

en: The version of Drupal core that this string is for.
hu: Az a Drupal változat, amihez a karaktersorozat tartozik.

en: Provide a simple link to edit the translations.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a fordítások szerkesztéséhez.

en: Locale target
hu: Nyelvi cél

en: The full translation string.
hu: A teljes fordítási karaktersorozat.

en: The language this translation is in.
hu: Az adott fordítási nyelv.

en: Singular LID
hu: Egyes számú nyelvi azonosító

en: The ID of the parent translation.
hu: A szülő fordítás azonosítója.

en: Whether or not the translation is plural.
hu: A fordítás többes számú-e.

en: The title of the node.
hu: A tartalom címe.

en: The date the node was posted.
hu: A tartalom beküldésének ideje.

en: Published or admin
hu: Közzétett vagy adminisztrátor

en: Created year + month
hu: Létrehozás éve és hónapja

en: Created year
hu: Létrehozás éve

en: Created month
hu: Létrehozás hónapja

en: Created day
hu: Létrehozás napja

en: Created week
hu: Létrehozás hete

en: Updated year + month
hu: Frissítési év + hónap

en: Updated year
hu: Frissítési év

en: Updated month
hu: Frissítési hónap

en: Updated day
hu: Frissítési nap

en: Updated week
hu: Frissítési hét

en: Vid
hu: Változat azonosító

en: The log message entered when the revision was created.
hu: A változat létehozásakor megadott naplóüzenet.

en: Revert link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változat visszaállításához.

en: Filter by access.
hu: Szűrés hozzáférés szerint.

en: Has new content
hu: Van új tartalma

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
hu: %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás, de nem tartalmaz szűrőt a közzétett tartalmakhoz.

en: Poll
hu: Szavazás

en: Whether the poll is open for voting.
hu: A szavazás elfogad-e szavazatokat.

en: Profile textfield
hu: Profil szövegmező

en: Profile textarea
hu: Profil szövegdoboz

en: Profile checkbox
hu: Profil jelölőnégyzet

en: Profile URL
hu: Profil webcím

en: Profile selection
hu: Profil kiválasztás

en: Profile freeform list %field-name.
hu: Profil szabadformátumú lista %field-name.

en: Profile date %field-name.
hu: Profil dátum %field-name.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hu: A keresési elem pontszáma. Nem lesz felhasználva, ha a keresési szűrő nincs jelen.

en: Links from
hu: Hivatkozások ebből

en: Other nodes that are linked from the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyekre a tartalomból hivatkozás történik.

en: Links to
hu: Hivatkozások erre

en: Other nodes that link to the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyek a tartalomra hivatkoznak.

en: Search Terms
hu: Keresési kifejezések

en: The terms to search for.
hu: A keresett kifejezések.

en: Display the results with standard search view.
hu: Eredmények megjelenítése szabványos keresési nézetben.

en: Total views
hu: Összes megtekintés

en: The total number of times the node has been viewed.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma.

en: Views today
hu: Mai megtekintések

en: The total number of times the node has been viewed today.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma a mai napon.

en: Most recent view
hu: Legutóbbi megtekintés

en: The most recent time the node has been viewed.
hu: A tartalom legutóbbi megtekintésének ideje.

en: Stores site access information.
hu: A webhely elérési információit tárolja.

en: Browser session ID of user that visited page.
hu: Az aktuális felhasználó munkamenet azonosítója.

en: Title of page visited.
hu: A megtekintett oldal címe.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
hu: A megtekintett oldal belső útvonala (a Drupal gyökeréhez viszonyítva).

en: Referrer URI.
hu: Hivatkozó webcíme.

en: Hostname of user that visited the page.
hu: A felhasználó böngészőjét futtató gép neve.

en: The user who visited the site.
hu: A felhasználó, aki látogatja a webhelyet.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
hu: Az oldal betöltéséhez szükséges idő ezredmásodpercben.

en: Timestamp of when the page was visited.
hu: Az oldal látogatásának időpontja, mint időbélyeg.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
hu: A fájlokat a Drupal és különböző modulok tartják karban.

en: The ID of the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the file.
hu: A fájl neve.

en: The path of the file.
hu: A fájl útvonala.

en: The mime type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: The status of the file.
hu: A fájl állapota.

en: The date the file was uploaded.
hu: A dátum, amikor a fájl fel lett töltve.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hu: Annak a szótárnak a neve, melynek egy kifejezés a tagja. Ez az a szótár lesz, melynek bármelyik kifejezése a „Taxonómia: Kifejezés” mező. Könnyen okozhat ismétlődéseket.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hu: Taxonómia kifejezések vannak csatolva a tartalmakhoz.

en: Taxonomy term name.
hu: Taxonómia kifejezés név.

en: The term weight field
hu: A kifejezés súly mezője

en: The description associated with a taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezéshez kapcsolódó leírás.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hu: „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése egy bizonyos szótárhoz.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hu: Egy tartalomhoz kapcsolódó összes taxonómia kifejezés megjelenítése a meghatározott szótárakból.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hu: A kifejezés szülő kifejezése. Több szülőt engedélyező szótár használata esetén ismétlődő bejegyzéseket hozhat létre.

en: The parent term of the term.
hu: A kifejezés szülő kifejezése.

en: Node translation
hu: Tartalom fordítás

en: Translation set node ID
hu: Fordítási csomag tartalom azonosítója

en: The ID of the translation set the content belongs to.
hu: Annak a fordítási csomagnak az azonosítója, melyhez a tartalom tartozik.

en: Source translation
hu: Fordítás forrása

en: The source that this content was translated from.
hu: A forrás, amiből ez a tartalom fordítva lett.

en: Versions of content in different languages.
hu: A tartalom változatai a különböző nyelveken.

en: Child translation
hu: Fordítás gyermekei

en: Outdated
hu: Elavult

en: The user ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: The user or author name.
hu: A felhasználó vagy szerző neve.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
hu: Egy megadott felhasználó email címe. Ezt a mezőt általános esetben nem látják a felhasználók, ezért óvatosan kell használni.

en: Language of the user
hu: A felhasználó nyelve

en: The user's picture, if allowed.
hu: Felhasználó képe, ha engedélyezett.

en: The date the user was created.
hu: A dátum, amikor a felhasználó létrejött.

en: The user's last access date.
hu: A felhasználó utolsó hozzáférésének dátuma.

en: The user's last login date.
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma.

en: Whether a user is active or blocked.
hu: A felhasználó aktív vagy zárolt.

en: The user's signature.
hu: A felhasználó aláírása.

en: Provide a simple link to edit the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó szerkesztéséhez.

en: Roles that a user belongs to.
hu: Szerepkörök, melyekhez a felhasználó tartozik.

en: User ID from URL
hu: Felhasználó azonosító a webcímből

en: User ID from logged in user
hu: Felhasználó azonosító a bejelentkezett felhasználótól

en: Randomize the display order.
hu: Véletlenszerű megjelenítési sorrend.

en: Provide custom text or link.
hu: Egyéni szöveg, vagy hivatkozás megadása.

en: View result counter
hu: Eredményszámláló megtekintése

en: Displays the actual position of the view result
hu: A nézet eredmény aktuális helyzetének mutatása

en: Link this field to its aggregator category page
hu: Ez a mező hivatkozzon a hírolvasó kategória oldalára

en: No user
hu: Nincs felhasználó

en: Link this field to its comment
hu: Ez a mező hivatkozzon a hozzászólásra

en: Show teaser-style link
hu: Bevezető jellegű hivatkozás megjelenítése

en: Link this field to new comments
hu: A mező hivatkozzon az új hozzászólásokra

en: contact
hu: kapcsolat

en: Contact %user
hu: Kapcsolatfelvétel %user felhasználóval

en: Unknown group
hu: Ismeretlen csoport

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Current user's language
hu: Aktuális felhasználó nyelve

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Current installed version
hu: Jelenleg telepített változat

en: Check for new comments as well
hu: Az új hozzászólásokat is ellenőrizze

en: Node IDs separated by , or +
hu: Tartalom azonosítók , vagy + jellel elválasztva

en: Build mode
hu: Építési mód

en: No alternate
hu: Nincs választási lehetőség

en: Alternative sort
hu: Alternatív rendezés

en: Alternate sort order
hu: Alternatív rendezési sorrend

en: On empty input
hu: Üres bemenetnél

en: Show None
hu: Összes elrejtése

en: Display score
hu: Pontszám megjelenítés

en: Link this field to download the file
hu: Ez a mező hivatkozzon a fájl letöltésére

en: Set the breadcrumb for the term parents
hu: Morzsa beállítása a kifejezés szülőihez

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
hu: Ha ki van választva, akkor a morzsa sáv minden szülő kifejezést tartalmazni fog, és mindegyik erre a nézetre fog hivatkozni. Meg kell jegyezni, hogy csak akkor működik, ha csak egy kifejezést kapott.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: No vocabulary
hu: Nincs szótár

en: Link this field to its taxonomy term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a taxonómia kifejezés oldalra

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hu[0]: A kifejezés nem található: @terms
hu[1]: A kifejezések nem találhatók: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
hu: Ha meghatározott szótárakat kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha semmi sincs bejelölve, akkor minden kifejezés meg fog felelni.

en: Term IDs separated by , or +
hu: Kifejezés azonosítók „,” vagy „+” jellel elválasztva

en: Current language
hu: Aktuális nyelv

en: Translation option
hu: Fordítási lehetőség

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A fordítási beállítások lehetővé teszik annak kiválasztását, hogy a fordítási csopotból melyik fordítás vagy fordítások legyenek beillesztve. Az "Aktuális nyelv" vagy az "Alapértelmezett nyelv"  kiválasztásával az aktuális vagy az alapértelmezett nyelv fordításai lesznek beillesztve. Az "Összes" kiválasztásakor minden fordítás egy új sort hoz létre, ami ismétlődéseket eredményezhet.

en: To the user
hu: A felhasználónak

en: With a mailto:
hu: Egy mailto:-val

en: Is the logged in user
hu: A bejelentkezett felhasználó

en: Usernames
hu: Felhasználónevek

en: Enter a comma separated list of user names.
hu: Felhasználónevek listája vesszővel elválasztva.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
hu[0]: A felhasználó nem található: @users
hu[1]: A felhasználók nem találhatóak: @users

en: Also look for a node and use the node author
hu: Tartalom keresése a tartalom szerzőjének használatával is

en: Only allow numeric UIDs
hu: Csak számot enged azonosítónak

en: Only allow string usernames
hu: Csak szöveges felhasználónevek engedélyezése

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
hu: Számszerű azonosítókat és felhasználói neveket is megenged

en: Restrict user based on role
hu: Felhasználó korlátozása szerepkör alapján

en: Restrict to the selected roles
hu: Korlátozás a kiválasztott szerepkörökre

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
hu: Ha nincsenek szerepkörök kiválasztva, akkor bármilyen szerepkörbe tartozó felhasználó megengedett.

en: Unrestricted
hu: Korlátlan

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók tudnak majd hozzáférni ehhez a megjelenítéshez. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a többi jogosultságtól.

en: No role(s) selected
hu: Nincs szerepkör kiválasztva

en: Multiple roles
hu: Több szerepkör

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
hu: Csak a kiválasztott szerepkörök fogják tudni elérni ezt a megjelenítést. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a szerepköröktől.

en: You must select at least one role if type is "by role"
hu: Legalább egy szerepkört ki kell választani, ha a típus „szerepkör alapján”.

en: PHP validate code
hu: PHP ellenőrző kód

en: Never cache
hu: Soha nem gyorstáraz

en: Query results
hu: Lekérdezés eredményei

en: The length of time raw query results should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorstárazni kell.

en: Rendered output
hu: Létrehozott kimenet

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
hu: Az időhossz, amíg a létrehozott HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Broken field
hu: Sérült mező

en: Change the title that this display will use.
hu: A megjelenítési mód által használt cím módosítása.

en: Use AJAX
hu: AJAX használata

en: Change whether or not this display will use AJAX.
hu: Ez a megjelenítés használjon-e AJAX-ot.

en: Change this display's pager setting.
hu: A megjelenítés lapozó-beállításainak módosítása.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
hu: Biztosítson-e ez a megjelenítés „tovább” hivatkozást.

en: Specify access control type for this display.
hu: Meghatározza a megjelenítés hozzáférés-szabályozásának típusát.

en: Change settings for this access type.
hu: A hozzáféréstípus beállításainak módosítása.

en: Specify caching type for this display.
hu: A megjelenítés gyorstárazási típusának meghatározása.

en: Change settings for this caching type.
hu: A gyorstárazási típus beállításainak módosítása.

en: Link display
hu: Hivatkozás megjelenítés

en: Exposed form in block
hu: Űrlap felfedése blokkban

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hu: Engedélyezi, hogy a felfedett űrlap egy blokkban jelenjen meg a nézet helyett.

en: Get information on how to theme this display
hu: Megjelenítés sminkelési információinak megmutatása

en: The title of this view
hu: Ennek a nézetnek a címe

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
hu: Ez a cím a nézettel lesz megjelenítve, úgy ahogy a címek általában megjelennek; pl. mint az oldal címe, a blokk címe, stb...

en: Use AJAX when available to load this view
hu: AJAX használata a nézet betöltésekor, ha elérhető

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor ez a nézet egy AJAX mechanizmust fog használni a lapozáshoz, a táblarendezéshez és a felfedett szűrőkhöz. Ez azt jelenti, hogy nem fog frissülni a teljes oldal. Nem javasolt a használata, ha ez a nézet az oldal fő tartalma, mivel megakadályozza a meghatározott oldalakra történő mélyhivatkozásokat, de nagyon hasznos a melléktartalmaknál.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
hu: Hacsak nincsenek problémák a nézethez kapcsolódó lapozókkal, akkor nullán lehet hagyni. Ha több lapozó van használva egy oldalon, akkor ezt a számot magasabbra lehet állítani, hogy ne okozzon problémát a ?page= tömbön belül. A nagy számok viszont sok vesszőt adnak hozzá a webcímhez, így azokat el kell kerülni, ha csak lehet.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
hu: Az oldalanként megjelenített elemek száma. Nullát megadva nincs korlátozás.

en: Add a more link to the bottom of the display.
hu: Egy tovább hivatkozást ad a megjelenítés aljához.

en: Create more link
hu: Tovább hivatkozás létrehozása

en: The text to display for the more link.
hu: A tovább hivatkozásként megjelenítendő szöveg.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
hu: A nézet csak eltérő elemeket fog megjeleníteni. Ha több hasonló elem van, akkor mindegyik csak egyszer fog megjelenni. A nézetben található ismétlődő értékek eltávolítására szolgál, bár nem mindig működik. Meg kell jegyezni, hogy lelassíthatja a lekérdezéseket, ezért óvatosan kell használni.

en: Access restrictions
hu: Hozzáférési korlátozások

en: Access options
hu: Hozzáférési lehetőségek

en: Caching options
hu: Gyorstárazási lehetőségek

en: Display even if view has no result
hu: Megjelenítés akkor is, ha a nézetnek nincs eredménye

en: How should this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet stílusa

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
hu: Ha a választott stílusnak vannak beállításai, akkor a nézet összefoglalóban a stílus mellett látható beállítások gombra kell kattintani.

en: Style options
hu: Stílus lehetőségei

en: Row style options
hu: A sorstílus lehetőségei

en: How should each row in this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet sorainak stílusa

en: Which display to use for path
hu: Melyik megjelenítés legyen használva az útvonalakhoz

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
hu: Ez a megjelenítés melyik megjelenítésről kapja az útvonalakat az olyan dolgokhoz mint az összefoglaló hivatkozások, RSS hírolvasó hivatkozások, tovább hivatkozások, stb...

en: Display output
hu: Megjelenítés kimenete

en: Alternative display output
hu: Alternatív megjelenítés kimenete

en: Style output
hu: Stílus kimenete

en: Alternative style
hu: Alternatív stílus

en: Row style output
hu: Sorstílus kimenete

en: Alternative row style
hu: Alternatív sorstílus

en: Field @field (ID: @id)
hu: Mező @field (azonosító: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
hu: Ez a rész felsorol minden lehetséges sablont a megjelenítés bővítményekhez és a stílus bővítményekhez, nagyjából sorba rendezve a legkevésbé jellemzőtől a leginkább jellemzőig. Minden bővítmény aktív sablonja - ami a rendszerben megtalált legjellemzőbb sablon - vastag betűkkel lesz kiemelve.

en: Change theme
hu: Smink megváltoztatása

en: Rescan template files
hu: Sablon fájlok újraolvasása

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
hu: <strong>Fontos!</strong> Sablonfájlok hozzáadásakor, módosításakor vagy átnevezésekor a rendszer fájljainak újraolvasásával figyelmeztetni kell a Drupalt változásokra. A gombra kattintás után a Drupal smink gyorstára ki lesz ürítve és ezáltal elindul az újraolvasási folyamat. A fenti kiemelt sablonok ezután tükrözni fogják a rendszer új állapotát.

en: Theming information (display)
hu: Sminkelési információ (megjelenítés)

en: Back to !info.
hu: Vissza !info megjelenítéséhez.

en: theming information
hu: sminkelési információ

en: This display has no theming information
hu: A megjelenítéshez nincsenek sminkelési információk

en: This is the default theme template used for this display.
hu: Ez a megjelenítéshez használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this display.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a megjelenítéshez.

en: Theming information (style)
hu: Sminkelési információ (stílus)

en: This display has no style theming information
hu: A megjelenítéshez nem érhető el sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this style.
hu: Ez a stílushoz használt alapértelmezett sminksablon.

en: This is an alternative template for this style.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a stílushoz.

en: Theming information (row style)
hu: Sminkelési információk (sorstílus)

en: This display has no row style theming information
hu: A megjelenítéshez nincs sorstílusú sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this row style.
hu: Az ehhez a sorstílushoz használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this row style.
hu: Ez egy alternatív sminksablon ehhez a sorstílushoz.

en: Put the exposed form in a block
hu: A felfedett űrlap elhelyezése egy blokkban

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a felfedett felületi elemek nem fognak megjelenni a nézetben. Helyette elérhető lesz egy blokk a Drupal blokk adminisztrációs rendszerében, amiben a felfedett űrlap meg fog jelenni. Meg kell jegyezni, hogy ezt a blokkot kézzel kell engedélyezni, a <em>Views</em> nem fogja ezt megtenni.

en: File found in folder @template-path
hu: A fájl a @template-path könyvtárban található

en: (File not found, in folder @template-path)
hu: (Nem található fájl a @template-path könyvtárban)

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
hu: „@display” megjelenítés mezőket használ, de egy sincs meghatározva vagy egyik sincs megjelenítve.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
hu: „@display” megjelenítés egy útvonalat használ, de az útvonal nincs meghatározva.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
hu: „@display” megjelenítés érvénytelen stílusbeépülőt használ.

en: Exposed form: @view-@display_id
hu: Felfedett űrlap: @view-@display_id

en: Attachment settings
hu: Csatolmányok beállításai

en: Inherit exposed filters
hu: Felfedett szűrők öröklése

en: Multiple displays
hu: Összetett megjelenítés

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a felfedett szűrőit, amelyikhez csatolva lett?

en: Attach before or after the parent display?
hu: Csatolás a szülő megjelenítés elé vagy mögé?

en: Select which display or displays this should attach to.
hu: Melyik megjelenítéshez vagy megjelenítésekhez kell ezt csatolni.

en: Block admin description
hu: Blokk adminisztrációs leírása

en: Block caching type
hu: Blokk gyorstárazás típusa

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
hu: Ez beállítja a Drupal beépített blokk gyorstárazási módjának alapértelmezés szerinti állapotát. Szükséges hozzá, hogy a blokkok gyorstárazása be legyen kapcsolva az adminisztrációs részben. Óvatosan kell kezelni.

en: Using the site name
hu: Használva a webhely nevét

en: Use the site name for the title
hu: A webhely nevét használja címnek

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
hu: A hírolvasó ikonja csak a kiválasztott megjelenítéseken fog megjelenni.

en: No menu
hu: Nincs menü

en: Normal: @title
hu: Általános: @title

en: Tab: @title
hu: Fül: @title

en: Change settings for the parent menu
hu: Szülő menü beállításainak módosítása

en: The menu path or URL of this view
hu: A nézet menüútvonala vagy webcíme

en: Menu item entry
hu: Menüpont bejegyzés

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezés szerinti menüfül

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
hu: Ha a beállítás általános vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt szöveget is.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
hu: Ha a beállítás általános, vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt leírást.

en: Insert item into an available menu.
hu: Elem beillesztése egy rendelkezésre álló menübe.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
hu: A menü kiválasztásához szükséges a <em>Menu</em> modul engedélyezése.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
hu: Minél kisebb a súly, annál magasabban, vagy balra elhelyezkedve fog megjelenni.

en: Default tab options
hu: Alapértelmezés szerinti fül beállításai

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont fülként jelenik meg, akkor a Drupalnak tudnia kell azt is, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülő menüpont útvonala mindig ugyanaz az útvonal lesz, az utolsó rész lehagyásával. Például, ha ennek a nézetnek az útvonala <em>foo/bar/baz</em>, akkor a szülő útvonal <em>foo/bar</em> lesz.

en: Already exists
hu: Már létezik

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont leírását.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
hu: Ha a szülő menüpont egy fül, akkor meg kell adni a fül súlyát. Minél kisebb ez az érték, annál inkább balra fog megjelenni.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
hu: „$arg” már nem támogatott. % használható helyette.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
hu: „%” nem használható egy útvonal első részeként.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
hu: A <em>Views</em> nem tud létrehozni általános menüelemeket azokhoz az útvonalakhoz, melyek % jelet tartalmaznak.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
hu: Olyan megjelenítés, melynek útvonala % jellel végződik, nem lehet fül.

en: Title is required for this menu type.
hu: Ehhez a menüelemhez szükséges a cím.

en: Inline fields
hu: Beágyazott mezők

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
hu: Az elválasztás a beágyazott mezők közé helyezhető, hogy megakadályozza az egymásra csúszásukat. HTML is használható ebben a mezőben.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
hu: Lehetőség van egy mező meghatározására, amely által a sorok csoportosítva lesznek. Üresen hagyva nincs csoportosítás.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
hu: @style stílusnak szüksége van egy sorstílusra, de a sor bővítmény érvénytelen.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
hu: A vízszintes elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és így halad jobbra. A függőleges elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és lefelé halad.

en: RSS description
hu: RSS leírás

en: This will appear in the RSS feed itself.
hu: Ez csak az RSS hírcsatornában jelenik meg.

en: Display record count with link
hu: Sorszámláló megjelenítése hivatkozással

en: Override number of items to display
hu: Megjelenített elemek számának felülírása

en: Display items inline
hu: Elemek beágyazott megjelenítése

en: You need at least one field before you can configure your table settings
hu: A tábla beállításainak módosításához előbb szükség van legalább egy mezőre.

en: Override normal sorting if click sorting is used
hu: Hagyományos rendezés felülírása kattintásos rendezés használatakor

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
hu: Drupal stílusú „ragadós” táblafejlécek engedélyezése (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
hu: (A ragadós fejléc a lenti előnézetben nem aktív, csak a tényleges kimenetben látható.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
hu: A mezőket oszlopokba rendezi. Elhelyezhető több mező ugyanabban az oszlopban. Ebben az esetben az oszlopnál meghatározott elválasztó fogja elválasztani a mezőket. A rendezhetőség bejelölése lehetővé teszi az oszlop kattintható rendezését, illetve az alapértelmezés szerinti rendezés választógomb meghatározza, hogy a lista mely oszlopra legyen alapértelmezés szerint rendezve. Az oszlopsorrendet és a mezőcímkéket a mezők részben lehet szabályozni.

en: The style selected does not utilize fields.
hu: A kiválasztott stílus nem használ mezőket.

en: None defined
hu: Egy sincs megadva

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: !user felhasználó szerkeszti a nézetet, ezért más felhasználók számára zárolva van. A zárolás ideje: !age. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: New view
hu: Új nézet

en: Changed view
hu: Megváltozott nézet

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
hu: %name nézet, <strong>@base</strong> típusú elemek megjelenítése.

en: Live preview
hu: Élő előnézet

en: @current of @max
hu: @current / @max

en: Administration menu
hu: Adminisztrációs menü

en: Formatted html link
hu: Formázott HTML hivatkozás

en: Role does not have access to selected format.
hu: A szerepkörnek nincs jogosultsága a kiválasztott beviteli formához.

en: Defaults have been saved.
hu: Az alapértelmezések mentése megtörtént.

en: Manage input formats
hu: Beviteli formák kezelése

en: Enhances the core input format system by managing input format defaults and settings.
hu: Javítja a rendszer beviteli formátum kezelő rendszerét a beviteli formák alapértelmezéseivel és beállításáival.

en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

en: - All -
hu: - Mind -

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Import code
hu: Kód importálása

en: Allow multiple values
hu: Több érték engedélyezése

en: Unmet dependencies: !dependencies
hu: Feloldhatatlan függőségek: !dependencies

en: Checking...
hu: Ellenőrzés...

en: The feature !module cannot be enabled because it conflicts with !conflict.
hu: !module jellemző nem engedélyezhető, mivel összeférhetetlen a következővel: !conflict.

en: Reverted all <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong>.
hu: <em>!module</em> modul összes <strong>!component</strong> összetevőjének visszaállítása.

en: No changes have been made to this feature.
hu: Ez a jellemző nem változott.

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Download feature
hu: Jellemző letöltése

en: Enable and disable features.
hu: Jellemzők engedélyezése, tiltása.

en: Display components of a feature.
hu: A jellemző összetevőinek megjelenítése.

en: Compare default and current feature.
hu: Az alapértelmezés szerinti és a jelenlegi jellemzők összehasonlítása.

en: Javascript status call back.
hu: Javascript állapothívás.

en: Menu items for any enabled features.
hu: Az összes engedélyezett jellemzőhöz tartozó menüpontok.

en: Provides feature management for Drupal.
hu: Drupal bővítése a jellemzők kezelésével.

en: Dependency
hu: Függőség

en: No features available.
hu: Nincs elérhető jellemző.

en: Array
hu: Tömb

en: Filter criteria
hu: Szűrési feltétel

en: Link ID
hu: Hivatkozás azonosító

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Equal
hu: Egyenlő

en: HTTP response code
hu: HTTP válaszkód

en: Execute PHP code
hu: PHP kód futtatása

en: Tag ID
hu: Jelölő azonosító

en: Allowed HTML tags: @tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők: @tags

en: Ampersand
hu: & jel

en: HTML filter
hu: HTML-szűrő

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
hu: Az e-mailek és a webhelyek megjelenítéséhez használt alapértelmezett nyelv.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: Delete field
hu: Mező törlése

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Popular content
hu: Népszerű tartalmak

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Content translation
hu: Tartalom fordítása

en: Wipe and rebuild
hu: Töröl és frissít

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
hu: Egy hivatkozás összeállításához címet, href-et és más tulajdonságokat tárol az adatbázisban

en: URL, as plain text
hu: Webcím, mint sima szöveg

en: Styles
hu: Stílusok

en: WYSIWYG Filter
hu: WYSIWYG szűrő

en: HTML elements and attributes
hu: HTML elemek és tulajdonságok

en: Advanced rules
hu: Speciális szabályok

en: Spam link deterrent settings
hu: Reklámszemét-hivatkozások távoltartásának beállításai

en: Policy
hu: Irányelv

en: Disabled - Do not add rel=&quot;nofollow&quot; to any link.
hu: Letiltott - Ne adja hozzá egy hivatkozáshoz sem a rel=&quot;nofollow&quot; tulajdonságot.

en: Whitelist - Add rel=&quot;nofollow&quot; to all links except those leading to domain names specified in the list below.
hu: Fehérlista - Adja hozzá a rel=&quot;nofollow&quot; tulajdonságot minden hivatkozáshoz, kivéve azokat, melyek az alábbi listában szereplő felső szintű domain nevekhez tartoznak.

en: Blacklist - Add rel=&quot;nofollow&quot; to all links leading to domain names specified in the list below.
hu: Feketelista - Adja hozzá a rel=&quot;nofollow&quot; tulajdonságot minden hivatkozáshoz, melyek az alábbi listában szereplő felső szintű domain nevekhez tartoznak.

en: If you choose the whitelist option, be sure to add your own domain names to the list!
hu: Ha a fehérlista van használatban, akkor a saját domain nevet mindenképpen hozzá kell adni.

en: Domains list
hu: Domain lista

en: Enter a comma separated list of top level domain names. Note that all subdomains will also be included. Example: example.com will match example.com, www.example.com, etc.
hu: Vesszővel elválasztott felsőszintű domain-nevek listáját kell megadni. Minden aldomain figyelembe lesz véve, például a www.example.com illeszkedni fog a megadott example.com címre.

en: The following elements cannot be allowed: %elements.
hu: A következő elemek nem engedélyezettek: %elements.

en: Allowed Style properties: @properties
hu: Engedélyezett stílus tulajdonságok: @properties

en: Rules for Class Names
hu: Szabályok az osztálynevekhez

en: Rules for Element IDs
hu: Szabályok az elemazonosítókhoz

en: Rules for URLs used within inline styles
hu: Szabályok a beágyazott stílusokban használt webcímekhez

en: Color and background properties
hu: Szín és háttér tulajdonságai

en: Text properties
hu: Szöveg tulajdonságai

en: Box properties
hu: Doboz tulajdonságai

en: Border properties (1)
hu: Keret tulajdonságai (1)

en: Border properties (2)
hu: Keret tulajdonságai (2)

en: Dimension properties
hu: Méret tulajdonságai

en: Positioning properties
hu: Elhelyezés tulajdonságai

en: Layout properties
hu: Elrendezés tulajdonságai

en: List properties
hu: Lista tulajdonságai

en: Table properties
hu: Táblázat tulajdonságai

en: User interface properties
hu: Felhasználói felület tulajdonságai

en: Hello world!
hu: Hello világ!

en: The item has been deleted.
hu: Az elem törölve lett.

en: Item ID
hu: Elem azonosítója

en: Base name
hu: Alapnév

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: CSS Class
hu: CSS osztály

en: Greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Less than or equal to
hu: Kevesebb mint, vagy egyenlő

en: Sort descending
hu: Csökkenő rendezés

en: Sort ascending
hu: Növekvő rendezés

en: Aid
hu: Segítség

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: CTools CSS Cache
hu: CTools CSS gyorstár

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
hu: A CTools CSS gyorstárának könyvtára, %path nem hozható létre a „files” könyvtár hibás beállítása miatt. Meg kell győződni arról, hogy a „files” könyvtár helyesen van beállítva és a webszervernek joga van azon belül könyvtárakat létrehozni.

en: Unable to create
hu: Nem lehet létrehozni

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
hu: A szerkesztés alatt álló objektumok tárolására használt speciális gyorstár. Állapotok mentésére szolgál egy állapot nélküli környezetben.

en: Chaos tools
hu: Chaos eszközök

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
hu: Merlin of Chaos hasznos eszközeinek könyvtára.

en: Bulk export results
hu: Tömeges export eredményei

en: Place this in @file
hu: Elhelyézés ide: @file

en: There are no objects to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincsenek exportált objektumok.

en: Bulk Exporter
hu: Tömeges exportáló

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
hu: Több CTools által kezelt adatobjektum tömeges exportálása kódba.

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
hu: A <em>Chaos tools</em> modul által ismert adatobjektumok tömeges exportálása.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
hu: @type:@subtype nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: No info
hu: Nincs információ

en: No info available.
hu: Nincs elérhető információ.

en: Configure new !subtype_title
hu: Új !subtype_title beállítása

en: All criteria must pass.
hu: Minden feltételnek meg kell felelni.

en: Only one criteria must pass.
hu: Csak egy feltételnek kell megfelelni.

en: Broken/missing access plugin %plugin
hu: Hibás/hiányzó %plugin hozzáférési beépülő

en: Configure settings for this item.
hu: Az elem beállításainak szerkesztése.

en: Remove this item.
hu: Elem eltávolítása.

en: No criteria selected, this test will pass.
hu: Nincs kiválasztott feltétel, a teszt sikeres.

en: Missing callback hooks.
hu: Hiányzó callback hookok.

en: Edit criteria
hu: Feltétel szerkesztése

en: Invalid object name.
hu: Érvénytelen objektumnév.

en: Invalid context type
hu: Érvénytelen környezettípus

en: Display page not found or display nothing at all.
hu: Az oldal nem található vagy üres oldal megjelenítése.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
hu: Az argumentum jelenlétekor használt cím megadása. Lehet %KULCSSZO helyettesítést használni, az elérhető kulcsszavak lentebb találhatóak.

en: Unable to delete missing item!
hu: Hiányzó elemet nem lehet törölni!

en: Edit @type
hu: @type szerkesztése

en: Summary of contexts
hu: Környezetek összefoglalója

en: Please choose which context and how you would like it converted.
hu: Ki kell választani a környezetet és, hogy miként kell azt konvertálni.

en: , and
hu: , és

en: , or
hu: , vagy

en: Built in context
hu: Beépített környezet

en: Keyword: %@keyword
hu: Kulcsszó: %@keyword

en: From "@title"
hu: Ebből: „@title”

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a CTools CSS gyorsítár könyvtárat. Ellenőrizni kell a files könyvtár jogosultságait.

en: Update and return
hu: Frissítés és viszatérés

en: In code
hu: Kódban

en: Enabled, title
hu: Engedélyezett, cím

en: Get a summary of the information about this page.
hu: Az oldalinformációk összefoglalója.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
hu: Az oldalt aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
hu: Oldal deaktiválása. Az adat megmarad, de az oldal nem lesz használva a rendszerben.

en: Add variant
hu: Változat hozzáadása

en: Add a new variant to this page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz.

en: Create variant
hu: Változat létrehozása

en: Import variant
hu: Változat importálása

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz egy másik oldalból exportált kódból.

en: Reorder variants
hu: Változatok újrarendezése

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
hu: A változatok fontosságának módosítása, hogy biztosan a megfelelő legyen kiválasztva.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
hu: Egy újonnan létrehozott változat hozzáadása azelőtt, hogy az ténylegesen hozzá lenne adva az oldalhoz.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
hu: Az oldal zárolása meg lett szüntetve, így az már szerkeszthető.

en: Variant operations
hu: Változatok műveletei

en: Get a summary of the information about this variant.
hu: Változatinformációk összefoglalója.

en: Make an exact copy of this variant.
hu: A változat egy pontos másolatának létrehozása.

en: Export this variant into code to import into another page.
hu: A változat kódjának egy másik oldalba importálható exportálása.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
hu: A változat összes módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban lévő változatra.

en: Remove this variant from the page completely.
hu: A változat teljes eltávolítása az oldalról.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
hu: A változatot aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
hu: Változat deaktiválása. Az adat megmarad, de a változat nem lesz használva a rendszerben.

en: No variants
hu: Nincsenek változatok

en: This operation trail does not exist.
hu: Ez a műveleti nyomvonal nem létezik.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
hu: Az oldal frissítve lett. A változások nem véglegesek, amíg nincs elmentve.

en: Unable to update changes due to lock.
hu: Zárolás miatt nem lehett frissíteni a módosításokat.

en: This setting contains unsaved changes.
hu: Ez a beállítás el nem mentett módosításokat tartalmaz.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
hu: Nem mentett módosítások vannak az oldalon. A „Mentés”-t kell választani az adatbázisba íráshoz vagy a „Mégsem”-et a módosítások eldobásához. Meg kell jegyezni, hogy az űrlapokat módosítás után be kell küldeni a mentés előtt.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
hu: Minden függőben lévő módosítás el lett dobva és az oldal zárolása fel lett oldva.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
hu: A változat adminisztratív címe. Üresen hagyva automatikusan lesz meghatározva.

en: Variant type
hu: Változat típusa

en: Optional features
hu: Választható lehetőségek

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
hu: További választható lehetőségek beállítása, amik űrlapokkal jelennek meg a beállításhoz. Ha itt nincsenek bejelölve, akkor is lehet használni ezeket a lehetőségeket amint az új oldal létrejött. Kétség esetén bejelöletlenül kell hagyni ezeket.

en: Variant name
hu: Változat neve

en: Enter the name of the new variant.
hu: Az új változat nevének megadása.

en: Paste variant code here
hu: Változat kódjának beillesztése

en: No variant found.
hu: Nincs változat.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
hu: Nem lehet változatot létrehozni az importból. A jelentett hibák: @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: A változat visszaállítása törli a változatot az adatbázisból, visszaállítva az eredeti alapértelmezett változatot. A mentésre kattintásig ez a törlés nem lesz végleges.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: Biztosan törölhető ez a változat? A törlés a mentésre kattintásig nem lesz véglegesítve.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg le van tiltva. Engedélyezése elérhetővé teszi a rendszerben. Az oldal elmentése előtt nem lép érvénybe.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg engedélyezve van. A letiltása elérhetetlenné teszi a rendszerben és nem lesz használva. Addig nem lép érvénybe, amíg nincs az oldal elmentve.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
hu: Az oldal zárolásának feloldása <strong>el fog dobni</strong> minden, a zároló felhasználó által végrehajtott, függőben lévő változást. VALÓBAN végrehajtható a feloldás?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
hu: A zárolás törölve lett és minden módosítás el lett dobva. Most már lehet módosítani az oldalt.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal engedélyezése azonnal elérhetővé teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal tiltása azonnal elérhetetlenné teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: This page has no variants and thus no output of its own.
hu: Ennek az oldalnak nincsenek változatai, ezért nincs saját kimenete.

en: Add a new variant
hu: Új változat hozzáadása

en: Unable to disable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem tiltható le.

en: Unable to enable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem engedélyezhető.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
hu: A rendszer felülírt rendszeroldalainak és a felhasználók által meghatározott oldalaknak a hozzáadása, szerkesztése és eltávolítása.

en: Page manager
hu: Oldalkezelő

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
hu: Egy felhasználói-, és egy API felületet biztosít a webhelyen belüli oldalak kezeléséshez.

en: Node add/edit form
hu: Tartalom hozzáadása/szerkesztése űrlap

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node/edit</em> és <em>node/add/%node_type</em> oldalakon történő hozzáadásakor vagy szerkesztésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő szerkesztési űrlapok legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalomszerkesztés lesz használva.

en: Node being edited
hu: Szerkesztett tartalom

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalommegjelenítés lesz használva. Ennek az oldalnak csak az oldalként megtekintett tartalmakra van hatása, nincs hatása a listákban vagy más helyeken megtekintett oldalakra. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a tartalmat, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a node/%node oldalakon.

en: Node being viewed
hu: Megtekintett tartalom

en: Argument settings
hu: Argumentum beállítások

en: A meaningless second page
hu: Egy lényegtelen második oldal

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Az oldal neve. Az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság miatt.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: Az oldal egyedi, programok által olvasható neve.  Csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, többé már nem lehet módosítani ezt az értéket!

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
hu: Az oldal lehetőségeinek leírása adminisztratív használatra.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
hu: Az URL elérési út amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők használatára az elérési utak változóihoz, a %név a szükséges elemekhez, a !név a nem kötelező elemekhez használható. Például „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon.

en: Make this your site home page.
hu: Beállítás a webhely kezdőlapjaként.

en: Visible menu item
hu: Látható menüelem

en: Name is required.
hu: A név megadása szükséges.

en: That name is used by another page: @page
hu: Ezt a nevet egy másik oldal használja: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
hu: Az oldal neve csak betűkből, számokból és aláhúzásból állhat.

en: That path is used by another page: @page
hu: Ezt az elérési utat egy másik oldal használja: @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy dinamikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy statikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
hu: Ez az elérési út jelenleg álnévként van rendelve ehhez: @alias. Ez a rendszer nem tudja felülírni a létező álneveket.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
hu: Ez az oldal nem lehet a webhely kezdőlapja, ha % helykitöltőket használ.

en: Duplicated argument %arg
hu: %arg argumentum duplikálva van

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
hu: Érvénytelen <em>%</em> argumentum. Minden argumentumot nevesíteni kell kulcsszóval.

en: When providing a menu item as a default tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont alpértelmezett fülként jelenik meg, a Drupalnak tudnia kell, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülőpont elérési útja mindig ugyanaz az elérési út lesz, az utolsó rész lehagyásával. Pl. ha ennek a nézetnek az elérési útja <em>foo/bar/baz</em>, a szülő elérési út <em>foo/bar</em> lesz.

en: Parent item title
hu: Szűlő menüpont címe

en: Parent item menu
hu: Szűlő menüpont menü

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
hu: A hozzáférési szabályok alkalmazhatóak annak ellenőrzésére, hogy az oldal hozzáférhető-e és a hozzá kapcsolódó menüpontok láthatóak-e.

en: No context assigned
hu: Nincs kijelölt környezet

en: Position in path
hu: Helyzet az elérési útban

en: Context assigned
hu: Hozzárendelt környezet

en: The path %path has no arguments to configure.
hu: %path elérési útnak nincsenek beállítható argumentumai.

en: Invalid keyword.
hu: Érvénytelen kulcsszó.

en: Change context type
hu: Környezettípus módosítása

en: Change argument
hu: Argumentum módosítása

en: No context selected
hu: Nincs kiválasztott környezet

en: Error: missing argument.
hu: Hiba: hiányzó argumentum.

en: Context identifier
hu: Környezet azonosítója

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
hu: Ez a környezet neve, ami azonosításra szolgál a késöbbi adminisztratív folyamatokban. Sosem fog megjelenni a felhasználónak.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
hu: Hiba: hiányzó vagy érvénytelen %argument argumentum beépülő.

en: Import page
hu: Import oldal

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
hu: Az oldalhoz használt név megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti neve lesz használva.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
hu: Az oldalhoz használt elérési út megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti elérési útja lesz használva.

en: Allow overwrite of an existing page
hu: Engedélyezi egy létező oldal felülírását

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
hu: Ha a választott név már szerepel az adatbázisban, ez az oldal felülírhatja a létező oldalt.

en: Paste page code here
hu: Oldal kódjának beillesztése

en: No handler found.
hu: Nincs kezelő.

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
hu: Az importból nem lehet oldalt létrehozni. Jelentett hibák: @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
hu: Ez az oldalnév használatban van és egy másik felhasználó zárolta. Az oldalon fel kell <a href="!break">oldani a zárolást</a> a végrehajtás előtt, vagy egy eltérő nevet kell választani.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
hu: Az új oldal neve. Egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
hu: Az URL elérési út, amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők létrehozására az elérési utak változóihoz, a szükséges elemekhez %név és a a nem kötelező elemekhez !név használatával. Például: „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon. Az elérési út nem egyezhet meg az eredeti oldal elérési útjával.

en: Clone variants
hu: Változatok klónozása

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
hu: Ha be van jelöle, az oldalhoz kapcsolt összes változat is másolva lesz. Ha nincs bejelölve, az oldal változatok nélkül lesz másolva.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: Az oldal visszaállítása törli az oldalt az adatbázisból és visszaállítja az eredeti alapértelmezett oldalt. Minden változtatás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
hu: Biztosan törölhető az oldal? Az oldal törlése nem vonható vissza.

en: The page has been reverted.
hu: Az oldal visszaállítása megtörtént.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
hu: Adminisztrátor által létrehozott oldalak, amikhez tartozhat elérési út, hozzáférés szabályozás és bejegyzések a Drupal menürendszerben.

en: Create a new page
hu: Új oldal létrehozása

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
hu: Az oldal nevének, elérési útjának és egyéb alapbeállításainak szerkesztése.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
hu: Környezetek beállítása az oldalon található argumentumokhoz.

en: Control what users can access this page.
hu: Annak szabályozása, hogy mely felhasználók férhetnek hozzá ehhez az oldalhoz.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
hu: Egy látható menüt vagy menüfület biztosít az oldalhoz.

en: Make a copy of this page
hu: Másolat készítése az oldalról

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
hu: Az oldal exportálása kódba, amit egy modulba lehet importálni vagy ágyazni.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
hu: Az oldal minden módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban található verzióra.

en: Remove this page from your system completely.
hu: Az oldal teljes eltávolítása a rendszerből.

en: This is your site home page.
hu: Ez a webhely kezdőlapja.

en: This page is set to become your site home page.
hu: Az oldal a webhely kezdőlapjának lett beállítva.

en: Accessible only if @conditions.
hu: Hozzáférés csak ha @conditions.

en: This page is publicly accessible.
hu: Ez az oldal nyivánosan elérhető.

en: No menu entry.
hu: Nincs menü bejegyzés.

en: Normal menu entry.
hu: Normál menü bejegyzés.

en: Menu tab.
hu: Menü fül.

en: Default menu tab.
hu: Alapértelmezett menü fül.

en: Title: %title.
hu: Cím: %title.

en: Parent title: %title.
hu: Szülő címe: %title.

en: Menu block: %title.
hu: Menüblokk: %title.

en: Taxonomy term template
hu: Taxonómia kifejezés sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a taxonómia kifejezések <em>taxonomy/term/%term</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a szótár vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a taxonómia kifejezéshez és a kapcsolódó tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal taxonómia kifejezés képernyő lesz használva. Ennek az oldalnak csak a taxonomy/term/%term oldalon ténylegesen megjelenített elemekre van hatása. Néhány taxonómia kifejezésnek, mint amilyen a Fórumok, saját, máshol található képernyőjük van. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a taxonómia kifejezéseket, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a taxonomy/term/%term oldalakon.

en: Term(s) being viewed
hu: Megtekintett kifejezések

en: Term being viewed
hu: Megtekintett kifejezés

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
hu: Több kifejezés engedélyezése itt: taxonomy/term/%term

en: Single term
hu: Egy kifejezés

en: Multiple terms
hu: Több kifejezés

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
hu: Alapértelmezés szerint a Drupal engedélyezi több kifejezés argumentumként való használatát, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva azokat. Ha ez egy kifejezésre van állítva, akkor ez a lehetőség le lesz tiltva.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
hu: Az első kifejezés hierarchiájának beillesztése a morzsasávba

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
hu: Ha be van jelölve, akkor a taxonómia kifejezés szülői megjelennek a morzsasávban.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
hu: Több kifejezés is használható , vagy + jellel elválasztva.

en: Only a single term may be used.
hu: Csak egy kifejezést lehet használni.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát fog tartalmazni.

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát nem fog tartalmazni.

en: User profile template
hu: Felhasználói profil sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezés szerinti viselkedését a felhasználói profilok megjelenítésekor a <em>user/%user</em> oldalakon. Ha lett változat hozzáadva, akkor a szerepkörök, vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a felhasználói profilokhoz. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználó megtekintés lesz felhasználva. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a <em>Pathauto</em> használatakor, az álnevek valahova máshova is helyezhetik a tartalmat, de ami a Drupalt illeti, megtalálhatóak maradnak a user/%user oldalakon.

en: User being viewed
hu: Megtekintett felhasználó

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
hu: Az oldalt egy másik felhasználó szerkeszti, ezért nem lehet módosítani.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
hu: Ez az oldal újonnan lett létrehozva, ezért még nincs elmentve az adatbázisba. Amíg ez meg nem történik, addig nem lesz elérhető.

en: This page has been modified, but these modifications are not yet live. While modifying this page, it is locked from modification by other users.
hu: Az oldal módosítva lett, de a módosítások még nem élnek. A módosítás idejére ez az oldal zárolva lett más felhasználók módosításai elől.

en: No task handlers are defined for this task.
hu: Ehhez a feladathoz nincsenek feladatkezelők meghatározva.

en: Variant
hu: Változat

en: This page is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: Ezt az oldalt !user felhasználó szerkeszti, ezért zárolva van mások szerkesztése elől. A zárolás !age régi. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: User: compare
hu: Felhasználó: összehasonlítás

en: Compare two users (logged-in user and user being viewed, for example)
hu: Két felhasználó összehasonlítása (például: bejelentkezett felhasználó és megtekintett felhasználó)

en: First User
hu: Első felhasználó

en: Second User
hu: Második felhasználó

en: Grant access based on comparison of the two user contexts. For example, to grant access to a user to view their own profile, choose "logged in user" and "user being viewed" and say "grant access if equal". When they're the same, access will be granted.
hu: Hozzáférés biztosítása két felhasználó környezeteinek összehasonlítása alapján. Például, ahhoz, hogy egy felhasználó hozzáférhessen a saját profiljához, a „bejelentkezett felhasználó”-t és a „megtekintett felhasználó”-t kell választani valamint a hozzáférés biztosítását „egyenlő”-re kell állítani.

en: Grant access if user contexts are
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a felhasználó környezetei

en: Not equal
hu: Nem egyenlő

en: Node: accessible
hu: Tartalom: elérhető

en: Control access with built in Drupal node access test.
hu: Hozzáférés szabályozása a Drupal beépített tartalomhozzáférés ellenőrzésével.

en: Create nodes of the same type
hu: Tartalmak létrehozása ugyanabból a típusból

en: Using built in Drupal node access rules, determine if the user can perform the selected operation on the node.
hu: A Drupal beépített tartalom-hozzáférési szabályainak használata annak meghatározására, hogy a felhasználó végrehajthatja-e a kiválasztott műveletet a tartalmon.

en: @user can view @node.
hu: @user megtekintheti ezt: @node.

en: @user can edit @node.
hu: @user szerkesztheti ezt: @node.

en: @user can delete @node.
hu: @user törölheti ezt: @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
hu: @user létrehozhat @node típusával megegyező típusú tartalmakat.

en: Node: language
hu: Tartalom: nyelv

en: Control access by node language.
hu: Hozzáférés szabályozása a tartalom nyelve alapján.

en: Current site language
hu: A webhely jelenlegi nyelve

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a tartalom az egyik kiválasztott nyelvet használja.

en: @identifier is in any language
hu: @identifier bármelyik nyelven lehet

en: @identifier language is "@languages" | @identifier language is one of "@languages"
hu[0]: @identifier nyelve „@languages”
hu[1]: @identifier nyelve „@languages” egyike

en: Node: type
hu: Tartalom: típus

en: Control access by node_type.
hu: Hozzáférés szabályozása tartalomtípus alapján.

en: Only the checked node types will be valid.
hu: Csak a bejelölt tartalomtípusok lesznek érvényesek.

en: @identifier is any node type
hu: @identifier bármilyen tartalomtípus lehet

en: @identifier is type "@types" | @identifier type is one of "@types"
hu[0]: @identifier típusa „@types”
hu[1]: @identifier típusa „@types” egyike

en: User: permission
hu: Felhasználó: jogosultságok

en: Control access by permission string.
hu: Hozzáférés szabályozása jogosultsági kifejezés alapján.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók fogják tudni elérni.

en: Error, unset permission
hu: Hiba, nem beállított jogosultság

en: @identifier has "@perm"
hu: @identifier jogosultságai: „@perm”

en: Control access through arbitrary PHP code.
hu: Hozzáférés szabályozása tetszés szerinti PHP kód alapján.

en: Administrative desc
hu: Adminisztratív leírás

en: A description for this test for administrative purposes.
hu: Az ellenőrzés adminisztratív célú leírása.

en: Access will be granted if the following PHP code returns <code>TRUE</code>. Do not include &lt;?php ?&gt;. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site. All contexts will be available in the <em>$contexts</em> variable.
hu: A hozzáférés meg lesz adva, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza. Nem szabad használni a &lt;?php ?&gt;-t. Meg kell említeni, hogy a hibás PHP kód az tönkreteheti a Drupal webhelyet. Minden környezet elérhető a <em>$contexts</em> változóban.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
hu: Nincs elegendő jog a PHP kód szerkesztéséhez.

en: User: role
hu: Felhasználó: szerepkör

en: Control access by role.
hu: Hozzáférés szabályozása szerepkör alapján.

en: Only the checked roles will be granted access.
hu: Csak a bejelölt szerepkörök kapnak hozzáférési jogot.

en: @identifier can have any role
hu: @identifier bármelyik szerepkörben lehet

en: @identifier has role "@roles" | @identifier has one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” szerepkör tagja
hu[1]: @identifier „@roles” szerepkörök egyikének a tagja

en: User: language
hu: Felhasználó: nyelv

en: Control access by the language the user or site currently uses.
hu: A hozzáférés szabályozása a felhasználó vagy a webhely által jelenleg használt nyelv alapján.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a webhely jelenlegi nyelve egyike a kiválasztott nyelveknek.

en: Site language is any language
hu: A webhely nyelve bármelyik nyelv.

en: Site language is "@languages" | Site language is one of "@languages"
hu[0]: A webhely nyelve „@languages”
hu[1]: A webhely nyelve „@languages” nyelvek egyike

en: Taxonomy: vocabulary
hu: Taxonómia: szótár

en: @identifier is any vocabulary
hu: @identifier bármelyik szótár

en: @identifier vocabulary is "@vids" | @identifier vocabulary is one of "@vids"
hu[0]: @identifier szótára „@vids”
hu[1]: @identifier szótára „@vids” egyike

en: Creates a node context from a node ID argument.
hu: Tartalomkörnyezet létrehozása egy tartalomazonosító argumentumból.

en: Enter the node ID of a node for this argument
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz

en: Creates a node add form context from a node type argument.
hu: Tartalom hozzáadása űrlap létrehozása egy tartalomtípus argumentumból.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
hu: Tartalom szerkesztése űrlap létrehozása egy node ID argumentumból.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
hu: A kifejezés egy egyszerű környezet ami más célokra használható kifejezést tartalmaz.

en: Enter a value for this argument
hu: Argumentum értékének megadása

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezés létrehozása egy kifejezésazonosítóból  vagy egy kifejezés nevéből.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
hu: Hierarchia beillesztése a morzsasávba.

en: Enter a taxonomy term ID.
hu: Kifejezés azonosítójának megadása.

en: Enter a taxonomy term name.
hu: Kifejezés nevének megadása.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
hu: Taxonómia kifejezések csopotjának létrehozása egy kifejezésazonosító listából, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva. Általában a lista első kifejezése lesz használva a táblában.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
hu: Egy vagy több kifejezésazonosító listájának megadása, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Creates a user context from a user ID argument.
hu: Felhasználói környezet hoz létre egy felhasználói azonosító argumentumból.

en: Enter the user ID of a user for this argument
hu: A felhasználó azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
hu: Egy szótár környezet hoz létre egy szótárazonosíŧó argumentumból.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
hu: Szótárazonosító megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Use context keywords
hu: Környezetkulcsszavak használata

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
hu: Ha be van jelölve, a környezetkulcsszavak behelyettesíthetőek lesznek ebbe a tartalomba.

en: Substitutions
hu: Helyettesítések

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
hu: Minden az űrlapon, amit más környezetek nem jelenítenek meg.

en: The author of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom szerzője.

en: Link to author profile
hu: Hivatkozás a szerző profiljára

en: Check here to link to the node author profile.
hu: Be kell jelölni a tartalom szerzőjének profiljára történő hivatkozáshoz.

en: "@s" author
hu: „@s”  szerző

en: The body of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom törzse.

en: "@s" body
hu: „@s” törzs

en: The navigation menu the book the node belongs to.
hu: A tartalomhoz tartozó könyv navigációs menü.

en: Node created date
hu: Tartalom létrehozásának dátuma

en: The date the referenced node was created.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom létrejött.

en: "@s" created date
hu: „@s” létrehozás dátuma

en: Node links of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalomhivatkozásai.

en: Node links go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hivatkozások.

en: "@s" links
hu: „@s” hivatkozás

en: The title of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom címe.

en: "@s" title
hu: „@s” cím

en: Node last updated date
hu: Tartalom utolsó frissítésének dátuma

en: The date the referenced node was last updated.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom utoljára frissítve lett.

en: Last updated date
hu: Utolsó frissítés dátuma

en: "@s" last updated date
hu: „@s” utolsó módosításának dátuma

en: "@s" node form attach files
hu: „@s” tartalom űrlap csatolmányai

en: "@s" node form publishing options
hu: „@s” tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: "@s" node form book options
hu: „@s” tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Node form submit buttons
hu: Tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: Submit buttons for the node form.
hu: Beküldési nyomógombok a tartalom űrlaphoz.

en: Node form buttons.
hu: Tartalom űrlap nyomógombok.

en: "@s" node form submit buttons
hu: „@s” tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: "@s" node form comment settings
hu: „@s” tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: Node form revision log message
hu: Tartalom űrlap változatinformáció üzenet

en: Revision log message for the node.
hu: Változatinformáció üzenet a tartalomhoz.

en: "@s" node form revision log
hu: „@s” tartalom űrlap változatinformáció

en: Menu settings on the Node form.
hu: Menü beállítások a tartalom űrlapon.

en: "@s" node form menu settings
hu: „@s” tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form url path settings
hu: Tartaloműrlap webcímútvonal-beállításai

en: "@s" node form path options
hu: „@s” tartaloműrlap útvonalbeállításai

en: "@s" node form author information
hu: „@s” tartalom űrlap szerzői információk

en: Profile category
hu: Profil kategóriája

en: Contents of a single profile category.
hu: Egy egyszerű profilkategória tartalmai.

en: Enter the node ID of a node for this context.
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez a környezethez.

en: '%title' [node id %nid]
hu: '%title' [tartalomazonosító %nid]

en: Reset identifier to node title
hu: Azonosító visszaállítása a tartalom címére

en: If checked, the identifier will be reset to the node title of the selected node.
hu: Ha be van jelölve, akkor az azonosító a kiválasztott tartalom címére lesz visszaállítva.

en: Enter the node type this context.
hu: Tartalomtípus megadása ehhez a környezethez.

en: Enter the node ID of a node for this argument:
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz:

en: A context that is just a string.
hu: A környezet azaz csak egy kifejezés.

en: Raw string
hu: Nyers karaktersorozat

en: Enter the string for this context.
hu: Kifejezés megadása ehhez a környezethez.

en: Select a term from @vocabulary.
hu: Kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: Reset identifier to term title
hu: Azonosító visszaállítása a kifejezés címére.

en: If checked, the identifier will be reset to the term name of the selected term.
hu: Ha be van jelölve, Az azonosító vissza lesz állítva a kiválasztott kifejezés kifejezés nevére.

en: You must select a term.
hu: Ki kell választani egy kifejezést.

en: Invalid term selected.
hu: Érvénytelen a kiválasztott kifejezés.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
hu: Több taxonómia kifejezés, csoportként.

en: Term ID of first term
hu: Az első kifejezés azonosítója

en: Term ID of all term, separated by + or ,
hu: Az összes kifejezés azonosítója „+” vagy „,” jellel elválasztva

en: Term name of first term
hu: Az első kifejezés kifejezésneve

en: Term name of all terms, separated by + or ,
hu: Kifejezésnév minden kifejezéshez, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Vocabulary ID of first term
hu: Az első kifejezés szótárazonosítója

en: Creates the author of a node as a user context.
hu: Egy tartalom szerzőjének létrehozása felhasználói környezetként.

en: Make all views available as panes
hu: Legyen minden nézet elérhető táblaként

en: If checked, all views will be made available as content panes to be added to content types. If not checked, only Views that have a 'Content pane' display will be available as content panes. Uncheck this if you want to be able to more carefully control what view content is available to users using the panels layout UI.
hu: Ha be van jelölve, minden nézet elérhető lesz tartalomtípusokhoz hozzáadható tartalomtáblaként. Ha nincs bejelölve, csak a „Tartalomtábla” megjelenítéssel rendelkező nézetek lesznek elérhetőek tartalomtáblaként. Kikapcsolva gondosabban szabályozható, hogy mely nézet tartalma lesz elérhető a panelek elrendezési felületét használók számára.

en: Configure Views to be used as CTools content.
hu: Nézetek beállítása Ctools tartalomként történő használatra.

en: Views content panes
hu: Views tartalomtáblák

en: Allows Views content to be used in Panels, Dashboard and other modules which use the CTools Content API.
hu: Engedélyezi a <em>Views</em> tartalmak használatát a <em>Panels</em>, a <em>Dashboard</em> és egyéb, a CTools Content API-t használó modulokban.

en: Select display
hu: Képernyő kiválasztása

en: Configure view
hu: Nézet beállítása

en: Choose which display of this view you wish to use.
hu: A nézet használni kívánt képernyőjének kiválasztása.

en: Broken/missing/deleted view.
hu: Hibás/hiányzó/törölt nézet.

en: Configure view @view (@display)
hu: @view (@display) nézet beállítása

en: View: @name
hu: Nézet: @name

en: View information
hu: Nézet adatai

en: Using display @display.
hu: @display képernyő használata.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
hu: @context környezet által használt @arg argumentum konvertálva lett ebbe: @converter

en: @count items displayed.
hu: @count elem lett megjelenítve.

en: With pager.
hu: Lapozóval.

en: Without pager.
hu: Lapozó nélkül.

en: Skipping first @count results
hu: Első @count eredmény átugrása

en: With more link.
hu: Tovább hivatkozással.

en: With feed icon.
hu: Hírforrás ikonnal.

en: Sending arguments.
hu: Argumentumok küldése.

en: Using arguments: @args
hu: Használt argumentumok: @args

en: Using url: @url
hu: Használt url: @url

en: View panes
hu: Nézettáblák

en: Link title to page
hu: A cím hivatkozzon az oldalra

en: Provide a "more" link.
hu: Egy „tovább” hivatkozás biztosítása.

en: Num items
hu: Elemek száma

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
hu: A megjelenített elemek száma, vagy 0 az összes eredmény megjelenítéséhez.

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
hu: Az átugrott elemek száma; a 0 nem ugrik át elemet.

en: If this is set, override the View URL path; this can sometimes be useful to set to the panel URL.
hu: Ha be van állítva, felülírja a nézet URL elérési útját; néha hasznos lehet a panel URL címére beállítani.

en: Content pane
hu: Tartalomtábla

en: Is available as content for a panel or dashboard display.
hu: Tartalomként elérhető egy panel, vagy egy irányítópult képernyő számára.

en: Pane settings
hu: Tábla beállítások

en: Use view name
hu: Nézetnév használata

en: Use view description
hu: Nézetleírás használata

en: Admin desc
hu: Adminisztratív leírás

en: Use Panel path
hu: Panel elérési út használata

en: Argument input
hu: Argumentum bemenet

en: Allow settings
hu: Beállítások engedélyezése

en: Checked settings will be available in the panel pane config dialog for modification by the panels user. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
hu: A bejelölt beállítások elérhetőek lesznek a panel táblabeállítás párbeszédablakában, ahol a panels felhasználó módosítani tudja azokat. A be nem jelölt beállítások nem lesznek elérhetőek, továbbá a beállítások csak ebben a képernyőben lesznek használva.

en: Pager offset
hu: Lapozó eltolása

en: Path override
hu: Elérési út felülbírálása

en: Title override
hu: Cím felülírása

en: This is the title that will appear for this view pane in the add content dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez az a cím, ami ebben a nézettáblában a tartalom hozzáadása párbeszédablakban fog megjelenni. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: This is text that will be displayed when the user mouses over the pane in the add content dialog. If blank the view description will be used.
hu: Ez a szöveg akkor fog megjelenni, amikor a felhasználó az egeret a tartalom hozzáadása párbeszédablakban a tábla fölé viszi. Üresen hagyva a nézet leírása lesz használva.

en: This is category the pane will appear in on the add content dialog.
hu: Ez az a kategória, amiben a tábla megjelenik a tartalom hozzáadása párbeszédablakban.

en: This is the default weight of the category. Note that if the weight of a category is defined in multiple places, only the first one Panels sees will get that definition, so if the weight does not appear to be working, check other places that the weight might be set.
hu: A kategória alapértelmezett súlya. Meg kell jegyezni, hogy ha a kategória súlya több helyen is be van állítva, akkor csak az első panelek fogják megkapni ezt a beállítást, vagyis ha a súly nem tűnik működőnek, le kell ellenőrizni azokat a helyeket ahol a súly be lett állítva.

en: Link pane title to view
hu: A tábla címe hivatkozzon a nézetre

en: Inherit path from panel display
hu: Panel képernyőről örökölt elérési út

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the panels display path, not the view, if the display has a path.
hu: Ha igen, minden a Views által létrehozott tovább, összefoglaló és felfedett bemenet hivatkozás a panelek elérési útjába kerül és nem a nézetébe, amennyiben a megjelenítésnek van elérési útja.

en: Choose the data source for view arguments
hu: Nézetargumentumok adatforrásának kiválasztása

en: @arg source
hu: @arg forrás

en: The CTools API version is too old for Panels. Panels needs at least %version.
hu: A CTools API verzió túl régi a Panels modulhoz. A Panels modulnak legalább  %version verzióra van szüksége.

en: CTools API Version
hu: CTools API verzió

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
hu: A paneloldalak nyitóoldalként hasznáhatóak. Rendelkeznek URL elérési úttal, elfogadnak argumentumokat és lehetnek menü bejegyzéseik.

en: Panel page
hu: Panel oldal

en: You must activate the page manager module for this functionality.
hu: Ehhez a lehetőséghez engedélyezni kell a <em>Page Manager</em> modult.

en: Panel nodes are node content and appear in your searches, but are more limited than panel pages.
hu: A paneltartalmak normál tartalmak, megjelennek a keresésekben, de korlátozottabbak mint a paneloldalak.

en: Panel node
hu: Paneltartalom

en: You must activate the panel node module for this functionality.
hu: Ehhez a lehetőséghez aktiválni kell a panel node modult.

en: Mini panels are small content areas exposed as blocks, for when you need to have complex block layouts or layouts within layouts.
hu: A mini panelek blokként megjelenített kis tartalomterületek, amiket összetett blokk elrendezések, vagy elrendezésen belüli elrendezések létrehozásához lehet használni.

en: Mini panel
hu: Minipanel

en: You must activate the Mini panels module for this functionality.
hu: Ehhez a lehetőséghez aktiválni kell a Mini panels modult.

en: Go to list
hu: Ugrás a listára

en: There are no mini panels.
hu: Nincsenek minipanelek.

en: There are currently no settings to change, but additional plugins or modules may provide them in the future.
hu: Jelenleg nincsenek módosítható beállítások, de a jövőben további beépülők vagy modulok biztosíthatják azokat.

en: Your changes have been discarded.
hu: A módosítások el lettek dobva.

en: Style settings
hu: Stílus beállításai

en: Disable this pane
hu: Tábla tiltása

en: Enable this pane
hu: Tábla engedélyezése

en: CSS properties
hu: CSS tulajdonságok

en: Invalid pane id.
hu: Érvénytelen táblaazonosító.

en: Cache method for this display
hu: Gyorsítótár mód ehhez a megjelenítéshez

en: Cache method for !subtype_title
hu: !subtype_title gyorstárazási módja

en: Cache settings for this display
hu: Gyorstár beállítás ehhez a megjelenítéshez

en: Cache settings for !subtype_title
hu: !subtype_title gyorstárazási beállításai

en: Default style for this display
hu: A megjelenítés alapértelmezés szerinti stílusa

en: Panel style for region "!region"
hu: „!region” régió panelstílusa

en: Pane style for "!pane"
hu: „!pane” panelstílusa

en: Use display default style
hu: Megjelenítés alapértelmezés szerinti stílusának használata

en: Style settings for @style (display)
hu: @style stílus beállításai (megjelenítés)

en: Style settings for style @style (Region "!region")
hu: @style ("!region" régió) stílus stílusbeállításai

en: Style settings for style @style (Pane "!pane")
hu: @style ("!pane" tábla) stílus stílusbeállításai

en: Configure CSS on !subtype_title
hu: !subtype_title CSS beállításai

en: CSS ID to apply to this pane. This may be blank.
hu: A táblához használt CSS ID. Üres is lehet.

en: CSS class to apply to this pane. This may be blank.
hu: A táblához használt CSS osztály. Üres is lehet.

en: Access settings on !subtype_title
hu: !subtype_title hozzáférési beállításai

en: Add visibility rule for !subtype_title
hu: !subtype_title láthatósági szabály hozzáadása

en: Invalid test id.
hu: Érvénytelen tesztazonosító.

en: Configure visibility rule for !subtype_title
hu: !subtype_title láthatósági szabályának beállítása

en: Panel layout has been updated.
hu: A panel elrendezése frissült.

en: Mini panel: "@title"
hu: Minipanel: „@title”

en: Create mini panels that can be used as blocks by Drupal and panes by other panel modules.
hu: A Drupal által blokként, más panel modulok által táblákként használható minipanelek létrehozása.

en: A panel layout broken up into rows and columns.
hu: Sorokba és oszlopokba tördelt panelelrendezés.

en: Configure which content is available to add to panel node displays.
hu: Annak beállítása, hogy melyik tartalom legyen hozzáadható paneltartalmak megjelenéséhez.

en: Show layout designer
hu: Elrendezésszerkesztő megjelenítése

en: Remove column
hu: Oszlop eltávolítása

en: Add row to top
hu: Sor hozzáadása a tetejéhez

en: Add row to bottom
hu: Sor hozzáadása az aljához

en: Remove row
hu: Sor eltávolítása

en: Add column
hu: Oszlop hozzáadása

en: Add region to left
hu: Régió hozzáadása a bal oldalhoz

en: Add column to left
hu: Oszlop hozzáadása a bal oldalhoz

en: Add region to right
hu: Régió hozzáadása a jobb oldalhoz

en: Add column to right
hu: Oszlop hozzáadása a jobb oldalhoz

en: Region settings
hu: Régió beállításai

en: Remove region
hu: Régió eltávolítása

en: Invalid item id.
hu: Érvénytelen elemazonosító.

en: Configure column
hu: Oszlop beállítása

en: Configure row
hu: Sor beállítása

en: Configure region
hu: Régió beállítása

en: Region title
hu: Régió címe

en: Fluid
hu: Rugalmas

en: You must remove contained items to change the row container type.
hu: A tartalmazott elemeket el kell távolítani a sor tárolótípusának módosításához.

en: Items cannot be set to fluid if there are fixed items already on that side.
hu: Az elemeket nem lehet folyékonyra állítani ha már vannak rögzített elemek az oldalon.

en: Hide layout designer
hu: Elrendezésszerkesztő elrejtése

en: No markup at all
hu: Egyáltalán nincsenek jelölők

en: Each region
hu: Minden régió

en: Choose whether to include the box around each pane (piece of content) or region (each column or region)
hu: Annak kiválasztása, hogy a doboz minden tábla (tartalom egy része) vagy a régió (minden oszlop vagy régió) körül legyen-e.

en: Change general settings about this variant.
hu: A változat általános beállításainak módosítása.

en: Selection rules
hu: Kiválasztási szabályok

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
hu: A feltétel szabályozásával eldönthető, hogy ez a változat használatban van-e vagy sem.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
hu: További, a tartalom által használható környezetobjektum hozzáadása ehhez a változathoz.

en: Add content items and change their location with a drag and drop interface.
hu: Tartalmi elemek hozzáadása és elhelyezésük megváltoztatása egy fogd-és-vidd felülettel.

en: Move content from old layout
hu: Tartalom mozgatása a régi elrendezésből

en: Get a preview of what this variant will look like.
hu: Egy előnézet arról, hogy miként fog kinézni ez a változat.

en: This panel will be selected if @conditions.
hu: Ez a panel lesz kiválasztva, ha @conditions.

en: This panel will always be selected.
hu: Ez a panel mindig ki lesz választva.

en: Selection rule
hu: Kiválasztási szabály

en: You must select a layout.
hu: Ki kell választani egy elrendezést.

en: You must select a different layout if you wish to change layouts.
hu: Az elrendezés módosításához egy másik elrendezést kell választani.

en: Update and preview
hu: Frissítés és előnézet

en: Administrative title of this variant.
hu: A változat adminisztratív címe.

en: Check this to have the page disable all regions displayed in the theme. Note that some themes support this setting better than others. If in doubt, try with stock themes to see.
hu: Bejelölve az oldal letiltja, hogy az összes régió megjelenjen a sminkben. Meg kell jegyezni, hogy ezt a beállítást a sminkek eltérően kezelik. Kétely esetén érdemes kipróbálni egy alapértelmezett sminkkel.

en: Enter well-formed CSS code here; this code will be embedded into the page, and should only be used for minor adjustments; it is usually better to try to put CSS for the page into the theme if possible. This CSS will be filtered for safety so some CSS may not work.
hu: Itt szabályosan formázott CSS kódot kell megadni; a kód be lesz ágyazva az oldalba, csak kisebb igazításokhoz lehet használni; általában jobb az oldalhoz használt CSS-t a sminkben elhelyezni, ha lehetséges. Ez a CSS kód a biztonság miatt szűrve lesz, így lehet, hogy néhány CSS kód nem fog működni.

en: Indexed
hu: Indexelve

en: Edit access
hu: Jog szerkesztése

en: %title is invalid.
hu: %title érvénytelen

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
hu: %filename importálásakor HTTP-hiba történt: @error

en: Failed to open file: %filename
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
hu: Érvénytelen naptárfájl: %filename

en: Invalid calendar file.
hu: Érvénytelen naptárfájl.

en: Custom input format
hu: Egyéni beviteli forma

en: Hide repeat rule
hu: Ismétlődési szabály elrejtése

en: There are errors in @field_name value #@delta:
hu: Hibák vannak @field_name mező #@delta értékében:

en: There are errors in @field_name:
hu: @field_name mezőben hibák vannak:

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
hu: A <em>Date</em> és a <em>Date API</em> modulok teljes dokumentációja elérhető a <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a> címen.

en: Use default jQuery timepicker
hu: Alapértelmezés szerinti jQuery időválasztó használata

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
hu: Kézi időbevitel, nincs jQuery időválasztó

en: Timepicker
hu: Időválasztó

en: Current exceptions
hu: Jelenlegi kivételek

en: Date wizard
hu: Dátumvarázsló

en: Content type name
hu: Tartalomtípus neve

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
hu: Programok által használt név. Megengedett értékek: (a-z, 0-9, _). Ha nincs ilyen tartalomtípus, akkor létre lesz hozva.

en: Content type label
hu: Tartalomtípus cimkéje

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
hu: A tartalomtípus emberek által olvasható neve. Csak új tartalomtípus létrehozásakor van rá szükség.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
hu: Egy dátum tartalomtípus ami egy <em>Views</em> naptárhoz van kapcsolva.

en: Content type description
hu: Tartalomtípus leírása

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
hu: Leírás a tartalomtípushoz. Csak új tartalomtípus létrehozásakor van rá szükség.

en: Date field name
hu: Dátummező neve

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
hu: Programok által használt név. Megengedett értékek: (a-z, 0-9, _). Nem lehet létező mező neve.

en: Date field label
hu: Dátummező címkéje

en: The human-readable label for this field.
hu: A mező emberek által olvasható címkéje.

en: Date widget type
hu: Dátum felületi elem típusa

en: Show repeating date options
hu: Dátum ismétlődési beállításainak megjelenítése

en: Date field type
hu: Dátummező típusa

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
hu: <em>Datetime</em> a javasolt típus, kivéve a történelmi dátumokat vagy csak évet, hónapot tartalmazó dátumokat. Régebbi, vagy nem teljes dátumok esetén a <em>Date</em> típust (egy ISO dátum) kell használni.

en: Date timezone handling
hu: Dátum időzóna kezelése

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
hu: Az időelemeket nem tartalmazó finomságú dátumoknál az időzóna kezelést „nincs”-re kell állítani.

en: Create a calendar for this date field
hu: Naptár létrehozása ehhez a dátummezőhöz

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
hu: Ez a tartalomtípus név már létezik, új mező hozzáadása a létező tartalomtípushoz.

en: This field name already exists.
hu: A mezőnév már létezik.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
hu: Az idővel nem rendelkező finomságnál az időzóna kezelésnek „nincs”-nek kell lennie.

en: Date Tools
hu: Dátum eszközök

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
hu: Eszközök dátumok és naptárak importálásához és létrehozásához.

en: Date browser
hu: Dátumböngésző

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
hu: Egyéb megjelenítésekhez csatolható dátum vissza/előre navigáció. Szüksége van a <em>Date</em> argumentumra.

en: Date browser style
hu: Dátumböngésző stílus

en: Creates back/next navigation.
hu: Előző/következő navigáció létrehozása.

en: Date (!base_table)
hu: Dátum (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field.
hu: Bármelyik nézet !base_table dátummező szűrése.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
hu: Az alapértelmezésként, összegzésben és navigációban használt dátumérték típusának kiválasztása. Például, a „hónap” finomság az alapértelmezés szerinti dátumot az aktuális hónapra állítja, havonkénti összesítéssel az összegző nézetekben, és az előző és következő hónapokra mutató hivatkozással, ha a dátum navigáció használva van.

en: You must select at least one date field for this argument.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez az argumentumhoz.

en: Navigate to previous year
hu: Ugrás az előző évre

en: Navigate to next year
hu: Ugrás a következő évre

en: Navigate to previous month
hu: Ugrás az előző hónapra

en: Navigate to next month
hu: Ugrás a következő hónapra

en: Navigate to previous week
hu: Ugrás az előző hétre

en: Navigate to next week
hu: Ugrás a következő hétre

en: Navigate to previous day
hu: Ugrás az előző napra

en: Navigate to next day
hu: Ugrás a következő napra

en: View full page month
hu: Hónap egészoldalas megtekintése

en: Taxonomy Term
hu: Taxonómia kifejezés

en: References
hu: Hivatkozások

en: Show fewer
hu: Kevesebb mutatása

en: manage fields
hu: mezők kezelése

en: Group name (a-z, 0-9, _)
hu: Csoport neve (a-z, 0-9, _)

en: %name must be an integer.
hu: %name értékének egésznek kell lennie.

en: %name must be a positive integer.
hu: %name értékének pozitív egésznek kell lennie.

en: <No value>
hu: < Nincs érték >

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: Add new group: you need to provide a label.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new group: you need to provide a group name.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni a csoport nevét.

en: Field group label
hu: Mezőcsoport címkéje

en: %name: invalid input.
hu: %name: érvénytelen bevitel.

en: New field
hu: Új mező

en: Number of pages
hu: Oldalak száma

en: Relative date
hu: Relatív dátum

en: Add index
hu: Index hozzáadása

en: The server was successfully enabled.
hu: A kiszolgáló engedélyezése megtörtént.

en: Library
hu: Könyvtár

en: This issue may be masked by the one above, so look into the former first.
hu: Ezt a probléma egy fentebb lévő következménye is lehet, tehát először a korábbit kell vizsgálni.

en: unexpected
hu: váratlan

en: You have errors in your !na table! You may be able to fix these for now by running !Rebuild_permissions, but this is likely to destroy the evidence and make it impossible to identify the underlying issues. If you don't fix those, the errors will probably come back again. <br /> DON'T do this just yet if you intend to ask for help with this situation.
hu: !na táblában hibák vannak! Lehet, hogy most ki lehet javítani a !Rebuild_permissions futtatásával, de ez valószínűleg megsemmisíti a bizonyítékot és lehetetlenné teszi az alapvető probléma azonosítását. Ha nincs kijavítva, akkor a hibák valószínűleg újból jelentkeznek. <br /> További segítségkérés előtt NEM érdemes javítani a hibákat.

en: Unknown action.
hu: Ismeretlen akció.

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
hu: Bemutató kód, haladó segítség és egy demó panel annak bemutatására, hogy miként lehet ctools beépülőket építeni.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
hu: A CTools Plugin Example egyszerűen egy fejlesztői bemutató arról, hogy miként lehet beépülőket létrehozni CTools-hoz. Hétköznapi felhasználónak nem nyújt semmilyen hasznos funkciót.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
hu: Ez egy demó panel a <a href="@demo_url">CTools bemutató panel</a> által biztosított funkciók többségének bemutatására,
        dokumentáció a !ctools_plugin_example_help oldalon található.
        Magának a CTools-nak a dokumentációja a !ctools_help oldalon található. Többnyire, mert inkább magának a kódnak a feladata, hogy magyarázó legyen.
        Megtalálható itt: %path.

en: CTools plugin example
hu: <em>CTools</em> beépülő példa

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
hu: <em>Chaos Tools</em> (<em>CTools</em>) beépülő példa

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
hu: Bemutatja, hogy egy külső modul miként biztosíthat <em>CTools</em> beépülőket (például a <em>Panels</em> modulhoz, stb...).

en: Arg length
hu: Argumentum hossza

en: Control access by length of simplecontext argument.
hu: Hozzáférés szabályozása a <em>simplecontext</em> argumentum hossza által.

en: Grant access if simplecontext argument length is
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a simplecontext argumentum hossza

en: Length of simplecontext argument
hu: A <em>simplecontext</em> argumentum hossza

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
hu: Hozzáférés/láthatóság biztosítva lesz az argumentum hossza alapján.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
hu: Simpletext argumentumnak !comp @length karakternek kell lennie

en: CTools example: role
hu: A <em>CTools</em> példa: szerepkör

en: @identifier must have role "@roles" | @identifier can be one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” szerepkör tagja kell legyen
hu[1]: @identifier „@roles” szerepkörök egyikének tagja kell legyen

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
hu: Egy <em>simplecontext</em> létrehozása az argumentumból.

en: Enter the simplecontext arg
hu: Ssimplecontext argumentum megadása

en: CTools example no context content type
hu: CTools példa környezetnélküli tartalomtípusra

en: No context content type - requires and uses no context.
hu: Környezetnélküli tartalomtípus - nem szükséges hozzá és nem használ környezetet.

en: CTools Examples
hu: CTools példák

en: The setting for item 1.
hu: Elem 1 beállításai

en: The setting for item 2
hu: Elem 2 beállításai

en: CTools example relcontext content type
hu: CTools példa relcontext tartalomtípusra

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
hu: Relcontext tartalomtípus - a relcontext környezettel működik.

en: Config Item 1 (relcontext)
hu: Elem 1 beállítása (relcontext)

en: Setting for relcontext.
hu: Relcontext beállítása

en: Simplecontext content type
hu: Simplecontext tartalomtípus

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
hu: Simplecontext tartalomtípus - simplecontext környezetben működik.

en: Config Item 1 for simplecontext content type
hu: Elem 1 beállítása a simplecontext tartalomtípushoz

en: Relcontext context from simplecontext
hu: Relcontext környezet simplecontextből

en: Relcontext setting
hu: Relcontext beállítás

en: Just an example setting.
hu: Csak egy példa beállítás.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
hu: Egy egyszerű „simplecontext” környezet vagy adatelem.

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
hu: Ezt a „simplecontext”-et képviselő néhány adat megadása.

en: Simplecontext context from config
hu: Simplecontext környezet a beállításokból

en: Setting for simplecontext
hu: Simplecontext beállítása

en: An example setting that could be used to configure a context
hu: Egy példa beállítás, ami a környezet beállításához használható

en: Relcontext from simplecontext
hu: Relcontext simplecontextből

en: See the getting started guide for more information.
hu: A Kezdeti segítség útmutató megtekintése a részletekért.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
hu: A változat hozzáadása előtt ezt be kell állítani. A  befejezésekor a „Változat létrehozása” gombra kattintás befejezi a varázslót és hozzáadja a változatot az oldalhoz.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node/edit elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja felülírni a %path elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback-el. A tartalom szerkesztés engedélyezve lesz, de a szerkesztés elérési útja nem lesz felülírva.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
hu: A nem kötelező helykitöltőkkel rendelkező elérési utak nem használhatóak normál menüpontkét, kivéve ha a kiválasztott argumentumkezelő biztosít egy menüelemként használható alapértelmezett argumentumot.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a user/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Existing node
hu: Létező tartalom

en: Enter the title or NID of a node
hu: Egy tartalom címének vagy tartalomazonosítójának megadása

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
hu: „Új hozzászólás”, „Tovább”, stb., tartalomhivatkozások hozzáadása.

en: Template identifier
hu: Sablonazonosító

en: Add the breadcrumb trail as content.
hu: A morzsasáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the help text of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal súgószövegének hozzáadása tartalomként.

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Add the status messages of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal állapotüzeneteinek hozzáadása tartalomként.

en: Add the slogan trail as content.
hu: A jelmondat sáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the tabs (local tasks) as content.
hu: A fülek (helyi feladatok) hozzáadása tartalomként.

en: Add the page title as content.
hu: Az oldal címének hozzáadása tartalomként.

en: Core Panels display functions; provides no external UI, at least one other Panels module should be enabled.
hu: Alap Panels megjelenítési függvények; nem biztosít külső UI-t, legalább egy további Panels modult engedélyezni kell.

en: You may use substitutions in this title.
hu: Ebben a címben lehet helyettesítéseket használni.

en: Content options are divided by category. Please select a category from the left to proceed.
hu: A tartalmi beállítások kategóriákra vannak osztva. A folytatáshoz ki kell választani egy kategóriát a bal oldalon.

en: Change the layout of this panel.
hu: A panel elrendezésének módosítása.

en: Manage mini panels
hu: minipanelek kezelése

en: Manage pages
hu: Oldalak kezelése

en: Show End Date
hu: Befejező dátum mutatása

en: Timer delay
hu: Késleltetés

en: Time in milliseconds that each transition lasts. Numeric only!
hu: Az az idő ezredmásodpercben, amíg az átmenet tart. Csak szám írható be!

en: Pause when hovering on the slideshow image.
hu: Leállítja a diavetítést, ha az egér egy diaelem fölé ér.

en: !setting must be numeric!
hu: !setting értékének számnak kell lennie!

en: Gallery page
hu: Galéria oldal

en: Progress
hu: Feldolgozottság

en: Default values
hu: Alapértelmezés szerinti értékek

en: Example: Image gallery
hu: Például: Image gallery

en: Example: image_gallery
hu: Például: image_gallery

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
hu: Az angol ABC kisbetűit, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat. <strong>A már létező Drupal összetevőkkel való ütközésre figyelni kell.</strong>

en: Provide a short description of what users should expect when they enable your feature.
hu: Gondoskodni kell egy rövid leírásról, hogy a felhasználó tudja, hogy mit várhat el, ha engedélyezi a jellemzőt.

en: URL of update XML
hu: A frissítés XML webcíme

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
hu: Példa: http://mywebsite.com/fserver

en: features
hu: jellemzők

en: Create feature
hu: Jellemző létrehozása

en: Create a new feature.
hu: Új jellemző létrehozása.

en: Auto-detected
hu: Automatikusan felderített

en: Provided by dependency
hu: Függőségek által okozott

en: My Account
hu: Saját adatok

en: Choose an error handler for your site. <em>Backtrace</em> prints nice debug information when an error is noticed, and you <a href="@choose">choose to show errors on screen</a>. <strong>Backtrace requires the <a href="@krumo">krumo library</a></strong>. <em>None</em> is a good option when stepping through the site in your debugger.
hu: Az oldal hibakezelőjének kiválasztása. A <em>Backtrace</em> hiba észlelésénél szép kimenetet ad és <a href="@choose">kiválasztható a hibák képernyőre írása</a>. A <strong><em>Backtrace</em> használatához szükséges a <a href="@krumo"><em>Krumo</em> könyvtár</a></strong>. A „Nincs” egy jó választás saját hibakereső használatakor.

en: The second block provided by this module shows the entries in the node_access table for any nodes shown on the current page.  You can enable the debug mode on the <a href="@settings_page">settings page</a> to display much more information, but this can cause considerable overhead.  Because the tables shown are wide, it is recommended to enable the blocks in the page footer rather than a sidebar.
hu: A modul által biztosított második blokk a node_acess táblának bármely, az aktuális oldalon megjelenő tartalomra vonatkozó bejegyzését mutatja meg. Több információ megjelenítéséhez lehetőség van a hibakereső mód engedélyezésére a <a href="@settings_page">beállítások oldalon</a>, de ez tekintélyes többletterhelést okoz. Mivel a táblák megjelenítése széles, javasolt a blokkot az oldalsávok helyett a láblécben megjeleníteni.

en: This module also provides a <a href="@summary_page">summary page</a> which shows general information about your node_access table.  If you have installed the Views module, you may browse node_access by realm.
hu: Ez a modul biztosít még egy <a href="@summary_page">összefoglaló oldalt</a>, ahol általános információk találhatóak a node_access tábláról. Ha a <em>Views</em> modul telepítve van, akkor a node_access tábla tartományok szerint is böngészhető.

en: To see more details enable <a href="@debug_mode">debug mode</a>.
hu: További részletek megtekintéséhez engedélyezni kell a <a href="@debug_mode">hibakereső módot</a>.

en: These are the grants returned by hook_node_grants() for this user.
hu: A hook_node_grants() ezeket a jogokat adta vissza ennek a felhasználónak.

en: !username has the following access
hu: !username felhasználónak a következő hozzáférése van

en: to node !nid:
hu: !nid tartalomhoz:

en: Create nodes of the '@Node_type' type.
hu: „@Node_type” típusú tartalmak létrehozása.

en: Unable to load the node &ndash; this should never happen!
hu: Nem lehet betölteni a tartalmat &ndash;! Ez sosem történhet meg!

en: !NO: access content
hu: !NO: tartalom elérése

en: !NO: This user does not have the '!access_content' permission and is denied doing anything with content.
hu: !NO: ez a felhasználó nem rendelkezik „!access_content” joggal, ezért tiltott, hogy bármit is tegyen a tartalommal.

en: !NO: no reason
hu: !NO: nincs ok.

en: !NO: None of the checks resulted in allowing this, so it's denied.
hu: !NO: Az ellenőrzések egyike sem engedélyezi, tehát tiltott.

en: Initial slide delay offset
hu: Kezdeti diaátmenet késleltetés kiegyenlítése

en: Amount of time in milliseconds for the first slide to transition. This number will be added to Timer delay to create the initial delay.  For example if Timer delay is 4000 and Initial delay is 2000 then the first slide will change at 6000ms (6 seconds).  If Initial delay is -2000 then the first slide will change at 2000ms (2 seconds).
hu: Az első diaátmenet megkezdésének ideje ezredmásodpercben. Ez a szám a „Késleltetés” értékéhez fog hozzáadódni és így képezi a kezdeti átmenet késleltetést. Például, ha a késleltetés 4000, a kezdeti késleltetés eltolása pedig 2000, akkor az első dia után 6000 ms (6 mp) múlva fog a következő diára ugorni. Ha a kezdeti késleltetés eltolás -2000, akkor az első dia 2000 ms (2 mp) múlva fog cserélődni.

en: Pager Type
hu: Lapozótípus

en: Activate Slide and Pause on Pager Hover
hu: A dia aktiválása és a vetítés leállítása ha az egér a lapozó felett van

en: Should the slide be activated and paused when hovering over a pager item.
hu: A dia aktiválódjon és a diavetítés leálljon, ha az egér a lapozó felett áll.

en: ClearType Background
hu: ClearType háttér

en: Header text
hu: Fejléc szövege

en: Content statistics
hu: Tartalomstatisztika

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Relcontent tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Simplecontext tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van mert ön szerkeszti. Senki más nem szerkesztheti ezt az oldalt, a módosítások mentése vagy visszavonása előtt.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van, mert egy másik felhasználó szerkeszti. A zárolás feloldása előtt nem szerkeszthető az oldal.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a blogok <em>/blog</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal legfrissebb blogbejegyzések oldal fog megjelenni.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User blog
hu: Felhasználói blog

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói blogok <em>/blog/%user</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal felhasználói blog oldal lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Site contact page
hu: Webhely kapcsolat oldala

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a kapcsolatfelvételi oldal <em>/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User contact
hu: Felhasználói kapcsolat

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap <em>user/%user/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable user/%user/contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a /%user/contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
hu: Nem lehetnek nem nevesített helykitöltők (% vagy ! magában). El kell nevezni a helykitöltőt a % vagy a ! után álló rövid leíró szöveggel, például %user vagy %node.

en: All polls
hu: Minden szavazás

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a szavazások <em>/poll</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor a legutóbbi szavazások lesznek megjelenítve.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a poll elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Search @type
hu: @type keresése

en: Taxonomy: term
hu: Taxonómia: kifejezés

en: Control access by a specific term.
hu: Hozzáférés szabályozása meghatározott kifejezés alapján.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
hu: Egy vagy több kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: @term can be the term "@terms" | @term can be one of these terms: @terms
hu[0]: @term lehet „@terms”
hu[1]: @term ezen kifejezések egyike lehet: @terms

en: Node add form: node type
hu: Tartalom hozzáadása űrlap: tartalomtípus

en: Node edit form: node ID
hu: Tartalom szerkesztése űrlap: tartalomazonosító

en: Get all arguments after this one
hu: Összes argumentum elhelyezése ez után

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
hu: Ha be van jelölve, ez a karaktersorozat minden argumentumot tartalmazni fog. Például ha az elérési út „path/%” és a felhasználó meglátogatja a „path/foo/bar”  oldalt, akkor ha nincs bejelölve, a karaktersorozat „foo” lesz. Ha be van jelölve a karaktersorozat „foo/bar” lesz.

en: Taxonomy term: ID
hu: Taxonómia kifejezés: ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
hu: Taxonómia kifejezés (több): azonosító

en: User: name
hu: Felhasználó: név

en: Creates a user context from a user name.
hu: Felhasználói környezet létrehozása egy felhasználói névből.

en: Enter the username of a user for this argument
hu: Egy felhasználó felhasználónevének megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Vocabulary: ID
hu: Szótár: azonosító

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók üzenetet küldjenek a webhely adminisztrátorainak.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók felvegyék a kapcsolatot más felhasználókkal.

en: Contact @name
hu: Kapcsolatfelvétel @name felhasználóval

en: Custom: @title
hu: Egyedi: @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
hu: A cím adminisztratív célból lesz használva a tábla azonosításához. Ha üres, akkor a rendes cím lesz használva.

en: Advanced search form
hu: Haladó keresés űrlap

en: A search form with advanced options.
hu: Egy keresés űrlap haladó beállításokkal.

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
hu: A haladó űrlap további beállításokat biztosíthat a keresés típusa alapján. Például a haladó tartalom(node) keresés űrlap engedélyezi a tartalomtípus és a taxonómia kifejezés szerinti keresést.

en: Same page
hu: Ugyanolyan oldal

en: Override default prompt
hu: Alapértelmezett készenléti jel felülírása

en: @type search form
hu: @type keresési űrlap

en: The results of a search using keywords.
hu: A kucsszavakat használó keresés eredményei.

en: Record a watchdog log entry when searches are made
hu: Keresés feljegyzése az eseménynaplóba

en: Override "no result" text
hu: „Nincs eredmény” szöveg felülbírálata

en: No result text
hu: Nincs eredmény szövege

en: Display text if no search keywords were submitted
hu: A megjelenített szöveg, ha nem lett keresési kulcsszó megadva

en: @type search result
hu: @type keresési eredmény

en: HTML-safe string
hu: HTML-biztos karaktersorozat

en: Custom pager settings
hu: Egyéni lapozó beállításai

en: Use different pager settings from view settings
hu: A lapozó eltérő beállításainak használata a nézet beállításai alapján

en: <strong>Warning: </strong> This view has AJAX enabled. Overriding the pager settings will work initially, but when the view is updated via AJAX, the original settings will be used. You should not override pager settings on Views with the AJAX setting enabled.
hu: <strong>Figyelmeztetés</strong>: ez a nézet AJAX-ot használ. A lapozó beállítások felülírása kezdetben működni fog, de ahogy a nézet frissítve lesz AJAX-on keresztül, az eredeti beállítások lesznek használva. Nem kell felülírni a lapozó beállításokat azokban a nézetekben, ahol az AJAX beállítások engedélyezve vannak.

en: The number of items to skip and not display.
hu: Az átugrott és nem mutatott elemek száma.

en: Select this to send all arguments from the panel directly to the view. If checked, the panel arguments will come after any context arguments above and precede any additional arguments passed in through the Arguments field below. Note that arguments do not include the base URL; only values after the URL or set as placeholders are considered arguments.
hu: Kiválasztva a panel összes argumentuma át lesz küldve közvetlenül a nézetnek. Ha be van jelölve, a panel argumentumok a környezet argumentumok után következnek és megelőznek bármilyen további, a lenti Argumentumok mezőn keresztül átadott argumentumot. Meg kell jegyezni, hogy az argumentumok nem tartalmazzák az alap URL-t; csak az URL utáni vagy a helykitöltőkkel beállított értékek lesznek argumentumként figyelembe véve.

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel. Note: use these values only as a last resort. In future versions of Panels these may go away.
hu: További, az URL részeként arg1/arg2/arg3 formában a nézetnek küldött argumentumok. %0, %1, ..., %N használható az argumentumok kinyerésére az URL-ből. Vagy @0, @1, @2, ..., @N használható a panelben átadott argumentunokhoz. Megjegyzés: csak a legutolsó megoldásként használható. A Panels következő verzióiban ezek már nem lesznek benne.

en: If "From context" is selected, which type of context to use.
hu: A „Környezetből” kiválasztása esetén melyik környezettípus legyen használva.

en: Context is optional
hu: A környezet nem kötelező

en: This context need not be present for the pane to function. If you plan to use this, ensure that the argument handler can handle empty values gracefully.
hu: Ennek a környezetnek jelen kell lennie a tábla működéséhez. Ha szükség van a használatára, meg kell győződni róla, hogy az argumentumkezelő tudja elegánsan kezelni az üres értékeket.

en: &#x2713;Panel title
hu: &#x2713;Panelcím

en: No rules
hu: Nincsenek szabályok

en: Visibility rules
hu: Láthatósági szabályok

en: Title type
hu: Címtípus

en: Manually set
hu: Kézi beállítás

en: From pane
hu: Táblából

en: The title of this panel. If left blank, a default title may be used. Set to No Title if you want the title to actually be blank.
hu: A panel címe. Üresen hagyva egy alapértelmezett cím lesz használva. „Nincs cím”-re állítva a cím valóban üres lesz.

en: NOTE: in order to import panel_nodes you must first set the export.module settings to "Save as a new node then edit", otherwise it won't work.
hu: MEGJEGYZÉS: a panel_nodes importálásához először be kell állítani az <em>Export</em> modulban a „Mentés új tartalomként és szerkesztés”-t, különben nem működik.

en: Region class
hu: Régió osztálya

en: styles
hu: stílusok

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
hu: A hivatkozás célja, mint a „_blank”, „_parent” vagy egy „iframe” név. Ez a mező ritkán van használva.

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: The maximum number of characters this field can be.
hu: A mező karaktereinek legnagyobb száma.

en: Count the number 0 as empty
hu: 0 kezelése üresként

en: Hide if empty
hu: Elrejtés, ha üres

en: Starting value
hu: Kezdőérték

en: Specify the number the counter should start at.
hu: A számláló kezdőértékének meghatározása.

en: Does not start with
hu: Nem ezzel kezdődik

en: Does not end with
hu: Nem végződhet ezzel

en: The view %name has been saved.
hu: %name nézet el lett mentve.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
hu: Ez a szűrő azt okozhatja, hogy a kiválasztott beállítások közül egynél többel rendelkező elemek többször jelennek meg. Ha ez a szűrő ismétlődő eredmények előfordulását okozza, akkor ez a jelölőnégyzet csökkentheti ezeket a ismétlődéseket. Azonban a több keresett kifejezés miatt a lekérdezési teljesítmény csökken, tehát óvatosan kell használni. Egy értéket tartalmazó mezőknél nem kell beállítani, mivel egy nem együttműködő mezőn történő használata azt okozhatja, hogy értékek tűnnek el a megjelenítésről.

en: Jump menu
hu: Ugró menü

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
hu: Az összes eredményt egy legördülő menübe rakja, és lehetővé teszi, hogy a felhasználó az eredmények alapján egy másik oldalra ugorjon.

en: Hostname of user that posted the comment.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó gépneve.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó e-mailcíme. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
hu: Tartalmak csatolása taxonómia kifejezésekhez, meghatározva a használt szótárat vagy szótárakat. Ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több kifejezés is jelen van.

en: The text of the profile item.
hu: A profilelem szövege.

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A kifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómia kifejezés neve.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a neve, melyhez a kifejezés tartozik.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
hu: A kapcsolódó szótárak kiválasztása. Nem szabad elfelejteni, hogy minden megtalált kifejezés egy új sort hoz létre, ezért ez a kapcsolat legjobban csak egy szótáron belül használható, amikor egy tartalomhoz csak egy kifejezés kapcsolódik.

en: The name of the role.
hu: A szerepkör neve.

en: The role ID of the role.
hu: A szerepkör azonosítója.

en: Hide empty fields
hu: Üres mezők elrejtése

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
hu: Ne jelenítse meg a mezőket, a címkéket vagy a mezők jelölőit, ha azok üresek.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
hu: Az ugró menü beállítása előtt legalább egy mezőt meg kell adni.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
hu: Az ugró menü megfelelő beállításához ki kell választani egy mezőt, ami a használt útvonalat fogja mutatni. Ezután a mezőt ki kell zárni a megjelenítésből. Minden más megjelenített mező a menü része lesz. Meg kell jegyezni, hogy minden HTML kód el lesz távolítva ebből a kimenetből, mivel a választólisták nem tudják megmutatni a HTML kódot.

en: Path field
hu: Útvonal mező

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
hu: Ha rejtett, akkor ez a gomb a JavaScriptet használó felhasználók elöl el lesz rejtve, és az oldal automatikusan ugrani fog, ha a kiválasztás megváltozik.

en: Monthly archive
hu: Havi archívum

en: This identifier is used by another handler.
hu: Ezt az azonosítót más kezelő használja.

en: Length is shorter than
hu: A hossz rövidebb, mint

en: shorter than
hu: rövidebb, mint

en: Length is longer than
hu: A hossz nagyobb, mint

en: longer than
hu: nagyobb, mint

en: SQL Query
hu: SQL-lekérdezés

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
hu: A lekérdezések elkészítéséhez és futtatásához a Drupal adatbázis API-t fogja használni.

en: revision user
hu: változatot készítő felhasználó

en: Exposed form
hu: Felfedett űrlap

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
hu: Ez akkor is meg fog jeleníteni egy tovább hivatkozást, ha nincs több megjeleníthető elem.

en: Please enter a valid version with core and major version number. Example: !example
hu: Az alaprendszer egy érvényes fő változatszámát kell megadni. Például: !example

en: Recreate
hu: Létrehozás újra

en: Revert components
hu: Összetevő visszaállítása

en: Mark as reviewed
hu: Megjelölés átnézettként

en: All <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong> reviewed.
hu: <strong>!module</strong> minden <strong>!component</strong> összetevője átnézve.

en: Orphaned dependencies
hu: Árva függőségek

en: These modules are dependencies of features that have been disabled. They may be disabled without affecting other components of your website.
hu: Ezek a modulok olyan jellemzőknek a függőségei, melyek kikapcsoltak. Ezek le lehetnek tiltva anélkül, hogy hatnának a webhely más összetevőire.

en: Disable selected modules
hu: Kiválasztott modulok tiltása

en: Leave enabled
hu: Meghagyás engedélyezettnek

en: @action completed for @module_name / @component.
hu: @action lefutott ezen: @module_name / @component.

en: Manage features.
hu: Jellemzők kezelése.

en: Detect and disable any orphaned feature dependencies.
hu: Megkeresi és kikapcsolja a jellemzők elárvult függőségeit.

en: Recreate an existing feature.
hu: Meglévő jellemző ismételt létrehozása.

en: Review overrides
hu: Felülbírálások áttekintése

en: Needs review
hu: Átnézést igényel

en: Choose a layout for the admin toolbar. Vertical works well with large, wide screens. Horizontal works well on screens with limited real estate.
hu: Kiválasztható az adminisztrációs eszköztár elrendezése. A függőleges működik jól nagy, széles képernyőkkel, míg a vízszintes lesz jobb korlátozott lehetőségek esetén.

en: Choose a position for the admin toolbar that will not collide with other elements in your current theme.
hu: Kiválasztható az adminisztrációs eszköztár helyzete, hogy ne ütközzön az aktuális smink egyéb elemeivel.

en: use admin toolbar
hu: adminisztrációs eszköztár használata

en: UI helpers for Drupal admins and managers.
hu: Drupal felhasználói felület segítők adminisztrátoroknak és kezelőknek.

en: Other tools
hu: Egyéb eszközök

en: Show querylog
hu: Lekérdezésnapló mutatása

en: Hide querylog
hu: Lekérdezésnapló elrejtése

en: The order of pages in the book hierarchy.
hu: A lapok sorrendje a könyvek hierarchiájában.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
hu: Megjelenít egy, az általános tartalmaknál is használt új hozzászólási hivatkozást, amely azonban csak akkor jelenik meg, ha a tartalmat éppen megtekintő felhasználónak van hozzászólási jogosultsága.

en: Inherit pager
hu: Lapozó öröklése

en: Render pager
hu: Lapozó formázása

en: Render
hu: Formázás

en: Entities
hu: Entitások

en: Private files
hu: Rejtett fájlok

en: Choose a block
hu: Blokk kiválasztása

en: Enable other blocks for use in the admin toolbar.
hu: Más blokkok engedélyezése az admin eszköztárhoz.

en: Administrative blocks
hu: Adminisztratív blokkok

en: Other blocks
hu: Más blokkok

en: The human readable label.
hu: A felhasználók számára megjelenő címke.

en: Processed @current out of @total
hu: Kész: @current/@total.

en: Thickness
hu: Vastagság

en: If part of a book, the book to which this book page belongs.
hu: Ha egy könyv része, akkor a könyv, amelyhez ez a könyvlap tartozik.

en: The unique ID of the comment.
hu: A hozzászólás egyedi azonosítója.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
hu: A szavazatot beküldő felhasználó gépének IP-címe.

en: The name left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott név.

en: The email address left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott email cím.

en: The home page URL left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott webhely címe.

en: The URL of the comment.
hu: Hozzászólás webcíme.

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: The URL of the comment's edit page.
hu: A hozzászólás szerkesztésének webcíme.

en: The date the comment was posted.
hu: A hozzászólás beküldésének dátuma.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
hu: Beágyazott megjelenítés esetén a hozzászólás szülője.

en: The node the comment was posted to.
hu: A tartalom, amelyhez a hozzászólás érkezett.

en: The number of comments posted on a node.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma.

en: New comment count
hu: Új hozzászólások száma

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma, mióta az olvasó utoljára megtekintette azt.

en: The unique ID of the node.
hu: A tartalom egyedi azonosítója.

en: The type of the node.
hu: A tartalom típusa.

en: The language the node is written in.
hu: A tartalom nyelve.

en: The URL of the node.
hu: A tartalom webcíme.

en: The URL of the node's edit page.
hu: A tartalom szerkesztési oldalának webcíme.

en: Date changed
hu: Módosítás dátuma

en: The date the node was most recently updated.
hu: A tartalom utolsó módosításának dátuma.

en: The author of the node.
hu: A tartalom szerzője.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
hu: Az összes leadott szavazat száma

en: Poll winner
hu: Szavazás győztese

en: The winning poll answer.
hu: A győztes válasz.

en: Poll winner votes
hu: Győztes szavazatok

en: The number of votes received by the winning poll answer.
hu: Ennyi szavazatot kapott a győztes szavazási lehetőség.

en: Poll winner percent
hu: Győztes szavazat aránya

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
hu: A győztes szavazati lehetőség százalékos aránya.

en: The length of time the poll node is set to run.
hu: A szavazás futásának időtartama.

en: The number of visitors who have read the node.
hu: A látogatók száma, akik elolvasták a tartalmat.

en: The number of visitors who have read the node today.
hu: A látogatók száma, akik elolvasták a tartalmat a mai napon.

en: Last view
hu: Legutóbbi megtekintés

en: The date on which a visitor last read the node.
hu: A dátum, amikor egy látogató utoljára olvasta a tartalmat .

en: The slogan of the site.
hu: A webhely jelmondata.

en: The administrative email address for the site.
hu: A webhely adminisztrációs email címe.

en: The URL of the site's front page.
hu: A webhely kezdőlapjának webcíme.

en: Login page
hu: Bejelentkezési oldal

en: The URL of the site's login page.
hu: A webhely bejelentkezési oldalának webcíme.

en: The unique ID of the uploaded file.
hu: A feltöltött fájl egyedi azonosítója.

en: The name of the file on disk.
hu: A fájl neve a lemezen.

en: The size of the file, in kilobytes.
hu: A fájl mérete kilobájtban.

en: The web-accessible URL for the file.
hu: A fájl webről elérhető URL-je.

en: The date the file was most recently changed.
hu: A fájl utolsó módosításának dátuma.

en: The user who originally uploaded the file.
hu: A fájlt eredetileg feltöltő felhasználó.

en: The unique ID of the taxonomy term.
hu: A taxonómia-kifejezés egyedi azonosítója.

en: The name of the taxonomy term.
hu: A taxonómia-kifejezés neve.

en: The optional description of the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezés lehetséges leírása.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezéssel megjelölt tartalmak száma.

en: The URL of the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezés webcíme.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
hu: A szótár, amelyhez a taxonómia-kifejezés tartozik.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótár egyedi azonosítója.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótár neve.

en: The machine name of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómiaszótár programok által használt neve.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia kifejezés szótárának lehetséges leírása.

en: Term count
hu: Kifejezések száma

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótárhoz tartozó

en: The unique ID of the user account.
hu: A felhasználói fiók egyedi azonosítója.

en: The login name of the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz tartozó bejelentkezési név.

en: The email address of the user account.
hu: A felhasználói fiók email címe.

en: The URL of the account profile page.
hu: A fiók profiloldalának webcíme.

en: The url of the account edit page.
hu: A fiók szerkesztési oldalának webcíme.

en: The date the user last logged in to the site.
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma.

en: The date the user account was created.
hu: A felhasználó létrehozásának dátuma.

en: HTML attributes
hu: HTML tulajdonságok

en: Customized
hu: Testreszabott

en: Lighter
hu: Vékonyabb

en: Bolder
hu: Vastagabb

en: All parent terms
hu: Minden szülőkifejezés

en: The unique ID of the node's revision.
hu: A tartalom változatának egyedi azonosítója.

en: Is new
hu: Új

en: Whether the node is new and not saved to the database yet.
hu: Amikor a tartalom új és még nem lett elmentve az adatbázisba.

en: Promoted to frontpage
hu: Címlapos tartalom

en: Whether the node is promoted to the frontpage.
hu: A tartalom megjelenjen-e a címlapon.

en: Sticky in lists
hu: Kiemelt a listákban

en: Whether the node is displayed at the top of lists in which it appears.
hu: Amikor a tartalom a listázások tetején helyezkedik el.

en: Comments allowed
hu: Engedélyezett a hozzászólás

en: Whether comments are allowed on this node: 0 = no, 1 = closed (read only), 2 = open (read/write).
hu: A hozzászolás engedélyezve van-e? 0 = nem, 1 = zárolt (csak olvasható), 2 = engedélyezett (írható-olvasható).

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Text formats
hu: Szövegformátumok

en: Image styles
hu: Képstílusok

en: manage display
hu: megjelenés beállítása

en: <em>Edit @type</em> @title
hu: <em>@type szerkesztése</em> @title

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
hu: Egy magyarázatot biztosít az elvégzett módosításokhoz. A többi szerzőt segítheti az okok megértésében.

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hu[0]: Legalább egy keresési kulcsszót meg kell adni, mely egy vagy egynél több karakterből áll.
hu[1]: Legalább egy keresési kulcsszót meg kell adni, mely @count vagy több karakterből áll.

en: Searched %type for %keys.
hu: %type típus keresése ezekre a kulcsszavakra: %keys.

en: Requires: !module-list
hu: Igényli: !module-list

en: Required by: !module-list
hu: !module-list használja

en: Public files
hu: Nyilvános fájlok

en: Installing updates
hu: Frissítések telepítése

en: Preparing to update your site
hu: Felkészülés a webhely frissítésére

en: Downloading updates failed:
hu: A frissítések letöltése nem sikerült:

en: Updates downloaded successfully.
hu: A frissítések letöltése sikerült.

en: Fatal error trying to download.
hu: Hiba történt a letöltéskor.

en: Downloading %project
hu: %project letöltése folyamatban

en: Failed to download %project from %url
hu: %project letöltése %url címről nem sikerült

en: Update manager
hu: Frissítéskezelő

en: Fixed width
hu: Fix szélesség

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Validate URL
hu: Webcím ellenőrzése

en: Image style
hu: Képstílus

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
hu: Ennek a területnek a címkéje kizárólag adminisztratív esetben jelenik meg.

en: Exposed
hu: Felfedett

en: Displays Reorder
hu: Megjelenítések újrarendezése

en: Remove this display
hu: Megjelenítés eltávolítása

en: Operator to use on all groups
hu: Az összes csoporton használt operátor

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
hu: "Group 0 AND group 1 AND group 2" vagy "group 0 OR group 1 OR group 2" stb...

en: Remove group @group
hu: @group csoport eltávolítása

en: Default group
hu: Alapértelmezés szerinti csoport

en: Group @group
hu: @group csoport

en: Ungroupable filters
hu: Nem csoportosítható szűrők

en: Configure group settings for @type %item
hu: @type %item csoportbeállításainak módosítása

en: Basic exposed form
hu: Egyszerű felfedett űrlap

en: Input required
hu: Bevitel szükséges

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
hu: Egy felfedett szűrő ami csak akkor hoz létre nézetet, ha az űrlap felhasználói bevitelt tartalmaz.

en: Display all items
hu: Minden elem megjelenítése

en: Display all items that this view might find
hu: Az összes elem megjelenítése, ami ebbe nézetbe kerülhet

en: Display a specified number of items
hu: Megadott számú elem megjelenítése

en: Display a limited number items that this view might find.
hu: Korlátozott számú elem megjelenítése a nézetben.

en: Paged output, full pager
hu: Lapozható kimenet, teljes lapozó

en: Paged output, full Drupal style
hu: Lapozható kimenet, teljes Drupal stílus

en: Paged output, mini pager
hu: Lapozható kimenet, mini lapozó

en: Use the mini pager output.
hu: Mini lapozó kimenet használata.

en: The taxonomy vocabulary name
hu: A taxonómia szótár neve

en: Name (raw)
hu: Név (nyers)

en: The user or author name. This filter does not check if the user exists and allows partial matching. Does not utilize autocomplete.
hu: A felhasználó vagy szerző neve. Ez a szűrő nem ellenőrzi hogy a felhasználó létezik-e, és megengedi a részleges egyezést. Nem használ automatikus kiegészítést.

en: Provide markup text for the area.
hu: Jelölő szöveget biztosít a terület számára.

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Change the machine name of this display.
hu: A megjelenítés programok által olvasható nevének módosítása.

en: Change settings for this pager type.
hu: Beállítások módosítása ehhez a lapozótípushoz.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
hu: Mezők csoportosításának és összevonásának (számításának) engedélyezése.

en: Exposed form style
hu: Felfedett űrlap stílusa

en: Select the kind of exposed filter to use.
hu: Az alkalmazandó felfedett szűrő fajtájának kiválasztása.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
hu: A felfedett űrlapstílus beállításai.

en: The machine name of this display
hu: A megjelenés programok által használt neve

en: This is machine name of the display.
hu: A nézet megjelenési formájának programok által használt neve.

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
hu: Ha be van jelölve, néhány mező lehet, hogy nem lesz elérhető. Minden mező ami ki lett választva csoportosításra szomszédos értékenként egy rekordba lesz összecsukva. Az összevonásra kijelölt egyéb mezőkhöz lesz egy rajtuk végrehajtható függvény. Például a tartalmak cím szerint vannak csoportosítva és összeszámoljuk a nideket, annak érdekében, hogy egy listát kapjunk a duplikált címekről.

en: <strong>Important!</strong> You have changed the display's machine name. Anything that attached to this display specifically, such as theming, may stop working until it is updated. To see theme suggestions for it, you need to save the view.
hu: <strong>Fontos!</strong> A megjelenítés programok által olvasható neve megváltozott. Minden ami kimondottan ehhez a nézethez lett csatolva mint például a sminkelés, a frissítés után lehet, hogy nem fog működni. Az ide tartozó smink javaslatok megtekintéséhez el kell menteni a nézetet.

en: Exposed Form
hu: Felfedett űrlap

en: Exposed form options
hu: Felfedett űrlap lehetőségek

en: Select which pager, if any, to use for this view
hu: Melyik lapozó legyen használva ehhez a nézethez

en: Pager options
hu: Lapozó lehetőségek

en: Display id should be unique.
hu: A megjelenítés azonosítójának egyedinek kell lenni.

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
hu: A felfedett szűrő esetén megjelenő beküldés gomb szövege.

en: Include reset button
hu: Az „Alaphelyzet” gomb hozzáadása

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
hu: Ha be van jelölve, a felfedett űrlap tartalmazni fog egy gombot a már alkalmazott felfedek szűrők törlésére

en: Reset button label
hu: Az „Alaphelyzet” gomb címkéje

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
hu: A felfedett szűrő esetén megjelenő törlés gomb szövege.

en: Exposed sorts label
hu: A felfedett rendezés címkéje

en: Text to display as the label of the exposed sort select box.
hu: A választómező szövege felfedett rendezés esetén.

en: Text to use when exposed sort is ordered ascending.
hu: A választómező szövege, ha a felfedett rendezés növekvő.

en: Text to use when exposed sort is ordered descending.
hu: A választómező szövege, ha a felfedett rendezés csökkenő.

en: Select any filter and click on Apply to see results
hu: Az eredmények megjelennek bármely szűrő kiválasztása után, az Alkalmaz gombra kattintva

en: Text on demand
hu: Szöveg igény esetén

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
hu: A kihagyandó elemek száma. Például, ha ez az érték 3, az első három elem nem lesz megjelenítve.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
hu: Az oldalak száma. Üresen hagyva az összes oldal meg fog jelenni.

en: Exposed options
hu: Felfedett lehetőségek

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
hu: Ennek a beállításnak a felfedésével a felhasználó megadhat értékeket, amikor a nézet megjelenik

en: Expose items per page
hu: Felfedett elemek száma oldalanként

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
hu: Ha be van jelölve, a felhasználók megadhatják, hogy hány elem jelenjen meg a nézet megjelenítésekor

en: Items per page label
hu: „Elemek oldalanként” címkéje

en: Label to use in the exposed items per page form element.
hu: A „felfedett elemek oldalanként” címkéje.

en: Exposed items per page options
hu: „Felfedett elemek oldalanként” beállítása

en: Expose Offset
hu: Az eltolás felfedése

en: Offset label
hu: Eltolás címkéje

en: Label to use in the exposed offset form element.
hu: A felfedett eltolás űrlapelem címkéje.

en: Offset must be an number greather or equal than 0.
hu: Az eltolás értéke nagyobb, vagy egyenlő kell legyen, mint 0.

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
hu[0]: Mini lapozó, @count elem, átugorva: @skip
hu[1]: Mini lapozó, @count elem, átugorva: @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
hu[0]: Mini lapozó, @count elem
hu[1]: Mini lapozó, @count elem

en: All items, skip @skip
hu: Összes elem,  átugorva: @skip

en: All items
hu: Összes elem

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
hu[0]: @count elem, @skip kihagyással
hu[1]: @count elem, @skip kihagyással

en: @count item | @count items
hu[0]: @count elem
hu[1]: @count elem

en: Group results together
hu: Eredmények csoportosítása

en: Authentication module
hu: Hitelesítő modul

en: no real context
hu: nincs valódi környezet

en: - Choose -
hu: - Választás -

en: Update and save
hu: Frissítés és mentés

en: The page has been updated and saved.
hu: Az oldal frissítése és mentése megtörtént.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
hu: Jelenleg nincsenek elérhető változatok így lehet, hogy nem lehet oldalt létrehozni. Talán telepíteni kell a <em>Panels</em> modult, hogy legyenek változatok?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
hu: Ahhoz, hogy ez a panel legyen a webhely kezdőoldala, létre kell hozni egy %-os helykitöltőket nem tartalmazó egyedi útvonalnevet. A webhely kezdőlapjának beállítása !siteinfo beállítási űrlapon jelenleg %homepage.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
hu: Jelenleg ez az oldal van beállítva a webhely kezdőlapjaként. !siteinfo beállítási űrlapon meg lehet változtatni.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
hu: Az útvonal már használatban van és ezen a módon nem lehet felülírni a létező útvonalakat.

en: Context exists
hu: A környezet létezik

en: Doesn't exist
hu: Nem létezik

en: @identifier exists
hu: @identifier létezik

en: @identifier does not exist
hu: @identifier nem létezik

en: String: comparison
hu: Karaktersorozat: összehasonlítás

en: Not equal to regular expression
hu: Nem egyezik a reguláris kifejezéssel

en: @identifier is "@value"
hu: @identifier értéke „@value”

en: @identifier is not "@value"
hu: @identifier értéke nem „@value”

en: @identifier matches "@value"
hu: @identifier illeszkedik: „@value”

en: @identifier does not match "@value"
hu: @identifier nem illeszkedik: „@value”

en: String: length
hu: Karaktersorozat: hossz

en: Not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Length of string
hu: Karaktersorozat hossza

en: Enter the context type
hu: Környezettípus megadása

en: Enter a user name
hu: Egy felhasználó neve

en: Invalid user selected.
hu: A kiválasztott felhasználó érvénytelen.

en: Menu title
hu: Menücím

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
hu: Fejlesztői kimenet megtekintése mint például változó kiírás, lekérdezésnapló, stb.

en: Access developer information
hu: Fejlesztői információk elérése

en: Switch users
hu: Felhasználóváltás

en: Details about a given menu item.
hu: Egy megadott menüelem részletei.

en: Field info
hu: Mezőinformáció

en: View fields information across the whole site.
hu: A webhelyen található mezők információinak megtekintése.

en: Explain query
hu: Lekérdezés magyarázata

en: Run an EXPLAIN on a given query. Used by query log
hu: Egy MAGYARÁZAT futtatása egy megadott lekérdezésen. A lekérdezésnapló használja

en: Arguments query
hu: Argumentumok lekérdezése

en: Helper functions, pages, and blocks to assist Drupal developers. The devel blocks can be managed via the <a href="
hu: Drupal fejlesztőket segítő függvények, oldalak és blokkok. A <em>devel</em> blokkokat itt lehet kezelni: <a href="

en: View the node access information blocks on node pages and the summary page.
hu: Tartalom hozzáférési információs blokk megtekintése a tartalomoldalakon és az összefoglaló oldalon.

en: Access DNA information
hu: DNA információ elérése

en: Development link
hu: Fejlesztési hivatkozás

en: static
hu: állandó

en: Non-standard grant in !na.
hu: Szabványostól eltérő engedély ebben: !na.

en: (Some of the table elements provide additional information if you hover your mouse over them.)
hu: (Néhány táblaelemről további információhoz lehet jutni az egeret az elem fölé mozgatva.)

en: !username has the %bypass_node_access permission and thus full access to all nodes.
hu: !username %bypass_node_access jogosultsággal rendelkezik így teljes hozzáférése van minden tartalomhoz.

en: (This table lists the most-recently active users. Hover your mouse over each result for more details.)
hu: (Ez a táblázat felsorolja a legutóbbi aktív felhasználókat. További részletekhez az egeret az eredmény fölé húzva lehet hozzájutni.)

en: !NO: invalid $op
hu: !NO: érvénytelen $op

en: '@op' is an invalid operation!
hu: '@op' egy érvénytelen művelet!

en: !YES: bypass node access
hu: !YES: tartalomhozzáférés megkerülése

en: !YES: This user has the '!bypass_node_access' permission and may do everything with nodes.
hu: !YES: Ez a felhasználó '!bypass_node_access' jogosultsággal rendelkezik és bármit megtehet a tartalmakkal.

en: bypass node access
hu: tartalomhozzáférés megkerülése

en: !NO: by %module
hu: !NO: %module által

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers.
hu: !NO: hook_node_access() a következő modulokból tiltja ezt: @deniers.

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers &ndash; even though the following module(s) would allow it: @allowers.
hu: !NO: hook_node_access() a következő modulokból tiltja ezt: @deniers &ndash; annak ellenére, hogy a következő modulok engedélyeznék: @allowers.

en: !YES: by %module
hu: !YES: %module által

en: !YES: hook_node_access() of the following module(s) allows this: @allowers.
hu: !YES: hook_node_access() a következő modulokból engedélyezi ezt: @allowers.

en: !YES: view own unpublished content
hu: !YES: saját rejtett tartalmak megtekintése

en: !YES: The node is unpublished, but the user has the '!view_own_unpublished_content' permission.
hu: !YES: A tartalom rejtett, de a felhasználó '!view_own_unpublished_content' jogosultsággal rendelkezik.

en: view own unpublished content
hu: saját rejtett tartalom megtekintése

en: This is most likely due to a withheld permission.
hu: Ezt valószínűleg egy visszatartott jogosultság okozza.

en: Helper pages and blocks to assist Drupal developers and admins with node_access. The devel blocks can be managed via the <a href="
hu: Drupal fejlesztőket és adminisztrátorokat node_access-el segítő oldalak és blokkok. A devel blokkokat itt lehet kezelni: <a href="

en: Devel module menu links will be rebuilt.
hu: A <em>Devel</em> modul menühivatkozásai újra lesznek építve.

en: Developer blocks and page illustrating relevant node_access records.
hu: Fejlesztői blokk és oldal a lényeges node_access rekordok ábrázolásához.

en: Comments:
hu: Hozzászólások:

en: You do not have any content types that can be generated. <a href="@create-type">Go create a new content type</a> already!</a>
hu: Nincsenek létrehozható tartalomtípusok. <a href="@create-type">Ideje létrehozni egy új tartalomtípust!</a>

en: ...and <strong>!count</strong> more.
hu: ...és további <strong>!count</strong>.

en: In database
hu: Az adatbázisban

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
hu: @name névvel már létezik modul ezen a webhelyen. Egy másik nevet kell választani.

en: The subject of the comment.
hu: A hozzászólás tárgya.

en: The currently logged in user.
hu: A jelenlegi felhasználó.

en: The weight of the term, which is used for ordering terms during display.
hu: A kifejezések sorrendezésénél használt súlyozás.

en: The parent terms of the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezés szülő kifejezése.

en: The roles of the user.
hu: A felhasználó szerepkörei.

en: Theme switcher
hu: Sminkválasztó

en: Switch theme
hu: Sminkváltás

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: A létrehozott álnevek hosszának felső határa. Ajánlott értéke 100. @max a lehetséges legnagyobb érték. További információ a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgójában</a> található.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hu: Mit csináljon a <em>Pathauto</em> modul, ha frissítenek egy meglévő tartalmat, amely már rendelkezik álnévvel?

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is handled by the Transliteration module.
hu: Amikor a minta tartalmaz bizonyos speciális karaktereket (úgymint ékezetek) a <em>Pathauto</em> modul megpróbálja helyettesíteni ezeket az ASCII-96 megfelelőjével? A helyettesítést a <em>Transliteration</em> modul kezeli.

en: Reduce strings to letters and numbers
hu: A karaktersorozatok betűkre és számokra csökkentése

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
hu: Vesszővel elválasztva azon szavak, melyeket el kell távolítani a webcímálnévből. Nem ezt kell használni az írásjelek eltávolításához.

en: Choose aliases to delete
hu: Törlendő álnevek kiválasztása

en: All aliases
hu: Minden álnév

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hu: <p><strong>Figyelem!</strong> Nincs megerősítés. Fokozott óvatosság szükséges az „Álnevek törlése most!” gomb használatához.<br />Célszerű az adatbázis és/vagy az url_alias tábla mentése a művelet használata előtt.

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel egy létező útvonallal ütközik.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel megegyezik egy belső útvonallal.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hu: %source számára új %alias álnév készült, kicserélve a régi %old_alias álnevet.

en: Created new alias %alias for %source.
hu: %source számára új %alias álnév készült.

en: Maximum alias and component length
hu: Az álnév és az összetevők legnagyobb hossza

en: Administer pathauto
hu: <em>Pathauto</em> adminisztrációja

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy automatikusan létrejövő útvonalálnév mintákat szerkesszenek, és tömegesen töröljék a meglévő álneveket.

en: Notify of Path Changes
hu: Értesítés útvonalálnév változásról

en: Determines whether or not users are notified.
hu: Meghatározza, hogy a felhasználók kapjanak-e értesítést.

en: User blogs
hu: Felhasználók blogjai

en: The file description
hu: A fájl leírása

en: Wysiwyg profiles
hu: Wysiwyg profilok

en: Div container
hu: Div tároló

en: Maximize
hu: Legnagyobbra

en: Check spelling as you type
hu: Helyesírás-ellenőrzés beíráskor

en: Advanced list
hu: Haladó lista

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
hu: Egy szövegformátumhoz egy másik szerkesztő hozzárendelése előtt a törlésre kattintva el kell távolítani a már meglévőt.

en: Update preview
hu: Előnézet frissítése

en: media
hu: média

en: Edit media
hu: Média szerkesztése

en: Manage files used on your site.
hu: Az oldalon felhasznált fájlok kezelése.

en: Media browser
hu: Médiaböngésző

en: Media Browser for picking media and uploading new media
hu: Médiaböngésző a fájlok kiválasztására vagy újak feltöltésére

en: Media Browser test
hu: <em>Media Browser</em> tesztelése

en: Make it easier to test media browser
hu: Egyszerűbbé teszi a <em>Media Browser</em> modul tesztelését

en: You must enable the <a href="!url">xhprof php extension</a> to use this feature.
hu: Be kell kapcsolni a <a href="!url">xhprof php kiegészítést</a> a szolgáltatás használatához.

en: The following realms appear to grant all users access to some specific nodes. This may be perfectly normal, if some of your content is available to the public.
hu: A következő tartomány úgy tűnik, hogy néhány meghatározott tartalomhoz teljes felhasználói hozzáférést biztosít. Ez teljesen normális, ha a tartalom egy része nyilvánosan elérhető.

en: Devel Node Access has detected duplicate records returned from %function:
hu: A <em>Devel Node Access</em> észlelte, hogy %function duplikált rekordokkal tért vissza:

en: Default grant supplied by core in the absence of any other non-empty grants; in !na.
hu: Az alaprendszer által biztosított jogok bármilyen más, nem üres jogok hiányában, itt: !na.

en: Highest priority grant; in !na.
hu: Legfontosabb, ebben: !na.

en: removed
hu: eltávolított

en: Was removed in @func; not in !na.
hu: Eltávolítva ebben: @func; nem ebben !na.

en: The 0/all/0/... grant applies to all nodes and all users -- usually it should not be present in !na if any node access module is active!
hu: A /0/all/... jog minden tartalomra és felhasználóra alkalmazva van. Ennek általában nem kellene megjelennie ebben: !na , ha egy tartalomhozzáférési modul használatban van.

en: Lower priority grant; not in !na and thus ignored.
hu: Kevésbé fontos, nincs !na értékben, ezért nincs figyelembevéve.

en: wrong
hu: hibás

en: Is rightfully in !na but at least one access flag is wrong!
hu: Jogosan van ebben: !na, de legalább egy hozzáférési jelző hibás!

en: removed!
hu: eltávolított!

en: Was removed in @func; should NOT be in !na!
hu: El lett távolítva ebben: @func;, nem kellenne ebben lennie: !na!

en: !username (user %uid) can use these grants (if they are present above) for %access access: !list
hu: !username (felhasználó %uid) ezeket a jogokat használhatja (ha lentebb megjelennek) %access hozzáféréshez: !list

en: 1 user deleted | @count users deleted.
hu[0]: 1 felhasználó törölve lett
hu[1]: @count felhasználó törölve lett.

en: 1 node created. | Finished creating @count nodes
hu[0]: 1 tartalom jött létre.
hu[1]: @count tartalom létrehozása befejeződött

en: The block "%name" has been removed.
hu: "%name" blokk eltávolítva.

en: Administration tools
hu: Adminisztrációs eszközök

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
hu: Az a nézet a <em>Views</em> @import_version változatához készült, de jelenleg csak @api_version van telepítve.

en: Broken/missing handler: @table > @field
hu: Sérült / hiányzó kezelő: @table > @field

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
hu: %display megjelenítés beállította a node/% útvonalat. Ez nem azt fogja eredményezn, amire szükség lenne. A <em>Panels</em> használatával elérhető a tartalmak különféle megjelenítése.

en: Translate link
hu: Fordítási hivatkozás

en: Provide a simple link to translate the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást ad a tartalom fordításához.

en: Authmap ID
hu: Authmap azonosító

en: The Authmap ID.
hu: Az <em>Authmap azonosító.

en: Authentication name
hu: Hitelesítési név

en: The unique authentication name.
hu: Az egyedi hitelesítési név.

en: The name of the module managing the authentication entry.
hu: A hitelesített belépést kezelő modul neve.

en: Use absolute link (begins with "http://")
hu: Abszolút hivakozás használata (kezdete „http://”)

en: Output machine name
hu: Kimeneti, programok által olvasható név

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
hu: Használja a Drupal taxonómia kifejezés útvonalát a morzsahivatkozások létrehozásához

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
hu: Ha engedélyezett, akkor a hivatkozások a morzsában az általános Drupal módszerrel lesznek létrehozva az egyedi <em>Views</em> módszer helyett. Ez hasznos lehet, ha olyan modulok vannak használatban - mint például a <em>Taxonomy redirect</em> -, melyek módosítják a taxonómia kifejezések hivatkozásait.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
hu: A megjelenítéshez adandó CSS osztályok megváltoztatása.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
hu: A CSS osztálynevek hozzá lesznek adva a nézethez. Ez lehetővé teszi a nézetekben az egyedi CSS kód használatát. Szóközzel elválasztva több osztályt is meg lehet adni.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
hu: A CSS osztályok csak alfanumerikus karaktereket és kötőjeleket tartalmazhatnak.

en: Choose text
hu: Szöveg kiválasztása

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
hu: Az ugró menüben a kiválasztott lehetőségként megjelenő szöveg.

en: Term edit link
hu: Kifejezésszerkesztő hivatkozás

en: Provide a simple link to edit the term.
hu: Egy linket ad a címke szerkesztéséhez.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
hu: Az adott oldalon megjelenő elemek meghatározásakor a felhasználó által választható értékek megadása. Vesszővel kell elválasztani az értékeket.

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
hu: Bejelölve a felhasználó megadhatja, hány elem legyen kihagyva az elejéről.

en: Please insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
hu: Meg kell adni egy egész számokból álló, vesszővel elválasztott listát, például 10. 20, 50, 666

en: Configure settings for Module Filter.
hu: A modulszűrő beállításai

en: There is no Views Slideshow plugin enabled. Go to the !modules and enable a Views Slideshow plugin module. For example Views Slideshow Singleframe.
hu: Nincs <em>Views Slideshow</em> bővítmény engedélyezve. !modules oldalon engedélyezni kell egy <em>Views Slideshow</em> bővítményt, például a <em>Views Slideshow Singleframe</em> modult.

en: Pause On Click
hu: Megállítás kattintásra

en: Pause when the slide is clicked.
hu: Leállítja a diavetítést egy diára kattintáskor.

en: Attachment before
hu: Csatolmány előtt

en: Attachment after
hu: Csatolmány után

en: item | items
hu[0]: tétel
hu[1]: tétel

en: Make the slide window height fit the largest slide
hu: A diavetítés magassága igazodjon a legnagyobb dia magasságához

en: End slideshow after last slide
hu: A diavetítés leállítása az utolsó dia után

en: No tokens available.
hu: Nincs elérhető vezérjel.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
hu: A vezérjelre kattintva az beszúródik a legutoljára rákattintott mezőbe.

en: Translation source node
hu: Fordításhoz használt tartalmi forrás

en: List of the currently available tokens on this site
hu: A webhelyen jelenleg elérhető vezérjelek listája

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
hu: Egy felhasználói felületet biztosít a <em>Token API</em> modulhoz és néhány hiányzó alap vezérjelhez.

en: Insert this token into your form
hu: A vezérjel beszúrása az űrlapba

en: First click a text field to insert your tokens into.
hu: Először rá kell kattintani egy szöveges mezőre, ahová a vezérjelet be kell szúrni.

en: Set language on nodes
hu: Nyelvbeállítás a tartalmakon

en: Requires locale.module
hu: A <em>Locale</em> modul szükséges

en: View my account
hu: Saját fiók megtekintése

en: Edit my account
hu: Saját fiók szerkesztése

en: dark
hu: sötét

en: light
hu: világos

en: Edit project
hu: Projekt szerkesztése

en: The provided directory does not exist.
hu: A megadott könyvtár nem létezik.

en: Import files into your media library.
hu: Fájlok importálása a saját médiakönyvtárba.

en: A module provides this configuration.
hu: Egy modul szolgáltatja ezt a beállítást.

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: Installation and use
hu: Telepítés és használat

en: CTools PHP requirements
hu: CTools PHP igényei

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
hu: A CTools bizonyos funkcióihoz a PHP 5.2.0 vagy magasabb verziója szükséges.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a <em>CTools</em> stílusok gyorstár könyvtárat @path útvonalon. Le kell ellenőrizni a „files” könyvtár jogosultságait.

en: Select base style
hu: Alapstílus kiválasztása

en: Missing settings cache.
hu: A beállítások gyorstára hiányzik.

en: XX-Small
hu: XX-Kicsi

en: X-Small
hu: X-Kicsi

en: X-Large
hu: X-Nagy

en: XX-Large
hu: XX-Nagy

en: Letter spacing
hu: Betűk távolsága

en: Word spacing
hu: Szavak távolsága

en: Decoration
hu: Díszítés

en: Overline
hu: Föléhúzás

en: Line-through
hu: Áthúzás

en: Oblique
hu: Ferde

en: Small-caps
hu: Kicsit nagy kezdőbetűs

en: Capitalize
hu: Nagy kezdőbetűs

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a művelet végrehajtásához.

en: You account permissions do not permit you to import.
hu: A felhasználói jogosultsági beállítások nem engedélyezik az import használatát.

en: String: URL path
hu: String: Webcím

en: Allow access on the following pages
hu: Hozzáférés engedélyezése az alábbi oldalakhoz

en: Allow access on all pages except the following pages
hu: Hozzáférés engedélyezése az összes oldalhoz, kivéve az alábbiakat

en: Current path
hu: Aktuális útvonal

en: Taxonomy: parent term
hu: Taxonómia: szülő kifejezés

en: Control access by vocabulary.
hu: Hozzáférések szabályozása szótár alapján.

en: Only the checked vocabularies will be valid.
hu: Csak a kiválasztott szótárak lesznek érvényesek.

en: Current theme
hu: Jelenlegi smink

en: Current theme is "@theme"
hu: A jelenlegi smink: "@theme"

en: Book children
hu: Könyv gyermek

en: The children menu the book the node belongs to.
hu: A könyv gyermekmenüpontja, amihez a tartalom tartozik.

en: Book children menu goes here.
hu: A könyv gyermekmenüpont ide jön.

en: "@s" book children
hu: „@s” könyv gyermek

en: Node terms
hu: Tartalom kifejezések

en: Taxonomy terms of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom taxonómia kifejezései.

en: - All vocabularies -
hu: - Minden szótár -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
hu: A kifejezések egy meghatározott szótárra korlátozása vagy minden kifejezés engedélyezése minden szótárból.

en: Term formatting
hu: Kifejezés formázása

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
hu: Taxonómia hivatkozások (theme('links') használatával)

en: Inline, delimited
hu: Beágyazott, elválasztott

en: Link to terms
hu: Hivatkozás a kifejezésekre

en: Check here to make the terms link to the term paths.
hu: Bejelölve a kifejezések a kifejezésútvonalakra fognak hivatkozni.

en: Term delimiter
hu: Kifejezéselválasztó

en: "@s" terms from @vocabulary
hu: @vocabulary „@s” kifejezései

en: Feed icons
hu: Hírcsatorna-ikonok

en: Site logo
hu: Webhelylogó

en: Tabs type
hu: Fülek típusa

en: Primary and secondary
hu: Elsődleges és másodlagos

en: CSS id to use
hu: A használt CSS-azonosító

en: Term Description
hu: Kifejezés leírása

en: Concatenator
hu: Összefűző

en: Fields override
hu: Mezők felülbírálása

en: Panels: saved display "%title" with display id %did
hu: Panels: %did azonosítóval, „%title” néven mentett megjelenítés

en: Panels: saved display with id %did
hu: Panels: %did azonosítóval mentett megjelenítés

en: Manage this mini-panel
hu: Mini panel kezelése

en: Missing plugin
hu: Hiányzó beépülő

en: The name of this style. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: A stílus neve. A könnyebb azonosítás érdekében a stílus ezen a néven szerepel majd az adminisztrációs felületen.

en: A description of what this style is, does or is for, for administrative use.
hu: Adminisztratív leírás arról, hogy ez a stílus mire való és mire nem.

en: You must choose an administrative title.
hu: Egy adminisztratív címet választani kell.

en: You must choose a machine name.
hu: Egy programok által olvasható nevet választani kell.

en: Create custom style
hu: Egyedi stílus létrehozása

en: Make this style available to other regions or panes
hu: A stílus elérhetővé tétele más régió vagy tábla számára is

en: Basic styles
hu: Egyszerű stílusok

en: A plain box with an optional border. You may set the color of the text and the border.
hu: Egyszerű doboz, melyben beállítható a szöveg színe és a keret.

en: Header background
hu: Fejléc háttere

en: Header border
hu: Fejléc kerete

en: Header font
hu: Fejléc betűtípusa

en: Rounded shadow box
hu: Lekerekített árnyékos doboz

en: Text font
hu: Szöveg betűtípusa

en: Stylizer
hu: Stíluskészítő

en: Allows choice of a stylizer style
hu: Stíluskészítő választásának engedélyezése

en: Start Slideshow Paused
hu: A diavetítés ne induljon el

en: Start the slideshow in the paused state.
hu: A diavetítés nem indul el automatikusan.

en: Start On Last Slide Viewed
hu: Kezdés az utoljára megtekintett dián

en: When the user leaves a page with a slideshow and comes back start them on the last slide viewed.
hu: Amikor a felhasználó egy diavetítéses oldalról lép tovább, majd visszatér, akkor a diavetítés az utoljára megtekintett diával kezdődjön.

en: Length of Time to Remember Last Slide
hu: Az az időtartam, amíg emlékszik az utolsó diára

en: The number of days to have the site remember the last slide. Default is 1
hu: A napok száma ameddig a webhely emlékezzen az utoljára megtekintett diára. Alapértelmezett értéke egy nap.

en: Custom style
hu: Egyedi stílus

en: Label element
hu: Címke elem

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor a webcím mező érvényessége is ellenőrzése kerül a beküldés során.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor a webcím mező nem kötelező, tehát a cím önálló beküldése is elfogadott. Ha a webcím nincs megadva, akkor a cím egyszerű szövegként fog megjelenni.

en: When output, this link will have this class attribute. Multiple classes should be separated by spaces.
hu: Kimenetnél ennek a hivatkozásnak ez lesz a <em>class</em> tulajdonsága. Több osztályt is meg lehet adni szóközzel elválasztva.

en: Title, as plain text
hu: Cím, mint egyszerű szöveg

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
hu: @handler kezelő megpróbált egy újabb mezőt hozzáadni (@identifier), de @table nem adható hozzá!

en: Fill up single line
hu: Egysoros feltöltés

en: Amount of time in milliseconds between transitions. Set the value to 0 to not rotate the slideshow automatically.
hu: Az átmenetek közötti idő ezredmásodpercben. Nullára állítva nem indul el a diavetítés automatikusan.

en: License: !license
hu: Licenc: !license

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hu: A kiterjesztéseket szóközzel vagy vesszővel kell elválasztani és nem kell használni a bevezető pontot.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hu: Rendelkezésre álló változók: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Pause When the Slideshow is Not Visible
hu: Álljon meg, ha a diavetítés nem látható

en: When the slideshow is scrolled out of view or when a window is resized that hides the slideshow, this will pause the slideshow.
hu: Ha a diavetítés görgetés miatt nem látszik a böngészőben, vagy ha az ablakot átméretezik és attól nem látszik, akkor ez leállítja a diavetítést.

en: Entire slide
hu: Teljes dia

en: Set amount of vertical
hu: Függőleges mennyiség beállítása

en: Set amount of horizontal
hu: Vízszintes mennyiség beállítása

en: Set total area of the slide
hu: A dia teljes területének beállítása

en: Amount of Slide Needed to be Shown
hu: A megjelenítéshez szükséges diák mennyisége

en: Items per slide
hu: Elemek száma diánként

en: The number of items per slide
hu: Az elemek száma diánként

en: Edit components
hu: Összetevők szerkesztése

en: All components of this type are exported by other features or modules.
hu: Ennek a típusnak minden összetevője exportálva lett egyéb jellemzőkkel vagy modulokkal.

en: Required by: !dependents
hu: !dependents használja

en: Conflicts with: !conflicts
hu: Ütközések ezzel: !conflicts

en: The feature !module cannot be enabled because it has unmet requirements.
hu: !module jellemzőt nem lehet engedélyezni, mert vannak kielégítetlen követelményei.

en: @module does not appear to include the @include file.
hu: @module nem úgy tűnik, mintha tartalmazná a következő fájlt: @include.

en: The file @filename has been deprecated and can be removed.
hu: @filename fájl már elavult és el lehet távolítani.

en: Conflicts with another feature
hu: Ütközés másik jellemzővel

en: Custom ruleset
hu: Egyéni szabályhalmaz

en: There are no custom rulesets.
hu: Nincs egyéni szabályhalmaz

en: Manage custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok kezelése

en: Custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok

en: ruleset
hu: szabályhalmaz

en: Ruleset
hu: Szabályhalmaz

en: rulesets
hu: szabályhalmazok

en: Rulesets
hu: Szabályhalmazok

en: Custom content
hu: Egyéni tartalom

en: Manage custom content
hu: Egyéni tartalom kezelése

en: Custom content panes
hu: Egyedi tartalomtáblák

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
hu: A kategória, ahol a tartalomnak meg kell jelennie. Üresen hagyva a kategória „Egyéb” lesz.

en: content pane
hu: tartalomtábla

en: content panes
hu: tartalomtáblák

en: Content panes
hu: Tartalomtáblák

en: @type will not display due to missing context
hu: @type nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: Reverse (NOT)
hu: Fordítva (NEM)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
hu: @plugin beépülő meghatározásából hiányzik a kulcs: %key.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
hu: @plugin beépülő meghatározása nem találja a sémát: %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
hu: @plugin beépülő meghatározása %schema sémát használja, de nem rendelkezik export résszel.

en: Add a new @plugin
hu: Új @plugin hozzáadása

en: Edit @plugin %title
hu: @plugin %title szerkesztése

en: Clone @plugin %title
hu: @plugin %title klónozása

en: Import @plugin
hu: @plugin importálása

en: Export @plugin %title
hu: @plugin %title exportálása

en: Are you sure you want to revert %title?
hu: %title biztosan visszaállítható?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
hu: Ez a művelet az elemen végrehajtott minden egyéni beállítást véglegesen el fog távolítani.

en: The item has been reverted.
hu: Az elem vissza lett állítva.

en: This action will permanently remove this item from your database..
hu: Ez a művelet véglegesen el fogja távolítani ezt az elemet az adatbázisból.

en: %title has been created.
hu: %title létrejött.

en: %title could not be created.
hu: %title nem hozható létre.

en: %title has been updated.
hu: %title frissítve lett.

en: %title could not be updated.
hu: %title nem frissíthető.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
hu: Egy exportált meghatározást az exportált objektum lenti mezőbe illesztésével lehet importálni.

en: @plugin %title was enabled.
hu: @plugin %title engedélyezve volt.

en: @plugin %title was disabled.
hu: @plugin %title tiltva volt.

en: Configuration error. No handler found.
hu: Beállítási hiba. Nem található kezelő.

en: No item found.
hu: Nem található elem.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
hu: @table export meghatározásának hiányzik az „elsődleges kulcs” tulajdonsága.

en: Configure style
hu: Stílus beállítása

en: Missing/deleted content
hu: Hiányzó/törölt tartalom

en: Make this content reusable
hu: Tartalom újrahasznosíthatóvá tétele

en: The machine readable name of this content. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: A tartalom gépi neve. Ennek egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzás jelet tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, akkor már nem lehet megváltoztatni!

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
hu: A név csak kisbetűket, aláhúzást és számokat tartalmazhat.

en: Link the node title to the node
hu: Hivatkozás a tartalom címéről a tartalomhoz

en: Check this box if you would like your pane title to link to the node.
hu: Ezt a pontot bejelölve a tartalom címéről kattitható hivatkozás jön létre a tartalomhoz.

en: Select a build mode for this node.
hu: A tartalom felépítési módjának kiválasztása.

en: Shows links to register or login.
hu: Hivatkozások megjelenítése regisztrációhoz vagy bejelentkezéshez.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
hu: Ha nincsenek engedélyezve a névtelen hozzászólások, akkor ez a beállítás meg fogja jeleníteni a regisztrációs és bejelentkezési hivatkozásokat.

en: - No tag -
hu: - Nincs címke -

en: CSS class to use
hu: Használandó CSS osztály

en: Enabled, name
hu: Engedélyezett, név

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Ez az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság érdekében.

en: @plugin code
hu: @plugin kód

en: Allow import to overwrite an existing record.
hu: Létező rekord felülírásának engedélyezése import során.

en: A @plugin with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
hu: Egy @plugin már létezik evvel a névvel. Másik nevet kell választani, vagy a létező elemet törölni kell az új létrehozása előtt.

en: There are no custom styles.
hu: Nincsenek egyedi stílusok.

en: Manage styles
hu: Stílusok kezelése

en: Create custom styles for applications such as Panels.
hu: Egyéni stílusokat hoz létre olyan alkalmazásokhoz, amilyen például a <em>Panels</em>.

en: Administrative settings
hu: Adminisztrációs beállítások

en: Select style type
hu: Stílus típusának kiválasztása

en: View attachment
hu: Csatolmány megtekintése

en: View context
hu: Környezet megtekintése

en: "@context" attachment
hu: „@context” csatolmány

en: View empty text
hu: Üres szöveg nézete

en: "@context" empty text
hu: "@context" üres szöveg

en: "@context" footer
hu: "@context" lábléc

en: "@context" header
hu: "@context" fejléc

en: "@context" pager
hu: "@context" lapozó

en: Configure rows
hu: Sorok beállítása

en: Row @number
hu: @number. sor

en: Row information
hu: Sorinformáció

en: Broken view
hu: Hibás nézet

en: You must select a view.
hu: Ki kell választani egy nézetet.

en: Row number
hu: Sorszám

en: Row number must be a positive integer value.
hu: A sorszám csak pozitív egész szám lehet.

en: Makes the view results available as a context for use in Panels and other applications.
hu: A nézet eredményeit környezetként elérhetővé teszi a <em>Panels</em> modulban vagy egyéb alkalmazásokban történő használathoz.

en: Contains rows in contexts.
hu: Sorokat tartalmaz környezetekben.

en: Context settings
hu: Környezetbeállítások

en: This is the title that will appear for this view context in the configure context dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez a cím fog megjelenni ehhez a nézetkörnyezethez a környezet beállítása párbeszédablakban. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: Use exposed widgets form as pane configuration
hu: Felfedett felületi elem űrlap használata táblabeállításként

en: Panels is enabled but CTools is out of date. All Panels modules are disabled until CTools is updated. See the status page for more information.
hu: A <em>Panels</em> modul engedélyezve van de a <em>CTools</em> modul elavult. A <em>CTools</em> modul frissítéséig minden <em>Panels</em> modul le lesz tiltva. További információ az állapotoldalon található.

en: Panel region
hu: Panelrégió

en: Panel pane
hu: Paneltábla

en: Get a bird's eye view of items related to Panels.
hu: Egy áttekintő nézetet ad a <em>Panels</em> modulhoz kapcsolódó elemekről.

en: Custom layout
hu: Egyedi elrendezés

en: Custom layouts can add more, site-specific layouts that you can use in your panels.
hu: Az egyedi elrendezések további webhelyspecifikus, a panelekben alkalmazható elrendezéseket adhatnak hozzá.

en: There are no custom layouts.
hu: Nincs egyedi elrendezés.

en: Manage custom layouts
hu: Egyedi elrendezések kezelése

en: Renders a panel normally. This is the most common option.
hu: Hagyományosan jelenít meg egy panelt. Ez a leggyakrabban használt mód.

en: Add new pane
hu: Új tábla hozzáadása

en: Customize this page
hu: Az oldal testreszabása

en: Panels In-Place Editor
hu: <em>Panels</em> helyi szerkesztő

en: Provide a UI for managing some Panels directly on the frontend, instead of having to use the backend.
hu: Egy felhasználói felületet biztosít ahhoz, hogy néhány panelt a háttérrendszer használata helyett közvetlenül a megjelenített lapon lehessen szerkeszteni.

en: In-Place Editor
hu: Helyi szerkesztő

en: Allows privileged users to update and rearrange the content while viewing this panel.
hu: Engedélyezi az arra jogosult felhasználóknak, hogy a panel megtekintésekor frissíthessék és átrendezhessék annak tartalmát.

en: This will discard all unsaved changes. Are you sure?
hu: Ez el fog dobni minden nem mentett módosítást. Biztosan végrehajtható?

en: Placeholder for empty "@title"
hu: Üres "@title" helykitöltője

en: This panel is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old.
    
    Click OK to break this lock and discard any changes made by !user.
hu: Ezt a panelt !user felhasználó szerkeszti és ezért a szerkesztése zárolva van a többi felhasználó számára. Ez a zárolás !age régi.
    
    Az OK-ra kattintva a zárolás fel lesz oldva és !user összes módosítása el lesz dobva.

en: Missing layout
hu: Hiányzó elrendezés

en: mini panels
hu: mini panelek

en: Renderer
hu: Megjelenítő

en: Only one criterion must pass.
hu: Csak egy feltétel teljesülhet.

en: Layout: @layout couldn't been found, maybe the theme is disabled.
hu: Elrendezés: @layout nem található. Elképzelhető, hogy a smink nincs engedélyezve.

en: What category this layout should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
hu: Ennek az elrendezésnek melyik kategóriában kell megjelennie. Üresen hagyva a kategória "Egyéb" lesz.

en: Broken/missing plugin
hu: Hibás vagy hiányzó beépülő

en: layouts
hu: elrendezések

en: Builders
hu: Építők

en: Reuse layout
hu: Elrendezés felhasználása

en: Canvas settings
hu: Vászon beállításai

en: Configure canvas
hu: Vászon beállítása

en: Canvas class
hu: Vászon osztálya

en: This class will the primary class for this layout. It will also be appended to all column, row and region_classes to ensure that layouts within layouts will not inherit CSS from each other. If left blank, the name of the layout or ID of the display will be used.
hu: Ez az osztály lesz az elrendezés elsődleges osztálya. Ezen kívül hozzá lesz fűzve az összes oszlop-, sor- és régióosztályhoz, annak érdekében, hogy ezek az elrendezésen belüli elrendezések ne örököljenek egymástól CSS beállításokat. Üresen hagyva az elrendezés neve vagy a megjelenítés azonosítója lesz használva.

en: Column class
hu: Oszlop osztálya

en: This class will be applied to all columns of the layout. If left blank this will be panels-flexible-column.
hu: Ez az osztály az elrendezés összes oszlopán alkalmazva lesz. Üresen hagyva az osztály 'panels-flexible-column' lesz.

en: Row class
hu: Sor osztálya

en: This class will be applied to all rows of the layout. If left blank this will be panels-flexible-row.
hu: Ez az osztály az elrendezés összes során alkalmazva lesz. Üresen hagyva az osztály 'panels-flexible-row' lesz.

en: This class will be applied to all regions of the layout. If left blank this will be panels-flexible-region.
hu: Ez az osztály az elrendezés összes régióján alkalmazva lesz. Üresen hagyva az osztály „panels-flexible-region” lesz.

en: Scale fluid widths for IE6
hu: Rugalmas szélesség IE6-hoz

en: IE6 does not do well with 100% widths. If checked, width will be scaled to 99% to compensate.
hu: Az IE6 nem működik megfelelően 100%-os szélességgel. Bekapcsolt állapotban a szélesség 99%-os lesz.

en: If a value is entered, the layout canvas will be fixed to the given pixel width.
hu: Ha ki van töltve, akkor az elrendezés vászna a megadott képpont szélességű lesz.

en: Column separation
hu: Oszlop elkülönítése

en: How much padding to put on columns that are that are next to other columns. Note that this is put on both columns so the real amount is doubled.
hu: Mennyi helyet kell hagyni az egymás melletti oszlopok között. Meg kell jegyezni, hogy ez mindkét oszlopon alkalmazva lesz, vagyis a valódi érték meg fog duplázódni.

en: Region separation
hu: Régiók elkülönítése

en: How much padding to put on regions that are that are next to other regions. Note that this is put on both regions so the real amount is doubled.
hu: Mennyi helyet kell hagyni az egymás melletti régiók között Meg kell jegyezni, hogy ez mindkét régión alkalmazva lesz, vagyis a valódi érték meg fog duplázódni.

en: Row separation
hu: Sorok elkülönítése

en: How much padding to put on beneath rows to separate them from each other. Because this is placed only on the bottom, not hte top, this is NOT doubled like column/region separation.
hu: Mennyi helyet kell hagyni az egymás alatti sorok között. Mivel ez csak a sorok aljára lesz alkalmazva - a tetejére nem - ez az érték nem duplázódik meg úgy, mint az oszlopok/régiók elválasztásakor.

en: Enter a CSS class that will be used. This can be used to apply automatic styling from your theme, for example.
hu: Egy használni kívánt CSS osztály megadása. Ez például a saját sminkből történő automatikus formázáshoz használható.

en: Save this layout for reuse
hu: Elrendezés mentése

en: The machine readable name of this layout. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: Az elrendezés programok által olvasható neve. Egyedinek kell lennie, és csak betűket, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat. Ha már egyszer létre lett hozva többé nem módosítható ez az érték!

en: A description of what this layout is, does or is for, for administrative use.
hu: Egy adminisztratív használatra szolgáló leírás arról, hogy mi ez az elrendezés, mit csinál vagy mire való.

en: Keep current panel layout flexible
hu: Az elrendezés rugalmasságának megőrzése

en: If checked, this panel will continue to use a generic flexible layout and will not use the saved layout. Use this option if you wish to clone this layout.
hu: Ha be van jelölve, ez a panel a továbbiakban egy általános rugalmas elrendezést fog használni a mentett elrendezés helyett. Akkor kell használni ezt a beállítást ha szükség van az elrendezés klónozására.

en: That name is used by another layout: @layout
hu: Ezt a nevet egy másik elrendezés már használja: @layout

en: Columns: 1
hu: Oszlopok: 1

en: Columns: 3
hu: Oszlopok: 3

en: Columns: 2
hu: Oszlopok: 2

en: That name is used by another style: @page
hu: Ezt a nevet egy másik stílus már használja: @page

en: The configuration is fixed and cannot be changed.
hu: A beállítás rögzített, nem módosítható.

en: This configuration is provided by a module, but has been changed.
hu: Ezt a beállítást egy modul szolgáltatja, de meg lett változtatva.

en: A custom configuration by a user.
hu: Egy felhasználó egyedi beállítása.

en: In case a new revision is to be saved, the log entry explaining the changes for this version.
hu: Ha új változat jön létre, egy naplóbejegyzés fogja jelezni a változtatásokat.

en: Creates revision
hu: Új változat jöjjön létre

en: Whether saving this node creates a new revision.
hu: A tartalom mentésekor egy új változat jön létre.

en: The current date and time.
hu: A jelenlegi dátum és idő.

en: State on new pages
hu: Állapot az új oldalakon

en: Choose toolbar behavior on new page loads.
hu: Az új oldalak betöltése esetén az eszköztár viselkedésének kiválasztása.

en: Remember from previous page
hu: Jegyezze meg az előző oldalról

en: If the administrative menu is not working properly, you may need to wipe and rebuild it from scratch. <strong>This option will reset any customizations made to your administrative menu items.</strong>
hu: Ha az adminisztratív menü nem működik rendesen, szükség lehet annak teljes törlésére és frissítésére. <strong>Ez a lehetőség alaphelyzetbe állít minden egyéni módosítást az adminisztratív menüpontokon.</strong>

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
hu: A tartalom legfrissebb változtatásainak magyarázata.

en: The title of the current page.
hu: Az aktuális oldal címe.

en: The URL of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcíme.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
hu: Az aktuális lap száma a lapozóval ellátott listák megtekintésekor.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
hu: %element-title a következő érvénytelen vezérjeleket használja: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
hu: A jelenlegi tartalom fordításkészletében az eredeti tartalom.

en: Account cancellation URL
hu: Fiók megszüntetésének webcíme

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
hu: A felhasználói fiók törléséhez szükséges megerősítő oldal webcíme.

en: One-time login URL
hu: Egyszeri belépés webcíme

en: The URL of the one-time login page for the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz az egyszeri belépési oldal webcíme.

en: Tokens related to menu links.
hu: A menühivatkozásokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The unique ID of the menu link.
hu: A menühivatkozás egyedi azonosítója.

en: The title of the menu link.
hu: A menühivatkozás címe.

en: The URL of the menu link.
hu: A menühivatkozás webcíme.

en: The menu link's parent.
hu: A menühivatkozás szülője.

en: Tokens related to the current page request.
hu: A jelenlegi laplekéréssel kapcsolatos vezérjelek.

en: Page number
hu: Oldalszám

en: The book page associated with the node.
hu: A tartalomhoz rendelt könyvlap.

en: The menu link for this node.
hu: Ennek a tartalomnak a menühivatkozása.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: Bármilyen összetevő legnagyobb szöveghosszúsága az álnévben (például [title]). Az ajánlott érték 100. @max a lehetséges legnagyobb érték. További információk a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgóban</a>.

en: The field %name is not a valid number.
hu: %name mező érvénytelen számot tartalmaz.

en: The field %name cannot be greater than @max.
hu: %name mezőben nem lehet nagyobb érték, mint @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
hu: %name mezőben nem lehet kisebb érték, mint @min.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
hu: Az <em>Eltávolítandó karaktersorozatok</em> mező nem tartalmazhat HTML kódot. Minden WYSIWYG szerkesztőt le kell tiltani arról a mezőről.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
hu: Meg kell adni azokat a nem álnevesített típusokat, melyekhez webcímálneveket kell létrehozni

en: Bulk updating URL aliases
hu: Webcímálnevek tömeges frissítése

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
hu[0]: 1 webcímálnév létre lett hozva.
hu[1]: @count webcímálnév létre lett hozva.

en: language neutral
hu: nyelvfüggetlen

en: Pattern for all @language @node_type paths
hu: Minta minden @language nyelvű @node_type útvonalnak

en: Updated alias for node @nid.
hu: @nid tartalom álneve frissítve lett.

en: Taxonomy term paths
hu: Taxonómia kifejezés útvonalak

en: Updated alias for term @tid.
hu: @tid kifejezés álneve frissítve lett.

en: Forum paths
hu: Fórum útvonalak

en: Updated alias for forum @tid.
hu: @tid fórum álneve drissítve lett.

en: User paths
hu: Felhasználói útvonalak

en: Updated alias for user @uid.
hu: @uid felhasználó álneve frissítve lett.

en: Blog paths
hu: Blog útvonalak

en: Updated alias for blog user @uid.
hu: @uid felhasználó blogjának álneve frissítve lett.

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
hu[0]: 1 tartalom számára a webcímálnév frissítve lett.
hu[1]: @count tartalom számára a webcímálnév frissítve lett.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
hu[0]: 1 kifejezés webcímálneve frissítve lett.
hu[1]: @count kifejezés webcímálneve frissítve lett.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
hu[0]: 1 felhasználói fiók számára a webcímálnév frissítve lett.
hu[1]: @count felhasználói fiók számára a webcímálnév frissítve lett.

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the term:path token. You should probably set the action for @name to be "replace by separator".
hu: @name lett beállítva elválasztónak miközben eltávolításra is kerül, ha előfordul a karaktersorozatban. Ez problémákat okozhat a mintákban, különösen a „term:path” vezérjelben. Át kell állítani @name esetében a műveletet erre: „Helyettesítés az elválasztóval”

en: Use ISO-8601 week numbers
hu: A hetek számozása ISO-8601 szerint

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
hu: FONTOS! Ha ez bejelölt, akkor a hét első napjának hétfőnek KELL lennie.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
hu: Ha a hetek számozása ISO-8601 szerint történik, akkor a hét első napját hétfőre kell állítani.

en: Field @label (@field_name)
hu: Mező @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
hu: Nincsenek dátummezők ebben az adatbázisban.

en: The date field which whose type should be changed.
hu: Az a dátummező, melynek típusát meg kell változtatni.

en: The type of date to change the field to.
hu: Az a típus, melyre a dátummező típusát változtatni kell.

en: New type:
hu: Új típus:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
hu: A jelenlegi típus megegyezik a kiválasztott típussal. Nincs mit megváltoztatni.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
hu: @field_name mező @old_type típusról @new_type típusra lett változtatva.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
hu: Megváltoztatja egy dátummező típusát. Nagyon kezdetleges, csak saját felelősségre használható!

en: Enter the displayed name for the new server.
hu: Az új kiszolgáló neve.

en: Server description
hu: Kiszolgáló leírása

en: Enter a description for the new server.
hu: Az új kiszolgáló leírása.

en: Service class
hu: Szolgáltatás osztálya

en: Choose a service class
hu: Szolgáltatási osztály kiválasztása

en: Create server
hu: Kiszolgáló létrehozása

en: The server was successfully created.
hu: A kiszolgáló létrejött.

en: enabled (!disable_link)
hu: engedélyezett (!disable_link)

en: disabled (!enable_link)
hu: tiltott (!enable_link)

en: Index description
hu: Index leírása

en: < No server >
hu: < Nincs kiszolgáló >

en: Create index
hu: Index létrehozása

en: Index options
hu: Index lehetőségei

en: Indexed fields
hu: Indexelt mezők

en: The index is currently enabled.
hu: Az index engedélyezve van.

en: The index is currently disabled.
hu: Az index jelenleg tiltva van.

en: Index now
hu: Indexelés most

en: Re-indexing
hu: Újraindexelés

en: Re-index content
hu: Tartalmak újraindexelése

en: The index was successfully cleared.
hu: Az index törlése megtörtént.

en: @server_name (disabled)
hu: @server_name (tiltott)

en: Enabled processors
hu: Engedélyezett feldolgozók

en: Add fields
hu: Mezők hozzáadása

en: Successfully indexed 1 item. | Successfully indexed @count items.
hu[0]: 1 elem indexelése megtörtént.
hu[1]: @count elem indexelése megtörtént.

en: Year range
hu: Dátumtartomány

en: - Use default -
hu: - Az alapértelmezés használata -

en: Query type
hu: Lekérdezéstípus

en: Search page
hu: Keresési oldal

en: Unknown content type
hu: Ismeretlen tartalomtípus

en: view mode
hu: megtekintés módja

en: Administer features
hu: Jellemzők adminisztrációja

en: Perform administration tasks on features.
hu: Adminisztrációs feladatokat biztosít a jellemzőkhöz.

en: View, enable and disable features.
hu: Jellemzők megtekintése, engedélyezése és tiltása.

en: New field name
hu: Új mezőnév

en: Administrative overlay
hu: Adminisztrációs átfedés

en: Settings for site administration tools.
hu: A webhely adminisztrációs eszközeinek beállításai.

en: Wipe and rebuild the administrative menu.
hu: Az adminisztratív menü törlése és frissítése.

en: View mode
hu: Nézet mód

en: Examples: 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1
hu: Példák: 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1

en: Pager fields
hu: Lapozó mezők

en: Delete data
hu: Adat törlése

en: Unknown field !field.
hu: !field ismeretlen mező.

en: Solr service
hu: Solr alapú szolgáltatás

en: The Solr server could not be reached.
hu: A Solr-kiszolgáló nem elérhető.

en: The entity's ID.
hu: Az entitás azonosítója.

en: List handling
hu: Listakezelés

en: Show first (if present)
hu: Az első mutatása (ha jelen van)

en: Show item count
hu: Elemszámláló mutatása

en: List seperator
hu: Lista-elválasztó

en: Use human-readable name
hu: Ember által olvasható név használata

en: If this is checked, the values' names will be displayed instead of their internal identifiers.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az érték neve lesz megjelenítve a belső azonosító helyett.

en: doesn't contain
hu: nem tartalmazza

en: The menu link's root.
hu: A menühivatkozás gyökéreleme.

en: @entity "@property" property.
hu: „@property” @entity tulajdonság.

en: The machine-readable name identifying this @entity.
hu: @entity programok által használt neve.

en: Internal, numeric @entity ID
hu: @entity belső, számmal kifejezett azonosítója.

en: The ID used to identify this @entity internally.
hu: @entity belső azonosítója.

en: @entity ID
hu: @entity azonosítója

en: The unique ID of the @entity.
hu: @entity egyedi azonosítója.

en: After saving a new @entity
hu: Egy új @entity mentése után

en: created @entity
hu: létrehozott @entity

en: After updating an existing @entity
hu: Egy létező @entity frissítése után

en: updated @entity
hu: frissített @entity

en: Before saving a @entity
hu: Egy @entity mentése előtt

en: saved @entity
hu: mentett @entity

en: After deleting a @entity
hu: Egy @entity törlése után

en: deleted @entity
hu: törölt @entity

en: Administer access rulesets
hu: Hozzáférési szabályhalmazok adminisztrálása

en: Add, delete and edit custom access rulesets.
hu: Egyéni hozzáférési szabályhalmazok létrehozása, szerkesztése és törlése.

en: Modal Login (default style)
hu: Felugró ablakos bejelentkezés (alapértelmezett stílus)

en: Login via modal
hu: Bejelentkezés felugró ablakban

en: Modal Login (custom style)
hu: Felugró ablakos bejelentkezés (egyéni stílus)

en: Wizard (no modal)
hu: Varázsló (nem felugró ablak)

en: Wizard (default modal)
hu: Varázsló (alapértelmezett felugró ablak)

en: Pick an animal
hu: Egy állat kiválasztása

en: Wizard (custom modal)
hu: Varázsló (egyéni felugró ablak)

en: Replace text with "hello world"
hu: Szöveg kicserélése „Helló világ”-ra

en: Sample Content
hu: Mintatartalom

en: Delete this row
hu: Sor törlése

en: Link 1
hu: Hivatkozás 1

en: Link 2
hu: Hivatkozás 2

en: Link 3
hu: Hivatkozás 3

en: Drop Down Menu
hu: Lenyíló menü

en: Click to Drop Down
hu: Kattintás a lenyitáshoz

en: Click to Collapse
hu: Összecsukás

en: Collapsible Div
hu: Összecsukható Div

en: Hello World
hu: Hello világ

en: remain here
hu: itt maradni

en: Go to your account
hu: Ugrás a saját felhasználói fiókra

en: your account
hu: saját felhasználói fiók

en: Login Success
hu: Sikeres bejelentkezés

en: Choose animal
hu: Állat kiválasztása

en: Configure animal
hu: Állat beállítása

en: Sheep
hu: Birka

en: Configure sheep
hu: Birka beállítása

en: Lizard
hu: Gyík

en: Configure lizard
hu: Gyík beállítása

en: Raptor
hu: Ragadozó madár

en: Configure raptor
hu: Ragadozó madár beállítása

en: Choose your animal
hu: Állat kiválasztása

en: Name your sheep
hu: Birka elnevezése

en: What kind of sheep
hu: Birka fajtája

en: You have a @type sheep named "@name".
hu: Van egy „@name” nevű @type birkám.

en: Name your lizard
hu: Gyík neve

en: Venomous
hu: Mérges

en: You have a @type lizard named "@name".
hu: Van egy „@name” nevű @type gyíkom.

en: non-venomous
hu: nem mérges

en: venomous
hu: mérges

en: Name your raptor
hu: Ragadozó madár neve

en: What kind of raptor
hu: Milyen ragadozó madár

en: Eagle
hu: Sas

en: Hawk
hu: Sólyom

en: Owl
hu: Bagoly

en: Buzzard
hu: Héja

en: Domesticated
hu: Háziasított

en: You have a @type @raptor named "@name".
hu: Az állatom egy „@name” nevű @type @raptor .

en: wild
hu: vad

en: domesticated
hu: háziasított

en: Jump!
hu: Ugrás!

en: Return to the examples page.
hu: Visszatérés a példákhoz.

en: Simple Form
hu: Egyszerű Űrlap

en: Animal
hu: Állat

en: Post-Login Action
hu: Bejelentkezés utáni művelet

en: Successful Jumping
hu: Sikeres ugrás

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
hu: Bemutatja, milyen izmos eszköz a Chaos AJAX.

en: Administer custom content
hu: Egyéni tartalom adminisztrálása

en: More keywords will be available if you install the Token module, see http://drupal.org/project/token.
hu: További kulcsszavak lesznek elérhetőek, ha a <em>Token</em> modul telepítve van. Bővebben: http://drupal.org/project/token.

en: There are no wizards available at this time.
hu: Jelenleg nincsenek elérhető varázslók.

en: Configure new !plugin_title
hu: Új !plugin_title beállítása

en: Configure !plugin_title
hu: !plugin_title beállítása

en: Use Page Manager
hu: Page Manager használata

en: Administer Page Manager
hu: Page Manager kezelése

en: 404 Page not found
hu: 404 Az oldal nem található

en: 403 Access denied
hu: 403 Hozzáférés megtagadva

en: 301 Redirect
hu: 301 Átirányítás

en: Redirect destination
hu: Átirányítás célja

en: The first element in a path may not be dynamic.
hu: Az útvonal legelső eleme nem lehet dinamikus.

en: Inherit path
hu: Útvonal öröklése

en: Use Panels Dashboard
hu: Panels vezérlőpult használata

en: Allows a user to access the !link.
hu: A felhasználó elérheti a hivatkozást: !llink.

en: View administrative links on Panel panes
hu: Kezelési hivatkozások megtekintése a Panel táblákon

en: Configure access settings on Panel panes
hu: Hozzáférések beállítása a Panel táblákon

en: Use the Panels In-Place Editor
hu: Helyi panelszerkesztő használata

en: Allows a user to utilize Panels' In-Place Editor.
hu: A felhasználók használhatják a Panels helyi szerkesztőt.

en: Configure advanced settings on Panel panes
hu: Haladó beállítások szerkesztése a Panel táblákon.

en: Administer Panels layouts
hu: Panelelrendezések adminisztrációja

en: Page wizards
hu: Oldalvarázsló

en: Create mini panels
hu: Minipanelek létrehozása

en: Create new mini panels
hu: Új minipanelek létrehozása

en: Administer mini panels
hu: Minipanelek adminisztrációja

en: Edit and delete mini panels
hu: Minipanelek szerkesztése és törlése

en: Create panel nodes
hu: Paneltartalmak létrehozása

en: Create new panel nodes.
hu: Minipanel tartalmak létrehozása

en: Edit any panel-nodes
hu: Bármely paneltartalom szerkesztése

en: Edit all pre-existing panel nodes regardless of ownership.
hu: Az összes már létező panelelemek szerkesztése a tulajdonostól függetlenül.

en: Edit own panel nodes
hu: Saját paneltartalmak szerkesztése

en: Delete any panel nodes
hu: Bármely paneltartalom törlése

en: Delete any panel node regardless of ownership
hu: Bármely panelelem törlése tulajdonostól függetlenül

en: Delete own panel nodes
hu: Saját paneltartalmak törlése

en: renderer::render_pane_content() hit with a non-array for the context
hu: renderer::render_pane_content() a környezetnél egy tömbtől eltérő elembe ütközött

en: If you save this layout for reuse it will appear in the list of reusable layouts at admin/structure/panels/layouts, and you will need to go there to edit it. This layout will then become an option for all future panels you make.
hu: Ha mentjük ezt az elrendezést ismételt felhasználás céljából, akkor ez megjelenik az újra felhasználható elrendezések listájában az admin/structure/panels/layouts oldalon és azt ott lehet szerkeszteni. A továbbiakban ez az elrendezés választási lehetőséggé válik a később létrehozandó paneleknél.

en: Landing page wizard
hu: Befogadó oldal varázsló

en: Landing pages are simple pages that have a path, possibly a visible menu entry, and a panel layout with simple content.
hu: A befogadó oldalak olyan egyszerű oldalak, amik rendelkeznek útvonallal, esetleg egy látható menübejegyzéssel, és egyszerű tartalmat tartalmazó panelelrendezéssel.

en: Add a visible menu entry for this page
hu: Látható menübejegyzés hozzáadása ehhez az oldalhoz

en: %, !, ?, #, or & cannot appear in the path.
hu: %, !, ?, #, vagy & nem lehet az útvonalban.

en: Panel fields
hu: Panel mezők

en: Displays the fields in a panel rather than using a template.
hu: Sablon használata helyett inkább megjeleníti a mezőket egy panelban.

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: The path of the primary file for this item, relative to the Drupal root; e.g. modules/node/node.module.
hu: Az ehhez az elemhez tartozó elsődleges fájl relatív elérési útja a Drupal gyökeréhez képest; pl. modules/node/node.module.

en: The name of the item; e.g. node.
hu: Az elem neve. Pl. tartalom.

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
hu: Az elem vagy modul, smink, sminkmotor típusa.

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
hu: Logikai érték ami megmutatja, hogy az elem engedélyezett-e vagy nem.

en: Schema version
hu: Sémaverzió

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
hu: A modul adatbázis-sémájának verziószáma. -1, ha a modul nincs telepítve (a táblái nem léteznek); 0 vagy a legnagyobb olyan N szám, amelyet a modul hook_update_N() függvényei közül futtattak, vagy amely akkor létezett, amikor a modult először telepítették.

en: Media file selector
hu: Media fájlválasztó

en: Large filetype icon
hu: Nagy fájltípusikon

en: Current format is
hu: A jelenlegi formátum

en: Start upload
hu: Feltöltés indítása

en: Import media files from the local filesystem
hu: Médiafájlok importálása a helyi fájlrendszerből

en: Simple file importer
hu: Egyszerű fájlimportáló

en: Only the following types of files are allowed to be uploaded: %types-allowed
hu: Az alábbi típusú fájlok tölthetőek fel: %types-allowed

en: Delete and save
hu: Törlés és mentés

en: Enable and save
hu: Engedélyezés és mentés

en: Disable and save
hu: Tiltás és mentés

en: Term name, lowercased and spaces converted to dashes
hu: Kifejezés neve. A betűk kisbetűssé, a szóközök kötőjellé alakítva.

en: Human-readable name
hu: Ember által olvasható név

en: Are you sure you want to revert the %entity %label?
hu: %label %entity biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the %entity %label?
hu: %label %entity biztosan törölhető?

en: Reverted %entity %label to the defaults.
hu: %label %entity értékei vissza lettek állítva az alapértelmezettre.

en: Deleted %entity %label.
hu: %label %entity törölve lett.

en: Add @entity_type
hu: @entity_type hozzáadása

en: Edit @label
hu: @label szerkesztése

en: Clone @label
hu: @label klónozása

en: Revert @label
hu: @label visszaállítása

en: Delete @label
hu: @label törlése

en: Machine-readable names must not consist of numbers only.
hu: A programok által használt név nem tartalmazhat csak számot.

en: The author of the comment.
hu: A hozzászólás szerzője.

en: The machine name must not be a pure number.
hu: A programok által használt név nem állhat csak számból.

en: (No information available)
hu: (Nincs elérhető információ)

en: Hash
hu: Ellenőrzőösszeg

en: For importing copy the content of the text area and paste it into the import page.
hu: Az importáláshoz ki kell másolni a szövegdoboz tartalmát és beilleszteni az importáló oldalon.

en: Paste an exported %entity_type here.
hu: Korábban exportált %entity_type beillesztése ide.

en: If checked, any existing %entity with the same identifier will be replaced by the import.
hu: Bejelölt állapotban minden azonos azonosítóval rendelkező %entity ki lesz cserélve az importálás során.

en: Import of %entity %label failed, a %entity with the same machine name already exists. Check the overwrite option to replace it.
hu: %label %entity importálása sikertelen, mert már létezik %entity ezen a programok által használt néven. A cseréhez a felülírás lehetőséget be kell jelölni.

en: Imported %entity %label.
hu: %label %entity importálása megtörtént.

en: Export @label
hu: @label exportálása

en: Import @entity_type
hu: @entity_type importálása

en: Static Title
hu: Állandó cím

en: Static title
hu: Állandó cím

en: This title will always be used if &ldquo;Static Title&rdquo; is selected above.
hu: Mindig ez a cím lesz felhasználva, ha az &ldquo;Állandó cím&rdquo; van fent kiválasztva.

en: A default title must be provided if the title is a static value.
hu: Egy alapértelmezés szerinti címet meg kell adni, ha a cím egy állandó érték.

en: %error: %message in %function (line %line of %file).
hu: %error: %message a következő függvényben: %function (%file fájl %line. sora).

en: Allow entering any user name
hu: Bármely felhasználónév bevitelének engedélyezése

en: View entity information across the whole site.
hu: A webhelyen található entitások információinak megtekintése.

en: Number of links to generate
hu: Létrehozandó hivatkozások száma

en: Types of links to generate
hu: Létrehozandó hivatkozások típusai

en: Maximum menu width
hu: Menü hossza legfeljebb

en: Limit the width of the generated menu's first level of links to a certain number of items.
hu: Korlátozható a létrehozandó menü első szintű hivatkozásainak száma.

en: Generate terms
hu: Kifejezések létrehozása

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
hu: Meghatározott számú kifejezés generálása. Jelenlegi kifejezések opcionális törlése.

en: Generate vocabularies
hu: Szótárak létrehozása

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
hu: Meghatározott számú szótár generálása. Jelenlegi szótárak opcionális törlése.

en: Generate menus
hu: Menük generálása

en: Fixed value
hu: Rögzített érték

en: Auto resize
hu: Automatikus átméretezés

en: Enables modules to work with any entity type and to provide entities.
hu: Segítségével a modulok bármely entitástípust kezelni tudnak és entitásokat is létre tudnak hozni.

en: Entity tokens
hu: Entitás-vezérjelek

en: Provides token replacements for all properties that have no tokens and are known to the entity API.
hu: Vezérjeles helyettesítési mintákat biztosít mintához, amelyet az Entitás API támogat és még nem rendelkezik vezérjellel.

en: The original-language version of this node, if one exists.
hu: Ha létezik, akkor a tartalom az eredeti nyelven.

en: The entity type.
hu: Az entitás típusa.

en: Current additions
hu: Jelenlegi hozzáadott dátumok

en: Also includes !additional_dates.
hu: Beletartozik továbbá !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
hu: Ismétlődés !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
hu: A dátum évtartománynak a következő formában kell szerepelnie: -9:+9, 2005:2010, -9:2010, vagy 2005:+9

en: Administer Module Filter
hu: <em>Module Filter</em> adminisztrációja

en: Configure how Module Filter performs.
hu: A <em>Module Filter</em> működésének beállítása.

en: The file.
hu: A fájl.

en: Whether the file is being displayed.
hu: Mikor kell a fájlt megjeleníteni.

en: The image file.
hu: A képfájl.

en: The main body text
hu: A fő törzs szövege

en: Become any user on the site with just a click.
hu: Bármely regisztrált felhasználó szerepébe lehet lépni egyetlen kattintásra.

en: Asc
hu: Növekvő

en: Custom blocks
hu: Egyéni blokkok

en: Entity field
hu: Entitás mező

en: Field on the referenced entity.
hu: A hivatkozott entitáshoz tartozó mező.

en: Formatter Styles
hu: Formázó stílusok

en: "@s" @field
hu: „@s” @field

en: Entity object.
hu: Entitás objektum.

en: You must select an entity.
hu: Ki kell választani egy entitást.

en: Invalid entity selected.
hu: Érvénytelen entitás lett kiválasztva.

en: Access the views administration pages.
hu: Hozzáférés a nézetek adminisztrációs oldalához.

en: Bypass access control when accessing views.
hu: Hozzáférés szabályozás kihagyása nézetek elérésekor.

en: Add new view
hu: Új nézet

en: - Basic validation -
hu: - Alapellenőrzés -

en: HTML element
hu: HTML-elem

en: Label HTML element
hu: HTML-elem címkézése

en: Place a colon after the label
hu: Kettőspont elhelyezése a címke után

en: Wrapper HTML element
hu: Befoglaló HTML elem

en: Wrapper class
hu: Befoglaló osztály

en: Add default classes
hu: Alapértelmezés szerinti osztály hozzáadása

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
hu: Alapértelmezés szerinti <em>Views</em> osztályok használata a mező, mezőcímke és mezőtartalom azonosításához.

en: Use absolute path
hu: Abszolút útvonal használata

en: Rel Text
hu: A <code>rel=""</code> tulajdonság szövege

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
hu: Hivatkozások <code>rel=""</code> tulajdonságának használata a <em>lightbox2</em> és más Javascript alkalmazások számára.

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters %5B and %5D please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
hu: <p>A következő vezérjelek használhatóak ehhez a mezőhöz. Fontos a feldolgozási sorrend: nem érhetőek el olyan vezérjelek, amelyek ezt a mezőt követően kerülnek megjelenítésre. Ha nem látható a felsorolásban a használni kívánt vezérjel, akkor a mezők megjelenítési sorrendjének átrendezésére van szükség.<br />A [ és ] karakterek megjelenítéséhez a <code>„%5B”</code> és <code>„%5D”</code> HTML helyettesítők használhatóak.</p>

en: Preserve certain tags
hu: Bizonyos címkék megtartása

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
hu: Azoknak a címkéknek a listája amiket meg kell tartani a tisztítás során. Például: &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; megtart minden p és br elemet.

en: Format plural
hu: Többesszám formátuma

en: If checked, special handling will be used for plurality.
hu: Ha be van jelölve, akkor a többes számok speciálisan lesznek kezelve.

en: Singular form
hu: Egyes szám

en: Text to use for the singular form.
hu: Egyes számhoz használandó szöveg.

en: Plural form
hu: Többes szám

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
hu: Többes számhoz használandó szöveg. @count helyére az érték kerül.

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
hu: Egy eltolás az aktuális időhöz képest, például "!example1" vagy "!example2"

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A nézet egyedi, programok által olvasható neve. Csak számokat, kisbetűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: Weight for @display
hu: @display súlya

en: Translation method
hu: Fordítás módja

en: Select a translation method to use for Views data like header, footer, and empty text.
hu: Fordítási mód választása olyan <em>Views</em> adatokhoz mint a fejléc, lábléc, és üres szöveg.

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
hu: Ez a cím lesz megjelenítve a nézetek szerkesztő oldalán az alapértelmezés szerinti helyett. Akkor lehet hasznos, ha ugyanaz az elem kétszer is szerepel.

en: Do not pass admin strings for translation.
hu: Az adminisztrációs karaktersorozatokat ne adja át fordításra.

en: Use Drupal core t() function. Not recommended, as it doesn't support updates to existing strings.
hu: A Drupal beépített t() függvényének a használata. Nem ajánlott, mert nem támogatja a meglévő lefordított szövegek frissítését.

en: If you need to translate Views labels into other languages, consider installing the <a href="!path">Internationalization</a> package's Views translation module.
hu: Ha szükség van a <em>Views</em> címkéinek más nyelvekre fordítására, akkor érdemes telepíteni az <a href="!path">Internationalization</a> csomag <em>Views translation</em> modulját.

en: Feed Item ID
hu: Hírcsatorna elem azonosítója

en: The unique ID of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem egyedi azonosítója.

en: The guid of the original imported item.
hu: Az eredeti importált elem guid-ja.

en: Date and time of when the comment was created.
hu: A hozásszólás létrehozásának dátuma és ideje.

en: Date and time of when the comment was last updated.
hu: A hozásszólás utolsó frissítésének dátuma és ideje.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
hu: A hozzászólás elfogadott-e (vagy még a moderációs sorban van).

en: Approved comment
hu: Elfogadott hozzászólás

en: Last comment CID
hu: Utolsó hozzászólás azonosítója

en: Display the last comment of a node
hu: A tartalom utolsó hozzászólásának megjelenítése

en: Last Comment
hu: Utolsó hozzászólás

en: The last comment of a node.
hu: A tartalom utolsó hozzászólása.

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
hu: Néhány szerepkörnél hiányzik a jogosultság a tartalmak eléréséhez, de %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás.

en: The extension of the file.
hu: A fájl kiterjesztése.

en: File Usage
hu: Fájl használata

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
hu: Egy fájl ami ehhez a tartalomhoz kapcsolódik, általában azért, mert a tartalom egyik mezőjében van.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
hu: Egy felhasználó ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a felhasználó egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
hu: Egy fájl ami ehhez a felhasználóhoz kapcsolódik, általában azért, mert a felhasználó egyik mezőjében van.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
hu: Egy hozzászólás ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a hozzászólás egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
hu: Egy fájl ami ehhez a hozzászóláshoz kapcsolódik, általában azért, mert a hozzászólás egyik mezőjében van.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
hu: Egy taxonómia kifejezés ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a taxonómia kifejezés egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
hu: Egy fájl ami ehhez a taxonómia kifejezéshez kapcsolódik, általában azért, mert a taxonómia kifejezés egyik mezőjében van.

en: Taxonomy Vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
hu: Egy taxonómia szótár ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a taxonómia szótár egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
hu: Egy fájl ami ehhez a taxonómia szótárhoz kapcsolódik, általában azért, mert a taxonómia szótár egyik mezőjében van.

en: The module managing this file relationship.
hu: Ennek a fájlnak a kapcsolatait kezelő modul.

en: The type of entity that is related to the file.
hu: A fájlhoz kapcsolódó entitás típusa.

en: The number of times the file is used by this entity.
hu: Hányszor használta ez az entitás a fájlt.

en: Machine-Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hu: Annak a szótárnak a programok által olvasható neve melynek tagja egy kifejezés. Ez az a szótár lesz, melynek bármelyik kifejezése a „Taxonómia: Kifejezés” mező. Könnyen okozhat ismétlődéseket.

en: term from !field_name
hu: kifejezés ebből: !field_name

en: Math expression
hu: Matematikai kifejezés

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
hu: Kiértékel egy matematikai kifejezést és megjeleníti.

en: Use destination
hu: Cél használata

en: Add destination to the link
hu: Cél hozzáadása a hivatkozáshoz

en: Show the comment link in the form used on standard node teasers, rather than the full node form.
hu: Hozzászólás hivatkozás megjelenítése az általános tartalom bevezetőkhöz használt űrlapon a teljes tartalom űrlap helyett.

en: Click sort column
hu: Kattintással sorbarendezhető oszlop

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
hu: A <em>Táblázat</em> megjelenítési stílus használja a sorbarendező oszlop alapértelmezésének beállítására. Az alapértelmezés szerinti érték általában megfelelő.

en: Group column
hu: Csoportosító oszlop

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
hu: A mező oszlopának kiválasztása a fentebb kiválasztott csoportosítási mód alkalmazásához.

en: Group columns (additional)
hu: Oszlopok csoportosítása (kiegészítés)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
hu: A mező bármennyi további oszlopának kiválasztása a lekérdezésbe foglaláshoz és csoportosításhoz.

en: Display download path instead of file storage URI
hu: Letöltési útvonal megjelenítése a fájl tárolási URI helyett

en: This will provide the full download URL rather than the internal filestream address.
hu: A teljes letöltési URL-t biztosítja a belső fájlfolyam címe helyett.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a programok által olvasható neve amihez a kifejezés tartozik.

en: Display error message
hu: Hibaüzenet megjelenítése

en: Term name converted to Term ID
hu: Kifejezés neve kifejezés azonosítóvá alakítva

en: No comment
hu: Nincs hozzászólás

en: Comment or document this display.
hu: Megjegyzés vagy dokumentáció a megjelenítéshez.

en: Query settings
hu: Lekérdezés beállításai

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
hu: Lehetővé teszi a lekérdezési beépülő néhány haladó beállításának módosítását.

en: The name and the description of this display
hu: A megjelenés neve és leírása

en: This name will appear only in the administrative interface for the View.
hu: Ez a név csak a nézet adminisztrációs felületén fog megjelenni.

en: This description will appear only in the administrative interface for the View.
hu: Ez a leírás csak a nézet adminisztrációs felületén fog megjelenni.

en: This display's comments
hu: A nézet megjelenési formájának hozzászólásai

en: This value will be seen and used only within the Views UI and can be used to document this display. You can use this to provide notes for other or future maintainers of your site about how or why this display is configured.
hu: Ez az érték csak a <em>Views UI</em>-n belül lesz látható, illetve csak ott lesz használatban, és csak a megjelenítés dokumentálására szolgál. Ennek segítségével megjegyzéseket lehet biztosítani a webhely többi, vagy jövőbeli karbantartói számára arról, hogy miként vagy miért lett ez a megjelenítés beállítva.

en: Query options
hu: Lekérdezés lehetőségei

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
hu: A megjelenítési név csak betűket, számokat és aláhúzás karaktert tartalmazhat.

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a lapozó beállításait amelyikhez csatolva van?

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
hu: Ez a megjelenítés létrehozza-e a lapozó értékeket? Ennek csak akkor van jelentősége ha megörököl egy lapozót.

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
hu: Az adminisztráció >> felépítés >> blokkokban fog megjelenni, mint ennek a blokknak a neve.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
hu: Az eredmények helyett megjelenítendő szöveg míg a felhasználó nem választ ki és nem alkalmaz egy felfedett szűrőt.

en: Include all items option
hu: Minden elem lehetőség befoglalása

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
hu: Ha be van jelölve, akkor egy további, az összes elemet megjelenítő elem lesz hozzáadva az oldalankénti elemekhez.

en: All items label
hu: Minden elemcímke

en: Which label will be used to display all items
hu: Milyen címke legyen használva az összes elem megjelenítéséhez

en: Disable SQL rewriting
hu: SQL újraírás letiltása

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Please use this option only if you understand and accept this security risk.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Az SQL átírás letiltása azt jelenti, hogy a tartalom-hozzáférési biztonság ki lesz kapcsolva. Ebben az esetben a nézet hibás beállításakor, a felhasználók olyan adatokat is láthatnak amiket nem szabadna látniuk. Ezt a lehetőséget csak a biztonsági kockázat megértése és elfogadása esetén szabad használni.

en: Use Slave Server
hu: Másodlagos kiszolgáló használata

en: This will make the query attempt to connect to a slave server if available.  If no slave server is defined or available, it will fall back to the default server.
hu: A lekérdezés megpróbál egy elérhető másodlagos kiszolgálóhoz csatlakozni. Ha nincs meghatározott vagy elérhető másodlagos kiszolgáló, akkor visszatér az alapértelmezés szerinti kiszolgálóhoz.

en: Field Language
hu: Mező nyelve

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
hu: Minden, fordítást támogató mező a kiválasztott nyelven fog megjelenni.

en: The class to provide on each row.
hu: Az összes sorban megadandó osztály.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
hu: Minden mezőhöz megadhatóak mező vezérjelek a „Mező kimenetének felülírása” beállításban használt „Helyettesítési minták” alapján.

en: Table summary
hu: Tábla összegzés

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Set this for better accessiblity of your site.
hu: A &lt;table&gt; HTML-elem <code>summary</code> tulajdonságaként megjelenő szöveg. Beállításával a webhely elérhetőbbé válik.

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
hu: Ha be van jelölve és alkalmazható, akkor az ugró menüben a jelenlegi útvonal jelenik meg alapértelmezett lehetőségként.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
hu: A befoglaló elem listán kívüli osztálya.

en: List class
hu: Listaosztály

en: The class to provide on the list element itself.
hu: Magának a lista elemnek az osztálya.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
hu: Az ebben az összefoglaló nézetben használt bázis útvonal meghatározása. Például: http://pelda.hu/<strong>nezet_utvonala/archivum</strong>.
    Nem szabad kezdő és záró perjelet használni. Ha ez az érték üres, a <em>Views</em> az első megtalált útvonalat fogja használni bázis útvonalként az oldal megjelenítésekben, vagy / jelet ha nem található útvonal.

en: Text formats enabled for rich-text editing
hu: Szövegszerkesztéshez engedélyezett beviteli formák

en: Tokens related to the current date and time.
hu: A jelenlegi dátummal és idővel kapcsolatos vezérjelek.

en: The URL of the @entity.
hu: @entity webcíme.

en: The content type of the node.
hu: A tartalom típusa.

en: Tokens related to content types.
hu: A tartalomtípusokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The name of the content type.
hu: A tartalomtípus neve.

en: The unique machine-readable name of the content type.
hu: A tartalomtípus egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the content type.
hu: A tartalomtípus lehetséges leírása.

en: The number of nodes belonging to the content type.
hu: A tartalomtípushoz kapcsolódó tartalmak száma.

en: The URL of the content type's edit page.
hu: A tartalomtípus szerkesztési oldalának webcíme.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
hu: A taxonómia kifejezés szerkesztési oldalának webcíme.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
hu: A szótár egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
hu: A szótár szerkesztési oldalának webcíme.

en: The picture of the user.
hu: A felhasználó képe.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
hu: Az aktuális oldal tényleges argumentuma (például: „arg:1” értéke a „node/1” oldalon „1”).

en: Tokens related to URLs.
hu: A webcímekkel kapcsolatos vezérjelek.

en: Relative URL
hu: Relatív webcím

en: The relative URL.
hu: A relatív webcím.

en: Absolute URL
hu: Abszolút webcím

en: The absolute URL.
hu: Az abszolút webcím.

en: Tokens related to menus.
hu: A menükkel kapcsolatos vezérjelek.

en: The unique machine-readable name of the menu.
hu: A menü egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the menu.
hu: A menü lehetséges leírása.

en: Menu link count
hu: Menühivatkozás száma

en: The number of menu links belonging to the menu.
hu: A menühöz tartozó menüpontok száma.

en: The URL of the menu's edit page.
hu: A menü szerkesztési oldalának webcíme.

en: The menu of the menu link.
hu: A menühivatkozás menüje.

en: The URL of the menu link's edit page.
hu: A menühivatkozás szerkesztési oldalának webcíme.

en: @category @type field.
hu: @category @type mező.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
hu[0]: %element-title nem tartalmazhat kevesebb vezérjelet, mint 1.
hu[1]: %element-title nem tartalmazhat kevesebb vezérjelet, mint @count.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
hu[0]: %element-title: legalább egy vezérjelet tartalmaznia kell.
hu[1]: %element-title: legalább @count vezérjelet tartalmaznia kell.

en: Content paths
hu: Tartalom útvonalak

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta (felhasználja minden olyan tartalomtípushoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta @node_type számára (felhasználja minden olyan @node_type tartalomtípushoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Add media from remote services
hu: Távoli szolgáltatásokból származó médiatartalom hozzáadása

en: Add media from remote sources such as other websites, YouTube, etc
hu: Olyan távoli forrásokból származó médiatartalom hozzáadása, mint például a YouTube, vagy más weboldalak.

en: Approve link
hu: Hivatkozás elfogadása

en: Content access
hu: Tartalom elérés

[ctx: datetime]
en: All day
hu: Egész nap

[ctx: datetime]
en: Year
hu: Év

[ctx: datetime]
en: Month
hu: Hónap

[ctx: datetime]
en: Week
hu: Hét

[ctx: datetime]
en: Day
hu: Nap

en: Display:
hu: Megjelenítés:

en: Multiple values:
hu: Több érték:

en: Identify a specific number of values to display, or leave blank to show all values.
hu: Beállítható a megjelenített értékek egy adott száma, vagy üresen hagyható az összes érték megjelenítéséhez.

en: starting from @isodate
hu: ettől kezdve: @isodate

en: ending with @isodate
hu: eddig tart: @isodate

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
hu: Beállítható egy adott kezdő és/vagy záró dátum YYYY-MM-DDTHH:MM:SS formában, vagy üresen hagyható az összes elérhető dátumhoz.

en: Repeat rule:
hu: Ismétlődési szabály:

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
hu: Hány időegység jelenjen meg az „elmúlt idő” karakterláncban.

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
hu: @count érték megjelenítése @date1 kezdettel és @date2 végződéssel

en: earliest
hu: legkorábbi

en: latest
hu: legutolsó

en: Show repeat rule
hu: Ismétlődési szabály mutatása

en: Display time ago, showing @interval units.
hu: Elmúlt idő megjelenítése @interval egységekben.

en: View Repeating Dates
hu: Ismétlődő dátumok megtekintése

en: The duration of the time period given by the dates.
hu: A megadott dátumok közti időtartomány.

[ctx: datetime]
en: Hour
hu: Óra

[ctx: datetime]
en: Minute
hu: Perc

[ctx: datetime]
en: Second
hu: Másodperc

en: The year is invalid.
hu: Az év érvénytelen.

en: The month is invalid.
hu: A hónap érvénytelen.

en: The day is invalid.
hu: A nap érvénytelen.

en: The hour is invalid.
hu: Az óra érvénytelen.

en: The minute is invalid.
hu: A perc érvénytelen.

en: The second is invalid.
hu: A másodperc érvénytelen.

[ctx: ampm]
en: am
hu: de.

[ctx: ampm]
en: pm
hu: du.

[ctx: date_order]
en: First
hu: Első

[ctx: date_order]
en: Second
hu: Második

[ctx: date_order]
en: Third
hu: Harmadik

[ctx: date_order]
en: Fourth
hu: Negyedik

[ctx: date_order]
en: Fifth
hu: Ötödik

[ctx: date_order_reverse]
en: Last
hu: Utolsó

[ctx: date_order_reverse]
en: Next to last
hu: Utolsó előtti

[ctx: date_order_reverse]
en: Third from last
hu: Hátulról a harmadik

[ctx: date_order_reverse]
en: Fourth from last
hu: Hátulról a negyedik

[ctx: date_order_reverse]
en: Fifth from last
hu: Hátulról az ötödik

[ctx: date_nav]
en: Prev
hu: Előző

[ctx: date_nav]
en: Next
hu: Következő

en: Configure the Date Popup settings.
hu: A <em>Date Popup</em> modul legördülő dátumválasztójának beállításai.

en: Add exception
hu: Kivétel hozzáadása

en: Add addition
hu: Befoglalás hozzáadása

[ctx: date_order]
en: Every
hu: Minden

[ctx: day_name]
en: Sunday
hu: vasárnap

[ctx: day_name]
en: Monday
hu: hétfő

[ctx: day_name]
en: Tuesday
hu: kedd

[ctx: day_name]
en: Wednesday
hu: szerda

[ctx: day_name]
en: Thursday
hu: csütörtök

[ctx: day_name]
en: Friday
hu: péntek

[ctx: day_name]
en: Saturday
hu: szombat

en: This operation does not yet work for the Drupal 7 version.
hu: Ez a művelet még nem működik a Drupal 7-es verziójával.

en: Range of allowed years, oldest to newest. '-1:+1 means oldest date is one year back, newest is one year forward from current year.
hu: Az elfogadható évszámok tartománya a legkorábbitól a legújabbig „-X:+X” formában megadva. Például a „-1:+1” azt jelenti, ha most 2015 van, akkor a 2014 és 2016 közötti évszámok érvényesek.

en: Your content type @name has been created.
hu: @name tartalomtípus létrejött.

en: Your date field @name has been created.
hu: @name dátum mező létrejött.

en: Administer date tools
hu: Dátumeszközök adminisztrációja

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
hu: A dátumok és naptárak beállítása bonyolult lehet. !date_wizard megkönnyíti egy egyszerű dátum tartalomtípus és az ahhoz kapcsolódó naptár létrehozását.

en: Easy creation of date content types and calendars.
hu: Dátum tartalomtípusok és naptárak könnyű létrehozása.

en: Views integration for date fields and date functionality.
hu: Együttműködés a <em>Views</em> modullal a dátumok kezelésében.

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
hu: Szűrés egy <em>Views</em> <code>!base_table</code> dátum mezőre a dátum tulajdonság alapján, bármely gyakori ISO dátum/időtartomány formátum (például YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, stb.) használatával.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010' . When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)' .
hu: Az ennél a tulajdonságnál elfogadható évszámok tól-ig tartománya. Megadható vagy a jelenlegi évtől való eltérésként <code>-X:+X</code> formában (például „-3:+3”), vagy pedig két meghatározott évszámként (például „2005:2010”). A tulajdonságnak e tartományon kívüli értéket megadva 404-es hiba („Az oldal nem található”) lesz az eredmény.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
hu: Több dátum mező kezelésének módja azonos lekérdezésben. Egy bármelyikkel egyező (<code>date = field_1 <em>OR</em> field_2</code>) vagy csak a mindegyikre illeszkedő (<code>date = field_1 <em>AND</em> field_2</code>) mező lesz a visszatérési érték.

en: Field group format:
hu: Mezőcsoport formátum:

en: Weight for new group
hu: Új csoport súlya

en: Are you sure you want to delete the group %group?
hu: %group csoport biztosan törölhető?

en: Administer fieldgroups
hu: Mezőcsoportok adminisztrációja

en: Vertical tabs group
hu: Függőleges fülek csoportja

en: Vertical tab
hu: Függőleges fül

en: Horizontal tab item
hu: Vízszintes fül elem

en: Accordion group
hu: Harmónika csoport

en: Accordion item
hu: Harmónika elem

en: Div
hu: Szakasz

en: Fieldgroup settings
hu: Mezőcsoport beállítások

en: Extra CSS classes
hu: Extra CSS osztályok

en: Horizontal Tabs
hu: Vízszintes fülek

en: Fieldgroups
hu: Mezőcsoportok

en: Allows version dependent and shared usage of external libraries.
hu: Külső könyvtárak verziófüggő és megosztott kezelését teszi lehetővé.

en: 5 minute
hu: 5 perc

en: 15 minute
hu: 15 perc

en: Content revisions
hu: Tartalom változatai

en: %time hence
hu: %time óta

en: Machine name:
hu: Programok által használt név:

en: Block format
hu: Blokk formátum

en: Create Feature
hu: Jellemző létrehozása

en: Search: @keys
hu: Keresés: @keys

en: 1 result found | @count results found
hu[0]: 1 eredmény található
hu[1]: @count eredmény található

en: Search page path
hu: Keresési oldal útvonala

en: The entered text is no valid regular expression.
hu: A megadott szöveg érvénytelen reguláris kifejezés.

en: Settings used with the tabs view of the modules page.
hu: A fülek beállításai a modulok listájánál.

en: Number of enabled modules
hu: Engedélyezett modulok száma

en: Display the number of enabled modules in the active tab along with the total number of modules.
hu: Megjeleníti az engedélyezett modulok és a tiltott modulok számát az aktív fülön.

en: Save dynamic positioning
hu: Pozíció dinamikus mentése

en: DEVELOPMENTAL: For sites with lots of tabs, enable to help keep the 'Save configuration' button more accessible.
hu: FEJLESZTÉS ALATT: A sok füllel rendelkező oldalaknál célszerű bekapcsolni, hogy a „Beállítások mentése” gomb könnyebben elérhető legyen.

en: !enabled of !total
hu: !enabled / !total

en: Divide module groups into tabbed list.
hu: Modulcsoportok felosztása fülek alá rendelt listába.

en: Select date field(s) to filter.
hu: A szűrendő dátum mezők kiválasztása.

en: Underscore
hu: Aláhúzás

en: -- Select --
hu: -- Kiválasztás --

en: Style of the pager
hu: A lapozó stílusa

en: Visuals for newly enabled and disabled modules
hu: Az újonnan engedélyezett és tiltott modulok megjelölése

en: Adds a basic count to tabs of modules being enabled/disabled and colors the module row pending it's being enabled or disabled
hu: Egy számlálót jelenít meg a fülön, ahol megjeleníti az engedélyezésre és letiltásra váró modulok számát, valamint színekkel megjelöli ezeket a modulokat a listában.

en: All Day
hu: Egész nap

en: Mark group for required fields.
hu: A csoport megjelölése kötelező mezőknek.

en: Table that contains field group entries and settings.
hu: Mezőcsoportokat és beállításaikat tartalmazó táblázat.

en: Site Information
hu: Webhelyinformáció

en: an unknown callback
hu: ismeretlen függvény

en: @entity: Bundle
hu: @entity: mezőcsoportok

en: Field form: @widget_label
hu: Mezőűrlap: @widget_label

en: "@s" @field form
hu: "@s" @field űrlap

en: Information related to the current page request.
hu: A jelenlegi oldallekéréshez tartozó információk.

en: The full URL of the current page request.
hu: A jelenlegi oldallekéréshez tartozó teljes URL.

en: Bypass views access control
hu: Nézetek hozzáférés szabályozásának mellőzése

en: No results behavior
hu: Viselkedés, ha nincs eredmény

en: Edit @section
hu: @section szerkesztése

en: Edit this view to add a display.
hu: Nézet szerkesztése egy megjelenítés hozzáadásához.

en: Add view from template
hu: Nézet hozzáadása sablonból

en: View to insert
hu: Beillesztendő nézet

en: The view to insert into this area.
hu: Az ebbe a területbe beillesztendő nézet.

en: Inherit contextual filters
hu: Környezetfüggő szűrők öröklése

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
hu: Ha be van jelölve, akkor ez a nézet ugyanazokat a szövegkörnyezeti szűrőket fogja megkapni mint a szülője.

en: Recursion detected in view @view display @display.
hu: Rekurzió detektálva @view nézet @display megjelenítésében.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
hu: Ha a szűrő érték <em>NINCS</em> az URL-ben

en: Exception value
hu: Kivétel értéke

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
hu: Ha ezt az értéket kapja, akkor szűrő figyelmen kívül marad. Például „minden érték”.

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
hu: A nézet és egyéb argumentumcímek felülbírálása. „%1” használható az első argumentumhoz, „%2” a másodikhoz stb.

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
hu: Ha a szűrő értéke az webcímben <em>VAN</em> vagy egy alapértelmezett esetén

en: Provide title
hu: Cím létrehozása

en: Override breadcrumb
hu: Menümorzsa felülírása

en: Provide breadcrumb
hu: Menümorzsa biztosítása

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
hu: A használni kívánt morzsanév megadása. A százalékjeles helyettesítésekhez lásd: „Cím”.

en: Specify validation criteria
hu: Érvényesítési feltétel megadása

en: Action to take if filter value does not validate
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum nincs érvényesítve

en: Display all results for the specified field
hu: Minden eredmény megjelenítése a meghatározott mezőhöz

en: Provide default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték biztosítása

en: Show "Page not found"
hu: Az „Oldal nem található” megjelenítése

en: Display a summary
hu: Összesítés megjelenítése

en: Display contents of "No results found"
hu: „Nincs találat” tartalmának megjelenítése

en: Skip default argument for view URL
hu: Alapértelmezés szerinti argumentumok kihagyása a nézet webcíméből

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
hu: Az ehhez a nézethez tartozó URL-cím összeállításakor az tartalmazza-e az alapértelmezés szerinti argumentumot. Az alapértelmezett argumentum kihagyása hasznos lehet például a hírforrások esetében.

en: Number of records
hu: Találatok száma

[ctx: Sort order]
en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

[ctx: Sort order]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: Sort order]
en: Numerical
hu: Számszerű

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
hu: Ha ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 (VAGY) vagy 1,2,3 (ÉS) formában.

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
hu: Ha ki van jelölve, akkor ennek a szűrőnek több példánya együtt tud működni úgy, mintha több érték lenne átadva ugyanannak a szűrőnek. Ez a beállítás nem kompatibilis az „Ismétlődések csökkentése” beállítással.

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
hu: Ha ki van választva, akkor a szűrőnek megadott számok ki lesznek zárva ahelyett, hogy korlátoznák a nézetet.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
hu: A szószedet mód korlátozza a szűrőértékekben használt karakterek számát, ami lehetővé teszi, hogy az összefoglaló nézet szószedetként viselkedjen.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
hu: A szűrőértéknek a szűréskor figyelembe veendő karaktereinek száma. Ha 1-re van állítva, akkor minden, a szűrőérték első betűjével kezdődő mező egyezni fog.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
hu: A cím és az összefoglaló kiírásakor hogyan kell átalakítani a szűrőérték betűit.

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
hu: Az URL-útvonalak kiírásakor a szűrőérték betűinek átalakítási módja. Csak Postgres esetén szabad használni, mivel az kis-, nagybetű érzékeny összehasonlítást használ.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
hu: Betűrendben

en: Create a label
hu: Címke létrehozása

en: Enable to create a label for this field.
hu: A mező tartalmának összefoglaló címkéje.

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
hu: Lehetővé teszi a mező rejtett betöltését. Ez gyakran hasznos mezők csoportosításakor, vagy más mezők vezérjeleként való használatakor.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
hu: A mezőt becsomagoló HTML elem kiválasztása, például H1, H2, stb.

en: Create a CSS class
hu: CSS-osztály létrehozása

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
hu: Milyen HTML elemek közé legyen a címke behelyzve? Pl. H1, H2, stb.

en: Rewrite results
hu: Eredmények átírása

en: Enable to override the output of this field with custom text or replacement tokens.
hu: Engedélyezi a mező kimenetének átírását egyéni szöveggel vagy helyettesítő vezérjelekkel.

en: Replace spaces with dashes
hu: Szóközök cseréje kötőjelekre

en: External server URL
hu: Külső kiszolgáló webcíme

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
hu: Hivatkozás külső kiszolgálóra teljes webcím használatával. Például: „http://www.minta.hu” vagy „www.minta.hu”.

en: Enable to trim the field to a maximum length of characters
hu: Mező csonkolása megadott méretre

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
hu: A sorvég átalakítása HTML <br> címkére

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
hu: Ha be van jelölve, akkor minden újsor karakter (pl. \n) át lesz alakítva a HTML &lt;br&gt; jelölőjére.

en: No results text
hu: Eredmények helyett megjelenítendő szöveg

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
hu: Engedélyezi a „Nincs eredmény” szöveg megjelenítését, ha a mező értéke 0 számmal egyenlő.

en: Time hence
hu: Idő múlva

en: Time hence (with "hence" appended)
hu: Idő múlva („múlva” hozzáfűzésével)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
hu: Időtartam (jövőbeli dátumok elé - karakter kerül)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
hu: Időtartam (múltbeli dátumok elé "-" lesz illesztve)

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
hu: Hogyan kell a szerializált adatokat megjeleníteni. Választható egy egyéni tömb-/objektumkulcs vagy egy print_r a teljes kimeneten.

en: Full data (unserialized)
hu: Teljes adat (nem szerializált)

en: Full data (serialized)
hu: Teljes adat (szerializált)

en: A certain key
hu: Egy bizonyos kulcs

en: Which key should be displayed
hu: Melyik kulcsot kell használni

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
hu: Meg kell adni egy kulcsot az adat egy kulcsának megjelenítéséhez.

en: How many different units to display in the string.
hu: Hány különböző egység jelenjen meg a karaktersorozatban.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
hu: Ez a szűrő nincs felfedve. Fel kell fedni, hogy a felhasználók módosíthassák.

en: Expose filter
hu: Szűrő felfedése

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
hu: Ez a szűrő felfedett. Ha el van rejtve, a felhasználók nem tudják módosítani.

en: Hide filter
hu: Szűrő elrejtése

en: Expose operator
hu: Művelet felfedése

en: Allow the user to choose the operator.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználó kiválassza az operátort.

en: Allow multiple selections
hu: Többszörös választás engedélyezése

en: Enable to allow users to select multiple items.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a felhasználók több elemet is ki tudnak választani.

en: Remember the last selection
hu: Jegyezze meg az utolsó választást

en: Enable to remember the last selection made by the user.
hu: Engedélyezi a felhasználó utolsó választásának megjegyzését.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
hu: Ki kell választani egy értéket kivéve ha ez egy nem kötelező felfedett szűrő.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
hu: Engedélyezi azoknak az elemeknek az elrejtését amik nem tartalmazzák ezt a kapcsolatot

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
hu: Ez a rendezés nincs felfedve. Fel kell fedni, hogy a felhasználók módosíthassák.

en: Expose sort
hu: Rendezés felfedése

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
hu: Ez a rendezés felfedett. Ha el van rejtve, a felhasználók nem tudják módosítani.

en: Hide sort
hu: Rendezés elrejtése

en: Provide description
hu: Leírás biztosítása

en: Save & exit
hu: Mentés és kilépés

en: Continue & edit
hu: Folytatás és szerkesztés

en: Update "@title" choice
hu: "@title" választás frissítése

en: Update "@title" choice (@number)
hu: "@title" választás (@number) frissítése

en: Your view was saved. You may edit it from the list below.
hu: A nézet el lett mentve. A lenti listából kiválasztva lehet szerkeszteni.

en: Database overriding code
hu: Adatbázis felülírási kód

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
hu: * A változások átmenetileg tárolva lettek. A változásokat a Mentés gombra kattintva lehet véglegesíteni. A Mégsem gombra kattintás eldobja a nézetet.

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
hu: * A változások átmenetileg tárolva lettek. A változásokat a Mentés gombra kattintva lehet véglegesíteni. A Mégsem gombra kattintás eldobja a módosításokat.

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
hu: Lentebb lehet módosítani a nézet megjelenítéseit vagy újakat hozzáadni.

en: edit view name/description
hu: nézet nevének/leírásának szerkesztése

en: analyze view
hu: nézet elemzése

en: clone view
hu: nézet klónozása

en: export view
hu: nézet exportálása

en: revert view
hu: nézet visszaállítása

en: delete view
hu: nézet törlése

en: Add !display
hu: !display hozzáadása

en: @display_title details
hu: @display_title részletek

en: Auto preview
hu: Automata előnézet

en: Preview with contextual filters:
hu: Előnézet szövegkörnyezeti szűrőkkel:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
hu: A szövegkörnyezeti szűrő értékeit per jellel kell elválasztani. Például: %example.

en: Apply and continue
hu: Alkalmazás, majd folytatás

en: @current of @total
hu: @current / @total

en: All displays (except overridden)
hu: Minden megjelenítés (kivéve a felülírtakat)

en: All displays
hu: Minden megjelenítés

en: This @display_type (override)
hu: Ezen @display_type (felülírás)

en: View name and description
hu: Nézet neve és leírása

en: A descriptive human-readable name for this view. Spaces are allowed
hu: A nézet beszédes, ember által olvasható neve. Szóközök használata megengedett.

en: Create new filter group
hu: Új szűrőcsoport létrehozása

en: No filters have been added.
hu: Nem lett hozzáadva szűrő.

en: Drag to add filters.
hu: Szűrő hozzáadása húzással.

en: Add and configure @types
hu: @types hozzáadása és beállítása

en: Configure @type: @item
hu: @type: @item beállítása

en: Show filters on the list of views
hu: Szűrők mutatása a nézetek listáján

en: Show advanced help warning
hu: Az <em>advanced help</em> modul hiányára figyelmeztető üzenet megjelenítése

en: Always show the master display
hu: Mindig mutassa a mester megjelenítést.

en: Advanced users of views may choose to see the master (i.e. default) display.
hu: A <em>views</em> haladó felhasználói dönthetnek úgy, hogy látni kívánják a mester (vagyis alapértelmezett) megjelenítést.

en: Always show advanced display settings
hu: Mindig mutassa a haladó megjelenítés beállításokat

en: Default to showing advanced display settings, such as relationships and contextual filters.
hu: Alapértelmezetten megjeleníti a haladó megjelenítés beállításokat, mint például a kapcsolatokat és a szövegkörnyezeti szűröket.

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
hu: A „Bármely” érték címkéje a nem kötelező, egy értéket kiválasztó felfedett szűrőkhöz

en: Live preview settings
hu: Előnézeti beállítások

en: Automatically update preview on changes
hu: Előnézetek automatikus frissítése módosításkor

en: Show information and statistics about the view during live preview
hu: Információk és statisztikák megjelenítése a nézetről élő előnézet közben

en: Above the preview
hu: Az előnézet felett

en: Below the preview
hu: Az előnézet alatt

en: Show the SQL query
hu: SQL-lekérdezés megjelenítése

en: Show performance statistics
hu: Teljesítménystatisztika megjelenítése

en: Disable JavaScript with Views
hu: A JavaScript letiltása a <em>Views</em> modulról

en: If you are having problems with the JavaScript, you can disable it here. The Views UI should degrade and still be usable without javascript; it's just not as good.
hu: Ha a JavaScript használata gondokat okoz, akkor itt le lehet tiltani. A <em>Views UI</em> gyengül evvel, de használható marad JavaScript nélkül is, csak nem olyan jól.

en: Master
hu: Mester

en: There are no templates available.
hu: Nincsenek elérhető sablonok.

en: Display | Displays
hu[0]: Megjelenítés
hu[1]: Megjelenítések

en: Unformatted list
hu: Formázatlan lista

en: HTML list
hu: HTML-lista

en: Contextual filters
hu: Szövegkörnyezeti szűrők

en: contextual filters
hu: szövegkörnyezeti szűrők

en: Contextual filter
hu: Szövegkörnyezeti szűrő

en: contextual filter
hu: szövegkörnyezeti szűrő

en: filter criteria
hu: szűrési feltételek

en: Filter criterion
hu: Szűrési feltétel

en: filter criterion
hu: szűrési feltétel

en: no results behavior
hu: viselkedés, ha nincs eredmény

en: The content to which the comment is a reply to.
hu: A tartalom, amelyre a hozzászólás a válasz.

en: The node ID.
hu: A tartalomazonosító.

en: The content title.
hu: A tartalom címe.

en: The date the content was posted.
hu: A dátum, mikor a tartalom be lett küldve.

en: The date the content was last updated.
hu: A dátum, mikor a tartalom utoljára frissítve lett.

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
hu: A tartalomtípus (például „blogbejegyzés”, „fórumtéma”, „írás”, stb).

en: Whether or not the content is published.
hu: A tartalom közzétett-e.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
hu: Rejtett tartalmak kiszűrése ha a jelenlegi felhasználó nem tudja megtekinteni azokat.

en: Whether or not the content is promoted to the front page.
hu: A tartalom közzétett-e a kezdőlapon.

en: Whether or not the content is sticky.
hu: A tartalom kiemelt-e.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
hu: A tartalom kiemelt-e. A kiemelt tartalmak elsőkénti listázásához csökkenőre kell állítani.

en: Provide a simple link to the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalomra mutató hivatkozást biztosít.

en: Provide a simple link to edit the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalom szerkesztésére mutató hivatkozást biztosít.

en: Provide a simple link to delete the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalom törlésére mutató hivatkozást biztosít.

en: The aliased path to this content.
hu: Ennek a tartalomnak az álnevesített útvonala.

en: Relate content to the user who created it.
hu: Tartalom kapcsolása ahhoz a szerzőhöz aki létrehozta.

en: User has a revision
hu: A felhasználónak van változata

en: All nodes where a certain user has a revision
hu: Minden tartalom ahol egy bizonyos felhasználónak változatai vannak

en: Content revision
hu: Tartalomváltozat

en: Content revision is a history of changes to content.
hu: A tartalmak változatai az azokon végzett módosítások időbeli sorozatát jelentik.

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
hu: Tartalom változat kapcsolása ahhoz a felhasználóhoz aki létrehozta a változatot.

en: The revision ID of the content revision.
hu: A tartalom változatának azonosítója.

en: Get the actual content from a content revision.
hu: Aktuális tartalom egy tartalomváltozatból.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom változatának törléséhez.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
hu: Tartalom szűrése nézet hozzáférése által. <strong>Nem szükséges, ha alaptáblaként a node tábla van használatban.</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
hu: Jelző megjelenítése ha a tartalom új vagy frissített.

en: Show only content that is new or updated.
hu: Csak az új és frissített tartalom megjelenítése.

en: Display the content with standard node view.
hu: Tartalom megjelenítése általános tartalomnézettel.

en: Content ID from URL
hu: Tartalomazonosító URL-ből

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
hu: Tartalom ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a tartalom egyik mezőjében van.

en: Module/Theme/Theme engine
hu: Modul/Smink/Sminkmotor

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
hu: Mudulok/Sminkek/Sminkmotorok a kódbázisban

en: Module/Theme/Theme engine filename
hu: Modul/Smink/Sminkmotor fájlneve

en: Module/Theme/Theme engine name
hu: Modul/Smink/Sminkmotor neve

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
hu: Lehetővé teszi, hogy a "Taxonómia: kifejezés-azonosító (mélységgel)" opcióhoz tartozó "mélység" módosítva legyen egy további környezeti szűrő értékén keresztül.

en: Content that is either untranslated or is the original version of a translation set.
hu: Tartalom ami vagy lefordítatlan vagy egy fordítási egység eredeti verziója.

en: Content that is a translation of a source translation.
hu: Tartalom ami egy forrás fordítás fordítása.

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
hu: A tartalom fordítási állapota - szükség van-e a fordítás frissítésére vagy sem.

en: Content authored
hu: Tartalom szerzője

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
hu: A tartalmat a létrehozójához kapcsolja. Ez a kapcsolat minden, a felhasználó által létrehozott tartalomelemhez létrehoz egy rekordot.

en: Provide a simple link to cancel the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó törléséhez.

en: Provide serialized data of the user
hu: A felhasználó szerializált adatait biztosítja

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
hu: Lehetővé teszi egy szövegkörnyezeti szűrőérték figyelmen kívül hagyását. A lekérdezést ez a szövegkörnyezeti szűrőérték nem fogja módosítani. Akkor használható ha a szövegkörnyezeti szűrőértékek az URL-ből jönnek és szükség van az URL egy részének figyelmen kívül hagyására.

en: View area
hu: Nézet terület

en: Insert a view inside an area.
hu: Nézet beszúrása a területre.

en: Enable to override this field's links.
hu: Kattinthatóvá teszi, ezzel felülírja a mező hivatkozását.

en: Use field template
hu: Mezősablon használata

en: If checked, field api classes will be added using field.tpl.php (or equivalent). This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a field.tpl.php (vagy azzal egyenértékű sablon) használatával field api osztályok lesznek hozzáadva. Nem javasolt, hacsak a CSS nem függ ezektől az osztályoktól. Ha nincs bekapcsolva, akkor nem lesz sablon használva.

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
hu: Ha ez a lehetőség ki van választva, akkor a csoport Megjelenítés típusa és Elválasztó értékei figyelmen kívül lesznek hagyva.

en: Multiple field settings
hu: Több mezőre érvényes beállítások

en: Display all values in the same row
hu: Minden érték megjelenítése egy sorban.

en: Display @count value(s)
hu: @count érték megjelenítése

en: Raw @column
hu: Nyers @column

en: Native language
hu: Anyanyelv

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a nyelv natív neve lesz megjelenítve

en: Link this field to the original piece of content
hu: A mező egyben hivatkozás is legyen az eredeti tartalomra

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
hu: Ha engedélyezett, akkor a kimenet abszolút hivatkozás lesz. Szükséges ha az útvonal egy hivatkozás céljaként lesz használva (lásd lejjebb: „Mező megjelenítése hivatkozásként”).

en: Link this field to its content revision
hu: Ez a mező hivatkozzon a tartalomváltozatára

en: Display field as the content type machine name.
hu: Mező megjelenítése a tartalom programok által olvasható neveként.

en: Choose one or more content types to validate with.
hu: Egy vagy több tartalomtípus kiválasztása az érvényesítéshez.

en: Validate user has access to the content
hu: A felhasználó tartalomhoz való hozzáférésének ellenőrzése

en: Access operation to check
hu: Ellenőrzés hozzáférési művelete

en: Filter value format
hu: Szűrőérték formátuma

en: Display comments
hu: Hozzászólások megjelenítése

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
hu: Egy alternatív alapértelmezett táblarendezési mező kiválasztása arra az esetre, ha a keresési pontszám mező nem elérhető.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
hu: Ha ez ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 formában. A szükséges JOIN-ok száma miatt az ÉS kapcsolatokat VAGY kapcsolatokként kezeli ez a szűrő.

en: Load default filter from term page
hu: Alapértelmezés szerinti szűrő betöltése a kifejezés oldaláról

en: Filter value type
hu: Szűrő értékének típusa

en: Select the form of this filter value; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as the filter.
hu: Szűrőérték formátumának kiválasztása. Kifejezésnév használatakor általában jóval hatékonyabb a Taxonómia: Kifejezésnév szűrőként használata helyett ezt átalakítani kifejezésazonosítóvá és a Taxonómia: Kifejezésazonosítót használni.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
hu: A kifejezés neve szűrőértékekben az aláhúzások szóközökre cserélése az URL-ben

en: Include untranslated content
hu: Fordítatlan tartalmak befoglalása

en: Enable to display different text for anonymous users.
hu: Engedélyezi eltérő szöveg megjelenítését a névtelen látogatóknak.

en: Type of user filter value to allow
hu: Felhasználói szűrőérték típusa engedélyezéshez

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nem elegendő a jogosultság a módosításhoz. Az alapértelmezett szűrőtípus módosításával ez a beállítás el fog veszni és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP contextual filter code
hu: PHP szövegkörnyezeti szűrő kód

en: Change the way content is formatted.
hu: Tartalom formázásának megváltoztatása.

en: Change settings for this format
hu: A formátum beállításainak megváltoztatása

en: Change the way each row in the view is styled.
hu: A nézetben található sorok megjelenítési módjának módosítása

en: Hide attachments in summary
hu: Csatolmány elrejtése az összegzésben

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
hu: Egy szövegkörnyezeti szűrő összefoglaló megjelenítésekor megjelenjenek-e a csatolmányok.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
hu: Csatolások elrejtése egy szövegkörnyezeti szűrő összefoglaló megjelenítésekor

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction.
hu: A jelenleg kiválasztott hozzáférési korlátozások itt lehet beállítani: !settings.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism.
hu: A jelenleg kiválasztott gyorstárazási mechanizmust itt lehet beállítani: !settings.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
hu: A jelenleg kiválasztott stílust itt lehet beállítani: !settings.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
hu: A jelenleg kiválasztott sorstílust a !settings menüben lehet finomítani.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
hu: A jelenleg kiválasztott lapozót a !settings menüben lehet finomítani.

en: Attachment position
hu: Csatolmány elhelyezkedése

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a szövegkörnyezeti szűrő beállításait amelyikhez csatolva van?

en: Block caching
hu: Blokk gyorsítótárazása

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz jelenik meg a webhelyen. Javasolt, hogy az útvonal „path/%/%/feed”-hez vagy „path/%/%/rss.xml”-hez hasonló legyen, az útvonalba egy-egy % jelet rakva minden, a nézetben meghatározott szövegkörnyezeti szűrőhöz.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed".
hu: A webhelyen ez a nézet ezen az útvonalon lesz elérhető. A szövegkörnyezeti szűrőkhöz használt értékek ábrázolásához a webcímben a „%” jelet lehet használni. Például: „node/%/feed”.

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
hu: @display megjelenítéshez menü használata lett beállítva, de a menü hivatkozásszövege nincs megadva.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
hu: @display megjelenítéshez szülő menü használata lett beállítva, de a szülő menü hivatkozásszövege nincs megadva.

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
hu[0]: @count elem, kihagyva @skip
hu[1]: Lapozva, @count elem, kihagyva @skip

en: @count item | Paged, @count items
hu[0]: @count elem
hu[1]: Lapozva, @count elem

en: Disabling SQL rewriting will disable node_access checks as well as other modules that implement hook_query_alter().
hu: Az SQL átírás letiltása letiltja a node_access ellenőrzéseket, valamint azokat a modulokat amelyek implementálják a hook_query_alter()-t.

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<TD>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
hu: Ha ez a lehetőség tiltott, akkor a csak egy sort tartalmazó rácsokban ugyanannyi táblázat cella (<TD>) lesz mint ahány elem. Letiltása problémákat okozhat a CSS használatában.

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
hu: Ha be van jelölve, akkor a jelenlegi szövegkörnyezeti szűrőérték jelenik meg alapértelmezés szerinti lehetőségként az ugró menüben, amennyiben az lehetséges.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
hu: Alapértelmezetten a tábla rejtett egy üres nézet számára. Ezzel a lehetőséggel lehetséges lesz egy szöveget tartalmazó üres tábla megjelenítése.

en: All storage
hu: Összes tároló

en: All status
hu: Minden állapot

en: No tags
hu: Nincs címke

en: No views match the search criteria.
hu: Nincs a keresésnek megfelelő nézet.

en: Create view from template @template
hu: Nézet létrehozása @template sablonból

en: Clone of | Clone @count of
hu[0]: Klónja ennek:
hu[1]: @count. klónja ennek:

en: This action will permanently remove any customizations made to this view.
hu: Ez a művelet véglegesen eltávolítja a nézeten végrehajtott összes módosítást.

en: The view has been reverted.
hu: A nézet visszaállítása megtörtént.

en: This action will permanently remove the view from your database.
hu: Ez a művelet véglegesen eltávolítja a nézetet az adatbázisból.

en: Create a page
hu: Oldal létrehozása

en: Create a menu link
hu: Menühivatkozás létrehozása

en: Include an RSS feed
hu: RSS csatornával együtt

en: Feed path
hu: Csatorna útvonala

en: Feed row style
hu: Hírcsatorna oszlopstílusa

en: Create a block
hu: Blokk létrehozása

en: of fields
hu: mező

en: of type
hu: típus

en: tagged with
hu: megcímkézve, mint

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
hu: Create_view próbálkozás nem érvényesített értékekkel

en: Should links be displayed below each comment
hu: Hivatkozások megjelenítése minden hozzászólás alatt

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
hu: hivatkozásokkal (a felhasználók válaszolhatnak a hozzászólásra stb.)

en: without links
hu: hivatkozások nélkül

en: teasers
hu: bevezetők

en: full posts
hu: teljes bejegyzések

en: titles
hu: címek

en: titles (linked)
hu: címek (hivatkozott)

en: Should links be displayed below each node
hu: Megjelenjenek a hivatkozások minden tartalom alatt?

en: with links (allow users to add comments, etc.)
hu: hivatkozásokkal (a felhasználók hozzászólásokat írhatnak, stb.)

en: Should comments be displayed below each node
hu: Megjelenjenek a hozzászólások minden tartalom alatt?

en: Number of hits
hu: Találatok száma

en: Hide view
hu: Nézet elrejtése

en: @group (historical data)
hu: @group (előzményadatok)

en: Entity id
hu: Entitásazonosító

en: Date field values
hu: Dátummező értékek

en: Tokens related to date field values.
hu: Dátum mezővel kapcsolatos vezérjelek.

en: The date value.
hu: A dátum érték.

en: Relative default value
hu: Relatív alapértelmezés szerinti érték

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
hu: Az év érvénytelen. A beviteli mezőnek négy számjegyet kell tartalmaznia.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
hu: <strong>Felfedett</strong> @widget @format

en: This filter will convert [[{type:media... ]] tags into markup.
hu: Ez a szűrő a [[{type:media... ]] típusú címkéket leíró jelölőkké konvertálja.

en: Media browser settings
hu: Médiaböngésző beállításai

en: Configure the behavior and display of the media browser.
hu: A médiaböngésző viselkedésének és megjelenésének beállítása.

en: Edit shortcut set
hu: Gyorshivatkozás-csoport szerkesztése

en: The user roles associated with the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz rendelt szerepkörök.

en: Brief URL
hu: Rövid webcím

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
hu: A webcím a protokoll és a záró perjel nélkül.

en: Tokens related to arrays of strings.
hu: Karaktersorozatok tömbjével kapcsolatos vezérjelek.

en: The first element of the array.
hu: A tömb első eleme.

en: The last element of the array.
hu: A tömb utolsó eleme.

en: The number of elements in the array.
hu: A tömbben lévő elemek száma.

en: The array reversed.
hu: A tömb fordítva.

en: The array of keys of the array.
hu: A tömb kulcsainak tömbje.

en: Imploded
hu: Összefűzött

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
hu: A tömb értékei összefűzve az elemek között egy egyedi karaktersorozattal.

en: Unsorted
hu: Rendezetlen

en: (Machine name: @type)
hu: (Programok által olvasható név: @type)

en: Selected <strong>!row_count</strong> in this page.
hu: <strong>!row_count</strong> lett kiválasztva ezen az oldalon.

en: Selected <strong>!row_count</strong> in this view.
hu: <strong>!row_count</strong> lett kiválasztva ebben a nézetben.

en: Select all !row_count in this view.
hu: Minden !row_count kijelölése ebben a nézetben.

en: Select only !row_count in this page.
hu: Csak !row_count kijelölése ezen az oldalon.

en: Select all items on this page
hu: Az oldal összes tételének kijelölése

en: Select all items on all pages
hu: Minden oldal összes tételének kijelölése

en: Provides a way of selecting multiple rows and applying operations to them.
hu: Lehetőséget biztosít több sor kijelölésére és rajtuk művelet elvégzésére.

en: Type the PHP snippet that will run upon execution of this action. You can use variables <code>$entity</code> and <code>$context</code> in your snippet.
                             Note that it is up to the script to save the $entity once it's done modifying it.
hu: A művelet végrehajtásakor lefutó PHP-kód. Használhatók a <code>$context</code> és <code>$entity</code> változók is. Fontos, hogy a módosítás után gondoskodni kell az utóbbi <code>$entity</code> változó mentéséről.

en: Merge single action's form with the row selection view
hu: Vonja össze az egyedi akció űrlapot a sorkijelölés nézettel.

en: In case only one action is selected *and* this action is configurable, display its action form along with the row selection view.
hu: Ha csak egy akció van kijelölve *és* ez az akció rendelkezik beállítási lehetőségekkel, jelenítse meg az akció űrlapját a sorkijelölés nézettel.

en: Provide a checkbox to select the row for bulk operations.
hu: Jelölőnégyzet biztosítása sor kijelöléséhez a tömeges műveletekhez.

en: There are no @titles to display.
hu: Nincs megjeleníthető @titles.

en: Taxonomy: term has parent(s)
hu: Taxonómia: a kifejezésnek van néhány szülője

en: Field: @widget_label (@field_name)
hu: Mező: @widget_label (@field_name)

en: Formatter options for: @widget_label (@field_name)
hu: Formázási beállítások a következőhöz:: @widget_label (@field_name)

en: Missing/broken type
hu: Hiányzó/hibás típus

en: Related terms (does not work in D7)
hu: Kapcsolódó kifejezések (D7 alatt nem működik)

en: Parent term | Parent terms
hu[0]: Szülő kifejezés
hu[1]: Szülő kifejezések

en: @entity (tokens)
hu: @entity (vezérjelek)

en: "@s" @name
hu: „@s” @name

en: View: @view
hu: Nézet: @view

en: View: @view: @display
hu: Nézet: @view: @display

en: Entire view
hu: Teljes nézet

en: Display the entire view.
hu: A teljes nézet megjelenítése.

en: "@context" entire view
hu: "@context" teljes nézet

en: Aggregation type
hu: Összevonás típusa

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
hu: A <a href="!url"><em>Redirect</em> modul beállításai</a> befolyásolhatják, hogy egy átirányítás jön létre, amikor egy álnév törlésre kerül.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
hu: A <a href="!url"><em>Redirect</em> modul telepítésével</a> átirányítások jöhetnek létre, amikor az álnevek megváltoznak.

en: No new URL aliases to generate.
hu: Nincsenek létrehozandó új webcímálnevek

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
hu: <strong>Az álnév legnagyobb hossza</strong> és a <strong>Legnagyobb összetevő hossz</strong> alapértelmezés szerinti értéke 100 és ennek legnagyobb értéke @max a <em>Pathauto</em> modulban. Ezt ez értéket behatárolja az url_alias tábla „alias” oszlopának szélessége az adatbázisban, melynek alapértelmezés szerinti értéke @max. Ha a <em>Pathauto</em> beállítása megegyezik evvel az azokban esetekben problémákat okozhat, amikor a rendszernek hozzá kell adni egyéb szavakat az álnevesített webcímhez. Tehát olyan értéket kell megadni, amelyhez a leghosszabb toldalékot hozzáadva is be fog férni a kapott webcímálnév az url_alias táblájának „alias” oszlopába. A webcímekhez hozzáadható karaktersorozatok hossza függ a bekapcsolt moduloktól, és a <em>Pathauto</em> modul beállításaitól. Az ajánlott és alapértelmezés szerinti értéke 100.

en: Path module form elements
hu: <em>Path</em> modul űrlapelemei.

en: unchanged entity
hu: változatlan entitás

en: Double quotation marks
hu: Kettős (hagyományos) idézőjel

en: Single quotation marks (apostrophe)
hu: Egyszeres idézőjel (aposztróf)

en: Back tick
hu: Fordított idézőjel (backtick)

en: Hyphen
hu: Kötőjel

en: Vertical bar (pipe)
hu: Függőleges vonal (pipe)

en: Left curly bracket
hu: Nyitó kapcsos zárójel

en: Left square bracket
hu: Nyitó szögletes zárójel

en: Right curly bracket
hu: Bezáró kapcsos zárójel

en: Right square bracket
hu: Bezáró szögletes zárójel

en: Plus sign
hu: Pluszjel

en: Equal sign
hu: Egyenlőségjel

en: Percent sign
hu: Százalékjel

en: Caret
hu: „Kalap” szimbólum

en: Dollar sign
hu: Dollárjel

en: Number sign (pound sign, hash)
hu: Kettőskereszt

en: At sign
hu: Kukac jel

en: Exclamation mark
hu: Felkiáltójel

en: Tilde
hu: Tilde („hullám” szimbólum)

en: Left parenthesis
hu: nyitó zárójel

en: Right parenthesis
hu: Bezáró zárójel

en: Question mark
hu: Kérdőjel

en: Less-than sign
hu: „Kisebb mint” jel

en: Greater-than sign
hu: „Nagyobb mint” jel

en: Backslash
hu: Visszaper

en: Use replacement tokens from the first row
hu: Helyettesítési vezérjelek használata az első sorból

en: Allow multiple filter values to work together
hu: Lehetővé teszi több szűrő együttműködését

en: Customize field HTML
hu: Mező HTML személyre szabása

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
hu: Használhatóak vezérjel helyettesítések ennek az osztálynak az átírási részéből.

en: Customize label HTML
hu: Címke HTML személyre szabása

en: Customize field and label wrapper HTML
hu: Mező és címke befoglaló HTML személyre szabása

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
hu: A mezőt és címkét becsomagoló HTML elem kiválasztása, például H1, H2, stb. Nem szükséges használni ha a mező és a címke nem együtt lesz megjelenítve mint például egy táblában.

en: Remove whitespace
hu: Helykitöltő eltávolítása

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor minden szóköz el lesz távolítva a kimenet elejéről és végéről.

en: Hide rewriting if empty
hu: Átírás elrejtése, ha üres

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
hu: Ne mutassa az újraírt tartalmat, ha ez a mező üres.

en: Thousands marker
hu: Ezreselválasztó

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
hu: A szűrő megjelenítése a látogatók számára, hogy módosíthassák azt

en: Representative sort order
hu: Jellemző rendezési sorrend

en: Subquery namespace
hu: Allekérdezés névtere

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
hu: Haladó. A kapcsolat által használt allekérdezés névterének megadása.

en: Representative view
hu: Meghatározó nézet

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
hu: Haladó. Másik nézet használata a kapcsolat lekérdezésének létrehozásához. Lehetővé teszi szűrés és egynél több rendezés használatát. Ha itt ki van választva egy nézet, akkor a fenti rendezési lehetőségek figyelmen kívül lesznek hagyva. A nézetnek egyetlen mezőként rendelkeznie kell a kiindulópontja azonosítójával és valamilyen rendezéssel.

en: Generate subquery each time view is run.
hu: Allekérdezés újragenerálása a nézet minden futásakor.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
hu: A nézet minden futtatásakor újragenerálja a kapcsolat allekérdezését ahelyett, hogy csak a beállítások mentésekor tenné. A máshol végzett módosítások tesztelésekor van haszna. FIGYELMEZTETÉS: jelentősen rontja a teljesítményt.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
hu: Rendezés felfedése a látogatóknak, hogy módosíthassák

en: This display is disabled.
hu: Ez a megjelenítés le van tiltva.

en: This view has been automatically updated to fix missing relationships. While this View should continue to work, you should verify that the automatic updates are correct and save this view.
hu: Ez a nézet automatikusan frissítve lett, hogy a hiányzó kapcsolatok ki legyenek javítva. Hogy a nézet biztosan működőképes legyen, le kell ellenőrizni a javításokat és menteni kell a nézetet.

en: reorder displays
hu: megjelenítések újrarendezése

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
hu: Hiba: @display megjelenítés egy '@plugin' nevű beépülőre hivatkozik, de a beépülő nem áll rendelkezésre.

en: enable @display_title
hu: @display_title engedélyezése

en: view @display
hu: @display megtekintése

en: clone @display_title
hu: @display_title klónozása

en: delete @display_title
hu: @display_title törlése

en: disable @display_title
hu: @display_title letiltása

en: undo delete of @display_title
hu: @display_title törlésének visszavonása

en: That view is not compatible with this version of Views.
          If you have a view from views1 you have to go to a drupal6 installation and import it there.
hu: Ez a nézet nem kompatibilis a <em>Views</em> ezen verziójával.
    Ha a nézet a views1-ből van, akkor drupal6 telepítésbe kell importálni.

en: The selected style or row format does not utilize fields.
hu: A kiválasztott stílus vagy sorformátum nem használ mezőket.

en: Aggregation settings
hu: Összevonás beállításai

en: Display extenders
hu: Megjelenítés kiterjesztők

en: Select extensions of the views interface.
hu: A <em>Views</em> felület kiterjesztéseinek kiválasztása.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
hu: %display megjelenítés egy olyan útvonallal lett beállítva ami egyben egy útvonalálnév is. Ennek váratlan következményei lehetnek, ezért jobb lenne egy belső útvonalat használni.

en: Configure aggregation settings for @type %item
hu: @type %item számára összevonási beállítások megadása

en: Select the aggregation function to use on this field.
hu: Összevonási művelet kiválasztása ehhez a mezőhöz.

en: Ensure my table called but query has no ensure_table method.
hu: Táblabiztosítás hívására került sor, de a lekérdezésnek nincs ensure_table metódusa.

en: Empty display extender
hu: Üres megjelenítés kiterjesztő

en: Raw value from URL
hu: Nyers érték URL-ből

en: Apply (all displays)
hu: Alkalmazás (minden megjelenítésre)

en: Apply (this display)
hu: Alkalmazás (erre a megjelenítésre)

en: The date of the most recent new content on the feed.
hu: Legfrissebb új tartalom dátuma a hírcsatornában.

en: The node ID to which the comment is a reply to.
hu: Annak a tartalomnak az azonosítója amire ez a hozzászólás válaszol.

en: Comments of the node
hu: A tartalom hozzászólásai

en: Relate all comments on the node. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
hu: A tartalom összes hozzászólásának kapcsolása. Ez minden hozzászóláshoz egy duplikált rekordot hoz létre. Ha erre van szükség, általában jobb hozzászólás nézetet létrehozni.

en: Reply to
hu: Válasz

en:  new
hu:  új

en: Appears in: @bundles.
hu: Megjelenés helye: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
hu: Ez @group: @field egy álneve.

en: @group (historical data): @field
hu: @group (történelmi adat): @field

en: Also known as: !also.
hu: Más néven: !also.

en: Delta - Appears in: @bundles.
hu: Delta - Megjelenik ebben: @bundles.

en: No backlinks found.
hu: Nem található visszamutató hivatkozás.

en: Pages that link to %1
hu: Lapok amik erre hivatkoznak: %1

en: Popular (page)
hu: Népszerű (oldal)

en: Today (page)
hu: Mai (oldal)

en: Popular (block)
hu: Népszerű (blokk)

en: Today (block)
hu: Mai (blokk)

en: Today's popular content
hu: Mai népszerű tartalmak

en: User who uploaded
hu: A felhasználó, aki feltöltötte

en: The user that uploaded the file.
hu: A felhasználó, aki a fájlt feltöltötte.

en: The taxonomy vocabulary description
hu: A taxonómia szótár leírása

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
hu: Taxonómia kifejezés automatikus kiegészítéssel vagy felületi elemmel kiválasztva.

en: Representative node
hu: Jellemző tartalom

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
hu: Kinyer egy egyedülálló, jellemző tartalmat minden kifejezéshez a kiválasztott rendezési feltételnek megfelelően.

en: The taxonomy term name.
hu: A taxonómia kifejezés neve.

en: Content with term
hu: Tartalom kifejezéssel

en: Relate all content tagged with a term.
hu: Minden, egy kifejezéssel megcímkézett tartalom.

en: Has taxonomy term ID
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
hu: Tartalom megjelenítése ha rendelkezik a kiválasztott taxonómia kifejezésekkel.

en: Has taxonomy term
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés

en: Taxonomy terms on node
hu: Taxonómia kifejezések tartalmon

en: All taxonomy terms
hu: Minden taxonómia kifejezés

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
hu: Tartalom megjelenítése ha rendelkezik a kiválasztott taxonómia kifejezésekkel vagy gyermeke a kiválasztott kifejezésnek. A nagyobb bonyolultság miatt kevesebb lehetősége van mint a mélység nélküli verziónak.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító (mélységgel)

en: Has taxonomy terms (with depth)
hu: Léteznek hozzá taxonómia kifejezések (mélységgel)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító mélységmódosító

en: @entity using @field
hu: @entity @field használatával

en: Relate each @entity with a @field set to the term.
hu: Minden @entity elem egy, a kifejezésre beállított @field mezőhöz kapcsolása.

en: Taxonomy term ID from URL
hu: Taxonómiakifejezés-azonosító webcímből

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
hu: Kinyer egy egyedülálló, jellemző tartalmat minden felhasználóhoz a kiválasztott rendezési feltételnek megfelelően.

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
hu: Ha be van jelölve, akkor az ehhez a mezőhöz tartozó többszörös értékek ugyanabban a sorban jelennek meg. Ha nincs bejelölve, akkor minden ebben a mezőben található érték egy új sort fog létrehozni. Csoportosítás használatakor, hogy ennek a beállításnak hatása legyen, győződjön meg róla, hogy a csoportosítás az „Entitás azonosítója” szerint történik.

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
hu: Egy fájltípust ábrázoló ikon megjelenítése a MIME szöveg (mint pl. "image/jpeg") helyett.

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
hu: Alapértelmezett szűrő betöltése a tartalomoldalból, ez a kapcsolódó taxonómia blokkokhoz jó.

en: Path component
hu: Útvonal komponens

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
hu: A számozás egytől kezdődik. Például az admin/structure/types oldalon az útvonal 3. összetevője a "types".

en: Use aggregation
hu: Összevonás használata

en: Display title may not be empty.
hu: A megjelenítés címe nem lehet üres.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
hu: Ha a szűrőérték <em>NEM</em> elérhető

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
hu: Ha a szűrőérték <em>ELÉRHETŐ</em>, vagy meg van adva alapértelmezett érték

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
hu: Ez a megjelenítés nem rendelkezik forrással a szövegkörnyezeti szűrőkhöz, vagyis nem lesznek elérhetőek szövegkörnyezeti szűrőértékek, amíg nincs kiválasztva az „Alapértelmezés szerinti érték biztosítása”.

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
hu: Megjelenítendő elemek száma (0-t kell beírni, ha nincs korlát).

en: The contextual filter values is provided by the URL.
hu: A szövegkörnyezeti szűrőértékeket az URL biztosítja.

en: Autosubmit
hu: Automatikus elküldés

en: Automatically submit the form once an element is changed.
hu: Az űrlap automatikus elküldése, amint változik rajta egy elem.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
hu: Elküldés gomb elrejtése, ha a Javascript engedélyezve van.

en: Query Comment
hu: Lekérdezés megjegyzése

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
hu: Ha be van állítva, akkor ez a megjegyzés be lesz ágyazva a lekérdezésbe és átadódik az adatbázis-kiszolgálónak. Hasznos lehet naplózáshoz és hibakereséshez.

en: When needed, add the field language condition to the query
hu: A mező nyelvi feltételeinek átadása a lekérdezés számára ha szükséges

en: Count DISTINCT
hu: DISTINCT összeszámlálása

en: Provide default field wrapper elements
hu: Alapértelmezett mező befoglaló elemek biztosítása

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
hu: A beágyazott mezők egymás mellett fognak megjelenni, nem pedig egymás után. Meg kell jegyezni, hogy néhány mező figyelmen kívül hagyja ezt, ha blokk elem, elsősorban a törzs mezők és más formázott HTML-ek.

en: Hide the "Go" button
hu: A „Mehet” gomb elrejtése

en: Select the current contextual filter value
hu: A jelenlegi szövegkörnyezeti szűrőérték kiválasztása

en: Show the empty text in the table
hu: Üres szöveg mutatása a táblázatban

en: Wysiwyg profile
hu: Wysiwyg profil

en: Allows to edit content with client-side editors.
hu: Lehetővé teszi a tartalmak szerkesztését ügyfél-oldali szövegszerkesztőkkel.

en: Please select at least one item.
hu: Legalább egy tétel kijelölése szükséges.

en: You may only select one item.
hu: Csak egy tétel jelölhető ki.

en: Pass ids as arguments to a page
hu: Azonosítók argumentumkénti átadása az oldalnak

en: Check this box to restrict selection to a single value.
hu: A kijelölés lekorlátozása egyetlen értékre.

en: Date with repeat
hu: Ismétlődő dátum

en: Datestamp range
hu: Dátumbélyeg-tartomány

en: Datetime
hu: Időbélyeg

en: Datetime range
hu: Időbélyeg-tartomány

en: Migrate example - dates
hu: Költöztetési példák - Dátumok

en: Example migration into date fields
hu: Példa dátum mezőkbe költöztetésre

en: Source id
hu: Forrás azonosítója

en: A simple date
hu: Egy egyszerű dátum

en: Start value for a date range
hu: A dátumtartomány kezdőértéke

en: Simple datestamp
hu: Egyszerű dátumbélyeg

en: Start value for a datestamp range
hu: A dátumbélyeg-tartomány kezdőértéke

en: Simple datetime
hu: Egyszerű időbélyeg

en: Start value for a datetime range
hu: Az időbélyeg-tartomány kezdőértéke

en: Sample of a repeating date field
hu: Példa ismétlődő dátum mezőre

en: Examples of migrating with the Date module
hu: Példák a <em>Date</em> modullal való költöztetésre.

en: File view mode
hu: Fájl nézet mód

en: File view mode: @view_mode
hu: Fájl nézet mód: @view_mode

en: Existing
hu: Meglévő

en: Override label
hu: Címke felülírása

en: Line !line
hu: !line sor

en: Check number of results returned by a VBO View
hu: A <em>Views Bulk Operations</em> (VBO) nézetből jövő eredmények számát ellenőrizni kell.

en: View and display
hu: Nézet és megjelenítés

en: Select the VBO view and display you want to check
hu: Az ellenőrzendő <em>Views Bulk Operations</em> (VBO) nézet és megjelenítés kiválasztása

en: Any arguments to pass to the view, one per line.
              You may use token replacement patterns.
hu: A nézetnek átadott argumentumok soronként egyet megadva. Vezérjelek behelyettesíthetők.

en: Minimum number of results
hu: Eredmények minimális száma

en: This condition returns TRUE if the view has at
              least the given number of results.
hu: Ez a feltétel TRUE-val tér vissza, ha a  nézetnek
     legalább a megadott számú eredménye van.

en: Select the view and display you want to use to
              create a list.
hu: Kijelölhető a listakészítéshez használt nézet és megjelenítés.

en: A list of entities
hu: Entitások felsorolása

en: Execute %label
hu: %label végrehajtása

en: Execute action %label (!key).
hu: %label (!key) akció végrehajtása.

en: Perform %operation on @type !entity_id.
hu: %operation végrehajtása @type !entity_id entitáson.

en: Enqueued the selected operation (%operation).
hu: A kijelölt művelet várakozási sorba került (%operation)

en: Skipped %operation on @type %title due to insufficient permissions.
hu: @type típus %title elemén végzett %operation művelet jogosultságok hiánya miatt kihagyva.

en: Performed %operation on @type %title.
hu: %operation művelet végrehajtása megtörtént @type %title tételen.

en: Rules component
hu: <em>Rules</em> összetevő

en: Number of entities to load at once
hu: Az egyszerre betöltendő entitások száma.

en: Improve execution performance at the cost of memory usage. Set to '1' if you're having problems.
hu: A teljesítmény javítása több memória felhasználásával. Nehézségek észlelésekor „1”-re kell állítani.

en: Enqueue the operation instead of executing it directly
hu: Műveletek várakozási sorba tétele azonnal végrehatjás helyett.

en: Provide label
hu: Címke megadása

en: A date in '@type' format. (%date)
hu: Egy dátum „@type” formátumban. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezés gyökérkifejezése.

en: File byte size
hu: Fájlméret bájtban

en: The size of the file, in bytes.
hu: A fájl mérete bájtokban.

en: Query string value
hu: A kérés karaktersorozatának értéke

en: The value of a specific query string field of the current page.
hu: Az aktuális oldal kéréséből egy megadott mező karaktersorozatának az értéke.

en: A random number from 0 to @max.
hu: Véletlen szám 0-tól @max-ig.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
hu: Egy véletlenszerű hasítókulcs (hash). A lehetséges algoritmusok: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
hu: %type vezérjel típusban egy vezérjel helyettesítési kísérlet történt a szükséges adatok nélkül.

en: Configure content pane
hu: Tartalomtábla beállítása

en: Error getting media.
hu: Hiba történt a médiatartalmak lekérésekor.

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: Are you sure you want to perform %operation on the selected items?
hu: %operation művelet biztosan végrehajtható a kijelölt tételeken?

en: You selected the following <strong>!count</strong>:
hu: A következő <strong>!count</strong> lett kijelölve:

en: Performing %operation on the selected items...
hu: %operation végrehajtása a kijelölt tételeken...

en: Performed %operation on @items.
hu: %operation művelet végre lett hajtva @items tételeken.

en: Performed aggregate %operation on @items.
hu: Az aggregált %operation végrehajtása @items tételeken megtörtént.

en: Check this box to let Drupal display a message with the result of processing the selected items.
hu: A Drupal jelenítse meg a kijelölt tételek feldolgozásából származó eredményt.

en: Operation settings
hu: Műveleti beállítások

en: @type field.
hu: @type mező.

en: Also known as %labels.
hu: Más néven %labels.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban időbélyegként. Elavult formátum az örökölt adatok támogatására.

en: Pop-up calendar
hu: Legördülő naptár

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
hu: %field #%delta mezőhöz egy „Kezdő dátum” dátum megadása szükséges.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
hu: %field #%delta mezőhöz egy „Záró dátum” dátum megadása szükséges.

en: The End date value.
hu: A végdátum értéke.

en: Choose how users view dates and times:
hu: Felhasználók számára látható formátum:

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
hu: Beállítások szerkesztése vagy új hozzáadása a <a href="@date-time-page">Dátum és idő beállításai</a> oldalon lehetséges.

en: Both Start and End dates
hu: Kézdő és végdátum

en: Start date only
hu: Csak kezdődátum

en: End date only
hu: Csak végdátum

en: Display dates using the @format format
hu: Dátumok megjelenítése @format formátum használatával

en: Display both Start and End dates
hu: Kezdő és záró dátumok megjelenítése egyaránt

en: Display Start date only
hu: Csak a kezdődátum megjelenítése

en: Display End date only
hu: Csak a végdátum megjelenítése

en: Default date
hu: Alapértelmezés szerinti dátum

en: No default value
hu: Nincs alapértelmezés szerinti dátum

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
hu: Egy adott időpont megadása hivatkozással a mai naphoz képest. Például: „+90 days” a mező létrehozásától másfél hónap, vagy „+1 Saturday” a következő szombatig. Bővebb részletek itt: !strtotime

en: Default end date
hu: Alapértelmezés szerinti végdátum

en: Relative default value for end date
hu: Alapértelmezett relatív érték a záró dátumhoz.

en: The Strtotime default value for the End Date is invalid.
hu: A Strtotime alapértelmezett értéke a záró dátumhoz érvénytelen.

en: Date entry options
hu: Dátumbejegyzés lehetőségek

en: Control the order and format of the options users see.
hu: Beállítható a felhasználói opciók sorrendje és formátuma.

en: Override the input format selected above. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
hu: A fent kiválasztott bemeneti formátum felülírása. Megadható egy PHP dátumformázó karakterlánc. Például: „m-d-Y H:i”. (További részletekért lásd a következő hivatkozást: <a href="@link">@link</a>.)

en: Time increments
hu: Időközök

en: 10 minute
hu: 10 perc

en: 30 minute
hu: 30 perc

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day' . 'Above' displays the label as titles above each date part. 'Within' inserts the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' doesn't label any of the date parts. Theme functions like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' control label text.
hu: A dátumrészek „Év”, „Hónap”, „Nap” címkéinek helyzete. A „Felette” címekként jeleníti meg őket a dátumrészek felett. A „Belül” első választásként illeszti be őket a legördülő listába és az üres szövegmezőkbe. A „Nincs'” nem címkézi a dátumrészeket. A címke pontos szövege a sminkben szabályozható a „date_part_label_year” és a „date_part_label_month” használatával.

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day' . 'Above' displays the label as titles above each date part. 'None' doesn't label any of the date parts. Theme functions like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' control label text.
hu: A dátumrészek „Év”, „Hónap”, „Nap” címkéinek helyzete. A „Felette” címekként jeleníti meg a címkéket a dátumrészek felett. A „Nincs'” nem címkézi a dátumrészeket. A címke pontos szövege a sminkben szabályozható a „date_part_label_year” és a „date_part_label_month” használatával.

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
hu: Megadható egy egyedi dátumforma, vagy választható egy már létező.

en: Select the date attributes to collect and store.
hu: Kiválasztható, mely dátumattribútumok legyenek bekérve és tárolva.

en: Date attributes to collect
hu: Bekért időegységek

en: End dates are used to collect duration. E.g., allow an event to start on September 15, and end on September 16.
hu: Záró dátumok az időtartományok megadásához szükségesek. Például: egy esemény, amely szeptember 15-én kezdődik, végződhet szeptember 16-án.

en: Collect an end date
hu: Kérjen be egy végdátumot

en: Select the timezone handling method for this date field.
hu: Megadható a dátummező időzóna-kezelésének módja.

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
hu: A befejező dátumot üresen hagyva a kezdődátum kerül felhasználásra.

en: @field_name Start date value #@delta
hu: @field_name „Kezdő dátuma” #@delta

en: @field_name End date value #@delta
hu: @field_name „Záró dátuma” #@delta

en: @field_name Start date
hu: @field_name kezdődátum

en: @field_name End date
hu: @field_name végdátum

en: A 'Start date' date is required if an 'end date' is supplied for field %field #%delta.
hu: Ha a %field #%delta mezőben „Záró dátum” meg van adva, akkor „Kezdő dátum” is szükséges.

en: A 'Start date' date is required if an 'End date' is supplied for field %field #%delta.
hu: Ha a %field #%delta mezőben „Záró dátum” meg van adva, akkor „Kezdő dátum” is szükséges.

en: The End date must be greater than the Start date.
hu: A végdátumnak nagyobbnak kell lennie a kezdődátumnál.

en: The Start date is invalid.
hu: A kezdődátum nem érvényes.

en: The End date is invalid.
hu: A végdátum nem érvényes.

en: More settings and values
hu: További beállítások és értékek

en: Date entry
hu: Dátumbejegyzés

en: Starting and ending year
hu: Kezdő és záró év

en: !start-date to !end-date
hu: !start-date - !end-date

en: Date part
hu: Dátum rész

en: Makes date/time fields available.
hu: Elérhetővé teszi a dátum/idő mezőket.

en: Starting year
hu: Kezdőév

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
hu: Relatív érték (-9, +9) és abszolút érték (2015) is használható.

en: Ending year
hu: Befejező év

en: The value input for field %field is invalid:
hu: A %field mezőnek megadott érték érvénytelen:

en: The value input for field %field is invalid.
hu: A %field mezőnek megadott érték érvénytelen.

en: The @part is missing.
hu: @part hiányzik.

en: The value @date does not match the expected format.
hu: A @date értéke nem felel meg a várt formátumnak.

en: The timezone has been set to !value_link.
hu: Az időzóna be lett állítva (!value_link).

en: The Date API requires that you set up the !timezone_link to function correctly.
hu: A <em>Date API</em> modul a !timezone_link beállítását igényli a helyes működéshez.

en: site timezone
hu: időzóna beállítása

en: The first day of the week has been set to !value_link.
hu: A hét első napja be lett állítva (!value_link).

en: The Date API requires that you set up the !first_day_link to function correctly.
hu: !first_day_link beállítása szükséges a <em>Date API</em> modul helyes működéshez.

en: site first day of week settings
hu: webhely-szintű első napja a hétnek

en: The Date API requires that you set up the !format_link to function correctly.
hu: !format_link beállítása szükséges a <em>Date API</em> modul helyes működéshez.

en: system date formats
hu: rendszer dátumformátumok

en: Missing system date settings
hu: Hiányzó rendszerdátum-beállítások

en: System date settings
hu: Rendszerdátum beállítások

en: The Date API requires that you set up the !timezone_link and the !format_link to function correctly.
hu: !timezone_link és !format_link  beállítása szükséges a <em>Date API</em> modul helyes működéshez.

en: site timezone and first day of week settings
hu: webhely időzónájának és a hét első napjának beállítása

en: date format settings
hu: dátumformátum beállítások

en: @count year from now | @count years from now
hu[0]: @count év mostantól
hu[1]: @count év mostantól

[ctx: datetime]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: datetime]
en: Time
hu: Idő

en: Date Migration
hu: Dátummigráció

en: Provides support for importing into date fields with the Migrate module.
hu: Támogatást nyújt a dátum mezők <em>Migrate</em> modullal való importálásához.

en: This content type is used for demonstrating and testing migration into Date fields.
hu: Ez a tartalomtípus csak a dátum mezők költöztetésének bemutatására és kipróbálására használatos.

en: Date Migration Example
hu: <em>Date Migration Example</em>

en: E.g., @date
hu: Például @date

en: <p>The Date Popup module allows for manual time entry or use of a jQuery timepicker plugin. The Date module comes with a default jQuery timepicker which is already installed. The module also supports a dropdown timepicker that must be downloaded separately. The dropdown timepicker will not appear as an option until the code is available in the libraries folder. If you do not want to use a jQuery timepicker, you can choose the "Manual time entry" option below and users will get a regular textfield instead.</p>
hu: <p>A <em>Date Popup</em> modul egyaránt lehetővé teszi a kézi adatbevitelt és a legördülő dátumválasztó használatát. A modul alapértelmezetten a már előre telepített jQuery-bővítményen alapul, de támogat külön beszerezhető bővítményeket is. Ez a funkció azonban mindaddig nem jelenik meg választható lehetőségként, amíg a forráskód nincs a <em>/libraries</em> mappában. Ha nem szükséges a jQuery dátumválasztó, akkor a „Kézi időbevitel, nincs jQuery időválasztó” értékkel kikapcsolható.</p>

en: Use dropdown timepicker
hu: Legördülő dátumválasztó használata

en: <p>To install the dropdown timepicker, create a <code>!directory</code> directory in your site installation. Then visit <a href="@download">@download</a>, download the latest copy and unzip it. You will see files with names like jquery.timepicker-1.1.2.js and jquery.timepicker-1.1.2.css. Rename them to jquery.timepicker.js and jquery.timepicker.css and copy them into <code>!directory</code>.</p>
hu: <p>A legördülő dátumválasztó telepítéséhez először egy <code>!directory</code> könyvtárat kell létrehozni a Drupal gyökerében. Ezt követően innen tölthető le a legfrissebb verzió: <a href="@download">@download</a>. Kicsomagolás után ezekhez hasonló nevű fájlok találhatók benne: <code>jquery.timepicker-1.1.2.js</code> és <code>jquery.timepicker-1.1.2.css</code>. Nevükből a verziószámot eltávolítva a fenti <code>!directory</code> könyvtárba másolhatók.</p>

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7, 8, and 9, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
hu: <p>Az Internet Explorer 6 viselkedése miatt a legördülő naptár tartalmaz néhány olyan CSS-megoldást, amelyek nem felelnek meg a szabványosság-ellenőrzésnek. Mivel ezt az elavult böngészőt már az IE 7, 8 és 9 követte, ezért ez a különleges CSS el lett távolítva. Ha azonban mégis szükséges lenne, akkor egy egyéni sminkhez visszaállítható. A gyári <em>Garland</em> smink <code>page.tpl.php</code> sablonjában megfigyelhető, hogyan lehetséges az alábbi IE-specifikus stílusszabályt használni:</p>

en: Display a matching second date field as a 'End date'.
hu: Megjelenít egy másik egyező dátum mezőt, mint „Végdátum”.

en: The content type name must be no more than 12 characters long when using it to create a calendar and blocks.
hu: A naptár vagy blokk létrehozásához használt tartalomtípus neve nem lehet 12 karakternél hosszabb.

en: The field name must be no more than 26 characters long.
hu: A mező neve nem lehet 26 karakternél hosszabb.

en: @label -  start date (!name)
hu: @label -  kezdődátum (!name)

en: @label -  start date
hu: @label -  kezdődátum

en: @label - end date (!name:!column)
hu: @label -  végdátum (!name:!column)

en: @label - end date:!column
hu: @label -  végdátum:!column

en: Page by date
hu: Oldal dátum szerint

en: Page using the value of a date field.
hu: Egy dátum mező értékét használó oldal.

en: Select one or more date fields to filter with this argument.
hu: Egy vagy több dátum mező kiválasztása az ezen tulajdonságra való szűréshez.

en: Add multiple value identifier
hu: Több érték azonosító hozzáadása

en: Dates to compare
hu: Összehasonlítandó dátumok

en: Start/End date range
hu: Kezdő / végdátum tartománya

en: Only this field
hu: Csak ez a mező

en: If selected the view will check if any value starting with the 'Start' date and ending with the 'End' date matches the view criteria. Otherwise the view will be limited to the specifically selected fields. Comparing to the whole Start/End range is the recommended setting when using this filter in a Calendar. When using the Start/End option, it is not necessary to add both the Start and End fields to the filter, either one will do.
hu: Kiválasztás esetén a nézet ellenőrzi, hogy egyezik-e a feltételeivel bármely érték „Kezdés” és „Végzés” dátuma. Minden más esetben a nézet csak a kiválasztott mezőkre korlátozódik. E szűrő <em>Calendar</em> modulban való használatához a teljes tól-ig tartomány összehasonlítása az ajánlott beállítás. A Kezdés/Végzés beállítás használatakor nem szükséges mindkét értéket megadni, csak az egyikkel is működik.

en: Add an identifier to the view to show which multiple value date fields meet the filter criteria. Note: This option may introduce duplicate values into the view. Required when using multiple value fields in a Calendar or any time you want the node view of multiple value dates to display only the values that match the view filters.
hu: A nézet itt megadott azonosítója mutatja meg, hogy többértékű dátumok esetén melyek felelnek meg a szűrőfeltételnek. Megjegyzés: ez a beállítás felesleges másolatokat eredményezhet a nézetben. Csak akkor van rá szükség, ha a <em>Calendar</em> modul többszörös mező értékeket használ, vagy bármely más esetben, ha a többértékű dátumok tartalom nézetének csak a szűrőfeltétellel egyező értékeket kell megjelenítenie.

en: Date selection form element
hu: Űrlapelem dátum kiválasztásához

en: Filter granularity
hu: Szűrő finomsága

en: Relative start date
hu: Relatív kezdődátum

en: Relative end date
hu: Relatív végdátum

en: Relative dates are computed when the view is displayed. Examples: now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
hu: A viszonylagos (vagy relatív) dátumok kiszámítása a nézet megjelenítésekor történik. Például „most”, „most +1 nap”, „ma 12:00” vagy „következő hét kedd”. További példák találhatók <a href="@relative_format">PHP dokumentációban</a>.

en: Relative start date not specified.
hu: Nincs megadva relatív kezdődátum.

en: Relative end date not specified.
hu: Nincs megadva relatív végdátum.

en: Relative date not specified.
hu: Nincs megadva relatív dátum.

en: Position: @position, format: @format.
hu: Pozíció: @position, formátum: @format.

en: This pager works together with a Date or Content date field contextual filter. If a Date filter has been added to the view, this pager will provide back/next paging to match the granularity of that filter (i.e. paging by year, month, week, or day). The filter must also be configured to use a DATE default value. If there is no Date contextual filter on this view, or if it has not been set to use a default date, the pager will not appear.
hu: Ez a lapozó együttműködik a Dátum és Tartalom környezeti szűrőkkel. Ha a nézetnek van Dátum szűrője, akkor annak finomsága (például nap, hónap vagy év) szerinti előre-hátra lapozó jelenik meg. Ehhez a dátum szűrő alapértelmezett értékének megadása is szükséges. Ennek hiányában (vagy ha egyáltalán nincs dátum környezeti szűrő hozzáadva) nem jelenik meg lapozó.

en: Date identifier
hu: Dátumazonosító

en: The query identifier to use when fetching date data from in the URL. Note that if you have more than one display in the same view that uses the date pager (like a page and a block), the pager id must be different for each one or both will change when the pager value changes.
hu: Lekérdezés-azonosító, ami megkülönbözteti egymástól a nézet lapozóit, ha egynél több megjelenítés van egyszerre az oldalon (például egy a fő tartalomban, egy pedig az oldalsávi blokkban). Máskülönben mind a kettő egyszerre fog lapozni, ha az oldalszám-paraméter megváltozik a webcímben.

en: Where to place the date pager, on the top, bottom, or both top and bottom of the content.
hu: A lapozó elhelyezése a tartalom felett, alatt, vagy mindkét helyen.

en: Link format
hu: Hivatkozásformátum

en: No tokens available
hu: Nincs elérhető vezérjel

en: Token registry caches cleared.
hu: A vezérjel gyorstár törlése megtörtént.

en: The path component of the URL.
hu: A webcím útvonalösszetevője.

en: Unaliased URL
hu: Álnévmentes webcím

en: The unaliased URL.
hu: Az álnév nélküli webcím.

en: The specific value of the array.
hu: A tömb megadott értéke.

en: Token registry
hu: Vezérjel gyorstár

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
hu: Az elérhető, emailekben felhasználható vezérjelek listája megtalálható lejjebb.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
hu: A következő vezérjelek vagy vezérjel típusok nem tömbként vannak megadva:

en: The following token types do not have any tokens defined:
hu: Az alábbi vezérjel típusokhoz nincsenek vezérjelek definiálva:

en: The following token types are not defined but have tokens:
hu: A következő vezérjel típusok nincsenek meghatározva, de vannak vezérjeleik:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
hu: A következő vezérjeleket vagy vezérjel típusokat több modul is meghatározza:

en: Problems detected
hu: Probléma történt

en: Is empty
hu: Üres

en: Allow the user to enter a link 'title' attribute
hu: Lehetővé teszi a felhasználó számára egy hivatkozás „cím” tulajdonságának megadását

en: Default link 'title' Attribute
hu: Hivatkozás alapértelmezés szerinti „cím” tulajdonsága

en: When output, links will use this "title" attribute if the user does not provide one and when different from the link text. Read <a href="http://www.w3.org/TR/WCAG10-HTML-TECHS/#links">WCAG 1.0 Guidelines</a> for links comformances. Tokens values will be evaluated.
hu: A kimenetnél a hivatkozások ezt a „cím” tulajdonságot fogják használni, ha a felhasználó nem ad meg mást és ha az eltér a hivatkozás szövegétől. A hivatkozások megfelelőségéről a <a href="http://www.w3.org/TR/WCAG10-HTML-TECHS/#links">WCAG 1.0 irányelveknél</a> lehet olvasni. A vezérjelek ki lesznek értékelve.

en: Link "title" attribute
hu: Hivatkozás „cím” tulajdonsága

en: Instance settings have been set with the data from the field settings.
hu: A példány beállításai át lettek véve a mező beállításának adataiból.

en: Allowed file extensions for uploaded files
hu: A feltöltendő fájlok engedélyezett kiterjesztései

en: Allowed remote media types
hu: Engedélyezett távoli médiatípusok

en: file from !field_name
hu: file innen: !field_name

en: Hide empty column
hu: Üres oszlop elrejtése

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
hu: %library könyvtár által igényelt %dependency könyvtár nincs telepítve.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
hu: %dependency könyvtár %dependency_version verziója nem kompatibilis %library könyvtárral.

en: The %library library could not be found.
hu: %library nem található.

en: The version of the %library library could not be detected.
hu: %library könyvtár %version verziója nem található.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
hu: %library könyvtár telepített %version verziója nem támogatott.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
hu: %library könyvtár %variant változata nem található.

en: Provide text to display if this field returns no results. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" in the "Rewrite Results" section below.
hu: Lehetővé teszi egy szöveg megjelenítését ha a mező nem ad vissza eredményt. HTML is használható. Meg lehet adni adatokat ebből a nézetből a lenti „Eredmények átírása” részben található „Helyettesítési minták” alapján.

en: The operator is invalid on filter: @filter.
hu: Az operátor érvénytelen a szűrőn: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
hu: Nem találhatóak érvényes értékek a szűrőn: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
hu: A @value érték nem egy tömb @operator számára a szűrőn: @filter

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
hu: Itt adható meg TRUE vagy FALSE értékkel visszatérő PHP-kód. Ha nincs visszatérési érték, akkor FALSE-ként lesz kezelve, ezért meg kell győződni róla, hogy van valamilyen visszatérési érték, mert különben az argumentum érvénytelennek lesz nyilvánítva. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Az érvényesített argumentum „$argument” lesz, a nézet pedig „$view”. Az argumentum a „$handler->argument” beállításával módosítható. Az ehhez az argumentumhoz a helyettesítésekhez használt cím a „$handler->validated_title” beállításával módosítható.

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor azok a mezők amelyeknél nincsen beállítva a saját HTML elemeik testreszabása, egyáltalán nem fognak használni semmilyen befoglalót a mezőikhez, címkéikhez és mező + címke használva befoglalóikhoz. Ezzel gyorsan le lehet csökkenteni a nézet által alapértelmezetten biztosított jelölők számát annak árán, hogy jóval nehezebb lesz a CSS használata.

en: Media browser tab
hu: Médiaböngésző fül

en: Display as a tab in the media browser.
hu: Fülként való megjelenítés a médiaböngészőben.

en: If no plugins are selected, they will all be available.
hu: Amennyiben nincs kiválasztva bővitmény, mindegyik elérhető lesz.

en: Media Field
hu: Média mező

en: Rendered file
hu: Renderelt fájl

en: The unique machine-readable name of the file type.
hu: A fájltípus egyedi, gépi neve.

en: The URL of the file type's edit page.
hu: A fájltípus szerkesztőoldalához tartozó URL.

en: The file type of the file.
hu: A fájl típusa.

en: Display the file with standard file view.
hu: A fájl általános fájlnézetben való megjelenítése.

en: Administer files
hu: Fájlok kezelése

en: Header 2
hu: Fejléc 2

en: Header 3
hu: Fejléc 3

en: Clone fieldgroups from selected view mode to the current display
hu: Mezőcsoportok klónozása a kiválasztott nézeti módból a jelenlegi megjelenítésbe

en: Fieldgroup @group is not cloned since a group already exists with the same name.
hu: @group mezőcsoport nem másolható amíg ugyanolyan neven létezik már egy.

en: Fieldgroup @group cloned successfully.
hu: @group mezőcsoport sikeresen lemásolva.

en: Multipage
hu: Több oldalas

en: Show label
hu: Címke mutatása

en: Format page title
hu: Oldalcím formátuma

en: Label only
hu: Csak címke

en: Step 1 of 10
hu: 1 / 10 lépés

en: Step 1 of 10 [Label]
hu: Lépés 1 / 10 [Címke]

en: Format 1 / 10
hu: 1 / 10 formátum

en: Move submit button to last multipage
hu: A beküldő gomb áthelyezése az utolsó lapra

en: Move additional settings to last multipage (if available)
hu: További beállítások áthelyezése az utolsó lapra (ha elérhető)

en: Language settings for the user account.
hu: Felhasználói fiók nyelvi beállításai.

en: Wysiwyg status
hu: WYSIWYG állapot

en: Step %count of %total
hu: %count / %total lépés

en: Step %count of %total !label
hu: Lépés %count / %total !label

en: (active page)
hu: (aktív oldal)

en: The entity has been saved.
hu: Az entitás mentése megtörtént.

en: Max length of title field
hu: A címmező legnagyobb hossza

en: Set a maximum length on the title field (applies only if Link Title is optional or required).  The maximum limit is 255 characters.
hu: A címmező legnagyobb hosszának beállítása (csak akkor értelmezett, ha a hivatkozásak lehet címe, vagy az kötelező). A legnagyobb érték 255 karakter lehet.

en: URL Display Cutoff value must be numeric.
hu: A webcím megjelenítés levágása értékének számnak kell lennie.

en: The max length of the link title must be numeric.
hu: A címmező legnagyobb hosszának számnak kell lennie.

en: The max length of the link title cannot be greater than 255 characters.
hu: A címmező legnagyobb hossza nem lehet nagyobb, mint 255 karakter.

en: The title of the link.
hu: A hivatkozás címe.

en: The URL of the link.
hu: A hivatkozás webcíme.

en: @entity is viewed
hu: @entity meg lett tekintve

en: viewed @entity
hu: megtekintett @entity

en: Uploaded file.
hu: Feltöltött fájl.

en: Taxonomy terms are used for classifying content.
hu: A taxonómia-kifejezések a tartalom kategorizálására valók.

en: Vocabularies contain related taxonomy terms, which are used for classifying content.
hu: A szótárak a tartalom kategorizálására szolgáló kapcsolódó taxonómiakifejezéseket tartalmaznak.

en: Whether the comment is published or unpublished.
hu: Közzétett-e a hozzászólás, vagy sem.

en: Whether the node is published or unpublished.
hu: Közzétett-e a tartalom, vagy sem.

en: Whether the user is active or blocked.
hu: A felhasználó aktív-e, vagy zárolt.

en: Delete %type
hu: %type törlése

en: changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Generate automatic URL alias
hu: Automatikusan hoz létre webcímálneveket

en: Uncheck this to create a custom alias below.
hu: Ezt kikapcsolva egyedi álnév hozható létre alatta.

en: Configure URL alias patterns.
hu: A webcímálnevek mintáinak beállítása.

en: Link the user picture to the user's profile
hu: A felhasználó képének összekapcsolása a felhasználó profiljával

en: Specify which display or custom url this display will link to.
hu: Melyik megjelenítésre vagy egyéni webcímre fog hivatkozni ez a megjelenítés.

en: <p>The following tokens are available for this link.</p>
hu: <p>A következő vezérjelek érhetőek el ehhez a hivatkozáshoz.</p>

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
hu: Egy Drupal útvonal vagy külső URL amire a tovább hivatkozás mutatni fog. Meg kell jegyezni, hogy ez felülírja a lenti megjelenítési beállításokat.

en: The date the user last accessed the site.
hu: A dátum, mikor a felhasználó legutóbb bejelentkezett az oldalra.

en: Rendered @entity-type
hu: Megjelenített @entity-type

en: The @entity-type of the current relationship rendered using a view mode.
hu: A jelenlegi kapcsolathoz tartozó @entity-type nézetmódban megjelenítve.

en: Renders a single entity in a specific view mode (e.g. teaser).
hu: Egy entitás megjelenítése egy meghatározott nézetmódban (pl. előnézet).

en: Concatenate values using a seperator
hu: Értékek összefűzése elválasztóval

en: Show entity label
hu: Entitás címkéjének mutatása

en: Show entity ID
hu: Entitásazonosító mutatása

en: Show complete entity
hu: Teljes entitás mutatása

en: Link to entity
hu: Hivatkozás az entitásra

en: Bypass access checks
hu: Hozzáférés-ellenőrzések kihagyása

en: Same as Default date
hu: Alapértelmezéssel megegyező dátum

en: Repeating date
hu: Ismétlődő dátum

en: Repeating dates use an 'Unlimited' number of values. Instead of the 'Add more' button, they include a form to select when and how often the date should repeat.
hu: Az ismétlődő dátumok „korlátlan” számú értéket használnak. Egy „Új hozzáadása” gomb helyett egy űrlapon választható ki az ismétlődés gyakorisága.

en: Allow user to see a page with all the times a date repeats.
hu: Lehetővé a teszi a felhasználónak egy oldalon áttekinteni a dátum ismétlődési időpontjait.

en: The widgets for repeating dates have changed. Please check the Display Fields page for each content type that has repeating date fields and confirm that the right widget has been selected.
hu: A dátumok felületi elemei megváltoztak. A tartalomtípusok mezőinek „Megjelenés beállítása” oldalán ellenőrizni kell az ismétlődő dátumokhoz rendelt beviteli elemek helyességét.

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
hu: A kezdő évnek vagy relatív formában (-9), vagy abszolút értéknek (például 1980) kell lennie.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
hu: A záró évnek vagy relatív formában (+9), vagy abszolút értéknek (például 2030) kell lennie.

en: Set a condition based on the value of a date field
hu: A dátum mező értékétől függő feltétel beállítása.

en: Is not Empty
hu: Nem üres

en: The comparison to perform to determine if the date field meets the condition. For multiple value date fields, all values will be checked to see if any meet the condition.
hu: Az elvégzendő összehasonlítás annak megállapítására, hogy a dátum mező megfelel-e a feltételnek. Többrészes dátum mezőknél az összes érték ellenőrzésre kerül.

en: The value the field should contain to meet the condition. This can either be an absolute date in ISO format (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS) or a relative string like '12AM today'. Examples: 2011-12-31T00:00:00, now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
hu: A feltétel teljesüléséhez szükséges értéke a mezőnek. Ez lehet egy ISO-formájú (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS) abszolút dátum, vagy egy relatív karakterlánc. Például: 2012-12-31T00:00:00, vagy „ma 12AM”. További példák a relatív dátumokra a <a href="@relative_format">PHP dokumentációban</a> találhatók.

en: Date Context
hu: <em>Date Context</em>

en: Adds an option to the Context module to set a context condition based on the value of a date field.
hu: Hozzáad egy beállítási lehetőséget a <em>Context</em> modulhoz: egy dátum mező értékétől függő környezeti feltételt.

en: View: @view - Display: @display
hu: Nézet: @view - Megjelenítés: @display

en: Fields used in views
hu: A nézetekben használt mezők

en: Overview of fields used in all views.
hu: Az összes nézetben használt mezők áttekintése.

en: Transform the case
hu: Betűk átalakítása

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value.
hu: A URL útvonalak kiírásakor hogyan kell átalakítani a szűrőérték betűit.

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship from filters, etc.
hu: Az adminisztrációs címke szerkesztése, ami akkor jelenik meg, amikor erre a kapcsolatra (például szűrőkből) hivatkoznak.

en: Representative sort criteria
hu: Jellemző rendezési feltétel

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
hu: A kapcsolatból származó adatokon alkalmazott rendezési feltétel annak meghatározására, hogy hogyan legyen beolvasva az adott elem soronként. Például minden felhasználó legfrissebb tartalmának megjelenítéséhez a „Tartalom: Frissítési dátum” lehetőséget kell választani.

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
hu: A fent kiválasztott rendezési feltételhez használt elrendezés.

en: And/Or, Rearrange
hu: És/Vagy, Újrarendezés

en: Revert to default
hu: Visszatérés az alapértelmezéshez

en: Optionally, enter a comma delimited list of tags for this view to use in filtering and sorting views on the administrative page.
hu: Meg lehet adni ehhez a nézethez egy vesszővel elválasztott címkelistát ami az adminisztrációs oldalon lesz használva a nézetek szűréséhez és rendezéséhez.

en: Custom admin theme for the Views UI
hu: Egyedi adminisztrációs felület a <em>Views UI</em> modulhoz

en: In some cases you might want to select a different admin theme for the Views UI.
hu: Néhány esetben szükséges lehet egy eltérő adminisztrációs sminket választani a <em>Views UI</em>-hoz.

en: No fields have been used in views yet.
hu: Ebben a nézetben még nincsenek mezők.

en: Provide a simple link to approve the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás elfogadásához.

en: Author uid
hu: Szerző egyedi azonosítója

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
hu: Minden @entity elem egy, a fájlhoz beállított @field mezőhöz kapcsolása.

en: image from !field_name
hu: kép innen: !field_name

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
hu: Minden @entity elem egy, a képhez beállított @field mezőhöz kapcsolása.

en: The tid of a taxonomy term.
hu: Egy taxonómia kifejezés tid-je.

en: The user permissions.
hu: A felhasználói jogosultságok.

en: First and last only
hu: Csak első és utolsó

en: Multiple-value handling
hu: Több érték kezelése

en: Filter to items that share all terms
hu: Szűrés minden kifejezést megosztó elemekre

en: Filter to items that share any term
hu: Szűrés bármely kifejezést megosztó elemekre

en: Use formatted username
hu: Formázott felhasználónév használata

en: If checked, the username will be formatted by the system. If unchecked, it will be displayed raw.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónevet a rendszer megformázza. Ha nincs bekapcsolva, akkor nyersen lesz megjelenítve.

en: Link to user's profile
hu: Hivatkozás a felhasználó profiljára

en: Using <em>Default</em> will use the site-wide image style for user pictures set in the <a href="!account-settings">Account settings</a>.
hu: Az <em>Alapértelmezés szerinti</em> lehetőség használata a <a href="!account-settings">Felhasználói beállításokban</a> megadott, a felhasználói képek teljes webhelyre vonatkozó képstílusát fogja használni.

en: You don't have translatable entity types.
hu: Nincsen lefordítható entitástípus.

en: Use a pager
hu: Lapozó használata

en: Display all day checkbox
hu: Megjeleníti az összes jelölőnégyzetet.

en: Determines whether to display the 'All Day' checkbox to the user.
hu: Meghatározza, hogy megjelenjen-e az „Egész napos” jelölőnégyzet a felhasználónak, vagy sem.

en: Date format options
hu: Dátum formátum lehetőségek

en: The date format used in titles and summary links for this argument. The default format is based on the granularity of the filter, i.e. month: @example_month, day: @example_day.
hu: A címekben és összefoglalók hivatkozásaiban használt dátumformátum. Az alapértelmezett formátum a szűrő finomságától függ, például @example_month a hónap, @example_day a nap megjelenítéséhez.

en: Custom summary date format
hu: Egyéni összefoglaló dátumformátum

en: A custom format for the title and summary date format. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
hu: Egyéni beállítás a cím és összefoglaló dátumformátumaihoz. Egy érvényes PHP dátumformázó karakterláncot kell megadni, például: „m-d-Y H:i” (lásd <a href="@link">http://php.net/date</a> hivatkozást további részletekért).

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Tokens related to views.
hu: Nézetekhez kapcsolódó vezérjelek.

en: The human-readable name of the view.
hu: A nézet ember által olvasható neve.

en: The description of the view.
hu: A nézet leírása.

en: The machine-readable name of the view.
hu: A nézet gép által olvasható neve.

en: The title of current display of the view.
hu: A nézet jelenlegi megjelenítésének címe.

en: The URL of the view.
hu: A nézet webcíme.

en: -Select-
hu: -Kiválasztás-

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
hu: A „cím” szövegként elhelyezett szöveg, amit a legtöbb böngésző felugró magyarázatként jelenít meg, ha az egérmutató a hivatkozás fölé kerül.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
hu: Ha engedélyezett, akkor ez a mező el lesz rejtve, ha üres. Meg kell jegyezni, hogy a mezőcímke vagy az átírt kimenet továbbra is megjelenhet. A címkék elrejtéséhez be kell jelölni a sorstílus beállításokat az üres mezőkhöz. Az átírt tartalom elrejtéséhez az „Átírás elrejtése, ha üres” jelölőnégyzetet kell bejelölni.

en: Apostrophe
hu: Aposztróf

en: Enable views performance statistics/debug messages via the Devel module
hu: Teljesítmény statisztikák/hibakeresési üzenetek engedélyezése a <em>Devel</em> modulhoz

en: Check this to enable some Views query and performance statistics/debug messages <em>if Devel is installed</em>.
hu: Ezt bekapcsolva engedélyezhető néhány <em>Views</em> lekérdezés és teljesítmény statisztika/hibakeresési üzenet, ha a <em>Devel</em> modul telepítve van.

en: Devel message(dpm)
hu: <em>Devel</em> üzenet(dpm)

en: Devel logging (tmp://drupal_debug.txt)
hu: Fejlesztési naplózás (tmp://drupal_debug.txt)

en: Page region to output performance statistics/debug messages
hu: Laprégió a teljesítmény statisztikák/hibakeresési üzenetek kimenetéhez

en: Date in the form of CCYYMMDD.
hu: A dátum ÉÉÉÉHHNN formátumban.

en: Date in the form of YYYYMM.
hu: A dátum ÉÉÉÉHH formátumban.

en: Date in the form of YYYY.
hu: A dátum ÉÉÉÉ formátumban.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
hu: A dátum HH formátumban (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
hu: A dátum NN formátumban (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
hu: A dátum WW formátumban (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
hu: Ha az uid-nál több mezőre van szükség, akkor hozzá kell adni a megjegyzés: szerző kapcsolatot

en: Last comment uid
hu: Utolsó hozzászólás azonosítója

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
hu: A tartalomhoz írt utolsó hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
hu: A tartalom szerzője. Ha az uid-nál több mezőre van szükség, akkor hozzá kell adni a tartalom: szerző kapcsolatot

en: Unique access event ID.
hu: Egyedi hozzáférési esemény azonosító.

en: Link field to the node if there is no comment.
hu: Ez a mező hivatkozzon a tartalomra ha nincsenek hozzászólások.

en: Convert spaces in term names to hyphens
hu: Szóközök kötőjellé konvertálása a kifejezések neveiben

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
hu: Lehetővé teszi, hogy a hivatkozások működjenek a <em>Views</em> taxonómia kifejezés argumentumokkal.

en: Enter PHP code that returns a value to use for this filter. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this filter. Some variables are available: the view object will be "$view". The argument handler will be "$argument", for example you may change the title used for substitutions for this argument by setting "argument->validated_title"".
hu: Itt adható meg ehhez a szűrőhöz használandó értékkel visszatérő PHP-kód. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Ehhez a szűrőhöz csak egy értéket szabad visszaadni. Elérhető néhány változó: a nézet objektum a „$view” lesz. Az argumentumkezelő „$argument” lesz. Az ehhez az argumentumhoz a helyettesítésekhez használt cím a „$handler->validated_title” beállításával módosítható.

en: Use rendered output to group rows
hu: A létrehozott kimenet használata sorok csoportosításához

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a csoportosított mezők létrehozott kimenete lesz használva a sorok csoportosításához.

en: The <em>All Day</em> functionality has been moved into a separate module. This new module provides the option to add an <em>All Day</em> checkbox to toggle time on and off for date fields. It also contains the theme that displays the <em>All Day</em> text on fields that have no time. For consistency with prior code, it has been automatically enabled. If you don't want the <em>All Day</em> functionality you can disable this module.
hu: Az <em>All Day</em> funkció át lett helyezve egy külön modulba. Ez biztosítja a továbbakban az „Egész napos” jelölőnégyzetet, amellyel az időpont beviteli mezők megjelenése átkapcsolható. Az időpont nélküli dátummezőknél szintén megjeleníti az „Egész napos” jelzést, ami az egységes kód érdekében alapértelmezetten be van kapcsolva. Ha nincs szükség az <em>All Day</em> modulra, javasolt kikapcsolni.

en: The <em>Date Repeat</em> integration for Date fields is being moved into a separate module. For consistency with prior code, it has been automatically enabled if the Date Repeat API module is enabled. If you don't use <em>Date Repeat</em> functionality in your fields, you can disable this module.
hu: A <em>Date Repeat</em> modul dátummezőkkel való integrációja át lett helyezve egy külön modulba. Az egységes kód érdekében alapértelmezetten be van kapcsolva, ha a <em>Date Repeat API</em> modul engedélyezett. Ha nincs szükség a <em>Date Repeat</em> modulra, javasolt kikapcsolni.

en: Date All Day
hu: Egész napos dátum

en: Adds 'All Day' functionality to date fields, including an 'All Day' theme and 'All Day' checkboxes for the Date select and Date popup widgets.
hu: <em>Egész napos</em> funkcióval bőviti ki a dátum mezőket, valamint jelölőnégyzeteket és más felületi elemeket ad hozzá.

[ctx: Date repeat]
en: Repeats
hu: Ismétlődések

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval days
hu: @interval naponta

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
hu: @interval hetente

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval months
hu: @interval havonta

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
hu: @interval évente

[ctx: Date repeat]
en: Repeat on
hu: Ismétlődés ekkor

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
hu: Minden hétköznap

[ctx: Date repeat]
en: Every Mon, Wed, Fri
hu: Minden hétfőn, szerdán, pénteken

[ctx: Date repeat]
en: Every Tue, Thu
hu: Minden kedden, csütörtökön

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
hu: Ismétlődés minden

en: every weekday
hu: minden hétköznap

en: monday wednesday friday
hu: hétfő szerda péntek

en: tuesday thursday
hu: kedd csütörtök

[ctx: Date repeat]
en: On day @bymonthday of
hu: Kéthavonta ezen a napon: @bymonthday

[ctx: Date repeat]
en: Bymonth
hu: Kéthavonta

[ctx: Date repeat]
en: On the @byday of
hu: Kétnaponta ezen a napon: @byday

en: On day ... of ...
hu: Ennek: ... az ennyiedik: ... napján

en: On the ... of ...
hu: Ennek: ... az ennyiedik: ...

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
hu: @count előfordulás után

[ctx: Date repeat]
en: Count
hu: Darabszám

[ctx: Date repeat]
en: On
hu: Ekkor:

[ctx: Date repeat]
en: Until
hu: Eddig:

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
hu: Ismétlődés befejezése

[ctx: Date repeat]
en: Exclude dates
hu: Kivétel ezeket a dátumokat

[ctx: Date repeat]
en: Include dates
hu: Befoglalva ezen dátumokat

en: Repeat settings
hu: Ismétlődési beállítások

[ctx: datetime_singular]
en: Daily
hu: Naponta

[ctx: datetime_singular]
en: Weekly
hu: Hetente

[ctx: datetime_singular]
en: Monthly
hu: Havonta

[ctx: datetime_singular]
en: Yearly
hu: Évente

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (UNTIL).
hu: Hiányzó érték: „Ismétlődés befejezése”.

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Year (UNTIL)
hu: Hiányzó adat: „Ismétlődés befejezése”: Év

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Month (UNTIL)
hu: Hiányzó adat: „Ismétlődés befejezése”: Hónap

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Day (UNTIL)
hu: Hiányzó adat: „Ismétlődés befejezése”: Nap

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (COUNT).
hu: Hiányzó adat: „Ismétlődés befejezése”.

[ctx: Date repeat]
en: Expanded
hu: Kinyitva

[ctx: Date repeat]
en: Collapsed
hu: Összecsukva

[ctx: Date repeat]
en: Repeat display
hu: Ismétlődés megjelenítése

[ctx: Date repeat]
en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
hu: Az ismétlődések beállítási lehetőségei kinyitva vagy összecsukva induljanak? Összecsukva az űrlap kevésbé tűnik zsúfoltnak.

en: Date Repeat Field
hu: Dátum ismétlés mező

en: Creates the option of Repeating date fields and manages Date fields that use the Date Repeat API.
hu: Létrehoz egy beállítási lehetőséget az ismétlődő dátummezőkhöz és kezeli a <em>Date Repeat API</em>-t használó mezőket.

en: Apply @text filter
hu: @text szűrő alkalmazása

en: Page total
hu: Összes oldal

en: Active items
hu: Aktív elemek

en: Field group
hu: Mezőcsoport

en: Field pattern
hu: Mezőminta

en: !name field is required
hu: !name mező szükséges

en: @label has been removed.
hu: @label eltávolítva.

en: Replace an existing view if one exists with the same name
hu: Létező nézet felülírása, ha azonos névvel már létezik egy

en: Add existing page
hu: Létező oldal hozzáadása

en: Existing page
hu: Létező oldal

en: Existing pages
hu: Létező oldalak

en: Existing page: @title
hu: Létező oldal: @title

en: existing page
hu: létező oldal

en: Existing task
hu: Létező feladat

en: existing pages
hu: létező oldalak

en: Edit selected files
hu: A kiválasztott fájlok szerkesztése

en: Edit multiple files
hu: Több fájl szerkesztése

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
hu: Ebben a mezőben lehet HTML kódot használni. A következő vezérjelek támogatottak:

en: Provide a simple link to the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználóhoz.

en: Result summary
hu: Eredmény összegzése

en: Shows result summary, for example the items per page.
hu: Megmutatja az eredmények összegzését, például az oldalankénti elemek számát.

en: Use site default RSS settings
hu: A webhely alapértelmezett RSS beállításainak használata

en: Display list value as human readable
hu: Listaérték emberek számára olvasható megjelenítése

en: Displays the link in contextual links
hu: A hivatkozás megjelenítése szövegkörnyezeti hivatkozásokban

en: Grouping field Nr.@number
hu: Nr.@number mező csoportosítása

en: Add plural text
hu: Többes számú szöveg hozzáadása

en: Plural text
hu: Többes számú szöveg

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
hu: A kifejezés összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
hu: A menühivatkozás összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: Cache dates
hu: Dátumok gyorstárazása

en: Date objects can be created and cached as date fields are loaded rather than when they are displayed to improve performance.
hu: A teljesítmény javítása érdekében dátum objektumok hozhatók létre és mezőként gyorstárazhatók.

en: Maximum dates per field
hu: Dátumok száma mezőnként

en: If set to '0', all date values on every entity will be cached. Note that caching every date on fields that may have a large number of multiple or repeating values may create a significant performance penalty when the cache is cleared. The suggested setting for multiple value and repeating fields is no more than 4 values per field.
hu: Nullára állítva minden dátum érték gyorstárazva lesz. Fontos tudni, hogy teljesítményromlás következhet be, ha az összes dátum mező sok ismétlődését kell egyszerre üríteni a gyorsítótárból. Javasolt legfeljebb 4 érték tárolása mezőnként.

en: The number of cache values must be a number.
hu: A gyorstárazott értékek mennyiségének számnak kell lennie.

en: The number of cache values must be a number 0 or greater.
hu: A gyorstárazott értékek mennyiségének nullának, vagy nagyobbnak kell lennie.

en: Settings for modules the use the Date API.
hu: A <em>Date API</em>-t használó modulok beállításai.

en: User Edit Template
hu: Felhasználó szerkesztése sablon

en: User edit template
hu: Felhasználó szerkesztése-sablon

en: User being edited
hu: A felhasználó szerkesztés alatt van

en: Display all or a specific amount of rows from a loaded view context.
hu: Összes vagy meghatározott számú sor megjelenítése egy betöltött nézetkontextusból.

en: Limit rows
hu: Sorok korlátozása

en: Select rows
hu: Sorok kiválasztása

en: A Wysiwyg profile is associated with a text format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular text format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
hu: Minden szövegformátumhoz egy szövegszerkesztő profil lesz hozzárendelve, ami meghatározza a kliens-oldalon betöltődő szerkesztőprogramot, annak engedélyezett gombjait és sminkjeit, megjelenítési beállításait és pár más egyedi képességét.

en: View larger map
hu: Megtekintés nagyobb térképen

en: Include embedded map
hu: Beágyazott térkép hozzáadása

en: Width of embedded map
hu: A beágyazott térkép szélessége

en: Choose a default zoom level for embedded and linked maps
hu: Alapértelmezett nagyítási szint a beágyazott és a hivatkozott térképen

en: 1 - Minimum
hu: 1- Minimum

en: 14 - Default
hu: 14 - alapértelmezett

en: Show information bubble
hu: Mutassa az információs buborékot

en: Include original address text
hu: Az eredeti cím szöveges megjelenítése is

en: Embedded map: @width x @height
hu: Beágyazott térkép:  @width x @height

en: Map link: @link_text
hu: Térkép hivatkozása: @link_text

en: Zoom Level: @zoom_level
hu: Nagyítás mértéke: @zoom_level

en: Information Bubble: @information_bubble
hu: Infomrációs buborék: @information_bubble

en: Simple Google Maps
hu: Egyszerű Google térkép

en: to:
hu: eddig:

en: Add a read-more link if output is trimmed.
hu: Továbbolvasási hivatkozás hozzáadása ha a kimenet csonkolt.

en: If checked, a read-more link will be added at the end of the trimmed output
hu: Ha ez be van jelölve, akkor egy továbbolvasási hivatkozást helyez el a csonkolt kimenet végén.

en: The text which will be displayed on the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
hu: A szöveg ami a tovább hivatkozásban fog megjelenni. A nézetből adatokat a fenti „Helyettesítési minták” alapján lehet megadni.

en: The path which is used for the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
hu: A tovább hivatkozáshoz használt útvonal. A nézetből adatokat a fenti „Helyettesítési minták” alapján lehet megadni.

en: Display field as machine name.
hu: Mező megjelenítése programok által olvasható névként.

en: Show the embed display in the ui.
hu: Mutassa a beágyazott megjelenítést a felhasználói felületen.

en: Allow advanced user to use the embed view display. The plugin itself works if it's not visible in the ui
hu: Engedélyezi a haladó felhasználóknak, hogy használják a beágyazott nézet megjelenítést. Maga a beépülő akkor is működni fog ha nem látható a felhasználói felületen.

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string  at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
hu: Minden <em>Views</em> által létrehozott lekérdezésbe, a SELECT részbe bekerül a nézetek és a megjelenítés neve 'view-name:display-name' karaktersorozatként. Ez megkönnyíti a <em>Views</em> lekérdezéseinek azonosítását az adatbázis-kiszolgáló naplóiban, de a használata csak hibakeresési célból javasolt.

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
hu: A <em>Views</em> API használatával beágyazható megjelenítés biztosítása.

en: Display the user with standard user view.
hu: Felhasználó megjelenítése az általános felhasználói nézettel.

en: Only has the 'authenticated user' role
hu: Csak „azonosított felhasználó” szerepköre van

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
hu: Az „azonosított felhasználó”-n kívül további szerepkörei is vannak

en: Display the user with standard user view. It might be necessary to add a user-profile.tpl.php in your themes template folder, because the default <a href="@user-profile-api-link">user-profile</a>e template don't show the username per default.
hu: Felhasználó megjelenítése az általános felhasználói nézettel. Szükséges lehet hozzáadni egy user-profile.tpl.php fájlt a használt smink sablonkönyvtárához, mivel az alapértelmezett <a href="@user-profile-api-link">user-profile</a> sablon alapértelmezetten nem jeleníti meg a felhasználónevet.

en: Please insert the items per page (@items_per_page) from above.
hu: Fentről be kell illeszteni az oldalankénti elemek számát (@items oldalanként).

en: Remove tags from rendered output
hu: Címkék eltávolítása a létrehozott kimenetből

en: Fields to be included as contextual links.
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozásokként beillesztendő mezők.

en: Include destination
hu: Cél befoglalása

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
hu: Egy „cél” paraméter befoglalása a hivatkozásba, hogy a felhasználó visszatérhessen az eredeti nézethez a szövegkörnyezeti művelet befejezésekor.

en: Contextual Links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások

en: Display fields in a contextual links menu.
hu: Mezők megjelenítése egy szövegkörnyezeti hivatkozások menüben.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and with a date field.
hu: A dátumok és naptárak beállítása bonyolult lehet. A !date_wizard megkönnyíti az egyszerű dátummezők felvételét a tartalmakhoz.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. If you enable the Date Tools module, it provides a Date Wizard that makes it easy to create a simple date content type with a date field.
hu: A dátumok és naptárak beállítása bonyolult lehet. A <em>Date Tools</em> modul engedélyezése megkönnyíti az egyszerű dátummezők felvételét a tartalmakhoz.

en: The medium date format type has been set to to @value. You may find it helpful to add new format types like Date, Time, Month, or Year, with appropriate formats, at !value_link.
hu: A közepes dátumforma @value értékre lett beállítva. Hasznos lehet további dátumformák hozzáadása a !value_link linken.

en: <h2>Tools for Dates and Calendars</h2>
hu: <h2>Eszközök dátumokhoz és naptárakhoz</h2>

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. If the calendar module is enabled and the option to create a calendar is chosen, a calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
hu: A következő űrlap kitöltésével automatikusan létrehozható egy dátum-idő mezővel rendelkező <em>Dátum</em> tartalomtípus, a hozzá tartozó elő-konfigurált naptárral együtt. Ha a <em>Calendar</em> modul be van kapcsolva és az új naptár automatikus létrehozása aktív, akkor szintén létrejön az elkövetkező események blokkja, valamint egy iCal csatorna a naptárhoz. Az ebből az új tartalomtípusból létrehozott tartalmi egységek a naptárra mutató, a naptárak pedig egy „Új dátum hozzáadása” hivatkozást jelenítenek meg. Mindettől függetlenül új dátum mezők hozzáadhatóak korábbról már létező tartalomtípusokhoz is, azok nevének begépelésével.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen. You can also make changes to the calendar on the Views edit page.
hu: Hogy a beállítás egyszerűbb legyen, itt csak néhány lehetőség jelenik meg. Ha azonban a dátum már létre lett hozva, a Kezelés oldalon jóval több beállítás elvégezhető és további mezők adhatók az újonnan létrehozott tartalomtípushoz. A naptár szintén módosítható a <em>Views</em> nézeteinek oldalán.

en: Date Wizard and other tools to manage and create dates and calendars.
hu: <em>Date Wizard</em> és más eszközök dátumok kezeléséhez és naptárak létrehozásához.

en: Select media
hu: Média kiválasztása

en: Remove media
hu: Média eltávolítása

en: File saved
hu: A fájl elmentve

en: Add internet files to your media library.
hu: Internetről származó fájlok hozzáadása a médiakönyvtárhoz.

en: The type of the file.
hu: A fájl típusa.

en: Convert Media tags to markup
hu: A <em>Media</em> modul címkéinek átalakítása leírónyelvi jelölőelemekké

en: Import files
hu: Fájlok importálása

en: Do NOT download the "CKEditor for Drupal" edition.
hu: <em>Ne</em> töltse le a „CKEditor for Drupal” kiadást.

en: Advanced CSS styles
hu: Haladó CSS stílusok

en: no file types selected
hu: nincs fájl típus kiválasztva

en: How to display the time ago or time hence for this field.
hu: Hogyan jelenjen meg az „idő óta” vagy „idő múlva” ehhez a mezőhöz.

en: No valid timezone name was provided.
hu: Nincs érvényes időzóna elnevezés megadva.

en: Please choose a year.
hu: Év kiválasztása.

en: Please choose a month.
hu: Hónap kiválasztása.

en: Please choose a day.
hu: Nap kiválasztása.

en: Please choose an hour.
hu: Óra kiválasztása.

en: Please choose a minute.
hu: Perc kiválasztása.

en: Please choose a second.
hu: Másodperc kiválasztása.

en: Original @entity
hu: Eredeti @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
hu: Az eredeti @entity adat ha @entity frissített vagy mentett.

en: The base name of the file.
hu: A fájl alapneve.

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
hu: A következő vezérjelekhez vagy vezérjel típusokhoz hiányzik a kötelező név és/vagy leírás információ:

en: Clean URL
hu: Rövid webcím

en: The format for pager link urls. With the Pager format, the links look like 'calendar/?date=2020-05'. The Clean URL format links look like 'calendar/2020-05'. The Clean format links look nicer but the Pager format links are likely to work better if the calendar is used in blocks or panels.
hu: A lapozó hivatkozásainak formátuma lehet „Rövid webcím” (<code>calendar/2020-05</code>), ami szép ugyan, de a „Lapozó” formátum (<code>calendar/?date=2020-05</code>) jobban működik, ha a naptár blokkban vagy panelen van.

en: The URL of the entity.
hu: Az entitáshoz tartozó URL.

en: Rendered @entity_type
hu: Megjelenített @entity_type

en: Field "@name".
hu: "@name" mező.

en: List normalizer
hu: Lista normalizáló
