Webchick's test profile (7.x-0.1-unstable25) - en to be translation catalogue (4590 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: User interface
be: Інтэрфэйс карыстальніка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Next
be: Наступны

en: user
be: карыстальнік

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць наладкі

en: Reset to defaults
be: Вярнуцца да наладак па змоўчанні

en: context
be: кантэкст

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Create a new user account.
be: Стварыць новы акаўнт карыстальніка.

en: Request new password via e-mail.
be: Запытаць новы пароль на e-mail.

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: approve
be: дазволіць

en: E-mail
be: Адрас E-mail

en: Approve
be: Дазволіць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змест

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Email address
be: Email адрас

en: content
be: змест

en: Development
be: Распрацоўка

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Replies
be: Адказы

en: Closed
be: Зачынена

en: yes
be: так

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: closed
be: зачыненае

en: Actions
be: Дзеянні

en: disabled
be: адключана

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: administrator
be: адміністратар

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Read more
be: Чытаць далей

en: RSS feed
be: RSS-канал

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Explanation or submission guidelines
be: Тлумачэнні ці інструкцыі, што тычацца дасылкі матэрыялаў

en: Article
be: Артыкул

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Актывавана

en: Administration
be: Кіраваньне

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Больш

en: not verified
be: госць

en: Action
be: Дзеянне

en: Last updated
be: Абноўлена

en: new
be: новае

en: error
be: памылка

en: Tags
be: Тэмы

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: The title of the block as shown to the user.
be: Загаловак блоку (як яго пабачыць карыстальнік).

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: cron
be: крон

en: Content types
be: Тыпы кантэнта

en: Homepage
be: Хатняя старонка

en: Home page
be: Хатняя старонка

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Download
be: Загрузка

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: updated
be: абноўлена

en: Overview
be: Агляд

en: File information
be: Інфармацыя пра файл

en: File
be: Файл

en: Advanced options
be: Прасунутыя наладкі

en: Release notes
be: Інфармацыя пра рэліз

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: Daily
be: Штодзенна

en: Weekly
be: Кожны тыдзень

en: None
be: Аніводны

en: Display settings
be: Наладкі паказа

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Test
be: Тэст

en: Number
be: Номер

en: Message
be: Паведамленне

en: No log messages available.
be: Лёгі адсутныя

en: Password
be: Пароль

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: The configuration options have been saved.
be: Наладкі канфігурацыі захаваныя

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Types
be: Тыпы

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
be: Старонкі дадзенага ўзроўню сартуюцца напачатку па вазе, а потым па загалоўку.

en: none
be: няма

en: Category
be: Катэгорыя

en: Add container
be: Дадаць кантэйнер

en: Settings
be: Наладкі

en: Add category
be: Дадаць катэгорыю

en: Name
be: Імя

en: edit container
be: рэдагаваць кантэйнэр

en: edit
be: рэдагаваць

en: No categories available.
be: Няма катэгорыяў.

en: Go to previous page
be: Да папярэдняй старонкі

en: up
be: уверх

en: Go to parent page
be: Перайсці да бацькоўскай старонкі

en: Go to next page
be: Да наступнай старонкі

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: Outline
be: Кароткі змест

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Save
be: Захаваць

en: Session opened for %name.
be: Сэсыя для %name адчыненая.

en: Help
be: Дапамога

en: Default
be: Па змоўчанні

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Open
be: Адкрыць

en: Top
be: Верх

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Core
be: Ядро

en: Time
be: Час

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: History
be: Гісторыя

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Шлях

en: Filename
be: Назва файла

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Modules
be: Модулі

en: Clear index
be: Ачысціць індэкс

en: General discussion
be: Агульная дыскусія

en: edit forum
be: рэдагаваць форум

en: Forum name
be: Імя форума

en: forum
be: форум

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць форум %name?

en: Refresh
be: Перазагрузіць

en: Region
be: Рэгіён

en: Visible
be: Бачна

en: Anchor
be: Якар

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: Advanced settings
be: Пашыраныя наладкі

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Тызер

en: never
be: ніколі

en: The username %name does not exist.
be: Імя карыстальніка %name не існуе.

en: mail
be: пошта

en: Updated
be: Абноўлена

en: actions
be: дзеянні

en: Text
be: Тэкст

en: style
be: стыль

en: aggregator
be: агрэгатар

en: read more
be: чытаць далей

en: Update interval
be: Інтэрвал абнаўлення

en: The fully-qualified URL of the feed.
be: Поўная спасылка (URI) фіда.

en: Add forum
be: Дадаць форум

en: Add term
be: Дадаць тэрмін

en: theme
be: тэма

en: no screenshot
be: няма здымка экрану (скрыншоту)

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Access log settings
be: Наладкі дасягу да логаў

en: Enable access log
be: Актываваць логі дасягу

en: Discard access logs older than
be: Адкінуць запісы рэгістру дасягу, старэйшыя за

en: Preview comment
be: Папярэдні прагляд

en: Unassign
be: Адмена прызначэння

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Advanced search
be: Пашыраны пошук

en: You are not authorized to access this page.
be: У вас недастаткова правоў для прагляду гэтай старонкі.

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: n/a
be: [няма]

en: Upload
be: Загрузіць

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Paths
be: Шляхі

en: type
be: тып

en: Find content
be: Знайсці кантэнт

en: Database type
be: Тып базы дадзеных

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып кантэнта

en: action
be: дзеянне

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Канфігураваць

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Files
be: Файлы

en: file
be: файл

en: status
be: статус

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Наладкі

en: Contact
be: Кантакт

en: no
be: не

en: Created
be: Створана

en: Node
be: Вузел

en: Sent email to %recipient
be: Даслаць емэйл %recipient

en: Unable to send email to %recipient
be: Немагчыма даслаць емэйл %recipient

en: The subject of the message.
be: Тэма паведамлення.

en: Create
be: Стварыць

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: Save categories
be: Захаваць катэгорыі

en: Parent item
be: Бацькоўскі элемент

en: Question
be: Пытанне

en: Add child page
be: Дадаць дачынную старонку

en: Printer-friendly version
be: Друкаваная версія

en: Content type for child pages
be: Тып змесціва для дачынных старонак

en: Update options
be: Наладкі абнаўлення

en: Remove from outline
be: Gерамясціць з схемы

en: Unknown export format.
be: Невядомы фармат экспарту.

en: All
be: Усе

en: Active
be: Актыўна

en: Done
be: Зроблена

en: Last post
be: Апошні запіс

en: Access denied
be: Дасяг забаронены

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Add content
be: Дадаць кантэнт

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Add block
be: Дадаць блок

en: Page
be: Старонка

en: Bottom
be: Знізу

en: 1 hour | @count hours
be[0]: 1 гадзіна
be[1]: @count гадзінаў

en: 1 day | @count days
be[0]: 1 дзень
be[1]: @count дзен

en: Configuration saved.
be: Канфігурацыя захаваная

en: Taxonomy terms
be: Тэрміны таксанаміі

en: Logo
be: Лагатып

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: Good
be: Добры

en: php
be: PHP

en: Only site administrators can create new user accounts.
be: Толькі адміністратары сайта могуць стварыць новыя акаўнты.

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Host
be: Хост

en: Available updates
be: Даступныя абнаўленні

en: Manual update check
be: Праверыць абнаўленне ўручную

en: Never
be: Ніколі

en: Check manually
be: Праверыць уручную

en: Up to date
be: Актуальны

en: Update available
be: Абнаўленне даступна

en: Drupal core update status
be: Стан абнаўлення ядра Drupal

en: Out of date
be: Састарэлы

en: Header
be: Загаловак

en: Left sidebar
be: Левая стужка

en: Right sidebar
be: Правая стужка

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Recipients
be: Атрымальнікі

en: Selected
be: Выбраны

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
be: Выстаўце <em>Так</em>, калі жадаеце, каб гэтая катэгорыя выкарыстоўвалася па змоўчаньні.

en: You must enter a category.
be: Вы павінныя ўвесці катэгорыю.

en: Are you sure you want to delete %category?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %category?

en: Category %category has been deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: Your name
be: Вашае імя

en: Your e-mail address
be: Ваш e-mail адрас

en: Send e-mail
be: Даслаць e-mail

en: You must select a valid category.
be: Вы павінны абраць існуючую катэгорыю.

en: You must enter a valid e-mail address.
be: Вы павінны ўвесці слушны адрас e-mail

en: Menu link
be: Пункт меню

en: To
be: Каму

en: Feed description
be: Апісанне фіда.

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Visibility
be: Бачнасць

en: Roles
be: Статусы

en: Revision ID
be: ID версіі

en: Comment
be: Каментар

en: Comment ID
be: ID каментара

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Published
be: Апублікавана

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтр

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Locale
be: Лакаль (настройкі мовы і рэгіёна)

en: Title field label
be: Цэтлік загалоўка поля

en: Promoted to front page
be: Пастаўлена на галоўную старонку

en: Sticky at top of lists
be: Прымацавана ўверсе спісаў

en: Revisions
be: Перагляд

en: Log message
be: Запіс у логу

en: URL alias
be: URL аліас

en: Poll duration
be: Працягласць апытання

en: Poll choices
be: Прапанаваныя варыянты адказаў на апытанне

en: Poll votes
be: Галасы з апытання

en: Explanation
be: Тлумачэнне

en: Selection options
be: Наладкі выбару

en: File ID
be: Файл ID

en: File name
be: Імя файла

en: File size
be: Памер файла

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Vocabulary name
be: Назва слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Term name
be: Назоў тэрміна

en: Role name
be: Назоў статусу

en: E-mail address
be: Адрас E-mail

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Last login
be: Апошні ўваход

en: Time zone
be: Часовая зона

en: Severity
be: Прыярытэт

en: Field name
be: Назва поля

en: Field type
be: Тып поля

en: Global settings
be: Глабальныя наладкі

en: Widget type
be: Тып віджэта

en: Vote
be: Голас

en: Count
be: Колькасць

en: Overridden
be: Адменена

en: Set name
be: Усталяваць імя

en: Original image
be: Сапраўдная выява

en: RSS - blogs
be: RSS - блогі

en: Heading
be: Загаловак

en: Search settings
be: Наладкі пошука

en: Mode
be: Рэжым

en: Normal
be: Нармальны

en: Warning
be: Увага

en: blocked
be: заблякаваны

en: active
be: актыўны

en: N/A
be: Не даступна

en: OPML feed
be: OPML фід

en: configure
be: змяніць настройкі

en: Number of news items in block
be: Колькасць навінаў у блоку

en: View this feed's recent news.
be: Праглядзець апошнія навіны фіда.

en: View this category's recent news.
be: Праглядзець апошнія навіны катэгорыі.

en: Feed overview
be: Агляд фіда

en: Items
be: Элементы

en: Last update
be: Апошняе абнаўленне

en: Next update
be: Наступнае абнаўленне

en: %time left
be: засталося %time

en: remove items
be: выдаліць элементы

en: update items
be: абнавіць элементы

en: Category overview
be: Агляд катэгорыі

en: Categorize
be: Катэгарызаваць

en: The categories have been saved.
be: Катэгорыі захаваныя.

en: Updated:
be: Абноўлена:

en: %age old
be: %age

en: %ago ago
be: %ago таму

en: Nodes
be: Матэрыялы

en: Authored by
be: Аўтар:

en: The feed %feed has been updated.
be: Фід %feed быў абноўлены.

en: Feed %feed deleted.
be: Стужка %feed выдаленая.

en: The feed %feed has been deleted.
be: Стужка %feed выдалена.

en: Feed %feed added.
be: Стужка %feed даданая.

en: The feed %feed has been added.
be: Стужка %feed даданая.

en: The news items from %site have been removed.
be: Навіны з %site былі выдаленыя.

en: Performance
be: Прадукцыйнасць

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: This field is required.
be: Абавязковае поле.

en: Maximum
be: Максімум

en: Line
be: Радок

en: Scale
be: Маштаб

en: Medium
be: Сярэдні

en: Media
be: Мультымедыя

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Month
be: Месяц

en: Details
be: Падрабязна

en: Widget
be: Віджэт

en: Last reply
be: Апошні адказ

en: Prev
be: Папярэдні

en: System
be: Сістэма

en: Domain
be: Дамен

en: Processors
be: Працэсары

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Send
be: Адаслаць

en: Code
be: Код

en: Enter a valid username.
be: Увядзіце імя карыстальніка.

en: Owner
be: Уладальнік

en: Recipient
be: Адрасат

en: Add a role to the selected users
be: Дадаць ролю выбраным карыстальнікам

en: Remove a role from the selected users
be: Зняць ролю з выбраных карыстальнікаў

en: security
be: бяспека

en: node
be: матэрыял

en: Administer content
be: Адмністраванне зместу

en: General
be: Агульны

en: Method
be: Метад

en: Egypt
be: Егіпет

en: Namibia
be: Намібія

en: Israel
be: Ізраіль

en: Iran
be: Іран

en: New Zealand
be: Новая Зеландыя

en: Tonga
be: Тонга

en: Cuba
be: Куба

en: Brazil
be: Бразілія

en: Chile
be: Чылі

en: Paraguay
be: Парагвай

en: Jamaica
be: Ямайка

en: Japan
be: Японія

en: Libya
be: Лівія

en: Navajo
be: Навая

en: Poland
be: Польша

en: Portugal
be: Партугалія

en: Singapore
be: Сінгапур

en: Turkey
be: Турцыя

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Mon
be: пан

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Fri
be: пят

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: нядзеля

en: January
be: студзень

en: February
be: люты

en: March
be: сакавік

en: April
be: красавік

en: May
be: май

en: June
be: чэрвень

en: July
be: ліпень

en: August
be: жнівень

en: September
be: верасень

en: October
be: кастрычнік

en: November
be: лістапад

en: December
be: снежань

en: am
be: да палудня

en: pm
be: пасля палудня

en: Forum
be: Форум

en: Configuration
be: Канфігурацыя

en: !time ago
be: !time таму

en: Background color
be: Колер фона

en: Text color
be: Колер  тэксту

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Basic
be: Асноўны

en: Color
be: Колер

en: Appearance
be: Выгляд

en: Role
be: Роля

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: Log in
be: Уваход у сістэму

en: Updated URL for feed %title to %url.
be: Спасылка стужкі %title абноўленая на %url.

en: Blog
be: Блог

en: Jump to the first comment of this posting.
be: Перайсці да першага каментара.

en: Jump to the first new comment of this posting.
be: Перайсці да першага новага каментара.

en: Add new comment
be: Дадаць каментар

en: Add a new comment to this page.
be: Дадаць новы каментар да гэтае старонкі.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
be: Выкажыце свае меркаванне наконт гэтага матэрыялу.

en: reset
be: скінуць

en: String
be: Радок

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Not installed
be: Не інсталявана

en: Choices
be: Варыянты

en: Minimum cache lifetime
be: Мінімальны час жыцьця кэшу

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: 1 vote | @count votes
be[0]: 1 голас
be[1]: @count галасоў
be[2]: @count галасоў

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
be: @site у рэжыме абслугоўвання. Мы хутка вернемся. Дзякуй за разуменне.

en: Default front page
be: Дапомная першая старонка

en: Top pages
be: Папулярныя старонкі

en: Text processing
be: Апрацоўка тэксту

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Rows
be: Радкі

en: Save changes
be: Захаваць змены

en: access denied
be: дасяг забаронены

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Uninstall
be: Выдаліць

en: Install
be: Усталяваць

en: Arguments
be: Аргументы

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Order
be: Парадак

en: Recent comments
be: Апошнія каментары

en: Node: ID
be: Допіс: ID

en: Recent hits
be: Нядаўнія прагляды

en: Set default
be: Усталяваць па змаўчанні

en: Integer
be: Цэлае

en: IP Address
be: IP Адрэса

en: The comment and all its replies have been deleted.
be: Каментар ды ўсе адказы на яго выдаленыя.

en: false
be: ня слушна

en: true
be: слушна

en: Preformatted
be: Прэфарматаваны тэкст

en: Profile
be: Профіль

en: Anonymous users
be: Ананiмныя карыстальнiкi

en: Clear cache
be: Пачысціць кэш

en: Visibility settings
be: Наладкі бачнасці

en: Votes
be: Галасы

en: Term description
be: Апісанне тэрміна

en: Save settings
be: Захаваць наладкі

en: Operation
be: Аперацыя

en: reply
be: адказаць

en: Function
be: Функцыя

en: Session closed for %name.
be: %name: сэсыя зачыненая.

en: Tracker
be: Сачыльнік

en: You have to specify a valid date.
be: Вы павінны ўвесці правільную дату.

en: Server settings
be: Наладкі сервера

en: The field %field is required.
be: Поле %field – абавязковае.

en: Germany
be: Германія

en: Logout
be: Выхад

en: 1 new | @count new
be[0]: 1 новы
be[1]: @count новых
be[2]: @count новых

en: Default language
be: Стандартная мова

en: Rules
be: Правілы

en: Afghanistan
be: Афганістан

en: Albania
be: Албанія

en: Algeria
be: Алжыр

en: American Samoa
be: Амерыканскае Самоа

en: Andorra
be: Андора

en: Angola
be: Ангола

en: Anguilla
be: Ангілья

en: Antarctica
be: Антарктыда

en: Antigua and Barbuda
be: Антыгуа і Барбуда

en: Argentina
be: Аргентына

en: Armenia
be: Арменія

en: Aruba
be: Аруба

en: Australia
be: Аўстралія

en: Austria
be: Аўстрыя

en: Azerbaijan
be: Азербайджан

en: Bahamas
be: Багамскія выспы

en: Bahrain
be: Бахрэйн

en: Bangladesh
be: Бангладэш

en: Barbados
be: Барбадос

en: Belarus
be: Беларусь

en: Belgium
be: Бельгія

en: Belize
be: Беліз

en: Benin
be: Бенін

en: Bermuda
be: Бермудскія астравы

en: Bhutan
be: Бутан

en: Bolivia
be: Балівія

en: Bosnia and Herzegovina
be: Боснія і Герцагавіна

en: Botswana
be: Батсвана

en: Bouvet Island
be: Буве востраў

en: Brunei
be: Брунэй

en: Bulgaria
be: Балгарыя

en: Burkina Faso
be: Буркіна Фасо

en: Burundi
be: Бурундзі

en: Cambodia
be: Камбоджа

en: Cameroon
be: Камерун

en: Canada
be: Канада

en: Cape Verde
be: Каба-Вэрдэ

en: Cayman Islands
be: Кайманавы выспы

en: Central African Republic
be: Цэнтральна-Афрыканская Рэспубліка

en: Chad
be: Чад

en: China
be: Кітай

en: Christmas Island
be: Востраў Ражства

en: Cocos (Keeling) Islands
be: Какосавыя астравы

en: Colombia
be: Калумбія

en: Comoros
be: Каморскія астравы

en: Cook Islands
be: Астравы Кука

en: Costa Rica
be: Коста-Рыка

en: Cyprus
be: Кіпр

en: Czech Republic
be: Чэхія

en: Denmark
be: Данія

en: Djibouti
be: Джыбуці

en: Dominica
be: Дамініка

en: Dominican Republic
be: Дамініканская Рэспубліка

en: Ecuador
be: Эквадор

en: El Salvador
be: Сальвадор

en: Equatorial Guinea
be: Экватарыяльная Гвінея

en: Eritrea
be: Эрытрэя

en: Estonia
be: Эстонія

en: Ethiopia
be: Эфіопія

en: Faroe Islands
be: Фарэрскія выспы

en: Finland
be: Фінляндыя

en: France
be: Францыя

en: French Guiana
be: Французская Гвіяна

en: French Polynesia
be: Французская Палінезія

en: Gabon
be: Габон

en: Gambia
be: Гамбія

en: Georgia
be: Грузія

en: Ghana
be: Гана

en: Gibraltar
be: Гібралтар

en: Greece
be: Грэцыя

en: Greenland
be: Грэнландыя

en: Grenada
be: Грэнада

en: Guadeloupe
be: Гвадэлупа

en: Guam
be: Гуам

en: Guatemala
be: Гватэмала

en: Guinea
be: Гвінея

en: Guinea-Bissau
be: Гвінея-Бісаў

en: Guyana
be: Гаяна

en: Haiti
be: Гаіці

en: Heard Island and McDonald Islands
be: Востраў Херд і Астравы Макдоналд

en: Honduras
be: Гандурас

en: Hungary
be: Вугоршчына

en: Iceland
be: Ісландыя

en: India
be: Індыя

en: Indonesia
be: Інданэзія

en: Iraq
be: Ірак

en: Ireland
be: Ірландыя

en: Italy
be: Італія

en: Jordan
be: Іарданія

en: Kazakhstan
be: Казахстан

en: Kenya
be: Кенія

en: Kiribati
be: Кірыбаці

en: Kuwait
be: Кувейт

en: Kyrgyzstan
be: Кыргызстан

en: Laos
be: Лаос

en: Latvia
be: Латвія

en: Lebanon
be: Ліван

en: Lesotho
be: Лесота

en: Liberia
be: Ліберыя

en: Liechtenstein
be: Ліхтэнштэйн

en: Lithuania
be: Літва

en: Luxembourg
be: Люксембург

en: Madagascar
be: Мадагаскар

en: Malawi
be: Малаві

en: Malaysia
be: Малайзія

en: Maldives
be: Мальдывы

en: Mali
be: Малі

en: Malta
be: Мальта

en: Marshall Islands
be: Маршалавы Астравы

en: Martinique
be: Марцініка

en: Mauritania
be: Маўрытанія

en: Mauritius
be: Маўрыкій

en: Mayotte
be: Майотта

en: Mexico
be: Мексіка

en: Micronesia
be: Мікранэзія

en: Moldova
be: Малдова

en: Monaco
be: Манака

en: Mongolia
be: Манголія

en: Montserrat
be: Монтсеррат

en: Morocco
be: Марока

en: Mozambique
be: Мазамбік

en: Myanmar
be: М'янма

en: Nauru
be: Наўру

en: Nepal
be: Непал

en: Netherlands
be: Нідэрланды

en: Netherlands Antilles
be: Антыльскія выспы

en: New Caledonia
be: Новая Каледонія

en: Nicaragua
be: Нікарагуа

en: Niger
be: Нігер

en: Nigeria
be: Нігерыя

en: Niue
be: Ніуэ

en: Norfolk Island
be: Востраў Норфалк

en: North Korea
be: Паўночная Карэя

en: Northern Mariana Islands
be: Паўночныя Марыянскія астравы

en: Norway
be: Нарвегія

en: Oman
be: Аман

en: Pakistan
be: Пакістан

en: Palau
be: Палау

en: Panama
be: Панама

en: Papua New Guinea
be: Папуа — Новая Гвінея

en: Peru
be: Перу

en: Philippines
be: Філіпіны

en: Puerto Rico
be: Пуэрта-Рыка

en: Qatar
be: Катар

en: Reunion
be: Рэюньён

en: Romania
be: Румынія

en: Russia
be: Расія

en: Rwanda
be: Руанда

en: Samoa
be: Самоа

en: San Marino
be: Сан-Марына

en: Saudi Arabia
be: Саудаўская Аравія

en: Senegal
be: Сенегал

en: Seychelles
be: Сейшэльскія астравы

en: Sierra Leone
be: Сьерра-Леонэ

en: Slovakia
be: Славакія

en: Slovenia
be: Славенія

en: Solomon Islands
be: Саламонавы Астравы

en: Somalia
be: Самалі

en: South Africa
be: Паўдневая Афрыка

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
be: Паўднёвая Джорджыя і Паўднёвыя Сандвичевы астравы

en: Spain
be: Іспанія

en: Sri Lanka
be: Шры-Ланка

en: Sudan
be: Судан

en: Suriname
be: Сурынам

en: Svalbard and Jan Mayen
be: Шпіцберген і Востраў Ян-Маен

en: Swaziland
be: Свазіленд

en: Sweden
be: Швецыя

en: Switzerland
be: Швейцарыя

en: Syria
be: Сірыя

en: Taiwan
be: Тайвань

en: Tajikistan
be: Таджыкістан

en: Tanzania
be: Танзанія

en: Thailand
be: Тайланд

en: Togo
be: Тога

en: Tokelau
be: Такелаў

en: Trinidad and Tobago
be: Трынідад і Табага

en: Tunisia
be: Туніс

en: Turkmenistan
be: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
be: Цёркс і Кайкас

en: Tuvalu
be: Тувалу

en: Uganda
be: Уганда

en: Ukraine
be: Украіна

en: United Arab Emirates
be: Аб'яднаныя Арабскія Эміраты

en: United Kingdom
be: Вялікабрытанія

en: United States
be: ЗША

en: United States Minor Outlying Islands
be: Злучаныя Штаты Амерыкі Знешнія малыя астравы

en: Uruguay
be: Уругвай

en: Uzbekistan
be: Узбекістан

en: Vanuatu
be: Вануату

en: Venezuela
be: Венесуэла

en: Wallis and Futuna
be: Уоліс і Футуна

en: Yemen
be: Йемен

en: Zambia
be: Замбія

en: Zimbabwe
be: Зімбабвэ

en: Table prefix
be: Прэфікс табліцы

en: Database username
be: Імя карыстальніка базы дадзеных

en: Database password
be: Пароль для карыстальніка базы дадзеных

en: Database name
be: Назва базы дадзеных

en: Add user
be: Дадаць карыстальніка

en: Port
be: Порт

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Authored on
be: Дата:

en: Leave blank for %anonymous.
be: Пакіньце пустым для %anonymous.

en: Hidden
be: Схаваць

en: Show
be: Паказаць

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
be: Дазволіць або забараніць старонку кэшыравання для ананімных карыстальнікаў ды ўсталяваць наладкі аптымізацыі CSS і JS.

en: Syslog
be: Сістэмны журнал

en: Key
be: Ключ

en: Enabled languages
be: Уключаныя мовы

en: Change
be: Змяніць

en: Arabic
be: Арабская

en: English
be: Ангельская

en: French
be: Французская

en: Italian
be: Італьянская

en: Spanish
be: Іспанская

en: Japanese
be: Японская

en: Korean
be: Карэйская

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
be: Слушная e-mail адрэса. Усе лісты накіроўваемыя сістэмай будуць адпраўляцца на гэтую адрэсу. Дадзеная адрэса не будзе публікавацца і будзе выкарыстоўвацца толькі ў выпадку атрымання новага пароля ці апавяшчэнняў.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
be: Еmail %email ужо зарэгістраваны ў сістэме. <a href="@password">Магчыма, вы хочаце аднавіць пароль па эл. пошце?</a>

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: Import OPML
be: Імпарт OPML

en: Remove items
be: Выдаліць элементы

en: OPML File
be: OPML файл

en: Allowed HTML tags
be: Дазволеныя HTML тэгі

en: Sources
be: Крыніцы

en: !title category latest items
be: Апошнія пункты катэгорыі !title

en: !title feed latest items
be: Апошнія пункты фіду !title

en: The category %category has been updated.
be: Катэгорыя %category была абноўленая.

en: Category %category deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: The category %category has been deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: Category %category added.
be: Катэгорыя %category была даданая.

en: The category %category has been added.
be: Катэгорыя %category была даданая.

en: aggregator - @title
be: Агрэгатар - @title

en: 1 item | @count items
be[0]: 1 пункт
be[1]: @count пунктаў(ы)

en: Add menu
be: Дадаць меню

en: menu
be: меню

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: No items selected.
be: Не выбрана ніякіх элементаў.

en: The update has been performed.
be: Абнаўленне было выканана.

en: Browser
be: Браўзер

en: View user profile.
be: Прагляд профіля карыстальніка.

en: Titles only
be: Толькі загалоўкі

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: This cannot be undone.
be: Дзеянне не можа быць адменена.

en: Upload picture
be: Запампаваць выяву

en: Message:
be: Паведамленне:

en: Language file
be: Моўны файл

en: published
be: апублікавана

en: Average page generation time
be: Сярэдні час генэрацыі старонкі

en: The changes have been saved.
be: Змены былі захаваныя.

en: Show only users where
be: Паказаць толькі карыстальнікаў, дзе

en: Refine
be: Змяніць

en: Undo
be: Адмена

en: Member for
be: Сябра цягам

en: @time ago
be: @time таму

en: No users selected.
be: Няма выбраных карыстальнікаў.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
be: Увага! Выкрытая зламысная спроба змяніць абароненыя палі профіля карыстальніка.

en: Select all rows in this table
be: Выбраць усе радкі з гэтай табліцы

en: Deselect all rows in this table
be: Адмяніце ўсе радкі ў гэтай табліцы

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: Please enter some keywords.
be: Калі ласка, увядзіце ключавыя словы.

en: Front page
be: Галоўная старонка

en: Request new password
be: Запытаць новы пароль

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Deleted
be: Выдалена

en: Languages
be: Мовы

en: Topics
be: Тэмы

en: Topic
be: Тэма

en: Allowed values list
be: Спіс дазволеных значэнняў

en: Today
be: Сёння

en: Edit menu
be: Рэдагаваць меню

en: Delete menu
be: Выдаліць меню

en: Publishing options
be: Наладкі публікацыі

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Minimum height
be: Мінімальная вышыня

en: Minimum width
be: Мінімальная шырыня

en: Locale settings
be: Наладкі лакалі

en: Configure block
be: Наладкі блока

en: How many content items to display in "day" list.
be: Колькі матэрыялаў адлюстроўваць у спісе за дзень

en: Jan
be: студзень

en: Feb
be: люты

en: Mar
be: сакавік

en: Apr
be: красавік

en: Jun
be: чэрвень

en: Jul
be: ліпень

en: Aug
be: жнівень

en: Sep
be: верасень

en: Oct
be: кастрычнік

en: Nov
be: лістапад

en: Dec
be: Снежань

en: Second
be: Секунда

en: Select list
be: Абраць спіс

en: Text field
be: Текставае поле

en: Granularity
be: ступень дэталізацыі

en: Long
be: Доўгі

en: Short
be: Сціслы

en: Posts
be: Допісы

en: Configure permissions
be: Наладзіць правы

en: Workflow
be: Працэс

en: Randomize
be: Выбар выпадковага параметра

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Empty
be: Пусты

en: Existing system path
be: Існуючы сістэмны шлях

en: Path alias
be: Шлях сіноніма

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
be: Вызначце альтэрнатыўны шлях, па якому будуць даступны гэтыя дадзеныя. Напрыклад, увядзіце "about", калі пішыце старонку "аб сайце". Выкарыстоўвайце адносныя шляхі, не дадавайце завяршальны слэш '/', іначай псеўданім URL не будзе працаваць.

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: any
be: любы

en: Choice
be: Выбар

en: Log out
be: Выйсці

en: Number of day's top views to display
be: Колькасць праглядаў за дзень.

en: Number of all time views to display
be: Колькасьць праглядаў за ўвесь час, што будзе адлюстроўвацца

en: Number of most recent views to display
be: Колькасьць новых праглядаў - да адлюстравання

en: The settings have not been saved because of the errors.
be: Наладкі не захаваныя праз памылкі.

en: characters
be: знакі

en: profile
be: профіль

en: Su
be: нядз

en: Mo
be: пнд

en: Tu
be: аўт

en: We
be: срд

en: Th
be: чцв

en: Fr
be: птн

en: Sa
be: суб

en: First day of week
be: Першы дзень тыдню

en: Autocomplete taxonomy
be: Аўтазапаўняльная таксанамія

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Send yourself a copy.
be: Даслаць сабе копію.

en: Your message has been sent.
be: Вашае паведамленне дасланае.

en: Create new account
be: Стварыць новы рахунак

en: role
be: роля

en: Are you sure you want to delete the block %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць блок %name?

en: The block %name has been removed.
be: Блок %name выдалены.

en: Info
be: Інфармацыя

en: People
be: Карыстальнікі

en: list terms
be: вывесці спіс тэрмінаў

en: add terms
be: дадаць дэфініцыі

en: Created new term %term.
be: Створаны новы тэрмін %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць тэрмін %title?

en: Deleted term %name.
be: Тэрмін %name выдалены.

en: warning
be: папераджэньне

en: No statistics available.
be: Няма даступнай статыстыкі.

en: Last run !time ago
be: Апошні запуск !time таму

en: Site information
be: Інфармацыя пра сайт

en: Blocked
be: Заблакавана

en: Enabled filters
be: Уключаныя фільтры

en: critical
be: крытычны

en: Results
be: Вынікі

en: Older polls
be: Старэйшыя галасаванні

en: View the list of polls on this site.
be: Прагледзець спіс галасаванняў на сайце.

en: Poll settings
be: Наладкі апытання

en: You must fill in at least two choices.
be: Вы павінны прапанаваць як мінімум два варыянты.

en: open
be: адчыненае

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
be: У гэтай табліцы пералічаны ўсе зарэгістраваныя галасы ў гэтым апытанні. Калі ананімным карыстальнікам дазволена галасаваць, яны ідэнтыфікуюцца па IP-адрасам кампутараў, якія выкарыстоўваліся імі пры галасаванні.

en: Visitor
be: Наведвальнік

en: Cancel your vote
be: Адмяніць ваш голас

en: View the current poll results.
be: Глядзець вынікі бягучага апытання.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
be: Выдаленне тэрміна аўтаматычна выдаліць усе тэрміны-дзеці (калі яны існуюць). Гэтае дзеянне нельга адкаціць.

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: Parent terms
be: Бацькоўскія тэрміны

en: Syndicate
be: RSS

en: Blogs
be: Блог

en: Books
be: Кнігі

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
be: Фід з %site, здаецца, парушаны з-за памылкі "%error" у лініі %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
be: Фід з %site, здаецца, парушаны з-за памылкі "%error" у лініі %line.

en: Forums
be: Форумы

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: !date by !username
be: !date ад !username

en: revert
be: адкат

en: Revision
be: Версія

en: current revision
be: бягучая версія

en: The specified passwords do not match.
be: Уведзеныя паролі не супадаюць.

en: Session
be: Сесія

en: Track
be: Адсочваць

en: No forums defined
be: Форумы адсутнічаюць

en: This topic has been moved
be: Дадзенае абмеркаванне было перасунутае

en: Permissions
be: Правы

en: Your settings have been saved.
be: Вашы наладкі былі захаваны.

en: Cron
be: Крон

en: Installed
be: Усталявана

en: permission
be: правы

en: Your vote was recorded.
be: Ваш голас быў улічаны.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
be: Дазваляе праводзіць на сайце апытаньні па розных тэмах у форме пытанняў.

en: Link color
be: Колер спасылак

en: Date created
be: Дата стварэння

en: Testing
be: Тэставанне

en: Standard
be: Стандарт

en: Aland Islands
be: Аландскія астравы

en: Fiji
be: Фіджы

en: Falkland Islands
be: Фолклендскія выспы

en: Saint Kitts and Nevis
be: Сент-Кітс і Невіс

en: South Korea
be: Паўднёвая Карэя

en: Saint Lucia
be: Сент-Люсія

en: Saint Helena
be: Востраў Святой Алены

en: Sao Tome and Principe
be: Сан-Тамэ і Прынсіпі

en: French Southern Territories
be: Францускія Паўднёвыя Тэрыторыі

en: Saint Vincent and the Grenadines
be: Сэнт-Вінсэнт і Грэнадыны

en: British Virgin Islands
be: Брытанскія Віргінскія астравы

en: U.S. Virgin Islands
be: Амерыканскія Віргінскія астравы

en: Vietnam
be: Вьетнам

en: Guernsey
be: Гернсі

en: Jersey
be: Востраў Джэрсі

en: %type settings
be: Настройкі %type

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: Menu settings
be: Наладкі меню

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: Formats
be: Фарматы

en: @type: deleted %title.
be: @type: выдалены %title.

en: Allowed file extensions
be: Дазволеныя пашырэнні файлаў

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Redirect to URL
be: Перанакіраваць на URL

en: details
be: падрабязнасці

en: The username %name has not been activated or is blocked.
be: Гэта імя карыстальніка - %name - неактыўнае або заблакаванае.

en: Login attempt failed for %user.
be: Памылка ўваходу ў сістэму для %user.

en: image
be: малюнак

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
be: Імя карыстальніка, якому вы жадаеце надаць правы.

en: Manage the actions defined for your site.
be: Кіраваць дзеяннямі вызначынымі на вашым сайце.

en: Delete action
be: Выдаліць дзеянне

en: The action has been successfully saved.
be: Дзеянне было паспяхова захаванае

en: Deleted action %aid (%action)
be: Выдаленае дзеянне: %aid (%action)

en: Action '%action' added.
be: Дзеянне '%action' дададзена.

en: Remove orphaned actions
be: Прыбраць пашкоджаныя дзеянні

en: Themes
be: Тэмы

en: JPEG quality
be: Якасць JPEG

en: Delete comments
be: Выдаліць каментары

en: not published
be: не апублікавана

en: Published comments
be: Апублікаванае

en: !name field is required.
be: !name – абавязковае поле.

en: Protected
be: Абаронена

en: Comment settings
be: Наладкі каментароў

en: Hits
be: Хіты

en: not sticky
be: не прымацавана

en: sticky
be: прымацавана

en: not promoted
be: не прапанавана

en: promoted
be: прапанавана

en: You are here
be: Вы тут

en: Default options
be: Наладкі па змоўчанні

en: Contact settings
be: Наладкі кантакту

en: Reset password
be: Скінуць пароль

en: Processing
be: Апрацоўка

en: Finished
be: Завершана

en: disable
be: адключыць

en: Temporary directory
be: Часовая дырэкторыя

en: date
be: дата

en: File upload error. Could not move uploaded file.
be: Памылка запампоўкі. Немагчыма перасунуць запампаваны файл.

en: Shortcuts
be: Хуткія спасылкі

en: Shortcut
be: Цэтлік

en: Default value
be: Значэнне па змаўчанні

en: Timezone
be: Гадзінны пояс

en: The specified date is invalid.
be: Няправільная дата

en: Password strength:
be: Надзейнасць пароля:

en: Passwords match:
be: Паролі паўтараюцца:

en: Slogan
be: Слёган

en: The name used to indicate anonymous users.
be: Імя для пазначэньню ананімных карыстальнікаў

en: Alternate text
be: Альтэрнатыўны тэкст

en: Please wait...
be: Калі ласка, пачакайце...

en: Assign
be: Прызначыць

en: Not translated
be: Не перакладзена

en: Go to first page
be: Да першай старонкі

en: Go to last page
be: Да апошняй старонкі

en: Go to page @number
be: Перайсці на старонку @number

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Underlined
be: Падкрэслены

en: Tasks
be: Задачы

en: Delete role
be: Выдаліць статус

en: Basic configuration
be: Базавая канфігурацыя

en: List menus
be: Спіс меню

en: Customize menu
be: Наладзіць меню

en: British Indian Ocean Territory
be: Брытанская тэрыторыя Індыйскага акіяна

en: Croatia
be: Харватыя

en: Macedonia
be: Македонія

en: Pitcairn
be: Астравы Піткэрн

en: Western Sahara
be: Заходняя Сахара

en: English name
be: Ангельскае імя

en: Native name
be: Роднае імя

en: Block description
be: Апісанне блоку

en: Form name
be: Імя формы

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
be: Загаловак новага полю (будзе паказаны карыстальніку). Напрыклад, "Улюбёны колер".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
be: Тлумачэньне для новага поля (неабавязкова). Будзе паказанае карыстальніку.

en: Save field
be: Захаваць поле

en: Blocks
be: Блокі

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
be: Наладзьце, якое змесціва блока будзе адлюстроўвацца ў сайдбары і іншых рэгіёнах вашага сайта.

en: Delete block
be: Выдаліць блок

en: Save blocks
be: Захаваць блокі

en: The block settings have been updated.
be: Наладкі блоку абноўленыя.

en: '%name' block
be: Блок "%name"

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
be: Дазволіць карыстальнікам рэдагаваць бачнасць блоку ў акаўнце.

en: Show block for specific roles
be: Паказваць блок для спецыфічных роляў

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
be: Паказаць гэты блок толькі абраных роляў. Калі вы не абазначаце ролі, блок будзе бачны для ўсіх наведвальнікаў сайта.

en: Show block on specific pages
be: Паказваць блок на пэўных старонках

en: Save block
be: Захаваць блок

en: The block configuration has been saved.
be: Наладкі блоку захаваныя.

en: The block has been created.
be: Блок быў створаны.

en: Block body
be: Цела блоку

en: The content of the block as shown to the user.
be: Змест блоку як яго бачыць карыстальнік.

en: Menus
be: Меню

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
be: Усе змены будуць скасаваныя. Гэтая дзеянне адкаціць немагчыма.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
be: Дазваляе адміністратарам наладжваць меню навігацыі па сайце.

en: Add vocabulary
be: Дадаць слоўнік

en: edit vocabulary
be: рэдагаваць слоўнік

en: Created new vocabulary %name.
be: Створаны новы слоўнік %name.

en: Updated vocabulary %name.
be: Слоўнік %name абноўлены.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць слоўнік %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
be: Выдаленне слоўніку прывядзе да таго, што выдаляцца ўсе тэрміны, якія знаходзяцца у ім. Дзеянне ня можа быць скасавана.

en: Deleted vocabulary %name.
be: Выдалены слоўнік %name.

en: Above
be: Вышэй

en: Number of values
be: Колькасць значэнняў

en: Default time zone
be: Дапомны часавы пас

en: Add another item
be: Дадаць іншы элемент

en: Manage fields
be: Кіраваць палямі

en: Add field
be: Дадаць поле

en: Trimmed
be: Абрэзаны тэкст

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў

en: Add existing field
be: Дадаць існуючае поле

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
be: Калі ў гэтым поле пакінута нейкае змесціва, яно будзе згубленае. Гэтае дзеянне не можа быць адменена.

en: Save field settings
be: Захаваць наладкі поля

en: The update has encountered an error.
be: Здарылася памылка пры абнаўленні.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
be[0]: 1 элемент паспяхова апрацаваны:
be[1]: @count элементаў паспяхова апрацавана:

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Float
be: лічба з плаваючай коскай

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
be: Агульная колькасць лічбаў для захоўвання ў базе дадзеных, у тым ліку справа ад дзесятковай коскі.

en: The number of digits to the right of the decimal.
be: Колькасць лічбаў справа ад дзесятковай коскі.

en: Decimal marker
be: Дзесятковы знак

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
be: Сімвал, які карыстальнікі будуць уводзіць, каб адзначыць дзесятковую коску ў формах.

en: Defines numeric field types.
be: Вызначыць лікавыя тыпы палёў.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
be: Для віджэта 'асобнага ўключанага/выключанага пераключальніка', вызначце значэнне 'выключана' першым, пасля значэнне 'уключана' ў секцыі <strong>Дазволеных значэнняў</strong>. Заўважце, што пераключальнік будзе пазначаны цэтлікам  "уключана'.

en: Check boxes/radio buttons
be: Пераключальнікі/радыё кнопкі

en: Single on/off checkbox
be: Адзіночны пераключальнік у пазіцыі on/off

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
be: Вызначае віджэты выбараў, чэкбоксаў і радыёкнопак для тэкставых і лікавых палёў.

en: Text area (multiple rows)
be: Тэкставая вобласць (некалькі радкоў)

en: Defines simple text field types.
be: Вызначае тыпы палей простага тэксту.

en: Index
be: Каталог (індэкс)

en: Enable clean URLs
be: Дазволіць чыстыя URL'ы

en: Permalink
be: Пастаянная спасылка

en: Theme-engine-specific settings
be: Наладкі спецыфічнага рухавіка тэмы

en: Form
be: Форма

en: Debug
be: Адладжваць праграму (debug)

en: Exception
be: Выключэнне

en: Permission
be: Дазвол

en: @module module
be: @module модуль

en: Incompatible with this version of PHP
be: Несумяшчальна з гэтай версіяй PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
be: Гэты модуль патрабуе PHP версію @php_required і несумяшчальны з PHP версіяй !php_version.

en: More information
be: Больш падрабязная інфармацыя

en: My blog
be: Мой блог

en: Hide
be: Схаваць

en: Anonymous commenting
be: Ананімныя каментары

en: Anonymous posters may not enter their contact information
be: Ананімы ня могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters may leave their contact information
be: Ананімы могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters must leave their contact information
be: Ананімы павінны пакідаць сваю кантактную іфнармацыю

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
be: Змест гэтага поля не будзе паказаны публічна.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
be: Подпіс будзе выводзіцца напрыканцы каментароў.

en: Date - newest first
be: Дата - спачатку найноўшая

en: Date - oldest first
be: Дата - спачатку найстарэйшая

en: 1 comment | @count comments
be[0]: 1 каментар
be[1]: @count каментары
be[2]: @count каментары

en: 1 new comment | @count new comments
be[0]: 1 новы каментар
be[1]: @count новых каментараў

en: Save content type
be: Захаваць тып зместа

en: Show descriptions
be: Паказваць апісанні

en: Subtitle
be: Падзагаловак

en: Language code
be: Код мовы

en: Save role
be: Захаваць статус

en: debug
be: адладка

en: file system
be: файлавая сыстэма

en: Menu link title
be: Загаловак пункта меню

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
be: Сістэма меню захоўвае толькі сістэмныя сцежкі, але для адлюстравання будзе выкарыстоўваць URL псеўданімаў. %link_path быў захаваны ў %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
be: Сцежка '@link_path' або памылковая, або вы не маеце дасягу да яе.

en: There was an error saving the menu link.
be: Адбылася памылка падчас захавання спасылкі меню.

en: Menu name
be: Назва меню

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
be: Вы ўпэўнены ў тым, што жадаеце выдаліць дапасаванае меню %title?

en: Number of users to display
be: Паказаць колькасць карыстальнікаў

en: Profiles
be: Профілі

en: Edit container
be: Адрэдагаваць кантэйнер

en: Last visit
be: Апошні візіт

en: Hot topic threshold
be: Парог, за якім тэма вызнаецца "гарачай"

en: Topics per page
be: Абмеркаванняў на старонку

en: Posts - most active first
be: Паслядоўнасьць допісаў: найбольш актыўныя спачатку.

en: Posts - least active first
be: Допісы - спачатку найменей актыўныя

en: URL path settings
be: Наладкі шляху

en: @user's picture
be: @user малюнак карыстальніка

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць версію ад %revision-date?

en: Maximum upload size
be: Максімальны памер загрузкі

en: KB
be: КБ

en: Space
be: Прабел

en: New forum topics
be: Новыя тэмы форума

en: @type: deleted %title revision %revision.
be: @type: выдалены %title з версіі %revision.

en: Page not found
be: Старонка ня знойдзеная

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: More help
be: Дадатковая дапамога

en: Preview trimmed version
be: Перадпрагляд абмежаванай версіі

en: Preview full version
be: Перадпрагляд поўнай версіі

en: Account blocked
be: Рахунак заблакаваны

en: Expand
be: Разгарнуць

en: The name %name is already taken.
be: На жаль, імя карыстальніка %name ужо занятае.

en: info
be: Інфармацыя

en: OpenID redirect
be: OpenID перанакіраванне

en: OpenID Login
be: Уваход OpenID

en: Delete OpenID
be: Выдаліць OpenID

en: Log in using OpenID
be: Уваход выкарыстоўваючы OpenID

en: Cancel OpenID login
be: Адмяніць уваход пад OpenID

en: What is OpenID?
be: Што такое OpenID?

en: OpenID login failed.
be: Памылка ўваходу OpenID.

en: OpenID login cancelled.
be: Адменены ўваход OpenID.

en: Successfully added %identity
be: Паспяхова даданая %identity

en: Add an OpenID
be: Дадаць OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
be: Гэты OpenID ужо выкарыстоўваецца на гэтым сайце.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць OpenID %authname для %user?

en: OpenID deleted.
be: OpenID выдалены.

en: edit menu
be: рэдагаваць мэню

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: Overlay
be: Перакрываючы слой

en: Resize
be: змена памеру

en: Loading
be: Загружаецца

en: The directory %directory does not exist.
be: Дырэкторыя %directory не існуе.

en: Defines a file field type.
be: Вызначае тып поля файла.

en: Show only items where
be: Паказваць толькі элементы, дзе

en: No comments available.
be: Каментары адсутнічаюць.

en: ok
be: так

en: Rebuild permissions
be: Перабудаваць дазволы

en: @type: updated %title.
be: @type: абноўлены %title.

en: @type: added %title.
be: @type: дададзены %title.

en: Error saving user account.
be: Не атрымалася захаваць акаўнт карыстальніка.

en: Action %action has been unassigned.
be: Адбылася адмена прызначэння дзеяння %action.

en: Add role
be: Дадаць статус

en: You must specify a valid role name.
be: Калі ласка, увядзіце слушны назоў статусу.

en: The role has been added.
be: Статус быў даданы.

en: Path to custom logo
be: Шлях да лягатыпу

en: taxonomy
be: таксанамія

en: Updated term %term.
be: Абноўлены тэрмін %term.

en: - Please choose -
be: - Выберыце -

en: - None selected -
be: - Не выбрана -

en: Parser
be: Парсер

en: Discard items older than
be: Адхіліць элемент старэйшы за

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
be: @site_name - агрэгаваныя фіды ў катэгорыі @title

en: @site_name - aggregated feeds
be: @site_name - агрэгаваныя фіды

en: @site_name aggregator
be: Агрэгатар @site_name

en: !title feed
be: Фід !title

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
be: Фід з %site, здаецца, парушаны з-за памылкі "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
be: Новага RSS-зместу з %site няма.

en: There is new syndicated content from %site.
be: Новы RSS-матэрыял з %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
be: Фід з %site, здаецца, парушаны з-за "%error".

en: Feed aggregator
be: Агрэгатар фідаў

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
be: Сындыкаваны кантэнт агрэгата (стужкі RSS, RDF Atom).

en: Alias
be: Аліас

en: Account settings
be: Наладкі акаўнта

en: The content type %name has been deleted.
be: Змесціва тыпа %name было выдалена

en: Deleted content type %name.
be: Выдаліць тып змесціва %name.

en: Enter your keywords
be: Увядзіце ключавыя словы

en: Clean URLs
be: "Чыстыя" спасылкі

en: My account
be: Мой рахунак

en: Number of topics
be: Колькасьць тэмаў

en: Active forum topics
be: Актыўныя тэмы форума

en: Read the latest forum topics.
be: Чытаць апошнія тэмы форума.

en: HTTP authentication
be: HTTP аўтэнтыфікацыя

en: User activity
be: Актыўнасць карыстальніка

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
be: Катэгорыя, да якой будзе належыць новае поле. Катэгорыі выкарыстоўваюцца для лагічнай групоўкі палёў. Прыклад катэгорыі: "Асабістая інфармацыя".

en: The user must enter a value.
be: Карыстальнік мусіць увесці значэнне.

en: Visible in user registration form.
be: Бачны ў форме рэгістрацыі карыстальніка

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
be: Новым фід элементам аўтаматычна прыпісваюцца вызначаныя катэгорыі.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
be: Карыстальнікі лічацца анлайн цягам гэтага часу па апошнім праглядзе старонкі.

en: Maximum number of currently online users to display.
be: Максімальная колькасць анлайн-карыстальнікаў, якая паказваецца ў інтэрфейсе.

en: Context
be: Кантэкст

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: Taxonomy vocabulary
be: Слоўнік таксанаміі

en: 1 year | @count years
be[0]: 1 год
be[1]: @count гадоў

en: 1 week | @count weeks
be[0]: 1 тыдзень
be[1]: @count тыдняў

en: 1 min | @count min
be[0]: 1 хвіліна
be[1]: @count хв.

en: 1 sec | @count sec
be[0]: 1 секунда
be[1]: @count сек.

en: -n/a-
be: - няма дадзеных -

en: Found the @submit button
be: Знойдзена кнопка @submit

en: Failed to set field @name to @value
be: Не атрымалася ўсталяваць поле @name да @value

en: No temporary directories to remove.
be: Няма часовых каталогаў для выдалення.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
be: Запусціце тэсты для Drupal ядра і вашых актыўных модуляў. Гэтыя тэсты дапамогуць упэўніцца што код вашага сайта працуе як запланавана.

en: Palestinian Territory
be: Палесціна

en: Vatican
be: Ватыкан

en: Bulgarian
be: Балгарская

en: Croatian
be: Харвацкая

en: Czech
be: Чэшская

en: Danish
be: Дацкая

en: Dutch
be: Галандская

en: Finnish
be: Фінская

en: German
be: Нямецкая

en: Greek
be: Грэцкая

en: Hebrew
be: Габрэйская

en: Hungarian
be: Вугорская

en: Indonesian
be: Інданезійская

en: Polish
be: Польская

en: Romanian
be: Румынская

en: Russian
be: Руская

en: Slovak
be: Славацкая

en: Swedish
be: Швецкая

en: Turkish
be: Турэцкая

en: Featured
be: Рэкамендаваныя

en: Send message
be: Адправіць паведамленне

en: Machine name
be: Машыннае імя

en: Allow Upscaling
be: Дазволіць масштабаванне

en: Let scale make images larger than their original size
be: Дазволіць маштабу зрабіць выявы большымі за іх першапачатковы памер

en: Rotation angle
be: Вугал павароту

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
be: Вугал (колькасць градусаў), на якую выява павінна быць павернута. Станоўчыя лікі вызначаюць паварот па гадзіннікавай стрэлцы, адмоўныя - супраць гадзіннікавай стрэлкі.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
be: Выпадковы выбар параметра вугла павароту для кожнага малюнку. Вызначаны вышэй вугал будзе максімальным.

en: Print
be: Друк

en: The file could not be created.
be: Немагчыма стварыць файл.

en: Locked
be: Зачынены

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
be: Інструкцыі па змене пароля дасланыя карыстальніку %name на %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
be: %mail не з’яўляецца слушным адрасам электроннай пошты.

en: Account
be: Акаўнт

en: authenticated user
be: ідэнтыфікаваны карыстальнік

en: Any
be: Любы

en: E-mail addresses to notify when updates are available
be: Адрасы электроннай пошты для апавяшчэння пры наяўнасці абнаўленняў

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
be: Кожны раз ваш сайт правярае даступныя аднаўленні і знаходзіць новыя рэлізы, аб гэтым можа папярэджваць пра ліст карыстальнікаў e-mail паведамленнямі. Размясці кожны адрас на новым радку. Калі поле будзе пустое, папярэджанні не будуць адпраўляцца.

en: Check for updates
be: Праверыць наяўнасць абнаўленняў

en: All newer versions
be: Усе абноўленыя версіі

en: Only security updates
be: Толькі бяспечныя абнаўленні

en: %email is not a valid e-mail address.
be: %email не дзейны адрас электроннай пошты.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
be: %emails не з'яўляюцца сапраўднымі e-mail.

en: No update data available
be: Няма даступных абнаўленняў дадзеных

en: Not secure!
be: Не бяспечна!

en: Revoked!
be: Адменена!

en: Unsupported release
be: Гэтая версія не падтрымліваецца.

en: Can not determine status
be: Немагчыма вызначыць статус

en: (version @version available)
be: (даступная @version версія)

en: See the available updates page for more information:
be: Глядзі старонку даступных апдэйтаў для атрымання падрабязнай інфармацыі

en: New release(s) available for !site_name
be: Новыя рэлізы даступныя для !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
be: Гэта апдэйт сістэмы бяспекі для вашай версіі Drupal. Для забеспячэння беспекі вашага сервера, тэрмінова ўсталюйце апдэйт.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
be: Ваша версія Drupal была прыпынена і больш не даступна для загрузкі. Аднаўленне строга рэкамендавана!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
be: Усталяваная версія як мінімум аднаго вашага модуля ці тэмы былі прыпынены і больш не даступныя для загрузкі. Абнаўленне ці забарона строга рэкамендаваны!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
be: Ваша версія Drupal больш не падтрымліваецца.
    Абнаўленне настойліва рэкамендуецца!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
be: Існуюць даступныя абнаўленні версіі Drupal. Каб гарантаваць якаснае функцыянаванне вашага сайта варта зрабіць абнаўленне як мага хутчэй!

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
be: Глядзі  старонку <a href="@available_updates">даступныя абнаўленні</a> для больш падрабязнай інфармацыі.

en: Project not secure
be: Праграма не бяспечна

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
be: Камандай баспекі Drupal гэты праект пазначаны небяспечным, і ён больш не даступны для загрузкі. Не марудзячы забараніце ўсё уключанае ў гэты праект. Строга рэкамендавана!

en: Project revoked
be: Праграма адменена

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
be: Гэты праект ануляваны і больш недаступны для загрузкі. Не марудзячы забараніце ўсё уключанае ў гэты праект. Строга рэкамендавана!

en: Project not supported
be: Праграма не падтрымліваецца

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
be: Гэты праект больш не падтрымліваецца і больш недаступны для загрузкі. Не марудзячы забараніце ўсё ўключанае ў гэты праект. Строга рэкамендавана!

en: No available releases found
be: Не знойдзена даступных рэлізаў

en: Release revoked
be: Рэліз ануляваны

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
be: Ваш цякучы рэліз быў ануляваны і больш недаступны для загрузкі. Не марудзячы забараніце ўсё ўключанае ў гэты праект. Строга рэкамендавана!

en: Release not supported
be: Рэліз не падтрыманы.

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
be: Ваш цякучы ўсталяваны рэліз зараз не падтрымліваецца, і больш не даступны да загрузкі. Усё ўключанае ў гэты рэліз забаронена. Аднаўленне строга рэкамендавана!

en: Invalid info
be: няправільная інфармацыя

en: Security update required!
be: Патрабуецца абнаўленне сістэмы бяспекі!

en: Not supported!
be: Не падтрымліваецца!

en: Recommended version:
be: Рэкамендаваная версія:

en: Security update:
be: Абнаўленне бяспекі:

en: Latest version:
be: Апошняя версія:

en: Development version:
be: Версія для распрацоўнікаў:

en: Also available:
be: Таксама даступна:

en: Node count
be: Падлік нод

en: Finish
be: Скончана

en: Field settings
be: Наладкі поля

en: Skip to main content
be: Перайсці да асноўнага змесціва

en: Edit forum
be: Адрэдагаваць форум

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
be: Гэта вызначаны форумам слоўнік. Некаторыя наладкі звычайнага слоўніка былі выдалены.

en: Leave shadow copy
be: Пакінуць ценевую копію

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
be: Калі Вы перасоўваеце абмеркаваньне на новае месца, Вы можаце пакінуць на старым форуме спасылку на  яго актуальнае месцазнаходжаньне.

en: Container name
be: Імя кантэйнера

en: forum container
be: кантэйнер форумаў

en: Created new @type %term.
be: Створаны новы  @type %term.

en: The @type %term has been updated.
be: @type %term быў абноўлены.

en: Add new field
be: Дадаць новае поле

en: Containing any of the words
be: Утрымлівае нейкае са словаў

en: Containing the phrase
be: Утрымлівае фразу

en: Containing none of the words
be: Ня ўтрымлівае аніводнае са словаў

en: Only of the type(s)
be: Толькі для тыпу(-аў)

en: Content ranking
be: Ранжыраванне матэрыялаў

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
be: Наступныя лічбы кантроля, якія уласцівы пошуку змесціва, дапамагаюць вываду вынікаў. Вялікія лічбы азначаюць больш уплыву, ноль азначае ўласціваць і ігнаруецца. Змена гэтых лічбаў, не абавязкова для індэксавання пошука. Змены будуць прымененыя адразу.

en: Keyword relevance
be: Рэлевантнасць ключавога слова

en: Recently posted
be: Нядаўна апублікаваныя

en: Number of comments
be: Колькасьць каментароў

en: Number of views
be: Колькасьць праглядаў

en: Factor
be: Фактар

en: Expand layout to include descriptions.
be: Расцягнуць схему, каб уключыць апісанні.

en: Hide descriptions
be: Схаваць апісанні

en: Compress layout by hiding descriptions.
be: Сціснуць схему праз хаванне апісанняў.

en: Or
be: Або

en: Color set
be: Набор колераў

en: Content ID
be: ID змесціва

en: About
be: Аб

en: Database host
be: Хост сервера базы дадзеных

en: Maximum link text length
be: Максімальная дліна тэксту спасылкі

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
be: URL'ы, даўжэйшыя за гэту колькасць знакаў, будуць скарочаны для таго, каб прадухіліць доўгія радкі, якія парушаюць фарматаванне. Сама спасылка застанецца некранутай; будзе скарочана толькі частка тэкста спасылкі.

en: Reports
be: Справаздачы

en: Default picture
be: Дапомная выява

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
be: URL выявы, што будзе паказаная для карыстальнікаў, якія ня маюць сваёй. Калі ня хочаце нічога паказваць, пакіньце радок пустым

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
be: Калі колькасць блокаў вышэй не з'яўляецца дастатковай, націсніце тут, каб дадаць больш варыянтаў.

en: Toggle display
be: Запаліць або адлучыць адлюстраваньне

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
be: Калі ў Вас няма простага дасягу да файлавага сэрвэру, то скарыстайцеся з гэтага полю, каб запампаваць лягатып.

en: Configuration file
be: Файл канфігурацыі

en: Install profile
be: Усталяваць прафайл.

en: %percentage of the site has been indexed.
be: %percentage сайту быў праіндэксаваны.

en: File directory
be: Дырэкторыя файла

en: Default theme
be: Звычайная тэма

en: Web server
be: Вэб сервер

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
be[0]: 1 элемент быў пакінуты для індэксавання.
be[1]: Элементы, колькасцю @count, былі пакінуты для індэксавання.

en: The content access permissions have been rebuilt.
be: Правы доступу да змесціва былі абноўлены.

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
be: Няправільны пароль або імя карыстальніка.  <a href="@password">Аднавіць пароль?</a>

en: Publish content
be: Апублікаваць змесціва

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
be: Перапауненне стэка: вельмі шмат выклікаў actions_do(). Спыненне, каб папярэдзіць бясконцае паўтарэнне.

en: Action %action saved.
be: Дзеянне %action захаванае.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
be: Вы можаце перайсці да старонкі <a href="@url">Трыгеры</a>, каб прысвоіць гэтыя дзеянні сістэмным падзеям.

en: Manage actions
be: Кіраваць дзеяннямі

en: Configure an advanced action
be: Наладзіць прасунутае дзеянне

en: Delete an action.
be: Выдаліць дзеянне.

en: Remove orphans
be: Выдаліць "сіротаў"

en: Triggers
be: Трыгеры

en: Unassign an action from a trigger.
be: Непадпісанае дзеянне з трыгера.

en: Choose an advanced action
be: Абраць дзеянне павышанага ўзроўня

en: Action type
be: Тып дзеяння

en: Are you sure you want to delete the action %action?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць дзеянне %action?

en: Action %action was deleted
be: Дзеянне %action было выдалена

en: Deleted orphaned action (%action).
be: Дзеянне, якое завісла, выдалена (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце адмяніць дзеянне %title?

en: You can assign it again later if you wish.
be: Вы можаце прызначыць гэта зноў пазней, калі хочаце.

en: unassign
be: адмена прызначэння

en: Choose an action
be: Абярыце дзеянне

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
be: Дзеянне, якое вы абралі, ужо вызначана для гэтага трыгера.

en: When cron runs
be: Калі крон працуе

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
be: URL-адрас, на які трэба перанакіраваць карыстальніка. Гэта можа быць унутраны URL, напрыклад, node/1234  ці знешні URL, як http://drupal.org.

en: When content is viewed by an authenticated user
be: Калі кантэнт прагледзены аўтэнтыфікаваным карыстальнікам

en: Display a message to the user
be: Паказваць паведамленне карыстальніку

en: Unpublish comment
be: Неапублікаваны каментар

en: Unpublish comment containing keyword(s)
be: Адмяніць публікацыю каментара, які ўтрымлівае ключавое(ыя) слова(ы)

en: Block current user
be: Заблакаваць дадзенага карыстальніка

en: Ban IP address of current user
be: Забараніць IP адрас гэтага карыстальніка

en: Set @type %title to published.
be: Размясціце @type %title у апублікаваныя.

en: Set @type %title to unpublished.
be: Размясціце @type %title у неапублікаваныя.

en: Set @type %title to sticky.
be: Зрабіць @type %title прыклееным да верху.

en: Set @type %title to unsticky.
be: Зрабіць @type %title не прыклееным да верху.

en: Promoted @type %title to front page.
be: Пастаўлена @type %title на галоўную старонку.

en: Removed @type %title from front page.
be: Выдалена @type %title з галоўнай старонкі.

en: Saved @type %title
be: Захаваныя @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
be: Зменены ўладальнік @type %title да карыстальніка з uid %name.

en: After saving a new comment
be: Пасля захавання новага каментара

en: After saving an updated comment
be: Пасля захавання абноўленага каментара

en: After deleting a comment
be: Пасля выдалення каментара

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
be: Калі каментар праглядваецца аўтэнтыфікаваным карыстальнікам

en: Unpublished comment %subject.
be: Неапублікаваны каментар %subject.

en: After a user has been deleted
be: Пасля таго, як карыстальнік быў выдалены

en: After a user has logged in
be: Пасля таго, як карыстальнік вайшоў

en: After a user has logged out
be: Пасля таго, як карыстальнік выйшаў

en: When a user's profile is being viewed
be: Пры праглядзе профіля карыстальніка

en: Blocked user %name.
be: Заблакаваны карыстальнік: %name.

en: Banned IP address %ip
be: Заблакаваны IP-адрас %ip

en: After saving a new term to the database
be: Пасля захавання новага тэрміна ў базе дадзеных

en: After saving an updated term to the database
be: Пасля захавання змененага тэрміна ў базу дадзеных

en: After deleting a term
be: Пасля выдалення тэрміна

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
be: Дазволяе дзеянням быць знятым на апаведных сістэмных падзеях, такіх як стварэнне новага кантэнту.

en: 1 read | @count reads
be[0]: 1 прагляд
be[1]: @count праглядаў
be[2]: @count праглядаў

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Enables the categorization of content.
be: Дазваляе катэгарызацыю змесціва.

en: Path prefix
be: Прэфікс маршрута

en: Delete contact
be: Выдаленне кантакта

en: Auto-reply
be: Аўтаадказ

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
be: Апцыянальны аўтаадказ. Пакіньце палі пустымі, калі не жадаеце, каб карыстальнікі атрымоўвалі аўтаадказы.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
be: %recipient ня ёсць слушным адрасам e-mail.

en: Lithuanian
be: Літоўская

en: Up to date translation
be: Актуальны пераклад

en: Outdated translation
be: Састарэлы пераклад

en: Some required modules must be enabled
be: Некаторыя абавязковыя модулі павінны быць актывізаваны

en: New posts
be: Новыя паведамленні

en: clone
be: клянаваць

en: mm/dd/yy
be: мм/дд/гг

en: Translate
be: Пераклад

en: File to import not found.
be: Файл, які трэба імпартаваць, не знойдзены.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
be: Імпарт праваліўся: немагчыма прачытаць файл перакладу %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: чаканае "msgstr" ня знойдзена ў радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: чаканае "msgstr_plural" ня знойдзена ў радку %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае сінтаксічную памылку ў радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: непрадбачанае "msgid" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: непрадбачанае "msgstr[]" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканае "msgstr" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканы тэкст у радку %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
be: Файл перакладу %filename раптоўна сконьчваецца на радку %line.

en: Save translations
be: Захаваць пераклады

en: Export template
be: Экспартаваць шаблон

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: The custom menu %title has been deleted.
be: Дапасаванае меню %title было выдалена.

en: @type %title has been deleted.
be: @type %title быў выдалены.

en: Crop
be: Абрэзка

en: Not enabled
be: Ня ўключаны

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
be: Інструкцыі, якія будуць прадстаўленыя карыстальніку ніжэй гэтага поля на форме рэдагавання.<br /> Дазволеныя HTML тэгі: @tags

en: anonymous user
be: ананімны карыстальнік

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
be: @module (<span class="admin-disabled">адключаны</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
be: @module (<span class="admin-enabled">уключаны</span>)

en: Web services
be: Вэб-службы

en: Save permissions
be: Захаваць дазволы

en: The e-mail address %email is already taken.
be: На жаль, email %email ужо заняты.

en: Effect
be: Вынік

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: Original text
be: Арыгінальны тэкст

en: Delete content type
be: Выдаліць тып кантэнта

en: Change book (update list of parents)
be: Змяніць кнігу (абнавіць зыходны спіс)

en: create a new book
be: Стварыць новую кнігу

en: edit permissions
be: змяніць правы

en: edit order and titles
be: рэдагаваць парадак і назвы

en: Manage your site's book outlines.
be: Змяніць структуру кнігі вашага сайта.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
be: Па меркаваннях бяспекі, ваш файл быў перайменаваны ў %filename.

en: Installed version
be: Усталяваная версія

en: Recommended version
be: Рэкамендаваная версія

en: Cron run successfully.
be: Крон запусціўся ўдала

en: notice
be: паведамленне

en: User account
be: Акаўнт карыстальніка

en: File download
be: Файл загружаецца

en: Acronym
be: Акронім

en: original
be: першапачатковы

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
be: Не атрымалася загрузіць малюнак; каталог %directory не існуе, ці не даступны да запісаў.

en: Dates
be: Даты

en: The field has been updated.
be: Поле абноўленае.

en: pixels
be: пікселі

en: 1 month | @count months
be[0]: 1 месяц
be[1]: @count мес.

en: Save order
be: Захаваць парадак

en: done
be: зроблена

en: List, edit, or add user roles.
be: Праглядзець, рэдагаваць і дадаць ролі.

en: edit role
be: рэдагаваць статус

en: Custom format
be: Асабіста наладжаны фармат

en: Direction
be: Накірунак

en: %name: illegal value.
be: %name: недазволенае значэнне.

en: Edit %title
be: Редагаваць %title

en: Drupal core
be: Ядро Drupal

en: Book navigation block display
be: Кніга навігацыйнага блока дысплея

en: Relations
be: Сувязі

en: Password field is required.
be: Поле ўводу пароля абавязковае

en: Confirm password
be: Пацвердзіць пароль

en: export
be: экспартаваць

en: No content available.
be: Няма даступнага кантэнта.

en: Administration theme
be: Тема адміністратара

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
be: Дзякуй за рэгістрацыю. Ваш рахунак чакае разгляду адміністратарам сайта.<br />Вам высланы ліст з далейшымі інструкцыямі па эл. пошце на ваш адрас.

en: Congo (Kinshasa)
be: Конга

en: Congo (Brazzaville)
be: Конга

en: Ivory Coast
be: бераг Слановай Косці

en: Hong Kong S.A.R., China
be: Ганконг, спецыяльны адміністрацыйны раён Кітая

en: Isle of Man
be: Востраў Мэн

en: Montenegro
be: Чарнагорыя

en: Macao S.A.R., China
be: Макао

en: Saint Pierre and Miquelon
be: Сен-П'ер і Мікелон

en: Serbia
be: Сербія

en: Afar
be: Афарская

en: Somali
be: Самалі

en: Komi
be: Комі

en: Run cron
be: Запусціць крон

en: Warning message
be: Папярэджанне

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
be: Паведамленне бяспекі: Немагчыма зрабіць запіс у .htaccess файл. Калі ласка стварыце .htaccess файл у вашай %directory дырэкторыі які будзе змяшчаць наступныя радкі: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
be: Указаны файл файл %file не можа быць скапіяваны, таму што файла з такім іменем не існуе. Калі ласка, праверце правільнасць імя файла.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
be: Выбраны файл %file не быў скапіраваны, бо ен можа перапісаць сам сабе.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
be: Файл %file не можа быць захаваны, бо ён перавышае
    максімальны дапушчальны памер для загрузкі %maxsize.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
be: Файл %file ня можа быць захаваны: загрузка не была скончана.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
be: Невядомая памылка. Файл %file ня можа быць захаваны.

en: The specified file %name could not be uploaded.
be: Абраная файл %name не можа быць загружаны.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
be: Імя файла пустое. Калі ласка, пазначце імя файла.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
be: Дазволеныя файлы з наступнымі пашырэннямі: %files

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
be: Памер файлу %filesize перавышае максімальны памер %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
be: Файл %filesize, які будзе перавышаць ваш ліміт дыска %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
be: Дазволены толькі наступныя фарматы для малюнкаў: JPEG, PNG, GIF

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
be: Здымак быў зменены, каб адпавядаць межам максімальна дапушчальных памераў %dimensions пікселяў.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
be: Малюнак занадта вялікі; максімальны памер - %dimensions пікселяў.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
be: Малюнак занадта маленькі; мінімальны памер - %dimensions пікселяў.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
be: Файл %path не быў выдалены, таму што ён не існуе.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
be: Памылка загрузкі. Не магу перамясціць загружаны файл %file да месца прызначэння %destination.

en: Add to book outline
be: Дадаць да схемы падшыўкі

en: Stark
be: Кантраст (Stark)

en: New set
be: Новы набор

en: outdated
be: састарэлы

en: <strong>@language_name</strong> (source)
be: <strong>@language_name</strong> (крыніца)

en: add translation
be: Дадаць пераклад

en: Translations of %title
be: Пераклады %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
be: Кіраванне тэгамі, катэгарызацыяй і класіфікацыяй вашага змесціва.

en: Database port
be: Порт базы дадзеных

en: Re-index site
be: Пераіндэксаваць сайт

en: Are you sure you want to re-index the site?
be: Вы насамрэч хочаце пераіндэксаваць сайт?

en: Pass
be: Пройдзены

en: Fail
be: Правалены

en: No test results to display.
be: Няма вынікаў тэста для паказу.

en: Save and continue
be: Захаваць і працягнуць інсталяцыю

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
be: Гэтыя наладкі патрэбныя толькі для некаторых сайтаў. Калі вы не ўпэўненыя, пакіньце значэнні па змоўчанні або пракансультуйцеся з вашым хостынг-правайдэрам.

en: If your database is located on a different server, change this.
be: Калі ваша база дадзеных знаходзіцца на іншым серверы, памяняйце гэта значэнне.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
be: Калі ваш сервер базы дадзеных выкарыстоўвае нестандартны пор, устаўце нумар парта

en: Database port must be a number.
be: Порт базы дадзеных павінны быць у выглядзе лічбы.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
be: <p>Прабелы дазволены; пунктуацыя забаронена, акрамя дэфісаў і падкрэсленняў</p>

en: IP address
be: IP адрас

en: Maximum height
be: Максімальная даўжыня

en: Maximum width
be: Максімальная шырыня

en: Timor-Leste
be: Тымор-Лешти

en: Primary tabs
be: Першасныя табы

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Enable or disable the display of certain page elements.
be: Уключыць або адключыць паказ пэўных элементаў старонак.

en: Add new content
be: Дадаць новы кантэнт

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: Maximum image resolution
be: Максімальная рэзалюцыя малюнка

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
be: Здарылася памылка выбара варыянтаў. Калі ласка, звяжыцеся з адміністратарам рэсурса.

en: Illegal choice %choice in !name element.
be: Не дазволены %choice у элеменце !name.

en: First sidebar
be: Першая калонка

en: Status report
be: Сістэмны статус

en: Not writable
be: Не даступны для запісу

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: This will be the top-level page in this book.
be: Гэта старонка ў кнізе будзе вышэйшага ўзроўню.

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Notify user of new account
be: Паведамляць карыстальніка новага акаўнта

en: View comment
be: Праглядзець каментар

en: Comma
be: Коска

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: Path to custom icon
be: Шлях да адмысловага абразку

en: Current user
be: Бягучы карыстальнік

en: Digest
be: Дайджэст

en: You are not authorized to post comments.
be: Вы ня маеце правоў для дапісваньня камэнтараў.

en: The comment you are replying to does not exist.
be: Каментар, на які Вы намагаецеся адказаць, болей не існуе

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
be: Абмеркаванне закрытае: Вы ня можаце дадаваць новыя камэнтары.

en: You are not authorized to view comments.
be: Вы ня маеце правоў для прагляду камэнтараў.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць каментар "%title"?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
be: Усе адказы на гэты каментар будуць згубленыя. Гэтае дзеянне нельга скасаваць.

en: Publish the selected comments
be: Апублікаваць абраныя каментары

en: Unpublish the selected comments
be: Перанесці абраныя камэнтары ў неапублікаванае

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць дадзены каментар разам з усімі яго адказамі?

en: You have to specify a valid author.
be: Вы павінны увесці правільнае імя аўтара.

en: The name you used belongs to a registered user.
be: Выбранае Вамі імя належыць зарэгістраванаму карыстальніку.

en: The e-mail address you specified is not valid.
be: Уведзены неправільны e-mail.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
be: URL для вашай хатняй старонкі недапушчальны. Памятайце, што ён мусіць быць поўнасцю адпаведным, г. зн. формы <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
be: (Няма тэмы)

en: Default image
be: Выява па змаўчанні

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
be: Гэты тэкст будзе выкарыстаны чытачамі экрану, пошукавымі рухавікамі, і тады, калі малюнак не можа быць загружаны.

en: Add feed
be: Дадаць жывільнік

en: List links
be: Спіс спасылак

en: MIME type
be: Тып MIME

en: File system
be: Файлавая сістэма

en: @name's blog
be: Блог @name

en: Toolbar
be: Панэль прылад (toolbar)

en: Enter your @s username.
be: Увядзіце ваша @s імя карыстальніка.

en: Posted in
be: Размешчаны ў

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
be: Каментар: зацверджаны несанкцыяваны каментар або каментар  для закрытага посту %subject.

en: !name's blog
be: Блог !name

en: Email:
be: E-mail:

en: All languages
be: Усе мовы

en: Dashboard
be: Панэль інструментаў

en: Search index
be: Індэкс пошуку

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: The MIME type of the file.
be: Файл тыпа MIME.

en: @type %title has been created.
be: @type %title быў створаны.

en: @type %title has been updated.
be: @type %title быў абноўлены.

en: The post could not be saved.
be: Пост не можа быць захаваны.

en: 1 character | @count characters
be[0]: @count знак(аў)

en: Filter settings
be: Налады фільтра

en: You do not have any administrative items.
be: У вас няма ніякіх адміністратыўных элементаў.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
be: Адна ці некалькі памылак былі выяўлены пры ўсталяванні Drupal. Праверце <a href="@status">дадзеныя пра стан</a>, каб атрымаць падрабязную інфармацыю.

en: Help topics
be: Даведкі (help topics)

en: Help is available on the following items:
be: Дапамога даступна для наступных элементаў:

en: No help is available for module %module.
be: Для модулю %module даведкі няма.

en: @module administration pages
be: Адміністрацыйная старонка модуля @module

en: Translate interface
be: Перакласці інтэрфейс

en: Add language
be: Дадаць мову

en: Edit string
be: Змяніць радок

en: Delete string
be: Выдаліць радок

en: Are you sure you want to delete the language %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць мову %name?

en: The language %locale has been removed.
be: Мова %locale была выдаленая.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць радок "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
be: Выдаленне радка выдаліць усе пераклады гэтага радка на ўсіх мовах. Гэта дзеянне не можа быць адменена.

en: locale
be: лакалізацыя

en: AM
be: да палудня

en: PM
be: пасля палудня

en: PHP extensions
be: PHP пашырэнні

en: Comments per page
be: Каментары на старонцы

en: Multilingual support
be: Шматмоўная падтрымка

en: Enabled, with translation
be: Уключана, з перакладам

en: Publish comment
be: Апублікаваць каментар

en: The file could not be uploaded.
be: Файл не можа быць апублікаваны.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
be: Абраны набор інструментаў для апрацоўкі малюнкаў %toolkit не можа карэктна апрацаваць %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
be: Дырэкторыя %file не абароненая ад мадыфікацыяў, што ўтварае рызыку бяспекі. Вы павінны змяніць права доступа да дырэкторыі, каб яна была не запісваемая.

en: Collaboration
be: Узаемадзеянне

en: Administration pages
be: Старонкі адміністравання

en: Currently using !item !version
be: У дадзены момант выкарыстоўваецца !item !version

en: Created content type %type.
be: Створаны тып змесціва

en: User created with name %name and pass %pass
be: Карыстальнік створаны з імем %name і паролем %pass

en: Created permissions: @perms
be: Створаныя правы:  @perms

en: Invalid permission %permission.
be: Недапушчальныя правы  %permission.

en: Username field found.
be: Поле імя карыстальніка знойдзена.

en: Password field found.
be: Поле паролю знойдзена.

en: !method @url returned @status (!length).
be: !method @url вернуты @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
be: Дапушчальны HTML знойдзены на  "@path"

en: Parsed page successfully.
be: Старонка паспяхова прааналізавана.

en: Found the requested form fields at @path
be: Знойдзенае запытваемае поле формы па @path

en: Did not find field by name @name
be: Поле з імём @name не знойдзена

en: Found field by id @id
be: Знойдзена поле па id @id

en: Did not find field by id @id
be: Па id @id поле не знойдзена

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
be: HTTP адказ чакаемы !code, актуальны !curl_code

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
be: На сайце адбылася раптоўная памылка. Калі ласка, паспрабуйце пазней.

en: Tests
be: Тэсты

en: Run tests
be: Запуск тэстаў

en: Clean test environment
be: Ачысціць тэставае асяроддзе

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
be: Выдаліць табліцы з прэфіксам "simpletest" і часовыя каталогі, якія засталіся пасля няўдалых тэстаў. Прызначана для выкарыстання распрацоўшчыкамі пры стварэнні тэстаў.

en: Clean environment
be: Ачысціць асяроддзе

en: No tests to display.
be: Няма тэстаў для паказу.

en: @pass, @fail, and @exception
be: @pass, @fail, і @exception

en: No test(s) selected.
be: Няма абранага(ых) тэста(аў).

en: Processing test @num of @max - %test.
be: Апрацоўка тэста @num з @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
be: Апрацаваны тэст @num з @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
be[0]: 1 пройдзены
be[1]: @count пройдзена

en: 1 fail | @count fails
be[0]: 1 правалены
be[1]: @count правалена

en: 1 exception | @count exceptions
be[0]: 1 выключэнне
be[1]: @count выключэнняў

en: PHP DOMDocument class
be: PHP DOMDocument клас

en: Provides a framework for unit and functional testing.
be: Прадастаўляе фрэймворк для модульнага і функцыянальнага тэсціравання.

en: Main menu
be: Галоўнае меню

en: Hindi
be: Хіндзі

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
be: Карыстальнік %name скарыстаўся аднаразовай спасылкай для ўваходу ў сістэму %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
be: Створаны новы акаўнт карыстальніка для <a href="@url">%name</a> Падцвержанне на пошту не было адпраўлена.

en: Registration successful. You are now logged in.
be: Рэгістрацыя паспяховая. Вы ўвайшлі ў свой рахунак.

en: New user: %name (%email).
be: Новы карыстальнік: %name (%email)

en: Trigger
be: Трыгер

en: Add link
be: Дадаць спасылку

en: View comments
be: Праглядзець каментары

en: Username or e-mail address
be: Імя карыстальніка або адрас электроннай пошты

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
be: %name: гэта поле не можа ўтрымліваць больш, чым @count значэнне(я,яў).

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: After saving new content
be: Пасля захавання новага кантэнта

en: After deleting content
be: Пасля выдалення кантэнта

en: Vertical Tabs
be: Вертыкальныя табы

en: Not in book
be: Не ў кнізе

en: New book
be: Новая кніга

en: By @name on @date
be: Зроблена @name ў @date

en: By @name
be: Па @name

en: Not in menu
be: Няма ў меню

en: Alias: @alias
be: Аліас: @alias

en: No alias
be: Няма псеўданіма

en: User autocomplete
be: Аўтазапаўненне карыстальніка

en: Initializing.
be: Ініцыалізацыя

en: An error has occurred.
be: Здарылася памылка.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
be: Калі ласка, прайдзіце на <a href="@error_url">старонку памылкі</a>

en: HTTP POST is required.
be: Патрабуецца HTTP POST.

en: Your page will be a part of the selected book.
be: Вашая старонка будзе часткай выбранай кнігі.

en: 0 sec
be: 0 сэк.

en: form
be: форма

en: alert
be: папярэджанне

en: emergency
be: надзвычайнае становішча

en: Filter log messages
be: Фільтраваць журнал паведамленняў

en: You must select something to filter by.
be: Вы павінны абраць нешта для фільтру.

en: New revision
be: Новая версія

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
be: Каб змяніць бягучы пароль, увядзіце новы ў абодвух палях.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
be: Для ўваходу ў сістэму Вы спрабавалі скарыстацца аднаразовай спасылкай, чый тэрмін ужо выбег. Калі ласка, запытайце новую спасылку праз форму ніжэй.

en: This login can be used only once.
be: Гэты логiн можа быць выкарыстаны толькi адзiн раз.

en: The translation import of %filename failed.
be: Імпарт перакладу з %filename быў беспаспяховым.

en: More choices
be: Большы выбар

en: Abbreviation
be: Абрэвіятура

en: Inserted
be: Пастаўлена

en: Provide a password for the new account in both fields.
be: Увядзіце пароль (двойчы) для вашага новага рахунку.

en: filter
be: фільтр

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: The title of the node.
be: Назва вузла.

en: The date the node was posted.
be: Дата размяшчэння вузла.

en: Poll
be: Апытанне

en: Views today
be: Праглядаў сёння

en: contact
be: кантакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
be: <strong>OR</strong> з загалоўных літар шукае па любым з двух тэрмінаў. Напрыклад, <strong>каты ЦІ сабакі</strong>.

en: PHP filter
be: PHP фільтар

en: Language settings
be: Моўныя наладкі

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
be: Спроба запуска крона ў час, калі ен ужо працуе.

en: Cron run completed.
be: Праца крона скончана.

en: HTTP request status
be: Стан запыту HTTP

en: Fails
be: Збоі

en: Visitors
be: Наведвальнiкi

en: The maximum length of the field in characters.
be: Максімальная даўжыня поля ў сімвалах.

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Already added languages
be: Ужо дададзеныя мовы

en: Recent blog posts
be: Апошнія запісы блогу

en: Who's new
be: Новыя карыстальнікі

en: Language name
be: Назва мовы

en: Edit language
be: Рэдагаваць мову

en: list links
be: спіс спасылак

en: Edit category
be: Змяніць катэгорыю

en: The content type %name has been updated.
be: Тып змесціва %name быў абноўлены.

en: The content type %name has been added.
be: Тып змесціва %name быў даданы.

en: Catalan
be: Каталанская

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: Drag to re-order
be: Перацягнуць для паўторнага заказу

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
be: Змены, зробленыя ў гэтай табліцы, не будуць захаваныя да адпраўкі формы.

en: Blue Lagoon (default)
be: Блакітная Лагуна (па змоўчанні)

en: The requested page could not be found.
be: Старонка, якую вы шукаеце, не можа быць знойдзена.

en: The user account %id does not exist.
be: Імя карыстальніа %id не існуе.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
be: Спроба выдаліць неіснуючы акаўнт карыстальніка: %id.

en: Requirements problem
be: Праблема з патрабаваннямі

en: Database configuration
be: Канфігурацыя базы дадзеных.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
be: Тып базы дадзеных, у якой будзе захоўвацца ваша інфармацыя сістэмы @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
be: Назва базы дадзеных, у якой будзе захоўвацца ваша інфармацыя сістэмы @drupal. База павінная ўжо быць створаная заранёў перад інсталяцыяй @drupal.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
be: Калі больш за адну сістэму выкарыстоўвае адну і тую ж базу дадзеных, устаўце прэфікс табліцы у выглядзе %prefix.

en: Select an installation profile
be: Выберыце профіль інсталяцыі.

en: Choose language
be: Выберыце мову

en: Learn how to install Drupal in other languages
be: Прагледзець інфармацыю пра інсталляцыю Drupal на іншых мовах.

en: (built-in)
be: (убудаваны)

en: No profiles available
be: Няма дасяжных прафайлаў.

en: Drupal already installed
be: Drupal ужо інсталляваны

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
be: <ul><li>Каб пачаць інсталяцыю спачатку, вы павінныя выдаліць дадзеныя з базы.</li><li>Каб інсталяваць сістэму ў іншую БД, памяняйце назву базы ў файле <em>settings.php</em> у дырэкторыі <em>sites</em>.</li><li>Каб правесьці апгрэйд версіі, запусціце скрыпт <a href="@base-url/update.php">update.php</a>.</li><li>Перайсці да <a href="@base-url">існуючага сайта</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
be: Ідзе інсталляцыя @drupal

en: The installation has encountered an error.
be: Інсталляцыя была спынена памылкай.

en: Configure site
be: Сканфігураваць сайт

en: @drupal installation complete
be: Інсталяцыя @drupal

en: Installed %module module.
be: Усталяваны %module модуль.

en: Choose profile
be: Выбраць профіль

en: Verify requirements
be: Спраўдзіць патрабаванні

en: Set up database
be: Усталяваць базу дадзеных

en: Set up translations
be: Усталяваць пераклады інтэрфейса

en: Install site
be: Усталяваць сайт

en: Finish translations
be: Скончыць пераклады

en: Site e-mail address
be: E-mail адрас сайта

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
be: Адрас <em>Адпраўніка</em> ў аўтаматычных e-mail'ах, адасланых у час рэгістрацыі і пры запытах новых пароляў, а таксама і іншых паведамленнях. (І каб пазбегнуць пазначэння гэтага e-mail як спама, выкарыстоўвайце канчатак адраса вашага сайтавага дамена.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
be: Па змоўчанні, даты на гэтым сайце будуць паказаны ў выбранай зоне.

en: Update notifications
be: Абнавіць паведамленні

en: Check for updates automatically
be: Правяраць абнаўленні аўтаматычна

en: Removed orphaned action '%action' from database.
be: Пашкоджанае дзеянне '%action' выдалена з базы дадзеных.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
be: Запуск крона перавысіў ліміт часу і быў прыпынены.

en: 1 byte | @count bytes
be[0]: 1 byte
be[1]: @count байт

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
be: !name не можа быць даўжэй, чым %max знакаў, але зараз %length знакаў больш.

en: Illegal choice %choice in %name element.
be: Памылка выбара варыянтаў наладак: %choice у %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
be: Набор інструментаў GD2 для працы з малюнкамі

en: The GD toolkit is installed and working properly.
be: Набор інструментаў GD усталяваны і працуе як належыць.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
be: Вызначце якасць малюнка для дзеянняў з JPEG. Даступныя значэнні ад 0 да 100. Чым большае значэнне, тым лепшая якасць малюнка, але і большы памер файлаў.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
be: Інструмент GD для выяваў патрабуе, каб модуль GD для PHP быў усталяваны і адпаведна наладжаны. Для большых звествак глядзіце <a href="@url">дакументцыю PHP для выяваў</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
be: Якасць JPEG павінна быць адзначана лічбай паміж 0 і 100.

en: Right to left
be: Справа налева

en: Left to right
be: Злева направа

en: Predefined language
be: Загаздя зададзеная мова

en: Custom language
be: Звычайная мова

en: Add custom language
be: Дадаць мову

en: Save language
be: Захаваць мову

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
be: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> адпаведны ідэнтыфікатар мовы. Звычайна коды мовы выкарыстоўваюць код краіны, і, па жаданню, скрыпт альбо мясцовы варыянт назвы. <em>Прыклады: "en", "en-US" і "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
be: Назва мовы (па-англійску)

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
be: Назва мовы на ангельскай. Будзе даступна для перакладу на ўсе мовы.

en: Native language name
be: Назва мовы (на гэтай мове)

en: Name of the language in the language being added.
be: Назва мовы на мове, якая зараз дадаецца.

en: Language domain
be: Моўны дамен

en: Direction that text in this language is presented.
be: Накірунак, у якім прадстаўлены тэкст на гэтай мове.

en: The language %language (%code) already exists.
be: Мова %language (%code) ужо існуе.

en: Invalid language code.
be: Непрыгодны моўны код.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
be: Мова %language была створана і можа зараз  выкарыстоўвацца. Больш інфармацыі даступна на <a href="@locale-help">экране дапамогі</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
be: Значэнні дамена і прэфікса маршрута не павінны ўсталёўвацца адначасова.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
be: Дамен (%domain) ужо прывязаны да мовы (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
be: Толькі стандартная мова можа адначасова мець пустымі і дамен, і прэфікс.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
be: Прэфікс (%prefix) ужо прывязаны да мовы (%language).

en: The English language cannot be deleted.
be: Англійская мова не можа быць выдалена.

en: The default language cannot be deleted.
be: Стадартная мова не можа быць выдалена.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
be: Выдаленне мовы выдаліць усе пераклады інтэрфейсу, якія звязаны з ёй, і запісам на гэтай мове будзе прысвоена значэнне незалежныя ад мовы. Гэта дзеянне не можа быць адменена.

en: Language negotiation configuration saved.
be: Наладкі мовы захаваны.

en: English (built-in)
be: Ангельская (убудаваная)

en: String contains
be: Радок утрымоўвае

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
be: Пакіньце пустым, каб паказваліся ўсе радкі. Пошук улічвае рэгістр.

en: English (provided by Drupal)
be: Ангельская (па змоўчанні ў Drupal)

en: Search in
be: Пошук у

en: Both translated and untranslated strings
be: Як перакладзеныя, так і неперакладзеныя радкі

en: Only translated strings
be: Толькі перакладзеныя радкі

en: Only untranslated strings
be: Толькі неперакладзеныя радкі

en: Limit search to
be: Абмежаваць пошук да

en: All text groups
be: Усе тэкставыя групы

en: Languages not yet added
be: Мовы яшчэ не дададзеныя

en: Import translation
be: Імпарт пераклада

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
be: Файл Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
be: Імпартаваць да

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
be: Абярыце мову, у якую вы жадалі б дадаць радкі. Калі вы абярэце мову, якая яшчэ не ўсталявана, тады яна будзе дададзена.

en: Text group
be: Група тэкста

en: Imported translations will be added to this text group.
be: Імпартаваныя пераклады будуць дададзены да гэтай тэкставай групы.

en: The language %language has been created.
be: Мова %language была створана.

en: Export translation
be: Экспарт перакладу

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
be: Абярыце мову для экспарту ў фармаце Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
be: Утварыць файл Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>)  з усімі радкамі з моўнай базы дадзеных Drupal.

en: String not found.
be: Радок не знойдзены.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
be: Паданы радок утрымлівае недазволены HTML: %string

en: The string has been saved.
be: Радок быў захаваны.

en: The string has been removed.
be: Радок быў выдалены.

en: The language selected for import is not supported.
be: Абраная да імпарту мова не падтрымліваецца.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
be: Файл перакладу %filename ня мае загалоўку або яго загаловак пашкоджаны.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
be: Пераклад быў паспяхова імпартаваны. Ёсць %number толькі што перакладзеных радкоў, %update радкоў было абноўлена і %delete было выдалена.

en: Importing interface translations
be: Імпарт перакладаў інтэрфейсу

en: Starting import
be: Старт імпарту

en: Error importing interface translations
be: Памылка імпарту пераклада інтэрфейсу

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
be: Спроба захаваць пераклад радка з недазволенным HTML: %string

en: The %language language (%code) has been created.
be: Мова %language (%code) была створана.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
be: Імпартаваны %file у %locale: %number дадаў новыя радкі, %update абнавіў і %delete перанёс.

en: Exported %locale translation file: %filename.
be: Экспартаваны файл перакладу для мовы%locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
be: Пераклад экспартаваны ў файл %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
be: Абноўлены JavaScript файла перакладу для мовы %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
be: Створаны JavaScript файла перакладу для мовы %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
be: Быў выдалены пераклад JavaScript-файла для мовы %language, паколькі яшчэ не існуе перакладаў на гэтую мову.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
be: Адбылася памылка пры стварэнні перекладу JavaScript файла для мовы %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
be[0]: Адзін радок перакладу быў прапушчаны, так як ён змяшчае забаронены HTML код.
be[1]: Радкі перакладу, колькасцю @count , былі прапушчаны, так як яны змяшчаюць забаронены HTML код.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
be[0]: Для толькі што ўсталяваных модуляў быў імпартаваны адзін файл перакладу.
be[1]: Для толькі што ўсталяваных модуляў былі імпартаваны @count файлаў перакладу.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
be[0]: Для задзейнічаных модуляў быў імпартаваны адзін файл перакладу.
be[1]: Для задзейнічаных модуляў былі імпартаваны @count файлаў перакладу.

en: Abkhazian
be: Абхазская

en: Avestan
be: Авэстанская

en: Afrikaans
be: Афрыканс

en: Akan
be: Аканская

en: Amharic
be: Амгарская

en: Assamese
be: Асамізская

en: Avar
be: Аварская

en: Aymara
be: Аймарская

en: Azerbaijani
be: Азербайджанская

en: Bashkir
be: Башкірская

en: Belarusian
be: Беларуская

en: Bihari
be: Бігарская

en: Bislama
be: Бізламская

en: Bambara
be: Бамбарская

en: Bengali
be: Бенгальская

en: Tibetan
be: Тыбэцкая

en: Breton
be: Брэтонская

en: Bosnian
be: Баснійская

en: Chechen
be: Чачэнская

en: Chamorro
be: Чаморская

en: Corsican
be: Карсіканская

en: Cree
be: Крыцкая

en: Old Slavonic
be: Стараславянская

en: Chuvash
be: Чувашскі

en: Welsh
be: Вэльская

en: Maldivian
be: Мальдыўская

en: Bhutani
be: Бутанская

en: Ewe
be: Эўская

en: Esperanto
be: Эспэранта

en: Estonian
be: Эстонская

en: Basque
be: Баская

en: Persian
be: Персідская

en: Fulah
be: Фула

en: Faeroese
be: Фароская

en: Frisian
be: Фрызійская

en: Irish
be: Ірландская

en: Scots Gaelic
be: Гэльская (Шатландыя)

en: Galician
be: Галіцыйская

en: Guarani
be: Гўаранійская

en: Gujarati
be: Гуджарацкая

en: Manx
be: Манкс

en: Hausa
be: Гаўза

en: Hiri Motu
be: Гіры Моту

en: Armenian
be: Армянская

en: Herero
be: Герэра

en: Interlingua
be: Інтэрлінгуа

en: Interlingue
be: Інтэрлінгуэ

en: Igbo
be: Ігба

en: Inupiak
be: Інупяк

en: Icelandic
be: Ісландская

en: Inuktitut
be: Інуктытут

en: Javanese
be: Яванская

en: Georgian
be: Грузінская

en: Kongo
be: Кангалезкая

en: Kikuyu
be: Кікую

en: Kwanyama
be: Кван'яма

en: Kazakh
be: Казахская

en: Greenlandic
be: Грэнландская

en: Cambodian
be: Камбаджыйская

en: Kannada
be: Каннада

en: Kanuri
be: Кануры

en: Kashmiri
be: Кашмірская

en: Kurdish
be: Курдская

en: Cornish
be: Корнішская

en: Latin
be: Латынь

en: Luxembourgish
be: Люксембургская

en: Luganda
be: Луганда

en: Lingala
be: Лінгала

en: Laothian
be: Лаоская

en: Latvian
be: Латышская

en: Malagasy
be: Малагазы

en: Marshallese
be: Маршалезкая

en: Macedonian
be: Македонская

en: Malayalam
be: Малаяламская

en: Mongolian
be: Мангольская

en: Moldavian
be: Малдоўская

en: Marathi
be: Мараты

en: Malay
be: Малайская

en: Maltese
be: Мальтэзкая

en: Burmese
be: М'янмарская

en: North Ndebele
be: Паўночная Н'дэбелэ

en: Nepali
be: Непальская

en: Ndonga
be: Н'гонда

en: Norwegian Bokmål
be: нарвежскі букмол

en: Norwegian Nynorsk
be: Нарвежскі Нюнорск

en: South Ndebele
be: Паўднёвая Н'дэбелэ

en: Chichewa
be: Чычэва

en: Occitan
be: Ачытанская

en: Oromo
be: Аромская

en: Oriya
be: Арыйская

en: Ossetian
be: Асяцінская

en: Punjabi
be: Пэнджабская

en: Pali
be: Палі

en: Pashto
be: Пуштунская

en: Portuguese, Portugal
be: Партугальскі

en: Portuguese, Brazil
be: Партугальскі, Бразілія

en: Quechua
be: Квэч'я

en: Rhaeto-Romance
be: Рэта-раманская

en: Kirundi
be: Кірунды

en: Kinyarwanda
be: Кін'ярванда

en: Sanskrit
be: Санскрыт

en: Sardinian
be: Сардынская

en: Sindhi
be: Сінды

en: Northern Sami
be: Паўночная Самі

en: Sango
be: Санга

en: Serbo-Croatian
be: Серба-харвацкая

en: Sinhala
be: Сінгальская мова

en: Slovenian
be: Славенская

en: Samoan
be: Самаанская

en: Shona
be: Шона

en: Albanian
be: Албанская

en: Serbian
be: Сербская

en: Siswati
be: Сысуаці

en: Sesotho
be: Сэсота

en: Sudanese
be: Суданская

en: Swahili
be: Свахілі

en: Tamil
be: Тамільская

en: Telugu
be: Тэлугу

en: Tajik
be: Таджыцкая

en: Thai
be: Тайская

en: Tigrinya
be: Тыгрынья

en: Turkmen
be: Туркменская

en: Tagalog
be: Тагалог

en: Setswana
be: Сэцвана

en: Tsonga
be: Цонга

en: Tatar
be: Татарская

en: Twi
be: Тві

en: Tahitian
be: Тагіцянская

en: Uighur
be: Уйгурская

en: Ukrainian
be: Украінская

en: Urdu
be: Урду

en: Uzbek
be: Узбецкая

en: Venda
be: Вэнда

en: Vietnamese
be: В'етнамская

en: Wolof
be: Валоф

en: Xhosa
be: Гзоза

en: Yiddish
be: Ідыш

en: Yoruba
be: Ёруба

en: Zhuang
be: Зуанг

en: Chinese, Simplified
be: Кітайская (спрошчаная)

en: Chinese, Traditional
be: Кітайская (традыцыйная)

en: Zulu
be: Зулу

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
be: Памылка адпраўкі емэйла (Ад %from  Каму: %to).

en: sort ascending
be: сарціроўка паводле павялічэння

en: sort descending
be: сарціроўка паводле памяньшэння

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
be: Аперацыі над радкамі Unicode робяцца з максімальна магчымай якасцю. Для палепшанай падтрымкі Unicode неабходна ўсталяваць пашырэнне <a href="@url">PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая функцыя, перазагружаемая ў PHP, актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.func_overload</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая канверсія ўвода ў PHP актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.encoding_translation</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая канверсія ўвода ў PHP актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.http_input</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая канверсія вываду ў PHP актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.http_output</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.*

en: Standard PHP
be: Стандарт PHP

en: PHP Mbstring Extension
be: Пашырэнне PHP Mbstring

en: Unicode library
be: Бібліятэка юнікода

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
be: Немагчыма канверсаваць кадзіроўку %s XML у UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
be: Непадтрымліваемая кадзіроўка %s. Калі ласка, усталюйце iconv, GNU recode альбо mbstring для PHP.

en: Parse error. Not well formed
be: Аналіз памылак. Не сфармаваны

en: Parse error. Request not well formed.
be: Памылка пры парсінгу запыта. Запыт не адпавядае фармату.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
be: Памылка сервера. Няправільны XML-RPC. Запытам павінен быць methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
be: Памылка сервера. Запытаны метад @methodname не вызначаны.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
be: Памылка сервера. Няправільная колькасць параметраў метаду.

en: Server error. Invalid method parameters.
be: Памылка сервера. Памылковыя параметры метаду.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
be: Памылка сервера. Запытаная функцыя  @method не існуе

en: Invalid syntax for system.multicall.
be: Памылка сінтаксісу для system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
be: Рэкурсіўныя выклікі system.multicall забаронены.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
be: Памылка сервера. Подпіс метаду запыта @methodname не зададзены.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
be: Назва фіда (або назва вэб-сайта, на якім знаходзіцца фід).

en: Categorize news items
be: Катэгарызаваць навіны

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце выдаліць усе элементы з фіда %feed?

en: checkboxes
be: чэкбоксы

en: multiple selector
be: спіс множнага выбару

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
be: Тысячы сайтаў (асабліва сайты навінаў і блогаў) публікуюць свае апошнія навіны і посты ў фідах, выкарыстоўваючы стандартызаваныя фарматы, якія базуюцца на XML. Фарматы, якія падтрымліваюць модуль-збіральнік (Aggregator) - гэта <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, і <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
be: Бягучыя стужкі пералічаныя ніжэй, <a href="@addfeed"> можна дадаць новыя стужкі </a>. Для кожнай стужкі альбо катэгорыі стужак  блок <em> апошніх элементаў</em>можа быць уключаны на <a href="@block">старонцы адміністравання блокаў.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
be: Дадаць фід ў RSS, RDF альбо Atom фармаце. Фід можа быць толькі адзнаго фармату.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
be: Катэгорыі дазваляюць стужкавым элементам з розных стужак быць згрупіраваным разам. Для прыкладу, некалькі спартыўных стужак могуць належыць катэгорыі з назвай<em>Спорт</em>. Стужкавыя элементы могуць быць сгрупіраваны аўтаматычна (калі ствараецца ці рэдагуецца стужка) ці ўручную  (праз старонку <em>Катэгарызкацыі</em>даступную праз лістынгі  стужкавага элементу). Кожная катэгорыя прадастаўляе сваю ўласную старонку стужкі і блок.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
be: Зазначце ў наладках, які кантэнт Ваш сайт збірае з іншых сайтаў, як часта ён праводзіць іх апытанне і якім чынам яны згрупіраваныя.

en: Update items
be: Абнавіць элементы

en: Edit feed
be: Змяніць фід

en: No blocks in this region
be: У гэтым рэгіёне няма блокаў

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
be: Блок %info быў дададзены ў нядзейсны рэгіён %region і быў выключаны.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
be: Змены для гэтых блокаў будуць захаваныя толькі пасля таго як вы націсніце на кнопку <em>Захаваць блокі</em>

en: Post new blog entry.
be: Стварыць новы запіс у блогу.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
be: Вы не можаце дадаць новы запіс у блог.

en: You have not created any blog entries.
be: Вы не стварылі ніводнага запісу ў блогу.

en: !author has not created any blog entries.
be: !author не стварыў ніводнага запісу ў блогу.

en: No blog entries have been created.
be: У блогу не створаны запісы.

en: Blog entry
be: Запіс у блогу

en: View recent blog entries
be: Апошнія пасты ў блогу

en: Read !username's latest blog entries.
be: Чытаць апошнія запісы блога !username.

en: !username's blog
be: Блог !username

en: Read the latest blog entries.
be: Прачытаць апошнія запісы ў блогу

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
be: Тып змесціва  для %add-дачыннай спасылкі павінен быць абраны ў якасці дазволеннага тыпу схемы кнігі.

en: Save book pages
be: Захаваць старонкі падшыўкі

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
be: Гэта кніга была зменена іншым карыстальнікам, змены не могуць быць захаваны.

en: Title changed from %original to %current.
be: Загаловак зменены з %original на %current.

en: Updated book %title.
be: Падшыўка %title абноўленая.

en: book: updated %title.
be: Кніга: %title абноўлены.

en: Update book outline
be: Абнавіць схему падшыўкі

en: Remove from book outline
be: Выдаліць са схемы падшыўкі

en: No changes were made
be: Ніякіх зменаў не зроблена

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
be: Пост быў дададзены да абранай Кнігі. Цяпер вы можате суаднесці яго з астатнімі старонкамі.

en: The book outline has been updated.
be: Рэзюмэ падшыўкі абноўленае.

en: There was an error adding the post to the book.
be: Адбылася памылка пры даданні поста ў кнігу.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
be: Ў %title ёсць дачынныя старонкі, якія будуць занава аўтаматычна перамешчаны для падтрымання іх сувязі з кнігай. Каб пераўтварыць гіерархію (якой яна была да выдалення гэтай старонкі), магчыма дабавіць %title з дапамогай карткі Outline, і кожную яе папярэднію дачынную старонку трэба будзе занава перамясціць уручную.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
be: %title можа быць дададзены(а) да іерархіі зноў, выкарыстоўваючы закладку Схема.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
be: Вы ўпэўнены што жадаеце выдаліць %title з іерархіі кніг?

en: The post has been removed from the book.
be: Матэрыял выдалены з падшыўкі.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
be: Паказаць версію для друку гэтай старокі падшывак  (з усімі бацькоўскімі і даччынымі старонкамі).

en: Show block on all pages
be: Паказваць блок на ўсіх старонках

en: Show block only on book pages
be: Паказаць блок толькі на старонках кнігі

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
be: Калі абраны пункт <em>Паказаць блок на ўсіх старонках</em>, блок будзе ўтрымліваць аўтаматычна згенераваныя меню для кожнай кнігі сайта. Калі абраны пункт <em>Паказаць блок толькі для старонак кнігі</em>, блок будзе ўтрымліваць толькі адно меню суадноснае бягучай старонцы кнігі. У гэтым выпадку калі цякучая старонка не ў кнізе, блок не будзе паказаны. <em>Старонка спецыфічных наладак</em> ці іншыя бачныя наладкі могуць быць выкарыстаны ў дадатак да выбранаму адлюстраванню гэтага блока.

en: This is the top-level page in this book.
be: У кнізе гэта старонка вышэйшага ўзроўню.

en: No book selected.
be: Не выбрана ні адной кнігі.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
be: Бацькоўская старонка ў кнізе. Максімальная глыбіня для любой кнігі і ўсіх дачынных старонак — !maxdepth. Некаторыя старонкі ў выбранай кнізе могуць быць недаступнымі ў якасці бацькоўскіх, калі іх выбар парушае дадзенае абмежаванне па глыбіні.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
be: %title - гэта частка схемы кнігі з дачыненымі старонкамі. Калі вы працягнеце выдаленне - гэтыя старонкі будуць аўтаматычна перамешчаны.

en: Re-order book pages and change titles
be: Пераўпарадкаваць  старонкі кнігі і змяніць загалоўкі.

en: Book page
be: Старока кнігі

en: Base color
be: Асноўны колер

en: Header top
be: Верх хэдэра

en: Header bottom
be: Ніз хэдэра

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
be: Не хапае памяці для PHP, каб змяніць каляровую схему гэтай тэмы. Вам патрэбна мінімум яшчэ %size. Праверце <a href="@url">дакументацыю PHP</a>, каб атрымаць больш інфармацыі.

en: Delete the selected comments
be: Выдаліць абраныя каментары

en: Allows users to comment on and discuss published content.
be: Дазваляе карыстальнікам каментаваць ды абмяркоўваць публікацыі.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
be: Прыклады: 'Заўвагі па працы бачыны' або 'Водгукі'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
be: Катэгорыі зь меншай вагай будуць паказвацца вышэй за тыя, што маюць большую вагу; катэгорыі з аднолькавай вагай будуць сартавацца паводле альфабэту.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
be: Кантактная форма не была наладжана. <a href="@add">Дадаць адну або некалькі катэгорыяў</a> у форме.

en: Personal contact form
be: Асабістая форма кантактаў

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
be: Стварае сістэмную кантактную форму і настройвае катэгорыі для выкарыстання дадзенай формы.

en: Edit contact category
be: Рэдагаваць катэгорыю кантактаў

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
be: Дазваляе выкарыстаньне як асабістае, так і агульнае кантактнае формы.

en: Database logging
be: База дадзеных рэгістрацыі

en: View events that have recently been logged.
be: Паказаць падзеі, якія былі толькі што запісаны ў журнал.

en: Top 'page not found' errors
be: Памылкі 'Старонка ня знойдзена'

en: View 'page not found' errors (404s).
be: Прагладзяць памылкі "старонка не знойдзена" (404).

en: Top 'access denied' errors
be: Памылкі 'дасяг забаронены'

en: View 'access denied' errors (403s).
be: Прагляд памылак "дасяг забаронены" (403).

en: Logs and records system events to the database.
be: Запісвае сістэмныя падзеі у базу дадзеных.

en: No roles may use this format
be: Аніводная з роляў ня можа карыстацца з гэтага фармату

en: Allowed HTML tags: @tags
be: Дазволеныя HTML тэгі: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
be: Якары выкарыстоўваюцца для стварэньня спасылак на іншыя старонкі.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
be: Тэг разрыва радкоў дадаецца аўтаматычна, яго можна выкарыстоўваць, каб дадаваць дадатковыя разрывы. Увага: гэты тэг не закрываецца. Дзеля сумяшчальнасьці з XHTML 1.0 выкарыстоўвайце " /" унутры тэга.

en: Text with <br />line break
be: Тэкст з <br />абрывам радку

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
be: Тэгі пераносу радкоў дадаюцца аўтаматычна, таму карыстайцеся гэтым тэгам дзеля дадання дадатковых абзацаў.

en: Paragraph one.
be: Абзац 1

en: Paragraph two.
be: Абзац 2

en: Strong
be: Тлусты

en: Emphasized
be: Вылучаны націскам

en: Cited
be: Цытаваны

en: Coded text used to show programming source code
be: Кадаваны тэкст, што паказвае зыходнікі праграмаў

en: Coded
be: Кадаваны

en: Bolded
be: Напаўтлусты шрыфт

en: Italicized
be: Курсіў

en: Superscripted
be: Верхні індэкс

en: <sup>Super</sup>scripted
be: <sup>Верхні</sup> індэкс

en: Subscripted
be: Ніжні індэкс

en: <sub>Sub</sub>scripted
be: <sub>Ніжні</sub> індэкс

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
be: <abbr title="Abbreviation">Абрэв.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
be: <acronym title="Three-Letter Acronym">Трохлітаравы акронім</acronym>

en: Block quoted
be: У квадратных дужках

en: Quoted inline
be: Цытата пасярэдзіне радку

en: Table header
be: Загаловак табліцы

en: Table cell
be: Ячэйка табліцы

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Пранумераваны спіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент спісу.

en: First item
be: Першы элемент

en: Second item
be: Другі элемент

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Ненумераваны спіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент спісу.

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
be: Спісы вызначэнняў падобныя да іншых сьпісаў HTML. &lt;dl&gt; пачынае спіс вызначэньняў, &lt;dt&gt; пачынае тэрмін, а &lt;dd&gt; пачынае апісанне вызначэння.

en: First term
be: Першы тэрмін

en: First definition
be: Першае вызначэнне

en: Second term
be: Другая дэфініцыя

en: Second definition
be: Другое вызначэнне

en: Subtitle three
be: Падзагаловак 3

en: Subtitle four
be: Падзагаловак 4

en: Subtitle five
be: Падзагаловак 5

en: Subtitle six
be: Падзагаловак 6

en: Tag Description
be: Апісанне тэга

en: You Type
be: Вы ўводзіце

en: You Get
be: Вы атрымоўваеце

en: No help provided for tag %tag.
be: Даведкі для тэга %tag няма.

en: Ampersand
be: Ампэрсанд (знак &)

en: Quotation mark
be: Пытальнік

en: Character Description
be: Апісанне сімвала

en: Lines and paragraphs break automatically.
be: Радкі ды абзацы пераносяцца аўтаматычна.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
be: Радкі ды абзацы вызначаюцца аўтаматычна. Тэгі разрыву радку &lt;br /&gt;, абзацу &lt;p&gt; ды заканчэння абзаца &lt;/p&gt; устаўляюцца таксама аўтаматычна. Калі абзац не распазнанаецца сістэмай, дадайце пару пустых радкоў.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
be: Адрэсы вэб-старонак і e-mail адрэсы пераўтворацца ў спасылкі аўтаматычна.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
be: Сканфігураваць фільтрацыю дадзеных змесціва, і дазволеныя тэгі HTML уключна, уводзімых карыстальнікам. А таксама дазваляе уключэнне фільтраў, якія прадстаўляюцца модулямі.

en: Compose tips
be: Падказкі

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
be: Кароткае, але змястоўнае імя для гэтай калекцыі дрэва дыскусій.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
be: Апісанне і правілы абмеркавання ў гэтым форуме.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
be: Форумы адлюстроўваюцца ў парадку ўзрастання вагі (форумы роўныя па вазе адлюстроўваюцца ў алфавітным парадку).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
be: Кароткае, але змястоўнае імя для гэтага збора звязаных форумаў.

en: Description and guidelines for forums within this container.
be: Апісанне і правілы для форумаў ў гэтым кантэйнеры.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
be: Кантэйнеры адлюстроўваюцца па парадку ўзрастання згодна сваёй вагі (кантэйнеры з аднолькавай вагой адлюстроўваюцца ў алфавітным парадку).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
be: Выдаленне форума ці кантэйнера таксама выдаліць яго падфорумы, калі яны ёсць. Каб выдаліць посты гэтага форума, наведайце спачатку <a href="@content">змесціва адміністратара</a>. Гэта дзеянне не можа быць адменена.

en: Default number of forum topics displayed per page.
be: Адлюстроўваецца колькасць па змаўчанні тэм форума на старонку.

en: Default display order for topics.
be: Парадак адлюстроўвання тэм па змаўчанні.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
be: Кантэйнеры звычайна размяшчаюць на верхнім (карнявым) узроўні, але таксама могуць быць змешчаны ўнутры іншага кантэйнера або форума.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
be: Форумы могуць быць размешчаны на верхнім (карнявым) узроўні ці ўнутры іншага кантэйнера або форума.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
be: Каб атрымаць больш інфармацыі, глядзіце артыкул у сеціўным даведніку для <a href="@forum"> модуля Форум</a>.

en: Forum topic
be: Тэма форума

en: You are not allowed to post new content in the forum.
be: Вы не маеце доступа да дадавання новых запісаў у форуме.

en: Manages the display of online help.
be: Кіруе адлюстраваннем анлайн-даведкі.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
be: На гэтай старонцы магчымы прагляд радкоў, даступных для перакладу. Drupal групіруе даступныя для перакладу радкі; модулі могуць дадаваць свае тэкставыя групы з іншымі радкамі для перакладу. Групіроўка радкоў зручна ўжываць для перакладу радкоў у спецыфічных абласцях інтэрфэйса Drupal.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
be: Заўважце, што файл <em>.po</em> у пакеце перакладу імпартаваны аўтаматычна (калі дазволена), калі новыя модулі ці тэмы ўключаны, ці калі новая мова дададзена. З гэтай старонкі можна дазволіць імпарт толькі аднаго <em>.po</em> файла за раз. Так можа быць прасцей загрузіць і атрымаць пакет перакладу ў вашу ўсталёвачную дырэкторыю Drupal installation і <a href="@language-add">дадаць мову</a> (якая аўтаматычна імпартуе ўсе <em>.po</em> файлы ў пакеце). Пакеты перакладу даступны для сцягвання на <a href="@translations">старонцы перакладаў Drupal</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
be: Гэта старонка экспартуе перакладзеныя радкі, якія выкарыстоўваюцца вашым сайтам. Файл экспарту можа быць у выглядзе Gettext Portable Object (<em>.po</em>), які ўключае ў сабе як стандартны радок, так і пераклад (выкарыстоўваецца для таго, каб дзяліцца з іншымі), альбо ў выглядзе Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), які ўключае ў сабе толькі стандартны радок (выкарыстоўваецца для стварэння новых перакладаў з дапамогай рэдактара перакладаў Gettext).

en: Built-in interface
be: Убудаваны інтэрфейс

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
be: Гэта стандартная мова аккаунта для электронных лістоў, і пераважная мова для адлюстравання сайта.

en: This account's default language for e-mails.
be: Гэта стандартная мова аккаунта для e-mail.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
be: Шлях псеўданіма, устаноўлены для канкрэтнай мовы, заўсёды будзе выкарыстоўвацца пры адлюстраванні гэтай старонкі на гэтай мове, і мае прыярытэт над шляхам псеўданімаў, устаноўленых для <em> Усе мовы </em>.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
be: Уключыць шматмоўную падтрымку для гэтага тыпу змесціва. Калі ўключана гэта опцыя, тады поле выбару мовы дадаецца да формы рэдагавання, якое дазваляе вам выбраць адну з <a href="!languages">уключаных моў</a>. У зваротным выпадку новыя запісы будуць захаваны на стандартнай мове. Змяненне гэтай опцыі ніяк не паўплывае на ўжо існуючае змесціва.

en: Configure languages for content and the user interface.
be: Наладзіць мовы для зместа і інтэрфейс карыстальніка.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
be: Перакласці ўбудаваны інтэрфейс і, па жаданню, іншы тэкст.

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
be: Дазваляе мяняць настройкі мовы і ўключае функцыі  перакладу.

en: Submission form settings
be: Наладкі формы адпраўкі

en: This content type does not have a title field.
be: У гэтага тыпу змесціва няма загалоўка поля.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: The human-readable name %name is already taken.
be: Лёгкачытальная імя %name ужо занята.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
be: Вы ўпэўнены ў тым, што жадаеце выдаліць тып змесціва %type?

en: Added content type %name.
be: Дадаць тып змесціва %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
be[0]: Зменены тып змесціва аднаго запісу з %old-тыпу на %type.
be[1]: Зменены тып змесціва @count запісаў з %old-тыпу на %type.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
be: Вы ўпэуненыя, што жадаеце пераналадзіць правы на змесціва сайта?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне перабудоўвае ўсе правы на змесціва сайта, гэта можа заняць шмат часу. Адмена гэтага дзеяння немагчымая.

en: language
be: мова

en: An error occurred and processing did not complete.
be: Здарылася памылка і працэс не быў завершаны.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
be: Апрацаваная версія  вашага паста, адлюстроўвае як  ваш пост выглядае  на галоўнай старонцы ці калі экспартуецца на сіндыкацыю.<span class="no-js">  Вы можаце ўставіць знак падзельніка "&lt;!--break--&gt;" ( без  двукосся) каб  дакладна ўрэгуляваць дзе ваш пост  будзе  перарывацца.</span>

en: Copy of the revision from %date.
be: Копія версіі ад %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
be: @type %title быў вернуты назад да версіі, пачынаючы з %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
be: Версія ад %revision-date з @type %title была выдалена.

en: @type: reverted %title revision %revision.
be: @type: вернуты %title версіі %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
be: Дазволы дасягу да змесціва неабходна перабудаваць зноў.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
be: <strong>Сканфігураваць свой вэбсайт</strong> Увайшоўшы ў рахунак,  наведайце <a href="@admin">раздзел адміністравання</a>, дзе вы можаце падагнаць і сканфігураваць<a href="@config"></a> усе бакі вашага вэбсайта.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
be: <strong>Уключыць дадатковыя функцыянальныя магчымасці</strong> Наступным крокам наведайце  <a href="@modules">спіс модуляў</a> і ўключыце функцыі, якія найбольш адпавядаюць вашым патрэбам. Вы можаце знайсці дадатковыя модулі ў <a href="@download_modules">разделе па запампоўцы модуляў Drupal</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
be: <strong>Падганіце дызайн вашага вэбсайта</strong> Каб змяніць знешні выгляд вашага сайта, наведайце <a href="@themes">раздел з тэмамі</a>. Вы можаце альбо выбраць адну з ўжо ўключаных тэм, альбо спампаваць дадатковыя з <a href="@download_themes">раздзелу па запампоўцы тэм Drupal</a>.

en: Rebuilding content access permissions
be: Перабудаваць дазволы на змесціва.

en: Content permissions have been rebuilt.
be: Правы змесціва былі адноўлены.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
be: Правы доступу да змесціва не былі абноўлены належным чынам.

en: Add content type
be: Дадаць тып матэрыяла

en: Revert to earlier revision
be: Зварот да больш ранняй версіі

en: Delete earlier revision
be: Выдаліць ранейшую версію

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
be: Дазваляе дасылаць матэрыялы на сайт ды адлюстроўваць на старонках.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
be: Каб выкарыстоўваць OpenID вы павінны спачатку  завесці рахунак на публічным, або прыватным  OpenID  серверы. Калі ў вас няма  OpenID і вы б жадалі яго завесці, паглядзіце на адзін з <a href="@openid-providers">безкаштоўных публічных правайдэраў </a>. Падрабязней пра  OpenID вы можаце знайсці на <a href="@openid-net">гэтым вэбсайце</a>.

en: OpenID identities
be: сапраўднасць OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
be: Дазваляць карыстальнікам уваходзіць на сайт праз OpenID.

en: The alias %alias is already in use in this language.
be: Псеўданім %alias ўжо выкарыстоўваецца на гэтай мове.

en: The alias has been saved.
be: Аліас быў захаваны.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць мянушку %title?

en: Filter aliases
be: Фільтар псеўданімаў

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
be: Увядзіце шлях, а таксама новы псеўданім для яго.

en: URL aliases
be: URL псеўданімы

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
be: Змяніце URL сцежкі сайта шляхам стварэння псеўданіма для іх.

en: Edit alias
be: Рэдагаваць аліас

en: Delete alias
be: Выдаліць аліас

en: Add alias
be: Дадаць аліас

en: Allows users to rename URLs.
be: Дазваляе карыстальнікам пераназываць URL-ы.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
be: <a href="@drupal">Drupal.org</a> прапаноўвае <a href="@php-snippets">некаторыя прыклады фрагментаў PHP</a>, або вы можаце стварыць свае ўласныя, калі маеце вопыт у PHP і ведаеце сістэму Drupal.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
be: Вы можаце дапісваць PHP-код. У такім выпадку ўключайце тэгі &lt;?php ?&gt;.

en: Using custom PHP code
be: Выкарыстоўваць асабісты PHP код

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
be: Уласны код PHP можа быць уключаны ў некалькі тыпаў матэрыялаў сайта, уключаючы пасты і блокі. Пакуль PHP код унутры паста або блока даданы вопытным карыстальнікам у PHP - гэта магутны і гнуткі сродак, але калі карыстальнік не падыходзячы - гэта можа стварыць вялікую і сур'ёзную небяспеку для сайта. Нават малая памылка ў размешчаным PHP кодзе можа сур'ёзна паслабіць ваш сайт.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
be: Калі вы не знаёмы з PHP, SQL, ці Drupal, пазбягайце выкарыстоўваць уласны PHP код у постах. Эксперыментаванне з PHP можа пашкодіць вашу базу дадзеных, вывесці ваш сайт непрыдатным для карыстання ці сур'ёзна пашкодзіць бяспеку.

en: Notes:
be: Заўвагі:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
be: Не забудзьцеся пераправерыць кожны радок на наяўнасць сінтаксічных і лагічных памылак<strong>перад</strong> захаваннем.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
be: Кожны радок павінны правільна завяршацца кропкай з коскай.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
be: Глабальныя пераменныя, якія выкарыстоўваюцца ў PHP кодзе, захоўваюць свае значэнні пасля выканання скрыпта.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
be: <code>register_globals</code> <strong>выключаны</strong>. Калі вам неабходна выкарыстоўваць формы, вывучыце і выкарыстоўвайце функцыі <a href="@formapi">API Drupal Формаў</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
be: Выкарыстоўвайце <code>print</code> або <code>return</code> дырэктывы ў вашым кодзе для вываду змесціва.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
be: Распрацоўвайце і тэстуйце PHP код, выкарыстоўваючы асобныя тэставыя скрыпты і базы даных для прыкладу перад усталёўкай на працуючы сайт.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
be: Разглядзіце ўключэнне вашага PHP-кода ў спецыфічны модуль або файл <code>template.php</code> перад тым, як устаўляць яго непасрэдна ў паведамленне або блок.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
be: Будзьце ў курсе, што магчымасць уключаць PHP-код у змесціва прадстаўляецца модулем PHP Filter. Калі гэты модуль выключаны ці выдалены, тады блокі і посты з уключаным кодам PHP могуць адлюстроўвацца, а не выконвацца, як звычайны тэкст з кодам PHP.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
be: Прыклад: <em>Стварэнне "Welcome" блока які вітае наведвальнікаў прастым паведамленнем.</em>

en: PHP evaluator
be: Тэстэр PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
be: Выканаць кусок PHP кода. Права выкарыстання гэтага фільтра павінна належыць толькі адміністратарам!

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
be: Дазволіць ацэнку PHP коду/сніпетаў(snippets).

en: Total votes: @votes
be: Усяго галасоў: @votes

en: Most recent poll
be: Апошняе апытанне

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
be: <em>Апытанне</em> - гэта пытанне з мноствам магчымых адказаў. Аднойчы створанае <em>апытанне</em> аўтаматычна забяспечвае просты бягучы падлік галасоў, атрыманых для кожнага адказу.

en: Poll status
be: Стан апытання

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
be: Па зачыненні апытання карыстальнікі ня змогуць болей браць у ім удзел.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
be: Па сканчэнни гэтага тэрміну апытанне аўтаматычна зачыніцца.

en: Negative values are not allowed.
be: Адмоўныя значэнні забароненыя.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
be: Ваш голас не можа быць запісаны, таму што вы не абралі ніякі варыянт адказу.

en: Vote count
be: Колькасць галасоў

en: Polls
be: Галасаванні

en: Profile fields have been updated.
be: Палі профіля абноўлены.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
be: Няма палёў ў гэтай катэгорыі. Калі пры захаванні пакінуць гэту катэгорыю пустой, яна будзе выдалена.

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
be: Назоў поля. Назоў формы ня будзе паказаны карыстальніку, ён выкарыстоўваецца толькі ў HTML-кодзе ды спасылках.
    Акрамя выпадкаў, калі Вы ДАКЛАДНА ведаеце, што робіце, раім выкарыстоўваць прэфікс  <code>profile_</code> для імя формы, каб не было канфліктаў з іншымі элементамі. Прагалы ды іншыя адмысловыя сымбалі за выключэннем (-) ці (_) забароненыя. Напрыклад: "profile_favorite_color" або папросту "profile_color".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
be: Спіс усіх варыянтаў. Пазначце па адным варыянце на радок. Напрыклад: "чырвоны", "блакітны", "васільковы".

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
be: Схаванае поле профілю. Дасяжнае толькі для адміністратараў, модуляў і тэмаў.

en: Private field, content only available to privileged users.
be: Прыватнае поле. Адкрытае да прагляду толькі прывілеяваным карыстальнікам.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
be: Публічнае поле. Яго змесціва будзе паказаным на старонцы профілю, але схаваным на старонках спісу карыстальнікаў.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
be: Публічнае поле. Яго змесціва будзе паказаным на старонцы профілю і спіса карыстальнікаў.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
be: Вага вызначае, у якой пасьлядоўнасці будуць паказаныя палі формы. Больш лёгкія "ўсплываюць" дагары.

en: Form will auto-complete while user is typing.
be: Форма будзе аўтаматычна дапаўняцца падчас запаўнення карыстальнікам.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
be: У мэтах бяспекі, аўтаматычнае запаўненне будзе адключана, калі карыстальнік не мае доступу да карыстальніцкіх профіляў.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
be: Абранае імя формы змяшчае адзін або некалькі недапушчальных знакаў. Прабелы і іншыя спецыяльныя сімвалы, за выключэннем дэфіса (-) і падкрэслівання (_) не дапускаюцца.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
be: Прапанаваны назоў формы быў зарэзерваваны сістэмай.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
be: Прапанаваны назоў катэгорыі быў зарэзерваваны сістэмай.

en: The specified title is already in use.
be: Прапанаваны загаловак ужо выкарыстоўваецца.

en: The specified name is already in use.
be: Прапанавае імя ўжо выкарыстоўваецца.

en: A hidden field cannot be required.
be: Схаванае поле не патрабуецца.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
be: Схаванае поле не можа быць бачным у рэгістрацыйнай форме карыстальніка.

en: The field has been created.
be: Поле створанае.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць  %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
be: Гэта дзеянне не можа быць адменена. Калі карыстальнікі маюць уведзеныя значэнні ў гэтым полі свайго профілю, гэтыя запісы таксама будуць выдалены. Калі вы жадаеце захаваць уведзеныя карыстальнікам дадзеныя, замест таго, каб выдаліць поле, вы можаце <a href="@edit-field"> рэдагаваць гэтае поле </a> і змяніць яго на ўтоенае поле профілю, даступнае толькі адміністратарам.

en: The field %field has been deleted.
be: Поле %field было выдаленае.

en: Profile field %field added under category %category.
be: Поле %field дададзена ў катэгорыю %category.

en: Profile field %field deleted.
be: Поле профіля %field выдаленае.

en: User list
be: Спіс карыстальнікаў

en: single-line textfield
be: адзінарадковае тэкставае поле

en: multi-line textfield
be: шматрадковае тэкставае поле

en: checkbox
be: чэкбокс

en: list selection
be: выбар са спісу

en: freeform list
be: вольны спіс

en: Author information
be: Інфармацыя аб аўтары

en: Link to full user profile
be: Спасылка на поўны профіль карыстальніка

en: Profile fields to display
be: Палі профілю да паказу

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
be: Абярыце палі профіля, якія вы жадаеце адлюстроваць у блоку. Даступны толькі палі, пазначаныя як агульнадаступныя ў <a href="@profile-admin">канфігурацыі поля профіля</a>.

en: View full user profile
be: Праглядзець поўны профіль карыстальніка

en: About %name
be: Пра карыстальніка %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
be: Увядзіце кожны элемент у асобным радку ці падзяліце іх коскамі. HTML забаронены.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
be: Значэнне ў полі %field ня з'яўляецца слушнай спасылкай.

en: Create customizable fields for your users.
be: Стварыце асабіста наладжаныя палі для вашых карыстальнікаў.

en: Profile category autocomplete
be: Аўтазапаўненне катыгорый профіля

en: Edit field
be: Рэдагаваць поле

en: Delete field
be: Выдаліць поле

en: Profile autocomplete
be: Аўтазапаўненне профілю

en: Supports configurable user profiles.
be: Падтрымлівае змяняльныя (адкрытыя да канфігурацыі) карыстальніцкія профілі.

en: The index will be rebuilt.
be: Індэкс будзе перабудаваны.

en: Indexing status
be: Статус індэксацыі

en: Indexing throttle
be: Рэгулятар індэксацыі

en: Number of items to index per cron run
be: Колькасць элементаў для індэксавання кожнага запуску крона

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
be: Максімальная колькасць элементаў, якая індэксуецца ў кожным праходзе <a href="@cron">задачы абслугоўвання крона</a>. Пры неабходнасці, скараціць колькасць элементаў, каб прадухіліць затрымкі і памылкі памяці пры індэксаванні.

en: Indexing settings
be: Наладкі індэксацыі

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
be: <p><em>Змена наладак ніжэй можа выклікаць абнаўленне індэксаў сайта. Індэкс пошуку не чысціцца, але сістэматычна абнаўляецца з улікам новых наладак. Пошук будзе працягваць працаваць, але новае змесціва не будзе індэксавацца, пакуль усё існае змесціва не будзе зноў праіндэксавана. Гэта дзеянне не можа быць адменена.</em></p><p><em>Наладкі па змаўчанні павінны падыходзіць для большасці сайтаў.</em></p>

en: Minimum word length to index
be: Мінімальная даўжыня слова, для індэксацыі

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
be: Мінімальная колькасць сімвалаў у слове, каб сістэма яго праіндэксавала. Меньшае значэнне дае лепшы вынік падчас пошуку, але значна павялічвае памер базы дадзеных. Кожны пошукавы запыт павінны ўтрымліваць слова такой (ці большай) даўжыні.

en: Simple CJK handling
be: Простая апрацоўка CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
be: Вызначае, ці ўжываць простую апрацоўку кітайскай/японскай/карэйскай моваў на аснове паслядоўнасцяў, што перакрываюцца. Адключыце, калі жадаеце выкарыстоўваць для таго вонкавы прэпрацэсар. Не датычыць іншых моваў.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
be: Пошукавая сістэма падтрымлівае індэксацыю словаў, знойдзеных у змесціве вашага сайта. Для стварэння і падтрымання гэтай індэксацыі патрабуецца правільна наладжаныя <a href="@cron">задачы падтрымкі крона</a>. Паводзіны індэксацыі можна рэгуляваць, выкарыстоўваючы налады ніжэй.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: Top search phrases
be: Топавыя фразы пошуку

en: View most popular search phrases.
be: Паказаць найболей папулярныя пошукавыя фразы.

en: Enables site-wide keyword searching.
be: Дазваляе ажыццяўляць пошук на сайце паводле ключавых словаў.

en: Total page generation time
be: Агульны час генерацыі старонкі

en: %time ms
be: %time мс

en: Top pages in the past %interval
be: ТОП старонак за мінулы %interval

en: Top visitors in the past %interval
be: ТОП наведвальнікаў за мінулы %interval

en: Top referrers in the past %interval
be: ТОП спасылак за мінулы %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
be: Журнал доступу да кожнай старонкі. Абавязковы для статыстыкі пераходаў.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
be: Старэйшыя запісы журнала доступаў (уключая статыстыку пераходаў) будуць аўтаматычна выключаны. (Патрабуе правільнай нададкі <a href="@cron">задачаў крона</a>.)

en: Content viewing counter settings
be: Наладкі лічыльніка праглядаў матэрыялаў

en: Count content views
be: Лічыць прагляды матэрыялаў

en: Increment a counter each time content is viewed.
be: Павялічваць лічыльнік кожны раз, калі нехта праглядае матэрыял.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
be: Наладкі статыстычнай інфармацыі, якія Drupal будзе захоўваць пра сайт. Глядзіце <a href="@statistics">статыстыку сайта</a> для атрымання свежых звестак.

en: This page displays the site's most recent hits.
be: На гэтай старонцы адлюстроўваюцца нядаўнія наведванні сайта.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
be: На гэтай старонцы адлюстроўваюцца ўсе вонкавыя крыніцы і спасылкі на ваш сайт.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
be: Калі вы забараняеце наведвальніка, вы прадухіляеце IP-адрас наведвальніка для дасягу на ваш сайт. У адрозненне ад блакіравання карыстальніка, забарона карыстальніка працуе і для ананімных карыстальнікаў. Гэты рэжым звычайна выкарыстоўваецца для блакіравання ботаў і пашуковых робатаў.

en: Popular content
be: Папулярныя матэрыялы

en: How many content items to display in "all time" list.
be: Колькі матэрыялаў адлюстроўваць у спісе прагледжаных за ўвесь час.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
be: Колькі матэрыялаў адлюстроўваць у спісе нядаўна прагледжаных.

en: Today's:
be: За сёння:

en: All time:
be: За ўвесь час:

en: Last viewed:
be: Апошні прагляд:

en: View pages that have recently been visited.
be: Прагляд старонак, на якія нядаўна наведвалі.

en: View pages that have been hit frequently.
be: Прагляд старонак, на якія часта заходзілі.

en: Top visitors
be: Топ наведвальнікаў

en: View visitors that hit many pages.
be: Прагляд наведвальнікаў, якія заходзяць на шмат старонак.

en: Top referrers
be: Папулярныя адпраўнікі

en: View top referrers.
be: Праглядзець папулярных адпраўнікоў.

en: View access log.
be: Прагляд старонак журнала доступу.

en: Track page visits
be: Адсочваць наведванні старонкі

en: Logs access statistics for your site.
be: Вядзе статыстыку ўваходаў на Ваш сайт.

en: Logs and records system events to syslog.
be: Часопісы і запісы сістэмных падзей у сістэмным журнале.

en: User pictures in posts
be: Выявы карыстальнікаў у допісах

en: User pictures in comments
be: Выявы карыстальнікаў у камэнтарах

en: Shortcut icon
be: Абразок

en: Logo image settings
be: Наладкі выявы лягатыпу

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
be: Калі рэгулятар запалены, будзе паказвацца наступнае лёга.

en: Use the default logo
be: Карыстацца з дапомнага лягатыпу

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
be: Пастаўце тут пстрычку, каб сыстэма карысталася з дапомнага лягатыпу.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
be: Шлях да файлу, які Вы хочаце выкарыстоўваць у якасьці лягатыпу.

en: Upload logo image
be: Запампаваць лягатып

en: Shortcut icon settings
be: Наладкі абразку

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
be: Ваша значка "хуткіх спасылак", ці 'favicon' адлюстраваны ў адрасным радку і закладках большасці браўзераў.

en: Use the default shortcut icon.
be: Выкарыстоўваць дапомны абразок.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
be: Пазнацьце гэнае поле, каб сыстэма выкарыстоўвала дапомны абразок.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
be: Шлях да файлу выявы, якую Вы зьбіраецеся выкарыстаць за абразок.

en: Upload icon image
be: Запампаваць абразок

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
be: Калі ў Вас няма простага дасягу да сэрвэру, скарыстайцеся з гэтага полю, каб запампаваць абразок.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
be: @module (<span class="admin-missing">адсутнічае</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
be: Наступныя модулі будуць цалкам выдаленыя з вашага сайта, і <em>усе дадзеныя гэтага модуля будуць згублены</em>!

en: Confirm uninstall
be: Пацвердзіць выдаленне

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
be: Ці жадаеце вы працягнуць выдаленне?

en: No modules selected.
be: Не абрана ніводнага модуля.

en: The selected modules have been uninstalled.
be: Абраны модуль быў выдалены.

en: Default 403 (access denied) page
be: Старонка 403 па змоўчанні (дасяг забаронены)

en: Default 404 (not found) page
be: Дапомная старонка 404 (дакумэнт ня знойдзены)

en: Caches cleared.
be: Вычысціць кэш.

en: Select an image processing toolkit
be: Абярыце набор інструментаў для апрацоўкі малюнкаў

en: Number of items in each feed
be: Колькасць элементаў у кожнай стужцы.

en: Default number of items to include in each feed.
be: Колькасць элементаў па змоўчанні ўключыць у кожную стужку.

en: Feed content
be: Стужка змесціва

en: Titles plus teaser
be: Загалоўкі з падказкамі

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
be: Глабальная наладка для адлюстравання па змоўчанні элементаў змесціва ў кожнай стужцы.

en: Cron ran successfully.
be: Крон запусціўся ўдала.

en: Cron run failed.
be: Крон запусціўся няўдала.

en: No modules are available to uninstall.
be: Няма модуляў для выдалення.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
be: Гэтая тэма патрабуе PHP версіі @php_required і несумяшчальна з версіяй PHP !php_version.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
be: Гэта старонка паказвае ўсе адміністрацыйныя задачы да кожнага модуля.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
be: Гэтыя опцыі кантралююць прадвызначаныя наладкі адлюстравання ўсяго сайта цалкам, па ўсіх тэмах. Калі дадзеныя опцыі не былі змененыя асобнай тэмай, то яны будуць выкарыстаныя.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
be: Блок <em>Працуе на Drupal</em> з'яўляецца дадатковай спасылкай на хатнюю старонку праекта Drupal. Хаця і няма патрабавання, каб сайты размяшчалі гэтую спасылку, яна можа выкарыстоўвацца, каб прадэманстраваць патдтрымку Drupal.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
be: Тут вы можаце знайсці кароткі агляд параметраў вашага сайту, а таксама праблем, выяўленных пры інсталяцыі. Было бы карысна скапіраваць гэту інфармацыю ў поле запытаў на drupal.org і кіравацца чарговасцю пытанняў.

en: Powered by Drupal
be: Працуе на Drupal

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
be: Не атрымалася выдаліць часовы файл "%path" падчас зборкі смецця.

en: Compact mode
be: Кампактны рэжым

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
be: Скажыце Drupal, дзе захоўваць апублікаваныя файлы і як да іх даступіцца.

en: Image toolkit
be: Набор інструментаў для малюнкаў

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
be: Калі вы ўсталявалі дадатковыя наборы інструментаў для малюнкаў, абярыце, які набор інструментаў выкарыстоўваць.

en: RSS publishing
be: Публікацыя RSS

en: Date and time
be: Дата і час

en: Date and time lookup
be: Пошук па даце і часе

en: Enable or disable clean URLs for your site.
be: Дазволіць альбо забараніць чыстыя URL'ы для вашага сайта.

en: Clean URL check
be: Праверыць чысты URL

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
be: Атрымайце справаздачу стану аперацыі вашага сайта і вызначце праблемы.

en: -1 (Unlimited)
be: -1 (Неабмежавана)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
be: Ваша версія PHP занадта старая. Drupal патрабуе мінімум PHP %version.

en: PHP register globals
be: PHP-рэгістрацыя глабальных пераменных (register_globals)

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
be: <em>register_globals</em> дазволеныя. Drupal патрабуе забараніць іх. Ваш сайт не можа быць абаронены, калі <em>register_globals</em> дазволеныя. Дапаможнік PHP мае інструкцыі, <a href="http://php.net/configuration.changes">як змяніць наладкі канфігурацыі</a>.

en: Enabled ('@value')
be: Уключана ('@value')

en: PHP memory limit
be: Ліміт памяці PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
be: Мае сэнс пашырыць межы памяці для вашага PHP да %memory_minimum_limit , гэта дапаможа вам прадухіліць памылкі ў усталёвачным працэсе.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
be: Мае сэнс пашырыць межы памяці для вашага PHP да %memory_minimum_limit , гэта дапаможа вам прадухіліць памылкі ў працэсе абнаўлення.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
be: У залежнасці ад вашых наладак Drupal можна запускаць з лімітам памяці PHP %memory_limit. Аднак рэкамендуецца ніжні ліміт памяці для PHP %memory_minimum_limit ці вышэй, асабліва, калі ваш сайт выкарыстоўвае дададковыя і ўнесеныя модулі.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
be: Павялічце ліміт памяці memory_limit параметра ў файле  %configuration-file і перазапусціце ваш вэб-сервер (альбо звяжыцеся з адмінітратарам ці хостынг правайдэрам па дапамогу).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
be: Звярніцеся да вашага сістэмнага адміністратара ці хостынг-правайдэра за дапамогай, каб павялічыць ваш PHP ліміт памяці.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
be: Глядзіце <a href="@url">патрабаванні Drupal</a> для падрабязнай інфармацыі.

en: Not protected
be: Не абаронена

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
be: Файл %file не абаронены ад змяненняў, што ўтварае рызыку бяспекі. Вы павінны змяніць правы доступа да файла, каб ён быў не запісваемы.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
be: Для дадатковай інфармацыі глядзіце ў сеціўным даведніку <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.

en: Cron has not run recently.
be: Cron не запускаецца ў апошні час

en: Cron maintenance tasks
be: Задачы крона

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
be: Вы можаце <a href="@cron">запусціць крон уручную</a>.

en: The directory %directory is not writable.
be: Даведнік %directory не даступны для запісу.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
be: Вам можа патрабавацца ўсталяваць  правільны каталог на  <a href="@admin-file-system">Старонцы наладак файлавых сістэм </a>, ці змяніць дзейсныя правы каталога, каб ён стаў даступны для запісу.

en: Writable (<em>public</em> download method)
be: Перазапісваемы (<em>публічны</em> метад загрузкі)

en: Writable (<em>private</em> download method)
be: Перазапісваемы (<em>прыватны</em> метад загрузкі)

en: Database updates
be: Абнаўленні базы дадзеных

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
be: Некалькі модуляў маюць патрэбу ў аднаўленні сваіх схемаў базы дадзеных для ўсталёўкі. Вам варта неадкладна выканаць <a href="@update">скрыпт аднаўлення базы дадзеных</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
be: Скрыпт update.php даступны кожнаму без праверкі аўтарызацыі, гэта стварае рызыку бяспекі. Вам патрэбна змяніць значэнне  $update_free_access у файле settings.php на FALSE.

en: Access to update.php
be: Доступ да update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
be: Забясьпечвае агульнае кіраваньне канхвігурацыяй сайту для адміністратараў.

en: Reset to alphabetical
be: Перагрузіць у алфавітным парадку

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
be: Тэрміны адлюстраваны у парадку павелічэння вагі.

en: Weight value must be numeric.
be: Значэнне вагі павінна быць лікавым.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
be: Вы упэўнены, што жадаеце перагрузіць слоўнік %title у алфавітным парадку?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
be: Перагрузка слоўніка перадубуе ўсе карыстальніцкія парадкі і сарціроўкі элементаў у алфавітны парадак.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
be: Перагрузіць слоўнік %name у алфавітным парадку.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
be: Пераклады часткі матэрыяла кіруюцца наладкамі перакладу. Кожны пераклад мае адзін рэсурсны матэрыял і любую колькасць перакладаў <a href="!languages">дазволеных моваў</a>. Усе пераклады адсочваюцца  на актуальнасць ды састарэласць, сыходзячы з таго калі пост быў значна зменены.

en: Translation settings
be: Настройкі пераклада

en: Flag translations as outdated
be: Пазначыць пераклад як састарэлы.

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
be: Калі вы ўнеслі значныя змены, што азначае, што пераклады павінны быць абноўлены, вы можаце пазначыць усе пераклады гэтага поста як састарэлыя. Гэта ня зменіць любыя іншыя ўласцівасці гэтых пастоў, як быццам бы яны з'яўляюцца апублікаванымі ці не.

en: This translation needs to be updated
be: Гэты пераклад павінен быць абноўлены

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
be: Калі гэтая наладка праверана, гэты пераклад трэба абнавіць, таму што галоўны матэрыял (на асноўнай мове) быў зменены. Не правярайце, калі пераклад абноўлены ізноў.

en: Content translation
be: Пераклад змесціва

en: Allows content to be translated into different languages.
be: Дазваляе кантэнту быць перакладзеным на розныя мовы.

en: Unknown release date
be: Невядомая дата рэліза

en: Last checked: @time ago
be: Апошняя праверка: @time таму

en: Last checked: never
be: Апошняя праверка: ніколі

en: Includes: %includes
be: Уключае ў сябе: %includes

en: Disabled modules
be: Адключаныя модулі

en: Disabled themes
be: Адключаныя тэмы

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
be: Абярыце як часта вы жадаеце аўтаматычна аднаўляць рэлізы ўсталяваных модуляў і тэм.

en: E-mail notification threshold
be: Высылаць апавяшчэнне па электроннай пошце пры выкананні наступных крытэраў

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
be: Вы можаце абраць адпраўку e-mail толькі калі даступныя абнаўленні бяспекі, ці быць папярэджаны аб усіх новых версіях. Калі існуюць даступныя аднаўленні ядра Drupal альбо іншых модуляў ці тэмаў, ваш сайт увесь час будзе выводзіць паведамленні <a href="@status_report">апавяшчэння стану</a> старонкі, і, калі існуюць абнаўленні бяспекі, таксама адлюстроўваць паведамленні памылак на старонках адміністратара.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
be: Тут вы можаце знайсці інфармацыю аб даступных абнаўленнях для вашых усталяваных модуляў і тэмаў. Заўважце, што кожны модуль альбо тэма - гэта частка "праекту", які можа мець, а можа і не мець аднолькавыя назвы, і магчыма ўключаць шмат модуляў, альбо тэмаў у сабе.

en: Module and theme update status
be: Статус абнаўлення модуля і тэмы

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
be: Існуюць абнаўленні даступныя для аднаго ці некалькіх модуляў альбо тэмаў. Каб гарантаваць бяспеку вашаму серверу вам неабходна немарудзячы зрабіць аднаўленне!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
be: Існуюць аднаўленні для аднаго ці болей вашых модуляў альбо тэмаў. Каб забяспечыць якасную працу вашага сайта вам варта зрабіць абнаўленне як мага хутчэй.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
be: Атрымаць справаздачу аб стане абнаўленняў усталяваных модуляў і тэм.

en: Notify user when account is activated.
be: Апавяшчаць карыстальніка, калі акаўнт актываваны.

en: Notify user when account is blocked.
be: Апавяшчаць карыстальніка, калі аккаунт заблакаваны.

en: Picture guidelines
be: Рэкамендацыі да выяваў

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
be: Гэты тэкст адлюстраваны на форме загрузкі малюнкаў у дадатак да рэкамендацыі па змаўчанні.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
be: Назоў статусу (напрыклад, "мадэратар", "рэдактар", "дызайнэр")

en: The role has been renamed.
be: Роля была перайменаваная.

en: The role has been deleted.
be: Статус быў выдалены.

en: E-mail new password
be: Намыліць новы пароль.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
be: Выбачайце, %name не распазнаецца як імя карыстальніка ці адрас электроннай пошты.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
be: Далейшыя інструкцыі былі дасланыя на Ваш электронны адрас.

en: %name has been deleted.
be: %name быў выдалены

en: You must enter a username.
be: Вы павінны ўвесьці Вашую мянушку.

en: The username cannot begin with a space.
be: Імя карыстальніка не можа пачынацца з прабела.

en: The username cannot end with a space.
be: Імя карыстальніка не можа заканчвацца на прабел.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
be: Імя карыстальніка не можа ўтрымліваць некалькі прабелаў запар.

en: The username contains an illegal character.
be: Імя карыстальніка ўтрымлівае недапушчальныя сімвалы.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
be: Імя карыстальніка %name занадта доўгае: яно павінна быць не больш за  %max сімвалаў.

en: You must enter an e-mail address.
be: Вы павінны ўвесьці адрас e-mail.

en: Who's online
be: Анлайн

en: User list length
be: Даўжыня спісу карыстальнікаў

en: Enter the password that accompanies your username.
be: Увядзіце пароль для вашага імені карыстальніка.

en: Signature settings
be: Настройкі подпісу

en: Delete picture
be: Выдаліць выяву

en: Check this box to delete your current picture.
be: Адзначце тут, каб выдаліць цяперашнюю выяву.

en: Unblock the selected users
be: Разблакіраваць выбраных карыстальнікаў

en: Block the selected users
be: Заблакіраваць выбраных карыстальнікаў

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
be: Гэта старонка дазваляе адміністратарам рэгістраваць новых карыстальнікаў. Паштовы адрас ды імя карыстальніка павінны быць унікальныя.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
be: Увядзі просты шаблон ("*" можа быць суадносіцца з любым групавым сімвалам (wildcard)) для пошуку імя карыстальніка ці e-mail адрасу. Напрыклад,  можна шукаць "br" і Drupal павінен вярнуць "brian", "brad" і "brenda@example.com".

en: Deleted user: %name %email.
be: Выдалены карыстальнік: %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
be: Вызначце доступ да функцый, выбраўшы правы для роляў.

en: Edit role
be: Рэдагаваць ролю.

en: Manages the user registration and login system.
be: Кіруе рэгістрацыяй карыстальнікаў ды працэдурай ўваходу ў сістэму.

en: Garland
be: Гарланд

en: Run the clean URL test
be: Праверыць, ці працуюць на дадзеным серверы чыстыя спасылкі (clean URLs)

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
be: Title выкарыстоўваецца як падказка, калі карыстальнік навёў мыш над выявай.

en: Progress indicator
be: Індыкатар прагрэсу

en: Bar with progress meter
be: Паласа велічыні прагрэсу

en: Throbber
be: Тробер

en: The file upload failed. %upload
be: Не атрымалася загрузіць файл. %upload

en: URL to file
be: URL да файла

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
be: Здарылася непапраўная памылка. Верагодна, загружаны файл перавысіў максімальна магчымы памер файла (@size), які падтрымліваецца гэтым серверам.

en: Starting upload...
be: Пачатак апублікавання...

en: Uploading... (@current of @total)
be: Апублікацыя ў працэсе... (@current з @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
be: Ваш сервер падтрымлівае магчымасць адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла, але на ім няма патрэбных бібліятэк. Рэкамендуем усталяваць <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress"> бібліятэку PECL uploadprogress </a> (preferred) альбо ўсталяваць <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
be: Ваш сервер падтрымлівае магчымасць адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла з дапамогай APC RFC1867. Заўважце, что падтрымліваецца толькі адна загрузка за адзін раз. Рэкамендуем выкарыстоўваць, калі магчыма, <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">бібліятэку PECL uploadprogress</a>.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
be: Ваш сервер не мае магчымасці адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла.Для гэтага патрэбна, каб PHP  быў  запушчаны з mod_php, а не з FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
be: Ваш сервер мае магчымасць адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла праз APC, аднак гэта функцыя ня ўключана. Дадайце <code>apc.rfc1867 = 1</code> да вашага складу php.ini. У якасці альтэрнатывы, выкарыстоўвайце <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL стус працэса загрузкі</a>, які падтрымлівае  некалькі адначасовых загрузак.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
be: Уключана (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
be: Уключан (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
be: Статус працэса загрузкі

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: @size KB
be: @size КБ

en: @size MB
be: @size МБ

en: @size GB
be: @size Гб

en: All messages
be: Усе паведамленні

en: (empty)
be: (пуста)

en: Text format
be: Фармат тэкста

en: No new posts
be: Няма новых паведамленняў

en: Sticky topic
be: Важная тэма

en: URL path
be: Маршрут URL

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
be: Перакладзены файл %filename утрымлівае памылку: "msgctxt" нечаканае на радку %line.

en: The name of the site.
be: Назва сайта.

en: Region settings
be: Наладкі рэгіёнаў

en: Format string
be: Фармат радка

en: Are you sure you want to remove the format %format?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць фармат %format?

en: Removed date format %format.
be: Фармат даты %format выдалены.

en: Add format
be: Дадаць фармат

en: Allow users to add additional date formats.
be: Дазволіць карыстальнікам дадаваць дадатковыя фарматы даты.

en: Delete date format
be: Выдаліць фармат даты

en: Allow users to delete a configured date format.
be: Дазволіць карыстальнікам выдаляць наладжаны фармат даты.

en: Configure date formats for each locale
be: Наладзіць фарматы даты для кожнай лакалізацыі

en: Content type name
be: Імя тыпу змесціва

en: Slate
be: Спіс

en: manage fields
be: кіраваць палямі

en: @field_name (Locked)
be: @field_name (Заблакавана)

en: - Select a field type -
be: - Выбраць тып поля -

en: - Select a widget -
be: - Абраць віджэт -

en: Type of data to store.
be: Тып дадзеных для захоўвання.

en: Form element to edit the data.
be: Для таго, каб змяніць дадзеныя, утварыце матэрыял.

en: - Select an existing field -
be: - Выбраць існуючае поле -

en: Field to share
be: Поле для таго, каб падзяліцца з іншымі

en: Add new field: you need to provide a label.
be: Дадаць новае поле: вам неабходна дадаць цэтлік.

en: Add new field: you need to provide a field name.
be: Дадаць новае поле: вам патрэбна даць яму назву.

en: Add new field: you need to select a field type.
be: Дадаць новае поле: абярыце тып.

en: Add new field: you need to select a widget.
be: Дадаць новае поле: абярыце віджэт.

en: Add new field: invalid widget.
be: Дадаць новае поле: няправільны віджэт.

en: Add existing field: you need to provide a label.
be: Дадаць існуючае поле: вам трэба забяспечыць цэтлік.

en: Add existing field: you need to select a field.
be: Дадаць існуючае поле: вам трэба абраць поле.

en: Add existing field: you need to select a widget.
be: Дадаць існуючае поле: вам трэба абраць віджэт.

en: Add existing field: invalid widget.
be: Дадаць існуючае поле: неправільны віджэт.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
be: Поле %field заблакіраванае і не можа рэдагавацца.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
be: Максімальная колькасць значэнняў, якія карыстальнікі могуць уводзіць для гэтага поля.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
be: 'Неабмежаваны' забяспечыць кнопкай 'Дадаць яшчэ' для таго, каб карыстальнікі маглі дадаваць столькі значэнняў, колькі пажадаюць.

en: %name must be an integer.
be: %name павінна быць лікавым

en: %name must be a positive integer.
be: %name павінна быць станоўчым цэлым лікам.

en: %name must be a number.
be: %name павінны быць лічбай.

en: Only numbers are allowed in %field.
be: Толькі лікі дазволены ў %field.

en: Regional settings
be: Рэгіянальныя наладкі

en: Rotate
be: Павярнуць

en: Page top
be: У пачатак старонкі

en: Page bottom
be: Унізе старонкі

en: Hello <strong>@username</strong>
be: Прывітанне <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
be: Паказаць хуткі выклік

en: width @width
be: шырыня @width

en: height @height
be: вышыня @height

en: upscaling allowed
be: масштабаванне дазволена

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
be: выпадковы параметр паміж -@degrees&deg і @degrees&deg

en: Sidebar first
be: Бакавая панэль нумар адзін.

en: Database is encoded in UTF-8
be: База дадзеных кадуецца ў UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
be: Drupal не можа вызначыць кадзіроўку базы дадзеных і  ўсталяваў у UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
be: PostgreSQL была ініцыялізаваная сама.

en: Structure
be: Структура

en: Created role of name: @name, id: @rid
be: Створана роля пад імём:  @name, id: @rid

en: User %name successfully logged in.
be: Карыстальнік %name паспяхова ўвайшоў у сістэму.

en: Raw "@raw" found
be: Чарнавы "@raw" знойдзены

en: Raw "@raw" not found
be: Чарнавы "@raw" не знойдзены

en: "@text" found
be: "@text" знойдзены

en: "@text" not found
be: "@text" не знойдзены

en: Pattern "@pattern" found
be: Шаблон "@pattern" знойдзены

en: Pattern "@pattern" not found
be: Шаблон "@pattern" не знойдзены

en: Checkbox field @id is checked.
be: Поле пераключальніка @id праверана.

en: Checkbox field @id is not checked.
be: Поле пераключальніка не праверана.

en: Verbose message
be: Падрабязнае паведамленнне

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
be: Абярыце тэст(ы) альбо тэставую групу(ы), якія б жадалі запусціць, і націснеце <em>Запусціць тэсты</em>.

en: All (@count)
be: Усё (@count)

en: Pass (@count)
be: Пройдзена (@count)

en: Fail (@count)
be: Правалена (@count)

en: Return to list
be: Вярнуцца да спісу

en: Clear results after each complete test suite run
be: Ачышчаць вынікі пасля кожнага поўнага выканання набору тэстаў

en: Provide verbose information when running tests
be: Прадастаўленне падрабязнай інфармацыі пры выкананні тэстаў

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
be: Падрабязныя дадзеныя будуць надрукаваны   ў  адпаведнасці   са стандартам  сцвярджэнняў і  з’яўляюцца карыснымі для  адладкі. Падрабязныя дадзеныя  будуць сцёртыя паміж кожным запускам набора тэсціравання.  Падрабязныя дадзеныя  адлюстроўваюцца  дэталёва, пагэтаму яны павінны выкарыстоўвацца толькі  для адладкі.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
be: Наладкі аўтэнтыфікацыі праз HTTP будуць выкарыстаны браўзерам SimpleTest падчас правядзення тэстаў. Гэта карысна, калі сайт патрабуе стандартнай аўтэнтыфікацыі праз HTTP.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
be: @pass, @fail, @exception, і @debug

en: The test run did not successfully finish.
be: Апрацоўка тэста не была скончана паспяхова.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
be: Ачышчэнне вынікаў адключана, і табліца тэставых вынікаў не будзе ачышчана.

en: No leftover tables to remove.
be: Не засталося няскончаных табліц, каб іх выдаліць.

en: 1 debug message | @count debug messages
be[0]: 1 адладжанае паведамленне
be[1]: @count адладжаных паведамленняў

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
be[0]: Выдалены 1 вынік тэста.
be[1]: Выдалены @count вынікі(а,аў) тэста.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
be[0]: Выдалена 1 застаўшаяся табліца
be[1]: Выдалены @count застаўшыхся табліц

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
be[0]: Выдалены 1 часовы каталог.
be[1]: Выдалена @count часовых каталогаў.

en: Test result
be: Вынікі тэста.

en: View result of tests.
be: Паказаць вынікі тэста.

en: hash
be: хэш

en: Comment permalink
be: Пермалінк каментара

en: !site_name blogs
be: Блогі !site_name

en: Search block
be: Пошук не даступны

en: Edit style
be: Рэдагаваць стыль

en: Delete style
be: Выдаліць стыль

en: Check for updates of disabled modules and themes
be: Праверыць аднаўленні забароненых модуляў ды тэмаў

en: Fetcher
be: Зборшчык

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
be: Гэтыя дазволы адпавядаюць ролі "зарэгістраваны карыстальнік".

en: Seven
be: Сем

en: Highlighted content
be: Вылучэнне кантэнта

en: Submitted by !username on !datetime
be: Апублікавана !username на !datetime

en: Administer forums
be: Адміністратар форумаў

en: Cancel account
be: Выдаліць рахунак

en: Secondary menu
be: Дапаможнае меню

en: Administrator role
be: Роля адміністратара

en: No revision
be: Няма версіі

en: @number comments per page
be: @number каментароў на старонку

en: Requires a title
be: Патрабуе загаловак

en: Private files
be: Прыватныя файлы

en: Not restricted
be: Не абмежавана

en: Other blocks
be: Іншыя блокі

en: The unique ID of the comment.
be: Унікальны ID каментара.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
be: IP адрэса кампутара з якога быў зроблены каментар.

en: The name left by the comment author.
be: Імя, пакінутае аўтарам каментару.

en: The email address left by the comment author.
be: e-mail адрас, пакінуты аўтарам каментару.

en: The home page URL left by the comment author.
be: URL галоўнай старонкі, пакінуты аўтарам каментару.

en: The formatted content of the comment itself.
be: Адфарматаваны кантэнт каментару.

en: The URL of the comment.
be: URL каментара

en: Edit URL
be: Рэдагаваць URL

en: The URL of the comment's edit page.
be: URL старонкі рэдагавання каментароў.

en: The date the comment was posted.
be: Дата стварэння каментара.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
be: Каментар з'яўляецца бацькоўскім, калі дрэва каментараў актыўнае.

en: The node the comment was posted to.
be: Матэрыял да якога быў зроблены каментар.

en: The author of the comment, if they were logged in.
be: Аўтар каментару, калі яны аўтарызуюцца на сайце.

en: The number of comments posted on a node.
be: Колькасць каментароў да матэрыяла.

en: New comment count
be: Новая колькасць каментароў

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
be: Колькасць каментароў, размешчаных ў матэрыяле, з моманту апошняга прагляду чытачом.

en: The unique ID of the node's latest revision.
be: Унікальны ID апошняй версіі вузла.

en: Translation set ID
be: ID набору перакладу

en: The unique ID of the original-language version of this node, if one exists.
be: Унікальны ID вузла у версіі першапачатковай мовы, калі такі існуе.

en: The type of the node.
be: Тып вузла.

en: The human-readable name of the node type.
be: Імя тыпу вузла, зразумелае для чалавека.

en: The language the node is written in.
be: Мова, на якой напісаны вузел.

en: The URL of the node.
be: URL вузла.

en: The URL of the node's edit page.
be: URL вузлоў рэдагавання старонкі.

en: Date changed
be: Дата змененая

en: The date the node was most recently updated.
be: Дата нядаўнага абнаўлення вузла.

en: The author of the node.
be: Аўтар вузла.

en: Poll winner
be: Пераможца ў апытанні

en: The winning poll answer.
be: Адказ, які перамог ў апытанні.

en: Poll winner votes
be: Галасы, якія перамаглі ў апытанні

en: The number of votes received by the winning poll answer.
be: Колькасць галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: Poll winner percent
be: Працэнт пераможцаў ў апытанні

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
be: Адсотак галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: The number of visitors who have read the node.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія прачыталі вузел.

en: The number of visitors who have read the node today.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія сёння чыталі вузел.

en: Last view
be: Апошні прагляд

en: The date on which a visitor last read the node.
be: Апошняя дата, калі наведвальнік сайта чытаў вузел.

en: The slogan of the site.
be: Лозунг сайта

en: The administrative email address for the site.
be: Адміністрацыйны адрас электроннай пошты на сайце.

en: The URL of the site's front page.
be: URL галоўнай старонкі сайту.

en: Login page
be: Старонка ўваходу

en: The URL of the site's login page.
be: URL старонкі ўваходу на сайт.

en: The unique ID of the uploaded file.
be: Унікальны ID для спампаваных файлаў.

en: The name of the file on disk.
be: Імя файла на дыску.

en: The web-accessible URL for the file.
be: URL для доступу да файла праз вэб.

en: The date the file was most recently changed.
be: Дата, калі файл быў зменены апошні раз.

en: The user who originally uploaded the file.
be: Карыстальнік, які запампаваў гэты файл.

en: The unique ID of the taxonomy term.
be: Унікальны ідэнтыфікатар тэрміна таксанаміі.

en: The name of the taxonomy term.
be: Назва тэрміна таксанаміі.

en: The optional description of the taxonomy term.
be: Дадатковае апісанне тэрміна таксанаміі.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
be: Колькасць матэрыялаў тэгіраванны тэрмінам таксанаміі.

en: The URL of the taxonomy term.
be: URL тэрміна таксанаміі

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
be: Тэрмін слоўніка таксанаміі належыць да.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
be: Бацькоўскі тэрмін тэрміна таксанаміі, калі адзін ужо існуе.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
be: Унікальны ідэнтыфікатар слоўніка таксанаміі.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
be: Назва слоўніка таксанаміі

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
be: Апісанне слоўніка таксанаміі (па жаданню)

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
be: Колькасць матэрыялаў тэгіраванных тэрмінамі адпаведнага слоўніка таксанаміі.

en: Term count
be: Колькасць тэрмінаў

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
be: Кольскаць тэрмінаў належных да слоўніка таксанаміі.

en: The unique ID of the user account.
be: Унікальны ID карыстальніка акаўнта

en: The login name of the user account.
be: Лагін карыстальніка акаўнта.

en: The email address of the user account.
be: E-mail карыстальніка акаўнта

en: The URL of the account profile page.
be: URL профільнай старонкі акаўнта

en: The date the user last logged in to the site.
be: Дата апошняга ўваходу карыстальніка на сайт.

en: The date the user account was created.
be: Дата стварэння акаўнту карыстальніка

en: Your OpenID
be: Ваш OpenID

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
be: Гэты OpenID будзе далучаны да вашага рахунка пасля рэгістрацыі.

en: Main page content
be: Кантэнт галоўнай старонкі

en: You are not allowed to access this page.
be: Доступ да гэтай старонкі забаронены.

en: Authorize file system changes
be: Дазволіць змены файлавай сістэмы

en: It appears you have reached this page in error.
be: Хутчэй за ўсе, вы прыйшлі на гэту старонку памылкова

en: Cron could not run because an invalid key was used.
be: Крон не можа запусціцца з-за неправільнага ключа

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
be: Крон не можа запусціцца, таму што сайт знаходзіцца ў рэжыме абслугоўвання.

en: Default country
be: Краіна па змоўчанні

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
be: Спраўдзіць паведамленні аб памылках <a href="!url">і працягнуць усталеўку</a>.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
be: У вашым %settings_file файле вы наладзілі @drupal выкарыстоўваць %driver сервер, аднак ваша канфігурацыя PHP у дадзены момант не падтрымлівае гэты тып базы дадзеных.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
be: Прабачце, але вы вымушаны выбраць мову, каб працягнуць інсталляцыю.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
be: Мы не знайшлі ніводнага ўсталёвачнага профіля.  Усталёвачныя профілі кажуць нам, якія модулі дазволіць, і якую схему усталяваць для базы дадзеных. Профіль неабходны для працягу ўстановачнага працэсу.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
be: Выбачайце, профіль, які вы абралі, не можа быць загружаны.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
be: Усе неабходныя змены у %dir ды %file былі зроблены. Такім чынам Вам варта перапісаць правы доступа да іх, каб пазбегнуць рызыкі бяспекі. Калі Вы не ўпэўнены, як гэта зрабіць, канстультуйцеся на <a href="@handbook_url">анлайн дапаможніку</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
be: Віншуем, вы ўсталявалі @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
be: Агляд паведамленняў вышэй, да наведвання <a href="@url">вашага новага сайта</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
be: <a href="@url">Наведайце ваш новы сайт</a>.

en: Settings file
be: Файл усталёвачных параметраў

en: The settings file does not exist.
be: Файла ўсталёвачных параметраў не існуе

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
be: @drupal устаноўшчык патрабуе, каб вы стварылі файл наладак. Скапіруйце %default_file файл у гэты %file файл. Больш дэтальна аб устаноўцы Drupal магчыма прачытаць у <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
be: Файл %file існуе

en: The settings file is not writable.
be: Файл наладкаў не даступны для запісу

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
be: @drupal устаноўшчык патрабуе перапісать правы доступа да %file падчас працэсу ўсталёўкі. Калі вы не упэўнены яка надаць правы доступа да файла, кансультуйцеся ва  <a href="@handbook_url">онлайн дапаможніку</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
be: Аўтаматычныя емэйлы, такія як інфармацыя аб рэгістрацыі, будуць дасылацца з гэтага адрэса. Выкарыстоўвайце свой дамен у якасці асноўнага для такіх емэйлаў, каб выключыць выпадкі траплення іх у спам.

en: Site maintenance account
be: Акаунт абслугоўвання сайта

en: Select the default country for the site.
be: Выберыце краіну па змоўчанні для сайта

en: Receive e-mail notifications
be: Атрымоўваць паведамленні на емэйл

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
be: Сістэма папярэдзіць вас, калі аднаўленні альбо важныя заплаткі па бяспецы будуць даступныя для ўсталёўкі. Ананімная інфармацыя пра ваш сайт будзе адпраўлена на <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
be: Няма бягучых абнаўленняў.

en: 1 pending update | @count pending updates
be[0]: 1 абнаўленне ў чаканні
be[1]: Абнаўленні колькасцю @count у чаканні

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
be: Здарылася памылка пры апрацоўцы запыту: сервер атрымаў няверны ўвод.

en: Invalid form POST data.
be: Інфармацыя POST у форме невалідная.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
be: Нельга працягнуць, няма дасяжных метадаў трансферу файлаў

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
be: АСЦЯРОЖНА: Вы выкарыстоўваеце небяспечнае спалучэнне, таму ваш пароль будзе дасланы ў фармаце plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.

en: To continue, provide your server connection details
be: Каб працягнуць, калі ласка ўвядзіце дадзеныя дасягу да сервера.

en: Connection method
be: Метад падключэння

en: Enter connection settings
be: Увядзіце параметры злучэння

en: @backend connection settings
be: @backend параметры злучэння

en: Change connection type
be: Змяніць тып падключэння

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
be: Памылка, такога пратакола злучэння (%backend) не існуе.

en: No active batch.
be: Няма актыўнай чаргі.

en: Site under maintenance
be: Сайт у рэжыме абслугоўвання

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
be: Архіватары могуць працаваць толькі з лакальнымі файламі: %file файл не падтрымліваецца

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
be: Файл не можа быць загружаны, таму што прызначэнне %destination з'яўляецца несапраўдным.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
be: Файл %source не можа быць загружаны, таму што файл з такой назвай ужо існуе ў каталогу прызначэння %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
be: Імя файла перавышае мяжу ў 240 знакаў. Калі ласка, зьмяніце назву файла і паспрабуйце ізноў.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
be: %path ёсць шлях да папкі і не можа быць выдалены з дапамогай file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
be: Файл %path не распазнанага тыпу, такім чынам ён не быў выдалены.

en: The file permissions could not be set on %uri.
be: Правы доступу да файла не могуць быць усталяваны на %uri.

en: Completed @current of @total.
be: Завершана @current з @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
be: Не атрымалася выканаць усе задачы па серверу базы дадзеных. Задача  %task  не была знойдзена.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
be: Не атрымалася змяніць %settings. Праверце правы файла.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
be: Не атрымалася адчыніць %settings. Праверце правы файла.

en: Required modules
be: Неабходныя модулі

en: Required modules not found.
be: Неабходныя модулі не знойдзены

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>sites/all/modules</em>. Missing modules: !modules
be: Партабуюцца наступныя модулі, якія не былі знойдзены. Перамясціце іх у адпаведны падкаталог модуляў, напрыклад <em>sites/all/modules</em>. Згубленыя модулі: !modules

en: system
be: сыстэма

en: %module module uninstalled.
be: %module модуль дэінсталяваны.

en: Saint Barthélemy
be: Сэн-Бартэльмі

en: Saint Martin (French part)
be: Сен-Мартэн (Французская частка)

en: Use the default site language (@language_name).
be: Выкарыстоўваць мову па змоўчанні (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
be: Пераклад файла  %filepath утрымлівае памылку: мнагазначная формула не можа быць прааналізавана.

en: No strings available.
be: Няма даступных радкоў.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
be: Недапушчальная колькасць @count HTML радкоў у %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
be: Файл перакладу JavaScript  %file.js быў згублены.

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
be: Немагчыма адправіць e-mail. Калі гэта праблема застанецца, звяжыцеся з адміністратарам сайту.

en: Class %class does not implement interface %interface
be: Клас %class не рэалізуе інтэрфейс %interface

en: (active tab)
be: (актыўны таб)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
be: Працуем у прафілактычным рэжыме. <a href="@url">Перайсці ў рэжым анлайн.</a>

en: Operating in maintenance mode.
be: Працуе ў рэжыме абслугоўвання.

en: %module module enabled.
be: %module модуль уключаны

en: %module module disabled.
be: %module модуль выключаны

en: Status message
be: Паведамленне пра статус

en: Subscribe to @feed-title
be: Падпісацца на @feed-title

en: Theme key "@key" not found.
be: Ключ тэмы "@key" не знойдзены.

en: Unable to determine the type of the source directory.
be: Немагчыма вызначыць тып зыходнай дырэкторыі.

en: Cannot determine the type of project.
be: Немагчыма вызначыць тып праекта.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
be: Фатальная памылка ў абнаўленні, спешна адмаўляемся ад усталёўкі і ачышчаем папку install.

en: File Transfer failed, reason: !reason
be: Няўдалая перадача файла, прычына: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
be: Немагчыма стварыць %directory дзякуючы наступным чынам: %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
be: Drupal не можа быць правільна наладжаны з існуючай базай дадзеных. Перагледзьце ўсе памылкі.

en: An AJAX HTTP error occurred.
be: AJAX HTTP памылка выканання.

en: HTTP Result Code: !status
be: HTTP выніковы код: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
be: AJAX HTTP запыт прыпыніўся небяспечна.

en: Debugging information follows.
be: Адладачная інфармацыя ніжэй.

en: Path: !uri
be: Шлях: !uri

en: StatusText: !statusText
be: Тэкст стану: !statusText

en: ResponseText: !responseText
be: Тэкст адказу: !responseText

en: ReadyState: !readyState
be: Стан гатоўнасці: !readyState

en: No feeds available. <a href="@link">Add feed</a>.
be: Няма даступных фідаў. <a href="@link">Дабавіць фід</a>.

en: No categories available. <a href="@link">Add category</a>.
be: Няма даступных катэгорый. <a href="@link">Дабавіць катэгорыю</a>.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
be: Час паміж абнаўленнямі фіда. Патрабуецца правільна наладзіць <a href="@cron">задачы крона</a>.

en: News items in block
be: Навыя элементы ў блоку

en: Drupal can make a block with the most recent news items of this feed. You can <a href="@block-admin">configure blocks</a> to be displayed in the sidebar of your page. This setting lets you configure the number of news items to show in this feed's block. If you choose '0' this feed's block will be disabled.
be: Drupal можа ствараць блок з апошніх навінаў гэтага фіду. Вы можаце <a href="@block-admin">паказваць блок</a> у бакавых калонках на вашай старонцы. Гэтая наладка дазволіць вам устанавіць колькасць навінаў у гэтым фід блоку. Калі вы абярэце '0' гэты фід блок будзе схаваны.

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
be: URL %url направільны. Увядзіце поўны URL, як, напрыклад, http://www.example.com/feed.xml.

en: A feed named %feed already exists. Enter a unique title.
be: Фід с імём %feed ужо існуе. Калі ласка, увядзіце ўнікальную назву.

en: A feed with this URL %url already exists. Enter a unique URL.
be: Фід з гэтым URL %url ужо існуе. Увядзіце калі ласка ўнікальны URL.

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
be: Загрузіць OPML файл, які змяшчае спіс каналаў для імпарту.

en: OPML Remote URL
be: OPML (англ. Outline Processor Markup Language) знешняга URL

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
be: Увядзіце URL OPML (англ. Outline Processor Markup Language) файла. Гэты файл будзе спампаваны і выкананы толькі раз у вэбформе.

en: Drupal can make a block with the most recent news items of a feed. You can <a href="@block-admin">configure blocks</a> to be displayed in the sidebar of your page. This setting lets you configure the number of news items to show in a feed's block. If you choose '0' these feeds' blocks will be disabled.
be: У Drupal вы можаце стварыць блок з самымі апошнімі навіннымі пунктамі стужкі. Вы можаце <a href="@block-admin">наладзіць блокі</a> так, каб яны адлюстроўваліся ў сайдбары вашай старонкі. Гэта наладка дазваляе вам настраіваць колькасць навінных пунктаў, якія адлюстроўваюцца ў блоку фіда. Калі вы выберыце '0', гэтыя блокі стужак будуць адключаны.

en: You must <em>either</em> upload a file or enter a URL.
be: Вы павінны <em>або</em> загрузіць файл <em>або</em> ўвесці URL-адрас.

en: This URL is not valid.
be: Гэты URL несапраўдны.

en: No new feed has been added.
be: Не было дададзена ніводнага новага фіда

en: The URL %url is invalid.
be: Адрас %url няверны.

en: A feed named %title already exists.
be: Фід з імем %title ужо існуе.

en: A feed with the URL %url already exists.
be: Фід з адрасам %url ужо існуе.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
be: Зборшчыкі загружаюць дадзеныя са знешніх рэсурсаў. Абярыце зборшчык для знешняга рэсурса, які вы хацелі б загрузіць.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
be: Парсеры змяняюць закачаныя дадзеныя ў стандартныя структуры. Абярыце патрэбны парсер для тыпу фіда, які б вы хацелі сабраць.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
be: Апрацоўшчыкі дзейнічаюць на аснове прааналізаваных дадзеных, напрыклад, яны захоўваюць пункты фіду. Выберыце неабходныя для вашых задач апрацоўшчыкі.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
be: Для большасці задач агрэгацыі наладкі па змоўчанні падыходзяць

en: A category named %category already exists. Enter a unique title.
be: Катэгорыя %category ужо існуе. Выкарыстайце ўнікальную назву.

en: Default fetcher
be: Зборшчык па змаўчанні

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
be: Загрузіце дадзеныя з URL, выкарыстоўваючы Drupal апрацоўшчык HTTP-запытаў.

en: Default parser
be: Парсер па змоўчанню

en: Parses RSS, Atom and RDF feeds.
be: Парсер RSS, Atom і RDF фіды

en: Default processor
be: Галоўны працэсар

en: Creates lightweight records from feed items.
be: Стварыць легкія запісы з пунктаў фіду.

en: Default processor settings
be: Налада галоўнага працэсара

en: Number of items shown in listing pages
be: Колькасць пунктаў на старонцы

en: Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
be: Патрабуецца правільна наладзіць <a href="@cron">задача абслугоўвання крона</a>.

en: Select categories using
be: Абраць актыўную катэгорыю

en: For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector works well with large numbers of categories.
be: Для невялікай колькасці катэгорый чэкбоксы лягчэйшыя для выкарыстання, у той час як множны селектар добра працуе з вялікай колькасцю катэгорый.

en: Length of trimmed description
be: Даўжыня аздобленага апісання

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
be: Максімальная колькасць знакаў, якія выкарыстоўваюцца ў абрэзанай версіі кантэнта.

en: The Aggregator module is an on-site syndicator and news reader that gathers and displays fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines in feeds, using a number of standardized XML-based formats. For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator-module">Aggregator module</a>.
be: Aggregator модуль - гэта сайтавы сіндыкатар і навінавы чытальнік, які збірае і адлюстроўвае свежае змесціва з RSS-, RDF-, and Atom-базіраванных фідаў, якія зроблены даступнымі праз вэб. Тысячы сайтаў (асабліва сайты навінаў ды блогаў) публікуюць і апошнія навіны ў фідах, выкарыстоўваючы стантартныя фарматы на базе XML. Для дадатковай інфармацыі глядзіце ў сеціўным даведніку <a href="@aggregator-module">модуль Aggregator</a>.

en: Viewing feeds
be: Прагляд фідаў

en: Feeds contain published content, and may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed content in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a>, or by <a href="@aggregator-sources">their source</a> (usually via an RSS feed reader). The most recent content in a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">Blocks administration page</a>.
be: Фіды ўтрымліваюць апублікаваны кантэнт, і могуць быць згрупаваны па катэгорыях, як правіла, па тэме. Карыстальнікі праглядваюць кантэнт фіду ў <a href="@aggregator"> асноўны дысплей агрэгатараў </a> або <a href="@aggregator-sources">па іх крыніцы </a> (звычайна праз канал RSS рыдэр фіду). Самы апошні кантэнт у фідзе або ў катэгорыі можа адлюстроўвацца ў выглядзе блокаў праз <a href="@admin-block"> старонцы адміністравання блокаў </a>.

en: Adding, editing, and deleting feeds
be: Даданне, змяненне і выдаленне фідаў

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href="@feededit">Feed aggregator administration page</a>.
be: Адміністратары могуць дадаваць, рэдагаваць і выдаляць стужкі, а таксама выбіраць, як часта правяраць кожную стужку для новых элементаў <a href="@feededit">на адміністратарскай старонцы Feed aggregator</a>.

en: OPML integration
be: Інтэграцыя OPML

en: A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. OPML is an XML-based file format used to share outline-structured information such as a list of RSS feeds. Feeds can also be <a href="@import-opml">imported via an OPML file</a>.
be: <a href="@aggregator-opml">Прыдатны для счытвання машынай OPML-файл</a> усіх стужак даступны. OPML з'яўляецца XML-арыентаваным файлавым фарматам, які выкарыстоўваецца для размеркавання структураванай інфармацыі, такой як лістынг RRS стужак. Стужкі таксама могуць быць<a href="@import-opml">імпартаваныя праз OPML-файл</a>.

en: Configuring cron
be: Налада крона

en: A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
be: Правільна наладжаны <a href="@cron">задача абслугоўвання крона</a> патрабуецца для аўтаматычнага абнаўлення фідаў.

en: <acronym title="Outline Processor Markup Language">OPML</acronym> is an XML format used to exchange multiple feeds between aggregators. A single OPML document may contain a collection of many feeds. Drupal can parse such a file and import all feeds at once, saving you the effort of adding them manually. You may either upload a local file from your computer or enter a URL where Drupal can download it.
be: <acronym title="Outline Processor Markup Language">OPML</acronym> - гэта  XML-фармат, выкарыстоўваемы для абмену шматлікімі стужкамі (фідамі) паміж агрэгатарамі. Адзін OPML дакумент можа ўтрымліваць калекцыю з некалькіх стужак. Drupal можа парсіць такія файлы і імпартаваць усе стужкі адначасова, захоўваючы вашае намаганні дадаваць гэта уручную. Вы можаце, як закачаць лакальныя файлы з вашага кампьютэра, так і ўвесці URL, адкуль Drupal можа загрузіць іх.

en: Administer news feeds
be: Адміністраванне новых фідаў

en: View news feeds
be: Прагляд новых фідаў

en: Configure the behavior of the feed aggregator, including when to discard feed items and how to present feed items and categories.
be: Наладзьце паводзіны фід-агрэгатара, у тым ліку калі адмаўляцца ад элементаў стужкі і як прадстаўляць элементы і катэгорыі стужкі.

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
be: Перавызначыць загаловак блоку па змоўчанні. Выкарыстоўвайце <em>!placeholder</em> не адлюстроўваць загаловак ці пакіньце яго пустым, каб выкарыстаць загаловак блоку па змоўчанні.

en: Specify in which themes and regions this block is displayed.
be: Вызначыць у якіх тэмах і рэгіёнах гэты блок будзе адлюстроўвацца

en: All pages except those listed
be: Усе старонкі, акрамя пералічаных

en: Only the listed pages
be: Толькі пералічаныя старонкі

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
be: Вызначы старонкі, выкарыстоўваючыя гэты шлях. Увядзі адзін шлях на кожны радок. Зорачка '*' - сімвал групавы. Прыклад шляхоў для старонкі блога - %blog. %blog-wildcard - для кожнага персанальнага блога. %front - для галоўнай старонкі.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
be: Старонкі на які гэты PHP код вяртае <code>TRUE</code> (толькі для экспертаў)

en: Pages or PHP code
be: Старонкі або PHP код

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
be: Калі абраны варыянт уводу PHP, увядзіце PHP код паміж %php. Заўважце, што выкананне некарэктнага PHP кода можа зламаць ваш Drupal сайт.

en: Customizable per user
be: Кастамізаваны на аднаго карыстальніка

en: Not customizable
be: Не магчыма кастамізаваць

en: Customizable, visible by default
be: Магчыма наладзіць, адлюстроўваецца па змаўчанні

en: Customizable, hidden by default
be: Дазваляе мяняць настройкі, схаваны па змоўчанні.

en: Ensure that each block description is unique.
be: Упэўніціся, што кожнае апісанне блока ўнікальнае.

en: The Block module allows you to create boxes of content, which are rendered into an area, or region, of one or more pages of a website. The core Seven administration theme, for example, implements the regions "Content", "Help", "Dashboard main", and "Dashboard sidebar", and a block may appear in any one of these regions. The <a href="@blocks">Blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
be: Модуль Block дазваляе ствараць блокі зместу, якія візуалізуюцца на плошчы або рэгіёне адной альбо некалькіх старонак сайта. Напрыклад, ядро адміністрацыйнай тэмы Seven рэалізуе рэгіёны "Змест", "Дапамога", "Асноўная панэль інструментаў" і "Бакавая панэль інструментаў", і блок можа змяшчацца ў любым з гэтых рэгіёнаў. <a href="@blocks">Блокі старонкі адміністравання</a> забяспечваюць інтэрфейс "перацягнуць і кінуць" для размяшчэння блока ў рэгіёне, а таксама для кантролю парадка блокаў у рэгіёнах. Каб атрымаць дадатковую інфармацыю, глядзіце ў сеціўным даведніку <a href="@block">модуль Block</a>.

en: When working with blocks, remember that all themes do <em>not</em> implement the same regions, or display regions in the same way. Blocks are positioned on a per-theme basis. Users with the <em>Administer blocks</em> permission can disable blocks. Disabled blocks are listed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>, but are not displayed in any region.
be: Пры працы з блокамі, памятайце, што ўсе тэмы рэалізуюць <em>не</em> аднолькавыя рэгіёны, або паказваюць рэгіёны аднолькава. Блокі размяшчаюцца зыходзячы з тэмы. Карыстальнікі з дазволам <em>адміністраваць блокі</em> могуць выключыць блокі. Выключаныя блокі пералічаюцца на <a href="@blocks">старонцы адміністравання блокаў</a>, але не паказваюцца ні ў адным рэгіёне.

en: Controlling visibility
be: Кіраванне бачнасцю

en: Blocks can be configured to be visible only on certain pages, only to users of certain roles, or only on pages displaying certain <a href="@content-type">content types</a>. Administrators can also allow specific blocks to be enabled or disabled by users when they edit their <a href="@user">My account</a> page. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
be: Блокі могуць быць настроены так, каб быць бачнымі толькі на пэўных старонках, толькі для карыстальнікаў пэўных роляў або толькі на старонках, якія паказваюць пэўны  <a href="@content-type">тып зместу</a>. Адміністратары таксама могуць дазволіць пэўным блокам быць уключанымі або адключанымі карыстальнікамі, калі яны рэдагуюць сваю старонку <a href="@user">Мой рахунак</a>. Некаторыя дынамічныя блокі, такія як згенераваныя модулямі, будуць паказвацца толькі на пэўных старонках.

en: Creating custom blocks
be: Стварэнне кастамных блокаў

en: Users with the <em>Administer blocks</em> permission can <a href="@block-add">add custom blocks</a>, which are then listed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. Once created, custom blocks behave just like default and module-generated blocks.
be: Карыстальнікі з дазволам <em>адміністраваць блокі</em> могуць <a href="@block-add">дадаваць асабіста наладжаныя блокі</a>, якія потым будуць пералічаны на <a href="@blocks">адміністрацыйнай старонцы блокаў</a>. Аднойчы створаныя, асабіста наладжаныя блокі паводзяць сябе як звычайныя і злучаюцца з модулем.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page. Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings.
be: Гэта старонка рэалізуе інтэрфейс "перацягнуць і кінуць" для размяшчэння блока ў рэгіёне і для кантралю парадку блокаў унутры рыгіёнаў. Так як не ўсе тэмы рэалізуюць аднолькавыя рэгіёны і не ўсе тэмы паказваюць рэгіёны аднолькавым чынам, блокі размяшчаюцца зыходзячы з тэмы. Памятайце, што вашы змены не будуць захаваны, пакуль вы не націснеце кнопку <em>Захаваць блокі</em> унізе старонкі. Націсніце спасылку <em>настроіць канфігурацыю</em> побач з кожным блокам, каб наладзіць яго характэрную назву і наладкі бачнасці.

en: Demonstrate block regions (@theme)
be: Дэманстрацыя рэгіёнаў для блокаў (@theme)

en: Administer blocks
be: Адміністраванне блокаў

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
be: Кароткая характарыстыка вашага блоку. Выкарыстоўваецца на старонцы <a href="@overview">Адміністравання блокаў</a>.

en: Personalize blocks
be: Персаналізаваныя блокі

en: Blocks consist of content or information that complements the main content of the page. Enable or disable optional blocks using the checkboxes below.
be: Блокі складаюцца са зместу або інфармацыі, якая дапаўняе асноўны змест старонкі. Уключыце або адключыце дадатковыя блокі, выкарыстоўваючы пераключальнікі ніжэй.

en: Cache blocks
be: Кэш блокаў

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
be: Кэшаванне блока неактыўнае, паколькі вы ўключылі модулі, якія вызначаюць абмежаванні доступу да кантэнту.

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
be: Рэгулятары - гэта наглядныя блокі, з якіх ствараецца старонка. Блокі - скрыні з кантэнтам, якія ўтвараюць вобласць, рэгіён, старонкі.

en: Restricted to certain pages
be: Толькі для пэўных старонак

en: The block cannot be placed in this region.
be: Блок не можа быць размешчаны ў гэтым рэгіёне.

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
be: Выкарыстоўвайце шматкарыстальніцкія блогі. Кожны карыстальнік атрымлівае персанальны блог.

en: Single-user blogs
be: Аднакарыстальніцкі блог

en: Each user's blog entries are automatically displayed with a link to the user's main blog page. You can create as many single-user blogs as you have site users with permission to create blog content.
be: Кожны запіс карыстальніка ў блогу аўтаматычна адлюстроўваецца са спасылкай да галоўнай старонкі блога карыстальніка. Вы можаце стварыць столькі аднакарыстальніцкіх блогаў, колькі карыстальнікаў, маючых доступ ствараць змесціва блогаў, зарэгістравана на сайце.

en: Multi-user blogs
be: Шматкарыстальніцкія блогі

en: Blog entries from each single-user blog are also aggregated into one central multi-user blog, which displays the blog content of all users in a single listing.
be: Запісы блога з кожнага аднакарыстальніцкага блога таксама агрэгуюцца ў адным цэнтральным шматкарыстальніцкім блогу, які паказвае запісы ўсіх карыстальнікаў у адным лісце.

en: There is an optional <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries.
be: Існуе апцыянальна элемент <em>Меню блогаў</em> даданы ў меню Навігацыі, які адлюстроўвае ўсе даступныя на тваім сайце блогі, і элемент <em>Мой блог</em>, які аблюстроўвае толькі запісы цякучага карыстальніка блога.

en: The Blog module also creates a default <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
be: Блог модуль стварае таксама блок <em>Апошніх запісаў блога</em>. Гэта функцыя можа быць актывізавана на <a href="@blocks">старонцы адміністравання блокаў</a>.

en: Create new blog entry
be: Стварыць новы запіс у блог

en: Enables multi-user blogs.
be: Актывізаваць мульцікарыстальніцкія блогі.

en: No books available.
be: Няма даступных кніг

en: Content types allowed in book outlines
be: Тыпы змесціва, дазволеныя ў схеме кнігі

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
be: Карыстальнікі з %outline-perm правамі могуць дадаваць усе тыпы кантэнту.

en: Administer book outlines
be: Адміністраванне схемаў кнігі

en: The Book module is used for creating structured, multi-page content, such as site resource guides, manuals, and wikis. It allows you to create content that has chapters, sections, subsections, or any similarly-tiered structure. For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
be: Модуль Book выкарыстоўваецца для стварэння структураванага, шматстаронкавага змесціва, такого як сайты-каталогі спасылак, анлайн дапаможнікі, вікі. Вам дазволена ствараць змесціва, якое мае главы, раздзелы, падраздзелы і любую падобную шматузроўневую структуру. Для дадатковай інфармацыі глядзіце ў анлайн даведніку пра <a href="@book">Модуль Book</a>.

en: Adding and managing book content
be: Дадаць і змяніць кантэнт Кнігі.

en: You can assign separate permissions for <em>creating</em>, <em>editing</em>, and <em>deleting</em> book content, as well as <em>adding content to books</em>, and <em>creating new books</em>. Users with the <em>Administer book outlines</em> permission can add <em>any</em> type of content to a book by selecting the appropriate book outline while editing the content. They can also view a list of all books, and edit and rearrange section titles on the <a href="@admin-book">Book administration page</a>.
be: Вы можаце прызначыць асобныя дазволы для <em>стварэння</em>, <em>рэдагавання</em>, і <em>выдалення</em> змесціва кнігі, гэтак жа як  <em>даданне матэрыялаў у кнігу</em>, і <em>стварэнне новых кніг</em>. Карыстальнікі з <em>Адміністратарскімі кніжнымі схемамі</em> дазволаў могуць дадаваць <em>любы</em> тып змесціва ў кнігу, абіраючы падыходзячую схему кнігі, пакуль рэдагуецца змесціва. Яны могуць таксама паказваць спіс усіх кніг, змяняць і перапрызначаць секцыі назваў на <a href="@admin-book">старонцы адміністравання Кнігі</a>.

en: Book pages have a default book-specific navigation block. This navigation block contains links that lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. This block can be enabled on the <a href='@admin-block'>Blocks administration page</a>. For book pages to show up in the book navigation, they must be added to a book outline.
be: Старонкі кнігі маюць па змоўчанні спецыфічны для кнігі навігацыйны блок. Гэты блок навігацыі змяшчае спасылкі, якія вядуць да папярэдняй і наступнай старонак у кнізе, а таксама на ўзровень вышэй за бягучую старонку ў структуры кнігі. Гэты блок можа быць уключаны ў <a href='@admin-block'> старонцы адміністравання блокаў </ A>. Для таго каб паказаць  кніжныя старонкі у кніжнай навігацыі, яны павінны быць дададзеныя да кніжнай схемы.

en: Books can be created collaboratively, as they allow users with appropriate permissions to add pages into existing books, and add those pages to a custom table of contents menu.
be: Кнігі могуць быць створаны сумесна, калі яны дазваляюць карыстальнікам з адпаведнымі правамі дадаваць старонкі да існуючай Кнігі, і дадаваць тыя старонкі да карыстальніцкай табліцы меню кантэнта.

en: Printing books
be: Друк кніжак

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
be: Карыстальнікі з правамі <em>Паказаць кнігу адаптаванную для друку</em> могуць абіраць спасылку <em>версію для друку</em> бачную ў нізе старонкі матэрыялу кнігі для генерацыі вываду для друку старонкі і ўсіх яе падраздзелаў.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
be: Модуль Кніга  дае сродкі для арганізацыі збору звязных старонак кантэнту, вядомых пад агульнай назвай - Кніга. Пры праглядванні, гэты кантэнт аўтаматычна адлюстроўвае спасылкі на суседнія старонкі кнігі, забяспечвае простай навігацыйнай сістэмай для стварэння і агляду структураванага кантэнту.

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href="@book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
be: Схема ўласцівасцяў дазваляе вам уключаць старонкі ў <a href="@book">Кнігу іерархіі</a>, гэтак жа перамяшчаць іх у іерархіі ці <a href="@book-admin">пераупарадкаваць цэлую кнігу</a>.

en: Create new books
be: Стварыць новыя кнігі

en: Add content and child pages to books
be: Дадаць кантэнт і дачынныя старонкі Кнігі

en: View printer-friendly books
be: Праглядзець друкаваную версію кніг

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
be: Прагляд старонак Кнігі і ўсіх яе падстаронак у якасці адзінага дакумента для зручнасці друку. Можа быць цяжкім у выкананні.

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
be: <em>Кнігі</em> маюць убудаваную іерархічную навігацыю. Выкарыстоўвайце для даведнікаў і падручнікаў.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
be: Дазваляе карыстальнікам ствараць і арганізоўваць звязанае змесціва ў схеме.

en: The Color module allows users with the <em>Administer site configuration</em> permission to quickly and easily change the color scheme of themes that have been built to be compatible with it. For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
be: Модуль Color дазваляе карыстальнікам з дазволам <em>Адміністраваць канфігурацыю сайта</em> хутка і проста мяняць каляровую схему тэм, якія сумяшчальныя з гэтым модулем. Для дадатковай інфармацыі глядзіце ў сеціўным даведніку <a href="@color">модуль Color</a>.

en: Changing colors
be: Змена колераў

en: Using the Color module allows you to easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. To change the color settings for a compatible theme, select the <em>Settings</em> link for your theme on the <a href='@configure'>Themes administration page</a>. If you don't see a color picker on that page, then your theme is not compatible with the color module. If you are sure that the theme does indeed support the color module, but the color picker does not appear, then <a href='@troubleshoot'>follow these troubleshooting procedures</a>.
be: Выкарыстанне модуля Color дазваляе вам лёгка мяняць колеры спасылак, фонаў, тэксту і іншых элементаў тэмы. Каб змяніць колеравыя наладкі сумяшчальнай тэмы, націсніце спасылку <em>Наладкі</em> для вашай тэмы на <a href='@configure'>Старонцы адміністравання тэмаў</a>. Калі вы не бачыце палітру колераў на гэтай старонцы, значыць вашая тэма не сумяшчальная з колеравым модулем. Калі вы ўпэўненыя, што гэтая тэма сапраўды падтрымлівае колеравы модуль, але палітра колераў не з'яўляецца, тады выканайце наступныя <a href='@troubleshoot'>працэдуры ліквідацыі непаладак</a>.

en: The Color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, <em>you must save your color settings again, even if they haven't changed</em>. This step is required because the module stylesheets (in the files directory) need to be recreated to include your changes.
be: Модуль Color захоўвае змененую копію вызначаных табліц стыляў тэмы ў файлавы каталог. Гэта значыць, што калі вы робіце любыя змены ў табліцы стыляў тэмы, <em>вы павінны захаваць колеравыя наладкі зноўку, нават калі яны не змяніліся</em>. Гэты крок неабходны, бо для ўключэння вашых зменаў модулевыя табліцы стыляў (у файлавым каталогу) павінны ўзнавіцца.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
be: Бібліятэка GD уключана для PHP, але яна была скампілявана без падтрымкі PNG. Праверце <a href="@url"> дакументацыю PHP малюнкаў </a> для атрымання інфармацыі, як выправіць гэта.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
be: Бібліятэка GD для PHP адсутнічае або састарэла. Праверце <a href="@url"> дакументацыю PHP малюнкаў </a> для атрымання інфармацыі, як выправіць гэта.

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
be: Дазваляе адміністратарам змяняць каляровую схему сумяшчальных тэм.

en: Select one or more comments to perform the update on.
be: Выбераце адзін або некалькі каментароў, каб выканаць абнаўленне.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
be: Няма каментароў для выдалення, ці выбраны вамі каляндар быў выдалены іншым адміністратарам.

en: Deleted @count comments.
be: Выдалена @count каментароў

en: Deleted comment @cid and its replies.
be: Выдаліць каментар @cid ды адказы на яго.

en: Comment approved.
be: Каментар пацверджаны.

en: Tokens for comments posted on the site.
be: Токены для каментароў, размешчаных на сайце.

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
be: Модуль Comment дазваляе карыстальнікам каментаваць змест сайта, налажваць прадвызначанае каментаванне і правы, правяраць каментары. Для атрымання дадатковай інфармацыі, глядзіце ў сеціўным даведніку <a href="@comment">модуль Comment</a>.

en: Default and custom settings
be: Карыстальніцкія наладкі і наладкі па змаўчанні

en: Each <a href='@content-type'>content type</a> can have its own default comment settings configured as: <em>Open</em> to allow new comments, <em>Hidden</em> to hide existing comments and prevent new comments, or <em>Closed</em> to view existing comments, but prevent new comments. These defaults will apply to all new content created (changes to the settings on existing content must be done manually). Other comment settings can also be customized per content type, and can be overridden for any given item of content. When a comment has no replies, it remains editable by its author, as long as the author has a user account and is logged in.
be: Кожны <a href='@content-type'>тып змесціва</a> можа мець свае ўласныя наладкі каментароў па змоўчанні канфігураваныя як: <em>Адкрытыя</em> - дазволіць новыя каментары, <em>Схаваныя</em> - схаваць існуючыя каментары і забараніць дадаваць новыя, ці <em>Закрытыя</em> - паказваць існуючыя каментары, але забараніць дадаваць новыя. Гэтыя наладкі будуць прымененыя да ўсяго новага змесціва (змяняць гэтыя наладкі для існуючага змесціва патрэбна ўручную). Іншыя наладкі каментароў можна таксама вызначыць для кожнага тыпу змесціва, і можна перакрыць для кожнага элементу гэтага змесціва. Калі каментар не адказаны, ён можа быть рэдагуемы аўтарам у любы час.

en: Full comment
be: Поўны каментар

en: Unapproved comments (@count)
be: Непацьцверджаныя каментары (@count)

en: Administer comments and comment settings
be: Адміністраванне каментароў і наладак каментароў

en: Edit own comments
be: Рэдагаваць уласныя каментары

en: Number of recent comments
be: Колькасць апошніх каментароў

en: Threading
be: Арганізацыя струменевай апрацоўкі

en: Show comment replies in a threaded list.
be: Паказаць адказы на каментар у звязаным спісе

en: Default comment setting for new content
be: Наладкі каментароў па змоўчанні для новых матэрыялаў

en: Allow comment title
be: Дазволіць загалоўкі для каментароў

en: Show reply form on the same page as comments
be: Паказваць форму адказу на той жа старонцы што і каментары

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
be: Карыстальнікі з дазволам "Размяшчаць каментары" могуць размяшчаць каментары.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
be: Карыстальнікі ня могуць размяшчаць каментары, але існуючыя каментары будуць адлюстроўвацца.

en: Comments are hidden from view.
be: Каментары схаваныя ад прагляду.

en: Users cannot post comments.
be: Карыстальнікі не могуць дадаваць каментары.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
be: Ваш каментар знаходзіцца ў чарзе на разгляд адміністратарамі сайта і будзе апублікаваны пасля зацвярджэння.

en: Your comment has been posted.
be: Ваш каментар быў дададзены.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
be: <a href="@login">Увайсці</a> ці <a href="@register">зарэгістравацца</a> для пакідання каментароў.

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
be: <a href="@login">Увайсці</a> для пакідання каментароў

en: Flat list
be: Ненумераваны спіс

en: Threaded list
be: Звязаны спіс

en: Save comment
be: Захаваць каментар

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
be: Каментар не будзе апублікаваны, калі будзе ўтрымліваць любую вышэй адзначаную фразу. Выкарыстоўвайце рэгістра-залежныя і аддзеленыя коскай фразы ў спісе. Напрыклад: смешны, "Кампанія Х", прыгаючы амартызатар.

en: Published comment %subject.
be: Апублікаваны каментар %subject.

en: Saved comment %title
be: Захаваны каментар %title

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
be: Спіс і рэдававанне каментароў сайта і чарга адабрэння каментара.

en: Unapproved comments
be: Непацверджаныя каментары

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
be: Напрыклад:  'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . Каб дадаць некалькі атрымальнікаў падзяліце адрасы коскай

en: Category %category has been saved.
be: Катэгорыя %category была захавана.

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
be: Вы не можаце адправіць больш чым  %limit паведамленняў у @interval. Паспрабуйце зноў пазней.

en: Contact @username
be: Кантакт @username

en: %sender-name (@sender-from) sent an e-mail regarding %category.
be: %sender-name (@sender-from) адпраўлена на e-mail адносна %category.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an e-mail.
be: %sender-name (@sender-from) адправіць на e-mail %recipient-name .

en: The Contact module allows visitors to contact site administrators and other users. Users specify a subject, write their message, and can have a copy of their message sent to their own e-mail address. For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
be: Модуль Contact дазваляе наведвальнікам звязвацца з адміністратарамі і іншымі карыстальнікамі. Карыстальнікі пазначаюць тэму, пішуць паведамленне, а таксама ў іх ёсць магчымасць даслаць копію паведамлення на сваю электронную пошту. Для дадатковай інфармацыі чытайце ў сеціўным даведніку пра <a href="@contact">модуль Contact</a>.

en: User contact forms
be: Формы кантакту карыстальніка

en: Site users can be contacted with a user contact form that keeps their e-mail address private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leads to a personal contact form displayed on their user profile. Site administrators are still able to use the contact form, even if has been disabled. The <em>Contact</em> tab is not shown when you view your own profile.
be: З карыстальнікамі сайта можна звязацца з дапамогай формы кантакту, якая ўтрымлівае іх e-mail адрасы прыватнымі. Карыстальнікі могуць ўключаць або адключаць свае асабістыя формы кантакту адрэгаваўшы сваю старонку <em>Мой рахунак</em>. Ўключаная <em>Contact</em> укладка вядзе да асабістай формы кантакту, якая адлюстроўваецца на іх карыстальніцкіх профілях. Адміністратары сайта па-ранейшаму могуць ужываць формы кантакту, нават калі яны адключаны. <em>Contact</em> укладка не адлюстроўваецца пры праглядзе вашага ўласнага профілю.

en: Site-wide contact forms
be: Формы кантакту на вэб-вузле

en: The <a href="@contact">Contact page</a> provides a simple form for users with the <em>Use the site-wide contact form</em> permission to send comments, feedback, or other requests. You can create categories for directing the contact form messages to a set of defined recipients. Common categories for a business site, for example, might include "Website feedback" (messages are forwarded to website administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). E-mail addresses defined within a category are not displayed publicly.
be: <a href="@contact">Старонка кантактаў</a> прадстаўляе простую форму для карыстальнікаў з дазволам <em>Выкарыстоўваць форму кантакта сайта</em> дасылаць каментары, рэфлексію ці іншыя запыты. Вы можаце ствараць катэгорыі для кіравання паведамленнямі кантактнай формы для мноства вызначаных атрымальнікаў. Звычайныя катэгорыі для бізнэс-сайта, напрыклад, можа ўключаць "Зваротную сувязь сайта" (паведамленні адпраўленыя адміністратарам сайта) ці "Інфармацыя пра прадукты" (паведамленні адпраўленыя сябрам адзелу продажаў). E-mail адрасы вызначаныя ўнутры катэгорыі не адлюстроўваюцца публічна.

en: When the site-wide contact form is enabled, a link in the main <em>Navigation</em> menu is created, but the link is disabled by default. This menu link can be enabled on the <a href='@menu'>Menus administration page</a>.
be: Калі агульная кантактная форма ўключана, ствараецца спасылка ў галоўным меню <em>Navigation</em>, але па змоўчанні спасылка адключана. Гэтую спасылку можна ўключыць на <a href='@menu'>Старонцы адміністравання меню</a>.

en: Customization
be: Наладка па тэхнічным умовам

en: If you would like additional text to appear on the site-wide or personal contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
be: Калі вы жадаеце, каб дадатковы тэкст з'явіўся на ўсіх старонках сайту або на асабістай старонцы кантактаў, выкарыстоўвайце блок. Вы можаце ствараць і рэдагаваць блокі на <a href="@blocks">Старонцы адміністравання блокаў</a>.

en: Add one or more categories on this page to set up your site-wide <a href="@form">contact form</a>.
be: Дадайце адну або больш катэгорый на гэтай старонцы, каб настроіць вашую агульную <a href="@form">кантактную форму</a>.

en: A <em>Contact</em> menu item (disabled by default) is added to the Navigation menu, which you can modify on the <a href="@menu-settings">Menus administration page</a>.
be: Пункт меню <em>Звязацца</em> (адключаны па змоўчанні) дададзены ў меню Навігацыя, якое вы можаце змяніць на <a href="@menu-settings">Старонцы адміністравання меню</a>.

en: If you would like additional text to appear on the site-wide contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
be: Калі вы хочаце, каб дадатковы тэкст з'явіўся на агульнай старонцы кантактаў, выкарыстоўвайце блок. Вы можаце ствараць і рэдагаваць блокі на старонцы <a href="@blocks">Адміністраванне блокаў</a>.

en: Administer contact forms and contact form settings
be: Адміністраванне кантактнай формы і наладкаў кантактнай формы

en: Use the site-wide contact form
be: Выкарыстоўваюць агульную кантактную форму

en: Use users' personal contact forms
be: Выкарыстоўваюць асабістую кантактную форму карыстальніка

en: !sender-name (!sender-url) sent a message using the contact form at !form-url.
be: !sender-імя (!sender-url) адправіў паведамленне, выкарыстоўваючы форму кантакта !form-url.

en: [!site-name] !subject
be: [!site-імя] !subject

en: !sender-name (!sender-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site-name.
be: !sender-name (!sender-url) адправіў вам паведамленне праз кантактную форму (!form-url) на сайце !site-name.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !recipient-edit-url.
be: Калі вы не жадаеце атрымліваць такія емэйлы, вы можаце змяніць свае наладкі на старонцы !recipient-edit-url.

en: Allow other users to contact you via a <a href="@url">personal contact form</a> which keeps your e-mail address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
be: Дазвольце іншым карыстальнікам звязвацца з вамі праз <a href="@url">асабістую кантактную форму</a>, якая захоўвае ваш адрас электроннай пошты схаваным. Звярніце ўвагу, што некаторыя прывілеяваныя карыстальнікі, такія як адміністратары сайта, ўсё яшчэ могуць звязвацца з вамі, нават калі вы вырашылі адключыць гэтую функцыю.

en: Enable the personal contact form by default for new users.
be: Дазволіць выкарыстанне персанальнай кантактнай формы новымі юзерамі.

en: Changing this setting will not affect existing users.
be: Змена гэтых наладак не будзе ўплываць на ўжо існуючых карыстальнікаў.

en: The Contextual links module displays links related to regions of pages on your site to users with <em>access contextual links</em> permission. For more information, see the online handbook entry for <a href="@contextual">Contextual links module</a>.
be: Модуль Contextual links паказвае  карыстальнікам з дазволам <em>Доступ да кантэкстных спасылак</em> спасылкі, звязаныя з рэгіёнамі старонак на вашым сайце. Для атрымання дадатковай інфармацыі глядзіце ў сеціўным даведніку пра модуль <a href="@contextual">Contextual links</a>.

en: Displaying contextual links
be: Адлюстраванне кантэкстуальных спасылак.

en: Contextual links are supplied by modules, to give you quick access to tasks associated with regions of pages on your site. For instance, if you have a custom menu block displayed in a sidebar of your site, the Blocks and Menus modules will supply links to configure the block and edit the menu. The Contextual links module collects these links into a list for display by your theme, and also adds JavaScript code to the page to hide the links initially, and display them when your mouse hovers over the block.
be: Кантэкстныя спасылкі пастаўляюцца модулямі, каб забяспечыць вам хуткі доступ да заданняў, звязаных з рэгіёнамі старонак на вашым сайце. Напрыклад, калі ў вас адлюстроўваецца ўласна наладжаны блок меню ў бакавой панэлі сайта, тады модулі Blocks і Menus будуць пастаўляць спасылкі на наладкі блока і рэдагавання меню. Модуль Contextual links збірае гэтыя спасылкі ў спіс для паказу вашай тэмай і таксама дадае JavaScript-код на старонку, каб хаваць гэтыя спасылкі першапачаткова і адлюстроўваць іх пры навядзенні курсора вашай мышы на блок.

en: Use contextual links
be: Выкарыстанне кантэкстуальных спасылак

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
be: Выкарыстоўваюць кантэкстныя спасылкі для выканання дзеянняў, звязаных з элементамі на старонцы.

en: Contextual links
be: Кантэкстуальныя спасылкі

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
be: Пастаўляе кантэкстныя спасылкі для выканання дзеянняў, звязаных з элементамі на старонцы.

en: Tracking user activity
be: Адсочванне актыўнасці карыстальнікаў

en: By enabling blocks such as <em>Who's online</em> and <em>Who's new</em>, site users can track who is logged in and new user signups at a centralized location.
be: Пры ўключэнні блокаў, такіх як <em>Зараз на сайце</em> і <em>Хто новы</em>, карыстальнікі сайта могуць адсочваць, хто ўвайшоў у сістэму, і рэгістрацыі новых карыстальнікаў у цэнтралізаваным месцы.

en: Tracking content activity
be: Адсочванне актыўнасці кантэнта

en: By enabling blocks such as <em>Recent blog posts</em>, <em>New forum topics</em> and <em>Recent comments</em>, site users can view newly added site content at a glance.
be: Пры ўключэнні блокаў, такіх як <em>Апошнія запісы ў блогу</em>, <em>Новыя тэмы форуму</em> і <em>Апошнія каментары</em>, карыстальнікі сайта могуць прабегчыся позіркам па нядаўна дададзенаму змесціву сайта.

en: View the administrative dashboard
be: Паказаць адміністратыўную панэль прыладаў

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
be: Гэта панэль інструментаў рэгіёну пустая. Націсніце <em>Наладіць панэль інструментаў</em> каб дадаць блокі да яе.

en: DRAG HERE
be: ПЕРАЦЯГНУЦЬ СЮДЫ

en: Provides a dashboard page in the administrative interface for organizing administrative tasks and tracking information within your site.
be: Гэта паказвае старонку панэлі прыладаў у адміністратарскім інтэфейсе для арганізацыі задач адміністратара і адсочвання інфармацыі на вашым сайце.

en: Customize dashboard
be: Наладзіць панэль інструментаў

en: Clear log messages
be: Чысціць журнал паведамленняў

en: This will permanently remove the log messages from the database.
be: Гэта будзе пастаянна выдаляць журнальныя паведамленні з базы дадзеных.

en: Database log cleared.
be: Журнал базы дадзеных пачышчаны

en: The Database logging module logs system events in the Drupal database. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@dblog">Database logging module</a>.
be: Database logging модуль запісвае сістэмныя падзеі ў базе дадзеных Drupal. Для атрымання большай інфармацыі глядзіце анлайн дапаможнік модуля <a href="@dblog">Database logging</a>.

en: Monitoring your site
be: Маніторынг вашага сайта

en: Debugging site problems
be: Адладка праблем сайта

en: Field validation errors
be: Памылкі валідацыі формаў.

en: Attempt to create a field with a name longer than 32 characters: %name
be: Спроба стварыць поле з іменем даўжэй 32 знакаў:%name

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
be: Спроба стварыць поле з іменем %name, якое ўжо існуе і з'яўляецца актыўным.

en: Attempt to create field name %name which already exists, although it is inactive.
be: Спроба стварыць поле з іменем %name, якое ўжо існуе, хаця не з'яўляецца актыўным.

en: Attempt to create field name %name which is reserved by entity type %type.
be: Спроба стварыць поле з іменем %name, якое належыць аб'екту тыпу %type.

en: Attempt to create a field of unknown type %type.
be: Спроба стварыць поле невядомага тыпу %type.

en: Attempt to create a field with unknown storage type %type.
be: Адаптацыя панэлі прыладаў патрабуе правоў !permission-name.

en: Attempt to create an instance of field @field_name without a bundle.
be: Спроба стварыць копію поля @field_name без пакета.

en: Enabling field types
be: Дазволеныя тыпы палёў

en: The Field module provides the infrastructure for fields and field attachment; the field types and input widgets themselves are provided by additional modules. Some of the modules are required; the optional modules can be enabled from the <a href="@modules">Modules administration page</a>. Drupal core includes the following field type modules: Number (required), Text (required), List (required), Taxonomy (optional), Image (optional), and File (optional); the required Options module provides input widgets for other field modules. Additional fields and widgets may be provided by contributed modules, which you can find in the <a href="@contrib">contributed module section of Drupal.org</a>. Currently enabled field and input widget modules:
be: Молуль Field прадстаўляе інфраструктуру для палёў і палёў з прышчэпленымі файламі, тыпы палёў і віджэтаў самі прадастаўлены дададковымі модулямі. Некаторыя модулі - абавязковыя. Модулі па жаданню могуць быць дазволеныя на старонцы <a href="@modules">Адміністравання Модуляў</a>. Drupal ядро ўключае наступныя модулі полеў: Number (абавязковы), Text (абавязковы), List (абавязковы), Taxonomy (па жаданню), Image (па жаданню), and File (па жаданню). Абавязковы модуль Options праўстаўляе віджэты ўводу для іншых модуляў. Дададковыя палі і віджэты могуць быць прадастаўленыя ўнесенымі модулямі, якія вы можаце знайсці ў секцыі <a href="@contrib">Унесеных Модуляў на Drupal.org</a>. Бягучыя дазволеныя модулі поля і віджэта ўводу:

en: Managing field data storage
be: Кіраванне сховішчам палеў дадзеных.

en: Developers of field modules can either use the default <a href="@sql-store">Field SQL storage module</a> to store data for their fields, or a contributed or custom module developed using the <a href="@storage-api">field storage API</a>.
be: Распрацоўшчыкі модуляў палёў могуць выкарыстоўваць альбо модуль <a href="@sql-store">Field SQL storage</a> па змоўчанні для захавання дадзеных іхніх палёў, альбо свае ўласна распрацаваныя модулі, створаныя з выкарыстаннем<a href="@storage-api">API сховішча палёў</a>.

en: The Field SQL storage module stores field data in the database. It is the default field storage module; other field storage mechanisms may be available as contributed modules. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
be: Модуль Field SQL storage захоўвае дадзеныя ў базе. Гэты модуль захавання дадзеных палёў па змоўчанні. Іншыя механізмы захавання палёў могуць быць дазволены таксама ўнесенымі модулямі. Глядзіце старонку дапамогі модуля <a href="@field-help">Field</a> для атрымання большых звестак аб палях.

en: Default SQL storage
be: SQL сховішча па змоўчанні

en: Stores fields in the local SQL database, using per-field tables.
be: Гэта захоўвае палі ў лакальнай SQL базе дадзеных, выкарыстоўванне палёў табліц.

en: Field SQL storage
be: Сховішча палёў SQL

en: Stores field data in an SQL database.
be: Захоўвае дадзеныя палёў у базе дадзеных SQL.

en: The List module defines various fields for storing a list of items, for use with the Field module. Usually these items are entered through a select list, checkboxes, or radio buttons. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
be: Модуль List вызначае розныя палі для захавання спісаў элементаў, выкарыстоўваецца сумесна з модулем Field. Звычайна гэтыя элементы ўводзяцца праз выпадаючы спіс, чэкбоксы ці радыё кнопкі. Глядзіце старонку дапамогі <a href="@field-help">модуля Field</a> для атрымання  большых звестак пра палі.

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
be: Гэта поле захоўвае проста значэнні ўключана/выключана (on/off) альбо так/не (yes/no) .

en: List (text)
be: Спіс (тэкст)

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the <em>Number of values</em> option is greater than 1 for this field, otherwise radios will be displayed.
be: Віджэт 'чэкбоксаў/радыёкнопак' будзе паказваць чэкбоксы, калі опцыя <em>Колькасці значэнняў</em> больш чым 1 для гэтага поля, інакш будуць адлюстроўвацца радыё кнопкі.

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
be: Дазволеныя HTML тэгі ў цэтліках: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
be: Значэнне гэтага поля вызначаецца функцыяй %function і не можа быць змененная.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
be: Дазволеныя значэнні спісу: кожны ключ мусіць быць цэлай або десятковай лічбай.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
be: Дазволеныя значэнні спісу: кожны ключ мусіць мець тып Радок (string) не болей за 255 сімвалаў у даўжыню.

en: Allowed values list: keys must be integers.
be: Дазволеныя значэнні спісу: ключ павінен быць цэлай лічбай.

en: Defines list field types. Use with Options to create selection lists.
be: Вызначае спіс тыпаў палёў. Выкарыстоўваецца з Наладкамі для стварэння спісу выбару.

en: The Number module defines various numeric field types for the Field module. Numbers can be in integer, decimal, or floating-point form, and they can be formatted when displayed. Number fields can be limited to a specific set of input values or to a range of values. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
be: Модуль Number вызначае розныя лічбавыя тыпы дадзеных для палёў модуля Field. Лічбы могуць быць цэлымі, десятковымі, іррацыянальнымі. Яны могуць быць фарматаваныя, калі паказваюцца. Колькасць палёў можа быць абмежавана спецыфічным наборам значэнняў  дадзеных увода ці вобласцю значэнняў. Глядзіце <a href="@field-help">Старонку дапамогі модуля Field</a> для атрымання большых звестак пра палі.

en: This field stores a number in the database as an integer.
be: Гэта поле запамінае лічбы ў базе дадзеных як цэлыя.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
be: Гэта поле захоўвае нумар у базе дадзеных у дзесятковым фармаце.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
be: Гэта поле захоўвае лікі ў базу дадзеных у фармаце ліка з нефіксаванай коскай.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
be: Мінімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
be: Максімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
be: Вызначыць ланцужок, з якога павінна пачынаццы значэнне, напрыклад '$ ' ці '&euro; '. Пакінуць пустым, калі яго няма. Аддзяліць значэнні адзіночнага і множнага ліку вертыкальнай рысай ('фунт|фунты').

en: Only numbers and the decimal separator (@separator) allowed in %field.
be: Толькі лікі і дзесятковы падзяляльнік (@separator) дазволены ў поле %field.

en: The Options module defines checkbox, selection, and other input widgets for the Field module. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
be: Модуль Наладкі вызначае пераключальнік, вылучаны элемент і іншыя ўключаныя віджэты для модуля Field. Глядзіце <a href="@field-help">старонку дапамогі модуля Field</a>, каб атрымаць больш інфармацыі пра палі.

en: The Text module defines various text field types for the Field module. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's <a href='@filter-help'>text filters</a> to securely manage HTML output. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, the field can be validated, so that it is limited to a set of allowed values. See the <a href='@field-help'>Field module help page</a> for more information about fields.
be: Модуль Text вызначае розныя тыпы тэкставых палёў для модуля Field. Тэкставае поле можа ўтрымліваць толькі просты тэкст, ці апцыянальна, можа ўжываць <a href='@filter-help'>тэкставыя фільтры</a> Drupal, каб бяспечна кіраваць HTML высновамі. Палі ўводу тэксту могуць быць як у адзін радок (тэкставае поле), у некалькі радкоў (тэкставая вобласць), альбо, для большага ўваходнага кантролю, могуць ўтрымліваць выпадаючы спіс, пераключальнікі, ці радыё кнопкі. Пры жаданні, палі могуць быць правераны на абмежаванасць з наборам дапушчальных значэнняў. Глядзіце <a href='@field-help'> старонку даведкі модуля Field </ a> для атрымання дадатковай інфармацыі аб палях.

en: This field stores varchar text in the database.
be: Гэта поле захоўвае тэкст varchar у базе дадзеных.

en: Long text
be: Поўны тэкст

en: This field stores long text in the database.
be: Гэта поле захоўвае доўгі тэкст у базе дадзеных.

en: Long text and summary
be: Доўгі тэкст і рэзюмэ

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
be: Гэта поле захоўвае доўгі тэкст у базе дадзенах разам з неабавязковым тэкстам рэзюмэ.

en: Filtered text (user selects text format)
be: Адфільтраваны тэкст (карыстальнік выбірае фармат тэксту)

en: Summary input
be: Увод рэзюмэ

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
be: Гэта дазваляе аўтарам уводзіць пашыранае рэзюмэ, якое будзе паказвацца замест аўтаматычна абрэзанага тэксту, калі выкарыстоўваецца рэжым паказу "Рэзюмэ або абрэзаны тэкст".

en: %name: the text may not be longer than %max characters.
be: %name: тэкст не можа быць болей за %max знакаў.

en: %name: the summary may not be longer than %max characters.
be: %name: падсумаванне не можа быць даўжэйшым за %max сімвалаў.

en: Summary or trimmed
be: Рэзюмэ або абрэзаны тэкст

en: Text area with a summary
be: Тэкставая вобласць з рэзюмэ

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
be: Пакіньце пустым, каб выкарыстоўвалася абрэзанае значэнне поўнага тэксту ў якасці рэзюмэ.

en: Hide summary
be: Схаваць рэзюмэ

en: Edit summary
be: Рэдагаваць рэзюмэ

en: %field (@field_name) field requires the %widget_type widget provided by %widget_module module
be: %field (@field_name) поле патрабуе %widget_type віджэт прадстаўлены %widget_module модулем

en: Inactive fields are not shown unless their providing modules are enabled. The following fields are not enabled: !list
be: Неактыўныя палі ня будуць паказаны, пакуль модулі, якія іх забяспечваюць, ўключаны. Наступныя палі ня ўключаны: !list

en: Edit field settings.
be: Рэдагаваць наладкі поля.

en: Change widget type.
be: Змяніць віджэт тыпа.

en: Edit instance settings.
be: Рэдагаваць наладкі экзэмпляру.

en: Delete instance.
be: Выдаліць асобнік.

en: The field %label cannot be added because it is locked.
be: Поле %label не можа быць дададзена, таму што яно зачынена.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
be: Адбылася праблема пры стварэнні экзэмпляра поля %label: @message.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
be: Яшчэ не было дададзена палеў. Вы можаце дадаць новыя палі на старонцы <a href="@link">Кіраваць палямі</a>.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
be: Гэтыя наладкі прымяняюцца да поля %field ўсюды, дзе яно ўжываецца. Гэтыя наладкі ўплываюць на спосаб захоўвання дадзеных ў базе дадзеных, і ня могуць быць змененыя пасля таго, як дадзеныя былі створаны.

en: %field has no field settings.
be: %field ня мае наладак поля.

en: Updated field %label field settings.
be: Абнавіць наладкі поля %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
be: Спроба абнавіць поле %label ня ўдалася: %message.

en: Change widget
be: Змяніць віджэт

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
be: Тып элемента формы, які вы жадаеце падаць карыстальніку, пры стварэнні гэтага поля ў тыпе %type.

en: Changed the widget for field %label.
be: Зменены віджэт для поля %label.

en: There was a problem changing the widget for field %label.
be: Узнікла праблема пры змяненні віджэта для поля %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be deleted.
be: Гэтае поле <strong>зачынена</strong> і не можа быць выдалена.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
be: Поле %field выдаленае з тыпу %type змесціва.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
be: Узнікла праблема пры выдаленні поля %field з тыпу %type змесціва.

en: These settings apply only to the %field field when used in the %type type.
be: Гэтыя наладкі да поля %field ужываюцца толькі пры выкарыстанні ў тыпе %type.

en: Required field
be: Патрабаванае поле

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. Because the field already has data, some settings can no longer be changed.
be: Гэтыя наладкі да поля %field ужываюцца паўсюль, дзе яно выкарыстоўваецца. Паколькі поле ўжо мае дадзеные, некаторыя наладкі ўжо ня могуць быць змененыя.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
be: Гэтыя наладкі ўжываюцца ўсюды ў поле %field.

en: %field field settings
be: Наладкі поля %field

en: The default value for this field, used when creating new content.
be: Прадвызначанае значэнне гэтага поля, выкарыстоўваецца пры стварэнні новага змесціва.

en: Saved %label configuration.
be: Захаваць наладкі %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
be: Гэты спіс паказвае ўсе палі, якія выкарыстоўваюцца зараз для лягчэйшай адсылцы.

en: Save and add fields
be: Захаваць і дадаць палі

en: Field list
be: Спіс поля

en: Manage display
be: Наладзіць дысплэй

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
be: Гэтае поле захоўвае ID файла як цэлы лік.

en: Enable <em>Display</em> field
be: Уключыць поле <em>Дысплэй</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
be: Параметр адлюстравання дазваляе карыстальнікам выбіраць, ці павінен паказвацца файл пры праглядзе змесціва.

en: Files displayed by default
be: Файлы, якія паказваюцца па змоўчанні

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
be: Гэта наладка мае эфект, толькі калі ўключан параметр адлюстравання.

en: Upload destination
be: Месца прызначэння загрузкі

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
be: Абярыце месца, дзе канчатковыя файлы павінны быць захаваныя. Захаванне асабістых файлаў патрабуе больш рэсурсаў, чым агульнадаступных, але дазваляе абмежаваць доступ да файлаў у гэтым полі.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
be: Неабавязковы падкаталог унутры месца знаходжання загрузак, дзе будуць захоўвацца файлы. Не ўлучае папярэднія альбо замыкальныя слэшы.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
be: Для таго, каб абмежаваць дазволены памер файла, увядзіце, напрыклад, такія значэнні як "512" (байт), "80 KB" (кілабайт) альбо "50 MB" (мегабайт). Калі вы пакінеце гэтыя значэнні пустымі, памеры файлаў будуць абмежаваны толькі максімальнымі памерамі файлаў для размяшчэння і загрузкі ў PHP(бягучае абмежаванне <strong>%limit</strong>).

en: Enable <em>Description</em> field
be: Дазволіць поле <em>Апісанне</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
be: Поле апісання дазваляе карыстальнікам уводзіць апісанне загружанага файла.

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
be: Наладкі "!name" павінны ўтрымліваць дапушчальныя значэнні. Вы можаце пакінуць тэкставае поле пустым ці ўвесці радок, напрыклад, "512" (байт), "80 Kб" (кілабайт) ці "50 Mб" (мегабайт).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
be: Спіс з дазволенымі пашырэннямі несапраўдны, упэўніцеся, што не пастаўлена шматкроп'е, і аддзяліце пашырэнні коскай ці прабелам.

en: Generic file
be: Агульны файл

en: Table of files
be: Табліца файлаў

en: Add a new file
be: Дадаць новы файл

en: Include file in display
be: Улучыць файл для адлюстравання

en: The description may be used as the label of the link to the file.
be: Апісанне магчыма выкарыстаць у якасці цэтліка спасылкі да файла.

en: Files must be less than !size.
be: Файл павінен быць менш чым !size.

en: Allowed file types: !extensions.
be: Дазволеныя тыпы файлаў: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
be: Малюнкі павінны быць размерам дакладна ў  !size пікселяў.

en: Images must be between !min and !max pixels.
be: Малюнкі павінны быць памерам ад !min да !max пікселяў.

en: Images must be larger than !min pixels.
be: Малюнкі павінны быць большыя чым !min пікселяў.

en: Images must be smaller than !max pixels.
be: Малюнкі павінны быць меньшыя чым !max пікселяў.

en: The File module defines a <em>File</em> field type for the Field module, which lets you manage and validate uploaded files attached to content on your site (see the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields). For more information, see the online handbook entry for <a href="@file">File module</a>.
be: Модуль File вызначае тып поля <em>Файла</em> для модуля Field, які дазваляе вам кіраваць і зацвярджаць загружаныя файлы, далучаныя да змесціва на вашым сайце (каб даведацца больш пра палі, глядзіце <a href="@field-help">старонку дапамогі модуля Field</a>). Каб атрымаць дадатковую інфармацыю, глядзіце ў сеціўным даведніку <a href="@file">модуль File</a>.

en: Attaching files to content
be: Прымацоўванне фалаў да змесціва

en: The File module allows users to attach files to content (e.g., PDF files, spreadsheets, etc.), when a <em>File</em> field is added to a given content type using the <a href="@fieldui-help">Field UI module</a>. You can add validation options to your File field, such as specifying a maximum file size and allowed file extensions.
be: Модуль File дазваляе карыстальнікам прычэпліваць файлы да зместу (напрыклад, PDF-файлы, разліковыя аркушы і г.д.), калі поле <em>File</em> дададзена да дадзеннага тыпу зместу, выкарыстоўваецца модуль <a href="@fieldui-help">Field UI</a>. Вы можаце дадаць наладкі кантролю для вашага поля File, напрыклад, калі ўкажыце максімальны памера файла ці дазволеныя пашырэнні файлаў.

en: Managing attachment display
be: Кіраванне адлюстраваннем прымацавання

en: When you attach a file to content, you can specify whether it is <em>listed</em> or not. Listed files are displayed automatically in a section at the bottom of your content; non-listed files are available for embedding in your content, but are not included in the list at the bottom.
be: Калі вы далучаеце файл да змесціва, вы можаце ўдакладніць, адлюстроўваць яго ў <em>спісе</em> ці не. Даданыя ў спіс файлы аўтаматычна адлюстроўваюцца  ўнізе вашага змесціва; не даданыя ў спіс файлы даступныя для ўбудавання ў ваша змесціва, аднак яны не ўключаны ў спіс унізе.

en: Managing file locations
be: Кіраванне месцамі размяшчэння файла

en: When you create a File field, you can specify a directory where the files will be stored, which can be within either the <em>public</em> or <em>private</em> files directory. Files in the public directory can be accessed directly through the web server; when public files are listed, direct links to the files are used, and anyone who knows a file's URL can download the file. Files in the private directory are not accessible directly through the web server; when private files are listed, the links are Drupal path requests. This adds to server load and download time, since Drupal must start up and resolve the path for each file download request, but allows for access restrictions.
be: Калі вы  ствараеце поле Файл, вы маеце магчымасць вызначыць каталог, дзе будуць захоўвацца файлы, якія могуць быць унутры каталогу як з <em>грамадскімі</em> файламі, так і з <em>асабістымі</em>. Доступ к грамадскаму каталогу можа ажыццяўляцца наўпрост праз вэб-сервер; калі ствараецца спіс з грамадскімі файламі, то пры гэтым выкарыстоўваюцца  прамыя спасылкі на файлы, і кожны, хто ведае  URL файла, можа яго спампаваць. Файлы ў асабістым каталогу недаступны наўпрост праз вэб-сервер; калі ствараецца спіс з асабістымі файламі, то спасылкі на іх - гэта запыты маршрутаў Drupal. І паколькі Drupal павінен пры запуску развязваць маршрут для кожна запыту на запампоўку файла, гэта павялічвае час пры загрузцы і запампоўцы з сервера, аднак дазваляе абмежаванні доступу.

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
be: Здарылася непапраўная памылка. Выйшаў час для выкарыстоўвання гэтай формы. Паспрабуйце перазагрузіць старонку і зноў адправіць форму.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
be: Файл, на які спасылаецца поле !name, не існуе.

en: The file in the !name field was unable to be uploaded.
be: Файл ў полі !name няздатны для размяшчэння на серверы.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
be: Немагчыма стварыць каталог загрузкі %directory для поля файла !name альбо ён недаступен. Па гэтай прычыне загружаны файл не можа быць захаваны ў каталогу, таму і загрузка была адменена.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php.
be: Ваш сервер не мае магчымасці адлюстравання статуса працэса загрузкі файла. Для гэтага патрэбна, каб на серверы Apache быў запушчаны PHP з  mod_php.

en: All roles may use this format
be: Усе ролі могуць выкарыстоўваць гэты фармат

en: The text format ordering has been saved.
be: Парадак тэкставага фармату быў захаваны.

en: Add text format
be: Дадаць тэкставы фармат

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
be: Усе ролі для гэтага тэкставага фармату павінны быць уключаны, і не могуць быць зменены.

en: Filter processing order
be: Парадак апрацоўкі фільтра

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
be: Назвы тэкставых фарматаў павінны быць унікальнымі. Фармат пад назвай %name ужо існуе.

en: Added text format %format.
be: Даданы тэкставы фармат %format.

en: The text format %format has been updated.
be: Тэкставы фармат %format быў абноўлены.

en: Text formats
be: Тэкставыя фарматы

en: The Filter module allows administrators to configure text formats. A text format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
be: Модуль Filter дазваляе адміністратарам канфігураваць тэкставыя фарматы. Тэкставы фармат вызначае тэгі HTML, коды і другія ўваходныя дадзеныя, дазволеныя ў змесціве і каментарах, і адной з асноўных функцый якога з'яўляецца абарона ад уводу патэнцыйна разбуральных дадзеных з боку злосных карыстальнікаў. Каб атрымаць дадатковую інфармацыю, глядзіце ў сеціўным даведніку <a href="@filter">модуль Filter</a>.

en: Applying filters to text
be: Ужыць фільтры ў тэксте.

en: Each text format uses filters to manipulate text, and most formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes, or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. One filter may remove unapproved HTML tags, while another automatically adds HTML to make URLs display as clickable links.
be: Кожны тэкставы фармат выкарыстоўвае фільтры для кіравання тэкстам, і большасць фарматаў ужывае да тэксту некалькі розных фільтраў  у вызначаным парадку. Кожны фільтр створаны для вызначанай мэты, і ў асноўным альбо дадае, выдаляе, альбо ператварае элементы ўнутры ўведзенага карыстальнікам тэксту перад тым, як ён будзе адлюстраваны. Фільтр не змяняе непасрэдна змесціва, а, замест гэтага, проста часова часткова змяняе яго перад тым, як яно будзе адлюстравана. Адзін фільтр можа выдаляць непацверджаныя тэгі HTML , у тый жа час другі аўтаматычна дадае HTML, каб прымусіць URL'ы адлюстроўвацца як клікабельныя спасылкі.

en: Defining text formats
be: Вызначэнне тэкставых фарматаў.

en: One format is included by default: <em>Plain text</em> (which removes all HTML tags). Additional formats may be created by your installation profile when you install Drupal, and more can be created by an administrator on the <a href="@text-formats">Text formats page</a>.
be: Па змоўчанню ўключаны адзін фармат - гэта  <em>Просты тэксты</em> (які выдаляе ўсе тэгі HTML). Дадатковыя фарматы могуць быць створаны праз ваш профіль пры ўсталёўцы Drupal, а яшчэ больш іх можна будзе стварыць непасрэдна адміністратару на <a href="@text-formats">старонцы Тэкставыя фарматы</a>.

en: Choosing a text format
be: Выбраць фармат тэксту.

en: A text format contains filters that change the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be re-arranged.
be: Тэкставы фармат утрымлівае фільтры, якія змяняюць уводзімыя карыстальнікам дадзеныя, напрыклад, выдаляюць злосны HTML альбо робяць URL'ы клікабельнымі. Фільтры выконваюцца зверху ўніз, і парадак важны пры гэтым, паколькі адзін фільтр можа перашкодзіць іншаму рабіць сваю працу. Напрыклад, калі канверсаваць URL'ы ў спасылкі перад тым, як будуць выдалены забароненыя тэгі HTML, то тады ўсе спасылкі могуць быць выдалены. У гэтым выпадку можа спатрэбіцца пераўпарадкаваць паслядоўнасць фільтраў.

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
be: Ўвага: гэты дазвол можа прывесці да праблем з бяспекай у залежнасці ад таго, як сканфігураваны тэкставы фармат.

en: Use the !text_format text format
be: Выкарыстоўваць !text_format фармат тэкста

en: More information about text formats
be: Больш інфармацыі аб фарматах тэксту

en: Limit allowed HTML tags
be: Ліміт дазволеных HTML тэгаў

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
be: Канверсаваць  парывы радкоў у HTML (то бок <code>&lt;br&gt;</code> і <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
be: Канверсаваць URL ў спасылкі

en: Correct faulty and chopped off HTML
be: Выпраўце няспраўнасць і абсечаныя HTML

en: Display any HTML as plain text
be: Адлюстраваць любы HTML як просты тэкст

en: A list of HTML tags that can be used. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
be: Спіс HTML тэгаў, які можа ўжывацца. JavaScript атрыбуты падзеі, JavaScript URLы, і CSS заўседы выдаляюцца.

en: Display basic HTML help in long filter tips
be: Паказваць дапамогу па базавым HTML

en: Add rel="nofollow" to all links
be: Дадаць rel="nofollow" да кожнай спасылкі

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
be: Гэты сайт дазваляе змесціва на HTML. У той час, як вывучэнне HTML цалкам падаецца пужаючым, навучыцца выкарыстоўваць некаторыя асноўныя HTML "тэгі" даволі проста. Гэта табліца змяшчае прыклады для кожнага тэга, даступнага на гэтым сайце.

en: For more information see W3C's <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
be: Дадатковую інфармацыю глядзець ў W3C <a href="@html-specifications">HTML Спецыфікацыі</a>, або выкарыстоўвайце ваш любімы пошукавік, каб знайсці сайты па тлумачэнню HTML.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
be: Большасць малаўжывальных знакаў могуць быць ўведзены без ўсялякіх праблем.

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="@html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
be: Калі праблемы ўсё ж паўстаюць, паспрабуйце выкарыстаць адмысловыя пазначэнні для сімвалаў у HTML. Напрыклад, &amp;amp; замест сімвала амперсанта &amp;. Паглядзець поўны спіс такіх пазначэнняў можна на старонцы <a href="@html-entities">Спецыяльных HTML-сімвалаў</a>. Некаторыя з даступных HTML-сімвалаў:</p>

en: No HTML tags allowed.
be: HTML тэгі не дазволены.

en: Filters content in preparation for display.
be: Фільтруе змесціва ў працэсе падрыхтоўкі да адлюстравання.

en: By !author @time ago
be: !author @time таму

en: The forum %term and all sub-forums have been deleted.
be: Форум %term і ўсе падфорумы былі выдаленыя.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
be: Колькасць каментараў да тэмы, каб гэтая тэма лічылася "гарачай".

en: No containers or forums available. <a href="@container">Add container</a> or <a href="@forum">Add forum</a>.
be: Няма даступных кантэйнераў або форумаў. <a href="@container">Дадаць кантэйнер</a> або <a href="@forum">Дадаць форум</a>.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums.
be: форум: выдалены %term і ўсе яго падфорумы.

en: The Forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. In a forum, users post topics and threads in nested hierarchies, allowing discussions to be categorized and grouped. The forum hierarchy consists of:
be: Модуль Forum дазваляе ствараць дрэва дыскусій форумаў з функцыянальнасцю падобнай да іншых дошак абвестак. Форумы з'яўляюцца карыснымі, паколькі яны дазваляюць членам супольнасці абмяркоўваць пытанні адзін з адным, у той час як гэтыя размовы архівуюцца для наступнага выкарыстання. На форуме карыстальнікі размяшчаюць тэмы і падтэмы, гэта дазваляе дыскусіям быць класіфікаванымі і згрупаванымі. Іерархія форума складаецца з:

en: Optional containers (for example, <em>Support</em>), which can hold:
be: Кантэйнер па выбару (напрыклад, <em>Падтрымка</em>), які можа ўтрымліваць:

en: Forums (for example, <em>Installing Drupal</em>), which can hold:
be: Форумы (напрыклад, <em>Усталяванне Drupal</em>), якія могуць утрымліваць:

en: Forum topics submitted by users (for example, <em>How to start a Drupal 6 Multisite</em>), which start discussions and are starting points for:
be: Тэмы форума апублікаваныя карыстальнікамі (напрыклад, <em>Як пачаць ствараць мультысайты на Drupal 6</em>), якія пачынаюць абмеркаванні і з'яўляюцца адпраўной кропкай для:

en: Threaded comments submitted by users (for example, <em>You have these options...</em>).
be: Дрэва каментараў прадастаўленае карыстальнікамі (напрыклад, <em>Вы маеце гэтыя наладкі...</em>).

en: Setting up forum structure
be: Наладка структуры форума

en: Visit the <a href="@forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
be: Наведайце <a href="@forums">Старонку форумаў</a>, каб стварыць кантэйнеры і форумы для захавання тэм вашых дыскусій.

en: Starting a discussion
be: Пачатак абмеркавання

en: The <a href="@create-topic">Forum topic</a> link on the <a href="@content-add">Add new content</a> page creates the first post of a new threaded discussion, or thread.
be: <a href="@create-topic"> Тэма форума</a>, якая спасылаецца на старонку <a href="@content-add"> Дадання новага змесціва</a>, стварае першый пост дрэва дыскусій ці дрэва.

en: Enabling the Forum module provides a default <em>Forums</em> menu item in the navigation menu that links to the <a href="@forums">Forums page</a>.
be: Уключэнне модуля Forum забяспечвае па змаўчанні пункт меню <em>Форумы</em>у навігацыйным меню, які спасылаецца на <a href="@forums">Старонку форума</a>.

en: Moving forum topics
be: Перамяшчэнне тэмаў форума

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
be: Тэма форума (і ўсе яго каментары) могуць быць перамешчаныя паміж форумамі, выбраўшы іншы форум пры рэдагаванні тэмы форума. Пры перамяшчэнні тэмы форума паміж форумамі, параметр <em>Пакінуць ценявую копію</em> стварае спасылку на арыгінальны форум, указваючы на новае месца.

en: Locking and disabling comments
be: Блакаванне і адключэнне каментароў

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
be: Выбар <em>Зачыненыя</em> пад<em>Наладкамі каментару</em> пры рэдагаванні тэмы форума вядзе да замыкання дрэва (забароніць публікацыю новых каментараў). Выбар <em>Схаваныя</em> пад<em>Наладкамі каментару</em> пры рэдагаванні тэмы форума вядзе да скрывання існуючых каментараў ў дрэве, а таксама забараняе публікацыю новых.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
be: Форумы ўтрымліваюць тэмы форумаў. Выкарыстоўвайце кантэйнеры для групавання звязаных форумаў.

en: Use containers to group related forums.
be: Выкарыстоўвайце кантэйнеры для групавання звязаных форумаў.

en: A forum holds related forum topics.
be: Форум утрымлівае суадносныя тэмы.

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href="@forum-structure">forum structure page</a>.
be: Падстроіць адлюстраванне тэм вашага форума. Наладзіць форумы на <a href="@forum-structure">старонцы структуры форума</a>.

en: Add new @node_type
be: Дадаць новы @node_type

en: <a href="@login">Log in</a> to post new content in the forum.
be: <a href="@login">Увайсці</a>, каб дадаваць новае змесціва на форум.

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
be: Элемент %forum з'яўляецца кантэйнерам форума, а не форумам. Замест яго абярыце адзін з форумаў ніжэй.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
be: <em>Тэма форума</em> пачынае новае дрэва абмеркавання ўнутры форума

en: Control forum hierarchy settings.
be: Кіраванне структурай наладак форума.

en: Forum navigation vocabulary
be: Навігацыйны слоўнік форума

en: Provides discussion forums.
be: Забяспечвае форумы дыскусій.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
be: Выканайце наступныя дзеянні для наладкі і пачатку працы вашага сайта:

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">add new content</a> for your website.
be: <strong>Пачаць размяшчаць змесціва</strong> Нарэшце, вы можаце <a href="@content">дадаць новае змесціва</a>для вашага сайта.

en: For more information, refer to the specific topics listed in the next section or to the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a> or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
be: За падрабязнай інфармацыяй звярніцеся да канкрэтных тэм, змешчаных у наступным раздзеле, альбо да <a href="@handbook">анлайн-дапаможнікаў Drupal </a>. Таксама вы можаце запытацца на<a href="@forum">форуме Drupal</a> альбо праглядзець мноства іншых даступных <a href="@support">варыянтаў падтрымкі</a>.

en: The Help module provides <a href="@help-page">Help reference pages</a> and context-sensitive advice to guide you through the use and configuration of modules. It is a starting point for the online <a href="@handbook">Drupal handbooks</a>. The handbooks contain more extensive and up-to-date information, are annotated with user-contributed comments, and serve as the definitive reference point for all Drupal documentation. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@help">Help module</a>.
be: Модуль Help прадстаўляе <a href="@help-page">звязанныя старонкі дапамогі</a> і кантэкстна адчувальныя парады для выкарыстання і наладкі модуляў. Гэта стартавы пункт у сеціўных <a href="@handbook">даведніках Drupal</a>. Гэтыя даведнікі ўтрымліваюць больш падрабязную і актуальную інфармацыю, дапоўнены каментарамі карыстальнікамі і ўтрымліваюць спасылкі на ўсю адпаведную дакументацыю Drupal. Каб атрымаць дадатковую інфармацыю, глядзіце ў сеціўным даведніку <a href="@help">модуль Help</a>.

en: Providing a help reference
be: Забеспячэнне спасылкай на дапаможнік

en: The Help module displays explanations for using each module listed on the main <a href="@help">Help reference page</a>.
be: Модуль Help адлюстроўвае тлумачэнні па ўжыванню кожнага модуля, пералічанага на галоўнай старонцы <a href="@help">спасылак  дапаможніка</a>.

en: Providing context-sensitive help
be: Падаванне кантэкстна-залежнай дапамогі

en: The Help module displays context-sensitive advice and explanations on various pages.
be: Модуль Help адлюстроўвае парады, адчувальныя да кантэксту, і тлумачэнні на розных старонках.

en: Edit %name style
be: Адрэдагаваць %name стыль

en: This image style is currently being provided by a module. Click the "Override defaults" button to change its settings.
be: Зараз гэты стыль выяў забяспечваецца модулем. Націсніце кнопку "Адмяніць значэнні па змоўчанні", каб змяніць яго наладкі.

en: Image style name
be: Назва малюнка стыля

en: This image style is being provided by %module module and may not be renamed.
be: Гэты стыль выяў забяспечваецца модулем %module і не можа быць перайменаваны.

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
be: Імя было ўжыта ў URL для створаных выяў. Ужывайце толькі малыя літары, ніжняе падкрэсліванне (_), і дэфіс (-).

en: Select a new effect
be: Абраць новы эфект

en: Override defaults
be: Адмяніць значэнні па змоўчанні

en: Update style
be: Абнавіць стыль

en: Select an effect to add.
be: Абраны эфект дадзены

en: The image effect was successfully applied.
be: Эфект выяў быў паспяхова прыменены.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
be: Стыль %style быў адменены, што дазваляе змяняць яго наладкі.

en: Style name
be: Імя стыля

en: Create new style
be: Стварыць новы стыль

en: Style %name was created.
be: Стыль %name быў створаны.

en: The image style name %name is already in use.
be: Імя стыля выявы %name ужо выкарыстоўваецца.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
be: Калі ласка, ужывайце толькі малыя літары, ніжняе падкрэсліванне (_), і дэфіс (-) для назвы стыляў.

en: No replacement, just delete
be: Не замяняць, проста выдаліць

en: Replacement style
be: Замяніць стыль

en: Optionally select a style before deleting %style
be: Абярыце іншы стыль перад выдаленнем %style

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted.
be: Калі гэты стыль ужо выкарыстоўваецца на сайце, то вы можаце выбраць іншы стыль для замены гэтага. Усе малюнкі, якія былі створаны для гэтага стыля, будуць назаўсёды выдалены.

en: Style %name was deleted.
be: Стыль %name быў выдалены.

en: Revert the %style style?
be: Вярнуць  %style стыль?

en: Reverting this style will delete the customized settings and restore the defaults provided by the @module module.
be: Вяртанне гэтага стылю прывядзе да выдалення ўласных наладак і аднаўлення стандартных, якія забяспечаны модулем @module.

en: Edit %label effect
be: Адрэдагаваць %label эфект

en: Add %label effect
be: Дадаць %label эфект

en: Update effect
be: Абнавіць эфект

en: Add effect
be: Дадаць эфект

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць @effect эфект з %style стылю?

en: The image effect %name has been deleted.
be: Эфект малюнку  %name быў выдалены.

en: !name must be an integer.
be: !name павінна быць убудаваным.

en: !name must be a positive integer.
be: !name  павінна быць станоўчым цэлым лікам.

en: !name must be a hexadecimal color value.
be: !name мусіць быць шаснаццатковым значэннем колеру.

en: Width and height can not both be blank.
be: Шырыня і вышыня не могуць быць пустымі абедзве.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
be: Частка малюнка, якая застанецца некранутай падчас кадравання.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
be: Колер фону для выкарыстоўвання ў адкрытых абласцях выявы. Выкарыстоўвайце вэб-стыль шаснаццатковых колераў (#FFFFFF для белага, #000000 для чорнага). Пакіньце пустым для вызначэння празрыстасці, калі тып выяў падтрымлівае празрыстасць.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
be: У дадзены час не існуе ніякіх стыляў. <a href="!url">Дадаць новы</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
be: У дадзены час у гэтым стылі няма ніякіх эфектаў. Дадаць яго, абраўшы параметр унізе.

en: view actual size
be: Прагляд бягучага памеру

en: Sample original image
be: Прыклад сапраўднай выявы

en: Sample modified image
be: Прыклад змененай выявы

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
be: Змена памераў створыць малюнкі згодна з дакладна ўказанымі вымярэннямі. Гэта можа выклікаць непрапарцыйнае расцягванне або сцісканне малюнкаў.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
be: Маштабаванне будзе падтрымліваць прапорцыі зыходнага малюнка. Калі ўсталяваны памер толькі для аднага бока, памер другога будзе падлічаны аўтаматычна адносна першага.

en: Scale and crop
be: Маштаб і абрэзка

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
be: Маштаб і абразанне будуць устаноўлены прапарцыйна памерам першапачатковага малюнка, а затым будуць абрэзаны па  большаму вымярэнню. Гэта больш карысна для стварэння квадратных мініяцюр без расцяжэння малюнкаў.

en: Cropping will remove portions of an image to make it the specified dimensions.
be: Абрэзка выдаліць часткі малюнка, каб малюнак адпавядаў указаным памерам.

en: Desaturate
be: Зрабіць бескаляровым

en: Desaturate converts an image to grayscale.
be: Бескаляровасць канвертуе выяву ў адценні шэрага.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
be: Паварот малюнка можа прывесці да павелічэння шырыні або вышыні малюнка, каб яны адпавядалі дыяганалі.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася змяніць памеры малюнка, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зрабіць маштабаванне малюнка, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зрабіць абрэзку малюнка, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зрабіць маштабаванне і абрэзку малюнка, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася зменшыць насычанасць малюнака, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
be: Не атрымалася здзейсніць паварот малюнку, выкарыстоўваючы набор інструментаў %toolkit па сцежцы %path (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
be: Гэта поле захоўвае ID файла малюнка ў выглядзе цэлалікавага значэння.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
be: Калі ніякі малюнак не загружаны, гэты малюнак будзе адлюстоўвацца на экране.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
be: Максімальна дазволены памер малюнка, які выяўляецца як ШЫРЫНЯxВЫШЫНЯ (напрыклад, 640x480).  Rалі не патрэбна ніякіх абмежаванняў - пакіньце пустым. Калі загружаны буйнейшы малюнак, то памер яго будзе зменены, каб адпавядаць дадзенай шырыні і вышыні. Змена памера малюнкаў пры загрузцы прывядзе до страты <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">дадзеных EXIF </a> малюнка.

en: Minimum image resolution
be: Мінімальная распазнавальнасць малюнка

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
be: Мінімальна дазволены памер выявы выражаецца як ШЫРЫНЯxВЫШЫНЯ (напрыклад, 640x480). Пакіньце поле пустым для адмены абмежаванняў. Калі будзе закачаны малюнак меньшага памеру, ён будзе адхілены.

en: Enable <em>Alt</em> field
be: Дазволіць поле <em>Alt</em>

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
be: Атрыбут alt можа выкарыстоўвацца пошукавымі рухавікамі, чытачамі экрану, і тады, калі малюнак не можа быць загружаны.

en: Enable <em>Title</em> field
be: Дазволіць поле<em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
be: Атрыбут title выкарыстоўваецца як падказка, калі мыш наведзена на выяву.

en: Height and width values must be numeric.
be: Значэнні вышыні і шырыні павінны быць лічбамі.

en: Both a height and width value must be specified in the !name field.
be: Значэнні і вышыні, і шырыні павінны быць вызначаны ў полі !name.

en: Preview image style
be: Чарнавы прагляд стыля выявы

en: no preview
be: не чарнавому прагляду

en: The preview image will be shown while editing the content.
be: Папярэдняя выява будзе паказаная пакуль вы рэдагуеце кантэнт.

en: The Image module allows you to manipulate images on your website. It exposes a setting for using the <em>Image toolkit</em>, allows you to configure <em>Image styles</em> that can be used for resizing or adjusting images on display, and provides an <em>Image</em> field for attaching images to content. For more information, see the online handbook entry for <a href="@image">Image module</a>.
be: Модуль Image дазваляе вам кіраваць малюнкамі на вашым сайце. Ён дае магчымасць выкарыстоўваць <em>Набор інструментаў для малюнкаў</em>, дазваляе вам канфігураваць <em>Стылі малюнкаў</em>, якія могуць выкарыстоўвацца для змены памераў ці наладкі малюнкаў для адлюстравання, а таксама забяспечвае поле <em>Малюнак</em>, якое дазваляе далучаць малюнкі да змесціва. Каб атрымаць дадатковую інфармацыю, глядзіце ў сеціўным даведніку <a href="@image">модуль Image</a>.

en: Manipulating images
be: Праца над малюнкамі

en: With the Image module you can scale, crop, resize, rotate and desaturate images without affecting the original image using <a href="@image">image styles</a>. When you change an image style, the module automatically refreshes all created images. Every image style must have a name, which will be used in the URL of the generated images. There are two common approaches to naming image styles (which you use will depend on how the image style is being applied):
be: З дапамогай модуля Image  вы можаце маштабаваць, падразаць, змяняць памер, вярцець і  паніжаць насычанасць малюнкаў, карыстаючыся <a href="@image">стылямі малюнка</a> без уплывання пры гэтым  на зыходны малюнак. Пры змяненні стыля малюнка модуль аўтаматычна абнаўляе ўсе створаныя малюнкі. У кожнага стыля малюнка павінна быць імя, якое будзе выкарыстана ў URL утвораных малюнкаў. Існуе два агульных падыхода ў тым, як называць стылі малюнка (выкарыстанне вамі  якога будзе залежыць ад таго, як стыль будзе ўжывацца):

en: Based on where it will be used: eg. <em>profile-picture</em>
be: Засноўваецца на тым, дзе яно будзе выкарыстана: напрыклад, <em>малюнак профіля</em>

en: Describing its appearance: eg. <em>square-85x85</em>
be: Апісваючы яе знешні выгляд: напрыклад, <em>квадрат-85x85</em>

en: Attaching images to content as fields
be: Далучэнне малюнкаў да змесціва ў якасці палёў

en: Image module also allows you to attach images to content as fields. To add an image field to a <a href='@content-type'>content type</a>, go to the content type's <em>manage fields</em> page, and add a new field of type <em>Image</em>. Attaching images to content this way allows image styles to be applied and maintained, and also allows you more flexibility when theming.
be: Модуль Image дазваляе вам далучаць малюнкі да змесціва ў якасці палёў. Каб дабавіць поле малюнка да <a href='@content-type'>тыпу змесціва</a>, перайдзіце на старонку <em>кіравання палямі</em> тыпу змесціва, і дадайце новае поле тыпу <em>Малюнак</em>.Пры далучэнні малюнкаў такім чынам, гэта дазваляе ўжываць і падтрымліваць стылі малюнка, а таксама дае вам больш магчымасцяў пры тэмізацыі.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
be: Стылі малюнкаў звычайна прадастаўляюць мініяцюры маштабаваных і абрэзаных малюнкаў, але могуць таксама дадаваць розныя эфекты перад вывадам малюнка. Калі малюнак адлюстроўваецца са стылем, тады ужо новы файл ствароны з арыгінальнага малюнка застаецца нязмененым.

en: Administer image styles
be: Кіраванне стылямі малюнка

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
be: Стварыць і змяніць стылі для  мадыфікацыі малюнкаў такіх як мініяцюры.

en: No defined styles
be: Няма вызначаных стыляў

en: Image generation in progress. Try again shortly.
be: Утварэнне малюнка ў працэсе. Паспрабуйце зноў праз кароткі прамежак часу.

en: Error generating image.
be: Памылка генерацыі выявы.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
be: Немагчыма ўтварыць вытворны малюнак, змешчаны ў %path.

en: Failed to create style directory: %directory
be: Не ўдалося стварыць тэчку стыля: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
be: Кэшаваны файл малюнка %destination ужо існуе. Мажліва, справа ў вашай канфігурацыі перазапісу.

en: Generate image style
be: Утварыць стыль малюнка

en: Image styles
be: Стылі малюнка

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
be: Сканфігураваць стылі, якія могуць быць выкарастаны для змены памераў ці наладкі малюнкаў для адлюстравання.

en: List the current image styles on the site.
be: Вывесці на сайт спіс бягучых стыляў для малюнкаў.

en: Add style
be: Дадаць стыль

en: Add a new image style.
be: Дадаць новы стыль выявы.

en: Configure an image style.
be: Канфігураваць стыль малюнка.

en: Delete an image style.
be: Выдаліць стыль выявы.

en: Revert style
be: Вярнуць стыль

en: Revert an image style.
be: Вярнуць стыль выявы.

en: Edit image effect
be: Рэдагаваць эфект малюнка

en: Delete image effect
be: Выдаліць эфект малюнка

en: Add image effect
be: Дадаць эфект выявы

en: Add a new effect to a style.
be: Дадаць новы эфект да стылю.

en: Provides image manipulation tools.
be: Забяспечвае прыладамі апрацоўкі малюнкаў.

en: Use the <em>Custom language</em> section below if your desired language does not appear in this list.
be: Калі жаданая вамі мова не з'яўляецца ў гэтым спісе, можаце карыстацца разьдзелам <em>Дапасаваная мова</em> унізе.

en: Path prefix language code
be: Прэфікс маршрута моўнага кода

en: Language code or other custom text to use as a path prefix for URL language detection, if your <em>Detection and selection</em> settings use URL path prefixes. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "deutsch" as the path prefix code for German results in URLs like "example.com/deutsch/contact".
be: Выкарыстаць код мовы ці іншы тэкст карыстальніка як шлях прэфікса для URL вызначэння мовы, калі наладкі вашага <em>Вызначэння і выбару</em> ужываюць прэфіксы ў шляху URL. Для мовы па змоўчанні гэта значэнне можа быць пакінута пустым. <strong>мадыфікаванне гэтага значэння можа знішчыць існуючыя URL'ы. Выкарыстоўвайце ўважліва на гатовым сайце.</strong> Напрыклад: Вызначэнне "deutsch" як кода прэфіксу для нямецкай мовы ў URL'ах будзе выглядаць так: "example.com/deutsch/contact".

en: Detection method
be: Метад вызначэння

en: Part of the URL that determines language
be: Частка URL, што вызначае мову

en: <em>Path prefix</em>: URLs like http://example.com/de/contact set language to German (de). <em>Domain</em>: URLs like http://de.example.com/contact set the language to German. <strong>Warning: Changing this setting may break incoming URLs. Use with caution on a production site.</strong>
be: <em>Прэфікс маршрута</em>: URLы, падобныя да http://example.com/de/contact, усталёўваюць мову Нямецкай (de). <em>Дамен</em>: URLы, падобныя да http://de.example.com/contact, усталёўваюць мову Нямецкай. <strong>Увага: Змена гэтай наладкі можа пашкодзіць уваходныя URLы. На працоуным сайце Ужывайце гэту наладку з асцярожнасцю.</strong>

en: Request/session parameter
be: Параметр запыта/сесіі

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
be: Назва параметра запыту/сесіі, выкарыстоўваная для вызначэння жаданай мовы.

en: Filter translatable strings
be: Фільтраваць радкі, прыдатныя для перакладу

en: Date type
be: Фармат даты

en: Are you sure you want to reset the date formats for %language to the global defaults?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце скінуць фарматы даты для  %language да агульных значэнняў па змаўчанню?

en: Resetting will remove all localized date formats for this language. This action cannot be undone.
be: Перазагрузка выдаліць усе лакальныя фарматы даты для гэтай мовы. Гэта дзеянне не зварачальнае!

en: The Locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, and to be multilingual. The Locale module works by maintaining a database of translations, and examining text as it is about to be displayed. When a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for review by a translator. For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
be: Модуль Locale дазваляе адлюстраванне вашага Drupal сайта на мовах, адрозных ад мовы па змоўчанні, і зрабіць яго шматмоўным. Модуль Locale працуе, падтрымліваючы базу дадзеных перакладаў, і правярае тэкст на магчымасць адлюстравання. Калі пераклад тэкста даступны для адлюстравання на абранай мове, тады ён будзе паказаны замест арыгінальнага тэкста. Калі пераклад адсутнічае, тады адлюстроўваецца арыгінальны тэкст, які таксама захаваўваецца для прагляду перакдадчыкам. Каб атрымаць дадатковую інфармацыю, глядзіце ў сеціўным даведніку <a href="@locale">модуль Locale</a>.

en: Translating interface text
be: Пераклад тэксту інтэрфейса

en: Translations of text in the Drupal interface may be provided by:
be: Пераклады тэксту ў інтэрфейсу Drupal могуць быць забяспечаны:

en: Translating within your site, using the Locale module's integrated <a href='@translate'>translation interface</a>.
be: Пераклад у межах вашага сайту, карыстаючыся пры гэтым модулем  Locale з убудаваным <a href='@translate'>інтэрфейсам перакладу</a>.

en: Importing files from a set of existing translations, known as a translation package. A translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language, and contains files in the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format. Although not all languages are available for every version of Drupal, translation packages for many languages are available for download from the <a href="@translations">Drupal translations page</a>.
be: Імпартаванне файлаў з набору існуючых перакладаў, вядомых як пакет перакладу. Пакет перакладу дае магчымасць адлюстравання  вызначанай версіі  Drupal  на вызначанай мове, і утрымлівае файлы ў фармаце Gettext Portable Object (<em>.po</em>). Хоць і ня ўсе мовы даступны для кожнай версіі Drupal, аднак пакеты перакладаў для мноства моў дастпуны для спампавання з <a href="@translations">старонкі Пераклады Drupal</a>.

en: If an existing translation package does not meet your needs, the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) files within a package may be modified, or new <em>.po</em> files may be created, using a desktop Gettext editor. The Locale module's <a href='@import'>import</a> feature allows the translated strings from a new or modified <em>.po</em> file to be added to your site. The Locale module's <a href='@export'>export</a> feature generates files from your site's translated strings, that can either be shared with others or edited offline by a Gettext translation editor.
be: Калі існуючы пакет перакладу вам не патрэбны, файлы Gettext Portable Object (<em>.po</em>) у пакетах могуць быць змененыя, ці могуць быць створаны новыя файлы <em>.po</em>, выкарыстоўваючы рэдактар Gettext. Функцыя <a href='@import'>імпартавання</a> модуля Locale дазваляе дадаваць перакладзеныя радкі з новага або змененага файла <em>.po</em>  на ваш сайт. Функцыя <a href='@export'>экспартавання</a> генеруе файлы з вашых перакладзеных радкоў, якія могуць быць адкрытымі для іншых, ці рэдагаваны афлайн рэдактарам перакладу Gettext.

en: Configuring a multilingual site
be: Канфігураванне шматмоўнага сайту

en: Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Site content can be translated using the <a href='@content-help'>Content translation module</a>.
be: Вызначэнне мовы дазваляе вашаму сайту аўтаматычна змяняць мову на падставе дамену або сцежкі, якія выкарыстоўваюцца для кожнага запыта. Карыстальнікі могуць (неабавязкова) абіраць пажаданую мову на старонцы <em>Мой рахунак</em>, а ваш сайт можа быць наладжаны такім чынам, каб улічваліся моўныя наладкі браўзера. Змесціва сайта можа быць перакладзена з дапамогай модуля <a href='@content-help'>Content translation</a>.

en: With multiple languages enabled, interface text can be translated, registered users may select their preferred language, and authors can assign a specific language to content. <a href="@translations">Download contributed translations</a> from Drupal.org.
be: З уключэннем шматмоўнасці, ваш інтэрфейс зможа перакладацца, а зарэгістраваныя карыстальнікі атрымаюць магчымасць абіраць пажаданую мову, а аўтары змогуць вызначаць мову свайго змесціва. <a href="@translations">Спампаваць пераклады</a> з Drupal.org.

en: Add a language to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
be: Дадайце мову, якая будзе падтрымлівацца на вашым сайце. Калі патрэбнай мовы няма ў выпадаючым спісе <em>Назва мовы</em>, націсніце <em>Іншая мова</em> і пазначце самастойна код мовы і іншую патрэбную інфармацыю. Пры самастойным пазначэнні кода мовы, пераканайцеся, што ўвялі стандартызаваны код мовы, бо гэты код можа выкарыстоўвацца браўзерамі для вызначэння належнага адлюстравання мовы.

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
be: Вызначыць мову з параметраў запыту або сесіі. Прыклад: запыт "http://example.com?language=de" усталёўвае нямецкую мову на падставе выкарыстання значэння "de" для параметра "language".

en: See the <a href="@languages">Languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
be: Глядзіце <a href="@languages">Старонку моў</a>, каб даведацца больш пра тое, як дадаць падтрымку дадатковых моваў.

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after offline editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
be: Гэтая старонка імпартуе перакладзеныя радкі, якія змяшчаюцца ў асобных Gettext Portable Object (<em>.po</em>) файлах. Звычайна пастаўляецца ў складзе пакета перакладаў (пераклад кожнага пакета можа змяшчаць некалькі <em>.po</em> файлаў), <em>.po</em> можа мець неабходнасць быць імпартаваным пасля рэдагавання ў афлайн рэжыме з дапамогай праграмы Gettext. Імпарт асобных <em>.po</em> файлаў можа заняць пэўны час.

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for offline editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
be: Гэта старонка дазваляе перакладчыку шукаць вызначаныя перакладзеныя і неперакладзеныя радкі, а  таксама выкарыстоўваецца пры стварэнні альбо рэдагаванні перакладаў. (Заўвага: калі ў задачу перакладу ўваходзіць пераклад мноства радкоў, тады  больш зручна будзе <a href="@export">экспартаваць</a> радкі для далейшага іх рэдагавання з дапамогай дэсктопнага рэдактара перакладаў Gettext.) Пошук можа быць абмежаваны радкамі, знойдзеннымі ў вызначанай тэкставай групе альбо ў вызначанай мове.

en: Administer languages
be: Мовы адміністравання

en: Translate interface texts
be: Перакласці тэксты інтэрфейса

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
be: Паслядоўнасць метадаў вызначэння мовы змесціва. Калі варыянт змесціва даступны ў вызначанай мовы, ён адлюструецца.

en: Order of language detection methods for user interface text. If a translation of user interface text is available in the detected language, it will be displayed.
be: Парадак метадаў вызначэння мовы для тэкста інтэрфейса карыстальніка. Калі даступен пераклад тэкста інтэрфейса карыстальніка ў вызначанай мове, тады ён будзе адлюстраваны.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
be: Вызначыць мову па URL (прэфікс шляху ці дамена).

en: Determine the language from a request/session parameter.
be: Вызначыць мову па запыту/параметрам сесіі.

en: Follow the user's language preference.
be: Прытрымлівацца моўных пераваг карыстальніка.

en: Determine the language from the browser's language settings.
be: Вызначыць мову па наладках браўзера.

en: Language switcher (@type)
be: Пераключальнік выкарыстоўваемай мовы (@type)

en: Detection and selection
be: Вызначэнне і вылучэнне

en: URL language detection configuration
be: Канфігурацыя моўнага вызначальніка па URL

en: Session language detection configuration
be: Канфігурацыя вызначальніка мовы сессіі

en: Localize
be: Лакалізаваць

en: Localize date formats
be: Лакалізаваць фарматы даты

en: Reset date formats
be: Збросіць наладкі даты

en: Reset localized date formats to global defaults
be: Збросіць лакалізаваныя наладкі даты да сваіх глабальных значэнняў па змоўчанні

[ctx: Long month name]
en: January
be: Студзень

[ctx: Long month name]
en: February
be: Люты

[ctx: Long month name]
en: March
be: Сакавік

[ctx: Long month name]
en: April
be: Красавік

[ctx: Long month name]
en: May
be: Май

[ctx: Long month name]
en: June
be: Чэрвень

[ctx: Long month name]
en: July
be: Ліпень

[ctx: Long month name]
en: August
be: Жнівень

[ctx: Long month name]
en: September
be: Верасень

[ctx: Long month name]
en: October
be: Кастрычнік

[ctx: Long month name]
en: November
be: Лістапад

[ctx: Long month name]
en: December
be: Снежань

en: add link
be: дадаць спасылку

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
be: Пакуль што тут няма аніводнага пункту меню. <a href="@link">Дадаць пункт меню</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
be: Тэкст, які будзе выкарыстоўвацца для гэтага пункту меню.

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
be: Сцежка для гэтай спасылкі меню. У якасці яе можа выступаць унутраная сцежка Drupal, такая як %add-вузел, альбо знешні URL, такі як %drupal. Увядзіце %front для спасылкі на галоўную старонку.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
be: Забароненыя пункты не будуць паказвацца ні ў адным меню.

en: Show as expanded
be: Паказываць разгорнутым

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
be: Калі выдзеленая і гэта спасылка меню маюць дачынныя элементы, то меню будзе заўседы з'яўляцца ў разгорнутым выглядзе.

en: Parent link
be: Зыходная спасылка

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
be: Максімальная глыбіня для пункта меню і ўсіх яго нашчадкаў зафіксавана ў памеры !maxdepth. Некаторыя пункты меню могуць быць недаступныя ў якасці бацькоўскіх з-за дасягнення гэтага абмежавання.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
be: Неабавязкова. У меню кароткія спасылкі будуць размешчаны бліжэй да вяршыні, а длінейшыя спасылкі будуць размяшчацца далей.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
be: Вы ўпэўнены ў тым, што жадаеце выдаліць дапасаваную спасылку меню %item?

en: The menu link %title has been deleted.
be: Спасылка меню %title была выдалена.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
be: Вы сапраўды жадаеце скінуць спасылку %item да сваіх стандартных значэнняў?

en: The menu link was reset to its default settings.
be: Спасылка меню была скінута да сваіх стандартных наладак.

en: No Main links
be: Няма Галоўных спасылак

en: Source for the Main links
be: Крыніца для Галоўных спасылак

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
be: Абярыце тое, што павінна быць адлюстравана ў якасці Галоўных спасылак (звычайна зверху старонкі).

en: No Secondary links
be: Няма Другасных спасылак

en: Source for the Secondary links
be: Крыніца для Другасных спасылак

en: Select the source for the Secondary links. An advanced option allows you to use the same source for both Main links (currently %main) and Secondary links: if your source menu has two levels of hierarchy, the top level menu links will appear in the Main links, and the children of the active link will appear in the Secondary links.
be: Абярыце крыніцу для Дадатковых спасылак. Прасунуты параметр дазваляе вам выкарыстоўваць адзіную крыніцу як для Галоўных спасылак (бягучыя %main), так і для Дадатковых: калі ваша меню крыніцы мае два ўзроўні іерархіі, то спасылкі меню верхняга ўзроўню з'явяцца ў Галоўных спасылках, і даччыныя элементы актыўнай спасылкі з'явяцца ў Дадатковых спасылках.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
be: Выдаліць уласнае меню %title і ўсе спасылкі гэтага меню.

en: Deleted menu link %title.
be: Выдаленая спасылка меню %title.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
be[0]: <strong>Увага:</strong> У дадзены момант ёсць 1 спасылка меню ў %title. Яна будзе выдалена (вызначаныя сістэмай элементы будуць скінуты).
be[1]: <strong>Увага:</strong>  У дадзены момант ёсць  @count спасылак меню ў %title. Яны будуць выдалены (вызначаныя сістэмай спасылкі будуць скінуты).

en: Managing menus
be: Кіраванне меню

en: Users with the <em>Administer menus and menu items</em> permission can add, edit and delete custom menus on the <a href="@menu">Menus administration page</a>. Custom menus can be special site menus, menus of external links, or any combination of internal and external links. You may create an unlimited number of additional menus, each of which will automatically have an associated block. By selecting <em>list links</em>, you can add, edit, or delete links for a given menu. The links listing page provides a drag-and-drop interface for controlling the order of links, and creating a hierarchy within the menu.
be: Карыстальнікі з дазволам <em>Адміністравання меню і пунктаў меню</em> могуць дадаваць, рэдагаваць і выдаляць карыстальніцкія меню на <a href="@menu">Старонцы адміністрацыі меню</a>. Карыстальніцкія меню могуць быць спецыяльнымі меню сайта, меню знешніх спасылак, або любой камбінацыяй ўнутраных і знешніх спасылак. Вы можаце ствараць неабмежаваную колькасць дадатковых меню, кожнае з каторых будзе аўтаматычна мець адпаведны блок. Абраўшы <em>спіс спасылак</em>, вы можаце дадаваць, рэдагаваць або выдаляць спасылкі дадзенага меню. Старонка лістынгу спасылак забяспечвае інтэрфейс "перацягнуць і кінуць" для кіравання парадкам спасылак і стварэння іерархіі меню.

en: Displaying menus
be: Адлюстраўванне меню

en: After you have created a menu, you must enable and position the associated block on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
be: Пасля стварэння меню вы павінны ўключыць і размясціць звязаны блок на <a href="@blocks">старонцы Адміністравання блокаў</a>.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
be: Вы можаце ўключыць толькі што створаны блок для гэтага меню праз <a href="@blocks">Старонку наладкі блокаў</a>.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
be: У кожнага меню ёсць адпаведны блок, якім кіруюць на <a href="@blocks">старонцы Адміністравання блокаў</a>.

en: Administer menus and menu items
be: Кіраваць меню і пунктамі меню

en: Provide a menu link
be: Забяспечваць спасылку меню

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
be: Меньш значныя спасылкі меню адлюстроўваюцца перад больш значнымі спасылкамі.

en: Available menus
be: Даступныя меню

en: The menus available to place links in for this content type.
be: Даступныя меню для размяшчэння спасылак гэтага тыпу змесціва.

en: Default parent item
be: Стандартны бацькоўскі элемент

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
be: Абярыце пункт меню, які стане бацькоўскім па змоўчанні для новай спасылкі ў форме аўтарызацыі кантэнту.

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
be: Дадаць новае меню на ваш сайт, адрэдагаваць існуючыя меню, і пераназваць, і пераўтварыць спасылкі меню.

en: Parent menu items
be: Бацькоўскія пункты меню

en: Edit menu link
be: Рэдагаваць спасылку меню

en: Reset menu link
be: Скінуць спасылку меню

en: Delete menu link
be: Выдаліць спасылку меню

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
be: Меню <em>Навігацыя</em> утрымлівае спасылкі, разлічаныя на наведвальнікаў сайта. Спасылкі аўтаматычна дадаюцца да меню <em>Navigation</em> некаторымі модулямі.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
be: Меню <em>Карыстальнік</em> утрымлівае спасылкі, звязаныя з акаунтам карыстальніка, а таксама спасылку "Выйсці з сістэмы"

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
be: Меню <em>Кіраванне</em> утрымлівае спасылкі на адміністратыўныя задачы.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
be: На многіх сайтах <em>Галоўнае</em> меню выкарыстоўваецца для паказу асноўных разделаў сайта, і часта ў верхняй навігацыйнай панэлі.

en: manage display
be: кіраваць адлюстраваннем

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
be: Недаступна ніякіх тыпаў змесціва. <a href="@link">Дадаць тып змесціва</a>.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add new content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and spaces. This name must be unique.
be: Лёгкачытальнае імя гэтага тыпу змесціва. Гэты тэкст будзе адлюстраваны, як частка спісу на старонцы <em>Дадаць новае змесціва</em>. Рэкамендуецца, каб гэта імя пачыналася з галоўнай літары і ўтрымлівала толькі літары, лічбы і прабелы. Гэта імя павінна быць унікальным.

en: Describe this content type. The text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
be: Апісаць гэты тып змесціва. Тэкст будзе адлюстраваны на старонцы <em>Дадаць новае змесціва</em>.

en: Preview before submitting
be: Праглядзець перад адпраўкай формы

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
be: Пры ўтварэнні альбо рэдагаванні змесціва гэтага тыпу, дадзены тэкст будзе адлюстраваны зверху старонкі.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
be: Карыстальнікі з правамі <em>Адміністраванне зместу</em> будуць мець магчымасць змяняць гэтыя наладкі.

en: Display author and date information.
be: Адлюстраваць інфармацыю аб аўтары і даце.

en: Author username and publish date will be displayed.
be: Будзе адлюстравана аўтарскае імя карыстальніка і дата размяшчэння.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
be: Непрыгоднае для счытвання машынай імя. Увядзіце імя, адрознае ад %invalid.

en: %type is used by 1 piece of content on your site. If you remove this content type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly. | %type is used by @count pieces of content on your site. If you remove %type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly.
be[0]: %type выкарыстоўваецца 1 часткай змесціва вашага сайта. Калі вы выдаліце гэты тып змесціва, вы не зможаце рэдагаваць тып змесціва %type і ён можа адлюстроўвацца няправільна.
be[1]: %type выкарыстоўваецца @count часткамі змесціва вашага сайта. Калі вы выдаліце гэты тып змесціва, вы не зможаце рэдагаваць тып змесціва %type і ён можа адлюстроўвацца няправільна.

en: Publish selected content
be: Апублікаваць абранае змесціва

en: Unpublish selected content
be: Адмяніць публікацыю абранага змесціва

en: Promote selected content to front page
be: Змясціць абранае змесціва на галоўную старонку

en: Demote selected content from front page
be: Выдаліць абранае змесціва з галоўнай старонцы

en: Make selected content sticky
be: Зрабіць абраны матэрыял прыклееным да верху старонкі.

en: Make selected content not sticky
be: Зрабіць абраны матэрыял не прыклееным да верху старонкі.

en: Delete selected content
be: Выдаліць выбраны кантэнт

en: Deleted @count posts.
be: Выдаліць @count запісаў.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
be[0]: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэты элемент?
be[1]: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэтыя элементы?

en: <em>Edit @type</em> @title
be: <em>Рэдагаваць@type</em> @title

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
be: Вы пакуль што  не стварылі ніводнага тыпу змесціва. Перайдзіце  на a href="@create-content">Старонку стварэння змесціва </a>, каб дадаць новы тып змесціва.

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
be: Растлумачыць зробленыя вамі змены. Гэта дапаможа іншым аўтарам зразумець вашу матывацыю.

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
be: Токены звязаны з  элементамі індывідуальнага змесціва, ці “нодамі”.

en: The unique ID of the content item, or "node".
be: Унікальны ID элемента змесціва ці "вузла".

en: The main body text of the node.
be: Асноўная частка тэкста ў вузле.

en: The summary of the node's main body text.
be: Рэзюме асноўнай часткі тэкста вузла.

en: The content access permissions need to be rebuilt. <a href="@node_access_rebuild">Rebuild permissions</a>.
be: Дазволы дасягу да змесціва неабходна перабудаваць зноў. <a href="@node_access_rebuild">Перабудаваць дазволы</a>.

en: The Node module manages the creation, editing, deletion, settings, and display of the main site content. Content items managed by the Node module are typically displayed as pages on your site, and include a title, some meta-data (author, creation time, content type, etc.), and optional fields containing text or other data (fields are managed by the <a href="@field">Field module</a>). For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
be: Модуль Node кіруе стварэннем, рэдагаваннем, выдаленнем наладкамі, адлюстроўваннем асноўнага зместу сайта. Элементы зместу, якія кіруюцца модулем Node, тыпова адлюстроўваюцца як старонкі сайта, і ўключаюць ў сябе загаловак, некаторыя мета-дадзеныя (аўтара, час стварэння, тып змесціва, і г.д.), і дадатковыя палі, якія ўтрымліваюць тэкст або іншыя дадзеныя  (палі кіруюцца <a href="@field">модулем Field</a>). Для атрымання дадатковай інфармацыі глядзіце анлайн даведнік для <a href="@node">модуля Node</a>.

en: Creating content
be: Стварэнне кантэнта

en: When new content is created, the Node module records basic information about the content, including the author, date of creation, and the <a href="@content-type">Content type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the content is published, promoted to the front page of the site, and/or sticky at the top of content lists. Default settings can be configured for each <a href="@content-type">type of content</a> on your site.
be: Калі створана новае змесціва, модуль Node запісвае асноўную інфармацыю пра гэтае змесціва, у тым ліку, аўтара, дату стварэння і <a href="@content-type">Тып змесціва</a>. Ён таксама кіруе <em>параметрамі публікацыі</em>, якія вызначаюць: ці з'яўляецца змесціва апублікаваным, ці прызначана на галоўную старонку сайта, ці пазначана птушкай ўверсе спісаў змесціва. Налады па змаўчанні могуць быць сканфігураваны для кожнага <a href="@content-type">тыпу змесціва</a> вашага сайта.

en: Creating custom content types
be: Стварэнне ўласнага тыпу змесціва

en: The Node module gives users with the <em>Administer content types</em> permission the ability to <a href="@content-new">create new content types</a> in addition to the default ones already configured. Creating custom content types allows you the flexibility to add <a href="@field">fields</a> and configure default settings that suit the differing needs of various site content.
be: Модуль  Node дае карыстальнікам  з  правамі <em>Адміністравання тыпаў змесціва</em> магчымасць <a href="@content-new">стварыць новыя тыпы змесціва</a>  ў дадатак  да звычайных, якія былі ужо наладжаны. Стварэнне карыстацкіх  тыпаў змесціва дазваляе лёгка дадаваць <a href="@field">палі</a> і змяняць звычайныя наладкі, якія  адпавядаюць рознаму змесціву сайта.

en: Administering content
be: Адміністраванне кантэнта

en: The <a href="@content">Content administration page</a> allows you to review and bulk manage your site content.
be: <a href="@content">Старонка адміністравання змесціва</a> дазваляе вам праглядваць і кіраваць змесцівам вашага сайта.

en: Creating revisions
be: Стварэнне версій

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
be: Модуль Node таксама дазваляе вам ствараць шмат версій для любога матэрыяла, вяртацца да папярэдняй версіі, выкарыстоўваючы наладкі <em>Інфармацыі версій</em>.

en: User permissions
be: Права карыстальніка

en: The Node module makes a number of permissions available for each content type, which can be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
be: Модуль Node робіць даступнымі колькасць правоў для кожнага тыпу змесціва, якія могуць быць наладжаны роляй на <a href="@permissions">старонцы правоў</a>.

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
be: Асобныя тыпы кантэнту могуць мець розныя палі, паводзіны і дазволы, прызначаныя для іх.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
be: Элементы змесціва могуць адлюстроўвацца ў розных рэжымах прагляду: Тызер, Поўнае змесціва, Друк, RSS і г.д. <em>Тызер</em> - гэта скарочаны фармат, які звычайна выкарыстоўваецца ў спісах некалькіх элементаў змесціва. <em>Поўнае змесціва</em> звычайна выкарыстоўваецца, калі змесціва адлюстроўваецца на сваёй асабістай старонцы.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
be: Тут, вы можаце вызначыць, якія палі будуць паказвацца і схоўвацца, пры адлюстроўванні %type змесціва ў кожным рэжыме прагляду, і вызначыць, як гэтыя палі будуць адлюстроўвацца ў кожным рэжыме прагляду.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
be: Выпраўлення дазваляюць вам  адсочваць адрозненні паміж некалькімі  версіямі вашага змесціва і вяртацца да  папярэдніх версій.

en: Full content
be: Увесь кантэнт

en: Search result
be: Вынік пошуку

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
be: Змесціва на гэтай странонцы  таксама было зменена іншым карыстальнікам, ці вы ужо  зацвердзілі змяненні, выкарыстоўваючы гэту форму. У вынніку, вашы змены не могуць быць  захаваны.

en: Administer content types
be: Адміністраванне тыпаў зместу

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
be: Заўвага: прызначайце толькі давераным ролям; гэта права мае  ахоўную функцыю.

en: View published content
be: Праглядзець апублікаванае змесціва

en: Access the content overview page
be: Доступ да старонка прагляду змесціва

en: Bypass content access control
be: Абыйсці кантроль даступ да змесціва

en: View content revisions
be: Праглядзець версіі змесціва

en: Revert content revisions
be: Вярнуць версіі змесціва

en: Delete content revisions
be: Выдаліць версіі матэрыяла

en: View own unpublished content
be: Праглядзець сваё неапублікаванае змесціва

en: Content is sticky at top of lists
be: Матэрыял прымацаваны да верха спісу.

en: Content is promoted to the front page
be: Матэрыял прасунуты на галоўную старонку.

en: Recent content
be: Апошнія матэрыялы

en: Number of recent content items to display
be: Колькасць элементаў адлюстравання апошніх матэрыялаў.

en: Show block for specific content types
be: Паказаць блок для спецыфічнага тыпу змесціва.

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
be: Паказаць гэты блок толькі для старонак, што паказваюць змесціва ў дадзеным тыпе(ах). Не будзе ніякіх абмежаванняў на вывад ва ўсіх тыпах, калі вы не абіраеце тыпы.

en: Welcome to @site-name
be: Запрашаем на @site-name

en: No front page content has been created yet.
be: Яшчэ не створана матэрыялаў для галоўнай старонкі.

en: Unpublish content
be: Неапублікоўваць змесціва

en: Make content sticky
be: Пазначыць змесціва птушкай

en: Make content unsticky
be: Адмяніць пазначэнне змесціва

en: Promote content to front page
be: Прасоўваць змесціва на галоўную старонку

en: Remove content from front page
be: Выдаліць змесціва з галоўнай старонкі

en: Change the author of content
be: Змяніць аўтара кантэнта

en: Save content
be: Захаваць кантэнт

en: Unpublish content containing keyword(s)
be: Адмяніць публікацыю змесціва, якое ўтрымлівае ключавое(ыя) слова(ы)

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
be: Змесціва не будзе апублікавана, калі будзе ўтрымліваць любую вышэй адзначаную фразу. Выкарыстоўвайце рэгістра-залежныя і аддзеленыя коскай фразы ў спісе. Напрыклад: смешны, "Кампанія Х", прыгаючы амартызатар.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions.
be: Калі сайт мае праблемы з правамі доступу да змесціва, вы можаце аднавіць правы кэша. Аднаўленне выдаліць усе прывілеі да змесціва і заменіць іх правамі доступу на аснове бягучых модуляў і наладак. Аднаўленне можа заняць некаторы час, калі маецца шмат змесціва або складаных наладак дазволу. Пасля завяршэння аднаўлення, змесціва будзе аўтаматычна карыстацца новымі правамі даступу.

en: Node Access Permissions
be: Вузел Правоў Доступу

en: One permission in use | @count permissions in use
be[0]: Адзін дазвол у выкарыстанні
be[1]: @count дазволаў у выкарыстанні

en: Find and manage content.
be: Знайсці і кіраваць зместам.

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
be: Кіруйце тыпамі змесціва, уключаючы стан па змоўчанні, прасоўванне на галоўную старонку, наладкі каментароў і інш.

en: Edit content type
be: Змяніць тып зместу

en: Don't display post information
be: Не паказваць інфармацыю паста

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log in to many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
be: Гэты сайт падтрымлівае  <a href="@openid-net">OpenID</a>, бяспечны  спосаб уваходзіць на шматлікія сайты, выкарыстоўваючы адно толькі імя карыстальніка і пароль. OpenID можа  зменшыць неабходнасць кіравання  шматлікімі імёнамі карыстальнікаў і паролямі для вэбсайтаў.

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you log in, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
be: Калі вы ўжо маеце OpenID, увядзіце URL да вашага OpenID сервера ніжэй (напрыклад, myusername.openidprovider.com). Пры наступным ўваходзе, вы сможаце выкарыстоўваць гэты URL замест звычайнага імя карыстальніка і пароля. Пры жаданні, вы можаце мець некалькі OpenID сервераў; дадавайце іх тут.

en: The OpenID module allows users to log in using the OpenID single sign on service. <a href="@openid-net">OpenID</a> is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated, including the site being logged into. The main benefit to users is that they can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
be: Модуль OpenID дазваляе карыстальнікам уваходзіць на сайт па  асобным  знакам OpenID. <a href="@openid-net">OpenID</a> з’яўляецца  бяспечным  метадам  для ўваходу на шматлікія сайты  толькі па імя карыстальніка і паролю. Ён не патрабуе  адмысловага праграмнага  зябеспячэння і не  падае паролі ніводнаму сайту, з якімі звязан. У тым ліку і сайту, на які вы ўваходзіце. Галоўнай карысцю для карыстальнікаў  з’яўляецца тое, што яны лёгка могуць выкарыстоўваць  адзін пароль на шматлікіх сайтах. Гэта значыць, што яны лёгка могуць  абнавіць  іх асобны пароль цэнтралізавана, а не  змяняць  дзясяткі пароляў  у  індывідуальным парадку. Для падрабязнай інфармацыі глядзіце анлайн-даведнік  па спасылцы <a href="@handbook"> модуль OpenID</a>.

en: Logging in with OpenID
be: Увайсці з OpenID

en: To log in using OpenID, a user must already have an OpenID account. Users can then create site accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which helps increase the user base, and offers convenience and security to the users. Because OpenID cannot guarantee a user is legitimate, email verification is still necessary. When logging in, users are presented with the option of entering their OpenID URL, which will look like <em>myusername.openidprovider.com</em>. The site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does the site being logged into record the user's OpenID password.
be: Каб увайсці, выкарыстоўваючы OpenID, карыстальніку неабходна ўжо мець рахунак OpenID. Карыстальнікі могуць тады ствараць сайтавыя рахункі, выкарыстоўваючы свой OpenID, прызначыць адзін або болей OpenID на існуючыя рахункі, і заходзіць, выкарыстоўваючы OpenID. Гэта паніжае бар'ер для рэгістрацыі, які дапамагае павялічваць карыстальніцкую базу сайта, ды прапануе зручнасць і бяспеку карыстальнікам. OpenID не можа гарантаваць, што карыстальнік сапраўдны, таму праверка пошты ўсё ж неабходна. Калі ўваход карыстальнікаў прастаўлены з магчымасцю ўвода іх OpenID URL, URL будзе выглядаць праблізна так <em>myusername.openidprovider.com</em>. Сайт тады звязваецца з серверам OpenID, запытвае праверку сапраўднасці карыстальніка. Калі карыстальнік залагінены на іх серверы OpenID, гэты сервер звязваецца з вашым сайтам з правераным карыстальнікам. Калі яны не залагінены сэрвер OpenID будзе пытаць пароль карыстальніка. Сайт ні ў якім разе не запісвае пароль карыстальніка OpenID.

en: Once you have verified your e-mail address, you may log in via OpenID.
be: Пасля таго як вы пацвердзілі свой адрас электроннай пошты, вы можаце ўвайсці праз OpenID.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Ensure you have spelled your ID correctly.
be: Выбачайце, гэта не з'яўляецца дапушчальным OpenID. Пераканайцеся, што вы прапісалі ваш ID правільна.

en: Complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
be: Запоўніць форму ніжэй для сканчэння рэгістрацыі. Калі  ў вас ужо ёсць рахунак, вы можаце  зараз <a href="@login">увайсці</a> і дадаць ваш  OpenID у частцы  “Мой рахунак”.

en: Account registration using the information provided by your OpenID provider failed due to the reasons listed below. Complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
be: Рэгістрацыя рахунка, выкарыстоўваючая інфармацыю прадастаўленую вашым OpenID пастаўшчыком, не прайшла паспяхова з-за прычынаў адлюстраваных ніжэй. Завяршыце рэгістрацыю запаўненнем формы ніжэй. Калі вы ўжо маеце рахунак, вы можаце <a href="@login">ўвайсці</a> зараз і дадаць ваш OpenID у  "Мой рахунак".

en: The Overlay module makes the administration pages on your site display in a JavaScript overlay of the page you were viewing when you clicked the administrative link, instead of replacing the page in your browser window. Use the close link on the overlay to return to the page you were viewing when you clicked the link. For more information, see the online handbook entry for <a href="@overlay">Overlay module</a>.
be: Модуль Overlay  замест замены старонкі ў акне вашага браўзера ажыццяўляе адлюстраванне старонак адміністравання вашага сайта ў перакрываючым слаі на той жа старонцы, якую вы праглядалі, калі націснулі спасылку адміністравання. Выкарыстоўвайце спасылку "закрыць" на перакрываючым слоі, каб вярнуцца да старонкі, якую вы праглядалі, калі націснулі на спасылку адміністравання. Для дадатковай інфармацыі, чытайце ў сеціўным даведніку пра <a href="@overlay">Модуль Overlay</a>.

en: Access the administrative overlay
be: Доступ да адміністрацыйна перакрываючага слоя

en: View administrative pages in the overlay.
be: Прагляд адміністрытыўных старонак у перакрываючым слоі.

en: Displays the Drupal administration interface in an overlay.
be: Паказвае адміністацыйны інтэрфейс Drupal у перакрываючым слоі.

en: @title dialog
be: @title дыялог

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1.
be: Пазначце існуючы шлях для стварэння псеўданіма. Напрыклад: node/28, forum/1, taxonomy/term/1.

en: The Path module allows you to specify an alias, or custom URL, for any existing internal system path. Aliases should not be confused with URL redirects, which allow you to forward a changed or inactive URL to a new URL. In addition to making URLs more readable, aliases also help search engines index content more effectively. Multiple aliases may be used for a single internal system path. To automate the aliasing of paths, you can install the contributed module <a href="@pathauto">Pathauto</a>. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@path">Path module</a>.
be: Модуль Path дазваляе вам вызначаць псеўданімы, уласныя URL для любых існуючых, унутраных сістэмных шляхоў. Псеўданімы не павінны канфліктаваць з перанакіраваннямі URL, якія дазваляюць вам перанакіроўваць змененыя або не актыўныя URL на новыя URL. У дадатак робячы URL'ы больш чытальнымі, псеўданімы таксама дапамагаюць індэксаваць пошукавікамі матэрыялы сайта больш эфектыўна. Шмат псеўданімаў можа быць выкарыстана адным сістэмным шляхам. Каб аўтаматызаваць псеўданіміраванне шляхоў, вы можаце ўсталяваць унесены модуль <a href="@pathauto">Pathauto</a>. Для атрымання большых звестак, глядзіце анлайн дапаможнік па <a href="@path">модулю Path</a>.

en: Creating aliases
be: Стварэнне псеўданімаў

en: Users with sufficient <a href="@permissions">permissions</a> can create aliases under the <em>URL path settings</em> section when they create or edit content. Some examples of aliases are:
be: Карыстальнікі з дастатковымі <a href="@permissions">правамі</a> могуць ствараць псеўданімы пад <em>настройкі шляху URL</em> разделу, калі яны ствараюць ці рэдагуюць змесціва. Некаторыя прыклады псеўданімаў:

en: <em>member/jane-smith</em> aliased to internal path <em>user/123</em>
be: <em>member/jane-smith</em> мае ўнутраны шлях <em>user/123</em>

en: <em>about-us/team</em> aliased to internal path <em>node/456</em>
be: <em>node/456</em> быў прызначаны псеўданім <em>about-us/team</em>

en: Managing aliases
be: Кіраванне псеўданімамі

en: The Path module provides a way to search and view a <a href="@aliases">list of all aliases</a> that are in use on your website. Aliases can be added, edited and deleted through this list.
be: Модудь Path дае магчымасць для пошуку і прагляду <a href="@aliases">спісу ўсіх псеўданімаў</a> выкарыстоўваемых на вашым сайце. Праз гэты ліст можна дадаваць, рэдагаваць і выдаляць псеўдамімы.

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
be: Псеўданім (alias) вызначае розныя імёны для існуючага шляху URL, напрыклад, псеўданім 'about' для шляху URL  'node/1'. Кожны URL можа мець шмат псеўданімаў.

en: Administer URL aliases
be: Кіраваць URL псеўданімамі

en: Create and edit URL aliases
be: Стварыць і рэдагаваць URL псеўданім

en: The alias is already in use.
be: Аліас ужо выкарыстоўваецца.

en: Optionally specify an alternative URL by which this term can be accessed. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
be: На выбар вызначце дадатковы URL, па якім тэрмін можа быць даступны. Выкарыстоўвайце адносныя шляхі і не дадавайце завяршальны слэш '/', бо псеўданім URL не будзе працаваць.

en: Enabling execution of PHP in text fields
be: Дазволіць выкананне PHP скрыптаў, змешчаных у тэкставых палях

en: The PHP filter module allows users with the proper permissions to include custom PHP code that will get executed when pages of your site are processed. While this is a powerful and flexible feature if used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk in the hands of a malicious or inexperienced user. Even a trusted user may accidentally compromise the site by entering malformed or incorrect PHP code. Only the most trusted users should be granted permission to use the PHP filter, and all PHP code added through the PHP filter should be carefully examined before use. <a href="@php-snippets">Example PHP snippets</a> can be found on Drupal.org.
be: Модуль PHP filter дае магчымасць карыстальнікам вызначаць права ўключаць PHP-код, які будзе выкананы калі старонкі будуць адчынены. Гэта магутная і гнуткая функцыя, для карыстальніка добра абазнанага ў PHP, гэта таксама значная рызыка і небяспека ў руках навічка ці зламысліка. Нават правераны карыстальнік можа выпадкова падарваць рэпутацыю сайта, уводзячы кепскі PHP-код. Толькі найболей надзейным карыстальнікам варта даваць дазволы на выкарыстанне PHP filter, і ўвесь PHP-код, дададзены праз PHP filter варта ўважліва правяраць перад выкарыстаннем. <a href="@php-snippets">Прыклады сніпэтаў на PHP</a> можа знайсці на Drupal.org.

en: Use PHP for settings
be: Выкарыстоўваць PHP для наладак

en: <p>Add a custom block to your site, named "Welcome" . With its text format set to "PHP code" (or another format supporting PHP input), add the following in the Block body:</p>
    <pre>
    print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    </pre>
be: Дадаць уласны блок на ваш сайт з імём "Сардэчна запрашаем". У яго тэкставым фармаце наладіць "PHP код" (або іншы фармат, які падтрымлівае ўвод PHP), дадаць наступнае ў цела Блока: </p>
    <pre>
    раздрукаваць ('Сардэчна запрашаем, госць! Дзякуй за наведванне.');
    </pre>

en: <p>To display the name of a registered user, use this instead:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => format_username($user)));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>
be: <p>Каб адлюстраваць імя зарэгістраванага карыстальніка, выкарыстоўвайце гэта:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Сардэчна запрашаем @name! Дзякуем Вам за наведванне.', array('@name' => format_username($user)));
    }
    else {
      print t('Сардэчна запрашаем наведвальніка! Дзякуем Вам за наведванне.');
    }
    </pre>

en: The PHP module has been disabled. Any existing content that was using the PHP filter will now be visible in plain text. This might pose a security risk by exposing sensitive information, if any, used in the PHP code.
be: Модуль PHP быў адключаны. Любы існуючы змест, які выкарыстоўвае PHP фільтр цяпер будзе бачны ў простым тэксце. Выкрыццё канфідэнцыйнай інфармацыі, калі такая выкарыстоўваецца ў кодзе PHP, можа прадстаўляць пагрозу бяспекі.

en: The Poll module can be used to create simple surveys or questionnaires that display cumulative results. A poll is a good way to receive feedback from site users and community members. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@poll">Poll module</a>.
be: Модуль Poll можа быць выкарыстаны для стварэння простых апытанняў або анкет, якія адлюстроўваюць сукупны вынік. Апытанне ўяўляе сабой добры спосаб атрымаць зваротную сувязь ад карыстальнікаў сайта і членаў супольнасці. Для атрымання дадатковай інфармацыі глядзіце анлайн даведнік <a href="@poll"> модуля Poll </a>.

en: Creating a poll
be: Стварэнне апытання

en: Users can create a poll by clicking on Poll on the <a href="@add-content">Add new content</a> page, and entering the question being posed, the answer choices, and beginning vote counts for each choice. The status (closed or active) and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified.
be: Карыстальнікі могуць ствараць апытанні, націснуўшы на Апатынне на старонцы <a href="@add-content">Дадаць новае змесціва</a>, і ўводзячы сфармуляванае пытанне, варыянты адказаў, колькасць адказаў для кожнага варыянта. Стан (закрыты або актыўны) і працягласць  (даўжыня часу апытання застаецца актыўнай на працягу новых галасаванняў) могуць таксама быць вызначаны.

en: Viewing polls
be: Прагляд апытанняў

en: You can visit the <a href="@poll">Polls</a> page to view all current polls, or alternately enable the <em>Most recent poll</em> block on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. To vote in or view the results of a specific poll, you can click on the poll itself.
be: Вы можаце наведаць старонку <a href="@poll"> Апытанняў </a>, каб праглядзець усе бягучыя апытанні або напераменку дазволіць блок <em> Апошнія апытанні </em> на <a href="@blocks"> Старонцы адміністравання блокаў </a>. Каб прагаласаваць або паглядзець вынікі канкрэтных апытанняў, вы можаце самі націснуць на апытанне.

en: Vote on polls
be: Галасаваць на апытаннях

en: Cancel and change own votes
be: Перагаласаваць

en: Your vote was cancelled.
be: Ваш голас быў адменены.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value" . This is only applicable for a public field.
be: Каб дазволіць прагляд значэння поля ўвядзіце назву для старонкі вынікаў. Гэта слова <code>%value</code> будзе замешчана адпаведным значэннем. Прыкладная назва старонкі - "People whose favorite color is %value". Яна будзе падыходзячай для агульнадаступнага поля.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed" . This is only applicable for a public field.
be: Каб дазволіць праглядаць значэнне гэтага поля ўвядзіце назву на старонцы выніка. Напрыклад, назва старонкі можа быць: "People who are employed" . Яна падыходзіць для агульнадаступнага поля.

en: The Profile module allows site administrators to define custom fields (such as country, full name, or age) for user profiles, which are then displayed in the <a href="@user">My Account</a> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information. For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
be: Модуль Profile дазваляе адміністратарам сайта вызначаць уласныя палі профіляў карыстальніка (напрыклад, краіну, поўнае імя, ці ўзрост), якія потым адлюстроўваюцца ў падзеле <a href="@user">Мой Рахунак</a>. Гэта дазваляе карыстальнікам сайта дзяліцца інфармацыяй пра сябе, і дапамагае сайтам супольнасцяў арганізаваць карыстальнікаў адказна спецыфічнай інфармацыі. Для атрымання дадатковай інфармацыі глядзіце анлайн даведнік <a href="@profile">модуля Profile</a>.

en: Adding fields to the default profile
be: Даданне палёў да профіля па-змоўчанні

en: To provide the ability for users to enter more information about themselves, the Profile module allows additional fields to be added to the default user profile. Examples of common additions would be <em>Location</em>, <em>Company</em>, <em>Age</em>, or <em>About me</em>.
be: Каб забяспечыць магчымасць для карыстальнікаў уводзіць дадатковую інфармацыю пра сябе, модуль Profile дазваляе дадаваць у профіль карыстальніка па змаўчанні дадатковыя палі. Прыклады распаўсюджаных дадатковых палёў будуць <em>Размяшчэнне</em>, <em>Кампанія</em>, <em>Узрост</em>, або <em>Пра мяне</em>.

en: User information pages
be: Старонкі інфармацыі пра карыстальнікаў

en: The Profile module enables links to see further information about site users. You can view both a main <a href="@profile">User list page</a>, and more specified pages by clicking on linked fields in any profile. For example, the <a href="@profile-country">People who live in Canada</a> listing on Drupal.org displays all users who have entered <em>Canada</em> in the <em>Country</em> field on their user profile.
be: Модуль Profile дазваляе ўбачыць спасылкі на больш падрабязную інфармацыю аб карыстальніках сайта. Вы можаце праглядаць як асноўную <a href="@profile">Старонку карыстальніка</a>, так і пэўныя старонкі, націскаючы на звязаныя палі ў любым профілі. Напрыклад, лістынг <a href="@profile-country"> Людзей, якія жывуць у Канадзе </ a> на Drupal.org будзе адлюстроўваць усех карыстальнікаў, якія ўвялі <em>Канаду</em> ў поле <em>Краіна</em> ў сваім профілі карыстальніка.

en: Author information block
be: Інфармацыя аб аўтары заблакавана

en: The <em>Author information block</em> is a default block created by the Profile module that can be enabled on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. It shows visitors of your website information about the author of the page they are reading.
be: <em>Блок інфармацыі аўтара</em> з'яўляецца звычайным блокам, створаным модулем Profile і які можна ўключыць на <a href="@blocks">Старонцы адміністравання блокаў</a>. Ён паказвае наведвальнікам вашага сайта інфармацыю аб аўтары старонкі, якую яны чытаюць.

en: This page displays a list of the existing custom profile fields to be displayed on a user's <em>My account</em> page. To provide structure, similar or related fields may be placed inside a category. To add a new category (or edit an existing one), edit a profile field and provide a new category name.
be: Гэтая старонка адлюстроўвае спіс існуючых уласных палёў профіляў, якія могуць адлюстроўвацца на карыстальніцкай старонцы <em>Мой рахунак</em>. Для забеспячэння структуры, аналагічныя або сумежныя палі могуць быць размешчаны ўнутры катэгорыі. Каб дадаць новую катэгорыю (або рэдагаваць існуючую), неабходна рэдагаваць поле профілю і пазначыць новае імя катэгорыі.

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
be: Узбагаціце змесціва метададзенымі, каб іншыя сэрвісы (напрыклад, пошукавыя сістэмы, агрэгатары) лепш разумелі свае адносіны і атрыбуты.

en: The active search modules have been changed.
be: Актыўны модуль пошуку быў зменены.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
be[0]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з 1 сімвалам, ці больш.
be[1]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з колькасцю сімвалаў @count, ці больш.

en: Searched %type for %keys.
be: Пошук %type для %keys.

en: The Search module provides the ability to index and search for content by exact keywords, and for users by username or e-mail. For more information, see the online handbook entry for <a href="@search-module">Search module</a>.
be: Модуль Search дае магчымасць індэксавання і пошуку змесціва па дакладных ключавых словах, і для карыстальнікаў - па імені карыстальніка ці адрасу электроннай пошты. Для атрымання дадатковай інфармацыі глядзіце анлайн даведнік <a href="@search-module">модуля Search</a>.

en: Searching content and users
be: Пошук кантэнта і карыстальнікаў

en: Users with <em>Use search</em> permission can use the search block and <a href="@search">Search page</a>. Users with the <em>View published content</em> permission can search for content containing exact keywords. Users with the <em>View user profiles</em> permission can search for users containing the keyword anywhere in the user name, and users with the <em>Administer users</em> permission can search for users by email address. Additionally, users with <em>Use advanced search</em> permission can find content using more complex search methods and filtering by choosing the <em>Advanced search</em> option on the <a href="@search">Search page</a>.
be: Карыстальнікі з дазволам <em>Выкарыстоўваць пошук</em> могуць выкарыстоўваць блок пошуку і <a href="@search">Старонку пошуку</a>. Карыстальнікі з дазволам <em>Праглядваць апублікаванае змесціва</em> могуць шукаць змесціва, якое ўтрымлівае дакладныя ключавыя словы. Карыстальнікі з дазволам <em>Праглядваць профілі карыстальнікаў</em> могуць шукаць карыстальнікаў па імёнах, якія ўтрымліваюць дакладныя ключавыя словы, і карыстальнікі з правамі <em>Адміністратара</em> могуць шукаць карыстальнікаў па адрасах электроннай пошты. Акрамя таго, карыстальнікі з дазволам <em>Выкарыстоўваць дадатковы пошук</em> могуць шукаць змесціва больш складанымі метадамі пошуку і фільтрацыі, абраўшы <em>Пашыраны пошук</em> на <a href="@search">Старонцы пошуку</a>.

en: Indexing content with cron
be: Індэксацыя змесціва у кроне.

en: Configuring search settings
be: Налада параметраў пошуку.

en: Indexing behavior can be adjusted using the <a href="@searchsettings">Search settings page</a>. Users with <em>Administer search</em> permission can control settings such as the <em>Number of items to index per cron run</em>, <em>Indexing settings</em> (word length), <em>Active search modules</em>, and <em>Content ranking</em>, which lets you adjust the priority in which indexed content is returned in results.
be: Паводзіны індэксацыі можна наладзіць з дапамогай <a href="@searchsettings">Старонцы настроек пошуку</a>. Карыстальнікі з дазволам<em>Адміністраванне пошуку</em> могуць кантраляваць такія параметры, як <em>Колькасць элементаў індэксацыі на выкананне крона</em>, <em>Налады індэксацыі</em> (даўжыня слова), <em>Актыўныя модулі пошуку</em> і <em>Рэйтынг змесціва</em>, які дазваляе наладжваць прыярытэт вяртання індэксаванага змесціва ў выніках.

en: The Search module includes a default <em>Search form</em> block, which can be enabled and configured on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. The block is available to users with the <em>Search content</em> permission.
be: Модуль Search па змаўчанні выкарыстоўвае блок <em>Формы пошуку</em>, які можа быць уключаны і сканфігураваны на <a href="@blocks">Старонцы адміністравання блокаў</a>. Гэты блок даступны катыстальнікам з дазволам <em>Пошуку змесціва</em>.

en: Extending Search module
be: Пашыраны модуль Search

en: By default, the Search module only supports exact keyword matching in content searches. You can modify this behavior by installing a language-specific stemming module for your language (such as <a href="http://drupal.org/project/porterstemmer">Porter Stemmer</a> for American English), which allows words such as walk, walking, and walked to be matched in the Search module. Another approach is to use a third-party search technology with stemming or partial word matching features built in, such as <a href="http://drupal.org/project/apachesolr">Apache Solr</a> or <a href="http://drupal.org/project/sphinx">Sphinx</a>. These and other <a href="@contrib-search">search-related contributed modules</a> can be downloaded by visiting Drupal.org.
be: Па змаўчанні, модуль Search падтрымлівае толькі дакладныя адпаведнасці ключавых словаў у пошуку змесціва. Вы можаце змяніць гэтыя паводзіны, усталяваўшы модуль пошука са спецыфічнай моўнай марфалогіяй для вашай мовы (напрыклад, <a href="http://drupal.org/project/porterstemmer">Porter Stemmer</a> для Амерыканскага варыянту Ангельскай мовы), які дазваляе такія словы, як walk, walking, і walked сапастаўляць ў модулі Search. Іншы падыход заключаецца ў выкарыстанні іншых тэхналогіі з марфалогічным пошукам або пошукам частковага супадзення слова, такіх як <a href="http://drupal.org/project/apachesolr"> Apache Solr </a> або <a href="http://drupal.org/project/sphinx">Sphinx</a>. Гэтыя і іншыя <a href="@contrib-search">звязаныя з пошукам дадатковыя модулі</a> можна сцягнуць па адрасе Drupal.org.

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
be: <ul>
    <li>Праверце, што ваша напісанне правільнае.</li>
    <li>Выдаліце двухкоссі атачаючыя выразы, каб шукаць больш індывідуальна кожнае слова. <em>Кансерваваны яблык</em> часта паказвае больш вынікаў, чым  <em>&quot;кансерваваны яблык&quot;</em>.</li>
    <li>Улічвайце паслабленне вашага запыту выкарыстаннем <em>OR</em>. <em>Кансерваваны OR яблык</em> дае часта больш вынікаў, чым <em>кансерваваны яблык</em>.</li>
    </ul>

en: Administer search
be: Адміністратарскі пошук

en: Use search
be: Карыстайцеся пошукам

en: Use advanced search
be: Выкарыстоўвайце пашыраны пошук

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
be: Настройка наладак устойлівасці пошука і іншых індыксуемых наладак.

en: Choose a set of shortcuts to use
be: Выбярыце набор цэтлікаў для выкарыстання

en: Choose a set of shortcuts for this user
be: Абярыце набор цэтлікаў для гэтага карыстальніка

en: You are now using the new %set_name shortcut set. You can edit it from this page or <a href="@switch-url">switch back to a different one.</a>
be: Зараз вы выкарыстоўваеце новую ўсталёўку цэтліка %set_name. Вы можаце змяняць гэта са старонкі  <a href="@switch-url">ці пераключыцца на наступную</a>.

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
be: Зараз %user выкарыстоўвае новую наладку цэтліка з імём %set_name. Вы можаце рэдагаваць яе з гэтай старонкі.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
be: Зараз вы выкарыстоўваеце %set_name наладку цэтліка.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
be: Зараз %user выкарыстоўвае %set_name наладку цэтліка.

en: Change set
be: Змяніць наладку

en: The shortcut set has been updated.
be: Набор цэтлікаў быў абноўлены.

en: Add new shortcut
be: Дадаць новую хуткую спасылку

en: Editing @shortcut
be: Рэдагаванне @shortcut

en: The name of the shortcut.
be: Назва хуткай спасылкі.

en: The path to the shortcut.
be: Шлях да хуткай спасылкі.

en: The link must correspond to a valid path on the site.
be: Спасылка павінна адпавядаць правільнай сцежцы на сайт.

en: The shortcut %link has been updated.
be: Набор хуткіх спасылак %link быў абноўлены.

en: Added a shortcut for %title.
be: Дададзена хуткая спасылка для %title.

en: Are you sure you want to delete the shortcut %title?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць хуткую спасылку  %title?

en: The shortcut %title has been deleted.
be: Хуткая спасылка  %title  была выдалена.

en: Unable to add a shortcut for %title.
be: Немагчыма дадаць хуткую спасылку для %title.

en: Adding and removing shortcuts
be: Даданне и выдаленне хуткіх спасылак

en: Displaying shortcuts
be: Адлюстраванне цэтлікаў

en: You can display your shortcuts by enabling the Shortcuts block on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. Certain administrative modules also display your shortcuts; for example, the core <a href="@toolbar-help">Toolbar module</a> displays them near the top of the page, along with an <em>Edit shortcuts</em> link.
be: Вы можаце  адлюстраваць свае хуткія спасылкі праз  уключэнне блокаў Shortcuts на  
    <a href="@blocks">Старонцы адміністравання блокамі </a>. Дакладныя модулі адміністравання таксама адлюстроўваюць вашыя хуткія спасылкі, напрыклад, ядро <a href="@toolbar-help">модуль Toolbar</a> адлюстроўвае  іх  наверсе старонкі, побач са спасылкай  <em>Рэдагаваць хуткія спасылкі </em>.

en: Administer shortcuts
be: Адміністраванне цэтлікаў

en: @shortcut_set shortcuts
be: @shortcut_set хуткіх спасылак

en: Add to %shortcut_set shortcuts
be: Дадаць да  %shortcut_set хуткіх спасылак

en: Add to shortcuts
be: Дадаць да хуткіх спасылак

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
be: Выдаліць з %shortcut_set хуткіх спасылак

en: Remove from shortcuts
be: Выдаліць з хуткіх спасылак

en: Edit shortcuts
be: Рэдагаваць хуткія спасылкі

en: Add shortcut
be: Дадаць хуткую спасылку

en: Edit shortcut
be: Рэдагаваць хуткую спасылку

en: Delete shortcut
be: Выдаліць хуткую спасылку

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
be: Дазваляе карыстальнікам кіраваць уласным спісам хуткіх спасылак.

en: Value @value is TRUE.
be: Значэнне @value - ісціна (TRUE)

en: Value @value is FALSE.
be: Значэнне @value хлусня (FALSE).

en: Value @value is NULL.
be: Значэнне @value - NULL (пустата)

en: Value @value is not NULL.
be: Значэнне @value - не NULL.

en: Value @first is equal to value @second.
be: Значэнне @first роўна значэнню @second.

en: Value @first is not equal to value @second.
be: Значэнне @first не роўна значэнню @second.

en: Value @first is identical to value @second.
be: Значэнне @first ідэнтычнае значэнню @second.

en: Value @first is not identical to value @second.
be: Значэнне @first ідэнтычнае значэнню @second.

en: The test did not complete due to a fatal error.
be: Тэст не завяршыўся ў сувязі з крытычнай памылкай.

en: Link with label %label found.
be: Знойдзена спасылка з цэтлікам %label.

en: Link with label %label not found.
be: Спасылка з цэтлікам %label не знойдзена .

en: Link containing href %href found.
be: Знойдзена спасылка, якая утрымлівае href %href.

en: No link containing href %href found.
be: Не знойдзена ніякай спасылкі, якая б утрымлівала href %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
be: Націснутая спасылка %label (@url_target) з @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
be: Для поля @id выбраны параметр @option.

en: Option @option for field @id is not selected.
be: Для поля @id параметр @option не выбраны.

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
be: Звычайна SimpleTest выдаляе вынікі пасля таго, як іх праглядзелі на старонцы з вынікамі, аднак у некаторых выпадках бывае карысна пакінуць іх ў базе дадзеных. Тады вынікі можна будзе праглядзець тут <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. ID тэста можна знайсці ў базе дадзеных, у табліцы simpletest, альбо адсочыць пры праглядзе вынікаў у першы раз. Дадаткова некаторыя модулі могуць забяспечваць больш функцый або аналізу вынікаў, што патрабуе выключэння гэтай наладкі.

en: GSS negotiate
be: GSS дамова

en: Any safe
be: Любое захаванне

en: The Testing module provides a framework for running automated unit tests. It can be used to verify a working state of Drupal before and after any code changes, or as a means for developers to write and execute tests for their modules. For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">Testing module</a>.
be: Модуль Testing прадастаўляе фрэймворк для аўтаматычнага тэсціравання. Ён можа быць выкарыстаны для праверкі рабочага стану Drupal перад і пасля зменаў кода, або як сродак для распрацоўшчыкаў пісаць і выконваць тэсты для іх модуляў. Для атрымання большых звестак глядзіце анлайн дапаможнік <a href="@simpletest">модуля Testing</a>.

en: Running tests
be: Выкананне тэстаў

en: Visit the <a href="@admin-simpletest">Testing page</a> to display a list of available tests. For comprehensive testing, select <em>all</em> tests, or individually select tests for more targeted testing. Note that it might take several minutes for all tests to complete. For more information on creating and modifying your own tests, see the <a href="@simpletest-api">Testing API Documentation</a> in the Drupal handbook.
be: Наведайце <a href="@admin-simpletest">старонку Тэсціравання</a>, каб праглядзець спіс даступных тэстаў. Для рознабаковага тэсціравання абярыце <em>ўсе</em> тэсты, або для больш мэтавага тэсціравання самі абярыце тэсты. Заўважце, каб усе тэсты завяршыліся, гэта можа заняць некалькі хвілін. Для большых звестак па стварэнню і мадыфікацыі вашых уласных тэстаў глядзіце <a href="@simpletest-api">Дакументацыю API для Тэстаў</a> у дапаможніку Drupal.

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
be: Пасля заканчэння тэста будзе адлюстравана паведамленне побач з кожнай тэставай групай, якое будзе сведчыць аб тым, ці быў ён пройдзены, правалены або ў ім былі выключэнні. Пройдзены тэст азначае, што ён скончыўся з прадбачанымі вынікамі; правалены - наадварот. Выключэнне звычайна сведчыць аб вонкавай памалцы, такой як папярэджанне альбо заўвага PHP. У выпадку, калі былі выключэнні або праваленыя тэсты, вынікі будуць адлюстраваны з падрабязнымі дэталямі, і праваленыя або тэсты з выключэннямі будуць пазначаны красным або ружовым радком. Затым вы зможаце выкарыстаць гэтыя вынікі, каб выправіць свой код і зноў яго пратэставаць, пакуль усе тэсты не будуць пройдзены.

en: Administer tests
be: Тэсты адміністратара

en: The test run finished in @elapsed.
be: Апрацоўка тэста скончана ў @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
be: Карыстайцеся  кнопкай <em>Ачысціць асяроддзе</em> для ачышчэння часовых файлаў і табліц.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
be: Тэстуючы фрэймворк патрабуе, каб абмежаванне<a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> у PHP было адключана. Праверце канфігурацыю вашага вэбсервера альбо свяжыцеся з вашым вэб-хостам.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
be: Фрэймворк для тэсту не змог быць інсталяваны, таму што бібліятэка PHP <a href="@curl_url">cURL</a> не даступна.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
be: Фрэймворк для тэсту не змог быць інсталяваны, таму што пашырэнне PHP <a href="@hash_url">hash</a> забаронена.

en: PHP open_basedir restriction
be: Абмежаванне PHP open_basedir

en: unblock IP address
be: разблакаваць IP адрас

en: block IP address
be: Заблакаваць IP адрас

en: The Statistics module shows you how often a given page is viewed, who viewed it, the previous page the user visited (referrer URL), and when it was viewed. These statistics are useful in determining how users are visiting and navigating your site. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@statistics">Statistics module</a>.
be: Модуль Statistics паказвае вам, як часта праглядаюцца старонкі, хто праглядае іх, якія старонкі наведвае карыстальнік (пераходныя URL), і калі яны былі прагледжаны. Гэтая статыстыка карысна для вызначэння, як карыстальнікі наведваюць і перамяшчаюцца па вашаму сайту. Для атрымання большых звестак глядзіце допіс анлайн дапаможніка для <a href="@statistics">модуля Statistics</a>.

en: Managing logs
be: Кіраванне журналам

en: To enable collection of statistics, the <em>Enable access log</em> checkbox on the <a href="@statistics-settings">Statistics settings page</a> must be checked. The <em>Discard access logs older than</em> setting on the settings page specifies the length of time entries are kept in the log before they are deleted. This setting requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run.
be: Каб дазволіць калекцыю статыстыкі, трэба ўключыць чэкбокс <em>Уключыць журнал дасягу</em> на старонцы <a href="@statistics-settings">Наладкі статыстыкі</a>. Наладкі <em>Адхіліць журнал дасягу старэй чым</em> на старонцы наладак вызначаюць працягласць часу захавання запісаў у журнале перад выдаленнем. Гэтая наладка патрабуе правільнай канфігурацыі выканання <a href="@cron">задач крона</a>.

en: Viewing site usage
be: Прагляд выкарыстання сайта

en: The Statistics module can help you break down details about your users and how they are using the site. The module offers four reports:
be: Модуль Statistics можа дапамагаць вам аналізаваць дэталі пра вашых карыстальнікаў, і як яны выкарыстоўваюць сайт. Модуль прапануе чатыры справаздачы:

en: <a href="@recent-hits">Recent hits</a> displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page that was accessed, the user name (if available) and the IP address of the viewer.
be: <a href="@recent-hits">Нядаўнія прагляды </a>  паказвае нядаўнюю актыўнасць на вашым сайце, улічваючы URL і назву старонцы, якая праглядалася, імя карыстальніка ( калі  даступна) і IP-адрас  чытача.

en: <a href="@top-referrers">Top referrers</a> displays where visitors came from (referrer URL).
be: <a href="@top-referrers">Топ пераходаў</a> адлюстроўвае адкуль прыйшлі наведвальнікі сайта (пераходныя URL).

en: <a href="@top-pages">Top pages</a> displays a list of pages ordered by how often they were viewed.
be: <a href="@top-pages">Топ старонак</a> адлюстроўвае спіс старонак упарадкаваных па колькасці праглядаў.

en: <a href="@top-visitors">Top visitors</a> shows you the most active visitors for your site and allows you to ban abusive visitors.
be: <a href="@top-visitors">Топ наведвальнікаў</a> паказвае вам найболей актыўных наведвальнікаў на вашым сайце і дазваляе вам забараняць хамаў.

en: Displaying popular content
be: Паказаць папулярныя матэрыялы

en: The module includes a <em>Popular content</em> block that displays the most viewed pages today and for all time, and the last content viewed. To use the block, enable <em>Count content views</em> on the <a href="@statistics-settings">statistics settings page</a>, and then you can enable and configure the block on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
be: Модуль уключае блок <em>Папулярнага змесціва</em>, які адлюстроўвае найболей праглядаемыя старонкі сёння і за увесь час, а таксама апошні прагледжаны матэрыял. Каб выкарыстаць гэты блок, трэба ўключыць <em>Падлічванне праглядаў змесціва</em> на <a href="@statistics-settings">старонцы наладкі статыстыкі</a>, і тады вы можаце ўключыць і наладзіць блок на <a href="@blocks">старонцы адміністравання блокаў</a>.

en: Page view counter
be: Лічыльнік праглядаў на старонцы

en: The Statistics module includes a counter for each page that increases whenever the page is viewed. To use the counter, enable <em>Count content views</em> on the <a href="@statistics-settings">statistics settings page</a>, and set the necessary <a href="@permissions">permissions</a> (<em>View content hits</em>) so that the counter is visible to the users.
be: Модуль  Statistics утрымоўвае  лічыльнік для кожнай старонкі, значэнні якога  павялічваюцца кожны раз, калі старонка праглядаецца. Каб выкарыстоўваць лічыльнік, уключыце <em>Лічыць прагляды змесціва </em> на <a href="@statistics-settings">старонцы наладак статыстыкі</a>, і надайце неабходныя <a href="@permissions">правы</a> (<em>Праглядзець колькасць праглядаў змесціва </em>). Такім чынам, лічыльнік будзе бачным для карыстальнікаў.

en: Administer statistics
be: Статыстыка адміністратара.

en: View content access statistics
be: Прагляд статыстыкі доступа да кантэнту

en: View content hits
be: Колькасць праглядаў змесціва

en: Control details about what and how your site logs access statistics.
be: Кантроль дэталяў ў сістэмнам журнале статыстыкі доступу.

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the online handbook entry for <a href='@syslog'>Syslog module</a> and PHP's <a href='@php_openlog'>openlog</a> and <a href='@php_syslog'>syslog</a> functions.
be: Модуль Syslog адмініструе падзеі адпраўленных паведамленняў журналіравання магчымасцяў сістэмы вашага вэб-сервера. Syslog - гэта інструмент журналіравання адміністратара аперацыйнай сістэмы, які прадастаўляе выжную інфармацыю для кіравання сістэмай і аудыце бяспекі. Больш падыходзіць для сярэдніх і буйных сайтаў. Syslog прадастаўляе інструменты фільтраў, якія даюць магчымасць паведамленням быць размеркаваным па тыпу і строгасці. Для большых звестак глядзіце анлайн дапаможнік для <a href='@syslog'>модуля Syslog</a> і для PHP <a href='@php_openlog'>openlog</a> і <a href='@php_syslog'>syslog</a> функцый.

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
be: Пачаць сеанс UNIX, Linux ды Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
be: На UNIX, Linux, і Mac OS X файл <em>/etc/syslog.conf</em> вызначае звычайную канфігурацыю. Паведамленні могуць быць пазначаны з кода <code>LOG_LOCAL0</code> да  <code>LOG_LOCAL7</code>. Для атрымання большых звестак па магчымасцях модуля Syslog, узроўняў рызыкі, і як усталявать <em>syslog.conf</em>, глядзіце старонку дапаможніка <em>syslog.conf</em> у вашым камандным радку.

en: Logging for Microsoft Windows
be: Пачаць сеанс Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
be: Для Microsoft Windows, паведамленні заўсёды пасылаюцца ў Журнал Падзей з дапамогай кода <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
be: Сістэмны журнал аб'ектаў

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
be: Залежыць ад канфігурацыі сістэмы, модуля Syslog, а таксама іншых інструментаў журналіравання выкарыстоўваючых гэты код, каб ідэнтыфікаваць або фільтраваць паведамленні з усяго сістэмнага журнала.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
be: Выява %fil не магла быць перавернута, таму што функцыя imagerotate() не дазволена ў гэтай PHP усталёўцы.

en: The image %file could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
be: Выява %file не можа быць зроблена бескаляровай, таму што функцыя imagefilter() не даступна для гэтай устаноўкі PHP.

en: Screenshot for !theme theme
be: Экранны здымак тэмы !theme

en: Settings for !theme theme
be: Наладкі для !theme тэмы

en: Disable !theme theme
be: Выдаліць !theme тэму

en: Set !theme as default theme
be: Усталяваць !theme па змаўчанню

en: Enable !theme theme
be: Уключыць !theme

en: Enable and set default
be: Уключыць і усталяваць па змаўчанні

en: Enable !theme as default theme
be: Уключыць !theme па змаўчанні.

en: default theme
be: стандартная тэма

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
be: Для таго, каб заўсёды ўжываць аднолькавую з усім сайтам тэму, абярыце "Стандартная тэма".

en: Use the administration theme when editing or creating content
be: Выкарыстоўвайце адміністрацыйную тэму пры рэдагаванні ці стварэнні змесціва

en: The %theme theme has been enabled.
be: Тэма  %theme была актывізавана.

en: The %theme theme was not found.
be: Тэма %theme не была знойдзена.

en: %theme is the default theme and cannot be disabled.
be: Тэма %theme з'яўляецца стандартнай і не можа быць адключана.

en: The %theme theme has been disabled.
be: Тэма  %theme  была адключана.

en: Please note that the administration theme is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
be: Калі ласка адзначце, што адміністратарская тэма ўсё яшчэ %admin_theme. Праз гэта тэма на гэтай старонцы яшчэ не змененая. Усе не адміністратарскія секцыі сайта, будуць паказвацца абранай тэмай %selected_theme па змоўчанні.

en: %theme is now the default theme.
be: %theme з'яўляецца зараз тэмай па змоўчанню.

en: User verification status in comments
be: Праверка статуту карыстальніка ў каментарах

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
be: Гэтыя наладкі існуюць толькі для тэм, заснаваных па прынцыпе тэмы %engine.

en: The logo could not be uploaded.
be: Лагатып не можа быць загружаны.

en: The favicon could not be uploaded.
be: Значок (favicon) не можа быць загружаны.

en: The custom logo path is invalid.
be: Маршрут уласнага лагатыпу няправільны.

en: The custom favicon path is invalid.
be: Маршрут уласнага значка няправільны.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
be: @module (<span class="admin-missing">несумяшчальны з</span> версіяй @version)

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
be: Гэта версія не сумяшчальная з  Drupal !core_version і павінна быць перамешчана.

en: Would you like to continue with the above?
be: Ці жадаеце вы працягнуць?

en: Enter a valid IP address.
be: Увесці дзейсны IP-адрас

en: This IP address is already blocked.
be: Гэты IP адрас ужо заблакаваны.

en: You may not block your own IP address.
be: Вы не можаце заблакаваць уласны IP адрас.

en: The IP address %ip has been blocked.
be: IP адрас  %ip быў заблакаваны.

en: Are you sure you want to delete %ip?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць %ip?

en: The IP address %ip was deleted.
be: IP адрас %ip быў выдалены.

en: How this is used depends on your site's theme.
be: Як гэта выкарыстоўваць, залежыць ад тэмы вашага сайта.

en: Number of posts on front page
be: Колькасць пастоў на галоўнай старонцы.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
be: Максімальная колькасць постаў, адлюстроўваных на агляднай старонцы так, як на галоўнай.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
be: Гэта старонка адлюстроўваецца тады, калі доступ да запытанага дакумента забаронены дадзенаму карыстальніку. Пакіньце старонку пустой, каб адлюстроўвалася стандартная старонка "дасяг забаронены".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
be: Гэта старонка адлюстроўваецца тады, калі ніякае іншае змесціва не адпавядае запытанаму дакументу. Каб адлюстраваць агульную старонку "Старонка не знойдзена", пакіньце яе пустой.

en: Errors and warnings
be: Памылкі і ўвагі

en: Clear all caches
be: Вычысціць увесь кэш

en: <strong class="error">Set up the <a href="!file-system">public files directory</a> to make these optimizations available.</strong>
be: <strong class="error">Усталяваць <a href="!file-system">каталог публічных файлаў</a>, каб зрабіць гэтыя аптымізацыі дасяжнымі.</strong>

en: Bandwidth optimization
be: Аптымізацыя шырыні прапускання

en: Compress cached pages.
be: Сціснуць кэшыраваныя старонкі.

en: Public file system path
be: Публічны сістэмны файлавы шлях

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web.
be: Лакальны сістэмны файлавы шлях для агульнадаступных файлаў будзе захаваны. Гэты каталог павінен існаваць і быць запісваемы для Drupal. Таксама гэты каталог павінен быць ва унутраным каталогу Drupal і дасяжны праз вэб.

en: Private file system path
be: Прыватны сістэмны файлавы шлях

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
be: Лакальны сістэмны файлавы шлях для часовых файлаў будзе захаваны. Гэты каталог не павінен быць даступны праз вэб.

en: Default download method
be: Метад сцягвання файлаў па змоўчанні

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
be: Гэтыя наладкі выкарыстоўваюцца для вызначэння метаду сцягвання файлаў. Выкарыстанне агульнадаступных файлаў больш эфектыўнае, але не дае ніякага кантролю за доступам.

en: No image toolkits were detected. Drupal includes support for <a href='!gd-link'>PHP's built-in image processing functions</a> but they were not detected on this system. You should consult your system administrator to have them enabled, or try using a third party toolkit.
be: Не знойдзена набораў інструментаў для малюнкаў. Drupal мае ўнутраную падтрымку <a href='!gd-link'>ўбудаваных функцыяў PHP скрыптоў апрацоўкі выяваў</a>, але яны не знойдзены на гэтай сістэме. Вам неабходна пракансультавацца з вашым сістэмным адміністратарам, каб дазволіць іх, ці паспрабаваць выкарыстаць іншы набор інструментаў.

en: Description of your site, included in each feed.
be: Апісанне вашага сайта ўключана ў кожную стужку.

en: Time zones
be: Часавыя зоны

en: Users may set their own time zone.
be: Карыстальнікі могуць абраць  сваю часавую зону.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
be: Нагадаць карыстальнікам пры ўваходзе, калі яны не абралі часавую зону.

en: Only applied if users may set their own time zone.
be: Выкарыстоўваць толькі тады, калі карыстальнікам дазволена ўсталёвываць іх  ўласную часавую зону.

en: Time zone for new users
be: Часавая зона для новых карыстальнікаў

en: Default time zone.
be: Прадвызначаная часавая зона.

en: Empty time zone.
be: Пустая зона часу.

en: Users may set their own time zone at registration.
be: Карыстальнікі могуць усталёўваць сваю ўласную часавую зону пры рэгістрацыі

en: No date types available. <a href="@link">Add date type</a>.
be: Няма ніводнага даступнага тыпу даты. <a href="@link">Дадаць тып даты</a>.

en: Add date type
be: Дадаць тып часу

en: The date type must contain only alphanumeric characters and underscores.
be: Тып даты павінен утрымоўваць толькі  літарна-лічбавыя знакі і падкрэсліванне.

en: This date type already exists. Enter a unique type.
be: Гэты тып даты ўжо існуе. Увядзіце ўнікальны тып.

en: New date type added successfully.
be: Новы тып даты паспяхова дадзены.

en: Put site into maintenance mode
be: Уключыць сайт у прафілактычным рэжыме

en: Maintenance mode message
be: Паведамленне прафілактычнага рэжыму

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
be: Гэта паведамленне паказвае наведвальнікам, калі сайт знаходзіцца ў рэжыме тэхнічнага абслугоўвання.

en: Use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
be: Выкарыстоўваць URLs такія, як  <code>example.com/user</code> замест <code>example.com/?q=user</code>.

en: Requires: !module-list
be: Патрабуе: !module-list

en: Required by: !module-list
be: Патрабуецца: !module-list

en: Are you sure you want to remove the date type %type?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць тып даты %type?

en: Removed date type %type.
be: Тып даты %type выдалены.

en: No custom date formats available. <a href="@link">Add date format</a>.
be: Няма асабіста наладжаных даступных фарматаў даты.  <a href="@link">Дадаць фармат даты</a>.

en: Displayed as
be: Паказаць як

en: Displayed as %date
be: Паказаць як %date

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options.
be: Вызначаны карыстальнікам фармат дадзеных. Глядзіце <a href="@url">PHP-даведік</a> для даступных параметраў.

en: Save format
be: Захаваць фармат

en: This format already exists. Enter a unique format string.
be: Гэты фармат ужо існуе. Калі ласка, увядзіце ўнікальны фармат радка.

en: Custom date format updated.
be: Уласны фармат даты абноўлены.

en: Custom date format added.
be: Асабіста наладжаны фармат даты дададзены.

en: Available actions:
be: Даступныя дзеянні

en: Create an advanced action
be: Стварыць дзеянне павышанага ўзроўня

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
be: Унікальны цэтлік для пашыраных дзеянняў. Гэты цэтлік будзе адлюстроўвацца ў інтэрфейсе модуляў, якія інтэгруюцца з дзеяннямі, напрыклад, модуль Trigger.

en: Deleted %ip
be: Выдалена %ip

en: Enabled theme | Enabled themes
be[0]: Тэма ўключаная
be[1]: Тэмы ўключаныя
be[2]: Тэмы ўключаныя

en: Disabled theme | Disabled themes
be[0]: Тэма адключаная
be[1]: Тэмы адключаныя
be[2]: Тэмы адключаныя

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
be[0]: Вы павінны ўключыць модуль @required, каб усталяваць @module.
be[1]: Вы павінны ўключыць модулі @required, каб усталяваць @module.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
be: Токены для наладак сайта і іншых глабальных звестак.

en: Tokens related to times and dates.
be: Токены, звязаныя з часам і датамі.

en: Tokens related to uploaded files.
be: Токены для загружаных файлаў

en: URL (brief)
be: URL (кароткі)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
be: URL галоўнай старонкі сайту без пратакола.

en: Short format
be: Кароткі фармат

en: A date in 'short' format. (%date)
be: Дата ў 'кароткім' фармаце. (%date)

en: Medium format
be: Сярэдні фармат

en: A date in 'medium' format. (%date)
be: Дата ў 'сярэднім' фармаце. (%date)

en: Long format
be: Доўгі фармат

en: A date in 'long' format. (%date)
be: Дата ў 'доўгім' фармаце. (%date)

en: A date in a custom format. See !php-date for details.
be: Дата ў звычайным фармаце. Глядзіце !php-дату для дэталяў.

en: the PHP documentation
be: PHP дакументацыя

en: Raw timestamp
be: Неапрацаваная адмеціна часу (timestamp)

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
be: Дата ў фармаце часовай адзнакі UNIX (%date)

en: The System module is integral to the site, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the System module, including caching, enabling and disabling modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the System module. For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
be: Модуль System неад'емная частка сайта. Ён прадастаўляе базу, але для пашыранай функцыянальнасці неабходна выкарыстоўваць іншыя модулі ці тэмы. Некалькі неад'емных элементаў Drupal утрымліваецца і кіруецца модулем System, уключая кэшыраванне, дазвол і забарону модуляў і тэмаў, падрыхтоўка і адлюстраванне адміністратарскіх старонак, канфігураванне фундамельтальных наладак сайта. Колькасць ключавых падтрымліваючых аперацыяў таксама частка модуля System. Для атрымання большых звестак, глядзіце запіс анлайн дапаможніка для <a href="@system">модуля System</a>.

en: Managing modules
be: Кіраванне модулямі

en: The System module allows users with the appropriate permissions to enable and disable modules on the <a href="@modules">Modules administration page</a>. Drupal comes with a number of core modules, and each module provides a discrete set of features and may be enabled or disabled depending on the needs of the site. Many additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
be: Модуль System дае магчыамсць карыстальнікам з адпаведнымі дазволамі ўключаць і выключаць модулі на <a href="@modules">старонцы Адміністравання модуляў</a>. Drupal прапануе пэўную колькасць модуляў ядра і кожны модуль прадастаўляе асобны набор функцыяў і можа быць уключаны або выключаны ў залежнасці ад патрэбаў сайта. Шмат дадатковых модуляў прапануецца ўдзельнікамі Drupal супольнасці і даступна для сцягвання <a href="@drupal-modules">на старонцы модуляў Drupal.org</a>.

en: Managing themes
be: Кіраванне тэмамі

en: The System module allows users with the appropriate permissions to enable and disable themes on the <a href="@themes">Appearance administration page</a>. Themes determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes, and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
be: Модуль System дае магчымаць карыстальнікам з вызначанымі дазволамі ўключаць ці выключаць тэмы на <a href="@themes">адміністратарскай старонцы Знешні выгляд</a>. Тэмы вызначаюць дызайн і выгляд вашага сайта. Drupal пакет прапануе некалькі тэмаў ядра, а таксама ўнесеныя тэмы, якія даступныя на <a href="@drupal-themes">старонцы тэмаў Drupal.org</a>.

en: Managing caching
be: Кіраванне кэшаваннем

en: The System module allows users with the appropriate permissions to manage caching on the <a href='@cache-settings'>Performance settings page</a>. Drupal has a robust caching system that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Pages requested by anonymous users are stored in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, the caching system may significantly increase the speed of your site.
be: Модуль System дае магчымасць карыстальнікам з адмыслова вызначанымі дазволамі кіраваць кэшыраваннем на <a href='@cache-settings'>старонцы Прадукцыйнасці</a>. Drupal мае моцную сістэму кэшыравання, якая дазваляе эфектыўна выкарыстоўваць раней створаныя старонкі, ці кампаненты старонак. Старонкі, запытваемыя ананімнымі карыстальнікамі, захаваныя ў сціснутым фармаце. У залежнасці ад канфігурацыі вашага сайта і колькасці трафіка ад ананімных карыстальнікаў, сістэма кэшыравання можа значна павялічыць хуткасць вашага сайта.

en: Performing system maintenance
be: Выкананне тэхнічнага абслугоўвання сістэмы

en: Configuring basic site settings
be: Налада асноўных параметраў сайта

en: The System module also handles basic configuration options for your site, including <a href="@date-time-settings">Date and time settings</a>, <a href="@file-system">File system settings</a>, <a href="@clean-url">Clean URL support</a>, <a href="@site-info">Site name and other information</a>, and a <a href="@maintenance-mode">Maintenance mode</a> for taking your site temporarily offline.
be: Сістэмны модуль таксама адказвае за базавыя опцыі канфігурацыі, у тым ліку <a href="@date-time-settings">Наладкі даты і часу</a>, <a href="@file-system">Сістэмныя наладкі файла</a>, <a href="@clean-url">Пачысціць падтрымку URL</a>, <a href="@site-info">Назва сайта і іншая інфармацыя</a>, і <a href="@maintenance-mode">Рэжым падтрымкі</a> для часовага адключэння Вашага сайта.

en: Configuring actions
be: Налада дзеянняў

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the <a href="@trigger-help">Trigger module</a>, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions. Visit the <a href="@actions">Actions page</a> to configure actions.
be: Дзеянні з'яўляюцца індывідуальнымі задачамі, якія можа ажыццяўляць сістэма, напрыклад адмену публікацыі часткі зместу ці забарону карыстальніка. Модулі, напрыклад <a href="@trigger-help">Модуль Трыгер</a>, могуць запусціць гэтыя дзеянні пры ўмове пэўных сістэмных падзей; напрыклад, калі дадаецца новы пост ці карыстальнік уваходзіць у сістэму. Модулі могуць таксама ажыццяўляць дадатковыя дзеянні. Для канфігурацыі дзеянняў наведайце <a href="@actions">Старонка дзеянняў</a>.

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href="@themes">themes</a> are available.
be: Наладзіць тэму па змоўчанні на вашым сайце. Альтэрнатыўныя <a href="@themes">тэмы</a> даступныя.

en: Download additional <a href="@modules">contributed modules</a> to extend Drupal's functionality.
be: Загрузіць дадатковыя <a href="@modules">модулі</a>, каб пашырыць функцыянальнасць Drupal.

en: Regularly review and install <a href="@updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated.
be: Рэгулярна разглядаць і ўсталёвываць <a href="@updates">даступныя абнаўленні</a> для падтрымання бяспекі сайта. Заўсёды выконвайце <a href="@update-php">скрыпт</a> кожны раз, калі модуль абнаўляецца.

en: Regularly review <a href="@updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated.
be: Рэгулярна разглядаць <a href="@updates">даступныя абнаўленні</a> для падтрымання бяспекі сайта. Заўсёды выконвайце <a href="@update-php">скрыпт</a> кожны раз, калі модуль абнаўляецца.

en: Regularly review available updates to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated. Enable the Update manager module to update and install modules and themes.
be: Метадычны агляд даступных  абнаўленняў для падтрымкі  бяспечнага і дзейнага сайту. Выкарыстоўвайце   <a href="@update-php">скрыпт абнаўлення </a> кожны раз, калі загружаеце модуль. Дазвольце модулю Update manager абнаўляць і інсталяваць модулі і тэмы.

en: If you are upgrading to a newer version of Drupal or upgrading contributed modules or themes, you may need to run the <a href="@update-php">update script</a>.
be: Калі Вы хочаце абнавіць да найноўшай версіі Drupal, ці абнавіць дадатковыя модулі ці тэмы, Вам, магчыма, прыйдзецца запусціць <a href="@update-php">абнавіць скрыпт</a>.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions need to be created and configured before they can be used, because they have options that need to be specified; for example, sending an e-mail to a specified address, or unpublishing content containing certain words. To create an advanced action, select the action from the drop-down list in the advanced action section below and click the <em>Create</em> button.
be: Існуе два тыпа дзеянняў: простыя і прасунутыя. Простыя дзеянні не патрабуюць ніякіх дадатковых наладжванняў і  аўтаматычна заносяцца ў спіс. Прасунутыя дзеянні неабходна спачатку стварыць і  наладзіць, перш чым яны могуць быць выкарыстаны, таму што ў іх ёсць опцыі, якія павінны быць дакладна вызначаны; напрыклад, адпраўка e-mail на  зададзены адрас, ці  забарона на апублікаванне змесціва, якое ўтрымоўвае  вызначаныя словы. Каб зрабіць прасунутае дзеянне, абярыце форму дзеяння са спадальная спісу ў нізе секцыі прасунутых дзеянняў і націсніце кнопку  <em>Стварыць</em>.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the Trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
be: Прасунутае дзеянне прапануе дадатковыя опцыі канфігурацыі, якія могуць быць запоўнены ніжэй. Для вызначэння дакладнага дзеяння, якое адбываецца, рэкамендавана змяніць поле <em>Апісанне</em>. Гэта апісанне будзе адлюстраванае ў модулях тыпу модуля Trigger падчас прысваення дзенняў сістэмным падзеям, таму лепш, каб апісанне ўключала максімум інфармацыі (напрыклад, "Даслаць электронны ліст Групе Мадэратараў" замест простага "Даслаць электронны ліст").

en: Administer modules
be: Адміністраванне модуляў

en: Administer site configuration
be: Адміністраваць канфігурацыю сайта

en: Administer themes
be: Адміністраванне тэмаў

en: Administer actions
be: Адміністраванне дзеяння

en: Use the administration pages and help
be: Выкарыстаць дапамогу і старонку адміністравання

en: Use the site in maintenance mode
be: Выкарыстанне сайту ў стане тэхнічнага абслугоўвання

en: View site reports
be: Праглядзець справаздачы сайту

en: Block IP addresses
be: Блакаванне ІР адрэсаў

en: Public files
be: Агульнадаступныя файлы

en: Public local files served by the webserver.
be: Агульнадаступныя лакальныя файлы, якія абслугоўваюцца вэб-серверам.

en: Private local files served by Drupal.
be: Прыватныя лакальныя файлы, якія абслугоўваюцца Drupal.

en: Temporary files
be: Часовыя файлы

en: Temporary local files for upload and previews.
be: Часовыя лакальныя файлы для апублікавання і папярэдняга прагляду.

en: Update modules
be: Абнавіць модулі

en: Update themes
be: Абнавіць тэмы

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
be: Ваш пароль не захоўваецца ў базе дадзеных і выкарыстоўваецца толькі для ўстанаўлення злучэння.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
be: Злучэнне будзе створана паміж вэб-серверам і машынай хостынгу файлаў. У пераважнай большасці выпадкаў, гэта будзе той жа машыне, і "localhost" з'яўляецца правільным.

en: Configure your <a href="@user-edit">account time zone setting</a>.
be: Сканфігураваць вашыя <a href="@user-edit">наладкі гадзіннага поясу рахунку</a>

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
be: Абярыце жаданы мясцовы час і часавую зону. Даты і час будуць выводзіцца на сайце.

en: Your time zone setting will be automatically detected if possible. Confirm the selection and click save.
be: Калі магчыма, вашы наладкі  часавой зоны будуць аўтаматычна выяўлены. Пацвердзіце і захавайце свій выбар.

en: System help
be: Сістэмная даведка

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
be: Дэрыкторыя %directory не існуе і не можа быць створана

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
be: Дэрыкторыя %directory існуе, але яе нельга перапісаць.

en: The email address to which the message should be sent OR enter [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
be: Адрас электроннай пошты, на які неабходна выслаць паведамленне ЦІ увесці [вузел: аўтар: ліст], [каментар: аўтар: ліст] і г.д., калі Вы хочаце даслаць электронны ліст аўтару арыгінальнага поста.

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
be: Паведамленне, якое неабходна даслаць. Вы можаце ўключыць пераменныя тыпу [вузел: тытул],  [карыстальнік: імя] і  [каментар: асноўная частка] для перадачы інфармацыі, якая будзе адрознівацца пры кожнай адсылцы паведамлення. Не ўсе пераменныя будуць даступныя ва ўсіх сітуацыях.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
be: Паведамленне, якое неабходна паказаць дзейнаму карыстальніку. Вы можаце ўключыць пераменныя тыпу [вузел: тытул],  [карыстальнік: імя] і  [каментар: асноўная частка] для перадачы інфармацыі, якая будзе адрознівацца пры кожнай адсылцы паведамлення. Не ўсе пераменныя будуць даступныя ва ўсіх сітуацыях.

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
be: Распрацавана на a href="@poweredby">Drupal</a>

en: AHAH callback
be: Выклік AHAH

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
be: Адміністраванне блокаў, тыпаў кантэнту, меню і г. д.

en: Select and configure your theme
be: Абраць і наладзіць тэму

en: Enable theme
be: Уключыць тэму

en: Disable theme
be: Адключыць тэму

en: Set default theme
be: Зрабіць тэмай па змоўчанні

en: Configure default and theme specific settings.
be: Змяніць звычайныя наладкі і наладкі  асаблівых тэм.

en: IP address blocking
be: Блакаванне IP-адраса

en: Manage blocked IP addresses.
be: Кіраванне заблакаванымі IP-адрасамі.

en: Delete IP address
be: Выдаліць IP адрас

en: Media tools.
be: Мультымедыя інструменты.

en: Tools related to web services.
be: Прылады, якія адносяцца да вэб-сервісаў.

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
be: Канфігураваць апісанне сайта, колькасць элементаў на стужку і стужкі павінны мець назвы/тызеры/поўныя тэксты.

en: Development tools.
be: Прылады распрацоўкі.

en: Maintenance mode
be: Рэжым эксплуатацыі

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
be: Пакіньце сайт у рэжыме тэхнічнага абслугоўвання ці вярніце ў стан публічнай працы.

en: Logging and errors
be: Рэгістрацыя і памылкі

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destinations, such as syslog, database, email, etc.
be: Наладкі для журнальных модуляў і модуляў паведамленняў. Розныя модулі могуць накіроўваць сістэмныя Drupal падзеі ў розныя кропкі прызначэння, такія як сістэмны журнал, база дадзеных, e-mail і інш.

en: Regional and language
be: Рэгіён і мова

en: Regional settings, localization and translation.
be: Наладкі рэгіёну, месцазнаходжання і перакладу

en: Settings for the site's default time zone and country.
be: Прадвызначанныя наладкі гадзіннага пояса і краіны для сайту.

en: Configure display formats for date and time.
be: Наладзіць фармат адлюстравання даты і часу.

en: Add new date type.
be: Дадаць новы фармат даты.

en: Delete date type
be: Выдаліць фармат даты

en: Allow users to delete a configured date type.
be: Дазволіць карыстальнікам выдаляць сканфігураваны тып даты.

en: Configure display format strings for date and time.
be: Сканфігураваць адлюстраванне фармату радкоў для даты і часу.

en: Edit date format
be: Рэдагаваць фармат даты

en: Allow users to edit a configured date format.
be: Дазволіць карыстальнікам рэдагаваць наладжаны фармат даты.

en: Search and metadata
be: Пошук і метадата

en: Local site search, metadata and SEO.
be: Пошук па сайту, метададзеныя і SEO (Search Engine Optimization)

en: General system related configuration.
be: Агульная сістэма злучанных канфігурацый.

en: Tools that enhance the user interface.
be: Інструменты, якія паляпшаюць інтэрфейс карыстальніка.

en: Content workflow, editorial workflow tools.
be: Змест справаводства, інструменты рэдактарскага справаводства.

en: Content authoring
be: Аўтарызацыя кантэнта

en: Settings related to formatting and authoring content.
be: Наладкі, якія адносяцца да фарматавання і аўтарства матэрыяла.

en: The host !host is no longer blocked because it is not a valid IP address.
be: Хост !host больш не заблакаваны, таму што гэта не сапраўдны IP адрас.

en: Inserted into {role_permission} the permissions for role ID !id
be: Устаўленыя ў {role_permission} дазволы для ID ролі !id

en: Aggressive caching was disabled and replaced with normal caching. Read the page caching section in default.settings.php for more information on how to enable similar functionality.
be: Агрэсіўнае кэшыраванне было забаронена і змененае на нармальнае кэшыраванне.  Чытайце на старонцы default.settings.php секцыю кэшыравання для атрымання большых звестак, як дазволіць падобную функцыянальнасць.

en: more information
be: дадатковая інфармацыя

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
be: Функцыя phpinfo() была забаронена па прычынах бяспекі. Каб паглядзець інфармацыю phpinfo() вашага сервера змяніце наладкі вашага PHP ці звяжыцеся з адміністратарам сервера. Для атрымання большых звестак чытайце старонку дапаможніка <a href="@phpinfo">Дазвол і забарона phpinfo()</a>.

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
be: Запусціце крон праз знеші сайт па спасылцы <a href="!cron">!cron</a>

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
be: Аўтаматычная спроба стварыць гэты каталог не ўдалася, магчыма з-за праблемы з правамі. Каб працягнуць інсталяцыю, ці стварыце каталог і падкарэктуйце  яго правы  ўручную, ці  пацвердзіце, што праграма ўсталёўкі мае правы ствараць яго аўтаматычна. Для падрабязнай інфармацыі глядзіце INSTALL.txt  ці <a href="@handbook_url">анлайн даведнік </a>.

en: Your configuration has been saved.
be: Ваша канфігурацыя была захавана.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
be: Няма ні аднаго слоўніка. <a href="@link"> Дадаць слоўнік</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
be: Тэрміны адсутнічаюць. <a href="@link">Дадаць тэрмін</a>

en: There is currently no content classified with this term.
be: На цяперашні час не існуе кантэнта класіфікаванага з гэтым тэрмінам.

en: Tokens related to taxonomy terms.
be: Токены суадносяцца да тэрмінаў таксанаміі.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
be: Токены суадносяцца для слоўніка таксанаміі.

en: The Taxonomy module allows you to classify the content of your website. To classify content, you define <em>vocabularies</em> that contain related <em>terms</em>, and then assign the vocabularies to content types. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
be: Модуль Taxonomy дазваляе вам класіфікаваць змесціва вашага сайту. Каб класіфікаваць змесціва, вы вызначаеце <em>слоўнікі</em>, якія ўтрымліваюць звязаныя <em>тэрміны</em>, і затым назначаеце гэтыя слоўнікі да адпаведных тыпаў змесціва. Каб атрымаць дадатковую інфармацыю, чытайце ў сеціўным даведніку пра <a href="@taxonomy">модуль Taxonomy</a>.

en: Creating vocabularies
be: Стварэнне слоўнікаў

en: Users with sufficient <a href="@perm">permissions</a> can create <em>vocabularies</em> and <em>terms</em> through the <a href="@taxo">Taxonomy page</a>. The page listing the terms provides a drag-and-drop interface for controlling the order of the terms and sub-terms within a vocabulary, in a hierarchical fashion. A <em>controlled vocabulary</em> classifying music by genre with terms and sub-terms could look as follows:
be: Карыстальнікі з дастатковымі <a href="@perm">правамі</a>  могуць ствараць <em>слоўнікі</em> і  <em>тэрміны</em>  праз  <a href="@taxo">Старонку таксанаміі</a>. Старонка  са спісам тэрмінаў  утрымоўвае выпадаючы інтерфейс,  каб кантраляваць парадак тэрмінаў і пад-тэрмінаў без слоўніка, у іерархічнай форме. <em> Кантраляваны слоўнік</em> сістэматызуе музыку   па жанрах  з тэрмінамі і пад-тэрмінамі, якія могуць выглядаць так:

en: <em>vocabulary</em>: Music
be: <em>слоўнік</em>: Музыка

en: <em>term</em>: Jazz
be: <em>тэрмін</em>: Джаз

en: <em>sub-term</em>: Swing
be: <em>sub-term</em>: Свінг

en: <em>sub-term</em>: Fusion
be: <em>sub-term</em>: Фьюжан

en: <em>term</em>: Rock
be: <em>тэрмін</em>: Рок

en: <em>sub-term</em>: Country rock
be: <em>суб-тэрмін</em>: Кантры-рок

en: <em>sub-term</em>: Hard rock
be: <em>суб-тэрмін</em>: Хард-рок

en: You can assign a sub-term to multiple parent terms. For example, <em>fusion</em> can be assigned to both <em>rock</em> and <em>jazz</em>.
be: Вы можаце дадаць суб-тэрмін да розных зыходных тэрмінаў. Напрыклад, <em>фьюжан</em> можа быць даданы да абодвух <em>рок</em> і <em>джаз</em>.

en: Terms in a <em>free-tagging vocabulary</em> can be built gradually as you create or edit content. This is often done used for blogs or photo management applications.
be: Тэрміны у <em>свабодна тэгіруемам слоўніку</em> могуць быць дададзеныя паступова, калі вы ствараеце ці рэдагуеце змесціва. Такі спосаб часта выкарыстоўваецца ў блогах і сэрвісах кіравання фотакарткамі.

en: Assigning vocabularies to content types
be: Вызначыць словы для тыпу кантэнта

en: Before you can use a new vocabulary to classify your content, a new Taxonomy term field must be added to a <a href="@ctedit">content type</a> on its <em>manage fields</em> page. When adding a taxonomy field, you choose a <em>widget</em> to use to enter the taxonomy information on the content editing page: a select list, checkboxes, radio buttons, or an auto-complete field (to build a free-tagging vocabulary). After choosing the field type and widget, on the subsequent <em>field settings</em> page you can choose the desired vocabulary, whether one or multiple terms can be chosen from the vocabulary, and other settings. The same vocabulary can be added to multiple content types, by using the "Add existing field" section on the manage fields page.
be: Перш чым карыстацца новым слоўнікам для класіфікацыі вашага змесціва, дадайце новае поле тэрміна Таксанаміі ў <a href="@ctedit">тып змесціва</a> на яго старонку <em>кіраванне палямі</em>. Пры  даданні тэрміна таксанаміі, вы павінны выбраць  <em>віджэт</em>, каб для  ўвахода  на старонку рэдагавання змесціва выкарыстоўваць інфармацыю таксанаміі: выпадаючы спіс, чэкбокс, радыёкнопкі ці  аўтазапалняльнае поле ( каб пабудаваць слоўнік са свабодным тэгіраваннем). Пасля  выбару тыпа поля і віджэта, вы можаце выбраць на наступнай старонцы пажаданы слоўнік, у якім  вы можаце выбраць адзін ці некалькі тэрмінаў слоўніка і іншыя наладкі.  Такі ж слоўнік можа быть дададзены ў  шматлікія тыпы змесціва, пры выкарыстанні секцыі “Дадаць існуючае поле” на старонцы кіравання палямі.

en: Classifying content
be: Класіфікацыя кантэнта

en: After the vocabulary is assigned to the content type, you can start classifying content. The field with terms will appear on the content editing screen when you edit or <a href="@addnode">add new content</a>.
be: Калі слоўнікі далучаны да пэўнага Тыпа змесціва, вы можаце пачынаць класіфікацыю матэрыялаў. Поле з тэрмінамі з'явіцца на экране, калі вы рэдагуеце альбо <a href="@addnode">ствараеце новы матэрыял</a>.

en: Viewing listings and RSS feeds by term
be: Раздруокоўка візуалізацыі і RSS стужкі тэрміна

en: Each taxonomy term automatically provides a page listing content that has its classification, and a corresponding RSS feed. For example, if the taxonomy term <em>country rock</em> has the ID 123 (you can see this by looking at the URL when hovering on the linked term, which you can click to navigate to the listing page), then you will find this list at the path <em>taxonomy/term/123</em>. The RSS feed will use the path <em>taxonomy/term/123/feed</em> (the RSS icon for this term's listing will automatically display in your browser's address bar when viewing the listing page).
be: Кожны тэрмін таксанаміі аўтаматычна прадастаўляе старонку раздрукоўкі змесціва, якое мае адпаведную класіфікацыю і адпавядае RSS-стужцы. Напрыклад, тэрмін таксанаміі <em>кантры рок</em> мае ID роўны 123 (Вы можаце бачыць яго на URL, калі наводзіце курсор мышы на спасылку тэрміна. Яго вы можаце пстрыкнуць для навігацыі старонкі раздрукоўкі). Калі вы будзеце знаходзіць шлях <em>taxonomy/term/123</em>. Стужка RSS будзе выкарыстоўваць шлях <em>taxonomy/term/123/feed</em> адпаведна. (Значка RSS для раздрукоўкі гэтага лістынгу будзе аўтаматычна адлюстроўвацца камандным радку праглядаемай старонкі).

en: Extending Taxonomy module
be: Пашырэнне модуля Taxonomy

en: There are <a href="@taxcontrib">many contributed modules</a> that extend the behavior of the Taxonomy module for both display and organization of terms.
be: Існуе <a href="@taxcontrib">шмат унесеных модуляў</a>, якія пашыраюць магчымасці модуля Taxonomy для адлюстравання і арганізацыі тэрмінаў.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
be: Таксанамія існуе для катэгарызацыі змесціва. Тэрміны групуюцца ў слоўнікі. Напрыклад, слоўнік "Фрукт" можа утрымліваць тэрміны "Яблык" і "Груша".

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
be: Вы можаце рэарганізаваць тэрміны %capital_name, выкарыстоўваючы правіла "перацягнуў ды кінуў", і групаваць тэрміны пад зыходным тэрмінам, змяшчаючы іх правей бацькоўскага (зыходнага) тэрміна.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
be: %capital_name утрымлівае тэрміны, згрупаваныя пад зыходнымі тэрмінамі. Вы можаце рэарганізаваць тэрміны %capital_name, выкарыстаннем тэхналогіі "перацягнуў і кінуў".

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
be: %capital_name утрымлівае тэрміны з некалькімі бацькамі (зыходнымі тэрмінамі). Тэхналогія "перацягнуў і кінуў" для тэрмінаў з мноствам бацькоў не падтрымліваецца, але вы можаце перадазволіць падтрымку магчымасці "перацягнуў і кінуў", рэдагуючы кожны тэрмін і усталёўваючы для яго толькі адзін бацькоўскі.

en: Administer vocabularies and terms
be: Слоўнікі і тэрміны адміністратара

en: Edit terms in %vocabulary
be: Рэдагаваць тэрміны ў %vocabulary

en: Delete terms from %vocabulary
be: Выдаліць тэрміны з %vocabulary

en: Taxonomy term page
be: Старонка тэрміна таксанаміі

en: Term reference
be: Спасылка тэрміна

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
be: Гэта поле ўтрымоўвае спасылку на тэрмін таксанаміі.

en: Autocomplete term widget (tagging)
be: Віджэт аўтазапаўнення тэрміна (тэгізацыя)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
be: Слоўнік, які надае опцыі для гэтага поля.

en: The Toolbar module displays links to top-level administration menu items and links from other modules at the top of the screen. For more information, see the online handbook entry for <a href="@toolbar">Toolbar module</a>.
be: Модуль Toolbar адлюстроўвае спасылкі і элементы ў верхнім адміністратарскім меню з іншых модуляў (у верхняй часцы экрана). Для атрымання большых звестак глядзіце запісы анлайн дапаможніка для <a href="@toolbar">модуля Toolbar</a>.

en: Displaying administrative links
be: Адлюстраванне адміністрацыйнай спасылкі

en: Use the administration toolbar
be: Выкарыстоўваць адміністратыўную панэль прылад

en: Toggle drawer visibility
be: Пераключыць бачнасць шуфляды

en: Provides a toolbar that shows the top-level administration menu items and links from other modules.
be: Прадастаўляе паліцу прыладаў, што паказвае элементы і спасылкі з іншых модуляў ў верхнім меню адмінстратара.

en: The Tracker module displays the most recently added and updated content on your site, and allows you to follow new content created by each user. This module has no configuration options. For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
be: Модуль Tracker адлюстроўвае ўсё нядаўна дададзенае ці змененае змесціва на вашым сайце і дазваляе вам сачыць за новым змесцівам, якое створаецца карыстальнікамі. Гэты модуль не мае опцый наладак. Каб атрымаць дадатковую інфармацыю, глядзіце ў сеціўным дапаможніку <a href="@tracker">модуль Tracker</a>.

en: The Tracker module adds a new menu item to the Navigation menu, called <em>Recent content</em>. You can configure menu items via the <a href="@menus">Menus administration page</a>.
be: Модуль Tracker дадае новы элемент меню ў Навігацыйнае меню, з назвай <em>Апошняе змесціва</em>. Вы можаце наладзіць элементы меню праз старонку <a href="@menus">Адміністравання меню</a>.

en: Tracking new and updated site content
be: Адсочванне новага і абноўленага матэрыялу на сайце

en: The <a href='@recent'>Recent content</a> page shows new and updated content in reverse chronological order, listing the content type, title, author's name, number of comments, and time of last update. Content is considered updated when changes occur in the text, or when new comments are added. The <em>My recent content</em> tab limits the list to the currently logged-in user.
be: Старонка <a href='@recent'>Апошняга зместу</a> паказвае новы і адноўлены матэрыял у адваротным храналагічны парадку, раздрукоўку тыпу матэрыялу, назву, імя аўтара, колькасць каментароў, час апошняга абнаўлення. Змест лічыцца адноўленым, калі зробленыя змены ў тэксце або даданы новы каментар. Закладка  <em>Маё апошняе змесціва</em> абмяжоўвае доступ только для аўтарызаваных карыстальнікаў.

en: Tracking user-specific content
be: Адсочванне карыстальніцкага зместа

en: To follow a specific user's new and updated content, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
be: Каб адсачыць новы і абноўлены карыстальніцкі матэрыял, абярыце <em>Track</em> закладку на старонцы профіля карыстальніка.

en: All recent content
be: Увесь апошні кантэнт

en: My recent content
be: Мой апошні кантэнт

en: Track content
be: Адсочванне кантэнту

en: Enables tracking of recent content for users.
be: Гэта дазволяе карыстальнікам сачыць за апошнім зместам.

en: The Content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">Locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the Content translation module is key to creating and maintaining translated site content. For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Content translation module</a>.
be: Модуль Content translation дазваляе пераладаць змесціва на розныя мовы. Супраца гэтага модуля  з модулем <a href="@locale">Locale</a> (які кіруе дазволенымі мовамі і забяспечвае пераклады для інтэрфейса сайта) з'яўляецца лепшым варыянтам для стварэння і падтрымкі перакладзенага змесціва сайта. Для дадатковай інфармацыі чытайце ў сеціўным дапаможніка пра модуль <a href="@translation">Content translation</a>.

en: Configuring content types for translation
be: Наладка тыпаў кантэнту для перакладу

en: To configure a particular content type for translation, visit the <a href="@content-types">Content types</a> page, and click the <em>edit</em> link for the content type. In the <em>Publishing options</em> section, select <em>Enabled, with translation</em> under <em>Multilingual support</em>.
be: Как наладзіць пэўны тып змесціва для перакладу, наведайце старонку <a href="@content-types">Тыпаў Змесціва </a>, і перайдзіце па спасылцы <em>рэдагаваць</em> тып змесціва. У секцыі <em>Опцыяў публікацыі</em> абярыце <em>Дазволенае, з перакладам</em> у <em>Шматмоўнай падтрымцы</em>.

en: Assigning a language to content
be: Прызначыць мову для кантэнту

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing content.
be: Выкарыстоўвайце<em>Мова</em> з выпадаючага спісу, каб выбраць патрэбную мову пры стварэнні або рэдагаванні кантэнту.

en: Translating content
be: Пераклад кантэнта

en: Users with the <em>translate content</em> permission can translate content, if the content type has been configured to allow translations. To translate content, select the <em>Translation</em> tab when viewing the content, select the language for which you wish to provide content, and then enter the content.
be: Калі тып змесціва дазволены для перакладу, карыстальнік з дазволам <em>перакладаць змесціва</em> можа яго перакладаць. Каб перакласці змесціва, абярыце закладку <em>Пераклад</em>, калі праглядаеце  матэрыялы. Пасля абярыце мову, на якую будзеце перакладаць матэрыял. І затым увядзіце новы змест.

en: Maintaining translations
be: Падтрымка перакладаў

en: If editing content in one language requires that translated versions also be updated to reflect the change, use the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark the translations as outdated and in need of revision. Individual translations may also be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
be: Калі рэдагаванне змесціва на адной мове патрабуе, каб і перакладзеная версія таксама была адноўлена для адлюстравання зменаў, выкарыстоўвайце пераключальнік <em>Адзначыць пераклад як састарэлы</em>, каб пазначыць пераклад як састарэлы ды ў неабходнай версіі. Прыватныя пераклады могуць таксама быць пазначаны для версіі выбарам пераключальніка <em>Гэты пераклад патрабуе абнаўлення</em> у форме рэдагавання перакладу.

en: Translate content
be: Перакласці кантэнт

en: There is already a translation in this language.
be: Ужо існуе пераклад на гэтую мову.

en: Trigger: !description
be: Трыгер: !description

en: No actions available for this trigger. <a href="@link">Add action</a>.
be: Няма дзеянняў, даступных для гэтага трыгера. <a href="@link">Дадаць дзеянне</a>.

en: Missing/undefined save action (%save_aid) for %aid action.
be: Адсутнічае/не вызначана дзеянне захавання (%save_aid) для дзеяння %aid.

en: The %label action has been appended, which is required to save the property change.
be: Было дадазена дзеянне %label, якое патрэбна для захавання змены ўласцівасцяў.

en: The %label action was moved to save the property change.
be: Дзеянне %label было перанесена, каб захаваць змены ўласцівасцяў.

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
be: Трыгеры – падзеі на вашым сайце, напрыклад,  даданне новага змесціва, або  уваход карыстальніка. Модуль Trigger аб’ядноўвае гэтыя трыгеры з дзеяннямі( функцыянальнымі задачамі), напрыклад, змяшчэнне пэўных ключавых словаў  у неапублікаваным змесціве, ці адпраўка e-mail адміністратару. <a href="@url">Старонка наладак дзеянняў</a> утрымоўвае спіс існуючых дзеянняў і  дае магчымасць ствараць і змяняць пашыраныя дзеянні ( дзеянні, патрабуючыя наладжвання, такія як адрас e-mail або спіс забароненых словаў).

en: The Trigger module provides the ability to cause <em>actions</em> to run when certain <em>triggers</em> take place on your site. Triggers are events, such as new content being added to your site or a user logging in, and actions are tasks, such as unpublishing content or e-mailing an administrator. For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
be: Модуль Trigger растлумачвае ўжыванне <em>дзеянняў</em>, калі на вашым сайце выкарыстоўваюцца пэўныя <em>трыгеры</em>. Трыгеры – падзеі на вашым сайце, напрыклад,  даданне новага змесціва, або  уваход карыстальніка. Дзеянні – гэта задачы, такія як: не апублікоўваць змесціва ці адпраўленне e-mail адміністратару. Для падрабязнай інфармацыі глядзіце анлайн даведнік <a href="@trigger">Trigger module</a>.

en: Configuring triggers and actions
be: Канфігураванне трыгераў і дзеянняў

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. To set up a trigger/action combination, first visit the <a href="@actions-page">Actions configuration page</a>, where you can either verify that the action you want is already listed, or create a new <em>advanced</em> action. You will need to set up an advanced action if there are configuration options in your trigger/action combination, such as specifying an e-mail address or a list of banned words. After configuring or verifying your action, visit the <a href="@triggers-page">Triggers configuration page</a> and choose the appropriate tab (Comment, Taxonomy, etc.), where you can assign the action to run when the trigger event occurs.
be: Камбінацыя дзеянняў і трыгераў можа выконваць шмат карысных задач, такіх як адпраўка e-mail адміністратару, калі выдален акаўнт карыстальніка, альбо аўтаматычная забарона на публікацыю каментароў, якія  ўтрымоўваюць пэўныя словы. Каб усталяваць трыгер/камбінацыю дзеянняў, прайдзіце спачатку па спасылцы  <a href="@actions-page">Старонка наладжвання дзеянняў</a>, дзе вы  таксама можаце праверыць, ці знаходзіцца патрэбнае вам дзеянне ў спісе, ці  стварыць  новае <em>пашыранае</em> дзеянне. Вам будзе патрэбна ўсталяваць пашыранае дзеянне калі ёсць наладкі кіравання ў вашым трыгеры/камбінацыі дзеянняў,  такіх як  задаваць e-mail, ці спіс забароненых словаў. Пасля наладжвання і праверкі вашых дзеянняў, перайдзіце па спасылцы <a href="@triggers-page">Старонка наладжвання трыгераў</a> і абярыце падыходную закладку ( Камянтар,Таксанамія, г.д.), дзе вы можаце абраць функцыі пры падзеях трыгера.

en: When either saving new content or updating existing content
be: Ці захоўванне новага кантэнту, ці аднаўленне існуючага

en: After saving updated content
be: Пасля захавання змененага кантэнта

en: When either saving a new comment or updating an existing comment
be: Калі захоўваеш новы каментар або рэдагуеш існуючы

en: After creating a new user account
be: Пасля стварэння новага акаўнта карыстальніка

en: After updating a user account
be: Пасля абнаўлення акаўнта карыстальніка

en: Configure when to execute actions.
be: Вызначыць крытэры, калі будуць выкананыя дзеянні

en: Installing updates
be: Усталёўка абнаўленняў

en: Preparing to update your site
be: Падрыхтоўка да абнаўлення вашага сайта

en: Installing %project
be: Усталёўка %project (праекта)

en: Preparing to install
be: Падрыхтоўка да ўсталёўкі

en: Error installing / updating
be: Памылка пры ўсталёўцы / абнаўленні

en: Installed %project_name successfully
be: %project_name паспяхова усталяваны

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
be: Абнаўленне было выканана паспяхова. Ваш сайт быў выведзены з рэжыму абслугоўвання.

en: Update was completed successfully.
be: Абнаўленне было паспяхова завершана.

en: Update failed! See the log below for more information.
be: Абнаўленне не ўдалося! Глядзіце журнал ніжэй для атрымання дадатковай інфармацыі.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
be: Абнаўленне не ўдалося! Глядзіце журнал ніжэй для атрымання дадатковай інфармацыі. Ваш сайт яшчэ ў рэжыме абслугоўвання.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
be: Усталёўка паспяхова скончана. Ваш сайт выпушчаны ў рэжым эксплуатацыі.

en: Installation was completed successfully.
be: Усталёўка была паспяхова завершаная.

en: Installation failed! See the log below for more information.
be: Усталёўка не атрымалася! Глядзіце ніжэй журнал для атрымання большай інфармацыі.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
be: Усталёўка не атрымалася! Глядзіце ніжэй журнал для атрымання большай інфармацыі. Ваш сайт усё яшчэ ў рэжыме эксплуатацыі.

en: Failed to get available update data.
be: Непаспяхова атрыманы даступныя дадзеныя аднаўлення.

en: No available update data
be: Адсутнічаюць даступныя абноўленні

en: Checking available update data
be: Праверка наяўных абнаўленняў

en: Trying to check available update data ...
be: Ідзе праверка наяўных абнаўленняў...

en: Error checking available update data.
be: Памылка пры праверцы наяўных абнаўленняў дадзенных.

en: Checking available update data ...
be: Праверка наяўных абнаўленняў...

en: Checked available update data for %title.
be: Правераны наяўныя абнаўленні для %title.

en: Failed to check available update data for %title.
be: Не атрымалася праверыць  даступныя адноўленыя дадзеныя для  %title.

en: An error occurred trying to get available update data.
be: Адбылася памылка пры спробе праверыць абнаўленні.

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
be[0]: Правераныя наяўныя абнаўленні для аднаго праекта.
be[1]: Правераныя наяўныя абнаўленні для @count праектаў.
be[2]: Правераныя наяўныя абнаўленні для @count праектаў.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
be[0]: Не ўдалося атрымаць даступныя дадзеныя для аднаўлення  для аднаго праекту.
be[1]: Не ўдалося атрымаць даступныя дадзеныя для аднаўлення  для @count праектаў.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
be: Існавала праблема атрымання інфармацыі аб абнаўленні. Паспрабуйце пазней яшчэ раз.

en: (Theme)
be: (Тэма)

en: (Release notes)
be: (Нататкі рэлізу)

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version.  It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
be: Гэтае аднаўленне ёсць значнае аднаўленне версіі, якое азначае, што яно не можа быць вернута часткова з вашай цякучай версіі. Рэкамендавана, што вы чытаеце нататкі рэлізаў і працягваеце далейшыя дзеянні на вашую ўласную рызыку.

en: (Security update)
be: (Абнаўленне сістэмы бяспекі)

en: (Unsupported)
be: (Не падтрымліваецца)

en: All of your projects are up to date.
be: Усе вашы праекты знаходзяцца ў актуальным стане

en: Download these updates
be: Загрузіць гэтыя абнаўленні

en: Manual updates required
be: Патрабуецца ручное абнаўленне

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
be: Аднаўленні ядра Drupal не падтрымліваюцца ў гэты час.

en: You must select at least one project to update.
be: Вы павінны выбраць хаця б адзін праект для абнаўлення.

en: Downloading updates
be: Загрузка абнаўленняў

en: Preparing to download selected updates
be: Падрыхтоука да загрузкі выбраных абнауленняу

en: Downloading updates failed:
be: Загрузка аднаўленняў не атрымалася:

en: Updates downloaded successfully.
be: Скачка абнаўленняў завершаная

en: Fatal error trying to download.
be: Фатальная памылка пры спробе загрузіць.

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
be: Перш чым працягваць - зрабіце рэзервовае капіраванне баз дадзеных і сайтаў. <a href="@backup_url">Даведацца як</a>.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
be: Выканае абнаўленні з сайта ў рэжыме эксплуатацыі  (строга рэкамендуецца).

en: Install from a URL
be: Усталяваць з URL

en: For example: %url
be: Напрыклад: %url

en: Upload a module or theme archive to install
be: Загрузіць архіў модуля ці тэмы для усталёўкі

en: For example: %filename from your local computer
be: Напрыклад: %filename (імя файла) з вашага лакальнага кампутара

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
be: Вы павінны альбо даць URL або загрузіць архіўны файл для ўстаноўкі.

en: The provided URL is invalid.
be: Пададзены URL несапраўдны.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
be: Немагчыма знайсці праект Drupal па  %url.

en: Provided archive contains no files.
be: У архіве няма файлаў.

en: Unable to determine %project name.
be: Немагчыма вызначыць імя %project.

en: %project is already installed.
be: %project ужо ўсталяваны.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
be: Немагчыма распакаваць %file, адсутнічае архіў у прымальным фармаце.

en: Downloading %project
be: Загрузка %project

en: Failed to download %project from %url
be: Не атрымалася загрузіць %project з  %url

en: Includes:
be: Уключае ў сябе:

en: Enabled: %includes
be: Уключана: %includes

en: Disabled: %disabled
be: Адключана: %disabled

en: Depends on: !basethemes
be: Залежыць ад: !basethemes

en: Required by: %subthemes
be: Патрабуецца для: %subthemes

en: The Update manager module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts administrators to available updates. In order to provide update information, anonymous usage statistics are sent to Drupal.org. If desired, you may disable the Update manager module from the <a href='@modules'>Module administration page</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href='@update'>Update manager module</a>.
be: Модуль Update manager перыядычна правярае новыя версіі модуляў, тэмаў на вашым сайце і паведамляе адміністратарам аб даступных абнаўленнях. Таксама для таго, каб аднавіць інфармацыю ананімнай статыстыкі выкарыстання модуля, ці тэмы на Drupal.org.
    
    Па жаданню вы можаце адключыць Модуль Update manager на старонцы <a href='@modules'>адміністравання модуляў</a>. Для атрымання большых звестак глядзіце анлайн дапаможнік модуля <a href='@update'>Update manager</a>.

en: The Update manager also allows administrators to update and install modules and themes through the administration interface.
be: Update Manager таксама дазваляе адміністратарам абнаўляць і ўсталёўваць модулі і тэмы праз інтэрфейс адміністравання.

en: Checking for available updates
be: Праверка на даступныя абнаўленні

en: A report of <a href="@update-report">available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for the frequency for checking updates (which are performed during <a href="@cron">cron</a> runs) and e-mail notifications at the <a href="@update-settings">Update manager settings</a>  page.
be: Справаздача аб <a href="@update-report">даступных абнаўленнях</a> будзе паведамляць вам, калі новыя рэлізы стануць даступныя для закачкі. Вы можаце наладзіць опцыі частаты праверкі наяўнасці абнаўленняў (якія выявяцца падчас працы крона <a href="@cron">крона</a>) і e-mail паведамленняў на старонцы наладак <a href="@update-settings">Update manager</a>.

en: Performing updates through the user interface
be: Выкананне абнаўленняў праз інтэрфейс карыстальніка

en: The Update manager module allows administrators to perform updates directly through the administration interface. At the top of the <a href="@modules_page">modules</a> and <a href="@themes_page">themes</a> pages you will see a link to update to new releases. This will direct you to the <a href="@update-page">update page</a> where you see a listing of all the missing updates and confirm which ones you want to upgrade. From there, you are prompted for your FTP/SSH password, which then transfers the files into your Drupal installation, overwriting your old files. More detailed instructions can be found in the <a href="@update">online handbook</a>.
be: Модуль Update manager дазваляе адміністратарам рабіць аднаўленні напрамую выкарыстоўваючы адміністратарскі інтэрфейс. Уверсе старонак <a href="@modules_page">модуляў</a> і <a href="@themes_page">тэмаў</a> вы будзеце бачыць спасылку на новыя рэлізы. Яна будзе весці вас на <a href="@update-page">старонку абнаўленняў</a>, дзе вы ўбачыце спіс усіх прапушчаных аднаўленняў і можаце прыняць тыя, якія пажадаеце абнавіць. Там вас запытаюць ваш FTP/SSH пароль, які затым перадасць файлы ў вашу Drupal інсталяцыю і перакрые старыя файлы. Больш дэталёвыя інструкцыі могуць быць знойдзены ў <a href="@update">анлайн дапаможніку</a>.

en: Installing new modules and themes through the user interface
be: Устаноўка новых модуляў і тэмаў праз інтэрфейс карыстальніка

en: You can also install new modules and themes in the same fashion, through the <a href="@install">install page</a>, or by clicking the <em>Install new module/theme</em> link at the top of the <a href="@modules_page">modules</a> and <a href="@themes_page">themes</a> pages. In this case, you are prompted to provide either the URL to the download, or to upload a packaged release file from your local computer.
be: Вы можацце таксама ўсталяваць новыя модулі ці тэмы ў адным стылі, праз <a href="@install">старонку ўсталёўкі</a> ці націскаючы спасылку <em>Усталяваць новы модуль/тэму</em> ўверсе старонак <a href="@modules_page">модуляў</a> і  <a href="@themes_page">тэмаў</a>. У гэтым выпадку, вам прадстаўляюць, як URL для закачкі, так і загружаны рэліз файла на вашым кампьютары.

en: No update information available. <a href="@run_cron">Run cron</a> or <a href="@check_manually">check manually</a>.
be: Няма інфармацыі аб аднаўленнях. <a href="@run_cron">Запусціць крон</a> ці <a href="@check_manually">праверыць уручную</a>.

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
be: Вы можаце аўтаматычна інсталяваць апдэйты што адсутнічаюць, выкарыстоўваючы Мэнэджэр Апдэйтаў

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
be: Зараз ваш сайт наладжаны адпраўляць гэтыя email паведамленні, калі будуць даступныя які-небудзь абнаўленні. Атрымаць апавяшчэнні толькі для аднаўленняў бяспекі можна тут !url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
be: Зараз ваш сайт наладжаны адпраўляць гэтыя email паведамленні, калі будуць даступныя абнаўленні бяспекі. Атрымаць апавяшчэнні для ўсіх даступных аднаўленняў бяспекі можна тут !url.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
be: Усталяваная версія як мінімум аднаго вашага модуля ці тэмы больш не падтрымліваюцца. Абнаўленне ці забарона строга рэкамендаваны! Для ведання дэталяў глядзіце хатнюю старонку праекта.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for Drupal.
be: Праблема пры спраўджанні <a href='@update-report'> даступныя абнаўленні </ a> для Drupal ..

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for your modules or themes.
be: Існавала праблема <a href="@update-report">даступных абнаўленняў</a> для вашых модуляў ці тэмаў.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
be: Глядзі  старонку <a href="@available_updates">даступныя абнаўленні</a> для падрабязнай інфармацыі і ўсталявання патрэбнага  абнаўлення.

en: Ready to update
be: Гатовы абнавіць

en: Update manager
be: Менеджэр абнаўленняў

en: Checks for available updates, and can securely install or update modules and themes via a web interface.
be: Правяраючы даступныя аднаўленні, вы зможаце бяспечна ўсталяваць або аднавіць модулі і тэмы праз web интэрфейс.

en: No people available.
be: Няма даступных карыстальнікаў.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
be: Гэтай ролі будуць аўтаматычна нададзены правы на ўсе модулі. Змена гэтай наладкі не будзе мець эффекту для існуючых правоў.

en: Registration and cancellation
be: Рэгiстрацыя i выдаленне

en: Who can register accounts?
be: Хто можа рэгiстраваць рахункi.

en: Administrators only
be: Толькi адмiнiстратары

en: Visitors, but administrator approval is required
be: Наведвальнікі, але патрабуецца пацверджанне адміністратара.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account.
be: Абавязковая праверка пошты, калі наведвальнік стварае рахунак.

en: New users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
be: Новыя карыстальнікі абавязкова будуць правераны на правільнасць іх e-mail адрасу перад тым, як заходзіць на сайт, для іх будзе вызначаны сгенераваны сістэмай пароль. З гэтымі наладкамі забаронена карыстальнікам заходзіць адразу і выбраць свой пароль падчас рэгістрацыі.

en: When cancelling a user account
be: Пры выдаленні акаўнта карыстальніка

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href="@permissions-url">permissions</a> can override this default method.
be: Карыстальнікі з %select-cancel-method ці %administer-users <a href="@permissions-url">дазволамі</a> могуць перакрываць гэты метад па змоўчанню.

en: Select method for cancelling account
be: Выберыце метад  выдалення акаўнта

en: Administer users
be: Адміністраванне карыстальнікаў

en: Personalization
be: Персаналізацыя

en: Enable signatures.
be: Дазволіць подпіс.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
be: Каталог %directory не існуе або не перазапісвальны.

en: Enable user pictures.
be: Дазволіць малюнак карыстальніка.

en: Picture directory
be: Папка для малюнкаў

en: Picture display style
be: Адлюстраванне стылю малюнкаў

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
be: Обраны стыль будзе адлюстраваны, а арыгінальны малюнак захаваны. Стылі можна сканфігураваць на старонцы <a href="!url">Стылі Малюнкаў</a> у адміністрацыйным блоку.

en: Picture upload dimensions
be: Геаметрычныя памеры закачаных малюнкаў

en: Picture upload file size
be: Памер файла малюнка

en: E-mails
be: Электронная пошта

en: Welcome (new user created by administrator)
be: Запрашаем (новы карыстальнік створаны адміністратарам)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
be: Рэдагаваць вітальнае  e-mail паведамленне, якое пасылаецца новым удзельнікам, чые акаўнты былі створаны адміністратарам.

en: Welcome (awaiting approval)
be: Сардэчна запрашаем ( чакае пацверджання)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
be: Рэдагаваць  вітальнае  e-mail паведамленне, якое пасылаецца новым удзельнікам пры рэгістрацыі, калі неабходна  адміністратыўнае пацвярджэнне.

en: Welcome (no approval required)
be: Сардэчна запрашаем (дазвол не патрабуецца)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
be: Рэдагаваць вітальныя  e-mail паведамленні, якія пасылаюцца  новым удзельнікам падчас рэгістрацыі, калі не патрэбна пацверджання адміністратара.

en: Password recovery
be: Узнаўленне пароля

en: Edit the e-mail messages sent to users who request a new password.
be: Рэдагаваць e-mail паведамленне, якое адпраўляецца тым, хто запытаў новы пароль

en: Account activation
be: Актывацыя рахунка

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
be: Улучэнне і рэдагаванне  e-mail паведамленняў, якія пасылаюцца карыстальнікам падчас актывацыі акаўнта (калі адміністратар актывізуе акаўнт карыстальніка, які ўжо зарэгістраваўся на сайце, дзе патрабуецца пацвярджэнне адміністратара.)

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
be: Змяніць змест e-mail паведамленняў, дасылаемыя карыстальнікам, калі іх акаўнты заблакаваны.

en: Account cancellation confirmation
be: Пацверджанне выдалення акаўнта

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
be: Змяніць змест e-mail паведамленняў, дасылаемыя карыстальнікам, калі яны спрабавалі выдаліць  акаўнт.

en: Account canceled
be: Рахунак выдалены

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are canceled.
be: Актывізаваць і змяніць e-mail паведамленні, дасылаемыя карыстальнікам, калі іх акаўнты былі выдалены.

en: Notify user when account is canceled.
be: Паведаміць карыстальніка, калі акаўнт быў выдалены.

en: The role name %name already exists. Choose another role name.
be: Імя ролі %name ужо існуе. Абярыце іншае імя ролі.

en: You are logged in as %user. <a href="!user_edit">Change your password.</a>
be: Вы ўвайшлі як %user. <a href="!user_edit">Змяніце ваш пароль.</a>

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
be: Іншы карыстальнік (%other_user) ужо зайшоў на сайт з гэтага кампьютэра, але вы спрабавалі выкарыстаць адначасова спасылку для карыстальніка %resetting_user. Калі ласка <a href="!logout">выйдзіце</a> і паспрабуйце скарыстаць спасылку зноў.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
be: Аднаразовая спасылка для ўваходу, якую вы націснулі, не дзейнічае.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
be: Вы толькі што выкарысталі аднаразовую спасылку для ўваходу. Вам больш не патрэбна карыстацца гэтай спасылкай, каб увайсці. Калі ласка, змяніце ваш пароль.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
be: Гэта аднаразовы ўваход для %user_name, які перастане працаваць  %expiration_date. </p><p> Націснеце на гэту кнопку каб ўвайсці на сайт і змяніць ваш пароль.

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
be: Вы паспрабавалі выкарыставаць для ўвахода аднаразовую спасылку, якая ужо была выкарыставана і больш недзейнічае. Калі ласка запытайце іншую, выкарыстоўваючы форму  ніжэй

en: When cancelling your account
be: Пры адмене вашага акаўнта

en: When cancelling the account
be: Пры выдаленні рахунка

en: Require e-mail confirmation to cancel account.
be: Запытать е-мэйл пацьверджанне аб выдаленні акаўнта.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via e-mail.
be: Калі дазволена, карыстальнік можа пацьвердзіць выдаленне акаўнта праз е-мэйл.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
be: Калі гэтая функцыя ўключана, то карыстальнік атрымае паведамленне на e-mail пасля таго, як яго акаўнт быў выдалены.

en: Are you sure you want to cancel your account?
be: Вы сапраўды жадаеце закрыць свой рахунак?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
be: Вы сапраўды жадаеце закрыць рахунак %name?

en: Select the method to cancel the account above.
be: Выберыце спосаб выдалення акаўнта вышэй

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your e-mail address.
be: Пацвярджэнне на  выдаленне  вашага акаўнта было адпраўлена на ваш e-mail.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your user name.
be: Ваш акаўнт будзе заблакаваны і вы больш не зможаце ўвайсці. Увесь ваш  кантэнт застанецца характэрным для вашага імя карыстальніка

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
be: Ваш рахунак будзе заблакаваны і вы не зможаце больш увайсці на сайт пад гэтым іменем. Створаны вамі змест будзе схаваны на сайце, і яго змогуць убачыць толькі адміністратары.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
be: Ваш рахунак будзе выдалены і ўся інфармацыя ў ім будзе выдаленая. Створаныя вамі запісы (змест) будуць надалей паказвацца ад імені ананімнага карыстальніка (%anonymous).

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
be: Ваш рахунак будзе выдалены і ўся інфармацыя ў ім будзе выдаленая. Створаныя вамі запісы (змест) будуць таксама выдаленыя.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
be: Вы паспрабавалі скарыстацца лінкам на функцыю выдалення рахунка, але час выкарыстання гэтага лінка ўжо скончыўся. Калі ласка, вышліце лінк яшчэ раз.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
be: Дашліце запыт на выдаленне акаўнта на  %name %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
be: Токены, звязанныя з індывідуальным акаўнтам карыстальніка

en: Tokens related to the currently logged in user.
be: Токены, звязаныя з зарэгістраваным карыстальнікам

en: The User module allows users to register, log in, and log out. It also allows users with proper permissions to manage user roles (used to classify users) and permissions associated with those roles. For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
be: Модуль “ Карыстальнік” дазваляе карыстальнікам рэгістравацца, уваходзіць і  выходзіць с сайта. Ён таксама дазваляе карыстальнікам   з  уласцівымі правамі кіраваць ролямі (  каб класіфікаваць  карыстальнікаў) і правы  злучаныя з  тымі ролямі. Для падрабязнай інфармацыі  глядзі анлайн даведнік  па шляху <a href="@user">Модуль карыстальнік</a>.

en: Creating and managing users
be: Стварэнне і кіраванне карыстальнікамі

en: The User module allows users with the appropriate <a href="@permissions">permissions</a> to create user accounts through the <a href="@people">People administration page</a>, where they can also assign users to one or more roles, and block or delete user accounts. If allowed, users without accounts (anonymous users) can create their own accounts on the <a href="@register">Create new account</a> page.
be: Модуль "Карыстальнік" дазваляе карыстальнікам з адпаведнымі правамі  <a href="@permissions"> правы </a>  саздавать акаўнты праз  старонку адміністравання  <a href="@people"> Старонка адміністравання </a>, дзе яны таксама могуць дадаць карыстальнікаў да адной, ці больш ралей і блокаў, ці выдаліць акаўнты карыстальнікаў. Калі дазволена, то карыстальнікі без акаўнта ( ананімныя карсытальнікі) могуць стварыць  свой  асабісты акаўнт  на старонцы <a href="@register"> Стварыць новы акаўнт </a>.

en: User roles and permissions
be: Ролі і правы карыстальніка

en: <em>Roles</em> are used to group and classify users; each user can be assigned one or more roles. By default there are two roles: <em>anonymous user</em> (users that are not logged in) and <em>authenticated user</em> (users that are registered and logged in). Depending on choices you made when you installed Drupal, the installation process may have defined more roles, and you can create additional custom roles on the <a href="@roles">Roles page</a>. After creating roles, you can set permissions for each role on the <a href="@permissions_user">Permissions page</a>. Granting a permission allows users who have been assigned a particular role to perform an action on the site, such as viewing a particular type of content, editing or creating content, administering settings for a particular module, or using a particular function of the site (such as search).
be: <em>Ролі</em> выкарыстоўваюцца для аб’яднання  ў групы і  класіфікацыі карыстальнікаў; кожны карыстальнік можа быць  прызначаны на адну або некалькі роляў.Па змаўчанні ёсць дзве ролі: <em>ананімны карыстальнік</em> (карыстальнікі, якія  не ўвайшлі на сайт пад сваім  нікам) і <em> пацверджаны карыстальнік </em>               (карыстальнікі, які зарэгістраваліся і ўвайшлі на сайт). У залежнасці ад таго, што вы выбераце,  пры ўсталёўкі  Drupal, працэс усталявання можа мець значна больш роляў, і вы можаце стварыць  дадатковыя  асабіста наладжаныя ролі на  <a href="@roles">Старонка роляў</a>. Пасля стварэння роляў, вы можаце кожнай надаць правы  на 
    <a href="@permissions_user">Старонка правоў</a>. Падаванне правоў дазваляе карыстальнікам, якія былі  прызначаны на асаблівую ролю, выконваць розныя дзеянні на сайце, такія як: прагляд асаблівага тыпу кантэнта, змяненне і стварэнне кантэнта, адміністраванне наладак  асаблівага модуля, ці  выкарыстоўванне асаблівых функцый сайта (напр. пошук)

en: The <a href="@accounts">Account settings page</a> allows you to manage settings for the displayed name of the anonymous user role, personal contact forms, user registration, and account cancellation. On this page you can also manage settings for account personalization (including signatures and user pictures), and adapt the text for the e-mail messages that are sent automatically during the user registration process.
be: <a href="@accounts">Старонка наладак акаунта</a> дазваляе вам кіраваць наладкамі для адлюстравання імя карастальніка ў ананімнай ролі, формы персанальнага кантакту, рэгістрацыяй карыстальніка ды адхіленнем акаўнта. На гэтай старонцы вы можаце таксама кіраваць персанальнымі наладкамі (уключаючы подпісы і малюнак карыстальніка), і адаптаваць тэкст для e-mail паведамленняў, што адасланы аўтаматычна падчас рэгістрацыі новага карыстальніка.

en: By default, Drupal comes with two user roles:
be: Па змоўчанні Drupal мае дзве ролі карыстальнікаў:

en: Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.
be: Ананімны карыстальнік: гэтая роля выкарыстоўваецца для ўсіх карыстальнікаў якія не маюць акаўнта на сайце, або не ўвайшлі пад ім.

en: Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.
be: Зарэгістраваны карыстальнік: гэта роля аўтаматычна даецца аўтарызаванаму карыстальніку.

en: This form lets administrators add, edit, and arrange fields for storing user data.
be: Гэта форма дазваляе адміністратарам дадаваць, рэдагаваць ды мяняць месцамі палі для захавання дадзеных карыстальніка.

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
be: Гэта форма дазваляе адміністратарам канфігураваць вывад палёў на старонцы профіля карыстальніка.

en: User module timezone form element.
be: Элемент зоны часу формы модуля User.

en: User module history view element.
be: Элемент вываду гисторыі модуля User.

en: Administer permissions
be: Адміністраваць правы

en: View user profiles
be: Прагледзець профілі карыстальніка

en: Change own username
be: Змяніць уласнае імя карыстальніка

en: Cancel own user account
be: Закрыць акаўнт карыстальніка

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
be: Заўвага: кантэнт можа быць захаваны, неапублікаваны, выдалены альбо перанакірованы %anonymous-  карыстальнікам, у залежнасці ад сфармаваных наладак  <a href="@user-settings-url">наладкі карыстальніка</a>.

en: Select method for cancelling own account
be: Выберыце метад для адхілення свайго акаўнта.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
be: Прабелы дазваляюцца; пунктуацыя, за выключэннем кропак, знакаў пераносу, апострафаў і падкрэслівання -- забараняецца.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
be: Подпіс занадта доўгі, ён не можа быць даўжэй за  %max.

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
be: Прабачце, з вашага ІР адраса было зашмат спроб няправільнага ўваходу. Ваш ІР адрас часова заблакаваны. Паспрабуйце пазней або паспрабуйце <a href="@url">аднавіць пароль на эл. пошту.</a>

en: Cancelling account
be: Выдаленне (касаванне) рахунка карыстальніка

en: Cancelling user account
be: Выдаленне акаўнта карыстальніка

en: %name has been disabled.
be: %name быў заблакаваны

en: Account details for [user:name] at [site:name]
be: Інфармацыя пра рахунак [user:name] на сайце [site:name]

en: An administrator created an account for you at [site:name]
be: Адміністратар стварыў для вас рахунак карыстальніка на сайце [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
be: Дэталі акаўнта [user:name] на [site:name] (чакаюць зацвярджэння адміністратара)

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
be: [user:name],
    
    Дзякуй за рэгістрацыю на [site:name]. Ваша заяўка на стварэнне  акаўнту чакае зацвярджэння. 
    Як толькі яе пацвердзяць, вы атрымаеце яшчэ адзін e-mail,  з інфармацыяй як  увайсці ў сістэму, усталяваць свой пароль і інш.
    
    Каманда  [site:name]

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
be: [user:name] падаў заяўку на стварэнне акаўнта
    
    [user:edit-url]

en: Replacement login information for [user:name] at [site:name]
be: Звесткі аб замене лагіна  [user:name] на [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (approved)
be: Дэтали акаўнта для [user:name] ад [site:name] (зацвердзіць)

en: Account details for [user:name] at [site:name] (blocked)
be: Дадзеныя акаўнту для [user:name] на [site:name] (заблакіраваны)

en: Account cancellation request for [user:name] at [site:name]
be: Запыт на выдаленне акаўнту ад [user:name] з [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (canceled)
be: Дадзеныя акаўнту для [user:name] на [site:name] (выдалены)

en: Cancel the selected user accounts
be: Выдаліць выбраныя акаўнты

en: The user account %name cannot be cancelled.
be: Акаўнт карыстальніка %name не можа быць выдалены.

en: When cancelling these accounts
be: Пры выдаленні гэтых аккаўнтаў

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце выдаліць гэты акаўнт карыстальніка?

en: Cancel accounts
be: Выдаліць аккаўнты

en: To make your password stronger:
be: Каб зрабіць ваш пароль больш бяспечным:

en: Make it at least 6 characters
be: Зрабіце яго хаця б шэсць літар.

en: Add lowercase letters
be: Дадайце літары ў ніжнім рэгістры.

en: Add uppercase letters
be: Дадайце літары ў верхнім рэгістры.

en: Add numbers
be: Дадайце лічбы.

en: Add punctuation
be: Дадайце знакі пунктуацыі (коскі, кропкі, працяжнікі).

en: Make it different from your username
be: Не рабіце пароль такім жа, як ваша імя карыстальніка.

en: Weak
be: Слабы

en: Fair
be: Сярэдні

en: Blocked user: %name %email.
be: Заблакаваць карыстальніка: %name %email.

en: There is currently 1 user online. | There are currently @count users online.
be[0]: Зараз 1 карыстальнік онлайн.
    Зараз  @count карыстальнікаў онлайн.
be[1]: There are currently @count users online.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
be[0]: Прабачце, было зроблена больш за @count памылковых спроб увахода пад гэтым іменем карыстальніка. Гэты рахунак часова заблакаваны. Паспрабуйце пазней або <a href="@url">паспрабуйце аднавіць пароль</a>.
be[1]: Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.

en: Find and manage people interacting with your site.
be: Знайсці і кіраваць людзьмі, якія ўзаемадзейнічаюць з вашым сайтам.

en: Confirm account cancellation
be: Падцвердзіць адмену акаўнта

en: User passwords rehashed to improve security
be: Паролі карыстальніка павінны быць зменены для павышэння бяспекі.

en: Migrated user time zones
be: Пераход карыстальніка ў гадзінных паясах

en: Minimal
be: Мінімальны

en: Start with only a few modules enabled.
be: Пачаць толькі з некалькімі ўключанымі модулямі

en: Basic page
be: Асноўная старонка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
be: Выкарыстоўвайце <em>асноўныя старонкі</em> для вашага статычнага кантэнту, такога як старонка "Пра нас"

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
be: Выкарыстоўвайце тэгі для групавання артыкулаў па катэгорыях на падобныя тэмы

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
be: Увядзіце праз коску спіс слоў, якія апісваюць гэты кантэнт

en: Install with commonly used features pre-configured.
be: Усталяваць са звыклымі наладкамі.

en: Content width
be: Шырыня зместу

en: Fluid width
be: Гнуткая шырыня

en: Fixed width
be: Фіксаваная шырыня

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
be: Пазначце, кантэнт будзе згортвацца па усталяванай шырыні ці будзе рухома расцягвацца па шырыні акна браўзера.

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
be: Многаслупковая тэма, якая можа быть наладжана са змяненем колераў і пераключацца паміж усталяванай разметкай і разметкай з рухомай шырынёй

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
be: Простая аднаслупковая, таблічная, з гнуткай шырынёй тэма адміністравання

en: This theme demonstrates Drupal's default HTML markup and CSS styles. To learn how to build your own theme and override Drupal's default code, see the <a href="http://drupal.org/theme-guide">Theming Guide</a>.
be: Гэта тэма дэманструе будову базавых HTML шаблонаў у Drupal і базавыя стылі CSS. Каб навучыцца рабіць уласныя тэмы і мяняць базавы код Drupal, глядзіце <a href="http://drupal.org/theme-guide">Theming Guide (Дапаможнік па тэмізацыі)</a>.

en: Image style
be: Стыль выявы

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
be[0]: 1 абнаўленне ў чаканні (@number_applied выкарыстоўваюцца, @number_incompatible прапушчана)
be[1]: Абнаўленні колькасцю @count у чаканні(@number_applied выкарыстоўваюцца, @number_incompatible прапушчана)

en: The Blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>. By default, the blog entries are displayed by creation time in descending order, with comments enabled, and are promoted to the site's front page. For more information, see the online handbook entry for <a href='@blog'>Blog module</a>.
be: Модуль Blog дазваляе зарэгістраваным карыстальнікам весці анлайн часопіс, альбо <em>блог</em>. Блогі складаюцца з асобных <em>запісаў блога</em>. Па змаўчанню, запісы блога з ўключанымі каментарамі адлюстроўваюцца згодна даты ўтварэння ў парадку змяншэння, і рэкламуюцца на галоўнай старонцы сайту.  За падрабязнай інфармацыяй звяртайцеся да артыкулу ў анлайнавым дапаможніку пад назвай <a href='@blog'>модуль Blog</a>.

en: Author textfield
be: Тэкставае поле "Аўтар"

en: Subject textfield
be: Тэкставае поле тэмы

en: A contact form with category %category already exists.
be: Кантактная форма з кагэторыяй %category ужо иснуе.

en: Hello !recipient-name,
be: Прывітаннне !recipient-name,

en: Attempt to create an instance of a field @field_name that doesn't exist or is currently inactive.
be: Спроба стварыць экзэмпляр поля @field_name, якое не існуе, ці не актыўна на дадзены момант.

en: Attempt to create an instance of field @field_name on bundle @bundle that already has an instance of that field.
be: Спроба стварыць копію поля @field ў пакеце @bundle, які ўжо мае копію гэтага поля.

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
be: API поля дадаць палі да сутнасцяў падобна Матэрыялу ці Карыстальнікам.

en: Overview of fields on all entity types.
be: Агляд палёў усіх тыпаў аб'ектаў.

en: Configuring text formats
be: Канфігураванне тэкставых фарматаў

en: Configure text formats on the <a href="@formats">Text formats page</a>. <strong>Improper text format configuration is a security risk</strong>. To ensure security, untrusted users should only have access to text formats that restrict them to either plain text or a safe set of HTML tags, since certain HTML tags can allow embedding malicious links or scripts in text. More trusted registered users may be granted permission to use less restrictive text formats in order to create rich content.
be: Сканфігуруйце тэкставыя фарматы на <a href="@formats">старонцы Тэкставыя фарматы</a>. <strong>Неадпаведная канфігурацыя тэкставага фармата нясе пагрозу бяспекі</strong>. Для найбольшай бяспекі сумніўныя карыстальнікі павінны мець доступ толькі да простага тэксту альбо надзейных набораў тэгаў HTML, паколькі некаторыя тэгі HTML дазваляюць убудоўваць у тэкст злосныя спасылкі або скрыпты. Для таго, каб стварыць багатае змесціва, больш давераным зарэгістраваным карыстальнікам могуць быць наданыя правы для выкарыстоўвання абмежаваных тэкставых фарматаў.

en: Users with access to more than one text format can use the <em>Text format</em> fieldset to choose between available text formats when creating or editing multi-line content. Administrators can define the text formats available to each user role, and control the order of formats listed in the <em>Text format</em> fieldset on the <a href="@text-formats">Text formats page</a>.
be: Карыстальнікі, у якіх ёсць доступ да больш чым аднаго тэкставага фармату, пры стварэнні ці рэдагаванні шматрадковага змесціва могуць выкарыстоўваць набор палёў <em>Тэкставы фармат</em> для таго, каб выбіраць паміж даступнымі тэкставымі фарматамі. Адміністратары могуць вызначаць тэкставыя фарматы, даступныя для кожнай ролі карыстальніка, і кіраваць парадкам фарматаў, якія пералічаны ў наборы палёў <em>Тэкставы фармат</em>, на <a href="@text-formats">старонцы Тэкставыя фарматы</a>.

en: Text formats define the HTML tags, code, and other formatting that can be used when entering text. <strong>Improper text format configuration is a security risk</strong>. Learn more on the <a href="@filterhelp">Filter module help page</a>.
be: Тэкставыя фарматы вызначаюць тэгі HTML, коды і іншае фарматаванне, якое можа быць выкарастана пры ўводзе тэкста. <strong>Неадпаведная канфігурацыя тэкставага фармата нясе пагрозу бяспекі</strong>. Больш даведацца пра гэта вы можаце на <a href="@filterhelp">на старонке дапамогі модуля Filter</a>.

en: Show more content
be: Паказаць больш змесціва

en: Collapse
be: Згарнуць

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
be: Фрэймворк для тэсціравання патрабуе, каб DOMDocument класы былі дастуныя. Праверце канфігурацыю каманд на <a href="@link-phpinfo">старонцы інфармацыі PHP</a>.

en: Error messages to display
be: Адлюстраваць паведамленні аб памылках

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
be: Гэта рэкамендуецца для сайтаў у рэжыме эксплуатацыі, дзе не адлюстроўваюцца памылкі.

en: Cannot open %file_path
be: Немагчыма адкрыць %file_path

en: Term name textfield
be: Тэкставае поле для імя тэрміна

en: Term description textarea
be: Тэкставая прастора для апісання тэрміну

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the e-mail.
be: Інструкцыі па змене пароля будуць высланы на %email. Вы павінны выйсті, каб скарыстацца спасылкай у электроннай пошце для скіду пароля.

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
be: Увядзіце ваш цяпершані пароль каб памяняць адрас email %mail або запытаць новы пароль: %pass. !request_new.

en: Current password
be: Бягучы пароль

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
be: Пароль уведзены няправільна; абавязкова ўвядзіце пароль, каб памяняць імя карыстальніка %name.

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
be: Вам высланы ліст з далейшымі інструкцыямі па эл. пошце на адрас <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
be: Вам высланы ліст з далейшымі інструкцыямі па эл. пошце на ваш адрас.

en: Configure user accounts.
be: Наладкі акаўнтаў карыстальнікаў

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, fields, and user pictures.
be: Наладзіць стандарт паводзін карыстачоў, у тым ліку патрабаванні да рэгістрацыі, паведамленняў электроннай пошты, палі і малюнкі карыстальнікаў.

en: %module module installed.
be: %module модуль усталяваны.

en: Table %name already exists.
be: Табліца %name ужо існуе.

en: Cannot rename %table to %table_new: table %table doesn't exist.
be: Немагчыма перайменаваць %table у %table_new: табліца %table не існуе.

en: Cannot rename %table to %table_new: table %table_new already exists.
be: Немагчыма перайменаваць %table у %table_new: табліца %table_new ужо існуе.

en: Cannot add field %table.%field: table doesn't exist.
be: Немагчыма дадаць поле ў табліцы %table.%field: табліца не існуе

en: Cannot add field %table.%field: field already exists.
be: Немагчыма дадаць поле ў табліцы %table.%field: поле ўжо існуе.

en: Cannot set default value of field %table.%field: field doesn't exist.
be: Немагчыма ўсталяваць значэнне па змаўчанні ў полі табліцы %table.%field: поле не існуе.

en: Cannot remove default value of field %table.%field: field doesn't exist.
be: Немагчыма выдаліць значэнне па змаўчанні ў полі табліцы %table.%field: поле не існуе.

en: Cannot add primary key to table %table: table doesn't exist.
be: Не магу дадаць першасны ключ у табліцу %table: табліца не знойдзена.

en: Cannot add primary key to table %table: primary key already exists.
be: Не магу дадаць першасны ключ у табліцу %table: першасны ключ ужо выкарыстоўваецца

en: Cannot add unique key %name to table %table: table doesn't exist.
be: Не магу дадаць унікальны ключ %name у табліцу %table: табліца не існуе.

en: Cannot add unique key %name to table %table: unique key already exists.
be: Немагчыма дадаць унікальны ключ %name  у табліцу %table: унікальны ключ ўжо існуе.

en: Cannot add index %name to table %table: table doesn't exist.
be: Немагчыма дадаць індэкс %name у табліцы %table: табліца не існуе.

en: Cannot add index %name to table %table: index already exists.
be: Немагчыма дадаць індэкс %name у табліцы %table: індэкс ужо існуе.

en: Cannot change the definition of field %table.%name: field doesn't exist.
be: Немагчыма змяніць вызначэнне поля %table.%name: поле не існуе.

en: Cannot rename field %table.%name to %name_new: target field already exists.
be: Немагчыма перайменаваць поле %table.%name у %name_new:  мэтавае поле ўжо існуе.

en: Use this page to create a new custom block.
be: Выкарыстоўвайце гэтую старонку для стварэння новых блокаў.

en: Number of recent blog posts to display
be: Колькасць апошніх запісаў блога для адлюстравання

en: @node_type comment
be: @node_type каментар

en: Edit comment %comment
be: Рэдагаваць каментар %comment

en: The Field UI module provides an administrative user interface (UI) for attaching and managing fields. Fields can be defined at the content-type level for content items and comments, at the vocabulary level for taxonomy terms, and at the site level for user accounts. Other modules may also enable fields to be defined for their data. Field types (text, image, number, etc.) are defined by modules, and collected and managed by the <a href="@field">Field module</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@field_ui" target="_blank">Field UI module</a>.
be: Модуль Field UI забяспечвае адміністрацыйны карыстальніцкі інтэрфейс (UI) для далучэння і кіравання палямі. Палі могуць быць вызначаны на ўзроўні тыпу змесціва для ўтрымання элементаў і каментароў, на ўзроўні слоўніка для тэрмінаў таксанаміі, і на ўзроўні сайта для карыстальніцкіх контаў. Іншыя модулі могуць таксама дазваляць палі, вызначаныя для сваіх дадзеных. Палі тыпаў (тэкст, малюнак, лік і г.д.) вызначаюцца модулямі, яны збіраюцца і кіруюцца <a href="@field">модулем Field</a>. Для атрымання дадатковай інфармацыі, глядзіце анлайн даведнік па спасылцы <a href="@field_ui" target="_blank">модуль Field UI</a>.

en: Planning fields
be: Планаванне палёў

en: What the field will be called
be: Як будзе названа поле

en: A field has a <em>label</em> (the name displayed in the user interface) and a <em>machine name</em> (the name used internally). The label can be changed after you create the field, if needed, but the machine name cannot be changed after you have created the field.
be: Кожнае поле мае <em>цэтлік</em> (назва, якая адлюстроўваецца ў інтэрфейсе карыстальніка) і  <em>машынную назву</em> (назву для ўнутранага карыстання). Цэтлік можна пры неабходнасці змяніць пасля таго, як вы стварылі поле, але машынную назву нельга змяняць пасля стварэння поля.

en: What type of data the field will store
be: Тып дадзеных, які будзе захоўваць поле

en: Each field can store one type of data (text, number, file, etc.). When you define a field, you choose a particular <em>field type</em>, which corresponds to the type of data you want to store. The field type cannot be changed after you have created the field.
be: Кожнае поле можа захоўваць адзін тып дадзеных (тэкст, лік, файл і г.д.). Калі вы вызначаеце поле, вы выбіраеце адмысловы <em>тып поля</em>, якія адносіцца да тыпу дадзеных, якія вы хочаце захоўваць. Тып поля ня можа быць зменяны пасля стварэння поля.

en: How the data will be input and displayed
be: Як дадзеныя будуць уводзіцца і адлюстроўвацца

en: How many values the field will store
be: Колькі значэнняў будзе захоўваць поле

en: You can store one value, a specific maximum number of values, or an unlimited number of values in each field. For example, an employee identification number field might store a single number, whereas a phone number field might store multiple phone numbers. This setting can be changed after you have created the field, but if you reduce the maximum number of values, you may lose information.
be: Вы можаце захоўваць адно значэнне, вызначаную максімальную колькасць значэнняў або неабмежаваную колькасць значэнняў у кожным полі. Напрыклад, поле ідэнтыфікацыйнага нумара супрацоўніка можа захоўваць толькі адзін нумар, у той час як поле нумару тэлефона можа захоўваць некалькі тэлефонных нумароў. Гэты параметр можа быць зменены пасля стварэння поля, але калі вы памяншаеце максімальную колькасць значэнняў, вы рызыкуеце часткова страціць інфармацыю.

en: Reusing fields
be: Паўторнае выкарыстанне палёў

en: Once you have defined a field, you can reuse it. For example, if you define a custom image field for one content type, and you need to have an image field with the same parameters on another content type, you can add the same field to the second content type, in the <em>Add existing field</em> area of the user interface. You could also add this field to a taxonomy vocabulary, comments, user accounts, etc.
be: Аднойчы вызначыўшы поле, вы можаце паўторна выкарыстоўваць яго. Напрыклад, вы вызначылі сваё поле выявы для аднаго тыпа, і маеце патрэбу мець поле выявы з такімі жа параметрамі ў іншым тыпе змесціва. Абіраеце вобласць <em>Дадаць існуючае поле</em> у карыстальніцкім інтэрфейсе. Вы маглі б таксама дадаваць поле ў слоўнік таксанаміі, каментары, карыстальніцкі акаунт і інш.

en: Some settings of a reused field are unique to each use of the field; others are shared across all places you use the field. For example, the label of a text field is unique to each use, while the setting for the number of values is shared.
be: Некаторыя налады паўторнага поля з'яўляюцца ўнікальнымі для кожнага выкарыстоўвання поля, а іншыя з'яўляюцца агульнымі для ўсіх месцаў, дзе вы выкарыстоўваеце поле. Напрыклад, адзнака тэкставага поля з'яўляецца унікальнай для кожнага выкарыстоўвання, у той час як наладкі падзяляюцца для шэрагу значэнняў.

en: There are two main reasons for reusing fields. First, reusing fields can save you time over defining new fields. Second, reusing fields also allows you to display, filter, group, and sort content together by field across content types. For example, the contributed Views module allows you to create lists and tables of content. So if you use the same field on multiple content types, you can create a View containing all of those content types together displaying that field, sorted by that field, and/or filtered by that field.
be: Ёсць дзве асноўныя прычыны для паўторнага выкарыстоўвання палёў. Па-першае, паўторнае выкарыстоўванне палёў дазваляе зэканоміць час на вызначэнне новых палёў. Па-другое, паўторнае выкарыстоўванне палёў дазваляе адлюстроўваць, фільтраваць, групаваць і сартаваць змесціва па палях сярод тыпаў змесціва. Напрыклад, спрыяльны модуль Views дазваляе ствараць спісы і табліцы зместу. Так што, калі вы выкарыстоўваеце адно і тое ж поле для некалькіх тыпаў змесціва, вы можаце стварыць View, які будзе змяшчаць ўсе гэтыя тыпы змесціва разам: адлюстраваныя, сартаваныя, і / або фільтраваныя па гэтаму полю.

en: Fields on content items
be: Палі для пунктаў змесціва

en: Fields on content items are defined at the content-type level, on the <em>Manage fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you define a field for a content type, each content item of that type will have that field added to it. Some fields, such as the Title and Body, are provided for you when you create a content type, or are provided on content types created by your installation profile.
be: Палі ў элементах змесціва вызначаюцца на ўзроўні тыпу, на закладцы <em>Кіраванне палямі</em> старонкі рэдагавання тыпу змесціва (якая даступна са <a href="@types">старонкі Тыпы змесьціва</a>). Калі вы вызначаеце поле для тыпу змесціва, то дадзенае поле будзе дадана да кожнага элемента гэтага тыпа. Некаторыя палі, такія як Назва і Цела, выдаюцца вам пры стварэнні тыпу змесціва, альбо выдаюцца для тыпаў змесціва, створаных вашым установачным профілем.

en: Fields on taxonomy terms
be: Палі ў тэрмінах таксанаміі

en: Fields on taxonomy terms are defined at the taxonomy vocabulary level, on the <em>Manage fields</em> tab of the vocabulary edit page (which you can reach from the <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>). When you define a field for a vocabulary, each term in that vocabulary will have that field added to it. For example, you could define an image field for a vocabulary to store an icon with each term.
be: Палі ў тэрмінах таксанаміі вызначаюцца на ўзроўні таксанамічнага слоўніка, у закладцы <em>Кіраваць палямі</em> на старонцы рэдагавання слоўніка (на якую вы можаце патрапіць са <a href="@taxonomy">Старонкі таксанаміі</a>). Калі вы вызначаеце поле для слоўніка, гэта поле дадаецца да кожнага тэрміна ў слоўніку. Напрыклад, вы можаце вызначыць поле малюнка для слоўніка, каб захоўваць значок з кожным тэрмінам.

en: Fields on user accounts
be: Палі для акаўнта карыстальніка

en: Fields on user accounts are defined on a site-wide basis on the <a href="@fields">Manage fields tab</a> of the <a href="@accounts">Account settings</a> page. When you define a field for user accounts, each user account will have that field added to it. For example, you could add a long text field to allow users to include a biography.
be: Палі для рахункаў карыстальнікаў вызначаюцца для ўсяго сайта на<a href="@fields">закладцы Кіраваць палямі</a> старонкі <a href="@accounts">Наладкі рахунка</a>. Калі вы вызначаеце поле для рахункаў карыстальнікаў,  то гэта поле адразу дадаецца да кожнага рахунка. Напрыклад, вы маглі б дадаць поле для доўгага тэкста, якое дазваляе карыстальнікам улучаць біяграфію.

en: Fields on comments
be: Палі ў каментарах

en: Fields on comments are defined at the content-type level, on the <em>Comment fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you add a field for comments, each comment on a content item of that type will have that field added to it. For example, you could add a website field to the comments on forum posts, to allow forum commenters to add a link to their website.
be: Палі для каментароў вызначаюцца на ўзроўні тыпу змесціва, на закладцы <em>палі Каментароў</em> старонкі рэдагавання тыпаў змесціва (<a href="@types">Старонка тыпаў змесціва</a>). Калі вы дадаеце поле для каментароў, кожны каментар элементу змесціва гэтага тыпу будзе мець поле, даданае да яго. Напрыклад, вы можаце дадаць поле вэб-сайта да каментара на форуме, каб дазволіць каментатарам форума дадаваць спасылкі на свой вэб-сайт.

en: Administer text formats and filters
be: Адміністраваць фарматы тэксту і фільтры

en: @type language detection
be: @type вызначэння мовы

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
be: Радкі ў загружаным файле замяняюць існуючыя, даданыя і новыя радкі. Шматлікі фармат абноўлены.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
be: Існуючыя радкі і шматлікі фармат захаваны, даданы толькі новыя  радкі.

en: Define how to decide which language is used to display page elements (primarily text provided by Drupal and modules, such as field labels and help text). This decision is made by evaluating a series of detection methods for languages; the first detection method that gets a result will determine which language is used for that type of text. Define the order of evaluation of language detection methods on this page.
be: Вызначце, як вырашыць, якую мову выкарыстоўваць для адлюстравання элементаў старонак (у асноўным, тэкст, прадстаўлены Drupal і модулі, напрыклад, цэтлікі палёў і даведка). Гэта рашэнне прынята па ацэнцы шэрагу метадаў выяўлення моў; першы метад выяўлення, які атрымлівае вынік, будзе вызначаць, якая мова выкарыстоўвалася для дадзенага тыпу тэксту. Вызначыць парадак, у якім метады выяўлення будуць ацэньваць мовы, можна на гэтай старонцы.

en: User interface text
be: Тэкст інтэрфейса карыстальніка

en: Use the detected interface language.
be: Выкарыстоўваць вызначаную мову інтэрфейса.

en: Add new %type
be: Дадаць новы %type

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
be: Новы набор створаны капіяваннем элементаў з вашага звычайнага набору хуткіх спасылак.

en: The new set is created by copying items from the %default set.
be: Новы набор створаны капіраваннем элементаў з набора %default.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
be: Вы зараз выкарыстоўваеце %set-name набор хуткіх спасылак.

en: edit set name
be: рэдагаваць набор імёнаў

en: delete set
be: выдаліць набор

en: Create new set
be: Стварыць новы набор

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
be: Набор хуткіх спасылак %set_name быў створаны. Вы можаце змяняць яго на гэтай старонцы.

en: Updated set name to %set-name.
be: Абноўлена імя ўсталявання %set-name.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
be: Калі вы абралі гэты набор хуткіх спасылак па змоўчанні для некалькіх ці ўсіх карыстальнікаў, выдаленне набору будзе ўздзенічаць на іх.

en: Are you sure you want to delete the shortcut set %title?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць набор хуткіх спасылак  %title?

en: The shortcut set %title has been deleted.
be: Набор хуткіх спасылак  %title быў выдален.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
be[0]: 1 карыстальнік абраў або быў падпісаны на гэты набор хуткіх спасылак.
be[1]: @count карыстальнікаў абралі або былі падпісаны на гэты набор хуткіх спасылак.

en: The Shortcut module allows users to create sets of <em>shortcut</em> links to commonly-visited pages of the site. Shortcuts are contained within <em>sets</em>. Each user with <em>Select any shortcut set</em> permission can select a shortcut set created by anyone at the site. For more information, see the online handbook entry for <a href="@shortcut">Shortcut module</a>.
be: Модуль Shortcut дазваляе карыстальнікам ствараць наборы <em>хуткіх спасылак</em>  на найбольш  наведвальных старонкі сайта. Хуткія спасылкі  знаходзяцца ўнутры <em>набораў</em>. Кожны карыстальнік з  правамі <em>Абраць любы набор хуткіх спасылак </em>, можа абраць  набор хуткіх спасылак, створаных любым  на сайце. Для падрабязнай інфармацыі глядзіце анлайн-даведнік у  <a href="@shortcut">Модулі  Shortcut</a>.

en: Administering shortcuts
be: Хуткія спасылкі адміністравання

en: Users with the <em>Administer shortcuts</em> permission can manage shortcut sets and edit the shortcuts within sets from the <a href="@shortcuts">Shortcuts administration page</a>.
be: Карыстальнікі з дазволамі <em>Адміністраваць хуткія спасылкі</em> могуць кіраваць наборамі хуткіх спасылак і рэдагаваць самі хуткія спасылкі на <a href="@shortcuts">Старонцы Адміністравання Хуткіх Спасылак</a>.

en: Choosing shortcut sets
be: Абранне набораў хуткіх спасылак

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
be: Карыстальнікі з дазволамі пераключаць наборы хуткіх спасылак могуць абіраць набор хуткіх спасылак для выкарыстання ў закладках Хуткіх спасылак на іхняй старонцы рахунка.

en: The Shortcut module creates an add/remove link for each page on your site; the link lets you add or remove the current page from the currently-enabled set of shortcuts (if your theme displays it and you have permission to edit your shortcut set). The core Seven administration theme displays this link next to the page title, as a small + or - sign. If you click on the + sign, you will add that page to your preferred set of shortcuts. If the page is already part of your shortcut set, the link will be a - sign, and will allow you to remove the current page from your shortcut set.
be: Модуль Shortcut стварае спасылку дадаць/выдаліць на кожную старонку вашага сайта; спасылка дазваляе вам  дадаваць ці  выдаляць бягучую старонку з  дзейнага набора хуткіх спасылак ( калі ваша тэма адлюстроўвае гэта і ў вас ёсць правы  рэдагаваць набор вашых хуткіх спасылак). Адміністрацыйная тэма ядра Seven адлюстроўвае  гэтую спасылку побач з  назвай старонкі, як маленькі знак + ці -. Калі вы націснеце знак +, вы дадасце гэтую старонку да свайго  упадабанага набора хуткіх спасылак. Калі старонка уже з’яўляецца часткай  вашага набора хуткіх спасылак, спасылка будзе са знакам – і будзе дазваляць вам выдаліць бягучую старонку  з набора хуткіх спасылак.

en: Define which shortcut set you are using on the <a href="@shortcut-link">Shortcuts tab</a> of your account page.
be: Вызначце, які набор хуткіх спасылак вы выкарыстоўваеце ў <a href="@shortcut-link">закладцы Хуткіх спасылак</a> вашай старонкі рахунка.

en: Edit current shortcut set
be: Рэдагаваць дзейны набор цэтлікаў

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
be: Рэдагаванне бягучага набора хуткіх спасылак будзе ўздзейнічаць на іншых карыстальнікаў, калі гэты набор будзе падпісаны або абраны іншымі карыстальнікамі. Прадстаўце дазвол "Абраць любы набор гарачых спасылак" сярод гэтага дазволу і будзе прадастаўлены дазвол рэдагаваць любы набор хуткіх спасылак.

en: Select any shortcut set
be: Абярыце любы набор цэтлікаў

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
be: З усіх набораў хуткіх спасылак, абярыце адзін, які будзе актыўным. Без гэтага права, хуткія спасылкі для карыстальнікаў абірае адміністратар.

en: Add and modify shortcut sets.
be: Дадаць і змяніць наборы цэтлікаў.

en: Add shortcut set
be: Дадаць набор цэтлікаў

en: Edit set name
be: Рэдагаваць імя набору

en: Delete shortcut set
be: Выдаліць набор цэтлікаў

en: @remote could not be saved to @path.
be: @remote нельга захаваць у @path

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@system_requirements">system requirements page</a> for more information):
be: Drupal патрабуе ўключыць PHP пашырэнні з наступнага спісу (глядзі <a href="@system_requirements">сістэмныя патрабаванні</a> па дадатковую інфармацыю):

en: Database support
be: Падтрымка базы дадзеных

en: Your web server does not appear to support any common PDO database extensions. Check with your hosting provider to see if they support PDO (PHP Data Objects) and offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
be: Ваш вэб-сервер не падтрымлівае ніякіх звычайных PDO пашырэнняў баз дадзеных. Запытайце ў вашага хостынг правайдэра праверыць, ці падтрымліваюць яны PDO (PHP Data Objects) і ці прапаноўваюць базы дадзеных, якія <a href="@drupal-databases">падтрымлівае сама Drupal</a>.

en: Footer first column
be: Першы слупок футэра

en: Footer second column
be: Другі слупок футэра

en: Footer third column
be: Трэці слупок футэра

en: Footer fourth column
be: Чацвёрты слупок футэра

en: Kyrgyz
be: Кіргізскі

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
be: Немагчыма выклікаць тэму(), пакуль не загрузяцца ўсе модулі.

en: GD library PNG support
be: GD бібліятэка падтрымкі PNG

en: The date the comment was most recently updated.
be: Дата апошняга рэдагавання каментара.

en: Comment posted: %subject.
be: Каментар размешчаны: %subject.

en: On value
be: Па значэнні

en: If left empty, "1" will be used.
be: Калі пакінуць пустым, будзе выкарыстоўвацца "1".

en: Off value
be: Адключыць значэнне

en: If left empty, "0" will be used.
be: Калі пакінуць пустым, будзе выкарыстаны "0".

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
be: Гэта поля было адключана, паколькі ў вас няма дастатковых правоў для яго рэдагавання.

en: Select a forum.
be: Выбраць форум.

en: The GD Library for PHP is enabled, but was compiled without support for functions used by the rotate and desaturate effects. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">the PHP manual</a>.
be: GD бібліятэка для PHP уключана, аднак яна была складзена без падтрымкі функцый, якія выкарыстоўваюцца эфектамі паніжэння насычанасці і вярчэння. Мабыць, яна была складзена з выкарыстаннем афіцыйных GD бібліятэк з http://www.libgd.org, замест GD бібліятэкі, уключанай у PHP. Вы павінны нанова скласці PHP -- з-gd, выкарыстоўваючы для гэтага ўключаную GD  бібліятэку. Глядзіце <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">даведнік PHP</a>.

en: GD library rotate and desaturate effects
be: Эфекты павароту і бескаляровасці з бібліятэкі GD

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
be: Праглядаць, змяняць, выдаляць усё змесціва нагледзячы на абмежаванні дазволаў.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID.
be: Вы павінны пацвердзіць ваш e-mail для гэтага рахунка перад тым, як увайсці  па OpenID.

en: The HTML ID %id is unique.
be: HTML ID %id унікальны.

en: Syslog format
be: Сістэмны журнал фарматаў

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
be: Вызначце фармат запіса сістэмнага журнала. Даступныя велічыні: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Асноўны URL сайта.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Часовая метка Unix запіса журнала.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Катэгорыя, да якой належыць гэта паведамленне.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP-адрас карыстальніка, які ўключае паведамленне.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>Запытаны URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer, калі даступны.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd> ID карыстальніка.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Спасылка,каб звязаць з паведамленнем.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Паведамленне для захоўвання ў журнале.</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
be: Знешнія рэсурсы могуць быць аптымізаваныя аўтаматычна, што можа зменшыць і памер, і колькасць запытаў да вашага сайта.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
be: Дата ў фармаце 'time-since'. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
be: Месцаванне файла адносна кораня Drupal.

en: HTTP error @errorcode occurred when trying to fetch @remote.
be: Пры спробе дасягнуць @remote адбылася HTTP памылка @errorcode.

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services. If you are certain that Drupal can access web pages but you are still seeing this message, you may add <code>$conf['drupal_http_request_fails'] = FALSE;</code> to the bottom of your settings.php file.
be: Вашыя сістэмныя альбо сеткавыя наладкі не дазваляюць Drupal'у дасягаць вэб-старонак у выніку паніжанай функцыянальнасці. Гэта можа быць выклікана наладкамі вэб-сервера альбо PHP. Гэта неабходна вырашыць для таго, каб загружаць звесткі пра даступныя аднаўленні, атрымліваць стужкі модуля Aggregator, заходзіць на сайт праз OpenID, ці выкарыстоўваць іншыя сеткава залежныя сэрвісы. Калі вы ўпэўнены, што Drupal можа дасягаць знешніх вэб-старонак, але ўсё яшчэ бачыце гэта паведамленне, вы можаце дадаць код <code>$conf['drupal_http_request_fails'] = FALSE;</code> унізе файла наладак settings.php.

en: A translation of %title in %language already exists, a new %type will be created instead of a translation.
be: Пераклад %title на %language ужо існуе, замест перакладу будзе створаны новы %type.

en: Your modules have been downloaded and updated.
be: Вашыя модулі былі загружаныя і абноўленыя.

en: <a href="@update">Run database updates</a>
be: <a href="@update">Запуск абнаўлення базы дадзеных</a>

en: @name <em>(locked)</em>
be: @name <em>(зачынена)</em>

en: Are you sure you want to delete the role %name ?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць ролю %name ?

en: Permissions let you control what users can do and see on your site. You can define a specific set of permissions for each role. (See the <a href="@role">Roles</a> page to create a role). Two important roles to consider are Authenticated Users and Administrators. Any permissions granted to the Authenticated Users role will be given to any user who can log into your site. You can make any role the Administrator role for the site, meaning this will be granted all new permissions automatically. You can do this on the <a href="@settings">User Settings</a> page. You should be careful to ensure that only trusted users are given this access and level of control of your site.
be: Правы дазваляюць вам кантраляваць тое, што могуць рабіць і бачыць карыстальнікі  на вашым сайце.  Вы можаце  задаць  асабісты  набор  правоў для кожнай ролі. ( Глядзі  старонку стварэння ролі <a href="@role">Ролі</a> ) Дзве важныя  ролі  --  Зарэгістраваныя карыстальнікі і Адміністратары.  Любыя правы,  пададзенныя    Зарэгістраваным карыстальнікам будуць пададзены  любым карыстальнікам, якія   могуць увайсці на ваш сайт. Любую ролю вы можаце зрабіць роляй Адміністратара на сайце. Гэта значыць, што  ўсе новыя  правы будуць падавацца аўтаматычна . Гэта  вы можаце зрабіць на старонцы <a href="@settings">Наладкі карыстальнікаў</a>. Вы павінны быць  асцярожны і  падаваць доступ і кантроль над сайтам  толькі надзейным карыстальнікам.

en: Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined on the <a href="@permissions">permissions page</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the names and order of the roles on your site. It is recommended to order your roles from least permissive (anonymous user) to most permissive (administrator). To delete a role choose "edit role".
be: Ролі дазваляюць вам добра наладзіць бяспеку і адміністраванне Drupal. Ралявыя вызначэнні групы карыстальнікаў маюць дакладныя прывілеі, якія вызначаны на старонцы <a href="@permissions">дазволаў</a>. Групы роляў бываюць: ананімныя карыстальнікі, зарэгістраваныя карыстальнікі, адміністратар і гэтак далей. У гэтай галінцы вы можаце вызначаць імёны і парадак роляў на вашым сайце. Рэкамендавана ўладкаваць вашыя ролі з мінімальных дазволаў (для ананімных карыстальнікаў) да максімальных дазволаў (для адміністратара). Каб выдаліць ролю абярыце "рэдагаваць ролю".

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
be: Выкарыстоўвайце <em>артыкулы</em> для тэрміновага кантэнту, такога як навіны, прэс-рэлізы або паведамленні ў блогу

en: Filipino
be: Тагальская

en: Swiss German
be: швейцарскі нямецкі

en: Scots
be: шатландскі

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
be: Абраны файл %filename ня можа быць загружаны. Дазволены файлы толькі з наступнымі пашырэннямі: %extensions.

en: Cache pages for anonymous users
be: Схаваць старонку для ананімных карыстальнікаў

en: Bartik
be: Барцік

en: A flexible, recolorable theme with many regions.
be: Гнуткая тэма з мноствам рэгіёнаў і з магчымасцю змены колераў.

en: Highlighted
be: Выдзелены

en: Sidebar second
be: Другі сайдбар

en: Triptych first
be: Трыпціх нумар адзін

en: Triptych middle
be: Сярэдні трыпціх

en: Triptych last
be: Апошні трыпціх

en: Main background
be: Асноўны фон

en: Sidebar background
be: Фон сайдбару

en: Sidebar borders
be: Межы сайдбару

en: Footer background
be: Фон футэру

en: Plum
be: Слівавы

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
be: Падзелены прабеламі спіс HTML-тэгаў, якія дазволеныя ў элементах фіда. Забароненыя тэгі выдаляюцца з кантэнту.

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
be: %field можа ўтрымліваць толькі знакі a-z, падкрэсліванні, альбо злучкі.

en: %field cannot contain any markup.
be: %field не можа ўтрымліваць ніякай пазнакі.

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
be: Няма даступных псеўданімаў URL. <a href="@link">Дадаць псеўданім URL</a>.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in the content and its fields, along with text added to your content by other modules (such as comments from the core Comment module, and taxonomy terms from the core Taxonomy module). To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Users with <em>Administer search</em> permission can further configure the cron settings on the <a href="@searchsettings">Search settings page</a>.
be: Каб забяспечыць пошук па ключавых словах, пошукавая сістэма падтрымлівае індэкс словаў, знойдзенных у змесціве і яго палях, у тым ліку і тэксты, дададзеныя да вашага змесціва іншымі модулямі (такімі як каментары з ядра модуля Comment і тэрміны таксанаміі з ядра модуля  Taxonomy). Каб стварыць і наладзіць гэты індэкс, неабходна  правільна наладзіць <a href="@cron">задачу падтрымкі крона</a>. Карыстальнікі з правамі <em>Адміністрацыйнага пошуку </em> могуць наладзіць крон на <a href="@searchsettings">Старонцы налад пошуку</a>.

en: Content reindexing
be: Пераіндэксаванне змесціва

en: Content-related actions on your site (creating, editing, or deleting content and comments) automatically cause affected content items to be marked for indexing or reindexing at the next cron run. When content is marked for reindexing, the previous content remains in the index until cron runs, at which time it is replaced by the new content. Unlike content-related actions, actions related to the structure of your site do not cause affected content to be marked for reindexing. Examples of structure-related actions that affect content include deleting or editing taxonomy terms, enabling or disabling modules that add text to content (such as Taxonomy, Comment, and field-providing modules), and modifying the fields or display parameters of your content types. If you take one of these actions and you want to ensure that the search index is updated to reflect your changed site structure, you can mark all content for reindexing by clicking the "Re-index site" button on the <a href="@searchsettings">Search settings page</a>. If you have a lot of content on your site, it may take several cron runs for the content to be reindexed.
be: Дзеянні на вашым сайце, звязаныя  са змесцівам  ( стварэнне, рэдагаванне, выдаленне змесціва і каментароў) аўтаматычна з’яўляюцца прычынай для  адзначэння элементаў змесціва для індэксацыі  ці пераіндэксацыі пры наступным запуску крон. Калі змесціва адзначана для пераіндэксацыі,  папярэдняе змесціва застаецца ў індэксе пакуль крон працуе, пасля чаго яно замяняецца на новае. У адрозненні ад дзеянняў, звязаных са змесцівам, дзеянні, звязаныя са структурай вашага сайта, не з’яўляюцца прычынай для адзначэння на пераіндэксацыю. Прыклады дзеянняў, звязаных са структурай, якія ўплываюць на змесціва, уключаючы  выдаленне ці рэдагаванне тэрмінаў таксанаміі, усталяванне ці выдаленне  модуляў, якія дадаюць тэкст да змесціва ( такія як Таксанамія, Каментары, модулі для стварэння палей) і  змяняюць палі ці адлюстроўваюць параметры вашага тыпу змесціва. Калі вы ўзялі  адно з гэтых дзеянняў і жадаеце пераканацца, што паіскавы індэкс адлюстроўвае змененую структуру вашага сайта, мы можаце пазначыць усё змесціва  на пераіндэксацыю, націснуўшы кнопку "Re-index сайта" на  <a href="@searchsettings">Старонцы пошуку наладак</a>. Калі на вашым сайце шмат змесціва, для пераіндэксацыі  можа патрабавацца  некалькі запускаў крон.

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
be: Кэшыраваныя старонкі не будуць пераствораныя пакуль не скончыцца гэты час іх існавання.

en: Expiration of cached pages
be: Заканчэнне тэрміна дзеяння кэшаваных старонак

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
be: Максімальны час для знешняга кэша, калі можна выкарыстоўваць старыя версіі старонак.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
be: Гэтыя опцыі кантралююць наладкі адлюстравання тэмы %name. Калі дадзеная тэма выкарыстоўваецца для адлюстравання Вашага сайта, гэтыя наладкі будуць выкарыстаныя.

en: Administer software updates
be: Адміністраванне абнаўленняў праграмнага забеспячэння

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
be: Увядзіце дзейсны e-mail  адрас ці выкарыстоўвайце токен e-mail адраса, такі як %author.

en: @required_name (Missing)
be: @required_name (Адсутнічае)

en: @required_name (Version @compatibility required)
be: @required_name (Версія @compatibility патрабавана)

en: @name requires at least PHP @version.
be: @name патрабуе як мінімум PHP @version.

en: Unresolved dependency
be: Невырашаныя залежнасці

en: @name requires this module.
be: @name патрабуе гэты модуль

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
be: @name патрабуе гэты модуль і версію. Зараз выкарыстоўваецца @required_name версіі @version.

en: Site details
be: Падрабязна пра сайт

en: Title and slogan
be: Назва і слоган

en: Firehouse
be: Агністы дом (Firehouse)

en: Ice
be: Лёд

en: Can't handle more than one field storage engine
be: Немагчыма выкарыстоўваць больш за адну сістэму апрацоўкі (захавання) палей

en: Field storage engine not found.
be: Сховiшча даных не знойдзенае

en: For this query an entity type must be specified.
be: Для гэтага запыту неабходна паказаць тып сутнасці.

en: Entity %entity has no base table.
be: Сутнасць %entity не мае базавых табліц.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
be: Не ведаю, як запытаць @key для @entity_type

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
be: Уведзены вамі прэфікс табліцы базы дадзеных %prefix няправільны. Прэфікс табліцы можа змяшчаць толькі лічбы, літары, кропкі альбо падкрэсліванні.

en: Default settings file
be: Файл усталёвачных параметраў па змоўчанні

en: The default settings file does not exist.
be: Файла ўсталёвачных параметраў па змоўчанні не існуе.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
be: @drupal устаноўшчык патрабуе, каб файл %default-file не быў мадыфікаваны ніякім чынам з першапачатковай зпапмоўкі..

en: Māori
be: маоры

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
be: Перавызначы радкі вагі лічбамі замест перамяшчэння.

en: Show row weights
be: Паказаць вагу радка

en: Hide row weights
be: Схаваць вагу радка

en: Attempt to create an instance of field @field_name without an entity type.
be: Спроба стварыць экзэмпляр поля @field_name бяз тыпу сутнасці.

en: Attempt to create an instance of field @field_name on forbidden entity type @entity_type.
be: Спроба стварыць экзэмпляр поля @field_name на забароненым тыпе сутнасці.

en: Attempt to update an instance of a nonexistent field @field.
be: Спроба стварыць экзэмпляр неіснуючага поля @field

en: Attempt to update an instance of field @field on bundle @bundle that doesn't exist.
be: Спроба стварыць копію поля @field ў пакеце @bundle, якога не існуе.

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
be: Спроба вычысціць поле @field_name, якое ўсё яшчэ мае копіі.

en: %name: the value may be no less than %min.
be: %name: значэнне павінна быць не менш за %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
be: %name: значэнне павінна быць больш чым %max.

en: No fields have been defined yet.
be: Не было вызначана ніводнага поля.

en: Weight for new field
be: Віджэт для новага поля

en: Weight for added field
be: Вага дададзенага поля

en: Custom display settings
be: Уласныя наладкі адлюстравання

en: Use custom display settings for the following view modes
be: Выкарыстоўваць уласныя наладкі адлюстравання для наступных рэжымаў прагляду

en: The %view_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href="@url">configure them</a>.
be: Рэжым %view_mode зараз выкарыстоўвае ўласныя наладкі адлюстравання. Ва можаце <a href="@url">канфігураваць іх</a>.

en: User interface for the Field API.
be: Інтэрфейс карыстальніка для Field API.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
be: Аддзяляйце пашырэнні прабелам ці коскай, і не выкарыстоўвайце шматкроп'е.

en: Edit an existing effect within a style.
be: Рэдагаваць існуючы эфект унутры стылю.

en: Delete an existing effect from a style.
be: Выдаліць існуючы эфект з стылю.

en: Node module element
be: Вузел элементу модуля

en: Close overlay
be: Закрыць перакрываючы слой

en: Poll module settings
be: Наладкі модуля Poll

en: Poll vote
be: Голас у апытанні

en: Poll results
be: Вынікі галасавання

en: The new set name is required.
be: Патрабуецца новае імя набору.

en: The shortcut set %name already exists. Choose another name.
be: Наладка цэтліка %name ужо існуе. Абярыце іншае імя.

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
be: Чаканы тэкст знойдзены ў @field email-паведамлення: "@expected".

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
be[0]: Падчас гэтага тэста быў адасланы 1 e-mail.
be[1]: Падчас гэтага тэста было адаслана @count e-mail'аў

en: Blocked IP addresses
be: Заблакаваныя IP адрасы

en: IP addresses listed here are blocked from your site. Blocked addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
be: Пералічаныя IP адрасы заблакаваныя Вашым сайтам. Заблакаваныя адрасы цалкам забароненыя для доступа да сайта і замест гэтага бачаць кароткае паведамленне, якое тлумачыць сітуацыю.

en: The content type %rowtype had uploads disabled but contained uploaded file data. Uploads have been re-enabled to migrate the existing data. You may delete the "File attachments" field in the %rowtype type if this data is not necessary.
be: У тыпе змесціва %rowtype былі адключаны загрузкі, але ён ўтрымліваў загружаныя файлавыя дадзеныя. Загрузкі былі перадазволеныя, для перасялення існуючых дадзеных. Вы можаце выдаліць "Прышчэпленыя файлы" ў тыпе %rowtype, калі гэтыя дадзеныя непатрэбны.

en: Upload module has been migrated to File module.
be: Загружаны модуль быў перанесены ў модуль File.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
be: Дазволеныя пераменныя: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: not yet assigned
be: яшчэ не вызначана

en: not yet created
be: яшчэ не створана

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
be: [user:name],
    
    Дзякуй за рэгістрацыю на [site:name]. Зараз вы можаце ўвайсці ў сістэму па гэтай спасылцы (або скапіруйце і ўстаўце ў адрасны радок браўзэра):
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Гэта спасылка можа быць выкарыстаная толькі аднойчы, па ёй вы адкрываеце старонку для стварэння свайго пароля.
    
    Пасля стварэння пароля, вы зможаце ўвайсці ў сістэму ў будучыні па наступным адрасе:
    [site:login-url] 
    
    Пры гэтым вы зможаце выкарыстаць вашыя імя і пароль:
    Імя: [user:name]
    Пароль: ваш пароль
    
    --  Аўтары сайта [site:name]

en: [user:name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
be: [user:name],
    
    Адміністратар сайта [site:name] стварыў  для вас акаўнт. Цяпер вы можаце ўвайсці на сайт, націснуўшы гэтую спасылку, або скапіраваўшы яе у адрасны радок вашага браўзера:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Гэтую спасылку можна выкарыстоўваць толькі аднойчы. Яна прывядзе вас на старонку, дзе вы можаце ўсталяваць пароль.
    
    Пасля ўсталявання пароля,  вы зможаце зарэгавацца на [site:login-url]  для далейшага выкарыстання:
    
    Імя карыстальніка: [user:name]
    Пароль: Your password
    
    
    Каманда [site:name]

en: [user:name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
be: [user:name],
    
    На  [site:name] быў зроблен запыт на змяненне пароля  вашага акаўнта.
    ¬
    Зараз вы можаце  ўвайсці на сайт,  націснув на гэтую спасылку, альбо скапіраваўшы яе ў адрасны радок вашага браўзера:
    ¬
    [user:one-time-login-url]
    ¬
    Гэта спасылка можа быць выкараставана для ўваходу  толькі аднойчы і перавядзе вас на старонку, дзе вы можаце ўсталяваць ваш пароль. Яна не будзе працоўнай  праз дзень, але нічога не здарыцца, калі вы яе не выкарыстаеце.
    
    --  Каманда [site:name]

en: [user:name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
be: [user:name], 
    
     Ваш акаўнт на сайце [site:name] быў заблакаваны. 
    
    -- Каманда [site:name]

en: [user:name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
be: [user:name],
    
    На  [site:name] был зроблены запыт на выдаленне акаўнту.
    
    Зараз вы можаце выдаліць ваш акаўнт  [site:url-brief],  націснуўшы або скапівараваўшы  гэтую спасылку ў адрасны радок  браўзера .
    
    [user:cancel-url]
    
    Заўвага: выдаленне вашага акаўнта немагчыма.
    
    Гэта спасылка дзейнічае адзін дзень і  нічога не здарыцца, калі яна не будзе выкарастана.
    
    Каманда  [site:name]
    
    --  [site:name] team

en: [user:name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
be: [user:name], 
    Ваш акаўнт [site:name] быў выдалены.
    -- [site:name] каманда

en: The ability to send users their passwords in plain text has been removed in Drupal 7. Your existing email templates have been modified to remove it. You should <a href="@template-url">review these templates</a> to make sure they read properly.
be: Магчымасць дасылаць карыстальнікам іх паролі простым тэкстам была выдалена ў  Drupal 7. Вашы існуючыя прыклады  e-mail былі зменены, каб выдаліць гэтую функцыю. Вам патрэбна перайсці на <a href="@template-url">праглядзець гэтыя прыклады</a>, каб  пераканацца, што яны  працуюць належным чынам.

en: None (original image)
be: Ніяк (сапраўдная выява)

en: The URL of the account edit page.
be: URL старонкі рэдагавання акаўнта

en: Nonce from @endpoint rejected because it is not correctly formatted, nonce: @nonce.
be: Дадзены выпадак @endpoint забракаваны таму што няправільна адфарматаваны, выпадак: @nonce.

en: Nonce received from @endpoint is out of range (time difference: @intervals). Check possible clock skew.
be: Спроба прыйшла з @endpoint ёсць па-за дасяжнасцю (адрозненні часу: @intervals). Праверце магчымае адхіленне гадзінніка.

en: Nonce replay attempt blocked from @ip, nonce: @nonce.
be: Дадзеная спроба заблакіравана з @ip, дадзены выпадак: @nonce.

en: Comment display
be: Адлюстраванне каментара

en: New field name
be: Новае імя поля

en: Error opening socket @socket
be: Памылка пры адкрыцці сокета @socket

en: delivery callback not found
be: дастаўка зваротнага выкліку не знойдзена

en: callback %callback not found: %q.
be: зваротны выклiк %callback не знойдзены: %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
be: Указаны файл файл %file не можа быць скапіяваны, таму што прызначэнне з'яўляецца несапраўдным. Дадатковую інфармацыю можна знайсці ў сістэмным логу.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
be: Указаны файл %file не можа быць скапiраваным, бо дырэкторыя не прызначаная. Гэта можа быць выклiкана праблемамi з правамi доступа. Больш iнфармацыi даступна у сiстэмным логу.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
be: Файл %file не можа быць скапіяваны, паколькі файл з такім іменем ўжо існуе ў дадзенай папцы.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
be: Выбраны файл %file не можа быць перанесены, таму што пункт назначэння не правільны. Больш інфармацыі у сістэмным логу.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
be: Указаны файл %file не можа быць выдалены, таму што ён не з'яўляецца дапушчальным URI. Дадатковую інфармацыю можна знайсці ў сістэмным логе.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
be: Дадзеныя не могуць быць захаваныя, таму што прызначэнне з'яўляецца памылковым. Дадатковая інфармацыя даступная ў сістэмным журнале.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
be: Файл %file (%realpath) не можа быць скапіраваны, таму што яго канчатковы шлях %destination няправільны. Гэта часта можа быць вызвана недакладным выкарыстаннем  file_copy() ці пропускам цякучай абгорткі.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
be: Файл %file (%realpath) не можа быць скапіяваны, паколькі ён не існуе.

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
be: Файл %file не можа быць скапіяваны, паколькі файл з такім імём ўжо існуе ў мэтавым каталогу (%directory)

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
be: Файл %file не можа быць скапіяваны, таму што ён перапіша сябе.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
be: Вызначаны файл %file не можа быць скапіяваны ў %destination.

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
be: Файл %file (%realpath) не можа быць перамешчаны, таму што яго канчатковы шлях %destination няправільны. Гэта можа выклікана няправільным выкарыстаннем функцыі file_move() ці пропускам цякучай абгорткі.

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
be: Файл %file (%realpath) не змог быць выдалены з-за няправільнага URI. Прычынай гэтага можа быць  няправільнае выкарыстанне функцыі file_delete() ці неіснуючы stream wrapper.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
be: Дадзеныя не могуць быць захаваныя, таму што канчатковы шлях %destination няправільны. Прычынай гэтага можа быць няправільнае выкарыстанне функцыі file_save_data() ці прапушчана цякучая абгортка.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
be: Ваша канфігурацыя PHP падтрымлівае толькі пэўны тып базы дадзеных, таму яна была аўтаматычна выбрана.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
be: Не ўдалося далучыцца да вашага сервера с базай дадзеных. Сервер выдае наступнае паведамленне: %error.<ul><li>Ці запушчаны сервер?</li><li>Ці існуе база дадзеных, і ці правільнае імя вы ўвялі?</li><li>Ці правільнае імя карыстальніка і пароль вы ўвялі?</li><li>Ці правільнае імя ўзла базы дадзеных вы ўвялі?</li></ul>

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
be: Гэтая версія PHP не можа працаваць з PostgreSQL. Вам неабходна аднавіць PHP да 5.2.11, 5.3.1 або навейшай.

en: Exit block region demonstration
be: Выйсці з дэманстрацыі рэгіёнаў для блокаў

en: Customizing the dashboard requires the !permission-name permission.
be: Адаптацыя панэлі прыладаў патрабуе правоў !permission-name.

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
be: Адаптаваць старонку панэльі праладаў, перамясціць блокі на рэгіёны панэлі прыладаў на старонцы <a href="@dashboard">Адміністравання панэлі пыладаў</a>, ці дазволіць JavaScript'у на гэтай старонцы выкарыстоўваць абазначыў-перанес (drag-and-drop) інтэрфейс.

en: Configure available dashboard blocks
be: Даступныя блокі канфігурацыі панэлі прыладаў

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
be: Перацягнуць і кінуць гэтыя блокі ў калонках ніжэй. Змены аўтаматычна захоўваюцца. Больш опцый  даступна на <a href="@dashboard-url">старонцы канфігурацыі</a>.

en: Configure which blocks can be shown on the dashboard.
be: Наладзіць блокі, якія могуць быць паказаны на панэлі прыладаў.

en: The Database logging module allows you to view an event log on the <a href="@dblog">Recent log messages</a> page. The log is a chronological list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the log on a regular basis to ensure their site is working properly.
be: Модуль Database logging дазваляе вам праглядаць журнал падзеяў на старонцы <a href="@dblog">Апошніх паведамленняў журнала</a>. Журнал ёсць спіс падзеяў, устрымліваючых вакарыстоўваемыя дадзеныя, прадстаўленыя дадзеныя, памылкі, папярэджанні і аперацыйную інфармацыю. Адміністратарам варта правяраць журнал рэгулярна, каб упэўніцца, што ваш сайт працуе добра.

en: In case of errors or problems with the site, the <a href="@dblog">Recent log messages</a> page can be useful for debugging, since it shows the sequence of events. The log messages include usage information, warnings, and errors.
be: У выпадку памылак альбо праблем з сайтам, старонка <a href="@dblog">Апошніх паведамленныяў журнала</a> можа быць карысна для адладкі. Яна паказвае паслядоўнасць падзей. Журнал паведамленняў уключае звычайную інфармацыі, папярэджанні і памылкі.

en: The Database logging module monitors your website, capturing system events in a log (shown here) to be reviewed by an authorized individual at a later time. This log is a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the Recent log messages report on a regular basis, as it is often the only way to tell what is going on.
be: Модуль Database logging назірае за вашым сайтам, захоплівае сістэмныя падзеі ў журнал (паказаныя тут) якія могуць быць прагледжаныя аўтарызаваным карыстальнікам пазней. Гэты журнал уяўляе сабой спіс захаваных падзеяў, утрымліваючых выкарыстаныя дадзеныя, прадстаўленыя дадзеныя, памылкі, папярэджанні і аперацыйную інфармацыю. Важна правяраць Журнал апошніх паведамленняў рэгулярна, бо ён часта паказвае, што адбываецца на сайце.

en: Database log messages to keep
be: Паведамленні журнала базы дадзеных захаваць

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
be: Максімальная колькасць паведамленняў, якія захоўваюцца ў журнале базы дадзеных. Патрабуе <a href="@cron">выкананне задачы кронам</a>.

en: Recent log messages
be: Апошнія запісы журналу

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
be: Вызначыць ланцужок, які павінен ісці пасля значэння, напрыклад ' м', ' кБ/с'. Пакінуць пустым, калі яго няма. Аддзяліць значэнні адзіночнага і множнага ліку вертыкальнай рысай ('фунт|фунты').

en: Thousand marker
be: Тысячны маркер

en: Display prefix and suffix.
be: Паказаць прэфіксы і суфіксы.

en: Display with prefix and suffix.
be: Паказаць з прэфіксамі і суфіксамі.

en: - Select a value -
be: - Выберыце значэнне -

en: Trim length
be: Даўжыня абрэзанага тэксту

en: No field is displayed.
be: Няма адлюстраваных палёў.

en: No field is hidden.
be: Няма схаваных палёў.

en: Format settings:
be: Наладкі фармата:

en: The file used in the !name field may not be referenced.
be: Нельга спасылацца на файл ў полі !name.

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
be: Тэкставыя фарматы прадстаўленыя на старонках рэдагавання кантэнту ў парадку, вызначаным на гэтай старонцы. Першы даступны для карыстальніка фармат будзе абраны па змоўчанні.

en: Missing text format: %format.
be: Тэкставы фармат, які адсутнічае:  %format.

en: Link image to
be: Спасылка выявы на

en: Image style: @style
be: Стыль выявы: @style

en: Linked to content
be: Звязаны са змесцівам

en: Linked to file
be: Звязаны з файлам

en: Shown when hovering over the menu link.
be: Паказваецца пры навядзенні ўказальніка мышы на спасылку меню.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. To configure these settings for a particular content type, visit the <a href="@content-types">Content types</a> page, click the <em>edit</em> link for the content type, and go to the <em>Menu settings</em> section.
be: Модуль меню дазваляе ствараць у рэальным часе спасылкі меню ў формах аўтарскага змесціва. Каб сканфігураваць гэтыя наладкі для асобнага тыпу змесціва, наведайце старонку <a href="@content-types">Тыпы змесціва</a>, націсніце спасылку <em>рэдагаваць</em> для тыпу змесціва, і перайдзіце ў раздзел <em>Наладкі меню</em>.

en: Undefined language (@langcode)
be: Невызначаная мова (@langcode)

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
be: Фармат: %time. YYYY-MM-DD — фармат даты, а %timezone — гэта часавы паяс адносна універсальнага каардынаванага часу (UTC). Пакіньце поле пустым, каб выкарыстоўваць час адпраўкі формы.

en: Administrative overlay
be: Адміністратыўны перакрываючы слой

en: Use the overlay for administrative pages.
be: Выкарыстоўвайце перакрываючы слой для старонак адміністравання.

en: Show administrative pages on top of the page you started from.
be: Паказваць адміністратыўныя старонкі ўверсе вашай пачатковай старонкі.

en: A <a href="@php-code">PHP code</a> text format has been created.
be: Фармат тэксту <a href="@php-code">PHP код</a> быў створаны.

en: Choose which search modules are active from the available modules.
be: Абярыце, які модуль пошука будзе актыўным для даступных модуляў.

en: Default search module
be: Модуль пошука па змаўчанні

en: Choose which search module is the default.
be: Абярыце, які модуль пошука будзе па змаўчанні.

en: Your default search module is not selected as an active module.
be: Ваш модуль пошука па змаўчанні не быў абраны ў якасці актыўнага.

en: Search is currently disabled.
be: У дадзены момант пошук не даступны.

en: Syslog identity
be: Сістэмны журнал ідэнтычнасці

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
be: Радок, які будзе ўстаўлены ў кожнае паведамленне модуля Syslog. Калі вы маеце шматсайтавую інсталяцыю Syslog жарналіруе ўсё ў адзін файл. Унікальная адзнака кожнага сайта дапаможа разумець адкуль прыйшло паведамленне.

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page.  Leave blank to display the default content feed.
be: Пры жаданні можна ўсталяваць адносны URL для адлюстравання на галоўнай старонцы. Пакіньце пустым для  адлюстравання звычайных фідаў змесціва.

en: Error pages
be: Памылка старонак

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
be: Шлях '%path' або не існуе, або ў вас няма доступа да яго.

en: Last run: %cron-last ago.
be: Апошні крон: %cron таму.

en: Run cron every
be: Уключаць крон кожныя

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
be: Толькі карыстальнікам з <a href="@permissions-url">дазволамі</a> "Выкарыстоўваць сайт у рэжыме тэхнічнага абслугоўвання" дазваляе быць бачным вашаму сайту. Усе іншыя наведвальнікі бачаць напісанае ніжэй паведамленне рэжыма тэхнічнага абслугоўвання. Аўтарызаваныя карыстальнікі могуць заходзіць на сайт праз старонку <a href="@user-login">ўваход карыстальніка</a>.

en: In order for the site and its modules to continue to operate well, a set of routine administrative operations must run on a regular basis. The System module manages this task by making use of a system cron job. You can verify the status of cron tasks by visiting the <a href="@status">Status report page</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>. You can set up cron job by visiting <a href="@cron">Cron configuration</a> page
be: Для таго, каб сайт і яго модулі працягвалі добра працаваць, неабходна рэгулярна ажыццяўляць комплекс адміністратыўных аперацый. Сістэмны модуль ажыццяўляе гэту задачу праз працу сістэмнага крона. Вы можаце праверыць статус задач крона праз  <a href="@status">Старонка справаздачы статуса</a>. Для больш падрабязнай інфармацыі глядзіце запіс анлайн даведніка  <a href="@handbook">Наладка працы крона</a>. Вы можаце вызначыць працу крона на старонцы <a href="@cron">Наладка крона</a>

en: Change site name, e-mail address, slogan, default front page, and number of posts per page, error pages.
be: Змяніць назву сайта, адрас e-mail, слоган, галоўная старонка па змаўчанні, колькасць пастоў на старонку, памылкі.

en: Manage automatic site maintenance tasks.
be: Кіраваць аўтаматычнымі эксплуатацыйнымі задачамі сайта.

en: Did not delete temporary file "%path" during garbage collection, because it is in use by the following modules: %modules.
be: Часовы файл "%path" не быў выдалены падчас зборкі смецця, так як выкарыстоўваецца наступнымі модулямі: %modules.

en: Weight for added term
be: Вага дададзеннага тэрміну

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
be: Субдырэкторыя ў дырэкторыі закачаных файлаў, дзе будуць захаваныя малюнкі.

en: Pictures larger than this will be scaled down to this size.
be: Малюнкі, большыя за гэты геаметрычны памер, будуць маштабіраваныя да вызначанага.

en: Maximum allowed file size for uploaded pictures. Upload size is normally limited only by the PHP maximum post and file upload settings, and images are automatically scaled down to the dimensions specified above.
be: Максімальна дазволены памер файлы для запампоўкі малюнкаў. Велічыня памеры закачваемага файла звычайна абмежаваная толькі у наладках PHP (максімальны памер паведамлення файла закачкі). Пры зменах гэтых наладак памеры для закачаных малюнкаў змяняюцца адпаведна.

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
be: Ваш віртуальны аватар. Выявы, большыя за @dimensions, будуць паменшаныя.

en: [user:name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
be: [user:name]
    
    Ваш акаўнт на [site:name] был актывізаваны.
    
    Вы можаце зараз перайсці на сайт, націснуўшы на гэтую спасылку, або скапіраваўшы яе ў адрасны радок браўзера.
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Гэтую спасылку можна выкарыстовываць толькі аднойчы. Яна прывядзе вас на старонку, дзе вы можаце ўсталяваць пароль.
    
    Пасля ўсталявання пароля,  вы зможаце зарэгавацца на [site:login-url]  для далейшага выкарыстання.
    
    Імя карыстальніка: [user:name]
    Пароль: Your password
    
    Каманда [site:name]

en: Upload an image to go with this article.
be: Загрузіце малюнак да гэтага артыкула

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
be: Мінімальны профіль для пачатку тэста. Уключыць только абсалютна неабходныя модулі.

en: The settings file is writable.
be: Файл наладкаў даступны для запісу

en: The settings file is owned by the web server.
be: Файл усталёвачных параметраў належыць вэб-серверу.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
be: Уталёўшчыку @drupal не удалося стварыць файл наладак з уласцівымі файлу правамі. Злучыцеся са сваім вэб-серверамі, выдаліце існуючы файл %file, і стварыце адну новую копію файла %default_file у файл %file. Больш дэталяў аб усталёўцы Drupal даступна ў файле <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. Калі вы маеце праблемы з правамі доступа на вашым серверы пракансультуйцеся ў <a href="@handbook_url">анлайн дапаможніку</a>.

en: Invalid merge query: no conditions
be: Памылковае склейванне запыту: няма умоваў

en: Weight for @block block
be: Вага для блока @block

en: Region for @block block
be: Рэгіён для блока @block

en: Comment approval
be: Каментар пацвержаны

en: Comments from users who have the <em>Skip comment approval</em> permission are published immediately. All other comments are placed in the <a href='@comment-approval'>Unapproved comments</a> queue, until a user who has permission to <em>Administer comments</em> publishes or deletes them. Published comments can be bulk managed on the <a href='@admin-comment'>Published comments</a> administration page.
be: Каментары ад карыстальнікаў, якія маюць дазвол "Прапусціць зацвярджэнне каментара", публікуюцца адразу. Усе астатнія каментары змяшчаюцца ў чарзе <a href='@comment-approval'>Незацверджаных каментараў</a>, пакуль карыстальнік, якія мае дазвол <em>Адміністраваць каментары</em>, не апублікуе або выдаліць іх. Апублікаванымі каментарамі можна кіраваць са старонкі адміністравання <a href='@admin-comment'>Апублікаваныя каментары</a>.

en: Post comments
be: Дадаць каментары

en: Skip comment approval
be: Прапусціць зацвярджэнне каментара

en: View and customize your dashboard.
be: Праглядзець і наладзіць вашу панэль інструментаў

en: Customize your dashboard.
be: Наладзіць вашу панэль інструментаў

en: This function can only be used to delete fields without data
be: Гэта функцыя можа звычайна выдаляць палі без дадзеных.

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
be: Вы сапраўды жадаеце адключыць тэкставы фармат %format?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
be: Адключаны тэкставы фармат цалкам выдалены з адміністратыўнага інтэрфейсу, і кожнае змесціва, якое ўтрымлівае ў сабе гэты фармат, ня будзе адлюстроўвацца. Гэта дзеянне ня можа быць адменена.

en: Disabled text format %format.
be: Адключаны тэкставы фармат %format.

en: Text Formats
be: Тэкставыя Фарматы

en: Disable text format
be: Адключыць тэкставы фармат

en: Hot topic, new comments
be: Гарачая тэма, новыя каментары

en: Hot topic
be: Гарачая тэма

en: Normal topic
be: Звычайная тэма

en: Closed topic
be: Зачыненая тэма

en: Reference for usage, configuration, and modules.
be: Сувязі для выкарыстання, наладаў і модуляў.

en: and where %property is %value
be: і дзе %property прымае значэнне %value

en: where %property is %value
be: дзе %property прымае значэнне %value

en: and where
be: і дзе

en: The RDF module enriches your content with metadata to let other applications (e.g., search engines, aggregators, and so on) better understand its relationships and attributes. This semantically enriched, machine-readable output for Drupal sites uses the <a href="@rdfa">RDFa specification</a> which allows RDF data to be embedded in HTML markup. Other modules can define mappings of their data to RDF terms, and the RDF module makes this RDF data available to the theme. The core Drupal modules define RDF mappings for their data model, and the core Drupal themes output this RDF metadata information along with the human-readable visual information. For more information, see the online handbook entry for <a href="@rdf">RDF module</a>.
be: Модуль RDF узбагачае змесціва сайта метададзенымі, каб даць магчымасць іншым праграмам (пошукавікам, агрэгатарам і г.д.) лепш успрымаць яго сувязі і ўласцівасці. Гэтае семантычна узбагачанае, зразумелае для кампутараў змесціва для Drupal сайтаў выкарыстоўвае <a href="@rdfa">RDFa спецыфікацыю</a>, якая дазваляе размяшчаць даныя RDF у разметцы HTML. Іншыя модулі могуць вызначаць шляхі да сваёі інфармацыі праз тэрміны RDF, і модуль RDF зробіць гэтую RDF-інфармацыю дасяжнай для тэмы. Модулі ядра Drupal вызначаюць RDF-інфармацыю для сваіх мадэлей даных і тэмы ядра Drupal выводзяць гэтую інфармацыю адначасова візуальнай, даступнай для чалавека. Для атрымання дапамогі па тэме, зазірніце ў артыкул, змешчаны ў анлайн-даведніку, даступны па спасылцы <a href="@rdf">RDF модуль</a>.

en: Current URL is @url.
be: Бягучы URL - @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
be: Назва старонкі  @actual такая ж, як @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
be: Назва старонкі @actual не роўна @unexpected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
be: HTTP адказ не чакаў код !code, актуальны код !curl_code

en: Configure @module permissions
be: Наладзіць @module дазволы

en: Select and configure your themes.
be: Абраць і наладзіць тэмы

en: Administer settings.
be: Налады адміністравання.

en: View reports, updates, and errors.
be: Прагляд паведамленняў, абнаўленняў і памылак.

en: Stores temporary data for system_update_7061.
be: Захоўвае часовыя дадзеныя для system_update_7061.

en: Administrative toolbar
be: Адміністрацыйная панэль прылад

en: Install new module or theme
be: Усталяваць новы модуль ці тэму

en: Install new module
be: Усталяваць новы модуль

en: Install new theme
be: Усталяваць новую тэму

en: %property is %value
be: %property %value

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
be: Кіраванне акаўнтамі карыстальніка, ролямі і правамі доступу.

en: Renamed the 'post comments without approval' permission to 'skip comment approval'.
be: Перайменаваць  правы " размясціць каментар без дазволу" на " ігнараваць пацверджанне каментара".

en: Nothing
be: Нічога

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
be: %type: !message у %function (лінія %line у %file).

en: Update @title
be: Абнавіць @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Унікальнае машыначытальнае імя. Можа ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванні.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць унікальныя знакі.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і злучок.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
be: Гэтае машыначытаемае імя ўжо выкарыстоўваецца. Выкарыстайце ўнікальнае.

en: Asturian
be: Астурыйскі

en: English, British
be: Ангельская

en: Haitian Creole
be: гаіцянскі крэольскага

en: Portuguese, International
be: Партугальскі, інтэрнацыянальны

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: Weight for row @number
be: Вага для радка @number

en: Parent for @title
be: Зыходны для @title

en: New field label
be: Цэтлік новага поля

en: Parent for new field
be: Зыходы для новага поля

en: Type of new field
be: Тып новага поля

en: Widget for new field
be: Віджэт для новага поля

en: Existing field label
be: Існуючы цэтлік поля

en: Parent for existing field
be: Зыходны для існуючага поля

en: Existing field to share
be: Існуючае поле для таго, каб падзяліцца з іншымі

en: Widget for existing field
be: Віджэт для існуючага поля

en: Label display for @title
be: Адлюстраваць цэтлік для @title

en: Formatter for @title
be: Сродкі фарматавання для @title

en: Parents for @title
be: Бацькі @title

en: Visibility for @title
be: Бачнасць @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
be: У базе дадзеных ёсць дадзеныя для гэтага поля. Наладкі поля ня могуць быць зменены.

en: Weight for new file
be: Памер для новага файла

en: Choose a file
be: Выберыце файл

en: Weight for new effect
be: Вага новага эфекту

en: @title language provider
be: пастаўшчык мовы @title

en: Enable @title menu link
be: Уключыць @title пункт меню

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
be: Унікальнае імя для стварэння URL для меню. Яно павінна ўтрымліваць толькі маленькія літары, лічбы і злучкі.

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
be: Унікальнае імя для гэтага тыпу змесціва, для счытваемае машынай. Яно павінна ўтрымліваць толькі маленькія літары, лічбы і падкрэсліванні. Гэта імя будзе выкарыстана для будавання URL %node-даданай старонкі, у якой падкрэсліванні будуць сканверсаваны ў злучкі.

en: Choice label
be: Выбар цэтліка

en: New choice label
be: Новы цэтлік варыянту адказу

en: Vote count for choice @label
be: Колькасць галасоў за варыянт адказу @label

en: Vote count for new choice
be: Колькасць галасоў за новы варыянт адказу

en: Weight for choice @label
be: Вага выбару @label

en: Weight for new choice
be: Вага новага выбару

en: Category for @title
be: Катэгорыя для @title

en: Active modules
be: Актыўныя модулі

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP 5.2.5, or PHP @version with the htmlspecialchars security patch backported.
be: Ваш PHP усталёўка састарэла. Drupal патрабуе як мінімум PHP 5.2.5, ці PHP @version з патчам бяспекі для падтрымкі htmlspecialchars.

en: Your web server does not appear to support PDO (PHP Data Objects). Ask your hosting provider if they support the native PDO extension. See the <a href="@link">system requirements</a> page for more information.
be: Ваш вэб-сервер не падтрымлівае PDO (PHP Data Objects). Запытайце свайго хостынг правайдэра, ці падтрымліваюць яны PDO пашырэнне. Чытайце старонку <a href="@link">сістэмных патрабаванняў</a> для атрымання большых звестак.

en: Your web server seems to have the wrong version of PDO installed. Drupal 7 requires the PDO extension from PHP core. This system has the older PECL version. See the <a href="@link">system requirements</a> page for more information.
be: Ваш вэб-сервер здаецца мае няправільную ўсталяваную версію PDO. Drupal 7 патрабуе пашырэнне PDO з ядра  PHP. Гэта сістэма мае старэйшую версію PECL. Чытайце старонку <a href="@link">сістэмных патрабаванняў</a> для атрымання большых звестак.

en: List of trigger actions when !description
be: Спіс дзеянняў трыгера калі !description

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
be: Версія базы дадзеных %version менш, чым неабходны мінімум версіі %minimum_version.

en: !theme (default theme)
be: !theme (тэма па змаўчанні)

en: !theme (administration theme)
be: !theme (Адміністрацыйная тэма)

en: The Dashboard module provides a <a href="@dashboard">Dashboard page</a> in the administrative interface for organizing administrative tasks and navigation, and tracking information within your site. The Dashboard page contains blocks, which you can add to and arrange using the drag-and-drop interface that appears when you click on the <em>Customize dashboard</em> link. Within this interface, blocks that are not primarily used for site administration do not appear by default, but can be added via the <em>Add other blocks</em> link. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">Dashboard module</a>.
be: Модуль Dashboard прадстаўляе <a href="@dashboard">Старонку прыладаў</a> у адміністратарскім інэрфейсе для арганізацыі адміністратарскіх задач і навігацыі, а таксама адсочвання інфармацыі на вашым вэбсайце. Страронка прыладаў утрымлівае блокі, якія вы можаце дадаваць і вызначаць, выкарыстоўваючы інтэрфейс "пеацягнуў і кінуў", які з'яўляецца, калі вы націскаеце на спасылцы <em>адаптаваць прылады па патрэбах</em>. У гэтым інтэрфейсе блокі, якія не часта выкарыстоўваюцца будуць схаваны па змоўчаню, але могуць быць дададзеныя праз спасылку <em>Дадаць іншыя блокі</em>. Для атрымання большых звестак глядзіце запісы анлайн дапаможніка для <a href="@handbook">модуля Dashboard</a>.

en: Rearrange blocks for display on the <a href="@dashboard-url">Dashboard page</a>. Blocks placed in the <em>Dashboard (inactive)</em> region are not displayed when viewing the Dashboard page, but are available within its <em>Customize dashboard</em> interface. Removing a block from active dashboard display makes it available on the main <a href="@blocks-url">blocks administration page</a>.
be: Перавызначце паказ блокаў на <a href="@dashboard-url">Старонцы прыладаў</a>. Блокі размяшчаліся ў рэгіёнах <em>Прыладаў (неактыўныя)</em> не паказваюцца, калі праглядаецца старонка Прыладаў, але яны даступныя ў інтэрфейсе <em>Адаптавання прыладаў па патрэбах</em>. Выдаленне блока з актыўнага паказу ў Праладах можна зрабіць на галоўнай <a href="@blocks-url">старонцы адміністравання блокаў</a>.

en: Add other blocks
be: Дадаць іншыя блокі

en: URL fallback
be: Абыходны URL

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
be: Выкарыстоўваць перадвызначаную мову для URL, у тым выпадку, калі нічога не знойдзена.

en: %type_name: Create new content
be: %type_name: Стварыць новы кантэнт

en: %type_name: Edit own content
be: %type_name: Рэдагаваць уласны кантэнт

en: %type_name: Edit any content
be: %type_name: Рэдагаваць любы кантэнт

en: %type_name: Delete own content
be: %type_name: Выдаліць уласны кантэнт

en: %type_name: Delete any content
be: %type_name: Выдаліць любы кантэнт

en: The message has been dismissed. You can change your overlay settings at any time by visiting your profile page.
be: Паведамленне было адхілена. Вы можаце змяніць вашы наладкі перакрывання ў любы час, наведаўшы старонку вашага профілю.

en: If you have problems accessing administrative pages on this site, disable the overlay on your profile page.
be: Калі ў вас на гэтым сайце ёсць праблемы з доступам да старонак адміністравання, выключце перакрываючы слой на старонцы вашага профілю.

en: Dismiss this message.
be: Ігнараваць гэта паведамленне.

en: Options for the administrative overlay
be: Параметры для адміністрацыйнага перакрываючага слоя

en: Next steps
be: Наступныя крокі

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
be: Файл %file не можа быць скапіяваны, паколькі мэтавы каталог %destination не настроены правільна.

en: @driver_name settings
be: наладкі @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
be: MySQL, MariaDB, або эквівалент

en: Database file
be: Файл базы дадзеных

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
be: Абсалютны шлях да файла, у якім будуць захоўвацца дадзеныя @drupal. Гэта павінна быць папка, даступная для запісу вэб-серверам і не у галоўным дырэкторыі.

en: The directory you specified is not writable by the web server.
be: Прапанаваны каталог не даступны для запісу на вэб-серверы.

en: Autocomplete popup
be: Аўтаматычная popup падказка

en: Searching for matches...
be: Пошук супадзенняў...

en: The Field module allows custom data fields to be defined for <em>entity</em> types (entities include content items, comments, user accounts, and taxonomy terms). The Field module takes care of storing, loading, editing, and rendering field data. Most users will not interact with the Field module directly, but will instead use the <a href="@field-ui-help">Field UI module</a> user interface. Module developers can use the Field API to make new entity types "fieldable" and thus allow fields to be attached to them. For more information, see the online handbook entry for <a href="@field">Field module</a>.
be: Модуль Field дазваляе вызначаць палі дадзеных своранных карыстальнікамі як тыпы <em>сутнасці</em> (сутнасці ўключаюць элементы кантэнту, каментары, акаунты карыстальнікаў і тэрміны таксанаміі). Модуль Field бярэ пад увагу захаванне, загрузку, рэдагаванне і вывад дадзеных палёў.
    Большасць карастальнікаў напрамую не ўзаемадзенічае з модулем Field. Але замест выкарастоўвае модуль <a href="@field-ui-help">Field UI</a> са зручным графічным  інтэрфейсам. Распацоўшчыкі модуляў могуць выкарыстоўваць Field API, каб рабіць тыпы новых сутнастяў "палявымі" і гэткім чынам дазваляюць палям быць далучанымі да модуляў. Для атрымання большых звестак глядзіце звесткі анлайн дапаможніку пра <a href="@field">модуль Field</a>.

en: No fields are present yet.
be: Няма ніводнага поля.

[ctx: Font weight]
en: Strong
be: Тоўсты
    ў кантэксце: Вага шрыфту

en: After you create an image style, you can add effects: crop, scale, resize, rotate, and desaturate (other contributed modules provide additional effects). For example, by combining effects as crop, scale, and desaturate, you can create square, grayscale thumbnails.
be: Пасля стварэння вамі стылю малюнкаў, вы можаце дадаць эфект: абразанне, маштаб, змена памераў, паварот, насышчэнне колераў (іншыя модулі прадастаўляюць дадатковыя эфекты). Напрыклад, камбініраванне эфектаў абразання, маштабу і змены насышчэння колераў, вы можаце зрабіць квадрат ці чорна-белую мініацюру.

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
be: Больш падрабязна<span class="element-invisible"> аб @title</span>

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
be: На выбар вызначце дадатковы URL, па якім змесціва можа быць даступна. Напрыклад, увядзіце "about", калі пішаце пра старонку "пра сайт". Выкарыстоўвайце адносныя шляхі і не дадавайце завяршальны слэш '/', бо псеўданім URL не будзе працаваць.

en: The PHP filter module adds a PHP filter to your site, for use with <a href="@filter">text formats</a>. This filter adds the ability to execute PHP code in any text field that uses a text format (such as the body of a content item or the text of a comment). <a href="@php-net">PHP</a> is a general-purpose scripting language widely-used for web development, and is the language with which Drupal has been developed. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@php">PHP filter module</a>.
be: Модуль PHP filter дадае PHP-фільтр на ваш сайт у фармат <a href="@filter">тэкставыя фарматы</a>. Гэты фільтр дадае магчымасць выконваць код PHP у любым тэкставым полі, што выкарыстоўвае тэкставы фармат (такі як цела элемента матэрыялу, або тэкст каментара). <a href="@php-net">PHP</a> - гэта адкрытая, шырока распаўсюджаная мова вэб-распрацоўкі і мова, на якой распрацавана сістэма Drupal. Для атрымання большых звестак глядзіце анлайн дапаможнік для <a href="@php">модуля PHP filter</a>.

en: The number of votes that have been cast on a poll.
be: Колькасць галасоў, якія былі зроблены ў апытанні.

en: The length of time the poll is set to run.
be: Адрэзак часу, падчас якога апытанне будзе даступна для карыстальнікаў.

en: Uninstall @module module
be: Выдаліць @module модуль

en: Aggregate and compress CSS files.
be: Згрупаваць і зціснуць файлы CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
be: Групаваць файлы JavaScript.

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
be[0]: Каб выдаліць модуль @module, трэба спачатку выдаліць модуль: @required_modules
be[1]: Каб выдаліць модуль @module, трэба спачатку выдаліць модулі: @required_modules

en: Enable newly added modules
be: Уключыць дададзеныя модулі

en: Enable newly added themes
be: Уключыць нядаўна дададзеныя тэмы

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it on the main <a href="@modules">Modules page</a>.
be: Працэс выдалення перамесціць усе дадзеныя, злучаныя з модулем. Каб выдаліць модуль, спачатку вам патрэбна  адключыць яго   на галоўнай  <a href="@modules">Старонцы модуляў <a>.

en: View the administration theme
be: Праглядець тэму адміністратара

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the <a href="@appearance-url">Appearance</a> page.
be: Гэта выкарыстоўваецца толькі ў тым выпадку, калі сайт сканфігураваны для выкарыстання асобнай тэмы адміністраваньня на <a href="@appearance-url">старонцы выгляду</a>.

en: Database system
be: Сістэма базы дадзеных

en: Database system version
be: Версія сістэмы базы дадзеных

en: The Toolbar module displays a bar containing top-level administrative links across the top of the screen. Below that, the Toolbar module has a <em>drawer</em> section where it displays links provided by other modules, such as the core <a href="@shortcuts-help">Shortcut module</a>. The drawer can be hidden/shown by using the show/hide shortcuts link at the end of the toolbar.
be: Модуль Toolbar адлюстроўвае панэль ў версе экрана для адміністратарскіх спасылак. Ніжэй гэтага, модуль Toolbar мае секцыю-<em>шуфляду</em>, дзе адлюстроўваюцца спасылкі іншых модуляў, такіх як модуль ядра <a href="@shortcuts-help">Shortcut</a>. Шуфляда можа быць паказана/cхавана, выкарыстоўваючы камбінацыяй клавіш паказаць/схаваць у нізе панелі інструментаў.

en: Hide shortcuts
be: Схаваць хуткі выклік

en: Indexed %count content items for tracking.
be: Індэксаваны %count элементаў змесціва для адсочвання.

en: There is a tab on this page for each module that defines triggers. On this tab you can assign actions to run when triggers from the <a href="@module-help">@module-name module</a> happen.
be: На гэтай старонцы ёсць закладка для кожнага модуля, які вызначае трыгеры. Тут вы можаце  адзначыць дзеянні, якія будуць ужывацца пры трыгеры з <a href="@module-help">@module-name module</a>.

en: Release notes for @project_title
be: Нататкі рэлізу для @project_title

en: The role settings have been updated.
be: Наладкі ролі былі абноўленыя.

en: Disable the account and keep its content.
be: Адключыць акаўнт і захаваць яго змест

en: Disable the account and unpublish its content.
be: Дэактываваць рахунак і перавесьці яго змест у неапублікаваны стан.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
be: Выдаліць рахунак, пасля гэтага створаныя вамі запісы будуць паказвацца ад імені ананімнага карыстальніка (%anonymous).

en: Delete the account and its content.
be: Выдаліць гэты рахунак і інфармацыю ў ім.

en: Display on user registration form.
be: Паказваць рэгістрацыйную форму карыстальніка

en: This is compulsory for 'required' fields.
be: Гэта з'яўляецца абавязковым для 'абавязковых' палёў

en: Drupal system listing compatible test
be: Тэст сумяшчальнасці Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
be: Модуль падтрымкі для тэсціравання функцыі drupal_system_listing.

en: Drupal system listing incompatible test
be: Тэст не сумяшчальнасці Drupal

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
be: @count пашкоджанных дзеянняў (%orphans) існуе ў базе дадзеных. !link

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
be[0]: Выдаліць 1 каментар.
be[1]: Выдаліць @count каментараў.

en: Use field label instead of the "On value" as label
be: Выкарыстоўвайце поле цэтліка замест "значэнне" як цэтлік

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
be[0]: Выдалены 1 запіс
be[1]: Выдалена @count запісаў.

en: tracker
be: назіраньне

en: Automatic updating of Drupal core is not supported. See the <a href="@upgrade-guide">upgrade guide</a> for information on how to update Drupal core manually.
be: Аўтаматычнае абнаўленне ядра Drupal не падтрымліваецца. Глядзі <a href="@upgrade-guide">гід па ручному аднаўленню</a> ядра Drupal.

en: %archive_file contains a version of %names that is not compatible with Drupal !version. | %archive_file contains versions of modules or themes that are not compatible with Drupal !version: %names
be[0]: %archive_file утрымлівае версію %names, што не падтрымліваецца Drupal !version.
be[1]: %archive_file утрымлівае версіі модуляў ці тэмаў, што не падтрымліваецца Drupal !version: %names

en: List (integer)
be: Спіс (integer)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
be: Гэтае поле захоўвае цэлыя значэнні са спісу дазволеных параў: 'value => label'. Напрыклад, 'Працягласць у днях': 1 => 1 дзень, 7 => 1 тыдзень, 31 => 1 месяц.

en: List (float)
be: Спіс (float)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
be: Гэта поле захоўвае лікі з нефіксаванай коскай са спіса дазволеных параў 'значэнне => цэтлік', напрыклад 'Дроб': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
be: Гэтае поле захоўвае тэкставыя значэнні спісам дазволены параў 'value => label'. Напрыклад 'Беларусь': Бр.вобл. => Брэская вобласць, Гр.вобл. => Гронднеская вобласць.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
be: Поле можа ўтрымліваць дазволеныя значэнні. Увядзіце адно значэнне на радок у фармаце ключ|цэтлік.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
be: Гэта ключ захаванага значэння і ён павінен быць парадкавы. Метка будзе выкарыстана ў адлюстраваных значэннях і ў рэдагаванні формаў.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
be: Метка неабавязкова, калі радок утрымлівае адну лічбу. Яна будзе выкарыстана адначасова як ключ і як цэтлік.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
be: Спісы ярлыкоў таксама дазволены (адзін ярлык на радок), толькі калі поле не ўтрымлівае ніякага значэння. Парадкавыя ключы будуць аўтаматычна згенераваны згодна пазыцыі ў спісе.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
be: Ключ захаванага значэння. Яго цэтлік будзе выкарыстаны ў адлістраванні значэнняў ды рэдагаванні формы.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
be: Цэтлік не абавязковы. Калі радок утрымлівае просты Радок, Ён будзе выкарыстаны адначасова як ключ і як цэтлік.

en: Allowed values list: invalid input.
be: Дазволеныя значэнні спісу: няправільны ўвод.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
be: Дазволеныя значэнні спісу: некаторыя выдаленыя значэнні пакуль у актыўным карыстанні.

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
be: Падлучэнне да сервера не атрымалася. Сервер вярнуў наступнае паведамленне: !message. За дапамогай наконт інсталляцыі ці апдэйта кода на вашым серверы, глядзіце <a href="@handbook_url">дапаможнік</a>.

en: Unable to parse info file: %info_file.
be: Немагчыма аналізаваць інфармацыю файла: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
be: Інфрмацыйны файл (%info_file) не вызначае 'імя'.

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
be: Фрэймворк для тэсціравання патрабуе ліміт памяці PHP як мінімум %memory_minimum_limit. Бягучае значэнне - %memory_limit. <a href="@url">Для працягу кіруйцеся гэтымі крокамі </a>.

en: You can find <a href="@module_url">modules</a> and <a href="@theme_url">themes</a> on <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
be: Вы можаце знайсці<a href="@module_url">модулі</a> і <a href="@theme_url">тэмы</a> на <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. Падтрымліваюцца наступныя файлавыя пашырэнні: %extensions.

en: Your server does not support updating modules and themes from this interface. Instead, update modules and themes by uploading the new versions directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
be: Ваш сервер не падтрымлівае абнаўленне модуляў і тэмаў з гэтага інтэрфейсу. Замест, вы можаце абнавіць модулі і тэмы непасрэдна загрузіўшы новыя версіі на сэрвер. Гэта працэдура апісана ў <a href="@handbook_url">дапаможніку</a>.

en: Your server does not support installing modules and themes from this interface. Instead, install modules and themes by uploading them directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
be: Ваш сервер не можа падтрымліваць усталёўку модуляў і тэмаў з гэтага інтэрфейсу. Усталюйце лепей модулі і тэмы  загрузкай іх напрамую на сервер, як апісана ў <a href="@handbook_url">дапаможніку</a>.

en: Updating modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods. | Updating modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods.
be[0]: Абнаўленне модуляў і тэмаў патрабуе<strong>@backends дасягу</strong> на ваш сервер. Глядзіце пра іншыя метады абнаўлення <a href="@handbook_url">дапаможніку</a>.
be[1]: Абнаўленне модуляў і тэмаў патрабуе дасяг на ваш сервер адным з наступных метадаў: <strong>@backends</strong>. Глядзіце пра іншыя метады абнаўлення <a href="@handbook_url">дапаможніку</a>.

en: Installing modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods. | Installing modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods.
be[0]: Усталёўванне модуляў і тэмаў патрабуе <strong>@backends access</strong> да вашага сэрвера. Глядзіце <a href="@handbook_url">дапаможнік</a> для іншых метадаў усталёўкі.
be[1]: Усталёўванне модуляў і тэмаў патрабуе дасягу да вашага сэрвера адным з наступных метадаў:<strong>@backends</strong>. Глядзіце  <a href="@handbook_url">дапаможнік</a> для іншых спосабаў усталёўкі.

en: %archive_file does not contain any .info files.
be: %archive_file не ўтрымлівае .info фаілаў.

en: Administer content and comments.
be: Адміністраванне зместу і каментароў

en: Comment fields
be: Палі каментара

en: RSS category
be: RSS катэгорыя

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
be: %name павінен быць дзейным шаснаццатковым CSS значэннем колеру.

en: Each field type has one or more available <em>widgets</em> associated with it; each widget provides a mechanism for data input when you are editing (text box, select list, file upload, etc.). Each field type also has one or more display options, which determine how the field is displayed to site visitors. The widget and display options can be changed after you have created the field.
be: Кожны тып поля мае адзін або некалькі даступных <em>віджэтаў</em>, звязаных з ім; кожны віджэт ўяўляе сабой механізм для ўводу дадзеных пры рэдагаванні (тэкставае поле, спіс выбару, змяшчэнне на серверы файлаў і г.д.). Кожны тып поля таксама мае адну або некалькі наладак паказу, якія вызначаюць, як поле адлюстроўваецца наведвальнікам сайта. Віджэт і наладкі паказу можна змяніць пасля стварэння поля.

en: Cannot rename field %id (%old_field_name) to %new_field_name because it does not use the field_sql_storage storage type.
be: Нельга перайменаваць поле %id (%old_field_name) у %new_field_name, таму што яно не ўжывае тып захоўвання field_sql_storage.

en: Changes to the style have been saved.
be: Змены ў стылі былі захаваныя.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to <em>URL</em> or <em>Session</em>.
be: Гэты блок паказваецца, калі <a href="@languages"> па меньшай меры дзве мовы ўключаны</a> і <a href="@configuration">узгодненная мова</a> усталявана ў <em>URL</em> або <em>Сесія</em>.

en: The Menu module provides an interface for managing menus. A menu is a hierarchical collection of links, which can be within or external to the site, generally used for navigation. Each menu is rendered in a block that can be enabled and positioned through the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. You can view and manage menus on the <a href="@menus">Menus administration page</a>. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@menu">Menu module</a>.
be: Модуль Menu падае інтэрфейс  для  кіравання меню. Меню – гэта  іерархічная сукупнасць спасылак, якія могут быць унутры ці  звонку сайта , звычайна выкарыстоўваюцца для  навігацыі. Кожны пункт меню  прадстаўляе сабой  блок, які   знаходзіцца і  ўсталёўваецца  праз <a href="@blocks"> Старонку кіравання блокамі </a>. Вы можаце праглядзець і  кіраваць  меню на <a href="@menus">Старонцы кіравання меню </a>. Для больш падрабязнай інфармацыі глядзіце анлайн-даведнік  у   <a href="@menu">Модулі Menu </a>.

en: (Machine name: @type)
be: (Імя машыны: @type)

en: OpenID suggests the use of either the <a href="@gmp">GMP Math</a> (recommended for performance) or <a href="@bc">BC Math</a> libraries to enable OpenID associations.
be: OpenID прапануе выкарыстоўваць  <a href="@gmp">GMP Math</a> ( рэкамендуецца для прадукцыйнасці) ці  <a href="@bc">BC Math</a> бібліятэкі, каб уключыць OpenID злучэнне.

en: Not optimized
be: Не аптымізавана

en: OpenID suggests the use of the GMP Math library for PHP for optimal performance. Check the <a href="@url">GMP Math Library documentation</a> for installation instructions.
be: OpenID прапануе выкарыстоўваць бібліятэку  GMP Math для PHP для аптымальнай прадукцыйнасці. Праверце  <a href="@url">Дакументацыю бібліятэкі GMP Math </a> для ўсталёўкі інструкцыі.

en: OpenID Math library
be: Матэматычная библіятэка OpenID

en: The @module module is missing, so the following module will be disabled: @depends. | The @module module is missing, so the following modules will be disabled: @depends.
be[0]: Модуль @module адсутнічае, так што наступны модуль будзе адключаны: @depends.
be[1]: Модуль @module адсутнічае, так што наступныя модулі будуць адключаны: @depends.

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
be: Машына-чытальнае імя не можа быць "add" ці "list".

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the installed languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
be: Дазвольце падтрымку шматмоўнасці для гэтага тыпу змесціва. Калі яна дазволена, поле абрання мовы будзе дададзенае ў форму рэдагавання і дасць вам магчымасць абіраць адну з <a href="!languages">даступных моваў</a>. Вы можаце таксама ўключаць пераклад тыпу змесціва, які дазваляе вам мець перакладзены на усталяваныя мовы змест. Калі гэта падтрымка забаронена, новыя пасты будуць захаваны з мовай па змоўчанні. Існуючае змесціва не падвяргаецца ўплыву гэтых змен.

en: Query tagged for node access but there is no nid. Add foreign keys to node.nid in schema to fix.
be: Запыты прывязаны да вузла доступу, яле не з'яўляюцца nid. Дадайце знешні ключ да node.nid ў схеме, каб гэта выправіць.

en: Your node listing query is using @fallback as a base table in a query tagged for node access. This might not be secure and might not even work. Specify foreign keys in your schema to node.nid
be: Ваш запыт спісу вузлоў выкарыстоўвае @fallback як табліцу базы ў запыце адзначаным для дасягу на вузел. Гэта можа быць небяспечна і нават не працаваць. Вызначце знешныя ключы (foreign keys) ў вашай схеме для node.nid

en: Unknown field: @field_name
be: Невядомае поле: @field_name

en: %field: There should only be one decimal separator (@separator).
be: %field: Павінен быць толькі адзін дзесятковы падзяляльнік (@separator).

en: Enable !title
be: Уключыць !title

en: Set !title as default
be: Зрабіць !title стандартным

en: Enabled modules: %modules
be: Уключаныя модулі: %modules

en: File %file could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
be: Файл %file не змог быць скапіраваны, таму што канчатковы шлях %destination няправільны. Гэта часта выклікана няправільным выкарыстаннем функцыі  file_copy() ці недаглядам цякучай абгорткі.

en: File %file could not be copied because it does not exist.
be: Файл %file не можа быць скапіяваны, паколькі ён не існуе.

en: File %file could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
be: Файл %file не змог быць перамешчаны, таму што мэтавы шлях %destination няправільны. Гэта непаладка магчыма выкліакна няправільным выкарыстаннем функцыі file_move() ці недаглядам цякучай абгорткі.

en: File %file could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
be: Файл не можа быць выдалены, паколькі ён не з'яўляецца дапушчальным URI. Гэта можа быць выклікана неправільным выкарыстаннем file_delete() або адсутнічае абгортка патоку дадзеных.

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. See the online handbook for <a href="@handbook">more information about securing private files</a>.
be: Існуючы шлях лакальнай файлавай сістэмы для захавання файлаў. Ён павінен быць запісваемы Drupal, але не дасяжны праз вэб. Чытайце анлайн дапаможнік па <a href="@handbook">ахове прыватных файлаў</a>.

en: Curaçao
be: Кюрасао

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
be: Адсутнічае правы ўласнасці на аб'ект тыпу @entity_type.

en: Field type(s) in use - see !link
be: Тып(ы) поля выкарыстоўваецца. Глядзі !link

en: Fields type(s) in use
be: Тып(ы) палеў у выкарыстанні

en: Fields pending deletion
be: Палі чакаюць выдалення

en: (module: !module)
be: (модуль: !module)

en: Extend site functionality.
be: Пашырыць функцыянальнасць сайту

en: The requested page "@path" could not be found.
be: Запытаная старонка "@path" не знойдзена.

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href="@link">reload this page</a>.
be: Дадзеныя ў форме састарэлі. Скапіруйце незахаваны кантэнт у форму ніжэй і <a href="@link">перагрузіце гэту старонку</a>.

en: There are several decisions you will need to make before defining a field for content, comments, etc.:
be: Ёсць некалькі рашэнняў, якія вы павінны зрабіць, перш чым вызначаць поле для кантэнта, каментароў і г.д.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
be: Тробер не адлюстроўвае статуса загрузкі, аднак займае меньш месца. Паласа загрузкі дапамагае кантраляваць працэс буйных загрузак.

en: The domain name to use for this language if URL domains are used for <em>Detection and selection</em>. Leave blank for the default language. <strong>Changing this value may break existing URLs.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in an URL like "http://de.example.com/contact".
be: Імя дамена для выкарыстання для гэтай мовы, калі дамены URL выкарыстоўваюцца для <em>Вызначэнне і вылучэнне</em>. Для стандартнай мовы пакіньце пустым. <strong>Змена гэтага  значэння можа пашкодзіць існуючыя URL-спасылкі.</strong> Прыклад: Вызначэнне "de.example.com" у якасці моўнага дамена для нямецкай мовы прывядзе да стварэння URL-спасылак кшталту  "http://de.example.com/contact".

en: New OpenID identifier %identity was added as a replacement for invalid identifier %invalid_identity. To finish the invalid OpenID transition process, please go to your <a href="@openid_url">OpenID identities page</a> and remove the old identifier %invalid_identity.
be: Новы OpenID ідэнтыфікатар %identity быў даданы ў якасці замены памылковаму ідэнтыфікатару %invalid_identity. Для завяршэння памылковага працэсу пераходу OpenID, перайдзіце, калі ласка на <a href="@openid_url">Старонку ідэнтыфікатараў OpenID</a> і выдаліце стары ідэнтыфікатар %invalid_identity.

en: There is already an existing account associated with the OpenID identifier that you have provided. However, due to a bug in the previous version of the authentication system, we can't be sure that this account belongs to you. If you are new on this site, please continue registering the new user account. If you already have a registered account on this site associated with the provided OpenID identifier, please try to <a href="@url_password">reset the password</a> or contact the site administrator.
be: Існуючы рахунак  злучаны з  ідэнтыфікатарам OpenID, які вы падалі. Аднак, у сувязі з памылкай у папярэдняй версіі ідэнтыфікацыі мы не можам быць упэўнены, што гэты рахунак належыць вам. Калі вы новы на гэтым сайце, калі ласка, працягніце рэгістрацыю новага рахунка карыстальніка. Калі ў вас ужо ёсць зарэгістраваны рахунак на гэтым сайце, які злучан з забяспечваным   ідэнтыфікатарам  OpenID, калі ласка паспрабуйце  <a href="@url_password">аднавіць пароль</a> ці  звязацца з адміністратарам сайта.

en: The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
be: Індэкс пошуку не чысціцца, але сістэматычна абнаўляецца з улікам новых наладак. Пошук будзе працягваць працаваць, але новае змесціва не будзе індэксавацца, пакуль усё існае змесціва не будзе зноў праіндэксавана. Гэта дзеянне не можа быць адменена.

en: Active search modules
be: Актыўныя модулі пошуку

en: No shortcuts available. <a href="@link">Add a shortcut</a>.
be: Няма даступных цэтлікаў.<a href="@link">Дадаць цэтлік</a>.

en: Leave this blank to delete both the existing username and password.
be: Пакіньце гэтае поле пустым, каб выдаліць існуючыя імя карыстальніка і пароль.

en: To change the password, enter the new password here.
be: Каб змяніць пароль, увядзіце сюды новы.

en: HTTP authentication credentials must include a username in addition to a password.
be: У дадатак да пароля атэстаты HTTP аўтынтыфікацыі павінны ўключаць імя карыстальніка.

en: Incompatible with this version of Drupal core.
be: Несумяшчальна з гэтай версіяй ядра Drupal

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
be: Крон звяртае ўвагу на перыядычна запускаемыя задачы такія, як праверка абнаўленняў ці індэксацыя для пошуку.

en: The clean URL test passed.
be: Тэст на чыстыя URL пройдзены.

en: Clean URLs are enabled, but the clean URL test failed. Uncheck the box below to disable clean URLs.
be: Чыстыя URL'ы дазволеныя, але тэст на чыстыя URL не пройдзены. Здыміце птушку ніжэй на "забараніць чыстыя URL'ы".

en: The clean URL test failed.
be: Тэст на чыстыя URL безпаспяховы.

en: Clean URLs cannot be enabled. If you are directed to this page or to a <em>Page not found (404)</em> error after testing for clean URLs, see the <a href="@handbook">online handbook</a>.
be: Чыстыя URL'ы не могуць быць дазволеныя. Калі вы перанакіроўваецеся на гэту старонку ці на старонку памылкі <em>Старонка не знойдзена (404)</em> пасля тэсціравання на чыстыя URL'ы, чытайце <a href="@handbook">анлайн дапаможнік</a>.

en: User name and password
be: Імя карыстальніка і пароль

en: User module account form elements.
be: Элементы формы акаўнта модуля User

en: There was a problem creating field %label: !message
be: Праблема стварэння поля %label: !message

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
be: @module (<span class="admin-missing">несумяшчальны з</span> гэтай версіяй ядра Drupal)

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update manager module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information, <a href="@update">Update status handbook page</a>.
be: Папярэджанні пра аднаўленні не дазволены. Строга <strong>рэкамендуецца</strong>, каб вы дазволілі модуль Update manager на старонцы <a href="@module">адміністравання</a> для таго, каб ведаць пра свежыя рэлізы модуляў. Для большых звестак чытайце дапаможнік <a href="@update">Статуса абнаўленняў</a>.

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
be: У вашым пошуке вы выкарыстоўвалі занадта шмат AND/OR выразаў. Толькі першыя ўмовы @count былі ўключаны ў  гэты пошук.

en: The test cannot be executed because it has not been set up properly.
be: Тэст не можа быць выкананы, паколькі ён не быў устаноўлены належным чынам.

en: Found field with name @name
be: Знойдзена поле з імем @name

en: Found field with name @name and value @value
be: Знойдзена поле з імем  @name і значэннем @value

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
be: Спіс палёў (@ імя_палі) з наяўнымі дадзенымі не можа існаваць. Яго ключы змяніліся.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
be: Унікальнае машыначытальнае імя, якое змяшчае літары, лічбы і знак падкрэслення.

en: The %style style has been reverted to its defaults.
be: Стыль %style быў вернуты ў зыходны

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
be: Калі ні адзін малюнак не загружаны, на экране будзе адлюстроўвацца гэты малюнак і зменіць малюнак па змоўчанню.

en: View details for all votes
be: Адлюстраваць дэталі для ўсіх галасоў

en: No blocked IP addresses available.
be: Няма даступных заблакаваных  IP-адрасоў

en: Taxonomy field @field_name not found.
be: Поле таксанаміі @field_name не было знойдзена.
