Webchick's test profile (7.x-0.1-unstable35) - en to mk translation catalogue (43 entries)

en: Home
mk: Дома

en: Title
mk: Наслов

en: Administer
mk: Администрација

en: Content
mk: Содржина

en: Type
mk: Тип

en: Author
mk: Автор

en: List
mk: Листа

en: Actions
mk: Акции

en: Remove
mk: Одстрани

en: Access control
mk: Контрола на пристап

en: Comments
mk: Коментари

en: Search
mk: Барање

en: - None -
mk: - Ништо -

en: Required
mk: Побарано

en: Settings
mk: Поставки

en: edit
mk: промени

en: Import
mk: Внесување

en: Export
mk: Изнесување

en: Taxonomy term
mk: Термин од таксономија

en: Help
mk: Помош

en: Add
mk: Додај

en: search
mk: барање

en: Configure
mk: Конфигурирање

en: Contact
mk: Контакт

en: Active
mk: Активно

en: Add block
mk: Додавање блок

en: Performance
mk: Перформанси

en: Users
mk: Корисници

en: Create content
mk: Креирање содржина

en: Anonymous
mk: Анонимен

en: Edit term
mk: Уредување термин

en: Configure block
mk: Конфигурација на блок

en: Relationships
mk: Релации

en: Themes
mk: Теми

en: Menus
mk: Менија

en: A form to add a new comment.
mk: Форма за додавање на нов коментар.

en: filter
mk: филтер

en: - All -
mk: - Сите -

en: Contact form
mk: Формулар за контакт

en: %title has been created.
mk: %title е креиран.

en: %title could not be created.
mk: %title не може да биде креирано.

en: %title has been updated.
mk: %title е ажуриран.

en: %title could not be updated.
mk: %title не може да биде ажурирано.
