Webchick's test profile (7.x-0.1-unstable6) - en to fi translation catalogue (1255 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Pages
fi: Sivut

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Transaction ID
fi: Tapahtuma ID

en: Value
fi: Arvo

en: Totals
fi: Yhteensä

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: You are here:
fi: Sijaintisi:

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Explanation or submission guidelines
fi: Selitys tai ohjeet

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Comments
fi: Kommentit

en: Currency
fi: Valuutta

en: Priority
fi: Tärkeys

en: More
fi: Lisää

en: not verified
fi: ei varmistettu

en: Default currency
fi: Oletusvaluutta

en: Quantity
fi: Määrä

en: On
fi: Käytössä

en: Block title
fi: Lohkon otsikko

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Ash
fi: Tuhkanharmaa

en: Aquamarine
fi: Akvamariini

en: Home page
fi: Kotisivu

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Go
fi: Mene

en: view
fi: näkymä

en: unpublished
fi: julkaisematon

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Links
fi: Linkit

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta oletusarvoihin

en: None
fi: Ei rajoituksia

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Message
fi: Viesti

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Delete configuration
fi: Poista asennus

en: Link
fi: Linkki

en: Center
fi: Keskellä

en: Types
fi: Tyypit

en: none
fi: ei yhtään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: up
fi: ylös

en: Go to parent page
fi: Mene yläsivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Font
fi: Fontti

en: Default
fi: Oletus

en: Background
fi: Tausta

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Display
fi: Näyttö

en: Feed URL
fi: Syötteen verkko-osoite

en: The username %name does not exist.
fi: Käyttäjätunnusta %name ei ole olemassa.

en: Text
fi: Teksti

en: read more
fi: lue lisää

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Total
fi: Yhteensä

en: Status:
fi: Tila:

en: Advanced search
fi: Tarkempi haku

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Titles
fi: Otsikot

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Options
fi: Valinnat

en: Created
fi: Luotu

en: Create
fi: Luo

en: Separator
fi: Erotin

en: Are you sure you want to delete %title?
fi: Haluatko varmasti poistaa %title?

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Toiminnassa

en: Last post
fi: Uusin kirjoitus

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Site name
fi: Sivuston nimi

en: Site slogan
fi: Sivuston iskulause

en: Url
fi: Osoite

en: Off
fi: Pois päältä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Your changes have been saved.
fi: Muutoksesi on tallennettu.

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Left sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: Right sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Feed title
fi: Syötteen otsikko

en: Custom
fi: Oma

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Published
fi: Julkaistu

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Term name
fi: Termin nimi

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Type name
fi: Tuotetyypin nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Contains
fi: Sisältää

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Normal
fi: Normaali

en: Success
fi: Onnistui

en: configure
fi: Muokkaa

en: Updated:
fi: Syötteen kokonainen osoite.

en: Nodes
fi: Solmut

en: Processor
fi: Prosessori

en: Node Title
fi: Kirjoituksen otsikko

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Price
fi: Hinta

en: Customer
fi: Asiakas

en: Product ID
fi: Tuote ID

en: Amount
fi: Määrä

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Terms
fi: Termit

en: Owner
fi: Omistaja

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment settings
fi: Maksuasetukset

en: Store
fi: Kauppa

en: Company
fi: Yritys

en: Getting started
fi: Aloitus

en: Border
fi: Raja

en: Method
fi: Tapa

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: Base
fi: Ydin

en: Forum
fi: Foorumi

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Display title
fi: Lohkon otsikko

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Repeat
fi: Toisto

en: SKU
fi: Koodi

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Targets
fi: Kohteet

en: Sent
fi: Lähetetty

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: order
fi: tilaus

en: Case
fi: Asia

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Override
fi: Ohita

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Tab
fi: Välilehti

en: Empty text
fi: Tyhjä teksti

en: Operator
fi: Operaattori

en: Order
fi: Järjestys

en: Basic settings
fi: Perusasetukset

en: Term description
fi: Termin kuvaus

en: Expiration
fi: Voimassaoloaika

en: Search Results
fi: Haun tulokset

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: You have to specify a valid date.
fi: Sinun on annettava kelvollinen päiväys.

en: City
fi: Kaupunki

en: Postal code
fi: Postinumero

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Leave blank for %anonymous.
fi: Jätä tyhjäksi käyttäjälle %anonymous.

en: Pending
fi: Odottaa

en: Change
fi: Muuta

en: Switch
fi: Vaihda

en: Address Field
fi: Osoitekenttä

en: Delimiter
fi: Rajoitin

en: Could not retrieve title from feed.
fi: Otsikon haku syötteestä epäonnistui.

en: Sources
fi: Lähteet

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: View user profile.
fi: Näytä käyttäjäprofiili.

en: Source
fi: Lähde

en: Request new password
fi: Pyydä uutta salasanaa

en: Languages
fi: Kielet

en: Topics
fi: Aiheet

en: Middle
fi: Keskellä

en: equals
fi: yhtä kuin

en: Select list
fi: Valintalista

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Create new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: Info
fi: Tieto

en: Red
fi: Punainen

en: price
fi: hinta

en: Taxes
fi: Verot

en: Tax rate
fi: Veroprosentti

en: Product type
fi: Tuotetyyppi

en: Site information
fi: Sivuston tiedot

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Deleting
fi: Poistetaan

en: or
fi: tai

en: Missing
fi: Puuttuu

en: Link color
fi: Linkin väri

en: Shopping cart
fi: Ostoskori

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Discount
fi: Alennus

en: Product
fi: Tuote

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Payment Status
fi: Maksun tilanne

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Completed
fi: Valmis

en: Delete product type
fi: Poista tuotetyyppi

en: Products
fi: Tuotteet

en: Product types
fi: Tuotetyypit

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Federated States of Micronesia
fi: Mikronesian liittovaltio

en: Province
fi: Provinssi

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Are you sure you want to delete this transaction?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän transaktion?

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: %title has been deleted.
fi: %title on poistettu.

en: Allowed file extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: Top left
fi: Vasemmalla ylhäällä

en: Top right
fi: Oikealla ylhäällä

en: Bottom right
fi: Alhaalla oikealla

en: Bottom left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Display style
fi: Näyttötapa

en: Content top
fi: Sisältöalueen yläosa

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Last changed
fi: Viimeksi muokattu

en: by
fi: Kirjoittanut

en: You are here
fi: Olet täällä

en: Review
fi: Tarkistus

en: Processing
fi: Käsitellään

en: Complete
fi: Valmis

en: Slogan
fi: Iskulause

en: CSS Classes
fi: CSS-luokat

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Font settings
fi: Fonttiasetukset

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: California
fi: Kalifornia

en: North Carolina
fi: Pohjois-Carolina

en: North Dakota
fi: Pohjois-Dakota

en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

en: West Virginia
fi: Länsi-Virginia

en: Block body
fi: Lohkon sisältö

en: Title (link)
fi: Otsikko (linkki)

en: Title (no link)
fi: Otsikko (ei linkkiä)

en: Autocomplete text field
fi: Automaattisesti täydentyvä tekstikenttä

en: Permalink
fi: Ikilinkki

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Grid
fi: Ruudukko

en: 1 comment | @count comments
fi[0]: 1 kommentti
fi[1]: @count kommenttia

en: Add to Cart form
fi: Lisää ostoskoriin -lomake

en: Green
fi: Vihreä

en: Blue
fi: Sininen

en: @user's picture
fi: Käyttäjän @user kuva

en: Rate
fi: Arvio

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Currency Code
fi: Valuutan koodi

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: Unavailable
fi: Ei saatavilla

en: Language neutral
fi: Kielineutraali

en: Account blocked
fi: Tilin käyttö estetty

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: product
fi: tuote

en: Host name
fi: Isäntänimi

en: Parser
fi: Parseri

en: Title of the feed item.
fi: Aiheen otsikko.

en: British Columbia
fi: Brittiläinen Kolumbia

en: Northwest Territories
fi: Luoteisterritoriot

en: Prince Edward Island
fi: Prinssi Edwardin saari

en: Yukon Territory
fi: Yukon

en: From @title
fi: Otsikosta @title

en: Layout settings
fi: Ulkoasun asetukset

en: Rounded corners
fi: Pyöristetyt kulmat

en: Featured
fi: Esitelty

en: begins with
fi: alkaa

en: contains
fi: sisältää

en: Postal address
fi: Postiosoite

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Account information
fi: Käyttäjätilin tiedot

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Canadian Dollar
fi: Kanadan dollari

en: Fee
fi: Maksu

en: ZIP Code
fi: Postinumero

en: Containing any of the words
fi: Sisältää minkä tahansa sanoista

en: Containing the phrase
fi: Sisältää lauseen

en: Containing none of the words
fi: Ei sisällä sanoja

en: Billing information
fi: Laskutustiedot

en: Company name
fi: Yrityksen nimi

en: Go back
fi: Palaa takaisin

en: Payment method title
fi: Maksutavan otsikko

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Australian Dollar
fi: Australian Dollari

en: Japanese Yen
fi: Japanin yen

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin frangi

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu

en: Hong Kong Dollar
fi: Hong Kongin dollari

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu

en: New Zealand Dollar
fi: Uuden Seelannin dollari

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Target
fi: Kohde

en: Create @name
fi: Luo @name

en: Not checked
fi: Ei tarkistettu

en: View cart
fi: Näytä ostoskori

en: Currency code
fi: Valuuttakoodi

en: Fonts
fi: Fontit

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Save profile
fi: Tallenna profiili

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: No response
fi: Ei vastausta.

en: VAT
fi: ALV

en: Total paid
fi: Maksettu yhteensä

en: Payment methods
fi: Maksutavat

en: Are you sure you want to delete this profile?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän profiilin?

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Save and add another
fi: Tallenna ja lisää uusi

en: Importing
fi: Ladataan

en: Credit card
fi: Luottokortti

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: Post new comment
fi: Kirjoita uusi kommentti

en: Base price
fi: Pohjahinta

en: Tax
fi: Vero

en: Profile ID
fi: Profiilin ID

en: Display format
fi: Näyttömuoto

en: In the form of WW (01 - 53).
fi: Muodossa WW (01 - 53).

en: off
fi: pois päältä

en: Creator
fi: Luoja

en: You have entered an invalid credit card number.
fi: Syöttämäsi luottokortin numero on virheellinen.

en: Order status
fi: Tilauksen tilanne

en: Card type
fi: Kortin tyyppi

en: Card owner
fi: Kortinhaltijan nimi

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Issuing bank
fi: Pankki

en: Review order
fi: Tarkista tilaus

en: API username
fi: API käyttäjänimi

en: API password
fi: API salasana

en: PayPal e-mail address
fi: PayPal sähköpostiosoite

en: The e-mail address you use for the PayPal account you want to receive payments.
fi: Sähköpostiosoite jota käytät PayPal tilin yhteydessä johon haluat vastaanottaa maksut.

en: PayPal login page language
fi: Paypalin kirjautumissivun kieli

en: PayPal server
fi: Paypal palvelin

en: Payment action
fi: Maksutoiminto

en: Address matched; postal code did not
fi: Osoite sopii; postinumero ei sopinut

en: Address and postal code matched
fi: Osoite ja postinumero sopivat

en: Postal code matched; address did not
fi: Postinumero sopii; osoite ei sovi

en: An unknown error occurred.
fi: Tuntematon virhe tapahtui.

en: The merchant has not implemented CVV2 code handling.
fi: Kauppias ei ole ottanut käyttöön CVV2 koodin käsittelyä.

en: Merchant has indicated that CVV2 is not present on card.
fi: Kauppias on antanut tiedoksi, että CVV2 koodia ei ole kortissa.

en: Service not available
fi: Palvelua ei ole saatavilla

en: Unkown error
fi: Tuntematon virhe

en: Line item label
fi: Etiketti

en: Radio buttons
fi: Radionapit

en: Checkout settings
fi: Kassan asetukset

en: Update cart
fi: Päivitä ostoskori

en: Importer
fi: Lataaja

en: Add product
fi: Lisää tuote

en: Add line item
fi: Lisää tuoterivi

en: Line item removed.
fi: Tuoterivi poistettu.

en: Update the order status
fi: Päivitä tilaustilanne

en: Order settings
fi: Tilausasetukset

en: View order
fi: Näytä tilaus

en: Line items
fi: Tuoterivit

en: Order state
fi: Tilauksen tila

en: Select a product
fi: Valitse tuote

en: products
fi: tuotteet

en: Line Item
fi: Ostoskorituote

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso

en: Lira
fi: Liira

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Currency settings
fi: Valuutta-asetukset

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Light
fi: Vaalea

en: First sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Created on
fi: Luotu

en: Owner ID
fi: Omistajan ID

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: Order total
fi: Tilauksen kokonaissumma

en: This will override any other link you have set.
fi: Tämä ohittaa kaikki toiset linkit joita olet asettanut.

en: Attached to
fi: Liitetty

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Multilingual support
fi: Monikielisyys

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Feed item
fi: Syöteartikkeli

en: Proceed to payment
fi: Siirry maksamaan

en: Legend
fi: Selite

en: Product SKU
fi: Tuotekoodi

en: The label of the line item.
fi: Tuoterivin tunnus

en: Add a tax rate
fi: Lisää veroprosentti

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: rules
fi: säännöt

en: Select a vocabulary
fi: Valitse sanasto

en: Checkout form
fi: Tilauslomake

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Upper case
fi: Isot kirjaimet

en: Lower case
fi: Pienet kirjaimet

en: The title of the node.
fi: Solmun otsikko.

en: In the form of CCYYMMDD.
fi: Muodossa CCYYMMDD.

en: Created year + month
fi: Luontivuosi + kuukausi

en: In the form of YYYYMM.
fi: Muodossa YYYYMM.

en: Created year
fi: Luontivuosi

en: In the form of YYYY.
fi: Muodossa YYYY.

en: Created month
fi: Luontikuukausi

en: In the form of MM (01 - 12).
fi: Muodossa MM (01 - 12).

en: Created day
fi: Luontipäivä

en: In the form of DD (01 - 31).
fi: Muodossa DD (01 - 31)

en: Created week
fi: Luontiviikko

en: Updated year + month
fi: Päivitetty vuosi + kuukausi

en: Updated year
fi: Päivitetty vuosi

en: Updated month
fi: Päivitetty kuukausi

en: Updated day
fi: Päivitetty päivä

en: Updated week
fi: Päivitetty viikko

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Guarani
fi: guarani

en: sort ascending
fi: Lajittele nousevasti

en: sort descending
fi: Lajittele laskevasti

en: Header top
fi: Ylätunnisteen yläosa

en: Header bottom
fi: Ylätunnisteen alaosa

en: Search form
fi: Hakulomake

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
fi: Valitse tapa jolla autocomplete vaihtoehdot haetaan. Huomaa että <em>Sisältää</em> voi aiheuttaa suorituskykyongelmia sivustoilla joissa on tuhansia solmuja.

en: As often as possible
fi: Niin usein kuin mahdollista

en: Address 2
fi: Osoitekenttä 2

en: Currency name
fi: Valuutan nimi

en: Last modification date
fi: Viimeisin muokkauspäivämäärä

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: Author email
fi: Kirjoittajan sähköpostiosoite

en: Address 1
fi: Osoitekenttä 1

en: Remote ID
fi: Ulkoinen ID

en: Style settings
fi: Tyylin asetukset

en: Top center
fi: Ylhäällä keskellä

en: Bottom center
fi: Alhaalla keskellä

en: Line item
fi: Tuoterivi

en: Date updated
fi: Päivityspäivämäärä

en: Author name
fi: Kirjoittajan nimi

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Select a source
fi: Valitse lähde

en: Select a target
fi: Valitse kohde

en: Published date
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Change frequency
fi: Vaihtuvuustiheys

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Max width
fi: Enimmäisleveys

en: First Sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Security code
fi: Turvakoodi

en: The user who created the transaction.
fi: Käyttäjä joka loi tapahtuman.

en: Header text
fi: Ylätunnisteen teksti

en: Choose a vocabulary
fi: Valitse sanasto

en: User information
fi: Käyttäjätiedot

en: Delete items
fi: Poista artikkeleita

en: Aggregates RSS/Atom/RDF feeds, imports CSV files and more.
fi: Aggregoi RSS/Atom/RDF syötteitä, lataa CSV tiedostoja järjestelmään ja paljon muutakin.

en: A natural name for this configuration. Example: RSS Feed. You can always change this name later.
fi: Luonnollinen nimi asennukselle. Esimerkki: RSS Syöte. Voit aina muuttaa nimeä myöhemmin jos tarve vaatii.

en: A unique identifier for this configuration. Example: rss_feed. Must only contain lower case characters, numbers and underscores.
fi: Asennuksen tunnistin. Esimerkki: rss_feed. Tunnistin voi sisältää ainoastaan pieniä kirjaimia ja alaviivoja.

en: A description of this configuration.
fi: Kuvaus näistä asetuksista.

en: Id is taken.
fi: ID on varattu.

en: Your configuration has been created with default settings. If they do not fit your use case you can adjust them here.
fi: Asennuksesi on luotu perusasetuksilla. Jos ne eivät ole riittäviä käyttötapaustasi varten, voit muokata niitä tällä sivulla.

en: Export feed configuration
fi: Lataa syötteen asetukset

en: Select a !plugin_type
fi: Valitse !plugin_type

en: Settings for !plugin
fi: Asetukset pluginille !plugin

en: Mapping for !processor
fi: Kartoitus prosessorille !processor

en: [none]
fi: [ei mitään]

en: as often as possible
fi: niin usein kuin mahdollista

en: every !interval
fi: joka !interval

en: Fetcher
fi: Hakija

en: Name of source field
fi: Lähdekentän nimi

en: Mapping has been added.
fi: Kartoitus on lisätty.

en: Unique target
fi: Yksilöllinen kohde

en: No mappings defined.
fi: Kartoituksia ei ole määritettynä.

en: Administrative UI for Feeds module.
fi: Feeds moduulin ylläpitoliittymä.

en: Empty configuration identifier.
fi: Asennuksen tunnistin on tyhjä.

en: Attach to content type
fi: Liitä sisältötyyppiin

en: after !time
fi: !time jälkeen

en: Import !csv_files with one or more of these columns: !columns.
fi: Tuo !csv_files joissa on yksi tai useampi seuraavista sarakkeista: !columns.

en: CSV files
fi: CSV tiedostot

en: Column <strong>!column</strong> is mandatory and considered unique: only one item per !column value will be created.
fi: Sarake <strong>!column</strong> on pakollinen ja tulkitaan yksilölliseksi: vain yksi merkintä luodaan !column arvoa kohti.

en: Columns <strong>!columns</strong> are mandatory and values in these columns are considered unique: only one entry per value in one of these column will be created.
fi: Sarakkeet <strong>!columns</strong> ovat pakollisia ja niiden arvot tuilkitaan yksilöllisiksi: järjestelmä luo vain yhden merkinnän saraketta kohden.

en: The character that delimits fields in the CSV file.
fi: CSV tiedoston rajoittimena toimiva merkki.

en: Default delimiter
fi: Oletusrajoitin

en: Default field delimiter.
fi: Kentän oletusrajoitin

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Feed source
fi: Syötteen lähde

en: Upload a file first.
fi: Lataa ensin tiedosto.

en: Enter a feed URL.
fi: Syötä syötteen verkko-osoite.

en: Expire nodes
fi: Eräännytä solmut

en: Select after how much time nodes should be deleted. The node's published date will be used for determining the node's age, see Mapping settings.
fi: Valitse kuinka vanhat solmut poistetaan. Solmun julkaisupäivää käytetään määrittelemään solmun ikä, katso Kartoitusasetukset.

en: Item URL (link)
fi: Artikkelin verkko-osoite (linkki)

en: Item GUID
fi: Artikkelin GUID

en: Category domains
fi: Kategoriadomainit

en: Latitudes
fi: Leveyspiirit

en: Longitudes
fi: Pituuspiirit

en: Enclosures
fi: Sulkijat

en: Import to vocabulary
fi: Tuo sanastoon

en: Choose the vocabulary to import into. <strong>CAUTION:</strong> when deleting terms through the "Delete items" tab, Feeds will delete <em>all</em> terms from this vocabulary.
fi: Valitse sanasto johon termit tuodaan. <strong>VAROITUS:</strong> kun termejä poistetaan "Poista termejä" völilehden kautta, Feeds poistaa <em>kaikki</em> termit tästä sanastosta.

en: Select whether users should be imported active or blocked.
fi: Valitse tulisiko käyttäjien olla aktiivisia vai estettyjä.

en: Additional roles
fi: Lisäroolit

en: Subscribe to RSS or Atom feeds. Creates nodes of the content type "Feed item" from feed content.
fi: Kirjaudu RSS tai Atom syötteeseen. Luo syötteen sisällön pohjalta solmuja tyyppiä "Syöteartikkeli".

en: This content type is being used for automatically aggregated content from feeds.
fi: Sisältötyyppiä käytetään syötteistä automaattisesti aggregoidun sisällön tallentamiseen.

en: Use standalone form
fi: Käytä erillistä kaavaketta

en: This parser supports free source definitions. Enter the name of the source field in lower case into the Source text field above.
fi: Parseri tukee vapaita lähdemäärityksiä. Syötä lähteen nimi pienin kirjaimin ylläolevaan "Lähde" tekstikenttään.

en: The UNIX time when a node has been published.
fi: Solmun julkaisuajankohta UNIX aikaleimana.

en: Whether a node is published or not. 1 stands for published, 0 for not published.
fi: Onko solmu julkaistu vaiko ei. 1 tarkoittaa julkaistu, 0 tarkoittaa ei julkaistu.

en: Title of the feed.
fi: Syötteen nimi.

en: URL of the feed.
fi: Syötteen verkko-osoite.

en: Description of the feed item.
fi: Syöteartikkelin kuvaus.

en: Name of the feed item's author.
fi: Syöteartikkelin kirjoittajan nimi.

en: Author link
fi: Linkki kirjoittajaan

en: Link to the feed item's author.
fi: Linkki syötteen artikkelin kirjoittajaan.

en: Email address of the feed item's author.
fi: Syötteartikkelin kirjoittajan sähköpostiosoite.

en: Published date as UNIX time GMT of the feed item.
fi: Syöteartikkelin julkaisupäivämäärä joko UNIX aikaleimana tai GTM muodossa.

en: URL of the feed item.
fi: Syöteartikkelin verkko-osoite.

en: Global Unique Identifier of the feed item.
fi: Syöteartikkelin Global Unique Identifier (GUI).

en: An array of categories that have been assigned to the feed item.
fi: Syöteartikkeliin liittyvät kategoriat arraynä.

en: Domains of the categories.
fi: Kategorioiden domainit.

en: An array of latitudes assigned to the feed item.
fi: Syöteartikkeliin liitetyt leveyspiirit arrayn muodossa.

en: An array of longitudes assigned to the feed item.
fi: Syöteartikkeliin liitetyt pituuspiirit arrayn muodossa.

en: An array of enclosures attached to the feed item.
fi: Syöteartikkeliin liitetyt sulkijat.

en: Name of the taxonomy term.
fi: Luokittelutermin nimi.

en: Name of the user.
fi: Käyttäjän nimi.

en: Email address of the user.
fi: Käyttäjän sähköpostiosoite.

en: The created (e. g. joined) data of the user.
fi: Käyttäjän luonti / rekisteröinti -päivämäärä.

en: Download of @url failed with code !code.
fi: Lataus verkko-osoitteesta @url epäonnistui koodilla !code.

en: Submitted by !username on !datetime
fi: Lähettänyt !datetime käyttäjä !username

en: feeds
fi: syötteet

en: Secondary menu
fi: Toissijainen valikko

en: Dollar
fi: Dollari

en: Pound
fi: Punta

en: Link this field to
fi: Linkitä tämä kenttä

en: Entities
fi: Entiteetit

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: New importer
fi: Uusi lataaja

en: Import date
fi: Latauspäivämäärä

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Save and add fields
fi: Tallenna ja lisää kenttiä

en: Machine name: @name
fi: Koneluettava nimi: @name

en: Includes:
fi: Sisältää:

en: Welcome (new user created by administrator)
fi: Tervetuloa (uusi ylläpidon luoma käyttäjä)

en: Welcome (awaiting approval)
fi: Tervetuloa (odottaa hyväksyntää)

en: Welcome (no approval required)
fi: Tervetuloa (erillistä hyväksyntää ei vaadita)

en: Password recovery
fi: Salasanan palautus

en: Account activation
fi: Tilin aktivointi

en: Account cancellation confirmation
fi: Tilin sulkemisen vahvistaminen

en: Account canceled
fi: Tili suljettu

en: Layout Settings
fi: Ulkoasun asetukset

en: Cannot write content to %dest
fi: Kirjoittaminen kohteeseen %dest epäonnistui

en: The end date for the @name field.
fi: Päättymispäivämäärä kentälle @name.

en: Owner feed nid
fi: Omistajan syötteen NID

en: Filter on Feed Items by the Feed they were generated from using the Node Id of the Feed Node.
fi: Suodata syöteartikkelit sen perusteella, mistä syötteestä ne ovat peräisin käyttäen syöteartikkelin solmu ID:tä (NID).

en: Argument on Feed Items by the Feed they were generated from using the Node Id of the Feed Node.
fi: Argumentoi syöteartikkelit sen perusteella, mistä syötteestä ne ovat peräisin käyttäen syöteartikkelin solmu ID:tä (NID).

en: Sort Feed Items by the Feed they were generated from using the Node Id of the Feed Node.
fi: Lajittele syöteartikkelit sen perusteella, mistä syötteestä ne ovat peräisin käyttäen syöteartikkelin solmu ID:tä (NID).

en: Owner feed
fi: Omistajan syöte

en: Contains the GUID of the feed item.
fi: Sisältää syöteartikkelin GUID:n.

en: Filter on a Feeds Item's GUID field.
fi: Suodata syöteartikkelin GUID kentän perusteella.

en: Argument on a Feeds Item's GUID field.
fi: Argumentoi syöteartikkelin GUID kentän perusteella.

en: Sort on a Feeds Item's GUID field.
fi: Lajittele syöteartikkelin GUID kentän perusteella.

en: Contains the import date of the feed item.
fi: Sisältää syöteartikkelin tuontipäivämäärän.

en: Sort on a Feeds Item's import date field.
fi: Lajittele syöteartikkelin tuontipäivämäärä-kentän perusteella.

en: Filter on a Feeds Item's import date field.
fi: Suodata syöteartikkelin tuontipäivämäärä-kentän perusteella.

en: Argument on a Feeds Item's import date field.
fi: Argumentoi syöteartikkelin tuontipäivämäärä-kentän perusteella.

en: Dependent locality
fi: Riippuvaisalue

en: Object is not persistent.
fi: Objekti ei ole pysyvä.

en: Use PubSubHubbub
fi: Käytä PubSubHubbub'ia

en: Attempt to use a <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/PubSubHubbub">PubSubHubbub</a> subscription if available.
fi: Pyri käyttämään <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/PubSubHubbub">PubSubHubbub</a> kirjautumista mikäli mahdollista.

en: Designated hub
fi: Nimetty hub

en: Enter the URL of a designated PubSubHubbub hub (e. g. superfeedr.com). If given, this hub will be used instead of the hub specified in the actual feed.
fi: Syötä nimetyn PubSubHubbub hubin verkko-osoite (esim. superfeedr.com). Mikäli annettuna, järjestelmä käyttää tätä hubia syötteessä määritetyn hubin sijaan.

en: OpenID identifier
fi: OpenID tunnistin

en: The OpenID identifier of the user. <strong>CAUTION:</strong> Use only for migration purposes, misconfiguration of the OpenID identifier can lead to severe security breaches like users gaining access to accounts other than their own.
fi: Käyttäjän OpenID tunnistin. <strong>VAROITUS:</strong> Käytä vain migraatiotarkoituksessa, virheelliset OpenID asetukset voivat johtaa vakaviin tietoturvaongelmiin kuten että käyttäjät pääsevät käsiksi muihinkin kuin vain omaan käyttäjätiliinsä.

en: Footer first column
fi: Alatunnisteen ensimmäinen palkki

en: Footer second column
fi: Alatunnisteen toinen palkki

en: Footer third column
fi: Alatunnisteen kolmas palkki

en: Footer fourth column
fi: Alatunnisteen neljäs palkki

en: Auto detect feeds
fi: Automaattisesti hae syötteitä

en: If the supplied URL does not point to a feed but an HTML document, attempt to extract a feed URL from the document.
fi: Annettu verkko-osoite ei osoita syötteeseen vaan HTML tiedostosta, yritetään purkaa syöte kyseisestä tiedostosta.

en: Order type
fi: Tilauksen tyyppi

en: Output machine name
fi: Näytä koneluettava nimi

en: View payments
fi: Tarkastele maksuja

en: Delete payments
fi: Poista maksut

en: <a href="[site:url]">Return to the front page.</a>
fi: <a href="[site:url]">Palaa etusivulle.</a>

en: Layout style
fi: Ulkoasun tyyli

en: Missing Feeds plugin %plugin. Please contact your site administrator.
fi: Puuttuva Feeds plugin. Ole hyvä ja ota yhteyttä sivustosi ylläpitäjään.

en: Feeds directory either cannot be created or is not writable.
fi: Feeds kansiota ei voitu luoda tai siihen ei voitu kirjoittaa.

en: Last modified date as UNIX time GMT of the feed item.
fi: Syöteartikkelin viimeisin muokkauspäivämäärä UNIX aikaleiman muodossa tai GMT muodossa.

en: How frequently the page is likely to change.
fi: Kuinka usein sivu todennäköisesti muuttuu.

en: The priority of this URL relative to other URLs on the site.
fi: Verkko-osoitteen tärkeysaste suhteessa sivuston verkko-osoitteisiin.

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Sidebar background
fi: Sivupalkin tausta

en: Sidebar borders
fi: Sivupalkin reunat

en: Footer background
fi: Alatunnisteen tausta

en: Capitalize
fi: Muunna isoiksi alkukirjaimiksi

en: Title and slogan
fi: Otsikko ja iskulause

en: Would you really like to revert the importer @importer?
fi: Oletko varma että haluat palauttaa syötteen @importer?

en: Would you really like to delete the importer @importer?
fi: Oletko varma että haluat poistaa syötteen @importer?

en: Edit importer: @importer
fi: Muokkaa lataajaa: @importer

en: Clone importer: @importer
fi: Kloonaa lataaja: @importer

en: Select the content type for the nodes to be created. <strong>Note:</strong> Users with "import !feed_id feeds" permissions will be able to <strong>import</strong> nodes of the content type selected here regardless of the node level permissions. Further, users with "clear !feed_id permissions" will be able to <strong>delete</strong> imported nodes regardless of their node level permissions.
fi: Valitse minkä tyyppisiä solmuja luodaan. <strong>Huomio:</strong> Käyttäjät joilla on käyttöoikeus "tuo !feed_id syötteitä" voivat <strong>tuoda</strong> valitun tyyppisiä solmuja riippumatta solmutason oikeuksista. Lisäksi käyttäjät joilla on käyttöoikeus "puhdista !feed_id oikeudet" voivat <strong>poistaa</strong> tuotuja solmuja riippumatta niiden solmutason käyttöoikeuksista.

en: Select the input format for the body field of the nodes to be created.
fi: Valitse luotavien solmujen runkokentän syöttömuoto.

en: Select the author of the nodes to be created - leave empty to assign "anonymous".
fi: Valitse luotavien solmujen kirjoittajan nimi - jätä tyhjäksi jos haluat määritellä kirjoittajaksi "anonyymi".

en: The Drupal user ID of the node author.
fi: Drupalin solmun kirjoittajan ID.

en: Every user is assigned the "authenticated user" role. Select additional roles here.
fi: Kaikille käyttäjille annetaan automaattisesti rooli "autentikoitu käyttäjä". Valitse tästä lisäroolit.

en: Replace existing users
fi: Korvaa olemassaolevat käyttäjät

en: If an existing user is found for an imported user, replace it. Existing users will be determined using mappings that are a "unique target".
fi: Korvaa olemassaoleva käyttäjä mikäli tuotavaa käyttäjää vastaava käyttäjä löytyy järjestelmästä. Olemassaolevat käyttäjät määritellään kartoituksien avulla jotka ovat "yksilöllinen kohde".

en: Item URL
fi: Artikkelin verkko-osoite

en: Contains the URL of the feed item.
fi: Sisältää syöteartikkelin verkko-osoitteen.

en: Filter on a Feeds Item's URL field.
fi: Suodata syöteartikkelin verkko-osoitekentän perusteella.

en: Argument on a Feeds Item's URL field.
fi: Argumentoi syöteartikkelin verkko-osoitekentän perusteella.

en: Sort on a Feeds Item's URL field.
fi: Lajittele syöteartikkelin verkko-osoitekentän perusteella.

en: Configure store settings
fi: Muokkaa kaupan asetuksia

en: Allows users to update store currency and contact settings.
fi: Salli käyttäjien päivittää kaupan valuutta- ja yhteystieto -asetuksia.

en: Cent
fi: Sentti

en: Administer your store.
fi: Hallinnoi kauppaasi.

en: Configure settings and business rules for your store.
fi: Muokkaa kauppasi asetuksia ja liiketoimintasääntöjä.

en: Configure the default currency and display settings.
fi: Muokkaa oletusvaluuttaa ja näkyvyysasetuksia.

en: Defines menu items common to the various Drupal Commerce UI modules.
fi: Määrittää yhteiset valikkolinkit useaan Drupal Commerce UI-moduuliin.

en: Default store currency
fi: Kaupan oletusvaluutta

en: The default store currency will be used as the default for all price fields.
fi: Kaupan oletusvaluuttaa käytetään oletuksena kaikkiin hinta-kenttiin.

en: Enabled currencies
fi: Käytössä olevat valuutat

en: Only enabled currencies will be visible to users when entering prices. The default currency will always be enabled.
fi: Vain valitut valuutat näkyvät käyttäjille, kun hintoja syötetään. Oletusvaluutta on aina käytössä.

en: Orders in this state have not been completed by the customer yet.
fi: Asiakas ei ole vielä suorittanut loppuun tässä tilassa olevia tilauksia.

en: Shopping cart contents
fi: Ostoskorin sisältö

en: Your shopping cart is empty.
fi: Ostoskorisi on tyhjä.

en: Created as a shopping cart order.
fi: Luotiin ostoskori-tilauksena.

en: Product not available
fi: Tuotetta ei saatavilla

en: You must specify a valid quantity to add to the cart.
fi: Lisätäksesi tuotteen ostoskoriin, sinun tulee syöttää määrä oikeassa muodossa.

en: %title added to <a href="!cart-url">your cart</a>.
fi: %title lisättiin <a href="!cart-url">ostoskoriisi</a>.

en: Add some items to your cart and then try checking out.
fi: Lisää joitain tuotteita ostoskoriisi ja yritä sen jälkeen mennä kassalle.

en: Your shopping cart has been updated.
fi: Ostoskorisi päivitettiin.

en: Administer checkout
fi: Hallitse kassaa

en: Access checkout
fi: Pääsy kassalle

en: Checkout: @page
fi: Kassa: @page

en: Review your order before continuing.
fi: Tarkista tilauksesi tiedot ennen jatkamista.

en: Checkout complete
fi: Tilaus suoritettu

en: Customer profile
fi: Asiakasprofiili

en: Customer profile @profile_id
fi: Asiakasprofiili @profile_id

en: Customer profiles
fi: Asiakasprofiilit

en: Profile types
fi: Profiilityypit

en: Add a customer profile
fi: Lisää asiakasprofiili

en: Add a new customer profile.
fi: Lisää uusi asiakasprofiili.

en: Delete a customer profile
fi: Poista asiakasprofiili

en: Manage customer profile types for your store.
fi: Hallitse kauppasi asiakasprofiilityyppejä.

en: Profile saved.
fi: Profiili tallennettu.

en: Deleting this profile cannot be undone.
fi: Tämän profiilin poistamista ei voi perua.

en: The profile has been deleted.
fi: Profiili on poistettu.

en: The profile could not be deleted.
fi: Profiilia ei voitu poistaa.

en: Deleted customer profile @profile_id.
fi: Poistettu asiakasprofiili @profile_id.

en: There are no customer profile types yet. <a href="@link">Add profile type</a>.
fi: Asiakasprofiilityyppejä ei ole määritetty. <a href="@link">Lisää profiilityyppi</a>.

en: Commerce Customer Profile
fi: Commerce Asiakasprofiili

en: Customer profiles containing addresses and other customer information.
fi: Asiakasprofiilit jotka sisältävät osoitteita ja muita asiakastietoja.

en: Profile owner
fi: Profiilin omistaja

en: Whether or not the profile is active.
fi: Onko profiili aktiivinen vai ei.

en: The date the profile was created.
fi: Profiilin luontipäivä.

en: The date the profile was last updated.
fi: Päivämäärä jolloin profiili viimeksi päivitettiin.

en: Line item ID
fi: Tuoterivin ID

en: The internal numeric ID of the line item.
fi: Sisäinen numeerinen ID tuoteriville.

en: The human readable name of the line item type.
fi: Luettava nimi tuoterivin tyypille.

en: The label displayed with the line item.
fi: Tuoteriviin näytettävä tunnus.

en: The quantity of the line item.
fi: Tuoterivin määrä.

en: The date the line item was created.
fi: Päivämäärä jolloin tuoterivi luotiin.

en: The date the line item was last updated.
fi: Päivämäärä jolloin tuoterivi viimeksi päivitettiin.

en: Unit price
fi: Yksikköhinta

en: No line items found.
fi: Ei löydetty tuoterivejä.

en: Order number
fi: Tilauksen numero

en: View URL
fi: Näytä URL

en: The URL a customer can visit to view the order.
fi: Osoite, jossa asiakas voi tarkastella tilaustaan.

en: The URL of the order's administrative view page.
fi: Tilauksen hallinnointisivun osoite.

en: The URL of the order's edit page.
fi: Tilauksen muokkaussivun osoite.

en: The date the order was created.
fi: Päivämäärä jolloin tilaus luotiin.

en: Creator ID
fi: Luojan ID

en: The unique numeric ID of the order.
fi: Uniikki numeerinen tunnus tilaukselle.

en: Order @number
fi: Tilaus @number

en: Order saved.
fi: Tilaus tallennettu.

en: Create an order
fi: Luo tilaus

en: Create a new order.
fi: Luo uusi tilaus.

en: Create a new order for the specified user.
fi: Luo uusi tilaus määritellylle käyttäjälle.

en: Are you sure you want to delete order @number?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tilauksen @number?

en: Deleting this order cannot be undone.
fi: Tämän tilauksen poistamista ei voi perua.

en: Order @number has been deleted.
fi: Tilaus @number on poistettu.

en: Order @number could not be deleted.
fi: Tilausta @number ei voitu poistaa.

en: Deleted order @number.
fi: Poistettiin tilaus @number.

en: Commerce Order
fi: Commerce tilaus

en: The unique internal identifier of the order.
fi: Tilauksen sisäinen yksilöivä tunniste.

en: Defines the price field and a price alteration system.
fi: Määrittelee hintakentän ja hinnanmääritystavat.

en: The internal numeric ID of the product.
fi: Järjestelmän sisäinen tuotteen numeerinen ID.

en: The human readable product SKU.
fi: Tuotteen selkokielinen SKU.

en: The human readable name of the product type.
fi: Tuotetyypin selkokielinen nimi.

en: The title of the product.
fi: Tuotteen nimi.

en: The URL of the product's edit page.
fi: Tuotteen muokkaussivun verkko-osoite.

en: The date the product was created.
fi: Tuotteen luontipäivämäärä.

en: The creator of the product.
fi: Tuotteen luoja.

en: Tokens related to individual products.
fi: Yksittäisiin tuotteisiin liittyvät korvauskuviot.

en: The date the product was last updated.
fi: Päivämäärä jolloin tuote viimeksi päivitettiin.

en: Admin display
fi: Ylläpitonäkymä

en: The human readable identifier of the product
fi: Tuotteen selkokielinen tunniste

en: Full product title
fi: Tuotteen kokonimi

en: Administer product types
fi: Ylläpidä tuotetyyppejä

en: commerce_product autocomplete
fi: commerce_product automaattinen täydennys

en: Product: @sku
fi: Tuote: @sku

en: Add a product
fi: Lisää tuote

en: Add a new product for sale.
fi: Lisää uusi myytävä tuote.

en: Manage products types for your store.
fi: Ylläpidä kauppasi tuotetyyppejä.

en: Add product type
fi: Lisää tuotetyyppi

en: A basic product type.
fi: Perus- tuotetyyppi.

en: Product UI
fi: Tuote UI

en: Save product type
fi: Tallenna tuotetyyppi

en: Product type saved.
fi: Tuotetyyppi tallennettu.

en: Are you sure you want to delete the %name product type?
fi: Haluatko varmasti poistaa tuotetyypin %name?

en: The product type %name has been deleted.
fi: Tuotetyyppi %name poistettiin.

en: Disabled products cannot be added to shopping carts and may be hidden in administrative product lists.
fi: Käytöstä poistettuja tuotteita ei voi lisätä ostoskoriin ja ne saatetaan piilottaa ylläpidon tuotelistauksissa.

en: Save product
fi: Tallenna tuote

en: Product saved.
fi: Tuote tallennettu.

en: %title could not be deleted.
fi: %title ei voitu poistaa.

en: Deleted product type %name.
fi: Poistettiin tuotetyyppi %name.

en: Deleted product %title (SKU: @sku).
fi: Poistettiin tuote %title (SKU: @sku).

en: Commerce Product
fi: Commerce tuote

en: Products from the store.
fi: Tuotteita kaupasta.

en: Product creator
fi: Tuotteen luoja

en: Whether or not the product is active.
fi: Onko tuote aktiivinen vai ei.

en: Product: @label
fi: Tuote: @label

en: Product reference
fi: Tuoteviittaus

en: Current list item
fi: Tämänhetkinen listasisältö

en: Site-wide settings and other global information.
fi: Sivustonlaajuiset asetukset ja muu sivuston laajuinen tieto.

en: Specifies the type of the entity that should be fetched.
fi: Määrittelee haettavan entiteetin tyypin.

en: The property by which the entity is to be selected.
fi: Ominaisuus jonka perusteella entiteetti valitaan.

en: The property value of the entity to be fetched.
fi: Noudettavan entiteetin ominaisuus.

en: The comparison operator.
fi: Vertailuoperaattori.

en: An example of a node importer and a user importer.
fi: Esimerkkitapaus solmunlataajasta ja käyttäjänlataajasta.

en: A news aggregator built with feeds, creates nodes from imported feed items. With OPML import.
fi: Feedsin pohjalle rakennettu uutisaggregaattori, luo uusia solmuja jotka on tuotu syötteistä. Käytössä OPML tuonti.

en: cURL error (@code) @error for @url
fi: cURL virhe (@code) @error osoitteelle @url

en: Feed node: Taxonomy: @vocabulary
fi: Syötteen solmu: Luokittelu: @vocabulary

en: Taxonomy terms from feed node in given vocabulary.
fi: Syöteartikkelista luokittelutermit ennaltamääritellyssä sanastossa.

en: File @filepath is not accessible.
fi: Tiedostoa @filepath ei löydy.

en: The nid of the node. NOTE: use this feature with care, node ids are usually assigned by Drupal.
fi: Solmun nid. HUOMIO: käytä tätä ominaisuutta varoen, normaalisti Drupal hoitaa solmujen id:n määrittelyn.

en: Feed node: User ID
fi: Syötteen solmu: Käyttäjän ID

en: The feed node author uid.
fi: Syötteen solmun kirjoittajan uid.

en: An array of geographic locations with a name and a position.
fi: Array sisältäen maantieteelliset sijainnit nimellä ja paikkatiedolla varustettuina.

en: Description of the taxonomy term.
fi: Luokittelutermin kuvaus.

en: No information
fi: Ei tietoja

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
fi: Muoto: %time. Päivämäärä on muotoa YYYY-MM-DD ja %timezone on aikasiirtymä suhteessa UTC. Jätä tyhjäksi jos haluat käyttää kaavakkeen lähetysaikaa.

en: Object is disabled.
fi: Objekti on poissa käytöstä.

en: Import on submission
fi: Tuo lähetyksen yhteydessä

en: Invalid enclosure %enclosure
fi: Epäkelpo sulkija %enclosure

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Source configuration not valid.
fi: Lähdeasetukset eivät kelpaa.

en: Administer Feeds
fi: Ylläpidä Feeds

en: Create, update, delete importers, execute import and delete tasks on any importer.
fi: Luo, päivitä, poista ja suorita lataajia ja poista minkä tahansa lataajan tehtäviä.

en: Import @name feeds
fi: Lataa @name syötteet

en: Delete items from @name feeds
fi: Poistettiin artikkeleita @name syötteistä

en: 
      <p>
      Define which elements of a single item of a feed (= <em>Sources</em>) map to which content pieces in Drupal (= <em>Targets</em>). Make sure that at least one definition has a <em>Unique target</em>. A unique target means that a value for a target can only occur once. E. g. only one item with the URL <em>http://example.com/content/1</em> can exist.
      </p>
fi: 
      <p>
    Määrittele mitkä yksittäisen syöteartikkelin elementeistä (= <em>Lähteet</em>) kartoittuvat mihinkin Drupalin sisältötyypin osiin (= </em>Kohteet</em>). Yksilöllinen kohde tarkoittaa että kohteen arvo voi esiintyä vain yhden kerran. Esimerkiksi artikkeli jonka verkko-osoite on <em>http://example.com/content/1</em> vain yhden kerran.
    </p>

en: Attached to: @type
fi: Liitetty tyyppiin: @type

en: Configure one or more Feeds importers to aggregate RSS and Atom feeds, import CSV files or more.
fi: Määritä yksi tai useampi Feeds lataaja aggregoidaksesi RSS- tai Atom syötteitä, tuodaksesi CSV tiedostoja ja paljon muutakin.

en: The @label field of the node.
fi: Solmun @label kenttä.

en: Allowed file extensions for upload.
fi: Sallitut ladattavat tiedostopäätteet.

en: The start date for the @name field. Also use if mapping both start and end.
fi: Alkamispäivämäärä kentälle @date. Käytä myös kartoittaessasi sekä alkamis- että päättymispäivämääriä.

en: Resource is not a file or it is an empty directory: %source
fi: Lähde ei ole tiedosto tai se on tyhjä kansio: %source

en: File needs to reside within the site's file directory, its path needs to start with @scheme://.
fi: Tiedoston on sijaittava sivustosi tiedostokansiossa, sen polun on alettava muodolla @scheme://.

en: Finished processing scheduled jobs (!time s, !total total, !failed failed).
fi: Ajastettujen tehtävien ajo suoritettu (!time sekuntia, !total yhteensä, !failed epäonnistunutta).

en: A field type used for storing postal addresses according the xNAL standard.
fi: Kenttätyyppi postiosoitteiden tallentamiseen xNAL standardin mukaisessa muodossa.

en: Dynamic address form
fi: Dynaaminen osoitelomake

en: Available countries
fi: Valittavissa olevat maat

en: If no countries are selected, all countries will be available.
fi: Mikäli maata ei ole valittuna, kaikki maat ovat valittavissa.

en: Manage a flexible address field, implementing the xNAL standard.
fi: Ylläpidä joustavaa osoitekenttää xNAL standardia käyttäen.

en: Delete this profile
fi: Poista tämä profiili

en: Profile @profile_id
fi: Profiili @profile_id

en: The current status of the order.
fi: Tilauksen tämänhetkinen tila.

en: Administer payments
fi: Ylläpidä maksuja

en: Use the button below to proceed to the payment server.
fi: Jatka maksupalveluun painamalla nappia.

en: Payment failed at the payment server. Please review your information and try again.
fi: Maksu epäonnistui maksupalvelimella. Tarkista tietosi ja yritä uudelleen.

en: Add payment
fi: Lisää maksu

en: No payment methods available to add payments.
fi: Maksutapoja ei ole saatavilla lisätäksesi maksun.

en: Payment transaction created.
fi: Maksutapahtuma luotu.

en: @amount paid via %method on @date. Deleting this transaction cannot be undone.
fi: @amount maksettu %method @date. Tapahtuman poistamista ei voi peruuttaa.

en: Payment transaction deleted.
fi: Maksutapahtuma poistettu.

en: The payment transaction could not be deleted.
fi: Maksutapahtumaa ei voitu poistaa.

en: Order balance
fi: Tuotteen saldo

en: Total paid (@currency_code)
fi: Maksettu yhteensä (@currency_code)

en: Raw amount
fi: Raakamäärä

en: Currency symbol
fi: Valuutan merkki

en: Formatted amount
fi: Formatoitu määrä

en: Secondary navigation
fi: Toissijainen navigaatio

en: Dark
fi: Tumma

en: No Headers
fi: Ei headereita

en: Check if the imported CSV file does not start with a header row. If checked, mapping sources must be named '0', '1', '2' etc.
fi: Valitse tämä jos tuotava CSV tiedosto ei ala header-rivillä. Mikäli valittuna, kartoitettavat lähteet on merkittävä '0','1','2' jne.

en: No headers
fi: Ei headereita

en: Feeds importers
fi: Feeds lataajat

en: Importing (@progress %)
fi: Tuodaan Tuodaan (@progress %)

en: Import all content from source?
fi: Tuo lähteen kaikki sisältö?

en: Delete all items from source?
fi: Poista lähteen kaikki artikkelit?

en: Deleting (@progress %)
fi: Poistetaan (@progress %)

en: Importing - @progress % complete.
fi: Tuodaan - @progress % valmis.

en: Deleting items - @progress % complete.
fi: Poistetaan artikkeleita - @progress % valmis.

en: Last import: @ago ago.
fi: Viimeisin lataus: @ago sitten.

en: @count imported items total.
fi: Yhteensä @count ladattua artikkelia.

en: No imported items.
fi: Ei ladattuja artikkeleita.

en: Feeds reported errors, visit the Feeds log for details.
fi: Feeds raportoi virheistä, tarkempaa tietoa saat Feeds logista.

en: 
        <p>
        You can create as many Feeds importer configurations as you would like to. Each can have a distinct purpose like letting your users aggregate RSS feeds or importing a CSV file for content migration. Here are a couple of things that are important to understand in order to get started with Feeds:
        </p>
        <ul>
        <li>
        Every importer configuration consists of basic settings, a fetcher, a parser and a processor and their settings.
        </li>
        <li>
        The <strong>basic settings</strong> define the general behavior of the importer. <strong>Fetchers</strong> are responsible for loading data, <strong>parsers</strong> for organizing it and <strong>processors</strong> for "doing stuff" with it, usually storing it.
        </li>
        <li>
        In Basic settings, you can <strong>attach an importer configuration to a content type</strong>. This is useful when many imports of a kind should be created, for example in an RSS aggregation scenario. If you don't attach a configuration to a content type, you can use it on the !import page.
        </li>
        <li>
        Imports can be <strong>scheduled periodically</strong> - see the periodic import select box in the Basic settings.
        </li>
        <li>
        Processors can have <strong>mappings</strong> in addition to settings. Mappings allow you to define what elements of a data feed should be mapped to what content fields on a granular level. For instance, you can specify that a feed item's author should be mapped to a node's body.
        </li>
        </ul>
fi: 
        <p>
    Voit luoda niin monta syötteenlataaja-asennusta kuin haluat. Kullakin niillä voi olla oma käyttötarkoituksensa kuten sallia käyttäjiesi aggregoida RSS syötettä tai tuoda järjestelmään uutta sisältöä CSV tiedostosta. Seuraavassa muutama asia jotka on tärkeää ymmärtää kun alat käyttämään Feeds moduulia:
    </p>
    <ul>
    <li>
    Jokainen lataaja-asennus koostuu perusasetuksista, tuojasta, parserista ja prosessorista ja niiden asetuksista. 
    </li>
    <li>
    <strong>Perusasetukset</strong> määrittelevät lataajan yleisen toimintamallin. <strong>Tuojat</strong> ovat vastuussa tiedon lataamisesta, <strong>parserit</strong> vastaavat tiedon jäsentelystä ja <strong>prosessorit</strong> vastaavat asioiden tekemisestä sen kanssa, esimerkiksi tiedon tallentaminen. 
    </li>
    <li>
    Perusasetuksissa voit <strong>liittää lataajan johonkin sisältötyyppiin</strong>. Tämä on hyödyllistä luotaessa montaa erityyppistä lataajaa, esimerkiksi RSS aggregoinnin tapauksessa. Jos et liitä asennusta johonkin sisältötyyppin, voit käyttää sitä !import sivun kautta.
    </li>
    <li>
    Tuonnit voidaan <strong>päivittää jaksotetusti</strong> - tarkista perusasetuksien "pienin mahdollinen päivitysväli" asetus.
    </li>
    <li>
    Prosessoreilla voi olla asetuksiensa lisäksi myös <strong>kartoituksia</strong>. Kartoitukset sallivat sinun määritellä, mitkä tuotavan tiedon kentät syötetään mihinkin luotavan tyyppisen sisällön kenttään. Esimerkiksi voit määritellä että syöteartikkelin kirjoittajan tiedot syötetään solmun runkoon.
    </li>
    </ul>

en: Periodic import: !import_period
fi: Ajastettu lataus: !import_period

en: Do not import on submission
fi: Älä tuo lähetyksen yhteydessä

en: A human readable name of this importer.
fi: Tuontiasetusten selkokielinen nimi.

en: A description of this importer.
fi: Lataajan kuvaus.

en: If "Use standalone form" is selected a source is imported by using a form under !import_form.
                               If a content type is selected a source is imported by creating a node of that content type.
fi: Mikäli olet valinnut "käytä erilliskaavaketta", lähde tuodaan järjestelmään käyttäen !import_form.
    Jos sisältötyyppi on valittuna, sisältö tuodaan luomalla uusi valitun tyyppinen solmu.

en: Requires cron to be configured.
fi: Vaatii cronin säätämistä.

en: Every !p
fi: Joka !p

en: Periodic import
fi: Ajastettu lataus

en: Choose how often a source should be imported periodically.
fi: Valitse kuinka usein syötteet tuodaan ajastetusti.

en: Check if import should be started at the moment a standalone form or node form is submitted.
fi: Valitse mikäli haluat että syötteiden tuonti aloitetaan kun erilliskaavake lähetetään.

en: Process in background
fi: Suorita taustaprosessina

en: For very large imports. If checked, import and delete tasks started from the web UI will be handled by a cron task in the background rather than by the browser. This does not affect periodic imports, they are handled by a cron task in any case.
fi: Erittäin suurille tuonneille. Mikäli valittuna, käyttöliittymästä aloitetut tuonti- ja poistotehtävät suoritetaan cronissa taustaprosessina selaimen sijaan. Tämä ei vaikuta ajastettuihin tuoteihin koska ne suoritetaan joka tapauksessa cron-ajojen yhteydessä.

en: Cannot acquire lock for source @id / @feed_nid.
fi: Lähteen @id / @feed_nid lukitseminen ei onnistunut.

en: Download a template
fi: Lataa template

en: File @filepath is not writeable.
fi: Tiedosto @filepath ei ole kirjoituskelpoinen.

en: Select a file from your local system.
fi: Valitse tiedosto paikallisesta tiedostojärjestelmästäsi.

en: Select a different file from your local system.
fi: Valitse jokin muu tiedosto paikalliselta tiedostojärjestelmältäsi.

en: Specify a path to a file or a directory. Path must start with @scheme://
fi: Määrittele tiedoston tai kansion polku, polun on alettava muodolla @scheme://.

en: Supply path to file or directory directly
fi: Tarjoa suora polku tiedostoon tai tiedostokansioon

en: For experts. Lets users specify a path to a file <em>or a directory of files</em> directly,
            instead of a file upload through the browser. This is useful when the files that need to be imported
            are already on the server.
fi: Asiantuntijoille. Sallii käyttäjien suoraan määritellä tiedostopolku tai <em>tiedostokansio</em> sen sijaan että lataisivat tiedoston selaimen kautta. Tämä on hyödyllistä jos tuotavat tiedostot ovat jo palvelimella.

en: The content type created by this processor is a Feed Node, it represents a source itself. Depending on the fetcher selected on the importer "@importer", this field is expected to be for example a URL or a path to a file.
fi: Tälle prosessorille luotu sisältötyyppi on Feed Node, se esittää itse lähdettä. Valitusta hakijasta "@importer" riippuen kentän sisällön oletetaan olevan esimerkiksi verkko-osoite tai tiedostopolku.

en: There are no new @entities.
fi: Uusia @entities ei löytynyt.

en: There are no @entities to be deleted.
fi: Poistettavia @entities ei löytynyt.

en: Update existing @entities
fi: Päivitetään olemassaolevia @entities

en: Existing @entities will be determined using mappings that are a "unique target".
fi: Olemassaolevat @entities määritellään käyttäen kartoituksia jotka ovat "yksilöllinen kohde".

en: Do not update existing @entities
fi: Älä päivitä olemassaolevia @entities

en: The external URL of the item. E. g. the feed item URL in the case of a syndication feed. May be unique.
fi: Syöteartikkelin ulkoinen verkko-osoite. Esimerkiksi syöteartikkelin verkko-osoite mikäli kyseessä on syndikointisyöte. Voi olla uniikki.

en: The globally unique identifier of the item. E. g. the feed item GUID in the case of a syndication feed. May be unique.
fi: Syöteartikkelin GUI. Esimerkiksi syöteartikkelin GUID mikäli kyseessä on syndikointisyöte. Voi olla uniikki.

en: Deleted @number @entity | Deleted @number @entities
fi[0]: Poistettiin @number @entity.
fi[1]: Poistettiin @number @entities.

en: Term name missing.
fi: Termin nimi puuttuu.

en: No vocabulary defined for Taxonomy Term processor.
fi: Luokittelutermien prosessorin sanastoa ei ole määritelty.

en: User name missing or email not valid.
fi: Käyttäjänimi puuttuu tai sähköpostikenttä ei kelpaa.

en: The node id of the owner feed node if available.
fi: Omistajan syötteen solmun ID mikäli saatavilla.

en: Relate a feed item to its owner feed node if available.
fi: Liitä syöteartikkeli omistajan syötesolmuun mikäli mahdollista.

en: Relate a log entry to its importer if available.
fi: Liitä logimerkintä lataajaansa jos mahdollista.

en: Feed node
fi: Syötesolmu

en: Relate a log entry to its feed node if available.
fi: Liitä logimerkintä syötesolmuunsa jos mahdollista.

en: Log time
fi: Logiaika

en: The time of the event.
fi: Tapahtuman kellonaika.

en: Request time
fi: Pyyntöaika

en: The time of the page request of an event.
fi: Tapahtuman sivukutsun kellonaika.

en: Do not link
fi: Älä linkitä

en: Link to configuration form
fi: Linkitä asetuskaavakkeeseen

en: Link to standalone form
fi: Linkitä erilliseen kaavakkeeseen

en: Link importer name
fi: Linkitä lataajan nimi

en: If "Link to standalone form" is used, only importers that use a standalone form will be linked.
fi: Mikäli valittuna on "käytä erilliskaavaketta", vain lataajat jotka käyttävät erilliskaavaketta linkitetään.

en: Missing importer
fi: Puuttuva lataaja

en: Afghan Afghani
fi: Afganistanin Afgaani

en: Afghani
fi: Afgaani

en: Netherlands Antillean Guilder
fi: Hollannin Antillien Floriini

en: Guilder
fi: Floriini

en: Argentine Peso Moneda Nacional
fi: Argentiinan Peso (Peso Moneda Nacional)

en: Argentine Peso
fi: Argentiinan Peso

en: Aruban Florin
fi: Aruban Floriini

en: Azerbaijanian Manat
fi: Azerbaidžanin manat

en: New Manat
fi: Uusi Manat

en: Bosnia-Herzegovina Convertible Mark
fi: Bosnian ja Hertsegovinan vaihdettava markka

en: Fening
fi: Penni

en: Convertible Marka
fi: Vaihdettava markka

en: Barbadian Dollar
fi: Barbadoksen dollari

en: Bangladeshi Taka
fi: Bangladeshin taka

en: Bahraini Dinar
fi: Bahrainin dinaari

en: Dinar
fi: Dinaari

en: Burundian Franc
fi: Burundin frangi

en: Franc
fi: Frangi

en: Bermudan Dollar
fi: Bermudan Dollari

en: Brunei Dollar
fi: Brunein Dollari

en: Bolivian Boliviano
fi: Bolivian boliviano

en: Brazilian Real
fi: Brasilian real

en: Bahamian Dollar
fi: Bahaman Dollari

en: Bhutanese Ngultrum
fi: Bhutanin ngultrum

en: Botswanan Pula
fi: Botswanan pula

en: Pulas
fi: Pula

en: Belize Dollar
fi: Belizen dollari

en: Congolese Franc
fi: Kongon frangi

en: Chilean Peso
fi: Chilen peso

en: Chinese Yuan Renminbi
fi: Kiinan renminbi (yuan)

en: Yuan Renminbi
fi: Renminbi (yuan)

en: Colombian Peso
fi: Kolumbian peso

en: Costa Rican Colón
fi: Costa Rican colon

en: Colón
fi: Colon

en: Cuban Convertible Peso
fi: Kuuban vaihdettava peso

en: Cuban Peso
fi: Kuuban peso

en: Cape Verdean Escudo
fi: Kap Verden escudo

en: Czech Republic Koruna
fi: Tšekin koruna

en: Djiboutian Franc
fi: Djiboutin frangi

en: Øre
fi: Äyri

en: Kroner
fi: Kruunut

en: Dominican Peso
fi: Dominikan peso

en: Algerian Dinar
fi: Algerian dinaari

en: Estonian Kroon
fi: Viron kruunu

en: Krooni
fi: Kruunu

en: Egyptian Pound
fi: Egyptin punta

en: Piastr
fi: Piasteri

en: Eritrean Nakfa
fi: Eritrean nakfa

en: Ethiopian Birr
fi: Etiopian birr

en: Fijian Dollar
fi: Fidžin dollari

en: Falkland Islands Pound
fi: Falklandinsaarten punta

en: British Pound Sterling
fi: Englannin punta

en: Ghanaian Cedi
fi: Ghanan cedi

en: Gibraltar Pound
fi: Gibraltarin punta

en: Gambian Dalasi
fi: Gambian dalasi

en: Guinean Franc
fi: Guinean frangi

en: Guatemalan Quetzal
fi: Guatemalan quetzal

en: Guyanaese Dollar
fi: Guyanan dollari

en: Honduran Lempira
fi: Hondurasin lempira

en: Lempiras
fi: Lempira

en: Croatian Kuna
fi: Kroatian kuna

en: Haitian Gourde
fi: Haitin gourde

en: Forint
fi: Forintti

en: Indonesian Rupiah
fi: Indonesian rupia

en: Rupiahs
fi: Rupiat

en: Israeli New Sheqel
fi: Israeli shekel

en: New Shekels
fi: Uudet shekelit

en: Indian Rupee
fi: Intian rupia

en: Icelandic Króna
fi: Islannin kruunu

en: Jamaican Dollar
fi: Jamaikan dollari

en: Jordanian Dinar
fi: Jordanin dollari

en: Kenyan Shilling
fi: Kenian šillinki

en: Shilling
fi: Šillinki

en: Comorian Franc
fi: Komorien frangi

en: South Korean Won
fi: Etelä-Korean won

en: Kuwaiti Dinar
fi: Kuwaitin dinaari

en: Cayman Islands Dollar
fi: Caymansaarten dollari

en: Laotian Kip
fi: Laosin kip

en: Kips
fi: Kip

en: Lebanese Pound
fi: Libanonin punta

en: Piastre
fi: Piasteri

en: Sri Lanka Rupee
fi: Sri Lankan rupia

en: Liberian Dollar
fi: Liberian dollari

en: Lesotho Loti
fi: Lesothon loti

en: Lithuanian Litas
fi: Liettuan litas

en: Latvian Lats
fi: Latvian lati

en: Libyan Dinar
fi: Libyan dinaari

en: Dirham
fi: Dirhami

en: Myanma Kyat
fi: Myanmarin kyat

en: Mongolian Tugrik
fi: Mongolian tugrik

en: Tugriks
fi: Tugrik

en: Macanese Pataca
fi: Macaon pataca

en: Mauritanian Ouguiya
fi: Mauritanian ouguiya

en: Khoums
fi: Khoum

en: Maltese Pound
fi: Maltan punta

en: Mauritian Rupee
fi: Mauritiuksen rupia

en: Malaysian Ringgit
fi: Malesian ringgit

en: Ringgits
fi: Ringgit

en: Mozambican Metical
fi: Mosambikin metical

en: Namibian Dollar
fi: Namibian dollari

en: Nigerian Naira
fi: Nigerian naira

en: Nicaraguan Cordoba Oro
fi: Nicaraguan cordoba oro

en: Nepalese Rupee
fi: Nepalin rupia

en: Panamanian Balboa
fi: Panaman balboa

en: Peruvian Inti
fi: Perun inti

en: Peruvian Nuevo Sol
fi: Perun nuevo sol

en: Nuevos Sole
fi: Nuevo sol

en: Papua New Guinean Kina
fi: Papua-Uuden-Guinean kina

en: Philippine Peso
fi: Filippiinien peso

en: Pakistani Rupee
fi: Pakistanin rupia

en: Paraguayan Guarani
fi: Paraguayn guaraní

en: Qatari Rial
fi: Qatarin rial

en: Rhodesian Dollar
fi: Rodesian dollari

en: Romanian Leu
fi: Romanian leu

en: Serbian Dinar
fi: Serbian dinaari

en: Dinars
fi: Dinaari

en: Saudi Riyal
fi: Saudi-Arabian rial

en: Riyals
fi: Rial

en: Solomon Islands Dollar
fi: Solomonsaarten dollari

en: Seychellois Rupee
fi: Seychellien rupia

en: Old Sudanese Dinar
fi: Vanha Sudanin dinaari

en: Saint Helena Pound
fi: Saint Helenan punta

en: Sierra Leonean Leone
fi: Sierra Leonen leone

en: Somali Shilling
fi: Somalian šillinki

en: Surinamese Dollar
fi: Surinamin dollari

en: Suriname Guilder
fi: Surinamin floriini

en: São Tomé and Príncipe Dobra
fi: São Tomén ja Príncipen dobra

en: Syrian Pound
fi: Syyrian punta

en: Swazi Lilangeni
fi: Swazimaan Lilangeni

en: Thai Baht
fi: Thaimaan baht

en: Tunisian Dinar
fi: Tunisian dinaari

en: Tongan Paʻanga
fi: Tongan paʻanga

en: Turkish Lira
fi: Turkin liira

en: Kurus
fi: Kuruş

en: Trinidad and Tobago Dollar
fi: Trinidadin ja Tobagon dollari

en: New Taiwan Dollar
fi: Uusi Taiwanin dollari

en: New Dollar
fi: Uusi dollari

en: Tanzanian Shilling
fi: Tansanian šillinki

en: Ukrainian Hryvnia
fi: Ukrainan hryvnia

en: Kopiyka
fi: Kopeekka

en: Ugandan Shilling
fi: Ugandan šillinki

en: United States Dollar
fi: Yhdysvaltain dollari

en: Uruguayan Peso
fi: Uruguayn peso

en: Venezuelan Bolívar Fuerte
fi: Venezuelan bolívar fuerte

en: Bolivares Fuerte
fi: Bolivar fuerte

en: Vietnamese Dong
fi: Vietnamin dong

en: Vanuatu Vatu
fi: Vanuatun vatu

en: Samoan Tala
fi: Samoan tala

en: CFA Franc BEAC
fi: Keski-Afrikan CFA-frangi BEAC

en: East Caribbean Dollar
fi: Itä-Karibian dollari

en: CFA Franc BCEAO
fi: Länsi-Afrikan CFA-frangi BCEAO

en: CFP Franc
fi: CFP-frangi

en: Yemeni Rial
fi: Jemenin rial

en: South African Rand
fi: Etelä-afrikan rand

en: Zambian Kwacha
fi: Sambian kwacha

en: Default quantity
fi: Oletusmäärä

en: The owner of the order.
fi: Tilauksen omistaja.

en: New order
fi: Uusi tilaus

en: Updated @date
fi: Päivitetty @date

en: Owned by
fi: Omistaja

en: Create new revision on update
fi: Luo uusi revisio päivitettäessä

en: The type of the order.
fi: Tilauksen tyyppi.

en: Order owner
fi: Tilauksen omistaja

en: Create payments
fi: Luo maksuja

en: Update payments
fi: Päivitä maksuja

en: You have entered an expired credit card.
fi: Olet syöttänyt vanhentuneen luottokortin.

en: You have entered an invalid card security code.
fi: Olet syöttänyt virheellisen turvakoodin.

en: Your have entered an invalid start date.
fi: Olet syöttänyt virheellisenä aloitusajankohdan.

en: Example payment
fi: Esimerkkimaksu

en: Demonstrates complete payment during checkout and serves as a development example.
fi: Havainnollistaa suoritettua maksua ja toimii kehitysesimerkkinä.

en: This is a demonstration field coded to fail validation for single character values.
fi: Tämä on esimerkkikenttä joka kuvaa yksiarvoisten merkkiarvojen aiheuttamaa virhetilannetta.

en: You must enter a name two or more characters long.
fi: Sinun on syötettävä nimi jonka pituus on vähintään kaksi merkkiä.

en: - Default store currency -
fi: - Kaupan oletusvaluutta -

en: Allows users to configure product types and their fields.
fi: Sallii käyttäjien hallita tuotetyyppejä ja niiden kenttiä.

en: String settings
fi: Merkkijonon asetukset

en: Image !number: !title
fi: Kuva !number: !title

en: Commerce Payment
fi: Commerce maksu

en: The type of the product.
fi: Tuotteen tyyppi.

en: Deleting this product cannot be undone.
fi: Tämän tuotteen poistamista ei voida perua.

en: Center left
fi: Keskitä vasemmalle

en: Center right
fi: Keskitä oikealle

en: Defuse e-mail addresses
fi: Pura sähköpostiosoitteet

en: This appends _test to all imported e-mail addresses to ensure they cannot be used as recipients.
fi: Tämä lisää merkkijonon "_test" kaikkiin tuotuihin sähköpostiosoitteisiin varmistamaan että niitä ei voida käyttää vastaanottajina.

en: Russian Ruble
fi: Venäjän rupla

en: Kopek
fi: Kopeekka

en: Ruble
fi: Rupla

en: Cart summary
fi: Ostoskorin yhteenveto

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
fi: Valmis tilaus

en: Created account
fi: Luotu käyttäjätili

en: Send an order notification e-mail
fi: Lähetä tilausvahvistus-sähköposti

en: Customer profile ID
fi: Asiakasprofiilin ID

en: Customer profile type
fi: Asiakasprofiilin tyyppi

en: Customer profile type name
fi: Asiakasprofiilin tyypin nimi

en: Customer profile owner
fi: Asiakasprofiilin omistaja

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order ID
fi: Tilauksen ID

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order
fi: Tilaus

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order number
fi: Tilauksen numero

[ctx: a drupal commerce order]
en: Orders
fi: Tilaukset

[ctx: a drupal commerce order]
en: Save order
fi: Tallenna tilaus

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order history
fi: Tilaushistoria

[ctx: a drupal commerce order]
en: Order type
fi: Tilaustyyppi

en: No orders have been created yet.
fi: Tilauksia ei ole vielä tehty.

en: User Orders
fi: Käyttäjän tilaukset

en: Remote id
fi: Ulkoinen id

[ctx: a drupal commerce payment transaction]
en: Payment transactions
fi: Maksutransaktiot kontekstissa: drupal commerce maksutransaktio

en: The currency code for the payment.
fi: Maksun rahayksikkö.

en: The currency symbol for the payment.
fi: Maksun rahayksikön symboli.

en: Add a pricing rule
fi: Lisää hinnoittelusääntö

en: There is 1 product sell price in the calculated price table.
fi: Lasketun hinnan taulukossa on 1 tuotteen hinta.

en: Calculate @title
fi: Laske @title

en: Calculate taxes: @title
fi: Laske verot: @title

en: Iranian Rial
fi: Iranin rial

en: Order is a shopping cart
fi: Tilaus on ostoskori

en: %title removed from your cart.
fi: %title poistettiin ostoskoristasi.

en: You must specify a whole number for the quantity.
fi: Sinun täytyy antaa määrä kokonaislukuna.

en: Shopping cart (1 item) | Shopping cart (@count items)
fi[0]: Ostoskori (1 tuote)
fi[1]: Ostoskori (@count tuotetta)

en: Shopping cart (# items)
fi: Ostoskori (# tuotetta)

en: You must specify a positive number for the quantity
fi: Sinun täytyy antaa määrä positiivisena lukuna.

en: The owner's user ID.
fi: Omistajan käyttäjätunnus.

en: Current user or role
fi: Tämänhetkinen käyttäjä tai rooli

en: You have not placed any orders with us yet.
fi: Sinulla ei ole vielä tilauksia.

en: This SKU is already in use and must be unique. Please supply another value.
fi: Tämä koodi on jo käytössä ja sen pitää olla uniikki. Ole hyvä ja anna toinen arvo.

en: Product pricing rules
fi: Tuotteiden hinnoittelusäännöt

en: Administer taxes
fi: Hallitse veroprosentteja

en: Manage tax rates and types.
fi: Hallitse veroprosentteja ja -tyyppejä.

en: Tax rates
fi: Veroprosentit

en: Manage tax rates.
fi: Hallitse veroprosentteja.

en: Create a new tax rate.
fi: Luotu uusi veroprosentti.

en: Edit a tax rate.
fi: Muokkaa veroprosenttia.

en: Configure component
fi: Muokkaa komponenttia

en: Tax types
fi: Verotyypit

en: Manage tax types.
fi: Ylläpidä verotyyppejä.

en: Add a tax type
fi: Lisää verotyyppi

en: Edit a tax type.
fi: Muokkaa verotyyppiä.

en: Redirect to the tax type list.
fi: Uudelleenohjaa verotyyppilistalle.

en: Configure rule
fi: Muokkaa sääntöä

en: Sales tax
fi: Myyntivero

en: Rate: @rate
fi: Kerroin:@rate

en: The tax type for this rate.
fi: Veron tyyppi tälle verolle.

en: Save tax rate
fi: Tallenna vero

en: Delete tax rate
fi: Poista vero

en: Tax rate saved.
fi: Vero tallennettu.

en: Are you sure you want to delete the %title tax rate?
fi: Oletko varma että haluat poistaa veroprosentin %title?

en: The tax rate %title has been deleted.
fi: Veroprosentti %title on poistettu.

en: Save tax type
fi: Tallenna verotyyppi

en: Delete tax type
fi: Poista verotyyppi

en: Tax type saved.
fi: Verotyyppi tallennettu.

en: Cannot delete the %title tax type
fi: Verotyypin %title poistaminen ei onnistunut

en: Are you sure you want to delete the %title tax type?
fi: Oletko varma että haluat poistaa verotyypin %title ?

en: The tax type %title has been deleted.
fi: Verotyyppi %title on poistettu.

en: Deleted tax rate %title.
fi: Poistettu vero %title.

en: Deleted tax type %title.
fi: Poistettiin veron tyyppi %title.

en: Create !name
fi: Luo !name

en: Administrative area (i.e. State / Province)
fi: Hallintoalue (Osavaltio / Lääni)

en: Sub administrative area
fi: Alenpi hallinnollinen alue

en: Locality (i.e. City)
fi: Paikkakunta

en: Thoroughfare (i.e. Street address)
fi: Katuosoite

en: Premise (i.e. Apartment / Suite number)
fi: Numero

en: Sub premise
fi: Osa-alue

en: !label of field %name
fi: Etiketti !label kentälle %name

en: Remove all products from an order
fi: Poista kaikki tuotteet tilauksesta

en: Thoroughfare (Street address)
fi: Pääkatu (Katuosoite)

en: Premise (Building)
fi: Toimitila (Rakennus)

en: Sub-premise (Suite)
fi: Alatoimitila (Asunto)

en: Locality (City)
fi: Kunta (Kaupunki)

en: Include tax in this price
fi: Sisällytä verot hintaan

en: Saving prices tax inclusive will bypass later calculations for the specified tax.
fi: Hintojen tallentaminen sisältäen verot ohittaa kyseisen veron myöhemmät laskennat.

en: (Machine name: @type)
fi: (Koneluettava nimi: @type)

en: Your order is number [commerce-order:order-number]. You can <a href="[commerce-order:url]">view your order</a> on your account page when logged in.
fi: Tilauksesi numero on [commerce-order:order-number]. Voit <a href="[commerce-order:url]">tarkastella tilaustasi</a> omien tietojesi sivulta kun olet kirjautuneena sisään.

en: Please wait while you are redirected to the payment server. If nothing happens within 10 seconds, please click on the button below.
fi: Odota, sinut ohjataan maksupalvelimelle. Jos mitään ei tapahdu kymmenen sekunnin kuluessa, klikkaa alla olevaa painiketta.

en: The machine name of the product type.
fi: Tuotetyypin koneluettava nimi.

en: There are no importers, go to <a href="@importers">Feed importers</a> to create one or enable an existing one.
fi: Lataajia ei ole määritettyinä, mene <a href="@importers">Feeds lataajat</a> sivulle luodaksesi uusi tai ottaaksesi käyttöön olemassaoleva lataaja.

en: The node the feed item was sourced from.
fi: Syöte josta solmu haettiiin.

en: Feeds module form elements
fi: Feeds moduulin lomake-elementit

en: Missing Feeds plugin %plugin. See <a href="@link">@id</a>. Check whether all required libraries and modules are installed properly.
fi: Puuttuva Feeds plugin %plugin. Lue lisää <a href="@link">@id</a>. Tarkista että kaikki tarvittavat moduulit ja kirjastot ovat oikein asennettuina.

en: There are no items for this feed at the moment.
fi: Syötteessä ei tällä hetkellä ole artikkeleita.

en: Articles from %1
fi: Artikkelit %1

en: A clone of the @name configuration has been created.
fi: Klooni asetuksista @name on tehty.

en: Changed @type plugin.
fi: Muutettiin @type pluginnia.

en: Create one or more Feed importers for pulling content into Drupal. You can use these importers from the <a href="@import">Import</a> page or - if you attach them to a content type - simply by creating a node from that content type.
fi: Luo yksi tai useampi syötteiden lataaja hakeaksesi sisältöä Drupaliin. Voit käyttää näitä lataajia <a href="@import">Lataukset</a> sivulta tai jos olet liittänyt ne sisältötyyppiin, yksinkertaisesti luomalla kyseisen tyyppistä sisältöä.

en: @name: Start
fi: @name: Aloitus

en: @name: End
fi: @name: Lopetus

en: @name URL
fi: @name Verkko-osoite

en: @name Title
fi: @name Otsikko

en: The URL %source is invalid.
fi: Verkko-osoite %source on epäkelpo.

en: Created @number @entity. | Created @number @entities.
fi[0]: Luotiin @number @entity.
fi[1]: Luotiin @number @entities.

en: Updated @number @entity. | Updated @number @entities.
fi[0]: Päivitettiin @number @entity.
fi[1]: Päivitettiin @number @entities.

en: Failed importing @number @entity. | Failed importing @number @entities.
fi[0]: Lataaminen epäonnistui @number @entity.
fi[1]: Lataaminen epäonnistui @number @entities.

en: Unencrypted Password
fi: Kryptaamaton salasana

en: The unencrypted user password.
fi: Käyttäjän kryptaamaton salasana.

en: Format handlers
fi: Muodon käsittelijät

en: Use the same configuration as the widget
fi: Käytä samoja asetuksia kuin widgetti

en: Use widget configuration
fi: Käytä widgetin asetuksia

en: No handler
fi: Ei käsittelijää

en: Address form (country-specific)
fi: Osoitelomake (maakohtainen)

en: Name (First name, Last name)
fi: Nimi (etunimi, sukunimi)

en: Name (single line)
fi: Nimi (yksi rivi)

en: Organisation (single line)
fi: Organisaatio (yksi rivi)

en: Administer @entity_type
fi: Ylläpidä @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
fi: Salli käyttäjien suorittaa mitä tahansa toimintoja entiteettityypille @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
fi: Luo mikä tahansa @entity_type

en: Edit own @entity_type of any type
fi: Muokkaa omaa minkä tahansa tyyppisiä @entity_type

en: Edit any @entity_type of any type
fi: Muokkaa minkä tahansa tyyppistä @entity_type

en: View own @entity_type of any type
fi: Tarkastele omaa minkä tahansa tyyppisiä @entity_type

en: View any @entity_type of any type
fi: Tarkastele minkä tahansa tyyppistä @entity_type

en: Create %bundle @entity_type
fi: Luo %bundle @entity_type

en: Edit own %bundle @entity_type
fi: Muokkaa omia %bundle @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
fi: Muokkaa mitä tahansa %bundle @entity_type

en: View own %bundle @entity_type
fi: Tarkastele omia %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
fi: Tarkastele mitä tahansa %bundle @entity_type

en: line item
fi: tuoterivi

en: line items
fi: tuoteriviä

en: orders
fi: tilausta

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
fi: Olet syöttänyt luottokortin numeron jonka tyyppiä ei tueta.

en: Discover Card
fi: Discover

en: Round the half up
fi: Pyöristä puolikas ylöspäin

en: Round the half down
fi: Pyöristä puolikas alaspäin

en: Round the half to the nearest even number
fi: Pyöristä puolikas lähimpään parilliseen kokonaislukuun

en: Round the half to the nearest odd number
fi: Pyöristä puolikas lähimpään parittomaan kokonaislukuun

en: Continue to next step
fi: Siirry seuraavaan vaiheeseen

en: Address Field Example
fi: Osoitekentän esimerkki

en: Example module for how to implement an addressfield format handler.
fi: Esimerkkimoduuli osoitekentän muodon käsittelijän käyttämisestä.

en: Address form (CH add-on)
fi: Osoitelomake (CH lisäosa)

en: Do not round at all
fi: Älä pyöristä

en: United Arab Emirates Dirham
fi: Yhdistyneiden arabiemiirikuntien dirhami

en: Moroccan Dirham
fi: Marokon dirhami

en: Dirhams
fi: Dirhamit

en: Polish Złoty
fi: Puolan złoty

en: Złotych
fi: Złoty

en: There are errors on the page. Please correct them and resubmit the form.
fi: Sivulla on virheitä. Korjaa ne ja lähetä lomake uudelleen.

[ctx: product count on a Commerce order]
en: item | items
fi[0]: kpl
fi[1]: kpl

[ctx: product count on a Commerce order]
en: 1 item | @count items
fi[0]: 1 kpl
fi[1]: @count kpl

en: Please contact us to resolve any issues with your order.
fi: Ole hyvä ja ota meihin yhteyttä selvittääksesi mahdolliset ongelmat tilauksessasi.

en: Supply a unique identifier for this product using letters, numbers, hyphens, and underscores. Commas may not be used.
fi: Määritä yksilöllinen tunniste tälle tuotteelle käyttäen kirjaimia, numeroita sekä tavu- ja alaviivoja. Pilkkua ei voi käyttää.

en: The SKU %sku contains invalid characters.
fi: SKU %sku sisältää kiellettyjä merkkejä.

en: Shopping carts
fi: Ostoskorit

en: Let the user select
fi: Anna käyttäjän valita

en: Change history
fi: Muutoshistoria

en: Use raw value
fi: Käytä raaka-arvoa

en: Including !title
fi: Sisältää !title

en: Display field as machine name.
fi: Näytä kenttä koneluettavana nimenä.

en: Only has the 'authenticated user' role
fi: On ainoastaan rooli "kirjautunut käyttäjä"

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
fi: On muitakin rooleja "kirjautunut käyttäjä" roolin lisäksi

en: Display the user with standard user view. It might be necessary to add a user-profile.tpl.php in your themes template folder, because the default <a href="@user-profile-api-link">user-profile</a>e template don't show the username per default.
fi: Näytä käyttäjä käyttäen standardia käyttäjänäkymää. Voi olla tarpeen lisätä user-profile.tpl.php tiedosto teemasi kansioon koska <a href="@user-profile-api-link">käyttäjäprofiili</a> template ei oletuksena näytä käyttäjänimeä.

en: Fields to be included as contextual links.
fi: Kontekstiriippuvaisina linkkeinä sisällytettävät kentät.

en: Include destination
fi: Sisällytä kohde

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
fi: Sisällytä "kohde" parametri linkkiin palauttaaksesi käyttäjä alkuperäiseen näkymään hänen päätettyään kontekstiriippuvaisen toimenpiteen.

en: !logo PayPal - pay securely without sharing your financial information
fi: !logo PayPal – maksa turvallisesti ilman taloustietojesi jakamista
