Webclient (7.x-1.1) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disable
cy: Analluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Basic
cy: Sylfaenol
