Webclient (7.x-1.2) - en to ur translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Username
ur: اسم صارف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Overview
ur: جائزہ

en: Edit
ur: تدوین

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Name
ur: نام

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Add
ur: شامل کریں

en: Configure
ur: ترتیب

en: Hostname
ur: ہوسٹ کا نام
