Webclient (7.x-1.4) - en to kn translation catalogue (23 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Hostname
kn: ಅತಿಥೇಯದ ಹೆಸರು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Automatic
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Proxy
kn: ಪ್ರಾಕ್ಸಿ
