Webclient (7.x-1.4) - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Name
ku: ناو

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Add
ku: زیاد بکە

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Hostname
ku: ناوی خانەخوێ

en: General
ku: گشتی

en: Basic
ku: سەرەتایی
