Webclient (7.x-1.5) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Yes
it: Sì

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: Configure
it: Configura

en: Hostname
it: Nome host

en: General
it: Generale

en: Basic
it: Di base

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Automatic
it: Automatico

en: Exceptions
it: Eccezioni
