Webclient (7.x-1.6-rc1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Predefinido

en: Add
pt: Adicionar

en: Configure
pt: Configurar

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: General
pt: Geral

en: Basic
pt: Básico

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Exceptions
pt: Exceções
