Webclient (7.x-1.5-rc1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add
hi: जोड़ें

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: General
hi: सामान्य

en: Basic
hi: सामान्य

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Automatic
hi: स्वचालित
