Webclient (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Overview
id: Sekilas

en: Edit
id: Sunting

en: Password
id: Sandi

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Add
id: Tambah

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Basic
id: Dasar

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Automatic
id: Otomatis
