webform-fivestar (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (23 entries)

en: Yes
ca: Sí

en: None
ca: Cap

en: All
ca: Tot

en: Webform
ca: Formulari web

en: Number of stars
ca: Nombre d'estrelles

en: The number of stars to display
ca: El nombre d'estrelles a mostrar

en: Two stars
ca: Dues estrelles

en: Three stars
ca: Tres estrelles

en: Four stars
ca: Quatre estrelles

en: Five stars
ca: Cinc estrelles

en: Six stars
ca: Sis estrelles

en: Seven stars
ca: Set estrelles

en: Eight stars
ca: Vuit estrelles

en: Nine stars
ca: Nou estrelles

en: Ten stars
ca: Deu estrelles

en: Count zero ratings
ca: Compta els zeros

en: Use zero ratings in calculations of averages.
ca: Compta els zeros en el càlcul de les mitjanes.

en: Default number of stars
ca: Nombre d'estrelles per defecte

en: The default number of stars to mark when the user first looks at the form.
ca: El nombre predeterminat d'estrelles marcades quan l'usuari veu per primera vegada en el formulari.

en: Half
ca: Mig

en: Chooses between displaying results in absolute or starred values.
ca: Escull entre la visualització dels resultats en valors absoluts o amb estrelles.

en: Use stars in the results display.
ca: Utilitza estrelles en la pantalla de resultats.

en: Use numbers in the results display.
ca: Utilitza nombre a la pantalla de resultats.
