Webform (7.x-3.18) - en to el translation catalogue (327 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: select
el: επιλογή

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: Subject
el: Θέμα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: On
el: Ανοικτό

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Download
el: Λήψη

en: view
el: προβολή

en: File
el: Αρχείο

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: None
el: Κανένα

en: Number
el: Αριθμός

en: Weight
el: Βάρος

en: Types
el: Τύποι

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Archives
el: Αρχεία

en: Time
el: Ώρα

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: key
el: κλειδί

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Display mode
el: Τρόπος εμφάνισης

en: Component
el: Συστατικό

en: User
el: Χρήστης

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Options
el: Επιλογές

en: Node
el: Κόμβος

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
el: Προαιρετικό. Στο μενού, τα βαρύτερα στοιχεία θα βουλιάζουν και τα ελαφρύτερα θα τοποθετούνται πιο κοντά στην κορυφή.

en: All
el: Όλες

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Year
el: Έτος

en: Off
el: Κλειστό

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Month
el: Μήνας

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Serial
el: Σειριακός αριθμός

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: am
el: πμ

en: pm
el: μμ

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Operator
el: Τελεστής

en: Position
el: Θέση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Guam
el: Γκουαχάν

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Palau
el: Παλάου

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Root
el: Ρίζα

en: minute
el: λεπτό

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: hour
el: ώρα

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: E-mail subject
el: Θέμα του e-mail

en: Empty
el: Κενό

en: Maxlength
el: Μέγιστο μήκος

en: or
el: ή

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Submissions
el: Υποβολές

en: Analysis
el: Ανάλυση

en: Clear Form Submissions
el: Διαγραφή όλων των υποβολών της φόρμας

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε όλες τις υποβολές για αυτή τη φόρμα;

en: Webform %title entries cleared.
el: Οι εγγραφές του webform %title διαγράφηκαν.

en: Are you sure you want to delete this submission?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την υποβολή για αυτή τη φόρμα;

en: Submitted values are
el: Οι υποβληθέντες τιμές είναι

en: responses
el: αποκρίσεις

en: Webforms
el: Webform

en: View and edit all the available webforms on your site.
el: Εμφάνιση και τροποποίηση όλων των διαθέσιμων webform στον ιστοτόπο σας.

en: Global configuration of webform functionality.
el: Καθολική ρύθμιση της λειτουργικότητας των webform.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
el: Δημιουργία μιας νέας φόρμας ή ερωτηματολογίου προσπελάσιμη από τους χρήστες. Τα αποτελέσματα των υποβολών και τα στατιστικά καταγράφονται και είναι προσπελάσιμα από τους προνομιούχους χρήστες.

en: Go to form
el: Μετάβαση στη φόρμα

en: View this form.
el: Εμφάνιση αυτής της φόρμας.

en: Mandatory
el: Υποχρεωτικό

en: E-mail to address
el: Διεύθυνση του παραλήπτη του e-mail

en: E-mail from name
el: Το όνομα του αποστολέα του e-mail

en: E-mail from address
el: Διεύθυνση αποστολέα του e-mail

en: ever
el: για πάντα

en: every hour
el: κάθε ώρα

en: every day
el: κάθε ημέρα

en: every week
el: κάθε εβδομάδα

en: No Components, add a component below.
el: Δεν υπάρχουν συστατικά, προσθέστε ένα παρακάτω.

en: Field Key
el: Κλειδί πεδίου

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
el: Θα χρησιμοποιηθεί ως μια περιγραφική ετικέτα και ως κλειδί κατά την αποθήκευση των δεδομένων στη βάση.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
el: Μια μικρή περιγραφή του πεδίου που θα χρησιμοποιηθεί ως βοήθεια για το χρήστη όταν χρησιμοποιήσει τη φόρμα.

en: Check this option if the user must enter a value.
el: Επιλέξτε την επιλογή αν ο χρήστης πρέπει να εισάγει τιμή.

en: Parent Fieldset
el: Γονικό σύνολο πεδίων

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
el: Το συστατικό webform του τύπου @type δεν έχει ορισμένη μέθοδο τροποποίησης.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
el: Το κλειδί του πεδίου %field_key είναι μη έγκυρο. Εισάγετε μόνο πεζούς αλφαριθμητικούς χαρακτήρες και το χαρακτήρα _ (underscore).

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
el: Το κλειδί του πεδίου %field_key χρησιμοποιείται ήδη από το πεδίο με ετικέτα %existing_field. Χρησιμοποιήστε ένα μοναδικό κλειδί.

en: Submission #@sid
el: Υποβολή #@sid

en: Previous submission
el: Προηγούμενη υποβολή

en: Next submission
el: Επόμενη υποβολή

en: Submitted by !name
el: Υποβλήθηκε από τον !name

en: Next Page >
el: Επόμενη σελίδα >

en: < Previous Page
el: < Προηγούμενη σελίδα

en: The webform component @type is not able to be displayed
el: Το συστατικό webform @type δεν μπορεί να εμφανιστεί

en: Illegal information. Data not submitted.
el: Μη έγκυρες πληροφορίες. Τα δεδομένα δεν υποβλήθηκαν.

en: Go back to the form
el: Μετάβαση πίσω στη φόρμα

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
el: Παρέχει τη δημιουργία των φορμών και των ερωτηματολογίων.

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: The default value of the field.
el: Η προεπιλεγμένη τιμή του πεδίου.

en: Presents month, day, and year fields.
el: Παρουσιάζει τα πεδία του μήνα, της ημέρας και του έτους.

en: Left Blank
el: Έμεινε κενό

en: User entered value
el: Ο χρήστης εισήγαγε την τιμή

en: Width of the textfield.
el: Πλάτος του πεδίου κειμένου.

en: User email as default
el: Η διεύθυνση e-mail του χρήστη ως προεπιλογή

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
el: Ορισμός της προεπιλεγμένης τιμής του πεδίου αυτού στη διεύθυνση e-mail του χρήστη, στην περίπτωση που έχει κάνει είσοδο στο σύστημα.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
el: Δημιουργία του πεδίο ως μη-τροποποιήσιμο. Χρήσιμο όταν θέλει κάποιος να θέσει τιμές που δεν μπορούν να αλλάξουν.

en: Average submission length in words (ex blanks)
el: Μέσο μήκος υποβληθέντων στοιχείων σε λέξεις (πχ. κενά)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
el: Αν αυτό το σύνολο πεδίων είναι συμπτυσσώμενο· ο χρήστης μπορεί να το ανοίξει ή να το κλείσει.

en: Collapsed by Default
el: Συμπτυγμένο εξ' ορισμού

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
el: Τα συμπτυσσώμενα σύνολα πεδίων είναι "ανοικτά" εξ' ορισμού. Επιλέξτε την επιλογή αυτή ώστε το σύνολο πεδίων να είναι "κλειστό".

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
el: Εισάγετε μια λίστα πρόσθετων επεκτάσεων αρχείων για το πεδίο αυτό υποβολής αρχείων, χωρισμένες με κόμμα.<br /> Οι επεκτάσεις που θα εισάγετε θα προστεθούν στα παραπάνω επιλεγμένα στοιχεία.

en: User uploaded file
el: Υποβληθέν από το χρήστη αρχείο

en: Average uploaded file size
el: Μέσος όρος μεγέθους υποβληθέντων αρχείων

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Randomize Options
el: Εμφάνιση των επιλογών με τυχαίο τρόπο

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
el: Εμφάνιση της σειράς των επιλογών στην κορυφή με τυχαίο τρόπο κατά την εμφάνισή τους στη φόρμα.

en: Randomize Questions
el: Εμφάνιση των ερωτήσεων με τυχαίο τρόποΕ

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
el: Εμφάνιση της σειράς των επιλογών στην πλευρά με τυχαίο τρόπο κατά την εμφάνισή τους στη φόρμα.

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
el: Επιτρέπει τη δημιουργία πλέγματος ερωτήσεων, με χρησιμοποίηση ραδιοπλήκτρων.

en: Non-empty
el: Μη-κενό

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
el: Οι σημάνσεις επιτρέπουν την εισαγωγή προσαρμοσμένου κώδικα HTML ή PHP στη φόρμα σας.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
el: Επιλέξτε την επιλογή αυτή για να επιτρέπεται στο χρήστη να μπορεί να επιλέγει πολλαπλές τιμές.

en: Listbox
el: Πλαίσιο λίστας

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
el: Επιτρέπει τη δημιουργία πεδίων επιλογής, ραδιοπλήκτρων ή μενού επιλογών.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
el: Μια μεγάλη περιοχή κειμένου που επιτρέπει πολλαπλές γραμμές εισόδου.

en: Basic textfield type.
el: Τύπος βασικού πεδίου κειμένου.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
el: Παρουσιάζει στο χρήστη πεδία για την ώρα και τα λεπτά. Προαιρετικά πεδίο για πμ/μμ.

en: Above
el: Από πάνω

en: Full node
el: Πλήρης μορφή

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: Grid
el: Πλέγμα

en: From name
el: Όνομα αποστολέα

en: From address
el: Διεύθυνση του αποστολέα

en: Export format
el: Μορφοποίηση εξαγωγής

en: empty
el: κενό

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
el: Το νέο webform με τίτλο %title δημιουργήθηκε. Προσθέστε νέα πεδία στο webform χρησιμοποιώντας τη φόρμα παρακάτω.

en: Submission deleted.
el: Η υποβολή διαγράφηκε.

en: Resizable
el: Να μπορεί να αλλάζει το μέγεθος

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
el: Μια μη έγκυρη επιλογή εντοπίστηκε. Απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Illegal choice %choice in !name element.
el: Μη επιτρεπτή επιλογή %choice στο πεδίο !name.

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Delimited text
el: Οριοθετημένο κείμενο

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
el: Ένα απλό αρχείο κειμένου οριοθετημένο με κόμματα, στηλοθέτες ή άλλους χαρακτήρες.

en: A file readable by Microsoft Excel.
el: Ένα αρχείο αναγνώσιμο από το Microsoft Excel.

en: Delimited text format
el: Μορφοποίηση οριοθετημένου κειμένου

en: Comma (,)
el: Κόμμα (,)

en: Tab (\t)
el: Στηλοθέτης (\t)

en: Semicolon (;)
el: Ελληνικό ερωτηματικό (;)

en: Colon (:)
el: Άνω-κάτω τελεία (:)

en: Pipe (|)
el: Αγωγός (|)

en: Period (.)
el: Τελεία (.)

en: Space ( )
el: Κενό ( )

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
el: Δεν υπήρξαν υποβολές για αυτή τη φόρμα. <a href="!url">Δείτε τη φόρμα</a>.

en: Sum
el: Άθροισμα

en: Custom URL
el: Προσαρμογή URL

en: form
el: φόρμα

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: The results of this submission may be viewed at:
el: Τα αποτελέσματα αυτής της υποβολής μπορούν να εμφανιστούν στη:

en: New component name
el: Όνομα νέου συστατικού

en: When adding a new component, the name field is required.
el: Κατά την προσθήκη νέου συστατικού, το όνομα του πεδίου είναι απαραίτητο.

en: Your webform has been published.
el: Το webform έχει δημοσιευθεί.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
el: Οι θέσεις των συστατικών και οι υποχρεωτικές τιμές αποθηκεύτηκαν.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
el: Προαιρετικό. Μπορείτε να οργανώσετε τη φόρμα σας τοποθετώντας το συστατικό αυτό μέσα σε ένα άλλο σύνολο πεδίων.

en: Component %name cloned.
el: Το συστατικό %name αντιγράφηκε.

en: Component %name updated.
el: Το συστατικό %name ενημερώθηκε.

en: New component %name added.
el: Το νέο συστατικό %name προστέθηκε.

en: Delete the %name fieldset?
el: Διαγραφή της ομάδας πεδίων %name;

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
el: Θα γίνει άμεση διαγραφή της ομάδας πεδίων %name και όλων των θυγατρικών στοιχείων μέσα στο %name από το webform %webform. Η ενέργεια είναι μη αναστρέψιμη.

en: Delete the %name component?
el: Διαγραφή του συστατικού %name;

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
el: Θα γίνει άμεση διαγραφή του συστατικού %name από το webform %webform. Η ενέργεια είναι μη αναστρέψιμη.

en: Component %name deleted.
el: Το συστατικό %name διαγράφηκε.

en: Submissions for %user
el: Υποβολές του χρήστη %user

en: Show !count results per page.
el: Εμφάνιση !count αποτελεσμάτων ανά σελίδα.

en: Showing all results.
el: Εμφάνιση όλων των αποτελεσμάτων.

en: @total results total.
el: Σύνολο @total αποτελέσματα.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
el: Αυτός είναι ο διαχωριστής που χρησιμοποιείται στα αρχεία CSV/TSV όταν κατεβάζετε τα αποτελέσματα του Webform. Η χρησιμοποίηση των καρτελών στην εξαγωγή είναι η πιο αξιόπιστη μέθοδος για τη διατήρηση των μη λατινικών χαρακτήρων. Μπορείτε να αλλάξετε το διαχωριστή σε άλλο χαρακτήρα ανάλογα με την εφαρμογή που αναμένεται να εισάγετε τα αποτελέσματα.

en: Submission Details
el: Λεπτομέρειες υποβολής

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
el: Η σελίδα εμφανίζει όλα τα συστατικά που έχουν διευθετηθεί για αυτό τον κόμβο webform. Μπορείτε να προσθέσετε ένα οποιονδήποτε αριθμό από συστατικά στη φόρμα, ακόμη και πολλά του ίδιου τύπου. Για να προσθέσετε ένα νέο συστατικό, εισάγετε το όνομα και επιλέξτε τον τύπο από τα πεδία στο κάτω μέρος του πίνακα. Υποβάλλετε τη φόρμα για να δημιουργήσετε το νέο συστατικό ή να ενημερώσετε οποιεσδήποτε αλλαγές στις τιμές της φόρμας.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
el: Κάντε κλικ σε οποιοδήποτε όνομα υπάρχοντος συστατικού για να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις του.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
el: Οι παρακάτω άδειες επηρεάζουν το ποιοι ρόλοι θα μπορούν να υποβάλλουν αυτό το webform. Δεν αποτρέπουν την πρόσβαση στη σελίδα του webform. Αν η αποτροπή πρόσβασης στη σελίδα του webform είναι απαραίτητη, χρησιμοποιήστε μια μονάδα πρόσβασης περιεχομένου, όπως το <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> ή το <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
el: Ρόλοι που θα μπορούν να υποβάλλουν αυτό το webform

en: Show complete form in teaser
el: Εμφάνιση ολόκληρης φόρμας στη σύνοψη

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
el: Εμφάνιση ολόκληρης της φόρμας κατά την εμφάνιση της σύνοψης του κόμβου.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
el: Εξ' ορισμού, το πλήκτρο υποβολής της φόρμας θα έχει ετικέτα <em>Submit</em>. Εισάγετε εδώ ένα νέο τίτλο για να παρακάμψετε τον προεπιλεγμένο.

en: The entered email address %address is not a valid address.
el: Η διεύθυνση e-mail %address που εισαγάγατε δεν είναι έγκυρη διεύθυνση.

en: Submissions for this form are closed.
el: Οι υποβολές για αυτή τη φόρμα είναι κλειστές.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
el: Πρέπει να <a href="!login">συνδεθείτε</a> ή να <a href="!register">εγγραφείτε</a> για να δείτε αυτή τη φόρμα.

en: You do not have permission to view this form.
el: Δεν έχετε την άδεια να δείτε αυτή τη φόρμα.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
el: Έχετε ήδη υποβάλλει αυτή τη φόρμα το μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό των @count φορών.

en: You have already submitted this form.
el: Έχετε ήδη υποβάλλει αυτή τη φόρμα.

en: You may not submit another entry at this time.
el: Δεν μπορείτε να υποβάλλετε άλλη εγγραφή αυτή τη στιγμή.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
el: <a href="!url">Δείτε τις προηγούμενες υποβολές σας</a>.

en: Available components
el: Διαθέσιμα συστατικά

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
el: Παρακάτω είναι μια λίστα διαθέσιμων τύπων πεδίων για την εγκατάσταση του webform. Είναι δυνατή η απενεργοποίηση οποιουδήποτε από τα συστατικά αυτά με καθαρισμό του αντίστοιχου πεδίου επιλογής. Μόνο επιλεγμένα πεδία θα είναι διαθέσιμα σε υπάρχοντα ή νέα webform.

en: Default e-mail values
el: Προεπιλεγμένες τιμές e-mail

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
el: Η προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολέα για τα αποτελέσματα του webform μέσω e-mail· συχνά η διεύθυνση e-mail του υπεύθυνου που συντηρεί τις φόρμες.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
el: Το προεπιλεγμένο όνομα αποστολέα που θα χρησιμοποιείται μαζί με την προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολέα.

en: Default subject
el: Προεπιλεγμένο θέμα

en: Form submission from: %title
el: Υποβολή φόρμας από: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
el: Η προεπιλεγμένη γραμμή θέματος για τα αποτελέσματα μέσω e-mail.

en: Allow cookies for tracking submissions
el: Να επιτρέπονται τα cookies για την παρακολούθηση των υποβολών

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
el: Τα <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να βοηθούν στο να αποτρέπουν τον ίδιο χρήστη να υποβάλλει συνέχεια το webform. Το χαρακτηριστικό αυτό δεν είναι απαραίτητο για τον περιορισμό των υποβολών ανά χρήστη, παρόλο που μπορεί να αυξήσει την ακρίβεια σε ορισμένες περιπτώσεις. Εκτός από τα cookies, τα webform χρησιμοποιούν και τις διευθύνσεις IP και τα ονόματα χρηστών του ιστοτόπου για την αποτροπή επαναλαμβανόμενων υποβολών.

en: Default export format
el: Εξ' ορισμού μορφοποίηση εξαγωγής

en: Default export delimiter
el: Εξ' ορισμού οριοθέτης εξαγωγής

en: Submission access control
el: Έλεγχος πρόσβασης υποβολής

en: Select the user roles that may submit each individual webform
el: Επιλέξτε τους ρόλους χρηστών που μπορούν να υποβάλλουν τα webform

en: Disable Webform submission access control
el: Απενεργοποίηση ελέγχου πρόσβασης υποβολής Webform

en: By default, the configuration form for each webform allows the administrator to choose which roles may submit the form. You may want to allow users to always submit the form if you are using a separate node access module to control access to webform nodes themselves.
el: Εξ' ορισμού, η φόρμα παραμετροποίησης για κάθε webform επιτρέπει το διαχειριστή να επιλέξει ποιοι ρόλοι θα μπορούν να υποβάλλουν τη φόρμα. Μπορείτε να επιτρέπετε όλους τους χρήστες να μπορούν να υποβάλλουν τη φόρμα αν χρησιμοποιείτε μία ξεχωριστή μονάδα ελέγχου πρόσβασης κόμβων για να ελέγχετε ξεχωριστά την πρόσβαση στους κόμβους webform.

en: Form: !form
el: Φόρμα: !form

en: Submission updated.
el: Η υποβολή ενημερώθηκε.

en: Thank you, your submission has been received.
el: Σας ευχαριστούμε, έγινε λήψη της υποβολής σας.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ειδικά σύμβολα σε αυτό το πεδίο που θα αντικατασταθούν με δυναμικές τιμές.

en: Token values
el: Τιμές συμβόλων

en: Webform confirmation
el: Επιβεβαίωση Webform

en: Form components
el: Συστατικά φόρμας

en: Webform submission
el: Υποβολές Webform

en: Website timezone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: User timezone
el: Ώρα Ζώνης χρήστη

en: Use a textfield for year
el: Χρησιμοποίηση πεδίου κειμένου για το έτος

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
el: Αν είναι επιλεγμένο, το πεδίο που θα δημιουργηθεί για την ημερομηνία θα χρησιμοποιεί πεδίο κειμένου για το έτος. Διαφορετικά θα χρησιμοποιεί μια αναδυόμενη λίστα.

en: Entered !name is not a valid date.
el: Το !name δεν είναι έγκυρη ημερομηνία.

en: Leaving blank will use the default size.
el: Αν μείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο μέγεθος.

en: %value is not a valid email address.
el: Το '%value' δεν είναι έγκυρη διεύθυνση e-mail.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
el: Οι ομάδες πεδίων επιτρέπουν την οργάνωση πολλαπλών πεδίων σε ομάδες.

en: %field field is required.
el: Το πεδίο %field είναι απαραίτητο.

en: Filesize (KB)
el: Μέγεθος αρχείου (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
el: Ένα πεδίο που δεν είναι ορατό στο χρήστη, αλλά καταγράφεται κατά την υποβολή.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
el: Εμφάνιση του κειμένου ως HTML στη φόρμα· δεν αποδίδει κάποιο πεδίο.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
el: Οι επιλογές σε μια αναδυόμενη λίστα πρέπει να είναι μοναδικές. Τα παρακάτω κλειδιά έχουν χρησιμοποιηθεί πολλές φορές:

en: Make this field resizable by the user.
el: Να μπορεί ο χρήστης να αλλάξει το μέγεθος του πεδίου αυτού.

en: Examples: $, #, -.
el: Παραδείγματα: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
el: Παραδείγματα: lb, kg, %.

en: Entered %name is not a valid time.
el: Το %name δεν είναι έγκυρη ώρα.

en: Compact
el: Συμπαγής

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
el: Το πεδίο !name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από %max χαρακτήρες, αυτή τη στιγμή έχει μήκος %length χαρακτήρες.

en: Illegal choice %choice in %name element.
el: Μη επιτρεπτή επιλογή %choice στο στοιχείο %name.

en: Progress indicator
el: Δείκτης προόδου

en: Bar with progress meter
el: Μπάρα με δείκτη προόδου

en: Throbber
el: Δείκτης προόδου Throbber

en: Days of the week
el: Ημέρες της εβδομάδας

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as today, +2 months, and Dec 9 2004 are all valid.
el: Δέχεται οποιαδήποτε ημερομηνία στη μορφή <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Αλφαριθμητικά όπως today, +2 months και Dec 9 2004 είναι όλα έγκυρα.

en: Accepts a time in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as now, +2 hours, and 10:30pm are all valid.
el: Δέχεται ώρα στη μορφή <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Αλφαριθμητικά όπως now, +2 hours και 10:30pm είναι όλα έγκυρα.

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: E-mails
el: Μηνύματα e-mail

en: To add one, create a !types piece of content.
el: Για να προσθέσετε ένα, δημιουργήστε ένα τύπο περιεχομένου !types.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
el: Το Webform δεν είναι αυτή τη στιγμή ενεργό για οποιονδήποτε τύπο περιεχομένου.

en: To use Webform, please enable it on at least one content type on this page.
el: Για να χρησιμοποιήσετε το Webform, ενεργοποιήστε το για τουλάχιστον ένα τύπο περιεχομένου σε αυτή τη σελίδα.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
el: Η σελίδα εμφανίζει όλο το περιεχόμενο του ιστοτόπου που μπορεί να περιέχει ένα webform.

en: Webform-enabled piece of content
el: Περιεχόμενο με ενεργό webform

en: @name form
el: φόρμα @name

en: Access all webform results
el: Πρόσβαση σε όλα τα αποτελέσματα του webform

en: Access own webform results
el: Πρόσβαση στα δικά του αποτελέσματα webform

en: 5 minute
el: 5 λεπτά

en: 15 minute
el: 15 λεπτά

en: The node ID.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό του κόμβου.

en: 10 minute
el: 10 λεπτά

en: 30 minute
el: 30 λεπτά

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
el: Ο δείκτης προόδου "throbber" δε δείχνει την πρόοδο της αποστολής αλλά καταλαμβάνει λιγότερο χώρο. Η μπάρα προόδου είναι χρήσιμη για την παρακολούθηση αποστολής μεγάλων αρχείων.
