Webform (7.x-3.27) - en to pl translation catalogue (676 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: select
pl: wybierz

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: delete
pl: usuń

en: Markup
pl: Znaczniki

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Private
pl: Prywatne

en: Type
pl: Typ

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Subject
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: On
pl: Włączony

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Download
pl: Pobierz

en: view
pl: przeglądaj

en: File
pl: Plik

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: None
pl: Brak

en: Number
pl: Liczba

en: Weight
pl: Waga

en: Types
pl: Typy

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Download PDF
pl: Pobierz PDF

en: Open
pl: Otwarte

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Archives
pl: Archiwa

en: Time
pl: Czas

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: key
pl: klucz

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: results
pl: wyniki

en: Teaser
pl: Skrót

en: Display mode
pl: Tryb wyświetlania

en: Component
pl: Komponent

en: Components
pl: Komponenty

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Options
pl: Opcje

en: Node
pl: Węzeł

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
pl: Opcjonalna. Lżejsze elementy znajdą się wyżej, a cięższe niżej.

en: All
pl: Wszystko

en: Submitted
pl: Przesłano

en: Year
pl: Rok

en: Submission information
pl: Informacje o zgłoszeniu

en: Off
pl: Wyłączony

en: Inline
pl: Przed polem

en: From
pl: Od

en: Custom
pl: Własne

en: Count
pl: Liczba

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Range
pl: Zasięg

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Month
pl: Miesiąc

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Address
pl: Adres

en: Serial
pl: Numer seryjny

en: Day
pl: Dzień

en: Table
pl: Tabela

en: am
pl: przed południem

en: pm
pl: po południu

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Clone
pl: Klonuj

en: Position
pl: Pozycja

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: IP Address
pl: Adres IP

en: Collapsible
pl: Zwijalne

en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Puerto Rico
pl: Portoryko

en: Virgin Islands
pl: Wyspy Dziewicze

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Root
pl: Korzeń

en: minute
pl: minuta

en: Time format
pl: Format czasu

en: Countries
pl: Kraje

en: Clear
pl: Wyczyść

en: hour
pl: godzina

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: E-mail subject
pl: Temat wiadomości e-mail

en: Empty
pl: Pusty

en: Default template
pl: Domyślny szablon

en: Maxlength
pl: Maksymalna długość

en: or
pl: lub

en: Results
pl: Wyniki

en: Completed
pl: Zakończone

en: Thousands separator
pl: Separator tysięcy

en: completed
pl: zakończony

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Allowed file extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia pliku

en: !name field is required.
pl: Pole !name jest wymagane.

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Submissions
pl: Zgłoszenia

en: Analysis
pl: Analiza

en: Clear Form Submissions
pl: Wyczyść zgłoszenia formularza

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie zgłoszenia tego formularza?

en: Webform %title entries cleared.
pl: Wyczyszczono wpisy formularza %title.

en: Are you sure you want to delete this submission?
pl: Czy na pewno usunąć zgłoszenie?

en: Submitted values are
pl: Oto podane przez użytkownika informacje

en: responses
pl: odpowiedzi

en: Webforms
pl: Formularze

en: View and edit all the available webforms on your site.
pl: Zobacz i edytuj wszystkie dostępne formularze internetowe na stronie.

en: Webform
pl: Formularz

en: Global configuration of webform functionality.
pl: Globalna konfiguracja formularzy

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
pl: Twórz formularze i ankiety dostępne dla użytkowników. Zgłoszenia i statystyki dostępne są dla uprawnionych użytkowników.

en: Mandatory
pl: Wymagane

en: E-mail to address
pl: Adres odbiorcy e-maila

en: E-mail from name
pl: Nazwa nadawcy e-maila

en: E-mail from address
pl: Adres nadawcy e-maila

en: ever
pl: kiedykolwiek

en: every hour
pl: co godzinę

en: every day
pl: codziennie

en: every week
pl: co tydzień

en: No Components, add a component below.
pl: Brak komponentów. Można je dodać, korzystając z poniższych opcji.

en: Field Key
pl: Klucz pola

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
pl: To jest używane jako opisowa etykieta, podczas wyświetlania tego elementu formularza.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
pl: Krótki opis pola, używany jako pomoc dla użytkowników używających formularza.

en: Check this option if the user must enter a value.
pl: Zaznacz tą opcję jeżeli użytkownik musi wypełnić pole.

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
pl: Komponent formularza typu @type nie posiada zdefiniowanej funkcji edycji.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
pl: Klucz pola %field_key jest nieprawidłowe. Proszę podać tylko małe litery, cyfry lub podkreślenia.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
pl: Klucz pola %field_key jest już używany przez %existing_field. Proszę podać inny, unikalny klucz.

en: Submission #@sid
pl: Zgłoszenie #@sid

en: Previous submission
pl: Poprzednie zgłoszenie

en: Next submission
pl: Następne zgłoszenie

en: Submitted by !name
pl: Wysłano przez !name

en: Next Page >
pl: Następna strona >

en: < Previous Page
pl: < Poprzednia strona

en: The webform component @type is not able to be displayed
pl: Komponent formularza typu @type nie może zostać wyświetlony

en: Illegal information. Data not submitted.
pl: Nielegalne informacje. Dane nie zostały wysłane.

en: Go back to the form
pl: Wróć do formularza

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
pl: Udostępnia możliwość tworzenia formularzy i kwestionariuszy.

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: The default value of the field.
pl: Domyślna wartość pola.

en: Presents month, day, and year fields.
pl: Wyświetla miesiąc, dzień oraz rok.

en: Left Blank
pl: Zostaw puste

en: User entered value
pl: Użytkownik podał wartość

en: Width of the textfield.
pl: Szerokość pola tekstowego.

en: User email as default
pl: E-mail użytkownika jako domyślny

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
pl: Ustaw domyślną wartość tego pola na e-mail użytkownika, jeżeli jest zalogowany.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
pl: Zaznacz, aby pole stało się nieedytowalne. Przydatne w przypadku ustawianie domyślnej i niezmiennej wartości.

en: Average submission length in words (ex blanks)
pl: Średnia długość zgłoszenia w słowach (bez spacji)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
pl: Zaznacz, jeśli grupa ma być zwijana.

en: Collapsed by Default
pl: Domyślnie zwinięte

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
pl: Rozwijalne grupy domyślnie są otwarte, zaznacz aby zmienić na zamknięte.

en: User uploaded file
pl: Plik przesłany przez użytkownika

en: Average uploaded file size
pl: Średni rozmiar przesłanego pliku

en: Questions
pl: Pytania

en: Randomize Options
pl: Losuj odpowiedzi

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
pl: Miesza losowo kolejność opcji na górze, kiedy są wyświetlone w formularzu.

en: Randomize Questions
pl: Losuj pytania

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
pl: Wymieszaj losowo kolejność pytań na stronie, kiedy są wyświetlane w formularzu.

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
pl: Zezwala na tworzenie pytań siatkowych za pomocą pól radio.

en: Non-empty
pl: Niepusty

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
pl: Znacznik pozwala na wprowadzenie własnego kodu HTML lub PHP do formularza.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli użytkownik powinien mieć możliwość wyboru wielu wartości.

en: Listbox
pl: Kontrolka listy

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
pl: Pozwala na stworzenie pól jednokrotnego, wielokrotnego wyboru, a także listy rozwijanej.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
pl: Duże pole tekstowe pozwalające na wpisanie wielu linii tekstu.

en: Basic textfield type.
pl: Podstawowy typ pola tekstowego

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
pl: Pokazuje uzytkownikowi pola godziny i minuty. Opcjonalnie pola am/pm.

en: California
pl: Kalifornia

en: Colorado
pl: Kolorado

en: Florida
pl: Floryda

en: Hawaii
pl: Hawaje

en: Louisiana
pl: Luizjana

en: Mississippi
pl: Missisipi

en: New Mexico
pl: Nowy Meksyk

en: New York
pl: Nowy Jork

en: North Carolina
pl: Karolina Północna

en: North Dakota
pl: Dakota Północna

en: Pennsylvania
pl: Pensylwania

en: South Carolina
pl: Karolina Południowa

en: South Dakota
pl: Dakota Południowa

en: Texas
pl: Teksas

en: Virginia
pl: Wirginia

en: Washington
pl: Waszyngton

en: West Virginia
pl: Wirginia Zachodnia

en: Above
pl: Ponad polem

en: Full node
pl: Pełen węzeł

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: Grid
pl: Siatka

en: Submission settings
pl: Ustawienia dostarczania

en: From name
pl: Nazwa nadawcy

en: From address
pl: Adres nadawcy

en: E-mail template
pl: Szablon wiadomości e-mail

en: Export format
pl: Format eksportu

en: empty
pl: pusty

en: Values
pl: Wartości

en: District of Columbia
pl: Dystrykt Kolumbii

en: Print
pl: Drukuj

en: Validation
pl: Walidacja

en: Available as block
pl: Dostępny jako blok

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
pl: Nowy formularz %title został stworzony. Dodaj nowe pola do formularza poniżej.

en: Submission deleted.
pl: Usunięto zgłoszenie.

en: Step
pl: Krok

en: Redirect URL
pl: URL przekierowania

en: Node tokens
pl: Wzorce węzła

en: Resizable
pl: Zmienny rozmiar

en: Custom template
pl: Własny szablon

en: Webform submissions
pl: Nadesłane formularze

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: E-mail to
pl: Odbiorca e-maila

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę się skontaktować z administratorem.

en: Illegal choice %choice in !name element.
pl: Wybrana dla elementu !name opcja %choice jest niedozwolona.

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Delimited text
pl: Tekst rozdzielany

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
pl: Czysty plik tekstowy oddzielony przez przecinki, tabulatory lub inne znaki.

en: A file readable by Microsoft Excel.
pl: Plik odczytywany przez Microsoft Excel.

en: Delimited text format
pl: Format rozdzielanego tekstu

en: Comma (,)
pl: Przecinek (,)

en: Tab (\t)
pl: Tabulator (\t)

en: Semicolon (;)
pl: Średnik (;)

en: Colon (:)
pl: Dwukropek (:)

en: Pipe (|)
pl: Linia (|)

en: Period (.)
pl: Kropka (.)

en: Space ( )
pl: Spacja ( )

en: Is one of
pl: Jeden z

en: View link
pl: Odnośnik wyświetlania

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Draft
pl: Szkic

en: Save Draft
pl: Zapisz szkic

en: 12-hour (am/pm)
pl: 12-godzinny (am/pm)

en: 24-hour
pl: 24-godzinny

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
pl: Brak zgłoszeń wysłanych przez ten formularz. <a href="!url">Zobacz formularz</a>.

en: Sum
pl: Suma

en: Custom URL
pl: Własny URL

en: form
pl: formularz

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Submit button text
pl: Tekst na przycisku zatwierdzającym formularz

en: The results of this submission may be viewed at:
pl: Formularz można przeglądnąć na następującej stronie:

en: New component name
pl: Nazwa nowego komponentu

en: When adding a new component, the name field is required.
pl: Pole z nazwą jest wymagane podczas dodawania nowego komponentu.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
pl: Pozycje komponentów oraz wymagane pola zostały zaktualizowane.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
pl: Opcjonalne. Możesz zorganizować swój formularz poprzez umieszczenie tego komponentu wewnątrz grupy pól.

en: Component %name cloned.
pl: Utworzono duplikat komponentu %name.

en: Component %name updated.
pl: Zaktualizowano komponent %name.

en: New component %name added.
pl: Dodano nowy komponent %name.

en: Delete the %name fieldset?
pl: Usunąć grupę pól %name?

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
pl: Natychmiastowo zostanie usunięta grupa pól %name i wszystkie elementy wewnątrz %name z formularza %webform. Nie może tego cofnąć.

en: Delete the %name component?
pl: Czy na pewno usunąć komponent %name?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
pl: Natychmiastowo zostanie usunięty komponent %name z formularza %webform. Nie może tego cofnąć.

en: Component %name deleted.
pl: Usunięto komponent %name.

en: Submissions for %user
pl: Zgłoszenia dla %user

en: Show !count results per page.
pl: Pokaż !count wyników na stronę.

en: Showing all results.
pl: Wyświetlanie wszystkich wyników.

en: @total results total.
pl: Wszystkich wyników: @total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
pl: To jest separator używany w formacie pliku CSV/TSV podczas pobierania wyników formularza. Korzystanie tabulatorów w eksporcie jest najbardziej niezawodną metodą na zachowanie znaków innych niż łacińskie. Możesz chcieć zmienić ten znak na inny w zależności od używanego programu do importu wyników.

en: Submission Details
pl: Szczegóły zgłoszenia

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
pl: Te pozwolenia wpływają na to, które role mogą wysyłać ten formularz. Nie ograniczają dostępu do strony z formularzem.  Jeżeli chcesz ograniczyć dostęp do strony z formularzem, użyj modułu dostępu do zawartości takiego jak  <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> lub <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
pl: Role, które mogę wysyłać zgłoszenia przez ten formularz

en: Show complete form in teaser
pl: Pokaż pełen formularz w skrócie

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
pl: Pokaż cały formularz w skrócie węzła.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
pl: Domyślnie, przycisk wysłania w tym formularzu będzie miał etykietę <em>Wyślij</em>. Wprowadź tutaj nowy tytuł, żeby nadpisać domyślny.

en: The entered email address %address is not a valid address.
pl: Wpisany adres email %address nie jest poprawny.

en: Submissions for this form are closed.
pl: Zamknięto możliwość wypełniania tego formularza.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
pl: By zobaczyć ten formularz musisz się <a href="!login">zalogować</a> lub <a href="!register">zarejestrować</a>.

en: You do not have permission to view this form.
pl: Nie masz uprawnień do przeglądania tego formularza.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
pl: Przesłałeś ten formularz maksymalną liczbę razy (@count).

en: You have already submitted this form.
pl: Ten formularz został już wysłany.

en: You may not submit another entry at this time.
pl: Nie można w tym momencie kolejny raz wysłać formularz.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
pl: <a href="!url">Zobacz poprzednio wysłane zgłoszenia</a>.

en: Available components
pl: Dostępne komponenty

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
pl: To są dostępne typy pól w formularzu. Możesz w każdej chwili wyłączyć komponent odznaczając odpowiadający checkbox. Tylko zaznaczone komponenty będą dostępne w istniejących lub nowych formularzach.

en: Default e-mail values
pl: Domyślne wartości e-mail

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
pl: Domyślny adres nadawcy rozsyłanych wyników formularza, często jest to adres e-mail osoby zarządzającej formularzami.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
pl: Domyślna nazwa nadawcy, która jest używana wraz z domyślnym adresem.

en: Default subject
pl: Domyślny temat

en: Form submission from: %title
pl: Zgłoszenie z formularza: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
pl: Domyślny temat wyników wysłanych e-mailem.

en: Allow cookies for tracking submissions
pl: Pozwól ciasteczkom na śledzenie zgłoszeń

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
pl: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Ciasteczka</a> mogą pomagać zapobiegać wysłaniu wielu zgłoszeń przez tego samego użytkownika. Ta funkcja nie jest potrzebna do ograniczania liczby zgłoszeń na jednego użytkownika, jednak może zwiększyć dokładność w niektórych sytuacjach. Oprócz ciasteczek, moduł Webform wykorzystuje również adres IP i nazwy użytkowników witryny, aby zapobiec powtarzaniu zgłoszeń.

en: Default export format
pl: Domyślny format eksportu

en: Default export delimiter
pl: Domyślny separator eksportu

en: Submission access control
pl: Prawa dostępu do wysyłania zgłoszeń

en: Select the user roles that may submit each individual webform
pl: Wybierz role, które mogą wysyłać zgłoszenia przez formularz

en: Disable Webform submission access control
pl: Wyłącz kontrolę dostępu do zgłoszeń formularza

en: By default, the configuration form for each webform allows the administrator to choose which roles may submit the form. You may want to allow users to always submit the form if you are using a separate node access module to control access to webform nodes themselves.
pl: Domyślnie, formularz konfiguracji dla każdego formularza pozwala administratorowi wybrać, które role mogą wysyłać formularz. Możesz chcieć zawsze zezwalać użytkownikom na wysyłanie formularza jeżeli używasz osobnego modułu do kontrolowania dostępu do węzła z formularzem.

en: Form: !form
pl: Formularz: !form

en: Submission updated.
pl: Zgłoszenie zaktualizowane.

en: Thank you, your submission has been received.
pl: Dziękujemy za wypełnienie formularza, twoje zgłoszenie zostało odebrane.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
pl: Możesz używać w tym polu specjalnych wzorców, które zostaną zastąpione dynamicznymi wartościami.

en: Token values
pl: Wartości wzorców

en: Webform confirmation
pl: Potwierdzenie formularza

en: Form components
pl: Komponenty formularza

en: Webform submission
pl: Zgłoszenie formularza

en: Website timezone
pl: Strefa czasowa strony

en: User timezone
pl: Strefa czasowa użytkownika

en: Use a textfield for year
pl: Użyj pola tekstowego dla roku

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
pl: Jeśli zaznaczony, pole daty będzie używało pola tekstowego dla roku. W innym wypadku zostanie użyta lista wyboru.

en: Entered !name is not a valid date.
pl: Wpisane !name nie jest poprawną datą.

en: Leaving blank will use the default size.
pl: Pozostaw puste, aby użyć domyślnego rozmiaru.

en: %value is not a valid email address.
pl: %value nie jest poprawnym adresem email.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
pl: Zbiory pól pozwalające na organizowanie wielu pól w grupy.

en: %field field is required.
pl: Pole %field jest wymagane.

en: Filesize (KB)
pl: Rozmiar pliku (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
pl: Pole, które nie jest widoczne dla użytkownika, ale jest zapisywane wraz ze zgłoszeniem.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
pl: Wyświetla tekst jako HTML w formularzu, nie wyświetla pola.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
pl: Opcje w obrębie listy wyboru muszą być unikalne. Poniższe klucze używane są wielokrotnie:

en: Make this field resizable by the user.
pl: Pozwól użytkownikowi na zmianę rozmiaru tego pola.

en: Examples: $, #, -.
pl: Przykłady: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
pl: Przykłady: lb, kg, %.

en: Entered %name is not a valid time.
pl: Wpisane %name nie jest poprawnym formatem czasu.

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
pl: Nazwa !name nie może się składać z więcej niż %max znaków, a w tej chwili ma %length znaków.

en: Illegal choice %choice in %name element.
pl: Wybrana dla %name opcja %choice jest niedozwolona.

en: Progress indicator
pl: Wskaźnik postępu

en: Bar with progress meter
pl: Belka z paskiem postępu

en: Throbber
pl: Sygnalizator pracy

en: Days of the week
pl: Dni tygodnia

en: Form settings
pl: Ustawienia formularza

en: Unique
pl: Unikalne

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as today, +2 months, and Dec 9 2004 are all valid.
pl: Akceptuje datę w dowolnym <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">formacie daty GNU</a>. Napisy takie jak today, +2 months i Dec 9 2004 są prawidłowe.

en: Accepts a time in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as now, +2 hours, and 10:30pm are all valid.
pl: Akceptuje czas w dowolnym <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">formacie daty GNU</a>. Napisy takie jak now, +2 hours i 10:30pm są prawidłowe.

en: Upload destination
pl: Miejsce przechowywania wysłanych plików

en: E-mails
pl: E-maile

en: Webform enables nodes to have attached forms and questionnaires.
pl: Webform umożliwia dołączanie do węzłów formularzy i kwestionariuszy.

en: To add one, create a !types piece of content.
pl: Aby dodać należy stworzyć zawartość typu !types.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
pl: Webform nie jest obecnie włączony dla żadnego typu zawartości.

en: To use Webform, please enable it on at least one content type on this page.
pl: W celu użycia Webform należy włączyć go na tej stronie przynajmniej dla zawartości jednego typu.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
pl: Ta strona zawiera wszystkie treści na stronie, które mogą mieć przypisane do siebie formularze.

en: Webform-enabled piece of content
pl: Treść z elementami Webform

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
pl: Wejdź na stronę <a href="!url">ustawień Webform</a> i aktywuj Webform w conajmniej jednym rodzaju zawartości.

en: Optional: Enable Webform on multiple types by visiting the <a href="!url">Webform settings</a> page.
pl: Opcjonalnie: Włącz Webform na wielu rodzajach treści poprzez wejście na <a href="!url">stronę ustawień</a> Webform.

en: <p>This module lets you create forms or questionnaires and define their content. Submissions from these forms are stored in the database and optionally also sent by e-mail to a predefined address.</p>
          <p>Here is how to create one:</p>
          <ul>
            <li>!webform-types-message</li>
            <li>Go to <a href="!create-content">Create content</a> and add a !types piece of content.</li>
            <li>After saving the new content, you will be redirected to the main field list of the form that will be created. Add the fields you would like on your form.</li>
            <li>Once finished adding fields, you may want to send e-mails to administrators or back to the user who filled out the form. Click on the <em>Emails</em> sub-tab underneath the <em>Webform</em> tab on the piece of content.</li>
            <li>Finally, visit the <em>Form settings</em> sub-tab under the <em>Webform</em> tab to configure remaining configurations options for your form.
              <ul>
              <li>Add a confirmation message and/or redirect URL that is to be displayed after successful submission.</li>
              <li>Set a submission limit.</li>
              <li>Determine which roles may submit the form.</li>
              <li>Advanced configuration options such as allowing drafts or show users a message indicating how they can edit their submissions.</li>
              </ul>
            </li>
            <li>Your form is now ready for viewing. After receiving submissions, you can check the results users have submitted by visiting the <em>Results</em> tab on the piece of content.</li>
          </ul>
          <p>Help on adding and configuring the components will be shown after you add your first component.</p>
pl: <p>Ten moduł umożliwia tworzenie formularzy lub kwestionariuszy i ustalanie ich treści. Odpowiedzi na te formularze są przechowywane w bazie danych, a także mogą zostać wysłane jako e-mail na podany adres</p>
    <p>Jak stworzyć formularz:</p>
    <ul>
    <li>!webform-types-message</li>
    <li>Przejdź do <a href="!create-content">Dodaj treść</a> i dodaj treść typu !types</li>
    <li>Po dodaniu nowej treści zostaniesz przeniesiony do głównej listy pól formularza, który stworzyłeś. Dodaj pola, które chcesz aby znalazły się w formularzu</li>
    <li>Po skończeniu dodawania pól, możesz chcieć wysłać e-maile do administratorów lub do użytkownika, który wypełnił formularz. Wybierz w treści zakładkę <em>Emaile</em> w zakładce <em>Webform</em>
    <ul>
    <li>Dodaj treść wiadomości potwierdzającej wysłanie i/lub adres URL na który zostanie przekierowany użytkownik po wypełnieniu formularza</li>
    <li>Ustal limit wysłań</li>
    <li>Ustal które role użytkownika mają prawa do wysyłania formularzy</li>
    <li>Zaawansowane opcje konfiguracji, takie jak zezwolenie na tworzenie wersji roboczych, lub pokazywanie informacji użytkownikowi, w jaki sposób mogą edytować swoje zgłoszenie</li>
    </ul>
    <li>Twój formularz jest gotowy do użycia. Po otrzymaniu wypełnionego formularza, możesz zobaczyć gotowe formularze wysłane przez użytkowników w oknie treści w zakładce <em>Wyniki</em></li>
    <p>Pomoc dotycząca dodawania i konfiguracji komponentów zostanie pokazana jak tylko dodasz pierwszy komponent</p>

en: A special textfield that accepts e-mail addresses.
pl: Specjalne pole tekstowe akceptujące adresy e-mail.

en: Allow users to upload files of configurable types.
pl: Zezwól uzytkownikom na wczytanie plików różnych typów.

en: Page break
pl: Podział strony

en: Organize forms into multiple pages.
pl: Podziel formularze na kilka stron.

en: Select options
pl: Wybór opcji

en: Value of !component
pl: Wartość !component

en: Value of "!component"
pl: Wartość "!component"

en: Webform settings
pl: Ustawienia formularza

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
pl: Zaznacz jeżeli wszystkie wpisywane wartości dla tego pola są unikalne. Ta sama wartość nie może zostać użyta dwukrotnie.

en: no upload
pl: nie wysłano

en: Other...
pl: Inne...

en: Allow "Other..." option
pl: Pozwól na opcję "Inne..."

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz, aby użytkownicy mogli wprowadzić opcje spoza listy.

en: Text for "Other..." option
pl: Tekst dla opcji "Inne..."

en: If allowing other options, enter text to be used for other-enabling option.
pl: Jeśli pozwolono na inne opcje, wprowadź tekst który będzie użyty dla innej włączonej opcji.

en: Randomize options
pl: Opcje losowania

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
pl: Losuje kolejność opcji, gdy są wyświetlane w formularzu.

en: Maximum length of the textfield value.
pl: Maksymalna długość wartości pola tekstowego.

en: Webform-enabled content types
pl: Rodzaje zawartości aktywne jako formularze

en: Webform allows you to enable the webform components for any content type.  Choose the types on which you would like to associate webform components.
pl: Formularz pozwala na włączenie komponentów formularza dla każdego rodzaju zawartości. Wybierz rodzaje zawartości, do których chciałbyś dodać komponenty formularza.

en: E-mail address format
pl: Format adresu e-mail

en: Long format: "Example Name" &lt;name@example.com&gt;
pl: Długi format: "Przykładowa nazwa" &lt;nazwa@domena.pl&gt;

en: Short format: name@example.com
pl: Krótki format: nazwa@example.com

en: Most servers support the "long" format which will allow for more friendly From addresses in e-mails sent. However many Windows-based servers are unable to send in the long format. Change this option if experiencing problems sending e-mails with Webform.
pl: Większość serwerów obsługuje format "long", który zezwala na bardziej przyjazny adres nadawcy w wysłanych e-mailach. Jednakże wiele serwerów opartych na Windows nie może wysyłać długich formatów. Zmień tą opcję gdy występują problemy przy wysyłaniu e-maili z formularza.

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
pl: W tej chwili brak formularzy w tym serwisie. Stwórz nową zawartość !types.

en: Create a rule to control whether or not to skip this page.
pl: Utwórz regułę określającą czy należy pominąć tą stronę.

en: Create a rule to control whether or not to show this form element.
pl: Utwórz regułę określającą czy należy wyświetlać ten element formularza.

en: Conditional rules
pl: Reguły warunkowe

en: Select another component to decide whether to show or hide this component. You can only select components occurring before the most recent pagebreak.
pl: Wybierz inny komponent, aby móc zdecydować, czy pokazać lub ukryć ten komponent. Można wybrać tylko komponenty występujące przed ostatnim podziałem strony.

en: Determines whether the list below is inclusive or exclusive.
pl: Określa, czy lista poniżej dołącza czy wyklucza elementy.

en: List values, one per line, that will trigger this action. If you leave this blank, this component will always display.
pl: Lista wartości jedna na linię, które wywołają tę akcję. Jeśli zostawisz to pole puste, ten komponent będzie się zawsze wyświetlał.

en: Include all components
pl: Dołącz wszystkie komponenty

en: The value %value has already been submitted once for the %title field. You may have already submitted this form, or you need to use a different value.
pl: Wartość %value już raz została podana dla pola %title. Być może wysłałeś już ten formularz lub powinieneś użyć innej wartości.

en: Component value
pl: Wartość komponentu

en: Currently not sending e-mails, add an e-mail recipient below.
pl: Obecnie nie są wysyłane e-maile, dodaj e-mail odbiorcy poniżej.

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Any email, select, or hidden form element may be selected as the recipient address. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
pl: Zgłoszenia z formularza będą wysyłane na ten adres. Można wybrać dowolne pole e-mail, listę wyboru lub ukryty element formularza jako adres odbiorcy. Można podać wiele adresów oddzielone przecinkami.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
pl: Dowolne pole tekstowe, lista wyboru lub ukryty element formularza może być wybrany jako temat wiadomości e-mail.

en: Any email, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
pl: Dowolne pole tekstowe, lista wyboru lub ukryty element formularza może być wybrany jako adres nadawcy wiadomości e-mail.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the sender's name for e-mails.
pl: Dowolne pole tekstowe, lista wyboru lub ukryty element formularza może być wybrany jako nazwa nadawcy wiadomości e-mail.

en: No available components
pl: Brak dostępnych komponentów

en: An e-mail template can customize the display of e-mails.
pl: Szablon e-mail może dostosować wygląd wiadomości.

en: Included e-mail values
pl: Dołączone wartości do e-maila

en: The selected components will be included in the %email_values token. Individual values may still be printed if explicitly specified as a %email[key] in the template.
pl: Zaznaczone komponenty zostaną umieszczone we wzorcu %email_values. Poszczególne wartości można w dalszym ciągu wyświetlić odwołując się do wzorca %email[key] w szablonie.

en: Save e-mail settings
pl: Zapisz ustawienia powiadomień

en: E-mail header details
pl: Szczegoły nagłówka e-mail

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
pl: Podczas dodawania nowego własnego e-maila, wymagane jest pole e-mail.

en: The entered e-mail address "@email" does not appear valid.
pl: Podany adres email "@email" jest nieprawidłowy.

en: Email settings added.
pl: Ustawienia email zostały dodane.

en: Email settings updated.
pl: Ustawienia email zostały zaktualizowane.

en: Delete e-mail settings?
pl: Czy na pewno usunąć ustawienia e-mail?

en: This will immediately delete the e-mail settings based on the @component component.
pl: Natychmiastowo zostaną usunięte ustawienia e-mail na podstawie komponentu @component.

en: This will immediately delete the e-mail settings sending to the @address address.
pl: Natychmiastowo zostaną usunięte ustawienia e-mail wysyłanych na adres @address.

en: E-mail settings deleted.
pl: Ustawienia e-mail zostały usunięte.

en: Confirmation message
pl: Wiadomość potwierdzająca

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
pl: Adres URL, na który przekierować użytkownika po pomyślnym zatwierdzeniu.

en: Limit the number of submissions <em>per user</em>. A user is identified by their user login if logged-in, or by their IP Address and Cookie if anonymous. Use of cookies may be modified in the global <a href="!url">Webform settings</a>.
pl: Ogranicz liczbę zgłoszeń <em>na użytkownika</em>. Użytkownik jest identyfikowany po loginie, jeżeli jest zalogowany lub po adresie IP i ciasteczku jeżeli jest anonimowy. Użycie ciasteczek może być modyfikowane w globalnych <a href="!url">ustawieniach formularza</a>.

en: Submission access
pl: Dostęp do wysyłania zgłoszeń

en: Show the notification about previous submissions.
pl: Pokaż powiadomienie o wcześniejszych zgłoszeniach.

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
pl: Pokaż komunikat jeśli użytkownik wysłał wcześniej zgłoszenie przez ten formularz.

en: The entered URL is not a valid address.
pl: Wpisany adres URL nie jest poprawny.

en: The form settings have been updated.
pl: Ustawienia formularza zostały zaktualizowane.

en: Your submissions
pl: Twoje zgłoszenia

en: @sid (draft)
pl: @sid (szkic)

en: Select list options
pl: Opcje listy wyboru

en: Select list format
pl: Format listy wyboru

en: Separate
pl: Oddzielone

en: Submission Number
pl: Numer zgłoszenia

en: Submission ID
pl: ID zgłoszenia

en: Included export components
pl: Dołączone komponenty eksportu

en: The selected components will be included in the export.
pl: Zaznaczone komponenty będą dołączone do eksportu.

en: Option A
pl: Opcja A

en: Option B
pl: Opcja B

en: Option C
pl: Opcja C

en: Separate options are more suitable for building reports, graphs, and statistics in a spreadsheet application.
pl: Oddzielne opcje są bardziej odpowiednie do budowania raportów, wykresów i statystyk w aplikacji arkusza kalkulacyjnego.

en: My select list
pl: Moja lista wyboru

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
pl: Kompaktowe opcje są bardziej odpowiednie podczas importowania danych do innych systemów.

en: Submitted on %date
pl: Wysłano %date

en: Submitted by user: %username
pl: Nadesłane przez użytkownika: %username

en: Submitted by anonymous user: [%ip_address]
pl: Nadesłane przez użytkownika anonimowego: [%ip_address]

en: The submission ID of the submission.
pl: Identyfikator nadesłanego formularza.

en: Whether or not the submission is a draft.
pl: Czy nadesłany formularz jest szkicem czy nie jest.

en: The date this submission was submitted.
pl: Data nadesłania tego formularza.

en: Remote address
pl: Adres zdalny

en: The remote IP address of the user that submitted this submission.
pl: Zdalny adres IP użytkownika, który nadesłał ten formularz.

en: Provide a simple link to view the submission.
pl: Wyświetl odnośnik do przeglądania nadesłanego formularza.

en: Provide a simple link to edit the submission.
pl: Wyświetl odnośnik do edycji nadesłanego formularza.

en: Provide a simple link to delete the submission.
pl: Wyświetl odnośnik do usunięcia nadesłanego formularza.

en: Webform submission count
pl: Liczba nadesłanych formularzy

en: The number of webform submissions on this node.
pl: Liczba nadesłanych formularzy dla tego węzła.

en: The number of webform submissions for this user.
pl: Liczba nadesłanych przez tego użytkownika formularzy.

en: Webform form body
pl: Opis tego formularza

en: The Webform form body display for this node.
pl: Wyświetlany opis tego formularza na stronie węzła.

en: draft
pl: szkic

en: @name form
pl: Formularz @name

en: You must <a href="!login">login</a> to view this form.
pl: By zobaczyć ten formularz musisz się <a href="!login">zalogować</a>.

en: Access all webform results
pl: Dostęp do wyników wszystkich formularzy

en: Access own webform results
pl: Dostęp do wyników własnych formularzy

en: Edit all webform submissions
pl: Edytuj wszystkie zatwierdzenia formularza

en: Delete all webform submissions
pl: Usuń wszystkie wyniki formularzy

en: Access own webform submissions
pl: Dostęp do wysłanych przez siebie danych

en: Edit own webform submissions
pl: Edytuj przesłane przez siebie dane

en: Delete own webform submissions
pl: Usuń własne zgłoszenia formularza

en: Default: %value
pl: Domyślnie: %value

en: Webform client form.
pl: Formularz klienta.

en: Default value timezone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Options to select across the top. Usually these are ratings such as "poor" through "excellent" or "strongly disagree" through "strongly agree".
pl: Opcje do wyboru wzdłuż górnej części. Zwykle są to oceny takie jak, począwszy od "słaby" po "znakomity" lub od "zdecydowanie nie zgadzam się" po "stanowczo zgadzam się".

en: Customize option keys (Advanced)
pl: Dostosuj klucze opcji (zaawansowane)

en: Questions list down the side of the grid.
pl: Lista pytań wzdłuż bocznej krawędzi siatki.

en: Customize question keys (Advanced)
pl: Dostosuj klucze pytań (zaawansowane)

en: Load a pre-built option list
pl: Wczytaj wstępnie zbudowaną listę opcji

en: Use a pre-built list of options rather than entering options manually. Options will not be editable if using pre-built list.
pl: Użyj listy opcji zdefiniowanych wcześniej zamiast wprowadzania opcji ręcznie. Opcje nie mogą być edytowane podczas używania listy zdefiniowanych wcześniej opcji.

en: Customize keys (Advanced)
pl: Dostosuj klucze (zaawansowane)

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
pl: Każda opcja musi mieć określony klucz. Określ każdą opcję jako "bezpieczny_klucz|Jakaś czytelna opcja".

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
pl: Klucze opcji muszą mieć mniej niż 128 znaków. Klucze, które przekraczają ten limit, to:

en: The form order failed to save because the following elements have same form keys and are under the same parent. Edit each component and give them a unique form key, then try moving them again.
pl: Kolejność w formularzu nie została zapisana ponieważ następujące elementy posiadają takie same klucze posiadają ten sam element nadrzędny. Edytuj każdy z komponentów i nadaj im unikalne klucze, wtedy spróbuj ponownie zmienić kolejność.

en: Edit component: @name
pl: Edycja komponentu: @name

en: US states
pl: Stany USA

en: Northern Marianas Islands
pl: Mariany Północne

en: Enable popup calendar
pl: Włącz wyskakujące okno kalendarza

en: Enable a JavaScript date picker next to the date field.
pl: Włącz wybór daty przez okienko JavaScript obok pola daty.

en: Open popup calendar
pl: Otwórz wyskakujący kalendarz

en: Grants access to the "Results" tab on all webform content. Generally an administrative permission.
pl: Przyznaje dostęp do zakładki "Wyniki", dla wszystkich formularzy. Domyślnie funkcja ta przyznawana jest administratorom systemu.

en: Grants access to the "Results" tab to the author of webform content they have created.
pl: Przyznaje dostęp do zakładki "Wyniki", dla autora formularza.

en: Allows editing of any webform submission by any user. Generally an administrative permission.
pl: Pozwala na edycję danych przekazanych przez formularz dowolnemu użytkownikowi. Domyślnie funkcja ta przyznawana jest administratorom systemu.

en: Allows deleting of any webform submission by any user. Generally an administrative permission.
pl: Pozwala na usunięcie danych przekazanych za pomocą danego formularza dowolnemu użytkownikowi. Domyślnie funkcja ta przyznawana jest administratorom systemu.

en: Webform: !title
pl: Formularz: !title

en: Form only
pl: Tylko formularz

en: The display mode determines how much of the webform to show within the block.
pl: Tryb wyświetlania determinuje jaka część formularza zostanie wyświetlona w bloku.

en: The default format for new e-mail settings. Webform e-mail options take precedence over the settings for system-wide e-mails configured in MIME mail.
pl: Domyślny format dla nowych ustawień e-mail. Opcje e-mail formularza mają pierwszeństwo przed ustawieniami dla całego systemu e-maili skonfigurowanych w poczcie MIME.

en: Format override
pl: Nadpisanie formatu

en: Per-webform configuration of e-mail format
pl: Konfiguracja formatowania e-mail, indywidualna dla każdego formularza.

en: Send all e-mails in the default format
pl: Wyślij wszystkie e-maile w domyślnym formacie

en: Force all webform e-mails to be sent in the default format.
pl: Wymusza wysyłanie wszystkich e-mailów w domyślnym formatowaniu.

en: No available components.
pl: Brak dostępnych komponentów

en: Are you sure you want to revert any changes to your template back to the default?
pl: Czy chcesz cofnąć wszelkie zmiany dokonane w twoim szablonie do domyślnych wartości?

en: Send e-mail as HTML
pl: Wyślij e-mail jako HTML

en: Include files as attachments
pl: Dołącz pliki jako załączniki

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message.
pl: Wiadomość wyświetlona po pomyślnym wysłaniu formularza. Jeśli lokalizacja przekierowania jest ustawiona na <em>stronę potwierdzenia</em> będzie pokazane na osobnej stronie, w innym przypadku zostanie wyświetlona wiadomość.

en: Redirection location
pl: Lokalizacja przekierowania

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
pl: Wybierz gdzie przekierować użytkownika po pomyślnym zatwierdzeniu.

en: Confirmation page
pl: Strona potwierdzenia

en: No redirect (reload current page)
pl: Bez przekierowania (przeładowanie aktualnej strony)

en: If enabled this webform will be available as a block.
pl: Jeżeli włączone, ten formularz będzie dostępny jako blok.

en: A valid URL is required for custom redirection.
pl: Dla własnego przekierowania wymagany jest prawidłowy adres URL.

en: Select keys
pl: Klucze listy wyboru

en: Full, human-readable options (values)
pl: Pełne, czytelne dla człowieka opcje (wartości)

en: Short, raw options (keys)
pl: Krótkie, surowe opcje (klucze)

en: Choose which part of options should be displayed from key|value pairs.
pl: Wybierz, która część opcji powinna być wyświetlana z par klucz|wartość.

en: Webform edit link
pl: Odnośnik edycji formularza

en: Provide a simple link to edit the webform components and configuration.
pl: Wyświetl prosty odnośnik do edycji komponentów i konfiguracji formularza.

en: Webform results link
pl: Odnośnik do wyników formularza

en: Provide a simple link to view the results of a webform.
pl: Wyświetl odnośnik do przeglądania nadesłanych wyników dla tego formularza.

en: edit webform
pl: edytuj formularz

en: Decimal places
pl: Miejsca dziesiętne

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if doing custom form processing.
pl: Wprowadź nazwę wewnętrzną tego elementu formularza. Może zawierać tylko alfanumeryczne znaki i podkreślenia. Ten klucz będzie używany jako atrybut "name" elementu formularza. Ta wartość nie ma wpływu na sposób zapisywania danych, ale może być przydatna przy niestandardowym przetwarzaniu formularza.

en: Status of this form
pl: Status bieżącego formularza

en: Closing a form prevents any further submissions by any users.
pl: Zamknięcie formularza zapobiega przed dalszym wysłaniem zgłoszeń przez użytkowników.

en: The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
pl: Rola %authenticated dotyczy dowolnego użytkownika zarejestrowanego na stronie, bez względu na przypisaną rangę.

en: 5 minute
pl: 5 minut

en: 15 minute
pl: 15 minut

en: This form may be used to resend e-mails configured for this webform. Check the e-mails that need to be sent and click <em>Resend e-mails</em> to send these e-mails again.
pl: Formularz ten może być używany do ponownego wysyłanie wiadomości e-mail skonfigurowanych dla tego formularza. Zaznacz e-maile, które mają być wysłane, a następnie kliknij <em>Wyślij ponownie wiadomości e-maile</em>, aby ponownie wysłać te e-maile.

en: Resend e-mails
pl: Wyślij ponownie wiadomości e-mail

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
pl: Zgłoszenie zapisane. Możesz wrócić do tego formularza później, a wpisane wartości zostaną zapamiętane.

en: Options to select across the top. One option per line. <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys.
pl: Opcje do wyboru na górze. Jedna opcja w linii. Pary <strong>klucz-wartość MUSZĄ być określone jako "bezpieczny_klucz|Jakaś czytelna opcja"</strong>. Dla kluczy zalecane jest używanie znaków alfanumerycznych i podkreśleń.

en: Questions list down the side of the grid. One question per line. <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys.
pl: Lista pytań wzdłuż bocznej krawędzi siatki. Jedno pytanie na linie. Pary <strong>klucz-wartość MUSZĄ być określone jako "bezpieczny_klucz|Jakaś czytelna opcja"</strong>. Dla kluczy zalecane jest używanie znaków alfanumerycznych i podkreśleń.

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
pl: Pary <strong>klucz-wartość MUSZĄ być określone jako "bezpieczny_klucz|Jakaś czytelna opcja"</strong>. Dla kluczy zalecane jest używanie znaków alfanumerycznych i podkreśleń. Jedna opcja na linię. Grupy opcji mogą być określone przez &lt;Nazwa grupy&gt;.&lt;&gt; może być użyty by umieszczać elementy w korzeniu menu, po określeniu grupy.

en: Show "Save draft" button
pl: Wyświetl przycisk "zapisz szkic"

en: Allow your users to save and finish the form later. This option is available only for authenticated users.
pl: Pozwól użytkownikom na zapis stanu formularza i dokończenie go później. Ta opcja jest dostępna tylko dla uwierzytelnionych użytkowników.

en: Automatically save as draft between pages
pl: Automatycznie zapisuj jako szkic pomiędzy stronami

en: Automatically save partial submissions when users click the "Next" or "Previous" buttons in a multipage form.
pl: Automatycznie zapisz częściowe zgłoszenia kiedy użytkownicy klikają w przyciski "Następny" lub "Poprzedni" na wielostronicowym formularzu.

en: You must select at least one email address to resend submission.
pl: Należy wybrać co najmniej jeden adres e-mail w celu ponownego wysłania formularza.

en: No e-mails were able to be sent due to a server error.
pl: Nie wysłano żadnych wiadomości e-mail z powodu błędu serwera.

en: This webform is currently not setup to send emails.
pl: Formularz nie jest obecnie ustawiony na wysyłanie wiadomości e-mail.

en: Successfully re-sent submission #@sid to 1 recipient. | Successfully re-sent submission #@sid to @count recipients.
pl[0]: Ponowne wysłanie formularza #@sid do 1 odbiorcy zakończyło się sukcesem.
pl[1]: Ponowne wysłanie formularza #@sid do @count odbiorców zakończyło się sukcesem.
pl[2]: Ponowne wysłanie formularza #@sid do @count odbiorców zakończyło się sukcesem.

en: The node ID.
pl: ID węzła

en: Basic tokens
pl: Wzorce podstawowe.

en: The name of the user if logged in. Blank for anonymous users.
pl: Nazwa użytkownika, jeśli jest zalogowany. Puste dla anonimowych użytkowników.

en: The e-mail address of the user if logged in. Blank for anonymous users.
pl: Adres e-mail użytkownika, jeśli jest zalogowany. Puste dla anonimowych użytkowników.

en: The IP address of the user.
pl: Adres IP użytkownika.

en: The name of the site (i.e. %site_name)
pl: Nazwa strony (np. %site_name)

en: The current date, formatted according to the site settings.
pl: Bieżąca data, sformatowana zgodnie z ustawieniami witryny.

en: The node title.
pl: Tytuł węzła.

en: Special tokens
pl: Specjalne wzorce

en: Any user profile field or value, such as %profile[name] or %profile[profile_first_name]
pl: Dowolne pole lub wartość profilu użytkownika, takie jak %profile[name] lub %profile[profile_first_name]

en: Tokens may be populated from the URL by creating URLs of the form http://example.com/my-form?foo=bar. Using the token %get[foo] would print "bar".
pl: Wzorce mogą być wypełnione z URL poprzez stworzenie adresu formularza http://example.com/my-form?foo=bar. Przy użyciu wzorca %get[foo] wyświetli się "bar".

en: E-mail tokens
pl: Wzorce e-mail

en: All included components in a hierarchical structure.
pl: Wszystkie dołączone komponenty w hierarchicznej strukturze.

en: A formatted value and field label. Elements may be accessed such as <em>%email[fieldset_a][key_b]</em>. Do not include quotes.
pl: Sformatowana wartość i etykieta pola. Dostępne są elementy takie jak <em>%email[fieldset_a][key_b]</em>. Należy pominąć cudzysłów.

en: The URL for viewing the completed submission.
pl: Adres URL do wyświetlania pełnego zgłoszenia.

en: Submission tokens
pl: Wzorce zgłoszeń

en: The unique submission ID.
pl: Unikalne ID zgłoszenia.

en: A value without additional formatting. Elements may be accessed such as <em>%value[fieldset_a][key_b]</em>. Do not include quotes.
pl: Wartość bez dodatkowego formatowania. Dostępne są elementy takie jak <em>%value[fieldset_a][key_b]</em>. Należy pominąć cudzysłów.

en: If using relative dates for a default value (e.g. "today") base the current day on this timezone.
pl: Jeśli używasz względnych dat dla wartości domyślnej (np. "dzisiaj"), wprowadź aktualną datę w oparciu o tą strefę czasową.

en: The save directory %directory is not valid.
pl: Katalog zapisu %directory nie jest prawidłowy.

en: The default value of the field identified by its key. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
pl: Domyślna wartość pola określonego przez jego klucz. Dla list wielokrotnego wyboru użyj przecinków, żeby oddzielić wiele domyślnych wartości.

en: If using relative dates for a default value (e.g. "now") base the current time on this timezone.
pl: Jeśli używasz względnych dat dla wartości domyślnej (np "teraz") przyjmij bieżący czas w oparciu o tą strefę czasową.

en: Label display
pl: Wyświetlanie etykiety

en: Determines the placement of the component's label.
pl: Określa położenie etykiety komponentu.

en: Hide label
pl: Ukryj etykietę

en: Do not display the label of this component.
pl: Nie wyświetlaj etykiety tego komponentu.

en: Save component
pl: Zapisz komponent

en: A Webform component could not be saved because a timeout occurred while trying to acquire a lock for the node. Details: <pre>@component</pre>
pl: Komponent formularza nie może być zapisany, ponieważ został przekroczony czas oczekiwania podczas próby uzyskania blokady węzła. Szczegóły: <pre>@component</pre>

en: The <em>Custom URL</em> option supports Webform token replacements.
pl: Opcja <em>Własny URL</em> obsługuje wzorce podstawiania z formularza.

en: Element type
pl: Typ elementu

en: Show all webform pages in block
pl: Pokaż wszystkie strony formularza w bloku

en: By default multi-page webforms redirect to the node page for all pages after the first one. If checked, all pages will be shown in the block instead.
pl: Domyślnie, wielostronicowe formularze przekierowują do strony węzła wszystkie strony po pierwszej stronie. W przeciwnym razie, jeśli zaznaczono, wszystkie strony będą wyświetlane w bloku.

en: Tokens may also be populated from POST values that are submitted by forms.
pl: Wzorce mogą być również wypełnione z wartości POST wysyłanych przez formularze.

en: In addition to %get and %post, the following super tokens may be used, though only with logged-in users: %server, %cookie, and %request. For example %server[HTTP_USER_AGENT] or %session[id].
pl: Oprócz  %get i %post, następujące super wzorce mogą być użyte tylko przy zalogowanych użytkownikach: %server, %cookie oraz %request. Na przykład %server[HTTP_USER_AGENT] lub %session[id].

en: The earliest date that may be entered into the field.
pl: Najwcześniejsza data, która może zostać wprowadzona w polu.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.
pl: Akceptuje datę w dowolnym <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">formacie daty GNU</a>.

en: The latest date that may be entered into the field.
pl: Najnowsza data jaka może być wprowadzona w polu.

en: The entered date must be @start_date or later.
pl: Wprowadzona data musi być równa @start_date lub późniejsza.

en: The entered date must be @end_date or earlier.
pl: Wprowadzona data musi być równa @end_date lub wcześniejsza.

en: Include webform forms in search index
pl: Uwzględnij formularze w indeksie wyszukiwarki

en: When selected, all Webform nodes will have their form components indexed by the search engine.
pl: Gdy wybrane, komponenty formularzy ze wszystkich węzłów będą zindeksowane przez silnik wyszukiwarki.

en: Submissions generated from Webform forms.
pl: Zgłoszenia wygenerowane z formularzy Webform.

en: 10 minute
pl: 10 minut

en: 30 minute
pl: 30 minut

en: Private fields are shown only to users with results access.
pl: Pola prywatne wyświetlane są tylko użytkownikom z dostępem do wyników.

en: Download range options
pl: Opcje zakresu pobierania

en: All submissions
pl: Wszystkie zgłoszenia

en: Only new submissions since your last download
pl: Tylko nowe zgłoszenia od Twojego ostatniego pobierania

en: Only the latest
pl: Tylko ostatnie

en: All submissions starting from
pl: Wszystkie zgłoszenia, począwszy od

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
pl: Sygnalizator pracy nie pokazuje postępu zadania, ale zajmuje mniej miejsca. Pasek postępu jest pomocny przy monitorowaniu wysyłania dużych plików.

en: Minute increments
pl: Przyrosty minutowe

en: This form has received the maximum number of entries.
pl: Ten formularz został wypełniony maksymalną ilość razy.

en: Total submissions limit
pl: Całkowity limit zgłoszeń

en: Limit the total number of allowed submissions.
pl: Ograniczenie całkowitej liczby zgłoszeń.

en: Per user submission limit
pl: Limit zgłoszeń na użytkownika

en: Limit each user to !count submission(s) !timespan
pl: Ogranicz każdego użytkownika do !count zgłoszeń !timespan

en: Limit to !count total submission(s) !timespan
pl: Ogranicz do !count wpisów !timespan

en: Latest number of submissions must be numeric.
pl: Ostatnia liczba zgłoszeń musi być liczbą.

en: Latest number of submissions must be greater than 0.
pl: Ostatnia liczba zgłoszeń musi być większa niż 0.

en: Start submission number is required.
pl: Numer pierwszego zgłoszenia jest wymagany.

en: Start submission number must be numeric.
pl: Pierwszy numer zgłoszenia musi być liczbą.

en: Start submission number must be greater than 0.
pl: Pierwszy numer zgłoszenia musi być większy niż 0.

en: End submission number must be numeric.
pl: Ostatni numer zgłoszenia musi być liczbą.

en: End submission number must be greater than 0.
pl: Ostatni numer zgłoszenia musi być większy niż 0.

en: @count total
pl: Wszystkich: @count

en: @count new since @date
pl: @count nowych od @date

en: Only the latest !number submissions
pl: Tylko ostatnich !number zgłoszeń

en: All submissions starting from: !start and optionally to: !end
pl: Wszystkie zgłoszenia, począwszy od: !start i opcjonalnie do: !end

en: Use submission IDs for the range. Last downloaded end SID: !sid.
pl: Użyj identyfikatorów zgłoszenia dla zakresu. Ostatnio pobrany końcowy SID: !sid.

en: The webform node this submission was generated from.
pl: Węzeł formularza, z którego to zgłoszenie zostało generowane.

en: Webform Node
pl: Węzeł formularza

en: The user who sent the webform submission.
pl: Użytkownik, który wysłał zgłoszenie formularza.

en: Webform Submission User
pl: Użytkownik zgłoszenia formularza

en: Webform submissions of the given Webform node.
pl: Zgłoszenia formularza danego węzła z formularzem.

en: Webform Submission
pl: Zgłoszenie formularza

en: Webform submissions of the given user.
pl: Zgłoszenia formularza danego użytkownika.

en: A numeric input field (either as textfield or select list).
pl: Pole numeryczne (jako pole tekstowe lub lista wyboru).

en: File components updated to support AJAX uploading.
pl: Komponenty pliku zaktualizowane do działania z AJAXem.

en: Enter the max file size a user may upload such as 2 MB or 800 KB. Your server has a max upload size of @size.
pl: Wprowadź maksymalny rozmiar pliku jaki może być wysłany przez użytkownika, jak np. 2 MB lub 800 KB. Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku dozwolony przez serwer wynosi @size.

en: Private file storage has significantly more overhead than public files, but restricts file access to users who can view submissions.
pl: Pliki prywatne powodują większe obciążenie systemu niż pliki publiczne, ale ograniczają dostęp do plików użytkownikom, którzy mogą przeglądać zgłoszenia.

en: Upload directory
pl: Katalog docelowy wysyłanych plików

en: You may optionally specify a sub-directory to store your files.
pl: Możesz opcjonalnie określić podkatalog do przechowywania swoich plików.

en: File size @value is not a valid filesize. Use a value such as 2 MB or 800 KB.
pl: Rozmiar pliku @value jest nieprawidłowy. Użyj wartości takich jak 2 MB lub 800 KB.

en: Secure value (allows use of all tokens)
pl: Bezpieczna wartość (można używać wzorców)

en: Hidden element (less secure, changeable via JavaScript)
pl: Ukryty element (mniej bezpieczne, modyfikowalny przez JavaScript)

en: Hidden type
pl: Typ ukrytego elementu

en: Both types of hidden fields are not shown to end-users. Using a <em>Secure value</em> allows the use of <em>all tokens</em>, even for anonymous users.
pl: Oba typy ukrytych pól nie są pokazywane użytkownikom. Skorzystanie z <em>Bezpiecznej wartości</em> pozwala na użycie <em>wszystkich wzorców</em>, nawet dla użytkowników anonimowych.

en: A minimum and maximum value are required if displaying as a select.
pl: Wartość minimalna i maksymalna jest wymagana gdy wyświetlana jest jako lista wyboru.

en: Automatic will display up to @count decimals places if needed. A value of "2" is common to format currency amounts.
pl: W razie potrzeby, automatycznie wyświetli do @count miejsc po przecinku. Wartość "2" jest wspólna dla formatowania wartości walut.

en: Permit only integer values as input. e.g. 12.34 would be invalid.
pl: Pozwól na wprowadzenie tylko wartości liczb całkowitych, np. 12.34 będzie wartością nieprawidłową.

en: Minimum numeric value. e.g. 0 would ensure positive numbers.
pl: Minimalna wartość numeryczna, np. 0 zagwarantuje liczby dodatnie.

en: Maximum numeric value. This may also determine the display width of your field.
pl: Maksymalna wartość numeryczna. Może ona również określać szerokość twojego pola.

en: Limit options to a specific increment. e.g. a step of "5" would allow values 5, 10, 15, etc.
pl: Ogranicz opcje do określonego przyrostu, np. stopień "5" umożliwi następujący przyrost wartości: 5, 10, 15, itd.

en: Exclude zero
pl: Wyklucz zero

en: Exclude entries of zero (or blank) when counting submissions to calculate average and standard deviation.
pl: Wyklucza wpisy z wartością zero (lub wpisy puste) podczas liczenia zgłoszeń w celu obliczenia średniego i standardowego odchylenia.

en: Average !mu excluding zeros/blanks
pl: Średnia !mu wykluczając zera/puste.

en: sample
pl: próbka

en: Average !mu including zeros/blanks
pl: Średnia !mu zawierająca zera lub puste wartości.

en: population
pl: populacja

en: Zero/blank
pl: Zero lub pusta wartość

en: More stats »
pl: Więcej statystyk »

en: Normal Distribution
pl: Normalna dystrybucja

en: Boundary
pl: Granica

en: % of !description
pl: % z !description

en: !low to !high
pl: !low do !high

en: Standard deviation (!sigma)
pl: Standardowe odchylenie (!sigma)

en: %name field value of @value should be in the range @min to @max.
pl: Wartość @value pola %name musi być w przedziale od @min do @max.

en: %name field value must be less than @max.
pl: Wartość pola %name musi być mniejsza niż @max.

en: %name field value must be greater than @min.
pl: Wartość pola %name musi być większa niż @min.

en: %name field value of @value must be an integer.
pl: Wartość @value pola %name musi być liczbą.

en: %name field value must be @start plus a multiple of @step. i.e. @samples, etc.
pl: Pole %name musi mieć wartość równą @start plus mnożnik @step. Np. @samples, itd.

en: %name field value must be a multiple of @step. i.e. @samples, etc.
pl: Wartość pola %name musi być mnożnikiem @step. Np. @samples, itd.

en: %name field value of @value must be numeric.
pl: Wartość @value pola %name musi być numeryczna.

en: Minimum is required when using a select list element.
pl: Wartość minimalna jest wymagana podczas używania listy wyboru.

en: Minimum must be numeric.
pl: Minimum musi być liczbą.

en: Minimum must have an integer value.
pl: Wartość minimalna musi być liczbą.

en: Maximum is required when using a select list element.
pl: Wartość maksymalna jest wymagana w przypadku używania elementu listy wyboru.

en: Maximum must be numeric.
pl: Maksimum musi być liczbą.

en: Maximum must have an integer value.
pl: Wartość maksymalna musi być liczbą.

en: Step must be numeric.
pl: Krok musi być liczbą.

en: Step must have an integer value.
pl: Krok musi być wartością liczbową.

en: Max upload size
pl: Maksymalna wielkość przesyłanego pliku

en: Web images
pl: Obrazy sieciowe

en: Desktop images
pl: Obrazy pulpitu

en: Additional extensions
pl: Dodatkowe rozszerzenia

en: Prefix text placed to the left of the field
pl: Prefiks umieszczony po lewej stronie pola

en: Postfix text placed to the right of the field
pl: Postfiks umieszczony po prawej stronie pola

en: Next page button label
pl: Etykieta przycisku do następnej strony

en: This is used for the <em>Next Page</em> button on the page before this page break. Default: <em>Next Page &gt;</em>
pl: Używana jest dla przycisku <em>Następna strona</em> przed podziałem strony. Domyślne: <em>Następna strona &gt;</em>

en: Prev page button label
pl: Etykieta przycisku do poprzedniej strony

en: This is used for the <em>Prev Page</em> button on the page after this page break. Default: <em>&lt; Prev Page</em>
pl: Używana jest dla przycisku <em>Poprzednia strona</em> przed podziałem strony. Domyślne: <em>&lt; Poprzednia strona</em>

en: Check this option if you want the select component to be displayed as a select list box instead of radio buttons or checkboxes. Option groups (nested options) are only supported with listbox components.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz, aby wybrany element był wyświetlany jako lista wyboru, zamiast przycisków radio lub checkboxów. Grupy opcji (zagnieżdżone opcje) są wspierane tylko przez komponenty list wyboru.

en: Width of the textarea in columns. This property might not have a visual impact depending on the CSS of your site.
pl: Szerokość pola tekstowego w kolumnach. Ta właściwość może nie mieć efektu wizualny na stronie, w zależności od stylów CSS twojej witryny.

en: Height of the textarea in rows.
pl: Wysokość pola tekstowego w wierszach.

en: The open or closed status of a webform.
pl: Otwarty lub zamknięty status formularza.

en: Open/Closed
pl: Otwarte/Zamknięte

en: Prefix text placed to the left of the textfield
pl: Prefiks umieszczony po lewej stronie pola

en: Postfix text placed to the right of the textfield
pl: Postfiks umieszczony po prawej stronie pola

en: Webform results
pl: Wyniki formularza

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, separated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
pl: Wprowadź listę dodatkowych rozszerzeń plików dla tego pola oddzielanych przecinkami.<br />Wprowadzone rozszerzenia zostaną dodane do zaznaczonych powyżej rozszerzeń.
