Webform (all releases) - en to kn translation catalogue (45 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Markup
kn: ಗುರುತು

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Multiple
kn: ಅನೇಕ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Day
kn: ದಿನ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Root
kn: ಮೂಲ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Documents
kn: ದಸ್ತಾವೇಜುಗಳು

en: Save Draft
kn: ಡ್ರಾಫ್ಟ್‍ ಆಗಿ ಉಳಿಸು(_D)

en: 24-hour
kn: ೨೪-ಗಂಟೆ

en: form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Other...
kn: ಇತರೆ...

en: Access all webform results
kn: ವೆಬ್ ಫಾರ್ಮಿನ ಎಲ್ಲ ಫಲಿತಾಂಶಗಳನ್ನೂ ನೋಡಿ
