Webform (7.x-4.0-alpha10) - en to hu translation catalogue (792 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: select
hu: választás

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Markup
hu: Jelölő

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Private
hu: Rejtett

en: Is
hu: Van

en: Type
hu: Típus

en: Closed
hu: Lezárt

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Download
hu: Letölt

en: view
hu: megtekintés

en: File
hu: Fájl

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: None
hu: Nincs

en: Number
hu: Szám

en: Weight
hu: Súly

en: Types
hu: Típusok

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Required
hu: Szükséges

en: Parent
hu: Szülő

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Download PDF
hu: PDF letöltése

en: Open
hu: Nyitott

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Archives
hu: Archívumok

en: Time
hu: Idő

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: results
hu: eredmények

en: Display mode
hu: Megjelenítés módja

en: Component
hu: Összetevő

en: Components
hu: Összetevők

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Node
hu: Tartalom

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
hu: A menüben a súlyosabb menüpontok lesüllyednek, míg a könnyebbek a lista tetejéhez közelebb helyezkednek el. Nem szükséges megadni.

en: All
hu: Mind

en: Submitted
hu: Beküldött

en: Year
hu: Év

en: Submission information
hu: Beküldési információk

en: Off
hu: Ki

en: Inline
hu: Egy sorban

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyéni

en: E-mail address
hu: E-mail cím

en: Is not
hu: Nem

en: Count
hu: Mennyiség

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Range
hu: Tartomány

en: Media
hu: Média

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Month
hu: Hónap

en: Load
hu: Betöltés

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Address
hu: Cím

en: Serial
hu: Sorszám

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: Start
hu: Kezdete

en: am
hu: de

en: pm
hu: du

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Clone
hu: Klónozás

en: Option
hu: Lehetőség

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Integer
hu: Egész szám

en: IP Address
hu: IP-cím

en: CSS classes
hu: CSS osztályok

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: show
hu: megjelenítés

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Virgin Islands
hu: Virgin-szigetek

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Root
hu: Gyökér

en: minute
hu: perc

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Time format
hu: Időformátum

en: Countries
hu: Országok

en: Clear
hu: Törlés

en: Source
hu: Forrás

en: hour
hu: óra

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: is equal to
hu: egyenlő

en: is not equal to
hu: nem egyenlő

en: E-mail subject
hu: Az e-mail tárgya

en: Empty
hu: Üres

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: Default template
hu: Alapértelmezett sablon

en: Maxlength
hu: Legnagyobb hosszúság

en: or
hu: vagy

en: Results
hu: Eredmények

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Thousands separator
hu: Ezres elválasztó

en: completed
hu: teljesítve

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Complete
hu: Kész

en: Submissions
hu: Beküldések

en: Analysis
hu: Elemzés

en: Clear Form Submissions
hu: Az űrlap eredményeinek törlése

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
hu: Az űrlapra adott összes válasz biztosan törölhető?

en: Webform %title entries cleared.
hu: %title űrlap eredményeinek törlése megtörtént.

en: Are you sure you want to delete this submission?
hu: Ez az űrlap beküldés biztosan törölhető?

en: Submitted values are
hu: A beküldött értékek

en: webform
hu: űrlap

en: Q
hu: M

en: responses
hu: válaszok

en: Webforms
hu: Űrlapok

en: View and edit all the available webforms on your site.
hu: A webhely valamennyi űrlapjának megtekintése és szerkesztése.

en: Webform
hu: Űrlap

en: Global configuration of webform functionality.
hu: Az űrlapkezelő funkció általános beállításai

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
hu: Új kérdőív vagy űrlap készítése a felhasználóknak. A beküldések, illetve az azokból készített statisztikák csak a jogosult felhasználók számára lesznek elérhetőek.

en: E-mail to address
hu: Az e-mail címzettje

en: E-mail from name
hu: Az e-mail feladójának neve

en: E-mail from address
hu: Az e-mail feladójának címe

en: ever
hu: mindig

en: every hour
hu: óránként

en: every day
hu: naponta

en: every week
hu: hetente

en: No Components, add a component below.
hu: Nincsenek hozzáadott összetevők.

en: Field Key
hu: Mező kulcs

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
hu: Az űrlap megjelenésekor a mezőt leíró címke szövege.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
hu: A mező rövid leírása, mely segíti a felhasználót az űrlap helyes kitöltésében.

en: Check this option if the user must enter a value.
hu: Be kell jelölni, ha a kitöltőnek kötelező megadnia egy értéket.

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
hu: @type típusú összetevő nem rendelkezik szerkesztési lehetőséggel.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
hu: Az alábbi mezőkulcs nem megfelelő: %field_key. A mezőkulcsok csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhatnak.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
hu: A %field_key kulcsmező már létezik (%existing_field mező használja). Egyedi azonosítót kell megadni.

en: Submission #@sid
hu: Beküldés #@sid

en: Previous submission
hu: Előző beküldés

en: Next submission
hu: Következő beküldés

en: Submitted by !name
hu: Beküldte: !name

en: Next Page >
hu: Következő oldal &gt;

en: < Previous Page
hu: &lt; Előző oldal

en: The webform component @type is not able to be displayed
hu: @type típusú összetevő nem jeleníthető meg

en: Illegal information. Data not submitted.
hu: Érvénytelen információ. Az adat nem lett elküldve.

en: Go back to the form
hu: Vissza az űrlapra

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
hu: Segítségével kérdőívek és űrlapok hozhatók létre.

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: The default value of the field.
hu: A mező alapértelmezett értéke.

en: Presents month, day, and year fields.
hu: Megjeleníti az év, hónap, nap mezőket.

en: Left Blank
hu: Kitöltetlen

en: User entered value
hu: A felhasználó által megadott érték

en: Width of the textfield.
hu: A szövegmező hossza.

en: User email as default
hu: A felhasználó e-mailcíme az alapértelmezett.

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
hu: Az e-mail mező alapértelmezett értéke a felhasználó e-mailcíme lesz, feltéve, hogy bejelentkezett.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
hu: A mező szerkeszthetőségének letiltása. Hasznos az alapértelmezett, állandó értékkel rendelkező mezőknél.

en: Average submission length in words (ex blanks)
hu: A válaszok átlagos hossza szavakban (a szóközök nem számítanak bele)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
hu: Az összezárható mezőcsoportot a felhasználó kinyithatja vagy bezárhatja.

en: Collapsed by Default
hu: Alapértelmezés szerint összezárt

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
hu: Az összecsukható mezőcsoportok alapértelmezés szerint „nyitva” vannak. Ezt a lehetőséget kell kiválasztani, hogy a mezőcsoport alapértelmezés szerint csukva legyen.

en: User uploaded file
hu: Felhasználó által feltöltött fájl

en: Average uploaded file size
hu: A feltöltött fájlok átlagos mérete

en: Questions
hu: Kérdések

en: Randomize Options
hu: Lehetőségek összekeverése

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
hu: Kijelölése esetén véletlenszerűen összekeveri a választható lehetőségeket fent, amikor azok megjelennek az űrlapon.

en: Randomize Questions
hu: A kérdések összekeverése

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
hu: Véletlenszerűen összekeveri az űrlapon megjelenő kérdéseket.

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
hu: Lehetővé teszi rács szerkezetű kérdések készítését választógombok segítségével.

en: Non-empty
hu: Nem üres

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
hu: A <em>Markup</em> lehetővé teszi testre szabott HTML vagy PHP kód elhelyezését az űrlapban.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
hu: Ahhoz, hogy a felhasználó egyszerre több értéket is megjelölhessen, ezt az opciót be kell jelölni.

en: Listbox
hu: Listadoboz

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
hu: Jelölőnégyzetek, választógombok, illetve legördülő menük kiválasztásának engedélyezése.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
hu: Egy nagy szöveges terület, amely lehetővé teszi több sor beírását.

en: Basic textfield type.
hu: Egyszerű szövegmező

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
hu: Az óra és perc beviteli mezőket jelenít meg a felhasználónak, választhatóan délelőtt és délután mezővel.

en: is
hu: &nbsp;

en: Alaska
hu: Alaszka

en: California
hu: Kalifornia

en: New Mexico
hu: Új-Mexikó

en: North Carolina
hu: Észak-Karolina

en: North Dakota
hu: Észak-Dakota

en: South Carolina
hu: Dél-Karolina

en: South Dakota
hu: Dél-Dakota

en: West Virginia
hu: Nyugat-Virginia

en: Above
hu: Felette

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: Grid
hu: Rács

en: Submission settings
hu: Beküldés beállításai

en: From name
hu: Feladó neve

en: From address
hu: Feladó címe

en: E-mail template
hu: E-mail sablon

en: Export format
hu: Export formátum

en: Devel
hu: Fejleszt

en: empty
hu: üres

en: District of Columbia
hu: Columbia Kerület

en: begins with
hu: ezzel kezdődik

en: contains
hu: tartalmazza

en: does not contain
hu: nem tartalmazza

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Data
hu: Adat

en: Validation
hu: Ellenőrzés

en: Available as block
hu: Elérhető blokként

en: and
hu: és

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
hu: %title űrlap lekészült. Új elemek felvitelét az alábbi űrlap biztosítja.

en: Submission deleted.
hu: A beküldés törlése megtörtént.

en: Step
hu: Lépés

en: If
hu: Ha

en: Redirect URL
hu: Átirányítási webcím

en: Resizable
hu: Átméretezhető

en: hide
hu: elrejtés

en: Display format
hu: Megjelenítési formátum

en: Custom template
hu: Egyedi sablon

en: Webform submissions
hu: Űrlap beküldések

en: IP address
hu: IP-cím

en: E-mail to
hu: Az E-mail címzettje

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hu: Érvénytelen kiválasztást talált a rendszer. Javasolt a webhely gazdájával felvenni a kapcsolatot.

en: Illegal choice %choice in !name element.
hu: !name mezőben érvénytelen a kiválasztott érték (%choice).

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Delimited text
hu: Elválasztott szöveg

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
hu: Egyszerű szövegfájl vesszővel, tabulátorral vagy más karakterrel tagoltan.

en: A file readable by Microsoft Excel.
hu: Microsoft Excel által olvasható fájl.

en: Delimited text format
hu: Elválasztott szövegformátum

en: Comma (,)
hu: Vessző (,)

en: Semicolon (;)
hu: Pontosvessző (;)

en: Colon (:)
hu: Kettőspont (:)

en: Pipe (|)
hu: Csővezeték jel (|)

en: Period (.)
hu: Pont (.)

en: Space ( )
hu: Szóköz ( )

en: ends with
hu: erre végződik

en: View link
hu: Megtekintés hivatkozása

en: is not
hu: nem egyezik

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Draft
hu: Vázlat

en: Save Draft
hu: Piszkozat mentése

en: 12-hour (am/pm)
hu: 12 órás (de/du)

en: 24-hour
hu: 24 órás

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
hu: Ebből az űrlapból még nem küldtek be egyet sem. <a href="!url">Az űrlap megtekintése</a>.

en: Sum
hu: Összegzés

en: is greater than
hu: nagyobb mint

en: is less than
hu: kisebb mint

en: Custom URL
hu: Egyéni webcím

en: form
hu: űrlap

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Submit button text
hu: Beküldés gomb felirata

en: The results of this submission may be viewed at:
hu: A űrlapra beküldött eredmények megtekinthetőek itt:

en: New component name
hu: Új összetevő neve

en: When adding a new component, the name field is required.
hu: Az új összetevő nevét meg kell adni hozzáadáskor.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
hu: Választható. Az űrlap úgy is rendezhető, hogy ez az összetevő egy másik mezőcsoportban szerepel.

en: Component %name cloned.
hu: %name összetevő klónozása megtörtént.

en: Component %name updated.
hu: %name összetevő frissítése megtörtént.

en: New component %name added.
hu: %name néven az új összetevő hozzáadása megtörtént.

en: Delete the %name fieldset?
hu: %name mezőcsoport biztosan törölhető?

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
hu: %webform űrlapon azonnal törölve lesz a mezőcsoport (%name) és minden hozzá tartozó mező. A művelet nem visszavonható.

en: Delete the %name component?
hu: %name összetevő biztosan törölhető?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
hu: %webform űrlapon azonnal törölve lesz az összetevő (%name). A művelet nem visszavonható.

en: Component %name deleted.
hu: %name összetevő törlése megtörtént.

en: Submissions for %user
hu: %user eredményei

en: Show !count results per page.
hu: !count eredmény jelenjen meg oldalanként.

en: Showing all results.
hu: Az összes eredmény mutatása.

en: @total results total.
hu: @total eredmény összesen.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
hu: A mezőket elválasztó elem a CSV/TSV fájlban az űrlap eredmények letöltésekor. A tabulátor használata az export során a legbiztosabb módja annak, hogy a nemlatin karakterek megmaradjanak. Más karakterek is használhatóak az adatok importálására az alkalmazott programtól függően.

en: Submission Details
hu: Beküldés részletei

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
hu: Ezek a jogosultságok határozzák meg az űrlap kitöltésére jogosult szerepköröket, de azt nem, hogy melyek érhetik el. Amennyiben szükség van az űrlap elérésének szabályozására, akkor egy tartalomjogosultságokat kezelő modult is telepíteni kell, ilyenek például a <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> vagy a <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a> modulok.

en: Roles that can submit this webform
hu: Azok a szerepkörök, amelyek kitölthetik ezt az űrlapot

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
hu: Alapértelmezetten az elküldés gomb felirata <em>Beküldés</em>. A mezőben ezt az értéket lehet felülírni.

en: The entered email address %address is not a valid address.
hu: A megadott %address e-mailcím érvénytelen.

en: Submissions for this form are closed.
hu: Az űrlap le van zárva, ezért nem lehet kitölteni.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
hu: Az űrlap megtekintéséhez <a href="!login">belépés</a> vagy <a href="!register">regisztráció</a> szükséges.

en: You do not have permission to view this form.
hu: Nincs jogosultság az űrlap megtekintéséhez.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
hu: Az űrlap elérte az engedélyezett beküldések számát (@count).

en: You have already submitted this form.
hu: Ez az űrlap egyszer már ki lett töltve.

en: You may not submit another entry at this time.
hu: Az űrlap jelenleg nem tölthető ki újra.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
hu: <a href="!url">Korábbi kitöltések megtekintése.</a>

en: Available components
hu: Elérhető összetevők

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
hu: Ezek a telepített űrlap modulhoz elérhető mezőtípusok. Bármelyik összetevő kikapcsolható a megfelelő mező kijelölésének megszüntetésével. Csak a kijelölt összetevők lesznek elérhetőek a már felvitt vagy az új űrlapokon.

en: Default e-mail values
hu: Alapértelmezett e-mail értékek

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
hu: Az alapértelmezett feladó a beküldött űrlapok e-mailes értesítéséhez. Ez gyakran az űrlapok karbantartójának az e-mailcíme.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
hu: Az alapértelmezett feladó neve, amely az e-mailcímmel együtt lesz felhasználva.

en: Default subject
hu: Alapértelmezett tárgy

en: The default subject line of any e-mailed results.
hu: A kitöltéseket tartalmazó e-mailek alapértelmezett tárgya.

en: Default export format
hu: Alapértelmezett export formátum

en: Default export delimiter
hu: Alapértelmezett export elválasztás

en: Submission access control
hu: Beküldések hozzáférés-szabályozása

en: Select the user roles that may submit each individual webform
hu: A szerepkörök kiválasztása, amelyek beküldhetik az egyes űrlapokat

en: Disable Webform submission access control
hu: Az űrlapok beküldésszabályozásának a kikapcsolása

en: By default, the configuration form for each webform allows the administrator to choose which roles may submit the form. You may want to allow users to always submit the form if you are using a separate node access module to control access to webform nodes themselves.
hu: Alapértelmezés szerint az űrlap beállításoknál kiválasztható, hogy mely szerepkörök tagjai küldhetik be az adott űrlapot. Szükség lehet rá, hogy a felhasználok mindig beküldhessenek egy űrlapot, ha külön tartalomhozzáférési modul szabályozza az űrlapokhoz a hozzáférést.

en: Form: !form
hu: Űrlap: !form

en: Submission updated.
hu: Az eredmény frissítése megtörtént.

en: Thank you, your submission has been received.
hu: Köszönjük, a beküldés sikeres volt.

en: Token values
hu: Vezérjel értékek

en: Webform confirmation
hu: Űrlap megerősítése

en: Form components
hu: Összetevők

en: Webform submission
hu: Űrlap eredmény

en: Website timezone
hu: Webhely időzónája

en: User timezone
hu: Felhasználó időzónája

en: Use a textfield for year
hu: Szövegmező használata az évszámhoz

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
hu: Kiválasztása esetén a megjelenő dátummező egy szövegmezőt fog használni az év beviteléhez, ellenkező esetben kiválasztó listát.

en: Entered !name is not a valid date.
hu: A megadott dátum érvénytelen: %name .

en: Leaving blank will use the default size.
hu: Ha üres, marad az alapértelmezett méret.

en: %value is not a valid email address.
hu: %value érvénytelen email cím.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
hu: A mezőcsoportok lehetővé teszik a mezők csoportba rendezését.

en: %field field is required.
hu: %field mezőt ki kell tölteni.

en: Filesize (KB)
hu: Fájlméret (kB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
hu: A felhasználó számára nem látható mező, de a beküldés során a mentése megtörténik.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
hu: HTML-formázott szöveget jelenít meg az űrlapon beviteli mező helyett.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
hu: Csak egyedi lehetőségek lehetnek a kiválasztó listában. A következő kulcsok többször szerepelenek:

en: Make this field resizable by the user.
hu: Bejelölése esetén a mezőt a felhasználó átméretezheti.

en: Examples: $, #, -.
hu: Például $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
hu: Például kg, cm, %.

en: Entered %name is not a valid time.
hu: A megadott idő érvénytelen: %name .

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Compact
hu: Tömör

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
hu: „!name” értéke nem lehet hosszabb, mint %max karakter, a jelenlegi hossza viszont %length karakter.

en: Illegal choice %choice in %name element.
hu: „%name” mezőben érvénytelen kiválasztott érték (%choice).

en: Progress indicator
hu: Folyamatjelző

en: Bar with progress meter
hu: Folyamatjelző sáv

en: Throbber
hu: Folyamatjelző

en: Days of the week
hu: Hét napjai

en: Form settings
hu: Űrlap beállításai

en: Custom label
hu: Egyedi cimke

en: Unique
hu: Egyedi

en: Progress bar
hu: Folyamatjelző sáv

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as today, +2 months, and Dec 9 2004 are all valid.
hu: Bármely <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Dátum beviteli formátumnak</a> megfelelő dátum beírható. Érvényes értékek például a <em>today</em>, a <em>+2 months</em> vagy a <em>Dec 9 2004</em>.

en: Accepts a time in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as now, +2 hours, and 10:30pm are all valid.
hu: Bármely <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Dátum beviteli formátumnak</a> megfelelő idő beírható. Érvényes értékek például a <em>now</em>, a <em>+2 hours</em> vagy a <em>10:30pm</em>.

en: Upload destination
hu: Feltöltési célkönyvtár

en: E-mails
hu: E-mailek

en: Webform enables nodes to have attached forms and questionnaires.
hu: A <em>Webform</em> tartalmak számára engedélyez csatolt űrlapokat és kérdőíveket.

en: To add one, create a !types piece of content.
hu: A hozzáadáshoz készíteni kell egy !types típusú tartalmat.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
hu: Az űrlap jelenleg egyetlen tartalomtípusnál sincs engedélyezve.

en: To use Webform, please enable it on at least one content type on this page.
hu: A <em>Webform</em> használatához legalább egy tartalomtípust engedélyezni kell ezen az oldalon.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
hu: Ezen az oldalon a webhely összes olyan tartalma listázva van, amelyikhez van csatolt űrlap.

en: Webform-enabled piece of content
hu: Űrlappal ellátott tartalomrészek

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
hu: Az <a href="!url">Űrlap beállításai</a> oldalon kell az űrlapokat engedélyezni legalább egy tartalomtípushoz.

en: Optional: Enable Webform on multiple types by visiting the <a href="!url">Webform settings</a> page.
hu: Választható. A <em>Webform</em> engedélyezése többféle típushoz az <a href="!url">űrlapok beállítása</a> oldalon lehetséges.

en: <p>This module lets you create forms or questionnaires and define their content. Submissions from these forms are stored in the database and optionally also sent by e-mail to a predefined address.</p>
          <p>Here is how to create one:</p>
          <ul>
            <li>!webform-types-message</li>
            <li>Go to <a href="!create-content">Create content</a> and add a !types piece of content.</li>
            <li>After saving the new content, you will be redirected to the main field list of the form that will be created. Add the fields you would like on your form.</li>
            <li>Once finished adding fields, you may want to send e-mails to administrators or back to the user who filled out the form. Click on the <em>Emails</em> sub-tab underneath the <em>Webform</em> tab on the piece of content.</li>
            <li>Finally, visit the <em>Form settings</em> sub-tab under the <em>Webform</em> tab to configure remaining configurations options for your form.
              <ul>
              <li>Add a confirmation message and/or redirect URL that is to be displayed after successful submission.</li>
              <li>Set a submission limit.</li>
              <li>Determine which roles may submit the form.</li>
              <li>Advanced configuration options such as allowing drafts or show users a message indicating how they can edit their submissions.</li>
              </ul>
            </li>
            <li>Your form is now ready for viewing. After receiving submissions, you can check the results users have submitted by visiting the <em>Results</em> tab on the piece of content.</li>
          </ul>
          <p>Help on adding and configuring the components will be shown after you add your first component.</p>
hu: <p>Ezzel a modullal űrlapok és kérdőívek készíthetőek. Ezeknek az űrlapoknak a kitöltései adatbázisban tárolódnak és igény szerint elküldésre is kerülnek beállított e-mailcímekre.</p><p>Az elkészítés lépései:</p><ul>
    <li>!webform-types-message</li>
    <li>A <a href="!create-content">tartalom beküldése</a> oldalon hozzá kell adni !types tartalom típusból egyet.</li>
    <li>Az új tartalom mentése után átirányítás történik az űrlap összetevők lista nézetre. Itt tetszőlegesen lehet mezőket felvenni az űrlaphoz.</li>
    <li>Ha a mezők hozzáadása kész, meg lehet adni az adminisztrátor e-mailcímeket akiknek e-mail lesz elküldve, vagy a felhasználóét aki kitöltötte az űrlapot. Az <em>E-mailcímek</em> al-menüfülre kel kattintani az <em>Űrlapok</em> menüfül alatt az adott tartalomnál az eléréséhez.</li>
    <li>Végül az <em>Űrlap beállításai</em> al-menüfülben az <em>Űrlap</em> menüfül alatt lehet további opciókat beálltani ehhez az űrlaphoz.</li>
        <ul>
            <li>Megadható a beküldés utáni üzenet és, vagy az átirányítási URL, emelyiknek meg kell jelennie sikeres beküldés után</li>
           <li>Beállíthatóak a beküldési korlátok</li>
           <li>Meghatározható, hogy mely szerepkörök küldhetik be az űrlapot</li>
           <li>Haladó beállítások mint a vázlat mentési lehetőség engedélyezése vagy az űrlap kitöltési útmutató megjelenítése</li>
        </ul>
     </li>
    <li>Az űrlap ezzel már kész a kitöltésre. A felhasználók általi űrlap kitöltések ezután az <em>Eredmények</em> menüfülön megtekinthetőek.</li>
     </ul>
    <p>Az összetevők hozzáadásának és beállításának súgója az első összetevő hozzáadása után jelenik meg.</p>

en: A special textfield that accepts e-mail addresses.
hu: Speciális szövegmező e-mailcímek számára.

en: Allow users to upload files of configurable types.
hu: Beállítható típusú csatolmányok beküldésének engedélyezése

en: Page break
hu: Oldaltörés

en: Organize forms into multiple pages.
hu: Űrlap elemek több oldalra tördelését biztosítja.

en: Select options
hu: Kiválasztási lehetőségek

en: Value of !component
hu: !component értéke

en: Value of "!component"
hu: „!component” értéke

en: Webform settings
hu: Űrlapok beállításai

en: Edit e-mail settings
hu: Az e-mailek beállításainak szerkesztése

en: Delete e-mail settings
hu: Az e-mailek beállításainak törlése

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
hu: Az összes mező értékének egyediségét ellenőrizni kell. Ugyanaz az érték nem használható kétszer.

en: no upload
hu: Nincs feltöltés

en: Other...
hu: Egyéb...

en: Allow "Other..." option
hu: Az „egyéb...” lehetőség engedélyezése

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
hu: Be kell jelölni, ha a felhasználó megadhat egy, a listán nem szereplő lehetőséget.

en: Text for "Other..." option
hu: Szöveg az „egyéb...” lehetőséghez

en: If allowing other options, enter text to be used for other-enabling option.
hu: Ha az egyéb lehetőségek megadása engedélyezett, akkor az egyéb lehetőségek engedélyezéséhez tartozó szöveget kell megadni.

en: Randomize options
hu: Lehetőségek összekeverése

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
hu: Véletlenszerűen összekeveri az űrlapban megjelenő lehetőségek sorrendjét.

en: Maximum length of the textfield value.
hu: A szövegmező legnagyobb megengedett hossza.

en: Webform-enabled content types
hu: Űrlappal ellátott tartalomtípusok

en: Webform allows you to enable the webform components for any content type.  Choose the types on which you would like to associate webform components.
hu: Bármely tartalomtípushoz készíthető űrlap. Ki kell választani, hogy melyik tartalomtípusokhoz legyenek elérhetőek az űrlap összetevők.

en: E-mail address format
hu: E-mailcím formája

en: Long format: "Example Name" &lt;name@example.com&gt;
hu: Hosszú forma: „Példa Név” &lt;nev@pelda.hu&gt;

en: Short format: name@example.com
hu: Rövid forma: nev@pelda.hu

en: Most servers support the "long" format which will allow for more friendly From addresses in e-mails sent. However many Windows-based servers are unable to send in the long format. Change this option if experiencing problems sending e-mails with Webform.
hu: A legtöbb kiszolgáló támogatja a „hosszú” formátumot, ezáltal barátságosabban lehet megadni a feladót az elküldött e-mailekben. Azonban sok Windows-alapú szerver képtelen elküldeni a leveleket hosszú formátumú feladóval. Ezt a lehetőséget kell átállítani, ha probléma lépne fel a levelek küldése közben.

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
hu: Jelenleg nincs űrlap ezen a webhelyen. Készíteni kell egy !types típusú tartalmat.

en: Include all components
hu: Minden összetevő hozzáadása

en: The value %value has already been submitted once for the %title field. You may have already submitted this form, or you need to use a different value.
hu: %title mező ezzel a tartalommal (%value) egyszer már be lett küldve. Vagy az űrlap lett már egyszer beküldve, vagy másik értéket kell használni.

en: Component value
hu: Összetevő értéke

en: Currently not sending e-mails, add an e-mail recipient below.
hu: Jelenleg nincs e-mailes értesítés. Egy e-mailcímet meg kell adni, hogy legyen.

en: email@example.com
hu: email@pelda.hu

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Any email, select, or hidden form element may be selected as the recipient address. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
hu: Az űrlapkitöltések elküldésre kerülnek erre az email címre. Bármely email, kiválasztó lista vagy rejtett űrlap elem választható a címzett email címeként. Vesszővel elválasztva több email cím is megadható.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
hu: Bármely szövegmező, kiválasztó lista vagy rejtett űrlapelem kiválasztható, mint az e-mail tárgy mezője.

en: Any email, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
hu: Bármely e-mail, lista vagy rejtett elem választható a beküldő e-mailcímeként.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the sender's name for e-mails.
hu: Bármely szövegmező, kiválasztó lista vagy rejtett űrlapelem választható  az e-mail feladójának a neveként.

en: No available components
hu: Nincs elérhető összetevő

en: An e-mail template can customize the display of e-mails.
hu: Az e-mailek megjelenése sablonnal testre szabható.

en: Included e-mail values
hu: Kiválasztott e-mail értékek

en: Save e-mail settings
hu: E-mailek beállításainak mentése

en: E-mail header details
hu: E-mailfejléc részletei

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
hu: Egyedi e-mailcím megadásakor az e-mailcím megadása kötelező.

en: The entered e-mail address "@email" does not appear valid.
hu: A megadott „@email” e-mailcím nem érvényes.

en: Email settings added.
hu: Az email beállítások hozzáadása megtörtént.

en: Email settings updated.
hu: Az e-mailek beállításainak módosítása megtörtént.

en: Delete e-mail settings?
hu: Valóban törölhetőek az e-mailek beállításai?

en: This will immediately delete the e-mail settings based on the @component component.
hu: Azonnal törlésre kerülnek az email beállítások ehhez az összetevőhöz: @component.

en: This will immediately delete the e-mail settings sending to the @address address.
hu: Azonnal törlésre kerülnek az email beállítások ehhez az e-mailcímhez: @address.

en: E-mail settings deleted.
hu: Az e-mail beállítások törlése megtörtént.

en: Confirmation message
hu: Beküldés utáni üzenet

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
hu: Sikeres űrlapbeküldés esetén erre az URL-re lesz a felhasználó átirányítva.

en: Limit the number of submissions <em>per user</em>. A user is identified by their user login if logged-in, or by their IP Address and Cookie if anonymous. Use of cookies may be modified in the global <a href="!url">Webform settings</a>.
hu: A beküldések számának korlátozása <em>felhasználónként</em>. A felhasználók a bejelentkezéssel (ha bejelentkeztek) vagy az IP-címmel és sütikkel (Cookie) vannak azonosítva. A sütik használata az <a href="!url">Űrlapok beállítása</a> oldalon módosítható.

en: Submission access
hu: Beküldési jogosultság

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
hu: Jelenítse meg a „már történt előző beküldés” figyelmeztetést ha a felhasználók előzőleg már kitöltötték az űrlapot.

en: The entered URL is not a valid address.
hu: A megadott URL nem érvényes webcím.

en: The form settings have been updated.
hu: Az űrlap beállításai megváltoztak.

en: Your submissions
hu: Saját beküldések

en: @sid (draft)
hu: @sid (vázlat)

en: Select list options
hu: Kiválasztási lista lehetőségei

en: Select list format
hu: Kiválasztási lista formája

en: Separate
hu: Elválasztás

en: Submission Number
hu: Kitöltés száma

en: Submission ID
hu: Kitöltés azonosítója

en: Included export components
hu: Az exportban szerepelő összetevők.

en: The selected components will be included in the export.
hu: A kiválasztott összetevők az exportban meg fognak jelenni.

en: Option A
hu: A lehetőség

en: Option B
hu: B lehetőség

en: Option C
hu: C lehetőség

en: Separate options are more suitable for building reports, graphs, and statistics in a spreadsheet application.
hu: A szétválasztható lehetőségek jobban alkalmazhatóak táblázatkezelő programokban kimutatásokhoz, grafikonokhoz és statisztikákhoz.

en: My select list
hu: Saját kiválasztási lista

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
hu: A kompakt lehetőség jobb választás az adatok másik rendszerbe történő importálására.

en: The submission ID of the submission.
hu: A kitöltött űrlap azonosítója.

en: Whether or not the submission is a draft.
hu: Függetlenül attól, hogy a beküldés vázlat-e vagy sem.

en: The date this submission was submitted.
hu: Ennek a kitöltésnek a beküldési dátuma.

en: Remote address
hu: Távoli cím

en: The remote IP address of the user that submitted this submission.
hu: A kitöltést beküldő felhasználó távoli címe.

en: Provide a simple link to view the submission.
hu: Egyszerű hivatkozást biztosít a beküldés megtekintéséhez.

en: Provide a simple link to edit the submission.
hu: Egyszerű hivatkozást biztosít a beküldés szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the submission.
hu: Egyszerű hivatkozást biztosít a beküldés törléséhez.

en: Webform submission count
hu: Űrlapkitöltések száma

en: The number of webform submissions on this node.
hu: Ezen a tartalmon történt űrlapbeküldések száma.

en: The number of webform submissions for this user.
hu: A felhasználó által beküldött űrlapkitöltések száma.

en: Webform form body
hu: Űrlap törzse

en: The Webform form body display for this node.
hu: A <em>Webform</em> űrlap törzs mezője, ami megjelenik ehhez a tartalomhoz.

en: draft
hu: vázlat

en: @name form
hu: @name űrlap

en: You must <a href="!login">login</a> to view this form.
hu: Az űrlap megtekintéséhez <a href="!login">bejelentkezés</a> szükséges.

en: Access all webform results
hu: Hozzáférés bármely űrlap eredményeihez

en: Access own webform results
hu: Saját űrlapkitöltések megtekintése

en: Edit all webform submissions
hu: Bármely űrlapbeküldés szerkesztése

en: Delete all webform submissions
hu: Bármely űrlapbeküldés törlése

en: Access own webform submissions
hu: Saját űrlapbeküldések megtekintése

en: Edit own webform submissions
hu: Saját űrlapbeküldések szerkesztése

en: Delete own webform submissions
hu: Saját űrlapbeküldések törlése

en: Default: %value
hu: Alapértelmezés: %value

en: Webform client form.
hu: <em>Webform</em> ügyfél űrlap.

en: Default value timezone
hu: Alapértelmezett időzóna

en: Options to select across the top. Usually these are ratings such as "poor" through "excellent" or "strongly disagree" through "strongly agree".
hu: A kiválasztható lehetőségek felül. Szokásosan ezek értékelések, mint a „gyenge” értékeléstől a „kitűnő” értékelésig, vagy az „egyátalán nem értek egyet” kezdetűtől a „teljesen egyetértek” lehetőségig.

en: Customize option keys (Advanced)
hu: A lehetőségkulcsok testreszabása (haladó)

en: Questions list down the side of the grid.
hu: A kérdések listája végig a rács szélén.

en: Customize question keys (Advanced)
hu: A kérdéskulcsok testreszabása (haladó)

en: Load a pre-built option list
hu: Előre elkészített lista feltöltése

en: Use a pre-built list of options rather than entering options manually. Options will not be editable if using pre-built list.
hu: Előre elkészített lista használata a „kézzel” megadott lehetőségek helyett. Az előre elkészített lista esetén a lehetőségek nem szerkeszthetők.

en: Customize keys (Advanced)
hu: Kulcsok testreszabása (haladó)

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
hu: Minden lehetőségnek kell kulcs értékkel rendelkeznie. Minden lehetőséget a következő formában kell megadni: „biztos_kulcs|Jól olvasható lehetőség”.

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
hu: A lehetőségek kulcsa nem lehet hosszabb, mint 128 karakter. A következő kulcsok túllépik ezt a határt:

en: The form order failed to save because the following elements have same form keys and are under the same parent. Edit each component and give them a unique form key, then try moving them again.
hu: Az űrlap sorrendjének a mentése sikertelen, mert a következő elemeknek ugyanaz az űrlap azonosítója és ugyanazon szülő elemhez is tartoznak. Minden összetevőt szerkeszteni kell, hogy egyedi legyen az űrlapazonosítója, utána lehet a mozgatással újra próbálkozni.

en: Edit component: @name
hu: Összetevő szerkesztése: @name

en: US states
hu: Amerikai államok

en: Northern Marianas Islands
hu: Észak-Mariana-szigetek

en: Enable popup calendar
hu: Felugró naptár engedélyezése

en: Enable a JavaScript date picker next to the date field.
hu: JavaScript alapú dátumkiválasztó engedélyezése a dátum mező mellett.

en: Open popup calendar
hu: Naptár megnyitása

en: Submitter
hu: Beküldő

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Grants access to the "Results" tab on all webform content. Generally an administrative permission.
hu: Hozzáférést biztosít az összes űrlaptartalomnál az „Eredmények” fülhöz. Általánosságban ez egy adminisztrációs jogosultság.

en: Grants access to the "Results" tab to the author of webform content they have created.
hu: Hozzáférést biztosít az űrlap tartalmát létrehozó szerző számára az „Eredmények” fülhöz.

en: Allows editing of any webform submission by any user. Generally an administrative permission.
hu: Minden felhasználó számára lehetővé teszi bármely űrlapbeküldés szerkesztését. Általánosságban ez egy adminisztrációs jogosultság.

en: Allows deleting of any webform submission by any user. Generally an administrative permission.
hu: Minden felhasználó számára lehetővé teszi bármely űrlapbeküldés törlését. Általánosságban ez egy adminisztrációs jogosultság.

en: Form only
hu: Csak űrlap

en: The default format for new e-mail settings. Webform e-mail options take precedence over the settings for system-wide e-mails configured in MIME mail.
hu: Új e-mail beállítások alapértelmezett formátuma. Az űrlap e-mail beállításai érvényesülnek a MIME mail modulban beállított rendszerszintű beállításokkal szemben.

en: Format override
hu: Formátum felülbírálása

en: Per-webform configuration of e-mail format
hu: Email formátum beállítása űrlaponként

en: Send all e-mails in the default format
hu: Az összes e-mail küldése az alapértelmezett formátumban

en: Force all webform e-mails to be sent in the default format.
hu: Az űrlap e-mail üzenetek küldésének kikényszerítése az alapértelmezett formátumban.

en: No available components.
hu: Nincs elérhető összetevő.

en: Are you sure you want to revert any changes to your template back to the default?
hu: Biztosan vissza kell állítani a sablon minden módosítását az alapértelmezésre?

en: Send e-mail as HTML
hu: E-mailek küldése HTML formában

en: Include files as attachments
hu: Fájlok tartalmazása mellékletként

en: Redirection location
hu: Átirányítás helye

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
hu: Sikeres űrlapbeküldés esetén ide lesz a felhasználó átirányítva.

en: Confirmation page
hu: Megerősítési oldal

en: No redirect (reload current page)
hu: Nincs átirányítás (a jelenlegi oldal újratöltése)

en: If enabled this webform will be available as a block.
hu: Engedélyezve a webform blokként is elérhetővé válik

en: A valid URL is required for custom redirection.
hu: Érvényes webcímre van szükség az átirányításhoz.

en: Select keys
hu: Kulcsok kiválasztása

en: Full, human-readable options (values)
hu: Teljes, emberek számára olvasható lehetőségek (értékek)

en: Short, raw options (keys)
hu: Rövid, nyers lehetőségek (kulcsok)

en: Choose which part of options should be displayed from key|value pairs.
hu: A lehetőségek melyik része jelenjen meg a kulcs|érték párokból?

en: Webform edit link
hu: Webform szerkesztése hivatkozás

en: Provide a simple link to edit the webform components and configuration.
hu: Egy hivatkozást biztosít a webform összetevőinek szerkesztéséhez és beállításukhoz.

en: Webform results link
hu: Hivatkozás az űrlap eredményeihez.

en: Provide a simple link to view the results of a webform.
hu: Egy hivatkozást hoz létre az űrlap eredményeinek a megtekintéséhez.

en: edit webform
hu: űrlap szerkesztése

en: Decimal places
hu: Tizedesjegyek

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if doing custom form processing.
hu: Az űrlapelemhez gépek által olvasható nevet kell megadni. Ez csak alfanumerikus karaktereket és aláhúzásokat tartalmazhat. Ez a kulcs lesz használatban az űrlapelem név tulajdonságaként. Az érték nincs hatással az adatok mentési módjára, de segíthet egyéni űrlapfeldolgozás esetén.

en: Status of this form
hu: Az űrlap állapota

en: Closing a form prevents any further submissions by any users.
hu: Az űrlap lezárása megakadályozza, hogy a felhasználók további űrlapbeküldést hajtsanak végre.

en: The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
hu: %authenticated szerepkör a webhelyre bejelentkezett összes felhasználóra vonatkozik, függetlenül a többi szerepkör-tagságuktól.

en: 5 minute
hu: 5 perc

en: 15 minute
hu: 15 perc

en: This form may be used to resend e-mails configured for this webform. Check the e-mails that need to be sent and click <em>Resend e-mails</em> to send these e-mails again.
hu: Ez az űrlap használható a beállított e-mail üzenetek újbóli elküldésére. Az elküldendő e-mail üzenetek bejelölése után az <em>E-mailek újraküldése</em> gombra kattintva lehetséges az e-mail üzenetek újbóli elküldése.

en: Resend e-mails
hu: E-mailek újraküldése

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
hu: A beküldés mentése megtörtént. Későbbi látogatás során a jelenlegi értékeket fogja megjeleníteni.

en: Options to select across the top. One option per line. <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys.
hu: Fent kiválasztható lehetőségek. Soronként egy lehetőség adható meg. <strong>A kulcs-érték párokat "biztonsagos_kulcs|Megjelenő lehetőség"</strong> formában KELL megadni. A kulcsokban csak alfanumerikus és aláhúzás karakter használata javasolt.

en: Questions list down the side of the grid. One question per line. <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys.
hu: A kérdések listája végig a rács szélén. Soronként egy kérdés adható meg. <strong>A kulcs-érték párokat "biztonsagos_kulcs|Megjelenő lehetőség"</strong> formában KELL megadni. A kulcsokban csak alfanumerikus és aláhúzás karakter használata javasolt.

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
hu: <strong>A kulcs-érték párokat "biztonsagos_kulcs|Megjelenő lehetőség"</strong> formában KELL megadni. A kulcsokban csak alfanumerikus és aláhúzás karakter használata javasolt. Soronként egy lehetőség adható meg. A &lt;Group Name&gt; segítségével lehet megadni opciócsoportokat. Az &lt;&gt; használatával csoport megadása után a menü gyökeréhez lehet elemeket elhelyezni.

en: Show "Save draft" button
hu: Jelenjen meg a „Piszkozat mentése” gomb

en: Allow your users to save and finish the form later. This option is available only for authenticated users.
hu: Lehetőséget biztosít a felhasználóknak a kitöltés állapotának mentésére későbbi folytatáshoz. Ez a lehetőség csak bejelentkezett felhasználóknak érhető el.

en: Automatically save as draft between pages
hu: Oldalváltáskor a piszkozatok automatikus mentése

en: Automatically save partial submissions when users click the "Next" or "Previous" buttons in a multipage form.
hu: Többoldalas űrlap esetén, ha a felhasználó a „Következő” vagy „Előző” gombra kattint, akkor a kitöltés állapota automatikusan mentve lesz.

en: You must select at least one email address to resend submission.
hu: Az űrlapbeküldés újraküldéséhez legalább egy e-mail címet ki kell választani.

en: No e-mails were able to be sent due to a server error.
hu: Az e-mailküldés a kiszolgáló hibája miatt nem sikerült.

en: This webform is currently not setup to send emails.
hu: Ez az űrlap jelenleg nincs beállítva email üzenetek küldésére.

en: Successfully re-sent submission #@sid to 1 recipient. | Successfully re-sent submission #@sid to @count recipients.
hu[0]: A beküldött #@sid űrlap újra lett küldve 1 címzett számára.
hu[1]: A beküldött #@sid űrlap újra lett küldve @count címzett számára.

en: Submission
hu: Beküldés

en: If using relative dates for a default value (e.g. "today") base the current day on this timezone.
hu: Ha az alapértelmezett érték viszonylagos dátum (például „today”), akkor mai nap alapja ez az időzóna lesz.

en: The save directory %directory is not valid.
hu: A mentési könyvtár %directory nem érvényes.

en: The default value of the field identified by its key. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
hu: A mezőnek a kulcsa által azonosított alapértelmezése. A többszörös választás esetén vesszővel lehet elválasztani a többszörös alapértelmezéseket.

en: If using relative dates for a default value (e.g. "now") base the current time on this timezone.
hu: Ha az alapértelmezett érték viszonylagos dátum (például „most”), akkor a jelenlegi idő alapja ez az időzóna lesz.

en: Label display
hu: Címke megjelenítése

en: Determines the placement of the component's label.
hu: Meghatározza az összetevő címkéjének elhelyezését.

en: Hide label
hu: Címke elrejtése

en: Do not display the label of this component.
hu: Ne jelenjen meg az összetevő címkéje.

en: Save component
hu: Összetevő mentése

en: A Webform component could not be saved because a timeout occurred while trying to acquire a lock for the node. Details: <pre>@component</pre>
hu: Az űrlapösszetevőt nem lehetett elmenteni, mert időtúllépés történt a tartalom zárolásá. Részletek: <pre>@component</pre>

en: The <em>Custom URL</em> option supports Webform token replacements.
hu: Az <em>Egyéni webcím</em> lehetőség támogatja az űrlapon a vezérjel-helyettesítéseket.

en: Element type
hu: Elem típus

en: The earliest date that may be entered into the field.
hu: A legkorábbi dátum, ami ebben a mezőben megadható.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.
hu: A dátum <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">PHP formátumban</a> megadva.

en: The latest date that may be entered into the field.
hu: A legkésőbbi dátum, amely a mezőben megadható.

en: The entered date must be @start_date or later.
hu: Az itt megadott dátum legyen @start_date vagy későbbi.

en: The entered date must be @end_date or earlier.
hu: Az itt megadott dátum legyen @end_date vagy korábbi.

en: Include webform forms in search index
hu: A Webform modul űrlapjai jelenjenek meg a keresési eredmények között

en: When selected, all Webform nodes will have their form components indexed by the search engine.
hu: Ha ez ki van választva, a kereső az összes Webform űrlap összetevőit indexeli.

en: Submissions generated from Webform forms.
hu: Beküldések webform űrlapokból.

en: 10 minute
hu: 10 perc

en: 30 minute
hu: 30 perc

en: Private fields are shown only to users with results access.
hu: A privát mezők csak a beküldési eredményekhez hozzáférő felhasználók számára kerülnek megjelenítésre.

en: Download range options
hu: Letöltési tartomány lehetőségek

en: All submissions
hu: Minden beküldés

en: Only new submissions since your last download
hu: Csak az új beküldések a legutolsó letöltés óta

en: Only the latest
hu: Csak a legutolsó

en: All submissions starting from
hu: Minden beküldés kezdve a következőtől

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hu: A folyamatjelző animáció nem mutatja a feltöltés állapotát, de jelzi, ha feltöltés történik. Ezzel szemben a folyamatjelző sáv mindig a feltöltés jelenlegi állapotát írja ki, ezért hasznos lehet nagy fájlok feltöltésekor.

en: Minute increments
hu: Perc lépésekben

en: This form has received the maximum number of entries.
hu: Ez az űrlap elérte a eredmények teljes számának felső határát.

en: Total submissions limit
hu: Eredmények teljes számának határa

en: Limit the total number of allowed submissions.
hu: Az eredmények teljes számának megengedett korlátja.

en: Per user submission limit
hu: Felhasználónkénti beküldések korlátja

en: Limit each user to !count submission(s) !timespan
hu: Felhasználók !count beküldésre való korlátozása !timespan idő alatt

en: Limit to !count total submission(s) !timespan
hu: Eredmények teljes számának !count beküldésre való korlátozása !timespan idő alatt

en: Latest number of submissions field is required.
hu: A legutóbbi eredmények száma kötelező.

en: Latest number of submissions must be numeric.
hu: A legutóbbi eredmények számának numerikusnak kell lennie.

en: Latest number of submissions must be greater than 0.
hu: A legutóbbi eredmények számának nullánál nagyobbnak kell lennie.

en: Start submission number is required.
hu: Az eredmények kezdeti száma kötelező.

en: Start submission number must be numeric.
hu: Az eredmények kezdeti számának numerikusnak kell lennie.

en: Start submission number must be greater than 0.
hu: Az eredmények kezdeti számának nullánál nagyobbnak kell lennie.

en: End submission number must be numeric.
hu: Az eredmények végső számának numerikusnak kell lennie.

en: End submission number must be greater than 0.
hu: Az eredmények végső számának nullánál nagyobbnak kell lennie.

en: End submission number may not be less than Start submission number.
hu: Az eredmények végső száma nem lehet alacsonyabb a kezdetinél.

en: @count total
hu: @count összesen

en: @count new since @date
hu: @count új @date óta

en: Only the latest !number submissions
hu: Csak a legutóbbi !number eredmény

en: All submissions starting from: !start and optionally to: !end
hu: Minden eredmény !start kezdettől, és ha szükséges, !end végig

en: Use submission IDs for the range. Last downloaded end SID: !sid.
hu: Tól-ig tartomány az eredmények azonosítói szerint. Az utoljára letöltött SID-azonosító: !sid.

en: The webform node this submission was generated from.
hu: Az az űrlap, amelyről ezen adatokat beküldték.

en: Webform Node
hu: Űrlap típusú tartalom

en: The user who sent the webform submission.
hu: Az űrlapot beküldő felhasználó.

en: Webform Submission User
hu: Az űrlapot beküldő felhasználó

en: Webform submissions of the given Webform node.
hu: Eredmények az adott űrlapról.

en: Webform Submission
hu: Webform beküldések

en: Webform submissions of the given user.
hu: Adott felhasználó által beküldött űrlapadatok.

en: Progress bar style
hu: Folyamatjelző sáv stílusa

en: Date submitted
hu: Beküldés dátuma

en: A numeric input field (either as textfield or select list).
hu: Számok megadására szolgáló mező (akár szövegmező, akár legördülő választólista)

en: File components updated to support AJAX uploading.
hu: A file összetevők frissítése révén az AJAX feltöltés már támogatott.

en: Webform file entries created in the file_usage table.
hu: A <em>Webform</em> modul fájlokat érintő bejegyzései létrejöttek az adatbázis <code>file_usage</code> táblájában.

en: Enter the max file size a user may upload such as 2 MB or 800 KB. Your server has a max upload size of @size.
hu: A felhasználók által feltöltött fájlok legnagyobb mérete, például 2 MB vagy 800 KB. A webhelyet kiszolgáló szerver legnagyobb feltöltési mérete @size.

en: Private file storage has significantly more overhead than public files, but restricts file access to users who can view submissions.
hu: A fájlok privát kezelésére alkalmas infrastruktúra használata jóval több teljesítményt vesz igénybe mint a nyilvános fájloké, de biztosítja, hogy a fájlokhoz kizárólag az űrlapok megtekintésére jogosult felhasználók férjenek hozzá.

en: Upload directory
hu: Feltöltési célmappa

en: You may optionally specify a sub-directory to store your files.
hu: Lehetőség van egy alkönyvtár megadására a fájlok tárolásához.

en: File size @value is not a valid filesize. Use a value such as 2 MB or 800 KB.
hu: A megadott @value érték nem értelmezhető fájlméret. Példák értelmezhető fájlméret megadására: 2 MB vagy 800 KB.

en: An upload size of @value is too large, you are allow to upload files @max or less.
hu: A feltölteni kívánt file mérete @value , ami túl nagy; a feltölthető legnagyobb fájlméret @max lehet.

en: The save directory %directory could not be created. Check that the webform files directory is writable.
hu: %directory mentési könyvtárat nem sikerült létrehozni. A <em>Webform</em> modul könyvtárának írhatónak kell lennie.

en: Secure value (allows use of all tokens)
hu: Biztonságos érték (minden vezérjel használatát engedélyezi)

en: Hidden element (less secure, changeable via JavaScript)
hu: Rejtett elem ( kevésbé biztonságos, JavaScript segítségével változtatható)

en: Hidden type
hu: Rejtett típus

en: Both types of hidden fields are not shown to end-users. Using a <em>Secure value</em> allows the use of <em>all tokens</em>, even for anonymous users.
hu: A rejtett mezők egyik típusa sem látható a végfelhasználók számára. Egy <em>Biztonságos érték</em> használata lehetővé teszi <em>minden vezérjel</em> használatát még a névtelen látogatók számára is.

en: A minimum and maximum value are required if displaying as a select.
hu: Minimum és maximum értékek megadására van szükség, ha legördülő lista a megjelenítő.

en: Automatic will display up to @count decimals places if needed. A value of "2" is common to format currency amounts.
hu: Automatikusan legfeljebb @count tizedesjegyig fog megjelenni ha szükséges. A "2" egy általános érték pénznemek mennyiségének formázásához.

en: Permit only integer values as input. e.g. 12.34 would be invalid.
hu: Kizárólag számokat fogad el. Például a 12.34 megadása érvénytelen lenne.

en: Minimum numeric value. e.g. 0 would ensure positive numbers.
hu: Legkisebb számszerű érték. Például a 0 pozitív számokat biztosít.

en: Maximum numeric value. This may also determine the display width of your field.
hu: Legnagyobb számszerű érték. Meghatározhatja a mező megjelenítési szélességét is.

en: Limit options to a specific increment. e.g. a step of "5" would allow values 5, 10, 15, etc.
hu: Lehetőségek korlátozása egy meghatározott növekményre. Például „5”-ösével lépés 5, 10, 15, stb. értékeket engedélyez.

en: Exclude zero
hu: Nulla kizárása

en: Exclude entries of zero (or blank) when counting submissions to calculate average and standard deviation.
hu: Átlag vagy normális szórás számításakor a nulla (vagy üres) bejegyzések figyelmen kívül hagyása.

en: Average !mu excluding zeros/blanks
hu: Átlag !mu kizárva a nullákat/üreseket

en: sample
hu: minta

en: Average !mu including zeros/blanks
hu: Átlag !mu beleértve a nullákat/üreseket

en: population
hu: adatmegadás

en: Zero/blank
hu: Nulla/üres

en: More stats »
hu: Több statisztika »

en: Normal Distribution
hu: Normális elosztás

en: Boundary
hu: Határ

en: % of !description
hu: !description %-a

en: !low to !high
hu: !low–!high

en: Standard deviation (!sigma)
hu: Szórás (!sigma)

en: %name field value of @value should be in the range @min to @max.
hu: %name mező @value értékének @min–@max közötti tartományba kell esnie.

en: %name field value must be less than @max.
hu: %name mező értékének kisebbnek kell lennie, mint @max.

en: %name field value must be greater than @min.
hu: %name mező értékének nagyobbnak kell lennie, mint @min.

en: %name field value of @value must be an integer.
hu: %name mező @value értékének egésznek kell lennie.

en: %name field value must be @start plus a multiple of @step. i.e. @samples, etc.
hu: %name mező értéke @start plusz @step többszöröse kell legyen. Például @samples, stb.

en: %name field value must be a multiple of @step. i.e. @samples, etc.
hu: %name mező értéke @step többszöröse kell legyen. Például @samples, stb.

en: %name field value of @value must be numeric.
hu: %name mező @value értékének számnak kell lennie.

en: Minimum is required when using a select list element.
hu: Legkisebb megadása kötelező kiválasztó listaelem használatakor.

en: Minimum must be numeric.
hu: A legkisebbnek számnak kell lennie.

en: Minimum must have an integer value.
hu: A legnagyobbnak egésznek kell lennie.

en: Maximum is required when using a select list element.
hu: Legnagyobb megadása kötelező kiválasztó listaelem használatakor.

en: Maximum must be numeric.
hu: A legnagyobbnak számnak kell lennie.

en: Maximum must have an integer value.
hu: A legnagyobbnak egésznek kell lennie.

en: Step must be numeric.
hu: A lépésnek számnak kell lennie.

en: Step must have an integer value.
hu: A lépésnek egésznek kell lennie.

en: Max upload size
hu: Maximális feltölthető méret

en: Web images
hu: Web képek

en: Desktop images
hu: Munkaasztal képek

en: Additional extensions
hu: További kiterjesztések

en: The date the webform was submitted.
hu: Az űrlap beküldésének dátuma.

en: Prefix text placed to the left of the field
hu: Előtag szöveg a mezőtől balra

en: Postfix text placed to the right of the field
hu: Utótag szöveg a mezőtől jobbra

en: Next page button label
hu: Következő oldal gombjának címkéje

en: This is used for the <em>Next Page</em> button on the page before this page break. Default: <em>Next Page &gt;</em>
hu: A következőre lapozó gomb felirata ezen oldaltörés előtt. Alapértelmezés: <em>Következő oldal &gt;</em>

en: Prev page button label
hu: Előző oldal gombjának címkéje

en: This is used for the <em>Prev Page</em> button on the page after this page break. Default: <em>&lt; Prev Page</em>
hu: Az előzőre lapozó gomb felirata ezen oldaltörés után. Alapértelmezés: <em>&lt; Előző oldal</em>

en: Check this option if you want the select component to be displayed as a select list box instead of radio buttons or checkboxes. Option groups (nested options) are only supported with listbox components.
hu: Ha bejelölt, akkor a kiválasztó összetevő legördülő listaként lesz megjelenítve  rádiógombok és jelölőnégyzetek helyett. A lehetőségek csoportosítását (beágyazott lehetőségek) csak a listadoboz összetevők támogatják.

en: The component %name has automatically been set to display as a listbox in order to support option groups.
hu: %name összetevő a csoportosított lehetőségek támogatása érdekében automatikusan listadobozként való megjelenítésre lett beállítva.

en: Width of the textarea in columns. This property might not have a visual impact depending on the CSS of your site.
hu: Szövegdoboz szélessége oszlopokban megadva. A webhelyen használt CSS-től függően ennek a tulajdonságnak lehet, hogy nem lesz látható hatása.

en: Height of the textarea in rows.
hu: Szövegdoboz magassága sorokban megadva.

en: The open or closed status of a webform.
hu: Egy webform nyitott vagy zárt állapota.

en: Open/Closed
hu: Nyitott/Zárt

en: Prefix text placed to the left of the textfield
hu: Előtag szöveg a szövegmezőtől balra

en: Postfix text placed to the right of the textfield
hu: Utótag szöveg a szövegmezőtől jobbra

en: Tokens related to webform submissions.
hu: Űrlapbeküldésekhez kapcsolódó vezérjelek.

en: The unique indentifier for the webform submission.
hu: A beküldött űrlap egyedi azonosítója.

en: The IP address that was used when submitting the webform.
hu: Az űrlap beküldőjének IP-címe.

en: The user that submitted the webform result.
hu: Az űrlapot beküldő felhasználó.

en: Webform tokens related to URLs.
hu: Webcímekhez kapcsolódó űrlap vezérjelek.

en: Webform submission values
hu: Űrlaperedmények értékei

en: Form submission from: [node:title]
hu: Innen beküldött űrlap: [node:title]

en: This field supports dynamic token values. Common values might be [current-user:mail] or [node:title].
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket, mint például a [current-user:mail] vagy a [node:title].

en: A full listing of tokens may be listed here by installing the <a href="http://drupal.org/project/token">Token module</a>.
hu: Az elérhető vezérjelek teljes felsorolása itt jelenik meg a <em><a href="http://drupal.org/project/token">Token</a></em> modul telepítése után.

en: Your existing webforms have been upgraded to use the global Drupal 7 token system.
hu: A már létező űrlapok frissítve lettek a Drupal 7 vezérjeleinek használatához.

en: Please download and install the <a href="http://drupal.org/project/token" target="_blank">Token module</a>. Otherwise some tokens will not be rendered.
hu: A <em><a href="http://drupal.org/project/token" target="_blank">Token</a></em> modul letöltése és telepítése szükséges, különben néhány vezérjel nem lesz elérhető.

en: Submitted on [submission:date:long]
hu: Beküldés dátuma: [submission:date:long]

en: Submitted by user: [submission:user]
hu: Beküldő felhasználó: [submission:user]

en: Submitted by anonymous user: [submission:ip-address]
hu: Beküldő látogató: [submission:ip-address]

en: Conditionals may be used to hide or show certain components (or entire pages!) based on the value of other components.
hu: Feltételek használhatók bizonyos összetevők (vagy akár egész oldalak) megjelenítéséhez, illetve elrejtéséhez, az előzőleg már kitöltött űrlapelemek értékei alapján.

en: Conditionals
hu: Feltételesek

en: @count webforms using conditionals updated to the new conditional system.
hu: @count feltételeket használó űrlap frissítve lett az új rendszerhez.

en: Save conditions
hu: Feltételek mentése

en: Conditionals for %title saved.
hu: %title feltételesei mentve.

en: Add a new condition:
hu: Új feltétel hozzáadása:

en: And/or
hu: És/vagy

en: then !action !target
hu: aztán !action !target

en: is blank
hu: üres

en: is not blank
hu: nem üres

en: is on
hu: rajta van

en: is before
hu: előtte van

en: is after
hu: utána van

en: is at
hu: azon van

en: @format or valid date
hu: @format vagy érvényes dátum

en: HH:MMam or valid time
hu: HH:MM vagy érvényes időpont

en: Webform results
hu: Űrlap eredmények

en: Weight for rule group !rgid
hu: !rgid szabálycsoport súlya

en: Weight for new rule group
hu: Új szabálycsoport súlya

en: The selected components will be included in the [submission:values] token. Individual values may still be printed if explicitly specified as a [submission:values:?] in the template.
hu: A kiválasztott összetevők lesznek belefoglalva a [submission:values] vezérjelbe. A különálló értékek is megjelenhetnek, ha a sablonban pontosan meg vannak határozva [submission:values:?] vezérjelként.

en: Unable to check anonymous user submission limit when logged in as user @uid.
hu: Nem lehet ellenőrizni a névtelen látogatók beküldési korlátját, amíg @uid felhasználóval be van jelentkezve.

en: There are no conditional actions on this form.
hu: Nincsenek feltételes műveletek ezen az űrlapon.

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message. Supports Webform token replacements.
hu: Az űrlap sikeres beküldésekor megjelenítendő üzenet. Ha az átirányítás a <em>Megerősítő oldalra</em> van állítva, akkor az különálló oldal lesz, máskülönben üzenetként jelenik meg. A <em>Webform</em> vezérjel-helyettesítései támogatottak.

en: The value of a component as submitted by a user.
hu: Egy összetevő értéke, ahogy a felhasználó beküldte.

en: Webform submission data
hu: Űrlapbeküldés adata

en: Relates to a webform submission data
hu: Egy űrlapbeküldés adatához kapcsolódik

en: Submission Data
hu: Beküldés adat

en: Data field
hu: Adatmező

en: Value (raw)
hu: Nyers érték

en: The raw value from the database as submitted by a user. Use only when needing to sort on a field value.
hu: A nyers érték az adatbázisból, ahogy a felhasználó beküldte. Csak ezen mező értéke szerinti sorbarendezéskor érdemes használni.

en: Value delta
hu: Érték különbözet

en: The delta value of the submitted data in a multi value component (such as checkboxes).
hu: A beküldött adatok különbözete (<em>deltája</em>) egy többértékes összetevőnél, mint például jelölőnégyzetnél.

en: Webform node
hu: Űrlap tartalom

en: Enter the title or NID of the Webform whose values should be made available.
hu: Azon űrlap címének vagy tartalom-azonosítójának (NID) megadása, amelynek értékei elérhetőek lesznek.

en: Component data
hu: Összetevő adat

en: Select the component whose values should be made available.
hu: Azon összetevő kiválasztása, amelynek értékei elérhetőek lesznek.

en: Webform NID is required.
hu: Űrlap tartalom-azonosító (NID) szükséges.

en: The specified node is not valid.
hu: A megadott tartalom-azonosító érvénytelen.

en: Use component label
hu: Összetevő címkéjének használata

en: No label
hu: Nincs címke

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, separated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
hu: Ha szükséges, itt megadhatóak ehhez a feltöltési mezőhöz további fájlkiterjesztések, amelyek hozzáadódnak a fent kiválasztottak listájához.

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
hu: Amíg a felhasználó nem kezd el gépelni a mezőbe, a helykitöltő fog látszani.

en: Often used for example values, such as "john@example.com".
hu: Példa értékek bemutatására is használható, mint például „kovacs.janos@pelda.hu”.

en: Track anonymous users by:
hu: Névtelen felhasználók követése:

en: Cookie only (least strict)
hu: Csak süti (a legkevésbé szigorú)

en: IP address only
hu: Csak IP-cím

en: Both cookie and IP address (most strict)
hu: Süti és IP-cím is (a legszigorúbb)

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. Limiting by IP address is more effective against repeated submissions, but may result in unintentional blocking of users sharing the same address. Logged-in users are always tracked by their user ID and are not affected by this option.
hu: A <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">sütik</a> használhatók annak megakadályozására, hogy egy felhasználó többször is beküldje ugyanazt az űrlapot. Az IP-cím alapú korlátozás jóval hatékonyabb az ismételt beküldések kiszűrésére, de ugyanazon a címen osztozó, más felhasználók blokkolását is eredményezheti. A bejelentkezett felhasználókat az azonosítójuk alapján korlátozza, így ők nem érintettek az IP-szűrésben.

en: Select email mapping limit
hu: E-mail leképezés korlátjának kiválasztása

en: When mapping emails addresses to a select component, limit the choice to components with less than the amount of options indicated. This is to avoid flooding the email settings form.
hu: Ha email címek a választólista űrlapelem lehetőségei, akkor azok számát érdemes az itt megadott érték alá korlátozni. Ezzel elkerülhető az email beállítások túlterhelése.

en: The component positions and required values have been updated.
hu: Az összetevők elhelyezése és kötelező értékeik frissítve.

en: Wrapper CSS classes
hu: Befoglaló CSS-osztályok

en: Apply a class to the wrapper around both the field and its label. Separate multiple by spaces.
hu: Egyedi CSS-osztály alkalmazása a mező és a címke körüli befoglalóra. Szóközzel elválasztva több is megadható.

en: Apply a class to the field. Separate multiple by spaces.
hu: Egyedi CSS-osztály alkalmazása a mezőre. Szóközzel elválasztva több is megadható.

en: This component has no options defined yet.
hu: Ennek az összetevőnek még nincsenek beállítási lehetőségei.

en: The selected component %name has multiple options. You may enter an e-mail address for each choice.
hu: A kiválasztott %name összetevőnek több beállítási lehetősége van. Itt megadható egy-egy email cím mindegyik opcióhoz külön-külön.

en: When that choice is selected, an e-mail will be sent to the corresponding address. If a field is left blank, no e-mail will be sent for that option.
hu: Ennek a lehetőségnek a kiválasztása egy email üzenetet küld a megfelelő címre, kivéve, ha egy mező üresen marad.

en: When that choice is selected, an e-mail will be sent from the corresponding address.
hu: Ennek a beállítási lehetőségnek a kiválasztása egy email üzenetet küld a megfelelő címről.

en: Component e-mail options
hu: Összetevő email beállítási lehetőségei

en: An e-mail address must be provided for each option.
hu: Minden beállítási lehetőséghez legalább egy email címet meg kell adni.

en: The entered e-mail address "@email" does not appear valid
hu: A megadott @email email cím nem tűnik érvényesnek.

en: Column header format
hu: Oszlop fejléc formátum

en: Choose whether to show the label or field key in each column header.
hu: Kiválasztható, hogy látszódjon-e a mező kulcs vagy címke az egyes oszlopok fejlécében.

en: The specified range will not return any results.
hu: A megadott tartomány nem fog találatokat eredményezni.

en: Address: !email
hu: Cím: !email

en: Component value: !component
hu: Összetevő értéke: !component

en: Custom URL value
hu: Egyedi URL érték

en: Custom URL: !redirect_url
hu: Egyedi webcím: !redirect_url

en: Exporting submissions
hu: Eredmények exportálása

en: Creating export file
hu: Exportfájl létrehozása

en: The export file could not be created because an error occurred.
hu: Az exportfájl létrehozásakor hiba történt.

en: No export file ready for download. The file may have already been downloaded by your browser. Visit the <a href="!href">download export form</a> to create a new export.
hu: Nincs letöltésre váró exportfájl, talán mert a böngésző a háttérben már letöltötte. <a href="!href">Ezen az oldalon</a> új exportálási folyamat indítható.

en: Exported @count of @total submissions...
hu: A @total összes beküldésből @count exportálva…

en: Export creation complete. Your download should begin now. If it does not start, <a href="!href">download the file here</a>. This file may only be downloaded once.
hu: A fájl sikeresen exportálva, hamarosan elindul a letöltése. Ha mégsem, akkor egyszer <a href="!href">innen indítható</a>.

en: An error occurred while generating the export file.
hu: A fájl exportálása közben hiba történt.

en: Webform tokens from submitted data. Replace the "?" with the "field key", including any parent field keys separated by colons. You may append ":label" for just the label or ":withlabel" for both the label and value together.
hu: Űrlap vezérjelek a beküldött adatokból. A „?” helyettesíthető „mező kulccsal”, beleértve a szülő mező kulcsokat, kettősponttal elválasztva. A „:label” hozzáfűzésével csak a címke, a „:withlabel”-lel pedig a címke és az érték együtt jeleníthető meg.

en: The view mode determines how much of the webform to show within the block. You may <a href="!view_modes">customize different view modes</a> (other than the "Form only" mode) or even create new custom view modes if either the <a href="http://drupal.org/project/entity_view_mode">Entity view modes</a> or <a href="http://drupal.org/project/ds">Display Suite</a> modules are installed.
hu: A nézetmód határozza meg, hogy mennyi látszódjon az űrlapból a blokkon belül. A <a href="!view_modes">nézet módok</a> testreszabhatóak (a „Csak űrlappal” ellentétben), vagy akár saját nézetmódok is létrehozhatók az <a href="http://drupal.org/project/entity_view_mode">Entity view modes</a> és <a href="http://drupal.org/project/ds">Display Suite</a> modulok egyikének telepítésével.

en: Multi-page handling
hu: Többoldalas kezelés

en: Display all pages inside block
hu: Minden oldal megjelenítése blokkban

en: Redirect to the node page after the first page
hu: Átirányít az első oldal után a tartalom oldalára

en: If your webform has multiple pages, you may change the behavior of the "Next" button. This will also affect where validation messages show up after an error.
hu: Többoldalas űrlapok esetén megváltoztatható a „Következő” gomb működése. Ez hatással lesz a hibás kiértékelésekről értesítő üzenetek megjelenésére is.

en: New webform columns added.
hu: Új űrlap oszlopok hozzáadva.

en: Removed "teaser" column. All forms that had the "Show form in teaser" option disabled will now show forms in their teasers. Use view modes to hide the form if desired.
hu: A „Bevezető” oszlop eltávolítva. Minden űrlap, amelynél az „A teljes űrlap megjelenítése a bevezetőben” le volt tiltva, most meg fogja jeleníteni. Ha szükséges, nézetmódok használhatók az űrlap elrejtéséhez.

en: Replaced tokens using [submission:values:x] with [submission:values:x:withlabel].
hu: A [submission:values:x] vezérjelek lecserélve erre: [submission:values:x:withlabel].

en: Zip archive support
hu: Zip-tömörítés támogatása

en: PHP does not have the zip archive extension available. Webform module requires zip support for exporting submissions to Microsoft Excel.
hu: A <em>Webform</em> modul a PHP zip-tömörítő kiterjesztését használja a Microsoft Excel formátumba való exportáláshoz, ez azonban nincs telepítve.

en: <em>!title</em> is not allowed to have the same answer for more than one question.
hu: <em>!title</em>esetében nem adható egynél több kérdésre ugyanaz a válasz.

en: Show progress bar
hu: Állapotsáv mutatása

en: Show page number as number of completed (i.e. Page 1 of 10)
hu: A pillanatnyi oldalszám mellett az összes oldalt is mutassa (például 1. a 10-ből).

en: Show percentage completed (i.e. 10%)
hu: Mutassa az elkészültséget százalékosan (például 10%).

en: Show page labels from page break components
hu: Mutassa az oldalak címkéit az oldaltörés elemekből

en: Include confirmation page in progress bar
hu: A megerősítő oldal is számítson bele a folyamatjelzőbe.

en: Choose how the progress bar should be displayed for multi-page forms.
hu: Kiválasztható, hogyan jelenjen meg a folyamatjelző sáv több oldalas űrlapok esetén.

en: First page label
hu: Első oldal címkéje

en: Confirmation page label
hu: Megerősítő oldal címkéje

en: Microsoft Excel (older versions)
hu: Microsoft Excel (régebbi verziók)

en: A file readable by older versions of Microsoft Excel.
hu: A Microsoft Excel régebbi verziói által olvasható fájl.

en: The first page label in the progress bar. Subseqent pages are titled by their page break label.
hu: Az első oldal címkéje a folyamatjelző sávon. Az utána következőknek az elválasztó oldaltörés címe jelenik meg.

en: Show the notification about previous submissions
hu: Figyelmeztetés a korábbi beküldésekről

en: Included submissions
hu: Bennefoglalt beküldések

en: Finished and draft submissions
hu: Befejezett és piszkozat beküldések

en: Finished submissions only
hu: Csak a befejezett beküldések

en: Drafts only
hu: Csak piszkozatok

en: Page @start of @end
hu: @start. oldal, @end összesen

en: Rendered submissions
hu: Megjelenített beküldések

en: Display the rendered submission
hu: A megjelenített beküldések kijelzése
