Webform (7.x-4.17-rc1) - en to ro translation catalogue (233 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: select
ro: selectare

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Markup
ro: Cod HTML

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Private
ro: Privat

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: view
ro: afișează

en: File
ro: Fișier

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Number
ro: Număr

en: Weight
ro: Greutate

en: Types
ro: Tipuri

en: Multiple
ro: Multiplă

en: Required
ro: Necesar

en: Parent
ro: Părinte

en: none
ro: nimic

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Download PDF
ro: Descărcare PDF

en: Open
ro: Deschideți

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Archives
ro: Arhive

en: Time
ro: Ora

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: Display
ro: Afișaj

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: results
ro: rezultaterezultate

en: Display mode
ro: Modul de afişare

en: Component
ro: Componentă

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: User
ro: Utilizator

en: Options
ro: Opțiuni

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Data type
ro: Tip de date

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ro: Opţional. În meniu, articolele mai grele se scufundă, iar articolele mai uşoare se ridică spre suprafaţă.

en: All
ro: Toate

en: Submitted
ro: Trimis

en: Year
ro: Anul

en: Date format
ro: Format dată

en: Submission information
ro: Informaţii trimitere

en: Off
ro: Oprit

en: Preview message
ro: Previzualizare mesaj

en: From
ro: De la

en: Custom
ro: Personalizat

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Count
ro: Contor

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Maximum
ro: Maxim

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Month
ro: Lună

en: Load
ro: Încarcă

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Address
ro: Adresă

en: Send
ro: Trimite

en: Desc
ro: Descendent

en: Day
ro: Zi

en: Table
ro: Tabel

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârșit

en: String
ro: Șir text

en: Both
ro: Ambele

en: Clone
ro: Clonare

en: Option
ro: Opțiune

en: Untitled
ro: Nedenumit

en: Position
ro: Poziție

en: Integer
ro: Număr întreg

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Modified
ro: Modificat

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Root
ro: Rădăcină

en: Clear
ro: Elimină

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Source
ro: Sursă

en: Hour
ro: Oră

en: Minute
ro: Minut

en: Select list
ro: Listă selecție

en: Text field
ro: Câmp text

en: is equal to
ro: este egal cu

en: is not equal to
ro: nu este egal cu

en: E-mail subject
ro: Subiect e-mail

en: Empty
ro: Gol

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Less than
ro: Mai mic

en: Default template
ro: Şablon implicit

en: Maxlength
ro: Lungime maximă

en: or
ro: sau

en: Results
ro: Rezultate

en: Missing
ro: Lipsește

en: Completed
ro: Finalizată

en: Thousands separator
ro: Separatorul de sute

en: Documents
ro: Documente

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fișiere permise

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Automatic
ro: Automat

en: Complete
ro: Finalizat

en: Submissions
ro: Trimiteri

en: Analysis
ro: Analiză

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
ro: Sunteți sigur(ă) că doriți să ștergeți toate trimiterile pentru acest formular?

en: Webform %title entries cleared.
ro: Toate intrările pentru formularul %title au fost șterse.

en: Are you sure you want to delete this submission?
ro: Sunteţi sigur(ă) că vreţi să ştergeţi această trimitere?

en: Submitted values are
ro: Valorile trimise sunt

en: responses
ro: răspunsuri

en: Global configuration of webform functionality.
ro: Configurație globală pentru funcționalitate webform.

en: E-mail to address
ro: E-mail către adresa

en: E-mail from name
ro: E-mail de la numele

en: E-mail from address
ro: E-mail de la adresa

en: ever
ro: întotdeauna

en: every hour
ro: în fiecare oră

en: every day
ro: în fiecare zi

en: every week
ro: în fiecare săptămână

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
ro: Aceasta este folosită ca o etichetă descriptivă cînd afişăm acest element pentru formular.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
ro: O scurtă descriere a câmpului folosit ca ajutor pentru utilizator atunci când el/ea foloseşte formularul.

en: Check this option if the user must enter a value.
ro: Selectaţi această opţiune în cazul în care utilizatorul trebuie să introducă o valoare.

en: Previous submission
ro: Trimiterea anterioară

en: Next submission
ro: Trimiterea următoare

en: Submitted by !name
ro: Trimis de !name

en: Go back to the form
ro: Înapoi la formular

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: The default value of the field.
ro: Valoarea implicită a acestui cîmp.

en: Presents month, day, and year fields.
ro: Prezintă câmpuri cu luna, ziua şi anul.

en: Left Blank
ro: Lăsat gol

en: User entered value
ro: Valoare introdusă de utilizator

en: Width of the textfield.
ro: Lăţimea câmpului de text.

en: User email as default
ro: Folosire e-mail utilizator ca implicit

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
ro: Setează valoarea acestui cîmp cu e-mail-ul utilizatorului dacă el/ea este autentificat(ă).

en: Average submission length in words (ex blanks)
ro: Lungimea medie a cuvintelor trimise (ex. goluri)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
ro: Dacă acest set de câmpuri este colapsabil, utilizatorul poate deschide şi închide setul de câmpuri.

en: Collapsed by Default
ro: Colapsat în mod implicit

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
ro: Seturile de câmpuri sunt "deschise" în mod implicit. Selectaţi această opţiune pentru a seta implicit un set de câmpuri ca "închis".

en: Questions
ro: Întrebări

en: Randomize Options
ro: Generează aleatoriu opţiuni

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
ro: Generează aleatoriu ordinea opţiunilor din partea de sus(coloane) cînd sunt afişate în formular.

en: Randomize Questions
ro: Afişează aleatoriu întrebările

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
ro: Generează aleatoriu ordinea întrebărilor din partea stîngă cînd sunt afişate în formular.

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
ro: Permite crearea de întrebări grilă, dotate cu butoane radio.

en: Listbox
ro: Bloc listă

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
ro: Permite crearea de căsuțe de selecţie, butoane radio, sau meniuri selectabile.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
ro: O suprafață mare de text care permite introducerea mai multor linii.

en: Basic textfield type.
ro: Câmp simplu de text.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
ro: Prezintă utilizatorului căsuțe cu ora și minutele. Căsuțe opționale am/pm.

en: Apply
ro: Aplică

en: is
ro: este

en: Above
ro: Deasupra

en: Minimum
ro: Minim

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: Grid
ro: Grilă

en: Hide
ro: Ascunde

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: begins with
ro: începe cu

en: contains
ro: conține

en: Print
ro: Printare

en: Data
ro: Dată

en: and
ro: și

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afișsat

en: Step
ro: Pas

en: Target
ro: Țintă

en: Display format
ro: Formatul la afișare

en: IP address
ro: Adresă IP

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ro: Am detectat o opţiune nepermisă. Vă rugăm să contactaţi administratorul sitului.

en: Illegal choice %choice in !name element.
ro: Opţiunea %choice este interzisă pentru elementul !name.

en: Decimal point
ro: Separator zecimal

en: Draft
ro: Proiect

en: Sum
ro: Sumă

en: is greater than
ro: este mai mare ca

en: is less than
ro: este mai mic ca

en: Custom URL
ro: URL personalizat

en: form
ro: formă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: - All -
ro: - Toate -

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ro: !name nu poate fi mai lung de %max caractere dar are %length caractere.

en: Illegal choice %choice in %name element.
ro: Opţiunea %choice este interzisă pentru elementul %name.

en: Progress indicator
ro: Indicator progres

en: Bar with progress meter
ro: Bară cu indicator de progres

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Label display
ro: Afişare etichetă

en: Use replacement tokens from the first row
ro: Folosiți token-urile de înlocuire din primul rând

en: Element type
ro: Tip de element

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ro: Afișarea throbber-ului nu arată starea încărcărilor dar ocupă mai puțin loc. Bara de progres este folositoare pentru a monitoriza progresul pentru încărcări mari.

en: Upload directory
ro: Directorul în care sunt stocate încărcările
