Webform (7.x-4.18) - en to he translation catalogue (316 entries)

en: Title
he: כותרת

en: select
he: בחירה

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Markup
he: מרקאפ

en: E-mail
he: אימייל

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Private
he: פרטי

en: Type
he: סוג

en: Closed
he: סגור

en: Subject
he: נושא

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: more
he: עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Download
he: הורדה

en: view
he: צפיה

en: File
he: קובץ

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Number
he: מספר

en: Weight
he: משקל

en: Types
he: סוגים

en: Multiple
he: מרובה

en: Required
he: נדרש

en: Parent
he: אב

en: none
he: ללא

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Open
he: פתוח

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Archives
he: ארכיון

en: Time
he: זמן

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: URL
he: כתובת URL

en: Display
he: תצוגה

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: results
he: תוצאות

en: Component
he: רכיב

en: Components
he: רכיבים

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: User
he: משתמש

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Data type
he: סוג נתונים

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
he: אופציונלי. השורות הכבדות יותר בתפריט שוקעות למטה בעוד שהקלות יותר ממוקמות ליד ראש התפריט.

en: All
he: הכל

en: Submitted
he: נשלח

en: Year
he: שנה

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Submission information
he: מידע מהטפסים שנשלחו

en: Off
he: כבוי

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Preview message
he: תצוגה מקדימה

en: From
he: מאת

en: Custom
he: מותאם

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: Count
he: כמות

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: This field is required.
he: חובה למלא שדה זה.

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Maximum
he: מקסימום

en: Media
he: מדיה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Month
he: חודש

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Address
he: כתובת

en: Send
he: שלח

en: Serial
he: מספר סידורי

en: Desc
he: יורד

en: Day
he: יום

en: Table
he: טבלה

en: Start
he: התחלה

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: End date
he: תאריך סיום

en: String
he: מחרוזת

en: Both
he: שנייהם

en: Argument
he: ארגומנט

en: Clone
he: שכפול

en: Option
he: אפשרות

en: Operator
he: אופרטור

en: Position
he: מיקום

en: Integer
he: שלם

en: IP Address
he: כתובת IP

en: Sort by
he: מיון לפי

en: American Samoa
he: סמואה האמריקאית

en: Georgia
he: גאורגיה

en: Guam
he: גואם

en: Marshall Islands
he: איי מרשל

en: Palau
he: פלאו

en: Puerto Rico
he: פוארטו ריקו

en: Modified
he: השתנה

en: Hidden
he: מוסתר

en: Countries
he: מדינות

en: Clear
he: ניקוי

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Source
he: מקור

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקות

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Text field
he: שדה טקסט

en: Empty
he: ריק

en: Greater than
he: גדול מ

en: Less than
he: פחות מ-

en: or
he: או

en: Results
he: תוצאות

en: Missing
he: חסר

en: Completed
he: נשלם

en: Thousands separator
he: מפריד אלפים

en: Documents
he: מסמכים

en: Allowed file extensions
he: סיומות קובץ מותרות

en: !name field is required.
he: חובה למלא את השדה !name.

en: Automatic
he: אוטומטי

en: Complete
he: השלמה

en: Submissions
he: טפסי webform שנשלחו

en: Analysis
he: ניתוח המידע

en: Submitted values are
he: הערכים שנשלחו

en: View and edit all the available webforms on your site.
he: הצגה ועריכה של טופסי Webform הקיימים באתר.

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Global configuration of webform functionality.
he: תצורה כוללת של פונקציונליות webform.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
he: יצירת טופס או שאלון חדש שיהיו נגישים למשתמשים. התוצאות שנשלחות וסטטיסטיקה נשמרות ונגישות למשתמשים מורשים.

en: ever
he: אי פעם

en: every hour
he: בשעה

en: every day
he: ביום

en: every week
he: בשבוע

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
he: תיאור קצר של השדה שישמש כעזרה עבור המשתמש כדי למלא את הטופס.

en: Check this option if the user must enter a value.
he: סמנו אפשרות זו באם המשתמש חייב להזין ערך.

en: Previous submission
he: הגשה קודמת

en: Next submission
he: ההגשה הבאה

en: Submitted by !name
he: נשלח ע"י !name

en: Next Page >
he: דף הבא >

en: < Previous Page
he: < דף קודם

en: Illegal information. Data not submitted.
he: מידע לא מאופשר. הנתונים לא נשלחו.

en: Go back to the form
he: חזרה לטופס

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
he: מאפשר יצירת טפסים ושאלונים.

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Presents month, day, and year fields.
he: מציג שדות של יום, חודש ושנה.

en: Left Blank
he: נותר ריק

en: User entered value
he: משתמש הזין ערך

en: Average submission length in words (ex blanks)
he: ממוצע אורך הגשה במילים (ללא רווחים)

en: User uploaded file
he: קובץ שהועלה ע"י משתמש

en: Questions
he: שאלות

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
he: תסמן את האפשרות הזאת באם המשתמש יכול לבחור כמה ערכים.

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
he: אפשרות ליצירת רשימות לבחירה כתיבות, כפתורי רדיו, או רשימות.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
he: אזור הכולל אפשרות להקלדת מספר רב של שורות טקסט.

en: Basic textfield type.
he: שדה טקסט בסיסי.

en: Apply
he: החל

en: is
he: הוא

en: Above
he: מעל

en: Minimum
he: מינימום

en: 1 minute
he: דקה אחת

en: Grid
he: רשת

en: Hide
he: הסתרה

en: Submission settings
he: הגדרות הגשה

en: From name
he: שם השולח

en: From address
he: מכתובת

en: Export format
he: פורמט ייצוא

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Offset
he: היסט

en: contains
he: מכיל

en: Print
he: הדפסה

en: Data
he: נתונים

en: Validation
he: וידוא

en: and
he: וגם

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Display format
he: סגנון תצוגה

en: Webform submissions
he: הגשות של טופסי Webform

en: IP address
he: כתובת IP

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
he: בחירה לא חוקית זוהתה בטופס. אנא פנו למנהל האתר.

en: Illegal choice %choice in !name element.
he: אי אפשר לבחור '%choice' בפריט !name.

en: Decimal point
he: נקודה עשרונית

en: View link
he: קישור להיבט

en: Delete link
he: מחיקת קישור

en: Draft
he: טיוטה

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
he: אין עדיין הגשות עבור טופס זה. <a href="!url">הצגת הטופס</a>.

en: Sum
he: סְכוּם

en: Start time
he: זמן התחלה

en: Custom URL
he: כתובת URL מותאמת אישית

en: form
he: טופס

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: The results of this submission may be viewed at:
he: אפשר לראות את התוצאות של הגשת טופס זו ב:

en: Showing all results.
he: הצגת כל התוצאות.

en: @total results total.
he: @total תוצאות סה"כ.

en: Submissions for this form are closed.
he: נסגרה האפשרות להגיש טופס זה.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
he: יש <a href="!login">להתחבר</a> או <a href="!register">להירשם</a> כדי לצפות בטופס זה.

en: You do not have permission to view this form.
he: אין לך הרשאה לצפות בטופס זה.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
he: כבר שלחת טופס זה מס' פעמים מקסימלי (@count).

en: You have already submitted this form.
he: כבר שלחת טופס זה.

en: You may not submit another entry at this time.
he: לא תוכל/י לשלוח רישום נוסף הפעם.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
he: <a href="!url">צפיה בפריטים הקודמים ששלחת</a>.

en: Default subject
he: נושא ברירת-מחדל

en: Form: !form
he: טופס: !form

en: Submission updated.
he: המידע שנשלח עודכן.

en: Thank you, your submission has been received.
he: תודה, המידע ששלחת התקבל.

en: Form components
he: מרכיבי הטופס

en: User timezone
he: אזור זמן משתמש

en: Entered !name is not a valid date.
he: ה !name שנרשם אינו תאריך תקני.

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
he: שדה זה חבוי מהגולש אך הערכים שלו נשלחים יחד עם הטופס.

en: Examples: $, #, -.
he: דוגמאות: $, #, -.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: - All -
he: - הכל -

en: Compact
he: קומפקטי

en: Checkboxes
he: תיבות סימון

en: Textarea
he: אזור לטקסט חופשי

en: Form key
he: שם ייחודי מהטופס

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
he: השדה !name לא יכול להכיל יותר מאשר %max תוים, אבל יש בו כרגע %length תוים.

en: Illegal choice %choice in %name element.
he: בחירה לא חוקית %choice בשדה %name בטופס.

en: Progress indicator
he: מציין התקדמות

en: Bar with progress meter
he: סרגל עם מד התקדמות

en: Days of the week
he: ימי השבוע

en: Form settings
he: הגדרות טופס

en: Custom label
he: תווית מותאמת אישית

en: Serial number
he: מספר סידורי

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Upload destination
he: יעד לטעינה

en: E-mails
he: כתובות דוא"ל

en: A special textfield that accepts e-mail addresses.
he: שדה טקסט מיוחד שמקבל כתובות דוא"ל.

en: Allow users to upload files of configurable types.
he: מאפשר לגולשים להעלות קבצים מהסוגים המוגדרים.

en: Page break
he: מעבר עמוד

en: Organize forms into multiple pages.
he: בניית טופס על גבי מספר דפים.

en: Select options
he: אופצית בחירה

en: Webform settings
he: הגדרות Webform

en: Other...
he: אחר...

en: Include all components
he: כלול את כל הרכיבים

en: Confirmation message
he: הודעת אישור

en: Limit the number of submissions <em>per user</em>. A user is identified by their user login if logged-in, or by their IP Address and Cookie if anonymous. Use of cookies may be modified in the global <a href="!url">Webform settings</a>.
he: הגבלת מספר ההגשות <em>לפי משתמש</em>. משתמש מזוהה לפי פעולת הלוגין שביצע, או לפי IP address או עוגיה אם אנונימי . שימוש בעוגיות יכול להתעדכן בעמוד <a href="!url">הגדרות Webform</a>.

en: Select list options
he: אפשרויות רשימת בחירה

en: Select list format
he: בחר פורמט רשימה

en: Separate
he: מופרד

en: Submission ID
he: מזהה הגשה

en: Included export components
he: רכיבי ייצוא כלולים

en: The selected components will be included in the export.
he: הרכיבים הנבחרים יכללו ביצוא.

en: Separate options are more suitable for building reports, graphs, and statistics in a spreadsheet application.
he: אפשרויות מופרדות יותר מתאימות לבניות דו"חות, גרפים וסטטיסטיקות באפליקציית גליון אלקטרוני.

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
he: אפשרויות קומפקטיות מתאימות יותר לייבוא נתונים לתוך מערכות אחרות

en: US states
he: מדינות בארה"ב

en: Submitter
he: השולח/ת

en: End time
he: זמן סיום:

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Redirection location
he: יעד לניתוב מחדש

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
he: בחרו לאן להפנות את המשתמש/ת לאחר הגשה שהצליחה.

en: Confirmation page
he: עמוד עם הודעת אישור

en: No redirect (reload current page)
he: ללא הפניה (העלאה מחדש של הדף הנוכחי)

en: Select keys
he: בחר מפתחות

en: Full, human-readable options (values)
he: השתמש בערכים הקריאים הנבחרים

en: Short, raw options (keys)
he: קצר, השתמש במפתחות הערכים הנבחרים

en: Choose which part of options should be displayed from key|value pairs.
he: בחר איזה חלק של האפשרויות יהיה מוצג בקובץ שתוריד מהזוגות מפתח|ערך

en: Asc
he: סדר עולה

en: Status of this form
he: מצבו של הטופס הזה

en: Closing a form prevents any further submissions by any users.
he: סגירת טופס מונעת הגשות נוספות מכל המשתמשים.

en: 5 minute
he: 5 דקות

en: 15 minute
he: 15 דקות

en: Resend e-mails
he: שליחה מחדש של דוא"ל

en: Master
he: מאסטר

en: Save component
he: שמירת מרכיב

en: The <em>Custom URL</em> option supports Webform token replacements.
he: האפשרות של <em>כתובת URL מותאמת אישית</em> תומכת בWebform token replacements.

en: 10 minute
he: 10 דקות

en: 30 minute
he: 30 דקות

en: All submissions
he: כל ההגשות

en: Only new submissions since your last download
he: רק ההגשות החדשות מאז ההורדה האחרונה שלך

en: every minute
he: כל דקה

en: Total submissions limit
he: מגבלת סך ההגשות

en: Limit the total number of allowed submissions.
he: הגבל את מספר ההגשות המורשות.

en: Per user submission limit
he: הגבלת הגשות לפי משתמש

en: Limit each user to !count submission(s) !timespan
he: הגבל כל משתמש ל !count הגשות !timespan

en: Limit to !count total submission(s) !timespan
he: הגבלה ל !count הגשות !timespan

en: @count total
he: @count סה"כ

en: @count new since @date
he: @count חדשות מאז @date

en: Only the latest !number submissions
he: רק  !number ההגשות האחרונות

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message. Supports Webform token replacements.
he: הודעה שתוצג לאחר הגשה שהצליחה. אם יעד הניתוב מחדש הוגדר ל<em>עמוד עם הודעת אישור</em> ההודעה תוצג בעמוד נפרד, בכל המקרים האחרים היא תוצג כהודעה רגילה. ,תומך בתבניות החלפה.

en: Column header format
he: פורמט כותרת עמודה

en: Custom URL: !redirect_url
he: כתובת URL  מותאמת אישית: !redirect_url

en: This page shows analysis of submitted data, such as the number of submissions per component value, calculations, and averages. Additional components may be added under the "Add analysis components" fieldset.
he: עמוד זה מציג ניתוחי מידע של תוצאות הטופס, כמו מספר הגשות לכל רכיב, חישובים וממוצעים. אפשר להוסיף רכיבים נוספים תחת קבוצת השדות "הוסף רכיבים לניתוח"

en: Add analysis components
he: הוסף רכיבים לניתוח

en: The selected components will be included on the analysis page.
he: הרכיבים הנבחרים ייכללו בעמוד ניתוח המידע

en: Update analysis display
he: עדכן תצוגת ניתוחי מידע

en: Submissions by number from !start and optionally to: !end &nbsp; (Last downloaded: !serial)
he: הגשות לפי מספר מ !start אפשרי עד: !end &nbsp; (הורד לאחרונה: !serial)

en: Submissions by date from !start_date and optionally to: !end_date
he: הגשות לפי תאריך מ !start_date ואפשרי עד: !end_date

en: Submitted Time
he: זמן הגשה

en: Completed Time
he: זמן השלמה

en: Modified Time
he: זמן עדכון

en: Description above field
he: תיאור מעל לשדה
