Webform (7.x-4.2) - en to ca translation catalogue (664 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: select
ca: selecciona

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Markup
ca: Marcatge

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Private
ca: Privat

en: Is
ca: És

en: Type
ca: Tipus

en: Closed
ca: Tancat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: more
ca: més

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: Yes
ca: Sí

en: Download
ca: Baixa

en: view
ca: mostra

en: File
ca: Fitxer

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Number
ca: Número

en: Weight
ca: Pes

en: Types
ca: Tipus

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Required
ca: Necessari

en: Parent
ca: Pare

en: none
ca: cap

en: Category
ca: Categoria

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Download PDF
ca: Descarrega el PDF

en: Open
ca: Obert

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Archives
ca: Arxius

en: Time
ca: Hora

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Display
ca: Visualització

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: results
ca: resultats

en: Display mode
ca: Mode de visualització

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: User
ca: Usuari

en: Options
ca: Opcions

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ca: Opcional. Al menú, els elements més pesats s'enfonsaran i els més lleugers es situaran en la part superior.

en: All
ca: Tot

en: Submitted
ca: Tramès

en: Year
ca: Any

en: Submission information
ca: Informació d'enviament

en: Off
ca: Inactiu

en: Inline
ca: En línia

en: Preview message
ca: Visualització prèvia

en: From
ca: De

en: Custom
ca: Personalitzat

en: E-mail address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Is not
ca: No és

en: Count
ca: Quantitat

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Textfield
ca: Camp de text

en: Maximum
ca: Màxim

en: Range
ca: Abast

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Month
ca: Mes

en: Load
ca: Càrrega

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Address
ca: Adreça

en: Day
ca: Dia

en: Table
ca: Taula

en: Start
ca: Inici

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: String
ca: Cadena

en: Clone
ca: Clona

en: Option
ca: Opció

en: Operator
ca: Operador

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Position
ca: Posició

en: Integer
ca: Enter

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: CSS classes
ca: Classes CSS

en: Collapsible
ca: Col·lapsable

en: Sort by
ca: Ordena per

en: show
ca: mostra

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Virgin Islands
ca: Illes Verges

en: Hidden
ca: Ocult

en: Root
ca: Arrel

en: minute
ca: minut

en: Tokens
ca: Comodins

en: Time format
ca: Format de l'hora

en: Countries
ca: Països

en: Clear
ca: Neteja

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Source
ca: Font

en: hour
ca: hora

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Text field
ca: Camp de text

en: is equal to
ca: és igual a

en: is not equal to
ca: no és igual a

en: E-mail subject
ca: Assumpte del correu electrònic

en: Empty
ca: Buit

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Less than
ca: Més petit que

en: Default template
ca: Plantilla predeterminada

en: Maxlength
ca: Longitud màxima

en: or
ca: o

en: Results
ca: Resultats

en: Missing
ca: Perdut

en: Completed
ca: Completat

en: Thousands separator
ca: Separador de milers

en: completed
ca: completat

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Complete
ca: Finalitza

en: Submissions
ca: Trameses

en: Analysis
ca: Anàlisi

en: Clear Form Submissions
ca: Elimina totes les tramesses

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
ca: Esteu segur que voleu eliminar totes les trameses d'aquest formulari?

en: Webform %title entries cleared.
ca: Les entrades del webform %title s'han buidat.

en: Are you sure you want to delete this submission?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest tramesa?

en: Submitted values are
ca: Els valors tramesos són

en: responses
ca: respostes

en: View and edit all the available webforms on your site.
ca: Mostra i edita tots els formularis web del vostre lloc.

en: Webform
ca: Formulari web

en: Global configuration of webform functionality.
ca: Configuració global de la funcionalitat de webform.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
ca: Creeu un nou formulari o qüestionari accessible pels usuaris. Els resultats enviats i les estadístiques són registrats i accessibles per als usuaris amb privilegis.

en: E-mail to address
ca: Envia el correu electrònic a l'adreça

en: E-mail from name
ca: Nom del remitent del correu electrònic

en: E-mail from address
ca: Adreça de correu electrònic del remitent

en: ever
ca: sempre

en: every hour
ca: a l'hora

en: every day
ca: cada dia

en: every week
ca: cada setmana

en: No Components, add a component below.
ca: No hi ha cap component, afegiu-ne un a continuació.

en: Field Key
ca: Clau del camp

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
ca: Això s'utilitza com una etiqueta descriptiva al mostrar aquest element de formulari.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
ca: Una descripció curta del camp utilitzat com a ajuda per l'usuari quan aquest usa el formulari.

en: Check this option if the user must enter a value.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha d'entrar un valor.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
ca: La clau de camp %field_key no és vàlida. Si us plau, inclogui només caràcters alfanumèrics en minúscules i guions baixos.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
ca: La clau de camp %field_key ja està sent utilitzada pel camp amb l'etiqueta %existing_field. Si us plau utilitza una clau única.

en: Previous submission
ca: Enviament anterior

en: Next submission
ca: Següent enviament

en: Submitted by !name
ca: Enviat per !name

en: Next Page >
ca: Pàgina següent >

en: < Previous Page
ca: < Pàgina anterior

en: The webform component @type is not able to be displayed
ca: El component del Webform @type no es pot mostrar

en: Illegal information. Data not submitted.
ca: Informació en format no correcte. No s'han enviat les dades.

en: Go back to the form
ca: Torna al formulari

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
ca: Habilita la creació de formularis i qüestionaris.

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: The default value of the field.
ca: El valor predeterminat del camp.

en: Presents month, day, and year fields.
ca: Presenta camps de mes, dia i any.

en: Left Blank
ca: En blanc

en: User entered value
ca: L'usuari ha introduït un valor

en: Width of the textfield.
ca: Amplada del camp de text.

en: User email as default
ca: Correu electrònic de l'usuari com a valor predeterminat

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
ca: Establiu el valor predeterminat d'aquest camp al correu electrònic de l'usuari, si aquest/a ha iniciat sessió.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ca: Fes aquest camp no editable. Útil per establir un valor per defecte inalterable.

en: Average submission length in words (ex blanks)
ca: Longitud mitjana en paraules (excepte blancs)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
ca: Si aquest conjunt de camps és col·lapsable, l'usuari pot obrir o tancat el conjunt de camps.

en: Collapsed by Default
ca: Col·lapsat de forma predeterminada

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
ca: Els conjunts de camps col·lapasables estan "oberts" de forma predeterminada. Seleccioneu aquesta opció per "tancar-lo" de forma predeterminada.

en: User uploaded file
ca: Fitxer carregat per l'usuari

en: Average uploaded file size
ca: Mida mitjana dels fitxers carregats

en: Questions
ca: Preguntes

en: Randomize Options
ca: Ordre aleatori de les opcions

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
ca: Ordena de forma aleatòria les opcions de la part superior quan es mostren al formulari.

en: Randomize Questions
ca: Ordre aleatori de les preguntes

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
ca: Permet crear preguntes en format graella, caracteritzades per botons d'opcions.

en: Non-empty
ca: No-buit

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
ca: El marcatge et permet introduir HTML o lògica PHP personalitzades en el teu formulari.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha de poder escollir múltiples valors.

en: Listbox
ca: Llista de selecció

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
ca: Permet la creació de caselles de selecció, botons d'opcions, o menús desplegables.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
ca: Una àrea de text gran que permet una entrada de múltiples línies.

en: Basic textfield type.
ca: Tipus bàsic de camp de text.

en: Apply
ca: Aplica

en: is
ca: és

en: New Jersey
ca: Nova Jersey

en: New Mexico
ca: Nou Mèxic

en: New York
ca: Nova York

en: North Carolina
ca: Carolina del Nord

en: North Dakota
ca: Dakota del Nord

en: South Carolina
ca: Carolina del Sud

en: South Dakota
ca: Dakota del Sud

en: Above
ca: A sobre

en: Minimum
ca: Mínim

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: Grid
ca: Graella

en: < Previous
ca: < Anterior

en: Submission settings
ca: Paràmetres d'enviament

en: From name
ca: Nom del remitent

en: From address
ca: Adreça del remitent

en: E-mail template
ca: Plantilla del correu electrònic

en: Export format
ca: Format d'exportació

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: empty
ca: buit

en: District of Columbia
ca: Districte de Columbia

en: Offset
ca: Desplaçament

en: begins with
ca: comença per

en: contains
ca: conté

en: does not contain
ca: no conté

en: Print
ca: Impressió

en: Data
ca: Dades

en: Validation
ca: Validació

en: Available as block
ca: Disponible com a bloc

en: and
ca: i

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
ca: S'ha creat el nou webform %title. Afegiu nous camps al vostre webform amb el següent formulari.

en: Submission deleted.
ca: Enviament eliminat.

en: Step
ca: Increment

en: If
ca: Si

en: Redirect URL
ca: URL de redirecció

en: Resizable
ca: Redimensionable

en: hide
ca: amaga

en: Display format
ca: Format de la presentació

en: Custom template
ca: Plantilla personalitzada

en: Webform submissions
ca: Enviaments del Webform

en: IP address
ca: Adreça IP

en: E-mail to
ca: Envia un correu electrònic a

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ca: S'ha detectat una opció il·legal. Si us plau, contacteu amb l'administrador del lloc.

en: Illegal choice %choice in !name element.
ca: Elecció %choice il·legal a l'element !name.

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Delimited text
ca: Text delimitat

en: A file readable by Microsoft Excel.
ca: Un fitxer llegible pel Microsoft Excel.

en: Delimited text format
ca: Format del text delimitat

en: Comma (,)
ca: Coma (,)

en: Tab (\t)
ca: Tabulador (\t)

en: Semicolon (;)
ca: Punt i coma (;)

en: Colon (:)
ca: Dos punts (:)

en: Pipe (|)
ca: Barra (|)

en: Period (.)
ca: Punt (.)

en: Space ( )
ca: Espai ( )

en: ends with
ca: acaba per

en: View link
ca: Enllaç de consulta

en: is not
ca: no és

en: Delete link
ca: Enllaç d'esborrat

en: Draft
ca: Esborrany

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: 12-hour (am/pm)
ca: 12-hores (am/pm)

en: 24-hour
ca: 24-hores

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
ca: No hi ha trameses d'aquest formulari. <a href="!url">Visualitza aquest formulari</a>.

en: Sum
ca: Suma

en: is greater than
ca: és més gran que

en: is less than
ca: és menor que

en: Custom URL
ca: URL personalitzada

en: form
ca: formulari

en: Edit link
ca: Enllaç d'edició

en: The results of this submission may be viewed at:
ca: Els resultats d'aquesta tramesa es poden veure a:

en: New component name
ca: Nom del nou component

en: When adding a new component, the name field is required.
ca: Quan afegeixes un nou component, es requereix que el nom del camp.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
ca: Opcional. Pots organitzar el teu formulari col·locant aquest component a dins d'un altre conjunt de camps.

en: Component %name cloned.
ca: S'ha clonat el component %name.

en: Component %name updated.
ca: S'ha actualitzat el component %name.

en: New component %name added.
ca: S'ha afegit el nou component %name.

en: Delete the %name fieldset?
ca: Suprimir el conjunt de camps %name?

en: Delete the %name component?
ca: Suprimir el component %name?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
ca: Aquesta acció eliminarà immediatament el component %name del formulari web %webform. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Component %name deleted.
ca: S'ha suprimit el component %name.

en: Submissions for %user
ca: Enviaments de %user

en: Show !count results per page.
ca: Mostra !count resultats per pàgina.

en: Showing all results.
ca: Es mostren tots els resultats.

en: @total results total.
ca: @total resultats en total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
ca: Aquest és el delimitador utilitzat al fitxer CSV/TSV quan es descarreguen els resultats del Webform. Utilitzar tabulacions a l'exportació és el mètode més fiable per conservar els caràcters no llatins. Si voleu podeu canviar-lo per un altre caràcter segons el programa que feu servir per importar els resultats.

en: Submission Details
ca: Detalls de l'enviament

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
ca: Aquests permisos afecten a quins rols poden enviar aquest webform. Això no preveu l'accés a la pàgina del webform. Si necessiteu preveure l'accés a la pàgina del webform sencera, utilitzeu un mòdul d'accés del contingut com el <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> o el <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
ca: Rols que poden enviar aquest webform

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
ca: De forma predeterminada el botó d'enviament d'aquest formulari tindrà l'etiqueta <em>Envia</em>. Introduïu un nou títol aquí per a sobreescriure el predeterminat.

en: The entered email address %address is not a valid address.
ca: L'adreça de correu electrònic introduïda %address no és una adreça vàlida.

en: Submissions for this form are closed.
ca: Els enviaments per aquest formulari estan tancats.

en: You do not have permission to view this form.
ca: No teniu permisos per veure aquest formulari.

en: You have already submitted this form.
ca: Ja heu enviat aquest formulari.

en: You may not submit another entry at this time.
ca: No podeu trametre cap nova entrada en aquest moment.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
ca: <a href="!url">Visualitza les trameses anteriors</a>.

en: Available components
ca: Components disponibles

en: Default e-mail values
ca: Valors de correu electrònic predeterminats

en: The default sender name which is used along with the default from address.
ca: El nom predeterminat utilitzat juntament amb l'adreça predeterminada del remitent.

en: Default subject
ca: Assumpte predeterminat

en: Default export format
ca: Format d'exportació per defecte

en: Form: !form
ca: Formulari: !form

en: Submission updated.
ca: Enviament actualitzat.

en: Thank you, your submission has been received.
ca: Gràcies, l'enviament s'ha realitzat correctament.

en: Token values
ca: Valors dels tokens

en: Webform confirmation
ca: Confirmació del webform

en: Form components
ca: Components del formulari

en: Webform submission
ca: Enviament del Webform

en: Website timezone
ca: Fús horari del lloc web

en: User timezone
ca: Zona horària de l'usuari

en: Use a textfield for year
ca: Utilitza un camp de text per l'any

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
ca: Si està marcat, el camp de data generat utilitzarà un camp de text per a l'any. En cas contrari, s'utilitzarà una llista de selecció.

en: Leaving blank will use the default size.
ca: Si el deixeu en blanc s'utilitzarà la mida predeterminada.

en: %value is not a valid email address.
ca: '%value' no és una adreça de correu electrònic vàlida.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
ca: Els conjunts de camps us permeten organitzar diversos camps en grups.

en: Filesize (KB)
ca: Mide del fitxer (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
ca: Un camp que no és visible per l'usuari, però és registrat amb l'enviament.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
ca: Mostra un text com a HTML; no genera cap camp.

en: Make this field resizable by the user.
ca: Fes aquest camp redimensionable per l'usuari.

en: Examples: $, #, -.
ca: Exemples: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
ca: Exemples: lb, kg, %.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: Placeholder
ca: Marcador

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Fieldset
ca: Conjunt de camps

en: Textarea
ca: Àrea de text

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ca: !name no pot ser més llarg de %max caràcters i actualment és de %length caràcters.

en: Illegal choice %choice in %name element.
ca: Opció il·legal %choice a l'element %name.

en: Progress indicator
ca: Indicador de progrés

en: Bar with progress meter
ca: Barra amb indicador de progrés

en: Throbber
ca: Icona de càrrega

en: Days of the week
ca: Dies de la setmana

en: is empty
ca: és buit

en: Form settings
ca: Configuració del formulari

en: Custom label
ca: Etiqueta personalitzada

en: Unique
ca: Únic

en: Progress bar
ca: Barra de progrés

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as today, +2 months, and Dec 9 2004 are all valid.
ca: Accepta qualsevol data en qualsevol <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">Format de data d'entrada GNU</a>. Textos com today, +2 months o Dec 9 2004 són tots vàlids.

en: Accepts a time in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as now, +2 hours, and 10:30pm are all valid.
ca: Accepta qualsevol data en qualsevol <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">Format de data d'entrada GNU</a>. Textos com now, +2 hours o 10:30pm són tots vàlids.

en: Serial number
ca: Número de sèrie

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: Upload destination
ca: Destí de les càrregues

en: E-mails
ca: Correus electrònics

en: Webform enables nodes to have attached forms and questionnaires.
ca: El Webform habilita la possibilitat de tenir formularis i qüestionaris associats a nodes.

en: To add one, create a !types piece of content.
ca: Per afegir-ne un, crea un contingut del tipus !types.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
ca: Actualment el Webform no està habilitat en cap tipus de contingut.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
ca: Aquesta pàgina llista tot el contingut del lloc que podria tenir un formulari associat.

en: Webform-enabled piece of content
ca: Contingut amb webform habilitat

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
ca: Aneu a la pàgina de <a href="!url">paràmetres del Webform </a>i habiliteu el Webform com a mínim en un tipus de contingut.

en: Optional: Enable Webform on multiple types by visiting the <a href="!url">Webform settings</a> page.
ca: Opcional: Habiliteu Webform a múltiples tipus de continguts anant a la pàgina de <a href="!url">paràmetres del Webform</a>.

en: A special textfield that accepts e-mail addresses.
ca: Un camp de text especial que accepta adreces de correu electrònic.

en: Allow users to upload files of configurable types.
ca: Permet als usuaris pujar fitxers de tipus configurables.

en: Page break
ca: Salt de pàgina

en: Organize forms into multiple pages.
ca: Organitza els formularis en diferents pàgines.

en: Select options
ca: Selecció d'opcions

en: Value of !component
ca: Valor de !component

en: Value of "!component"
ca: Valor de "!component"

en: Webform settings
ca: Paràmetres del Webform

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
ca: Comprova que tots els valors introduïts en aquest camp són únics. No es permet utilitzar el mateix valor dues vegades.

en: Other...
ca: Altres...

en: Allow "Other..." option
ca: Permetre opció "Altres..."

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu permetre als usuaris entrar una opció que no estigui al llistat.

en: Text for "Other..." option
ca: Text per l'opció "Altres..."

en: If allowing other options, enter text to be used for other-enabling option.
ca: Si es permeten altres opcions, escriviu el text que s'utilitzarà per activar les altres opcions.

en: Randomize options
ca: Ordre aleatori de les opcions

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
ca: Ordena de forma aleatòria les opcions al mostrar-les al formulari.

en: Maximum length of the textfield value.
ca: Longitud màxima del valor de camp de text.

en: E-mail address format
ca: Format de l'adreça de correu electrònic

en: Long format: "Example Name" &lt;name@example.com&gt;
ca: Format llarg: "Nom Exemple" &lt;nom@example.com&gt;

en: Short format: name@example.com
ca: Format curt: nom@example.com

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
ca: Actualment no hi ha cap formulari web al vostre lloc. Creeu un !types.

en: Include all components
ca: Inclou tots els components

en: Component value
ca: Valor d'un component

en: Currently not sending e-mails, add an e-mail recipient below.
ca: Actualment no s'estan enviant correus electrònics, afegiu una adreça de correu electrònic a continuació.

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Any email, select, or hidden form element may be selected as the recipient address. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
ca: Els enviaments del formulari seran enviats per correu electrònic a aquesta adreça. Qualsevol camp de correu electrònic, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com adreça del destinatari. Es poden definir múltiples adreces separant-les amb comes.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com assumpte dels correus electrònics.

en: Any email, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com adreça del remitent dels correus electrònics.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the sender's name for e-mails.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com nom del remitent dels correus electrònics.

en: No available components
ca: No hi ha components disponibles

en: An e-mail template can customize the display of e-mails.
ca: Una plantilla de correu electrònic permet personalitzar la visualització de missatges de correu electrònic.

en: Included e-mail values
ca: Valors inclosos al correu electrònic

en: Save e-mail settings
ca: Desa els paràmetres del correu electrònic

en: E-mail header details
ca: Detalls de la capçalera dels correus

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
ca: Al afegir un nou correu electrònic personalitzat, el camp correu electrònic és obligatori.

en: Confirmation message
ca: Missatge de confirmació

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
ca: Adreça URL a la que redireccionar un cop s'ha fet l'enviament de dades correctament.

en: Limit the number of submissions <em>per user</em>. A user is identified by their user login if logged-in, or by their IP Address and Cookie if anonymous. Use of cookies may be modified in the global <a href="!url">Webform settings</a>.
ca: Limiteu el nombre d'enviament <em>per usuari</em>. Un usuari s'identifica pel seu nom d'usuari si ha iniciat sessió, o per la seva adreça IP i una cookie si és anònim. L'ús de cookies pot ser modificat als <a href="!url">paràmetres globals del Webform</a>.

en: Submission access
ca: Accés a l'enviament

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
ca: Mostra la notificació de l'enviament previ que apareix quan els usuaris han enviat anteriorment aquest formulari.

en: The entered URL is not a valid address.
ca: L'adreça URL introduïda no és una adreça vàlida.

en: The form settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres del formulari.

en: Your submissions
ca: Els teus enviaments

en: Select list options
ca: Opcions de la llista de selecció

en: Select list format
ca: Format de la llista de selecció

en: Separate
ca: Separa

en: Submission ID
ca: Identificador d'enviament

en: Included export components
ca: Components a exportar inclosos

en: The selected components will be included in the export.
ca: Els components seleccionats seran inclosos en l'exportació.

en: Option A
ca: Opció A

en: Option B
ca: Opció B

en: Option C
ca: Opció C

en: Separate options are more suitable for building reports, graphs, and statistics in a spreadsheet application.
ca: L'opció separada és més adequada per a la creació d'informes, gràfiques i estadístiques en una aplicació de full de càlcul.

en: My select list
ca: La meva llista de selecció

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
ca: L'opció compacta és més adequada per a la importació de dades a altres sistemes.

en: Whether or not the submission is a draft.
ca: Independentment de si la presentació és un esborrany.

en: The date this submission was submitted.
ca: Data en la que es va realitzar l'enviament.

en: Remote address
ca: Adreça remota

en: The remote IP address of the user that submitted this submission.
ca: L'adreça IP remota de l'usuari que ha realitzat aquest enviament.

en: Provide a simple link to view the submission.
ca: Proporciona un enllaç per visualitzar l'enviament.

en: Provide a simple link to edit the submission.
ca: Proporciona un enllaç per editar l'enviament.

en: Provide a simple link to delete the submission.
ca: Proporciona un enllaç per suprimir l'enviament.

en: Webform submission count
ca: Recompte de Webforms tramesos

en: The number of webform submissions on this node.
ca: El número d'enviaments de Webform d'aquest node.

en: The number of webform submissions for this user.
ca: El número d'enviaments de formulari per aquest usuari.

en: Webform form body
ca: Cos del formulari Webform

en: The Webform form body display for this node.
ca: La visualització del cos del formulari Webform d'aquest node.

en: draft
ca: esborrany

en: @name form
ca: @name formulari

en: Access all webform results
ca: Accediu a tots els resultats del formulari

en: Access own webform results
ca: Accedeix als resultats propis de webform

en: Edit all webform submissions
ca: Edita tots els webforms tramesos

en: Delete all webform submissions
ca: Elimina tots els webforms tramesos

en: Access own webform submissions
ca: Accedeix a tots els webforms propis tramesos

en: Edit own webform submissions
ca: Edita tots els webforms propis tramesos

en: Delete own webform submissions
ca: Elimina tots els webforms propis tramesos

en: Default: %value
ca: Per defecte: %value

en: Webform client form.
ca: Formulari client Webform.

en: Default value timezone
ca: Zona horària per defecte

en: Options to select across the top. Usually these are ratings such as "poor" through "excellent" or "strongly disagree" through "strongly agree".
ca: Opcions per seleccionar a la part superior. Normalment es tracta de qualificacions de "pobre" a "excel·lent" o de "molt en desacord" a "totalment d'acord".

en: Customize option keys (Advanced)
ca: Personalitza les claus de les opcions (Avançat)

en: Questions list down the side of the grid.
ca: Llista de preguntes al costat de la graella

en: Customize question keys (Advanced)
ca: Personalitza les claus de les preguntes (Avançat)

en: Load a pre-built option list
ca: Carrega una llista d'opcions pre-construïda

en: Use a pre-built list of options rather than entering options manually. Options will not be editable if using pre-built list.
ca: Utilitzeu una llista pre-construïda d'opcions en lloc d'entrar les opcions manualment. Les opcions no seran editables si s'utilitza la llista de pre-construïda.

en: Customize keys (Advanced)
ca: Personalitza les claus (Avançat)

en: Edit component: @name
ca: Edita el component: @name

en: US states
ca: Estats dels EUA

en: Northern Marianas Islands
ca: Illes Mariannes del Nord

en: Enable popup calendar
ca: Habilita el calendari emergent

en: Enable a JavaScript date picker next to the date field.
ca: Habilitar un selector de dates en JavaScript costat del camp de data.

en: Open popup calendar
ca: Obre calendari en finestra emergent

en: Submitter
ca: Remitent

en: is not empty
ca: no és buit

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Webform: !title
ca: Formulari web: !title

en: Form only
ca: Només formulari

en: Send all e-mails in the default format
ca: Envia tots els correus en el format per defecte

en: Send e-mail as HTML
ca: Envia correu electrònic com HTML

en: Include files as attachments
ca: Inclou els fitxers com adjunts

en: Redirection location
ca: Destí de la redirecció

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
ca: Escolliu on redireccionar l'usuari després d'un enviament amb èxit.

en: Confirmation page
ca: Pàgina de confirmació

en: No redirect (reload current page)
ca: Sense redirecció (torna a carregar la pàgina actual)

en: If enabled this webform will be available as a block.
ca: Si s'habilita, aquest webform estarà disponible com a bloc.

en: A valid URL is required for custom redirection.
ca: És obligatori introduir una URL vàlida per a la redirecció personalitzada.

en: Select keys
ca: Tria les claus

en: Full, human-readable options (values)
ca: Complet, opcions llegibles per humans (valors)

en: Short, raw options (keys)
ca: Curt, sense format (claus)

en: Choose which part of options should be displayed from key|value pairs.
ca: Trieu quina part de les opcions ha de mostrar-se de les parelles clau|valor.

en: Webform edit link
ca: Enllaç d'edició del Webform

en: Provide a simple link to edit the webform components and configuration.
ca: Proporciona un enllaç per editar els components i configuració d'un Webform.

en: Webform results link
ca: Enllaç als resultats del Webform

en: Provide a simple link to view the results of a webform.
ca: Proporciona un enllaç per visualitzar els resultats d'un Webform.

en: edit webform
ca: edita el formulari web

en: Decimal places
ca: Nombre de decimals

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if doing custom form processing.
ca: Introduïu una clau llegible-per-la-màquina per aquest element de formulari. Només pot contenir caràcters alfanumèrics i guions baixos. Aquesta clau s'utilitzarà com atribut nom d'aquest element de formulari. Aquest valor no té cap efecte sobre la forma en que es desen les dades, però pot ser útil si feu algun processament personalitzat del formulari.

en: Status of this form
ca: Estat d'aquest formulari

en: Closing a form prevents any further submissions by any users.
ca: Tancant un formulari preveniu qualsevol enviament addicional per part de qualsevol usuari.

en: The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
ca: El rol %authenticated aplica a qualsevol usuari que hagi iniciat sessió al lloc, independentment dels altres rols assignats.

en: 5 minute
ca: 5 minuts

en: 15 minute
ca: 15 minuts

en: Resend e-mails
ca: Reenvia e-mails

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
ca: Enviament desat. Podeu tornar al formulari més endavant i aquest restaurarà els valors actuals.

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
ca: <strong>Les parelles clau-valor HAN d'especificar-se com "clau_segura|Opció llegible"</strong>. Està recomanat usar només caràcters alfanumèrics i guions baixos a les claus. Una opció per línia. Els grups d'opcions es poden especificar amb &lt;Nom del grup&gt;. Es pot usar &lt;&gt; per afegir elements a l'arrel del menú després d'haver especificat un grup.

en: Show "Save draft" button
ca: Mostra el botó "Desa l'esborrany"

en: Allow your users to save and finish the form later. This option is available only for authenticated users.
ca: Permeteu als vostres usuaris desar i finalitzar el formulari més tard. Aquesta opció només està disponible per als usuaris autenticats.

en: You must select at least one email address to resend submission.
ca: Heu de seleccionar almenys una adreça de correu electrònic per tornar a enviar les dades.

en: This webform is currently not setup to send emails.
ca: Aquest formulari no està actualment configurat per enviar correus electrònics.

en: Master
ca: Mestre

en: Submission
ca: Enviament

en: Label display
ca: Presentació de l'etiqueta

en: Determines the placement of the component's label.
ca: Determina l'emplaçament de l'etiqueta del component.

en: Hide label
ca: Amaga l'etiqueta

en: Do not display the label of this component.
ca: No mostris l'etiqueta d'aquest component.

en: Save component
ca: Desa el component

en: Use replacement tokens from the first row
ca: Utilitza tokens de reemplaçament des de la primera fila

en: Element type
ca: Tipus d'element

en: The earliest date that may be entered into the field.
ca: La data més antiga que es pot introduir en el camp.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.
ca: Accepta qualsevol data en qualsevol <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">Format de data d'entrada GNU</a>.

en: The latest date that may be entered into the field.
ca: L'última data que es pot introduir en el camp.

en: The entered date must be @end_date or earlier.
ca: La data introduïda ha de ser @end_date o anterior.

en: Submissions generated from Webform forms.
ca: Enviaments generats per formularis Webform.

en: 10 minute
ca: 10 minuts

en: 30 minute
ca: 30 minuts

en: Private fields are shown only to users with results access.
ca: Els camps privats només es mostren als usuaris amb accés als resultats.

en: Download range options
ca: Opcions del rang de descàrrega

en: All submissions
ca: Tots els enviaments

en: Only new submissions since your last download
ca: Únicament els nous enviaments des de l'última descàrrega de dades

en: Only the latest
ca: Només els darrers

en: All submissions starting from
ca: Tots els enviaments començant des de

en: All values
ca: Tots els valors

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ca: La icona de càrrega no mostra l'estat de les càrregues però ocupa menys espai. La barra de progrés és útil per controlar el progrés de les càrregues grans.

en: Minute increments
ca: Increment dels minuts

en: This form has received the maximum number of entries.
ca: Aquesta formulari ja ha rebut el nombre màxim d'entrades.

en: Total submissions limit
ca: Límit d'enviaments total

en: Limit the total number of allowed submissions.
ca: Limiteu el nombre total d'enviaments permesos.

en: Per user submission limit
ca: Límit d'enviaments per usuari

en: Limit each user to !count submission(s) !timespan
ca: Limiteu cada usuari a !count enviament(s) !timespan

en: Limit to !count total submission(s) !timespan
ca: Limiteu a !count enviament(s) !timespan en total

en: Start submission number is required.
ca: El número d'inici d'enviaments és obligatori.

en: Start submission number must be numeric.
ca: El número d'inici d'enviaments ha de ser numèric.

en: Start submission number must be greater than 0.
ca: El número d'inici d'enviaments ha de ser major de 0.

en: End submission number must be numeric.
ca: El número final d'enviaments ha de ser numèric.

en: End submission number must be greater than 0.
ca: Número d'enviament final ha de ser major de 0.

en: End submission number may not be less than Start submission number.
ca: El número d'enviament final no potser més petit que el número d'enviament inicial.

en: @count new since @date
ca: @count nous des del @date

en: Only the latest !number submissions
ca: Només els últims !number enviaments

en: All submissions starting from: !start and optionally to: !end
ca: Tots els enviaments començant des de: !start i opcionalment fins a: !end

en: Webform Node
ca: Node Webform

en: The user who sent the webform submission.
ca: L'usuari que ha enviat el Webform.

en: Webform Submission User
ca: Usuari que ha enviat el Webform

en: Webform submissions of the given Webform node.
ca: Enviaments del Webform del node Webform seleccionat.

en: Webform Submission
ca: Enviament Webform

en: Webform submissions of the given user.
ca: Enviaments del Webform de l'usuari seleccionat.

en: Progress bar style
ca: Estil de la barra de progrés

en: Date submitted
ca: Data d'enviament

en: A numeric input field (either as textfield or select list).
ca: Un camp d'entrada numèric (camp de text o menú desplegable).

en: Enter the max file size a user may upload such as 2 MB or 800 KB. Your server has a max upload size of @size.
ca: Introdueix la mida màxima d'arxiu que un usuari pot carregar com per exemple 2 MB o 800 KB. El servidor permet una mida màxima de càrrega de @size.

en: Private file storage has significantly more overhead than public files, but restricts file access to users who can view submissions.
ca: L'emmagatzematge d'arxius privats implica una major sobrecàrrega del sistema que els arxius públics, però permet restringir l'accés dels arxius als usuaris que poden veure els enviament.

en: Upload directory
ca: Directori de càrrega

en: You may optionally specify a sub-directory to store your files.
ca: Opcionalment pots especificar un sub-directori per emmagatzemar els fitxers.

en: Secure value (allows use of all tokens)
ca: Valor segur (permet l'ús de tots els tokens)

en: Hidden element (less secure, changeable via JavaScript)
ca: Element ocult (menys segur, modificable via JavaScript)

en: Hidden type
ca: Tipus d'ocult

en: Both types of hidden fields are not shown to end-users. Using a <em>Secure value</em> allows the use of <em>all tokens</em>, even for anonymous users.
ca: Tots dos tipus de camps ocults no es mostren als usuaris finals. Utilitzant el Valor segur et permet l'ús de tots els tokens, fins i tot per a usuaris anònims.

en: A minimum and maximum value are required if displaying as a select.
ca: Es requereix un valor mínim i màxim si es presenten com una llista de selecció.

en: Automatic will display up to @count decimals places if needed. A value of "2" is common to format currency amounts.
ca: Automàticament es mostraran fins a @count decimals si es necessita. Un valor de "2" es comú pel format de moneda.

en: Permit only integer values as input. e.g. 12.34 would be invalid.
ca: Només permet valors enters d'entrada, per exemple 12,34 serà invàlid.

en: Minimum numeric value. e.g. 0 would ensure positive numbers.
ca: Valor numèric mínim. Per exemple, el 0 asseguraria nombres positius.

en: Maximum numeric value. This may also determine the display width of your field.
ca: Valor numèric màxim. Això també pot determinar l'amplada del camp.

en: Limit options to a specific increment. e.g. a step of "5" would allow values 5, 10, 15, etc.
ca: Limita les opcions especificant un increment. Per exemple, un increment de "5" permetrà els valors 5, 10, 15, etc.

en: Exclude zero
ca: Exclou el zero

en: Exclude entries of zero (or blank) when counting submissions to calculate average and standard deviation.
ca: Exclou les entrades amb zeros (o blanc) quan es contin els enviaments per calcular la mitjana i la desviació estàndard.

en: Average !mu excluding zeros/blanks
ca: Mitjana !mu excloent zeros/blancs

en: sample
ca: exemple

en: Average !mu including zeros/blanks
ca: Mitjana !mu incloent zeros/blancs

en: population
ca: població

en: Zero/blank
ca: Zero/blanc

en: More stats »
ca: Més estadístiques »

en: Normal Distribution
ca: Distribució normal

en: Boundary
ca: Límit

en: % of !description
ca: % de !description

en: !low to !high
ca: !low a !high

en: Standard deviation (!sigma)
ca: Desviació estàndard (!sigma)

en: Minimum must be numeric.
ca: El mínim ha de ser numèric.

en: Maximum must be numeric.
ca: El màxim ha de ser numèric.

en: Max upload size
ca: Tamany màxim de pujada

en: Web images
ca: Imatges web

en: Desktop images
ca: Imatges d'escriptori

en: Additional extensions
ca: Extensions adicionals

en: The date the webform was submitted.
ca: La data quan el webform va ser enviat.

en: Prefix text placed to the left of the field
ca: Prefix situat a l'esquerra del camp

en: Postfix text placed to the right of the field
ca: Sufix situat a la dreta del camp

en: Next page button label
ca: Etiqueta del botó de pàgina següent

en: This is used for the <em>Next Page</em> button on the page before this page break. Default: <em>Next Page &gt;</em>
ca: Això s'utilitza pel botó de "Pàgina següent" de la pàgina anterior a aquest salt de pàgina. Per defecte: Pàgina següent &gt;

en: Check this option if you want the select component to be displayed as a select list box instead of radio buttons or checkboxes. Option groups (nested options) are only supported with listbox components.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu que el component de selecció que es mostri com una llista de selecció en lloc de botons d'opció o caselles de verificació. Els grups d'opcions (opcions niades) només són compatibles amb el component de llista de selecció.

en: Width of the textarea in columns. This property might not have a visual impact depending on the CSS of your site.
ca: Ample de l'àrea de text en columnes. Aquesta propietat podria no tenir un impacte visual depenent del CSS del seu lloc.

en: Height of the textarea in rows.
ca: Alçada de l'àrea de text en files.

en: The open or closed status of a webform.
ca: L'estat obert o tancat del Webform.

en: Open/Closed
ca: Obert/Tancat

en: Prefix text placed to the left of the textfield
ca: Text de prefix col·locat a l'esquerra del camp de text

en: Postfix text placed to the right of the textfield
ca: Text de sufix col·locat a la dreta del camp de text

en: Tokens related to webform submissions.
ca: Comodins relacionats amb els enviaments del webform.

en: The unique indentifier for the webform submission.
ca: L'identificador únic per a l'enviament del webform.

en: The IP address that was used when submitting the webform.
ca: L'adreça IP que es va utilitzar per enviar el webform.

en: The user that submitted the webform result.
ca: L'usuari que ha enviat el resultat del webform.

en: Webform submission values
ca: Valors de l'enviament del Webform

en: Submitted on [submission:date:long]
ca: Enviat el [submission:date:long]

en: Submitted by user: [submission:user]
ca: Enviat per l'usuari: [submission:user]

en: Submit button label
ca: Etiqueta del botó d'enviament

en: Conditionals may be used to hide or show certain components (or entire pages!) based on the value of other components.
ca: Els condicionals es poden utilitzar per amagar o mostrar certs components (o pàgines senceres) a partir del valor d'altres components.

en: Conditionals
ca: Condicionals

en: Save conditions
ca: Desa les condicions

en: Conditionals for %title saved.
ca: Les condicions per %title s'han desat.

en: Add a new condition:
ca: Afegeix una nova condició:

en: And/or
ca: I/o

en: then !action !target
ca: llavors !action !target

en: is blank
ca: és blanc

en: is not blank
ca: no és blanc

en: is on
ca: està a sobre

en: is before
ca: està abans

en: is after
ca: està després

en: is at
ca: està a

en: @format or valid date
ca: @format o una data vàlida

en: HH:MMam or valid time
ca: HH:MMam o una hora vàlida

en: Webform results
ca: Resultats del Webform

en: The selected components will be included in the [submission:values] token. Individual values may still be printed if explicitly specified as a [submission:values:?] in the template.
ca: Els components seleccionats s'inclouran en el comodí [submission:values]. Els valors individuals encara es poden mostrar si s'especifica explícitament com a [submission:values:?] a la plantilla.

en: There are no conditional actions on this form.
ca: No hi ha accions condicionals en aquest formulari.

en: Submission Data
ca: Informació de l'enviament

en: Data field
ca: Camp de dades

en: Value (raw)
ca: Valor (raw)

en: Value delta
ca: Valor delta

en: Webform node
ca: Node del webform

en: Webform NID is required.
ca: Es requereix el NID del formulari web.

en: The specified node is not valid.
ca: El node especificat no és vàlid

en: No label
ca: Sense etiqueta

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, separated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
ca: Introdueix una llista addicional d'extensions de fitxers per aquest camp de pujada, separades per comes. Les extensions introduïdes s'afegiran a les marcades en els elements anteriors.

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
ca: El marcador es mostrarà en el camp fins que l'usuari comenci a entrar un valor.

en: The component positions and required values have been updated.
ca: Les posicions dels components i valors obligatoris s'han actualitzat.

en: Wrapper CSS classes
ca: Classes CSS de l'embolcall

en: Apply a class to the wrapper around both the field and its label. Separate multiple by spaces.
ca: Aplica una classe a l'embolcall del camp i de la seva etiqueta. Separa múltiples classes per espais.

en: Apply a class to the field. Separate multiple by spaces.
ca: Aplica una classe al camp. Separa múltiples classes per espais.

en: Column header format
ca: Format de la capçalera

en: Choose whether to show the label or field key in each column header.
ca: Trieu si voleu mostrar l'etiqueta o la clau del camp a la capçalera de cada columna.

en: Address: !email
ca: Correu: !email

en: Component value: !component
ca: Valor del component: !component

en: Show progress bar
ca: Mostra la barra de progrés

en: Show page number as number of completed (i.e. Page 1 of 10)
ca: Mostrar el número de pàgina com el nombre de completat (per exemple Pàgina 1 de 10)

en: Show percentage completed (i.e. 10%)
ca: Mostra el percentatge completat (per exemple 10%)

en: Show page labels from page break components
ca: Mostra les etiquetes del component de salt de pàgina

en: Include confirmation page in progress bar
ca: Inclou la pàgina de confirmació a la barra de progrés

en: Choose how the progress bar should be displayed for multi-page forms.
ca: Tria com s'ha de mostrar la barra de progrés als formularis amb diverses pàgines.

en: First page label
ca: Etiqueta de la primera pàgina

en: Confirmation page label
ca: Etiqueta de la pàgina de confirmació

en: The first page label in the progress bar. Subseqent pages are titled by their page break label.
ca: L'etiqueta de la primera pàgina a la barra de progrés. Les següents pàgines es titulen segons l'etiqueta del salt de pàgina.

en: Show the notification about previous submissions
ca: Mostra la notificació sobre enviament previs

en: Page @start of @end
ca: Pàgina @start de @end

en: To use Webform, please enable it on at least one <a href="!url">content type</a>.
ca: Per utilitza Webform, si us plau activa'l almenys en un <a href="!url">tipus de continguts</a>.

en: In-depth analysis
ca: Anàlisi en profunditat

en: This page shows analysis of submitted data, such as the number of submissions per component value, calculations, and averages. Additional components may be added under the "Add analysis components" fieldset.
ca: Aquesta pàgina mostra l'anàlisi de les dades enviades com ara el nombre d'enviaments per valor d'un component, càlculs i mitjanes. Els components addicionals es poden afegir amb l'opció "Afegir components d'anàlisi".

en: Add analysis components
ca: Afegir components d'anàlisi

en: The selected components will be included on the analysis page.
ca: Els components seleccionats s'inclouran a la pàgina d'anàlisi.

en: Update analysis display
ca: Actualitza la pantalla d'anàlisis

en: Please review your submission. Your submission is not complete until you press the "!button" button!
ca: Si us plau comprova el teu enviament. L'enviament no es completarà fins que premis el botó "!button"!

en: !part in !name is missing.
ca: !part de !name no s'ha trobat.

en: Previous page button label
ca: Etiqueta del botó de pàgina anterior

en: This is used for the <em>Previous Page</em> button on the page after this page break. Default: <em>&lt; Prev Page</em>
ca: Això s'utilitza pel botó de "Pàgina anterior" de la pàgina anterior a aquest salt de pàgina. Per defecte: &lt; Pàgina anterior

en: Preview page
ca: Pàgina de vista prèvia

en: Enable preview page
ca: Habilitar la pàgina de vista prèvia

en: Add a page for previewing the form before submitting.
ca: Afegeix una pàgina per a una vista prèvia del formulari abans d'enviar.

en: Preview page title
ca: Títol de la pàgina de vista prèvia

en: Please review your submission. Your submission is not complete until you press the "@button" button!
ca: Si us plau comprova el teu enviament. L'enviament no es completarà fins que premis el botó "@button"!

en: The serial number of this webform submission.
ca: El número de sèrie d'aquest enviament del webform.

en: The subject of the conditional cannot be the same as the component that is shown or hidden (%target).
ca: L'objecte de la condició no pot ser el mateix que el component que es mostra o s'oculta (%target).

en: Next submission number
ca: Nombre del següent enviament

en: The value of the next submission number. This is usually 1 when you start and will go up with each form submission.
ca: El valor del nombre del següent enviament. Això sol ser 1 quan s'inicia i augmentarà amb cada enviament del formulari.

en: Last downloaded end submission number: !serial.
ca: Darrer número d'enviament descarregat: !serial.

en: Automatically save as draft between pages and when there are validation errors
ca: Desa automàticament un esborrany entre les pàgines que hi ha errors de validació

en: Automatically save partial submissions when users click the "Next" or "Previous" buttons in a multipage form or when validation errors prevent form submission.
ca: Desa automàticament els enviaments parcials quan els usuaris fan clic als botons "Anterior" o "Següent" d'un formulari amb diverses pàgines o quan els errors de validació impedeixin l'enviament.

en: Showing @start - @end of @total
ca: Mostrant @start - @end de @total
