Webform (7.x-4.21) - en to pl translation catalogue (97 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Value
pl: Wartość

en: Is
pl: jest

en: more
pl: więcej

en: required
pl: wymagane

en: Action
pl: Akcja

en: Download
pl: Pobierz

en: view
pl: przeglądaj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Number
pl: Liczba

en: edit
pl: edytuj

en: View
pl: Widok

en: Display mode
pl: Tryb wyświetlania

en: Components
pl: Komponenty

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: User
pl: Użytkownik

en: Created
pl: Utworzono

en: Data type
pl: Typ danych

en: All
pl: Wszystko

en: Submitted
pl: Przesłano

en: Is not
pl: Nie jest

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Desc
pl: Malejąco

en: Table
pl: Tabela

en: String
pl: Napis

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Clear
pl: Wyczyść

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Source
pl: Źródło

en: is equal to
pl: jest równe do

en: is not equal to
pl: nie jest równe do

en: Greater than
pl: Większy niż

en: Less than
pl: Mniejszy niż

en: or
pl: lub

en: Submissions
pl: Zgłoszenia

en: Analysis
pl: Analiza

en: Apply
pl: Zastosuj

en: is
pl: to

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: begins with
pl: zaczyna się

en: contains
pl: zawiera

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: and
pl: i

en: Target
pl: Cel

en: If
pl: Jeśli

en: Display format
pl: Format wyświetlania

en: IP address
pl: Adres IP

en: ends with
pl: kończy się na

en: is not
pl: nie jest

en: is greater than
pl: jest wieksze niż

en: is less than
pl: jest mniejsze niż

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: is empty
pl: jest pusty

en: Custom label
pl: Własna etykieta

en: Serial number
pl: Numer seryjny

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: Submission ID
pl: ID zgłoszenia

en: Submitter
pl: Dodał(a)

en: is not empty
pl: nie jest pusty

en: Date modified
pl: Data modyfikacji

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Submission
pl: Zgłoszenie

en: Use replacement tokens from the first row
pl: Użyj wzorców podstawiania z pierwszego rzędu

en: Webform Submission User
pl: Użytkownik zgłoszenia formularza

en: Date submitted
pl: Data dodania

en: Tokens related to webform submissions.
pl: Wzorce związane ze zgłoszeniami formularza.

en: The unique indentifier for the webform submission.
pl: Unikalny identyfikator zgłoszenia formularza.

en: The IP address that was used when submitting the webform.
pl: Adres IP użyty podczas wysyłania formularza.

en: The user that submitted the webform result.
pl: Użytkownik, który wysłał wynik formularza.

en: Webform submission values
pl: Wartości zgłoszeń formularza

en: Save conditions
pl: Zapisz warunki

en: Conditionals for %title saved.
pl: Zapisano instrukcje warunkowe dla %title.

en: And/or
pl: I/lub

en: is blank
pl: jest puste

en: is not blank
pl: nie jest puste

en: is on
pl: jest równe

en: is before
pl: jest przed

en: is after
pl: jest po

en: is at
pl: jest równa

en: @format or valid date
pl: @format lub prawidłowa data

en: There are no conditional actions on this form.
pl: Nie istnieją żadne instrukcje warunkowe dla tego formularza.

en: Use component label
pl: Użyj etykiety komponentu

en: No label
pl: Brak etykiety

en: Page @start of @end
pl: Strona @start z @end

en: The serial number of this webform submission.
pl: Numer seryjny tego zgłoszenia formularza

en: Webform tokens related to the submission's URL.
pl: Wzorce formularza powiązane z adresem URL zgłoszenia.

en: Webform tokens related to the submission's Edit URL.
pl: Wzorce formularza powiązane z Edycją adresu URL zgłoszenia.
