Webform (7.x-4.21) - en to ru translation catalogue (93 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Is
ru: Это

en: more
ru: ещё

en: required
ru: обязательно

en: Action
ru: Действие

en: Download
ru: Скачать

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Number
ru: Число

en: edit
ru: изменить

en: View
ru: Просмотр

en: Display mode
ru: Режим отображения

en: Components
ru: Компоненты

en: Before
ru: До

en: After
ru: После

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Data type
ru: Тип данных

en: All
ru: Все

en: Submitted
ru: Отправлено

en: This field is required.
ru: Это поле обязательно для заполнения.

en: Plain text
ru: Простой текст

en: Serial Number
ru: Серийный номер

en: Desc
ru: По убыванию

en: Table
ru: Таблица

en: String
ru: Строка

en: Argument
ru: Аргумент

en: Operator
ru: Оператор

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Clear
ru: Очистить

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Source
ru: Источник

en: is equal to
ru: равно

en: is not equal to
ru: не равно

en: Greater than
ru: Больше чем

en: Less than
ru: Меньше чем

en: or
ru: или

en: Submissions
ru: Отправления

en: Analysis
ru: Анализ

en: webform
ru: веб-форма

en: Apply
ru: Применить

en: is
ru: =

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: begins with
ru: начинается с

en: contains
ru: содержит

en: does not contain
ru: не содержит

en: and
ru: и

en: Target
ru: Цель

en: If
ru: Если

en: Display format
ru: Формат отображения

en: shown
ru: показано

en: IP address
ru: IP-адрес

en: ends with
ru: оканчивается на

en: is greater than
ru: больше, чем

en: is less than
ru: меньше, чем

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: is empty
ru: если пусто

en: Custom label
ru: Собственная метка

en: Serial number
ru: Серийный номер

en: Edit URL
ru: Редактировать URL

en: Submission ID
ru: ID отправления

en: Access token
ru: Ключ доступа

en: Submitter
ru: Отправитель

en: Date modified
ru: Дата изменения

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Submission
ru: Отправление

en: Use replacement tokens from the first row
ru: Использовать шаблон подстановки из первой строки

en: Date submitted
ru: Дата отправки

en: Tokens related to webform submissions.
ru: Токены, связанные с отправкой вебформы.

en: The IP address that was used when submitting the webform.
ru: IP-адрес, использованный для отправки веб-формы.

en: The user that submitted the webform result.
ru: Пользователь, который отправил веб-форму.

en: There are no conditional actions on this form.
ru: Условные действия для данной формы отсутствуют.

en: No label
ru: Без метки

en: Page @start of @end
ru: Страница @start из @end

en: Show !links results per page.
ru: Отображать результатов на страницу - !links.

en: Showing @start - @end of @total
ru: Отображается @start - @end из @total

en: Showing @start - @end of @total @items_per_page_links
ru: Отображается @start - @end из @total @items_per_page_links

en: Displaying @start - @end of @total. @items_per_page_links
ru: Отображается с @start по @end из @total. @items_per_page_links

en: The date the webform was first save as draft or completed.
ru: Дата, когда веб-форма была впервые сохранена как черновик или заполнена.

en: Date completed
ru: Дата заполнения

en: The date the webform was first completed (not draft).
ru: Дата, когда веб-форма была впервые заполнена (не черновик).

en: The date the webform was last saved (draft or completed).
ru: Дата, когда веб-форма была последний раз сохранена (черновик или заполненная).

en: Node !nid was not found.
ru: Материал !nid не найден.
