Webform (7.x-4.4) - en to fi translation catalogue (95 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Is
fi: On

en: more
fi: lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: Download
fi: Lataa

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Number
fi: Numero

en: edit
fi: muokkaa

en: View
fi: Näytä

en: Display mode
fi: Esitysmuoto

en: Components
fi: Komponentit

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: User
fi: Käyttäjä

en: Created
fi: Luotu

en: Data type
fi: Tietotyyppi

en: All
fi: Kaikki

en: Submitted
fi: Lisätty

en: Is not
fi: Ei ole

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Table
fi: Taulukko

en: String
fi: Merkkijono

en: Operator
fi: Operaattori

en: Sort by
fi: Lajittele

en: show
fi: näytä

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Source
fi: Lähde

en: is equal to
fi: on samansuuruinen kuin

en: is not equal to
fi: on erisuuri kuin

en: Greater than
fi: Suurempi kuin

en: Less than
fi: Pienempi kuin

en: or
fi: tai

en: Submissions
fi: Lomakkeen vastaukset

en: Analysis
fi: Analyysi

en: Apply
fi: Käytä

en: is
fi: on

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: begins with
fi: alkaa

en: contains
fi: sisältää

en: does not contain
fi: ei sisällä

en: and
fi: ja

en: If
fi: Jos

en: hide
fi: piilota

en: Display format
fi: Näyttömuoto

en: IP address
fi: IP osoite

en: ends with
fi: päättyy

en: is not
fi: ei ole

en: is greater than
fi: on suurempi kuin

en: is less than
fi: on pienempi kuin

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: is empty
fi: on tyhjä

en: Custom label
fi: Kustomoitu otsikko

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Submission ID
fi: Lähetyksen ID

en: Submitter
fi: Lähettäjä

en: Master
fi: Isäntä

en: Submission
fi: Lähetys

en: Use replacement tokens from the first row
fi: Käytä korvausarvoja ensimmäiseltä riviltä

en: Webform Submission User
fi: Webformin lähettäjäkäyttäjä

en: Date submitted
fi: Syöttöpäivämäärä

en: The date the webform was submitted.
fi: Päivämäärä jolloin verkkolomakeen vastaus lähetettiin.

en: Tokens related to webform submissions.
fi: Lomakkeen lähetykseen liittyvät korvauskuviot.

en: The unique indentifier for the webform submission.
fi: Verkkolomakelähetyksen yksilöllinen tunniste.

en: The IP address that was used when submitting the webform.
fi: IP-osoite josta verkkolomaken lähetys tehtiin.

en: The user that submitted the webform result.
fi: Käyttäjä joka lähetti verkkolomakkeen tuloksen.

en: Webform submission values
fi: Verkkolomakkeen lähetyksen arvot

en: Save conditions
fi: Tallenna ehdot

en: Conditionals for %title saved.
fi: Ehdot lomakkeelle %title tallennettu.

en: Add a new condition:
fi: Lisää uusi ehto

en: And/or
fi: Ja/tai

en: then !action !target
fi: niin !action !target

en: is blank
fi: on tyhjä

en: is not blank
fi: ei ole tyhjä

en: is on
fi: sisältää

en: is before
fi: on ennen

en: is after
fi: on jälkeen

en: is at
fi: on kohdassa

en: @format or valid date
fi: @format tai validi päivämäärä

en: HH:MMam or valid time
fi: HH:MMam tai validi aika

en: Weight for rule group !rgid
fi: Sääntöjoukon !grid painoarvo

en: Weight for new rule group
fi: Uuden sääntöjoukon painoarvo

en: There are no conditional actions on this form.
fi: Lomakkeelle ei ole määritelty ehdollisia toimintoja.

en: Use component label
fi: Käytä komponentin etikettiä

en: No label
fi: Ei etikettiä

en: Page @start of @end
fi: Sivu @start/@end
