Webform2PDF (7.x-3.2) - en to ru translation catalogue (34 entries)

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: Font Size
ru: Размер шрифта

en: Download PDF
ru: Скачать PDF

en: View
ru: Просмотр

en: key
ru: ключ

en: E-mail settings
ru: Настройки электронной почты

en: Font Family
ru: Семейство шрифтов

en: Letter
ru: Буква

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Landscape
ru: Альбомная

en: Portrait
ru: Портретная

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
ru: Форма никем не отправлялась. <a href="!url">Перейти к форме</a>.

en: Paper size
ru: Размер листа

en: Page orientation
ru: Ориентация страницы

en: Align left
ru: По левому краю

en: Align center
ru: По центру

en: Align right
ru: По правому краю

en: Header text
ru: Текст заголовка

en: Footer text
ru: Текст подвала (страницы)

en: @sid (draft)
ru: @sid (черновик)

en: Images size settings
ru: Настройки размера изображений.

en: Maximum size of left header logo
ru: Максимальный размер логотипа в левой части шапки (страницы)

en: Maximum dimensions of the logo on the left side of the header in pixels. Format: width x height. E.g: 270x205
ru: Максимальные размеры логотипа в левой части шапки (страницы) в пикселах. Формат: ширина x высота. Например: 270x205

en: Maximum dimensions of right header logo
ru: Максимальные размеры логотипа в правой части шапки (страницы)

en: Maximum dimensions of the logo on the right side of the header in pixels. Format: width x height. E.g: 270x205
ru: Максимальные размеры логотипа в правой части шапки (страницы) в пикселах. Формат: ширина x высота. Например: 270x205

en: Maximum dimensions of left footer logo
ru: Максимальные размеры логотипа в левой части подвала (страницы)

en: Maximum dimensions of right footer logo
ru: Максимальные размеры логотипа в правой части подвала (страницы)

en: Text alignment
ru: Выравнивание текста

en: Content of the PDF document
ru: Содержимое PDF-документа

en: Wrong picture size format!
ru: Неверный формат размера изображения!

en: Generate PDF Document.
ru: Генерировать PDF-документ.

en: Generate PDF
ru: Генерировать PDF
