Webform2PDF (7.x-3.2) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Legal
uk: Правила сайту

en: Save
uk: Зберегти

en: Font Size
uk: Розмір шрифту

en: Download PDF
uk: Завантажити PDF

en: View
uk: Перегляд

en: key
uk: ключ

en: E-mail settings
uk: Налаштування електронної пошти

en: Font Family
uk: Гарнітура шрифту

en: Letter
uk: Літера

en: Webform
uk: Вебформа

en: Landscape
uk: Альбомна

en: Portrait
uk: Портретне розташування

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
uk: Надсилання для цієї форми відсутні. <a href="!url">Переглянути форму</a>.

en: Paper size
uk: Розмір аркуша

en: Page orientation
uk: Орієнтація сторінки

en: Align left
uk: Вирівняти вліво

en: Align center
uk: По центру

en: Align right
uk: Вирівняти вправо

en: Header text
uk: Текст верхнього колонтитулу

en: Footer text
uk: Текст нижнього колонтитулу

en: @sid (draft)
uk: @sid (чернетка)

en: Maximum dimensions of the logo on the left side of the header in pixels. Format: width x height. E.g: 270x205
uk: Максимальні розміри логотипу в лівій частині шапки (сторінки) в пікселах. Формат: ширина x висота. Наприклад: 270x205

en: Maximum dimensions of right header logo
uk: Максимальні розміри логотипу в правій частині верхнього колонтитулу (сторінки)

en: Text alignment
uk: Вирівнювання тексту

en: Content of the PDF document
uk: Вміст PDF-документа

en: Wrong picture size format!
uk: Хибний формат розміру малюнку!

en: Generate PDF Document.
uk: Створити PDF документ.

en: Generate PDF
uk: Створити PDF
