Webform Alternate UI (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enabled
fr: Activé

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Configure
fr: Configurer

en: Submission information
fr: Informations sur la soumission

en: To
fr: À

en: Fields
fr: Champs

en: Advanced
fr: Avancé

en: Clear
fr: Vider

en: Text field
fr: Champ texte

en: submission(s)
fr: soumission(s)

en: Go back to the form
fr: Retourner au formulaire

en: Remove field
fr: Retirer le champ

en: Date:
fr: Date :

en: Check boxes
fr: Cocher les cases

en: Radio buttons
fr: Boutons radio

en: Properties
fr: Propriétés

en: Download file
fr: Télécharger le fichier

en: File upload
fr: Transfert de fichier

en: Submit button text
fr: Texte du bouton de soumission

en: Thank you, your submission has been received.
fr: Merci, votre soumission a été reçue.

en: Remove a field from a form.
fr: Supprimer un champ d'un formulaire.

en: Fieldset
fr: Groupe de champs

en: Form settings
fr: Paramètres du formulaire

en: Drop-down list
fr: Liste déroulante

en: Page break
fr: Saut de page

en: Hidden field
fr: Champ masqué

en: The email address %mail is not valid.
fr: L'adresse de courriel %mail n'est pas valide.

en: Create a block
fr: Créer un bloc

en: Path:
fr: Chemin :

en: No field selected
fr: Aucun champ sélectionné
